phone mobile heart Biuro Podróży ITAKA Flag of Belarus airplane
> >Wyniki Wyszukiwania> >

España verde

Atuty oferty

 • Szlak św. Jakuba
 • barwna Barcelona
 • od Katalonii przez kraj Basków do Galicji
 • Park Narodowy Picos de Europa
 • zabytki z listy UNESCO
 • przedłuż wakacje na Costa Brava lub Costa Dorada

España verde Kod: BCNVERS

Trasa
3 209PLN
Dorośli: 2 2 posiłki So 14.09 – So 21.09.19 (8 dni)
Itaka

España verde Kod: BCNVERS Hiszpania

Położenie na mapie Trasa

Barcelona • Pampeluna • San Sebastián • Bilbao • Santander • Oviedo • Lugo • Santiago de Compostela • León • Burgos • Saragossa
Hiszpania jest od zawsze ulubionym celem turystów z całego świata. Wspaniałe zabytki, znakomita kuchnia i żywiołowy temperament mieszkańców uzależniają od tego pięknego kraju i sprawiają, że koniecznie trzeba tu powracać. W programie proponujemy słynną bajkową Barcelonę oraz Hiszpanię mniej znaną, za to niezmiennie fascynującą. Urodzajne, zielone krajobrazy na północy kraju kontrastujące z majestatycznymi Górami Kantabryjskimi. Słynne miejsca pielgrzymkowe i niezwykłej urody zabytki wpisane na listę UNESCO. Warto połączyć wycieczkę z tygodniowym wypoczynkiem na słynnej Costa Brava lub Costa Dorada z kilometrami piaszczystych plaż, oczywiście w hotelu wybranym z oferty ITAKI! Trasa w Hiszpanii: ok. 2070 km.

Opis oferty

1. DZIEŃ.
Zbiórka uczestników na lotnisku. Przelot do Barcelony. Transfer do hotelu, zakwaterowanie. Czas wolny (zależnie od godziny przylotu). Kolacja, nocleg.

2. DZIEŃ. BARCELONA - PAMPELUNA (trasa: ok. 450 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do BARCELONY, barwnej stolicy Katalonii. Spacer po mieście: średniowieczna Dzielnica Gotycka z kamiennymi domami i brukowanymi uliczkami, słynny bulwar Las Ramblas, będący jednym z symboli Barcelony, czas wolny. Przejazd do PAMPELUNY, słynącej z corocznego święta Sanfermines – gonitwy byków ulicami miasta ku czci patrona miasta św. Fermina. Wizyta na Plaza de Castillo i Plaza Consistorial, przy którym stoi barokowy ratusz, z którego wystrzelona rakieta raz w roku symbolicznie daje początek świętu gonitwy byków. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

3. DZIEŃ. SAN SEBASTIAN - BILBAO (trasa: ok. 250 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do SAN SEBASTIAN – baskijskiego kurortu, malowniczo położonego nad oceanem u stóp dwóch wzgórz: Urgull i Monte Igueldo. Wizyta na starym mieście z barokową bazyliką Santa Maria del Coro. Spacer bulwarem wzdłuż najładniejszej plaży miejskiej Hiszpanii – Playa de la Concha, następnie przejście przez dzielnicę rybacką. Panoramiczny przejazd przez Zarautz i Getarię, następnie krótki przystanek na plaży w miejscowości Zumaia, gdzie podziwiać można najdłuższą na świecie warstwę skalną tzw. flysch, powstanie której datuje się na ok. 100 mln lat wstecz. Ten niezwykły krajobraz można zobaczyć w ostatnim sezonie „Gry o tron”. Przyjazd do BILBAO – największego i najnowocześniejszego miasta Kraju Basków, centrum gospodarczego i kulturalnego. Spacer po starym mieście: katedra św. Jakuba, Nowy Plac, gdzie odbywają się fiesty i parady, wizyta na Mercado de la Ribera – słynnym targu baskijskich smakołyków. Spacer obok Muzeum Guggenheima, które jest symbolem miasta. Gmach muzeum został zbudowany w 1997 r. i usytuowany jest na lewym brzegu rzeki Narvion. Budynek tworzy bryłę o unikalnej dynamicznej formie. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja, nocleg.

