phone mobile heart Biuro Podróży ITAKA Flag of Belarus airplane
> >Wyniki Wyszukiwania> >

Rabat na Berbera

Atuty oferty

 • Żagiel Itaki
 • najsłynniejsze miasta Maghrebu
 • majestatyczne góry Atlas
 • tajemnicze kazby
 • śniadania, obiady i kolacje w cenie
 • przedłuż wakacje w Maroku

Rabat na Berbera Kod: AGARABA

Trasa
2 609PLN
Dorośli: 2 3 posiłki Pt 03.05 – Pt 10.05.19 (8 dni)
Itaka

Rabat na Berbera Kod: AGARABA Maroko

Położenie na mapie Trasa

Marrakesz • Al Dżadida • Casablanca • Rabat • Meknes • Moulay Idriss • Volubilis • Fez • Beni Mellal • Wodospad Uzud • Marrakesz • Essaouira • Agadir

Fantastyczne spotkanie z bogatym dziedzictwem kulturowym Maroka, wizyty w najsłynniejszych miastach Maghrebu, dawnych stolicach Kraju Zachodzącego Słońca. W programie Marrakesz, który jak magnes przyciąga turystów pragnących poczuć prawdziwą atmosferę egzotycznej metropolii. Majestatyczne pejzaże gór Atlas, śmieszne kozy na drzewach arganowych i tajemnicze kazby doskonale nadają się do uwiecznienia na zdjęciach. Wspaniała orientalna architektura, zapachy przypraw, tęczowe kolory tkanin działają na wyobraźnię i kuszą, aby przedłużyć marokańskie wakacje o wypoczynek na plaży w wybranym hotelu z bogatej oferty ITAKI. Trasa w Maroku: ok. 1800 km. W 2019 r. wycieczka otrzymała ŻAGIEL ITAKI za atrakcyjny program.

Opis oferty

1. DZIEŃ.
Zbiórka uczestników na lotnisku. Bezpośredni przelot do Agadiru. Transfer do hotelu. Zakwaterowanie, kolacja i nocleg.

2. DZIEŃ. MARRAKESZ (trasa: ok. 260 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd przez majestatyczne góry Atlas do Marrakeszu, zakwaterowanie w hotelu. Zwiedzanie MARRAKESZU, dawnej stolicy imperialnej Maroka, określanej mianem Perły Południa, z zabudowaniami w kolorze ochry i imponującymi murami miejskimi z XII w. W programie: XIX-wieczny pałac El-Bahia, najładniejsza rezydencja na terenie miasta, ogród Majorelle z domem słynnego projektanta mody Yves’a Saint-Laurenta i tropikalną atmosferą bugenwilli, bambusów i hibiskusów oraz niezliczoną liczbą kaktusów, XII-wieczny meczet Al-Kutubijja (z zewnątrz) – jeden z największych meczetów zachodniego islamu, najwyższy obiekt na marrakeskiej medynie, duma miasta i najważniejszy punkt orientacyjny, Grobowce Saadytów – kompleks bogato zdobionych mauzoleów z XVI w. Obiad. Spacer po medynie wpisanej na listę UNESCO i Dżamaa Al-Fna – placu Cudów. Jest to największy plac na marrakeskiej medynie i jednocześnie największa atrakcja turystyczna miasta. Można tu spotkać zaklinaczy węży, akrobatów, żonglerów, berberyjskich legendziarzy i sprzedawców szczęścia. Plac budzi się wieczorem, pełen egzotycznych dźwięków, rytmów i zapachów. Kolacja z pokazem folklorystycznym w typowej marokańskiej restauracji. Powrót do hotelu, nocleg.

3. DZIEŃ. AL DŻADIDA - CASABLANCA (trasa: ok. 300 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do dawnej kolonii Portugalskiej – AL. DŻADIDY. Spacer po starym portugalskim mieście w którym meczety, synagogi i kościoły bezkonfliktowo ze sobą sąsiadują. Panoramiczne zwiedzanie Twierdzy Mazagan, wpisanej na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Wizyta w starej podziemnej Cysternie Portugalskiej, której piękno może być porównywane tylko z cysterną w Stambule. Przejazd do CASABLANKI – największego miasta Maroka i jednej z czterech największych metropolii afrykańskich, gospodarczej stolicy kraju. Obiad w Casablance. Zwiedzanie: plac Mohammeda V – administracyjne centrum miasta z architekturą neomauretańską i art déco, przejazd nabrzeżem atlantyckim, w dalszej części zwiedzanie Meczetu Hassana II. Meczet jest najnowocześniejszą świątynią muzułmańską w Afryce Północnej i trzecią co do wielkości po meczecie w Mekce i Medynie budowlą sakralną, stanowiącą symbol i znak rozpoznawczy miasta. Imponujący ogromem i przepychem, ma najwyższy na świecie, bogato zdobiony minaret o wysokości 200 m. Przejazd do Anfy – dzielnicy rezydencji pełnej luksusowych budowli i bujnych ogrodów. Przejazd do hotelu w Casablance. Zakwaterowanie, kolacja i nocleg.

