Hotel Águahotels Sal Vila Verde
Hotel Águahotels Sal Vila Verde
Atuty oferty
- aktywny wypoczynek
- plaża Ponta Preta z ofertą sportów wodnych
- basen i brodziki dla dzieci, 2 korty tenisowe
- komfortowe studia z aneksami kuchennymi
- przestronne apartamenty dla 6 osób
Hotel Águahotels Sal Vila Verde Kod: SIDVILA
Hotel Águahotels Sal Vila Verde Kod: SIDVILA Wyspy Zielonego Przylądka
Komfortowy kompleks wypoczynkowy to nowoczesne miasteczko w samym sercu wyspy Sal. Zajmuje rozległy obszar, cały teren jest bardzo dobrze utrzymany. Są tu uliczki, placyki, skwerki z trawnikami i minimarket. Niedaleko jest do słynnej plaży Ponta Preta, a do wspaniałej, piaszczystej plaży Santa Maria można dojechać bezpłatnym hotelowym busem. Do dyspozycji Gości są nowoczesne, przestronne studia i apartamenty, ładnie umeblowane i wyposażone w aneksy kuchenne. To świetna oferta dla wszystkich, którzy kochają egzotykę, ale preferują wypoczynek w standardach europejskich.
ok. 3 km od centrum SANTA MARIA z barami, restauracjami i sklepami, zajmuje rozległy teren, odległość od apartamentów do recepcji - do ok. 800 m; ok. 15 km od lotniska w Espargos; bezpłatny bus hotelowy do Santa Maria.
Ponta Preta, publiczna, wydzielona część hotelowa, piaszczysta, łagodne zejście do morza, ok. 800 m od hotelu, bezpłatne ręczniki (do odebrania w recepcji hotelu), parasole i leżaki płatne (ok. 5 EUR/komplet/dzień); bar objęty all inclusive; Santa Maria, publiczna, piaszczysta, szeroka, łagodne zejście do morza, ok. 2 km od hotelu, dojazd bezpłatnym hotelowym busem.
czterogwiazdkowy aparthotel, nowoczesny, oddany do użytku w 2011 r., 207 apartamentów w kilku budynkach, 2-3 piętra, lobby, całodobowa recepcja, restauracja – à la carte, kuchnia międzynarodowa, 2 bary przy basenie; minimarket; ogród, bezpłatny internet bezprzewodowy w miejscach ogólnodostępnych; za opłatą: lekarz na wezwanie; akceptowane karty kredytowe: Visa.
studio: 2-os., ok. 40 m², nowoczesne i komfortowe, indywidualnie sterowana klimatyzacja, aneks kuchenny (kuchenka elektryczna, lodówka, mikrofalówka, pralka), salon z sypialnią, łazienka (wanna lub prysznic, wc; suszarka), telewizja satelitarna, sejf (płatny); balkon lub taras; apartament typu T1: dla maks. 4 os., ok. 64-70 m², aneks kuchenny połączony z salonem i osobna sypialnia oddzielona drzwiami, wyposażenie jak w studio; apartament typu T2: dla maks. 6 os., ok. 95-115 m², wyposażenie jak apartamencie T1, dodatkowo sypialnia i łazienka; apartamenty typu T1 i T2 na zamówienie, za dopłatą.
basen, słodka woda, brodziki dla dzieci, słodka woda, gł. 0,6 m, przy basenie bezpłatne parasole, leżaki i ręczniki; 2 korty tenisowe; plac zabaw dla dzieci, okazjonalnie wieczorem muzyka na żywo, wieczór regionalny, pokazy artystyczne; za opłatą: sporty wodne na plaży (oferta zewnętrzna): nurkowanie, kitesurfing, windsurfing.
śniadanie (7.30-10.00), obiad (12.30-14.30), kolacja (19.30-22.30) w restauracji; kawa, herbata, ciasto lub lody (16.30-17.30); napoje bezalkoholowe i lokalne napoje alkoholowe w wyznaczonym barze (10.00-23.00); wymagane noszenie opasek all inclusive.
www.aguahotels.pt
- Wi-Fi
- bus do centrum i na plażę
Podane w ofercie godziny serwowania posiłków oraz funkcjonowanie poszczególnych elementów infrastruktury hotelowej mogą ulegać nieznacznym zmianom ze względu na sezonowość, warunki pogodowe, prośby Gości lub siły wyższe, na które hotelarz nie będzie miał wpływu.
