phone mobile heart Biuro Podróży ITAKA Flag of Belarus airplane
> >Wyniki Wyszukiwania> >

Viva Iberia

Atuty oferty

 • Żagiel Itaki
 • najciekawsze miejsca na Półwyspie Iberyjskim
 • wspaniałe hiszpańskie i portugalskie miasta sztuki
 • słynna Alhambra
 • śniadania i kolacje w cenie

Viva Iberia Kod: XESVIVA

Trasa
2 788PLN
Dorośli: 2 2 posiłki So 02.11 – Pt 15.11.19 (14 dni)
Itaka

Viva Iberia Kod: XESVIVA Hiszpania \ Francja \ Portugalia

Położenie na mapie Trasa

Figueres • Barcelona • Walencja • Granada • Kordoba • Sewilla • Lizbona • Cabo da Roca • Fatima • Batalha • San Pedro de Moel • Nazare • Porto • Salamanka • Ávila • Eskurial • Madryt • Burgos • San Sebastian • Lourdes

Fascynująca wyprawa na Półwysep Iberyjski z wyjątkowo bogatym programem zwiedzania, znakomita propozycja dla osób o duszach podróżników, ciekawych nowych krajobrazów, zabytków i smaków. Na trasie wiele miejsc z listy UNESCO, wspaniałe hiszpańskie i portugalskie miasta sztuki oraz wizyta w słynnych miejscach kultu – Fatimie i Lourdes. Program turystyczny jest intensywny i właśnie za to zbiera zdecydowanie pochwalne opinie wśród Klientów. Znakomicie zaplanowany każdy dzień wycieczki, przewidziano także czas na indywidualne zwiedzanie. Łączna trasa w zwiedzanych krajach: ok. 3900 km. W 2019 r. wycieczka otrzymała ŻAGIEL ITAKI za atrakcyjny program. W 2019 r. wycieczka otrzymała ŻAGIEL ITAKI za atrakcyjny program.

ZIMA 18/19
Opis oferty

1. DZIEŃ.
Zbiórka uczestników. Wyjazd do Hiszpanii.

2. DZIEŃ. FIGUERES
Przyjazd do Hiszpanii. Krótka wizyta w muzeum mistrza surrealizmu – Salvadora Dalí, w jego rodzinnym mieście FIGUERES. Przejazd w okolice Costa Brava. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja, nocleg.

3. DZIEŃ. BARCELONA
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do stolicy Katalonii – BARCELONY. Spacer: dzielnica portowa, Las Ramblas – główny deptak ze słynną halą targową La Boqueria, Dzielnica Gotycka, katedra św. Eulalii. Przejście pod Sagrada Família. Czas wolny na indywidualne zwiedzanie: Passeig de Gràcia z domami zaprojektowanymi przez Gaudíego, wpisane na listę UNESCO: Casa Mila, Casa Batlló. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

4. DZIEŃ. WALENCJA
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do WALENCJI. Spacer po najstarszej dzielnicy miasta: katedra, Plaza de la Reina, Mercado Central – jeden z największych bazarów w Europie, park w korycie rzeki Turia, budynek Giełdy Jedwabiu, wpisany na listę UNESCO. Wizyta w Ciudad de las Artesy las Ciencias – Miasteczku Sztuki i Nauki, największym kulturalnym kompleksie Europy, który zachwyca futurystyczną bryłą budynków projektu słynnego architekta Santiago Calatravy. W godzinach przedpołudniowych wyjazd z miasta. Przejazd malowniczą trasą z niezapomnianymi pejzażami, miedzy innymi z widokiem na najwyższe góry Hiszpanii – Sierra Nevada. Przejazd do hotelu w okolicach Granady, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

5. DZIEŃ. GRANADA – KORDOBA
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do GRANADY, położonej u podnóża Sierra Nevada. Zwiedzanie słynnej Alhambry, uznawanej za jeden z nieoficjalnych cudów świata, wpisanej na listę UNESCO. Spacer po wspaniałych ogrodach Generalife, rozpościerających się na wzgórzu po północnej stronie Alhambry. Przejazd do KORDOBY, miasta o orientalnym charakterze, z historycznym centrum wpisanym na listę UNESCO. Zwiedzanie meczetu Mezquita, jednego z najwspanialszych na świecie przykładów arabskiej sztuki budowlanej. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

6. DZIEŃ. SEWILLA
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do SEWILLI, stolicy Andaluzji. Zwiedzanie: stara dzielnica żydowska Santa Cruz, pełna malowniczych zaułków, katedra – jedna z najwspanialszych gotyckich świątyń na świecie, mieszcząca liczne relikwie i skarby sztuki sakralnej, pałac królewski – Alkazar w stylu mudéjar, będący oryginalnym połączeniem islamskiej cytadeli i pałacu wraz ze wspaniałymi ogrodami, Plac Hiszpański i Plac Ameryki. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

