phone mobile mobile pin heart heart user user Biuro Podróży ITAKA Flag of Belarus airplane
> >Wyniki Wyszukiwania> >

Viva Iberia

Atuty oferty

 • najciekawsze miejsca na Półwyspie Iberyjskim
 • wspaniałe hiszpańskie i portugalskie miasta sztuki
 • słynna Alhambra
 • śniadania i kolacje w cenie
 • Żagiel Itaki

Viva Iberia Kod: XESVIVA

Trasa
2 798PLN
Dorośli: 2 2 posiłki So 02.11 – Pt 15.11.19 (14 dni)
Itaka
 • Promocja LAST MINUTE LAST MINUTE
Hiszpania , Francja , Portugalia

Viva Iberia

 • Promocja LAST MINUTE LAST MINUTE
Kod: XESVIVA
Opis

1. DZIEŃ.
Zbiórka uczestników. Wyjazd do Hiszpanii.

2. DZIEŃ. FIGUERES
Przyjazd do Hiszpanii. Krótka wizyta w muzeum mistrza surrealizmu – Salvadora Dalí, w jego rodzinnym mieście FIGUERES. Przejazd w okolice Costa Brava. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja, nocleg.

3. DZIEŃ. BARCELONA
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do stolicy Katalonii – BARCELONY. Spacer: dzielnica portowa, Las Ramblas – główny deptak ze słynną halą targową La Boqueria, Dzielnica Gotycka, katedra św. Eulalii. Przejście pod Sagrada Família. Czas wolny na indywidualne zwiedzanie: Passeig de Gràcia z domami zaprojektowanymi przez Gaudíego, wpisane na listę UNESCO: Casa Mila, Casa Batlló. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

4. DZIEŃ. WALENCJA
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do WALENCJI. Spacer po najstarszej dzielnicy miasta: katedra, Plaza de la Reina, Mercado Central – jeden z największych bazarów w Europie, park w korycie rzeki Turia, budynek Giełdy Jedwabiu, wpisany na listę UNESCO. Wizyta w Ciudad de las Artesy las Ciencias – Miasteczku Sztuki i Nauki, największym kulturalnym kompleksie Europy, który zachwyca futurystyczną bryłą budynków projektu słynnego architekta Santiago Calatravy. W godzinach przedpołudniowych wyjazd z miasta. Przejazd malowniczą trasą z niezapomnianymi pejzażami, miedzy innymi z widokiem na najwyższe góry Hiszpanii – Sierra Nevada. Przejazd do hotelu w okolicach Granady, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

5. DZIEŃ. GRANADA – KORDOBA
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do GRANADY, położonej u podnóża Sierra Nevada. Zwiedzanie słynnej Alhambry, uznawanej za jeden z nieoficjalnych cudów świata, wpisanej na listę UNESCO. Spacer po wspaniałych ogrodach Generalife, rozpościerających się na wzgórzu po północnej stronie Alhambry. Przejazd do KORDOBY, miasta o orientalnym charakterze, z historycznym centrum wpisanym na listę UNESCO. Zwiedzanie meczetu Mezquita, jednego z najwspanialszych na świecie przykładów arabskiej sztuki budowlanej. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

6. DZIEŃ. SEWILLA
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do SEWILLI, stolicy Andaluzji. Zwiedzanie: stara dzielnica żydowska Santa Cruz, pełna malowniczych zaułków, katedra – jedna z najwspanialszych gotyckich świątyń na świecie, mieszcząca liczne relikwie i skarby sztuki sakralnej, pałac królewski – Alkazar w stylu mudéjar, będący oryginalnym połączeniem islamskiej cytadeli i pałacu wraz ze wspaniałymi ogrodami, Plac Hiszpański i Plac Ameryki. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

7. DZIEŃ. LIZBONA – CABO DA ROCA
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do LIZBONY, stolicy Portugalii, malowniczo usytuowanej u ujścia rzeki Tag. Przejazd do Belem, uroczej nabrzeżnej dzielnicy, pełnej pomników portugalskiego złotego wieku. Zwiedzanie: klasztor hieronimitów z grobowcem Vasco da Gamy, wpisany na listę UNESCO, arcydzieło sztuki manuelińskiej. Spacer po Belem: pomnik Odkryć Geograficznych, wzniesiony w pięćsetną rocznicę śmierci Henryka Żeglarza i Wieża Belem, jedna z wizytówek miasta. Spacer po Baixa – eleganckiej dzielnicy w centrum miasta, rozciągającej się od wybrzeża Tagu do trzech wspaniałych placów: Rossio, Figueira i Restauradores. Czas wolny. Przejazd na najbardziej wysunięty na zachód punkt Europy – CABO DA ROCA. Wyznacza go latarnia wzniesiona na 140-metrowym klifie dominującym nad oceanem. Przejazd do FATIMY, jednego z najważniejszych centrów pielgrzymkowych świata chrześcijańskiego. Przejazd do hotelu w Fatimie lub okolicach. Zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

8. DZIEŃ. FATIMA – BATALHA – SAN PEDRO DE MOEL – NAZARE
Śniadanie. Możliwość udziału w liturgii lub odpoczynek w Fatimie. Fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): wycieczka do Nazare, San Pedro Moel i Batalha. W programie: Przejazd do BATALHA, zwiedzanie dominikańskiego opactwa Matki Boskiej Zwycięskiej, uznanego za arcydzieło portugalskiego gotyku, wpisanego na listę UNESCO. Przejazd do SAN PEDRO DE MOEL, malowniczej letniskowej miejscowości usytuowanej na klifach wśród piniowych lasów. Krótki czas wolny. Przejazd do NAZARE, najstarszego miejsca kultu maryjnego w Portugalii i wspaniałego kurortu nad Oceanem Atlantyckim, gdzie miejscowi rybacy kultywują lokalne tradycje. Indywidualne zwiedzanie kościółka na klifie. Powrót do hotelu. Jeśli nocleg jest w Fatimie, możliwość uczestniczenia w codziennej, wieczornej modlitwie różańcowej i procesji ze świecami w sanktuarium Najświętszej Marii Panny. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