*Informacja dotycząca oficjalnej kategoryzacji hotelu znajduje się w opisie prezentowanych obiektów (sekcja „Hotel”) i jest ona zgodna z kategoryzacją stosowaną w danym kraju. Każdy kraj stosuje własne kryterium przyznawania określonej kategorii. Prezentowana na stronie www.itaka.pl oraz w dokumentach podróży kategoryzacja hoteli to nasza subiektywna ocena standardu hotelu. Połowa gwiazdki oznacza kategorię zawyżoną lub zaniżoną w stosunku do oficjalnej kategorii.
4,9 / 6
95% klientów wystawiło opinię dobrą lub bardzo dobrą
Klienci doceniają:
|
Wyspy Zielonego Przylądka
Zjawiskowe plaże, egzotyczne krajobrazy, wspaniała pogoda, fantastyczne warunki do uprawiania sportów wodnych, oryginalna muzyka i znakomita kuchnia sprawiają, że „ostatni raj na Atlantyku” to wspaniałe miejsce na niezapomniane wakacje.
POŁOŻENIE: ok. 3 km od centrum SANTA MARIA z barami, restauracjami i sklepami, zajmuje rozległy teren, odległość od apartamentów do recepcji - do ok. 800 m; ok. 15 km od lotniska w Espargos; bezpłatny bus hotelowy do Santa Maria.
PLAŻA: Ponta Preta, publiczna, wydzielona część hotelowa, piaszczysta, łagodne zejście do morza, ok. 800 m od hotelu, bezpłatne ręczniki (do odebrania w recepcji hotelu), parasole i leżaki płatne (ok. 5 EUR/komplet/dzień); bar objęty all inclusive; Santa Maria, publiczna, piaszczysta, szeroka, łagodne zejście do morza, ok. 2 km od hotelu, dojazd bezpłatnym hotelowym busem.
HOTEL: czterogwiazdkowy aparthotel, nowoczesny, oddany do użytku w 2011 r., 207 apartamentów w kilku budynkach, 2-3 piętra, lobby, całodobowa recepcja, restauracja – à la carte, kuchnia międzynarodowa, 2 bary przy basenie; minimarket; ogród, bezpłatny internet bezprzewodowy w miejscach ogólnodostępnych; za opłatą: lekarz na wezwanie; akceptowane karty kredytowe: Visa.
POKÓJ: studio: 2-os., ok. 40 m², nowoczesne i komfortowe, indywidualnie sterowana klimatyzacja, aneks kuchenny (kuchenka elektryczna, lodówka, mikrofalówka, pralka), salon z sypialnią, łazienka (wanna lub prysznic, wc; suszarka), telewizja satelitarna, sejf (płatny); balkon lub taras; apartament typu T1: dla maks. 4 os., ok. 64-70 m², aneks kuchenny połączony z salonem i osobna sypialnia oddzielona drzwiami, wyposażenie jak w studio; apartament typu T2: dla maks. 6 os., ok. 95-115 m², wyposażenie jak apartamencie T1, dodatkowo sypialnia i łazienka; apartamenty typu T1 i T2 na zamówienie, za dopłatą.
SPORT I ROZRYWKA: basen, słodka woda, brodziki dla dzieci, słodka woda, gł. 0,6 m, przy basenie bezpłatne parasole, leżaki i ręczniki; 2 korty tenisowe; plac zabaw dla dzieci, okazjonalnie wieczorem muzyka na żywo, wieczór regionalny, pokazy artystyczne; za opłatą: sporty wodne na plaży (oferta zewnętrzna): nurkowanie, kitesurfing, windsurfing.
ALL INCLUSIVE (za dopłatą): śniadanie (7.30-10.00), obiad (12.30-14.30), kolacja (19.30-22.30) w restauracji; kawa, herbata, ciasto lub lody (16.30-17.30); napoje bezalkoholowe i lokalne napoje alkoholowe w wyznaczonym barze (10.00-23.00); wymagane noszenie opasek all inclusive.
