phone mobile heart logo Flag of Belarus airplane
> >Wyniki Wyszukiwania> >

Nieodkryty Peloponez

Atuty oferty

 • cuda natury: wąwozy, urwiska, jaskinie
 • największe skarby Peloponezu
 • wycieczka fakultatywna do Monemvassii

Nieodkryty Peloponez Kod: GPAPELO

Trasa
PLN
Itaka

Nieodkryty Peloponez Kod: GPAPELO Grecja

Położenie na mapie Trasa

Koroni • Methoni • Pylos • Olimpia • Wąwoz Vouraikos • Ateny- Mykeny • Epidauros • Nafplion • Kanał Koryncki • Mistra • Monemvassiia • Jaskiniach Dirou • Gerolimenas • Przylądek Tenaro • Vathii
Trasa przepiękna widokowo, a na dodatek o olbrzymich walorach poznawczych. W znakomicie zaplanowanym programie codziennie przeplatają się miejsca związane z historią Grecji z miejscami znanymi ze starożytnych mitów. Wszechobecni greccy bogowie na czele z Zeusem, postacie z eposów Homera opowiadają swoje dzieje zaklęte w marmurowych świątyniach. Na trasie tej wspaniałej podróży w czasie są Ateny, gdzie czekają zawsze piękne kariatydy, bliźniacze weneckie twierdze Koroni i Methoni oraz najważniejsze zabytki Peloponezu: bizantyjskie klasztory w Mistrze, starożytna Olimpia, skała Monemvassii i historyczna kraina Argolida. Warto przedłużyć greckie wakacje o tydzień wypoczynku w jednym z hoteli z oferty ITAKI na Peloponezie. Trasa w Grecji: ok. 970 km.

Opis oferty

1. DZIEŃ
Zbiórka uczestników na lotnisku. Przelot do Kalamaty. Transfer do hotelu, zakwaterowanie, nocleg.

2. DZIEŃ
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do KORONI, malowniczej miejscowości położonej na ufortyfikowanym urwisku, skąd rozciągają się niezapomniane widoki na Zatokę Meseńską. Spacer po Cytadeli, której większą część zajmuje żeński klasztor Timiou Prodromou. Przejazd do METHONI. Zwiedzanie imponującej weneckiej twierdzy odgrodzonej od lądu ogromną fosą. Twierdza stanowiła dawniej przystanek dla pielgrzymów w drodze do Ziemi Świętej.  Przejazd do PYLOS nad malowniczą Zatoką Navarino. Po drodze zwiedzanie ruin pałacu Nestora, jednego z najlepiej zachowanych mykeńskich pałaców królewskich. Pałac został opisany przez Homera w "Odysei". Zwiedzanie Nowego Zamku zbudowanego przez Turków w XVI w. z murami obronnymi o długości 1,5 km. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, nocleg.

3. DZIEŃ
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do OLIMPII - najważniejszego ośrodka kultu Zeusa i miejsca narodzin idei igrzysk olimpijskich. To tutaj, co 4 lata odbywały się najbardziej prestiżowe igrzyska w całej Helladzie, pierwsze z nich udokumentowano w 776 r. p.n.e. Zwiedzanie: Gimnazjon, Palestra (szkoła zapaśnicza), Nimfejon, stadion o długości 192 metrów, Świątynia Hery, Świątynia Zeusa - najwspanialsza budowla Olimpii, w której wnętrzu stał olbrzymich rozmiarów, uznawany za jeden z siedmiu cudów świata, zdobiony złotem i kością słoniową posąg Zeusa dzieła Fidiasza, który również miał tu pracownię. W programie także zwiedzanie niewielkiego muzeum z cennymi eksponatami z wykopalisk na terenie Świętego Gaju. Bogactwo i unikatowość zabytków sprawiła, że stanowisko archeologiczne w Olimpii znajduje się pod patronatem UNESCO. Przejazd do jednej z najstarszych winnic - Achaia Clauss, zwiedzanie i degustacja kilku gatunków win, z których najsłynniejsze to Mavrodafni. Przejazd do wioski Kalawrita. Przejazd kolejką wąskotorową malowniczym WĄWOZEM VOURAIKOS z licznymi tunelami i mostami. Na trasie czekają niepowtarzalne i niezapomniane widoki: kontrastujące z soczystą zielenią surowe zbocza gór i mistyczne klasztory na zboczach wąwozu. Późnym wieczorem przejazd do hotelu. Zakwaterowanie. Nocleg.

