phone mobile mobile pin heart heart user user Biuro Podróży ITAKA Flag of Belarus airplane
> >Wyniki Wyszukiwania> >Karaibskie marzenia: Martynika i Gwadelupa

Atuty oferty

 • dwie wyspy: Martynika i Gwadelupa
 • romantyczne wakacje
 • egzotyczne ogrody botaniczne
 • kreolska kultura
 • przelot wewnętrzny w cenie

Karaibskie marzenia: Martynika i Gwadelupa Kod: FDFGUMA

Trasa
PLN
Itaka
Martynika , Gwadelupa

Karaibskie marzenia: Martynika i Gwadelupa

Kod: FDFGUMA
Opis

1. DZIEŃ.
Zbiórka na lotnisku, wylot na Martynikę. Przylot, przejazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

2. DZIEŃ. LA PAGERIE – CLEMENT – SAINTE ANNE
Śniadanie. Przejazd na południe Martyniki. Zwiedzanie LA PAGERIE, dawnej posiadłości należącej do rodziny cesarzowej Francji – Marie-Rose Josephine Tascher. Następnie przejazd na wyjątkowo dobrze utrzymaną plantację trzciny cukrowej CLEMENT, gdzie w 1991 r. spotkali się prezydenci USA George Bush i Francji François Mitterand. Wizyta w zachwycającym ogrodzie botanicznym o powierzchni ok. 6,5 hektara ze stawami, parkiem, tropikalnym sadem i 300 gatunkami egzotycznych drzew. Następnie zwiedzanie gorzelni połączone z degustacją rumu. Przejazd w kierunku wioski SAINTE ANNE. Lunch przy plaży. Czas wolny na plaży Les Salines lub innej. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

3. DZIEŃ. MARIN – TROIS-RIVIÈRES
Śniadanie. Dzień wolny lub fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): rejs wzdłuż południowego wybrzeża wyspy. Przejazd do miasteczka MARIN. Dwugodzinny rejs dwukadłubowym statkiem z przeszklonym dnem pozwala na obserwację podwodnego świata. Podczas rejsu podany będzie lekki lunch. Wizyta w muzeum prezentującym eksponaty z czasów kolonialnych: meble, narzędzia, fotografie. Przystanek w destylarni TROIS-RIVIÈRES, poznanie procesu produkcji rumu, degustacja. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

4. DZIEŃ. FORT-DE-FRANCE – JARDIN BALATA – SAINT PIERRE
Śniadanie. Przejazd do FORT-DE-RANCE. Spacer do katedry St. Louis, charakterystycznej budowli z wieżą zegarową, iglicą i wyszukanymi balustradami. Została ona wzniesiona w 1878 r. na pozostałościach sześciu innych kościołów. Panoramiczne zwiedzanie miasta: Biblioteka Schoelera, Muzeum Etnograficzne, Prefektura. Czas wolny. Przejazd w kierunku północnym. Przystanek przy kościele Sacre Coeur, skąd można podziwiać przepiękną panoramę wyspy. Świątynia powstała w 1923 r. ku czci poległych podczas I wojny światowej, jest inspirowana Bazyliką Sacre Coeur w Paryżu. Przejazd do ogrodu botanicznego JARDIN BALATA, otaczającego przepiękną kreolską rezydencję wzniesioną na wysokości 450 m n.p.m. Lunch w lokalnej restauracji. Przejazd przez wioskę Morne-Rouge do SAINT PIERRE, nazywanego małymi Pompejami Karaibów. Dawna stolica Martyniki została zniszczona podczas erupcji wulkanu w 1902 r. Katastrofę przeżyła tylko jedna osoba. Spacer ulicami miasta do ruin dawnego teatru. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

5. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd na lotnisko i przelot na Gwadelupę. Przejazd do hotelu na Gwadelupie, zakwaterowanie. Czas wolny. Kolacja, nocleg.

