phone mobile mobile pin heart heart user user Biuro Podróży ITAKA Flag of Belarus airplane
> >Wyniki Wyszukiwania> >

Niemiecki alfabet

Atuty oferty

 • Niemcy od A do Z
 • zabytki z listy UNESCO
 • rejs po Renie z widokiem na zamki
 • bez nocnych przejazdów

Niemiecki alfabet Kod: XDEALFA

Trasa
2 298PLN
Dorośli: 2 śniadania So 14.09 – So 21.09.19 (8 dni)
Itaka
 • Promocja LAST MINUTE LAST MINUTE
Niemcy

Niemiecki alfabet

 • Promocja LAST MINUTE LAST MINUTE
Kod: XDEALFA
Opis

1. DZIEŃ. SZWAJCARIA SAKSOŃSKA
Zbiórka uczestników. Wyjazd do Niemiec. Przyjazd do SZWAJCARII SAKSOŃSKIEJ. Region słynie z niezwykłych krajobrazów. Majestatyczne skaliste szczyty, u których podnóża wije się Łaba, to prawdziwie bajkowa kraina, gdzie można odpocząć od wielkomiejskiego zgiełku. Krótki postój przy punkcie widokowym Bastei (Baszta), skąd roztacza się niesamowity widok na pogranicze niemiecko-czeskie. Czas wolny. Przejazd do twierdzy Königstein. Budowana z ogromnym rozmachem przez kilka wieków jest jedną z największych europejskich twierdz górskich. Zwiedzanie: budynek studzienny, gdzie znajduje się najgłębsza studnia w Saksonii (ok. 150 m), stajnia komendanta, prywatne pomieszczenia dowódcy fortu, obwarowania twierdzy, skarbiec, zbrojownia, cele więzienne. Czas wolny. Przejazd do Czech na nocleg. Zakwaterowanie w hotelu w okolicy Teplic, nocleg.

2. DZIEŃ. DREZNO – BAMBERG
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do DREZNA, stolicy Saksonii, której zabytki wpisane są na listę UNESCO. Zwiedzanie miasta rozpocznie się od Zwinger, XVIII-wiecznego barokowego pałacu, na terenie którego znajduje się kilka muzeów. Zwiedzanie: Łaźnia Nimf, Pawilon Obronny, Zbrojownia i Galeria Dawnych Mistrzów. Chwila czasu wolnego na spacer po starym mieście. Przejazd do BAMBERGU – uroczego miasteczka wpisanego na listę UNESCO. Spacer po Klein Venedig, czyli Małej Wenecji – przepięknym średniowiecznym zespole architektonicznym, malowniczo wkomponowanym w krajobraz nad rzeką Regnitz, Stary Ratusz, katedra św. Jerzego i św. Piotra, Stara Rezydencja – dawny pałac biskupi z pięknym dziedzińcem otoczonym gotyckimi budynkami szachulcowymi. Przejazd do hotelu w okolicy Norymbergi. Zakwaterowanie, nocleg.

3. DZIEŃ. NORYMBERGIA – WÜRZBURG – FRANKFURT
Śniadanie. Wykwaterowanie. Zwiedzanie NORYMBERGI. Spacer po starym mieście: kościół św. Wawrzyńca, kościół św. Sebalda i kościół NMP. Przejazd do WÜRZBURGA, którego zabytki wpisane są na listę UNESCO. Zwiedzanie barokowego pałacu biskupów, czyli Rezydencji, której jedną z największych atrakcji jest ogromny fresk o powierzchni 600 m². Spacer po starym mieście: katedra św. Kiliana, Dom pod Sokołem, ratusz. Przejazd do FRANKFURTU, stolicy finansowej Niemiec. Spacer starym miastem, które kontrastuje z drapaczami chmur nowoczesnego miasta. Przejazd do hotelu w okolicy Koblencji. Zakwaterowanie, nocleg.

