phone mobile mobile pin heart heart user user Biuro Podróży ITAKA Flag of Belarus airplane
> >Wyniki Wyszukiwania> >

Alpejski Grand Tour

Atuty oferty

 • Muzeum FIFA
 • wizyta w Instytucie CERN
 • Pilatus i Mont Blanc
 • przejazd Bernina Express – widokowa trasa przez 4 kraje

Alpejski Grand Tour Kod: XCHPOGR

Trasa
2 098PLN
Dorośli: 2 śniadania Nd 08.09 – Wt 17.09.19 (10 dni)
Itaka
 • Promocja LAST MINUTE LAST MINUTE
Francja , Lichtenstein , Niemcy , Szwajcaria , Włochy

Alpejski Grand Tour

 • Promocja LAST MINUTE LAST MINUTE
Kod: XCHPOGR
Opis

1. DZIEŃ.
Zbiórka uczestników. Wyjazd z Polski, przejazd przez Niemcy z krótkimi postojami.

2. DZIEŃ. ST. GALLEN – STEIN AM RHEIN – WODOSPADY RENU
Przyjazd do Szwajcarii do ST. GALLEN. Spacer zachwycającym architekturą starym miastem do wpisanej na listę UNESCO kolegiaty. Barokowe wnętrze monumentalnej katedry zdobią arcydzieła sztuki XVIII w. Zwiedzanie biblioteki kolegiackiej, gdzie zgromadzono ponad 2000 średniowiecznych manuskryptów. Przejazd do STEIN AM RHEIN - niewielkiego miasteczka „wyjętego” wprost z epoki średniowiecza. Podziwiać tu można doskonale zachowane mury miejskie, wieżyczki obronne, jak również tradycyjne domy, ratusz i wznoszący się nad miasteczkiem zamek. Zwiedzanie opactwa św. Jerzego. Wizyta przy WODOSPADACH RENU. Są to największe wodospady w Europie, próg ma szerokość około 150 m, a spadek wody to około 23 m. Każdej sekundy przez wodospad przepływa około 600 m³ wody. Zakwaterowanie w hotelu w okolicy Jeziora Bodeńskiego. Nocleg.

3. DZIEŃ. COLMAR – MILUZA
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd przez teren Niemiec do Alzacji we Francji. Zwiedzanie zamku Haut-Kœnigsbourg w Orschwiller. Zamek położony na skalistym wzgórzu w przeszłości był ważnym punktem obronnym pogranicza francusko-niemieckiego. Przejazd do COLMAR, niezwykle urokliwego miasteczka położonego pośród winnic. Spacer Starym Miastem, które jest kwintesencją Alzacji. Fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): rejs gondolami po tzw. Małej Wenecji. Przejazd do MILUZY. Zwiedzanie Narodowego Muzeum Pojazdów Mechanicznych. Muzeum prezentuje w niezwykle ciekawy sposób historię motoryzacji począwszy od 1878 r. Zobaczyć tu można kilkaset pojazdów mechanicznych i samochodów na czele ze starymi samochodami wyścigowymi, bolidami F1. Perłą kolekcji jest błękitne Bugatti Royale, które należało do twórcy legendarnej marki - Ettore Bugatti. Przejazd do winnicy, degustacja lokalnych win. Zakwaterowanie w hotelu w okolicy Miluzy, nocleg.

4. DZIEŃ. BAZYLEA – ZURYCH
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do BAZYLEI. Spacer starówką trzeciego co do wielkości miasta Szwajcarii. Na szczególną uwagę zasługuje tutaj katedra i pochodzący z XIV w. Ratusz oraz Brama Spelentor stanowiąca fragment dawnych fortyfikacji. Przejazd do ZURYCHU, światowego centrum finansowego. Spacer główną ulicą miasta Bahnhofstrasse. Wokół ulicy zlokalizowane są eleganckie butiki luksusowych marek. Zwiedzanie Muzeum Piłki Nożnej sygnowanego przez FIFA. W Muzeum FIFA zobaczyć można galerię sław piłkarskich, liczne pamiątki i trofea piłkarskie oraz liczne wystawy multimedialne. Przejazd do hotelu w okolicy Lucerny, zakwaterowanie, nocleg.

5. DZIEŃ. LUCERNA – PILATUS – INTERLAKEN
Śniadanie. Wykwaterowanie. Zwiedzanie LUCERNY, miasta gdzie historia splata się z nowoczesnością. Spacer do symbolu miasta: Mostu Kaplicznego, następnie spacer starówką do kościoła Franciszkanów i Mostu Plewnego do Museggmauer, pozostałości systemu fortyfikacyjnego. Przejazd do Alpnachstad, gdzie stacje początkową ma słynna kolej zębata na PILATUS. Jest to jedna z największych atrakcji Szwajcarii. Kolejka należy do jednej z najbardziej stromych na świecie. Maksymalne nachylenie stoku, który pokonuje kolej to aż 48 stopni. Wjazd na szczyt, skąd roztacza się piękny widok na Jezioro Czterech Kantonów i Alpy. Czas wolny. Przejazd do INTERLAKEN położonego między jeziorami Thun i Brienz u podnóży monumentalnych wiecznie ośnieżonych szczytów Alp Berneńskich. Wizyta w manufakturze czekolady i największym w regionie sklepie z zegarkami – Kirchhofer. Czas wolny. Zakwaterowanie w hotelu w okolicy Interlaken, nocleg.

