phone mobile mobile pin heart heart user user Biuro Podróży ITAKA Flag of Belarus airplane
> >Wyniki Wyszukiwania> > >

Hotel Strand Taba Heights Beach & Golf Resort (ex. InterContinental)

Atuty oferty

 • idealny dla rodzin
 • 2 baseny, 2 brodziki dla dzieci
 • eleganckie wnętrza
 • imponująca architektura
 • bezpośrednio przy plaży rafa koralowa
 • profesjonalne centrum kongresowe
 • udogodnienia dla niepełnosprawnych

Hotel Strand Taba Heights Beach & Golf Resort (ex. InterContinental) Kod: TCPINTE

1 889PLN
Dorośli: 2 all inclusive Śr 04.12 – Śr 11.12.19 (8 dni)
Itaka
Egipt, Taba

Hotel Strand Taba Heights Beach & Golf Resort (ex. InterContinental)

Kod: TCPINTE
Opis

w TABA HEIGHTS, ok. 20 km od centrum Taby; ok. 30 km od lotniska w Tabie; przed recepcją przystanek lokalnych minibusów, które bezpłatnie kursują do najważniejszych miejsc w Taba Heights.

prywatna, piaszczysto-żwirkowa, szeroka, łagodne zejście do morza, ok. 300 m od brzegu zaczyna się głębia z rafą, do dyspozycji bezpłatny pomost przy hotelu Sofitel, bezpośrednio przy hotelu, bezpłatne parasole, leżaki, materace i ręczniki; bar objęty all inclusive.

pięciogwiazdkowy, otwarty w 2006 r., częściowo odnowiony w 2016 r., 463 pokoje, kilka budynków, 3-4 piętra, 3 windy, przestronny i elegancki hol, całodobowa recepcja, restauracja główna Bay View - dania w formie bufetu, kuchnia międzynarodowa, dostępne foteliki i menu dla dzieci, bar Cross Road w lobby, bar Arches oraz bar Reef przy plaży, fajka wodna (nie jest objęta all inclusive); pasaż handlowy, kantor, bank; sala konferencyjna dla maks. 550 osób; bezpłatny internet bezprzewodowy w lobby, room-service, centrum biznesowe, opiekunka do dziecka, lekarz na wezwanie, pralnia, wypożyczalnia samochodów; udogodnienia dla niepełnosprawnych; akceptowane karty kredytowe: Visa, MasterCard.

standardowy: 2-os. (możliwość 1 lub 2 dostawek dla dzieci), ok. 40 m², komfortowo i elegancko urządzony, indywidualnie sterowana klimatyzacja, łazienka (prysznic, wc; suszarka), telewizja satelitarna, telefon, sejf, zestaw do kawy/herbaty; minibar (płatny wg konsumpcji, uzupełniany codziennie wodą); bezpłatne łóżeczko dla dziecka do 2 lat; balkon lub taras (stolik i krzesełka); widok na basen oraz na morze na zamówienie, za dopłatą.

2 baseny, słodka woda: ok. 1600 m² i 2400 m², gł. 1,6 m, w tym część podgrzewana w sezonie zimowym, 2 brodziki dla dzieci, podgrzewane w sezonie zimowym, słodka woda, łącznie ok. 100 m², gł. 0,5 m; przy basenach bezpłatne parasole, leżaki i ręczniki, basen kryty (wstęp powyżej 16 lat), słodka woda, ok. 100 m², gł. 1,5 m; tenis stołowy, siatkówka plażowa, rzutki, aerobik, stretching; plac i pokój zabaw dla dzieci, dzienne i wieczorne animacje dla dzieci i dorosłych, amfiteatr; za opłatą: bilard, centrum nurkowe, centrum spa: bezpłatnie: siłownia, za opłatą: sauna, łaźnia parowa, jacuzzi, masaże.

Pokój:
• 6 pokoi (na zapytanie)

śniadanie (7.00-10.00), obiad (13.00-15.00), kolacja (19.00-22.00) w formie bufetu w restauracji głównej; przekąski (15.00-17.00) oraz lody (16.00-17.00) w wyznaczonym barze; napoje bezalkoholowe i lokalne napoje alkoholowe w wyznaczonych barach (10.00-22.00); wymagane noszenie opasek all inclusive.

www.orascomhd.com

 • serwis plażowy
 • Wi Fi

5.0/6
94% klientów wystawiło opinię dobrą lub bardzo dobrą

Klienci doceniają:

 • Standard pokoi
 • Położenie hotelu
 • Obsługę hotelową
ZIMA 18/19
Informacje o regionie
O regionie

Egipt — Taba

Fascynujące krajobrazy, egzotyka pejzażu, który tworzą góry Synaj, plaże i morze, oczarowują niespotykaną kolorystyką: ciepły beż i złoto to majestatyczne góry i piaszczyste plaże, wszystkie kolory błękitu to Morze Czerwone. Wczasy w Tabie to przepustka do zachwycającej odmiennością krainy, gdzie słońce świeci cały rok.

 

Hotel o nowoczesnej i imponującej architekturze zaprasza na wygodne, rodzinne wakacje. Eleganckie wnętrza, przestronne pokoje, pięknie zaprojektowane przestrzenie, egzotyczny ogród, sztuczne jezioro z morską wodą, znakomite restauracje i piękna plaża sprawiają, że jest to wymarzone miejsce na wypoczynek, nawet dla najbardziej wymagających Klientów. Hotel polecany również organizatorom konferencji, szkoleń i wyjazdów integracyjnych. Centrum kongresowe z profesjonalną obsługą i pełnym wyposażeniem to gwarancja udanych spotkań.

