phone mobile mobile pin heart heart user user Biuro Podróży ITAKA Flag of Belarus airplane
> >Wyniki Wyszukiwania> >

Rabat na Berbera

Atuty oferty

 • Żagiel Itaki
 • najsłynniejsze miasta Maghrebu
 • majestatyczne góry Atlas
 • tajemnicze kazby
 • śniadania, obiady i kolacje w cenie
 • przedłuż wakacje w Maroku

Rabat na Berbera Kod: AGARABA

Trasa
2 939PLN
Dorośli: 2 3 posiłki Pt 12.06 – Pt 19.06.20 (8 dni)
Itaka
 • Promocja LATO 2020 LATO 2020
Maroko

Rabat na Berbera

 • Promocja LATO 2020 LATO 2020
Kod: AGARABA
Opis

1. DZIEŃ.
Zbiórka uczestników na lotnisku. Bezpośredni przelot do Agadiru. Transfer do hotelu. Zakwaterowanie, kolacja i nocleg.

2. DZIEŃ. MARRAKESZ (trasa: ok. 260 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd przez majestatyczne góry Atlas do Marrakeszu, zakwaterowanie w hotelu. Zwiedzanie MARRAKESZU, dawnej stolicy imperialnej Maroka, określanej mianem Perły Południa, z zabudowaniami w kolorze ochry i imponującymi murami miejskimi z XII w. W programie: XIX-wieczny pałac El-Bahia, najładniejsza rezydencja na terenie miasta, ogród Majorelle z domem słynnego projektanta mody Yves’a Saint-Laurenta i tropikalną atmosferą bugenwilli, bambusów i hibiskusów oraz niezliczoną liczbą kaktusów, XII-wieczny meczet Al-Kutubijja (z zewnątrz) – jeden z największych meczetów zachodniego islamu, najwyższy obiekt na marrakeskiej medynie, duma miasta i najważniejszy punkt orientacyjny, Grobowce Saadytów – kompleks bogato zdobionych mauzoleów z XVI w. Obiad. Spacer po medynie wpisanej na listę UNESCO i Dżamaa Al-Fna – placu Cudów. Jest to największy plac na marrakeskiej medynie i jednocześnie największa atrakcja turystyczna miasta. Można tu spotkać zaklinaczy węży, akrobatów, żonglerów, berberyjskich legendziarzy i sprzedawców szczęścia. Plac budzi się wieczorem, pełen egzotycznych dźwięków, rytmów i zapachów. Kolacja z pokazem folklorystycznym w typowej marokańskiej restauracji. Powrót do hotelu, nocleg.

3. DZIEŃ. AL DŻADIDA - CASABLANCA (trasa: ok. 300 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do dawnej kolonii Portugalskiej – AL. DŻADIDY. Spacer po starym portugalskim mieście w którym meczety, synagogi i kościoły bezkonfliktowo ze sobą sąsiadują. Panoramiczne zwiedzanie Twierdzy Mazagan, wpisanej na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Wizyta w starej podziemnej Cysternie Portugalskiej, której piękno może być porównywane tylko z cysterną w Stambule. Przejazd do CASABLANKI – największego miasta Maroka i jednej z czterech największych metropolii afrykańskich, gospodarczej stolicy kraju. Obiad w Casablance. Zwiedzanie: plac Mohammeda V – administracyjne centrum miasta z architekturą neomauretańską i art déco, przejazd nabrzeżem atlantyckim, w dalszej części zwiedzanie Meczetu Hassana II. Meczet jest najnowocześniejszą świątynią muzułmańską w Afryce Północnej i trzecią co do wielkości po meczecie w Mekce i Medynie budowlą sakralną, stanowiącą symbol i znak rozpoznawczy miasta. Imponujący ogromem i przepychem, ma najwyższy na świecie, bogato zdobiony minaret o wysokości 200 m. Przejazd do Anfy – dzielnicy rezydencji pełnej luksusowych budowli i bujnych ogrodów. Przejazd do hotelu w Casablance. Zakwaterowanie, kolacja i nocleg.

4. DZIEŃ.RABAT - MEKNES - MOULAY IDRISS - VOLUBILIS (trasa: ok. 275 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do RABATU, administracyjnej stolicy Maroka. Zwiedzanie: imponujący pałac królewski z okazałą bramą Bab ar-Rouah, 44-metrowa wieża Hassana – symbol marokańskiej stolicy, jedyna pozostałość po nigdy niedokończonym meczecie Hassana z XII w., wizyta w zbudowanym w tradycyjnym, marokańskim stylu mauzoleum Mohammeda V, które mieści grób władcy i jego synów w tym Hassana II, poprzedniego króla Maroka, i wreszcie malownicza Kazba Udaja z monumentalną bramą i Ogrodami Andaluzyjskimi. Przejazd do MEKNES – królewskiego miasta wpisanego na listę UNESCO, słynącego z majestatycznych bram i murów obronnych, zwanego Wersalem Maroka. Spacer obok monumentalnej Bab al-Mansour – jednej z najbardziej okazałych bram miejskich w Maroku, przejście w okolice starych murów fortyfikacyjnych. Zwiedzanie mauzoleum Moulaya Ismaila – jednego z najokrutniejszych sułtanów. Obiad. Przejazd obok świętego miasta MOULAY IDRISS, malowniczo położonego na szczycie wzgórza. Przejazd do VOLUBILIS. Krótkie zwiedzanie ruin starożytnego miasta z kompleksem najważniejszych rzymskich wykopalisk Maroka, figurujących na liście UNESCO. Przejazd do hotelu w Fezie, zakwaterowanie, kolacja i nocleg.