4. DZIEŃ. KOBLENCJA – ZAMKI NADREŃSKIE – BACHARACH – BRAUBACH
Śniadanie. Zwiedzanie KOBLENCJI, miasta malowniczo położonego u zbiegu Renu i Mozeli. Spacer starym miastem rozpocznie się od Czterech Wież, przez jeden z symboli miasta fontannę Schängelbrunnen, ratusz, konwent jezuicki do pomnika cesarza Wilhelma i zbiegu rzek tzw. Niemieckiego Rogu. Następnie rejs po Renie w kierunku Lorelei. Ze skały Lorelei rzuciła się do wody młoda dziewczyna zdradzona przez kochanka. Przeistoczona w syrenę zwodziła rybaków w okoliczne skały, skazując ich na nieuchronną śmierć w wodach Renu. Po drodze wspaniałe widoki na ZAMKI NADREŃSKIE: Sterrenberg, Liebenstein, Maus, Katz Rheinfels. Po wyokrętowaniu przejazd do BACHARACH niezwykle urokliwego miasteczka z przepiękną starówką i dobrze zachowanymi murami obronnymi. Czas wolny. Przejazd do BRAUBACH, miasteczka z zabudową szachulcową, w którym znajduje się imponujący zamek Marksburg. Zwiedzanie zamku: zbrojownia, kuchnie zamkowe, wieże obronne, dziedziniec. Powrót do hotelu, nocleg.

5. DZIEŃ. KOLONIA – BONN – AUGUSTUSBURG
Śniadanie. Czas wolny lub całodzienna wycieczka fakultatywna (za dodatkową opłatą na miejscu): do KOLONII i BONN. Przejazd autokarem do Kolonii. Zwiedzanie: katedra wpisana na listę UNESCO olśniewająca architekturą i detalami architektonicznymi. Na szczególną uwagę zasługuje wnętrze z relikwiarzami Trzech Króli, dębowymi stellami oraz wspaniałe witraże. Następnie wizyta w romańskim kościele św. Marcina. Spacer po starym mieście: stary rynek, ratusz, dom tańca Gürzenich, kościół NMP na Kapitolu. Czas wolny. Zwiedzanie wpisanego na listę UNESCO pałacu AUGUSTUSBURG, dawnego pałacu biskupiego utrzymanego w stylu rokokowym: imponująca klatka schodowa i ponad 20 udostępnionych do zwiedzania komnat pałacowych wraz z apartamentami prywatnymi Wittlesbachów. Czas wolny w ogrodach pałacowych. Przejazd do Bonn, dawnej stolicy RFN. Spacer po mieście: Sternstrasse, dom Beethovena, rezydencja książąt-elektorów, katedra. Powrót do Koblencji, nocleg.

6. DZIEŃ. WARTBURG – WEIMAR
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do WARTBURGA, gdzie podziwiać można imponującą średniowieczną twierdzę wpisaną na listę UNESCO. Z warownią związana jest postać Marcina Lutra, który przebywał tu w ukryciu i pracował nad przekładem Nowego Testamentu na język niemiecki. Przejazd do WEIMARU, stolicy niemieckiego klasycyzmu. Jest to miejsce wyjątkowe dla historii kultury europejskiej. W Weimarze tworzył Bach, Liszt, Lukas Cranach Starszy, mieszkał Goethe, Schiller… Spacer po mieście: dom Goethego, dom Schillera, ratusz, dom Cranacha. Zwiedzanie kościoła św. Pawła i św. Piotra, gdzie podziwiać można tryptyk, dzieło ojca i syna – Lukasa Cranacha Starszego i Młodszego. Spacer parkiem do Pawilonu Goethego. Czas wolny. Przejazd do hotelu w okolicy Weimaru, zakwaterowanie, nocleg.

7. DZIEŃ. LIPSK – POCZDAM
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do LIPSKA. Zwiedzanie rozpocznie się od kościoła św. Tomasza, gdzie pochowany jest Jan Sebastian Bach, następnie spacer po starym mieście i czas wolny przy słynnych pasażach, gdzie znajdują się klimatyczne knajpki. Na szczególną uwagę zasługuje Madlerpassage, opisany w „Fauście” Goethego. Przejazd do POCZDAMU zwanego pruskim Wersalem. Zwiedzanie: park i pałac Sanssouci w całości wpisany na listę UNESCO. Przejazd do hotelu w okolicy Berlina, zakwaterowanie, nocleg.

8. DZIEŃ. BERLIN
Śniadanie. Wykwaterowanie. Całodzienne zwiedzanie BERLINA, rozpocznie się od centrum: Reichstag, Brama Brandenburska, pozostałości Muru Berlińskiego, Aleja Unter den Linden. Czas wolny. Przejazd do Wyspy Muzeów. Wizyta w Muzeum Pergamońskim, gdzie zgromadzono niezwykle cenne zabytki sztuki starożytnej. Do tych najcenniejszych należy Brama Isztar, brama agory z Miletu oraz wspaniałe rzeźby antycznej Grecji i Rzymu. Przejazd do Charlottenburg, zwiedzanie pałacu. Wyjazd do Polski późnym popołudniem. Powrót do Polski.