4. DZIEŃ. RABAT - MEKNES - MOULAY IDRISS - VOLUBILIS (trasa: ok. 275 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do RABATU, administracyjnej stolicy Maroka. Zwiedzanie: imponujący pałac królewski z okazałą bramą Bab ar-Rouah, 44-metrowa wieża Hassana – symbol marokańskiej stolicy, jedyna pozostałość po nigdy niedokończonym meczecie Hassana z XII w., wizyta w zbudowanym w tradycyjnym, marokańskim stylu mauzoleum Mohammeda V, które mieści grób władcy i jego synów w tym Hassana II, poprzedniego króla Maroka, i wreszcie malownicza Kazba Udaja z monumentalną bramą i Ogrodami Andaluzyjskimi. Przejazd do MEKNES – królewskiego miasta wpisanego na listę UNESCO, słynącego z majestatycznych bram i murów obronnych, zwanego Wersalem Maroka. Spacer obok monumentalnej Bab al-Mansour – jednej z najbardziej okazałych bram miejskich w Maroku, przejście w okolice starych murów fortyfikacyjnych. Zwiedzanie mauzoleum Moulaya Ismaila – jednego z najokrutniejszych sułtanów. Obiad. Przejazd obok świętego miasta MOULAY IDRISS, malowniczo położonego na szczycie wzgórza. Przejazd do VOLUBILIS. Krótkie zwiedzanie ruin starożytnego miasta z kompleksem najważniejszych rzymskich wykopalisk Maroka, figurujących na liście UNESCO. Przejazd do hotelu w Fezie, zakwaterowanie, kolacja i nocleg.

5. DZIEŃ. FEZ
Śniadanie. Całodzienne zwiedzanie FEZU, najstarszego i najbardziej dostojnego miasta sułtańskiego, stolicy religijnej, kulturalnej i intelektualnej Maroka, miasta tysiąca meczetów. Spacer po Fez El-Bali – labiryncie 9 tys. krętych uliczek, najlepiej zachowanej medyny świata arabskiego objętej patronatem UNESCO: meczet i uniwersytet Al-Karawijjin z IX w. (z zewnątrz) – najstarszy w świecie zachodniego islamu, najpiękniej ozdobiony, mogący pomieścić nawet 20 tys. wiernych, Garbarnie Chouwara, najczęściej fotografowane miejsce w Fezie, zachwycające bogactwem kolorów, medresa Al-Attarin (zwiedzanie) – perła architektury mauretańskiej. Dalej trasa prowadzi w okolice placu En-Nejjarine, jednego z najprzyjemniejszych miejsc w Fezie, z fontanną En-Nejjarine z połowy XIX w. Obiad. Spacer po otoczonym okazałymi murami miejskimi Fez el-Jedid z Dar al-Makhzen – pałacem królewskim z okazałą bramą misternie zdobioną, bogatą ornamentyką i kaligrafią. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

6. DZIEŃ. BENI MELLAL - WODOSPAD UZUD - MARRAKESZ (trasa: ok. 595 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie. Wyjazd do BENI MELLAL, małego miasta położonego na skraju lasów oliwnych. Przejazd przez berberyjskie wioski słynne z wyrobów rzemieślniczych w kierunku Marrakeszu. Po drodze można podziwiać wspaniałe krajobrazy Atlasu Średniego. Obiad. Fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu, wycieczka odbywa się przy udziale wszystkich uczestników i w odpowiednich warunkach atmosferycznych): przejazd nad WODOSPAD UZUD, który jest jednym z najbardziej urokliwych miejsc w Maroku. Woda spada z ceglastoczerwonych skał o wysokości 110 m, z licznymi kaskadami. Przejazd do hotelu w MARRAKESZU, zakwaterowanie, kolacja i nocleg.

7. DZIEŃ. ESSAOUIRA - AGADIR (trasa: ok. 370 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do ESSAOUIRY, warownego miasta portowego założonego przez Portugalczyków w połowie XV w. Spacer po spokojnej medynie objętej patronatem UNESCO, pełnej wąskich, krętych uliczek z uroczymi, bielonymi domami, licznymi sklepikami z wyrobami z drewna tui, z których słynie miasto. Najpopularniejszym i najbardziej fotogenicznym obiektem, przyciągającym rzesze turystów, są masywne fortyfikacje miejskie wzdłuż wybrzeża Oceanu Atlantyckiego, skąd rozciąga się wspaniały, iście filmowy widok („Królestwo Niebieskie”, „Gra o Tron”) na Wyspy Purpurowe. Obiad. Przejazd do AGADIRU – kurortu wypoczynkowego w Maroku. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja i nocleg.

8. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykwaterowanie i przejazd na lotnisko w Agadirze. Przelot do Polski. Dla osób, które przedłużają pobyt o tygodniowy wypoczynek: śniadanie, wykwaterowanie, transfer do wybranego hotelu.

7 noclegów w hotelach***; 2-os. pokoje (możliwość 1 dostawki) z łazienkami • wyżywienie: 7 śniadań, 6 obiadów, 7 kolacji, w tym jedna w marokańskiej restauracji • przelot • przejazd autokarem lub minibusem • opieka pilota • ubezpieczenie KL i NW

 1. Obowiązkowa dopłata do usługi Rozkład Premium (dot. wybranych rozkładów lotów)/os.: 60 PLN.
 2. Obowiązkowe opłaty na miejscu: bilety wstępu i lokalni przewodnicy, tour guide: ok. 90 EUR, napiwki: ok. 4 EUR/os./dzień.
 3. Opłaty fakultatywne: wycieczka nad wodospad Uzud: ok. 18 EUR (wymagany udział wszystkich uczestników).
 4. Meczet Hassana II jest zamknięty dla zwiedzających podczas świąt muzułmańskich.
5,4 / 6
98% klientów wystawiło opinię dobrą lub bardzo dobrą

Klienci doceniają:

 • Program wycieczki/trasę
 • Komfort podróży
 • Standard autokaru
Informacje o regionie

Maroko

Tajemnicze królestwo, nazywane Krajem Zachodzącego Słońca od lat przyciąga jak magnes turystów z całego świata. Intryguje mieszanką kultur, orientalną architekturą, majestatycznymi krajobrazami i tajemniczymi kazbami. W proponowanych programach same perły Maroka.

