phone mobile mobile pin heart heart user user Biuro Podróży ITAKA Flag of Belarus airplane
> >Wyniki Wyszukiwania> >

Serce Argolidy

Atuty oferty

 • najważniejsze zabytki Grecji
 • śródziemnomorskie krajobrazy
 • urokliwe miejscowości Peloponezu
 • Kanał Koryncki i Jaskinie Dirou
 • przedłuż wakacje na Peloponezie

Serce Argolidy Kod: ATHPELO

Trasa
2 799PLN
Dorośli: 2 2 posiłki Pn 01.07 – Pn 08.07.19 (8 dni)
Itaka
 • Promocja LAST MINUTE LAST MINUTE
Grecja

Serce Argolidy

 • Promocja LAST MINUTE LAST MINUTE
Kod: ATHPELO
Opis

1. DZIEŃ.
Zbiórka uczestników na lotnisku. Przelot do Aten. Transfer do hotelu, zakwaterowanie. Czas wolny (zależnie od godzin przylotu). Kolacja i nocleg.

2. DZIEŃ. KANAŁ KORYNCKI – STAROŻYTNY KORYNT – EPIDAUROS – NAFPLION – MYKENY (trasa: ok. 250 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd w kierunku KANAŁU KORYNCKIEGO, łączącego Morze Egejskie z Morzem Jońskim. Kanał w obecnej formie o długości 6,4 km i zaledwie 21 m szerokości powstał około 100 lat temu, ale wzmianki o pomyśle jego wybudowania sięgają czasów przed naszą erą. Czas wolny na pamiątkowe zdjęcia. Zwiedzanie STAROŻYTNEGO KORYNTU, według legendy założonego przez mitologicznego Syzyfa. Pod koniec II w. p.n.e. Korynt został zdobyty przez Rzymian. Na terenie wykopalisk archeologicznych można podziwiać m.in. Agorę rzymską, grecką Świątynię Apollina i fontannę Pejrene. Przejazd przez Agrolidę do EPIDAUROS. Zwiedzanie: największy z zachowanych starożytny amfiteatr i święty krąg boga medycyny Asklepiosa, wpisane na listę UNESCO. Przejazd do NAFPLION. Spacer po uroczym, romantycznym weneckim miasteczku, dawnej stolicy Grecji, nad którym dominuje położona na wzgórzu forteca Palamidi. Przejazd do MYKEN, znanych z odkrycia w XIX w. grobowców pełnych złotych skarbów, z których najsłynniejszy to tzw. Maska Agamemnona. Zwiedzanie starożytnej cytadeli mykeńskiej z Lwią Bramą, Pałacem Królewskim, Skarbcem Atrydów. Stanowisko arecheologiczne w Mykenach zostało wpisane na listę UNESCO. Przyjazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

3. DZIEŃ. SPARTA – MISTRA – MONEMVASSIA - GYTHIO (trasa: ok. 250 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd i wizyta w SPARCIE, potężnym niegdyś mieście-państwie o bogatej historii i tradycji. Słynne „wychowanie spartańskie” wzięło się od surowej służby wojskowej, do której byli włączani już mali chłopcy. Przejazd i zwiedzanie pobliskiej miejscowości MISTRA. Na zboczach Tajgetu znajdują się ruiny miasta położone na trzech wysokościach, każda wyposażona w mury obronne. Mistra należy do największych obszarów zabytkowych średniowiecza w stylu bizantyjskim, z tak okazałymi budowlami, jak m.in. Pałac Despotów, kościoł Agia Sofia, Mitropolis oraz klasztorami Pandánassa i Wrontochion. Przejazd do MONEMVASSII, wizyta w urokliwym miasteczku na skale, nazywanym „Gibraltarem Grecji”. W miasteczku widoczne są wpływy bizantyjskie, tureckie oraz weneckie. Czas wolny. Następnie przejazd do miasteczka GYTHIO, wizyta na plaży z wrakiem statku „Dimitrios”. Przyjazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

4. DZIEŃ. GEROLIMENAS – PRZYLĄDEK TENARO – VATHIA – JASKINIE DIROU (trasa: ok. 220 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do malowniczej wioski GEROLIMENAS, w regionie Mani. Przy wąskich uliczkach wznoszą się wieżowe domy z kamienia. Atmosfera, unikalna architektura i krajobrazy kojarzą się z typową sycylijską wioską. Czas wolny. Przejazd w kierunku PRZYLĄDKU TENARO, najbardziej wysuniętego na południe punktu Peloponezu. W czasie II Wojny Światowej w okolicy miała miejsce bitwa morska. Panoramiczny przejazd przez miejscowość VATHIA, położoną na zboczu wzgórza, z którego rozpościera się wspaniały widok na wybrzeże i ruiny zamku Vathia. Przejazd do JASKIŃ DIROU, uważanych za jedne z najpiękniejszych na świecie. Zwiedzanie podziemnych jezior i jaskiń, zamieszkiwanych w czasach prehistorycznych. Przyjazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

