phone mobile heart Biuro Podróży ITAKA Flag of Belarus airplane
> >Wyniki Wyszukiwania> >

Rabat na Berbera

Atuty oferty

 • Żagiel Itaki
 • najsłynniejsze miasta Maghrebu
 • majestatyczne góry Atlas
 • tajemnicze kazby
 • śniadania, obiady i kolacje w cenie
 • przedłuż wakacje w Maroku

Rabat na Berbera Kod: AGARABA

Trasa
2 549PLN
Dorośli: 2 3 posiłki Pt 24.05 – Pt 31.05.19 (8 dni)
Itaka

Rabat na Berbera Kod: AGARABA Maroko

Położenie na mapie Trasa

Marrakesz • Al Dżadida • Casablanca • Rabat • Meknes • Moulay Idriss • Volubilis • Fez • Beni Mellal • Wodospad Uzud • Marrakesz • Essaouira • Agadir

Fantastyczne spotkanie z bogatym dziedzictwem kulturowym Maroka, wizyty w najsłynniejszych miastach Maghrebu, dawnych stolicach Kraju Zachodzącego Słońca. W programie Marrakesz, który jak magnes przyciąga turystów pragnących poczuć prawdziwą atmosferę egzotycznej metropolii. Majestatyczne pejzaże gór Atlas, śmieszne kozy na drzewach arganowych i tajemnicze kazby doskonale nadają się do uwiecznienia na zdjęciach. Wspaniała orientalna architektura, zapachy przypraw, tęczowe kolory tkanin działają na wyobraźnię i kuszą, aby przedłużyć marokańskie wakacje o wypoczynek na plaży w wybranym hotelu z bogatej oferty ITAKI. Trasa w Maroku: ok. 1800 km. W 2019 r. wycieczka otrzymała ŻAGIEL ITAKI za atrakcyjny program.

Opis oferty

1. DZIEŃ.
Zbiórka uczestników na lotnisku. Bezpośredni przelot do Agadiru. Transfer do hotelu. Zakwaterowanie, kolacja i nocleg.

2. DZIEŃ. MARRAKESZ (trasa: ok. 260 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd przez majestatyczne góry Atlas do Marrakeszu, zakwaterowanie w hotelu. Zwiedzanie MARRAKESZU, dawnej stolicy imperialnej Maroka, określanej mianem Perły Południa, z zabudowaniami w kolorze ochry i imponującymi murami miejskimi z XII w. W programie: XIX-wieczny pałac El-Bahia, najładniejsza rezydencja na terenie miasta, ogród Majorelle z domem słynnego projektanta mody Yves’a Saint-Laurenta i tropikalną atmosferą bugenwilli, bambusów i hibiskusów oraz niezliczoną liczbą kaktusów, XII-wieczny meczet Al-Kutubijja (z zewnątrz) – jeden z największych meczetów zachodniego islamu, najwyższy obiekt na marrakeskiej medynie, duma miasta i najważniejszy punkt orientacyjny, Grobowce Saadytów – kompleks bogato zdobionych mauzoleów z XVI w. Obiad. Spacer po medynie wpisanej na listę UNESCO i Dżamaa Al-Fna – placu Cudów. Jest to największy plac na marrakeskiej medynie i jednocześnie największa atrakcja turystyczna miasta. Można tu spotkać zaklinaczy węży, akrobatów, żonglerów, berberyjskich legendziarzy i sprzedawców szczęścia. Plac budzi się wieczorem, pełen egzotycznych dźwięków, rytmów i zapachów. Kolacja z pokazem folklorystycznym w typowej marokańskiej restauracji. Powrót do hotelu, nocleg.

3. DZIEŃ. AL DŻADIDA - CASABLANCA (trasa: ok. 300 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do dawnej kolonii Portugalskiej – AL. DŻADIDY. Spacer po starym portugalskim mieście w którym meczety, synagogi i kościoły bezkonfliktowo ze sobą sąsiadują. Panoramiczne zwiedzanie Twierdzy Mazagan, wpisanej na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Wizyta w starej podziemnej Cysternie Portugalskiej, której piękno może być porównywane tylko z cysterną w Stambule. Przejazd do CASABLANKI – największego miasta Maroka i jednej z czterech największych metropolii afrykańskich, gospodarczej stolicy kraju. Obiad w Casablance. Zwiedzanie: plac Mohammeda V – administracyjne centrum miasta z architekturą neomauretańską i art déco, przejazd nabrzeżem atlantyckim, w dalszej części zwiedzanie Meczetu Hassana II. Meczet jest najnowocześniejszą świątynią muzułmańską w Afryce Północnej i trzecią co do wielkości po meczecie w Mekce i Medynie budowlą sakralną, stanowiącą symbol i znak rozpoznawczy miasta. Imponujący ogromem i przepychem, ma najwyższy na świecie, bogato zdobiony minaret o wysokości 200 m. Przejazd do Anfy – dzielnicy rezydencji pełnej luksusowych budowli i bujnych ogrodów. Przejazd do hotelu w Casablance. Zakwaterowanie, kolacja i nocleg.

