phone mobile heart Biuro Podróży ITAKA Flag of Belarus airplane
> >Wyniki Wyszukiwania> >

Rabat na Berbera

Atuty oferty

 • najsłynniejsze miasta Maghrebu
 • majestatyczne góry Atlas
 • tajemnicze kazby
 • śniadania, obiady i kolacje w cenie
 • przedłuż wakacje w Maroku

Rabat na Berbera Kod: AGARABA

Trasa
1 549PLN
Dorośli: 2 3 posiłki Pt 14.12 – Pt 21.12.18 (8 dni)
Itaka

Rabat na Berbera Kod: AGARABA Maroko

Położenie na mapie Trasa

Marrakesz • Al Dżadida • Casablanca • Rabat • Meknes • Moulay Idriss • Volubilis • Fez • Beni Mellal • Wodospad Uzud • Marrakesz • Essaouira • Agadir

Fantastyczne spotkanie z bogatym dziedzictwem kulturowym Maroka, wizyty w najsłynniejszych miastach Maghrebu, dawnych stolicach Kraju Zachodzącego Słońca. W programie Marrakesz, który jak magnes przyciąga turystów pragnących poczuć prawdziwą atmosferę egzotycznej metropolii. Majestatyczne pejzaże gór Atlas, śmieszne kozy na drzewach arganowych i tajemnicze kazby doskonale nadają się do uwiecznienia na zdjęciach. Wspaniała orientalna architektura, zapachy przypraw, tęczowe kolory tkanin działają na wyobraźnię i kuszą, aby przedłużyć marokańskie wakacje o wypoczynek na plaży w wybranym hotelu z bogatej oferty ITAKI. Trasa w Maroku: ok. 1675 km.

Opis oferty

1. DZIEŃ.
Zbiórka uczestników na lotnisku. Przylot do Agadiru. Transfer do hotelu. Zakwaterowanie, kolacja i nocleg.

2. DZIEŃ. MARRAKESZ (trasa: ok. 260 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd przez majestatyczne góry Atlas do Marrakeszu, zakwaterowanie w hotelu. Zwiedzanie MARRAKESZU, dawnej stolicy imperialnej Maroka, określanej mianem Perły Południa, z zabudowaniami w kolorze ochry i imponującymi murami miejskimi z XII w. W programie: XIX-wieczny pałac El-Bahia, najładniejsza rezydencja na terenie miasta, ogród Majorelle z domem słynnego projektanta mody Yves’a Saint-Laurenta i tropikalną atmosferą bugenwilli, bambusów i hibiskusów oraz niezliczoną liczbą kaktusów, XII-wieczny meczet Al-Kutubijja (z zewnątrz) – jeden z największych meczetów zachodniego islamu, najwyższy obiekt na marrakeskiej medynie, duma miasta i najważniejszy punkt orientacyjny, Grobowce Saadytów – kompleks bogato zdobionych mauzoleów z XVI w. Obiad. Spacer po medynie wpisanej na listę UNESCO i Dżamaa Al-Fna – placu Cudów. Jest to największy plac na marrakeskiej medynie i jednocześnie największa atrakcja turystyczna miasta. Można tu spotkać zaklinaczy węży, akrobatów, żonglerów, berberyjskich legendziarzy i sprzedawców szczęścia. Plac budzi się wieczorem, pełen egzotycznych dźwięków, rytmów i zapachów. Kolacja z pokazem folklorystycznym w typowej marokańskiej restauracji. Powrót do hotelu, nocleg.

3. DZIEŃ. AL DŻADIDA - CASABLANCA (trasa: ok. 300 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do dawnej kolonii Portugalskiej – AL. DŻADIDY. Spacer po starym portugalskim mieście w którym meczety, synagogi i kościoły bezkonfliktowo ze sobą sąsiadują. Panoramiczne zwiedzanie Twierdzy Mazagan, wpisanej na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Wizyta w starej podziemnej Cysternie Portugalskiej, której piękno może być porównywane tylko z cysterną w Stambule. Przejazd do CASABLANKI – największego miasta Maroka i jednej z czterech największych metropolii afrykańskich, gospodarczej stolicy kraju. Obiad w Casablance. Zwiedzanie: plac Mohammeda V – administracyjne centrum miasta z architekturą neomauretańską i art déco, przejazd nabrzeżem atlantyckim, w dalszej części zwiedzanie Meczetu Hassana II. Meczet jest najnowocześniejszą świątynią muzułmańską w Afryce Północnej i trzecią co do wielkości po meczecie w Mekce i Medynie budowlą sakralną, stanowiącą symbol i znak rozpoznawczy miasta. Imponujący ogromem i przepychem, ma najwyższy na świecie, bogato zdobiony minaret o wysokości 200 m. Przejazd do Anfy – dzielnicy rezydencji pełnej luksusowych budowli i bujnych ogrodów. Przejazd do hotelu w Casablance. Zakwaterowanie, kolacja i nocleg.