4. DZIEŃ. SANTANDER - OVIEDO (trasa: ok. 220 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie. Zwiedzanie urokliwego miasta SANTANDER – stolicy Kantabrii leżącej nad piękną zatoką ze wspaniałymi plażami. Spacer po starym mieście z XIII-wieczną katedrą, perłą architektury sakralnej; ogrody Piquio i pasaż Pereda. Wyjazd w kierunku Asturii. Przejazd przez tereny Asturii – krainy stromych, wspaniałych Gór Kantabryjskich, gdzie zmierzające w stronę morza rzeki wyżłobiły wielkie wąwozy i przepiękne doliny. Tu znajduje się Park Narodowy Picos de Europa z legendarnym szczytem Naranjo de Bulnes (2519 m n.p.m.) z 500-metrową pionową ścianą i jednym z najważniejszych hiszpańskich sanktuariów Covadonga. Przejazd do położonego na zielonej równinie OVIEDO, miasta założonego w VIII w., uwiecznionego w filmie „Vicky Cristina Barcelona” Woody’ego Allena. Zabytkowy zespół miasta wpisany został na listę UNESCO. Spacer po mieście: XIV-wieczna katedra San Salvador z 82-metrową wieżą, uważaną za jedną z najpiękniejszych w całej Hiszpanii, La Foncalada – wyjątkowe osiągnięcie inżynierii wodnej, pałace i liczne budynki preromańskie. Przejazd w pobliżu malowniczych wiosek rybackich Cudillero i Luarca w kierunku Galicji. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja, nocleg.

5. DZIEŃ. LUGO - SANTIAGO DE COMPOSTELA (trasa: ok. 350 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do uroczego galicyjskiego miasteczka LUGO. Spacer w obrębie wpisanych na listę UNESCO potężnych murów wzniesionych przez Rzymian w II i III w., stanowiących najpiękniejszy przykład późnorzymskich fortyfikacji Europy Zachodniej. Przejście na plac Domingo z czarną rzeźbą rzymskiego orła, romańska katedra Santa María. Przejazd do SANTIAGO DE COMPOSTELA – w średniowieczu najważniejszego miejsca pielgrzymek po Rzymie i Jerozolimie. Do dzisiaj przybywają tu ludzie ze wszystkich zakątków Europy, by odwiedzić grób św. Jakuba – patrona Hiszpanii. Stare miasto z zabytkami romańskimi, gotyckimi i barokowymi objęte jest patronatem UNESCO i uznane za jeden z najpiękniejszych zespołów urbanistycznych na świecie. Santiago de Compostela jest również siedzibą jednego z najstarszych hiszpańskich uniwersytetów. Zwiedzanie: XI-wieczna katedra – jeden z najwspanialszych zabytków architektury romańskiej z olbrzymich rozmiarów kadzielnicą i barokowym ołtarzem, Brama Złotników, krypta ze szczątkami świętego, plac Obradoiro – miejsce spotkań grup pielgrzymkowych, XII-wieczny klasztor św. Marcina z piękną fasadą w stylu plateresco, Hostal de los Reyes Catolicos, będący zajazdem i szpitalem dla pielgrzymów, plac Prateiras. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

6. DZIEŃ. LEÓN - BURGOS (trasa: ok. 450 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do LEÓN, będącego głównym ośrodkiem rekonkwisty i stolicą królestwa do czasu zjednoczenia z Kastylią. Zwiedzanie: wczesnogotycka katedra Santa Maria de Regla ze wspaniałymi przykładami hiszpańskiej sztuki sakralnej, romańska kolegiata św. Izydora, wbudowana w mury otaczające miasto, z mauzoleum królewskim nazywanym Kaplicą Sykstyńską gotyku, gdzie pochowanych jest 23 królów i królowych Kastylii i Leonu. Przejazd do BURGOS, dawnej siedziby królów kastylijskich. Zwiedzanie: imponująca gotycka katedra Santa Maria z XIII w., trzecia co do wielkości w Hiszpanii, wpisana na listę UNESCO, przepiękny klasztor Real Monasterio de las Huelgas (klasztor cysterek z XII w.) z unikatową kolekcją tkanin średniowiecznych. Przejazd w kierunku Saragossy wzdłuż La Rioja, będącego najważniejszym regionem upraw winorośli w Hiszpanii. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja, nocleg.

7. DZIEŃ. SARAGOSSA (trasa: ok. 350 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie. Zwiedzanie SARAGOSSY, malowniczo położonej nad rzeką Ebro. Spacer po historycznym centrum otoczonym przez nowoczesne bulwary. Zwiedzanie barokowej bazyliki Nuestra Señora de Pilar, celu pielgrzymek i perły architektonicznej z XVII/XVIII w., stanowiącej symbol miasta. Budowla została wzniesiona w miejscu cudu z 2 stycznia 1940 r., kiedy apostołowi Jakubowi ukazała się Matka Boska. Jej wnętrze kryje wspaniały ołtarz, malowidła Francisca Goi i XV-wieczną kaplicę z figurą Najświętszej Maryi Panny. Zwiedzanie panoramiczne: Puente de Piedra zabytkowy most z XV w., La Seo - wielostylowa katedra Zbawiciela, La Lonja - gmach giełdy miejskiej. Czas wolny w dzielnicy El Tubo, z mnóstwem barów i lokalnych restauracji. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

8. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykwaterowanie. Czas wolny (zależnie od godziny wylotu). Transfer na lotnisko i wylot do Polski. Dla osób, które przedłużają pobyt o tygodniowy wypoczynek: śniadanie, wykwaterowanie, transfer do wybranego hotelu.

