phone mobile mobile pin heart heart user user Biuro Podróży ITAKA Flag of Belarus airplane
> >Wyniki Wyszukiwania> >

Rabat na Berbera

Atuty oferty

 • Żagiel Itaki
 • najsłynniejsze miasta Maghrebu
 • majestatyczne góry Atlas
 • tajemnicze kazby
 • śniadania, obiady i kolacje w cenie
 • przedłuż wakacje w Maroku

Rabat na Berbera Kod: AGARABA

Trasa
3 009PLN
Dorośli: 2 3 posiłki Pt 12.06 – Pt 19.06.20 (8 dni)
Itaka
 • Promocja LATO 2020 LATO 2020
Maroko

Rabat na Berbera

 • Promocja LATO 2020 LATO 2020
Kod: AGARABA
Opis

1. DZIEŃ.
Zbiórka uczestników na lotnisku. Bezpośredni przelot do Agadiru. Transfer do hotelu. Zakwaterowanie, kolacja i nocleg.

2. DZIEŃ. MARRAKESZ (trasa: ok. 260 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd przez majestatyczne góry Atlas do Marrakeszu, zakwaterowanie w hotelu. Zwiedzanie MARRAKESZU, dawnej stolicy imperialnej Maroka, określanej mianem Perły Południa, z zabudowaniami w kolorze ochry i imponującymi murami miejskimi z XII w. W programie: XIX-wieczny pałac El-Bahia, najładniejsza rezydencja na terenie miasta, ogród Majorelle z domem słynnego projektanta mody Yves’a Saint-Laurenta i tropikalną atmosferą bugenwilli, bambusów i hibiskusów oraz niezliczoną liczbą kaktusów, XII-wieczny meczet Al-Kutubijja (z zewnątrz) – jeden z największych meczetów zachodniego islamu, najwyższy obiekt na marrakeskiej medynie, duma miasta i najważniejszy punkt orientacyjny, Grobowce Saadytów – kompleks bogato zdobionych mauzoleów z XVI w. Obiad. Spacer po medynie wpisanej na listę UNESCO i Dżamaa Al-Fna – placu Cudów. Jest to największy plac na marrakeskiej medynie i jednocześnie największa atrakcja turystyczna miasta. Można tu spotkać zaklinaczy węży, akrobatów, żonglerów, berberyjskich legendziarzy i sprzedawców szczęścia. Plac budzi się wieczorem, pełen egzotycznych dźwięków, rytmów i zapachów. Kolacja z pokazem folklorystycznym w typowej marokańskiej restauracji. Powrót do hotelu, nocleg.

3. DZIEŃ. AL DŻADIDA - CASABLANCA (trasa: ok. 300 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do dawnej kolonii Portugalskiej – AL. DŻADIDY. Spacer po starym portugalskim mieście w którym meczety, synagogi i kościoły bezkonfliktowo ze sobą sąsiadują. Panoramiczne zwiedzanie Twierdzy Mazagan, wpisanej na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Wizyta w starej podziemnej Cysternie Portugalskiej, której piękno może być porównywane tylko z cysterną w Stambule. Przejazd do CASABLANKI – największego miasta Maroka i jednej z czterech największych metropolii afrykańskich, gospodarczej stolicy kraju. Obiad w Casablance. Zwiedzanie: plac Mohammeda V – administracyjne centrum miasta z architekturą neomauretańską i art déco, przejazd nabrzeżem atlantyckim, w dalszej części zwiedzanie Meczetu Hassana II. Meczet jest najnowocześniejszą świątynią muzułmańską w Afryce Północnej i trzecią co do wielkości po meczecie w Mekce i Medynie budowlą sakralną, stanowiącą symbol i znak rozpoznawczy miasta. Imponujący ogromem i przepychem, ma najwyższy na świecie, bogato zdobiony minaret o wysokości 200 m. Przejazd do Anfy – dzielnicy rezydencji pełnej luksusowych budowli i bujnych ogrodów. Przejazd do hotelu w Casablance. Zakwaterowanie, kolacja i nocleg.

4. DZIEŃ.RABAT - MEKNES - MOULAY IDRISS - VOLUBILIS (trasa: ok. 275 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do RABATU, administracyjnej stolicy Maroka. Zwiedzanie: imponujący pałac królewski z okazałą bramą Bab ar-Rouah, 44-metrowa wieża Hassana – symbol marokańskiej stolicy, jedyna pozostałość po nigdy niedokończonym meczecie Hassana z XII w., wizyta w zbudowanym w tradycyjnym, marokańskim stylu mauzoleum Mohammeda V, które mieści grób władcy i jego synów w tym Hassana II, poprzedniego króla Maroka, i wreszcie malownicza Kazba Udaja z monumentalną bramą i Ogrodami Andaluzyjskimi. Przejazd do MEKNES – królewskiego miasta wpisanego na listę UNESCO, słynącego z majestatycznych bram i murów obronnych, zwanego Wersalem Maroka. Spacer obok monumentalnej Bab al-Mansour – jednej z najbardziej okazałych bram miejskich w Maroku, przejście w okolice starych murów fortyfikacyjnych. Zwiedzanie mauzoleum Moulaya Ismaila – jednego z najokrutniejszych sułtanów. Obiad. Przejazd obok świętego miasta MOULAY IDRISS, malowniczo położonego na szczycie wzgórza. Przejazd do VOLUBILIS. Krótkie zwiedzanie ruin starożytnego miasta z kompleksem najważniejszych rzymskich wykopalisk Maroka, figurujących na liście UNESCO. Przejazd do hotelu w Fezie, zakwaterowanie, kolacja i nocleg.