9. DZIEŃ. PORTO
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do PORTO, miasta położonego malowniczo u ujścia rzeki Duero. Spacer labiryntem wąskich uliczek starego miasta wpisanego na listę UNESCO. Zwiedzanie giełdy ze wspaniałą salą arabską. Wizyta na dworcu św. Benedykta, zbudowany w miejscu dawnego klasztoru, kryje wspaniałe dekoracje z płytek azulejos. Czas wolny w malowniczym centrum miasta. Przejazd do hotelu w okolicach Salamanki. Zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

10. DZIEŃ. SALAMANKA – ÁVILA – ESKURIAL
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do SALAMANKI, znanego ośrodka uniwersyteckiego. Spacer po starym mieście zbudowanym z piaskowca o złotej barwie: Plaza Mayor – rynek uznawany za najpiękniejszy w całej Hiszpanii, charakterystyczne kamienice w stylu plateresco. Zwiedzanie: uniwersytet z przepiękną fasadą, Nowa i Stara Katedra. Przejazd do ÁVILI, pięknego średniowiecznego miasta wpisanego na listę UNESCO. Spacer po zabytkowej starówce otoczonej doskonale zachowanymi murami obronnymi ze wspaniałą katedrą. Zwiedzanie romańskiej bazyliki św. Wincentego. Postój w punkcie widokowym ze wspaniałą panoramą na miasto. Przejazd do ESKURIALU. Zwiedzanie dawnej rezydencji hiszpańskich królów wpisanej na listę UNESCO. Imponujący kompleks mieści pałac, klasztor i mauzoleum hiszpańskich władców, a wnętrza kryją wspaniałe dzieła sztuki. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

11. DZIEŃ. MADRYT
Śniadanie. Wykwaterowanie. Zwiedzanie MADRYTU, stolicy i największego miasta Hiszpanii, uwiecznionego w wielu filmach Almadóvara. Panoramiczne zwiedzanie: Plaza Mayor, Plac Hiszpański z pomnikiem Cervantesa, pałac królewski, arena walki byków Las Ventas. Indywidualne zwiedzanie muzeum Prado, jednego z największych muzeów świata, ze wspaniałą kolekcją dzieł Velazquesa, Goi i innych znanych artystów lub czas wolny i możliwość odwiedzenia pobliskich parków Retiro lub królewskiego ogrodu botanicznego. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

12. DZIEŃ. BURGOS – SAN SEBASTIAN – LOURDES
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do BURGOS. Zwiedzanie katedry, nazywanej „dziełem aniołów”, która uchodzi za jedną z najpiękniejszych świątyń w stylu gotyckim. Katedra słynąca ze wspaniałej architektury oraz kolekcji dzieł sztuki została wpisana na listę UNESCO. Przejazd do SAN SEBASTIAN, baskijskiego kurortu usytuowanego nad Morzem Kantabryjskim u stóp dwóch wzgórz i przy zatoce La Concha. Spacer po zabytkowej starówce. Przejście na malowniczy most na rzece Urumea, możliwość fotografowania widoku rzeki uchodzącej do morza i Pałacu Festiwalowego. Czas wolny m.in. na indywidualną degustację lokalnych tapas mających opinię najlepszych w Hiszpanii. Przejazd do francuskiego LOURDES – centrum kultu maryjnego we Francji. Zakwaterowanie w hotelu. Kolacja. Czas na indywidualny udział w wieczornej procesji maryjnej. Nocleg.

13. DZIEŃ. LOURDES
Śniadanie. Wykwaterowanie. Krótki spacer po mieście. Przedpołudniowy wyjazd w drogę powrotną do Polski.

14. DZIEŃ.
Przyjazd do Polski.

11 noclegów w hotelach**/*** na trasie wycieczki; 2-os. pokoje (możliwość 1 dostawki) z łazienkami • wyżywienie (bufet lub serwowane): 11 śniadań, 11 kolacji • przejazd autokarem • opieka pilota • ubezpieczenie KL i NW

 1. Obowiązkowe opłaty na miejscu: bilety wstępu, lokalni przewodnicy, tour guide: ok. 225 EUR, taksa klimatyczna w Katalonii i Francji dla osób od 16 lat: ok. 3 EUR.
 2. Opłaty fakultatywne: wycieczka do Nazare, San Pedro Moel i Batalha: ok. 32 EUR, bilety wstępu i dodatkowe opłaty w czasie trwania wycieczki fakultatywnej: ok. 12 EUR; wymagane min. 35 os.
 3. W poniedziałki, święta państwowe oraz lokalne niektóre obiekty muzealne są zamknięte.
 4. W związku z wymaganą wcześniejszą rezerwacją biletów do Alhambry, nie ma gwarancji wejścia do Pałacu Nasrydów, jeśli wycieczka została wykupiona później niż 8 dni przed planowaną wizytą.

5.5 /6
99% klientów wystawiło opinię dobrą lub bardzo dobrą

Klienci doceniają:

 • Program wycieczki/trasę
 • Korzystny stosunek jakości do ceny
 • Standard autokaru
Informacje o regionie
Galeria regionu

Hiszpania

Zielone wzgórza, smaczna kuchnia i bogata historia. Fenomen popularnej Hiszpanii, to nie tylko flamenco, kastaniety czy paella, to także słoneczna, pełna zabytków Andaluzja, miasto Gaudiego, Picassa i Miro – Barcelona i Madryt ze słynnym na całym świecie muzeum Prado. Zobacz to wszystko razem z nami!

Położenie na mapie Trasa

Figueres • Barcelona • Walencja • Granada • Kordoba • Sewilla • Lizbona • Cabo da Roca • Fatima • Batalha • San Pedro de Moel • Nazare • Porto • Salamanka • Ávila • Eskurial • Madryt • Burgos • San Sebastian • Lourdes

Fascynująca wyprawa na Półwysep Iberyjski z wyjątkowo bogatym programem zwiedzania, znakomita propozycja dla osób o duszach podróżników, ciekawych nowych krajobrazów, zabytków i smaków. Na trasie wiele miejsc z listy UNESCO, wspaniałe hiszpańskie i portugalskie miasta sztuki oraz wizyta w słynnych miejscach kultu – Fatimie i Lourdes. Program turystyczny jest intensywny i właśnie za to zbiera zdecydowanie pochwalne opinie wśród Klientów. Znakomicie zaplanowany każdy dzień wycieczki, przewidziano także czas na indywidualne zwiedzanie. Łączna trasa w zwiedzanych krajach: ok. 3900 km. W 2019 r. wycieczka otrzymała ŻAGIEL ITAKI za atrakcyjny program.