6. DZIEŃ. MORNE-À-L`EAU – PORT LOUIS – POINTE DE LA GRANDE VIGIE – PORTE D`ENFER – MOULE – ST. FRANCOIS – POINTE DES CHATEAUX – SAINTE ANNE
Śniadanie. Wyjazd z hotelu w kierunku Les Grand-Fonds, łańcucha wzgórz i dolin otaczających tereny rolnicze. Wizyta przy MORNE-À-L`EAU, cmentarzu w kształcie amfiteatru. Przejazd do PORT LOUIS, małego portu rybackiego położonego na północy wyspy. Czas na plażowanie. Następnie przejazd wzdłuż wybrzeża do najbardziej wysuniętego na północ punktu na wyspie – POINTE DE LA GRANDE VIGIE, gdzie Ocean Atlantycki spotyka się z Morzem Karaibskim. Przejazd do punktu widokowego PORTE D`ENFER tzw. Brama Piekieł, następnie do pierwszej stolicy Gwadelupy – MOULE, gdzie założono pierwszy port cukrowy. Przejazd do ST. FRANCOIS. Lunch w wiejskim domu. Po południu odkrywanie POINTE DES CHATEAUX, niezwykle dzikiego krajobrazu skalistego wybrzeża, skąd rozpościera się zapierający dech widok na wyspy archipelagu Gwadelupy: La Désirade i Petite Terre. W drodze powrotnej do hotelu przerwa na lokalnym targu w SAINTE ANNE. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

7. DZIEŃ. POINTE-À-PITRE – MARIE-GALANTE – GRAND BOURG – GUEULE GRAND GOUFFRE
Śniadanie. Przejazd do portu w POINTE-À-PITRE. Godziny rejs na MARIE-GALANTE, wyspę odkrytą 3 listopada 1493 r. przez Krzysztofa Kolumba. Przejazd na malowniczy bazar w GRAND BOURG, następnie przejazd na jedną z najpiękniejszych plaż na wyspie. Czas na kąpiel. Po przerwie wizyta w przetwórni manioku. Poznanie produkcji wyrobów z mąki maniokowej m.in. lokalnych naleśników „cassavas”. Dalej przejazd wśród pól trzciny cukrowej do słynnego na wyspie GUEULE GRAND GOUFFRE – naturalnie utworzonego skalnego łuku. Przerwa na lunch w restauracji przy piaszczystej plaży. Powrót do Grand Bourg, droga powrotna na Gwadelupę. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

8. DZIEŃ. LES SAINTES – TERRE-DE-HAUT
Śniadanie. Dzień wolny lub fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): rejs na jedną z wysp archipelagu LES SAINTES, odkrytego przez Kolumba w 1493 r. i nazwanego Wyspami Wszystkich Świętych. Tylko dwie z 9 wulkanicznych wysepek są zamieszkane przez ok. 3000 mieszkańców. Terre De Basse, mniejsza i spokojniejsza oraz jej przeciwieństwo, znacznie bardziej turystyczna TERRE-DE-HAUT, do której przypływają statki turystyczne. Przejazd minibusem do Fort Napoleon ukończonego w 1867 r. byłego więzienia przekształconego w muzeum dedykowanemu historii i kulturze wysepek. Po spacerze przez egzotyczny ogród na czas na plaży Pompierre i lunch. Po południu czas wolny w Terre-de-Haut. Rejs powrotny na Gwadelupę. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