5. DZIEŃ. FEZ ( trasa: ok. 20 km)
Śniadanie. Całodzienne zwiedzanie FEZU, najstarszego i najbardziej dostojnego miasta sułtańskiego, stolicy religijnej, kulturalnej i intelektualnej Maroka, miasta tysiąca meczetów. Spacer po Fez El-Bali – labiryncie 9 tys. krętych uliczek, najlepiej zachowanej medyny świata arabskiego objętej patronatem UNESCO: meczet i uniwersytet Al-Karawijjin z IX w. (z zewnątrz) – najstarszy w świecie zachodniego islamu, najpiękniej ozdobiony, mogący pomieścić nawet 20 tys. wiernych, Garbarnie Chouwara, najczęściej fotografowane miejsce w Fezie, zachwycające bogactwem kolorów, medresa Al-Attarin (zwiedzanie) – perła architektury mauretańskiej. Dalej trasa prowadzi w okolice placu En-Nejjarine, jednego z najprzyjemniejszych miejsc w Fezie, z fontanną En-Nejjarine z połowy XIX w. Obiad. Spacer po otoczonym okazałymi murami miejskimi Fez el-Jedid z Dar al-Makhzen – pałacem królewskim z okazałą bramą misternie zdobioną, bogatą ornamentyką i kaligrafią. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

6. DZIEŃ. BENI MELLAL - WODOSPAD UZUD - MARRAKESZ (trasa: ok. 595 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie. Wyjazd do BENI MELLAL, małego miasta położonego na skraju lasów oliwnych. Przejazd przez berberyjskie wioski słynne z wyrobów rzemieślniczych w kierunku Marrakeszu. Po drodze można podziwiać wspaniałe krajobrazy Atlasu Średniego. Obiad. Fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu, wycieczka odbywa się przy udziale wszystkich uczestników i w odpowiednich warunkach atmosferycznych): przejazd nad WODOSPAD UZUD, który jest jednym z najbardziej urokliwych miejsc w Maroku. Woda spada z ceglastoczerwonych skał o wysokości 110 m, z licznymi kaskadami. Przejazd do hotelu w MARRAKESZU, zakwaterowanie, kolacja i nocleg.

7. DZIEŃ. ESSAOUIRA - AGADIR (trasa: ok. 370 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do ESSAOUIRY, warownego miasta portowego założonego przez Portugalczyków w połowie XV w. Spacer po spokojnej medynie objętej patronatem UNESCO, pełnej wąskich, krętych uliczek z uroczymi, bielonymi domami, licznymi sklepikami z wyrobami z drewna tui, z których słynie miasto. Najpopularniejszym i najbardziej fotogenicznym obiektem, przyciągającym rzesze turystów, są masywne fortyfikacje miejskie wzdłuż wybrzeża Oceanu Atlantyckiego, skąd rozciąga się wspaniały, iście filmowy widok („Królestwo Niebieskie”, „Gra o Tron”) na Wyspy Purpurowe. Obiad. Przejazd do AGADIRU – kurortu wypoczynkowego w Maroku. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja i nocleg.

8. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykwaterowanie i przejazd na lotnisko w Agadirze. Przelot do Polski. Dla osób, które przedłużają pobyt o tygodniowy wypoczynek: śniadanie, wykwaterowanie, transfer do wybranego hotelu.

7 noclegów w hotelach***; 2-os. pokoje (możliwość 1 dostawki) z łazienkami • wyżywienie: 7 śniadań, 6 obiadów, 7 kolacji, w tym jedna w marokańskiej restauracji • przelot • przejazd autokarem lub minibusem • opieka pilota • ubezpieczenie KL i NW

 1. Obowiązkowe opłaty na miejscu: bilety wstępu i lokalni przewodnicy, tour guide: ok. 90 EUR, napiwki: ok. 4 EUR/os./dzień.
 2. Opłaty fakultatywne: wycieczka nad wodospad Uzud: ok. 18 EUR (wymagany udział wszystkich uczestników).
 3. Meczet Hassana II jest zamknięty dla zwiedzających podczas świąt muzułmańskich.

5.4/6
98% klientów wystawiło opinię dobrą lub bardzo dobrą

Klienci doceniają:

 • Program wycieczki/trasę
 • Komfort podróży
 • Standard autokaru
Informacje o regionie
O regionie

Maroko

Tajemnicze królestwo, nazywane Krajem Zachodzącego Słońca od lat przyciąga jak magnes turystów z całego świata. Intryguje mieszanką kultur, orientalną architekturą, majestatycznymi krajobrazami i tajemniczymi kazbami. W proponowanych programach same perły Maroka.

