phone mobile heart Biuro Podróży ITAKA Flag of Belarus airplane
> >Wyniki Wyszukiwania> >

Rabat na Berbera

Atuty oferty

 • najsłynniejsze miasta Maghrebu
 • majestatyczne góry Atlas
 • tajemnicze kazby
 • śniadania, obiady i kolacje w cenie
 • przedłuż wakacje w Maroku

Rabat na Berbera Kod: AGARABA

Trasa
2 709PLN
Dorośli: 2 3 posiłki Pt 08.02 – Pt 15.02.19 (8 dni)
Itaka

Rabat na Berbera Kod: AGARABA Maroko

Położenie na mapie Trasa

Marrakesz • Al Dżadida • Casablanca • Rabat • Meknes • Moulay Idriss • Volubilis • Fez • Beni Mellal • Wodospad Uzud • Marrakesz • Essaouira • Agadir

Fantastyczne spotkanie z bogatym dziedzictwem kulturowym Maroka, wizyty w najsłynniejszych miastach Maghrebu, dawnych stolicach Kraju Zachodzącego Słońca. W programie Marrakesz, który jak magnes przyciąga turystów pragnących poczuć prawdziwą atmosferę egzotycznej metropolii. Majestatyczne pejzaże gór Atlas, śmieszne kozy na drzewach arganowych i tajemnicze kazby doskonale nadają się do uwiecznienia na zdjęciach. Wspaniała orientalna architektura, zapachy przypraw, tęczowe kolory tkanin działają na wyobraźnię i kuszą, aby przedłużyć marokańskie wakacje o wypoczynek na plaży w wybranym hotelu z bogatej oferty ITAKI. Trasa w Maroku: ok. 1675 km.

Opis oferty

1. DZIEŃ.
Zbiórka uczestników na lotnisku. Przylot do Agadiru. Transfer do hotelu. Zakwaterowanie, kolacja i nocleg.

2. DZIEŃ. MARRAKESZ (trasa: ok. 260 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd przez majestatyczne góry Atlas do Marrakeszu, zakwaterowanie w hotelu. Zwiedzanie MARRAKESZU, dawnej stolicy imperialnej Maroka, określanej mianem Perły Południa, z zabudowaniami w kolorze ochry i imponującymi murami miejskimi z XII w. W programie: XIX-wieczny pałac El-Bahia, najładniejsza rezydencja na terenie miasta, ogród Majorelle z domem słynnego projektanta mody Yves’a Saint-Laurenta i tropikalną atmosferą bugenwilli, bambusów i hibiskusów oraz niezliczoną liczbą kaktusów, XII-wieczny meczet Al-Kutubijja (z zewnątrz) – jeden z największych meczetów zachodniego islamu, najwyższy obiekt na marrakeskiej medynie, duma miasta i najważniejszy punkt orientacyjny, Grobowce Saadytów – kompleks bogato zdobionych mauzoleów z XVI w. Obiad. Spacer po medynie wpisanej na listę UNESCO i Dżamaa Al-Fna – placu Cudów. Jest to największy plac na marrakeskiej medynie i jednocześnie największa atrakcja turystyczna miasta. Można tu spotkać zaklinaczy węży, akrobatów, żonglerów, berberyjskich legendziarzy i sprzedawców szczęścia. Plac budzi się wieczorem, pełen egzotycznych dźwięków, rytmów i zapachów. Kolacja z pokazem folklorystycznym w typowej marokańskiej restauracji. Powrót do hotelu, nocleg.

3. DZIEŃ. AL DŻADIDA - CASABLANCA (trasa: ok. 300 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do dawnej kolonii Portugalskiej – AL. DŻADIDY. Spacer po starym portugalskim mieście w którym meczety, synagogi i kościoły bezkonfliktowo ze sobą sąsiadują. Panoramiczne zwiedzanie Twierdzy Mazagan, wpisanej na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Wizyta w starej podziemnej Cysternie Portugalskiej, której piękno może być porównywane tylko z cysterną w Stambule. Przejazd do CASABLANKI – największego miasta Maroka i jednej z czterech największych metropolii afrykańskich, gospodarczej stolicy kraju. Obiad w Casablance. Zwiedzanie: plac Mohammeda V – administracyjne centrum miasta z architekturą neomauretańską i art déco, przejazd nabrzeżem atlantyckim, w dalszej części zwiedzanie Meczetu Hassana II. Meczet jest najnowocześniejszą świątynią muzułmańską w Afryce Północnej i trzecią co do wielkości po meczecie w Mekce i Medynie budowlą sakralną, stanowiącą symbol i znak rozpoznawczy miasta. Imponujący ogromem i przepychem, ma najwyższy na świecie, bogato zdobiony minaret o wysokości 200 m. Przejazd do Anfy – dzielnicy rezydencji pełnej luksusowych budowli i bujnych ogrodów. Przejazd do hotelu w Casablance. Zakwaterowanie, kolacja i nocleg.