4. DZIEŃ
Śniadanie. Zwiedzanie ATEN, klasycznego greckiego miasta nieprzerwanie zamieszkiwanego od 7 tys. lat: majestatyczny Akropol - symbol miasta wpisany na Listę UNESCO, z Partenonem o doskonałych proporcjach i Erechtejonem podtrzymywanym przez zawsze piękne kariatydy; wspaniałe skarby starożytności w Muzeum Akropolu. Objazd centralnej części miasta: m.in. Łuk Hadriana wzniesiony przez cesarza jako punkt graniczny między Atenami greckimi i rzymskimi, świątynia Zeusa Olimpijskiego, Stadion Panatenajski - miejsce pierwszych nowożytnych igrzysk olimpijskich w 1896 r., parlament - dawny pałac królewski z Grobem Nieznanego Żołnierza, Akademia Ateńska. Fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu) kolacja z pokazem folklorystycznym w pełnej życia dzielnicy Place, malowniczo położonej u stóp Akropolu. Powrót do hotelu, nocleg.

5. DZIEŃ
Śniadanie. Wykwaterowanie. Wycieczka do wschodniej części Peloponezu - Argolidy. Postój nad KANAŁEM KORYNCKIM, 6- kilometrowym przesmykiem oddanym do użytku w 1893 r., łączącym Morze Jońskie z Egejskim, malowniczo oddzielającym Peloponez od Półwyspu Bałkańskiego. Wizyta w starożytnych MYKENACH - "mieście obfitującym w złoto", skąd pochodził przywódca Greków w wojnie trojańskiej - Agamemnon. Mykeny rozsławił w XIX wieku Heinrich Schliemann, który odkrył grobowce pełne złotych skarbów, m.in. Maskę Agamemnona. W programie zwiedzanie imponującej starożytnej cytadeli mykeńskiej z Lwią Bramą, kompleksem pałacowym i Skarbcem Atrydów. Przejazd do EPIDAUROS, gdzie znajduje się ogromne sanktuarium ku czci boga medycyny Asklepiosa z największym z zachowanych do dzisiejszych czasów teatrem z IV w. p.n.e. o niebywałej akustyce oraz antycznym stadionem i fragmentem świętej drogi prowadzącej do portu. Spacer po malowniczym, romantycznym weneckim miasteczku NAFPLION - byłej stolicy Grecji z początku XIX wieku, dziś pełnym życia kurortem popularnym wśród Ateńczyków. Nad miastem góruje kompleks twierdz, skąd podziwiać można panoramę Argolidy. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie. Nocleg.

6. DZIEŃ
Wczesne śniadanie. Wykwaterowanie .Wycieczka na spalony słońcem Półwysep Mani z tajemniczymi, dzikimi wzgórzami, malowniczymi zatoczkami i surowymi pastwiskami. Pierwszym punktem na trasie jest ufortyfikowane XII - wieczne miasto MISTRA ukryte wśród gajów oliwnych na zboczach gór Tajget, z kompleksem klasztorów bizantyjskich wpisanych na listę UNESCO. Podjazd do górnej bramy wejściowej i zwiedzanie: Kościół Agia Sofia, Pałac Despotów, Agios Nikolaos i wreszcie katedra Mitropolis. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie. Czas wolny lub fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu) Wycieczka do MONEMVASSII nazywanej "greckim Gibraltarem". Ta ogromna skała wyrastająca na 300 m z Morza Egejskiego połączona jest z lądem wąską groblą, która dała temu miejscu nazwę "moni emvasis", co oznacza "jedyne wejście". Średniowieczną twierdzę na skale otaczają potężne weneckie fortyfikacje. Spacer labiryntem wąskich uliczek Dolnego Miasta do XIII-wiecznej katedry Chrystusa Pojmanego, największej w średniowieczu świątyni południowej Grecji. W Górnym Mieście, położonym na szczycie skały, zachował się tylko XIII-wieczny kościół św. Zofii, jedyna budowla widoczna od strony lądu. Z wierzchołka skały rozciąga się magiczna panorama wybrzeża Peloponezu. Powrót do hotelu. Nocleg.