5. DZIEŃ. FEZ ( trasa: ok. 20 km)
Śniadanie. Całodzienne zwiedzanie FEZU, najstarszego i najbardziej dostojnego miasta sułtańskiego, stolicy religijnej, kulturalnej i intelektualnej Maroka, miasta tysiąca meczetów. Spacer po Fez El-Bali – labiryncie 9 tys. krętych uliczek, najlepiej zachowanej medyny świata arabskiego objętej patronatem UNESCO: meczet i uniwersytet Al-Karawijjin z IX w. (z zewnątrz) – najstarszy w świecie zachodniego islamu, najpiękniej ozdobiony, mogący pomieścić nawet 20 tys. wiernych, Garbarnie Chouwara, najczęściej fotografowane miejsce w Fezie, zachwycające bogactwem kolorów, medresa Al-Attarin (zwiedzanie) – perła architektury mauretańskiej. Dalej trasa prowadzi w okolice placu En-Nejjarine, jednego z najprzyjemniejszych miejsc w Fezie, z fontanną En-Nejjarine z połowy XIX w. Obiad. Spacer po otoczonym okazałymi murami miejskimi Fez el-Jedid z Dar al-Makhzen – pałacem królewskim z okazałą bramą misternie zdobioną, bogatą ornamentyką i kaligrafią. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

6. DZIEŃ. BENI MELLAL - WODOSPAD UZUD - MARRAKESZ (trasa: ok. 595 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie. Wyjazd do BENI MELLAL, małego miasta położonego na skraju lasów oliwnych. Przejazd przez berberyjskie wioski słynne z wyrobów rzemieślniczych w kierunku Marrakeszu. Po drodze można podziwiać wspaniałe krajobrazy Atlasu Średniego. Obiad. Fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu, wycieczka odbywa się przy udziale wszystkich uczestników i w odpowiednich warunkach atmosferycznych): przejazd nad WODOSPAD UZUD, który jest jednym z najbardziej urokliwych miejsc w Maroku. Woda spada z ceglastoczerwonych skał o wysokości 110 m, z licznymi kaskadami. Przejazd do hotelu w MARRAKESZU, zakwaterowanie, kolacja i nocleg.

7. DZIEŃ. ESSAOUIRA - AGADIR (trasa: ok. 370 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do ESSAOUIRY, warownego miasta portowego założonego przez Portugalczyków w połowie XV w. Spacer po spokojnej medynie objętej patronatem UNESCO, pełnej wąskich, krętych uliczek z uroczymi, bielonymi domami, licznymi sklepikami z wyrobami z drewna tui, z których słynie miasto. Najpopularniejszym i najbardziej fotogenicznym obiektem, przyciągającym rzesze turystów, są masywne fortyfikacje miejskie wzdłuż wybrzeża Oceanu Atlantyckiego, skąd rozciąga się wspaniały, iście filmowy widok („Królestwo Niebieskie”, „Gra o Tron”) na Wyspy Purpurowe. Obiad. Przejazd do AGADIRU – kurortu wypoczynkowego w Maroku. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja i nocleg.

8. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykwaterowanie i przejazd na lotnisko w Agadirze. Przelot do Polski. Dla osób, które przedłużają pobyt o tygodniowy wypoczynek: śniadanie, wykwaterowanie, transfer do wybranego hotelu.

7 noclegów w hotelach***; 2-os. pokoje (możliwość 1 dostawki) z łazienkami • wyżywienie: 7 śniadań, 6 obiadów, 7 kolacji, w tym jedna w marokańskiej restauracji • przelot • przejazd autokarem lub minibusem • opieka pilota • ubezpieczenie KL i NW

 1. Obowiązkowe opłaty na miejscu: bilety wstępu i lokalni przewodnicy, tour guide: ok. 90 EUR, napiwki: ok. 4 EUR/os./dzień.
 2. Opłaty fakultatywne: wycieczka nad wodospad Uzud: ok. 18 EUR (wymagany udział wszystkich uczestników).
 3. Meczet Hassana II jest zamknięty dla zwiedzających podczas świąt muzułmańskich.

5.4 /6
98% klientów wystawiło opinię dobrą lub bardzo dobrą

Klienci doceniają:

 • Program wycieczki/trasę
 • Komfort podróży
 • Standard autokaru
Informacje o regionie
Galeria regionu

Maroko

Tajemnicze królestwo, nazywane Krajem Zachodzącego Słońca od lat przyciąga jak magnes turystów z całego świata. Intryguje mieszanką kultur, orientalną architekturą, majestatycznymi krajobrazami i tajemniczymi kazbami. W proponowanych programach same perły Maroka.