7 noclegów w hotelach **/*** na trasie wycieczki; 2-os. pokoje (możliwość 1 dostawki) z łazienkami • wyżywienie: 7 śniadań, 7 kolacji • przelot • przejazd autokarem • opieka pilota • ubezpieczenie KL i NW

 1. Obowiązkowa dopłata do usługi Rozkład Premium (dot. wybranych rozkładów lotów)/os.: 60 PLN.
 2. Obowiązkowe opłaty na miejscu: bilety wstępu, lokalni przewodnicy: ok. 125 EUR, taksa klimatyczna: ok. 2 EUR/pobyt.
 3. W poniedziałki, święta państwowe oraz lokalne niektóre obiekty muzealne mogą być zamknięte.
 4. Zwiedzanie obiektów kultu religijnego wymaga odpowiedniego stroju: zakryte kolana i ramiona.
4,2 / 6
77% klientów wystawiło opinię dobrą lub bardzo dobrą

Klienci doceniają:

 • Program wycieczki/trasę
 • Korzystny stosunek jakości do ceny
 • Standard autokaru
Informacje o regionie

Hiszpania

Zielone wzgórza, smaczna kuchnia i bogata historia. Fenomen popularnej Hiszpanii, to nie tylko flamenco, kastaniety czy paella, to także słoneczna, pełna zabytków Andaluzja, miasto Gaudiego, Picassa i Miro – Barcelona i Madryt ze słynnym na całym świecie muzeum Prado. Zobacz to wszystko razem z nami!