4. DZIEŃ. RABAT - MEKNES - MOULAY IDRISS - VOLUBILIS (trasa: ok. 230 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do RABATU, administracyjnej stolicy Maroka. Zwiedzanie: imponujący pałac królewski z okazałą bramą Bab ar-Rouah, 44-metrowa wieża Hassana – symbol marokańskiej stolicy, jedyna pozostałość po nigdy niedokończonym meczecie Hassana z XII w., wizyta w zbudowanym w tradycyjnym, marokańskim stylu mauzoleum Mohammeda V, które mieści grób władcy i jego synów w tym Hassana II, poprzedniego króla Maroka, i wreszcie malownicza Kazba Udaja z monumentalną bramą i Ogrodami Andaluzyjskimi. Przejazd do MEKNES – królewskiego miasta wpisanego na listę UNESCO, słynącego z majestatycznych bram i murów obronnych, zwanego Wersalem Maroka. Spacer obok monumentalnej Bab al-Mansour – jednej z najbardziej okazałych bram miejskich w Maroku, przejście w okolice starych murów fortyfikacyjnych. Zwiedzanie mauzoleum Moulaya Ismaila – jednego z najokrutniejszych sułtanów. Obiad. Przejazd obok świętego miasta MOULAY IDRISS, malowniczo położonego na szczycie wzgórza. Przejazd do VOLUBILIS. Krótkie zwiedzanie ruin starożytnego miasta z kompleksem najważniejszych rzymskich wykopalisk Maroka, figurujących na liście UNESCO. Przejazd do hotelu w Fezie, zakwaterowanie, kolacja i nocleg.

5. DZIEŃ. FEZ
Śniadanie. Całodzienne zwiedzanie FEZU, najstarszego i najbardziej dostojnego miasta sułtańskiego, stolicy religijnej, kulturalnej i intelektualnej Maroka, miasta tysiąca meczetów. Spacer po Fez El-Bali – labiryncie 9 tys. krętych uliczek, najlepiej zachowanej medyny świata arabskiego objętej patronatem UNESCO: meczet i uniwersytet Al-Karawijjin z IX w. (z zewnątrz) – najstarszy w świecie zachodniego islamu, najpiękniej ozdobiony, mogący pomieścić nawet 20 tys. wiernych, Garbarnie Chouwara, najczęściej fotografowane miejsce w Fezie, zachwycające bogactwem kolorów, medresa Al-Attarin (zwiedzanie) – perła architektury mauretańskiej. Dalej trasa prowadzi w okolice placu En-Nejjarine, jednego z najprzyjemniejszych miejsc w Fezie, z fontanną En-Nejjarine z połowy XIX w. Obiad. Spacer po otoczonym okazałymi murami miejskimi Fez el-Jedid z Dar al-Makhzen – pałacem królewskim z okazałą bramą misternie zdobioną, bogatą ornamentyką i kaligrafią. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

6. DZIEŃ. BENI MELLAL - WODOSPAD UZUD - MARRAKESZ (trasa: ok. 545 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie. Wyjazd do BENI MELLAL, małego miasta położonego na skraju lasów oliwnych. Przejazd przez berberyjskie wioski słynne z wyrobów rzemieślniczych w kierunku Marrakeszu. Po drodze można podziwiać wspaniałe krajobrazy Atlasu Średniego. Obiad. Fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu, wycieczka odbywa się przy udziale wszystkich uczestników): przejazd nad WODOSPAD UZUD, który jest jednym z najbardziej urokliwych miejsc w Maroku. Woda spada z ceglastoczerwonych skał o wysokości 110 m, z licznymi kaskadami. Przejazd do hotelu w MARRAKESZU, zakwaterowanie, kolacja i nocleg.

7. DZIEŃ. ESSAOUIRA - AGADIR (trasa: ok. 340 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do ESSAOUIRY, warownego miasta portowego założonego przez Portugalczyków w połowie XV w. Spacer po spokojnej medynie objętej patronatem UNESCO, pełnej wąskich, krętych uliczek z uroczymi, bielonymi domami, licznymi sklepikami z wyrobami z drewna tui, z których słynie miasto. Najpopularniejszym i najbardziej fotogenicznym obiektem, przyciągającym rzesze turystów, są masywne fortyfikacje miejskie wzdłuż wybrzeża Oceanu Atlantyckiego, skąd rozciąga się wspaniały, iście filmowy widok („Królestwo Niebieskie”, „Gra o Tron”) na Wyspy Purpurowe. Obiad. Przejazd do AGADIRU – kurortu wypoczynkowego w Maroku. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja i nocleg.

8. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykwaterowanie i przejazd na lotnisko w Agadirze. Przelot do Polski. Dla osób, które przedłużają pobyt o tygodniowy wypoczynek: śniadanie, wykwaterowanie, transfer do wybranego hotelu.

7 noclegów w hotelach***; 2-os. pokoje (możliwość 1 dostawki) z łazienkami • wyżywienie: 7 śniadań, 6 obiadów, 7 kolacji, w tym jedna w marokańskiej restauracji • przelot • przejazd autokarem lub minibusem • opieka pilota • ubezpieczenie KL i NW

 1. Obowiązkowa dopłata do usługi Rozkład Premium (dot. wybranych rozkładów lotów)/os.: 60 PLN.
 2. Obowiązkowe opłaty na miejscu: bilety wstępu i lokalni przewodnicy, tour guide: ok. 90 EUR, napiwki: ok. 4 EUR/os./dzień.
 3. Opłaty fakultatywne: wycieczka nad wodospad Uzud: ok. 18 EUR (wymagany udział wszystkich uczestników).
 4. Meczet Hassana II jest zamknięty dla zwiedzających podczas świąt muzułmańskich.
5,4 / 6
98% klientów wystawiło opinię dobrą lub bardzo dobrą

Klienci doceniają:

 • Program wycieczki/trasę
 • Komfort podróży
 • Standard autokaru
Informacje o regionie

Maroko

Tajemnicze królestwo, nazywane Krajem Zachodzącego Słońca od lat przyciąga jak magnes turystów z całego świata. Intryguje mieszanką kultur, orientalną architekturą, majestatycznymi krajobrazami i tajemniczymi kazbami. W proponowanych programach same perły Maroka.