KONTAKT: www.aguahotels.pt
- Wi-Fi
- bus do centrum i na plażę
Podane w ofercie godziny serwowania posiłków oraz funkcjonowanie poszczególnych elementów infrastruktury hotelowej mogą ulegać nieznacznym zmianom ze względu na sezonowość, warunki pogodowe, prośby Gości lub siły wyższe, na które hotelarz nie będzie miał wpływu.
*Informacja dotycząca oficjalnej kategoryzacji hotelu znajduje się w opisie prezentowanych obiektów (sekcja „Hotel”) i jest ona zgodna z kategoryzacją stosowaną w danym kraju. Każdy kraj stosuje własne kryterium przyznawania określonej kategorii. Prezentowana na stronie www.itaka.pl oraz w dokumentach podróży kategoryzacja hoteli to nasza subiektywna ocena standardu hotelu. Połowa gwiazdki oznacza kategorię zawyżoną lub zaniżoną w stosunku do oficjalnej kategorii.
Informacje praktyczne
z 140 opinii
Klienci doceniają m.in:
- Standard pokoi
- Plażę w okolicy
- Korzystny stosunek jakości do ceny
czysty pusty hotel -80% wolnych pokoi- 2 słabe restauracje, promocyjny wieczór z BBQ 50 euro od osoby !!!!!!!!!!!polecany dla emerytów lub samotników, 20 min do plaży piechotą bo busy jeżdżą jak (...)
czysty pusty hotel -80% wolnych pokoi- 2 słabe restauracje, promocyjny wieczór z BBQ 50 euro od osoby !!!!!!!!!!!polecany dla emerytów lub samotników, 20 min do plaży piechotą bo busy jeżdżą jak chcą, do miasta 30 min na nóżkach główną drogą, obsługa miła i pomocna
Profesjonalna obsługa i bezpieczeństwo. W hotelu panował spokój, a dyskoteki przy plażach kończyły się o rozsądnej porze. Odpowiadał nam "kameralny" dostęp do basenu. Posiłki były wyśmienite i (...)
Profesjonalna obsługa i bezpieczeństwo. W hotelu panował spokój, a dyskoteki przy plażach kończyły się o rozsądnej porze. Odpowiadał nam "kameralny" dostęp do basenu. Posiłki były wyśmienite i urozmaicone.
Bardzo czysto, miła obsługa, warunki bardzo komfortowe. Połaczenie z Santa Maria busami z hotelu.
Bardzo czysto, miła obsługa, warunki bardzo komfortowe. Połaczenie z Santa Maria busami z hotelu.
codziennie sprzatanie, obsługa pomocną i miła , w hotelu korzystaliśmy tylko że śniadań były dobre i co ważne bylo bardzo dobre pieczywo nie tylko tostowe, plaża jedną z najładniejszych ale nie (...)
codziennie sprzatanie, obsługa pomocną i miła , w hotelu korzystaliśmy tylko że śniadań były dobre i co ważne bylo bardzo dobre pieczywo nie tylko tostowe, plaża jedną z najładniejszych ale nie ta w mieście Santa Maria tylko przy hotelach ok 600-800 m od hotelu fale zatoka dla dzieci
hotel duży, czysty, dość daleko od miasteczka Santa Maria - do miasta jeździliśmy busikami (kilka razy w ciągu dnia) lub chodziliśmy (cały czas są też dostępne taksówki za 3EUR w jedną stronę). (...)
hotel duży, czysty, dość daleko od miasteczka Santa Maria - do miasta jeździliśmy busikami (kilka razy w ciągu dnia) lub chodziliśmy (cały czas są też dostępne taksówki za 3EUR w jedną stronę). Na terenie hotelu sklep, restauracje, pizzeria (my korzystaliśmy tylko ze sklepu i pizzerii, były ok - nie próbowaliśmy jedzenia w restauracjach). Hotel sprawił na nas dobre wrażenie.
Dla samodzielnych, nie lubiących zgiełku i reżimu miejsca i czas posiłków. W tym aparthotelu wystarczy zresztą b dobre śniadanie. Apartament bardzo wygodny. Otoczenie w formie stylowych ulic i (...)
Dla samodzielnych, nie lubiących zgiełku i reżimu miejsca i czas posiłków. W tym aparthotelu wystarczy zresztą b dobre śniadanie. Apartament bardzo wygodny. Otoczenie w formie stylowych ulic i placów dla niejednego będzie ciekawsze niż standardowy hotel.