4. DZIEŃ. RABAT - MEKNES - MOULAY IDRISS - VOLUBILIS (trasa: ok. 275 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do RABATU, administracyjnej stolicy Maroka. Zwiedzanie: imponujący pałac królewski z okazałą bramą Bab ar-Rouah, 44-metrowa wieża Hassana – symbol marokańskiej stolicy, jedyna pozostałość po nigdy niedokończonym meczecie Hassana z XII w., wizyta w zbudowanym w tradycyjnym, marokańskim stylu mauzoleum Mohammeda V, które mieści grób władcy i jego synów w tym Hassana II, poprzedniego króla Maroka, i wreszcie malownicza Kazba Udaja z monumentalną bramą i Ogrodami Andaluzyjskimi. Przejazd do MEKNES – królewskiego miasta wpisanego na listę UNESCO, słynącego z majestatycznych bram i murów obronnych, zwanego Wersalem Maroka. Spacer obok monumentalnej Bab al-Mansour – jednej z najbardziej okazałych bram miejskich w Maroku, przejście w okolice starych murów fortyfikacyjnych. Zwiedzanie mauzoleum Moulaya Ismaila – jednego z najokrutniejszych sułtanów. Obiad. Przejazd obok świętego miasta MOULAY IDRISS, malowniczo położonego na szczycie wzgórza. Przejazd do VOLUBILIS. Krótkie zwiedzanie ruin starożytnego miasta z kompleksem najważniejszych rzymskich wykopalisk Maroka, figurujących na liście UNESCO. Przejazd do hotelu w Fezie, zakwaterowanie, kolacja i nocleg.

5. DZIEŃ. FEZ
Śniadanie. Całodzienne zwiedzanie FEZU, najstarszego i najbardziej dostojnego miasta sułtańskiego, stolicy religijnej, kulturalnej i intelektualnej Maroka, miasta tysiąca meczetów. Spacer po Fez El-Bali – labiryncie 9 tys. krętych uliczek, najlepiej zachowanej medyny świata arabskiego objętej patronatem UNESCO: meczet i uniwersytet Al-Karawijjin z IX w. (z zewnątrz) – najstarszy w świecie zachodniego islamu, najpiękniej ozdobiony, mogący pomieścić nawet 20 tys. wiernych, Garbarnie Chouwara, najczęściej fotografowane miejsce w Fezie, zachwycające bogactwem kolorów, medresa Al-Attarin (zwiedzanie) – perła architektury mauretańskiej. Dalej trasa prowadzi w okolice placu En-Nejjarine, jednego z najprzyjemniejszych miejsc w Fezie, z fontanną En-Nejjarine z połowy XIX w. Obiad. Spacer po otoczonym okazałymi murami miejskimi Fez el-Jedid z Dar al-Makhzen – pałacem królewskim z okazałą bramą misternie zdobioną, bogatą ornamentyką i kaligrafią. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

6. DZIEŃ. BENI MELLAL - WODOSPAD UZUD - MARRAKESZ (trasa: ok. 595 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie. Wyjazd do BENI MELLAL, małego miasta położonego na skraju lasów oliwnych. Przejazd przez berberyjskie wioski słynne z wyrobów rzemieślniczych w kierunku Marrakeszu. Po drodze można podziwiać wspaniałe krajobrazy Atlasu Średniego. Obiad. Fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu, wycieczka odbywa się przy udziale wszystkich uczestników i w odpowiednich warunkach atmosferycznych): przejazd nad WODOSPAD UZUD, który jest jednym z najbardziej urokliwych miejsc w Maroku. Woda spada z ceglastoczerwonych skał o wysokości 110 m, z licznymi kaskadami. Przejazd do hotelu w MARRAKESZU, zakwaterowanie, kolacja i nocleg.

7. DZIEŃ. ESSAOUIRA - AGADIR (trasa: ok. 370 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do ESSAOUIRY, warownego miasta portowego założonego przez Portugalczyków w połowie XV w. Spacer po spokojnej medynie objętej patronatem UNESCO, pełnej wąskich, krętych uliczek z uroczymi, bielonymi domami, licznymi sklepikami z wyrobami z drewna tui, z których słynie miasto. Najpopularniejszym i najbardziej fotogenicznym obiektem, przyciągającym rzesze turystów, są masywne fortyfikacje miejskie wzdłuż wybrzeża Oceanu Atlantyckiego, skąd rozciąga się wspaniały, iście filmowy widok („Królestwo Niebieskie”, „Gra o Tron”) na Wyspy Purpurowe. Obiad. Przejazd do AGADIRU – kurortu wypoczynkowego w Maroku. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja i nocleg.

8. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykwaterowanie i przejazd na lotnisko w Agadirze. Przelot do Polski. Dla osób, które przedłużają pobyt o tygodniowy wypoczynek: śniadanie, wykwaterowanie, transfer do wybranego hotelu.

7 noclegów w hotelach***; 2-os. pokoje (możliwość 1 dostawki) z łazienkami • wyżywienie: 7 śniadań, 6 obiadów, 7 kolacji, w tym jedna w marokańskiej restauracji • przelot • przejazd autokarem lub minibusem • opieka pilota • ubezpieczenie KL i NW

 1. Obowiązkowa dopłata do usługi Rozkład Premium (dot. wybranych rozkładów lotów)/os.: 60 PLN.
 2. Obowiązkowe opłaty na miejscu: bilety wstępu i lokalni przewodnicy, tour guide: ok. 90 EUR, napiwki: ok. 4 EUR/os./dzień.
 3. Opłaty fakultatywne: wycieczka nad wodospad Uzud: ok. 18 EUR (wymagany udział wszystkich uczestników).
 4. Meczet Hassana II jest zamknięty dla zwiedzających podczas świąt muzułmańskich.
5,4 / 6
98% klientów wystawiło opinię dobrą lub bardzo dobrą

Klienci doceniają:

 • Program wycieczki/trasę
 • Komfort podróży
 • Standard autokaru
Informacje o regionie

Maroko

Tajemnicze królestwo, nazywane Krajem Zachodzącego Słońca od lat przyciąga jak magnes turystów z całego świata. Intryguje mieszanką kultur, orientalną architekturą, majestatycznymi krajobrazami i tajemniczymi kazbami. W proponowanych programach same perły Maroka.