Położenie na mapie Trasa

Marrakesz • Al Dżadida • Casablanca • Rabat • Meknes • Moulay Idriss • Volubilis • Fez • Beni Mellal • Wodospad Uzud • Marrakesz • Essaouira • Agadir

Fantastyczne spotkanie z bogatym dziedzictwem kulturowym Maroka, wizyty w najsłynniejszych miastach Maghrebu, dawnych stolicach Kraju Zachodzącego Słońca. W programie Marrakesz, który jak magnes przyciąga turystów pragnących poczuć prawdziwą atmosferę egzotycznej metropolii. Majestatyczne pejzaże gór Atlas, śmieszne kozy na drzewach arganowych i tajemnicze kazby doskonale nadają się do uwiecznienia na zdjęciach. Wspaniała orientalna architektura, zapachy przypraw, tęczowe kolory tkanin działają na wyobraźnię i kuszą, aby przedłużyć marokańskie wakacje o wypoczynek na plaży w wybranym hotelu z bogatej oferty ITAKI. Trasa w Maroku: ok. 1800 km. W 2019 r. wycieczka otrzymała ŻAGIEL ITAKI za atrakcyjny program.

PLAN WYCIECZKI
1. DZIEŃ.
Zbiórka uczestników na lotnisku. Bezpośredni przelot do Agadiru. Transfer do hotelu. Zakwaterowanie, kolacja i nocleg.
2. DZIEŃ. MARRAKESZ (trasa: ok. 260 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd przez majestatyczne góry Atlas do Marrakeszu, zakwaterowanie w hotelu. Zwiedzanie MARRAKESZU, dawnej stolicy imperialnej Maroka, określanej mianem Perły Południa, z zabudowaniami w kolorze ochry i imponującymi murami miejskimi z XII w. W programie: XIX-wieczny pałac El-Bahia, najładniejsza rezydencja na terenie miasta, ogród Majorelle z domem słynnego projektanta mody Yves’a Saint-Laurenta i tropikalną atmosferą bugenwilli, bambusów i hibiskusów oraz niezliczoną liczbą kaktusów, XII-wieczny meczet Al-Kutubijja (z zewnątrz) – jeden z największych meczetów zachodniego islamu, najwyższy obiekt na marrakeskiej medynie, duma miasta i najważniejszy punkt orientacyjny, Grobowce Saadytów – kompleks bogato zdobionych mauzoleów z XVI w. Obiad. Spacer po medynie wpisanej na listę UNESCO i Dżamaa Al-Fna – placu Cudów. Jest to największy plac na marrakeskiej medynie i jednocześnie największa atrakcja turystyczna miasta. Można tu spotkać zaklinaczy węży, akrobatów, żonglerów, berberyjskich legendziarzy i sprzedawców szczęścia. Plac budzi się wieczorem, pełen egzotycznych dźwięków, rytmów i zapachów. Kolacja z pokazem folklorystycznym w typowej marokańskiej restauracji. Powrót do hotelu, nocleg.
3. DZIEŃ. AL DŻADIDA - CASABLANCA (trasa: ok. 300 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do dawnej kolonii Portugalskiej – AL. DŻADIDY. Spacer po starym portugalskim mieście w którym meczety, synagogi i kościoły bezkonfliktowo ze sobą sąsiadują. Panoramiczne zwiedzanie Twierdzy Mazagan, wpisanej na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Wizyta w starej podziemnej Cysternie Portugalskiej, której piękno może być porównywane tylko z cysterną w Stambule. Przejazd do CASABLANKI – największego miasta Maroka i jednej z czterech największych metropolii afrykańskich, gospodarczej stolicy kraju. Obiad w Casablance. Zwiedzanie: plac Mohammeda V – administracyjne centrum miasta z architekturą neomauretańską i art déco, przejazd nabrzeżem atlantyckim, w dalszej części zwiedzanie Meczetu Hassana II. Meczet jest najnowocześniejszą świątynią muzułmańską w Afryce Północnej i trzecią co do wielkości po meczecie w Mekce i Medynie budowlą sakralną, stanowiącą symbol i znak rozpoznawczy miasta. Imponujący ogromem i przepychem, ma najwyższy na świecie, bogato zdobiony minaret o wysokości 200 m. Przejazd do Anfy – dzielnicy rezydencji pełnej luksusowych budowli i bujnych ogrodów. Przejazd do hotelu w Casablance. Zakwaterowanie, kolacja i nocleg.