POŁOŻENIE: w TABA HEIGHTS, ok. 20 km od centrum Taby; ok. 30 km od lotniska w Tabie; przed recepcją przystanek lokalnych minibusów, które bezpłatnie kursują do najważniejszych miejsc w Taba Heights.

PLAŻA: prywatna, piaszczysto-żwirkowa, szeroka, łagodne zejście do morza, ok. 300 m od brzegu zaczyna się głębia z rafą, do dyspozycji bezpłatny pomost przy hotelu Sofitel, bezpośrednio przy hotelu, bezpłatne parasole, leżaki, materace i ręczniki; bar objęty all inclusive.

HOTEL: pięciogwiazdkowy, otwarty w 2006 r., częściowo odnowiony w 2016 r., 463 pokoje, kilka budynków, 3-4 piętra, 3 windy, przestronny i elegancki hol, całodobowa recepcja, restauracja główna Bay View - dania w formie bufetu, kuchnia międzynarodowa, dostępne foteliki i menu dla dzieci, bar Cross Road w lobby, bar Arches oraz bar Reef przy plaży, fajka wodna (nie jest objęta all inclusive); pasaż handlowy, kantor, bank; sala konferencyjna dla maks. 550 osób; bezpłatny internet bezprzewodowy w lobby, room-service, centrum biznesowe, opiekunka do dziecka, lekarz na wezwanie, pralnia, wypożyczalnia samochodów; udogodnienia dla niepełnosprawnych; akceptowane karty kredytowe: Visa, MasterCard.

POKÓJ:standardowy: 2-os. (możliwość 1 lub 2 dostawek dla dzieci), ok. 40 m², komfortowo i elegancko urządzony, indywidualnie sterowana klimatyzacja, łazienka (prysznic, wc; suszarka), telewizja satelitarna, telefon, sejf, zestaw do kawy/herbaty; minibar (płatny wg konsumpcji, uzupełniany codziennie wodą); bezpłatne łóżeczko dla dziecka do 2 lat; balkon lub taras (stolik i krzesełka); widok na basen oraz na morze na zamówienie, za dopłatą.

SPORT I ROZRYWKA: 2 baseny, słodka woda: ok. 1600 m² i 2400 m², gł. 1,6 m, w tym część podgrzewana w sezonie zimowym, 2 brodziki dla dzieci, podgrzewane w sezonie zimowym, słodka woda, łącznie ok. 100 m², gł. 0,5 m; przy basenach bezpłatne parasole, leżaki i ręczniki, basen kryty (wstęp powyżej 16 lat), słodka woda, ok. 100 m², gł. 1,5 m; tenis stołowy, siatkówka plażowa, rzutki, aerobik, stretching; plac i pokój zabaw dla dzieci, dzienne i wieczorne animacje dla dzieci i dorosłych, amfiteatr; za opłatą: bilard, centrum nurkowe, centrum spa: bezpłatnie: siłownia, za opłatą: sauna, łaźnia parowa, jacuzzi, masaże.

UDOGODNIENIA DLA NIEPEŁNOSPRAWNYCH: Pokój:
• 6 pokoi (na zapytanie)

ALL INCLUSIVE: śniadanie (7.00-10.00), obiad (13.00-15.00), kolacja (19.00-22.00) w formie bufetu w restauracji głównej; przekąski (15.00-17.00) oraz lody (16.00-17.00) w wyznaczonym barze; napoje bezalkoholowe i lokalne napoje alkoholowe w wyznaczonych barach (10.00-22.00); wymagane noszenie opasek all inclusive.

KONTAKT: www.orascomhd.com

GRATIS:
 • serwis plażowy
 • Wi Fi

 

 

 

*Informacja dotycząca oficjalnej kategoryzacji hotelu znajduje się w opisie prezentowanych obiektów (sekcja „Hotel”) i jest ona zgodna z kategoryzacją stosowaną w danym kraju. Każdy kraj stosuje własne kryterium przyznawania określonej kategorii. Prezentowana na stronie www.itaka.pl oraz w dokumentach podróży kategoryzacja hoteli to nasza subiektywna ocena standardu hotelu. Połowa gwiazdki oznacza kategorię zawyżoną lub zaniżoną w stosunku do oficjalnej kategorii.

Podane w ofercie godziny serwowania posiłków oraz funkcjonowanie poszczególnych elementów infrastruktury hotelowej mogą ulegać nieznacznym zmianom ze względu na sezonowość, warunki pogodowe, prośby Gości lub siły wyższe, na które hotelarz nie będzie miał wpływu.

Położenie na mapie
Opinie klientów
5.0/6
Ogólna ocena
z 515 opinii
94%
klientów wystawiło opinię dobrą lub bardzo dobrą
94%
klientów wystawiło opinię dobrą lub bardzo dobrą

Klienci doceniają m.in:

 • Standard pokoi
 • Położenie hotelu
 • Obsługę hotelową
5/6
50+ lat, z partnerem/ką czerwiec 2019
Hotel o urozmaiconej i nietypowej architekturze (wyróżnia się na tle pozostałych). Przestronny, cichy, spokojny a jednocześnie funkcjonalny i mimo dużej powierzchni zorganizowany w sposób (...) rozwiń
Hotel o urozmaiconej i nietypowej architekturze (wyróżnia się na tle pozostałych). Przestronny, cichy, spokojny a jednocześnie funkcjonalny i mimo dużej powierzchni zorganizowany w sposób przyjazny dla klientów. Położony w przepięknej okolicy. Widoki niezależnie od umiejscowienia pokoju przepiękne - morze, baseny, sztuczne słone jezioro, góry, pustynia, Jordania, Arabia Saudyjska - mieliśmy pokój na bocznej zewnętrznej ścianie budynku a z tarasu widok na góry, pole golfowe i sąsiedni hotel oraz na morze. Obsługa uczynna i kompetentna lecz nie nachalna (napiwki mile widziane lecz w żaden sposób nie sugerowane). Pokoje sprzątane codziennie chyba,że ktoś sobie nie życzy, wtedy tylko dostawa wody w butelkach. Piękna piaszczysta plaża z pasem drobnych kamieni szerokości około 2 metrów od linii brzegu w kierunku morza (do pokonania bez obuwia). Mimo wszystko sugeruję lekkie obuwie. Najbliżej z plaży do morza i najmniej kamieniste wejście ze wszystkich okolicznych hoteli. Rzadko występują niewysokie fale. Przeważnie zaledwie lekko zmarszczona i przejrzysta tafla wody. Można przez nią fotografować rafę koralową. Dla urozmaicenia niedaleko od plaży słone jezioro oraz baseny ze słodką wodą. Jedzenie na przyzwoitym poziomie - każdy powinien znaleźć coś dla siebie. Personel pomaga w znalezieniu miejsca (jeżeli wchodzą 2 osoby, to w miarę dostępności dostają dwuosobowy stolik). Animacje w dzień przy basenach, wieczorem na odkrytej scenie.
 • 5
 • 5
 • 5
 • 3
 • 6
 • 6
 • 4
 • 6
zwiń
6/6
31-40 lat, z partnerem/ką czerwiec 2019
Piekny duzy kompleks hotelowy. Zadbany. Plaza, baseny super. Pokoje duze moze troche stare meble. rozwiń
Piekny duzy kompleks hotelowy. Zadbany. Plaza, baseny super. Pokoje duze moze troche stare meble.
 • 5
 • 6
 • 6
 • 6
 • 6
 • 6
 • 6
 • 6
zwiń
6/6
50+ lat, ze znajomymi maj 2019
Hotel spełnił nasze oczekiwania. opinie na jego temat były bardzo pomocne i rzetelne (nie wszystkie). Polecamy pobyt, wspaniałe jedzenie i otoczenie hotelu imponujące. rozwiń
Hotel spełnił nasze oczekiwania. opinie na jego temat były bardzo pomocne i rzetelne (nie wszystkie). Polecamy pobyt, wspaniałe jedzenie i otoczenie hotelu imponujące.
 • 5
 • 6
 • 5
 • 5
 • 5
 • 6
 • 5
 • 6
zwiń
5/6
41-50 lat, z partnerem/ką maj 2019
Nie mam zastrzeżeń co do hotelu. rozwiń
Nie mam zastrzeżeń co do hotelu.
 • 5
 • 5
 • 3
 • 5
 • 1
 • 5
 • 1
 • 3
zwiń
4/6
41-50 lat, z rodziną maj 2019
Cena adekwatna do jakości rozwiń
Cena adekwatna do jakości
 • 4
 • 5
 • 3
 • 2
 • 5
 • 4
 • 1
 • 5
zwiń
5/6
50+ lat, z partnerem/ką maj 2019
brak opisu rozwiń
brak opisu
 • 5
 • 6
 • 4
 • 3
 • 6
 • 6
 • 2
 • 6
zwiń
4/6
50+ lat, z partnerem/ką maj 2019
Byłam bardzo zadowolona z pobytu. Lubię pływać więc słone jezioro było dla mnie największą atrakcją. (nie trzeba było zakładać butów do pływania i była odpowiednia głębokość ). Najgorzej (...) rozwiń
Byłam bardzo zadowolona z pobytu. Lubię pływać więc słone jezioro było dla mnie największą atrakcją. (nie trzeba było zakładać butów do pływania i była odpowiednia głębokość ). Najgorzej oceniam wyposażenie jadalni " niesamowicie stare i brudne krzesła" . Na plaży również leżaki mocno zużyte. Jednak za tę cenę nie oczekiwałam luksusów.
 • 5
 • 5
 • 6
 • 4
 • 5
 • 5
 • 4
 • 6
zwiń
6/6
50+ lat, z partnerem/ką maj 2019
Duży pokój utrzymywany w czystości codzienne sprzątanie wymiana ręczników , dostarczano dwie butelki wody po 1,5 l . Otoczenie hotelu ciekawe ponieważ można iść daleko plażą a przede wszystkim (...) rozwiń
Duży pokój utrzymywany w czystości codzienne sprzątanie wymiana ręczników , dostarczano dwie butelki wody po 1,5 l . Otoczenie hotelu ciekawe ponieważ można iść daleko plażą a przede wszystkim do pomostów gdzie można snorkować .
 • 6
 • 5
 • 5
 • 4
 • 6
 • 5
 • 3
 • 6
zwiń
5/6
41-50 lat, z partnerem/ką maj 2019