5. DZIEŃ. KALAMATA – KORONI – METHONI – PYLOS (trasa: ok. 200 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd i wizyta w jednym z największych miast na Półwyspie Peloponeskim, KALAMACIE, o którym wzmianki znajdują się w dziełach Homera. Region słynie w Grecji z produkcji oliwy, a tawerny serwują lokalne przysmaki. Czas wolny. Wizyta w miasteczku KORONI, kiedyś nazywanym „Oczami Wenecji”. Położenie na wzgórzu umożliwiało śledzenie ruchów statków między Grecją a Włochami. Koroni słynie z malowniczych widoków, znajduje się tam średniowieczna twierdza i żeński klasztor Timiou Predromou. Przejazd do METHONI, uroczego, portowego miasteczka znanego z ogromnej twierdzy. Znajdują się tu ruiny domów, katedry, tureckiej łaźni oraz kamiennej grobli będącej łącznikiem z dobrze zachowanym fortem. Przejazd do malowniczego PYLOS, czas wolny. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

6. DZIEŃ. STAROŻYTNA OLIMPIA – ACHAIA CLAUSS – KALAWRYTA – WĄWÓZ VOURAIKOS (trasa: ok. 250 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd i zwiedzanie STAROŻYTNEJ OLIMPII, jednego z najważniejszych stanowisk archeologicznych Grecji, wpisanego na listę UNESCO, miejsca pierwszych igrzysk olimpijskich z 776 r. p.n.e. i kultu Zeusa. Najokazalszym zabytkiem jest Stadion Olimpijski, mogący pomieścić na widowni 35 tys. osób. W gaju oliwnym mieściły się świątynie m. in. Zeusa z posągiem dzieła Fidiasza i najstarsze sanktuarium w Grecji - świątynia Hery, której pozostałości możemy podziwiać do dziś. Wizyta w najstarszej w Grecji, słynnej winiarni ACHAIA CLAUSS, która szczyci się pokaźnymi zapasami trunku szacowanymi na ok. 7500 ton. To tutaj po raz pierwszy zastosowano proces produkcji wina mający na celu jego późniejsze handlowe wykorzystanie. Odwiedzili ją m.in. Otto von Bismarck, cesarzowa Austrii Sisi, czy Alexander Fleming. Przejazd do KALAWRYTY, droga wiedzie w pobliżu ważnych historycznie klasztorów, takich jak Agias Lavras i Megalo Spileo. Przejazd kolejką wąskotorową przez WĄWÓZ VOURAIKOS, na trasie Diakofto-Kalavryta biegnącą na wysokości ok. 700 m n.p.m. Kolejkę zbudowali Włosi w XIX w., przewożono nią wydobywane w górach minerały nad morze. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

7. DZIEŃ. ATENY (trasa: ok. 30 km)
Śniadanie. Przejazd do ATEN. Zwiedzanie górującego nad miastem Akropolu, wpisanego na listę UNESCO. Na wapiennym wzgórzu mieści się kompleks świątyń: Partenon, Erechtejon, Świątynia Ateny Nike, Propyleje, które zostały odbudowane z inicjatywy Peryklesa po wojnach perskich. W pracach uczestniczył m. in. Fidiasz, wybitny grecki rzeźbiarz. Zwiedzanie Muzeum Akropolu. W nowym, okazałym gmachu, zaprezentowane są rzeźby, fragmenty budowli i artefakty, odnalezione na pobliskim akropolu, m. in. 5 z 6 rzeźb kariatyd podtrzymujących dach Erechtejonu. Objazd panoramiczny miasta. Fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): kolacja z pokazem folklorystycznym w pełnej życia dzielnicy Place. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

8. DZIEŃ.
Śniadanie. Czas wolny (zależnie od godziny wylotu), transfer na lotnisko i wylot do Polski. Dla osób, które przedłużają pobyt o tygodniowy wypoczynek: śniadanie, wykwaterowanie, transfer do wybranego hotelu.

7 noclegów w hotelach **/***; 2-os. pokoje (możliwość 1 dostawki) z łazienkami • wyżywienie: 7 śniadań, 7 kolacji • przelot • przejazd autokarem • opieka pilota • ubezpieczenie KL i NW

 1. Obowiązkowa dopłata do usługi Rozkład Premium (dot. wybranych rozkładów lotów)/os.: 60 PLN.
 2. Obowiązkowe opłaty na miejscu: bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, lokalny przewodnik, tour guide: ok. 190 EUR, bilet na przejazd kolejką Diakofto-Kalavryta: ok. 10 EUR/w jedną stronę, obowiązkowy podatek turystyczny (płatny na miejscu w hotelu): 0,5-4 EUR/dzień/pokój/zależnie od kategoryzacji hotelu.
 3. Opłaty fakultatywne: kolacja z pokazem folklorystycznym na Place: ok. 38 EUR.

