phone mobile heart logo Flag of Belarus airplane
> >Wyniki Wyszukiwania> >

Minos na wynos

Atuty oferty

 • Kreta i Grecja kontynentalna
 • przejazd malowniczym Wąwozem Vouraikos
 • Ateny i Nafplion - obecna i dawna stolica Grecji – Olimpia
 • przedłuż wakacje na Krecie

Minos na wynos Kod: CHQKLAS

Trasa
3 528PLN
Dorośli: 2 śniadania Śr 12.07 – Śr 19.07 (8 dni)
Itaka

Minos na wynos Kod: CHQKLAS Grecja

Położenie na mapie Trasa

Chania • Pireus • Ossios Lukas • Delfy • Wąwóz Vouraikos • Olimpia • Nafplion • Epidauros • Mykeny • Ateny • Pireus • Chania

Znakomity pomysł na połączenie klasycznego programu zwiedzania Grecji kontynentalnej i wypoczynku na Krecie – jednej z największych wysp na Morzu Śródziemnym. Program objazdu rozpoczyna się i kończy w Chanii, jednym z najpiękniejszych miast Krety. Na trasie całodzienne zwiedzanie Aten, Argolida, starożytna Olimpia, gdzie narodziła się idea igrzysk olimpijskich i wyrocznia delficka. Program obejmuje większość najważniejszych punktów na mapie Grecji. Zakwaterowanie w wygodnych hotelach, 2 nocne przeprawy promowe Chania-Pireus-Chania. Łącznie trasa: ok. 700 km, 320 mil morskich.

Opis oferty

1. DZIEŃ.
Zbiórka uczestników na lotnisku. Przelot do Chanii. Transfer do hotelu. Zakwaterowanie w okolicy Chanii. Nocleg.

2. DZIEŃ.
Śniadanie. Przejazd do CHANII, jednego z najpiękniejszych miast Krety. Czas wolny – spacer po urokliwej, tętniącej życiem starówce, między ocalałymi fragmentami XVI-wiecznych murów miejskich: fort Firkas, meczet Janczarów, hala targowa zbudowana na miejscu weneckiego bastionu, latarnia morska zwana egipską. Zielone place, wąskie uliczki pełne weneckich i tureckich kamieniczek, wieże kościołów i minarety, a także niepowtarzalna nabrzeżna dzielnica portowa pełna kafejek stwarzają przyjemną, wakacyjną atmosferę. Około godz. 21.00 wypłynięcie z portu w Chanii. Nocleg na promie. Zalecana rezerwacja odpowiedniej kabiny w Polsce.

3. DZIEŃ.
Przypłynięcie do PIREUSU, największego portu greckiego i trzeciego pod względem wielkości na Morzu Śródziemnym. Śniadanie. Przejazd do malowniczo położonego na zboczu Helikonu OSSIOS LUKAS, gdzie mieści się zespół klasztorny błogosławionego Łukasza, wpisany na listę UNESCO i słynący ze wspaniałych złotych mozaik w głównym kościele z XI w. Przejazd do DELF – najsłynniejszego stanowiska archeologicznego w Grecji kontynentalnej, objętego patronatem UNESCO. Zwiedzanie: święty krąg Apollina z najważniejszą wyrocznią starożytności, gdzie Pytie przepowiadały przyszłość w sprawach polityki, wojny i miłości; Skarbiec Ateńczyków wzniesiony dla uczczenia zwycięstwa nad Persami pod Maratonem, świetnie zachowany stadion, gdzie odbywały się igrzyska pytyjskie, imponujący teatr mogący pomieścić 5 tys. widzów, i Omfalos – pępek świata, który do dziś przynosi szczęście. Czas wolny na obiad w lokalnej restauracji. Przejazd przez wiszący most Rion Antirion niezwykle malowniczą trasą w kierunku Egaio/Patry. Zakwaterowanie w hotelu, nocleg.

4. DZIEŃ.
Śniadanie. Przejazd do miasteczka Diakofto. Wjazd zębatą kolejką wąskotorową i przejazd malowniczym WĄWOZEM VOURAIKOS z licznymi tunelami i mostami. Na trasie czekają niepowtarzalne i niezapomniane widoki: kontrastujące z soczystą zielenią surowe zbocza gór i mistyczne klasztory na zboczach wąwozu. Następnie przejazd do jednej z najstarszych winnic – Achaia Clauss, zwiedzanie i degustacja kilku gatunków win, z których najsłynniejsze to Mavrodafni. Kolejny punkt programu to OLIMPIA – najważniejszy ośrodek kultu Zeusa i miejsca narodzin idei igrzysk olimpijskich. To tutaj co 4 lata odbywały się najbardziej prestiżowe igrzyska w całej Helladzie, pierwsze z nich udokumentowano w 776 r. p.n.e. Zwiedzanie: gimnazjon, palestra (szkoła zapaśnicza), stadion o długości 192 m, świątynia Hery, świątynia Zeusa – najwspanialsza budowla Olimpii, we wnętrzu której stał olbrzymich rozmiarów posąg Zeusa, uznawany za jeden z siedmiu cudów świata. W programie także zwiedzanie niewielkiego muzeum z cennymi eksponatami z wykopalisk na terenie Świętego Gaju. Stanowisko archeologiczne w Olimpii jest objęte patronatem UNESCO. Przejazd w kierunku Tripolis. Nocleg.

5. DZIEŃ.
Śniadanie. Wycieczka po wschodniej części Peloponezu – Argolidzie. Przejazd do NAFPLION, spacer po malowniczym, romantycznym weneckim miasteczku, dawnej stolicy Grecji z początku XIX w., dziś pełnym życia kurorcie popularnym wśród Ateńczyków. Nad miastem góruje kompleks twierdz, skąd można podziwiać panoramę Argolidy. Przejazd do stanowiska archeologicznego w EPIDAUROS, wpisanego na listę UNESCO, gdzie znajduje się ogromne sanktuarium ku czci boga medycyny Asklepiosa z największym z zachowanych do dzisiejszych czasów teatrem z IV w. p.n.e. o niebywałej akustyce oraz z antycznym stadionem i fragmentem świętej drogi prowadzącej do portu. Wizyta w starożytnych MYKENACH – „mieście obfitującym w złoto”, skąd pochodził przywódca Greków w wojnie trojańskiej – Agamemnon. Zwiedzanie imponującej starożytnej cytadeli mykeńskiej z Lwią Bramą, kompleksem pałacowym i Skarbcem Atrydów. Przejazd do Aten. Zakwaterowanie w hotelu. Fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): kolacja z pokazem folklorystycznym w pełnej życia dzielnicy Place, malowniczo położonej u stóp Akropolu. Powrót do hotelu. Nocleg.