Ogólnie super.Czysto,spokój,plaża spoko poza rafą,której praktycznie nie ma. Ale to nie wina hotelu. Jedzenie jak na egipt przystało czyli nikt nie chodzi głodny a i smakołyk znajdzie dla (...) rozwiń
Ogólnie super.Czysto,spokój,plaża spoko poza rafą,której praktycznie nie ma. Ale to nie wina hotelu. Jedzenie jak na egipt przystało czyli nikt nie chodzi głodny a i smakołyk znajdzie dla siebie. Widoki wieczorem super na Arabie Saudyjską, Jordanie i Izrael. Pogoda mega, której nie było w maju u nas. Polecam.
 • 5
 • 4
 • 5
 • 3
 • 6
 • 5
 • 3
 • 5
zwiń
5/6
41-50 lat, z partnerem/ką maj 2019
brak opisu rozwiń
brak opisu
 • 5
 • 6
 • 6
 • 5
 • 5
 • 5
 • 4
 • 5
zwiń
4/6
31-40 lat, ze znajomymi maj 2019
Pokoje przestronne , sprzątane codziennie chodź niedokładnie, podczas całego pobytu tylko raz sprzątnięty balkon. Ręczniki wymieniane codziennie lecz o papier toaletowy już trzeba było się (...) rozwiń
Pokoje przestronne , sprzątane codziennie chodź niedokładnie, podczas całego pobytu tylko raz sprzątnięty balkon. Ręczniki wymieniane codziennie lecz o papier toaletowy już trzeba było się upominać. Obsługa bardzo miła , za bakszysz jeszcze milsza:). Wyżywienie dużo lecz monotonne i albo słodkie albo strasznie słone. Plaża ładna tuż przy hotelu sprzątana codziennie , wejście tylko w obuwiu do wody. 20 minut spacerkiem od hotelu pomost z ładną rafą koralową. Hotel nie zasługuję na 5 gwiazdek może na 3+. Animacje dzienne codziennie takie same , wieczorne urozmaicone.
 • 4
 • 3
 • 5
 • 3
 • 5
 • 5
 • 2
 • 4
zwiń
5/6
50+ lat, z partnerem/ką maj 2019
OK,Polecamy. Rozpoczynam kolejny opis kolejnego hotelu . Pobyt : 15.05.-22.05.2019 Ja : Mirek /Białystok Pokój : 1231 duży ( Wi-Fi śmigało super - przy łóżku za szafką (...) rozwiń
OK,Polecamy. Rozpoczynam kolejny opis kolejnego hotelu . Pobyt : 15.05.-22.05.2019 Ja : Mirek /Białystok Pokój : 1231 duży ( Wi-Fi śmigało super - przy łóżku za szafką nocną doszukałem się rutera , wi-fi w całym hotelu również przy basenach) codziennie sprzątany i wymieniane ręczniki + woda mineralna Lot : BluePanorama ( wszystko OK , nie rozumiem negatywnych opinii które czytałem przed wylotem) Hotel : ma swoje lata ale nadal wygląda nieźle ( baseny czyszczone ) fajne sztuczne jeziorko z wodą z morza o głębokości 2,20 . Obsługa : miła , uczynna , nie nachalna ( mowa o $) , kelnerzy i obsługa restauracji pomocna Jedzenie : uważam za bardzo smaczne + owoce Alkohol : słaby jak w całym Egipcie (opcja all ) ku wyjaśnieniu dodam że pijam tylko same alkohole bez żadnych dodatków smakowych stąd moją słaba opinia (piwo OK , wino do posiłku może być) , ja zawsze kupuję na lotnisku whisky i jest OK. Animatorzy : starają się , są bardzo mili ( Rana jest super) Wycieczka do Jerozolimy : bardzo udana , pilotka bardzo komunikatywna i przesympatyczna Podsumowanie : Cena / jakość = warto Pozdrawiamy , znajomych których mieliśmy okazję poznać
 • 5
 • 5
 • 6
 • 5
 • 6
 • 6
 • 4
 • 6
zwiń
5/6
31-40 lat, z partnerem/ką maj 2019
Hotel robi bardzo miłe wrażenie, jest przestronny, pięknie położony między górami a zatoką Akaba, przy samym hotelu niewielka rafa koralowa, 20 minut drogi od hotelu o wiele piękniejsza rafa. (...) rozwiń
Hotel robi bardzo miłe wrażenie, jest przestronny, pięknie położony między górami a zatoką Akaba, przy samym hotelu niewielka rafa koralowa, 20 minut drogi od hotelu o wiele piękniejsza rafa. Baseny w bardzo dobrym stanie, czyste, pięknie podświetlone w nocy. Wystarczająca ilość leżaków z materacami, codziennie mieliśmy czyste ręczniki plażowe. Jedyne czego brakuje to zachodów słońca nad morzem, ponieważ słońce zachodziło za górami. Zawsze jednak można wstać na wschód słońca nad morzem o 4:30 ;) Obsługa bardzo miła. Z kelnerami można się zaprzyjaźnić. Mimo wielu obowiązków szybko sprzątali ze stołów i realizowali zamówienia. Interesowali się gośćmi. Wielu pracowników zna podstawowe zwroty w języku polskim i chce się uczyć nowych. Jedzenie było pyszne, różnorodne, świeże i ciepłe. Co drugi dzień mieliśmy kolację z grilla i to był super pomysł. W recepcji, stołówce i przy basenach internet miał bardzo dobry zasięg. Jeśli nasza opinia ma pomóc w podniesieniu jakości usług to sugerujemy poprawę zasięgu Internetu w pokojach oraz dokladniejsze sprzątanie w pokojach, szczególnie w łazienkach. Ogólnie