PLAN WYCIECZKI
1. DZIEŃ.
Zbiórka uczestników na lotnisku. Przelot do Barcelony. Transfer do hotelu, zakwaterowanie. Czas wolny (zależnie od godziny przylotu). Kolacja, nocleg.
2. DZIEŃ. BARCELONA - PAMPELUNA (trasa: ok. 450 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do BARCELONY, barwnej stolicy Katalonii. Spacer po mieście: średniowieczna Dzielnica Gotycka z kamiennymi domami i brukowanymi uliczkami, słynny bulwar Las Ramblas, będący jednym z symboli Barcelony, czas wolny. Przejazd do PAMPELUNY, słynącej z corocznego święta Sanfermines – gonitwy byków ulicami miasta ku czci patrona miasta św. Fermina. Wizyta na Plaza de Castillo i Plaza Consistorial, przy którym stoi barokowy ratusz, z którego wystrzelona rakieta raz w roku symbolicznie daje początek świętu gonitwy byków. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.
3. DZIEŃ. SAN SEBASTIAN - BILBAO (trasa: ok. 250 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do SAN SEBASTIAN – baskijskiego kurortu, malowniczo położonego nad oceanem u stóp dwóch wzgórz: Urgull i Monte Igueldo. Wizyta na starym mieście z barokową bazyliką Santa Maria del Coro. Spacer bulwarem wzdłuż najładniejszej plaży miejskiej Hiszpanii – Playa de la Concha, następnie przejście przez dzielnicę rybacką. Panoramiczny przejazd przez Zarautz i Getarię, następnie krótki przystanek na plaży w miejscowości Zumaia, gdzie podziwiać można najdłuższą na świecie warstwę skalną tzw. flysch, powstanie której datuje się na ok. 100 mln lat wstecz. Ten niezwykły krajobraz można zobaczyć w ostatnim sezonie „Gry o tron”. Przyjazd do BILBAO – największego i najnowocześniejszego miasta Kraju Basków, centrum gospodarczego i kulturalnego. Spacer po starym mieście: katedra św. Jakuba, Nowy Plac, gdzie odbywają się fiesty i parady, wizyta na Mercado de la Ribera – słynnym targu baskijskich smakołyków. Spacer obok Muzeum Guggenheima, które jest symbolem miasta. Gmach muzeum został zbudowany w 1997 r. i usytuowany jest na lewym brzegu rzeki Narvion. Budynek tworzy bryłę o unikalnej dynamicznej formie. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja, nocleg.
4. DZIEŃ. SANTANDER - OVIEDO (trasa: ok. 220 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie. Zwiedzanie urokliwego miasta SANTANDER – stolicy Kantabrii leżącej nad piękną zatoką ze wspaniałymi plażami. Spacer po starym mieście z XIII-wieczną katedrą, perłą architektury sakralnej; ogrody Piquio i pasaż Pereda. Wyjazd w kierunku Asturii. Przejazd przez tereny Asturii – krainy stromych, wspaniałych Gór Kantabryjskich, gdzie zmierzające w stronę morza rzeki wyżłobiły wielkie wąwozy i przepiękne doliny. Tu znajduje się Park Narodowy Picos de Europa z legendarnym szczytem Naranjo de Bulnes (2519 m n.p.m.) z 500-metrową pionową ścianą i jednym z najważniejszych hiszpańskich sanktuariów Covadonga. Przejazd do położonego na zielonej równinie OVIEDO, miasta założonego w VIII w., uwiecznionego w filmie „Vicky Cristina Barcelona” Woody’ego Allena. Zabytkowy zespół miasta wpisany został na listę UNESCO. Spacer po mieście: XIV-wieczna katedra San Salvador z 82-metrową wieżą, uważaną za jedną z najpiękniejszych w całej Hiszpanii, La Foncalada – wyjątkowe osiągnięcie inżynierii wodnej, pałace i liczne budynki preromańskie. Przejazd w pobliżu malowniczych wiosek rybackich Cudillero i Luarca w kierunku Galicji. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja, nocleg.
5. DZIEŃ. LUGO - SANTIAGO DE COMPOSTELA (trasa: ok. 350 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do uroczego galicyjskiego miasteczka LUGO. Spacer w obrębie wpisanych na listę UNESCO potężnych murów wzniesionych przez Rzymian w II i III w., stanowiących najpiękniejszy przykład późnorzymskich fortyfikacji Europy Zachodniej. Przejście na plac Domingo z czarną rzeźbą rzymskiego orła, romańska katedra Santa María. Przejazd do SANTIAGO DE COMPOSTELA – w średniowieczu najważniejszego miejsca pielgrzymek po Rzymie i Jerozolimie. Do dzisiaj przybywają tu ludzie ze wszystkich zakątków Europy, by odwiedzić grób św. Jakuba – patrona Hiszpanii. Stare miasto z zabytkami romańskimi, gotyckimi i barokowymi objęte jest patronatem UNESCO i uznane za jeden z najpiękniejszych zespołów urbanistycznych na świecie. Santiago de Compostela jest również siedzibą jednego z najstarszych hiszpańskich uniwersytetów. Zwiedzanie: XI-wieczna katedra – jeden z najwspanialszych zabytków architektury romańskiej z olbrzymich rozmiarów kadzielnicą i barokowym ołtarzem, Brama Złotników, krypta ze szczątkami świętego, plac Obradoiro – miejsce spotkań grup pielgrzymkowych, XII-wieczny klasztor św. Marcina z piękną fasadą w stylu plateresco, Hostal de los Reyes Catolicos, będący zajazdem i szpitalem dla pielgrzymów, plac Prateiras. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.
6. DZIEŃ. LEÓN - BURGOS (trasa: ok. 450 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do LEÓN, będącego głównym ośrodkiem rekonkwisty i stolicą królestwa do czasu zjednoczenia z Kastylią. Zwiedzanie: wczesnogotycka katedra Santa Maria de Regla ze wspaniałymi przykładami hiszpańskiej sztuki sakralnej, romańska kolegiata św. Izydora, wbudowana w mury otaczające miasto, z mauzoleum królewskim nazywanym Kaplicą Sykstyńską gotyku, gdzie pochowanych jest 23 królów i królowych Kastylii i Leonu. Przejazd do BURGOS, dawnej siedziby królów kastylijskich. Zwiedzanie: imponująca gotycka katedra Santa Maria z XIII w., trzecia co do wielkości w Hiszpanii, wpisana na listę UNESCO, przepiękny klasztor Real Monasterio de las Huelgas (klasztor cysterek z XII w.) z unikatową kolekcją tkanin średniowiecznych. Przejazd w kierunku Saragossy wzdłuż La Rioja, będącego najważniejszym regionem upraw winorośli w Hiszpanii. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja, nocleg.
7. DZIEŃ. SARAGOSSA (trasa: ok. 350 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie. Zwiedzanie SARAGOSSY, malowniczo położonej nad rzeką Ebro. Spacer po historycznym centrum otoczonym przez nowoczesne bulwary. Zwiedzanie barokowej bazyliki Nuestra Señora de Pilar, celu pielgrzymek i perły architektonicznej z XVII/XVIII w., stanowiącej symbol miasta. Budowla została wzniesiona w miejscu cudu z 2 stycznia 1940 r., kiedy apostołowi Jakubowi ukazała się Matka Boska. Jej wnętrze kryje wspaniały ołtarz, malowidła Francisca Goi i XV-wieczną kaplicę z figurą Najświętszej Maryi Panny. Zwiedzanie panoramiczne: Puente de Piedra zabytkowy most z XV w., La Seo - wielostylowa katedra Zbawiciela, La Lonja - gmach giełdy miejskiej. Czas wolny w dzielnicy El Tubo, z mnóstwem barów i lokalnych restauracji. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.
8. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykwaterowanie. Czas wolny (zależnie od godziny wylotu). Transfer na lotnisko i wylot do Polski. Dla osób, które przedłużają pobyt o tygodniowy wypoczynek: śniadanie, wykwaterowanie, transfer do wybranego hotelu.