6. DZIEŃ.
Śniadanie. Całodzienne zwiedzanie ATEN, klasycznego greckiego miasta nieprzerwanie zamieszkiwanego od 7 tys. lat. Wizyta w muzeum Akropolu mieszczącym najcenniejsze zbiory sztuki starożytnej, przejście obok Teatru Dionizosa i Odeonu Heroda Attyka, na dominujący nad miastem Akropol – najważniejsze miejsce kultu patronki miasta, wpisane na listę UNESCO. Przejście przez agorę – rynek starożytnych Aten – do malowniczej dzielnicy Plaka pełnej krętych uliczek i klimatycznych tawern. Objazd centralnej części miasta: budynek parlamentu Grecji, dawniej pałacu królewskiego, gdzie mieści się Grób Nieznanego Żołnierza, Ogrody Narodowe z pawilonem wystawowym Zappio, gdzie w 2004 r. prezydent Aleksander Kwaśniewski podpisał akces Rzeczypospolitej Polskiej do Unii Europejskiej. Przejście na olbrzymi plac, gdzie wznosi się 15 potężnych kolumn – pozostałości po świątyni Zeusa Olimpijskiego – oraz do Stadionu Panatenajskiego, na którym odbyły się pierwsze nowożytne igrzyska olimpijskie w 1896 r. Czas wolny na obiad w lokalnej tawernie i na zakupy. Transfer do PIREUSU. Wypłynięcie z Pireusu w kierunku Chanii. Nocleg na promie.

7. DZIEŃ.
Przypłynięcie do CHANII. Transfer do hotelu. Zakwaterowanie. Śniadanie. Czas wolny na wypoczynek lub plażowanie. Nocleg.

8. DZIEŃ.
Śniadanie. Transfer na lotnisko. Przelot do Polski.

5 noclegów w hotelach**/*** na trasie wycieczki; 2-os. pokoje (możliwość 1 dostawki) z łazienkami i klimatyzacją • wyżywienie: 7 śniadań • przelot • przejazd komfortowym, klimatyzowanym autokarem • opieka pilota • ubezpieczenie KL i NW

 1. Obowiązkowa dopłata do usługi Rozkład Premium (dot. wybranych rozkładów lotów): 49 PLN/os.
 2. Obowiązkowe opłaty na miejscu: bilety wstępu i lokalni przewodnicy: ok. 160 EUR; bilety komunikacji miejskiej (Ateny): ok. 10 EUR; kolejka wąskotorowa na trasie Diakofto-Kalavrita: ok. 10 EUR; bilet na prom: Chania-Pireus-Chania, fotele lotnicze: ok. 80 EUR/os. Możliwość rezerwacji kabiny: info@simpletravel.gr, w treści maila należy podać numer potwierdzonej rezerwacji, termin imprezy, ilość osób i wybrany typ kabiny. Orientacyjne ceny: kabina wewnętrzna 2-os.: ok. 150 EUR/os., kabina wewnętrzna 3-os.: ok. 125 EUR/os., kabina wewnętrzna 4-os.: ok. 110 EUR/os. (kabiny damskie i męskie).
 3. Dopłata do obiadokolacji: 450 PLN/os.
4,9 / 6
90% klientów wystawiło opinię dobrą lub bardzo dobrą

Klienci doceniają:

 • Program wycieczki/trasę
 • Standard autokaru
 • Komfort podróży
Informacje o regionie

Grecja

Nazywana przez starożytnych Helladą, jest krainą pełną niezwykłych krajobrazów oraz śladów minionych epok. Zarówno kontynentalna, jak i wyspiarska Grecja zapewnia turystom mnóstwo atrakcji. A w naszych programach wycieczek i rejsów znajdują się najważniejsze symbole Grecji: najsłynniejsze miejsca Aten, mistyczny zespół klasztorów Meteora zawieszony na skałach, starożytne skarby Peloponezu i wiele innych, równie fascynujących miejsc.

