phone mobile heart logo Flag of Belarus airplane
> >Wyniki Wyszukiwania> > >

Hotel Clara

Atuty oferty

 • kameralne wakacje we dwoje
 • piękny widok na morze
 • basen i brodzik
 • palmowy ogród
 • pomocna obsługa
 • niedaleko Petry

Hotel Clara Kod: MJTCLAR

1 769PLN
Dorośli: 2 all inclusive Pt 07.09 – Pt 14.09.18 (8 dni)
Itaka

Hotel Clara Kod: MJTCLAR Grecja \ Lesbos

Położony tarasowo na wzgórzu, w palmowym ogrodzie, z fantastycznym widokiem na morze i zatokę jest doskonałym miejscem na spokojny wypoczynek we dwoje. Do dyspozycji Gości jest basen, restauracja i bar. Hotel oferuje komfortowe pokoje wyposażone w podstawowe udogodnienia, a kameralna atmosfera i zawsze pomocna obsługa to atuty hotelu. Warto wybrać się do Petry z piękną plażą oraz tawernami i sklepami.

Opis oferty

na wzgórzu, w wiosce Avlaki, ok. 1,5 km od centrum PETRY ze sklepami i restauracjami; ok. 65 km od lotniska na Lesbos; przystanek autobusowy ok. 500 m od hotelu (ok. 1,5 EUR/Molyvos, Eftalou, Anaxos).

Clara, publiczna, kamienista, mała, łagodne zejście do morza, ok. 100 m od hotelu, dojście drogą, bezpłatne parasole i leżaki (ograniczona ilość); Anaxos, publiczna, piaszczysta, łagodne zejście do morza, ok. 800 m od hotelu, dojście drogą, parasole i leżaki płatne; Petra, publiczna, piaszczysta, łagodne zejście do morza, ok. 1 km od hotelu, dojście drogą, parasole i leżaki płatne.

trzygwiazdkowy, zbudowany w 1991 r., odnowiony w 2008 r., 44 pokoje, 6 budynków, 1 piętro, hol, całodobowa recepcja, restauracja Clara – dania w formie bufetu, á la carte, kuchnia grecka, dostępne foteliki dla dzieci, dania wegetariańskie, bar w holu; parking; taras z widokiem na morze, ogród, bezpłatny internet bezprzewodowy w holu; za opłatą: sejf w recepcji (ok. 8 EUR/tydz.); na terenie hotelu występują schody i różnice poziomów – niepolecany osobom z ograniczeniami ruchowymi; akceptowane karty kredytowe: Visa, MasterCard.

standardowy: 2-os. (możliwość 1 dostawki), ok. 28 m², indywidualnie sterowana klimatyzacja, łazienka (wanna lub prysznic, wc; suszarka), telewizja satelitarna, lodówka; bezpłatne łóżeczko dla dziecka do 2 lat na zamówienie przed przyjazdem; balkon lub taras (stolik i krzesełka), widok na ogród, góry lub basen.

basen, słona woda, ok. 200 m², gł. 0,7-3,5 m, brodzik dla dzieci, słona woda, ok. 10 m², gł. 1 m, przy basenie bezpłatne parasole i leżaki; mały plac zabaw dla dzieci; za opłatą: masaże (na zamówienie).

śniadanie (8.00-10.00), obiad (13.00-14.30), kolacja (19.00-21.00) w restauracji głównej; przekąski w barze przy basenie (15.00-17.00); napoje bezalkoholowe i lokalne napoje alkoholowe w barze (10.00-22.30); wymagane noszenie opasek all inclusive.

0030/2253041532, www.clarahotel.gr

 • serwis plażowy
 • Wi-Fi
Informacje o regionie

Grecja — Lesbos

Lesbos - plaże, łaźnie i sardynki w Krainie Słońca Lesbos, czyli Kraina Słońca, poświęcona była Apollonowi, bóstwu solarnemu, patronowi sztuki i przewodnikowi Muz i do dziś należy do najbardziej słonecznych regionów Grecji – rocznie notuje się tu ponad 3000 godzin ze słońcem.

POŁOŻENIE: na wzgórzu, w wiosce Avlaki, ok. 1,5 km od centrum PETRY ze sklepami i restauracjami; ok. 65 km od lotniska na Lesbos; przystanek autobusowy ok. 500 m od hotelu (ok. 1,5 EUR/Molyvos, Eftalou, Anaxos).

PLAŻA: Clara, publiczna, kamienista, mała, łagodne zejście do morza, ok. 100 m od hotelu, dojście drogą, bezpłatne parasole i leżaki (ograniczona ilość); Anaxos, publiczna, piaszczysta, łagodne zejście do morza, ok. 800 m od hotelu, dojście drogą, parasole i leżaki płatne; Petra, publiczna, piaszczysta, łagodne zejście do morza, ok. 1 km od hotelu, dojście drogą, parasole i leżaki płatne.