Położenie na mapie Trasa

Marrakesz • Al Dżadida • Casablanca • Rabat • Meknes • Moulay Idriss • Volubilis • Fez • Beni Mellal • Wodospad Uzud • Marrakesz • Essaouira • Agadir

Fantastyczne spotkanie z bogatym dziedzictwem kulturowym Maroka, wizyty w najsłynniejszych miastach Maghrebu, dawnych stolicach Kraju Zachodzącego Słońca. W programie Marrakesz, który jak magnes przyciąga turystów pragnących poczuć prawdziwą atmosferę egzotycznej metropolii. Majestatyczne pejzaże gór Atlas, śmieszne kozy na drzewach arganowych i tajemnicze kazby doskonale nadają się do uwiecznienia na zdjęciach. Wspaniała orientalna architektura, zapachy przypraw, tęczowe kolory tkanin działają na wyobraźnię i kuszą, aby przedłużyć marokańskie wakacje o wypoczynek na plaży w wybranym hotelu z bogatej oferty ITAKI. Trasa w Maroku: ok. 1800 km. W 2019 r. wycieczka otrzymała ŻAGIEL ITAKI za atrakcyjny program.

PLAN WYCIECZKI
1. DZIEŃ.
Zbiórka uczestników na lotnisku. Bezpośredni przelot do Agadiru. Transfer do hotelu. Zakwaterowanie, kolacja i nocleg.
2. DZIEŃ. MARRAKESZ (trasa: ok. 260 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd przez majestatyczne góry Atlas do Marrakeszu, zakwaterowanie w hotelu. Zwiedzanie MARRAKESZU, dawnej stolicy imperialnej Maroka, określanej mianem Perły Południa, z zabudowaniami w kolorze ochry i imponującymi murami miejskimi z XII w. W programie: XIX-wieczny pałac El-Bahia, najładniejsza rezydencja na terenie miasta, ogród Majorelle z domem słynnego projektanta mody Yves’a Saint-Laurenta i tropikalną atmosferą bugenwilli, bambusów i hibiskusów oraz niezliczoną liczbą kaktusów, XII-wieczny meczet Al-Kutubijja (z zewnątrz) – jeden z największych meczetów zachodniego islamu, najwyższy obiekt na marrakeskiej medynie, duma miasta i najważniejszy punkt orientacyjny, Grobowce Saadytów – kompleks bogato zdobionych mauzoleów z XVI w. Obiad. Spacer po medynie wpisanej na listę UNESCO i Dżamaa Al-Fna – placu Cudów. Jest to największy plac na marrakeskiej medynie i jednocześnie największa atrakcja turystyczna miasta. Można tu spotkać zaklinaczy węży, akrobatów, żonglerów, berberyjskich legendziarzy i sprzedawców szczęścia. Plac budzi się wieczorem, pełen egzotycznych dźwięków, rytmów i zapachów. Kolacja z pokazem folklorystycznym w typowej marokańskiej restauracji. Powrót do hotelu, nocleg.
3. DZIEŃ. AL DŻADIDA - CASABLANCA (trasa: ok. 300 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do dawnej kolonii Portugalskiej – AL. DŻADIDY. Spacer po starym portugalskim mieście w którym meczety, synagogi i kościoły bezkonfliktowo ze sobą sąsiadują. Panoramiczne zwiedzanie Twierdzy Mazagan, wpisanej na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Wizyta w starej podziemnej Cysternie Portugalskiej, której piękno może być porównywane tylko z cysterną w Stambule. Przejazd do CASABLANKI – największego miasta Maroka i jednej z czterech największych metropolii afrykańskich, gospodarczej stolicy kraju. Obiad w Casablance. Zwiedzanie: plac Mohammeda V – administracyjne centrum miasta z architekturą neomauretańską i art déco, przejazd nabrzeżem atlantyckim, w dalszej części zwiedzanie Meczetu Hassana II. Meczet jest najnowocześniejszą świątynią muzułmańską w Afryce Północnej i trzecią co do wielkości po meczecie w Mekce i Medynie budowlą sakralną, stanowiącą symbol i znak rozpoznawczy miasta. Imponujący ogromem i przepychem, ma najwyższy na świecie, bogato zdobiony minaret o wysokości 200 m. Przejazd do Anfy – dzielnicy rezydencji pełnej luksusowych budowli i bujnych ogrodów. Przejazd do hotelu w Casablance. Zakwaterowanie, kolacja i nocleg.