PLAN WYCIECZKI
1. DZIEŃ.
Zbiórka uczestników na lotnisku. Bezpośredni przelot do Agadiru. Transfer do hotelu. Zakwaterowanie, kolacja i nocleg.
2. DZIEŃ. MARRAKESZ (trasa: ok. 260 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd przez majestatyczne góry Atlas do Marrakeszu, zakwaterowanie w hotelu. Zwiedzanie MARRAKESZU, dawnej stolicy imperialnej Maroka, określanej mianem Perły Południa, z zabudowaniami w kolorze ochry i imponującymi murami miejskimi z XII w. W programie: XIX-wieczny pałac El-Bahia, najładniejsza rezydencja na terenie miasta, ogród Majorelle z domem słynnego projektanta mody Yves’a Saint-Laurenta i tropikalną atmosferą bugenwilli, bambusów i hibiskusów oraz niezliczoną liczbą kaktusów, XII-wieczny meczet Al-Kutubijja (z zewnątrz) – jeden z największych meczetów zachodniego islamu, najwyższy obiekt na marrakeskiej medynie, duma miasta i najważniejszy punkt orientacyjny, Grobowce Saadytów – kompleks bogato zdobionych mauzoleów z XVI w. Obiad. Spacer po medynie wpisanej na listę UNESCO i Dżamaa Al-Fna – placu Cudów. Jest to największy plac na marrakeskiej medynie i jednocześnie największa atrakcja turystyczna miasta. Można tu spotkać zaklinaczy węży, akrobatów, żonglerów, berberyjskich legendziarzy i sprzedawców szczęścia. Plac budzi się wieczorem, pełen egzotycznych dźwięków, rytmów i zapachów. Kolacja z pokazem folklorystycznym w typowej marokańskiej restauracji. Powrót do hotelu, nocleg.
3. DZIEŃ. AL DŻADIDA - CASABLANCA (trasa: ok. 300 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do dawnej kolonii Portugalskiej – AL. DŻADIDY. Spacer po starym portugalskim mieście w którym meczety, synagogi i kościoły bezkonfliktowo ze sobą sąsiadują. Panoramiczne zwiedzanie Twierdzy Mazagan, wpisanej na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Wizyta w starej podziemnej Cysternie Portugalskiej, której piękno może być porównywane tylko z cysterną w Stambule. Przejazd do CASABLANKI – największego miasta Maroka i jednej z czterech największych metropolii afrykańskich, gospodarczej stolicy kraju. Obiad w Casablance. Zwiedzanie: plac Mohammeda V – administracyjne centrum miasta z architekturą neomauretańską i art déco, przejazd nabrzeżem atlantyckim, w dalszej części zwiedzanie Meczetu Hassana II. Meczet jest najnowocześniejszą świątynią muzułmańską w Afryce Północnej i trzecią co do wielkości po meczecie w Mekce i Medynie budowlą sakralną, stanowiącą symbol i znak rozpoznawczy miasta. Imponujący ogromem i przepychem, ma najwyższy na świecie, bogato zdobiony minaret o wysokości 200 m. Przejazd do Anfy – dzielnicy rezydencji pełnej luksusowych budowli i bujnych ogrodów. Przejazd do hotelu w Casablance. Zakwaterowanie, kolacja i nocleg.
4. DZIEŃ. RABAT - MEKNES - MOULAY IDRISS - VOLUBILIS (trasa: ok. 275 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do RABATU, administracyjnej stolicy Maroka. Zwiedzanie: imponujący pałac królewski z okazałą bramą Bab ar-Rouah, 44-metrowa wieża Hassana – symbol marokańskiej stolicy, jedyna pozostałość po nigdy niedokończonym meczecie Hassana z XII w., wizyta w zbudowanym w tradycyjnym, marokańskim stylu mauzoleum Mohammeda V, które mieści grób władcy i jego synów w tym Hassana II, poprzedniego króla Maroka, i wreszcie malownicza Kazba Udaja z monumentalną bramą i Ogrodami Andaluzyjskimi. Przejazd do MEKNES – królewskiego miasta wpisanego na listę UNESCO, słynącego z majestatycznych bram i murów obronnych, zwanego Wersalem Maroka. Spacer obok monumentalnej Bab al-Mansour – jednej z najbardziej okazałych bram miejskich w Maroku, przejście w okolice starych murów fortyfikacyjnych. Zwiedzanie mauzoleum Moulaya Ismaila – jednego z najokrutniejszych sułtanów. Obiad. Przejazd obok świętego miasta MOULAY IDRISS, malowniczo położonego na szczycie wzgórza. Przejazd do VOLUBILIS. Krótkie zwiedzanie ruin starożytnego miasta z kompleksem najważniejszych rzymskich wykopalisk Maroka, figurujących na liście UNESCO. Przejazd do hotelu w Fezie, zakwaterowanie, kolacja i nocleg.
5. DZIEŃ. FEZ
Śniadanie. Całodzienne zwiedzanie FEZU, najstarszego i najbardziej dostojnego miasta sułtańskiego, stolicy religijnej, kulturalnej i intelektualnej Maroka, miasta tysiąca meczetów. Spacer po Fez El-Bali – labiryncie 9 tys. krętych uliczek, najlepiej zachowanej medyny świata arabskiego objętej patronatem UNESCO: meczet i uniwersytet Al-Karawijjin z IX w. (z zewnątrz) – najstarszy w świecie zachodniego islamu, najpiękniej ozdobiony, mogący pomieścić nawet 20 tys. wiernych, Garbarnie Chouwara, najczęściej fotografowane miejsce w Fezie, zachwycające bogactwem kolorów, medresa Al-Attarin (zwiedzanie) – perła architektury mauretańskiej. Dalej trasa prowadzi w okolice placu En-Nejjarine, jednego z najprzyjemniejszych miejsc w Fezie, z fontanną En-Nejjarine z połowy XIX w. Obiad. Spacer po otoczonym okazałymi murami miejskimi Fez el-Jedid z Dar al-Makhzen – pałacem królewskim z okazałą bramą misternie zdobioną, bogatą ornamentyką i kaligrafią. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.
6. DZIEŃ. BENI MELLAL - WODOSPAD UZUD - MARRAKESZ (trasa: ok. 595 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie. Wyjazd do BENI MELLAL, małego miasta położonego na skraju lasów oliwnych. Przejazd przez berberyjskie wioski słynne z wyrobów rzemieślniczych w kierunku Marrakeszu. Po drodze można podziwiać wspaniałe krajobrazy Atlasu Średniego. Obiad. Fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu, wycieczka odbywa się przy udziale wszystkich uczestników i w odpowiednich warunkach atmosferycznych): przejazd nad WODOSPAD UZUD, który jest jednym z najbardziej urokliwych miejsc w Maroku. Woda spada z ceglastoczerwonych skał o wysokości 110 m, z licznymi kaskadami. Przejazd do hotelu w MARRAKESZU, zakwaterowanie, kolacja i nocleg.
7. DZIEŃ. ESSAOUIRA - AGADIR (trasa: ok. 370 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do ESSAOUIRY, warownego miasta portowego założonego przez Portugalczyków w połowie XV w. Spacer po spokojnej medynie objętej patronatem UNESCO, pełnej wąskich, krętych uliczek z uroczymi, bielonymi domami, licznymi sklepikami z wyrobami z drewna tui, z których słynie miasto. Najpopularniejszym i najbardziej fotogenicznym obiektem, przyciągającym rzesze turystów, są masywne fortyfikacje miejskie wzdłuż wybrzeża Oceanu Atlantyckiego, skąd rozciąga się wspaniały, iście filmowy widok („Królestwo Niebieskie”, „Gra o Tron”) na Wyspy Purpurowe. Obiad. Przejazd do AGADIRU – kurortu wypoczynkowego w Maroku. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja i nocleg.
8. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykwaterowanie i przejazd na lotnisko w Agadirze. Przelot do Polski. Dla osób, które przedłużają pobyt o tygodniowy wypoczynek: śniadanie, wykwaterowanie, transfer do wybranego hotelu.