4. DZIEŃ.RABAT - MEKNES - MOULAY IDRISS - VOLUBILIS (trasa: ok. 275 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do RABATU, administracyjnej stolicy Maroka. Zwiedzanie: imponujący pałac królewski z okazałą bramą Bab ar-Rouah, 44-metrowa wieża Hassana – symbol marokańskiej stolicy, jedyna pozostałość po nigdy niedokończonym meczecie Hassana z XII w., wizyta w zbudowanym w tradycyjnym, marokańskim stylu mauzoleum Mohammeda V, które mieści grób władcy i jego synów w tym Hassana II, poprzedniego króla Maroka, i wreszcie malownicza Kazba Udaja z monumentalną bramą i Ogrodami Andaluzyjskimi. Przejazd do MEKNES – królewskiego miasta wpisanego na listę UNESCO, słynącego z majestatycznych bram i murów obronnych, zwanego Wersalem Maroka. Spacer obok monumentalnej Bab al-Mansour – jednej z najbardziej okazałych bram miejskich w Maroku, przejście w okolice starych murów fortyfikacyjnych. Zwiedzanie mauzoleum Moulaya Ismaila – jednego z najokrutniejszych sułtanów. Obiad. Przejazd obok świętego miasta MOULAY IDRISS, malowniczo położonego na szczycie wzgórza. Przejazd do VOLUBILIS. Krótkie zwiedzanie ruin starożytnego miasta z kompleksem najważniejszych rzymskich wykopalisk Maroka, figurujących na liście UNESCO. Przejazd do hotelu w Fezie, zakwaterowanie, kolacja i nocleg.
5. DZIEŃ. FEZ ( trasa: ok. 20 km)
Śniadanie. Całodzienne zwiedzanie FEZU, najstarszego i najbardziej dostojnego miasta sułtańskiego, stolicy religijnej, kulturalnej i intelektualnej Maroka, miasta tysiąca meczetów. Spacer po Fez El-Bali – labiryncie 9 tys. krętych uliczek, najlepiej zachowanej medyny świata arabskiego objętej patronatem UNESCO: meczet i uniwersytet Al-Karawijjin z IX w. (z zewnątrz) – najstarszy w świecie zachodniego islamu, najpiękniej ozdobiony, mogący pomieścić nawet 20 tys. wiernych, Garbarnie Chouwara, najczęściej fotografowane miejsce w Fezie, zachwycające bogactwem kolorów, medresa Al-Attarin (zwiedzanie) – perła architektury mauretańskiej. Dalej trasa prowadzi w okolice placu En-Nejjarine, jednego z najprzyjemniejszych miejsc w Fezie, z fontanną En-Nejjarine z połowy XIX w. Obiad. Spacer po otoczonym okazałymi murami miejskimi Fez el-Jedid z Dar al-Makhzen – pałacem królewskim z okazałą bramą misternie zdobioną, bogatą ornamentyką i kaligrafią. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.
6. DZIEŃ. BENI MELLAL - WODOSPAD UZUD - MARRAKESZ (trasa: ok. 595 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie. Wyjazd do BENI MELLAL, małego miasta położonego na skraju lasów oliwnych. Przejazd przez berberyjskie wioski słynne z wyrobów rzemieślniczych w kierunku Marrakeszu. Po drodze można podziwiać wspaniałe krajobrazy Atlasu Średniego. Obiad. Fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu, wycieczka odbywa się przy udziale wszystkich uczestników i w odpowiednich warunkach atmosferycznych): przejazd nad WODOSPAD UZUD, który jest jednym z najbardziej urokliwych miejsc w Maroku. Woda spada z ceglastoczerwonych skał o wysokości 110 m, z licznymi kaskadami. Przejazd do hotelu w MARRAKESZU, zakwaterowanie, kolacja i nocleg.
7. DZIEŃ. ESSAOUIRA - AGADIR (trasa: ok. 370 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do ESSAOUIRY, warownego miasta portowego założonego przez Portugalczyków w połowie XV w. Spacer po spokojnej medynie objętej patronatem UNESCO, pełnej wąskich, krętych uliczek z uroczymi, bielonymi domami, licznymi sklepikami z wyrobami z drewna tui, z których słynie miasto. Najpopularniejszym i najbardziej fotogenicznym obiektem, przyciągającym rzesze turystów, są masywne fortyfikacje miejskie wzdłuż wybrzeża Oceanu Atlantyckiego, skąd rozciąga się wspaniały, iście filmowy widok („Królestwo Niebieskie”, „Gra o Tron”) na Wyspy Purpurowe. Obiad. Przejazd do AGADIRU – kurortu wypoczynkowego w Maroku. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja i nocleg.
8. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykwaterowanie i przejazd na lotnisko w Agadirze. Przelot do Polski. Dla osób, które przedłużają pobyt o tygodniowy wypoczynek: śniadanie, wykwaterowanie, transfer do wybranego hotelu.