4. DZIEŃ.RABAT - MEKNES - MOULAY IDRISS - VOLUBILIS (trasa: ok. 275 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do RABATU, administracyjnej stolicy Maroka. Zwiedzanie: imponujący pałac królewski z okazałą bramą Bab ar-Rouah, 44-metrowa wieża Hassana – symbol marokańskiej stolicy, jedyna pozostałość po nigdy niedokończonym meczecie Hassana z XII w., wizyta w zbudowanym w tradycyjnym, marokańskim stylu mauzoleum Mohammeda V, które mieści grób władcy i jego synów w tym Hassana II, poprzedniego króla Maroka, i wreszcie malownicza Kazba Udaja z monumentalną bramą i Ogrodami Andaluzyjskimi. Przejazd do MEKNES – królewskiego miasta wpisanego na listę UNESCO, słynącego z majestatycznych bram i murów obronnych, zwanego Wersalem Maroka. Spacer obok monumentalnej Bab al-Mansour – jednej z najbardziej okazałych bram miejskich w Maroku, przejście w okolice starych murów fortyfikacyjnych. Zwiedzanie mauzoleum Moulaya Ismaila – jednego z najokrutniejszych sułtanów. Obiad. Przejazd obok świętego miasta MOULAY IDRISS, malowniczo położonego na szczycie wzgórza. Przejazd do VOLUBILIS. Krótkie zwiedzanie ruin starożytnego miasta z kompleksem najważniejszych rzymskich wykopalisk Maroka, figurujących na liście UNESCO. Przejazd do hotelu w Fezie, zakwaterowanie, kolacja i nocleg.
5. DZIEŃ. FEZ ( trasa: ok. 20 km)
Śniadanie. Całodzienne zwiedzanie FEZU, najstarszego i najbardziej dostojnego miasta sułtańskiego, stolicy religijnej, kulturalnej i intelektualnej Maroka, miasta tysiąca meczetów. Spacer po Fez El-Bali – labiryncie 9 tys. krętych uliczek, najlepiej zachowanej medyny świata arabskiego objętej patronatem UNESCO: meczet i uniwersytet Al-Karawijjin z IX w. (z zewnątrz) – najstarszy w świecie zachodniego islamu, najpiękniej ozdobiony, mogący pomieścić nawet 20 tys. wiernych, Garbarnie Chouwara, najczęściej fotografowane miejsce w Fezie, zachwycające bogactwem kolorów, medresa Al-Attarin (zwiedzanie) – perła architektury mauretańskiej. Dalej trasa prowadzi w okolice placu En-Nejjarine, jednego z najprzyjemniejszych miejsc w Fezie, z fontanną En-Nejjarine z połowy XIX w. Obiad. Spacer po otoczonym okazałymi murami miejskimi Fez el-Jedid z Dar al-Makhzen – pałacem królewskim z okazałą bramą misternie zdobioną, bogatą ornamentyką i kaligrafią. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.
6. DZIEŃ. BENI MELLAL - WODOSPAD UZUD - MARRAKESZ (trasa: ok. 595 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie. Wyjazd do BENI MELLAL, małego miasta położonego na skraju lasów oliwnych. Przejazd przez berberyjskie wioski słynne z wyrobów rzemieślniczych w kierunku Marrakeszu. Po drodze można podziwiać wspaniałe krajobrazy Atlasu Średniego. Obiad. Fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu, wycieczka odbywa się przy udziale wszystkich uczestników i w odpowiednich warunkach atmosferycznych): przejazd nad WODOSPAD UZUD, który jest jednym z najbardziej urokliwych miejsc w Maroku. Woda spada z ceglastoczerwonych skał o wysokości 110 m, z licznymi kaskadami. Przejazd do hotelu w MARRAKESZU, zakwaterowanie, kolacja i nocleg.
7. DZIEŃ. ESSAOUIRA - AGADIR (trasa: ok. 370 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do ESSAOUIRY, warownego miasta portowego założonego przez Portugalczyków w połowie XV w. Spacer po spokojnej medynie objętej patronatem UNESCO, pełnej wąskich, krętych uliczek z uroczymi, bielonymi domami, licznymi sklepikami z wyrobami z drewna tui, z których słynie miasto. Najpopularniejszym i najbardziej fotogenicznym obiektem, przyciągającym rzesze turystów, są masywne fortyfikacje miejskie wzdłuż wybrzeża Oceanu Atlantyckiego, skąd rozciąga się wspaniały, iście filmowy widok („Królestwo Niebieskie”, „Gra o Tron”) na Wyspy Purpurowe. Obiad. Przejazd do AGADIRU – kurortu wypoczynkowego w Maroku. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja i nocleg.
8. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykwaterowanie i przejazd na lotnisko w Agadirze. Przelot do Polski. Dla osób, które przedłużają pobyt o tygodniowy wypoczynek: śniadanie, wykwaterowanie, transfer do wybranego hotelu.