7. DZIEŃ. LIZBONA – CABO DA ROCA
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do LIZBONY, stolicy Portugalii, malowniczo usytuowanej u ujścia rzeki Tag. Przejazd do Belem, uroczej nabrzeżnej dzielnicy, pełnej pomników portugalskiego złotego wieku. Zwiedzanie: klasztor hieronimitów z grobowcem Vasco da Gamy, wpisany na listę UNESCO, arcydzieło sztuki manuelińskiej. Spacer po Belem: pomnik Odkryć Geograficznych, wzniesiony w pięćsetną rocznicę śmierci Henryka Żeglarza i Wieża Belem, jedna z wizytówek miasta. Spacer po Baixa – eleganckiej dzielnicy w centrum miasta, rozciągającej się od wybrzeża Tagu do trzech wspaniałych placów: Rossio, Figueira i Restauradores. Czas wolny. Przejazd na najbardziej wysunięty na zachód punkt Europy – CABO DA ROCA. Wyznacza go latarnia wzniesiona na 140-metrowym klifie dominującym nad oceanem. Przejazd do FATIMY, jednego z najważniejszych centrów pielgrzymkowych świata chrześcijańskiego. Przejazd do hotelu w Fatimie lub okolicach. Zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

8. DZIEŃ. FATIMA – BATALHA – SAN PEDRO DE MOEL – NAZARE
Śniadanie. Możliwość udziału w liturgii lub odpoczynek w Fatimie. Fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): wycieczka do Nazare, San Pedro Moel i Batalha. W programie: Przejazd do BATALHA, zwiedzanie dominikańskiego opactwa Matki Boskiej Zwycięskiej, uznanego za arcydzieło portugalskiego gotyku, wpisanego na listę UNESCO. Przejazd do SAN PEDRO DE MOEL, malowniczej letniskowej miejscowości usytuowanej na klifach wśród piniowych lasów. Krótki czas wolny. Przejazd do NAZARE, najstarszego miejsca kultu maryjnego w Portugalii i wspaniałego kurortu nad Oceanem Atlantyckim, gdzie miejscowi rybacy kultywują lokalne tradycje. Indywidualne zwiedzanie kościółka na klifie. Powrót do hotelu. Jeśli nocleg jest w Fatimie, możliwość uczestniczenia w codziennej, wieczornej modlitwie różańcowej i procesji ze świecami w sanktuarium Najświętszej Marii Panny. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

9. DZIEŃ. PORTO
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do PORTO, miasta położonego malowniczo u ujścia rzeki Duero. Spacer labiryntem wąskich uliczek starego miasta wpisanego na listę UNESCO. Zwiedzanie giełdy ze wspaniałą salą arabską. Wizyta na dworcu św. Benedykta, zbudowany w miejscu dawnego klasztoru, kryje wspaniałe dekoracje z płytek azulejos. Czas wolny w malowniczym centrum miasta. Przejazd do hotelu w okolicach Salamanki. Zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

10. DZIEŃ. SALAMANKA – ÁVILA – ESKURIAL
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do SALAMANKI, znanego ośrodka uniwersyteckiego. Spacer po starym mieście zbudowanym z piaskowca o złotej barwie: Plaza Mayor – rynek uznawany za najpiękniejszy w całej Hiszpanii, charakterystyczne kamienice w stylu plateresco. Zwiedzanie: uniwersytet z przepiękną fasadą, Nowa i Stara Katedra. Przejazd do ÁVILI, pięknego średniowiecznego miasta wpisanego na listę UNESCO. Spacer po zabytkowej starówce otoczonej doskonale zachowanymi murami obronnymi ze wspaniałą katedrą. Zwiedzanie romańskiej bazyliki św. Wincentego. Postój w punkcie widokowym ze wspaniałą panoramą na miasto. Przejazd do ESKURIALU. Zwiedzanie dawnej rezydencji hiszpańskich królów wpisanej na listę UNESCO. Imponujący kompleks mieści pałac, klasztor i mauzoleum hiszpańskich władców, a wnętrza kryją wspaniałe dzieła sztuki. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

11. DZIEŃ. MADRYT
Śniadanie. Wykwaterowanie. Zwiedzanie MADRYTU, stolicy i największego miasta Hiszpanii, uwiecznionego w wielu filmach Almadóvara. Panoramiczne zwiedzanie: Plaza Mayor, Plac Hiszpański z pomnikiem Cervantesa, pałac królewski, arena walki byków Las Ventas. Indywidualne zwiedzanie muzeum Prado, jednego z największych muzeów świata, ze wspaniałą kolekcją dzieł Velazquesa, Goi i innych znanych artystów lub czas wolny i możliwość odwiedzenia pobliskich parków Retiro lub królewskiego ogrodu botanicznego. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

12. DZIEŃ. BURGOS – SAN SEBASTIAN – LOURDES
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do BURGOS. Zwiedzanie katedry, nazywanej „dziełem aniołów”, która uchodzi za jedną z najpiękniejszych świątyń w stylu gotyckim. Katedra słynąca ze wspaniałej architektury oraz kolekcji dzieł sztuki została wpisana na listę UNESCO. Przejazd do SAN SEBASTIAN, baskijskiego kurortu usytuowanego nad Morzem Kantabryjskim u stop dwóch wzgórz i przy zatoce La Concha. Spacer po zabytkowej starówce. Przejście na malowniczy most na rzece Urumea, możliwość fotografowania widoku rzeki uchodzącej do morza i Pałacu Festiwalowego. Czas wolny m.in. na indywidualną degustację lokalnych tapas mających opinię najlepszych w Hiszpanii. Przejazd do francuskiego LOURDES – centrum kultu maryjnego we Francji. Zakwaterowanie w hotelu. Kolacja. Czas na indywidualny udział w wieczornej procesji maryjnej. Nocleg.

13. DZIEŃ. LOURDES
Śniadanie. Wykwaterowanie. Krótki spacer po mieście. Przedpołudniowy wyjazd w drogę powrotną do Polski.