4. DZIEŃ. RABAT - MEKNES - MOULAY IDRISS - VOLUBILIS (trasa: ok. 230 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do RABATU, administracyjnej stolicy Maroka. Zwiedzanie: imponujący pałac królewski z okazałą bramą Bab ar-Rouah, 44-metrowa wieża Hassana – symbol marokańskiej stolicy, jedyna pozostałość po nigdy niedokończonym meczecie Hassana z XII w., wizyta w zbudowanym w tradycyjnym, marokańskim stylu mauzoleum Mohammeda V, które mieści grób władcy i jego synów w tym Hassana II, poprzedniego króla Maroka, i wreszcie malownicza Kazba Udaja z monumentalną bramą i Ogrodami Andaluzyjskimi. Przejazd do MEKNES – królewskiego miasta wpisanego na listę UNESCO, słynącego z majestatycznych bram i murów obronnych, zwanego Wersalem Maroka. Spacer obok monumentalnej Bab al-Mansour – jednej z najbardziej okazałych bram miejskich w Maroku, przejście w okolice starych murów fortyfikacyjnych. Zwiedzanie mauzoleum Moulaya Ismaila – jednego z najokrutniejszych sułtanów. Obiad. Przejazd obok świętego miasta MOULAY IDRISS, malowniczo położonego na szczycie wzgórza. Przejazd do VOLUBILIS. Krótkie zwiedzanie ruin starożytnego miasta z kompleksem najważniejszych rzymskich wykopalisk Maroka, figurujących na liście UNESCO. Przejazd do hotelu w Fezie, zakwaterowanie, kolacja i nocleg.

5. DZIEŃ. FEZ
Śniadanie. Całodzienne zwiedzanie FEZU, najstarszego i najbardziej dostojnego miasta sułtańskiego, stolicy religijnej, kulturalnej i intelektualnej Maroka, miasta tysiąca meczetów. Spacer po Fez El-Bali – labiryncie 9 tys. krętych uliczek, najlepiej zachowanej medyny świata arabskiego objętej patronatem UNESCO: meczet i uniwersytet Al-Karawijjin z IX w. (z zewnątrz) – najstarszy w świecie zachodniego islamu, najpiękniej ozdobiony, mogący pomieścić nawet 20 tys. wiernych, Garbarnie Chouwara, najczęściej fotografowane miejsce w Fezie, zachwycające bogactwem kolorów, medresa Al-Attarin (zwiedzanie) – perła architektury mauretańskiej. Dalej trasa prowadzi w okolice placu En-Nejjarine, jednego z najprzyjemniejszych miejsc w Fezie, z fontanną En-Nejjarine z połowy XIX w. Obiad. Spacer po otoczonym okazałymi murami miejskimi Fez el-Jedid z Dar al-Makhzen – pałacem królewskim z okazałą bramą misternie zdobioną, bogatą ornamentyką i kaligrafią. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

6. DZIEŃ. BENI MELLAL - WODOSPAD UZUD - MARRAKESZ (trasa: ok. 545 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie. Wyjazd do BENI MELLAL, małego miasta położonego na skraju lasów oliwnych. Przejazd przez berberyjskie wioski słynne z wyrobów rzemieślniczych w kierunku Marrakeszu. Po drodze można podziwiać wspaniałe krajobrazy Atlasu Średniego. Obiad. Fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu, wycieczka odbywa się przy udziale wszystkich uczestników): przejazd nad WODOSPAD UZUD, który jest jednym z najbardziej urokliwych miejsc w Maroku. Woda spada z ceglastoczerwonych skał o wysokości 110 m, z licznymi kaskadami. Przejazd do hotelu w MARRAKESZU, zakwaterowanie, kolacja i nocleg.

7. DZIEŃ. ESSAOUIRA - AGADIR (trasa: ok. 340 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do ESSAOUIRY, warownego miasta portowego założonego przez Portugalczyków w połowie XV w. Spacer po spokojnej medynie objętej patronatem UNESCO, pełnej wąskich, krętych uliczek z uroczymi, bielonymi domami, licznymi sklepikami z wyrobami z drewna tui, z których słynie miasto. Najpopularniejszym i najbardziej fotogenicznym obiektem, przyciągającym rzesze turystów, są masywne fortyfikacje miejskie wzdłuż wybrzeża Oceanu Atlantyckiego, skąd rozciąga się wspaniały, iście filmowy widok („Królestwo Niebieskie”, „Gra o Tron”) na Wyspy Purpurowe. Obiad. Przejazd do AGADIRU – kurortu wypoczynkowego w Maroku. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja i nocleg.

8. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykwaterowanie i przejazd na lotnisko w Agadirze. Przelot do Polski. Dla osób, które przedłużają pobyt o tygodniowy wypoczynek: śniadanie, wykwaterowanie, transfer do wybranego hotelu.