PLAN WYCIECZKI
1. DZIEŃ.
Zbiórka uczestników na lotnisku. Przylot do Agadiru. Transfer do hotelu. Zakwaterowanie, kolacja i nocleg.
2. DZIEŃ. MARRAKESZ (trasa: ok. 260 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd przez majestatyczne góry Atlas do Marrakeszu, zakwaterowanie w hotelu. Zwiedzanie MARRAKESZU, dawnej stolicy imperialnej Maroka, określanej mianem Perły Południa, z zabudowaniami w kolorze ochry i imponującymi murami miejskimi z XII w. W programie: XIX-wieczny pałac El-Bahia, najładniejsza rezydencja na terenie miasta, ogród Majorelle z domem słynnego projektanta mody Yves’a Saint-Laurenta i tropikalną atmosferą bugenwilli, bambusów i hibiskusów oraz niezliczoną liczbą kaktusów, XII-wieczny meczet Al-Kutubijja (z zewnątrz) – jeden z największych meczetów zachodniego islamu, najwyższy obiekt na marrakeskiej medynie, duma miasta i najważniejszy punkt orientacyjny, Grobowce Saadytów – kompleks bogato zdobionych mauzoleów z XVI w. Obiad. Spacer po medynie wpisanej na listę UNESCO i Dżamaa Al-Fna – placu Cudów. Jest to największy plac na marrakeskiej medynie i jednocześnie największa atrakcja turystyczna miasta. Można tu spotkać zaklinaczy węży, akrobatów, żonglerów, berberyjskich legendziarzy i sprzedawców szczęścia. Plac budzi się wieczorem, pełen egzotycznych dźwięków, rytmów i zapachów. Kolacja z pokazem folklorystycznym w typowej marokańskiej restauracji. Powrót do hotelu, nocleg.
3. DZIEŃ. AL DŻADIDA - CASABLANCA (trasa: ok. 300 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do dawnej kolonii Portugalskiej – AL. DŻADIDY. Spacer po starym portugalskim mieście w którym meczety, synagogi i kościoły bezkonfliktowo ze sobą sąsiadują. Panoramiczne zwiedzanie Twierdzy Mazagan, wpisanej na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Wizyta w starej podziemnej Cysternie Portugalskiej, której piękno może być porównywane tylko z cysterną w Stambule. Przejazd do CASABLANKI – największego miasta Maroka i jednej z czterech największych metropolii afrykańskich, gospodarczej stolicy kraju. Obiad w Casablance. Zwiedzanie: plac Mohammeda V – administracyjne centrum miasta z architekturą neomauretańską i art déco, przejazd nabrzeżem atlantyckim, w dalszej części zwiedzanie Meczetu Hassana II. Meczet jest najnowocześniejszą świątynią muzułmańską w Afryce Północnej i trzecią co do wielkości po meczecie w Mekce i Medynie budowlą sakralną, stanowiącą symbol i znak rozpoznawczy miasta. Imponujący ogromem i przepychem, ma najwyższy na świecie, bogato zdobiony minaret o wysokości 200 m. Przejazd do Anfy – dzielnicy rezydencji pełnej luksusowych budowli i bujnych ogrodów. Przejazd do hotelu w Casablance. Zakwaterowanie, kolacja i nocleg.
4. DZIEŃ. RABAT - MEKNES - MOULAY IDRISS - VOLUBILIS (trasa: ok. 230 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do RABATU, administracyjnej stolicy Maroka. Zwiedzanie: imponujący pałac królewski z okazałą bramą Bab ar-Rouah, 44-metrowa wieża Hassana – symbol marokańskiej stolicy, jedyna pozostałość po nigdy niedokończonym meczecie Hassana z XII w., wizyta w zbudowanym w tradycyjnym, marokańskim stylu mauzoleum Mohammeda V, które mieści grób władcy i jego synów w tym Hassana II, poprzedniego króla Maroka, i wreszcie malownicza Kazba Udaja z monumentalną bramą i Ogrodami Andaluzyjskimi. Przejazd do MEKNES – królewskiego miasta wpisanego na listę UNESCO, słynącego z majestatycznych bram i murów obronnych, zwanego Wersalem Maroka. Spacer obok monumentalnej Bab al-Mansour – jednej z najbardziej okazałych bram miejskich w Maroku, przejście w okolice starych murów fortyfikacyjnych. Zwiedzanie mauzoleum Moulaya Ismaila – jednego z najokrutniejszych sułtanów. Obiad. Przejazd obok świętego miasta MOULAY IDRISS, malowniczo położonego na szczycie wzgórza. Przejazd do VOLUBILIS. Krótkie zwiedzanie ruin starożytnego miasta z kompleksem najważniejszych rzymskich wykopalisk Maroka, figurujących na liście UNESCO. Przejazd do hotelu w Fezie, zakwaterowanie, kolacja i nocleg.
5. DZIEŃ. FEZ
Śniadanie. Całodzienne zwiedzanie FEZU, najstarszego i najbardziej dostojnego miasta sułtańskiego, stolicy religijnej, kulturalnej i intelektualnej Maroka, miasta tysiąca meczetów. Spacer po Fez El-Bali – labiryncie 9 tys. krętych uliczek, najlepiej zachowanej medyny świata arabskiego objętej patronatem UNESCO: meczet i uniwersytet Al-Karawijjin z IX w. (z zewnątrz) – najstarszy w świecie zachodniego islamu, najpiękniej ozdobiony, mogący pomieścić nawet 20 tys. wiernych, Garbarnie Chouwara, najczęściej fotografowane miejsce w Fezie, zachwycające bogactwem kolorów, medresa Al-Attarin (zwiedzanie) – perła architektury mauretańskiej. Dalej trasa prowadzi w okolice placu En-Nejjarine, jednego z najprzyjemniejszych miejsc w Fezie, z fontanną En-Nejjarine z połowy XIX w. Obiad. Spacer po otoczonym okazałymi murami miejskimi Fez el-Jedid z Dar al-Makhzen – pałacem królewskim z okazałą bramą misternie zdobioną, bogatą ornamentyką i kaligrafią. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.
6. DZIEŃ. BENI MELLAL - WODOSPAD UZUD - MARRAKESZ (trasa: ok. 545 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie. Wyjazd do BENI MELLAL, małego miasta położonego na skraju lasów oliwnych. Przejazd przez berberyjskie wioski słynne z wyrobów rzemieślniczych w kierunku Marrakeszu. Po drodze można podziwiać wspaniałe krajobrazy Atlasu Średniego. Obiad. Fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu, wycieczka odbywa się przy udziale wszystkich uczestników): przejazd nad WODOSPAD UZUD, który jest jednym z najbardziej urokliwych miejsc w Maroku. Woda spada z ceglastoczerwonych skał o wysokości 110 m, z licznymi kaskadami. Przejazd do hotelu w MARRAKESZU, zakwaterowanie, kolacja i nocleg.
7. DZIEŃ. ESSAOUIRA - AGADIR (trasa: ok. 340 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do ESSAOUIRY, warownego miasta portowego założonego przez Portugalczyków w połowie XV w. Spacer po spokojnej medynie objętej patronatem UNESCO, pełnej wąskich, krętych uliczek z uroczymi, bielonymi domami, licznymi sklepikami z wyrobami z drewna tui, z których słynie miasto. Najpopularniejszym i najbardziej fotogenicznym obiektem, przyciągającym rzesze turystów, są masywne fortyfikacje miejskie wzdłuż wybrzeża Oceanu Atlantyckiego, skąd rozciąga się wspaniały, iście filmowy widok („Królestwo Niebieskie”, „Gra o Tron”) na Wyspy Purpurowe. Obiad. Przejazd do AGADIRU – kurortu wypoczynkowego w Maroku. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja i nocleg.
8. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykwaterowanie i przejazd na lotnisko w Agadirze. Przelot do Polski. Dla osób, które przedłużają pobyt o tygodniowy wypoczynek: śniadanie, wykwaterowanie, transfer do wybranego hotelu.