ŚWIADCZENIA: 7 noclegów w hotelach***; 2-os. pokoje (możliwość 1 dostawki) z łazienkami • wyżywienie: 7 śniadań, 6 obiadów, 7 kolacji, w tym jedna w marokańskiej restauracji • przelot • przejazd autokarem lub minibusem • opieka pilota • ubezpieczenie KL i NW

UWAGI:
 1. Obowiązkowa dopłata do usługi Rozkład Premium (dot. wybranych rozkładów lotów)/os.: 60 PLN.
 2. Obowiązkowe opłaty na miejscu: bilety wstępu i lokalni przewodnicy, tour guide: ok. 90 EUR, napiwki: ok. 4 EUR/os./dzień.
 3. Opłaty fakultatywne: wycieczka nad wodospad Uzud: ok. 18 EUR (wymagany udział wszystkich uczestników).
 4. Meczet Hassana II jest zamknięty dla zwiedzających podczas świąt muzułmańskich.
Położenie na mapie
Opinie klientów
5,4 / 6
Ogólna ocena
z 1565 opinii
98%
klientów wystawiło opinię dobrą lub bardzo dobrą
98%
klientów wystawiło opinię dobrą lub bardzo dobrą

Klienci doceniają m.in:

 • Program wycieczki/trasę
 • Komfort podróży
 • Standard autokaru
6 / 6
41-50 lat, sam/a maj 2019
Bardzo ciekawy program. rozwiń
Bardzo ciekawy program.
 • 6
 • 4
 • 5
 • 5
 • 5
zwiń
6 / 6
50+ lat, z partnerem/ką maj 2019
Bardzo pozytywna. Ciekawy program, dobra organizacja, trochę mało czasu w różnych interesujących miejscach, ale to cena kompromisu: jadę z grupą, muszę się jej podporządkować. rozwiń
Bardzo pozytywna. Ciekawy program, dobra organizacja, trochę mało czasu w różnych interesujących miejscach, ale to cena kompromisu: jadę z grupą, muszę się jej podporządkować.
 • 6
 • 5
 • 6
 • 5
 • 6
zwiń
6 / 6
26-30 lat, z partnerem/ką maj 2019
Wycieczka była naprawdę wspaniała. Wszystko dzięki fantastycznemu oraz niezwykle profesjonalnemu zaangażowaniu Pani Magdy. Przez te krótkie kilka dni naprawdę można poznać tej niesamowity kraj (...) rozwiń
Wycieczka była naprawdę wspaniała. Wszystko dzięki fantastycznemu oraz niezwykle profesjonalnemu zaangażowaniu Pani Magdy. Przez te krótkie kilka dni naprawdę można poznać tej niesamowity kraj oraz bardziej zrozumieć Islam co przekłada się na apetyt na więcej przygód w świecie muzułmańskim :)
 • 6
 • 4
 • 4
 • 5
 • 6
zwiń
6 / 6
50+ lat, z partnerem/ką kwiecień 2019
Wycieczka bardzo fajna,dużo zobaczyliśmy, przewodnik profesjonalny. rozwiń
Wycieczka bardzo fajna,dużo zobaczyliśmy, przewodnik profesjonalny.
 • 6
 • 5
 • 6
 • 6
 • 6
zwiń
6 / 6
50+ lat, ze znajomymi kwiecień 2019
Program bogaty, doskonałe jedzenie wysoki standart hoteli, miła obsługa. Świetny pilot z ogromną wiedzą, którą nie znajdziesz w przewodnikach. rozwiń
Program bogaty, doskonałe jedzenie wysoki standart hoteli, miła obsługa. Świetny pilot z ogromną wiedzą, którą nie znajdziesz w przewodnikach.
 • 6
 • 5
 • 6
 • 6
 • 6
zwiń
6 / 6
50+ lat, z partnerem/ką kwiecień 2019
Wycieczka Rabat na Berbera. To mój pierwszy wyjazd z biurem Itaka. Było wspaniale , program wycieczki i trasa bardzo ciekawa . rozwiń
Wycieczka Rabat na Berbera. To mój pierwszy wyjazd z biurem Itaka. Było wspaniale , program wycieczki i trasa bardzo ciekawa .
 • 6
 • 6
 • 6
 • 6
 • 6
zwiń
6 / 6
50+ lat, sam/a kwiecień 2019
Wspaniała wycieczka, Maroko to przepiękny kraj zarówno jeśli chodzi o przyrodę jak i zabytki, super miejsce do zwiedzania, poznawania ludzi i innej kultury. Praca i zaangażowanie prowadzącej (...) rozwiń