7 noclegów w hotelach***; 2-os. pokoje (możliwość 1 dostawki) z łazienkami • wyżywienie: 7 śniadań, 6 obiadów, 7 kolacji, w tym jedna w marokańskiej restauracji • przelot • przejazd autokarem lub minibusem • opieka pilota • ubezpieczenie KL i NW

 1. Obowiązkowa dopłata do usługi Rozkład Premium (dot. wybranych rozkładów lotów)/os.: 60 PLN.
 2. Obowiązkowe opłaty na miejscu: bilety wstępu i lokalni przewodnicy, tour guide: ok. 90 EUR, napiwki: ok. 4 EUR/os./dzień.
 3. Opłaty fakultatywne: wycieczka nad wodospad Uzud: ok. 18 EUR (wymagany udział wszystkich uczestników).
 4. Meczet Hassana II jest zamknięty dla zwiedzających podczas świąt muzułmańskich.
5,4 / 6
98% klientów wystawiło opinię dobrą lub bardzo dobrą

Klienci doceniają:

 • Program wycieczki/trasę
 • Komfort podróży
 • Standard autokaru
Informacje o regionie

Maroko

Tajemnicze królestwo, nazywane Krajem Zachodzącego Słońca od lat przyciąga jak magnes turystów z całego świata. Intryguje mieszanką kultur, orientalną architekturą, majestatycznymi krajobrazami i tajemniczymi kazbami. W proponowanych programach same perły Maroka.