6. DZIEŃ. BERNO – GENEWA – INSTYTUT CERN
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do stolicy Szwajcarii - BERNA. Spacer Starym Miastem wpisanym na listę UNESCO. Czas wolny. Przejazd do GENEWY, najbardziej kosmopolitycznego miasta Szwajcarii. Genewa jest siedzibą wielu organizacji międzynarodowych, m.in. ONZ i WHO. W sumie swoje siedziby ma tutaj około 250 różnych organizacji. Przejazd do INSTYTUTU CERN - Europejskiej Organizacji Badań Jądrowych. Instytut zajmuje się fizyką cząsteczkową, a kilka lat temu stał się słynny po opublikowaniu informacji o wytworzeniu cząsteczek antymaterii. Zwiedzanie wystawy multimedialnej pokazującej podstawy fizyki jądrowej. Spacer promenadą nad Jeziorem Genewskim do słynnej fontanny Jet d'eau, która stała się symbolem miasta. Spacer Starym Miastem, które jest sercem i duszą miasta. Czas wolny. Zakwaterowanie w hotelu w okolicy Annecy/Annemasse. Nocleg.

7. DZIEŃ. ANNECY – CHAMONIX – MONT BLANC
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do ANNECY. Zwiedzanie miasteczka zwanego Wenecją Alp. Spacer niezwykle urokliwą starówką do Le Palais de l'Isle, czyli Pałacu na wyspie. Wybudowany w XIII w. pośrodku kanału pałac pełnił funkcje sądu oraz więzienia. Jest to też jeden z najczęściej fotografowanych zabytków francuskich. Czas wolny w Ogrodzie Europy, pięknym parku publicznym pełnym straganów z pamiątkami. Przejazd do CHAMONIX, miasteczka leżącego u stóp najwyższego szczytu Europy – MONT BLANC (4810 m n.p.m.) Wjazd koleją gondolową na wysokość 3842 m n.p.m. na Aiguille du Midi. Z tarasu widokowego roztacza się jeden z najpiękniejszych alpejskich widoków. Na wyciągnięcie ręki są Alpy włoskie, francuskie i szwajcarskie. Czas wolny. Powrót do Chamonix. Przejazd do Mediolanu. Zakwaterowanie w hotelu, nocleg.

8. DZIEŃ. MEDIOLAN
Śniadanie. Zwiedzanie MEDIOLANU – kosmopolitycznej stolicy mody: Piazza del Duomo, miejsce spotkań mieszkańców miasta i turystów z całego świata. Centralną część placu zajmuje słynna katedra, czyli Duomo, trzeci co do wielkości kościół Europy. Zwiedzanie katedry, wjazd windą (lub wejście schodami) na jej dach, skąd roztacza się widok na miasto i Alpy. Spacer po najstarszym i najbardziej eleganckim centrum handlowym we Włoszech – Galleria Vittorio Emanuele ze sklepami znanych włoskich projektantów, restauracjami i kawiarniami. Przejście na Piazza della Scala z najsłynniejszą operą na świecie – La Scala. Wizyta w Castello Sforzesco, XV-wiecznej twierdzy i rezydencji rodziny Sforzów, despotycznych władców Mediolanu, obecnie muzeum mieszczącym dzieła sztuki średniowiecznej, renesansowej i barokowej. Do najcenniejszych eksponatów należy niedokończone dzieło Michała Anioła – Pieta Rondanini. Powrót do hotelu, nocleg.

9. DZIEŃ. BERNINA EXPRESS – ST. MORITZ – VADUZ
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd pociągiem panoramicznym BERNINA EXPRESS, którego trasa wiedzie z pełnej słońca Lombardii poprzez ośnieżone Alpy do ST. MORITZ. Czas wolny w jednym z najsłynniejszych ośrodków narciarskich na świecie. Przejazd do stolicy księstwa Lichtenstein – VADUZ. Spacer po mieście, czas wolny. Wyjazd do Polski przez Niemcy z krótkimi postojami.

10. DZIEŃ.
Przyjazd do Polski w godzinach porannych.

7 noclegów w hotelach **/*** na trasie wycieczki: 1 na pograniczu niemiecko-szwajcarskim w okolicy J. Bodeńskiego, 1 w okolicy Miluzy, 1 w okolicy Lucerny, 1 w okolicy Interlaken, 1 w okolicy Annecy/Annemasse, 2 w okolicy Mediolanu; 2-os. pokoje (możliwość 1 dostawki) z łazienkami • wyżywienie: 7 śniadań kontynentalnych • przejazd autokarem • opieka pilota • ubezpieczenie KL i NW

 1. Obowiązkowe opłaty na miejscu: kolejka na Pilatus: ok. 60 CHF, Bernina Express: ok. 45 CHF, wstępy i lokalni przewodnicy, tour guide, taksy lokalne: ok. 75 CHF i 130 EUR, degustacja win: ok. 13 EUR.

4.5/6
77% klientów wystawiło opinię dobrą lub bardzo dobrą

Klienci doceniają:

 • Program wycieczki/trasę
 • Korzystny stosunek jakości do ceny
 • Standard autokaru
Informacje o regionie
O regionie

Francja

Elegancka i wyrafinowana, ma do zaoferowania zabytkowe miasta, piękne góry i wspaniałe kurorty. Najczęściej jednak odwiedzany jest Paryż – marzenie każdego. Być, zobaczyć, spacerować małymi uliczkami i szerokimi bulwarami, zachwycić się zapachami i przytulnymi kafejkami.

Położenie na mapie Trasa

St. Gallen • Stein Am Rhein • Wodospady Renu • Colmar • Miluza • Bazylea • Zurych • Lucerna • Pilatus • Interlaken • Berno • Genewa • Instytut Cern • Annecy • Chamonix • Mont Blanc • Mediolan • Bernina Express • St. Moritz • Vaduz

Takiej wycieczki jeszcze nie było! Szwajcaria pokazana inaczej, nie tylko sztandarowe miejsca i najpiękniejsze widoki, ale także rejony na styku z Włochami, Francją i Niemcami, gdzie przenikające się kultury i tradycje tworzą niesamowity, ponadnarodowy i kosmopolityczny charakter tej części Europy. Fantastyczny program, adresowany do osób o szerokich zainteresowaniach: przepiękne miasta, zapierające dech krajobrazy, arcyciekawe muzea: pojazdów mechanicznych i piłki nożnej, a nawet Europejska Organizacja Badań Jądrowych! Trasa w krajach zwiedzanych: ok. 1500 km.

