phone mobile mobile pin heart heart user user Biuro Podróży ITAKA Flag of Belarus airplane
> >Wyniki Wyszukiwania> >

Za górami, za lasami

Atuty oferty

 • Szkodra – „dusza Albanii”
 • Kotor z „fiordami południa”
 • malowniczy Dubrownik z listy UNESCO
 • relaks blisko natury
 • bałkańskie przysmaki
 • przedłuż wakacje w Czarnogórze

Za górami, za lasami Kod: TIVKOSO

Trasa
2 539PLN
Dorośli: 2 2 posiłki Cz 08.08 – Cz 15.08.19 (8 dni)
Itaka
 • Promocja LAST MINUTE LAST MINUTE
Czarnogóra , Albania , Chorwacja , Kosowo

Za górami, za lasami

 • Promocja LAST MINUTE LAST MINUTE
Kod: TIVKOSO
Opis

1. DZIEŃ.
Zbiórka uczestników na lotnisku. Przelot do Tivatu. Transfer do hotelu, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

2. DZIEŃ. DUBROWNIK – TREBINJE (trasa: ok. 120 km)
Wczesne śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do Chorwacji i zwiedzanie DUBROWNIKA, wpisanego na listę UNESCO. Spacer unikalnym starym miastem: barokowy kościół św. Błażeja, klasztor Franciszkanów z XIV w. wraz z najstarszą apteką na Bałkanach, Wielka Studnia Onofria. Przejazd do Bośni i Hercegowiny. Wizyta w TREBINJE, nazywanego „miastem na wodzie”, słynnego z winnic i urokliwych cerkwi. Zwiedzanie: kamienny most Arslanagic z XVI w., prawosławna świątynia Hercegovacka Gračanica z muzeum ikon. Spacer po starówce: Meczet Tvrdos – jeden z najpiękniejszych w Bośni, czas wolny. Wizyta w winnicy Vukoje z degustacją win. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

3. DZIEŃ. P.N. DURMITOR – KANION RZEKI TARY (trasa: ok. 290 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd na teren PARKU NARODOWEGO DURMITOR w Czarnogórze, wpisanego na listę UNESCO. Następnie przejazd nad malownicze Jezioro Czarne leżące na wysokości 1416 m n. p. m., między najwyższymi szczytami gór pasma Durmitor. Przejazd do KANIONU RZEKI TARY – największego w Europie i trzeciego najgłębszego kanionu na świecie. Wizyta na ogromnym moście o długości prawie pół kilometra, który zawieszony 150 m nad rzeką łączy dwa brzegi kanionu. Do połowy XX w. był to najpotężniejszy most w całej Europie! Czas wolny na odpoczynek i pamiątkowe zdjęcia. Fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): zjazd tyrolką wzdłuż kanionu. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

4. DZIEŃ. MONASTYR VISOKO DEČANI – PRISZTINA – MONASTYR GRAČANICA (trasa: ok. 220 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd na teren Republiki Kosowa. Wizyta w MONASTYRZE VISOKO DEČANI, wpisanego na listę UNESCO. Monastyr został założony w XIV w., wyróżnia się pięknymi freskami i oryginalnymi drewnianymi ikonostasami. Przejazd do PRISZTINY, stolicy Kosowa położonej pośród gór Dynarskich. Zwiedzanie panoramiczne: Teatr Narodowy, otomańskie meczety z XV w.: Carashi wybudowany przez sułtana Bajezyda i meczet Faith sułtana Mehmeda II, wieża zegarowa, pomnik Skanderberga, pomnik Matki Teresy i nowoczesny pomnik Newborn z 2008 r. Wizyta w średniowiecznym, prawosławnym MONASTYRZE GRAČANICA, wpisanym na listę UNESCO. Wnętrza klasztoru zdobią freski, przedstawiające m.in. portrety fundatora – króla Milutina oraz cykle ikonograficzne ze Starego i Nowego Testamentu. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