4.9/6
90% klientów wystawiło opinię dobrą lub bardzo dobrą

Klienci doceniają:

 • Program wycieczki/trasę
 • Standard autokaru
 • Komfort podróży
Informacje o regionie
O regionie

Grecja

Nazywana przez starożytnych Helladą, jest krainą pełną niezwykłych krajobrazów oraz śladów minionych epok. Zarówno kontynentalna, jak i wyspiarska Grecja zapewnia turystom mnóstwo atrakcji. A w naszych programach wycieczek i rejsów znajdują się najważniejsze symbole Grecji: najsłynniejsze miejsca Aten, mistyczny zespół klasztorów Meteora zawieszony na skałach, starożytne skarby Peloponezu i wiele innych, równie fascynujących miejsc.

Położenie na mapie Trasa

Ateny • Kanał Koryncki • Starożytny Korynt • Epidauros • Nafplion • Mykeny • Sparta • Mistra • Monemvassia • Gythio • Gerolimenas • Przylądek Tenaro • Vathia • Jaskinie Dirou • Kalamata • Koroni • Methoni • Pylos • Starozytna Olimpia • Achaia Clauss • Kalawryta • Wąwóz Vouraikos • Ateny

Peloponez to kolebka europejskiej kultury. O dawnych czasach opowiadają antyczne świątynie i pamiątki z okresu pierwszych chrześcijan. Ten najdalej wysunięty na południe półwysep Grecji zachwyca różnorodnością: lazurowe morze, gaje oliwne, góry i bogactwo stylów architektonicznych. W programie wycieczki są światowej sławy zabytki z listy UNESCO, podziemny świat Jaskini Dirou i wycieczka kolejką przez wąwóz Vouraikos. Przenieś się w czasy starożytnej Hellady i pokochaj greckie klimaty. Warto przedłużyć wakacje o wypoczynek na Peloponezie, oczywiście w hotelu z oferty ITAKI. Trasa w Grecji: ok. 1200 km.