14. DZIEŃ.
Przyjazd do Polski.

11 noclegów w hotelach**/*** na trasie wycieczki; 2-os. pokoje (możliwość 1 dostawki) z łazienkami • wyżywienie (bufet lub serwowane): 11 śniadań, 11 kolacji • przejazd autokarem • opieka pilota • ubezpieczenie KL i NW

 1. Obowiązkowe opłaty na miejscu: bilety wstępu, lokalni przewodnicy, tour guide: ok. 225 EUR, taksa klimatyczna w Katalonii i Francji dla osób od 16 lat: ok. 3 EUR.
 2. Opłaty fakultatywne: wycieczka do Nazare, San Pedro Moel i Batalha: ok. 32 EUR, bilety wstępu i dodatkowe opłaty w czasie trwania wycieczki fakultatywnej: ok. 12 EUR; wymagane min. 35 os.
 3. W poniedziałki, święta państwowe oraz lokalne niektóre obiekty muzealne są zamknięte.
 4. W związku z wymaganą wcześniejszą rezerwacją biletów do Alhambry, nie ma gwarancji wejścia do Pałacu Nasrydów, jeśli wycieczka została wykupiona później niż 8 dni przed planowaną wizytą.
5,5 / 6
99% klientów wystawiło opinię dobrą lub bardzo dobrą

Klienci doceniają:

 • Program wycieczki/trasę
 • Korzystny stosunek jakości do ceny
 • Standard autokaru
Informacje o regionie

Hiszpania

Zielone wzgórza, smaczna kuchnia i bogata historia. Fenomen popularnej Hiszpanii, to nie tylko flamenco, kastaniety czy paella, to także słoneczna, pełna zabytków Andaluzja, miasto Gaudiego, Picassa i Miro – Barcelona i Madryt ze słynnym na całym świecie muzeum Prado. Zobacz to wszystko razem z nami!