5. DZIEŃ. PRIZREN – SZKODRA (trasa: ok. 290 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do PRIZRENU, spacer po starym mieście: cerkiew Bogurodzicy Ljeviškiej wpisana na listę UNESCO. Przejazd do SZKODRY, jednego z najstarszych miast Albanii. Wizyta na średniowiecznym Zamku Rozafa, gdzie według legendy zamurowano żywcem kobietę o imieniu Rosaphy (tł. szczęśliwa róża). Spacer po starym mieście, czas wolny. Przejazd nad uroczy kamienny most Mes o długości 108 m. Czas wolny na pamiątkowe zdjęcia. Przyjazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

6. DZIEŃ. BAR – PODGORICA (trasa: ok 120 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd w kierunku Czarnogóry i wizyta w rodzinnej wytwórni oliwy z oliwek. To wspaniała okazja do poznania historii produkcji oliwy oraz degustacja i możliwość zakupu wyrobów z oliwy. Przejazd do nadbrzeżnego BARU, którego nazwa pochodzi od położonego naprzeciwko włoskiego miasta Bari. Wizyta przy uważanym za najstarsze na świecie drzewie oliwnym, liczącym ok. 2500 lat. Spacer po zabytkowej części miasta, zniszczonej przez trzęsienie ziemi, nazywanej „Bałkańskimi Pompejami”. Wizyta przy akwedukcie zbudowanym przez Wenecjan. Przejazd do stolicy Czarnogóry PODGORICY, spacer po zabytkowej starówce i Placu Republiki, zwiedzanie sławnej neogotyckiej Katedry Zmartwychwstania – symbolu Podgoricy. Przejazd przez Most Milenium. Przyjazd do hotelu. Zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

7. DZIEŃ. CETYNIA – PARK NARODOWY LOVCEN – KOTOR (trasa: ok 160 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do CETYNI, dawnej stolicy Czarnogóry, spacer po mieście. Przejazd do PARKU NARODOWEGO LOVCEN. Wizyta w Mauzoleum Piotra II. Jest to grobowiec ostatniego władcy Czarnogóry, usytuowany na szczycie malowniczego wzgórza. Do grobowca prowadzą 462 schody, wewnątrz znajduje się 28-tonowy pomnik władyki, a dach mauzoleum pokryty jest złotem. Wzgórze jest wspaniałym punktem widokowym na pobliską Bokę Kotorską i najbardziej malowniczym miejscem przyrodniczym w Czarnogórze. Przejazd do KOTORU. Średniowieczne miasto wraz z Zatoką Kotorską jest wpisane na listę UNESCO. Spacer po starym mieście: katedra św. Tryfona z 1166 r., starożytne mury miejskie o długości 4,5 km. Panoramiczny przejazd wzdłuż wybrzeża Boki Kotorskiej – podziwianie malowniczego wybrzeża, nazywanego „fiordami południa”. Przyjazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

8. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykwaterowanie. Czas wolny (zależy od godziny wylotu), transfer na lotnisko w Tivacie i wylot do Polski. Dla osób, które przedłużają pobyt o tygodniowy wypoczynek: śniadanie, wykwaterowanie, transfer do wybranego hotelu.

7 noclegów w hotelach***, 2-os. pokoje (możliwość 1 dostawki) z łazienkami • wyżywienie: 7 śniadań, 7 kolacji • przelot • przejazd autokarem • opieka pilota • ubezpieczenie KL i NW

 1. Obowiązkowa dopłata do usługi Rozkład Premium (dot. wybranych rozkładów lotów)/os.: 60 PLN.
 2. Obowiązkowe opłaty na miejscu: bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, lokalni przewodnicy, tour guide: ok. 110 EUR, taksa klimatyczna: ok 1,5 EUR/os/dzień
 3. Opłaty fakultatywne: zjazd tyrolką wzdłuż kanionu rzeki Tary: ok. 50 EUR/os.
 4. Do przekroczenia granicy Kosowa wymagane jest posiadanie paszportu ważnego minimum 3 miesiące od daty powrotu do Polski.
 5. Zwiedzanie Monastyru Visoki Dečani jest poprzedzone 2-kilometrowym spacerem.
 6. Podczas zwiedzania obiektów sakralnych wymagany odpowiedni strój: zakryte kolana i ramiona.