PLAN WYCIECZKI
1. DZIEŃ.
Zbiórka uczestników. Wyjazd do Hiszpanii.
2. DZIEŃ. FIGUERES
Przyjazd do Hiszpanii. Krótka wizyta w muzeum mistrza surrealizmu – Salvadora Dalí, w jego rodzinnym mieście FIGUERES. Przejazd w okolice Costa Brava. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja, nocleg.
3. DZIEŃ. BARCELONA
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do stolicy Katalonii – BARCELONY. Spacer: dzielnica portowa, Las Ramblas – główny deptak ze słynną halą targową La Boqueria, Dzielnica Gotycka, katedra św. Eulalii. Przejście pod Sagrada Família. Czas wolny na indywidualne zwiedzanie: Passeig de Gràcia z domami zaprojektowanymi przez Gaudíego, wpisane na listę UNESCO: Casa Mila, Casa Batlló. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie, kolacja, nocleg.
4. DZIEŃ. WALENCJA
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do WALENCJI. Spacer po najstarszej dzielnicy miasta: katedra, Plaza de la Reina, Mercado Central – jeden z największych bazarów w Europie, park w korycie rzeki Turia, budynek Giełdy Jedwabiu, wpisany na listę UNESCO. Wizyta w Ciudad de las Artesy las Ciencias – Miasteczku Sztuki i Nauki, największym kulturalnym kompleksie Europy, który zachwyca futurystyczną bryłą budynków projektu słynnego architekta Santiago Calatravy. W godzinach przedpołudniowych wyjazd z miasta. Przejazd malowniczą trasą z niezapomnianymi pejzażami, miedzy innymi z widokiem na najwyższe góry Hiszpanii – Sierra Nevada. Przejazd do hotelu w okolicach Granady, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.
5. DZIEŃ. GRANADA – KORDOBA
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do GRANADY, położonej u podnóża Sierra Nevada. Zwiedzanie słynnej Alhambry, uznawanej za jeden z nieoficjalnych cudów świata, wpisanej na listę UNESCO. Spacer po wspaniałych ogrodach Generalife, rozpościerających się na wzgórzu po północnej stronie Alhambry. Przejazd do KORDOBY, miasta o orientalnym charakterze, z historycznym centrum wpisanym na listę UNESCO. Zwiedzanie meczetu Mezquita, jednego z najwspanialszych na świecie przykładów arabskiej sztuki budowlanej. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie, kolacja, nocleg.
6. DZIEŃ. SEWILLA
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do SEWILLI, stolicy Andaluzji. Zwiedzanie: stara dzielnica żydowska Santa Cruz, pełna malowniczych zaułków, katedra – jedna z najwspanialszych gotyckich świątyń na świecie, mieszcząca liczne relikwie i skarby sztuki sakralnej, pałac królewski – Alkazar w stylu mudéjar, będący oryginalnym połączeniem islamskiej cytadeli i pałacu wraz ze wspaniałymi ogrodami, Plac Hiszpański i Plac Ameryki. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie, kolacja, nocleg.
7. DZIEŃ. LIZBONA – CABO DA ROCA
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do LIZBONY, stolicy Portugalii, malowniczo usytuowanej u ujścia rzeki Tag. Przejazd do Belem, uroczej nabrzeżnej dzielnicy, pełnej pomników portugalskiego złotego wieku. Zwiedzanie: klasztor hieronimitów z grobowcem Vasco da Gamy, wpisany na listę UNESCO, arcydzieło sztuki manuelińskiej. Spacer po Belem: pomnik Odkryć Geograficznych, wzniesiony w pięćsetną rocznicę śmierci Henryka Żeglarza i Wieża Belem, jedna z wizytówek miasta. Spacer po Baixa – eleganckiej dzielnicy w centrum miasta, rozciągającej się od wybrzeża Tagu do trzech wspaniałych placów: Rossio, Figueira i Restauradores. Czas wolny. Przejazd na najbardziej wysunięty na zachód punkt Europy – CABO DA ROCA. Wyznacza go latarnia wzniesiona na 140-metrowym klifie dominującym nad oceanem. Przejazd do FATIMY, jednego z najważniejszych centrów pielgrzymkowych świata chrześcijańskiego. Przejazd do hotelu w Fatimie lub okolicach. Zakwaterowanie, kolacja, nocleg.
8. DZIEŃ. FATIMA – BATALHA – SAN PEDRO DE MOEL – NAZARE
Śniadanie. Możliwość udziału w liturgii lub odpoczynek w Fatimie. Fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): wycieczka do Nazare, San Pedro Moel i Batalha. W programie: Przejazd do BATALHA, zwiedzanie dominikańskiego opactwa Matki Boskiej Zwycięskiej, uznanego za arcydzieło portugalskiego gotyku, wpisanego na listę UNESCO. Przejazd do SAN PEDRO DE MOEL, malowniczej letniskowej miejscowości usytuowanej na klifach wśród piniowych lasów. Krótki czas wolny. Przejazd do NAZARE, najstarszego miejsca kultu maryjnego w Portugalii i wspaniałego kurortu nad Oceanem Atlantyckim, gdzie miejscowi rybacy kultywują lokalne tradycje. Indywidualne zwiedzanie kościółka na klifie. Powrót do hotelu. Jeśli nocleg jest w Fatimie, możliwość uczestniczenia w codziennej, wieczornej modlitwie różańcowej i procesji ze świecami w sanktuarium Najświętszej Marii Panny. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.
9. DZIEŃ. PORTO
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do PORTO, miasta położonego malowniczo u ujścia rzeki Duero. Spacer labiryntem wąskich uliczek starego miasta wpisanego na listę UNESCO. Zwiedzanie giełdy ze wspaniałą salą arabską. Wizyta na dworcu św. Benedykta, zbudowany w miejscu dawnego klasztoru, kryje wspaniałe dekoracje z płytek azulejos. Czas wolny w malowniczym centrum miasta. Przejazd do hotelu w okolicach Salamanki. Zakwaterowanie, kolacja, nocleg.
10. DZIEŃ. SALAMANKA – ÁVILA – ESKURIAL
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do SALAMANKI, znanego ośrodka uniwersyteckiego. Spacer po starym mieście zbudowanym z piaskowca o złotej barwie: Plaza Mayor – rynek uznawany za najpiękniejszy w całej Hiszpanii, charakterystyczne kamienice w stylu plateresco. Zwiedzanie: uniwersytet z przepiękną fasadą, Nowa i Stara Katedra. Przejazd do ÁVILI, pięknego średniowiecznego miasta wpisanego na listę UNESCO. Spacer po zabytkowej starówce otoczonej doskonale zachowanymi murami obronnymi ze wspaniałą katedrą. Zwiedzanie romańskiej bazyliki św. Wincentego. Postój w punkcie widokowym ze wspaniałą panoramą na miasto. Przejazd do ESKURIALU. Zwiedzanie dawnej rezydencji hiszpańskich królów wpisanej na listę UNESCO. Imponujący kompleks mieści pałac, klasztor i mauzoleum hiszpańskich władców, a wnętrza kryją wspaniałe dzieła sztuki. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie, kolacja, nocleg.
11. DZIEŃ. MADRYT
Śniadanie. Wykwaterowanie. Zwiedzanie MADRYTU, stolicy i największego miasta Hiszpanii, uwiecznionego w wielu filmach Almadóvara. Panoramiczne zwiedzanie: Plaza Mayor, Plac Hiszpański z pomnikiem Cervantesa, pałac królewski, arena walki byków Las Ventas. Indywidualne zwiedzanie muzeum Prado, jednego z największych muzeów świata, ze wspaniałą kolekcją dzieł Velazquesa, Goi i innych znanych artystów lub czas wolny i możliwość odwiedzenia pobliskich parków Retiro lub królewskiego ogrodu botanicznego. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie, kolacja, nocleg.
12. DZIEŃ. BURGOS – SAN SEBASTIAN – LOURDES
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do BURGOS. Zwiedzanie katedry, nazywanej „dziełem aniołów”, która uchodzi za jedną z najpiękniejszych świątyń w stylu gotyckim. Katedra słynąca ze wspaniałej architektury oraz kolekcji dzieł sztuki została wpisana na listę UNESCO. Przejazd do SAN SEBASTIAN, baskijskiego kurortu usytuowanego nad Morzem Kantabryjskim u stóp dwóch wzgórz i przy zatoce La Concha. Spacer po zabytkowej starówce. Przejście na malowniczy most na rzece Urumea, możliwość fotografowania widoku rzeki uchodzącej do morza i Pałacu Festiwalowego. Czas wolny m.in. na indywidualną degustację lokalnych tapas mających opinię najlepszych w Hiszpanii. Przejazd do francuskiego LOURDES – centrum kultu maryjnego we Francji. Zakwaterowanie w hotelu. Kolacja. Czas na indywidualny udział w wieczornej procesji maryjnej. Nocleg.
13. DZIEŃ. LOURDES
Śniadanie. Wykwaterowanie. Krótki spacer po mieście. Przedpołudniowy wyjazd w drogę powrotną do Polski.
14. DZIEŃ.
Przyjazd do Polski.