PLAN WYCIECZKI
1. DZIEŃ.
Zbiórka uczestników na lotnisku. Przelot do Chanii. Transfer do hotelu. Zakwaterowanie w okolicy Chanii. Nocleg.
2. DZIEŃ.
Śniadanie. Przejazd do CHANII, jednego z najpiękniejszych miast Krety. Czas wolny – spacer po urokliwej, tętniącej życiem starówce, między ocalałymi fragmentami XVI-wiecznych murów miejskich: fort Firkas, meczet Janczarów, hala targowa zbudowana na miejscu weneckiego bastionu, latarnia morska zwana egipską. Zielone place, wąskie uliczki pełne weneckich i tureckich kamieniczek, wieże kościołów i minarety, a także niepowtarzalna nabrzeżna dzielnica portowa pełna kafejek stwarzają przyjemną, wakacyjną atmosferę. Około godz. 21.00 wypłynięcie z portu w Chanii. Nocleg na promie. Zalecana rezerwacja odpowiedniej kabiny w Polsce.
3. DZIEŃ.
Przypłynięcie do PIREUSU, największego portu greckiego i trzeciego pod względem wielkości na Morzu Śródziemnym. Śniadanie. Przejazd do malowniczo położonego na zboczu Helikonu OSSIOS LUKAS, gdzie mieści się zespół klasztorny błogosławionego Łukasza, wpisany na listę UNESCO i słynący ze wspaniałych złotych mozaik w głównym kościele z XI w. Przejazd do DELF – najsłynniejszego stanowiska archeologicznego w Grecji kontynentalnej, objętego patronatem UNESCO. Zwiedzanie: święty krąg Apollina z najważniejszą wyrocznią starożytności, gdzie Pytie przepowiadały przyszłość w sprawach polityki, wojny i miłości; Skarbiec Ateńczyków wzniesiony dla uczczenia zwycięstwa nad Persami pod Maratonem, świetnie zachowany stadion, gdzie odbywały się igrzyska pytyjskie, imponujący teatr mogący pomieścić 5 tys. widzów, i Omfalos – pępek świata, który do dziś przynosi szczęście. Czas wolny na obiad w lokalnej restauracji. Przejazd przez wiszący most Rion Antirion niezwykle malowniczą trasą w kierunku Egaio/Patry. Zakwaterowanie w hotelu, nocleg.
4. DZIEŃ.
Śniadanie. Przejazd do miasteczka Diakofto. Wjazd zębatą kolejką wąskotorową i przejazd malowniczym WĄWOZEM VOURAIKOS z licznymi tunelami i mostami. Na trasie czekają niepowtarzalne i niezapomniane widoki: kontrastujące z soczystą zielenią surowe zbocza gór i mistyczne klasztory na zboczach wąwozu. Następnie przejazd do jednej z najstarszych winnic – Achaia Clauss, zwiedzanie i degustacja kilku gatunków win, z których najsłynniejsze to Mavrodafni. Kolejny punkt programu to OLIMPIA – najważniejszy ośrodek kultu Zeusa i miejsca narodzin idei igrzysk olimpijskich. To tutaj co 4 lata odbywały się najbardziej prestiżowe igrzyska w całej Helladzie, pierwsze z nich udokumentowano w 776 r. p.n.e. Zwiedzanie: gimnazjon, palestra (szkoła zapaśnicza), stadion o długości 192 m, świątynia Hery, świątynia Zeusa – najwspanialsza budowla Olimpii, we wnętrzu której stał olbrzymich rozmiarów posąg Zeusa, uznawany za jeden z siedmiu cudów świata. W programie także zwiedzanie niewielkiego muzeum z cennymi eksponatami z wykopalisk na terenie Świętego Gaju. Stanowisko archeologiczne w Olimpii jest objęte patronatem UNESCO. Przejazd w kierunku Tripolis. Nocleg.
5. DZIEŃ.
Śniadanie. Wycieczka po wschodniej części Peloponezu – Argolidzie. Przejazd do NAFPLION, spacer po malowniczym, romantycznym weneckim miasteczku, dawnej stolicy Grecji z początku XIX w., dziś pełnym życia kurorcie popularnym wśród Ateńczyków. Nad miastem góruje kompleks twierdz, skąd można podziwiać panoramę Argolidy. Przejazd do stanowiska archeologicznego w EPIDAUROS, wpisanego na listę UNESCO, gdzie znajduje się ogromne sanktuarium ku czci boga medycyny Asklepiosa z największym z zachowanych do dzisiejszych czasów teatrem z IV w. p.n.e. o niebywałej akustyce oraz z antycznym stadionem i fragmentem świętej drogi prowadzącej do portu. Wizyta w starożytnych MYKENACH – „mieście obfitującym w złoto”, skąd pochodził przywódca Greków w wojnie trojańskiej – Agamemnon. Zwiedzanie imponującej starożytnej cytadeli mykeńskiej z Lwią Bramą, kompleksem pałacowym i Skarbcem Atrydów. Przejazd do Aten. Zakwaterowanie w hotelu. Fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): kolacja z pokazem folklorystycznym w pełnej życia dzielnicy Place, malowniczo położonej u stóp Akropolu. Powrót do hotelu. Nocleg.
6. DZIEŃ.
Śniadanie. Całodzienne zwiedzanie ATEN, klasycznego greckiego miasta nieprzerwanie zamieszkiwanego od 7 tys. lat. Wizyta w muzeum Akropolu mieszczącym najcenniejsze zbiory sztuki starożytnej, przejście obok Teatru Dionizosa i Odeonu Heroda Attyka, na dominujący nad miastem Akropol – najważniejsze miejsce kultu patronki miasta, wpisane na listę UNESCO. Przejście przez agorę – rynek starożytnych Aten – do malowniczej dzielnicy Plaka pełnej krętych uliczek i klimatycznych tawern. Objazd centralnej części miasta: budynek parlamentu Grecji, dawniej pałacu królewskiego, gdzie mieści się Grób Nieznanego Żołnierza, Ogrody Narodowe z pawilonem wystawowym Zappio, gdzie w 2004 r. prezydent Aleksander Kwaśniewski podpisał akces Rzeczypospolitej Polskiej do Unii Europejskiej. Przejście na olbrzymi plac, gdzie wznosi się 15 potężnych kolumn – pozostałości po świątyni Zeusa Olimpijskiego – oraz do Stadionu Panatenajskiego, na którym odbyły się pierwsze nowożytne igrzyska olimpijskie w 1896 r. Czas wolny na obiad w lokalnej tawernie i na zakupy. Transfer do PIREUSU. Wypłynięcie z Pireusu w kierunku Chanii. Nocleg na promie.
7. DZIEŃ.
Przypłynięcie do CHANII. Transfer do hotelu. Zakwaterowanie. Śniadanie. Czas wolny na wypoczynek lub plażowanie. Nocleg.
8. DZIEŃ.
Śniadanie. Transfer na lotnisko. Przelot do Polski.

ŚWIADCZENIA: 5 noclegów w hotelach**/*** na trasie wycieczki; 2-os. pokoje (możliwość 1 dostawki) z łazienkami i klimatyzacją • wyżywienie: 7 śniadań • przelot • przejazd komfortowym, klimatyzowanym autokarem • opieka pilota • ubezpieczenie KL i NW