PLAN WYCIECZKI
1. DZIEŃ.
Zbiórka uczestników na lotnisku. Bezpośredni przelot do Agadiru. Transfer do hotelu. Zakwaterowanie, kolacja i nocleg.
2. DZIEŃ. MARRAKESZ (trasa: ok. 260 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd przez majestatyczne góry Atlas do Marrakeszu, zakwaterowanie w hotelu. Zwiedzanie MARRAKESZU, dawnej stolicy imperialnej Maroka, określanej mianem Perły Południa, z zabudowaniami w kolorze ochry i imponującymi murami miejskimi z XII w. W programie: XIX-wieczny pałac El-Bahia, najładniejsza rezydencja na terenie miasta, ogród Majorelle z domem słynnego projektanta mody Yves’a Saint-Laurenta i tropikalną atmosferą bugenwilli, bambusów i hibiskusów oraz niezliczoną liczbą kaktusów, XII-wieczny meczet Al-Kutubijja (z zewnątrz) – jeden z największych meczetów zachodniego islamu, najwyższy obiekt na marrakeskiej medynie, duma miasta i najważniejszy punkt orientacyjny, Grobowce Saadytów – kompleks bogato zdobionych mauzoleów z XVI w. Obiad. Spacer po medynie wpisanej na listę UNESCO i Dżamaa Al-Fna – placu Cudów. Jest to największy plac na marrakeskiej medynie i jednocześnie największa atrakcja turystyczna miasta. Można tu spotkać zaklinaczy węży, akrobatów, żonglerów, berberyjskich legendziarzy i sprzedawców szczęścia. Plac budzi się wieczorem, pełen egzotycznych dźwięków, rytmów i zapachów. Kolacja z pokazem folklorystycznym w typowej marokańskiej restauracji. Powrót do hotelu, nocleg.
3. DZIEŃ. AL DŻADIDA - CASABLANCA (trasa: ok. 300 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do dawnej kolonii Portugalskiej – AL. DŻADIDY. Spacer po starym portugalskim mieście w którym meczety, synagogi i kościoły bezkonfliktowo ze sobą sąsiadują. Panoramiczne zwiedzanie Twierdzy Mazagan, wpisanej na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Wizyta w starej podziemnej Cysternie Portugalskiej, której piękno może być porównywane tylko z cysterną w Stambule. Przejazd do CASABLANKI – największego miasta Maroka i jednej z czterech największych metropolii afrykańskich, gospodarczej stolicy kraju. Obiad w Casablance. Zwiedzanie: plac Mohammeda V – administracyjne centrum miasta z architekturą neomauretańską i art déco, przejazd nabrzeżem atlantyckim, w dalszej części zwiedzanie Meczetu Hassana II. Meczet jest najnowocześniejszą świątynią muzułmańską w Afryce Północnej i trzecią co do wielkości po meczecie w Mekce i Medynie budowlą sakralną, stanowiącą symbol i znak rozpoznawczy miasta. Imponujący ogromem i przepychem, ma najwyższy na świecie, bogato zdobiony minaret o wysokości 200 m. Przejazd do Anfy – dzielnicy rezydencji pełnej luksusowych budowli i bujnych ogrodów. Przejazd do hotelu w Casablance. Zakwaterowanie, kolacja i nocleg.
4. DZIEŃ. RABAT - MEKNES - MOULAY IDRISS - VOLUBILIS (trasa: ok. 275 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do RABATU, administracyjnej stolicy Maroka. Zwiedzanie: imponujący pałac królewski z okazałą bramą Bab ar-Rouah, 44-metrowa wieża Hassana – symbol marokańskiej stolicy, jedyna pozostałość po nigdy niedokończonym meczecie Hassana z XII w., wizyta w zbudowanym w tradycyjnym, marokańskim stylu mauzoleum Mohammeda V, które mieści grób władcy i jego synów w tym Hassana II, poprzedniego króla Maroka, i wreszcie malownicza Kazba Udaja z monumentalną bramą i Ogrodami Andaluzyjskimi. Przejazd do MEKNES – królewskiego miasta wpisanego na listę UNESCO, słynącego z majestatycznych bram i murów obronnych, zwanego Wersalem Maroka. Spacer obok monumentalnej Bab al-Mansour – jednej z najbardziej okazałych bram miejskich w Maroku, przejście w okolice starych murów fortyfikacyjnych. Zwiedzanie mauzoleum Moulaya Ismaila – jednego z najokrutniejszych sułtanów. Obiad. Przejazd obok świętego miasta MOULAY IDRISS, malowniczo położonego na szczycie wzgórza. Przejazd do VOLUBILIS. Krótkie zwiedzanie ruin starożytnego miasta z kompleksem najważniejszych rzymskich wykopalisk Maroka, figurujących na liście UNESCO. Przejazd do hotelu w Fezie, zakwaterowanie, kolacja i nocleg.
5. DZIEŃ. FEZ
Śniadanie. Całodzienne zwiedzanie FEZU, najstarszego i najbardziej dostojnego miasta sułtańskiego, stolicy religijnej, kulturalnej i intelektualnej Maroka, miasta tysiąca meczetów. Spacer po Fez El-Bali – labiryncie 9 tys. krętych uliczek, najlepiej zachowanej medyny świata arabskiego objętej patronatem UNESCO: meczet i uniwersytet Al-Karawijjin z IX w. (z zewnątrz) – najstarszy w świecie zachodniego islamu, najpiękniej ozdobiony, mogący pomieścić nawet 20 tys. wiernych, Garbarnie Chouwara, najczęściej fotografowane miejsce w Fezie, zachwycające bogactwem kolorów, medresa Al-Attarin (zwiedzanie) – perła architektury mauretańskiej. Dalej trasa prowadzi w okolice placu En-Nejjarine, jednego z najprzyjemniejszych miejsc w Fezie, z fontanną En-Nejjarine z połowy XIX w. Obiad. Spacer po otoczonym okazałymi murami miejskimi Fez el-Jedid z Dar al-Makhzen – pałacem królewskim z okazałą bramą misternie zdobioną, bogatą ornamentyką i kaligrafią. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.
6. DZIEŃ. BENI MELLAL - WODOSPAD UZUD - MARRAKESZ (trasa: ok. 595 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie. Wyjazd do BENI MELLAL, małego miasta położonego na skraju lasów oliwnych. Przejazd przez berberyjskie wioski słynne z wyrobów rzemieślniczych w kierunku Marrakeszu. Po drodze można podziwiać wspaniałe krajobrazy Atlasu Średniego. Obiad. Fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu, wycieczka odbywa się przy udziale wszystkich uczestników i w odpowiednich warunkach atmosferycznych): przejazd nad WODOSPAD UZUD, który jest jednym z najbardziej urokliwych miejsc w Maroku. Woda spada z ceglastoczerwonych skał o wysokości 110 m, z licznymi kaskadami. Przejazd do hotelu w MARRAKESZU, zakwaterowanie, kolacja i nocleg.
7. DZIEŃ. ESSAOUIRA - AGADIR (trasa: ok. 370 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do ESSAOUIRY, warownego miasta portowego założonego przez Portugalczyków w połowie XV w. Spacer po spokojnej medynie objętej patronatem UNESCO, pełnej wąskich, krętych uliczek z uroczymi, bielonymi domami, licznymi sklepikami z wyrobami z drewna tui, z których słynie miasto. Najpopularniejszym i najbardziej fotogenicznym obiektem, przyciągającym rzesze turystów, są masywne fortyfikacje miejskie wzdłuż wybrzeża Oceanu Atlantyckiego, skąd rozciąga się wspaniały, iście filmowy widok („Królestwo Niebieskie”, „Gra o Tron”) na Wyspy Purpurowe. Obiad. Przejazd do AGADIRU – kurortu wypoczynkowego w Maroku. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja i nocleg.
8. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykwaterowanie i przejazd na lotnisko w Agadirze. Przelot do Polski. Dla osób, które przedłużają pobyt o tygodniowy wypoczynek: śniadanie, wykwaterowanie, transfer do wybranego hotelu.