ŚWIADCZENIA: 7 noclegów w hotelach***; 2-os. pokoje (możliwość 1 dostawki) z łazienkami • wyżywienie: 7 śniadań, 6 obiadów, 7 kolacji, w tym jedna w marokańskiej restauracji • przelot • przejazd autokarem lub minibusem • opieka pilota • ubezpieczenie KL i NW

UWAGI:
 1. Obowiązkowa dopłata do usługi Rozkład Premium (dot. wybranych rozkładów lotów)/os.: 60 PLN.
 2. Obowiązkowe opłaty na miejscu: bilety wstępu i lokalni przewodnicy, tour guide: ok. 90 EUR, napiwki: ok. 4 EUR/os./dzień.
 3. Opłaty fakultatywne: wycieczka nad wodospad Uzud: ok. 18 EUR (wymagany udział wszystkich uczestników).
 4. Meczet Hassana II jest zamknięty dla zwiedzających podczas świąt muzułmańskich.
Położenie na mapie
Opinie klientów
5,4 / 6
Ogólna ocena
z 1478 opinii
98%
klientów wystawiło opinię dobrą lub bardzo dobrą
98%
klientów wystawiło opinię dobrą lub bardzo dobrą

Klienci doceniają m.in:

 • Program wycieczki/trasę
 • Komfort podróży
 • Standard autokaru
4 / 6
50+ lat, sam/a grudzień 2018
Wycieczka generalnie bardzo interesująca - pod względem programu; warunki hotelowe zróżnicowane; niektóre hotele odbiegają znacznie in-minus od standardu hoteli europejskich. Reakcja personelu (...) rozwiń
Wycieczka generalnie bardzo interesująca - pod względem programu; warunki hotelowe zróżnicowane; niektóre hotele odbiegają znacznie in-minus od standardu hoteli europejskich. Reakcja personelu hotelowego na zgłaszane zastrzeżenia - bardzo wolna, lub jej brak. Chociaż w niektórych hotelach była natychmiastowa. Autobus komfortowy, jego obsługa uprzejma i bez zastrzeżeń.
 • 5
 • 3
 • 4
 • 4
 • 4
zwiń
6 / 6
41-50 lat, z partnerem/ką grudzień 2018
brak opisu rozwiń
brak opisu
 • 6
 • 5
 • 5
 • 6
 • 5
zwiń
6 / 6
41-50 lat, sam/a grudzień 2018
Ogólnie wycieczkę oceniam jako bardzo udaną. Na plus: przewodniczka (p. Magda) - kompetentna i dobrze zorganizowana, choć niektórym uczestnikom może przeszkadzać jej nieco arogancki styl bycia, (...) rozwiń
Ogólnie wycieczkę oceniam jako bardzo udaną. Na plus: przewodniczka (p. Magda) - kompetentna i dobrze zorganizowana, choć niektórym uczestnikom może przeszkadzać jej nieco arogancki styl bycia, program oraz (genialne) rozwiązanie logistyczne odnośnie bagaży. Na plus/minus hotele - wszystkie czyste, ale niektóre (jak pierwszy hotel Mogador w Marakeszu) mocno nadgryzione zębem czasu, może należałoby rozejrzeć się za nowszymi obiektami, takimi jak hotel w Casablance oraz jedzenie: zdarzały się posiłki smaczne i przygotowane z dbałością o wrażenia turystów (jak lunch w drodze z Marakeszu do Agadiru), ale w większości posiłki były mdłe i rozgotowane, nie wyniesiemy najlepszego zdania o kuchni marokańskiej z tej podróży, a szkoda. Należałoby zwrócić większą uwagę na jakość serwowanych dań w poszczególnych miejscach (zwlaszcza restauracje z menu turystycznym), dotyczy to również programu artystycznego w restauracji w Marakeszu.
 • 6
 • 5
 • 3
 • 6
 • 6
zwiń
6 / 6
50+ lat, z partnerem/ką grudzień 2018
Bardzo ciekawa trasa dla ogólnego poznania kraju. Program raczej intensywny ale wbrew obawom nie był zbyt meczący Nawet przejazdy były tak ułożone ( w tym całodzienny z Fezu do Marrakeszu z (...) rozwiń
Bardzo ciekawa trasa dla ogólnego poznania kraju. Program raczej intensywny ale wbrew obawom nie był zbyt meczący Nawet przejazdy były tak ułożone ( w tym całodzienny z Fezu do Marrakeszu z wodospadami ) ze nie odczuwało się tego nadmiernie. Pojechaliśmy z polecenia i sam mogę polecić.