ŚWIADCZENIA: 7 noclegów w hotelach***; 2-os. pokoje (możliwość 1 dostawki) z łazienkami • wyżywienie: 7 śniadań, 6 obiadów, 7 kolacji, w tym jedna w marokańskiej restauracji • przelot • przejazd autokarem lub minibusem • opieka pilota • ubezpieczenie KL i NW

UWAGI:
 1. Obowiązkowe opłaty na miejscu: bilety wstępu i lokalni przewodnicy, tour guide: ok. 90 EUR, napiwki: ok. 4 EUR/os./dzień.
 2. Opłaty fakultatywne: wycieczka nad wodospad Uzud: ok. 18 EUR (wymagany udział wszystkich uczestników).
 3. Meczet Hassana II jest zamknięty dla zwiedzających podczas świąt muzułmańskich.
Położenie na mapie
Opinie klientów (1616)

Ocena ogólna

5.4/6

Klienci wyróżnili:

 • Program wycieczki/trasę
 • Komfort podróży
 • Standard autokaru
98%
naszych klientów poleca ten hotel!
 • 5.4
 • 5.4
 • 4.9
 • 5.3
 • 5.3
 • 5.2

Czytaj recenzje o hotelu

Pokaż recenzje od:

6/6
20-25 lat, z partnerem/ką sierpień 2019
Wspaniałą propozycja dla osób, które chcą rozpocząć swoją przygodę z Afryką i Marokiem. Każdy dzień dokładnie zagospodarowany od świtu aż do zmierzchu. Nie ma czasu na nudę. Malownicze widoki, (...) rozwiń
Wspaniałą propozycja dla osób, które chcą rozpocząć swoją przygodę z Afryką i Marokiem. Każdy dzień dokładnie zagospodarowany od świtu aż do zmierzchu. Nie ma czasu na nudę. Malownicze widoki, zapachy i smaki są pięknie uzupełnianie barwnych opowieści przewodnika. Idealna wycieczka dla osób aktywnych i głodnych poznawania nowych miejsc, kierunków, kultur i smaków. Zwiedzanie z "żywym przewodnikiem", który wprowadza w historie, jakich nie znajdziemy w książkach. Polecam wszystkim poszukujących mocnych i niezapomnianych wrażeń.
 • 6
 • 5
 • 6
 • 6
 • 6
zwiń
4/6
31-40 lat, z partnerem/ką sierpień 2019
Program wycieczki bardzo urozmaicony i intensywny. Praktycznie od 6-7 rano do późnego wieczora zwiedzanie. Dużo ciekawych miejsc , których nie można pominąć odwiedzając Maroko. rozwiń
Program wycieczki bardzo urozmaicony i intensywny. Praktycznie od 6-7 rano do późnego wieczora zwiedzanie. Dużo ciekawych miejsc , których nie można pominąć odwiedzając Maroko.
 • 6
 • 2
 • 3
 • 5
 • 5
zwiń
5/6
50+ lat, sam/a sierpień 2019
Wycieczka ciekawa,pokazuje Maroko bogate i biedne.Hotele w dobrym stanie, jedzenie smaczne , urozmaicone. Jestem zadowolona,byłam na różnych objazdówkach- z różnych biur podróży. Zamieniono nam (...) rozwiń
Wycieczka ciekawa,pokazuje Maroko bogate i biedne.Hotele w dobrym stanie, jedzenie smaczne , urozmaicone. Jestem zadowolona,byłam na różnych objazdówkach- z różnych biur podróży. Zamieniono nam hotel w Rabacie na inny w Casablance,dopiero co po remoncie.Pilotka czasem okazywała swoje zniecierpliwienie ,co mi się nie podobało, ale nie wpłynęło to na ogólną ocenę pozytywną tej wycieczki.
 • 6
 • 5
 • 6
 • 6
 • 6
zwiń
4/6
41-50 lat, z partnerem/ką sierpień 2019
Maroko - Objazdowo Zaliczone Ale nigdy więcej nie wrócimy do tego kraju. rozwiń
Maroko - Objazdowo Zaliczone Ale nigdy więcej nie wrócimy do tego kraju.
 • 5
 • 5
 • 5
 • 4
 • 3
zwiń
4/6
41-50 lat, z partnerem/ką sierpień 2019
Wycieczka bardzo ciekawa i niezwykle pełna barw. Wizyty na lokalnych targowiskach pozwalają wtopić się w życie codzienne mieszkańców Maroka. Stragany pełne egzotycznych owoców i warzyw, (...) rozwiń
Wycieczka bardzo ciekawa i niezwykle pełna barw. Wizyty na lokalnych targowiskach pozwalają wtopić się w życie codzienne mieszkańców Maroka. Stragany pełne egzotycznych owoców i warzyw, aromatyczne przyprawy ułożone w wysokie spiczaste stosy, tradycyjne buty wyszywane błyszczącymi koralikami zakończone fantazyjnymi zawijasami na czubkach czy szale oszałamiające żywymi barwami - wszystko to tworzy niesamowitą atmosferę i przywodzi na myśl baśnie z tysiąca i jednej nocy. Meczet Hassana II w Casablance robi bardzo duże wrażenie rozmachem i wystrojem. Wnętrza pałaców, a nawet restauracji czy hoteli zachwycają kolorami i kunsztownymi wzorami bajecznych mozaikowych płytek. Posiłki podane w tradycyjnych naczyniach dodają uroku całości. W przestronnych pokojach hotelu Fez Inn można się poczuć naprawdę komfortowo :), a na Placu Cudów w Marrakeszu bez wątpienia każdy poczuje