ŚWIADCZENIA: 7 noclegów w hotelach***; 2-os. pokoje (możliwość 1 dostawki) z łazienkami • wyżywienie: 7 śniadań, 6 obiadów, 7 kolacji, w tym jedna w marokańskiej restauracji • przelot • przejazd autokarem lub minibusem • opieka pilota • ubezpieczenie KL i NW

UWAGI:
 1. Obowiązkowa dopłata do usługi Rozkład Premium (dot. wybranych rozkładów lotów)/os.: 60 PLN.
 2. Obowiązkowe opłaty na miejscu: bilety wstępu i lokalni przewodnicy, tour guide: ok. 90 EUR, napiwki: ok. 4 EUR/os./dzień.
 3. Opłaty fakultatywne: wycieczka nad wodospad Uzud: ok. 18 EUR (wymagany udział wszystkich uczestników).
 4. Meczet Hassana II jest zamknięty dla zwiedzających podczas świąt muzułmańskich.
Położenie na mapie
Opinie klientów
5,4 / 6
Ogólna ocena
z 1550 opinii
98%
klientów wystawiło opinię dobrą lub bardzo dobrą
98%
klientów wystawiło opinię dobrą lub bardzo dobrą

Klienci doceniają m.in:

 • Program wycieczki/trasę
 • Komfort podróży
 • Standard autokaru
6 / 6
50+ lat, sam/a kwiecień 2019
Wielki szacunek dla pilota/opiekuna pani Agnieszki. Bardzo opiekuńcza, troskliwa i merytoryczna. Duża wiedza o kraju i ludziach Maroka. Trasa i wybrane miejscowości dają pojęcie o specyfice (...) rozwiń
Wielki szacunek dla pilota/opiekuna pani Agnieszki. Bardzo opiekuńcza, troskliwa i merytoryczna. Duża wiedza o kraju i ludziach Maroka. Trasa i wybrane miejscowości dają pojęcie o specyfice kraju i jego historii.
 • 5
 • 4
 • 5
 • 6
 • 6
zwiń
6 / 6
50+ lat, z partnerem/ką marzec 2019
Wycieczka ciekawa rozwiń
Wycieczka ciekawa
 • 5
 • 5
 • 4
 • 4
 • 4
zwiń
6 / 6
31-40 lat, sam/a marzec 2019
Jestem zachwycona krajem - czystością, jedzeniem, pomocnymi ludźmi. Pogoda idealna na zwiedzanie. Hotele też czyste, chociaż ostatni nocleg mógł rozczarować, bo niby spanie w tym samym hotelu (...) rozwiń
Jestem zachwycona krajem - czystością, jedzeniem, pomocnymi ludźmi. Pogoda idealna na zwiedzanie. Hotele też czyste, chociaż ostatni nocleg mógł rozczarować, bo niby spanie w tym samym hotelu (Anezi), za to standard chyba najniższy z możliwych... Pani Magda - przewodniczka - ogromna wiedza, super sposób przekazu, ale miała swoje przytyki w postaci "nie słuchała pani, przecież już o tym mówiłam" - oczywiste jest to, że są to wakacje i ciężko jest zapamiętać każdą informację, więc szkoda, że p. Magda nie mogła nas zrozumieć i powtórzyć zdania bez swojego komentarza... Północna część Maroka zachwyciła do tego stopnia, że wycieczka na południe jest tylko kwestią czasu :)
 • 6
 • 5
 • 6
 • 6
 • 6
zwiń
2 / 6
31-40 lat, z partnerem/ką marzec 2019
Wycieczka ciekawa aczkolwiek mało chodzenia i czasu dla siebie aby samemu pozwiedzać poznac okolice. Pilot z suza wiedza o regionie kraju i ogromne doświadczenie jako pilot tylko forma i reakcje (...) rozwiń
Wycieczka ciekawa aczkolwiek mało chodzenia i czasu dla siebie aby samemu pozwiedzać poznac okolice. Pilot z suza wiedza o regionie kraju i ogromne doświadczenie jako pilot tylko forma i reakcje trochę niewłaściwe jakby prowadziła grupę dzieci ... to było dziwne
 • 4
 • 3
 • 4
 • 4
 • 5
zwiń
6 / 6
50+ lat, sam/a marzec 2019
brak opisu rozwiń
brak opisu
 • 6
 • 5
 • 6
 • 6
 • 6
zwiń
6 / 6
50+ lat, ze znajomymi marzec 2019