ŚWIADCZENIA: 7 noclegów w hotelach **/*** na trasie wycieczki; 2-os. pokoje (możliwość 1 dostawki) z łazienkami • wyżywienie: 7 śniadań, 7 kolacji • przelot • przejazd autokarem • opieka pilota • ubezpieczenie KL i NW

UWAGI:
 1. Obowiązkowa dopłata do usługi Rozkład Premium (dot. wybranych rozkładów lotów)/os.: 60 PLN.
 2. Obowiązkowe opłaty na miejscu: bilety wstępu, lokalni przewodnicy: ok. 125 EUR, taksa klimatyczna: ok. 2 EUR/pobyt.
 3. W poniedziałki, święta państwowe oraz lokalne niektóre obiekty muzealne mogą być zamknięte.
 4. Zwiedzanie obiektów kultu religijnego wymaga odpowiedniego stroju: zakryte kolana i ramiona.
Położenie na mapie
Opinie klientów
4,2 / 6
Ogólna ocena
z 17 opinii
77%
klientów wystawiło opinię dobrą lub bardzo dobrą
77%
klientów wystawiło opinię dobrą lub bardzo dobrą

Klienci doceniają m.in:

 • Program wycieczki/trasę
 • Korzystny stosunek jakości do ceny
 • Standard autokaru
5 / 6
50+ lat, z partnerem/ką wrzesień 2018
Bardzo udana , dużo do zwiedzania . Nowe wrażenia . rozwiń
Bardzo udana , dużo do zwiedzania . Nowe wrażenia .
 • 6
 • 5
 • 5
 • 6
 • 6
zwiń
4 / 6
50+ lat, z partnerem/ką wrzesień 2018
Wycieczka bardzo ciekawa. Północno Hiszpania jest bardzo piękna.Szkoda, że trzeba było tam jechać aż z Barcelony. Długich godzin nie umilał nam pilot, który chyba był na nagłym zastępstwie (...) rozwiń
Wycieczka bardzo ciekawa. Północno Hiszpania jest bardzo piękna.Szkoda, że trzeba było tam jechać aż z Barcelony. Długich godzin nie umilał nam pilot, który chyba był na nagłym zastępstwie zastępstwie.Na szczęście lokalni przewodnicy byli w porządku. Trochę za mało czasu było w Oviedo,trzeba było wybierać między muzeum z arcydzieła El Grecy a spacerem po ciekawym mmieście. Na szczęście pogoda dopisała.
 • 5
 • 4
 • 5
 • 5
 • 3
zwiń
3 / 6
41-50 lat, z partnerem/ką wrzesień 2018
brak opisu rozwiń
brak opisu
 • 4
 • 3
 • 1
 • 5
 • 5
zwiń
5 / 6
50+ lat, ze znajomymi wrzesień 2018
brak opisu rozwiń
brak opisu
 • 5
 • 5
 • 4
 • 5
 • 5
zwiń
4 / 6
41-50 lat, sam/a sierpień 2018
Wycieczka pozwala poznać piękno północnej Hiszpanii, najważniejsze miasta i zabytki tej części kraju. Ogólnie jestem zadowolona z wyjazdu. Sugeruję, aby piloci byli bardziej przygotowani do (...) rozwiń
Wycieczka pozwala poznać piękno północnej Hiszpanii, najważniejsze miasta i zabytki tej części kraju. Ogólnie jestem zadowolona z wyjazdu. Sugeruję, aby piloci byli bardziej przygotowani do wyjazdu. Na tej wycieczce przez pierwszy dzień nie działał mikrofon, jechaliśmy 500 km w całkowitej ciszy, nie było filmów, muzyki czy czegoś podobnego. Klimatyzacja w autokarze była kiepska, zbyt mało czasu spędzaliśmy na zwiedzaniu.
 • 6
 • 6
 • 6
 • 3
 • 2
zwiń
5 / 6
50+ lat, sam/a sierpień 2018
O.K. rozwiń
O.K.
 • 5
 • 5
 • 5
 • 5
 • 5
zwiń
4 / 6
41-50 lat, sam/a sierpień 2018
W programie wycieczki są mniej znane turystycznie miejsca Hiszpanii, odbiegające od powszechnie znanego obrazu, a bardzo bogate w zabytki i nowoczesne obiekty sztuki, przez co jest ona bardzo (...) rozwiń
W programie wycieczki są mniej znane turystycznie miejsca Hiszpanii, odbiegające od powszechnie znanego obrazu, a bardzo bogate w zabytki i nowoczesne obiekty sztuki, przez co jest ona bardzo interesująca. Jednakże, w obecnej formie wycieczka staje się niemal pielgrzymką od katedry do katedry. Długie przejazdy sprawiają, że na zwiedzanie poszczególnych miast pozostaje bardzo mało czasu (2-3 godziny z czasem własnym). Pominięcie Barcelony lub Barcelony i Saragossy, poprzez przeniesienie miejsca startu i zakończania wycieczki do jednego z miast na wybrzeżu z lotniskami(Santander, Santiago de Compostella, Bilbao), bardzo skróciłoby przejazdy i korzystnie wpłynęłoby na czas i ilość miejsc, które można zwiedzić.
 • 4
 • 4
 • 5
 • 3
 • 2
zwiń
3 / 6