w hotelu czuliśmy się bezpiecznie i komfortowo. Jednym słowem polecamy!. Współpracę z rezydentką oceniamy bardzo dobrze. Była przystępna i chętna udzielić pomocy. Rzeczowo przeprowadziła spotkanie informacyjne. Potrafiła zainteresować wycieczkami fakultatywnymi oraz dać praktyczne rady dotyczące pobytu. My zdecydowaliśmy się na wycieczkę na górę Synaj. Wycieczka jest męcząca, ale warta tego wysiłku. Biuro podróży oraz rezydetka udzielili praktycznych rad dzięki którym dobrze przygotowaliśmy się do tej wyprawy m.in.pod kątem ubioru. Hotel zadbał o prowiant. Lot liniami Blue Panorama w miarę komfortowy, autokar z lotniska do hotelu wygodny z klimatyzacją, nowoczesny, w asyście uzbrojonej ochrony. Dla kogoś kto jest w Egipcie pierwszy raz może to być szokiem, ale dzięki konwojowi czuliśmy się bardziej bezpiecznie. Kolejnym plusem jest pewna pogoda. Cudownie wyjechać do miejsca gdzie w dzień pogoda waha się między 35 a 40 stopni, a w nocy między 25 a 30:) Ogólnie z wyjazdu jesteśmy bardzo zadowoleni!
 • 4
 • 5
 • 6
 • 5
 • 6
 • 5
 • 5
 • 5
zwiń
6/6
41-50 lat, z partnerem/ką maj 2019
Hotel jak najbardziej godny polecenia. Super obsługa:) ale warto dać dolara za ich nisko opłacaną pracę. Oczywiście jak ktoś chce narzekać na monotonne jedzenie to niech pisze negatywne opinie. (...) rozwiń
Hotel jak najbardziej godny polecenia. Super obsługa:) ale warto dać dolara za ich nisko opłacaną pracę. Oczywiście jak ktoś chce narzekać na monotonne jedzenie to niech pisze negatywne opinie. Ja się świetnie bawiłem. Plaża ok ale martwa rafa koralowa, ale polecam wycieczki na Zatokę Akaba coś niesamowitego to trzeba zobaczyć. Moje najlepsze wakacje ale to chyba ze względu na ludzi których poznaliśmy ale również na całe otoczenie.
 • 6
 • 5
 • 6
 • 4
 • 6
 • 6
 • 4
 • 6
zwiń
4/6
50+ lat, z partnerem/ką maj 2019
Hotel Strand Taba Beach and Golf Resort, hotel jak na Egipt spełnia oczekiwania za taką cenę ale najwyżej 4 gwiazdki. Pokój duży , sprzątany, bardzo ładne dobrze utrzymywane baseny, plaża ładna, (...) rozwiń
Hotel Strand Taba Beach and Golf Resort, hotel jak na Egipt spełnia oczekiwania za taką cenę ale najwyżej 4 gwiazdki. Pokój duży , sprzątany, bardzo ładne dobrze utrzymywane baseny, plaża ładna, morze piękne. Rafa po przejściu plażą ok. 1 km. Meble i wyposażenie mocno zużyte a tapicerki poplamione. Napoje w barach podawane przeważnie w małych,cienkich jednorazowych kubeczkach , często czegoś brakowało np. kawy, piwa itp. Hotel pusty i dla podratowania budżetu przyjmuje bardzo duże grupy Hindusów na jedną noc ( przejazdowo). Stwarza to chaos i zamieszanie w restauracji w czasie posiłków (tłumy). A z uwagi na ich inną kulturę i sposób zachowania się - jedzą rekami nawet gulasz i jedzenie wyłożone dla wszystkich na stole szwedzkim jest przez nich obmacywane i przekładane rękami, spożywanie posiłków jest mało przyjemne.
 • 5
 • 3
 • 4
 • 2
 • 5
 • 5
 • 2
 • 4
zwiń
4/6
50+ lat, z partnerem/ką maj 2019
Hotel kategorycznie nie zasługuję na 5 gwiazdek ze względu na wyposażenie pokoi,restauracji hotelowej i sprzętu plażowego. Tapicerka na krzesłach w restauracji jest bardzo poplamiona i (...) rozwiń
Hotel kategorycznie nie zasługuję na 5 gwiazdek ze względu na wyposażenie pokoi,restauracji hotelowej i sprzętu plażowego. Tapicerka na krzesłach w restauracji jest bardzo poplamiona i wystrzępiona.Podawane napoje w różnych szklankach, a koszmarem jest towarzystwo dużej ilości Hindusów jedzących rękami bez użycia sztućców.Tak nie może być w hotelu,który ma 5 gwiazdek i posiada pewne obowiązujące standardy.Pokój dobrze sprzątany.Plaża ładna,rozległa z możliwością swobodnego pływania z brzegu po przejściu krótkiego kamienistego odcinka brzegu.Brak rafy koralowej, bo to co istnieje nie można nazwać rafą.Bar plażowy bez stolików posiadający kilka krzeseł przy ladzie, ciągłe braki innych szklanek niż cienkie małe plastikowe kubki.Istniejące,częste awarie wind hotelowych w czasie licznych odwiedzin gości z Indii.
 • 4
 • 4
 • 4
 • 3
 • 5
 • 5
 • 3
 • 4
zwiń
6/6
50+ lat, z partnerem/ką maj 2019
Urlop bardzo udany! Hotel zgodny z opisem oferty, czysty, przyjazny, dobra obsługa. Plaza zachwycająca, morze cieple, doskonale do pływania. Organizacja wyjazdu przez Itakę jak zawsze pewna i (...) rozwiń