PLAN WYCIECZKI
1. DZIEŃ.
Zbiórka uczestników. Wyjazd z Polski, przejazd przez Niemcy z krótkimi postojami.
2. DZIEŃ. ST. GALLEN – STEIN AM RHEIN – WODOSPADY RENU
Przyjazd do Szwajcarii do ST. GALLEN. Spacer zachwycającym architekturą starym miastem do wpisanej na listę UNESCO kolegiaty. Barokowe wnętrze monumentalnej katedry zdobią arcydzieła sztuki XVIII w. Zwiedzanie biblioteki kolegiackiej, gdzie zgromadzono ponad 2000 średniowiecznych manuskryptów. Przejazd do STEIN AM RHEIN - niewielkiego miasteczka „wyjętego” wprost z epoki średniowiecza. Podziwiać tu można doskonale zachowane mury miejskie, wieżyczki obronne, jak również tradycyjne domy, ratusz i wznoszący się nad miasteczkiem zamek. Zwiedzanie opactwa św. Jerzego. Wizyta przy WODOSPADACH RENU. Są to największe wodospady w Europie, próg ma szerokość około 150 m, a spadek wody to około 23 m. Każdej sekundy przez wodospad przepływa około 600 m³ wody. Zakwaterowanie w hotelu w okolicy Jeziora Bodeńskiego. Nocleg.
3. DZIEŃ. COLMAR – MILUZA
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd przez teren Niemiec do Alzacji we Francji. Zwiedzanie zamku Haut-Kœnigsbourg w Orschwiller. Zamek położony na skalistym wzgórzu w przeszłości był ważnym punktem obronnym pogranicza francusko-niemieckiego. Przejazd do COLMAR, niezwykle urokliwego miasteczka położonego pośród winnic. Spacer Starym Miastem, które jest kwintesencją Alzacji. Fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): rejs gondolami po tzw. Małej Wenecji. Przejazd do MILUZY. Zwiedzanie Narodowego Muzeum Pojazdów Mechanicznych. Muzeum prezentuje w niezwykle ciekawy sposób historię motoryzacji począwszy od 1878 r. Zobaczyć tu można kilkaset pojazdów mechanicznych i samochodów na czele ze starymi samochodami wyścigowymi, bolidami F1. Perłą kolekcji jest błękitne Bugatti Royale, które należało do twórcy legendarnej marki - Ettore Bugatti. Przejazd do winnicy, degustacja lokalnych win. Zakwaterowanie w hotelu w okolicy Miluzy, nocleg.
4. DZIEŃ. BAZYLEA – ZURYCH
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do BAZYLEI. Spacer starówką trzeciego co do wielkości miasta Szwajcarii. Na szczególną uwagę zasługuje tutaj katedra i pochodzący z XIV w. Ratusz oraz Brama Spelentor stanowiąca fragment dawnych fortyfikacji. Przejazd do ZURYCHU, światowego centrum finansowego. Spacer główną ulicą miasta Bahnhofstrasse. Wokół ulicy zlokalizowane są eleganckie butiki luksusowych marek. Zwiedzanie Muzeum Piłki Nożnej sygnowanego przez FIFA. W Muzeum FIFA zobaczyć można galerię sław piłkarskich, liczne pamiątki i trofea piłkarskie oraz liczne wystawy multimedialne. Przejazd do hotelu w okolicy Lucerny, zakwaterowanie, nocleg.
5. DZIEŃ. LUCERNA – PILATUS – INTERLAKEN
Śniadanie. Wykwaterowanie. Zwiedzanie LUCERNY, miasta gdzie historia splata się z nowoczesnością. Spacer do symbolu miasta: Mostu Kaplicznego, następnie spacer starówką do kościoła Franciszkanów i Mostu Plewnego do Museggmauer, pozostałości systemu fortyfikacyjnego. Przejazd do Alpnachstad, gdzie stacje początkową ma słynna kolej zębata na PILATUS. Jest to jedna z największych atrakcji Szwajcarii. Kolejka należy do jednej z najbardziej stromych na świecie. Maksymalne nachylenie stoku, który pokonuje kolej to aż 48 stopni. Wjazd na szczyt, skąd roztacza się piękny widok na Jezioro Czterech Kantonów i Alpy. Czas wolny. Przejazd do INTERLAKEN położonego między jeziorami Thun i Brienz u podnóży monumentalnych wiecznie ośnieżonych szczytów Alp Berneńskich. Wizyta w manufakturze czekolady i największym w regionie sklepie z zegarkami – Kirchhofer. Czas wolny. Zakwaterowanie w hotelu w okolicy Interlaken, nocleg.
6. DZIEŃ. BERNO – GENEWA – INSTYTUT CERN
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do stolicy Szwajcarii - BERNA. Spacer Starym Miastem wpisanym na listę UNESCO. Czas wolny. Przejazd do GENEWY, najbardziej kosmopolitycznego miasta Szwajcarii. Genewa jest siedzibą wielu organizacji międzynarodowych, m.in. ONZ i WHO. W sumie swoje siedziby ma tutaj około 250 różnych organizacji. Przejazd do INSTYTUTU CERN - Europejskiej Organizacji Badań Jądrowych. Instytut zajmuje się fizyką cząsteczkową, a kilka lat temu stał się słynny po opublikowaniu informacji o wytworzeniu cząsteczek antymaterii. Zwiedzanie wystawy multimedialnej pokazującej podstawy fizyki jądrowej. Spacer promenadą nad Jeziorem Genewskim do słynnej fontanny Jet d'eau, która stała się symbolem miasta. Spacer Starym Miastem, które jest sercem i duszą miasta. Czas wolny. Zakwaterowanie w hotelu w okolicy Annecy/Annemasse. Nocleg.
7. DZIEŃ. ANNECY – CHAMONIX – MONT BLANC
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do ANNECY. Zwiedzanie miasteczka zwanego Wenecją Alp. Spacer niezwykle urokliwą starówką do Le Palais de l'Isle, czyli Pałacu na wyspie. Wybudowany w XIII w. pośrodku kanału pałac pełnił funkcje sądu oraz więzienia. Jest to też jeden z najczęściej fotografowanych zabytków francuskich. Czas wolny w Ogrodzie Europy, pięknym parku publicznym pełnym straganów z pamiątkami. Przejazd do CHAMONIX, miasteczka leżącego u stóp najwyższego szczytu Europy – MONT BLANC (4810 m n.p.m.) Wjazd koleją gondolową na wysokość 3842 m n.p.m. na Aiguille du Midi. Z tarasu widokowego roztacza się jeden z najpiękniejszych alpejskich widoków. Na wyciągnięcie ręki są Alpy włoskie, francuskie i szwajcarskie. Czas wolny. Powrót do Chamonix. Przejazd do Mediolanu. Zakwaterowanie w hotelu, nocleg.
8. DZIEŃ. MEDIOLAN
Śniadanie. Zwiedzanie MEDIOLANU – kosmopolitycznej stolicy mody: Piazza del Duomo, miejsce spotkań mieszkańców miasta i turystów z całego świata. Centralną część placu zajmuje słynna katedra, czyli Duomo, trzeci co do wielkości kościół Europy. Zwiedzanie katedry, wjazd windą (lub wejście schodami) na jej dach, skąd roztacza się widok na miasto i Alpy. Spacer po najstarszym i najbardziej eleganckim centrum handlowym we Włoszech – Galleria Vittorio Emanuele ze sklepami znanych włoskich projektantów, restauracjami i kawiarniami. Przejście na Piazza della Scala z najsłynniejszą operą na świecie – La Scala. Wizyta w Castello Sforzesco, XV-wiecznej twierdzy i rezydencji rodziny Sforzów, despotycznych władców Mediolanu, obecnie muzeum mieszczącym dzieła sztuki średniowiecznej, renesansowej i barokowej. Do najcenniejszych eksponatów należy niedokończone dzieło Michała Anioła – Pieta Rondanini. Powrót do hotelu, nocleg.
9. DZIEŃ. BERNINA EXPRESS – ST. MORITZ – VADUZ
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd pociągiem panoramicznym BERNINA EXPRESS, którego trasa wiedzie z pełnej słońca Lombardii poprzez ośnieżone Alpy do ST. MORITZ. Czas wolny w jednym z najsłynniejszych ośrodków narciarskich na świecie. Przejazd do stolicy księstwa Lichtenstein – VADUZ. Spacer po mieście, czas wolny. Wyjazd do Polski przez Niemcy z krótkimi postojami.
10. DZIEŃ.
Przyjazd do Polski w godzinach porannych.