Super wycieczka wszystko zaliczone zgodnie z programem.Maroko kraj pełen kontrastów ale bardzo piękny zarówno jeśli chodzi o przyrodę jak i zabytki i wspólczesność. Najistotniejsza na tej (...) rozwiń
Super wycieczka wszystko zaliczone zgodnie z programem.Maroko kraj pełen kontrastów ale bardzo piękny zarówno jeśli chodzi o przyrodę jak i zabytki i wspólczesność. Najistotniejsza na tej wycieczce była praca i zaangażowanie pilotki Pani Grażyny jej wiedza na temat Maroka jego historii,problemów społecznych,islamu była wprost zadziwjająca a sposób przekazywania (min opowiadanie bajek)zachwycający wielu pilotów wycieczek mogłoby poterminować trochę pod okiem Pani Grażyny. )
 • 6
 • 6
 • 6
 • 6
 • 6
zwiń
6 / 6
50+ lat, z partnerem/ką marzec 2019
DOBRZE ZORGANIZOWANA.CIEKAWIE ZAPREZENTOWANY KRAJ ZWIEDZANIA. rozwiń
DOBRZE ZORGANIZOWANA.CIEKAWIE ZAPREZENTOWANY KRAJ ZWIEDZANIA.
 • 5
 • 5
 • 6
 • 6
 • 5
zwiń
5 / 6
50+ lat, z partnerem/ką marzec 2019
Przesyt autokaru nad zwiedzaniem. Zbliżona do wycieczek japońskich.widok Maroka zza szybki autobusu rozwiń
Przesyt autokaru nad zwiedzaniem. Zbliżona do wycieczek japońskich.widok Maroka zza szybki autobusu
 • 5
 • 4
 • 5
 • 4
 • 4
zwiń
6 / 6
50+ lat, z partnerem/ką marzec 2019
Wycieczka w pelni spelnila moje oczekiwania.Wszystko na bardzo wysokim pozimie wszystkim serdeczne polecam. rozwiń
Wycieczka w pelni spelnila moje oczekiwania.Wszystko na bardzo wysokim pozimie wszystkim serdeczne polecam.
 • 6
 • 5
 • 6
 • 6
 • 6
zwiń
6 / 6
50+ lat, sam/a marzec 2019
Witam jestem bardzo zadowolona z wyjazdu rozwiń
Witam jestem bardzo zadowolona z wyjazdu
 • 6
 • 6
 • 6
 • 6
 • 6
zwiń
6 / 6
41-50 lat, z partnerem/ką marzec 2019
wspaniała. rozwiń
wspaniała.
 • 6
 • 6
 • 6
 • 6
 • 6
zwiń
6 / 6
31-40 lat, z partnerem/ką marzec 2019
Wspniała wycieczka, która sprawiła, że Maroko mnie zauroczyło. Jest to przepiękny kraj, pełen kolorów, zapachów i kontrastów. Dziękuję bardzo Pani Grażynie - naszej przewodniczce za tak (...) rozwiń
Wspniała wycieczka, która sprawiła, że Maroko mnie zauroczyło. Jest to przepiękny kraj, pełen kolorów, zapachów i kontrastów. Dziękuję bardzo Pani Grażynie - naszej przewodniczce za tak profesjonalną opiekę i ogromną wiedzę na temat historii i zwyczajów panujących w Maroku. Pani Grażyna nie jest zwykłym przewodnikiem, jest przede wszystkim wspaniałym człowiekiem. jesjwwsprzedewszystkiwspaniałym.
 • 6
 • 5
 • 5
 • 6
 • 6
zwiń
6 / 6
50+ lat, z partnerem/ką marzec 2019
Wycieczka CUDOWNA. Wspomnienia pozostaną na bardzo, bardzo długo w pamięci. Żaden z zaplanowanych punktów wycieczki nie został pominięty nie zabrakło też czasu wolnego. Fakultatywny wyjazd nad (...) rozwiń
Wycieczka CUDOWNA. Wspomnienia pozostaną na bardzo, bardzo długo w pamięci. Żaden z zaplanowanych punktów wycieczki nie został pominięty nie zabrakło też czasu wolnego. Fakultatywny wyjazd nad wodospad strzał w dziesiątkę powinien być w cenie wycieczki. Opieka pilota/przewodnika - ukłon do samej ziemi dla Pani Grażyny - ogrom wiedzy i umiejętność jej przekazania. Hotele super, wszystko dobrze zorganizowane. Duży plus to 3 posiłki (przepyszne). Wielki szacunek dla kierowcy. Dziękujemy.
 • 6
 • 6
 • 6
 • 6
 • 6
zwiń
5 / 6
50+ lat, sam/a marzec 2019