 • 6
 • 4
 • 5
 • 5
 • 5
zwiń
6 / 6
50+ lat, z partnerem/ką grudzień 2018
brak opisu rozwiń
brak opisu
 • 6
 • 5
 • 4
 • 6
 • 6
zwiń
6 / 6
50+ lat, z partnerem/ką grudzień 2018
Bardzo ciekawa wycieczka , pozwalająca w krótkim czasie zapoznać się z różnorodnością ( w każdym aspekcie ) Maroka . Przemyślany program i WSPANIAŁY Przewodnik ( Pani Grażyna ) dają gwarancję (...) rozwiń
Bardzo ciekawa wycieczka , pozwalająca w krótkim czasie zapoznać się z różnorodnością ( w każdym aspekcie ) Maroka . Przemyślany program i WSPANIAŁY Przewodnik ( Pani Grażyna ) dają gwarancję pełnej satysfakcji !
 • 6
 • 5
 • 5
 • 6
 • 6
zwiń
6 / 6
41-50 lat, z partnerem/ką grudzień 2018
Wycieczka bardzo udana rozwiń
Wycieczka bardzo udana
 • 6
 • 5
 • 5
 • 5
 • 5
zwiń
6 / 6
50+ lat, sam/a grudzień 2018
Bardzo udana wycieczka, dość wymagająca, bo wczesne wyjazdy, późne przyjazdy do hoteli ale wrażenia rekompensowały trudy. Fantastyczna pilotka p.Grazyna , ogromna wiedza o Maroku, ciekawie (...) rozwiń
Bardzo udana wycieczka, dość wymagająca, bo wczesne wyjazdy, późne przyjazdy do hoteli ale wrażenia rekompensowały trudy. Fantastyczna pilotka p.Grazyna , ogromna wiedza o Maroku, ciekawie opowiada , dobrze organizuje . Hotele dobre, jedynie hotel w Casablance okropny, zdewastowany, zimno.
 • 6
 • 4
 • 5
 • 6
 • 6
zwiń
6 / 6
41-50 lat, ze znajomymi grudzień 2018
brak opisu rozwiń
brak opisu
 • 6
 • 6
 • 6
 • 6
 • 6
zwiń
5 / 6
41-50 lat, sam/a grudzień 2018
brak opisu rozwiń
brak opisu
 • 2
 • 5
 • 5
 • 5
 • 5
zwiń
6 / 6
41-50 lat, z partnerem/ką grudzień 2018
BARDZO DOBRA rozwiń
BARDZO DOBRA
 • 6
 • 6
 • 6
 • 6
 • 6
zwiń
6 / 6
50+ lat, z partnerem/ką grudzień 2018
Wycieczka bardzo ciekawa wiedza Pani Grażynki ogromna . Jedyny minus to 6-ty dzień trasa powinna być podzielona na dwa dni i dłuższa o jeden dzień. Mogłaby być droższa ale bardziej ciekawa bo (...) rozwiń
Wycieczka bardzo ciekawa wiedza Pani Grażynki ogromna . Jedyny minus to 6-ty dzień trasa powinna być podzielona na dwa dni i dłuższa o jeden dzień. Mogłaby być droższa ale bardziej ciekawa bo mniej męcząca może gdyby był autokar bo busik na taką trasę to porażka . Ogólnie wycieczka super .
 • 5
 • 5
 • 5
 • 2
 • 2
zwiń
5 / 6
50+ lat, z partnerem/ką grudzień 2018
Wycieczka bardzo udana,choć było kilka mankamentów. Bardzo dużo podróżuję i mam skalę porównawczą. Tu punkt 1 i 5 wg mnie dotyczą tego samego i należałoby się zastanowić nad skasowaniem jednego (...) rozwiń
Wycieczka bardzo udana,choć było kilka mankamentów. Bardzo dużo podróżuję i mam skalę porównawczą. Tu punkt 1 i 5 wg mnie dotyczą tego samego i należałoby się zastanowić nad skasowaniem jednego z punktów co skróciłoby czas pisania opinii.
 • 6
 • 5
 • 6
 • 5
 • 5
zwiń
5 / 6
31-40 lat, ze znajomymi grudzień 2018
brak opisu rozwiń
brak opisu
 • 6
 • 5
 • 5
 • 4
 • 4
zwiń
6 / 6
31-40 lat, sam/a grudzień 2018
Polecam Wszystkim którzy pierwszy raz lecą do Maroko rozwiń
Polecam Wszystkim którzy pierwszy raz lecą do Maroko
 • 6
 • 5
 • 6
 • 5
 • 4
zwiń
5 / 6
50+ lat, sam/a grudzień 2018
Wycieczka spełniła moje oczekiwania. rozwiń
Wycieczka spełniła moje oczekiwania.
 • 5
 • 3
 • 5
 • 4
 • 5
zwiń
5 / 6
31-40 lat, sam/a listopad 2018