ŚWIADCZENIA: 11 noclegów w hotelach**/*** na trasie wycieczki; 2-os. pokoje (możliwość 1 dostawki) z łazienkami • wyżywienie (bufet lub serwowane): 11 śniadań, 11 kolacji • przejazd autokarem • opieka pilota • ubezpieczenie KL i NW

UWAGI:
 1. Obowiązkowe opłaty na miejscu: bilety wstępu, lokalni przewodnicy, tour guide: ok. 225 EUR, taksa klimatyczna w Katalonii i Francji dla osób od 16 lat: ok. 3 EUR.
 2. Opłaty fakultatywne: wycieczka do Nazare, San Pedro Moel i Batalha: ok. 32 EUR, bilety wstępu i dodatkowe opłaty w czasie trwania wycieczki fakultatywnej: ok. 12 EUR; wymagane min. 35 os.
 3. W poniedziałki, święta państwowe oraz lokalne niektóre obiekty muzealne są zamknięte.
 4. W związku z wymaganą wcześniejszą rezerwacją biletów do Alhambry, nie ma gwarancji wejścia do Pałacu Nasrydów, jeśli wycieczka została wykupiona później niż 8 dni przed planowaną wizytą.
Położenie na mapie
Opinie klientów (671)

Ocena ogólna

5.5/6

Klienci wyróżnili:

 • Program wycieczki/trasę
 • Korzystny stosunek jakości do ceny
 • Standard autokaru
99%
naszych klientów poleca ten hotel!
 • 5.5
 • 5.6
 • 4.6
 • 4.8
 • 5.0
 • 5.3

Pokaż recenzje od:

6/6
50+ lat, sam/a wrzesień 2019
Rewelacyjna, szczerze polecam. Wycieczka godna polecenia, bogaty program i przewodniczka p. Wiola także się spisała na medal. rozwiń
Rewelacyjna, szczerze polecam. Wycieczka godna polecenia, bogaty program i przewodniczka p. Wiola także się spisała na medal.
 • 6
 • 5
 • 4
 • 5
 • 6
zwiń
5/6
50+ lat, z partnerem/ką wrzesień 2019
Program wycieczki bardzo ciekawy i do tego zrealizowany,. Czas wypełniony niemal całkowicie, niektóre punkty jak muzeum Prado wymaga więcej czasu na zwiedzanie. Przewodniczka wykazała się dużą (...) rozwiń
Program wycieczki bardzo ciekawy i do tego zrealizowany,. Czas wypełniony niemal całkowicie, niektóre punkty jak muzeum Prado wymaga więcej czasu na zwiedzanie. Przewodniczka wykazała się dużą wiedzą na temat zwiedzanych i oglądanych zabytków jak i historii regionu, Kierowcy wykazali się doskonałą orientacją w terenie, dojeżdżając bardzo blisko zwiedzanych obiektów do tego znakomitą punktualnością. Zakwaterowanie jak i wyżywienie o zróżnicowanym standardzie od dobrego do delikatnie nazywając bardzo skromnego. W trakcie wycieczki zaobserwowałem młode osoby, które nie spożywały posiłków bo nie zaoferowano im odpowiedniej diety- były wegetarianami. Warto byłoby w momencie zamawiania wycieczki zapytać o preferencje dietetyczne uczestników i spróbować dostosować wyżywienie. Program i jego realizacja bardzo dobra, warunki zamieszkania i wyżywienie znośne, autobus przyzwoity, bardzo cichy, fotele podczas przelotu 2000 km stają się mało wygodne. Generalnie mogę polecić tę wycieczkę
 • 5
 • 3
 • 3
 • 4
 • 5
zwiń
6/6
41-50 lat, z partnerem/ką wrzesień 2019
Super :). Nie była to moja pierwsza wycieczka z Itaką i generalnie to jest już moja piąta wycieczka objazdowa. Impreza na bardzo udana, Pani Wioletta Pilot na bardzo wysokim poziomie (...) rozwiń
Super :). Nie była to moja pierwsza wycieczka z Itaką i generalnie to jest już moja piąta wycieczka objazdowa. Impreza na bardzo udana, Pani Wioletta Pilot na bardzo wysokim poziomie merytorycznym i logistycznym, hotele bardzo dobre, jedzenie w większości również bardzo dobre, wszystkie miejsca cudowne kapitalne połączenie wypoczynku z przeżyciem duchowym Fatima + Lourdes. Naprawdę trudno jest znaleźć słaby punkt wycieczki, jak się mocniej zastanowić to chyba kierowcy i te Ich stękanie przy codziennym pakowaniu bagaży, że ciężkie itp. Mimo tego, że każdą walizkę trzeba było postawić i zabrać z luku bagażowego to było widać niezadowolenie że ludzie mają walizki:(
 • 6
 • 6
 • 5
 • 6
 • 6
zwiń
6/6
50+ lat, z partnerem/ką wrzesień 2019
wycieczka ciekawa program bardzo napięty hotel stołówka koło Madrytu słabe,najlepsze wyżywienie w hotelu przy plaży, Costa brawa ,kierowcy w porządku pogoda dopisała rozwiń
wycieczka ciekawa program bardzo napięty hotel stołówka koło Madrytu słabe,najlepsze wyżywienie w hotelu przy plaży, Costa brawa ,kierowcy w porządku pogoda dopisała
 • 6
 • 5
 • 4
 • 6
 • 6
zwiń
5/6
50+ lat, z partnerem/ką wrzesień 2019
Super. Ogólnie bardzo dobrze. W 2 hotelach brak organizacji przy obsłudze wyżywienie. Mieliśmy szczęście uciekać przed powodzią i i ulewami. Pilotka z dużą wiedzą historyczną. Sprawnie (...) rozwiń
Super. Ogólnie bardzo dobrze. W 2 hotelach brak organizacji przy obsłudze wyżywienie. Mieliśmy szczęście uciekać przed powodzią i i ulewami. Pilotka z dużą wiedzą historyczną. Sprawnie organizowała zmiany w programie, kierowcy znają trasę, mają dobre zapasy napojów są uczyń i. Hiszpania i Portugalia to kraje z dużymi możliwościami turystycznymi. Pogoda wrześniowa odpowiednia na wyjazd objazdowa.
 • 6
 • 4
 • 5
 • 5
 • 6
zwiń
5/6
31-40 lat, sam/a sierpień 2019
Super wycieczka na pierwszą podróż po Hiszpanii i Portugalii. Program pozwala zaznajomić się z najważniejszymi zabytkami i atrakcjami odwiedzanych krajów. Chociaż kilka miejsc zwiedzanych w dość (...) rozwiń
Super wycieczka na pierwszą podróż po Hiszpanii i Portugalii. Program pozwala zaznajomić się z najważniejszymi zabytkami i atrakcjami odwiedzanych krajów. Chociaż kilka miejsc zwiedzanych w dość dużym tempie. Pilot Marcin to człowiek z wielką wiedzą nt. zwiedzanych miejsc, którą przekazywał nam interesująco i fajnie się go słuchało. Dzięki kierowcom trasa przebiegła szybko i bezpiecznie. Hotele i wyżywienie OK.
 • 5
 • 4
 • 4
 • 6
 • 6
zwiń
4/6
26-30 lat, z partnerem/ką sierpień 2019
Wycieczka bardzo ciekawa, pozwala na przekrojowe zapoznanie się z Półwyspem Iberyjskim. Do minusów można zaliczyć kiepską jakość wyżywienia (zwłaszcza śniadań), kiepską organizację czasu (...) rozwiń