wyjazd udany, godny polecenia. gorzej z dojazdem do miejsca zbiorki o tak wczesnej porze. (spędziłam całą noc na lotnisku) rozwiń
wyjazd udany, godny polecenia. gorzej z dojazdem do miejsca zbiorki o tak wczesnej porze. (spędziłam całą noc na lotnisku)
 • 5
 • 6
 • 6
 • 6
 • 6
zwiń
5 / 6
41-50 lat, z partnerem/ką marzec 2019
Wspaniała i inspirująca podróż pełna słońca, orientalnych doznań, smaków, zapachów. Dzięki niezwykłej przewodniczce, Pani Grażynie, była to też wyprawa, która wiele nas nauczyła o kulturze (...) rozwiń
Wspaniała i inspirująca podróż pełna słońca, orientalnych doznań, smaków, zapachów. Dzięki niezwykłej przewodniczce, Pani Grażynie, była to też wyprawa, która wiele nas nauczyła o kulturze regionu, zweryfikowała niekiedy stereotypowe myślenie o religii i obyczajach mieszkańców Maroka. Bez niej wycieczka ta nie byłaby tym samym. Hotele w większości wygodne, choć niektóre lokalizacje w centrum miast nie zawsze pozwalały dobrze wypocząć. Jedzenia bardzo dużo. Naszym zdaniem to oferta przede wszystkim dla tych, którzy szukają nowych przeżyć w kraju zupełnie różnym od naszego. Nie ma tu czasu na plażowanie. Jest za to intensywny program, dzięki któremu można doświadczyć niesamowitych przestrzeni, niepowtarzalnych krajobrazów, a za sprawą zabytków i ludzi niemal przenieść się w czasie setki lat wstecz.
 • 6
 • 4
 • 6
 • 6
 • 6
zwiń
4 / 6
41-50 lat, z partnerem/ką marzec 2019
brak opisu rozwiń
brak opisu
 • 5
 • 4
 • 4
 • 5
 • 5
zwiń
5 / 6
50+ lat, sam/a marzec 2019
Wycięcia b.dobrze zorganizowana.Jestem zadowolona55 rozwiń
Wycięcia b.dobrze zorganizowana.Jestem zadowolona55
 • 5
 • 4
 • 6
 • 5
 • 5
zwiń
6 / 6
50+ lat, z partnerem/ką marzec 2019
Super objazd. Cena proporcjonalna do jakości. Bardzo dobrze że były zapewnione trzy posiłki dziennie. Najgorszy apartament to kwatera przy hotelu w Agadirze ostatniego dnia objazdu. rozwiń
Super objazd. Cena proporcjonalna do jakości. Bardzo dobrze że były zapewnione trzy posiłki dziennie. Najgorszy apartament to kwatera przy hotelu w Agadirze ostatniego dnia objazdu.
 • 6
 • 4
 • 4
 • 4
 • 4
zwiń
6 / 6
41-50 lat, ze znajomymi marzec 2019
Wycieczka godna polecenia, bardzo udana,pozwalająca zagłębić się w kulturę Państwa Marokańskiego. Dobrze ułożona logistycznie,dużym atutem jest możliwość poznania Maroka od strony kulinarnej w (...) rozwiń
Wycieczka godna polecenia, bardzo udana,pozwalająca zagłębić się w kulturę Państwa Marokańskiego. Dobrze ułożona logistycznie,dużym atutem jest możliwość poznania Maroka od strony kulinarnej w proponowanych i serwowanych lokalnych restauracjach.Po raz kolejny nie zawiedliśmy się z usług biura Itaki. Super wycieczka!!!
 • 6
 • 5
 • 6
 • 6
 • 6
zwiń
6 / 6
31-40 lat, z partnerem/ką luty 2019
Bardzo udany urlop. Pilota wycieczki p. Grażyna bardzo profesjonalna i zaangażowana w pracę. rozwiń
Bardzo udany urlop. Pilota wycieczki p. Grażyna bardzo profesjonalna i zaangażowana w pracę.
 • 6
 • 6
 • 5
 • 5
 • 6
zwiń
6 / 6
31-40 lat, sam/a luty 2019
Wycieczka Rabat na Berbera fantastyczna. Hotele, jedzenie (nie do przejedzenia) bardzo dobre. Pogoda przepiękna słońce i ciepło (co zadziwiało, tubylcy chodzili w ciepłych kurtkach. Opieka Pani (...) rozwiń