ŚWIADCZENIA: 7 noclegów w hotelach***; 2-os. pokoje (możliwość 1 dostawki) z łazienkami • wyżywienie: 7 śniadań, 6 obiadów, 7 kolacji, w tym jedna w marokańskiej restauracji • przelot • przejazd autokarem lub minibusem • opieka pilota • ubezpieczenie KL i NW

UWAGI:
 1. Obowiązkowe opłaty na miejscu: bilety wstępu i lokalni przewodnicy, tour guide: ok. 90 EUR, napiwki: ok. 4 EUR/os./dzień.
 2. Opłaty fakultatywne: wycieczka nad wodospad Uzud: ok. 18 EUR (wymagany udział wszystkich uczestników).
 3. Meczet Hassana II jest zamknięty dla zwiedzających podczas świąt muzułmańskich.
Położenie na mapie
Opinie klientów (1632)

Ocena ogólna

5.4/6

Klienci wyróżnili:

 • Program wycieczki/trasę
 • Komfort podróży
 • Standard autokaru
98%
naszych klientów poleca ten hotel!
 • 5.4
 • 5.4
 • 4.9
 • 5.3
 • 5.3
 • 5.2

Pokaż recenzje od:

6/6
41-50 lat, sam/a wrzesień 2019
Wycieczka godna polecenia. Trzeba sporo chodzić więc dla osób, o dobrej kondycji. rozwiń
Wycieczka godna polecenia. Trzeba sporo chodzić więc dla osób, o dobrej kondycji.
 • 6
 • 5
 • 6
 • 6
 • 6
zwiń
6/6
50+ lat, z partnerem/ką wrzesień 2019
Wycieczkę, w tym jej program oraz realizację oceniam bardzo dobrze. Szczególne podziękowania dla Pani pilot za jej pracę. Wycieczkę oceniam bardzo dobrze. Jej program i trasa oddają obraz (...) rozwiń
Wycieczkę, w tym jej program oraz realizację oceniam bardzo dobrze. Szczególne podziękowania dla Pani pilot za jej pracę. Wycieczkę oceniam bardzo dobrze. Jej program i trasa oddają obraz Maroka wczoraj i dziś. Wiedza i jej przekaz oraz kultura zachowania nakazują nam ocenić jak najwyżej Panią pilot wycieczki. To właśnie przekaz pilota o historii i czasach współczesnych umożliwił nam poznanie Maroka i tutejszej ludności.
 • 6
 • 5
 • 6
 • 6
 • 6
zwiń
5/6
50+ lat, z partnerem/ką wrzesień 2019
brak opisu rozwiń
brak opisu
 • 6
 • 4
 • 4
 • 5
 • 5
zwiń
6/6
50+ lat, z partnerem/ką wrzesień 2019
Wycieczka bardzo interesująca,tak jak cały kraj.Zachwyca tak odmienna kultura od naszej.Warto pojechać i to zobaczyć z bliska. rozwiń
Wycieczka bardzo interesująca,tak jak cały kraj.Zachwyca tak odmienna kultura od naszej.Warto pojechać i to zobaczyć z bliska.
 • 5
 • 5
 • 5
 • 5
 • 5
zwiń
6/6
50+ lat, z partnerem/ką wrzesień 2019
brak opisu rozwiń
brak opisu
 • 5
 • 5
 • 5
 • 6
 • 6
zwiń
4/6
50+ lat, z partnerem/ką wrzesień 2019
Maroko to kraj o wielu obliczach, przepiękne krajobrazy i zabytki , mili i przyjaźni ludzie, a jednocześnie często nieposprzątane pokoje hotelowe, a na targowiskach brud i nieprzyjemne (...) rozwiń
Maroko to kraj o wielu obliczach, przepiękne krajobrazy i zabytki , mili i przyjaźni ludzie, a jednocześnie często nieposprzątane pokoje hotelowe, a na targowiskach brud i nieprzyjemne zapachy. Ogólnie wycieczka ciekawa, ale długie trasy i ekspresowe tempo powodują, że nie ma czasu na spokojne zwiedzanie. Plusem jest dobre wyżywienie w hotelach. Wycieczka generalnie udana, mankamentem na pewno było ekspresowe tempo , a ponieważ marokańskie medyny to ciąg wąskich i krętych uliczek to przy grupie 46 osób trudno było coś zobaczyć bo priorytetem było trzymanie się grupy żeby się nie zgubić. Niestety minusem wielu wycieczek objazdowych jest brak czasu na spokojne zwiedzanie , bez pośpiechu.
 • 4
 • 3
 • 5
 • 5
 • 5
zwiń
5/6
50+ lat, z partnerem/ką sierpień 2019
brak opisu rozwiń
brak opisu
 • 5
 • 4
 • 4
 • 5
 • 5
zwiń
3/6
41-50 lat, z partnerem/ką sierpień 2019
Bardzo słaby program opierający się głównie na wizytach na bazarach i spacerach wokół zabytków - bardzo niewiele zwiedzania, brak jakichkolwiek wstępów muzeów czy do zabytków. Pobieżne (...) rozwiń
Bardzo słaby program opierający się głównie na wizytach na bazarach i spacerach wokół zabytków - bardzo niewiele zwiedzania, brak jakichkolwiek wstępów muzeów czy do zabytków. Pobieżne zwiedzanie i bardzo pobieżne informacje przekazywane przez pilota. Generalnie słaby poziom merytoryczny wycieczki. Słabszy, niż u konkurencji. A dodatkowo: Bardzo słabe, że pilot nie jada z grupą, a osobno, często inne, lepsze dania... Jeszcze słabsze, że w niektórych hotelach pilot sam prosi uczestników o wykłócanie się z obsługą o czyste ręczniki czy lepszy pokój... A najsłabsze, że to wszystko wydaje się być normą na imprezach organizowanych przez Itakę - tak przynajmniej wynika z zachowania pilota... Żenujące.