HOTEL: trzygwiazdkowy, zbudowany w 1991 r., odnowiony w 2008 r., 44 pokoje, 6 budynków, 1 piętro, hol, całodobowa recepcja, restauracja Clara – dania w formie bufetu, á la carte, kuchnia grecka, dostępne foteliki dla dzieci, dania wegetariańskie, bar w holu; parking; taras z widokiem na morze, ogród, bezpłatny internet bezprzewodowy w holu; za opłatą: sejf w recepcji (ok. 8 EUR/tydz.); na terenie hotelu występują schody i różnice poziomów – niepolecany osobom z ograniczeniami ruchowymi; akceptowane karty kredytowe: Visa, MasterCard.

POKÓJ:standardowy: 2-os. (możliwość 1 dostawki), ok. 28 m², indywidualnie sterowana klimatyzacja, łazienka (wanna lub prysznic, wc; suszarka), telewizja satelitarna, lodówka; bezpłatne łóżeczko dla dziecka do 2 lat na zamówienie przed przyjazdem; balkon lub taras (stolik i krzesełka), widok na ogród, góry lub basen.

SPORT I ROZRYWKA: basen, słona woda, ok. 200 m², gł. 0,7-3,5 m, brodzik dla dzieci, słona woda, ok. 10 m², gł. 1 m, przy basenie bezpłatne parasole i leżaki; mały plac zabaw dla dzieci; za opłatą: masaże (na zamówienie).

ALL INCLUSIVE: śniadanie (8.00-10.00), obiad (13.00-14.30), kolacja (19.00-21.00) w restauracji głównej; przekąski w barze przy basenie (15.00-17.00); napoje bezalkoholowe i lokalne napoje alkoholowe w barze (10.00-22.30); wymagane noszenie opasek all inclusive.

KONTAKT: 0030/2253041532, www.clarahotel.gr

GRATIS:
 • serwis plażowy
 • Wi-Fi

 

Podane w ofercie godziny serwowania posiłków oraz funkcjonowanie poszczególnych elementów infrastruktury hotelowej mogą ulegać nieznacznym zmianom ze względu na sezonowość, warunki pogodowe, prośby Gości lub siły wyższe, na które hotelarz nie będzie miał wpływu.

 

Położenie na mapie
Wycieczki lokalne

Wycieczki z północy wyspy:

Wioska Sikaminia — wieczorna wycieczka do malowniczej, górskiej miejscowości otoczonej wysokim lasem sosnowym. Spacer wśród brukowanych, wąskich uliczek. Wieczorem przejazd do siostrzanej wioski Skala Sikaminia, w której znajduje się jeden z najpiękniejszy portów na wyspie oraz słynny kościółek na skale. Kolacja w uroczej tawernie położonej w porcie (dodatkowo płatna). Cena - ok. 25 EUR, dzieci 3-12 lat - ok. 15 EUR (zawiera: transport, opiekę polskojęzycznego pilota; nie zawiera: posiłku w tawernie: 10 EUR, dzieci do 12 lat: 6 EUR).

Egzotyczny rejs — rejs wzdłuż północnego wybrzeża w pobliże wysp Tokmakia, z przystankami na kąpiel w krystalicznie czystych wodach Morza Egejskiego. Podczas rejsu podziwianie opuszczonych wysepek położonych w niedalekiej odległości od wybrzeża. Są one częścią specjalnego obszaru ochrony terenu lęgowego mew śródziemnomorskich. Wyspy te znane są z plaż z drobnymi, białymi kamykami i turkusowej, przejrzystej wody oraz bogatego życia podwodnego. Można do nich dopłynąć - dystans ok. 50 m, do pokonania własnymi siłami. Jeden z przystanków w pobliżu wioski Tsonia, z widokiem na piękną plażę z czerwonych kamyków, do której można dopłynąć - dystans ok. 30 m, do pokonania własnymi siłami. Obiad na statku - barbecue. Wycieczka całodzienna. Cena - ok. 50 EUR, dzieci 3-12 lat - ok. 30 EUR (zawiera: opiekę polskojęzycznego pilota, obiad, kieliszek wina lub napój bezalkoholowy). Wycieczka polecana dla osób potrafiących pływać (łódź nie cumuje w żadnym porcie, można jedynie dopłynąć do brzegu własnymi siłami). Goście z hoteli w Anaxos i z hotelu Thoefilos mają dodatkową opłatę za transfer do portu: ok. 4 EUR/os.

Dziki zachód — najpiękniejsze zakątki Lesbos. Zachodnia, wulkaniczna część wyspy różni się znacząco od południowej, zielonej. Pierwszy przystanek w Limanos, przy klasztorze św. Ignacego, powstałym w czasach bizantyjskich. Następnie wizyta w wiosce Vatoussa, czas na filiżankę kawy (płatna dodatkowo). Zwiedzanie „Muzeum skamieniałego lasu”, w którym znajdują się skamieliny sprzed ok. 20 mln lat - miejsca wpisanego na listę UNESCO Global Geoparks. Ostatni przystanek w miejscowości Skala Eressos - czas wolny na plażowanie i obiad w jednej z lokalnych tawern (dodatkowo płatny). Wycieczka całodzienna. Cena - ok. 30 EUR, dzieci 3-12 lat - ok. 15 EUR (zawiera: transport, opiekę polskojęzycznego pilota; nie zawiera: biletu wstępu do muzeum: 3 EUR, obiadu i napoi w tawernie).