PLAN WYCIECZKI
1. DZIEŃ.
Zbiórka uczestników na lotnisku. Przelot do Aten. Transfer do hotelu, zakwaterowanie. Czas wolny (zależnie od godzin przylotu). Kolacja i nocleg.
2. DZIEŃ. KANAŁ KORYNCKI – STAROŻYTNY KORYNT – EPIDAUROS – NAFPLION – MYKENY (trasa: ok. 250 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd w kierunku KANAŁU KORYNCKIEGO, łączącego Morze Egejskie z Morzem Jońskim. Kanał w obecnej formie o długości 6,4 km i zaledwie 21 m szerokości powstał około 100 lat temu, ale wzmianki o pomyśle jego wybudowania sięgają czasów przed naszą erą. Czas wolny na pamiątkowe zdjęcia. Zwiedzanie STAROŻYTNEGO KORYNTU, według legendy założonego przez mitologicznego Syzyfa. Pod koniec II w. p.n.e. Korynt został zdobyty przez Rzymian. Na terenie wykopalisk archeologicznych można podziwiać m.in. Agorę rzymską, grecką Świątynię Apollina i fontannę Pejrene. Przejazd przez Agrolidę do EPIDAUROS. Zwiedzanie: największy z zachowanych starożytny amfiteatr i święty krąg boga medycyny Asklepiosa, wpisane na listę UNESCO. Przejazd do NAFPLION. Spacer po uroczym, romantycznym weneckim miasteczku, dawnej stolicy Grecji, nad którym dominuje położona na wzgórzu forteca Palamidi. Przejazd do MYKEN, znanych z odkrycia w XIX w. grobowców pełnych złotych skarbów, z których najsłynniejszy to tzw. Maska Agamemnona. Zwiedzanie starożytnej cytadeli mykeńskiej z Lwią Bramą, Pałacem Królewskim, Skarbcem Atrydów. Stanowisko arecheologiczne w Mykenach zostało wpisane na listę UNESCO. Przyjazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.
3. DZIEŃ. SPARTA – MISTRA – MONEMVASSIA - GYTHIO (trasa: ok. 250 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd i wizyta w SPARCIE, potężnym niegdyś mieście-państwie o bogatej historii i tradycji. Słynne „wychowanie spartańskie” wzięło się od surowej służby wojskowej, do której byli włączani już mali chłopcy. Przejazd i zwiedzanie pobliskiej miejscowości MISTRA. Na zboczach Tajgetu znajdują się ruiny miasta położone na trzech wysokościach, każda wyposażona w mury obronne. Mistra należy do największych obszarów zabytkowych średniowiecza w stylu bizantyjskim, z tak okazałymi budowlami, jak m.in. Pałac Despotów, kościoł Agia Sofia, Mitropolis oraz klasztorami Pandánassa i Wrontochion. Przejazd do MONEMVASSII, wizyta w urokliwym miasteczku na skale, nazywanym „Gibraltarem Grecji”. W miasteczku widoczne są wpływy bizantyjskie, tureckie oraz weneckie. Czas wolny. Następnie przejazd do miasteczka GYTHIO, wizyta na plaży z wrakiem statku „Dimitrios”. Przyjazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.
4. DZIEŃ. GEROLIMENAS – PRZYLĄDEK TENARO – VATHIA – JASKINIE DIROU (trasa: ok. 220 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do malowniczej wioski GEROLIMENAS, w regionie Mani. Przy wąskich uliczkach wznoszą się wieżowe domy z kamienia. Atmosfera, unikalna architektura i krajobrazy kojarzą się z typową sycylijską wioską. Czas wolny. Przejazd w kierunku PRZYLĄDKU TENARO, najbardziej wysuniętego na południe punktu Peloponezu. W czasie II Wojny Światowej w okolicy miała miejsce bitwa morska. Panoramiczny przejazd przez miejscowość VATHIA, położoną na zboczu wzgórza, z którego rozpościera się wspaniały widok na wybrzeże i ruiny zamku Vathia. Przejazd do JASKIŃ DIROU, uważanych za jedne z najpiękniejszych na świecie. Zwiedzanie podziemnych jezior i jaskiń, zamieszkiwanych w czasach prehistorycznych. Przyjazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.
5. DZIEŃ. KALAMATA – KORONI – METHONI – PYLOS (trasa: ok. 200 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd i wizyta w jednym z największych miast na Półwyspie Peloponeskim, KALAMACIE, o którym wzmianki znajdują się w dziełach Homera. Region słynie w Grecji z produkcji oliwy, a tawerny serwują lokalne przysmaki. Czas wolny. Wizyta w miasteczku KORONI, kiedyś nazywanym „Oczami Wenecji”. Położenie na wzgórzu umożliwiało śledzenie ruchów statków między Grecją a Włochami. Koroni słynie z malowniczych widoków, znajduje się tam średniowieczna twierdza i żeński klasztor Timiou Predromou. Przejazd do METHONI, uroczego, portowego miasteczka znanego z ogromnej twierdzy. Znajdują się tu ruiny domów, katedry, tureckiej łaźni oraz kamiennej grobli będącej łącznikiem z dobrze zachowanym fortem. Przejazd do malowniczego PYLOS, czas wolny. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.
6. DZIEŃ. STAROŻYTNA OLIMPIA – ACHAIA CLAUSS – KALAWRYTA – WĄWÓZ VOURAIKOS (trasa: ok. 250 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd i zwiedzanie STAROŻYTNEJ OLIMPII, jednego z najważniejszych stanowisk archeologicznych Grecji, wpisanego na listę UNESCO, miejsca pierwszych igrzysk olimpijskich z 776 r. p.n.e. i kultu Zeusa. Najokazalszym zabytkiem jest Stadion Olimpijski, mogący pomieścić na widowni 35 tys. osób. W gaju oliwnym mieściły się świątynie m. in. Zeusa z posągiem dzieła Fidiasza i najstarsze sanktuarium w Grecji - świątynia Hery, której pozostałości możemy podziwiać do dziś. Wizyta w najstarszej w Grecji, słynnej winiarni ACHAIA CLAUSS, która szczyci się pokaźnymi zapasami trunku szacowanymi na ok. 7500 ton. To tutaj po raz pierwszy zastosowano proces produkcji wina mający na celu jego późniejsze handlowe wykorzystanie. Odwiedzili ją m.in. Otto von Bismarck, cesarzowa Austrii Sisi, czy Alexander Fleming. Przejazd do KALAWRYTY, droga wiedzie w pobliżu ważnych historycznie klasztorów, takich jak Agias Lavras i Megalo Spileo. Przejazd kolejką wąskotorową przez WĄWÓZ VOURAIKOS, na trasie Diakofto-Kalavryta biegnącą na wysokości ok. 700 m n.p.m. Kolejkę zbudowali Włosi w XIX w., przewożono nią wydobywane w górach minerały nad morze. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.
7. DZIEŃ. ATENY (trasa: ok. 30 km)
Śniadanie. Przejazd do ATEN. Zwiedzanie górującego nad miastem Akropolu, wpisanego na listę UNESCO. Na wapiennym wzgórzu mieści się kompleks świątyń: Partenon, Erechtejon, Świątynia Ateny Nike, Propyleje, które zostały odbudowane z inicjatywy Peryklesa po wojnach perskich. W pracach uczestniczył m. in. Fidiasz, wybitny grecki rzeźbiarz. Zwiedzanie Muzeum Akropolu. W nowym, okazałym gmachu, zaprezentowane są rzeźby, fragmenty budowli i artefakty, odnalezione na pobliskim akropolu, m. in. 5 z 6 rzeźb kariatyd podtrzymujących dach Erechtejonu. Objazd panoramiczny miasta. Fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): kolacja z pokazem folklorystycznym w pełnej życia dzielnicy Place. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.
8. DZIEŃ.
Śniadanie. Czas wolny (zależnie od godziny wylotu), transfer na lotnisko i wylot do Polski. Dla osób, które przedłużają pobyt o tygodniowy wypoczynek: śniadanie, wykwaterowanie, transfer do wybranego hotelu.