Pobyt w hotelu Aguahotels oceniamy bardzo dobrze. Pokoje czyste, sprzątane codziennie. Apartament bardzo dobrze wyposażony w sprzęty kuchenne. Mieliśmy do dyspozycji lodówkę, płytę, piekarnik, i (...)
Pobyt w hotelu Aguahotels oceniamy bardzo dobrze. Pokoje czyste, sprzątane codziennie. Apartament bardzo dobrze wyposażony w sprzęty kuchenne. Mieliśmy do dyspozycji lodówkę, płytę, piekarnik, i mikrofalę z opiekaczem. Pokoje przestronne, dużo miejsca, pojemne dwie duże szafy. Dwie klimatyzacje pracujące całkiem całkiem. Obsługa bardzo miła, profesjonalna. Akurat złożyło się, że w terminie pobytu wypadały moje urodziny - dostałam torta! :) Odległość do plaży- kawałek do przejścia ale spokojnie spacerkiem ok. 10 minut. Na terenie hotelu sklepiki, małe restauracje, ale zakupy polecałabym robić w mieście. Mieliśmy opcję ze samymi śniadaniami ale radziłabym wybrać opcję bez wyżywienia. W restauracji hotelowej codziennie podawane to samo, słabej jakości produkty. Ale porównując z tym co w marketach i sklepach na wyspie to i tak wyższa półka. Animacji w hotelu brak- może dlatego, że termin pobytu poza sezonem. Do Santa Maria i Espargos kursuje darmowy hotelowy busik (w godzinach od 9:00 do 22:00). Poza tym tanie taksówki()3EURO. Ludność na wyspie bardzo przyjazna, chętna by pomóc/ pokazać coś ciekawego bądź też zachęcić nie tak nachalniejak w innych krajach do zakupu czegoś ze "sklepu swojej mamy". :)
Hotel Vila Verde spełnił nasze oczekiwania. Apartament dobrze wyposażony, sprzatany codziennie, obsługa miła i profesjonalna.
Hotel Vila Verde spełnił nasze oczekiwania. Apartament dobrze wyposażony, sprzatany codziennie, obsługa miła i profesjonalna.
Hotel a właściwie kompleks hotelowy dość rozległy ale rozmieszczenie budynków dawało dużo przestrzeni - dla mnie zbędnej,bo mieszkając przy recepcji trzeba było pokonać kolejne 800 m w drodze (...)
Hotel a właściwie kompleks hotelowy dość rozległy ale rozmieszczenie budynków dawało dużo przestrzeni - dla mnie zbędnej,bo mieszkając przy recepcji trzeba było pokonać kolejne 800 m w drodze nad ocean - ta odległość od plaży to minus. Na terenie można było zjeść w restauracjach, popływać i zaopatrzyć się w podstawowe artykuły w lokalnym sklepiku. My mieliśmy opcję bez wyżywienia, więc do przygotowania posiłków bardzo przydatny był nieźle wyposażony aneks kuchenny. Brakowało jedynie czajnika ( i to bardzo!! ). Personel miły i kompetentny. Sprzątanie codziennie. W sumie OK.
brak opisu
brak opisu
Ogromny kompleks hotelowy. Przestronne 40m2 apartamenty sprzątane codziennie. Byliśmy we wrześniu nie było wielu turystów, większość budynków hotelowych była pusta. Na terenie kompleksu sklepik, (...)
Ogromny kompleks hotelowy. Przestronne 40m2 apartamenty sprzątane codziennie. Byliśmy we wrześniu nie było wielu turystów, większość budynków hotelowych była pusta. Na terenie kompleksu sklepik, wszystko co potrzebne w nim można było znaleść. Na terenie znajdowała się również pizzeria- nie polecam. Mieliśmy wykupione BB - śniadania dość duży wybór , ale codziennie to samo. (Turyści którzy mieli HB troszkę narzekali na obiadokolację. Hotel położony 3 km od Santa Marii, ok 900m od plaży. Kursował darmowy busik. We wrześniu czynne były 2 baseny- w całym kompleksie znajdowało się ich kilka. Internet wifi tylko w recepcji i przy basenie, za internet w pokojach pobierana była dodatkowa opłata za pobyt ok 100zł). Za tą cenę jak najbardziej polecam :-)
Fantastyczny hotel na wypoczynek od tłumów i zgiełku.Obiekt i pokoje bardzo zadbane, wyposażenie kuchni kompletne i w dobrym stylu.Obsługa niezwykle pomocna i życzliwa.Śniadania bardzo smaczne, (...)