PLAN WYCIECZKI
1. DZIEŃ.
Zbiórka uczestników. Wyjazd do Hiszpanii.
2. DZIEŃ. FIGUERES
Przyjazd do Hiszpanii. Krótka wizyta w muzeum mistrza surrealizmu – Salvadora Dalí, w jego rodzinnym mieście FIGUERES. Przejazd w okolice Costa Brava. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja, nocleg.
3. DZIEŃ. BARCELONA
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do stolicy Katalonii – BARCELONY. Spacer: dzielnica portowa, Las Ramblas – główny deptak ze słynną halą targową La Boqueria, Dzielnica Gotycka, katedra św. Eulalii. Przejście pod Sagrada Família. Czas wolny na indywidualne zwiedzanie: Passeig de Gràcia z domami zaprojektowanymi przez Gaudíego, wpisane na listę UNESCO: Casa Mila, Casa Batlló. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie, kolacja, nocleg.
4. DZIEŃ. WALENCJA
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do WALENCJI. Spacer po najstarszej dzielnicy miasta: katedra, Plaza de la Reina, Mercado Central – jeden z największych bazarów w Europie, park w korycie rzeki Turia, budynek Giełdy Jedwabiu, wpisany na listę UNESCO. Wizyta w Ciudad de las Artesy las Ciencias – Miasteczku Sztuki i Nauki, największym kulturalnym kompleksie Europy, który zachwyca futurystyczną bryłą budynków projektu słynnego architekta Santiago Calatravy. W godzinach przedpołudniowych wyjazd z miasta. Przejazd malowniczą trasą z niezapomnianymi pejzażami, miedzy innymi z widokiem na najwyższe góry Hiszpanii – Sierra Nevada. Przejazd do hotelu w okolicach Granady, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.
5. DZIEŃ. GRANADA – KORDOBA
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do GRANADY, położonej u podnóża Sierra Nevada. Zwiedzanie słynnej Alhambry, uznawanej za jeden z nieoficjalnych cudów świata, wpisanej na listę UNESCO. Spacer po wspaniałych ogrodach Generalife, rozpościerających się na wzgórzu po północnej stronie Alhambry. Przejazd do KORDOBY, miasta o orientalnym charakterze, z historycznym centrum wpisanym na listę UNESCO. Zwiedzanie meczetu Mezquita, jednego z najwspanialszych na świecie przykładów arabskiej sztuki budowlanej. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie, kolacja, nocleg.
6. DZIEŃ. SEWILLA
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do SEWILLI, stolicy Andaluzji. Zwiedzanie: stara dzielnica żydowska Santa Cruz, pełna malowniczych zaułków, katedra – jedna z najwspanialszych gotyckich świątyń na świecie, mieszcząca liczne relikwie i skarby sztuki sakralnej, pałac królewski – Alkazar w stylu mudéjar, będący oryginalnym połączeniem islamskiej cytadeli i pałacu wraz ze wspaniałymi ogrodami, Plac Hiszpański i Plac Ameryki. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie, kolacja, nocleg.
7. DZIEŃ. LIZBONA – CABO DA ROCA
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do LIZBONY, stolicy Portugalii, malowniczo usytuowanej u ujścia rzeki Tag. Przejazd do Belem, uroczej nabrzeżnej dzielnicy, pełnej pomników portugalskiego złotego wieku. Zwiedzanie: klasztor hieronimitów z grobowcem Vasco da Gamy, wpisany na listę UNESCO, arcydzieło sztuki manuelińskiej. Spacer po Belem: pomnik Odkryć Geograficznych, wzniesiony w pięćsetną rocznicę śmierci Henryka Żeglarza i Wieża Belem, jedna z wizytówek miasta. Spacer po Baixa – eleganckiej dzielnicy w centrum miasta, rozciągającej się od wybrzeża Tagu do trzech wspaniałych placów: Rossio, Figueira i Restauradores. Czas wolny. Przejazd na najbardziej wysunięty na zachód punkt Europy – CABO DA ROCA. Wyznacza go latarnia wzniesiona na 140-metrowym klifie dominującym nad oceanem. Przejazd do FATIMY, jednego z najważniejszych centrów pielgrzymkowych świata chrześcijańskiego. Przejazd do hotelu w Fatimie lub okolicach. Zakwaterowanie, kolacja, nocleg.
8. DZIEŃ. FATIMA – BATALHA – SAN PEDRO DE MOEL – NAZARE
Śniadanie. Możliwość udziału w liturgii lub odpoczynek w Fatimie. Fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): wycieczka do Nazare, San Pedro Moel i Batalha. W programie: Przejazd do BATALHA, zwiedzanie dominikańskiego opactwa Matki Boskiej Zwycięskiej, uznanego za arcydzieło portugalskiego gotyku, wpisanego na listę UNESCO. Przejazd do SAN PEDRO DE MOEL, malowniczej letniskowej miejscowości usytuowanej na klifach wśród piniowych lasów. Krótki czas wolny. Przejazd do NAZARE, najstarszego miejsca kultu maryjnego w Portugalii i wspaniałego kurortu nad Oceanem Atlantyckim, gdzie miejscowi rybacy kultywują lokalne tradycje. Indywidualne zwiedzanie kościółka na klifie. Powrót do hotelu. Jeśli nocleg jest w Fatimie, możliwość uczestniczenia w codziennej, wieczornej modlitwie różańcowej i procesji ze świecami w sanktuarium Najświętszej Marii Panny. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.
9. DZIEŃ. PORTO
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do PORTO, miasta położonego malowniczo u ujścia rzeki Duero. Spacer labiryntem wąskich uliczek starego miasta wpisanego na listę UNESCO. Zwiedzanie giełdy ze wspaniałą salą arabską. Wizyta na dworcu św. Benedykta, zbudowany w miejscu dawnego klasztoru, kryje wspaniałe dekoracje z płytek azulejos. Czas wolny w malowniczym centrum miasta. Przejazd do hotelu w okolicach Salamanki. Zakwaterowanie, kolacja, nocleg.
10. DZIEŃ. SALAMANKA – ÁVILA – ESKURIAL
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do SALAMANKI, znanego ośrodka uniwersyteckiego. Spacer po starym mieście zbudowanym z piaskowca o złotej barwie: Plaza Mayor – rynek uznawany za najpiękniejszy w całej Hiszpanii, charakterystyczne kamienice w stylu plateresco. Zwiedzanie: uniwersytet z przepiękną fasadą, Nowa i Stara Katedra. Przejazd do ÁVILI, pięknego średniowiecznego miasta wpisanego na listę UNESCO. Spacer po zabytkowej starówce otoczonej doskonale zachowanymi murami obronnymi ze wspaniałą katedrą. Zwiedzanie romańskiej bazyliki św. Wincentego. Postój w punkcie widokowym ze wspaniałą panoramą na miasto. Przejazd do ESKURIALU. Zwiedzanie dawnej rezydencji hiszpańskich królów wpisanej na listę UNESCO. Imponujący kompleks mieści pałac, klasztor i mauzoleum hiszpańskich władców, a wnętrza kryją wspaniałe dzieła sztuki. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie, kolacja, nocleg.
11. DZIEŃ. MADRYT
Śniadanie. Wykwaterowanie. Zwiedzanie MADRYTU, stolicy i największego miasta Hiszpanii, uwiecznionego w wielu filmach Almadóvara. Panoramiczne zwiedzanie: Plaza Mayor, Plac Hiszpański z pomnikiem Cervantesa, pałac królewski, arena walki byków Las Ventas. Indywidualne zwiedzanie muzeum Prado, jednego z największych muzeów świata, ze wspaniałą kolekcją dzieł Velazquesa, Goi i innych znanych artystów lub czas wolny i możliwość odwiedzenia pobliskich parków Retiro lub królewskiego ogrodu botanicznego. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie, kolacja, nocleg.
12. DZIEŃ. BURGOS – SAN SEBASTIAN – LOURDES
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do BURGOS. Zwiedzanie katedry, nazywanej „dziełem aniołów”, która uchodzi za jedną z najpiękniejszych świątyń w stylu gotyckim. Katedra słynąca ze wspaniałej architektury oraz kolekcji dzieł sztuki została wpisana na listę UNESCO. Przejazd do SAN SEBASTIAN, baskijskiego kurortu usytuowanego nad Morzem Kantabryjskim u stop dwóch wzgórz i przy zatoce La Concha. Spacer po zabytkowej starówce. Przejście na malowniczy most na rzece Urumea, możliwość fotografowania widoku rzeki uchodzącej do morza i Pałacu Festiwalowego. Czas wolny m.in. na indywidualną degustację lokalnych tapas mających opinię najlepszych w Hiszpanii. Przejazd do francuskiego LOURDES – centrum kultu maryjnego we Francji. Zakwaterowanie w hotelu. Kolacja. Czas na indywidualny udział w wieczornej procesji maryjnej. Nocleg.
13. DZIEŃ. LOURDES
Śniadanie. Wykwaterowanie. Krótki spacer po mieście. Przedpołudniowy wyjazd w drogę powrotną do Polski.
14. DZIEŃ.
Przyjazd do Polski.