UWAGI:
 1. Obowiązkowa dopłata do usługi Rozkład Premium (dot. wybranych rozkładów lotów): 49 PLN/os.
 2. Obowiązkowe opłaty na miejscu: bilety wstępu i lokalni przewodnicy: ok. 160 EUR; bilety komunikacji miejskiej (Ateny): ok. 10 EUR; kolejka wąskotorowa na trasie Diakofto-Kalavrita: ok. 10 EUR; bilet na prom: Chania-Pireus-Chania, fotele lotnicze: ok. 80 EUR/os. Możliwość rezerwacji kabiny: info@simpletravel.gr, w treści maila należy podać numer potwierdzonej rezerwacji, termin imprezy, ilość osób i wybrany typ kabiny. Orientacyjne ceny: kabina wewnętrzna 2-os.: ok. 150 EUR/os., kabina wewnętrzna 3-os.: ok. 125 EUR/os., kabina wewnętrzna 4-os.: ok. 110 EUR/os. (kabiny damskie i męskie).
 3. Dopłata do obiadokolacji: 450 PLN/os.
Opinie klientów
4,9 / 6
Ogólna ocena
z 69 opinii
90%
klientów wystawiło opinię dobrą lub bardzo dobrą
90%
klientów wystawiło opinię dobrą lub bardzo dobrą

Klienci doceniają m.in:

 • Program wycieczki/trasę
 • Standard autokaru
 • Komfort podróży
5 / 6
41-50 lat, ze znajomymi lipiec 2016
Super wycieczka, dużo najciekawszych miejsc w Grecji. Polecam wszystkim tym, którzy lubią zwiedzać. rozwiń
Super wycieczka, dużo najciekawszych miejsc w Grecji. Polecam wszystkim tym, którzy lubią zwiedzać.
 • 6
 • 4
 • 4
 • 6
 • 6
 • 5
zwiń
6 / 6
50+ lat, z partnerem/ką czerwiec 2016
1. Bardzo dobrze dobrany program 2. Swietna organizacja za wyjatkiem tego, ze potwierdzenie wycieczka nie musi byc dokonane w rozsadnym czasu przed data jej rozpoczecia - nie jest to w porzadku (...) rozwiń
1. Bardzo dobrze dobrany program 2. Swietna organizacja za wyjatkiem tego, ze potwierdzenie wycieczka nie musi byc dokonane w rozsadnym czasu przed data jej rozpoczecia - nie jest to w porzadku do uczestnikow ze wzgledu na planowanie urlopu oraz czas potrzebny do znalezienia odpowiedniej alterantywy na wypadek jezli wycieczka nie dochodzi do skutku)
 • 6
 • 3
 • 6
 • 6
 • 6
 • 5
zwiń
4 / 6
31-40 lat, z partnerem/ką wrzesień 2015
brak opisu rozwiń
brak opisu
 • 4
 • 4
 • 2
 • 4
 • 4
 • 3
zwiń
5 / 6
41-50 lat, z partnerem/ką wrzesień 2015
IMPREZA SUPER. PILIT SUPER!!!!!!!!!! KIEROWCA AUTOKARU I STAN TECHNICZNY AUTOKARU NA OBJAZDÓWCE PONIŻEJ ZERA!!!!! rozwiń
IMPREZA SUPER. PILIT SUPER!!!!!!!!!! KIEROWCA AUTOKARU I STAN TECHNICZNY AUTOKARU NA OBJAZDÓWCE PONIŻEJ ZERA!!!!!
 • 6
 • 5
 • 6
 • 5
 • 1
 • 5
zwiń
5 / 6
31-40 lat, z partnerem/ką wrzesień 2015
brak opisu rozwiń
brak opisu
 • 6
 • 4
 • 4
 • 3
 • 2
 • 5
zwiń
5 / 6
26-30 lat, z partnerem/ką sierpień 2015
brak opisu rozwiń
brak opisu
 • 6
 • 4
 • 5
 • 5
 • 4
 • 5
zwiń
5 / 6
31-40 lat, z partnerem/ką sierpień 2015
Nie zagwarantowanie miejsca w kabinie do spania podczas noclegu na promie, to jedno z największych rozczarowań podczas wycieczki - najlepiej, gdyby koszty podróży w kabinach były możliwe (...) rozwiń
Nie zagwarantowanie miejsca w kabinie do spania podczas noclegu na promie, to jedno z największych rozczarowań podczas wycieczki - najlepiej, gdyby koszty podróży w kabinach były możliwe do zakupienia od razu przy rezerwacji wycieczki. Hotele w cenie wycieczki nie spełniały w niektórych miejscach nawet połowy naszych oczekiwań. Między innymi dzięki Pani Ani i jej zaangażowaniu oraz ciekawym opowiadaniom o historii oraz codzienności życiu w Grecji dało się zapomnieć o nieprzyjemnej podróży promem w siedzeniach lotniskowych na promie do Grecji oraz niskim standardom hoteli. Bardzo miło było zwiedzać z kilkunastoosobową grupą a nie 'hurtowo' ogromnym busem, jak to zwykle ma miejsce.
 • 5
 • 3
 • 3
 • 2
 • 5
 • 5
zwiń
5 / 6
31-40 lat, ze znajomymi sierpień 2015
Profesjonalny i świetnie przygotowany Pilot - Pani Anna. Jestem zadowolona z wyjazdu, chętnie wrócę do Grecji aby poznać ją lepiej. Wielki plus to pomocny, świetnie przygotowany Pilot (...) rozwiń
Profesjonalny i świetnie przygotowany Pilot - Pani Anna. Jestem zadowolona z wyjazdu, chętnie wrócę do Grecji aby poznać ją lepiej. Wielki plus to pomocny, świetnie przygotowany Pilot (Pilotka). To ona zadbała o atmosferę na wyjeździe.
 • 4
 • 3
 • 5
 • 5
 • 5
 • 4
zwiń
4 / 6
31-40 lat, z partnerem/ką sierpień 2015
Wycieczka ciekawa, jako minus niestety trzeba uznać stratę dwóch dni w Chanii (ogółem liczba dni w Chanii to trzy- jeden wycieczka zorganizowana z Pilotem), które mogły być (...) rozwiń
Wycieczka ciekawa, jako minus niestety trzeba uznać stratę dwóch dni w Chanii (ogółem liczba dni w Chanii to trzy- jeden wycieczka zorganizowana z Pilotem), które mogły być wykorzystane na dodatkowe zwiedzanie. 7 dni zwiedzania to w żadnym wypadku nie jest, szkoda ze czas wyjazdy nie jest wykorzystany w 100%
 • 4
 • 4
 • 3
 • 4
 • 5
 • 4
zwiń
6 / 6
26-30 lat, z partnerem/ką sierpień 2015
Program wycieczki bardzo bogaty. Rewelacyjna pilotka Pani Ania. Zabrała nas w kilka miejsc, których nie było w programie. Niesamowita wiedza, opowieści oraz anegdoty Pani Ani sprawiły że (...) rozwiń
Program wycieczki bardzo bogaty. Rewelacyjna pilotka Pani Ania. Zabrała nas w kilka miejsc, których nie było w programie. Niesamowita wiedza, opowieści oraz anegdoty Pani Ani sprawiły że przeniosłam się w czasie. Dodatkowym atutem był brak obiadokolacji bo spróbowanie lokalnego jedzenia w miejscowych tawernach to niesamowita podróż kulinarna. Rewelacyjna podróż będę polecać wszystkim swoim znajomym. Wycieczka oraz pobyt to marzenie. Wycieczka fantastyczna, przenosi w czasie a pobyt na Krecie, uzupełniony o wycieczkę fakultatywną do Wąwozu Samaria sprawił że chce się wracać.
 • 6
 • 4
 • 4
 • 6
 • 6
 • 6
zwiń
5 / 6
31-40 lat, z partnerem/ką sierpień 2015
To zdecydowanie najbardziej udana wycieczka, w której miałam okazję uczestniczyć, a o mojej ocenie zdecydowały: + wspaniała, pełna energii i mająca niepowtarzalny styl pani przewodnik (...) rozwiń
To zdecydowanie najbardziej udana wycieczka, w której miałam okazję uczestniczyć, a o mojej ocenie zdecydowały: + wspaniała, pełna energii i mająca niepowtarzalny styl pani przewodnik (Ania), która niesłychanie ciekawie opowiadała o historii i zwyczajach Greków, stworzyła świetną atmosferę i dbała o naszą wygodę pod każdym względem + intensywny, ale nie przeładowany program, sprawił, że nie mieliśmy niedosytu, a jednocześnie nie byliśmy zmęczeni zwiedzaniem, wakacyjne godziny zbiórki nie były zbyt wczesne (koło godz. 9), a wieczorny przyjazd do hotelu w tak wczesnych porach, że można było jeszcze zwiedzić okolice na własną rękę i iść na kolację + kameralna grupa (9 osób!) i podróż małym busem z bardzo sympatycznym kierowcą + świetna organizacja - nigdzie nie musieliśmy długo czekać (w trakcie wycieczki, ale dobrze zorganizowany był również transfer z lotniska do hotelu, transfer po wycieczce z hotelu do hotelu na wypoczynek), nie