ŚWIADCZENIA: 7 noclegów w hotelach **/*** na trasie wycieczki: 1 na pograniczu niemiecko-szwajcarskim w okolicy J. Bodeńskiego, 1 w okolicy Miluzy, 1 w okolicy Lucerny, 1 w okolicy Interlaken, 1 w okolicy Annecy/Annemasse, 2 w okolicy Mediolanu; 2-os. pokoje (możliwość 1 dostawki) z łazienkami • wyżywienie: 7 śniadań kontynentalnych • przejazd autokarem • opieka pilota • ubezpieczenie KL i NW

UWAGI:
 1. Obowiązkowe opłaty na miejscu: kolejka na Pilatus: ok. 60 CHF, Bernina Express: ok. 45 CHF, wstępy i lokalni przewodnicy, tour guide, taksy lokalne: ok. 75 CHF i 130 EUR, degustacja win: ok. 13 EUR.
Położenie na mapie
Opinie klientów
4.5/6
Ogólna ocena
z 80 opinii
77%
klientów wystawiło opinię dobrą lub bardzo dobrą
77%
klientów wystawiło opinię dobrą lub bardzo dobrą

Klienci doceniają m.in:

 • Program wycieczki/trasę
 • Korzystny stosunek jakości do ceny
 • Standard autokaru
5/6
50+ lat, z partnerem/ką lipiec 2019
Bardzo dobra objazdówka, dobra pilotka, napięty ale różnorodny program, dla uczestników od 5 do 75 lat. Przykład z noclegiem w Eggiwil pokazuje, że można znaleźć fajny hotel w małym miasteczku, (...) rozwiń
Bardzo dobra objazdówka, dobra pilotka, napięty ale różnorodny program, dla uczestników od 5 do 75 lat. Przykład z noclegiem w Eggiwil pokazuje, że można znaleźć fajny hotel w małym miasteczku, a poza tym były tam do kupienia najlepsze lokalne sery i długo dojrzewające wędliny.
 • 6
 • 4
 • 3
 • 4
 • 4
zwiń
6/6
41-50 lat, z rodziną lipiec 2019
Nazwa wycieczki mówi sama za siebie. Jest alpejsko jest grand i jest tour. 10 dni wypełnione i zróżnicowane. Przyroda wygrywa, jest nagrodą za podróż autokarem. Miasta małe, od średniowiecznych (...) rozwiń
Nazwa wycieczki mówi sama za siebie. Jest alpejsko jest grand i jest tour. 10 dni wypełnione i zróżnicowane. Przyroda wygrywa, jest nagrodą za podróż autokarem. Miasta małe, od średniowiecznych perełek po klasyki Szwajcerii - stolica i najpiękniejsze miasta. A dodatkowo codziennie jakaś wisienka na torcie: a to muzeum FIFA, CERN, Muzeum Automobilów. No i monumentalny bogaty Mediolan na koniec. Wiele zależy od waszego przewodnika - jeżeli na Grand Tour to tylko z Panią DAGĄ. Absolutnie perfekcyjnie - maksimum profesjonalnej opieki plus wiadomości podawane on time. I siła spokoju i uśmiechu. No i mimo napiętego programu można w spokoju zjeść lunch i kolację w klimatycznych restauracjach i spróbować lokalnych specjałów. Polecamy.
 • 6
 • 5
 • 5
 • 5
 • 5
zwiń
6/6
50+ lat, sam/a lipiec 2019
ciekawa, interesująca i pouczająca ....... jeszcze tam chcę bywać ......... rozwiń
ciekawa, interesująca i pouczająca ....... jeszcze tam chcę bywać .........
 • 6
 • 6
 • 6
 • 6
 • 6
zwiń
5/6
20-25 lat, sam/a lipiec 2019
Jako 18stolatek przedstawię punkt widzenia młodego pokolenia Program wycieczki jest niesamowity, zwiedziliśmy wszystkie najpiękniejsze miejsca w Szwajcarii, Francji i słynny włoski Mediolan. (...) rozwiń
Jako 18stolatek przedstawię punkt widzenia młodego pokolenia Program wycieczki jest niesamowity, zwiedziliśmy wszystkie najpiękniejsze miejsca w Szwajcarii, Francji i słynny włoski Mediolan. Oczywistym jest iż w niektórych miejscach chciałoby się zostać dłużej ale przez pękajacy w szwach program wycieczki było to niemożliwe, choć początkowo w mniej interesujących miejscach czasu wolnego dostaliśmy za dużo a w przykujacych uwagę za mało, po poproszeniu przewodnika o zmianę ilości godzin wszystko grało jak trzeba :D Sama Pani Przewodnik była niesamowita. Posiadała ogromną wiedzę, charyzmę i potrafiła spędzać z nami bardzo miło czas, który mijał przy różnych żartach, luźnej pogawędce czy obiedzie. Wskazywała nam interesujące miejsca do zobaczenia w czasie wolnym i potrafiła coś doradzić na każdej płaszczyźnie Pomimo złej pogody czy różnych zrządzenaich losu, zachowała zimna krew i wykazała się inwencją twórcza! :D Plusem na pewno jest to, iż hotele znajdowały się w pobliżu urokliwych miast lub wiosek, które można było zwiedzić na własną rękę Dodatkowo udało nam się zobaczyć niektóre elementy ponadprogramowo! Okazało się, że wstęp do jednego z muzeów jest darmowy więc nie omieszkaliśmy