ŚWIADCZENIA: 7 noclegów w hotelach **/***; 2-os. pokoje (możliwość 1 dostawki) z łazienkami • wyżywienie: 7 śniadań, 7 kolacji • przelot • przejazd autokarem • opieka pilota • ubezpieczenie KL i NW

UWAGI:
 1. Obowiązkowa dopłata do usługi Rozkład Premium (dot. wybranych rozkładów lotów)/os.: 60 PLN.
 2. Obowiązkowe opłaty na miejscu: bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, lokalny przewodnik, tour guide: ok. 190 EUR, bilet na przejazd kolejką Diakofto-Kalavryta: ok. 10 EUR/w jedną stronę, obowiązkowy podatek turystyczny (płatny na miejscu w hotelu): 0,5-4 EUR/dzień/pokój/zależnie od kategoryzacji hotelu.
 3. Opłaty fakultatywne: kolacja z pokazem folklorystycznym na Place: ok. 38 EUR.
Położenie na mapie
Opinie klientów
4.9/6
Ogólna ocena
z 29 opinii
90%
klientów wystawiło opinię dobrą lub bardzo dobrą
90%
klientów wystawiło opinię dobrą lub bardzo dobrą

Klienci doceniają m.in:

 • Program wycieczki/trasę
 • Standard autokaru
 • Komfort podróży
5/6
50+ lat, z partnerem/ką wrzesień 2018
Wycieczka godna polecenia. Jestem zachwycona ogromem zabytków i pięknymi widokami Grecji. Uwielbiam podziwiać zabytki starożytności i będąc pod ich dużym wrażeniem jeszcze po powrocie śniłam o (...) rozwiń
Wycieczka godna polecenia. Jestem zachwycona ogromem zabytków i pięknymi widokami Grecji. Uwielbiam podziwiać zabytki starożytności i będąc pod ich dużym wrażeniem jeszcze po powrocie śniłam o tym, co zobaczyłam (wcale nie żartuję!). Słowa uznania dla Waszego Biura i dla przewodnika. Jedyny mankament, to hotel w Atenach przed wylotem do kraju (jego usytuowanie i standard przyznam, że przeraził uczestników wycieczki). Pomimo to, mam nadzieję, że będę mogła pojechać ponownie na taką wycieczkę, może również do ... Grecji?
 • 6
 • 4
 • 5
 • 6
 • 6
zwiń
5/6
26-30 lat, z partnerem/ką wrzesień 2018
brak opisu rozwiń
brak opisu
 • 5
 • 5
 • 3
 • 6
 • 6
zwiń
2/6
31-40 lat, sam/a wrzesień 2018
Polecam wycieczka nie tylko dla miłośników archeologii. Grecy bardzo gościnni, jedzenie fantastyczne. Każdy nocleg w centrum uroczego miasteczka ze sklepikami i knajpkami otwartymi do późnego (...) rozwiń
Polecam wycieczka nie tylko dla miłośników archeologii. Grecy bardzo gościnni, jedzenie fantastyczne. Każdy nocleg w centrum uroczego miasteczka ze sklepikami i knajpkami otwartymi do późnego wieczora. Pilotka ma wiedzę o Grecji, ale nie potrafiła zwracać uwagi uczestnikom w sposób kulturalny tylko opierniczała.
 • 5
 • 4
 • 5
 • 6
 • 6
zwiń
5/6
26-30 lat, z partnerem/ką wrzesień 2018
Minusy: Program wycieczki podany na stronie a kolejność realizacji już na miejscu była zupełnie inna. Wraku statku w Gythion nie widzieliśmy dlatego powinien byc usunięty z programu, ponieważ (...) rozwiń
Minusy: Program wycieczki podany na stronie a kolejność realizacji już na miejscu była zupełnie inna. Wraku statku w Gythion nie widzieliśmy dlatego powinien byc usunięty z programu, ponieważ nie ma fizycznej możliwości aby autokar dojechał do tego miejsca i bezpiecznie zawrócił. Okolica w której mieszkaliśmy w Atenach w obu hotelach "dramat". Widok z okna to obskorne budynki w których mieszkają ludzie z Bangladeszu. Balismy się wyjść wieczorem z hotelu. Spodziewaliśmy się trochę owoców i warzyw do śniadania, niestety często po prostu nie zdazylismy żeby załapać się na kawałek podanego pomidora. Plusy: Pilot Pani Ania super, kopalnia wiedzy, bardzo sympatyczna i pomocna. Kierowca na medal. Tempo wycieczki bardzo przyjemne. Piękne widoki, możliwość kąpieli w morzu w czasie wolnym
 • 5
 • 5
 • 3
 • 6
 • 5
zwiń
5/6
50+ lat, ze znajomymi wrzesień 2018