PLAN WYCIECZKI
1. DZIEŃ.
Zbiórka uczestników na lotnisku. Przylot do Agadiru. Transfer do hotelu. Zakwaterowanie, kolacja i nocleg.
2. DZIEŃ. MARRAKESZ (trasa: ok. 260 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd przez majestatyczne góry Atlas do Marrakeszu, zakwaterowanie w hotelu. Zwiedzanie MARRAKESZU, dawnej stolicy imperialnej Maroka, określanej mianem Perły Południa, z zabudowaniami w kolorze ochry i imponującymi murami miejskimi z XII w. W programie: XIX-wieczny pałac El-Bahia, najładniejsza rezydencja na terenie miasta, ogród Majorelle z domem słynnego projektanta mody Yves’a Saint-Laurenta i tropikalną atmosferą bugenwilli, bambusów i hibiskusów oraz niezliczoną liczbą kaktusów, XII-wieczny meczet Al-Kutubijja (z zewnątrz) – jeden z największych meczetów zachodniego islamu, najwyższy obiekt na marrakeskiej medynie, duma miasta i najważniejszy punkt orientacyjny, Grobowce Saadytów – kompleks bogato zdobionych mauzoleów z XVI w. Obiad. Spacer po medynie wpisanej na listę UNESCO i Dżamaa Al-Fna – placu Cudów. Jest to największy plac na marrakeskiej medynie i jednocześnie największa atrakcja turystyczna miasta. Można tu spotkać zaklinaczy węży, akrobatów, żonglerów, berberyjskich legendziarzy i sprzedawców szczęścia. Plac budzi się wieczorem, pełen egzotycznych dźwięków, rytmów i zapachów. Kolacja z pokazem folklorystycznym w typowej marokańskiej restauracji. Powrót do hotelu, nocleg.
3. DZIEŃ. AL DŻADIDA - CASABLANCA (trasa: ok. 300 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do dawnej kolonii Portugalskiej – AL. DŻADIDY. Spacer po starym portugalskim mieście w którym meczety, synagogi i kościoły bezkonfliktowo ze sobą sąsiadują. Panoramiczne zwiedzanie Twierdzy Mazagan, wpisanej na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Wizyta w starej podziemnej Cysternie Portugalskiej, której piękno może być porównywane tylko z cysterną w Stambule. Przejazd do CASABLANKI – największego miasta Maroka i jednej z czterech największych metropolii afrykańskich, gospodarczej stolicy kraju. Obiad w Casablance. Zwiedzanie: plac Mohammeda V – administracyjne centrum miasta z architekturą neomauretańską i art déco, przejazd nabrzeżem atlantyckim, w dalszej części zwiedzanie Meczetu Hassana II. Meczet jest najnowocześniejszą świątynią muzułmańską w Afryce Północnej i trzecią co do wielkości po meczecie w Mekce i Medynie budowlą sakralną, stanowiącą symbol i znak rozpoznawczy miasta. Imponujący ogromem i przepychem, ma najwyższy na świecie, bogato zdobiony minaret o wysokości 200 m. Przejazd do Anfy – dzielnicy rezydencji pełnej luksusowych budowli i bujnych ogrodów. Przejazd do hotelu w Casablance. Zakwaterowanie, kolacja i nocleg.
4. DZIEŃ. RABAT - MEKNES - MOULAY IDRISS - VOLUBILIS (trasa: ok. 230 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do RABATU, administracyjnej stolicy Maroka. Zwiedzanie: imponujący pałac królewski z okazałą bramą Bab ar-Rouah, 44-metrowa wieża Hassana – symbol marokańskiej stolicy, jedyna pozostałość po nigdy niedokończonym meczecie Hassana z XII w., wizyta w zbudowanym w tradycyjnym, marokańskim stylu mauzoleum Mohammeda V, które mieści grób władcy i jego synów w tym Hassana II, poprzedniego króla Maroka, i wreszcie malownicza Kazba Udaja z monumentalną bramą i Ogrodami Andaluzyjskimi. Przejazd do MEKNES – królewskiego miasta wpisanego na listę UNESCO, słynącego z majestatycznych bram i murów obronnych, zwanego Wersalem Maroka. Spacer obok monumentalnej Bab al-Mansour – jednej z najbardziej okazałych bram miejskich w Maroku, przejście w okolice starych murów fortyfikacyjnych. Zwiedzanie mauzoleum Moulaya Ismaila – jednego z najokrutniejszych sułtanów. Obiad. Przejazd obok świętego miasta MOULAY IDRISS, malowniczo położonego na szczycie wzgórza. Przejazd do VOLUBILIS. Krótkie zwiedzanie ruin starożytnego miasta z kompleksem najważniejszych rzymskich wykopalisk Maroka, figurujących na liście UNESCO. Przejazd do hotelu w Fezie, zakwaterowanie, kolacja i nocleg.
5. DZIEŃ. FEZ
Śniadanie. Całodzienne zwiedzanie FEZU, najstarszego i najbardziej dostojnego miasta sułtańskiego, stolicy religijnej, kulturalnej i intelektualnej Maroka, miasta tysiąca meczetów. Spacer po Fez El-Bali – labiryncie 9 tys. krętych uliczek, najlepiej zachowanej medyny świata arabskiego objętej patronatem UNESCO: meczet i uniwersytet Al-Karawijjin z IX w. (z zewnątrz) – najstarszy w świecie zachodniego islamu, najpiękniej ozdobiony, mogący pomieścić nawet 20 tys. wiernych, Garbarnie Chouwara, najczęściej fotografowane miejsce w Fezie, zachwycające bogactwem kolorów, medresa Al-Attarin (zwiedzanie) – perła architektury mauretańskiej. Dalej trasa prowadzi w okolice placu En-Nejjarine, jednego z najprzyjemniejszych miejsc w Fezie, z fontanną En-Nejjarine z połowy XIX w. Obiad. Spacer po otoczonym okazałymi murami miejskimi Fez el-Jedid z Dar al-Makhzen – pałacem królewskim z okazałą bramą misternie zdobioną, bogatą ornamentyką i kaligrafią. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.
6. DZIEŃ. BENI MELLAL - WODOSPAD UZUD - MARRAKESZ (trasa: ok. 545 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie. Wyjazd do BENI MELLAL, małego miasta położonego na skraju lasów oliwnych. Przejazd przez berberyjskie wioski słynne z wyrobów rzemieślniczych w kierunku Marrakeszu. Po drodze można podziwiać wspaniałe krajobrazy Atlasu Średniego. Obiad. Fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu, wycieczka odbywa się przy udziale wszystkich uczestników): przejazd nad WODOSPAD UZUD, który jest jednym z najbardziej urokliwych miejsc w Maroku. Woda spada z ceglastoczerwonych skał o wysokości 110 m, z licznymi kaskadami. Przejazd do hotelu w MARRAKESZU, zakwaterowanie, kolacja i nocleg.
7. DZIEŃ. ESSAOUIRA - AGADIR (trasa: ok. 340 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do ESSAOUIRY, warownego miasta portowego założonego przez Portugalczyków w połowie XV w. Spacer po spokojnej medynie objętej patronatem UNESCO, pełnej wąskich, krętych uliczek z uroczymi, bielonymi domami, licznymi sklepikami z wyrobami z drewna tui, z których słynie miasto. Najpopularniejszym i najbardziej fotogenicznym obiektem, przyciągającym rzesze turystów, są masywne fortyfikacje miejskie wzdłuż wybrzeża Oceanu Atlantyckiego, skąd rozciąga się wspaniały, iście filmowy widok („Królestwo Niebieskie”, „Gra o Tron”) na Wyspy Purpurowe. Obiad. Przejazd do AGADIRU – kurortu wypoczynkowego w Maroku. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja i nocleg.
8. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykwaterowanie i przejazd na lotnisko w Agadirze. Przelot do Polski. Dla osób, które przedłużają pobyt o tygodniowy wypoczynek: śniadanie, wykwaterowanie, transfer do wybranego hotelu.