7 noclegów w hotelu **/***: 1 w okolicy Teplic w Czechach, 1 w okolicy Norymbergi, 3 w okolicy Koblencji, 1 w okolicy Weimaru, 1 w okolicy Berlina; 2-os. pokoje (możliwość 1 dostawki) z łazienkami • wyżywienie: 7 śniadań • przejazd autokarem • rejs po Renie • opieka pilota • ubezpieczenie KL i NW

 1. Obowiązkowe opłaty na miejscu: bilety wstępu i lokalni przewodnicy, tour guide i taksy lokalne: ok. 175 EUR.
 2. Opłaty fakultatywne: wycieczka do Kolonii i Bonn: ok. 40 EUR; wymagane min. 20 osób.
 3. W dniu 3. przyjazd do hotelu wieczorem – ok. godz. 20-21.

5.3/6
98% klientów wystawiło opinię dobrą lub bardzo dobrą

Klienci doceniają:

 • Komfort podróży
 • Standard autokaru
 • Program wycieczki/trasę
Informacje o regionie
O regionie

Niemcy

Zabytki z Listy UNESCO, słynne z bogatych zbiorów muzea i wyjątkowa atmosfera południowych Niemiec to walory Bawarii - jednego z ciekawszych regionów tego kraju, znanego z gościnności i otwartości na świat.

Położenie na mapie Trasa

Szwajcaria Saksońska • Drezno • Bamberg • Norymberga • Würzburg • Frankfurt nad Menem • Koblencja • Zamki nadreńskie • Bacharach • Braubach • Kolonia • Bonn • Augustusburg • Wartburg • Weimar • Lipsk • Poczdam • Berlin

Augustusburg, Bamberg, Berlin, Bonn… to tylko początek Niemieckiego alfabetu, trasy, która przemierza ten tak bliski geograficznie, a jednak nie do końca odkryty kraj. Ciekawy, zróżnicowany program, pokazujący wiele aspektów Niemiec. Od wschodu, po zachód. Przekrój historii Niemiec, zabytki z listy UNESCO, romantyczne historie, malownicze widoki, dumne zamki, piękne pałace, miejsca związane ze słynnymi ludźmi, wpisane w dzieje europejskiej kultury. Trasa w Niemczech: ok. 1600 km.