7. DZIEŃ
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd na Półwysep Mani. Wizyta w JASKINIACH DIROU, jednych z najbardziej imponujących na świecie. Trasa zwiedzania podzielona jest na dwa etapy: część pokonuje się łodzią, część pieszo. Krystalicznie czysta woda i doskonałe oświetlenie pozwalają podziwiać mieniące się kolorami korytarze i sale pełne stalaktytów i stalagmitów o przeróżnych kształtach. Czas wolny w malowniczym GEROLIMENAS, maleńkim portowym miasteczku, gdzie skosztować można specjałów greckiej kuchni. Z nabrzeżnych restauracji roztacza się przepiękny widok na wysoki klif i bajeczną zatoczkę. Krystaliczna woda, historyczna kamienna zabudowa i sielski klimat to główne atuty Gerolimenas. Przejazd na PRZYLĄDEK TENARO, najdalej na południe wysunięty punkt Grecji kontynentalnej i całego Półwyspu Bałkańskiego. Spacer w okolice samotnej latarni morskiej i miejsca, które uznawane jest za wejście do mitycznego Hadesu, z ruinami wyroczni Posejdona. W drodze powrotnej przystanek na punkcie widokowym w VATHII, skąd podziwiać można tajemniczy krajobraz tradycyjnych wież mieszkalnych będących wizytówką Półwyspu Mani. Późnym wieczorem przejazd do hotelu. Zakwaterowanie. Nocleg.

8. DZIEŃ
Śniadanie. Wykwaterowanie. Transfer na lotnisko. Przelot do Polski.

7 noclegów w hotelach**/*** na trasie wycieczki • 2-os. pokoje (możliwość 1 dostawki) z łazienkami • wyżywienie: 7 śniadań • przelot • przejazd komfortowym, klimatyzowanym autokarem • opieka pilota • ubezpieczenie KL i NW

  1. Bilety wstępu i lokalni przewodnicy: ok. 100 EUR.
  2. Opłaty fakultatywne: wycieczka do Monemvassii: ok. 20 EUR; kolacja z pokazem folklorystycznych tańców w Atenach: ok. 35 EUR; wymagane min. 20 osób.
  3. Dopłata do obiadokolacji/os.: 490 PLN.
5,3 / 6
100% klientów wystawiło opinię dobrą lub bardzo dobrą

Klienci doceniają:

 • Program wycieczki/trasę
 • Komfort podróży
 • Standard autokaru
Informacje o regionie

Grecja

Nazywana przez starożytnych Helladą, jest krainą pełną niezwykłych krajobrazów oraz śladów minionych epok. Zarówno kontynentalna, jak i wyspiarska Grecja zapewnia turystom mnóstwo atrakcji. A w naszych programach wycieczek i rejsów znajdują się najważniejsze symbole Grecji: najsłynniejsze miejsca Aten, mistyczny zespół klasztorów Meteora zawieszony na skałach, starożytne skarby Peloponezu i wiele innych, równie fascynujących miejsc.