ŚWIADCZENIA: 7 noclegów w hotelach***; 2-os. pokoje (możliwość 1 dostawki) z łazienkami • wyżywienie: 7 śniadań, 6 obiadów, 7 kolacji, w tym jedna w marokańskiej restauracji • przelot • przejazd autokarem lub minibusem • opieka pilota • ubezpieczenie KL i NW

UWAGI:
 1. Obowiązkowa dopłata do usługi Rozkład Premium (dot. wybranych rozkładów lotów)/os.: 60 PLN.
 2. Obowiązkowe opłaty na miejscu: bilety wstępu i lokalni przewodnicy, tour guide: ok. 90 EUR, napiwki: ok. 4 EUR/os./dzień.
 3. Opłaty fakultatywne: wycieczka nad wodospad Uzud: ok. 18 EUR (wymagany udział wszystkich uczestników).
 4. Meczet Hassana II jest zamknięty dla zwiedzających podczas świąt muzułmańskich.
Położenie na mapie
Opinie klientów
5,4 / 6
Ogólna ocena
z 1451 opinii
98%
klientów wystawiło opinię dobrą lub bardzo dobrą
98%
klientów wystawiło opinię dobrą lub bardzo dobrą

Klienci doceniają m.in:

 • Program wycieczki/trasę
 • Komfort podróży
 • Standard autokaru
5 / 6
50+ lat, z partnerem/ką listopad 2018
Wycieczka pod kazdym wzgledem dobra,tylko pogoda nie dopisała. rozwiń
Wycieczka pod kazdym wzgledem dobra,tylko pogoda nie dopisała.
 • 5
 • 4
 • 6
 • 5
 • 5
zwiń
5 / 6
50+ lat, z partnerem/ką październik 2018
Dobra rozwiń
Dobra
 • 6
 • 5
 • 4
 • 4
 • 4
zwiń
3 / 6
50+ lat, z partnerem/ką październik 2018
Uczestnicy wycieczki przylatujący z Poznania do Agadiru nocą przeszli szkołę przeżycia. Transfer do hotelu odbywał się w nocy. W pokojach hotelowych byliśmy o godz.3,15 -3,30 (poświadczone (...) rozwiń
Uczestnicy wycieczki przylatujący z Poznania do Agadiru nocą przeszli szkołę przeżycia. Transfer do hotelu odbywał się w nocy. W pokojach hotelowych byliśmy o godz.3,15 -3,30 (poświadczone zdjęciem) nad ranem.zimna kolacja czekała oczywiście zimna.Po przygotowaniu do spania jak najszybciej 3,45. Rano już o godz.5,00- 5,30 musieliśmy wstać ażeby zdążyć na śniadanie o godz. 6 do 6.30 wyjazd za 15 siódma lub o siódmej. W autobusie na trasie do Marrakeszu prawie wszyscy byli nieprzytomni z niewyspania i tym samym z przemęczenia.miała to być przyjemność i atrakcja oglądania gór Atlas a było wielkie zmęczenie i spanie (wyjątek mała grupa która przeleciała z Katowic)Zwiedzanie Marrakeszu obywało się w tempie marszowym.Dobrze ,że nie skończyło się to zawałem. tzw marszruta.W tym samym dniu zmęczeni do ostatnich granic uczestniczyliśmy na kolacji z pokazem folklorystycznym w marokańskiej restauracji. Jeżeli to się nie zmieni to może dojść do tragedii i ulec zawałowi serca. Drugim nieporozumieniem to był hotel w Rabacie z zagrzybionym pokojem , brudem i śniadanie podane na początku tyko z serem i pieczywem., dopiero na moją dość ostrą uwagę podano masło na tacy. Nieporozumieniem jest również sprawa rozliczeń obowiązkowych opłat.Przed odlotem zapytałem się czy obowiązkowe opłaty ulegają zmianie otrzymałem odpowiedź,że nie.Żądając rozliczenia obowiązkowych opłat (które zwiększono z 95EURO do 115 EURO) Pani pilot Magda odpowiedziała,że nie przedstawi mi rozliczenia kosztów.Dla mnie jest to wielkie nieporozumienie ponieważ każdy tzn poniesiony wydatek (koszt) powinien być udokumentowany. Te niedobory Częściowo zrekompensowało piękno Tzw RABAT na BERBERA. Wasz Długoletni klient waszego biura.
 • 3
 • 3
 • 4
 • 4
 • 4
zwiń
5 / 6
26-30 lat, z partnerem/ką październik 2018
Dużo zwiedzania, podziwiania widoków i o to właśnie chodziło! Pani Magda wspaniale wprowadziła nas w marokański świat zwyczajów, nakazów i zakazów. Grupa na wycieczce była różnorodna wiekowo i (...) rozwiń