 • 2
 • 2
 • 2
 • 4
 • 4
zwiń
6/6
41-50 lat, z partnerem/ką sierpień 2019
Witam, Program wycieczki Rabat na Berbera był atrakcyjny. Wycieczka Rabat na Berbera wspaniała !!!! jesteśmy oczarowani - pierwszy raz w Maroko. Zobaczyliśmy wspaniałe miejsca, zabytki, (...) rozwiń
Witam, Program wycieczki Rabat na Berbera był atrakcyjny. Wycieczka Rabat na Berbera wspaniała !!!! jesteśmy oczarowani - pierwszy raz w Maroko. Zobaczyliśmy wspaniałe miejsca, zabytki, krajobrazy. Hotele podczas wycieczki objazdowej spełniły nasze oczekiwania. Jedzenie w hotelu Iberostar Founty Beach urozmaicone, czysta plaża, przepiękny Ocean Atlantycki. Jedynym problemem była Pani Magda - pilot wycieczki, która była arogancka i niechętnie odpowiadała na pytania uczestników wycieczki. Pobyt bardzo udany, na pewno wrócimy do Maroko za rok !!!!!!
 • 6
 • 6
 • 6
 • 6
 • 6
zwiń
5/6
41-50 lat, sam/a sierpień 2019
Wycieczka bardzo mi się podobała tempo zwiedzania jako objazdówki ok, dużo ciekawych obiektów, czas wolny odpowiedni. Wyjazd i powrót do Poznania bardzo nieprzemyślany. Warto się nad tym zastanowić. rozwiń
Wycieczka bardzo mi się podobała tempo zwiedzania jako objazdówki ok, dużo ciekawych obiektów, czas wolny odpowiedni. Wyjazd i powrót do Poznania bardzo nieprzemyślany. Warto się nad tym zastanowić.
 • 6
 • 4
 • 6
 • 5
 • 5
zwiń
6/6
20-25 lat, z partnerem/ką sierpień 2019
Wspaniałą propozycja dla osób, które chcą rozpocząć swoją przygodę z Afryką i Marokiem. Każdy dzień dokładnie zagospodarowany od świtu aż do zmierzchu. Nie ma czasu na nudę. Malownicze widoki, (...) rozwiń
Wspaniałą propozycja dla osób, które chcą rozpocząć swoją przygodę z Afryką i Marokiem. Każdy dzień dokładnie zagospodarowany od świtu aż do zmierzchu. Nie ma czasu na nudę. Malownicze widoki, zapachy i smaki są pięknie uzupełnianie barwnych opowieści przewodnika. Idealna wycieczka dla osób aktywnych i głodnych poznawania nowych miejsc, kierunków, kultur i smaków. Zwiedzanie z "żywym przewodnikiem", który wprowadza w historie, jakich nie znajdziemy w książkach. Polecam wszystkim poszukujących mocnych i niezapomnianych wrażeń.
 • 6
 • 5
 • 6
 • 6
 • 6
zwiń
4/6
50+ lat, z partnerem/ką sierpień 2019
Wycieczka godna polecenia,stanowczo odradzam jednak wylot z Poznania ponieważ przylecieliśmy o 2 nocy o 4 rano bylismy w hotelu a o 5,45 mieliśmy pobudkę i wyjazd o 6,30 .Inne grupy z Warszawy (...) rozwiń
Wycieczka godna polecenia,stanowczo odradzam jednak wylot z Poznania ponieważ przylecieliśmy o 2 nocy o 4 rano bylismy w hotelu a o 5,45 mieliśmy pobudkę i wyjazd o 6,30 .Inne grupy z Warszawy czy z Katowic miały czas na wypoczynek po podróży ponieważ w hotelu były dzień wcześniej .Powrót również pozostawiał wiele do życzenia ponieważ doba kończy sie o 12 a nasz wylot dopiero w nocy .Autokar którym podróżowaliśmy miał zepsutą klimatyzacje ,więc 1800 km bez możliwości ustawienia odpowiedniej temperatury średnio przyjemne. Bardzo intensywne zwiedzanie od świtu do nocy i tak codziennie.Warto pomyśleć o dodatkowym dniu wypoczynku dla osób które nie mogą skorzystać z dodatkowego tygodnia wypoczynku
 • 5
 • 4
 • 5
 • 4
 • 1
zwiń
6/6
41-50 lat, z rodziną sierpień 2019
Jesteśmy bardzo zadowoleni z wycieczki Pilotka-Pani Zuzia bardzo profesjonalna i sympatyczna rozwiń
Jesteśmy bardzo zadowoleni z wycieczki Pilotka-Pani Zuzia bardzo profesjonalna i sympatyczna
 • 6
 • 4
 • 6
 • 6
 • 6
zwiń
6/6
50+ lat, sam/a sierpień 2019
Ogólnie bardzo pozytywna. Polecam bez wodospadu UZUD. Ogólnie wyjazd bardzo udany. Przewodnik Uroczy z ogromnym zasobem wiedzy o Maroku. Jedyny mankament to wyjazd nad wodospad UZUD. (...) rozwiń