PLAN WYCIECZKI1. DZIEŃ
Zbiórka uczestników na lotnisku. Przelot do Kalamaty. Transfer do hotelu, zakwaterowanie, nocleg.
2. DZIEŃ
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do KORONI, malowniczej miejscowości położonej na ufortyfikowanym urwisku, skąd rozciągają się niezapomniane widoki na Zatokę Meseńską. Spacer po Cytadeli, której większą część zajmuje żeński klasztor Timiou Prodromou. Przejazd do METHONI. Zwiedzanie imponującej weneckiej twierdzy odgrodzonej od lądu ogromną fosą. Twierdza stanowiła dawniej przystanek dla pielgrzymów w drodze do Ziemi Świętej.  Przejazd do PYLOS nad malowniczą Zatoką Navarino. Po drodze zwiedzanie ruin pałacu Nestora, jednego z najlepiej zachowanych mykeńskich pałaców królewskich. Pałac został opisany przez Homera w "Odysei". Zwiedzanie Nowego Zamku zbudowanego przez Turków w XVI w. z murami obronnymi o długości 1,5 km. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, nocleg.
3. DZIEŃ
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do OLIMPII - najważniejszego ośrodka kultu Zeusa i miejsca narodzin idei igrzysk olimpijskich. To tutaj, co 4 lata odbywały się najbardziej prestiżowe igrzyska w całej Helladzie, pierwsze z nich udokumentowano w 776 r. p.n.e. Zwiedzanie: Gimnazjon, Palestra (szkoła zapaśnicza), Nimfejon, stadion o długości 192 metrów, Świątynia Hery, Świątynia Zeusa - najwspanialsza budowla Olimpii, w której wnętrzu stał olbrzymich rozmiarów, uznawany za jeden z siedmiu cudów świata, zdobiony złotem i kością słoniową posąg Zeusa dzieła Fidiasza, który również miał tu pracownię. W programie także zwiedzanie niewielkiego muzeum z cennymi eksponatami z wykopalisk na terenie Świętego Gaju. Bogactwo i unikatowość zabytków sprawiła, że stanowisko archeologiczne w Olimpii znajduje się pod patronatem UNESCO. Przejazd do jednej z najstarszych winnic - Achaia Clauss, zwiedzanie i degustacja kilku gatunków win, z których najsłynniejsze to Mavrodafni. Przejazd do wioski Kalawrita. Przejazd kolejką wąskotorową malowniczym WĄWOZEM VOURAIKOS z licznymi tunelami i mostami. Na trasie czekają niepowtarzalne i niezapomniane widoki: kontrastujące z soczystą zielenią surowe zbocza gór i mistyczne klasztory na zboczach wąwozu. Późnym wieczorem przejazd do hotelu. Zakwaterowanie. Nocleg.
4. DZIEŃ
Śniadanie. Zwiedzanie ATEN, klasycznego greckiego miasta nieprzerwanie zamieszkiwanego od 7 tys. lat: majestatyczny Akropol - symbol miasta wpisany na Listę UNESCO, z Partenonem o doskonałych proporcjach i Erechtejonem podtrzymywanym przez zawsze piękne kariatydy; wspaniałe skarby starożytności w Muzeum Akropolu. Objazd centralnej części miasta: m.in. Łuk Hadriana wzniesiony przez cesarza jako punkt graniczny między Atenami greckimi i rzymskimi, świątynia Zeusa Olimpijskiego, Stadion Panatenajski - miejsce pierwszych nowożytnych igrzysk olimpijskich w 1896 r., parlament - dawny pałac królewski z Grobem Nieznanego Żołnierza, Akademia Ateńska. Fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu) kolacja z pokazem folklorystycznym w pełnej życia dzielnicy Place, malowniczo położonej u stóp Akropolu. Powrót do hotelu, nocleg.
5. DZIEŃ