skorzystać z okazji poświęcając nieco czasu wolnego ale było warto! Podobna sytuacja powtórzyła się przy jednym z kościołów, w czasie w którym byliśmy pod budynkiem sakralnym okazał się on otwarty więc mogliśmy ujrzeć słynne witraże W kilku miastach natrafilismy na festyny lub inne święta (to było rytmiczne zwiedzanie a Polska podbiła festiwal lata w Zurych-u) Minusem wycieczki jest wyżywienie - tylko śniadania to za mało, zwłaszcza, że istniałaby możliwość zorganizowania obiadokolacji Nie wszystkie atrakcje udało się zobaczyć gdyż choćby na pilatus ie jeden ze stoków spowiły chmury a fontanna w Genewie została wyłączona przez wiatr, ale w życiu nie można mieć wszystkiego i mamy powód by tam wrócić! (za to w Genewie również był festyn więc mogliśmy zobaczyć piękna panoramę miasta z diabelskie młynu) Najważniejsze, że wycieczka była przepiękna i cały program został zrealizowany - z nadwyżką! PS. Minusem tej strony jest brak przedziału wiekowego DO 19 roku zycia
 • 6
 • 4
 • 3
 • 4
 • 4
zwiń
5/6
50+ lat, sam/a lipiec 2019
Program bardzo ciekawy ale za duzo na 10 dni.Trasa bardzo ładna ale nalezy sprawdzac gdzie sa masowe imprezy i duza czesc miasta jest wyłączona z ruchu /info dla kierowcy! Ważne!Potrzebny (...) rozwiń
Program bardzo ciekawy ale za duzo na 10 dni.Trasa bardzo ładna ale nalezy sprawdzac gdzie sa masowe imprezy i duza czesc miasta jest wyłączona z ruchu /info dla kierowcy! Ważne!Potrzebny jeszcze 1 nocleg i 1 dzien oraz wiecej czasu wolnego na obiad lub czas na zjedzenie posilku gdzies przy trasie aby nie robic kanapek przy sniadaniu lub poinformowac uczestnikow przed wyjazdem aby wzięli termosy i puszki. Tylko dzięki tak wspanialej pilotce Pani Halinie , która zorganizowała nawet eskorte policji w nieprzejezdnym tego dnia Zurychu zrealizowalismy program.Wielkie dzieki i uznanie!!. Dzięki wspaniałej pogodzie i profesjonalnej i bardzo opiekunczej i operatywnej pilotce, ktora pokazala i opowiedziała nam az za duzo ,oceniam dobrze wycieczke mimo trudnosci i niedogodnosci .
 • 5
 • 5
 • 3
 • 2
 • 2
zwiń
6/6
50+ lat, z partnerem/ką czerwiec 2019
Wycieczka ciekawa, godna polecenia. Pilotka, Pani Dagna, świetnie wypełniła swoje zadanie, chętna, miła, zaradna, zorientowana, profesjonalna, opiekuńcza, dziękujemy. Natomiast (...) rozwiń
Wycieczka ciekawa, godna polecenia. Pilotka, Pani Dagna, świetnie wypełniła swoje zadanie, chętna, miła, zaradna, zorientowana, profesjonalna, opiekuńcza, dziękujemy. Natomiast powierzenie losu klientów Itaki firmie Bustravel, a zwłaszcza panu Wiesławowi (chyba nie mylę imienia), źle się odbija na wizerunku i realizacji wycieczki. Kierowca próbował narzucić swój mało wyrafinowany styl bycia, co rzutowało na atmosferę w autokarze. Anna i Edward
 • 5
 • 5
 • 5
 • 3
 • 5
zwiń
6/6
41-50 lat, z partnerem/ką czerwiec 2019
Wycieczka bardzo udana pod każdym względem. Program bardzo interesujący i różnorodny, chociaż tempo zwiedzania było bardzo duże. Piękne alpejskie krajobrazy, noclegi w Szwajcarii po prostu (...) rozwiń
Wycieczka bardzo udana pod każdym względem. Program bardzo interesujący i różnorodny, chociaż tempo zwiedzania było bardzo duże. Piękne alpejskie krajobrazy, noclegi w Szwajcarii po prostu bajka. Bardzo ciekawa turystycznie trasa przejazdu. Na podkreślenie zasługuje olbrzymi profesjonalizm, wiedza i zaangażowanie pilotki p. Dagny. Bardzo dobra organizacja czasu i dbałość o całość wycieczki jak i każdego uczestnika z osobna ze strony p. Dagny. Dzięki temu bez problemów i stresów obejrzeliśmy wszystko co było w planie, a nawet więcej. W czasie wolnym p. Dagna starała się w bardzo interesujący sposób przybliżyć nam zwiedzane kantony i ich mieszkańców. Duże brawa dla kierowców (p. Krzysztof i p. Wiesław), którzy doskonale radzili sobie na krętych alpejskich serpentynach. Jedynym drobnym minusem są dwa noclegi we Francji, gdzie hotele były gorsze niż pozostałe. Ogólnie wielkie podziękowania dla pilotki p. Dagny i kierowców. Wycieczkę zdecydowanie polecamy. Wyjazd bardzo udany - zdecydowanie polecamy!
 • 6
 • 5
 • 5
 • 6
 • 6
zwiń
6/6
31-40 lat, z partnerem/ką czerwiec 2019