9. DZIEŃ. BASSE TERRE – SAINTE MARIE – PETIT-BOURG – JARDIN DOMAINE DE VALOMBREUSE
Śniadanie. Przejazd na BASSE TERRE – zachodnią część wyspy. Panoramiczny przejazd wzdłuż wybrzeża przez typowe kreolskie wioski jak: Petit-Bourg, Goyave i Capesterre. Przejazd drogą prowadzącą przez plantacje bananów do dzikich lasów tropikalnych. Krótki spacer do jednego z najpiękniejszych wodospadów na wyspie o wysokości 360 m. Następnie wizyta w miasteczku SAINTE MARIE, do którego w 1493 r. przybył Krzysztof Kolumb. Przejazd do PETIT BOURG, skąd droga prowadzi do ogrodu botanicznego JARDIN DOMAINE DE VALOMBREUSE, leżącego u stóp wzgórz. Bogactwo tropikalnej roślinności, ogromna liczba egzotycznych ptaków, zachwycą każdego miłośnika natury. Przejazd na lunch w kreolskiej restauracji. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

10. DZIEŃ.
Śniadanie. Dzień wolny na wypoczynek. Kolacja, nocleg.

11. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd na lotnisko. Wylot do Polski.

12. DZIEŃ.
Przylot do Polski.

10 noclegów w hotelach***: 4 na Martynice, 6 na Gwadelupie; 2-os. pokoje (możliwość 1 dostawki) z łazienkami; wyżywienie wg. programu; przejazdy autokarem lub minibusem; przelot Warszawa –Martynika – Gwadelupa – Warszawa; przelot wewnętrzny Martynika – Gwadelupa; opieka pilota; ubezpieczenie KL i NW.

 1. Obowiązkowe opłaty na miejscu: bilety wstępu i lokalni przewodnicy - 150 EUR.
 2. Zwyczajowe napiwki płatne na miejscu.
 3. Opłaty fakultatywne płatne na miejscu: rejs na południe Martyniki - ok. 60 EUR, rejs na Les Saintes – 85 EUR. Wycieczki lokalne organizowane są przez lokalne agencje turystyczne na warunkach przez nie określonych. Istnieje możliwość niezorganizowania wycieczki lub zmiany programu z powodu zbyt małej liczby chętnych.

5.0 /6
100% klientów wystawiło opinię dobrą lub bardzo dobrą

Klienci doceniają:

 • Standard autokaru
 • Program wycieczki/trasę
 • Dobre wyżywienie
Informacje o regionie
Galeria regionu

Martynika

Należąca do Francji, położona w archipelagu Wysp Nawietrznych Martynika urzeka wulkanicznym krajobrazem, zachwyca pięknem kolonialnych miasteczek, znaną z parku La Savane stolicą - Fort-de-France czy Les Anses-d'Arlet z piękną plażą, żółwiami i świetnymi warunkami do snurkowania.

Położenie na mapie Trasa

​La Pagerie • Clement • Sainte Anne • Marin • Trois-Rivières • Fort-de-France • Jardin Balata • Saint Pierre • Morne-à-l`Eau • Port Louis • Pointe de la Grande Vigie • Porte d`Enfer • Moule • St. Francois • Pointe des Chateaux • Sainte Anne • Pointe-à-Pitre • Marie-Galante • Grand Bourg • Gueule Grand Gouffre • Basse Terre • Saint Marie • Petit-Bourg • Jardin Domaine de Valombreuse

Martynika i Gwadelupa – czekają! Odkryj z ITAKĄ Francuskie Antyle i spełnij marzenia o karaibskich podróżach. Niezwykłe połączenie relaksu w zjawiskowo pięknym otoczeniu i przygody, jakie oferuje region Morza Karaibskiego. Błękitne laguny, kolorowe rafy, spokojne zatoczki, bezludne wyspy, karaibski luz i niepowtarzalna atmosfera – to wszystko czeka na miłośników Małych Antyli. Trasa pełna przygód prowadzi przez Martynikę słynącą ze specyficznej kultury kreolskiej i bujnych lasów równikowych i fascynującą Gwadelupę otoczoną archipelagiem malutkich wysepek. W znakomicie zaplanowanym programie oprócz zwiedzania jest czas na odpoczynek na rajskich plażach.