Śniadanie. Wykwaterowanie. Wycieczka do wschodniej części Peloponezu - Argolidy. Postój nad KANAŁEM KORYNCKIM, 6- kilometrowym przesmykiem oddanym do użytku w 1893 r., łączącym Morze Jońskie z Egejskim, malowniczo oddzielającym Peloponez od Półwyspu Bałkańskiego. Wizyta w starożytnych MYKENACH - "mieście obfitującym w złoto", skąd pochodził przywódca Greków w wojnie trojańskiej - Agamemnon. Mykeny rozsławił w XIX wieku Heinrich Schliemann, który odkrył grobowce pełne złotych skarbów, m.in. Maskę Agamemnona. W programie zwiedzanie imponującej starożytnej cytadeli mykeńskiej z Lwią Bramą, kompleksem pałacowym i Skarbcem Atrydów. Przejazd do EPIDAUROS, gdzie znajduje się ogromne sanktuarium ku czci boga medycyny Asklepiosa z największym z zachowanych do dzisiejszych czasów teatrem z IV w. p.n.e. o niebywałej akustyce oraz antycznym stadionem i fragmentem świętej drogi prowadzącej do portu. Spacer po malowniczym, romantycznym weneckim miasteczku NAFPLION - byłej stolicy Grecji z początku XIX wieku, dziś pełnym życia kurortem popularnym wśród Ateńczyków. Nad miastem góruje kompleks twierdz, skąd podziwiać można panoramę Argolidy. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie. Nocleg.
6. DZIEŃ
Wczesne śniadanie. Wykwaterowanie .Wycieczka na spalony słońcem Półwysep Mani z tajemniczymi, dzikimi wzgórzami, malowniczymi zatoczkami i surowymi pastwiskami. Pierwszym punktem na trasie jest ufortyfikowane XII - wieczne miasto MISTRA ukryte wśród gajów oliwnych na zboczach gór Tajget, z kompleksem klasztorów bizantyjskich wpisanych na listę UNESCO. Podjazd do górnej bramy wejściowej i zwiedzanie: Kościół Agia Sofia, Pałac Despotów, Agios Nikolaos i wreszcie katedra Mitropolis. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie. Czas wolny lub fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu) Wycieczka do MONEMVASSII nazywanej "greckim Gibraltarem". Ta ogromna skała wyrastająca na 300 m z Morza Egejskiego połączona jest z lądem wąską groblą, która dała temu miejscu nazwę "moni emvasis", co oznacza "jedyne wejście". Średniowieczną twierdzę na skale otaczają potężne weneckie fortyfikacje. Spacer labiryntem wąskich uliczek Dolnego Miasta do XIII-wiecznej katedry Chrystusa Pojmanego, największej w średniowieczu świątyni południowej Grecji. W Górnym Mieście, położonym na szczycie skały, zachował się tylko XIII-wieczny kościół św. Zofii, jedyna budowla widoczna od strony lądu. Z wierzchołka skały rozciąga się magiczna panorama wybrzeża Peloponezu. Powrót do hotelu. Nocleg.
7. DZIEŃ
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd na Półwysep Mani. Wizyta w JASKINIACH DIROU, jednych z najbardziej imponujących na świecie. Trasa zwiedzania podzielona jest na dwa etapy: część pokonuje się łodzią, część pieszo. Krystalicznie czysta woda i doskonałe oświetlenie pozwalają podziwiać mieniące się kolorami korytarze i sale pełne stalaktytów i stalagmitów o przeróżnych kształtach. Czas wolny w malowniczym GEROLIMENAS, maleńkim portowym miasteczku, gdzie skosztować można specjałów greckiej kuchni. Z nabrzeżnych restauracji roztacza się przepiękny widok na wysoki klif i bajeczną zatoczkę. Krystaliczna woda, historyczna kamienna zabudowa i sielski klimat to główne atuty Gerolimenas. Przejazd na PRZYLĄDEK TENARO, najdalej na południe wysunięty punkt Grecji kontynentalnej i całego Półwyspu Bałkańskiego. Spacer w okolice samotnej latarni morskiej i miejsca, które uznawane jest za wejście do mitycznego Hadesu, z ruinami wyroczni Posejdona. W drodze powrotnej przystanek na punkcie widokowym w VATHII, skąd podziwiać można tajemniczy krajobraz tradycyjnych wież mieszkalnych będących wizytówką Półwyspu Mani. Późnym wieczorem przejazd do hotelu. Zakwaterowanie. Nocleg.
8. DZIEŃ
Śniadanie. Wykwaterowanie. Transfer na lotnisko. Przelot do Polski.