50+ lat, z partnerem/ką sierpień 2018
Niedopracowany program wycieczki, zła organizacja pilota wycieczki, autokar niskiej klasy - niewspółmierny do potrzeb tej wycieczki(nie działająca klimatyzacja, podczas podróży było 32 stopnie (...) rozwiń
Niedopracowany program wycieczki, zła organizacja pilota wycieczki, autokar niskiej klasy - niewspółmierny do potrzeb tej wycieczki(nie działająca klimatyzacja, podczas podróży było 32 stopnie C, ciasno), nikt nie rozliczył kwoty 125 euro (nawet nie wiadomo co mieliśmy zwiedzać i za co zapłaciliśmy). Najwięcej czasu spędziło się w autobusie i hotelu. Zwiedzanie trwało maksymalnie od 1 do 2,5 godz.to zbyt mało.
 • 3
 • 3
 • 3
 • 1
 • 1
zwiń
5 / 6
41-50 lat, lipiec 2018
Wycieczka bardzo ciekawa. Okazja do zobaczenia mniej popularnych miejsc Hiszpanii. Trzeba jednak nastawić się, że jest to wycieczka dość męcząca. Wiele godzin spędzonych w autokarze może być (...) rozwiń
Wycieczka bardzo ciekawa. Okazja do zobaczenia mniej popularnych miejsc Hiszpanii. Trzeba jednak nastawić się, że jest to wycieczka dość męcząca. Wiele godzin spędzonych w autokarze może być uciążliwe dla niektórych. Rekompensatą są widoki za oknem :-) Program wycieczki napięty. Trochę brakowało czasu na samodzielne penetrowanie miast i miasteczek (były momenty, że tego czasu brakowało nawet na znalezienie miejsca na lunch i spokojne jego spożycie). Pilotka - pani Natalia Mazurek bardzo dobrze wywiązywała się ze swojej roli. Widać było, że ma ogromną wiedzę, którą potrafi się dzielić. Do tego jet osobą bardzo sympatyczną i życzliwą. Hotele na trasie typowe dla "objazdówek" (ale bez zastrzeżeń, czyste, schludne, ale... o basenach zapomnijcie). Posiłki różne (czasami "na bogato" w stylu szwedzkiego bufetu, czasami skromniej), nikt jednak nie głodował. W hotelach respektowano diety (w grupie byli bezglutenowcy i alergicy; nie było problemu z posiłkami dla nich; i to trzeba podkreślić). Autokar nowy, bardzo komfortowy i czysty. Kierowca - Pedro,fachowiec w swojej klasie, prowadził autokar bardzo gładko i bezpiecznie (co przy tylu kilometrach robionych codziennie jest niezwykle ważne dla pasażerów). Reasumując, mimo małych "dyskomfortów" cieszę się, że wybrałam się na tę wycieczkę i polecam ją innym. A Itakę proszę, żeby pomyślała o zachodnim wybrzeżu Hiszpanii, jako celu wakacyjnego wypoczynku. Przepiękne rejony!!! Pojechałabym tam z wielką chęcią (i nie byłam osamotniona w tej kwestii).
 • 5
 • 5
 • 5
 • 5
 • 6
zwiń
3 / 6
41-50 lat, lipiec 2018
Trasa obiektywnie dobrze ułożona. Mam na myśli dobór miejsc pod względem ich uroku, wartości, znaczenia itp. Bardzo dobre przygotowanie merytoryczne pilota (Pani Natalia). Duża wiedza (...) rozwiń
Trasa obiektywnie dobrze ułożona. Mam na myśli dobór miejsc pod względem ich uroku, wartości, znaczenia itp. Bardzo dobre przygotowanie merytoryczne pilota (Pani Natalia). Duża wiedza historyczna i kulturowa. Fajnie się słuchało i zapamiętywało. Dobrze dobrana ilość czasu wolnego do czasu zwiedzania. Był czas na kawę, posiłek, chodzenie własnymi drogami itp. Przejazdy pomiędzy miejscami niezbyt duże, więc niemęczące. Przerwy w trasie ok. Standard hoteli dobry, jedzenie w 90% także wystarczające i smaczne. Do minusów zaliczyłbym po pierwsze brak jasnego planu co robić po przylocie do Barcelony. Po wyjściu z samolotu błądziliśmy po lotnisku nie wiedząc, w którym miejscu będzie czekał rezydent. Byłoby dobrze poinformować uczestników, że będzie na nas czekał w holu głównym po wyjściu z bagażami i tam zostaniemy rozlokowani do poszczególnych autokarów. W pierwszym hotelu, po przyjeździe nikt na nas nie czekał i znowu poruszaliśmy się po omacku. Była kartka od pilota, ale na zorganizowanej wycieczce to za mało. Podobne odczucia mieliśmy w ostatnim dniu. Od rana do popołudnia byliśmy