wycieczka prowadzi przez bardzo ciekawe i rejony Grecji.Nie jest przeładowana atrakcjami zabytkowymi , a sporo jest też miejsca Bardzo piękna Monemvasia.na walory związane z regionem - natura, (...) rozwiń
wycieczka prowadzi przez bardzo ciekawe i rejony Grecji.Nie jest przeładowana atrakcjami zabytkowymi , a sporo jest też miejsca Bardzo piękna Monemvasia.na walory związane z regionem - natura, krajobrazy. Świetne było zwiedzane groty skalne i zwiedzanie jej na łodziach.Pokazywane są bardzo interesujące i mało znane zakątki Grecji - szczególnie półwysep Mani. Mogło być nieco więcej czasu na wypoczynek.
 • 6
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
zwiń
5/6
50+ lat, sam/a wrzesień 2018
Generalnie wycieczka bardzo atrakcyjna i udana. Mały zgrzyt stanowią linie lotnicze Ryanair Sun: niski standard, zawsze "planowe" i nie małe opóźnienie. rozwiń
Generalnie wycieczka bardzo atrakcyjna i udana. Mały zgrzyt stanowią linie lotnicze Ryanair Sun: niski standard, zawsze "planowe" i nie małe opóźnienie.
 • 6
 • 4
 • 5
 • 3
 • 6
zwiń
4/6
31-40 lat, sam/a sierpień 2018
Wycieczka ogólnie jest ciekawa. Niemniej gdyby nie zaangażowanie pani pilotki (ala Krystyna Czubówna), która de facto występowała często w roli przewodnika, zwiedzanie byłoby mniej okraszone (...) rozwiń
Wycieczka ogólnie jest ciekawa. Niemniej gdyby nie zaangażowanie pani pilotki (ala Krystyna Czubówna), która de facto występowała często w roli przewodnika, zwiedzanie byłoby mniej okraszone infomracjami. Tak naprawdę w czasie wycieczki są chyba tylko 3 dni z przewodnikiem. Przewodnicy obcojęzyczni cały ciężar pracy zrzucali na panią pilot (nie wiem czy to dobrze czy źle). Podsumowując - sporo można było posłuchać o Grecji/Peloponezie z ust pani pilot (niestety lewaczka). Hotele różnie - niektóre dosyć stare inne nowoczesne. Autokar wygodny, klimatyzowany choć dosyć leciwy.
 • 4
 • 4
 • 3
 • 5
 • 3
zwiń
5/6
20-25 lat, sierpień 2018
Nie mam większych zastrzeżeń, wszystko było świetnie zorganizowane. rozwiń
Nie mam większych zastrzeżeń, wszystko było świetnie zorganizowane.
 • 6
 • 4
 • 5
 • 3
 • 6
zwiń
1/6
50+ lat, sierpień 2018
Wycieczka bardzo dobra.Gdyby nie lokalni przewodnicy,fatalni(strata czasu i pieniędzy ) w Olimpii i Atenach, to dałbym za calość "Szóstkę"! rozwiń
Wycieczka bardzo dobra.Gdyby nie lokalni przewodnicy,fatalni(strata czasu i pieniędzy ) w Olimpii i Atenach, to dałbym za calość "Szóstkę"!
 • 1
 • 1
 • 1
 • 1
 • 1
zwiń
5/6
41-50 lat, z partnerem/ką lipiec 2018
Wycieczka spełniła moje oczekiwania, Godna polecenia, przepiękne widoki. rozwiń
Wycieczka spełniła moje oczekiwania, Godna polecenia, przepiękne widoki.
 • 6
 • 5
 • 5
 • 5
 • 5
zwiń
6/6
50+ lat, lipiec 2018
Wycieczka udana.Pilot Pani Ania bardzo mila i pomocna.Wyjazd w ten region Grecji ciekawy godny polecenia. rozwiń
Wycieczka udana.Pilot Pani Ania bardzo mila i pomocna.Wyjazd w ten region Grecji ciekawy godny polecenia.
 • 6
 • 5
 • 6
 • 6
 • 6
zwiń
6/6
41-50 lat, lipiec 2018
Generalnie organizacja wycieczki, pilot, kierowca na 6+. Większość hoteli nie najgorsza. Jedynie hotel w Olimpii znacząco odbiegał jakością, czystością od pozostałych. Był po prostu obskurny i (...) rozwiń
Generalnie organizacja wycieczki, pilot, kierowca na 6+. Większość hoteli nie najgorsza. Jedynie hotel w Olimpii znacząco odbiegał jakością, czystością od pozostałych. Był po prostu obskurny i śmierdzący. Proponuję zmienić hotel organizując kolejne wycieczki. Pozostałe noclegi były na poziomie dobrym i bardzo dobrym mając na względzie fakt, że były to hotele 2 i 3 gwiazdkowe. Jestem pod wrażeniem przewodnika - Pani Ani. Ogromna wiedza!!! Ż przyjemnością przekazana, a przez uczestników wycieczki wchłonięta pozdrawiam serdecznie ...opa!!