ŚWIADCZENIA:7 noclegów w hotelach**/*** na trasie wycieczki • 2-os. pokoje (możliwość 1 dostawki) z łazienkami • wyżywienie: 7 śniadań • przelot • przejazd komfortowym, klimatyzowanym autokarem • opieka pilota • ubezpieczenie KL i NW

UWAGI:
  1. Bilety wstępu i lokalni przewodnicy: ok. 100 EUR.
  2. Opłaty fakultatywne: wycieczka do Monemvassii: ok. 20 EUR; kolacja z pokazem folklorystycznych tańców w Atenach: ok. 35 EUR; wymagane min. 20 osób.
  3. Dopłata do obiadokolacji/os.: 490 PLN.
Opinie klientów
5,3 / 6
Ogólna ocena
z 12 opinii
100%
klientów wystawiło opinię dobrą lub bardzo dobrą
100%
klientów wystawiło opinię dobrą lub bardzo dobrą

Klienci doceniają m.in:

 • Program wycieczki/trasę
 • Komfort podróży
 • Standard autokaru
6 / 6
26-30 lat, sam/a sierpień 2014
Wycieczka była udana i przyjemnie spędzało się czas. W niektórych miejscach czas wolny dany na samodzielne przejście się po obiekcie był za krótki np.: w Olimpii, Koroni, (...) rozwiń
Wycieczka była udana i przyjemnie spędzało się czas. W niektórych miejscach czas wolny dany na samodzielne przejście się po obiekcie był za krótki np.: w Olimpii, Koroni, Epidauros. W Koroni zbyt mało czasu wolnego i teren gdzie trochę przypadkowo wybiera się ścieżkę, która chce się iść spowodował, że nie dotarłem do znajdującego się tam klasztoru. Kolejka wąskotorowa w Wąwozie Vouraikos mogła być lepiej przygotowana do podziwiania krajobrazów, wagony mogły być bardziej przeszklone, dzięki czemu lepiej można by obserwować widoki zza okna znajdującego się po przeciwnej stronie kolejki. Hotele były w dobrym standardzie, jedzenie było smaczne i w ilościach wystarczających, aby się najeść. Autokar był w dobrym stanie i komfortowo się nim podróżowało. Szczególne uznanie należy się kierowcy, który wyjątkowo dobrze prowadził autokar, i utrzymywał go w wyjątkowej czystości.
 • 5
 • 5
 • 5
 • 6
 • 6
 • 4
zwiń
5 / 6
31-40 lat, z rodziną sierpień 2014
Starożytność w pigułce :) Bardzo dobrze poprowadzona wycieczka, lokalni przewodnicy z umiejętnością przekazywania wiedzy i nie zanudzania słuchaczy :) Miejscami, trochę za mało 'czasu własnego'. rozwiń
Starożytność w pigułce :) Bardzo dobrze poprowadzona wycieczka, lokalni przewodnicy z umiejętnością przekazywania wiedzy i nie zanudzania słuchaczy :) Miejscami, trochę za mało 'czasu własnego'.
 • 5
 • 5
 • 3
 • 5
 • 5
 • 5
zwiń
4 / 6
31-40 lat, z partnerem/ką sierpień 2014
brak opisu rozwiń
brak opisu
 • 5
 • 3
 • 3
 • 5
 • 5
 • 5
zwiń
6 / 6
50+ lat, ze znajomymi lipiec 2014
Program wycieczki ciekawy, pozwala na zobaczenie jednocześnie miejsc rzadko uczęszczanych przez turystów oraz tych najbardziej znanych. Wycieczka nie była męcząca mimo długiej trasy (...) rozwiń
Program wycieczki ciekawy, pozwala na zobaczenie jednocześnie miejsc rzadko uczęszczanych przez turystów oraz tych najbardziej znanych. Wycieczka nie była męcząca mimo długiej trasy objazdowej. Kolejność zwiedzania trochę inna niż ta podana w katalogu, niemniej to zdecydowanie na korzyść, gdyż pilotka wzięła pod uwagę to, że niektóre obiekty lepiej zwiedzać po południu niż w południe przy największych upałach. Pozwoliło to bowiem lepiej dostrzec uroki Grecji, np. Mistra.