Wycieczka bardzo ciekawa, pozwala na przekrojowe zapoznanie się z Półwyspem Iberyjskim. Do minusów można zaliczyć kiepską jakość wyżywienia (zwłaszcza śniadań), kiepską organizację czasu wycieczki (np. przyjazd do hotelu oddalonego 15 km od Barcelony o godz 12, położonego przy skrzyżowaniu autostrad, z którego do najbliższej miejscowości można dostać się jedynie poboczem autostrady; później również dwukrotny przyjazd do hoteli położonych przy autostradach na dwie godziny przed kolacją w okolicach 20:30, zamiast dłuższego zwiedzania), do plusów ogrom wiedzy przekazywanej przez pilota, pomocne wskazówki i wskazywane obiektów z poza katalogu wycieczki, które mijaliśmy na trasie, uprzejmi kierowcy, niezły standard hoteli.
 • 4
 • 4
 • 3
 • 5
 • 5
zwiń
6/6
50+ lat, sam/a sierpień 2019
Jestem bardzo zadowolony z przebiegu wycieczki.Pełen profesjonalizm przewodnika pana Marcina Doroby oraz kierowców.Baza noclegowa bez zastrzeżeń no i najważniejsze czyli wspaniałe wrażenia (...) rozwiń
Jestem bardzo zadowolony z przebiegu wycieczki.Pełen profesjonalizm przewodnika pana Marcina Doroby oraz kierowców.Baza noclegowa bez zastrzeżeń no i najważniejsze czyli wspaniałe wrażenia związane z poznaniem historii i kultury zwiedzanych miejsc.Plan wycieczki naszpikowany atrakcjami.Uważam że dokonałem bardzo trafnego wyboru,to był świetnie spędzony czas w dodatku z bardzo zgraną ekipą. Polecam wszystkim.Osobiście jestem bardzo zadowolony w skali 1-6 DAJĘ 6
 • 6
 • 6
 • 5
 • 6
 • 6
zwiń
4/6
41-50 lat, z partnerem/ką sierpień 2019
Bardzo ciekawa wycieczka, wiele wrażeń w tak krótkim czasie.Jedynie podróż powinna być podzielona na 1 nocleg np we Francji. Nie byłoby tak uciążliwie ją znosić. rozwiń
Bardzo ciekawa wycieczka, wiele wrażeń w tak krótkim czasie.Jedynie podróż powinna być podzielona na 1 nocleg np we Francji. Nie byłoby tak uciążliwie ją znosić.
 • 6
 • 3
 • 2
 • 3
 • 5
zwiń
6/6
41-50 lat, sam/a sierpień 2019
Wycieczka warta polecenia , bardzo dobrze zorganizowana . Wspaniałe zabytki , przepiękne katedry ,miasta , Wspaniałe przeżycia religijne .możliwość uczestniczenia w procesjach w Fatimie i (...) rozwiń
Wycieczka warta polecenia , bardzo dobrze zorganizowana . Wspaniałe zabytki , przepiękne katedry ,miasta , Wspaniałe przeżycia religijne .możliwość uczestniczenia w procesjach w Fatimie i Lourdes. Pilot miły z ogromną, kulturą osobistą,humorem, taktem i zaangażowaniem erudycją, elokwencją, kulturą osobistą(Pan Marcin) Panowie Kierowcy - Bronisław i Grzegorz - profesjonaliści, a przy tym z uśmiechem zawsze pomocni. Viva Iberia to bardzo udana wycieczka, świetny program, super pilot, większość hoteli dobra, autokar i kierowcy - bardzo dobrzy. spełniła wszystkie moje oczekiwania a nawet więcej,
 • 6
 • 5
 • 5
 • 5
 • 5
zwiń
6/6
50+ lat, z partnerem/ką sierpień 2019
brak opisu rozwiń
brak opisu
 • 6
 • 5
 • 5
 • 6
 • 6
zwiń
6/6
50+ lat, z partnerem/ką sierpień 2019
Wycieczka bardzo ciekawa. Pilot Pan Marcin jest osobą bardzo kompetentną, posiada ogromną wiedzę z zakresu kultury i tradycji Hiszpanii, którą w przekazał w sposób profesjonalny. Kierowcy (...) rozwiń
Wycieczka bardzo ciekawa. Pilot Pan Marcin jest osobą bardzo kompetentną, posiada ogromną wiedzę z zakresu kultury i tradycji Hiszpanii, którą w przekazał w sposób profesjonalny. Kierowcy uprzejmi, dbający o bezpieczeństwo pasażerów i czystość autokaru. Posiłki wystarczające. Polecam tą wycieczkę .
 • 6
 • 5
 • 5
 • 5
 • 5
zwiń
5/6
50+ lat, z partnerem/ką sierpień 2019
Bogaty, ciekawy program -wspaniałe zabytki , piękne widoki, znane sanktuaria - czyli coś dla ciała i coś dla ducha WSPANIAŁY pilot - pan Marcin,który dzielił się z nami swoją ogromną wiedzą w (...) rozwiń
Bogaty, ciekawy program -wspaniałe zabytki , piękne widoki, znane sanktuaria - czyli coś dla ciała i coś dla ducha WSPANIAŁY pilot - pan Marcin,który dzielił się z nami swoją ogromną wiedzą w bardzo przyjemny i dowcipny sposób. Człowiek z pasją, o bardzo wysokiej kulturze i zdolnościach organizacyjnych. Dobry autokar, dobrzy, sympatyczni kierowcy. Niezłe hotele. Gorąco polecam!!!!. Bardzo udana wycieczka, świetny program, super pilot, większość hoteli dobra, autokar i kierowcy - bardzo dobrzy.
 • 6
 • 4
 • 3
 • 5
 • 6
zwiń
5/6
41-50 lat, sam/a sierpień 2019
Wycieczka godna polecenia dla osób, które pierwszy raz wyjeżdżają do Hiszpanii i Portugali. Pozwala na zapoznanie się z ich bogatą i jakże odmienną historią. Pewnie jeszcze kiedyś wrócę do (...) rozwiń
Wycieczka godna polecenia dla osób, które pierwszy raz wyjeżdżają do Hiszpanii i Portugali. Pozwala na zapoznanie się z ich bogatą i jakże odmienną historią. Pewnie jeszcze kiedyś wrócę do Hiszpanii i Portugalii, w miejsca które chciałabym zobaczyć w szerszym zakresie. Jedzenie tragiczne, śniadania głodowe, kolacje "zjadliwe", zdarzało mi się polować na jedzenie ponieważ mając je podawane na szwedzkich stołach, niektórzy jedli za "dwóch", a nie zawsze obsługa uzupełniała braki. Standard hoteli zróżnicowany, były pokoje lepsze i gorsze, czystsze i zapyziałe, z klimatyzacją i bez klimatyzacji.