zostawieni sami sobie przez biuro. Osoby odlatujące w nocy, były bez opieki cały dzień. W tym osoby starsze nie znające miasta, nie umiejące dotrzeć do centrum. Łatwo zgubić się w metrze, czy tramwaju. Doba hotelowa kończyła się o 12.00, więc coś trzeba było z sobą zrobić przez wiele godzin. Biuro nie zadbało o zapełnienie tego czasu. Po przywiezieniu nas na lotnisko, kierowca hiszpański wysadził nas i nikt nie zadbał o pokierowanie nas do odpowiedniego terminala. Znowu błądziliśmy i szukaliśmy odprawy bagażowej. Dla ludzi młodych nie był to duży problem, ale dla starszych z ciężkimi walizkami - już tak. Reasumując: początek i koniec wycieczki źle zorganizowany, zwłaszcza fatalny ostatni dzień. Pozostałe dni, przejazdy, zwiedzanie, noclegi, oceniam bardzo dobrze.
 • 5
 • 5
 • 5
 • 4
 • 5
zwiń
4 / 6
50+ lat, lipiec 2018
Przeciętna rozwiń
Przeciętna
 • 5
 • 4
 • 2
 • 5
 • 5
zwiń
1 / 6
50+ lat, lipiec 2018
Opis wycieczki zachęcający ale realizacja pozostawia wiele do życzenia. Zapowiedz wycieczki 8-io dniowej była to wycieczka 6-cio, a w zasadzie 5-cio dniowa. Wylot z Katowic o godzinie 23:00 (...) rozwiń
Opis wycieczki zachęcający ale realizacja pozostawia wiele do życzenia. Zapowiedz wycieczki 8-io dniowej była to wycieczka 6-cio, a w zasadzie 5-cio dniowa. Wylot z Katowic o godzinie 23:00 opóźniony o 1:40, przybycie do hotelu o 5:00. Następnego dnia miała być Barcelona i Pampeluna ale z powodu Sam Fermines (nie wiem czy dobrze pisze), w zamian dłuższe zwiedzanie Barcelony ale i tak bardzo pobieżne i nic dodatkowego. Hotele wszystkie poza miastami. Gdy życie hiszpańskich miast się zaczynało się zaczyna my byliśmy w hotelach na odludziu. Muzeum Guggenheima w poniedziałek gdy wiadomo, że muzeum jest zamknięte. Siódmy dzień osiem godzin jazdy autokarem i krótka przerwa na zwiedzanie Saragossy. Ósmego dnia bez względu na godziny odlotu biuro nie oferuje niczego poza dowozem na lotnisko, bez opieki pilota. Przedstawicielka Itaki, jedna na ok. 180 osób, mało grzeczna, traktowała turystów jak bydło(ta sama była nieuchwytna na lotnisku w dzień powrotu, kiedy udało się ją zlokalizować, powiedziała, że po tak dużym terminalu nie będzie latała). Dodatkowe opłaty 125 EU od osoby na bilety i lokalnych przewodników bez rozliczenia(widzieliśmy chyba trzykrotnie bilety po 5-6 EU). Ufaliśmy ITACE ale teraz nikomu jej nie polecimy, wręcz przeciwne...
 • 3
 • 2
 • 1
 • 1
 • 4
zwiń
5 / 6
50+ lat, lipiec 2018
Wycieczka Espana verde doskonale kompletuje się z Viva Iberia, by poznać całą Hiszpanię. rozwiń
Wycieczka Espana verde doskonale kompletuje się z Viva Iberia, by poznać całą Hiszpanię.
 • 6
 • 6
 • 6
 • 5
 • 6
zwiń
6 / 6
50+ lat, lipiec 2018
Wycieczka bardzo udana ,ciekawa ,interesująca oraz krótka .Jestem już w domu i planuję następny wyjazd .Zobaczyłam dużo ciekawych miejsc i poznałam dużo ciekawych ludzi . Pogoda dopisała ,humory (...) rozwiń
Wycieczka bardzo udana ,ciekawa ,interesująca oraz krótka .Jestem już w domu i planuję następny wyjazd .Zobaczyłam dużo ciekawych miejsc i poznałam dużo ciekawych ludzi . Pogoda dopisała ,humory też . Bardo udany wyjazd aby następne też takie były .
 • 6
 • 6
 • 6
 • 6
 • 6
zwiń
4 / 6
50+ lat, z partnerem/ką maj 2018
Wycieczka spełniła nasze oczekiwania w części. Nieporozumieniem był przyjazd do Bilbao w poniedziałek, kiedy muzeum było nieczynne. Uważamy, że pobyt w Bilbao powinien umożliwić wejście do (...) rozwiń