było także problemów ze znajdowaniem miejsca zbiórek, czasu wolnego było akurat + dobra lokalizacja hoteli - prawie zawsze ścisłe centrum + bardzo sprawna, ciekawa i tania (!) forma przemieszczania się po Atenach - taksówki, dzięki temu można było zobaczyć miasto z trochę innej perspektywy i przemieścić się niesłychanie szybko + we wszystkich hotelach był bezpłatny internet + (niezależna już od organizatora) pogoda, temperatury w sierpniu były wówczas niższe niż w Polsce|) To, co zdecydowanie mi nie przypadło to gustu to: - zły wybór hoteli: o ile standard noclegu był przyzwoity (nie mniej, nie więcej), to śniadania były poniżej wszelkiej krytyki - brak świeżych owoców i warzyw w szczycie sezonu! (wyjątek stanowiły: Chania i Olimpia) - nocleg na promie: stanowczo zalecany powinien być nocleg w kabinach, a jego wybór powinien być dokonywany jeszcze w biurze podróży przed wyjazdem, niestety w powrotną stronę z Pireusu na Kretę nie było już możliwości wykupienia kabiny, a o spaniu na tzw. fotelach lotniczych można było zapomnieć (nie ze względu na komfort siedzeń, ile na hałas i mocne oświetlenie)
 • 6
 • 4
 • 3
 • 6
 • 5
 • 5
zwiń
6 / 6
26-30 lat, z partnerem/ką lipiec 2015
Wycieczka świetnie zorganizowana, przewodnik przygotowany do pracy w wysokim stopniu merytorycznym, odpowiadającym wymaganiom wiedzy z zakresu kultury, sztuki i historii. Program został (...) rozwiń
Wycieczka świetnie zorganizowana, przewodnik przygotowany do pracy w wysokim stopniu merytorycznym, odpowiadającym wymaganiom wiedzy z zakresu kultury, sztuki i historii. Program został zorganizowany na bardzo wysokim poziomie, pozwalający zarówno na zwiedzenie najciekawszych punktów kraju, jak i wypoczynek.
 • 6
 • 6
 • 6
 • 6
 • 6
 • 6
zwiń
5 / 6
31-40 lat, z partnerem/ką lipiec 2015
Bardzo fajna wycieczka,dużo zwiedzania,ciekawe miejsca i piękne widoki.Ateny i Chania na Krecie robią wrażenie. rozwiń
Bardzo fajna wycieczka,dużo zwiedzania,ciekawe miejsca i piękne widoki.Ateny i Chania na Krecie robią wrażenie.
 • 5
 • 5
 • 4
 • 6
 • 6
 • 4
zwiń
5 / 6
20-25 lat, z partnerem/ką lipiec 2015
Moim zdaniem plan wycieczki jest zorganizowany bardzo dobrze, trochę wypoczynku, a w trakcie zwiedzania zawsze znajdzie się chwilka wolnego. Zwiedzane miejsca na trasie wycieczki są (...) rozwiń
Moim zdaniem plan wycieczki jest zorganizowany bardzo dobrze, trochę wypoczynku, a w trakcie zwiedzania zawsze znajdzie się chwilka wolnego. Zwiedzane miejsca na trasie wycieczki są najważniejszymi miejscami, które powinno się zobaczyć będąc w Grecji, a dzięki Pani Ani (pilotce wycieczki) z miejsca można zakochać się w Grecji. Sama Pani Ania chce jak najwięcej pokazać i jak najwięcej powiedzieć na temat historii, nie są to same historyczne fakty, ale i też ciekawostki. Połączenie tej trasy i z tą właśnie pilotką daje niesamowite wrażenia.
 • 6
 • 3
 • 3
 • 5
 • 5
 • 5
zwiń
5 / 6
50+ lat, z partnerem/ką czerwiec 2015
W przypadku wycieczki 'Minos na wynos', gdzie mamy zapewniony transport samolotowy, organizacja podróży promem bez zapewnionej z góry kajuty (2 noce) jest pozbawiona sensu. Koszt (...) rozwiń
W przypadku wycieczki 'Minos na wynos', gdzie mamy zapewniony transport samolotowy, organizacja podróży promem bez zapewnionej z góry kajuty (2 noce) jest pozbawiona sensu. Koszt kajuty powinien być od razu doliczony do ceny wycieczki. W naszym przypadku do hotelu w Chanii dotarliśmy o godz. 2.00 w nocy, cały następny dzień zwiedzaliśmy miasto, a następnie zgodnie z programem mieliśmy całą noc, siedząc w fotelach, płynąć do Pireusu. Następny dzień, cały w Atenach, był najbardziej wypełniony zwiedzaniem i męczący. Nadmieniam, że dużo wcześniej zamawiałem u Państwa w biurze 2-osobową kajutę i dwukrotnie otrzymałem telefoniczne zapewnienie o jej rezerwacji, Na miejscu okazało się, że kajuty dla nas nie ma. Tylko dzięki przędsiębiorczości i uprzejmości przewodniczki - Pani Ani, mieliśmy możliwość nocowania w kajucie. Hotel MARINA, choć przyzwoity, położony był w takiej dzielnicy Aten, że uczestnicy wycieczki bali się z niego wyjść. Hotel ILIS w Olimpii był korzystnie położony, ale niestety nie działała w nim klimatyzacja, a śniadanie było fatalne - stare pieczywo, brak warzyw i owoców, mały wybór potraw, brak gorącego dania. Nasze niezadowolenie ukoił hotel ESPERIA w Tolo. Wszystkie niedogodności starała się załagodzić i wynagrodziła nam przewodniczka - Pani Ania. Jej fachowość i merytoryczne przygotowanie połączone ze sprawną organizacją każdego dnia sprawiły, że ogólna nasza ocena wycieczki jest pozytywna. Pozostawi na długo miłe wspomnienia w naszej pamięci.
 • 6
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 3
zwiń
5 / 6
50+ lat, sam/a czerwiec 2015
Satysfakcjonujący zakres wycieczki, której urok psuły środki transportu (autokar, prom) oraz fatalnie zlokalizowany hotel w Atenach w dzielnicy kloszardów . rozwiń
Satysfakcjonujący zakres wycieczki, której urok psuły środki transportu (autokar, prom) oraz fatalnie zlokalizowany hotel w Atenach w dzielnicy kloszardów .
 • 5
 • 3
 • 4
 • 3
 • 3
 • 4
zwiń
5 / 6
26-30 lat, z partnerem/ką czerwiec 2015
Program wycieczki jest bogaty, zobaczyliśmy większość najciekawszych miejsc na południu Grecji, chociaż uważam, że w tym samym czasie można by zobaczyć więcej np. muzea w Hani zwiedziłem na (...) rozwiń