PLAN WYCIECZKI
1. DZIEŃ.
Zbiórka na lotnisku, wylot na Martynikę. Przylot, przejazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.
2. DZIEŃ. LA PAGERIE – CLEMENT – SAINTE ANNE
Śniadanie. Przejazd na południe Martyniki. Zwiedzanie LA PAGERIE, dawnej posiadłości należącej do rodziny cesarzowej Francji – Marie-Rose Josephine Tascher. Następnie przejazd na wyjątkowo dobrze utrzymaną plantację trzciny cukrowej CLEMENT, gdzie w 1991 r. spotkali się prezydenci USA George Bush i Francji François Mitterand. Wizyta w zachwycającym ogrodzie botanicznym o powierzchni ok. 6,5 hektara ze stawami, parkiem, tropikalnym sadem i 300 gatunkami egzotycznych drzew. Następnie zwiedzanie gorzelni połączone z degustacją rumu. Przejazd w kierunku wioski SAINTE ANNE. Lunch przy plaży. Czas wolny na plaży Les Salines lub innej. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.
3. DZIEŃ. MARIN – TROIS-RIVIÈRES
Śniadanie. Dzień wolny lub fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): rejs wzdłuż południowego wybrzeża wyspy. Przejazd do miasteczka MARIN. Dwugodzinny rejs dwukadłubowym statkiem z przeszklonym dnem pozwala na obserwację podwodnego świata. Podczas rejsu podany będzie lekki lunch. Wizyta w muzeum prezentującym eksponaty z czasów kolonialnych: meble, narzędzia, fotografie. Przystanek w destylarni TROIS-RIVIÈRES, poznanie procesu produkcji rumu, degustacja. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.
4. DZIEŃ. FORT-DE-FRANCE – JARDIN BALATA – SAINT PIERRE
Śniadanie. Przejazd do FORT-DE-RANCE. Spacer do katedry St. Louis, charakterystycznej budowli z wieżą zegarową, iglicą i wyszukanymi balustradami. Została ona wzniesiona w 1878 r. na pozostałościach sześciu innych kościołów. Panoramiczne zwiedzanie miasta: Biblioteka Schoelera, Muzeum Etnograficzne, Prefektura. Czas wolny. Przejazd w kierunku północnym. Przystanek przy kościele Sacre Coeur, skąd można podziwiać przepiękną panoramę wyspy. Świątynia powstała w 1923 r. ku czci poległych podczas I wojny światowej, jest inspirowana Bazyliką Sacre Coeur w Paryżu. Przejazd do ogrodu botanicznego JARDIN BALATA, otaczającego przepiękną kreolską rezydencję wzniesioną na wysokości 450 m n.p.m. Lunch w lokalnej restauracji. Przejazd przez wioskę Morne-Rouge do SAINT PIERRE, nazywanego małymi Pompejami Karaibów. Dawna stolica Martyniki została zniszczona podczas erupcji wulkanu w 1902 r. Katastrofę przeżyła tylko jedna osoba. Spacer ulicami miasta do ruin dawnego teatru. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.
5. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd na lotnisko i przelot na Gwadelupę. Przejazd do hotelu na Gwadelupie, zakwaterowanie. Czas wolny. Kolacja, nocleg.
6. DZIEŃ. MORNE-À-L`EAU – PORT LOUIS – POINTE DE LA GRANDE VIGIE – PORTE D`ENFER – MOULE – ST. FRANCOIS – POINTE DES CHATEAUX – SAINTE ANNE