Wycieczka spełniła nasze oczekiwania w części. Nieporozumieniem był przyjazd do Bilbao w poniedziałek, kiedy muzeum było nieczynne. Uważamy, że pobyt w Bilbao powinien umożliwić wejście do muzeum dla osób chętnych. Tym bardziej, że bilet to w sumie niewielka kwota 13 Euro. Nieporozumieniem był także ostatni dzień. O godzinie 12.00 kończyła się doba hotelowa a dopiero o 17.00 był transfer na lotnisko. Usytuowanie hotelu daleko od centrum Barcelony i w perspektywie podróż powrotna do miejsc zamieszkania na terenie całej Polski powodowało uczucie straty 5 godzin. Niewielu uczestników wycieczki zdecydowało się na indywidualne zwiedzanie Barcelony a oprócz uroczego parku i zielonych skwerków a także nielicznych knajpek nie było co ze sobą zrobić.Oprócz powyższych uwag, które być może zostaną uwzględnione w przyszłości przez organizatorów, wycieczka spełniła nasze oczekiwania. Zwiedzanie zamieszczonych w programie przepięknych większych i małych miast było ekscytujące. W czasie pokonywania odległości między kolejnymi miastami, w miastach i różnych obiektach nasza przemiła Pani pilotka Natalia Mazurek raczyła nas różanego rodzaju ciekawymi informacjami, opowiadaniami i opowieściami. Pani Natalia super babka, do tego kompetentna, opiekuńcza, miła, zdecydowana i konsekwentna.
 • 4
 • 4
 • 4
 • 5
 • 5
 • 4
zwiń
6 / 6
50+ lat, z partnerem/ką maj 2018
Kolejna wycieczka z ITAKĄ - super udana. Mieliśmy przyjemność podróżować ze świetnym kierowcą i przemiłą panią pilotką Natalią, która w niezwykle ciekawy i szczegółowy (...) rozwiń
Kolejna wycieczka z ITAKĄ - super udana. Mieliśmy przyjemność podróżować ze świetnym kierowcą i przemiłą panią pilotką Natalią, która w niezwykle ciekawy i szczegółowy sposób opowiadała nie tylko o Hiszpanii, jej zwyczajach, kuchni, ale również o poszczególnych regionach, przez które podróżowaliśmy. Miejsca, które zobaczyliśmy, pozostaną długo w naszej pamięci- nie tylko ze względu na ich piękno, ale także na historie, które w tak ciekawy sposób przekazała nam pani Natalia. Ogromny szacunek za jej profesjonalizm, pasję i ogromną wiedzę. Jesteśmy bardzo zadowoleni z realizacji programu wycieczki. Autokar wygodny. Hotele wysokiej jakości, wyżywienie również bardzo dobre, ale przydałoby się więcej lokalnych potraw. Polecamy ją wszystkim ciekawym świata i lubiącym intensywne zwiedzanie, ale zawsze z możliwością wypicia kawki w czasie wolnym. Pamiętajcie tylko, że to najbardziej deszczowe rejony Hiszpanii - parasol zawsze przy sobie !!!
 • 6
 • 5
 • 5
 • 6
 • 6
 • 5
zwiń
5 / 6
50+ lat, sam/a maj 2018
- hotele o dobrym standardzie, ale z reguły daleko od odwiedzanych miast (nie było już gdzie z nich wyjść wieczorem); - ostatni dzień mógłby być lepiej zorganizowany, bo cały był (...) rozwiń
- hotele o dobrym standardzie, ale z reguły daleko od odwiedzanych miast (nie było już gdzie z nich wyjść wieczorem); - ostatni dzień mógłby być lepiej zorganizowany, bo cały był wolny (wylot dopiero o 19.55) - trzeba było samemu sobie zapewnić zwiedzanie, co utrudniała lokalizacja hotelu poza miastem (nie każdy potrafi na własną rękę wybrać się do Barcelony i tam się poruszać, a kręcenie się w okolicach hotelu do godz. 17.00, podczas, gdy wykwaterować trzeba się do 12.00 jest trochę denerwujące);- bardzo nierówny standard wyżywienia (w niektórych hotelach świetne, w innych "minimalne" -gł. jeśli chodzi o śniadania). W przypadku obiadokolacji chciało by się więcej potraw lokalnych (niekoniecznie drogich i wyszukanych...), tymczasem "królował" kurczak z frytkami lub ziemniakami, bo to dla kuchni najłatwiejsze i najtańsze (na 7 posiłków był aż 3 razy! bez możliwości wyboru innej opcji)
 • 5
 • 5
 • 4
 • 6
 • 6
 • 5
zwiń

Sprawdź cenę

 • Dojazd własny
Cena/os.:
4 089 Pln -21%
3 209pln Razem Szczegóły ceny 6 418 pln

Infolinia

 • callcenter.tel_pl
 • 801 066 777
 • 77 4476 777
 • Infolinie dostępne: pn-pt 8-22 sob-ndz 9-20

Podziel się

Facebook Google+

Dlaczego warto?

 1. Kompletne ceny - nasze ceny nigdy nie zawierają żadnych ukrytych opłat.
 2. Gwarancja ubezpieczeniowa - 300 000 000 PLN
 3. Wygoda — rezerwujesz kiedy chcesz.
arrow-rightarrow-rightclockfacebooktwitter