Urlop bardzo udany! Hotel zgodny z opisem oferty, czysty, przyjazny, dobra obsługa. Plaza zachwycająca, morze cieple, doskonale do pływania. Organizacja wyjazdu przez Itakę jak zawsze pewna i nienaganna.
 • 5
 • 5
 • 6
 • 4
 • 5
 • 6
 • 3
 • 5
zwiń
5/6
50+ lat, z partnerem/ką maj 2019
Przyjazna atmosfera.Urozmaicone bardzo dobre jedzenie. sugeruje wymiane krzeseł w restauracji bo wygodniejsze by były wyzsze i bardziej higieniczne gdyby były powlekane skayem. rozwiń
Przyjazna atmosfera.Urozmaicone bardzo dobre jedzenie. sugeruje wymiane krzeseł w restauracji bo wygodniejsze by były wyzsze i bardziej higieniczne gdyby były powlekane skayem.
 • 5
 • 5
 • 5
 • 5
 • 6
 • 6
 • 5
 • 5
zwiń
2/6
31-40 lat, ze znajomymi maj 2019
Hotel na pewno nie zasługujący na 5 gwiazdek. Pokoje duże lecz dość stare i brudne jednak to nie jest najgorsze. Obsługa w hotelu jest bardzo niemiła- zarówno w barach jak i recepcja. (...) rozwiń
Hotel na pewno nie zasługujący na 5 gwiazdek. Pokoje duże lecz dość stare i brudne jednak to nie jest najgorsze. Obsługa w hotelu jest bardzo niemiła- zarówno w barach jak i recepcja. Podróżowaliśmy z małym dzieckiem i mimo próśb o pokój na parterze w Itace otrzymaliśmy pokój na 4 pietrze w najdalszej części hotelu. W dodatku bez łóżeczka dla dziecka. Wymiana pokoju na inny bliżej restauracji trwała 1 dzień! Ciagle nie było coś gotowe albo manager kończył zmianę i nowy o niczym nie wiedział. Restauracja ok posiłki smaczne ale tłumy hindusów w hotelu którzy nakładają rękoma jedzenie pustoszyły restauracje, po takiej grupie z Indii restauracja wyglądała jak chlew i brakowało jedzenia. Żadnych dodatkowych przekąsek pomiędzy posiłkami, kawę można było wypić przy barze w lobby ale jak kelner miał dobry humor, czasem ekspres się zepsuł ;-) byliśmy kilkanaście razy w Egipcie i nie polecamy hotelu ani Taby szczególnie z małym dzieckiem.
 • 4
 • 3
 • 1
 • 3
 • 3
 • 4
 • 3
 • 2
zwiń
6/6
41-50 lat, z partnerem/ką maj 2019
Bardzo dobre posiłki zróżnicowane bardzo obfite i smaczne obsługa restauracji rewelacyjna ....Chyba najlepsza z kilku poprzednich lat...Cały personel jest nastawiony na to by turysta był (...) rozwiń
Bardzo dobre posiłki zróżnicowane bardzo obfite i smaczne obsługa restauracji rewelacyjna ....Chyba najlepsza z kilku poprzednich lat...Cały personel jest nastawiony na to by turysta był zadowolony kelnerzy i barmani najwyższa półka mili i bardzo uczynni . Pokój codziennie sprzątany i o dziwo codziennie myta podłoga.
 • 5
 • 6
 • 6
 • 5
 • 6
 • 6
 • 4
 • 6
zwiń
6/6
41-50 lat, z partnerem/ką maj 2019
Hotel położony nad samym morzem, czyste duże pokoje,dobre jedzenie miłą i wesoła obsluga rozwiń
Hotel położony nad samym morzem, czyste duże pokoje,dobre jedzenie miłą i wesoła obsluga
 • 6
 • 6
 • 6
 • 4
 • 6
 • 6
 • 5
 • 6
zwiń
6/6
41-50 lat, z partnerem/ką maj 2019
Był to Nasz kolejny pobyt w Egipcie. Opiszę go jednym słowem WSPANIAŁY. Mam na myśli - położenie, jedzenie, drinki, Panią Rezydent, wycieczkę do Izraela i Palestyny, morze, góry, jeziorko, serwis. rozwiń
Był to Nasz kolejny pobyt w Egipcie. Opiszę go jednym słowem WSPANIAŁY. Mam na myśli - położenie, jedzenie, drinki, Panią Rezydent, wycieczkę do Izraela i Palestyny, morze, góry, jeziorko, serwis.
 • 6
 • 6
 • 6
 • 5
 • 6
 • 6
 • 6
 • 6
zwiń
4/6
31-40 lat, ze znajomymi maj 2019
Był to mój 8-my pobyt w Egipcie i za każdym innym razem wybieram inny hotel. Strand uważam za najsłabszy, w którym do tej pory spędzałem urlop. Widać upływ zębu czasu i niedoinwestowanie- hotel (...) rozwiń