unoszącą się w powietrzu magię!. Wycieczka o bardzo bogatym programie każdego dnia, a więc dość wymagająca. Być może można by spróbować przeredagować program tak, żeby nie było tak dużo dość męczących przejazdów między miejscowościami. Zwłaszcza przedostatni dzień wycieczki, kiedy wraca się do Marrakeszu, całodzienna podróż jest bardzo wyczerpująca. Pani Magda opowiadała dużo ciekawych historii dotyczących regionu, ale można by więcej mówić w klimatyzowanym autokarze, niż kiedy grupa stoi w pełnym słońcu. To też przyczynia się do poczucia wyczerpania podczas wycieczki. Zamiast kolacji w marokańskiej restauracji, chętnie zostalibyśmy dłużej na Placu Cudów w Marakeszu, żeby docenić jego urok wieczorem.
 • 4
 • 5
 • 4
 • 5
 • 5
zwiń
6/6
50+ lat, z rodziną sierpień 2019
brak opisu rozwiń
brak opisu
 • 6
 • 5
 • 5
 • 6
 • 6
zwiń
5/6
41-50 lat, z partnerem/ką sierpień 2019
Wycieczka ciekawa. Jedynym minusem brak napoi do posiłków i w pokojach hotelowych, przynajmniej 25ml wody powinno być do każdego posiłku a jak ktoś chciałby więcej to może sobie kupić. rozwiń
Wycieczka ciekawa. Jedynym minusem brak napoi do posiłków i w pokojach hotelowych, przynajmniej 25ml wody powinno być do każdego posiłku a jak ktoś chciałby więcej to może sobie kupić.
 • 5
 • 4
 • 4
 • 4
 • 4
zwiń
5/6
50+ lat, z partnerem/ką sierpień 2019
Wycieczka objazdowa bardzo fajna szkoda ze nie można zostać po objezdzie 2-3dni max bo 7 to za dużo dla osób aktywnych . I jeszcze fajniej by było jak by Państwo dołożyli jeszcze zwiedzanie (...) rozwiń
Wycieczka objazdowa bardzo fajna szkoda ze nie można zostać po objezdzie 2-3dni max bo 7 to za dużo dla osób aktywnych . I jeszcze fajniej by było jak by Państwo dołożyli jeszcze zwiedzanie Tangeru i wylot z niego i na przemiennie ci co zaczynają z Tangeru wylatuje z Agadiru i na odwrót mniej czasu na przejazdy autokarem więcej czasu na zwiedzanie brak bazaru w Marakeszu wieczorem aby zobaczyć plac magii wieczorem wrażenia warte przeżycia. Bardzo fajna polecę innym
 • 5
 • 5
 • 5
 • 5
 • 5
zwiń
6/6
50+ lat, ze znajomymi lipiec 2019
Wspaniała wycieczka. Jak wyjazd na wycieczkę do Maroka to tylko z Itaką. Bardzo udany urlop. Niezapomniane wrażenia, atmosfera, wspaniała przewodniczka, mili uczestnicy. Nie zawiedliśmy się. Do (...) rozwiń
Wspaniała wycieczka. Jak wyjazd na wycieczkę do Maroka to tylko z Itaką. Bardzo udany urlop. Niezapomniane wrażenia, atmosfera, wspaniała przewodniczka, mili uczestnicy. Nie zawiedliśmy się. Do zobaczenia następnym razem na trasie niezmiennie z Itaką. Wycieczka spełniła w pełni nasze oczekiwania. Uzupełniła je bardzo dobra organizacja, przekazane wiadomości na temat zwyczajów, historii, obyczajów, osobliwości i kultury Maroka przez przewodnika Panią Adę. Oferta Itski wspaniała. Będziemy promować i polecać tę wycieczkę. Propozycje i wycieczki w których mieliśmy przyjemność brać udział a organizowanych przez Itakę, zawsze z nich byliśmy zadowoleni i dalej będziemy z jdj usług korzystać. Nic dodać nic ująć. Tak trzymać.
 • 6
 • 6
 • 6
 • 6
 • 6
zwiń
4/6
50+ lat, z partnerem/ką lipiec 2019
brak opisu rozwiń
brak opisu
 • 5
 • 4
 • 4
 • 5
 • 5
zwiń
5/6
50+ lat, z partnerem/ką lipiec 2019
Super !!! Wycieczka pozostawi dużo wrażeń ‚n rozwiń
Super !!! Wycieczka pozostawi dużo wrażeń ‚n
 • 5
 • 5
 • 6
 • 5
 • 5
zwiń
6/6
50+ lat, z partnerem/ką czerwiec 2019
Wycieczka bardzo interesująca ,ciekawy program i wspaniała pani przewodnik Magda,która przekazała nam wiele informacji o ludziach ,historii i zwyczajach Maroka.Polecam wszystkim ,szczególnie (...) rozwiń
Wycieczka bardzo interesująca ,ciekawy program i wspaniała pani przewodnik Magda,która przekazała nam wiele informacji o ludziach ,historii i zwyczajach Maroka.Polecam wszystkim ,szczególnie tym,którzy chcą poczuć smak orientu i zobaczyć miejsca zatrzymane w czasie i kolorowych,sympatycznych mieszkańców.
 • 6
 • 4
 • 4
 • 5
 • 6
zwiń
6/6
41-50 lat, z rodziną czerwiec 2019
Wycieczka bardzo udana. Ciekawy program. Możliwość zobaczenia najważniejszych i najciekawszych miejsc tego regionu. Nasza pani Grażynka dysponowała przeogromną wiedzą i potrafiła tą wiedzą się (...) rozwiń