 • 5
 • 5
 • 6
 • 6
 • 6
 • 5
zwiń
6 / 6
41-50 lat, z partnerem/ką lipiec 2014
Bardzo ciekawa trasa wycieczki. Niezapomniane krajobrazy. Wspaniałe zabytki. Prawdziwe tchnienie historii. Pani Ela (pilot) zapewniająca przyjazną atmosferę, brała pod uwagę potrzeby (...) rozwiń
Bardzo ciekawa trasa wycieczki. Niezapomniane krajobrazy. Wspaniałe zabytki. Prawdziwe tchnienie historii. Pani Ela (pilot) zapewniająca przyjazną atmosferę, brała pod uwagę potrzeby poszczególnych uczestników wycieczki. Tempo zwiedzania dostosowane do potrzeb grupy. Odpowiednia ilość czasu wolnego/ Najtrudniej mi ocenić hotele, gdyż były i dobre i słabsze. Ogólnie podróż godna polecenia.
 • 6
 • 4
 • 5
 • 5
 • 5
 • 6
zwiń
5 / 6
41-50 lat, z partnerem/ką lipiec 2014
W niektórych przypadkach czas poświęcony na zwiedzanie niektórych miejsc, był zbyt krótki. Nie zawsze wynikało to z napiętego czasu pracy kierowcy lub programu na dany (...) rozwiń
W niektórych przypadkach czas poświęcony na zwiedzanie niektórych miejsc, był zbyt krótki. Nie zawsze wynikało to z napiętego czasu pracy kierowcy lub programu na dany dzień. Przykład: 15 minut czasu wolnego w Nafplion, tylko 2 godziny czasu wolnego w czasie fakultatywnej wycieczki do Monemvassii ( podczas, kiedy cały dzień był przeznaczony tylko na tę wycieczkę).
 • 5
 • 4
 • 4
 • 5
 • 5
 • 5
zwiń
4 / 6
26-30 lat, z partnerem/ką lipiec 2014
Trasa oraz program wycieczki wyglądały zachęcająco, jednak nie zostały w pełni zrealizowane. Piękne widokowo południe Peloponezu uzupełnione klasykami, takimi jak Ateny i Argolida stanowią o (...) rozwiń
Trasa oraz program wycieczki wyglądały zachęcająco, jednak nie zostały w pełni zrealizowane. Piękne widokowo południe Peloponezu uzupełnione klasykami, takimi jak Ateny i Argolida stanowią o wyjątkowości oferty i z pewnością zadowolą wszystkich podróżników ceniących zarówno walory krajobrazowe, jak i zabytki kultury. Pozostają pewne zastrzeżenia do kwestii organizacyjnych. Przede wszystkim informacja, iż pewne punkty nie mogą zostać zrealizowane z powodu prac renowacyjnych była dostępna w momencie tworzenia programu, a mimo to znalazły się one w ofercie biura podróży (np. Pałac Nestora w Pylos, czy Pałac Despotów w Mistrze), Itaka nie zaoferowała też niczego w zamian. Dodatkowo program wycieczki był modyfikowany na bieżąco i zupełnie nie odpowiadał potrzebom uczestników wycieczki - zwiedzanie Mistry zostało przesunięte z dnia 6 na dzień 5, co spowodowało ekstremalnie szybkie tempo zwiedzania zarówno Mistry, jak i innych punktów zaplanowanych na dzień 5: Myken, Epidauros oraz miasta Napflion. Z kolei dzień 6 został zupełnie pozbawiony miejsc do zwiedzania dla osób które nie zdecydowały się na wycieczkę do Monemvasii (a należy podkreślić, iż była to wycieczka fakultatywna). Zastrzeżenia budzi też fakt, iż zwykle zwiedzanie kończyło się około godziny 14:00, co sugeruje, iż program mógłby zostać znacznie rozszerzony. Podsumowując, ogólny pomysł wycieczki jest trafiony, jednak wymaga szeregu ulepszeń.