ŚWIADCZENIA: 11 noclegów w hotelach**/*** na trasie wycieczki; 2-os. pokoje (możliwość 1 dostawki) z łazienkami • wyżywienie (bufet lub serwowane): 11 śniadań, 11 kolacji • przejazd autokarem • opieka pilota • ubezpieczenie KL i NW

UWAGI:
 1. Obowiązkowe opłaty na miejscu: bilety wstępu, lokalni przewodnicy, tour guide: ok. 225 EUR, taksa klimatyczna w Katalonii i Francji dla osób od 16 lat: ok. 3 EUR.
 2. Opłaty fakultatywne: wycieczka do Nazare, San Pedro Moel i Batalha: ok. 32 EUR, bilety wstępu i dodatkowe opłaty w czasie trwania wycieczki fakultatywnej: ok. 12 EUR; wymagane min. 35 os.
 3. W poniedziałki, święta państwowe oraz lokalne niektóre obiekty muzealne są zamknięte.
 4. W związku z wymaganą wcześniejszą rezerwacją biletów do Alhambry, nie ma gwarancji wejścia do Pałacu Nasrydów, jeśli wycieczka została wykupiona później niż 8 dni przed planowaną wizytą.
Położenie na mapie
Opinie klientów
5,5 / 6
Ogólna ocena
z 603 opinie
99%
klientów wystawiło opinię dobrą lub bardzo dobrą
99%
klientów wystawiło opinię dobrą lub bardzo dobrą

Klienci doceniają m.in:

 • Program wycieczki/trasę
 • Korzystny stosunek jakości do ceny
 • Standard autokaru
6 / 6
41-50 lat, z partnerem/ką marzec 2019
Bardzo udana wycieczka. Super miasta, bardzo dobre hotele. Wszystko doskonale zorganizowane. Bardzo serdecznie polecam rozwiń
Bardzo udana wycieczka. Super miasta, bardzo dobre hotele. Wszystko doskonale zorganizowane. Bardzo serdecznie polecam
 • 6
 • 5
 • 5
 • 6
 • 6
zwiń
6 / 6
50+ lat, z partnerem/ką marzec 2019
Wycieczka bardzo dobrze zorganizowana.Bardzo ciekawa. Bogaty program zwiedzania. Bilety do zwiedzanych objektów rezerwowane z wyprzedzeniem na konkretne godziny dzięki czemu nie traciliśmy (...) rozwiń
Wycieczka bardzo dobrze zorganizowana.Bardzo ciekawa. Bogaty program zwiedzania. Bilety do zwiedzanych objektów rezerwowane z wyprzedzeniem na konkretne godziny dzięki czemu nie traciliśmy czasu na stanie w kolejkach do kas i mogliśmy zobaczyć wszystkie zaplanowane zabytki. Optymalne wykorzystanie czasu. Ze względu na objazdowy charakter wycieczki prawie codziennie musieliśmy zmieniać miejsce zakwaterowania. Pokoje były przydzielane bardzo sprawnie i mieliśmy do nich dostęp bezpośrednio po przyjeździe. Hotele bardzo dobre, urozmaicone niektóre z dodatkowo z zaskakująco pięknymi widokami i super poziomem obsługi. Posiłki serwowane punktualnie. Ogólnie dobre. Zawsze można było wybrać coś dla siebie. Pani Wioletta - pilot wycieczki- prawdziwa profesjonalistka. Posiada bardzo dużą wiedzę na temat zwiedzanych miejsc. Przekazywała nam również ciekawe informacje podczas przejazdów przez inne państwa (Niemcy, Francja). Zawsze służyła pomocą i radą uczestnikom wycieczki. Bardzo dobrzy, profesjonalni i sympatyczni kierowcy. Autobus czyściutki, zadbany. Całość na wysokim poziomie !
 • 6
 • 5
 • 5
 • 6
 • 6
zwiń
6 / 6
50+ lat, z partnerem/ką marzec 2019
Wycieczka spełniająca oczekiwania.Wspaniale wspomnienia. rozwiń
Wycieczka spełniająca oczekiwania.Wspaniale wspomnienia.
 • 6
 • 6
 • 6
 • 6
 • 6
zwiń
6 / 6
50+ lat, z partnerem/ką marzec 2019
Kolejne wspaniałe dwa tygodnie z Itaką. Jak dotąd, nigdy nie zawiedliśmy się na tym biurze. Pilotka, Pani Wiola - wspaniała osoba, kochająca swoj zawód i wykonująca go z prawdziwą pasją. (...) rozwiń
Kolejne wspaniałe dwa tygodnie z Itaką. Jak dotąd, nigdy nie zawiedliśmy się na tym biurze. Pilotka, Pani Wiola - wspaniała osoba, kochająca swoj zawód i wykonująca go z prawdziwą pasją. Doskonali kierowcy. Zapewne mieliśmy wielkie szczęście, ale grupa, na którą trafiliśmy byla idealnie zgrana, wspaniali ludzie, otwarci na świat i innych, kulturalni, empatyczni, "do tańca i różańca" :-) No i fascynujący program - gwarantujacy moc wrażeń estetycznych. Pomimo intensywnego programu, nie odczuwalismy zmęczenia, ponieważ ciągle było coś do oglądnięcia, do podziwiania. Dla nas, bardzo istotny był również pobyt w Sanktuariach w Fatimie oraz Lourds. Kolejna 6 dla Itaki za calokształt, a takze idealny stosunek ceny do jakosci. Oby tak dalej. Już polecamy tę wycieczkę znajomym. Oby tylko trafili na "ekipę" podobną do naszej :-) Pozdrawiam - Ela i Staszek.
 • 6
 • 6
 • 6
 • 6
 • 6
zwiń
6 / 6
26-30 lat, z partnerem/ką marzec 2019
Viva Iberia okazała się najlepszym wyborem na wczesne wakacje! Wycieczka świetnie zorganizowana, pozwalająca zobaczyć Półwysep Iberyjski od północy po południe, od wschodu do zachodu, od strony (...) rozwiń
Viva Iberia okazała się najlepszym wyborem na wczesne wakacje! Wycieczka świetnie zorganizowana, pozwalająca zobaczyć Półwysep Iberyjski od północy po południe, od wschodu do zachodu, od strony Morza Śródziemnego aż po Ocean Atlantycki;) Ogromne podziękowania należą się dla pilota wycieczki Pani Wioletty, która dzięki swojej wiedzy przybliżyła nam Hiszpanię i Portugalię w sposób ciekawy i z historyczną precyzyjnością. Sposób opowiadania zachęcał do oglądania Iberii i poznawania smaków tamtejszego życia. Pani Pilot razem z Panami kierowcami - Michałem oraz Bogdanem wybierali takie trasy pomiędzy miastami, aby można było zobaczyć jak najwięcej przepięknych krajobrazów oraz, aby można było zatrzymać się i zrobić zdjęcia. Podziękowania dla Panów kierowców, którzy z niezwykłą uprzejmością i uśmiechem podchodzili do każdego uczestnika wycieczki i pomagali dźwigać z dnia na dzień coraz cięższe bagaże oraz bezpiecznie przywieźli nas do Polski :) Hotele w których były noclegi - czyste, pokoje ładne, choć niektóre skromne. Jedzenie dobre (bufety oraz posiłki serwowane). Hiszpania i Portugalia okazały się przepięknym krajem, z wieloma cennymi zabytkami, pięknymi kościołami, niesamowitymi widokami oraz kulturą i tradycją. Razem z siostrą polecamy wycieczkę w 100%! I TAKI piękny jest świat i jeszcze tyle do odkrycia :)
 • 6
 • 5
 • 5
 • 6
 • 6
zwiń
5 / 6
41-50 lat, sam/a październik 2018
dobra rozwiń
dobra
 • 4
 • 5
 • 5
 • 4
 • 4
zwiń
6 / 6
50+ lat, z partnerem/ką październik 2018