Fantastyczny hotel na wypoczynek od tłumów i zgiełku.Obiekt i pokoje bardzo zadbane, wyposażenie kuchni kompletne i w dobrym stylu.Obsługa niezwykle pomocna i życzliwa.Śniadania bardzo smaczne, dużo owoców, brakuje tylko warzyw; obiady serwowane - wybór dań niewielki.Na przepięknej hotelowej plaży nie ma ratowników.Korzystaliśmy z sąsiedniej strzeżonej plaży hotelu RIU której serwis plażowy wykorzystywaliśmy bezpłatnie.Nikt tam niczego nie sprawdzał.Połączenia z miasteczkiem i plażą regularne, taksówki parkujące przed hotelem tanie - 3 euro do Santa Maria. Ogólnie miejsce oceniam za godne polecenia.
brak opisu
brak opisu
Pokoje a właściwie małe mieszkanka- bardzo fajne, odpowiednio umeblowane z darmowym sejfem na kod do dyspozycji(nasz był zepsuty, korzystaliśmy z klucza do sejfu, gdyz nie chcieliśmy czekać na (...)
Pokoje a właściwie małe mieszkanka- bardzo fajne, odpowiednio umeblowane z darmowym sejfem na kod do dyspozycji(nasz był zepsuty, korzystaliśmy z klucza do sejfu, gdyz nie chcieliśmy czekać na jego naprawę) i telewizor z programami anglojęzycznymi. Dobre wyposażenie kuchni- mikrofalówka, patelnia, garnki, zastawa, deska, toster a nawet ekspres przelewowy. W kuchni brakowało zmywaka i mydła.Mieliśmy do dyspozycji dwa balkony. Czystość- sprzątane codziennie, jednak nie było dokładne, podobnie z wymianą ręczników- od przypadku zalezalo ile ich dostaniemy. W łazience brak mydła, po poproszeniu o nie w recepcji, dostałam informacje, ze mają tylko szampon. Hotel bardzo fajny, znajdujący sie na terenie osiedla, więc mozna było spotkac kilku mieszkańców. Bank, piekarnia (z pizzeria) i sklep z podstawowymi rzeczami na terenie hotelu. Hotel zadbany, widac, ze dba się tam o roslinnosc, do najblizszej plazy okolo 800m (Ponta Preta) do Santa Maria 2km prostą drogą chodnikową z cudowną plazą. Na obie z nich mozna bylo dojechać bezpłatnym busem(rozkład otrzymany w recepcji). Mieliśmy wykupione śniadania- bardzo smaczne, mimo monotonnosci, dało radę zjesc codziennie coś innego, w tym catchupe- tradycyjne danie i swieze owoce :) Obsługa bardzo miła, a hasło caboverdynczyków "no stress" przyswieca im w codziennym dniu :)
Brak animacji. Hotel świecił pustkami.
Brak animacji. Hotel świecił pustkami.
Jedyne zastrzeżenia można mieć do komfortu podróży. Długi lot z międzylądowaniem oraz wąskokadłubowy samolot pozwoliły skutecznie odczuć niedogodności transportu. Należy jednak pamiętać że (...)
Jedyne zastrzeżenia można mieć do komfortu podróży. Długi lot z międzylądowaniem oraz wąskokadłubowy samolot pozwoliły skutecznie odczuć niedogodności transportu. Należy jednak pamiętać że czarter dużego samolotu znacznie zwiększyłby koszty całej wycieczki więc jakość do ceny należy ocenić pozytywnie. Resztę da się wyczytać z pozostałych komentarzy i jedynie osoba niepotrafiąca czytać może mieć obiekcje :)
Bardzo dobra relacja jakość do ceny, dobrze położony (sprawna komunikacja, zamiennie 20 minutowy spacer), basen przy apartamentach (jako plan B), baza to plaża Ponta Preta z niezawodnym spacerem (...)