Bardzo dobrze zorganizowana z bardzo dobra trasa wycieczki. Niesamowite tempo zwiedzania.Dobry przewodnik dla samodzielnego przyjazdu i spokojnego zwiedzania. Na przyszlosc dobrze by (...) rozwiń
Bardzo dobrze zorganizowana z bardzo dobra trasa wycieczki. Niesamowite tempo zwiedzania.Dobry przewodnik dla samodzielnego przyjazdu i spokojnego zwiedzania. Na przyszlosc dobrze by bylo aby ITAKA kazdemu uczestnikowi wycieczki przydzielila elektryczne hulajnogi.Nie polecam osoba w podeszlym wieku oraz slaba kondycja fizyczna
 • 6
 • 4
 • 4
 • 4
 • 5
zwiń
6/6
50+ lat, z partnerem/ką czerwiec 2019
Wycieczka była bardzo interesująca i piękna krajobrazowo. Program napięty ale zrealizowany w całości i bezproblemowo. Za jednym wyjazdem można zobaczyć pięć krajów. Dominującym krajem jest (...) rozwiń
Wycieczka była bardzo interesująca i piękna krajobrazowo. Program napięty ale zrealizowany w całości i bezproblemowo. Za jednym wyjazdem można zobaczyć pięć krajów. Dominującym krajem jest Szwajcaria, kraj wielu kultur i zróżnicowany krajobrazowo - przepiękne góry, jeziora i urokliwe miasteczka, szczególnie te mniejsze.
 • 6
 • 4
 • 4
 • 5
 • 5
zwiń
5/6
41-50 lat, z partnerem/ką maj 2019
Wycieczka udana. Zrealizowano jej program. rozwiń
Wycieczka udana. Zrealizowano jej program.
 • 5
 • 4
 • 4
 • 5
 • 5
zwiń
5/6
50+ lat, z partnerem/ką maj 2019
Program wycieczki i trasa bardzo dobrze dobrane. Dlatego akurat tę wycieczkę wybrałem spośród innych ofert z innych biur. Realizacja programu OK. Do tego bardzo korzystna pogoda - temperatury w (...) rozwiń
Program wycieczki i trasa bardzo dobrze dobrane. Dlatego akurat tę wycieczkę wybrałem spośród innych ofert z innych biur. Realizacja programu OK. Do tego bardzo korzystna pogoda - temperatury w sam raz. Bardzo pozytywnym zaskoczeniem był nocleg w Einsiedeln,tuż obok ogromnego zespołu katedralno-klasztornego, którego wielkość i bogactwo jest zaskoczeniem. To była bardzo pozytywna niespodzianka. Starania przewodniczki i kierowców oceniam bardzo dobrze. Hotele nierówne co do standardu, lecz to nie jest dla mnie najważniejsze. Bez wątpliwości mogę polecić tę wycieczkę każdemu,który lubi coś poznać.
 • 6
 • 4
 • 5
 • 5
 • 5
zwiń
4/6
26-30 lat, z partnerem/ką maj 2019
Wycieczka spełniła moje oczekiwania. Pomimo drobnych niedociągnięć Szwajcaria broni się swoim pięknem, a alpejskie widoki zapierają dech w piersiach. rozwiń
Wycieczka spełniła moje oczekiwania. Pomimo drobnych niedociągnięć Szwajcaria broni się swoim pięknem, a alpejskie widoki zapierają dech w piersiach.
 • 5
 • 4
 • 2
 • 3
 • 4
zwiń
4/6
50+ lat, z partnerem/ką maj 2019
Wycieczka z zaobszernym programem za dużo faktów historycznych które można doczytać w Internecie jak kogoś to interesuje .Natomiast moja sugestia to brak spotkania z ciekawym człowiekiem (...) rozwiń
Wycieczka z zaobszernym programem za dużo faktów historycznych które można doczytać w Internecie jak kogoś to interesuje .Natomiast moja sugestia to brak spotkania z ciekawym człowiekiem ,artystą muzykiem ludowym , mało czasu na bezpośrednie spotkanie z przyroda,widokami.Degustacja wina i pobyt w manufakturze czekolady żenada. Wiele miejsc do których jechaliśmy tylko po to by wysiąść z autokaru i przejść przez rynek czy bogata ulice można było opuścić a czas przeznaczyć na te miejsca które większość interesowały.Ostatni przystanek kolejki w St.Moritz masakra. 5 min na zdjęcia plus toaleta.A przyjemnie byłoby pospacerować po mieście i promenada nad jeziorem.Niedogodnosci rekompensowala pogoda ducha, siła spokoju i dużą wiedza przewodniczki wycieczki.Dziekujemy.Wspaniali kierowcy którzy z poświęceniem dowozili nas pod hotele niesprawdzonymi przez organizatora drogami w remontach. Dziękujemy. Gdyby nie wspaniała pogoda umożliwiająca nam pobyt w przepięknych sceneriach byłoby trudno pogodzić się z programem wycieczki.
 • 4
 • 5
 • 5
 • 5
 • 3
zwiń
4/6
26-30 lat, sam/a wrzesień 2018
Program daje wiele do życzenia. Tam gdzie chcieliśmy cieszyć się widokami czasu było zbyt mało, tam gdzie nie było co robić czasu było zbyt dużo. Wszystko byłoby o wiele fajniejsze gdyby nie.. (...) rozwiń