 • 6
 • 4
 • 6
 • 6
 • 6
zwiń
1/6
50+ lat, lipiec 2018
Wycieczka spełniła w pełni moje oczekiwania; to świetnie pomyślana trasa, gdyby jeszcze zamiast Aten było Zakyntos i krótka wizyta na Itace, osiągnięty zostałby poziom ideału. Bo czemu "Itaka" (...) rozwiń
Wycieczka spełniła w pełni moje oczekiwania; to świetnie pomyślana trasa, gdyby jeszcze zamiast Aten było Zakyntos i krótka wizyta na Itace, osiągnięty zostałby poziom ideału. Bo czemu "Itaka" nie wpada choćby na Itakę z przypomnieniem "Odysei"? Wycieczkę prowadziła bardzo profesjonalna i niezwykle uprzejma przewodniczka, której wiedza i sposób jej podawania można uznać za wzorowe. Byłem na wielu mniej lub bardziej podobnych wakacyjnych wycieczkach, ale tę uznaję za najlepszą, także dlatego że od dawna chciałem pojechać do Sparty, Mistry, na przylądek Tenaros i zobaczyć mityczne Mani oraz Pylos, Kalamtę i Gytion. Były też: przyjemna i nie do końca oczekiwana wizyta w Kalawrycie i zobaczenie rzeczki, którą identyfikuje się ze Styksem. Słowem wyjazd pełen wrażeń, niezwykle dobrze zorganizowany i pozwalający poznać nie tylko "serce Argolidy", ale i esencję tego co greckie, bizantyjskie i nowogreckie.
 • 1
 • 1
 • 2
 • 1
 • 1
zwiń
6/6
41-50 lat, lipiec 2018
Bardzo edukacyjna i ciekawa wycieczka dla każdego ,jak dla dorosłego tak i dla dzieci.Godna polecenia.bardzo ciekawe i cudowne miejsca i widoki. rozwiń
Bardzo edukacyjna i ciekawa wycieczka dla każdego ,jak dla dorosłego tak i dla dzieci.Godna polecenia.bardzo ciekawe i cudowne miejsca i widoki.
 • 6
 • 5
 • 4
 • 6
 • 6
zwiń
5/6
41-50 lat, lipiec 2018
Wycieczka z ciekawym programem i przyjemnym tempem zwiedzania . Pełny profesjonalizm ze strony kierowcy i przewodniczki pani Ani. Polecamy rozwiń
Wycieczka z ciekawym programem i przyjemnym tempem zwiedzania . Pełny profesjonalizm ze strony kierowcy i przewodniczki pani Ani. Polecamy
 • 5
 • 4
 • 5
 • 6
 • 6
zwiń
6/6
26-30 lat, lipiec 2018
Wycieczka została zorganizowana w sposób profesjonalny, wszystkie zasady były podane, a warunki umowy zrozumiałe. Z umowy Biuro wywiązało się bez zarzutu. Pilot wycieczki (p.Darek) jest (...) rozwiń
Wycieczka została zorganizowana w sposób profesjonalny, wszystkie zasady były podane, a warunki umowy zrozumiałe. Z umowy Biuro wywiązało się bez zarzutu. Pilot wycieczki (p.Darek) jest pasjonatem kraju i terenów, po których oprowadzał, co pozwalało nie tylko zobaczyć, ale też poczuć na własnej skórze atmosferę Grecji. Podczas przejazdów opowiadał o tamtejszej kulturze, historii i tradycji, ponadto puszczał muzykę grecką tradycyjną i współczesną. Pilot wycieczki w sposób wyczerpujący opowiadał o obiektach, które aktualnie zwiedzaliśmy. Był otwarty na propozycje grupy, pomagał w kwestiach organizacyjnych. Nieliczna grupa (19 uczestników) okazała się świetnym rozwiązaniem - organizacja przebiegała sprawnie, każdy mógł słyszeć i widzieć przewodnika. Świetna atmosfera, ubogacający czas.
 • 6
 • 5
 • 5
 • 6
 • 6
zwiń
5/6
50+ lat, lipiec 2018
Wycieczka bardzo ciekawa, dobrze zorganizowana. Piękne widoki, powrót do czasów starożytnej historii. Perełka dla osób interesujących się historią. Amatorzy kąpieli morskich i słonecznych też (...) rozwiń
Wycieczka bardzo ciekawa, dobrze zorganizowana. Piękne widoki, powrót do czasów starożytnej historii. Perełka dla osób interesujących się historią. Amatorzy kąpieli morskich i słonecznych też nie mogli narzekać, kilkakrotnie byliśmy na plażach. Doskonały pilot - duża wiedza i umiejętność ciekawego jej przekazu, otwarty na potrzeby uczestników, bezbłędna organizacja. Hotele w porządku, wszystkie z klimatyzacją, dobre śniadania.