Bardzo dobra relacja jakość do ceny, dobrze położony (sprawna komunikacja, zamiennie 20 minutowy spacer), basen przy apartamentach (jako plan B), baza to plaża Ponta Preta z niezawodnym spacerem w kierunku molo lub odwrotnie z kąpielą z nurkowaniem w trakcie i lunchem z lampką wina jako nagroda. Plaża genialna, uroda oraz mała ilośc ludzi. Dla lubiących żyć swoim rytmem zdecydowanie polecam. Opcja bez wyżywienia i baz animacji, ze względu na artymetykę daję po 5 za wyżywienie i animacje.
Niestety czystość pozostawia wiele do czynienia, natomiast obsługa hotelu bardzo pomocna (widać, że w przypadku nie spełnienia kryterium czystości wiedzą jak postepowąć w sytuacji zmiany pokoju, (...)
Niestety czystość pozostawia wiele do czynienia, natomiast obsługa hotelu bardzo pomocna (widać, że w przypadku nie spełnienia kryterium czystości wiedzą jak postepowąć w sytuacji zmiany pokoju, w związku z tym jest to dla mnie potwierdzenie ze problem istnieje i nie jest to dla obsługi hotelu zaskoczenie).
Hotel położony jest na rozległym terenie. Na plażę Ponta Preta i do pobliskiego miasta Santa Maria (1,5 - 2 km) hotel zapewnia bezpłatny transport busikiem. Busikiem można dojechać raz w (...)
Hotel położony jest na rozległym terenie. Na plażę Ponta Preta i do pobliskiego miasta Santa Maria (1,5 - 2 km) hotel zapewnia bezpłatny transport busikiem. Busikiem można dojechać raz w tygodniu do Espragos - stolicy wyspy. Piękna plaża Ponta Preta położona jest ok 1 km od hotelu - spokojnie można przejść pieszo, podobnie z Santa Marii. Na plaży znajduje się bar hotelowy oraz restauracja. Obsługa hotelowa pomocna i miła. Gdy zapytałem o zmianę pokoju nie było problemu, zaproponowano mi 2 inne pokoje. Odpowiadali też na wszystkie pytania. Bar przy basenie oferuje napoje i przekąski w przystępnych cenach. Mój pobyt był bez wyżywienia więc nie jestem w stanie go ocenić. Na terenie hotelu jest sklep, piekarnia/pizzeria i bar. Mój pokój a tak naprawdę apartament był duży ok. 40 m2, z wyposażonym aneksem kuchennym i salonem z TV. Sprzątany był codziennie. Można dokupić wifi w pokoju za 20 euro/tydzień. Wifi za darmo dostępne jest w recepcji i przy basenie. W sierpniu obłożenie nie było duże więc nie ma tłoku. Nie zauważyłem animacji, przy basenie i na plaży muzyka. Ja polecam :-)
Hotel umiejscowiony jest na pięknym zazielenionym kompleksie mieszkaniowym w bezpiecznej i cichej okolicy. Zapewniony jest codzienny darmowy transport na kameralną plaże (piechotą 10-15 min) i (...)
Hotel umiejscowiony jest na pięknym zazielenionym kompleksie mieszkaniowym w bezpiecznej i cichej okolicy. Zapewniony jest codzienny darmowy transport na kameralną plaże (piechotą 10-15 min) i do Santa Maria. Pokoje czyste, sprzątane codziennie. Obsługa bardzo miła i zaangażowana. Vila Verde jest idealnym miejscem na wakacyjny relaks. Bardzo dobry stosunek jakości do ceny.
Hotel położony w atrakcyjnym miejscu. Do plaży Porta Preta można było dojść pieszo lub dojechać bezpłatnym busem spod hotelu. Do atrakcyjniejszej plaży Santa Maria dojeżdżał bezpłatny bus spod (...)
Hotel położony w atrakcyjnym miejscu. Do plaży Porta Preta można było dojść pieszo lub dojechać bezpłatnym busem spod hotelu. Do atrakcyjniejszej plaży Santa Maria dojeżdżał bezpłatny bus spod hotelu (podróż trwała 5 minut). Pokoje i kuchnia bardzo czyste i przestronne, wyposażone we wszystkie możliwe udogodnienia (pralka, mikrofala, toster, piekarnik, płyta ceramiczna, pełen zestaw naczyń), klimatyzowane. Przestronny balkon z widokiem na basen, na którym można pić poranną kawę i siedzieć wieczorami. Co do posiłków nie mogę wiele powiedzieć, ponieważ wyżywienie mieliśmy we własnym zakresie, ale i z tym nie było problemu. Wprawdzie sklep niedaleko hotelu dość słabo zaopatrzony, ale w Santa Maria można było zrobić zakupy w Supermarkecie bez problemu. Obiady w barze przy basenie lub na plaży też można było zjeść całkiem spokojnie. Plaże cudowne, piaszczyste, ocean ciepły, woda przejrzysta, wiatr, który nie dawał uczucia upału.W sumie całość oceniam bardzo pozytywnie.