Ogólnie bardzo pozytywna. Polecam bez wodospadu UZUD. Ogólnie wyjazd bardzo udany. Przewodnik Uroczy z ogromnym zasobem wiedzy o Maroku. Jedyny mankament to wyjazd nad wodospad UZUD. Trasa bardzo długa,męcząca ,a widoki nie aż tak imponujące. Jest to nie tylko moje zdanie.
 • 4
 • 5
 • 6
 • 6
 • 6
zwiń
4/6
31-40 lat, z partnerem/ką sierpień 2019
Program wycieczki bardzo urozmaicony i intensywny. Praktycznie od 6-7 rano do późnego wieczora zwiedzanie. Dużo ciekawych miejsc , których nie można pominąć odwiedzając Maroko. rozwiń
Program wycieczki bardzo urozmaicony i intensywny. Praktycznie od 6-7 rano do późnego wieczora zwiedzanie. Dużo ciekawych miejsc , których nie można pominąć odwiedzając Maroko.
 • 6
 • 2
 • 3
 • 5
 • 5
zwiń
5/6
50+ lat, z partnerem/ką sierpień 2019
Bez uwag rozwiń
Bez uwag
 • 5
 • 5
 • 4
 • 6
 • 6
zwiń
4/6
41-50 lat, z rodziną sierpień 2019
Wycieczka bardzo ciekawa z bogatym programem. Posiłki bez zarzutu. Standard hoteli mógłby być wyższy. Wyjazd uważam za udany, a to za sprawą jak powyżej oraz fajnej grupy. rozwiń
Wycieczka bardzo ciekawa z bogatym programem. Posiłki bez zarzutu. Standard hoteli mógłby być wyższy. Wyjazd uważam za udany, a to za sprawą jak powyżej oraz fajnej grupy.
 • 6
 • 2
 • 5
 • 4
 • 5
zwiń
5/6
50+ lat, sam/a sierpień 2019
Wycieczka ciekawa,pokazuje Maroko bogate i biedne.Hotele w dobrym stanie, jedzenie smaczne , urozmaicone. Jestem zadowolona,byłam na różnych objazdówkach- z różnych biur podróży. Zamieniono nam (...) rozwiń
Wycieczka ciekawa,pokazuje Maroko bogate i biedne.Hotele w dobrym stanie, jedzenie smaczne , urozmaicone. Jestem zadowolona,byłam na różnych objazdówkach- z różnych biur podróży. Zamieniono nam hotel w Rabacie na inny w Casablance,dopiero co po remoncie.Pilotka czasem okazywała swoje zniecierpliwienie ,co mi się nie podobało, ale nie wpłynęło to na ogólną ocenę pozytywną tej wycieczki.
 • 6
 • 5
 • 6
 • 6
 • 6
zwiń
4/6
41-50 lat, z partnerem/ką sierpień 2019
Maroko - Objazdowo Zaliczone Ale nigdy więcej nie wrócimy do tego kraju. rozwiń
Maroko - Objazdowo Zaliczone Ale nigdy więcej nie wrócimy do tego kraju.
 • 5
 • 5
 • 5
 • 4
 • 3
zwiń
4/6
41-50 lat, z partnerem/ką sierpień 2019
Wycieczka bardzo ciekawa i niezwykle pełna barw. Wizyty na lokalnych targowiskach pozwalają wtopić się w życie codzienne mieszkańców Maroka. Stragany pełne egzotycznych owoców i warzyw, (...) rozwiń
Wycieczka bardzo ciekawa i niezwykle pełna barw. Wizyty na lokalnych targowiskach pozwalają wtopić się w życie codzienne mieszkańców Maroka. Stragany pełne egzotycznych owoców i warzyw, aromatyczne przyprawy ułożone w wysokie spiczaste stosy, tradycyjne buty wyszywane błyszczącymi koralikami zakończone fantazyjnymi zawijasami na czubkach czy szale oszałamiające żywymi barwami - wszystko to tworzy niesamowitą atmosferę i przywodzi na myśl baśnie z tysiąca i jednej nocy. Meczet Hassana II w Casablance robi bardzo duże wrażenie rozmachem i wystrojem. Wnętrza pałaców, a nawet restauracji czy hoteli zachwycają kolorami i kunsztownymi wzorami bajecznych mozaikowych płytek. Posiłki podane w tradycyjnych naczyniach dodają uroku całości. W przestronnych pokojach hotelu Fez Inn można się poczuć naprawdę komfortowo :), a na Placu Cudów w Marrakeszu bez wątpienia każdy poczuje unoszącą się w powietrzu magię!. Wycieczka o bardzo bogatym programie każdego dnia, a więc dość wymagająca. Być może można by spróbować przeredagować program tak, żeby nie było tak dużo dość męczących przejazdów między miejscowościami. Zwłaszcza przedostatni dzień wycieczki, kiedy wraca się do Marrakeszu, całodzienna podróż jest bardzo wyczerpująca. Pani Magda opowiadała dużo ciekawych historii dotyczących regionu, ale można by więcej mówić w klimatyzowanym autokarze, niż kiedy grupa stoi w pełnym słońcu. To też przyczynia się do poczucia wyczerpania podczas wycieczki. Zamiast kolacji w marokańskiej restauracji, chętnie zostalibyśmy dłużej na Placu Cudów w Marakeszu, żeby docenić jego urok wieczorem.
 • 4
 • 5
 • 4
 • 5
 • 5
zwiń