Wspaniała wycieczka. Nasz pilot,pani Grażyna,codziennie zaskakiwała nas swoją rozległą wiedzą na temat Maroka, kultury kraju, historii. Program dobrze rozplanowany, było mnóstwo zwiedzania ale (...) rozwiń
Wspaniała wycieczka. Nasz pilot,pani Grażyna,codziennie zaskakiwała nas swoją rozległą wiedzą na temat Maroka, kultury kraju, historii. Program dobrze rozplanowany, było mnóstwo zwiedzania ale nie czuliśmy się przemęczeni i przytłoczeni. Duży plus za lunch w cenie wycieczki. Dzięki temu posiłek był zawsze zaplanowany i można było spokojnie zjeść. Dobry standard hoteli. Jedyny minus jak dla mnie to fakt, że wycieczka nad wodospady była fakultatywna i wystarczył brak chęci jednej osoby, żeby się nie odbyła.
 • 5
 • 5
 • 4
 • 4
 • 4
zwiń
6 / 6
41-50 lat, sam/a listopad 2018
Świetna wycieczka. Bardzo dobrze zorganizowana. Pani Grażyna - doskonały przewodnik. rozwiń
Świetna wycieczka. Bardzo dobrze zorganizowana. Pani Grażyna - doskonały przewodnik.
 • 6
 • 6
 • 6
 • 6
 • 6
zwiń
4 / 6
50+ lat, sam/a listopad 2018
Pozytywna. Wyżywienie średnie, hotele do przyjęcia, przejazdy czasami b. męczące (640 km) można tego uniknąć lepiej planując etapy wycieczki. rozwiń
Pozytywna. Wyżywienie średnie, hotele do przyjęcia, przejazdy czasami b. męczące (640 km) można tego uniknąć lepiej planując etapy wycieczki.
 • 5
 • 3
 • 3
 • 4
 • 4
zwiń
6 / 6
41-50 lat, sam/a listopad 2018
Wycieczka godna polecenia, obejmuje najważniejsze i najciekawsze miejsca Maroka - od Oceanu po góry, po kręte uliczki Marrakeszu, cudowny Fez. Wycieczka oferuje tak różne miejsca do zobaczenia, (...) rozwiń
Wycieczka godna polecenia, obejmuje najważniejsze i najciekawsze miejsca Maroka - od Oceanu po góry, po kręte uliczki Marrakeszu, cudowny Fez. Wycieczka oferuje tak różne miejsca do zobaczenia, że każdy znajdzie coś dla siebie. Jedzenie wyśmienite w miejscowych restauracjach, w miejscach z duszą, z przepięknymi zdobieniami. Ludzie życzliwi, mili, czułam się bezpiecznie.
 • 5
 • 5
 • 6
 • 5
 • 5
zwiń
6 / 6
50+ lat, sam/a listopad 2018
100 procent zadowolenia! Wszystko jak w ofercie, plan świetny, realizacja tez. rozwiń
100 procent zadowolenia! Wszystko jak w ofercie, plan świetny, realizacja tez.
 • 6
 • 6
 • 6
 • 6
 • 6
zwiń
5 / 6
50+ lat, z partnerem/ką listopad 2018
Wycieczka ciekawa, pełniła nasze oczekiwania.Zawiodła tylko pogoda. rozwiń
Wycieczka ciekawa, pełniła nasze oczekiwania.Zawiodła tylko pogoda.
 • 6
 • 6
 • 4
 • 5
 • 5
zwiń
6 / 6
31-40 lat, z partnerem/ką listopad 2018
Wspaniała wycieczka,świetna organizacja, komfort w hotelach, przepyszne jedzenie, pilotka Marta dzięki której poznaliśmy wspaniałą część Maroka,służyła dobrą radą, dzieliła się obszerną wiedzą o (...) rozwiń
Wspaniała wycieczka,świetna organizacja, komfort w hotelach, przepyszne jedzenie, pilotka Marta dzięki której poznaliśmy wspaniałą część Maroka,służyła dobrą radą, dzieliła się obszerną wiedzą o kulturze, geografii, zwyczajach. Zaraziła nas swą miłością i szacunkiem do świata. Już umawiamy się z paroma osobami z grupy na następną wycieczkę.
 • 6
 • 5
 • 6
 • 6
 • 5
zwiń
5 / 6
50+ lat, z partnerem/ką listopad 2018
Wycieczka pod kazdym wzgledem dobra,tylko pogoda nie dopisała. rozwiń
Wycieczka pod kazdym wzgledem dobra,tylko pogoda nie dopisała.
 • 5
 • 4
 • 6
 • 5
 • 5
zwiń
6 / 6
26-30 lat, z partnerem/ką listopad 2018