brak opisu
brak opisu
Świetna relacja jakość/cena. Ośrodek dla ludzi ceniących spokój, bardzo pusty, w sporej odległości od plaży i miasteczka (plaża hotelowa 2 km od recepcji, plaża miejska 3 km od recepcji). Basen (...)
Świetna relacja jakość/cena. Ośrodek dla ludzi ceniących spokój, bardzo pusty, w sporej odległości od plaży i miasteczka (plaża hotelowa 2 km od recepcji, plaża miejska 3 km od recepcji). Basen czysty, nigdy nie brakowało miejsc. Przydałoby się więcej prarsoli, sporo leżaków ich nie miało. Bardzo czysto, miła obsługa. Sporym utrudnieniem był bardzo rzadko kursujący autobus hotelowy dowożączy na plażę i z powrotem - do 16-tej jeździł tylko 3 razy co 3-4 godziny (alternatywa to niedroga taksówka 3-5 EURO). Zdarzało się, że brakowało w nim miejsc, co powodaowało pewien dyskompfort. Nie warto brać all inclusive - słaba baza restauracji w hotelu i na plaży. Doskonałe tereny do spacerów i do biegania w pobliżu ośrodka. Bezpiecznie. Apartament bardzo duży, czysty, doskonale wyposażony. Balkony z dwóch stron apartamentu, w każdym bardzo ładny widok na część basenową.
Idealne miejsce,apartament spełniał wszystkie wymogi,godne polecenia mieszkanie H 302 Caktus. Piękne widok.
Idealne miejsce,apartament spełniał wszystkie wymogi,godne polecenia mieszkanie H 302 Caktus. Piękne widok.
Hotel Vila Verde oceniam jako bardzo fajny. Wybraliśmy się tam poza sezonem licząc na spokój i ciszę i to udało się idealnie! Apartament który dostaliśmy w mojej ocenie był w najfajniejszej (...)
Hotel Vila Verde oceniam jako bardzo fajny. Wybraliśmy się tam poza sezonem licząc na spokój i ciszę i to udało się idealnie! Apartament który dostaliśmy w mojej ocenie był w najfajniejszej lokalizacji ze wszystkich (blisko recepcji, blisko busa, blisko śniadań), poza tym sam w sobie był bardzo przestronny i komfortowy z w pełni wyposażoną kuchnią, jadalnią, osobną sypialnią, wygodną (acz nie do końca czystą) łazienką oraz balkonem ze stołem i krzesłami (i oświetleniem), z najlepszym widokiem jaki można było dostać (na baseny i zieleń na pierwszym planie z perspektywą dalszą na pustynię, góry i ocean!). Obsługa hotelu była miła i skuteczna, zgłoszone problematyczne drobiazgi z naszego apartamentu (typu niedziałające żarówki) zostały tego samego dnia usunięte. Bez problemu dogadywaliśmy się z obsługą po angielsku. Mieliśmy wykupione śniadania, które w pobliskiej restauracyjce serwowano od chyba 7h do 10h, były bardzo ok. Co prawda codziennie było to samo, ale wybór był i pieczywa, i napojów, i ciepłych dań i owoców, a wszystko świeże, także myślę, że każdy coś dla siebie jest w stanie wybrać. Odległość od najbliższej plaży w zasięgu kilkunastominutowego spaceru (apartament był w najdalszej części od oceanu), do Ponta Prety (tej niebiańskiej plaży z wydmą) spacer trwał może z 25/30 minut. Hotel posiada też busy, z których korzystaliśmy wielokrotnie, które kilka razy dziennie wożą właśnie na Ponta Pretę, do Santa Marii (turystyczne miasteczko na południu, to z pomostem) oraz do Espargos (stolicy wyspy). Innym turystom zdarzało się ponoć, że któryś nie przyjechał, jednak myślę, że to były pojedyncze przypadki, nam się to nie przytrafiło. Podsumowując, jeśli ktoś liczy na tłumy niech jedzie poza (naszym) sezonem, jeśli chce spokoju i pustek to nasze wakacje to idealny moment. Hotel ogólnie polecam.