Wycieczka bardzo udana. Ciekawy program. Możliwość zobaczenia najważniejszych i najciekawszych miejsc tego regionu. Nasza pani Grażynka dysponowała przeogromną wiedzą i potrafiła tą wiedzą się podzielić w trakcie zwiedzania a także podczas jazdy autokarem. Program napięty ale w 1 tygodniu nie nastawialiśmy się na plażing. Wycieczkę mogę z czystym sumieniem polecić osobom które chcą poznawać świat, ludzi ich kulturę, będą w stanie codziennie wstawać o 6 bo program wycieczki tego wymagał. Organizacja hoteli, posiłków, przerw w trakcie podróży to wszystko było na wysokim poziomie. Polecam
 • 5
 • 5
 • 5
 • 6
 • 6
zwiń
5/6
50+ lat, z partnerem/ką czerwiec 2019
Bardzo fajny program, hotele b.d. jedynie pilotka bardzo średnia. rozwiń
Bardzo fajny program, hotele b.d. jedynie pilotka bardzo średnia.
 • 6
 • 6
 • 6
 • 6
 • 6
zwiń
6/6
50+ lat, z partnerem/ką czerwiec 2019
Mozna poznać wiele rejonów Maroka. Pilotka Pani Grażyna, ogromna wiedza. Należałoby rozważyć koncepcję i formę wycieczki do wodospadów. Szału nie ma.... rozwiń
Mozna poznać wiele rejonów Maroka. Pilotka Pani Grażyna, ogromna wiedza. Należałoby rozważyć koncepcję i formę wycieczki do wodospadów. Szału nie ma....
 • 5
 • 6
 • 6
 • 6
 • 6
zwiń
5/6
50+ lat, z partnerem/ką czerwiec 2019
Wycieczka dość męcząca, szczególnie prawie 600-kilometrowy powrót do Agadiru. Niedogodności rekompensowały przepiękne widoki, częste postoje, dobre towarzystwo, super atmosfera i komfortowy (...) rozwiń
Wycieczka dość męcząca, szczególnie prawie 600-kilometrowy powrót do Agadiru. Niedogodności rekompensowały przepiękne widoki, częste postoje, dobre towarzystwo, super atmosfera i komfortowy przejazd. Wycieczka pozwala odkryć Maroko, jako kraj wielkich kontrastów. Ale kraj to ludzie, otwarci, przyjaźni, akceptujący nas Europejczyków. Ogólnie wycieczka nie odbiega od standardów wycieczek objazdowych, w czasie których uczestnicy muszą liczyć się z pewnymi trudnościami. Mnóstwo doznań, kolorów, smaków i słońca. Majestatyczne góry Atlas i powiew oceanu.
 • 5
 • 5
 • 4
 • 6
 • 6
zwiń
5/6
50+ lat, z partnerem/ką czerwiec 2019
Wycieczka udana, dobrze zorganizowana. Mała dygresja co do wodospadu Uzud. Szczerze mówiąc rozczarował mnie, widziałam bardziej okazałe - cena za dojazd (bo wstęp bezpłatny ) 18 euro od osoby (...) rozwiń
Wycieczka udana, dobrze zorganizowana. Mała dygresja co do wodospadu Uzud. Szczerze mówiąc rozczarował mnie, widziałam bardziej okazałe - cena za dojazd (bo wstęp bezpłatny ) 18 euro od osoby wydaje się zbyt wysoka i te dodatkowe kilometry z bardzo wąską i stromą drogą z serpentynami (kto ma lęk wysokości jechał z zamkniętymi oczami). Nie zachwycił mnie też port w Essaouiry - smród, brud i ubóstwo. Ogólnie Maroko pozytywnie mnie zaskoczyło swym szybkim rozwojem gospodarczym, swą piękną architekturą, zielenią, pracowitością arabów i ARABEK! jak nie u Arabów,CZYSTOŚCIĄ jak nie u Arabów, wysokim standardem Hotelu Anazin Tower w Agadirze, życzliwością i sympatią do turystów.
 • 6
 • 4
 • 5
 • 5
 • 6
zwiń
5/6
50+ lat, z partnerem/ką czerwiec 2019
Super wycieczka. Polecam. Godna polecenia. rozwiń
Super wycieczka. Polecam. Godna polecenia.
 • 5
 • 4
 • 5
 • 5
 • 5
zwiń
4/6
50+ lat, sam/a czerwiec 2019
Profesjonalna obsługa wycieczki przez pilota a także przez miejscowych przewodników,duży zasób wiedzy. Ocena 5+ Pozdrawiam rozwiń
Profesjonalna obsługa wycieczki przez pilota a także przez miejscowych przewodników,duży zasób wiedzy. Ocena 5+ Pozdrawiam
 • 4
 • 4
 • 4
 • 4
 • 4
zwiń
6/6
31-40 lat, z partnerem/ką czerwiec 2019
Bardzo dobrze zaplanowany program wycieczki. Najlepszy objazd na jakim byłam, orientalny klimat,tak odbiegający od naszej codzienności, egzotyczne widoki, monumentalne budowle. Pyszne tajine (...) rozwiń
Bardzo dobrze zaplanowany program wycieczki. Najlepszy objazd na jakim byłam, orientalny klimat,tak odbiegający od naszej codzienności, egzotyczne widoki, monumentalne budowle. Pyszne tajine okraszone marokańskimi przyprawami. Przyjaźni mieszkańcy tego pięknego kraju, niestety były też smutne momenty....wszechogarniająca bieda, która nie pozwalała obojętnie przejść. Naszą wycieczkę prowadziła Pani pilot Lena, bardzo sympatyczna i energiczna osoba, szkoda tylko,że o Maroku za dużo nie wiedziała, stad też uważam ,że za mało było opowieści o kraju podczas przejazdów.