 • 6
 • 4
 • 3
 • 4
 • 4
zwiń
6/6
50+ lat, z partnerem/ką sierpień 2019
Wycieczka bardzo interesująca, świetnie przygotowana. Prowadzona przez pilota z ogromną wiedzą, kulturą osobistą, taktem i zaangażowaniem (Pana Marcina). Pełna realizacja programu a nawet (...) rozwiń
Wycieczka bardzo interesująca, świetnie przygotowana. Prowadzona przez pilota z ogromną wiedzą, kulturą osobistą, taktem i zaangażowaniem (Pana Marcina). Pełna realizacja programu a nawet więcej. Wycieczka dla osób z pewnym doświadczeniem w trasach objazdowych i zainteresowaniem historią i kulturą zwłaszcza sakralną. Miła atmosfera pełna humoru i wzajemnej uprzejmości tworzona przez pilota towarzyszyła nam podczas całej wyprawy.
 • 6
 • 5
 • 4
 • 5
 • 6
zwiń
6/6
50+ lat, sam/a sierpień 2019
Wycieczka była znakomicie zorganizowana, a znakomicie prowadził ją Pan Marcin. rozwiń
Wycieczka była znakomicie zorganizowana, a znakomicie prowadził ją Pan Marcin.
 • 6
 • 6
 • 5
 • 6
 • 6
zwiń
5/6
50+ lat, ze znajomymi lipiec 2019
Wycieczka udana. Ciekawy program. Znakomita praca pilotki pani Wioletty. Każdy dzień wypełniony . Rozszerzony program dzięki sympatycznej Pani pilot. Wycieczka dla zaawansowanych (...) rozwiń
Wycieczka udana. Ciekawy program. Znakomita praca pilotki pani Wioletty. Każdy dzień wypełniony . Rozszerzony program dzięki sympatycznej Pani pilot. Wycieczka dla zaawansowanych turystów , którzy chcą zobaczyć jak najwięcej . Pobyt i zwiedzanie tylu atrakcyjnych miejscowości pomimo występujących wysokich temperatur / Madryt 42 C / jest o.k. Niewątpliwie , atrakcją jest pobyt na krańcu Europy. Pobyt w sanktuariach dla większości uczestników wycieczki był przeżyciem religijnym. Postawa pani pilot w tym względzie prawidłowa. Zasada dobrowolności całkowicie respektowana. Program wycieczki i jego realizacja godny polecenia. Warto byłoby zastanowić się nad noclegiem po pierwszym dniu przejazdu z uwagi na fakt , że większość uczestników wycieczki pochodzi z miejscowości odległych od Wrocławia . Zatem spędzają w podróży autokarowej bądź busowej 2 noce. W moim przypadku był wyjazd z Warszawy o godz. 2.00 , a wcześniej jeszcze dojazd z Lublina do Warszawy. Podróżowałem w towarzystwie moich znajomych /małżeństwo z córką/ i to ja namówiłem ich do tego wyjazdu. Oni musieli dojechać z okolic Bydgoszczy do Poznania. Są podobnie jak ja zadowoleni z tej wycieczki . Był to już 9 nasz wspólny wyjazd wycieczkowy. Wielokrotnie wspominamy wycieczkę " W siódmym niebie" - oczywiście realizowaną przez "Itakę" . Jesteśmy zainteresowani wycieczkami objazdowymi autokarowymi z wyjazdem z Polski. Martwi nas fakt, że w porównaniu z latami wcześniejszymi "Itaka" ma coraz mniej takich imprez. Wyżywienie w trakcie wycieczki -dobre/bez uwag/ . Najlepsze w Portugalii. Hotele z wyjątkiem okolic Madrytu dobre. Z hotelu w okolicach Madrytu należałoby zrezygnować. Brudne pokoje, niefunkcjonalne , o bardzo słabym zabezpieczeniu włamaniowym. Kelnerzy i recepcja wyjątkowo nieprzyjemni . No i ten przypadek kradzieży torebki jednej z uczestniczek wycieczki przy wyjątkowo biernej postawie obsługi hotelu , a zwłaszcza jednego kelnera. Istnieje przypuszczenie współdziałania kelnera ze złodziejami torebki. Mimo zmęczenia prawie 15 -dniową podróżą jestem zadowolony z tej wycieczki. Teraz czas na odpoczynek w domu.
 • 6
 • 4
 • 5
 • 4
 • 4
zwiń
6/6
50+ lat, z partnerem/ką lipiec 2019
Wycieczka długa i bardzo atrakcyjna. dzięki niej można zobaczyć Hiszpanię , jej różnorodność i piękne zabytki zobaczyć Portugalię, zamoczyć się w oceanie. da wielu osób ważne są także wizyty w (...) rozwiń
Wycieczka długa i bardzo atrakcyjna. dzięki niej można zobaczyć Hiszpanię , jej różnorodność i piękne zabytki zobaczyć Portugalię, zamoczyć się w oceanie. da wielu osób ważne są także wizyty w sanktuariach w Fatimie i Lourdes oraz możliwość indywidualnego przezywania pobytu w nich. Pod opieką doskonałego pilota obejrzeć można wiele miast a w nich przepiękne zabytki, a także przepiękne krajobrazy. wspaniała wyprawa, wrażenia niesamowite, obejrzeliśmy piękne miejsca pod opieką znakomitej pilotki p. Wioli. program dopasowano tak, by wykonać go w 100%. Wycieczka dobrze zorganizowana uwzględniała czas na indywidualne potrzeby. nie odczuliśmy znużenia pomimo przejechania tylu tysięcy km warto było wybrać się autokarem by podziwiać widoki zmieniające się za oknem. towarzyszyli nam sympatyczni i uprzejmi kierowcy, którzy dbali o czystość autokaru.
 • 6
 • 4
 • 5
 • 5
 • 5
zwiń
6/6
50+ lat, z partnerem/ką lipiec 2019
Wycieczka super,perfekcyjnie przygotowany program rozwiń
Wycieczka super,perfekcyjnie przygotowany program
 • 6
 • 4
 • 5
 • 4
 • 4
zwiń
6/6