Wycieczki dostępne na miejscu
Sal na Maxa – znakomity sposób na poznanie najważniejszych miejsc wyspy Sal. Przejazd do zatoki Murdeira z widokiem na Monte Leão – Lwią Górę. Wizyta w małej wiosce rybackiej Palmeira, następnie naturalne baseny lawowe Buracona, gdzie można zobaczyć „błękitne oko” – specyficzną grę światła i szmaragdowej wody. Dalej na trasie tereny Terra Boa znane ze zjawiska fatamorgany. Przejazd do stolicy wyspy – Espargos. Spacer po mieście, okazja do skosztowania lokalnych produktów – grogu i ponczu. Następnie przejazd do salin w Pedra da Lume, czas na kąpiel w słonym jeziorze. Wycieczka całodniowa, opieka polskojęzycznego przewodnika. Cena – ok. 40 EUR (zawiera obiad z napojem, nie zawiera biletów wstępu do Buracony i Salin: ok. 8 EUR).
Sal Express – najważniejsze miejsca wyspy Sal. Przejazd do zatoki Murdeira z widokiem na Monte Leão – Lwią Górę. Wizyta w małej wiosce rybackiej Palmeira, następnie naturalne baseny lawowe Buracona, gdzie można zobaczyć „błękitne oko” – specyficzną grę światła i szmaragdowej wody. Dalej na trasie tereny Terra Boga znane ze zjawiska fatamorgany. Przejazd do salin w Pedra da Lume, czas na kąpiel w słonym jeziorze. Wycieczka półdniowa, opieka polskojęzycznego przewodnika. Cena – ok. 25 EUR (nie zawiera biletów wstępu do Buracony i Salin: ok. 8 EUR).
Wycieczka katamaranem – trzygodzinny rejs wzdłuż wybrzeża Santa Maria, czas na relaks i kąpiele. Możliwość snurkowania. Wycieczka półdniowa. Cena – ok. 53 EUR (zawiera napoje bezalkoholowe, alkoholowe i przekąski).
Santiago — największa z archipelagu Wysp Zielonego Przylądka. W programie: Stolica Praia – spacer po dzielnicy Plateau z pałacem prezydenckim. Przejazd do Cidade Velha – pierwszej kolonialnej osady na wyspach założonej przez Portugalczyków. Zwiedzanie starego miasta wpisanego na listę UNESCO. Przejazd malowniczymi trasami przez małe egzotyczne wioski oraz degustacja tradycyjnego rumu z trzciny cukrowej uprawianej na wyspie. Zapierające dech widoki, zielone wzgórza i doliny, górskie szlaki, a to wszystko w niepowtarzalnym kolonialnym klimacie. Wycieczka lotnicza całodniowa, opieka anglojęzycznego pilota. Cena – ok. 250 EUR (zawiera obiad z napojem).
Nurkowanie — na Cabo Verde są liczne podwodne groty, ogromne ilości ryb tropikalnych, zatopione statki. Można tu uzyskać znany na całym świecie certyfikat PADI. Dla osób nurkujących po raz pierwszy możliwa jest asysta doświadczonego instruktora. Proponowana szkoła nurkowa jest najstarszą na wyspie, z największym doświadczeniem. Cena – ok. 85 EUR/2 godz.
Wycieczka buggy tour — przejazd pojazdami buggy off-roadowymi trasami to znakomity sposób na poznawanie nieznanych zakątków wyspy Sal. Adrenalina i doskonała zabawa w otoczeniu wulkanicznego krajobrazu. Wycieczka dookoła wyspy – czas trwania: ok. 4 godz., cena – ok. 180 EUR/buggy dla 2 os.; wycieczka po pustyni – czas trwania: ok. 2 godz., cena – ok. 95 EUR/buggy dla 2 os.
Wycieczki lokalne organizowane są przez lokalne agencje turystyczne na warunkach przez nie określonych. Istnieje możliwość niezorganizowania wycieczki z powodu zbyt małej liczby chętnych.