Dużo zwiedzania, podziwiania widoków i o to właśnie chodziło! Pani Magda wspaniale wprowadziła nas w marokański świat zwyczajów, nakazów i zakazów. Grupa na wycieczce była różnorodna wiekowo i zgrana. Jest to wycieczka objazdowa, więc nie nadaje się dla dzieci czy ludzi schorowanych, całej reszcie(bez względu na wiek!) polecam!
 • 5
 • 5
 • 3
 • 5
 • 5
zwiń
2 / 6
41-50 lat, z partnerem/ką październik 2018
Fajne miejsca, ale sporo uwag krytycznych co do organizacji. Główne uwagi: 1. zbyt duża grupa,2. chaotyczny i mało wiarygodny przekaz ze strony pilota, 3. mało czasu wolnego w ciekawych (...) rozwiń
Fajne miejsca, ale sporo uwag krytycznych co do organizacji. Główne uwagi: 1. zbyt duża grupa,2. chaotyczny i mało wiarygodny przekaz ze strony pilota, 3. mało czasu wolnego w ciekawych miejscach, 4. bardzo kiepski hotel w Rabacie (czy on naprawdę ma 3 gwiazdki?), miałem wrażenie, że nasza grupa to byli jego jedyni goście - aha i serwują najgorszy i najdroższy zarazem pseudo świeżo wyciskany sok pomarańczowy na całej trasie, 5. długi czas oczekiwania na podanie obiadów (Casablanca, Essuira), 6. a właściwie dlaczego możliwość obejrzenia wodospadów Ouzoud podczas przejazdu z Fezu do Marakeszu jest za dodatkową opłatą? - tego dnia poza długą jazdą autokarem i objadem w Beni Mellal nie ma w zasadzie innych punktów programu.
 • 4
 • 3
 • 2
 • 4
 • 4
zwiń
1 / 6
50+ lat, z partnerem/ką październik 2018
brak opisu rozwiń
brak opisu
 • 3
 • 2
 • 2
 • 4
 • 4
zwiń
5 / 6
50+ lat, sam/a październik 2018
brak opisu rozwiń
brak opisu
 • 6
 • 5
 • 6
 • 5
 • 6
zwiń
5 / 6
50+ lat, z partnerem/ką październik 2018
brak opisu rozwiń
brak opisu
 • 4
 • 4
 • 3
 • 5
 • 5
zwiń
4 / 6
50+ lat, z partnerem/ką październik 2018
brak opisu rozwiń
brak opisu
 • 3
 • 3
 • 3
 • 4
 • 4
zwiń
4 / 6
41-50 lat, z partnerem/ką październik 2018
Wycieczka ciekawa. Jednak program przeładowany. Szczególnie koniecznością przemieszczania się autokarem. Dzienne odległości przejazdu powyżej 500 km są nieporozumieniem. Zajmuje to cały dzień z (...) rozwiń
Wycieczka ciekawa. Jednak program przeładowany. Szczególnie koniecznością przemieszczania się autokarem. Dzienne odległości przejazdu powyżej 500 km są nieporozumieniem. Zajmuje to cały dzień z tylko tygodniowej wycieczki. Takie odległości powinny być pokonywane samolotami ewentualnie nocnymi pociągami. Program wycieczki powinien obejmować tylko Północną część Maroka lub tylko południową. W programie zwiedzania północnych części Marka nie powinno być Agadiru. Jest to tylko i wyłącznie miejscowość turystyczna nastawiona na pobyt.
 • 4
 • 2
 • 6
 • 5
 • 5
zwiń
6 / 6
41-50 lat, z partnerem/ką październik 2018
Wycieczka dobrze zorganizowana. Pani przewodnik Magda, choć trochę z dystansem, miała dużą wiedzę o Maroku, co przybliżyło nam ten klimatyczny kraj. W porównaniu z Egiptem, niestety Maroko nie (...) rozwiń
Wycieczka dobrze zorganizowana. Pani przewodnik Magda, choć trochę z dystansem, miała dużą wiedzę o Maroku, co przybliżyło nam ten klimatyczny kraj. W porównaniu z Egiptem, niestety Maroko nie jest aż tak bogate w zabytki klasy światowej. Natomiast Marokańczycy bardzo przyjaźni i pomocni, nie tak nachalni jak Egipcjanie. Generalnie wycieczka godna polecenia.
 • 6
 • 4
 • 5
 • 6
 • 6
zwiń
3 / 6
50+ lat, z partnerem/ką październik 2018
Przylot z Poznania i dotarcie do hotelu o godz.3.a pobudka o 5.30 - lekka przesada,nic dziwnego,że nie wszyscy zdążyli na autobus.Dzień,w którym spędzamy 14 godzin w autokarze,polecam autorowi (...) rozwiń