6/6
50+ lat, z rodziną sierpień 2019
brak opisu rozwiń
brak opisu
 • 6
 • 5
 • 5
 • 6
 • 6
zwiń
5/6
41-50 lat, z partnerem/ką sierpień 2019
Wycieczka ciekawa. Jedynym minusem brak napoi do posiłków i w pokojach hotelowych, przynajmniej 25ml wody powinno być do każdego posiłku a jak ktoś chciałby więcej to może sobie kupić. rozwiń
Wycieczka ciekawa. Jedynym minusem brak napoi do posiłków i w pokojach hotelowych, przynajmniej 25ml wody powinno być do każdego posiłku a jak ktoś chciałby więcej to może sobie kupić.
 • 5
 • 4
 • 4
 • 4
 • 4
zwiń
5/6
50+ lat, z partnerem/ką sierpień 2019
Wycieczka objazdowa bardzo fajna szkoda ze nie można zostać po objezdzie 2-3dni max bo 7 to za dużo dla osób aktywnych . I jeszcze fajniej by było jak by Państwo dołożyli jeszcze zwiedzanie (...) rozwiń
Wycieczka objazdowa bardzo fajna szkoda ze nie można zostać po objezdzie 2-3dni max bo 7 to za dużo dla osób aktywnych . I jeszcze fajniej by było jak by Państwo dołożyli jeszcze zwiedzanie Tangeru i wylot z niego i na przemiennie ci co zaczynają z Tangeru wylatuje z Agadiru i na odwrót mniej czasu na przejazdy autokarem więcej czasu na zwiedzanie brak bazaru w Marakeszu wieczorem aby zobaczyć plac magii wieczorem wrażenia warte przeżycia. Bardzo fajna polecę innym
 • 5
 • 5
 • 5
 • 5
 • 5
zwiń
6/6
50+ lat, ze znajomymi lipiec 2019
Wspaniała wycieczka. Jak wyjazd na wycieczkę do Maroka to tylko z Itaką. Bardzo udany urlop. Niezapomniane wrażenia, atmosfera, wspaniała przewodniczka, mili uczestnicy. Nie zawiedliśmy się. Do (...) rozwiń
Wspaniała wycieczka. Jak wyjazd na wycieczkę do Maroka to tylko z Itaką. Bardzo udany urlop. Niezapomniane wrażenia, atmosfera, wspaniała przewodniczka, mili uczestnicy. Nie zawiedliśmy się. Do zobaczenia następnym razem na trasie niezmiennie z Itaką. Wycieczka spełniła w pełni nasze oczekiwania. Uzupełniła je bardzo dobra organizacja, przekazane wiadomości na temat zwyczajów, historii, obyczajów, osobliwości i kultury Maroka przez przewodnika Panią Adę. Oferta Itski wspaniała. Będziemy promować i polecać tę wycieczkę. Propozycje i wycieczki w których mieliśmy przyjemność brać udział a organizowanych przez Itakę, zawsze z nich byliśmy zadowoleni i dalej będziemy z jdj usług korzystać. Nic dodać nic ująć. Tak trzymać.
 • 6
 • 6
 • 6
 • 6
 • 6
zwiń
3/6
41-50 lat, sam/a lipiec 2019
Wycieczka mało interesująca, za dużo zmarnowanego czasu na obiady(ok. 2 godz.czekania na serwowany posiłek), a za mało spędzonego czasu wśród marokańczyków na medynach. Program w Casablance (...) rozwiń
Wycieczka mało interesująca, za dużo zmarnowanego czasu na obiady(ok. 2 godz.czekania na serwowany posiłek), a za mało spędzonego czasu wśród marokańczyków na medynach. Program w Casablance nietrafiony: siedzenie przez godzinę w kawiarni (bo Pani Grażyna miała ochotę na lody), zamiast zwiedzić medynę, no ale według pni przewodnik - medyna jest nieciekawa. Podróż z Fes do Markeszu (po drodze zwiedzając wodospady)to zgroza, ponieważ spędziliśmy w autokarze 9 godzin a wodospady to jakaś farsa, nie warte wycieczki fakultatywnej. Hotele - prawie każdy z niesprawną toaletą, ręczniki jak szmaty do podłogi, usytuowanie hotelu daleko od centrum. Pani Grażyna - nasz przewodnik też przyczyniła się do negatywnej oceny tej wycieczki. Wydawała się posiadać dużą wiedzę o Maroku, której nie potrafiła przekazać a raczej nie chciała. Izolowała się od grupy i była bardzo asertywna, niechętnie udzielała odpowiedzi albo porady. Dało się odczuć znużenie lub zmęczenie nami - turystami.
 • 2
 • 2
 • 4
 • 3
 • 3
zwiń

Sprawdź cenę

Twój wybór wczasów

Maroko

Rabat na Berbera

WYCIECZKA OBJAZDOWA
zmień wariant wakacji
 • Dojazd własny
Wybierz
3 889 Pln
Oszczędzasz: 880 PLN
Dorosły
3 009pln
Łączna kwota 6 018 pln razem
Oszczędzasz 880 PLN
Rezerwuj
Przejdziesz do bezpiecznego procesu rezerwacji
 • wyślij zapytanie
 • callcenter.tel_pl
 • 801 066 777
 • 77 4476 777
 • Infolinie dostępne: pn-pt 8-22 sob-ndz 9-20
arrow-rightarrow-rightclockfacebooktwitter