Był to mój 8-my pobyt w Egipcie i za każdym innym razem wybieram inny hotel. Strand uważam za najsłabszy, w którym do tej pory spędzałem urlop. Widać upływ zębu czasu i niedoinwestowanie- hotel wymaga odświeżenia i remontu. W pokoju bardzo stare meble a animacje na przeciętnym poziomie, wieczorne mini disco czy show bardzo słabe- odniosłem wrażenie że animatorzy wykonują swoją pracę "za karę". Jedzenie jak na Egipt bez rewelacji, chociaż każdy znalazł coś dla siebie- dobre desery, za to mała różnorodność owoców. Przekąski przy lagunie między godziną 15stą a 17stą są tylko w folderze- w praktyce człowiek dostawał wydzieloną mini bułeczki z jeszcze mniejszą parówką ze śniadania. Menu dla dzieci na śniadanie i obiad nie istniało- mimo, że jest wyraźnie zaznaczone w ofercie Itaki. Jedynie na kolację dla dzieci były frytki i jakieś kiełbaski. Najliczniejszą grupę turystów stanowią Hindusi, którzy podczas posiłków pokazują różnicę w sposobie jedzenia posiłków- nie korzystają ze sztućców. W bliskiej okolicy obumarła rafa. Kto chociaż raz snurkował w Sharmie, czy Marsa Alam nie ma sensu iść na pomost sąsiadującego hotelu- szkoda się rozczarować. Plusy to na pewno malownicze położenie między górami a morzem i nienachalna obsługa- starająca się wszystkim gościom umilić czas i sprawić żeby czuli się komfortowo (nie wystawiając przy tym ręki po bakszysz). Fajna baza wypadowa do Izraela i Petry.
 • 2
 • 4
 • 6
 • 2
 • 5
 • 4
 • 2
 • 3
zwiń
4/6
41-50 lat, sam/a maj 2019
Średni rozwiń
Średni
 • 5
 • 2
 • 5
 • 1
 • 5
 • 5
 • 1
 • 3
zwiń
3/6
31-40 lat, z partnerem/ką maj 2019
Ogólnie o hotelu: hotel z ogromnym potencjałem, jednak zaniedbany (na pewno kiedyś był 5*, teraz zasługuje na egipskie 4*); ładny ogród, duże przestrzenie wewnątrz obiektu; elewacja wymaga (...) rozwiń
Ogólnie o hotelu: hotel z ogromnym potencjałem, jednak zaniedbany (na pewno kiedyś był 5*, teraz zasługuje na egipskie 4*); ładny ogród, duże przestrzenie wewnątrz obiektu; elewacja wymaga odświeżenia; na terenie całego hotelu (również restauracji)/basenu/plaży pełno upierdliwych much (zwalczane są jedynie w recepcji przez Pana z elektryczną rakietką przypominającą rakietę do tenisa - dobrze by było zwlaczać te muchy w innych pomieszczeniach, np. restauracji) Pokój: bez napiwku otrzymaliśmy pokój w najgorszej części, z widokiem na baraki i kawałek ogrodu; po otrzymaniu napiwku zamieniono nam pokój na taki z widokiem na morze; pokój przestronny z dużą łazienką i z sejfem, duży balkon ze starymi/brudnymi meblami; telewizor kineskopowy, lodówka/minibarek pusty (jedynie woda była uzupełniana codziennie), łazienka choć spora, wymaga odświeżenia (cieknący kran i prysznic); klima ok; w zależności od 'sąsiadów' na piętrze może być bardzo głośno na korytarzu (drzwi nie są wyciszone), natomiast brak hałasu zza ścian/sufitu; Plaża i baseny: 2 spore baseny (jednak tylko jeden w najgłębszym miejscu ma 1.6m głebokości; drugi ma 1.1m), przez większość czasu pusto w basenach, można swobodnie popływać; bar przy basenie: tylko jedna osoba obsługująca wydawanie wszelkich napojów (poza wodą, która stoi w dystrybutorze), przy sporym obłożeniu w terminie 01-05 maja kolejki były ogromne, później było ok, plaża spora, w miarę czysta, dużo parasoli z leżakami, łagodne zejście do morza (konieczne obuwie); brak baru na plaży (ten który hotel nazywa barem plażowym, nie jest na plaży); brak przyszniców na plaży (jest tylko jeden wąż, raczej do obmywania stóp); pomost dostępny przy Sofitelu/Mosaique jest super, warto się wybrać mimo kilkunastominutowego spacerku z skwarze - można też odrazu skorzystać z pryszniców na plaży w Sofitelu/Mosaique Animacje: poranne animacje super (siatka, stretching, aquaaerobic), popołudniowe bardzo słabe - ograniczone do 15:30-17:00 max, mało chętnych do udziału w animacjach; rozkłąd animacji wywieszony w różnych miejsach hotelu nijak ma się do rzeczywistości (co byś może przyczynia się do słabej frekwencji na animacjach) Wyżywienie: śniadania/obiady/kolacje smaczne, spory wybór (zwłaszcza ciast), napoje typu pepsi wydawane do posiłków tylko w jednym miejscu przez obsługę, często zdarzały się braki kubków/szklanek; brak przekąsek w barze przy basenie (poza lodami), czy w barze 'plażowym' (ale nie na plaży); Pozostałe uwagi: concierge w hotelu to jakaś porażka, nie potrafią zorganizować taksówki/transferu; na każdym kroku próbują tylko wydębić jak najwięcej $$$; bardzo pomocna jest natomiast Pani z Guest Relations oraz Pan odpowiadający za obsługę Itaki na miejscu; Pani rezydent uprzejma i uśmiechnięta; z hotelu kursuje busik do hotelu El Wakala gdzie można zakupić pamiątki; w hotelu były animacje wieczorne oraz możliwość skorzystania z jeziorka z wodą morską, jednak nie korzystaliśmy w tych 2 opcji;
 • 3
 • 4
 • 4
 • 3
 • 5
 • 5
 • 1
 • 6
zwiń
Wycieczki lokalne