Śniadanie. Wyjazd z hotelu w kierunku Les Grand-Fonds, łańcucha wzgórz i dolin otaczających tereny rolnicze. Wizyta przy MORNE-À-L`EAU, cmentarzu w kształcie amfiteatru. Przejazd do PORT LOUIS, małego portu rybackiego położonego na północy wyspy. Czas na plażowanie. Następnie przejazd wzdłuż wybrzeża do najbardziej wysuniętego na północ punktu na wyspie – POINTE DE LA GRANDE VIGIE, gdzie Ocean Atlantycki spotyka się z Morzem Karaibskim. Przejazd do punktu widokowego PORTE D`ENFER tzw. Brama Piekieł, następnie do pierwszej stolicy Gwadelupy – MOULE, gdzie założono pierwszy port cukrowy. Przejazd do ST. FRANCOIS. Lunch w wiejskim domu. Po południu odkrywanie POINTE DES CHATEAUX, niezwykle dzikiego krajobrazu skalistego wybrzeża, skąd rozpościera się zapierający dech widok na wyspy archipelagu Gwadelupy: La Désirade i Petite Terre. W drodze powrotnej do hotelu przerwa na lokalnym targu w SAINTE ANNE. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.
7. DZIEŃ. POINTE-À-PITRE – MARIE-GALANTE – GRAND BOURG – GUEULE GRAND GOUFFRE
Śniadanie. Przejazd do portu w POINTE-À-PITRE. Godziny rejs na MARIE-GALANTE, wyspę odkrytą 3 listopada 1493 r. przez Krzysztofa Kolumba. Przejazd na malowniczy bazar w GRAND BOURG, następnie przejazd na jedną z najpiękniejszych plaż na wyspie. Czas na kąpiel. Po przerwie wizyta w przetwórni manioku. Poznanie produkcji wyrobów z mąki maniokowej m.in. lokalnych naleśników „cassavas”. Dalej przejazd wśród pól trzciny cukrowej do słynnego na wyspie GUEULE GRAND GOUFFRE – naturalnie utworzonego skalnego łuku. Przerwa na lunch w restauracji przy piaszczystej plaży. Powrót do Grand Bourg, droga powrotna na Gwadelupę. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.
8. DZIEŃ. LES SAINTES – TERRE-DE-HAUT
Śniadanie. Dzień wolny lub fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): rejs na jedną z wysp archipelagu LES SAINTES, odkrytego przez Kolumba w 1493 r. i nazwanego Wyspami Wszystkich Świętych. Tylko dwie z 9 wulkanicznych wysepek są zamieszkane przez ok. 3000 mieszkańców. Terre De Basse, mniejsza i spokojniejsza oraz jej przeciwieństwo, znacznie bardziej turystyczna TERRE-DE-HAUT, do której przypływają statki turystyczne. Przejazd minibusem do Fort Napoleon ukończonego w 1867 r. byłego więzienia przekształconego w muzeum dedykowanemu historii i kulturze wysepek. Po spacerze przez egzotyczny ogród na czas na plaży Pompierre i lunch. Po południu czas wolny w Terre-de-Haut. Rejs powrotny na Gwadelupę. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.
9. DZIEŃ. BASSE TERRE – SAINTE MARIE – PETIT-BOURG – JARDIN DOMAINE DE VALOMBREUSE
Śniadanie. Przejazd na BASSE TERRE – zachodnią część wyspy. Panoramiczny przejazd wzdłuż wybrzeża przez typowe kreolskie wioski jak: Petit-Bourg, Goyave i Capesterre. Przejazd drogą prowadzącą przez plantacje bananów do dzikich lasów tropikalnych. Krótki spacer do jednego z najpiękniejszych wodospadów na wyspie o wysokości 360 m. Następnie wizyta w miasteczku SAINTE MARIE, do którego w 1493 r. przybył Krzysztof Kolumb. Przejazd do PETIT BOURG, skąd droga prowadzi do ogrodu botanicznego JARDIN DOMAINE DE VALOMBREUSE, leżącego u stóp wzgórz. Bogactwo tropikalnej roślinności, ogromna liczba egzotycznych ptaków, zachwycą każdego miłośnika natury. Przejazd na lunch w kreolskiej restauracji. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.
10. DZIEŃ.
Śniadanie. Dzień wolny na wypoczynek. Kolacja, nocleg.
11. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd na lotnisko. Wylot do Polski.
12. DZIEŃ.
Przylot do Polski.