Program daje wiele do życzenia. Tam gdzie chcieliśmy cieszyć się widokami czasu było zbyt mało, tam gdzie nie było co robić czasu było zbyt dużo. Wszystko byłoby o wiele fajniejsze gdyby nie.. pilot, który nie potrafił zorganizowac czasu ani też nic doradzic. Autokar standard bardzo slaby w porównaniu do innych biur. Liechtenstein było w programie, w praktyce tylko toalety. Sniadania bardzo skromne, a czasu na obiad brak. Szwajcaria obroniła się swoim pięknem, wróciłabym tam ponownie. Sama organizację i standard oceniam na 3.
 • 3
 • 4
 • 1
 • 3
 • 2
zwiń
2/6
50+ lat, ze znajomymi wrzesień 2018
Wycieka udana . Polecam rozwiń
Wycieka udana . Polecam
 • 5
 • 5
 • 5
 • 6
 • 6
zwiń
3/6
50+ lat, z partnerem/ką wrzesień 2018
Program był dla nas bardzo interesujący, ponieważ nigdy nie byliśmy jeszcze w Szwajcarii ani w Lichtensteinie. Ponadto łączył on zwiedzanie zabytków z doznaniami czysto (...) rozwiń
Program był dla nas bardzo interesujący, ponieważ nigdy nie byliśmy jeszcze w Szwajcarii ani w Lichtensteinie. Ponadto łączył on zwiedzanie zabytków z doznaniami czysto turystyczno-krajoznawczymi. Za pomyłkę uważamy wizytę w miejscowości ze sklepem z zegarkami i manufakturą czekolady. Miejscowośc była nieciekawa, a także zaoferowane w niej obiekty do zaliczenia.
 • 6
 • 6
 • 5
 • 6
 • 6
zwiń
5/6
41-50 lat, sam/a sierpień 2018
Bardzo dobry program i realizacja. Wycieczka godna polecenia znajomym. rozwiń
Bardzo dobry program i realizacja. Wycieczka godna polecenia znajomym.
 • 5
 • 5
 • 5
 • 5
 • 5
zwiń
5/6
50+ lat, sam/a sierpień 2018
Bardzo dobra wycieczka, bogaty program i pelno wrazen. Zwiedzanie miast jest przerywane pobytami w gorach co jest duzym plusem. Wyjazdy kolejkami gorskimni na Pilatus, lodowiec La Mer de Glace (...) rozwiń
Bardzo dobra wycieczka, bogaty program i pelno wrazen. Zwiedzanie miast jest przerywane pobytami w gorach co jest duzym plusem. Wyjazdy kolejkami gorskimni na Pilatus, lodowiec La Mer de Glace i koncowy przejazd Bernina Express sa niezapomniane. Minusem wycieczki jest niski standard hoteli.
 • 6
 • 2
 • 3
 • 3
 • 5
zwiń
5/6
50+ lat, z partnerem/ką sierpień 2018
Wycieczka bardzo ciekawa ,trasa ułożona optymalnie a widoki przyrody , gór , jezior , zabytków zachwycajace. Pani Dagmara we własciwy sposób wywiazała się z obowiazków pilota , pokazała miejsca (...) rozwiń
Wycieczka bardzo ciekawa ,trasa ułożona optymalnie a widoki przyrody , gór , jezior , zabytków zachwycajace. Pani Dagmara we własciwy sposób wywiazała się z obowiazków pilota , pokazała miejsca nie objęte obowiązkowym programem a gdy okazało się ,ze wjazd na Mont Blanc jest niemożliwy zaproponowała wyjazd na lodowiec . Hotele klasy turystycznej ale czyste.W sumie wycieczka bardzo dobra
 • 5
 • 2
 • 2
 • 3
 • 3
zwiń
6/6
41-50 lat, sam/a sierpień 2018
brak opisu rozwiń
brak opisu
 • 6
 • 6
 • 5
 • 5
 • 6
zwiń
4/6
50+ lat, z partnerem/ką sierpień 2018
brak opisu rozwiń
brak opisu
 • 4
 • 4
 • 2
 • 4
 • 5
zwiń
4/6
31-40 lat, sierpień 2018
Na wycieczkę jechałam jako singiel. Mój wiek to 38 lat a zostałam dokwaterowana do dwóch osób, które posiadały powyżej 60. Prośba o dobieranie osób w tej samej grupie wiekowej. Wycieczka (...) rozwiń
Na wycieczkę jechałam jako singiel. Mój wiek to 38 lat a zostałam dokwaterowana do dwóch osób, które posiadały powyżej 60. Prośba o dobieranie osób w tej samej grupie wiekowej. Wycieczka nazywała się Alpejski Grand Tour Szwajcaria. Powinno być jednak podkreślone w głównej informacji, że jest to wycieczka po Szwajcarii, Niemczech, Francji i Włoszech, po 4 krajach, a nie po jednym. W Szwajacarii były bardzo duże upały, w hotelach jednak nie było klimatyzacji i przez to w ogóle nie można było spać. Nie było zapewnionych obiadokolacji w trakcie tej wycieczki, a w niektórych dniach program był bardzo napięty, nie było nawet wolnej chwili, żeby kupić coś do picia. Prośba o zapewnienie na przyszłość przynajmniej pół godziny na jakiś drobny posiłek. Słyszeliśmy, że w Szwajcarii typowe dania to Rósti i Founde. Niestety, ze względu na napięty program dnia, nie było możliwości spróbowania tych tradycyjnych dań szwajcarskich. Tylko jednego wieczoru mogliśmy spędzić czas nad jeziorem w Interlaken. Wydaje mi się, że zamiast oglądać oglądać zamek w Haut-Koenigsbourg, który niczym szczególnym się nie wyróżniał, mogliśmy więcej czasu poświęcić bajkowym krajobrazom w Szwajcarii.