Wycieczki dostępne na miejscu

Góra Mojżesza i klasztor św. Katarzyny – nocna wyprawa na górę Synaj (2285 m n.p.m.), gdzie Mojżesz otrzymał od Boga Tablice Dziesięciorga Przykazań. Podziwianie niezwykłego wschodu słońca i zejście zboczem góry do klasztoru św. Katarzyny, wzniesionego ok. 530 r. p.n.e., który należy do prawosławnego Kościoła greckiego i mieści cenne zbiory: bizantyjskie mozaiki z VI w., zbiór ikon św. Jana Chrzciciela, Matki Boskiej, Jezusa i św. Katarzyny. Cena – ok. 70 USD (nie zawiera wjazdu na wielbłądzie do połowy trasy na szczyt góry: ok. 20 USD).

Klasztor św. Katarzyny, Dahab – przejazd w głąb półwyspu Synaj. Zwiedzanie klasztoru św. Katarzyny u podnóża Góry Mojżesza. Wizyta w miejscowości Dahab, obiad. Czas wolny i spacer po nadmorskiej promenadzie. Cena – ok. 70 USD (zawiera obiad; napoje dodatkowo płatne).

Jerozolima – wycieczka do Izraela. Wyjazd z Taby i przekroczenie granicy z Izraelem. Trasa prowadzi przez dolinę Arava do Morza Martwego. Czas wolny na kąpiel w leczniczych wodach Morza Martwego. Przejazd do Betlejem, po drodze okazja do podziwiania panoramy Jerozolimy. Zwiedzanie Bazyliki Narodzenia Pańskiego. Przejazd do Jerozolimy i zwiedzanie: spacer aleją pełną sklepów, punkt widokowy przy Pałacu Komisarza, przejście pod Ścianę Płaczu. Następnie Via Dolorosa – Droga Krzyżowa i Bazylika Grobu Pańskiego. Przekroczenie granicy z Egiptem i powrót do Taby. Wycieczka całodzienna. Cena – ok. 185 USD.

Petra w Jordanii – przejazd autokarem do portu, zaokrętowanie na katamaranie, przekroczenie granicy egipsko-jordańskiej w Akabie. Przejazd autokarem do Petry (ok. 2 godz.). Spacer wyjątkowo malowniczym wąwozem Siq, drugim co do wielkości na świecie, do zdumiewającego miasta Nabatejczyków, wykutego w czerwonej skale. W programie: Wielki Skarbiec Faraona, grobowce królewskie, świątynie wykute w skale, amfiteatr. Obiad. Cena – ok. 370 USD (zawiera obiad; napoje dodatkowo płatne).

Dahab Discovery – wypłynięcie z portu w Dahab w rejs po Morzu Czerwonym. Relaks na pokładzie statku, postój na snurkowanie i odkrywanie podwodnego świata – rafy koralowej. Następnie wyprawa łodzią ze szklanym dnem (ok. 1 godz.) i podziwianie najpiękniejszych raf koralowych Morza Czerwonego bez wchodzenia do wody. Na koniec wizyta w mieście Dahab i czas wolny na zakupy. Cena – ok. 130 USD.

Dahab Safari z Kanionem Dahab – przejazd jeepami przez pustynię i wizyta w wiosce Beduinów, krótki postój na zdjęcia. Następnie powrót do głównej drogi. Przejazd do Parku Narodowego Blue Hole i czas wolny na snurkowanie przy brzegu Blue Hole. Dalej przejazd do doliny Wadi Guney przy południowej bramie miasta Dahab. Wadi Guney to piękna dolina położona pomiędzy górami, gdzie można zobaczyć wspaniałą, małą oazę. Relaks i wypoczynek na jednej z dzikich plaż w Dahab, przejażdżka na wielbłądach, snurkowanie. Obiad w beduińskim namiocie przy plaży. W drodze powrotnej czas na zakupy w Dahab. Powrót do hotelu. Cena – ok. 65 USD (zawiera: obiad, przejażdżkę na wielbłądach).

Quady – przejazd quadami po pustyni (1 lub 2 godz.) z przerwą na beduińską herbatę. Cena – ok. 50 USD/1 godz., ok. 70 USD/2 godz.

Dzikie plaże Dahab – wyjątkowa wyprawa do serca Synaju połączona z relaksem na jednej z dzikich plaż w Dahab. W programie przejażdżka na wielbłądach i snurkowanie. Przejazd quadami do oazy położonej między pasmami górskimi, czas na beduińską herbatę. Powrót na plażę, obiad, czas na snurkowanie. W drodze powrotnej do Taby możliwość zrobienia zakupów w Dahab. Powrót do hotelu. Cena – ok. 65 USD/quad 1-os., ok. 75 USD/quad 2-os. (zawiera obiad).

Zakupy w Dahab – popołudniowy przejazd do miasta Dahab. Czas wolny na plażach Masbat i Asala oraz czas na zakupy. Cena – ok. 35 USD.

Rejs statkiem – wyprawa do zatoki Akaba. Relaks na pokładzie statku, czas na kąpiel w morzu i odkrywanie uroków podwodnego świata – nienaruszonej rafy koralowej podczas snurkowania lub nurkowania. Przystanki przy zamku Salah el Deen lub w zatoce Fiord. Wycieczka półdniowa: cena – ok. 45 USD/1 postój na snurkowanie, ok. 75 USD/nurkowanie intro 1 zejście; wycieczka całodzienna: cena – ok. 70 USD/2 postoje na snurkowanie, ok. 120 USD/nurkowanie intro 1 zejście, ok. 170 USD/nurkowanie intro 2 zejścia.

 

Wycieczki lokalne organizowane są przez lokalne agencje turystyczne na warunkach przez nie określonych. Istnieje możliwość niezorganizowania wycieczki z powodu zbyt małej liczby chętnych.

Sprawdź cenę

Twój wybór wczasów

Egipt, Taba

Hotel Strand Taba Heights Beach & Golf Resort (ex. InterContinental)

Sprawdź inne warianty
 • Dojazd własny
2 489 Pln
Oszczędzasz: 600 PLN
Dorosły
1 889pln
Łączna kwota Szczegóły ceny 3 778 pln razem
Oszczędzasz 600 PLN
 • wyślij zapytanie
 • callcenter.tel_pl
 • 801 066 777
 • 77 4476 777
 • Infolinie dostępne: pn-pt 8-22 sob-ndz 9-20
arrow-rightarrow-rightclockfacebooktwitter