Wspaniała wycieczka, Maroko to przepiękny kraj zarówno jeśli chodzi o przyrodę jak i zabytki, super miejsce do zwiedzania, poznawania ludzi i innej kultury. Praca i zaangażowanie prowadzącej wycieczkę Pani Bożeny oraz jej ogrom wiedzy na temat Maroka jego historii,problemów społecznych,islamu był imponujący.
 • 6
 • 5
 • 6
 • 6
 • 6
zwiń
6 / 6
50+ lat, sam/a kwiecień 2019
Wycieczka bardzo ciekawa. Program umożliwiał zapoznanie się z zabytkami architektury i kulturą północnego Maroka, w czym pomagało bardzo dobre przygotowanie merytoryczne prowadzącej wycieczkę (...) rozwiń
Wycieczka bardzo ciekawa. Program umożliwiał zapoznanie się z zabytkami architektury i kulturą północnego Maroka, w czym pomagało bardzo dobre przygotowanie merytoryczne prowadzącej wycieczkę p. Bożeny i jej duże zdolności organizacyjne. Mimo bogatego programu i dużych wymagań kondycyjnych, jakich wymaga tego typu impreza, nawet starsi uczestnicy,(do których należę) bez problemów skorzystali w pełni z przedstawionej oferty. Standard noclegów i wyżywienie z małymi wyjątkami były w pełni zadowalające.
 • 5
 • 5
 • 5
 • 6
 • 6
zwiń
6 / 6
50+ lat, z partnerem/ką kwiecień 2019
brak opisu rozwiń
brak opisu
 • 6
 • 6
 • 6
 • 6
 • 6
zwiń
5 / 6
41-50 lat, z partnerem/ką kwiecień 2019
Wycieczka po fajnych miejscach Maroko , wiele z nich z listy Unesco , spełniła moje oczekiwania co do programu . Jedyna sugestia to aby wyjazd do wodospadu był wliczony w cenę (...) rozwiń
Wycieczka po fajnych miejscach Maroko , wiele z nich z listy Unesco , spełniła moje oczekiwania co do programu . Jedyna sugestia to aby wyjazd do wodospadu był wliczony w cenę , ponieważ są na tym tle spięcia . Niby nie jest obligatoryjny , tak pisze Itaka a wychodzi , ze albo wszyscy albo nikt . Osoba która nie chce jechać zwyczajnie musi, bo ją reszta "zakracze" , tak to w praktyce wygląda .
 • 6
 • 5
 • 6
 • 6
 • 6
zwiń
6 / 6
31-40 lat, z partnerem/ką kwiecień 2019
Cudowna podróż w krainę egzotycznych zapachów, smaków i aromatów. rozwiń
Cudowna podróż w krainę egzotycznych zapachów, smaków i aromatów.
 • 6
 • 5
 • 6
 • 6
 • 6
zwiń
5 / 6
41-50 lat, z rodziną kwiecień 2019
Wyjazd znakomity głównie dzięki wspaniałej osobie pani Agnieszki, naszej przewodniczki. Ogromna wiedza i doświadczenie, którą się chętnie dzieliła, zawsze chętna do pomocy, dająca znakomite (...) rozwiń
Wyjazd znakomity głównie dzięki wspaniałej osobie pani Agnieszki, naszej przewodniczki. Ogromna wiedza i doświadczenie, którą się chętnie dzieliła, zawsze chętna do pomocy, dająca znakomite rady, w świetnym kontakcie. Zdecydowanie najlepszy pilot wycieczek, z jakim się spotkałam w życiu. Program wycieczki ciekawy, bardzo intensywny. Hotele różne, choć okres dawnej świetności zdecydowanie dla większości minął, ale warunki akceptowalne. Dla nas największym problemem był fakt zrobienia dostawki - 3 łóżka w pierwszym hotelu w Marrakeszu, w pokoju tak małym, że 3 łóżka złożono razem, a i tak nie było miejsca na rozłożenie walizek. Jedzenie na ogół niezłe, lokalne, pojedyncze potknięcia, które w podróży są nieuniknione. Największym problemem w trakcie wyjazdu był brak toalety w autobusie, co powodowało konieczność częstych postojów, na których część osób na zbiórkę spóźniała się systemowo. To powodowało bardzo późne docieranie wieczorem do hotelu (około 21:00), z którego nawet gdy był bardzo elegancki - jak 2 hotel w Marrakeszu, nie dało się skorzystać z powodu późnej pory, a następnego dnia pobudka 5:30-6:00. Myślę, że dobrze by było, aby osoby pracujące w Itace informowały ludzi wybierających się na ten wyjazd, że jest on aż tak intensywny, prosząc jednocześnie o większą dyscyplinę w trakcie wyjazdu.