 • 3
 • 3
 • 5
 • 5
 • 4
zwiń
4/6
50+ lat, sierpień 2018
Upały , część noclegów bez klimatyzacji, brak opcji obiadokolacji, sniadania kontynentalne nie zadawalaja, gdy bez wyzywienia to w planie musi byc czas na podjazd do sklepu spoxywczego rano aby (...) rozwiń
Upały , część noclegów bez klimatyzacji, brak opcji obiadokolacji, sniadania kontynentalne nie zadawalaja, gdy bez wyzywienia to w planie musi byc czas na podjazd do sklepu spoxywczego rano aby zrobic zakupy na caly dzien, brak rejsów po jeziorach kantonow, przejazd Bernina Express tylko 50 % a bardziej atrakcyjną cześć pominięto, a lepiej byłoby wykreślić Lichtensctein a pociągiem pojechać do końca min. do Chur, jednoznacznie pilot musi informować o planie wieczorem i rano, do muzeum nie wolno wejść z plecakiem, saszetka, wodą , portfelem itp a szafki nie mają zabezpieczenia - nam pilot pilnował wartości pieniędzy rzeczy, plan intensywny i fajny, brak wieczorku towarzyskiego z jedzeniem i piciem i muzyką, brak symbolicznego poczęstunku ITAK np. przy degustacji wina 200 ml butelka lub lampka dla każdego lub inny sposób, podczas jazdy do/z potrzebne dobre filmy fabularne do godz. 24-tej, natomiast turystyczne filmy potrzebne o każdym kraju i najnowsze (nie 30-to letnie), pilot winien być bardziej przewodnikiem, opowiadać winien wcześniej gdzie jedziemy i co tam ciekawe tj. na co zwracać uwagę i na prawdę (nie opiniuje tu p.Haliny tj. pilota), potrzebowaliśmy 1-2 godz. aby się wykąpać w jeziorze (każdym? ), pilot musi opowiadać o geografia, o drodze, gdzie jedziemy, jaką drogą, odległość czas, a na mapie pokazywać gdzie jesteśmy gdzie będziemy, za mało informacji ogólnych o rejonach , kroniki historyczne NIE, lecz czas historii opisywać wydarzeniami porównawczo z Europą i Polską, fakty rzeczywiste a nie kreatywne, uzgadnianie nie jest potrzebne wycieczkowiczom tylko decyzja pilota, fotel w autobusie był zepsuty tzn.nie było przeglądu przed wyjazdem, nie wiedzieliśmy nic o autokarze i kwalifikacjach kierowców na góry np.czy jest retsrder i jak działa, moc, doświadczenie itp., jak pilot nie śpiewa piosenek to wypada włączyć muzykę narodową danego kraju, ...., można udoskonalić smak wycieczki skoro jest już tak ciekawy plan objazdowy.... ITD.
 • 6
 • 3
 • 2
 • 4
 • 4
zwiń
4/6
41-50 lat, sierpień 2018
Wszystko było super poza wyżywieniem tj. brakowało obiado-kolacji albo chociaż czasu na zjedzenie czegoś. Dużo słyszeliśmy o potrawach regionalnych ale niestety nie mieliśmy okazji ich spróbować (...) rozwiń
Wszystko było super poza wyżywieniem tj. brakowało obiado-kolacji albo chociaż czasu na zjedzenie czegoś. Dużo słyszeliśmy o potrawach regionalnych ale niestety nie mieliśmy okazji ich spróbować bo nie było na to czasu. Poza śniadaniem nasze jedzenie sprowadzało się do zakupionych naprędce w sieciówkach drobnych przekąsek.
 • 6
 • 5
 • 1
 • 5
 • 5
zwiń
6/6
50+ lat, sierpień 2018
Alpejski grand tour to był strzał w dziesiątkę! Niezwykłe krajobrazy, wspaniałe zabytki, oryginalne muzea - moc niezapomnianych wrażeń! Pilotka - p. Halinka sprawdzała się w każdej sytuacji na (...) rozwiń
Alpejski grand tour to był strzał w dziesiątkę! Niezwykłe krajobrazy, wspaniałe zabytki, oryginalne muzea - moc niezapomnianych wrażeń! Pilotka - p. Halinka sprawdzała się w każdej sytuacji na medal - zorganizowana, rzetelna, pomocna, wobec wszystkich życzliwa. Polecamy Szwajcarię, choć ceny powalające! Beata i Paweł
 • 6
 • 6
 • 6
 • 6
 • 6
zwiń

Sprawdź cenę

Twój wybór wczasów

Francja, Szwajcaria, Niemcy, Włochy, Lichtenstein

Alpejski Grand Tour

zmień wariant wakacji
 • Dojazd własny
Wybierz
2 928 Pln
Oszczędzasz: 830 PLN
Dorosły
2 098pln
Łączna kwota 4 196 pln razem
Oszczędzasz 830 PLN
Rezerwuj
Przejdziesz do bezpiecznego procesu rezerwacji
 • wyślij zapytanie
 • callcenter.tel_pl
 • 801 066 777
 • 77 4476 777
 • Infolinie dostępne: pn-pt 8-22 sob-ndz 9-20
arrow-rightarrow-rightclockfacebooktwitter