6.0/6
100% klientów wystawiło opinię dobrą lub bardzo dobrą

Klienci doceniają:

 • Komfort podróży
 • Program wycieczki/trasę
 • Dobre wyżywienie
Informacje o regionie
O regionie

Czarnogóra

Kilometry piaszczystych plaż, urokliwe zatoczki, skaliste wysepki i majestatyczne góry, a wszystko na tle turkusowego morza. Ciekawa historia i niepowtarzalna bałkańska atmosfera powstała z mieszania różnych kultur, aromatyczna kuchnia bogata w dania z baraniny, desery z bakalii i lokalna rakija to smaki kraju słońca. Byron napisał kiedyś „Gdy rodziła się nasza planeta, zdarzyło się na wybrzeżu Montenegro najpiękniejsze spotkanie ziemi i morza” i to najlepszy opis tego wciąż jeszcze niezniszczonego masową turystyką miejsca. Wizytówką Czarnogóry jest otoczona wysokimi górami największa zatoka Adriatyku – słynna Boka Kotorska z ponad 100-kilometrową linią brzegową. Najczęściej fotografowane miejsce na wybrzeżu to Sveti Stefan – malutki półwysep z charakterystycznymi kamiennymi domami połączony z lądem wąską mierzeją – idealny plener na sesję zdjęciową.

Położenie na mapie Trasa

Dubrownik • Trebinje • Park Narodowy Durmitor • Kanion Rzeki Tary • Monastyr Visoko Dečani • Prisztina • Monastyr Gračanica • Prizren • Szkodra • Bar • Podgorica • Cetynia • Park Narodowy Lovcen •  Kotor

O Bałkanach mówi się, że są najbardziej nieodkrytym regionem turystycznym w Europie. W programie wycieczki są słynne zabytki z listy UNESCO i najbardziej urokliwe miejsca pięciu bałkańskich krajów. Stare miasto Dubrownika – cud architektoniczny dalmackiego wybrzeża, Boka Kotorska z „fiordami południa” i tajemnicze Kosowo – to tylko część atrakcji programu. Wypoczynek blisko natury zapewni niezwykły Park Durmitor z jeziorami i zapierającym dech kanionem rzeki Tary, a słynne monastyry i cerkwie skłonią do refleksji. Lokalne przysmaki i bałkańskie krajobrazy działają na wszystkie zmysły – warto się skusić! Zakochanym w Bałkanach proponujemy dodatkowy tydzień wakacji w jednym ze znakomitych hoteli w Czarnogórze. Trasa w krajach zwiedzanych: ok. 1200 km.