Komfort podróży i standard autokaru - ocenę obniża wysoka temperatura w autokarze w czasie nocnych przejazdów. Hotele i wyżywienie na pograniczu 5 . (...) rozwiń
Komfort podróży i standard autokaru - ocenę obniża wysoka temperatura w autokarze w czasie nocnych przejazdów. Hotele i wyżywienie na pograniczu 5 . Pilot nie grzeje się w blasku ITAKI , ale ten blask tworzy ! BRAWO !
 • 5
 • 4
 • 4
 • 4
 • 4
zwiń
6 / 6
50+ lat, sam/a październik 2018
Wycieczka VIVA IBERIA była wycieczką życia rozwiń
Wycieczka VIVA IBERIA była wycieczką życia
 • 6
 • 5
 • 4
 • 4
 • 4
zwiń
5 / 6
41-50 lat, z partnerem/ką październik 2018
Idealna propozycja na pierwszą wycieczkę w ten zakątek Europy. W pełni uzasadniona ocena klientów (5/5), przy blisko 100% satysfakcji. Fantastyczne 2 tygodnie w przepięknym miejscu. rozwiń
Idealna propozycja na pierwszą wycieczkę w ten zakątek Europy. W pełni uzasadniona ocena klientów (5/5), przy blisko 100% satysfakcji. Fantastyczne 2 tygodnie w przepięknym miejscu.
 • 6
 • 6
 • 5
 • 5
 • 6
zwiń
3 / 6
50+ lat, sam/a październik 2018
Sama wycieczka OK dużo zwiedziłem i zobaczyłem. Zbyt długie odcinki przejazdu przez Niemcy i Francję. Od jednego postoju do drugiego to ponad 4,5 godziny a przerwa często zaledwie 15-20 minut. (...) rozwiń
Sama wycieczka OK dużo zwiedziłem i zobaczyłem. Zbyt długie odcinki przejazdu przez Niemcy i Francję. Od jednego postoju do drugiego to ponad 4,5 godziny a przerwa często zaledwie 15-20 minut. W drodze powrotnej kiedy wszyscy byli już bardzo zmęczeni tym dosyć intensywnym zwiedzaniem i przemieszczaniem się między jednym a drugim punktem programu to te długie odcinki podróży ( 4,5 godzinne z przerwami zaledwie 15-20 minutowymi) to były tortury
 • 3
 • 3
 • 3
 • 2
 • 3
zwiń
6 / 6
50+ lat, z partnerem/ką październik 2018
brak opisu rozwiń
brak opisu
 • 5
 • 5
 • 5
 • 5
 • 5
zwiń
6 / 6
50+ lat, z partnerem/ką wrzesień 2018
Wycieczka dla ludzi ciekawych świata, ceniących rzetelną wiedzę (brawo pilot!), interesujących się nie tylko historią i zabytkami. Wycieczka dobrze zorganizowana i bardzo dobrze poprowadzona. rozwiń
Wycieczka dla ludzi ciekawych świata, ceniących rzetelną wiedzę (brawo pilot!), interesujących się nie tylko historią i zabytkami. Wycieczka dobrze zorganizowana i bardzo dobrze poprowadzona.
 • 6
 • 5
 • 4
 • 4
 • 5
zwiń
5 / 6
50+ lat, sam/a wrzesień 2018
(powrót 5 października 2018) świetna ale mogłoby być więcej zwiedzania. może tylko tak mi się wydaje, ale myślę, że było niekiedy sporo czasu na coś jeszcze. rozwiń
(powrót 5 października 2018) świetna ale mogłoby być więcej zwiedzania. może tylko tak mi się wydaje, ale myślę, że było niekiedy sporo czasu na coś jeszcze.
 • 5
 • 6
 • 6
 • 5
 • 5
zwiń
5 / 6
41-50 lat, sam/a wrzesień 2018
Wycieczka była wspaniała, pilot rewelacyjny, polecam. rozwiń
Wycieczka była wspaniała, pilot rewelacyjny, polecam.
 • 5
 • 4
 • 4
 • 4
 • 5
zwiń
6 / 6
31-40 lat, z partnerem/ką wrzesień 2018
Wycieczka zorganizowana w sposób bardzo profesjonalny. Doskonała praca kierowców- p. Piotr, p. Dariusz i p. Grzegorz sprawili, że pasażerowie czuli się w podróży bardzo bezpiecznie, a (...) rozwiń
Wycieczka zorganizowana w sposób bardzo profesjonalny. Doskonała praca kierowców- p. Piotr, p. Dariusz i p. Grzegorz sprawili, że pasażerowie czuli się w podróży bardzo bezpiecznie, a manewrowanie w centrum miast, w wąskich uliczkach było po prostu mistrzostwem świata. Standard autokaru bardzo dobry- autokar nowy, bardzo wygodny, komfortowy, a jedynym mankamentem były zbyt małe odległości między kolejnymi rzędami siedzeń. Standard hoteli bardzo dobry- wszystkie pokoje czyste, przestrzenne i wyposażone w klimatyzację. W większości hoteli wyżywienie bardzo dobre, w kilku troszkę skromne. Praca pilota była kolejnym mistrzostwem świata- p. Marcin- bardzo przyjemny i radiowy głos, kultura osobista i komunikatywność z ludźmi na najwyższym poziomie, a jego wiedza na temat Iberii nieprawdopodobnie duża- począwszy od architektury, sztuki, a skończywszy na botanice i biologii roślin. Prawdziwa wizytówka biura podróży Itaka. Wszystko sprawnie zorganizowane- od wejść do obiektów po zakwaterowanie- wszystko błyskawicznie. Z całą pewnością skorzystamy jeszcze z pozostałych wycieczek Itaki dotyczących Hiszpanii i Portugalii. Program wycieczki doskonały- żadne inne biuro podróży nie ma takiej objazdowej i bogatej wycieczki, która by obejmowała tyle miejsc. Dzięki tej oglądowej wycieczce wiemy już w które regiony bezwarunkowo chcemy powrócić z poszerzonym programem. A wycieczka "W rytmie flamenco" będzie pierwszą którą zrealizujemy.
 • 6
 • 5
 • 4
 • 5
 • 5
zwiń
6 / 6
50+ lat, z partnerem/ką wrzesień 2018
Wycieczka spełniła moje oczekiwania i jestem zadowolona oraz usatysfakcjonowana jej przebiegiem. Oczywiście zawsze chciałoby się zobaczyć więcej, ale rozumiem ramy programu wycieczki objazdowej (...) rozwiń