Przylot z Poznania i dotarcie do hotelu o godz.3.a pobudka o 5.30 - lekka przesada,nic dziwnego,że nie wszyscy zdążyli na autobus.Dzień,w którym spędzamy 14 godzin w autokarze,polecam autorowi tego pomysłu,powinien przynajmniej raz w tygodniu przemierzać tę trasę, oczywiście autokarem.Pilot- p.Magda nie spełniła naszych oczekiwań, dlatego serdecznie pozdrawiam p.Zuzę - pilota wycieczki objazdowej po Portugalii, to była klasa. A poza tymi uwagami,cieszymy się,że mieliśmy okazję poznać (wprawdzie pobieżnie),inną kulturę,piękny kraj i sympatycznych ludzi.
 • 4
 • 5
 • 5
 • 5
 • 5
zwiń
4 / 6
31-40 lat, z partnerem/ką październik 2018
Maroko piękne, kolorowe. Wycieczka zdecydowanie warta polecenia. Wiedza pilota imponująca. Minusy: oczywiście paskudny i brudny hotel w Rabacie, ale wszyscy o tym wiemy, wszyscy na niego (...) rozwiń
Maroko piękne, kolorowe. Wycieczka zdecydowanie warta polecenia. Wiedza pilota imponująca. Minusy: oczywiście paskudny i brudny hotel w Rabacie, ale wszyscy o tym wiemy, wszyscy na niego narzekamy a i tak nadal Itaka z niego korzysta. Jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o pieniądze... Dodatkowo mile by było widziane wifi w autokarze.
 • 5
 • 3
 • 4
 • 4
 • 4
zwiń
6 / 6
41-50 lat, z partnerem/ką październik 2018
możliwość kontaktu z kulturą arabską, historią, elementami egzotyki. rozwiń
możliwość kontaktu z kulturą arabską, historią, elementami egzotyki.
 • 5
 • 4
 • 5
 • 5
 • 5
zwiń
3 / 6
31-40 lat, z partnerem/ką październik 2018
Generalnie wycieczka ciekawa z wieloma mankamentami organizacyjnymi. Pierwszym nieporozumieniem był przylot do Agadiru o godz. 3 nad ranem, a o godz. 5 pobudka i niestety przez to zmarnowany (...) rozwiń
Generalnie wycieczka ciekawa z wieloma mankamentami organizacyjnymi. Pierwszym nieporozumieniem był przylot do Agadiru o godz. 3 nad ranem, a o godz. 5 pobudka i niestety przez to zmarnowany dzień w Marrakeszu (prawie każdy był zmęczony po nieprzespanej nocy, a Marrakesz był największą atrakcją podczas tej wycieczki). Naszym pilotem była Pani Lena, osoba bardzo sympatyczna ale niestety odniosłam wrażenie że jest pierwszy raz w Maroku. Ograniczyła się tylko do roli tłumacza lokalnych przewodników, w autokarze milczała. W opiniach na stronie Itaki cały czas pojawia się opis hotelu w Rabacie, niestety musze to potwierdzić. Hotel w Rabacie był położony w nieciekawej dzielnicy, pokoje były brudne a do łazienki strach było wejść. Mimo, że nawet nasza przewodniczka nas o nim uprzedziła (czyli Itaka zna problem od dawna), to niestety nic z tym nie robi. Warto rozważyć wynajem pokoju w Rabacie na własny koszt.
 • 4
 • 3
 • 5
 • 3
 • 3
zwiń
6 / 6
41-50 lat, ze znajomymi październik 2018
Wycieczkę pod kontem organizacyjnym oceniam bardzo dobrze po za tym że godziny przylotu do hotelu w Agadirze były fatalne (o 3.00 byliśmy zakwaterowani a o 5.00 pobudka, przejazd i bardzo (...) rozwiń
Wycieczkę pod kontem organizacyjnym oceniam bardzo dobrze po za tym że godziny przylotu do hotelu w Agadirze były fatalne (o 3.00 byliśmy zakwaterowani a o 5.00 pobudka, przejazd i bardzo intensywny dzien w Marakeszu). Ogólnie bardzo dobra organizacja, nasza przewodniczka, pani Lena, bardzo dobrze radziła sobie z 43 osobową grupą. Zrealizowaliśmy wszystkie punkty programu.
 • 6
 • 4
 • 4
 • 5
 • 5
zwiń
5 / 6
50+ lat, z partnerem/ką październik 2018
bardzo pozytywna,dobrze zorganizowana,dobre hotele,miła przewodniczka rozwiń
bardzo pozytywna,dobrze zorganizowana,dobre hotele,miła przewodniczka
 • 5
 • 5
 • 5
 • 5
 • 5
zwiń
6 / 6
50+ lat, z partnerem/ką wrzesień 2018
Wycieczka godna polecenia. Pilot Agnieszka na 6 z plusem - miła uczynna, zawsze pomocna i z dużą wiedzą o Maroku. Trochę za mało czasu w Marakeszu - brak czasu na Marakesz nocą. Ale ogólnie (...) rozwiń