PLAN WYCIECZKI
1. DZIEŃ.
Zbiórka uczestników na lotnisku. Przelot do Tivatu. Transfer do hotelu, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.
2. DZIEŃ. DUBROWNIK – TREBINJE (trasa: ok. 120 km)
Wczesne śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do Chorwacji i zwiedzanie DUBROWNIKA, wpisanego na listę UNESCO. Spacer unikalnym starym miastem: barokowy kościół św. Błażeja, klasztor Franciszkanów z XIV w. wraz z najstarszą apteką na Bałkanach, Wielka Studnia Onofria. Przejazd do Bośni i Hercegowiny. Wizyta w TREBINJE, nazywanego „miastem na wodzie”, słynnego z winnic i urokliwych cerkwi. Zwiedzanie: kamienny most Arslanagic z XVI w., prawosławna świątynia Hercegovacka Gračanica z muzeum ikon. Spacer po starówce: Meczet Tvrdos – jeden z najpiękniejszych w Bośni, czas wolny. Wizyta w winnicy Vukoje z degustacją win. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.
3. DZIEŃ. P.N. DURMITOR – KANION RZEKI TARY (trasa: ok. 290 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd na teren PARKU NARODOWEGO DURMITOR w Czarnogórze, wpisanego na listę UNESCO. Następnie przejazd nad malownicze Jezioro Czarne leżące na wysokości 1416 m n. p. m., między najwyższymi szczytami gór pasma Durmitor. Przejazd do KANIONU RZEKI TARY – największego w Europie i trzeciego najgłębszego kanionu na świecie. Wizyta na ogromnym moście o długości prawie pół kilometra, który zawieszony 150 m nad rzeką łączy dwa brzegi kanionu. Do połowy XX w. był to najpotężniejszy most w całej Europie! Czas wolny na odpoczynek i pamiątkowe zdjęcia. Fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): zjazd tyrolką wzdłuż kanionu. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.
4. DZIEŃ. MONASTYR VISOKO DEČANI – PRISZTINA – MONASTYR GRAČANICA (trasa: ok. 220 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd na teren Republiki Kosowa. Wizyta w MONASTYRZE VISOKO DEČANI, wpisanego na listę UNESCO. Monastyr został założony w XIV w., wyróżnia się pięknymi freskami i oryginalnymi drewnianymi ikonostasami. Przejazd do PRISZTINY, stolicy Kosowa położonej pośród gór Dynarskich. Zwiedzanie panoramiczne: Teatr Narodowy, otomańskie meczety z XV w.: Carashi wybudowany przez sułtana Bajezyda i meczet Faith sułtana Mehmeda II, wieża zegarowa, pomnik Skanderberga, pomnik Matki Teresy i nowoczesny pomnik Newborn z 2008 r. Wizyta w średniowiecznym, prawosławnym MONASTYRZE GRAČANICA, wpisanym na listę UNESCO. Wnętrza klasztoru zdobią freski, przedstawiające m.in. portrety fundatora – króla Milutina oraz cykle ikonograficzne ze Starego i Nowego Testamentu. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.
5. DZIEŃ. PRIZREN – SZKODRA (trasa: ok. 290 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do PRIZRENU, spacer po starym mieście: cerkiew Bogurodzicy Ljeviškiej wpisana na listę UNESCO. Przejazd do SZKODRY, jednego z najstarszych miast Albanii. Wizyta na średniowiecznym Zamku Rozafa, gdzie według legendy zamurowano żywcem kobietę o imieniu Rosaphy (tł. szczęśliwa róża). Spacer po starym mieście, czas wolny. Przejazd nad uroczy kamienny most Mes o długości 108 m. Czas wolny na pamiątkowe zdjęcia. Przyjazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.
6. DZIEŃ. BAR – PODGORICA (trasa: ok 120 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd w kierunku Czarnogóry i wizyta w rodzinnej wytwórni oliwy z oliwek. To wspaniała okazja do poznania historii produkcji oliwy oraz degustacja i możliwość zakupu wyrobów z oliwy. Przejazd do nadbrzeżnego BARU, którego nazwa pochodzi od położonego naprzeciwko włoskiego miasta Bari. Wizyta przy uważanym za najstarsze na świecie drzewie oliwnym, liczącym ok. 2500 lat. Spacer po zabytkowej części miasta, zniszczonej przez trzęsienie ziemi, nazywanej „Bałkańskimi Pompejami”. Wizyta przy akwedukcie zbudowanym przez Wenecjan. Przejazd do stolicy Czarnogóry PODGORICY, spacer po zabytkowej starówce i Placu Republiki, zwiedzanie sławnej neogotyckiej Katedry Zmartwychwstania – symbolu Podgoricy. Przejazd przez Most Milenium. Przyjazd do hotelu. Zakwaterowanie, kolacja, nocleg.
7. DZIEŃ. CETYNIA – PARK NARODOWY LOVCEN – KOTOR (trasa: ok 160 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do CETYNI, dawnej stolicy Czarnogóry, spacer po mieście. Przejazd do PARKU NARODOWEGO LOVCEN. Wizyta w Mauzoleum Piotra II. Jest to grobowiec ostatniego władcy Czarnogóry, usytuowany na szczycie malowniczego wzgórza. Do grobowca prowadzą 462 schody, wewnątrz znajduje się 28-tonowy pomnik władyki, a dach mauzoleum pokryty jest złotem. Wzgórze jest wspaniałym punktem widokowym na pobliską Bokę Kotorską i najbardziej malowniczym miejscem przyrodniczym w Czarnogórze. Przejazd do KOTORU. Średniowieczne miasto wraz z Zatoką Kotorską jest wpisane na listę UNESCO. Spacer po starym mieście: katedra św. Tryfona z 1166 r., starożytne mury miejskie o długości 4,5 km. Panoramiczny przejazd wzdłuż wybrzeża Boki Kotorskiej – podziwianie malowniczego wybrzeża, nazywanego „fiordami południa”. Przyjazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.
8. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykwaterowanie. Czas wolny (zależy od godziny wylotu), transfer na lotnisko w Tivacie i wylot do Polski. Dla osób, które przedłużają pobyt o tygodniowy wypoczynek: śniadanie, wykwaterowanie, transfer do wybranego hotelu.