Wycieczka spełniła moje oczekiwania i jestem zadowolona oraz usatysfakcjonowana jej przebiegiem. Oczywiście zawsze chciałoby się zobaczyć więcej, ale rozumiem ramy programu wycieczki objazdowej i znam realia. Do Hiszpanii, a także Portugalii wrócę na pewno i prawdopodobnie będzie to podróż z Itaką, z której usług skorzystałam po raz trzeci. Dziękuję za wspaniałe przeżycia i profesjonalną obsługę.
 • 6
 • 5
 • 4
 • 5
 • 6
zwiń
6 / 6
41-50 lat, z partnerem/ką wrzesień 2018
Wspaniała alternatywa dla osób które chcą dużo zwiedzić, a mają mało czasu. Pilot z dużą wiedzą i doświadczeniem oraz poczuciem humoru sprawił że byliśmy zachwyceni każdym miejscem które (...) rozwiń
Wspaniała alternatywa dla osób które chcą dużo zwiedzić, a mają mało czasu. Pilot z dużą wiedzą i doświadczeniem oraz poczuciem humoru sprawił że byliśmy zachwyceni każdym miejscem które przedstawiał. Dzięki doskonałym kierowcom byliśmy zawsze na czas i bezpieczne docieraliśmy w każde miejsce. Jesteśmy zachwyceni profesjonalizmem jaki i programem który inspiruje nas do kolejnych wycieczek z waszym biurem.
 • 6
 • 5
 • 5
 • 5
 • 6
zwiń
6 / 6
20-25 lat, sam/a wrzesień 2018
Wspaniała pod każdym względem ! rozwiń
Wspaniała pod każdym względem !
 • 6
 • 6
 • 6
 • 5
 • 5
zwiń
6 / 6
50+ lat, sam/a wrzesień 2018
Dobór miast, obiektów do zwiedzania jest bardzo dobry. Santiago de Compostela, ten ośrodek kultu religijnego gdyby był w programie ocena byłaby na 6. rozwiń
Dobór miast, obiektów do zwiedzania jest bardzo dobry. Santiago de Compostela, ten ośrodek kultu religijnego gdyby był w programie ocena byłaby na 6.
 • 5
 • 2
 • 4
 • 2
 • 1
zwiń
6 / 6
20-25 lat, z partnerem/ką wrzesień 2018
brak opisu rozwiń
brak opisu
 • 5
 • 4
 • 5
 • 5
 • 5
zwiń
6 / 6
50+ lat, ze znajomymi wrzesień 2018
Wycieczka godna polecenia. Warto pokonać całodobową podróż żeby odwiedzić najpiękniejsze miasta Hiszpanii i Portugalii. rozwiń
Wycieczka godna polecenia. Warto pokonać całodobową podróż żeby odwiedzić najpiękniejsze miasta Hiszpanii i Portugalii.
 • 6
 • 5
 • 5
 • 6
 • 6
zwiń
6 / 6
50+ lat, z partnerem/ką wrzesień 2018
Wycieczka udana. Niczego na niej brakowało. Polecam wszystkim obieżyświatom. rozwiń
Wycieczka udana. Niczego na niej brakowało. Polecam wszystkim obieżyświatom.
 • 6
 • 5
 • 5
 • 5
 • 5
zwiń
6 / 6
50+ lat, z partnerem/ką wrzesień 2018
Wróciłam z urlopu zmęczona ale szczęśliwa. Zobaczyłam tak wiele , usłyszałam tyle pięknych historycznych opowieści , że trudno mi było zapamiętać je wszystkie . Zrobiłam ponad 1000 fajnych fotek (...) rozwiń
Wróciłam z urlopu zmęczona ale szczęśliwa. Zobaczyłam tak wiele , usłyszałam tyle pięknych historycznych opowieści , że trudno mi było zapamiętać je wszystkie . Zrobiłam ponad 1000 fajnych fotek dzięki którym zachowam fantastyczne wspomnienia o wycieczce i o naszym wyjątkowym opiekunie panu Marcinie . Będę oszczędzać na kolejną podobną objazdowa wycieczkę w inne rejony świata. Dziękuję za Hiszpanię i Portugalię. Do zobaczenia może w Meksyku ?
 • 6
 • 4
 • 4
 • 5
 • 5
zwiń
5 / 6
26-30 lat, z partnerem/ką wrzesień 2018
Plan wycieczki został zrealizowany, szkoda, że w niektórych miejscach byliśmy krótko ze względu na koniecznosc przejazdu większej ilości kilometrów do kolejnej lokalizacji. Hotele w dobrym (...) rozwiń
Plan wycieczki został zrealizowany, szkoda, że w niektórych miejscach byliśmy krótko ze względu na koniecznosc przejazdu większej ilości kilometrów do kolejnej lokalizacji. Hotele w dobrym standardzie, jedynie posiłki - zwłaszcza śniadania mogłyby byc bardziej urozmaicone. Znakomita praca pilota p. Marcina oraz panów kierowców. Ogromna wiedza p.Marcina przekazana w przystępny sposób. Pilot wykazał się ogromną cierpliwością do niektórych uczestników wycieczki, zawsze pomocny.
 • 5
 • 5
 • 3
 • 5
 • 5
zwiń
6 / 6
31-40 lat, z partnerem/ką wrzesień 2018
Wycieczkę "Viva Iberia" będziemy wspominali przez wiele lat napewno bardzo pozytywnie. Pomimo wielu kilometrów które przejechaliśmy oraz sporego zmęczenia, piękna Iberia sparwiła, iż całe (...) rozwiń
Wycieczkę "Viva Iberia" będziemy wspominali przez wiele lat napewno bardzo pozytywnie. Pomimo wielu kilometrów które przejechaliśmy oraz sporego zmęczenia, piękna Iberia sparwiła, iż całe zmęczenie poszło w niepamięć a teraz tylko delektujemy się wspaniałymi wspomnieniami:).
 • 6
 • 5
 • 5
 • 5
 • 5
zwiń

Sprawdź cenę

 • Dojazd własny
Cena/os.:
3 628 Pln -23%
2 788pln Razem Szczegóły ceny 5 576 pln
 • Promocja ZIMA 19/20 ZIMA 19/20

Infolinia

 • callcenter.tel_pl
 • 801 066 777
 • 77 4476 777
 • Infolinie dostępne: pn-pt 8-22 sob-ndz 9-20

Podziel się

Facebook

Dlaczego warto?

 1. Kompletne ceny - nasze ceny nigdy nie zawierają żadnych ukrytych opłat.
 2. Gwarancja ubezpieczeniowa - 260 000 000 PLN
 3. Wygoda — rezerwujesz kiedy chcesz.
arrow-rightarrow-rightclockfacebooktwitter