Wycieczka godna polecenia. Pilot Agnieszka na 6 z plusem - miła uczynna, zawsze pomocna i z dużą wiedzą o Maroku. Trochę za mało czasu w Marakeszu - brak czasu na Marakesz nocą. Ale ogólnie wrażenia bardzo dobre.Tylko ten hotel w Rabacie to porażka i dlatego obniża ocenę za hotele, choć pozostałe były bardzo dobre.
 • 5
 • 5
 • 6
 • 6
 • 6
zwiń
5 / 6
50+ lat, z partnerem/ką wrzesień 2018
Witam .Wycieczka dobrze zorganizowana PANI pilot Agnieszka super. Kierowca prowadzil autokar bezpiecznie .Wycieczke polecam. rozwiń
Witam .Wycieczka dobrze zorganizowana PANI pilot Agnieszka super. Kierowca prowadzil autokar bezpiecznie .Wycieczke polecam.
 • 5
 • 5
 • 5
 • 5
 • 5
zwiń
5 / 6
50+ lat, sam/a wrzesień 2018
Bardzo bogaty program,Pani rezydentka Agnieszka super, uczestnicy wycieczki również rozwiń
Bardzo bogaty program,Pani rezydentka Agnieszka super, uczestnicy wycieczki również
 • 5
 • 5
 • 4
 • 5
 • 5
zwiń
6 / 6
50+ lat, z partnerem/ką wrzesień 2018
Wycieczka ciekawa, o bogatym programie, z dużą dozą egzotyki. Możliwość obejrzenia światowej klasy zabytków, poznania odmiennej kultury w wielu wymiarach: religii, zwyczajów, budownictwa, (...) rozwiń
Wycieczka ciekawa, o bogatym programie, z dużą dozą egzotyki. Możliwość obejrzenia światowej klasy zabytków, poznania odmiennej kultury w wielu wymiarach: religii, zwyczajów, budownictwa, kuchni, strojów.
 • 5
 • 4
 • 5
 • 5
 • 5
zwiń
6 / 6
50+ lat, z partnerem/ką wrzesień 2018
Wycieczka objazdowa spełniła nasze oczekiwanie. Była bardzo dobrze zorganizowana. Pani Agnieszka- pilot dzieliła się z nami swoim ogromem wiedzy o Maroku. Polecam tym wszystkim którzy chcą (...) rozwiń
Wycieczka objazdowa spełniła nasze oczekiwanie. Była bardzo dobrze zorganizowana. Pani Agnieszka- pilot dzieliła się z nami swoim ogromem wiedzy o Maroku. Polecam tym wszystkim którzy chcą chociaż w pigułce poznać ten piękny kolorowy kraj.
 • 6
 • 4
 • 5
 • 5
 • 5
zwiń
6 / 6
50+ lat, z partnerem/ką wrzesień 2018
Wycieczka dobrze zorganizowana, trasa atrakcyjna, dopracowana czasowo, rewelacyjna Pani Agnieszka - przewodnik z dużą wiedzą i zaangażowaniem. Minusy : hotel w Rabacie. rozwiń
Wycieczka dobrze zorganizowana, trasa atrakcyjna, dopracowana czasowo, rewelacyjna Pani Agnieszka - przewodnik z dużą wiedzą i zaangażowaniem. Minusy : hotel w Rabacie.
 • 6
 • 4
 • 4
 • 6
 • 6
zwiń
5 / 6
41-50 lat, z partnerem/ką wrzesień 2018
pozytywna rozwiń
pozytywna
 • 6
 • 5
 • 5
 • 5
 • 6
zwiń
5 / 6
50+ lat, z partnerem/ką wrzesień 2018
Bardzo ciekawa wycieczka, dużo można było zobaczyć. Myślę, że wiele zawdzięczamy (ogólna ocena wycieczki) super zorganizowanej, wyjątkowo kompetentnej pilotce, Pani Agnieszce. Energiczna, (...) rozwiń
Bardzo ciekawa wycieczka, dużo można było zobaczyć. Myślę, że wiele zawdzięczamy (ogólna ocena wycieczki) super zorganizowanej, wyjątkowo kompetentnej pilotce, Pani Agnieszce. Energiczna, uśmiechnięta, z dużą wiedzą na temat zwiedzanych miejsc, zwyczajów, religii i wszystkiego co związane z tym wyjazdem. Gdyby nie hotel w Rabacie, który zostawia wiele do życzenia, moja ocena byłaby wyższa.
 • 5
 • 4
 • 5
 • 5
 • 6
zwiń

Sprawdź cenę

 • Dojazd własny
Cena/os.:
3 349 Pln -53%
1 549pln Razem Szczegóły ceny 3 098 pln
 • Promocja Last minute Last minute

Infolinia

 • callcenter.tel_pl
 • 801 066 777
 • 77 4476 777
 • Infolinie dostępne: pn-pt 8-22 sob-ndz 9-20

Podziel się

Facebook Google+

Dlaczego warto?

 1. Kompletne ceny - nasze ceny nigdy nie zawierają żadnych ukrytych opłat.
 2. Gwarancja ubezpieczeniowa - 300 000 000 PLN
 3. Wygoda — rezerwujesz kiedy chcesz.
arrow-rightarrow-rightclockfacebooktwitter