 • 6
 • 4
 • 4
 • 3
 • 4
zwiń
6 / 6
26-30 lat, z partnerem/ką kwiecień 2019
Wycieczka okazała się strzałem w dziesiątkę! Nie sądziłam, że w ciągu tygodnia można dowiedzieć się o dużym afrykańskim kraju tak wiele. Dzięki tej podróży zderzyliśmy się z kulturą marokańską z (...) rozwiń
Wycieczka okazała się strzałem w dziesiątkę! Nie sądziłam, że w ciągu tygodnia można dowiedzieć się o dużym afrykańskim kraju tak wiele. Dzięki tej podróży zderzyliśmy się z kulturą marokańską z takim impetem, że długo nie mogliśmy wyjść z podziwu i szoku. Nowe zapachy, smaki, widoki. Zapiera dech w piersiach! Mankament stanowiły hotele, które nie były szczególnie czyste, ale jest to raczej ogólne podejście w tym kraju, niż wybór biura. Internet był raczej słaby lub w ogóle go nie było, ale to jest raczej dodatek niż czynnik decydujący o jakimkolwiek komforcie. Nasza pilotka - Agnieszka, jest cudownym przewodnikiem. To w jaki sposób "ogarnęła" całą naszą ferajnę i załatwiała wstęp do różnych miejsc zasługuje na najwyższy podziw.
 • 6
 • 4
 • 5
 • 4
 • 6
zwiń
6 / 6
50+ lat, sam/a kwiecień 2019
Wielki szacunek dla pilota/opiekuna pani Agnieszki. Bardzo opiekuńcza, troskliwa i merytoryczna. Duża wiedza o kraju i ludziach Maroka. Trasa i wybrane miejscowości dają pojęcie o specyfice (...) rozwiń
Wielki szacunek dla pilota/opiekuna pani Agnieszki. Bardzo opiekuńcza, troskliwa i merytoryczna. Duża wiedza o kraju i ludziach Maroka. Trasa i wybrane miejscowości dają pojęcie o specyfice kraju i jego historii.
 • 5
 • 4
 • 5
 • 6
 • 6
zwiń
6 / 6
41-50 lat, z partnerem/ką marzec 2019
Bardzo dobry poziom programu ktory zostal zrealizowany w 100%. Jedyny mankament ktory nie mial nic wspolnego z organizatorem to bardzo slaby zasieg WIFI w zdecydowanej wiekszosci hoteli. rozwiń
Bardzo dobry poziom programu ktory zostal zrealizowany w 100%. Jedyny mankament ktory nie mial nic wspolnego z organizatorem to bardzo slaby zasieg WIFI w zdecydowanej wiekszosci hoteli.
 • 6
 • 5
 • 5
 • 6
 • 6
zwiń
5 / 6
50+ lat, z partnerem/ką marzec 2019
Wycieczka bardzo ciekawa i bardzo dobrze zorganizowana. Bardzo dobry przewodnik Pani Magdalena.Bardzo ciekawie opowiadała o muzułmańskim kraju. Przekazała bardzo wiele informacji o żuciu i (...) rozwiń
Wycieczka bardzo ciekawa i bardzo dobrze zorganizowana. Bardzo dobry przewodnik Pani Magdalena.Bardzo ciekawie opowiadała o muzułmańskim kraju. Przekazała bardzo wiele informacji o żuciu i pracy Marokańczyków. Przejazdy były długie ale nie było czasu na nudę. Krajobrazy przepiękne. Obserwowaliśmy równinne tereny rolnicze jak i przepiękne góry. Widoki zpierające dech w piersiach.
 • 5
 • 4
 • 4
 • 5
 • 4
zwiń
6 / 6
50+ lat, z partnerem/ką marzec 2019
Wycieczka ciekawa rozwiń
Wycieczka ciekawa
 • 5
 • 5
 • 4
 • 4
 • 4
zwiń
6 / 6
31-40 lat, sam/a marzec 2019
Jestem zachwycona krajem - czystością, jedzeniem, pomocnymi ludźmi. Pogoda idealna na zwiedzanie. Hotele też czyste, chociaż ostatni nocleg mógł rozczarować, bo niby spanie w tym samym hotelu (...) rozwiń