ŚWIADCZENIA: 7 noclegów w hotelach***, 2-os. pokoje (możliwość 1 dostawki) z łazienkami • wyżywienie: 7 śniadań, 7 kolacji • przelot • przejazd autokarem • opieka pilota • ubezpieczenie KL i NW

UWAGI:
 1. Obowiązkowa dopłata do usługi Rozkład Premium (dot. wybranych rozkładów lotów)/os.: 60 PLN.
 2. Obowiązkowe opłaty na miejscu: bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, lokalni przewodnicy, tour guide: ok. 110 EUR, taksa klimatyczna: ok 1,5 EUR/os/dzień
 3. Opłaty fakultatywne: zjazd tyrolką wzdłuż kanionu rzeki Tary: ok. 50 EUR/os.
 4. Do przekroczenia granicy Kosowa wymagane jest posiadanie paszportu ważnego minimum 3 miesiące od daty powrotu do Polski.
 5. Zwiedzanie Monastyru Visoki Dečani jest poprzedzone 2-kilometrowym spacerem.
 6. Podczas zwiedzania obiektów sakralnych wymagany odpowiedni strój: zakryte kolana i ramiona.
Opinie klientów
6.0/6
Ogólna ocena
z 1 opinia
100%
klientów wystawiło opinię dobrą lub bardzo dobrą
100%
klientów wystawiło opinię dobrą lub bardzo dobrą

Klienci doceniają m.in:

 • Komfort podróży
 • Program wycieczki/trasę
 • Dobre wyżywienie
6/6
41-50 lat, z partnerem/ką czerwiec 2019
Pani Marzena to doskonała pilotka, która zaciekawiła grupę wieloma tematami dot. Bałkanów. Jej profesjonalizm, doskonały kontakt z ludźmi, swobodne przekazywanie wiedzy, reagowanie na każdą (...) rozwiń
Pani Marzena to doskonała pilotka, która zaciekawiła grupę wieloma tematami dot. Bałkanów. Jej profesjonalizm, doskonały kontakt z ludźmi, swobodne przekazywanie wiedzy, reagowanie na każdą potrzebę uczestników zasługuje na podziw i szacunek. Kiedy w czasie wyjazdu doszło do wypadku " na tyrolce" nad Tarą, Pani Marzena perfekcyjnie zajęła się poszkodowanymi i pozostałą częścią grupy i stworzyła miłą, przyjazną atmosferę. Po raz czwarty korzystałam z usług biura ITAKA i jestem bardzo zadowolona z poziomu usług.Kolejne wyjazdy planuję z ITAKĄ. To był doskonały aktywny wypoczynek z wieloma informacjami, kontaktem z fachowcami - przewodnikami ale przede wszystkim praca pilotki Pani Marzeny zdecydowała o wysokim poziomie wycieczki. Kierowca autokaru doskonale radził sobie na niełatwych drogach.
 • 5
 • 5
 • 5
 • 6
 • 5
zwiń

Sprawdź cenę

Twój wybór wczasów

Czarnogóra, Kosowo, Chorwacja, Albania

Za górami, za lasami

WYCIECZKA OBJAZDOWA
zmień wariant wakacji
 • Dojazd własny
Wybierz
3 019 Pln
Oszczędzasz: 480 PLN
Dorosły
2 539pln
Łączna kwota 5 078 pln razem
Oszczędzasz 480 PLN
Rezerwuj
Przejdziesz do bezpiecznego procesu rezerwacji
 • wyślij zapytanie
 • callcenter.tel_pl
 • 801 066 777
 • 77 4476 777
 • Infolinie dostępne: pn-pt 8-22 sob-ndz 9-20
arrow-rightarrow-rightclockfacebooktwitter