Południe Lesbos — wizyta w jednym z kilku na wyspie muzeów oliwek i oleju, gdzie poznać można stare metody produkcji oliwy. Następnie przejazd na południe w kierunku góry Olympos. Krótki przestanek w miejscowości Karini, gdzie mieszkał znany malarz Theofilos. W wiosce znajduje się drzewo, które według opowieści mieszkańców pełniło funkcję mieszkania artysty. Przejazd do Agiassos znanego z ceramiki i rzeźb w drewnie. Znajduje się tam także słynący z cudów kościół św. Marii. Czas wolny na zwiedzanie i obiad (dodatkowo płatny). W drodze powrotnej krótki przystanek w zatoce Kalloni, gdzie często przebywają flamingi. Wycieczka całodzienna. Cena - ok. 30 EUR, dzieci 3-12 lat - ok. 15 EUR (zawiera: transport, opiekę polskojęzycznego pilota; nie zawiera: biletu wstępu do muzeum: ok. 3 EUR, obiadu i napoi w tawernie).

Wieczór Grecki — doskonała okazja do nauki tańca Sirtaki i spędzenia czasu w miłym towarzystwie. Na początek kolacja barbecue składająca się z kilku rodzajów mięsa, sałatki greckiej i frytek, do tego białe i czerwone wino, ouzo i napoje bezalkoholowe bez ograniczeń. Do tańca zachęcać będzie para tancerzy oraz muzyka na żywo. Po takiej nocy każdy poczuje się jak rodowity Grek! Cena - ok. 20 EUR, dzieci 3-12 lat - ok. 10 EUR (zawiera: transfer, obsługę anglojęzyczną, kolację, wino, ouzo, lokalne napoje bezalkoholowe).

Wycieczki z południa wyspy:

Północne Lesbos — najciekawsze zakątki północnej części wyspy. Petra to miejsce, gdzie na skale znajduje się kościół Panagia Glukofilousa, który przypomina swoim wyglądem greckie Meteory. Ze szczytu można zobaczyć całą wioskę, wraz z jedną z piękniejszych plaż na północy wyspy. Przejazd do najbardziej znanej miejscowości na wyspie - Molyvos, która była inspiracją dla wielu artystów i pisarzy. Na szczycie wioski znajduje się zamek i punkt, z którego podziwiać można Turcję oraz całą okolicę. Czas wolny na zwiedzanie i obiad (płatny dodatkowo). Kolejnym punktem programu jest malownicza, górska wioska Sikaminia, otoczona wysokim lasem sosnowym. Spacer wśród brukowanych, wąskich uliczek. Następnie przejazd do siostrzanej wioski Skala Sikaminia, w której znajduje się jeden z najpiękniejszy portów na wyspie oraz słynny kościółek na skale. W drodze powrotnej krótki przystanek w zatoce Kalloni, gdzie często przebywają flamingi. Wycieczka całodzienna. Cena - ok. 40 EUR, dzieci 3-12 lat - ok. 20 EUR (zawiera: transport, opiekę polskojęzycznego pilota; nie zawiera: biletu wstępu na zamek: 2 EUR, obiadu).

Rejs statkiem — niezapomniane widoki wyspy Lesbos od strony morza. Rejs wzdłuż południowego wybrzeża, w okolice Kryfti, gdzie można zejść na skalisty ląd. Czas wolny na zwiedzenie małego kościółka lub kąpiel w naturalnych, gorących źródłach. W porcie Plomari, mieście, które słynie z produkcji ouzo, czas wolny na zakupy lub zwiedzanie. Obiad na statku - barbecue. Wycieczka całodzienna. Cena - ok. 60 EUR, dzieci 3-12 lat - ok. 30 EUR (zawiera: opiekę polskojęzycznego pilota, obiad na statku; nie zawiera: napojów do obiadu).

 

Wycieczki lokalne organizowane są przez lokalne agencje turystyczne na warunkach przez nie określonych. Istnieje możliwość niezorganizowania wycieczki z powodu zbyt małej liczby chętnych.

Sprawdź cenę

 • Dojazd własny
Cena/os.: 1 769pln Razem Szczegóły ceny 3 538 pln

Infolinia

 • callcenter.tel_pl
 • 801 066 777
 • 77 4476 777
 • Infolinie dostępne: pn-pt 8-22 sob-ndz 9-20

Podziel się

Facebook Google+

Dlaczego warto?

 1. Kompletne ceny - nasze ceny nigdy nie zawierają żadnych ukrytych opłat.
 2. Gwarancja ubezpieczeniowa - 240 000 000 PLN
 3. Wygoda — rezerwujesz kiedy chcesz.

Bezpieczeństwo

Dane w procesie rezerwacji chronimy i szyfrujemy certyfikatem

Thawte

arrow-rightarrow-rightclockfacebooktwitter