Program wycieczki jest bogaty, zobaczyliśmy większość najciekawszych miejsc na południu Grecji, chociaż uważam, że w tym samym czasie można by zobaczyć więcej np. muzea w Hani zwiedziłem na własną rękę. Hotele były co do zasady bardzo słabe np. zdarzał się grzyb na ścianach w łazience, brak ciepłej wody pod prysznicem (po interwencji usterka została naprawiona), rzadko otrzymaliśmy łóżko małżeńskie, chociaż o nie zabiegaliśmy, często telewizory kineskopowe 15 calowe. Śniadania przyzwoite, każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Podróż samolotem do Hani oraz autokary na Krecie oraz w Grecji kontynentalnej bez zastrzeżeń. Podróż promem oceniam jako nieporozumienie. Była niewygodna (małe kabiny, nocleg na pryczach) a cena zdecydowanie za duża - 140 euro kabina 2/os, 103 euro kabina 4/os. W dniach podróży śniadanie ok. 1,5 godziny po pobudce. Stosunek jakości do ceny oceniam bardzo dobrze, wyłącznie ponieważ kupiłem wycieczkę w ofercie last minute.
 • 6
 • 2
 • 4
 • 3
 • 4
 • 5
zwiń
5 / 6
50+ lat, z partnerem/ką czerwiec 2015
Wycieczka wspaniała z uwagi na trasę przejazdu oraz spokojne jej prowadzenie przez pilota. Brakowało jedynie na trasie przejazdu METEORÓW nawet za cenę dopłaty. Pozostały program OK! rozwiń
Wycieczka wspaniała z uwagi na trasę przejazdu oraz spokojne jej prowadzenie przez pilota. Brakowało jedynie na trasie przejazdu METEORÓW nawet za cenę dopłaty. Pozostały program OK!
 • 5
 • 4
 • 5
 • 6
 • 6
 • 4
zwiń
5 / 6
50+ lat, z partnerem/ką wrzesień 2014
Trasa atrakcyjna pod względem walorów poznawczych. Ciekawy i bogaty program historyczny przekazany w zajmujący sposób. Turysta miał możliwość podziwiania zróżnicowanej urody (...) rozwiń
Trasa atrakcyjna pod względem walorów poznawczych. Ciekawy i bogaty program historyczny przekazany w zajmujący sposób. Turysta miał możliwość podziwiania zróżnicowanej urody krajobrazowej Grecji. Hotele czyste, obsługa miła. Bardzo dobrą opinię na temat hoteli psuje nocleg w piątym dniu wycieczki (Patra?), gdyż spocony od upału i utrudzony zwiedzaniem turysta, nie miał możliwości wykąpania się z powodu braku odpływu wody w brodziku, a łóżka miały zużyte materace i pościel. Tam również uczestnicy zatęsknili za bogatym bufetem w Chanii. Zwiedzanie miało dobre tempo. Szkoda, że w cenie wycieczki nie zmieścił się drugi posiłek. Kuchnia grecka pyszna, syta i kaloryczna.
 • 6
 • 4
 • 5
 • 5
 • 5
 • 4
zwiń
6 / 6
31-40 lat, sam/a wrzesień 2014
Wyjazdówka ogólnie ok, Grecja ma swoje plusy i minusy jak każdy kraj - warto się przekonać samemu, warto poświecić czas. Kuchnia świeża, smaczna, aromatyczna - dla każdego coś (...) rozwiń
Wyjazdówka ogólnie ok, Grecja ma swoje plusy i minusy jak każdy kraj - warto się przekonać samemu, warto poświecić czas. Kuchnia świeża, smaczna, aromatyczna - dla każdego coś dobrego na obiad i kolacje (polecam w Chani koło plaży w bocznej uliczce niepozorny bar z dwoma stolikami - bar wyglądający na obraz nędzy i rozpaczy - kuchnia fantastyczna, cudownie doprawiona - w całej Grecji nic lepszego nie jadłem) lecz nie w hotelu - tam tylko śniadania jak ruletce - różna jakość zależna od hotelu. Dla mnie kraj był ciekawy i wart poznania (piękne krajobrazy i fantastyczna opieka rezydentki - pani Ania - osoba warta sławy jaką miałem okazje poznać przed wyjazdem), polecam każdemu. Wielki minus za dwie przeprawy promowe, to nie dla mnie - nie widzę sensu tego, można w cenie załatwić czarter z Aten do Chani, może trochę drożej by wyszło lecz komfort wart ceny.
 • 5
 • 5
 • 3
 • 4
 • 4
 • 5
zwiń
4 / 6
50+ lat, z partnerem/ką wrzesień 2014
WYCIECZKA: Ciekawa, choć moim zdaniem za dużo czasu wolnego (1-szy dzień /przyjazd/, 2-gi dzień za wyjątkiem 2 godzinnego zwiedzania i 7-my dzień cały wolny). Hotele na trasie słabej jakości ze (...) rozwiń
WYCIECZKA: Ciekawa, choć moim zdaniem za dużo czasu wolnego (1-szy dzień /przyjazd/, 2-gi dzień za wyjątkiem 2 godzinnego zwiedzania i 7-my dzień cały wolny). Hotele na trasie słabej jakości ze słabym wyżywieniem. Minusem jest dwukrotne pokonywanie tej samej, bardzo nieciekawej trasy (ok. 100 km) tj. Patra-Olimpia, Olimpia-Patra. Mimo to można trochę zasmakować Grecji, głównie dzięki wspaniałemu przewodnikowi, Pani Ani. Wydaje się, że biorąc pod uwagę zarówno bogactwo Peloponezu jak i ww. dni wolne - można by tę wycieczkę zorganizować o wiele ciekawiej, nawet kosztem zwiększenia ceny za większą atrakcyjność.
 • 4
 • 3
 • 4
 • 4
 • 4
zwiń
6 / 6
50+ lat, z partnerem/ką wrzesień 2014
Uważam wycieczkę za bardzo udaną, jestem zadowolona że wybrałam taki program, chociaż by poznać dobrze Grecję należało by wybrać wszystkie programy, a i tak byłoby mało. Za największy atut (...) rozwiń
Uważam wycieczkę za bardzo udaną, jestem zadowolona że wybrałam taki program, chociaż by poznać dobrze Grecję należało by wybrać wszystkie programy, a i tak byłoby mało. Za największy atut wycieczki uważam pracę Pani Ani, której ogromna wiedza o Grecji, przekazana w niezwykle kulturalny sposób, dokładnie i obrazowo pozwoliła nam wszystkim na poznanie tego pięknego kraju.
 • 6
 • 5
 • 5
 • 6
 • 6
 • 6
zwiń
6 / 6
26-30 lat, z partnerem/ką sierpień 2014
Program objazdówki pozwala zobaczyć najciekawsze miejsca Grecji kontynentalnej oraz urokliwą kreteńską Chanię. Pierwszego dnia nocleg w hotelu w Chanii położonym w super lokalizacji. (...) rozwiń
Program objazdówki pozwala zobaczyć najciekawsze miejsca Grecji kontynentalnej oraz urokliwą kreteńską Chanię. Pierwszego dnia nocleg w hotelu w Chanii położonym w super lokalizacji. Bardzo blisko promenady. Po wyjściu z hotelu po przejściu przez ulicę jesteśmy już na promenadzie prowadzącej na starówkę i do portu. My lecieliśmy z Poznania i byliśmy w Chanii około godz, 15 mieliśmy całe popołudnie na spacerowanie po klimatycznych uliczkach Chanii. Osoby, które przyleciały w godzinach wieczornych ze względu na super położenie hotelu mogły pozwiedzać miasto wieczorem (nocą) co daje niezapomniane wrażenia bo wtedy tak naprawdę miasto zaczyna tętnić życiem. Często na centralnym placu odbywają się występy (taneczne, muzyczne). Mnóstwo kafejek położonych w porcie wszystkie bardzo klimatyczne – każdy znajdzie coś dla siebie co jest ważne bo na objazdówce są