 • 5
 • 4
 • 5
 • 5
 • 4
 • 3
zwiń
5 / 6
50+ lat, sam/a lipiec 2014
Wyżywienie w hotelu gorsze,w tawernach lepsze,dlatego 4. Była to wycieczka objazdowa,ale wszędzie kusiła czysta woda i plaże z których chętnie bym skorzystała.Wystarczyło by dwa trzy razy (...) rozwiń
Wyżywienie w hotelu gorsze,w tawernach lepsze,dlatego 4. Była to wycieczka objazdowa,ale wszędzie kusiła czysta woda i plaże z których chętnie bym skorzystała.Wystarczyło by dwa trzy razy po 2-3 godziny.Był czas wolny ale nie w tych miejscach,gdzie można by z morza,plaży skorzystać.
 • 6
 • 5
 • 4
 • 6
 • 6
 • 5
zwiń
6 / 6
50+ lat, z partnerem/ką czerwiec 2014
Bardzo dobra dla zainteresowanych przyroda,kultura i historia Grecji. rozwiń
Bardzo dobra dla zainteresowanych przyroda,kultura i historia Grecji.
 • 6
 • 5
 • 6
 • 6
 • 5
 • 6
zwiń
6 / 6
50+ lat, sam/a czerwiec 2014
Bardzo ciekawy, nowatorski program, godny polecenia wszystkim prawdziwie zainteresowanym grecką kluturą. Możliwość odwiedzenia miejsc, na które podczas ogólnego wyjazdu do Grecji (...) rozwiń
Bardzo ciekawy, nowatorski program, godny polecenia wszystkim prawdziwie zainteresowanym grecką kluturą. Możliwość odwiedzenia miejsc, na które podczas ogólnego wyjazdu do Grecji zwykle brakuje czasu.
 • 6
 • 4
 • 5
 • 5
 • 5
 • 5
zwiń
6 / 6
50+ lat, z partnerem/ką czerwiec 2014
wszystko OK. z wyjątkiem hotelu w Sparcie. Stan po niżej krytyki i dopuszczalnych norm. Jak można zakwaterować turystów w takim hotelu tym bardziej że nie wiele dalej następny nocleg był (...) rozwiń
wszystko OK. z wyjątkiem hotelu w Sparcie. Stan po niżej krytyki i dopuszczalnych norm. Jak można zakwaterować turystów w takim hotelu tym bardziej że nie wiele dalej następny nocleg był w hotelu o standardzie zupełnie odwrotnym. To zadecydowało o tak niskiej ocenie w pozycji hotele.
 • 6
 • 4
 • 6
 • 6
 • 6
 • 5
zwiń
5 / 6
50+ lat, z partnerem/ką czerwiec 2014
Wycieczka dobrze zorganizowana, Pani Ania pilotka posiadała duzą wiedzę i ładnie ją przekazywała. Zobaczyliśmy piękne miejsca na Peloponezie. Wycieczka godna polecenia. Jestesmy zadowoleniu z pobytu. rozwiń
Wycieczka dobrze zorganizowana, Pani Ania pilotka posiadała duzą wiedzę i ładnie ją przekazywała. Zobaczyliśmy piękne miejsca na Peloponezie. Wycieczka godna polecenia. Jestesmy zadowoleniu z pobytu.
 • 6
 • 4
 • 3
 • 5
 • 5
 • 5
zwiń

Infolinia

 • callcenter.tel_pl
 • 801 066 777
 • 77 4476 777
 • Infolinie dostępne: pn-pt 8-22 sob-ndz 9-20

Podziel się

Facebook Google+

Dlaczego warto?

 1. Kompletne ceny - nasze ceny nigdy nie zawierają żadnych ukrytych opłat.
 2. Gwarancja ubezpieczeniowa - 240 000 000 PLN
 3. Wygoda — rezerwujesz kiedy chcesz.

Bezpieczeństwo

Dane w procesie rezerwacji chronimy i szyfrujemy certyfikatem

Thawte

arrow-rightarrow-rightclockfacebooktwitter