ŚWIADCZENIA: 10 noclegów w hotelach***: 4 na Martynice, 6 na Gwadelupie; 2-os. pokoje (możliwość 1 dostawki) z łazienkami; wyżywienie wg. programu; przejazdy autokarem lub minibusem; przelot Warszawa –Martynika – Gwadelupa – Warszawa; przelot wewnętrzny Martynika – Gwadelupa; opieka pilota; ubezpieczenie KL i NW.

UWAGI:
 1. Obowiązkowe opłaty na miejscu: bilety wstępu i lokalni przewodnicy - 150 EUR.
 2. Zwyczajowe napiwki płatne na miejscu.
 3. Opłaty fakultatywne płatne na miejscu: rejs na południe Martyniki - ok. 60 EUR, rejs na Les Saintes – 85 EUR. Wycieczki lokalne organizowane są przez lokalne agencje turystyczne na warunkach przez nie określonych. Istnieje możliwość niezorganizowania wycieczki lub zmiany programu z powodu zbyt małej liczby chętnych.
Opinie klientów (3)

Ocena ogólna

5.0/6

Klienci wyróżnili:

 • Standard autokaru
 • Program wycieczki/trasę
 • Dobre wyżywienie
100%
naszych klientów poleca ten hotel!
 • 5.0
 • 5.7
 • 5.7
 • 5.7
 • 6.0

Pokaż recenzje od:

5/6
50+ lat, z partnerem/ką listopad 2019
Relaksacyjna podróż w pięknych okolicznościach przyrody, w towarzystwie wspaniałej niewielkiej grupy osób pod przewodnictwem Pani Kingi, z którą można spokojnie jechać na koniec świata :) Bez (...) rozwiń
Relaksacyjna podróż w pięknych okolicznościach przyrody, w towarzystwie wspaniałej niewielkiej grupy osób pod przewodnictwem Pani Kingi, z którą można spokojnie jechać na koniec świata :) Bez wahania polecam udział w rejsie katamaranem na Martynice.
 • 5
 • 4
 • 5
 • 5
 • 6
zwiń
4/6
41-50 lat, z partnerem/ką listopad 2019
Doskonała rozwiń
Doskonała
 • 6
 • 6
 • 6
 • 6
 • 6
zwiń
6/6
41-50 lat, z partnerem/ką listopad 2019
Kierunek godny polecenia. Mamy niesamowite wspomnienia, dopiero wróciliśmy z podróży. ogromne podziękowania dla pani Kingi,dzięki , której poznaliśmy Martynikę jak i Gwadelupę.Jesteśmy pod (...) rozwiń
Kierunek godny polecenia. Mamy niesamowite wspomnienia, dopiero wróciliśmy z podróży. ogromne podziękowania dla pani Kingi,dzięki , której poznaliśmy Martynikę jak i Gwadelupę.Jesteśmy pod ogromnym wrażeniem. To profesjonalistka w każdym calu. Z całego serca dziękujemy. Jesteś WIELKA . Wszystko było bez zastrzeżeń .Piękne miejsca, dobre jedzenie, fachowa pomoc, wspaniali współtowarzysze, a szczególnie nasz nestor pan Janusz , koneser podróży, obieżyświat , dodał uroku i pikanterii. Bardzo ciekawy kierunek, Europa na Karaibach. Oby ten rejon świata został utrzymany w ofercie biura Itaka. y. Polecamy z całego serca.
 • 6
 • 5
 • 6
 • 6
 • 6
zwiń

Aktualnie brak ofert

 • wyślij zapytanie
 • callcenter.tel_pl
 • 801 066 777
 • 77 4476 777
 • Infolinie dostępne: pn-pt 8-22 sob-ndz 9-20
arrow-rightarrow-rightclockfacebooktwitter