tylko śniadania. Polecam wybrać się na spacer urokliwymi uliczkami pełnymi kafejek i sklepików. Drugiego dnia zwiedzaliśmy Chanię już z naszą pilotką Panią Anią. Bardzo sympatyczna ciekawa osoba z ogromną wiedzą na temat Grecji. Bardzo fajnie zorganizowany dzień zobaczyliśmy wszystkie najważniejsze miejsca Chanii (m.in. fort Firkas, meczet Janczarów, halę targową, latarnię morską, wykopaliska, taras widokowy). W knajpce polecanej przez Itakę można zjeść naprawdę smaczne zestawy i co najważniejsze pyszne owoce morza. Polecam. Popołudniu przed wypłynięciem promu można skorzystać z kąpieli morskich na publicznej plaży. Proponuję również zrobić zakupy z pobliskim markecie ( wychodząc z hotelu trzeba kierować się w prawo) i zaopatrzyć się w wodę czy jakieś jedzonko na prom. Na promie przewidziane są siedzenia lotnicze i w miarę dostępności kabiny. Niestety u nas były dostępne tylko 2, a następnego dnia czekało nas całodzienne zwiedzanie Aten. Polecam skorzystać jeśli będzie możliwość wykupienia kabin, ponieważ 3 dzień zwiedzania jest najbardziej intensywny. Za to miejsca, które są przewidziane w programie wynagrodzą wszystkie trudy . Akropol, muzeum na Akropolu ( niestety tylko w wyznaczonych miejscach można robić zdjęcia), Teatr Dionizosa, Agora – nie trzeba się rozpisywać trzeba to po prostu zobaczyć. Przewidziane są również punkty do zwiedzania podczas objazdu Aten m.in. parlament i jeśli się uda (a życzę żeby się udało) zmiana warty. Polecam przygotować aparaty i kamery Super wrażenia. W pozostałościach po Świątyni Zeusa bardzo ciekawe ekspozycje. Hotel w Atenach tak jak ktoś pisał może w średnio ciekawej okolicy, ale jak dopisze szczęście i będzie ktoś miał pokój na wyższym piętrze to widok na oświetlony Akropol cudowny. Blisko hotelu market, w którym można zaopatrzyć się w niezbędne artykuły. 4 dzień zwiedzania już nie tak męczący jak poprzedni, ale obfitujący w nie mniej ciekawe zabytki- klasztor w OSSIOS Lukas. Oprócz klasztoru wspaniałe widoki. Kolejny punkt Delfy – stadion i bardzo dobrze zachowany teatr. Czasami dzikie kozy wspinające się po pionowych skałach – bardzo ciekawy widok. Kolejny dzień zwiedzania to Olimpia. Gimnazjon, stadion, świątynia Zeusa i bardzo ciekawe muzeum (tym razem można już robić zdjęcia wszystkim eksponatom). Odwiedzając winnicę Claussa oprócz degustacji win możemy też zaopatrzyć się w wino na kolejne gorące wieczory . Na zakończenie dnia przejazd kolejką wąskotorową Wąwozem Wuraikos. Niestety amatorzy robienia zdjęć mogą być trochę zawiedzeni ponieważ jadąc kolejką ciężko robić zdjęcia, ale widoki niezapomniane. Nocleg w hotelu niedaleko morza można wybrać się na plażę lub skorzystać z kąpieli w basenie. Można wybrać się na kolację do pobliskich knajpek. Kolejny dzień Nafplio twierdze – do oglądania z zewnątrz i spacer po miasteczku. Na ochłodę bardzo dobre lody o dziwnych niespotykanych smakach  Kolejny punkt to Epidauros (teatr o niesamowitej akustyce oraz ciekawe eksponaty na wystawach) oraz Mykeny. Zwiedzanie przyjemne i „lekkie”. Wieczorem wypływamy z portu do Chanii. W drodze powrotnej jeśli tym razem nie będzie kabin to kolejny dzień nie jest już męczący i nie ma się czym martwić  Ostatniego dnia w Chanii możemy plażować lub nacieszyć się klimatem miasta i wybrać się oczywiście na owoce morze  Po objazdówce „Minos na wynos” na dodatkowy tygodniowy wypoczynek wybraliśmy hotel Molos Bay w miejscowości Kissamos. Ze względu na to, że była to nasza podróż poślubna i dodatkowo po objazdówce chcieliśmy odpocząć wybraliśmy bardzo kameralny mały hotel. Hotel z własną piaszczystą plażą. Schodząc z tarasu jesteśmy w zasadzie od razu na plaży. Jeśli ktoś chce odpocząć polecam jednak dla tych szukających wrażeń i rozrywki proponuję wybrać inny hotel. Brak animacji dla niektórych będzie plusem. Jeśli ktoś wybiera się z dziećmi to raczej odradzam bo dzieciaki szybko się znudzą. Polecam wybrać się na wycieczkę na Laguna Balos. Widoki cudowne wrażenia niezapomniane!!!!
 • 6
 • 5
 • 4
 • 6
 • 6
 • 6
zwiń
6 / 6
31-40 lat, sam/a sierpień 2014
Wycieczka bardzo ciekawa. Wszystko od początku do końca było doskonale zorganizowane: podróż samolotem, transfery z i na lotnisko, wygodny autokar, całkiem niezłe hotele jak na wycieczkę (...) rozwiń
Wycieczka bardzo ciekawa. Wszystko od początku do końca było doskonale zorganizowane: podróż samolotem, transfery z i na lotnisko, wygodny autokar, całkiem niezłe hotele jak na wycieczkę objazdową. Idealne połączenie intensywnego zwiedzania najciekawszych miejsc Grecji tej kontynentalnej, w Atenach i na Peloponezie, z czterodniowym wypoczynkiem na Krecie. Na szczególne uznanie zasługuje przewodnik wycieczki Pani Ania, która potrafiła przekazać całe mnóstwo informacji na temat starożytnej Grecji, ale również o obyczajach, kulturze i kuchni dzisiejszych Greków. Sama Grecja CUDNA.. Przepiękne krajobrazy, ciepłe morze, sympatyczni ludzie, lokalne tawerny z pysznym jedzeniem. W mojej opinii to najlepsza wycieczka objazdowa na którą do tej pory miałam szczęście się wybrać.
 • 6
 • 4
 • 5
 • 5
 • 5
 • 5
zwiń
5 / 6
41-50 lat, z partnerem/ką sierpień 2014
Wycieczka godna polecenia rozwiń
Wycieczka godna polecenia
 • 5
 • 3
 • 3
 • 5
 • 4
 • 4
zwiń

Sprawdź cenę

 • Dojazd własny
Cena/os.:
3 838 Pln -8%
3 528pln Razem Szczegóły ceny 7 056 pln

Infolinia

 • callcenter.tel_pl
 • 801 066 777
 • 77 4476 777
 • Infolinie dostępne: pn-pt 8-22 sob-ndz 9-20

Podziel się

Facebook Google+

Dlaczego warto?

 1. Kompletne ceny - nasze ceny nigdy nie zawierają żadnych ukrytych opłat.
 2. Gwarancja ubezpieczeniowa - 200 000 000 PLN
 3. Wygoda — rezerwujesz kiedy chcesz.

Bezpieczeństwo

Dane w procesie rezerwacji chronimy i szyfrujemy certyfikatem

Thawte

arrow-rightarrow-rightclockfacebooktwitter