50+ lat, z partnerem/ką lipiec 2019
Polecam. rozwiń
Polecam.
 • 6
 • 5
 • 5
 • 6
 • 6
zwiń
6/6
50+ lat, z partnerem/ką czerwiec 2019
brak opisu rozwiń
brak opisu
 • 5
 • 4
 • 4
 • 5
 • 5
zwiń
6/6
41-50 lat, z partnerem/ką czerwiec 2019
brak opisu rozwiń
brak opisu
 • 6
 • 5
 • 5
 • 6
 • 6
zwiń
5/6
41-50 lat, z partnerem/ką czerwiec 2019
brak opisu rozwiń
brak opisu
 • 4
 • 4
 • 3
 • 5
 • 5
zwiń
6/6
41-50 lat, z partnerem/ką czerwiec 2019
6/6 Pod każdym względem świetna wycieczka, której nigdy nie zapomnę!. Super wycieczka! Ciekawy i bogaty program, niezapomniane widoki (Cabo da Roca, Sierra Nevada, Alhambra, Nazare), urokliwe (...) rozwiń
6/6 Pod każdym względem świetna wycieczka, której nigdy nie zapomnę!. Super wycieczka! Ciekawy i bogaty program, niezapomniane widoki (Cabo da Roca, Sierra Nevada, Alhambra, Nazare), urokliwe miasta i miasteczka (Madryt, Porto, San Sebastian, Sevilla, Salamanka, Avila itd.), przeżycia duchowe w Fatimie i Lourdes. A do tego wspaniali współtowarzysze podróży. Autokar bardzo wygodny na wielogodzinną podróż, zadbany. Jazda ok. 8 tys. km sprawia przyjemność z uwagi na możliwość podziwiania piękna Hiszpanii i Portugalii, szkoda tracić czas na sen w trakcie przejazdów pomiędzy miastami. A jeśli przy okazji ktoś nie lubi latać w przestworzach:), to autokar spełni jego oczekiwania. Hotele na zaskakująco wysokim poziomie, jak na wycieczkę objazdową. Pilot Pan Marcin - erudycja, elokwencja, kultura osobista, urok osobisty, talent menedżerski i tak dalej, można wymieniać bez końca. Panowie Kierowcy - Bronisław i Grzegorz - profesjonaliści, a przy tym z uśmiechem zawsze pomocni. Polecam Viva Iberię każdemu kto kocha poznawać nowych ludzi, nowe smaki (Pastéis de nata, tapas) i magiczne miejsca! Pozostają wspomnienia, ponad 2 tys. zdjęć oraz mam nadzieję dalsze kontakty z cudownymi ludźmi.
 • 6
 • 6
 • 5
 • 6
 • 6
zwiń
5/6
41-50 lat, ze znajomymi czerwiec 2019
Plan wycieczki Viva Iberia dobrze opracowany. Podczas podróży autokarem można zobaczyć piękno półwyspu iberyjskiego w całej rozciągłości. Minusem wycieczki jest lakoniczny serwis informacyjny (...) rozwiń
Plan wycieczki Viva Iberia dobrze opracowany. Podczas podróży autokarem można zobaczyć piękno półwyspu iberyjskiego w całej rozciągłości. Minusem wycieczki jest lakoniczny serwis informacyjny dot. zwiedzanych obiektów, mijanych krajobrazów oraz regionów Hiszpanii i Portugalii, przez które biegnie trasa wycieczki. Trasa wycieczki Viva Iberia interesująca. Standard hoteli zadowalający. Posiłki w hotelach, poza nielicznymi miejscami, gdzie serwowany był szwedzki bufet, skromne (przede wszystkim pozbawione kolorów - brak warzyw, owoców). Praca pilota mnie osobiście nie zachwyciła. Krążące w internecie opinie dotyczące osoby Pana Marcina (jako pilota) wydają się być mocno przerysowane. Wprawdzie Hiszpania i Portugalia obroniły się same, to pasja i miłość Pilota do półwyspu iberyjskiego, jeśli kiedyś była (o czym świadczą liczne wpisy internetowe) z pewnością jest już przeszłością. Czas spędzony w autokarze, podczas długich przejazdów z jednego miejsca do drugiego, w mojej ocenie nie był dobrze wykorzystany. Pilot niewiele wtedy mówił o kraju czy regionie w którym aktualnie byliśmy. W moim odczuciu informacje o zwiedzanych obiektach, podawane przez pilota, były bardzo lakoniczne. Czasami więcej można było wyczytać w przewodnikach. A przecie chyba zrozumiałym jest, że turysta wybierający tę formę wypoczynku zakłada, że profesjonalny przewodnik poprowadzi go po danym kraju i opowie o nim w sposób, na miarę swoich możliwości, interesujący, z pełnym zaangażowaniem. Tempo zwiedzania zbyt wolne, a notoryczne orientowanie grupy złożonej z dorosłych turystów, w danym terenie, trochę męczące. W moim odczuciu, na tych właśnie operacjach traciliśmy najwięcej czasu kosztem zwiedzania. Najbardziej jednak zadziwiający był fakt, że najważniejszym punktem programu nie były zwiedzane obiekty, czy mijane krajobrazy ale pokazanie turystom miejsca z którego wychodzą najlepsze zdjęcia, podprowadzenie do knajpy w której można coś zjeść czy napić się kawy lub wskazanie sklepu, w którym można kupić konkretny suwenir. Wykupując wycieczkę Viva Iberia chciałam zobaczyć piękną Iberię, a na zakupy do Hiszpanii, czy Portugalii można pojechać bez pilota.
 • 5
 • 5
 • 3
 • 6
 • 6
zwiń

Sprawdź cenę

Twój wybór wczasów

Hiszpania, Francja, Portugalia

Viva Iberia

zmień wariant wakacji
 • Dojazd własny
Wybierz
3 628 Pln
Oszczędzasz: 830 PLN
Dorosły
2 798pln
Łączna kwota 5 596 pln razem
Oszczędzasz 830 PLN
Rezerwuj
Przejdziesz do bezpiecznego procesu rezerwacji
 • wyślij zapytanie
 • callcenter.tel_pl
 • 801 066 777
 • 77 4476 777
 • Infolinie dostępne: pn-pt 8-22 sob-ndz 9-20
arrow-rightarrow-rightclockfacebooktwitter