To była moja pierwsza wycieczka z biurem podróży, ale teraz wiem, że nie ostatnia. Przekonałam się do tego sposobu podróżowania. Największym atutem takiego wyjazdu jest obecność pilota ( u nas (...) rozwiń
To była moja pierwsza wycieczka z biurem podróży, ale teraz wiem, że nie ostatnia. Przekonałam się do tego sposobu podróżowania. Największym atutem takiego wyjazdu jest obecność pilota ( u nas była to p. Grażyna), która miała ogromną wiedzę i potrafiła ją przekazać w ciekawy sposób. Przez większą część jazdy autokarem umilała nam podróż opowieściami o Maroku. U p. Grażyny widać było duże doświadczenie w pilotowaniu na tej trasie, co owocowało dobrą organizacją i na wszystkie punkty z programu starczyło nam czasu. Zdarzyło się, że jedno z miejsc było akurat remontowane, w zamian zostaliśmy zabrani do innej atrakcji. Pobudki faktycznie były wczesne (najczęściej o 6:00), ale za to dość wcześnie wracaliśmy do hotelu, więc wieczorem można było odpocząć i wcześniej pójść spać. Uważam, że wycieczka jest różnorodna: na trasie są zarówno najbardziej znane miasta, jak i piękne krajobrazy podczas przejazdów. A także krótkie postoje na zdjęcia w kilku punktach widokowych oraz przy drzewie, na które wchodzą kozy :) Odnośnie wycieczki fakultatywnej nad wodospad to absolutnie ją polecam. Sam wodospad nie zrobił na mnie tyle wrażenia co trasa, którą pokonaliśmy, aby się tam dostać. Gdyby wycieczka nie doszła do skutku to obawiam się, że jechalibyśmy inną, szybszą drogą do kolejnego celu i ominęłoby nas wiele powalających widoków. Tutaj wskazówka, której chyba jeszcze nikt wcześniej nie napisał: polecam zajmować miejsca po prawej stronie autokaru (stojąc przodem do kierowcy), bo widoki od tej strony są lepsze. Kilka słów odnośnie noclegów. Ku mojemu zaskoczeniu hotel w Rabacie był przyzwoity, ale zauważyłam, że standard pokoi różni się w zależności od piętra. Nasz pokój był czysty i przyjemny, ale osoby z piętra poniżej narzekały np. na pleśń na ścianie. Kwestia szczęścia, na który pokój się trafi. Dla mnie najsłabiej wypadł pierwszy nocleg w Agadirze - w pokoju było zimno i dość brudno. O dziwo ostatnią noc również mielismy w tym samym hotelu, ale pokój był już o wiele lepszy. Wifi działało w każdym hotelu, czasami w pokoju a czasami tylko w hallu przy recepcji. Jedzenie może nie powalało, ale obiady i kolacje chyba zawsze składały się z 3 dań i grunt, że nigdy nie byłam głodna. Wiadomo, zawsze można się do czegoś przyczepić, ale ogólnie wycieczkę oceniam bardzo dobrze. Jedyną radą, jaką mogę dać organizatorowi jest wydłużenie czasu wolnego w odwiedzanych atrakcjach. Np. 15 min. przy wieży Hassana w Rabacie to trochę mało, ledwo starczyło, żeby przejść ogromny plac. Tak jak pisałam, to tylko drobne szczegóły, a wycieczka mnie zachwyciła.
 • 6
 • 6
 • 5
 • 6
 • 6
zwiń

Sprawdź cenę

 • Dojazd własny
Cena/os.:
3 549 Pln -23%
2 709pln Razem Szczegóły ceny 5 418 pln
 • Promocja Last minute Last minute

Infolinia

 • callcenter.tel_pl
 • 801 066 777
 • 77 4476 777
 • Infolinie dostępne: pn-pt 8-22 sob-ndz 9-20

Podziel się

Facebook Google+

Dlaczego warto?

 1. Kompletne ceny - nasze ceny nigdy nie zawierają żadnych ukrytych opłat.
 2. Gwarancja ubezpieczeniowa - 300 000 000 PLN
 3. Wygoda — rezerwujesz kiedy chcesz.
arrow-rightarrow-rightclock30LATNA POLSKIM RYNKUfacebooktwitter