Wycieczka Rabat na Berbera fantastyczna. Hotele, jedzenie (nie do przejedzenia) bardzo dobre. Pogoda przepiękna słońce i ciepło (co zadziwiało, tubylcy chodzili w ciepłych kurtkach. Opieka Pani pilot P. Grażyny wspaniała. Duża wiedza o kraju, historii, mieszkańcach ... bardzo ciekawe opowieści o historii, jak również przesympatyczne bajki. Przepiękne krajobrazy i widoki z autokaru prowadzonego profesjonalnie przez naszego kierowcę. Dobre rozwiązania z bagażami, nie traciło się czasu na wniesienie ich do pokoi :) Szczególne podziękowania dla kierowcy i Mahometa, którzy z powodu uszkodzonego mikrofonu nie przespali nocy w Casablance by wymienić autokar :) Ogólnie Maroko to przepiękny kraj, bezpieczny i przyjazny. Super miejsce do zwiedzania, poznawania ludzi, innej kultury jak i wypoczynku. Grupa na wycieczce punktualna, zgodna, raczej bezkonfliktowa. Wakacje uznaje za więcej niż udane :D Kolejny raz Itaka nie zawiodła !!! POLECAM
 • 6
 • 6
 • 6
 • 6
 • 6
zwiń
5 / 6
26-30 lat, z partnerem/ką luty 2019
Wycieczka do Maroka ,,Rabat na Berbera" spełniła moje wszelkie oczekiwania. Pani Grażyna (pilot) z szeroką wiedzą na temat Maroka i sugerująca rozwiązania m.in zakupów pamiątek. Jedyne co mi (...) rozwiń
Wycieczka do Maroka ,,Rabat na Berbera" spełniła moje wszelkie oczekiwania. Pani Grażyna (pilot) z szeroką wiedzą na temat Maroka i sugerująca rozwiązania m.in zakupów pamiątek. Jedyne co mi przeszkadzało u Pani Pilot to zdystansowanie do uczestników wycieczki. Posiłki 3 razy dziennie to strzał w dziesiątke. Hotele jak na objazdówke na dobrym poziomie. Wodospad Uzud wart zobaczenia. Doskonały Kierowca Pan Hassan. Polecam !!!
 • 6
 • 6
 • 6
 • 5
 • 5
zwiń
6 / 6
41-50 lat, ze znajomymi luty 2019
Maroko to kraj ktory trzeba zobaczyc. Roznorodny ciekawy i cieply. Na wycieczce zobaczylismy i miasta stare i wspolczesne. Odwiedzilismy tez wodospady Uzud, ktore sa prawdziwym cudem. Wycieczka (...) rozwiń
Maroko to kraj ktory trzeba zobaczyc. Roznorodny ciekawy i cieply. Na wycieczce zobaczylismy i miasta stare i wspolczesne. Odwiedzilismy tez wodospady Uzud, ktore sa prawdziwym cudem. Wycieczka jest swietnie zorganizowana.program jest bogaty, ale nie czulismy sie wykonczeni dzieki popoludniowym przerwom na obiad nota bene w bajecznych restauracjach.
 • 6
 • 4
 • 5
 • 6
 • 6
zwiń
6 / 6
50+ lat, z partnerem/ką luty 2019
Wycieczka objazdowa b dobrze zorganizowana, pilotka kompetentna z dużą wiedzą o świecie arabskim i Maroku i potrafiąca tę wiedzę przekazać. rozwiń
Wycieczka objazdowa b dobrze zorganizowana, pilotka kompetentna z dużą wiedzą o świecie arabskim i Maroku i potrafiąca tę wiedzę przekazać.
 • 6
 • 3
 • 5
 • 5
 • 6
zwiń
4 / 6
41-50 lat, z partnerem/ką luty 2019
Polecam, bardzo ciekawa wycieczka.. rozwiń
Polecam, bardzo ciekawa wycieczka..
 • 4
 • 3
 • 3
 • 4
 • 4
zwiń

Sprawdź cenę

 • Dojazd własny
Cena/os.:
3 749 Pln -30%
2 609pln Razem Szczegóły ceny 5 218 pln
 • Promocja Last minute Last minute

Infolinia

 • callcenter.tel_pl
 • 801 066 777
 • 77 4476 777
 • Infolinie dostępne: pn-pt 8-22 sob-ndz 9-20

Podziel się

Facebook

Dlaczego warto?

 1. Kompletne ceny - nasze ceny nigdy nie zawierają żadnych ukrytych opłat.
 2. Gwarancja ubezpieczeniowa - 260 000 000 PLN
 3. Wygoda — rezerwujesz kiedy chcesz.
arrow-rightarrow-rightclockfacebooktwitter