Jestem zachwycona krajem - czystością, jedzeniem, pomocnymi ludźmi. Pogoda idealna na zwiedzanie. Hotele też czyste, chociaż ostatni nocleg mógł rozczarować, bo niby spanie w tym samym hotelu (Anezi), za to standard chyba najniższy z możliwych... Pani Magda - przewodniczka - ogromna wiedza, super sposób przekazu, ale miała swoje przytyki w postaci "nie słuchała pani, przecież już o tym mówiłam" - oczywiste jest to, że są to wakacje i ciężko jest zapamiętać każdą informację, więc szkoda, że p. Magda nie mogła nas zrozumieć i powtórzyć zdania bez swojego komentarza... Północna część Maroka zachwyciła do tego stopnia, że wycieczka na południe jest tylko kwestią czasu :)
 • 6
 • 5
 • 6
 • 6
 • 6
zwiń
2 / 6
31-40 lat, z partnerem/ką marzec 2019
Wycieczka ciekawa aczkolwiek mało chodzenia i czasu dla siebie aby samemu pozwiedzać poznac okolice. Pilot z suza wiedza o regionie kraju i ogromne doświadczenie jako pilot tylko forma i reakcje (...) rozwiń
Wycieczka ciekawa aczkolwiek mało chodzenia i czasu dla siebie aby samemu pozwiedzać poznac okolice. Pilot z suza wiedza o regionie kraju i ogromne doświadczenie jako pilot tylko forma i reakcje trochę niewłaściwe jakby prowadziła grupę dzieci ... to było dziwne
 • 4
 • 3
 • 4
 • 4
 • 5
zwiń
6 / 6
50+ lat, sam/a marzec 2019
brak opisu rozwiń
brak opisu
 • 6
 • 5
 • 6
 • 6
 • 6
zwiń
6 / 6
50+ lat, ze znajomymi marzec 2019
Super wycieczka wszystko zaliczone zgodnie z programem.Maroko kraj pełen kontrastów ale bardzo piękny zarówno jeśli chodzi o przyrodę jak i zabytki i wspólczesność. Najistotniejsza na tej (...) rozwiń
Super wycieczka wszystko zaliczone zgodnie z programem.Maroko kraj pełen kontrastów ale bardzo piękny zarówno jeśli chodzi o przyrodę jak i zabytki i wspólczesność. Najistotniejsza na tej wycieczce była praca i zaangażowanie pilotki Pani Grażyny jej wiedza na temat Maroka jego historii,problemów społecznych,islamu była wprost zadziwjająca a sposób przekazywania (min opowiadanie bajek)zachwycający wielu pilotów wycieczek mogłoby poterminować trochę pod okiem Pani Grażyny. )
 • 6
 • 6
 • 6
 • 6
 • 6
zwiń
6 / 6
50+ lat, z partnerem/ką marzec 2019
DOBRZE ZORGANIZOWANA.CIEKAWIE ZAPREZENTOWANY KRAJ ZWIEDZANIA. rozwiń
DOBRZE ZORGANIZOWANA.CIEKAWIE ZAPREZENTOWANY KRAJ ZWIEDZANIA.
 • 5
 • 5
 • 6
 • 6
 • 5
zwiń
5 / 6
50+ lat, z partnerem/ką marzec 2019
Przesyt autokaru nad zwiedzaniem. Zbliżona do wycieczek japońskich.widok Maroka zza szybki autobusu rozwiń
Przesyt autokaru nad zwiedzaniem. Zbliżona do wycieczek japońskich.widok Maroka zza szybki autobusu
 • 5
 • 4
 • 5
 • 4
 • 4
zwiń
6 / 6
50+ lat, z partnerem/ką marzec 2019
Wycieczka w pelni spelnila moje oczekiwania.Wszystko na bardzo wysokim pozimie wszystkim serdeczne polecam. rozwiń
Wycieczka w pelni spelnila moje oczekiwania.Wszystko na bardzo wysokim pozimie wszystkim serdeczne polecam.
 • 6
 • 5
 • 6
 • 6
 • 6
zwiń
6 / 6
50+ lat, sam/a marzec 2019
Witam jestem bardzo zadowolona z wyjazdu rozwiń
Witam jestem bardzo zadowolona z wyjazdu
 • 6
 • 6
 • 6
 • 6
 • 6
zwiń

Sprawdź cenę

 • Dojazd własny
Cena/os.:
3 749 Pln -32%
2 549pln Razem Szczegóły ceny 5 098 pln
 • Promocja Last minute Last minute

Infolinia

 • callcenter.tel_pl
 • 801 066 777
 • 77 4476 777
 • Infolinie dostępne: pn-pt 8-22 sob-ndz 9-20

Podziel się

Facebook

Dlaczego warto?

 1. Kompletne ceny - nasze ceny nigdy nie zawierają żadnych ukrytych opłat.
 2. Gwarancja ubezpieczeniowa - 260 000 000 PLN
 3. Wygoda — rezerwujesz kiedy chcesz.
arrow-rightarrow-rightclockfacebooktwitter