 • 6
 • 5
 • 5
 • 5
 • 6
zwiń
6/6
41-50 lat, lipiec 2018
Bardzo ciekawa oferta, ciekawy program zwiedzania,widoki i miejsca zapierające dech w piersiach,informacje podane w bardzo ciekawy sposób - pilot znający Grecję od podszewki i opowiadający o tym (...) rozwiń
Bardzo ciekawa oferta, ciekawy program zwiedzania,widoki i miejsca zapierające dech w piersiach,informacje podane w bardzo ciekawy sposób - pilot znający Grecję od podszewki i opowiadający o tym pięknym kraju z pasją i smaczkiem. Dla Pilota i greckiego Kierowcy ocena poza skalą, natomiast Rezydenci Itaki to jakaś kompletna porażka , szczególnie jeśli chodzi o kłopoty z przelotem i informacje czego możemy oczekiwać, to Panie rezydentki z firmy Grekos zajęły się nami, gdy samolot miał wielogodzinne opóźnienie, udzielały rzeczowych informacji i służyły wszelką pomocą i organizacją wszystkiego
 • 6
 • 4
 • 5
 • 6
 • 6
zwiń
6/6
31-40 lat, lipiec 2018
Ciekawa i piękna trasa rozwiń
Ciekawa i piękna trasa
 • 6
 • 5
 • 5
 • 6
 • 6
zwiń
5/6
20-25 lat, lipiec 2018
brak opisu rozwiń
brak opisu
 • 5
 • 5
 • 4
 • 5
 • 6
zwiń
6/6
50+ lat, czerwiec 2018
Przepraszam, ze dopiero teraz oceniam wycieczke do Grecji, niestety 2 dni po powrocie znalazłam się w szpitalu i wyszłam po 2 tygodniach. Nie miałam możliwości ani glowy do pisania, teraz jest (...) rozwiń
Przepraszam, ze dopiero teraz oceniam wycieczke do Grecji, niestety 2 dni po powrocie znalazłam się w szpitalu i wyszłam po 2 tygodniach. Nie miałam możliwości ani glowy do pisania, teraz jest wszystko ok. Na objazdowych wycieczkach z innych biur podrozy bylam już kilka razy, z Itaka był to mój debiut i powiem, ze bylam zadowolona. Pani Ania - przewodnik, pilot, organizator i kopalnia wiedzy w jednej osobie integrowala grupe i czuwala nad swoja gromadka. Na szczęście nie było nas dużo, tylko 25 osob, w autokarze były tak upragnione luzy... Dzienne wyprawy jak tez przebyte dystanse były jak dla mnie w normie, bardzo ceniłam sobie niezbyt pozne dojazdy do hoteli na nocleg, był jeszcze czas, żeby się jeszcze gdzies wybrać na wieczorny rekonesans. Wyjazdy poranne, tez niezbyt wczesne (8.00-8.30) odpowiadaly na pewno wszystkim uczestnikom. Nie przypominam sobie jakiejś nerwowej atmosfery, każdy dzień przebiegal raczej wg. planu chociaż można by było podarować sobie np. dojazd do spalonego statku w zatoce...
 • 5
 • 5
 • 5
 • 6
 • 6
zwiń
5/6
50+ lat, czerwiec 2018
Udana wycieczka. rozwiń
Udana wycieczka.
 • 5
 • 2
 • 4
 • 4
 • 4
zwiń
5/6
41-50 lat, czerwiec 2018
Bardzo dobra. rozwiń
Bardzo dobra.
 • 5
 • 5
 • 4
 • 5
 • 5
zwiń
6/6
41-50 lat, czerwiec 2018
Wycieczka ciekawa. Plusem są kolacje w tawernach, czas wolny na plaży, zakwaterowanie w miastach. Można było poznać prawdziwą Grecję. Polecam tę wycieczkę. rozwiń
Wycieczka ciekawa. Plusem są kolacje w tawernach, czas wolny na plaży, zakwaterowanie w miastach. Można było poznać prawdziwą Grecję. Polecam tę wycieczkę.
 • 6
 • 5
 • 6
 • 6
 • 6
zwiń
6/6
20-25 lat, czerwiec 2018
brak opisu rozwiń
brak opisu
 • 6
 • 5
 • 6
 • 5
 • 5
zwiń

Sprawdź cenę

Twój wybór wczasów

Grecja

Serce Argolidy

WYCIECZKA OBJAZDOWA
Sprawdź inne warianty
 • Dojazd własny
3 849 Pln
Oszczędzasz: 1050 PLN
Dorosły
2 799pln
Łączna kwota Szczegóły ceny 5 598 pln razem
Oszczędzasz 1050 PLN
 • wyślij zapytanie
 • callcenter.tel_pl
 • 801 066 777
 • 77 4476 777
 • Infolinie dostępne: pn-pt 8-22 sob-ndz 9-20
arrow-rightarrow-rightclockfacebooktwitter