 • 6
 • 5
 • 5
 • 5
 • 6
zwiń
6/6
50+ lat, ze znajomymi czerwiec 2019
Egzotyka jest piękna.Pomimo biedy ,widoczny jest rozwój kraju , ludzie nieśmiali ale przychylni turystom.Krajobrazy zapierają dech w piersiach.Jest trochę rzeczy do poprawienia ale nie należy (...) rozwiń
Egzotyka jest piękna.Pomimo biedy ,widoczny jest rozwój kraju , ludzie nieśmiali ale przychylni turystom.Krajobrazy zapierają dech w piersiach.Jest trochę rzeczy do poprawienia ale nie należy się zrażać przeciwnościami.Zasugerowałabym władzom tego kraju zadbanie o ekologię i rozstawienie koszy na śmieci . poza tym OK.
 • 6
 • 5
 • 6
 • 6
 • 6
zwiń
6/6
50+ lat, z partnerem/ką czerwiec 2019
Maroko jest krajem pełnym kontrastów, wycieczka w pełni to obrazuje. Cesarskie miasta Maroka to zestawienie zabytków, kultury i tradycji tego kraju. Miasta te się różnią ale sobie bliskie. (...) rozwiń
Maroko jest krajem pełnym kontrastów, wycieczka w pełni to obrazuje. Cesarskie miasta Maroka to zestawienie zabytków, kultury i tradycji tego kraju. Miasta te się różnią ale sobie bliskie. Miłym zaskoczeniem jest tu roślinność jak na afrykański kraj jest jej obfitość co dodaje temu krajowi kolorytu. Polecam warto się wybrać. Pilotka pani Lena kompetentna przemiła osoba co było dodatkowym atutem tego wyjazdu. Program wycieczki bardzo ciekawy, polecam warto się wybrać.
 • 6
 • 5
 • 6
 • 6
 • 6
zwiń
6/6
50+ lat, z partnerem/ką maj 2019
Znakomity program i wykonanie. Swietna przewodniczka (p. Bozena) i bardzo dobra organizacja. Program wycieczki ciekawy. Wycieczka warta polecenia. rozwiń
Znakomity program i wykonanie. Swietna przewodniczka (p. Bozena) i bardzo dobra organizacja. Program wycieczki ciekawy. Wycieczka warta polecenia.
 • 6
 • 4
 • 5
 • 6
 • 6
zwiń
5/6
50+ lat, ze znajomymi maj 2019
Bardzo dobrze zorganizowana i z ciekawym programem zwiedzania, doskonała obsługa pani pilot Bożeny, hotele na dobrym poziomie, pokoje czyste z klimatyzacją, pełne, zróżnicowane wyżywienie. (...) rozwiń
Bardzo dobrze zorganizowana i z ciekawym programem zwiedzania, doskonała obsługa pani pilot Bożeny, hotele na dobrym poziomie, pokoje czyste z klimatyzacją, pełne, zróżnicowane wyżywienie. Niezwykle klimatyczne medyny w Fezie i Marrakeszu. Piękne nadmorskie miasto Essauira. Cudowne wodospady Uzud. Po prostu świetna.
 • 5
 • 4
 • 5
 • 5
 • 6
zwiń
4/6
50+ lat, z partnerem/ką maj 2019
Wycieczka pozwoliła mi poznać jeszcze jeden egzotyczny kraj i bardzo ciekawą kulturę oraz piękny krajobraz i zabytkowe miejsca. Mało empatyczna przewodniczka niewiele miała wkładu w to aby (...) rozwiń
Wycieczka pozwoliła mi poznać jeszcze jeden egzotyczny kraj i bardzo ciekawą kulturę oraz piękny krajobraz i zabytkowe miejsca. Mało empatyczna przewodniczka niewiele miała wkładu w to aby jeszcze wzbogacić wrażenia z tej podróży. Pani Magda - była arogancka i mało przydatna gdyż skromnie komentowała ciekawe miejsca które mogliśmy zobaczyć. Strach było o coś zapytać - np na pytanie o internet w hotelu - usłyszałam „ to przecież nie mój hotel - proszę pytać w recepcji”. A przecież m. in. po to wykupiłam wycieczkę z polskim przewodnikiem, aby pośredniczył w kontaktach z obcojęzycznym recepcjonistą. Nagminną uwagą było : „ trzeba było mnie słuchać ze zrozumieniem”. Taki przewodnik skutecznie zniechęcił mnie do ponownego skorzystania z następnej wycieczki dotyczącej południa Maroko. Jako kraj wielkich kontrastów - warto zobaczyć go, ale najlepiej wybrać termin poza RAMADANEM
 • 5
 • 5
 • 5
 • 5
 • 4
zwiń

Sprawdź cenę

Twój wybór wczasów

Maroko

Rabat na Berbera

WYCIECZKA OBJAZDOWA
zmień wariant wakacji
 • Dojazd własny
Wybierz
3 889 Pln
Oszczędzasz: 950 PLN
Dorosły
2 939pln
Łączna kwota 5 878 pln razem
Oszczędzasz 950 PLN
Rezerwuj
Przejdziesz do bezpiecznego procesu rezerwacji
 • wyślij zapytanie
 • callcenter.tel_pl
 • 801 066 777
 • 77 4476 777
 • Infolinie dostępne: pn-pt 8-22 sob-ndz 9-20
arrow-rightarrow-rightclockfacebooktwitter