PLAN WYCIECZKI
1. DZIEŃ. SZWAJCARIA SAKSOŃSKA
Zbiórka uczestników. Wyjazd do Niemiec. Przyjazd do SZWAJCARII SAKSOŃSKIEJ. Region słynie z niezwykłych krajobrazów. Majestatyczne skaliste szczyty, u których podnóża wije się Łaba, to prawdziwie bajkowa kraina, gdzie można odpocząć od wielkomiejskiego zgiełku. Krótki postój przy punkcie widokowym Bastei (Baszta), skąd roztacza się niesamowity widok na pogranicze niemiecko-czeskie. Czas wolny. Przejazd do twierdzy Königstein. Budowana z ogromnym rozmachem przez kilka wieków jest jedną z największych europejskich twierdz górskich. Zwiedzanie: budynek studzienny, gdzie znajduje się najgłębsza studnia w Saksonii (ok. 150 m), stajnia komendanta, prywatne pomieszczenia dowódcy fortu, obwarowania twierdzy, skarbiec, zbrojownia, cele więzienne. Czas wolny. Przejazd do Czech na nocleg. Zakwaterowanie w hotelu w okolicy Teplic, nocleg.
2. DZIEŃ. DREZNO – BAMBERG
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do DREZNA, stolicy Saksonii, której zabytki wpisane są na listę UNESCO. Zwiedzanie miasta rozpocznie się od Zwinger, XVIII-wiecznego barokowego pałacu, na terenie którego znajduje się kilka muzeów. Zwiedzanie: Łaźnia Nimf, Pawilon Obronny, Zbrojownia i Galeria Dawnych Mistrzów. Chwila czasu wolnego na spacer po starym mieście. Przejazd do BAMBERGU – uroczego miasteczka wpisanego na listę UNESCO. Spacer po Klein Venedig, czyli Małej Wenecji – przepięknym średniowiecznym zespole architektonicznym, malowniczo wkomponowanym w krajobraz nad rzeką Regnitz, Stary Ratusz, katedra św. Jerzego i św. Piotra, Stara Rezydencja – dawny pałac biskupi z pięknym dziedzińcem otoczonym gotyckimi budynkami szachulcowymi. Przejazd do hotelu w okolicy Norymbergi. Zakwaterowanie, nocleg.
3. DZIEŃ. NORYMBERGIA – WÜRZBURG – FRANKFURT
Śniadanie. Wykwaterowanie. Zwiedzanie NORYMBERGI. Spacer po starym mieście: kościół św. Wawrzyńca, kościół św. Sebalda i kościół NMP. Przejazd do WÜRZBURGA, którego zabytki wpisane są na listę UNESCO. Zwiedzanie barokowego pałacu biskupów, czyli Rezydencji, której jedną z największych atrakcji jest ogromny fresk o powierzchni 600 m². Spacer po starym mieście: katedra św. Kiliana, Dom pod Sokołem, ratusz. Przejazd do FRANKFURTU, stolicy finansowej Niemiec. Spacer starym miastem, które kontrastuje z drapaczami chmur nowoczesnego miasta. Przejazd do hotelu w okolicy Koblencji. Zakwaterowanie, nocleg.
4. DZIEŃ. KOBLENCJA – ZAMKI NADREŃSKIE – BACHARACH – BRAUBACH
Śniadanie. Zwiedzanie KOBLENCJI, miasta malowniczo położonego u zbiegu Renu i Mozeli. Spacer starym miastem rozpocznie się od Czterech Wież, przez jeden z symboli miasta fontannę Schängelbrunnen, ratusz, konwent jezuicki do pomnika cesarza Wilhelma i zbiegu rzek tzw. Niemieckiego Rogu. Następnie rejs po Renie w kierunku Lorelei. Ze skały Lorelei rzuciła się do wody młoda dziewczyna zdradzona przez kochanka. Przeistoczona w syrenę zwodziła rybaków w okoliczne skały, skazując ich na nieuchronną śmierć w wodach Renu. Po drodze wspaniałe widoki na ZAMKI NADREŃSKIE: Sterrenberg, Liebenstein, Maus, Katz Rheinfels. Po wyokrętowaniu przejazd do BACHARACH niezwykle urokliwego miasteczka z przepiękną starówką i dobrze zachowanymi murami obronnymi. Czas wolny. Przejazd do BRAUBACH, miasteczka z zabudową szachulcową, w którym znajduje się imponujący zamek Marksburg. Zwiedzanie zamku: zbrojownia, kuchnie zamkowe, wieże obronne, dziedziniec. Powrót do hotelu, nocleg.
5. DZIEŃ. KOLONIA – BONN – AUGUSTUSBURG
Śniadanie. Czas wolny lub całodzienna wycieczka fakultatywna (za dodatkową opłatą na miejscu): do KOLONII i BONN. Przejazd autokarem do Kolonii. Zwiedzanie: katedra wpisana na listę UNESCO olśniewająca architekturą i detalami architektonicznymi. Na szczególną uwagę zasługuje wnętrze z relikwiarzami Trzech Króli, dębowymi stellami oraz wspaniałe witraże. Następnie wizyta w romańskim kościele św. Marcina. Spacer po starym mieście: stary rynek, ratusz, dom tańca Gürzenich, kościół NMP na Kapitolu. Czas wolny. Zwiedzanie wpisanego na listę UNESCO pałacu AUGUSTUSBURG, dawnego pałacu biskupiego utrzymanego w stylu rokokowym: imponująca klatka schodowa i ponad 20 udostępnionych do zwiedzania komnat pałacowych wraz z apartamentami prywatnymi Wittlesbachów. Czas wolny w ogrodach pałacowych. Przejazd do Bonn, dawnej stolicy RFN. Spacer po mieście: Sternstrasse, dom Beethovena, rezydencja książąt-elektorów, katedra. Powrót do Koblencji, nocleg.
6. DZIEŃ. WARTBURG – WEIMAR
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do WARTBURGA, gdzie podziwiać można imponującą średniowieczną twierdzę wpisaną na listę UNESCO. Z warownią związana jest postać Marcina Lutra, który przebywał tu w ukryciu i pracował nad przekładem Nowego Testamentu na język niemiecki. Przejazd do WEIMARU, stolicy niemieckiego klasycyzmu. Jest to miejsce wyjątkowe dla historii kultury europejskiej. W Weimarze tworzył Bach, Liszt, Lukas Cranach Starszy, mieszkał Goethe, Schiller… Spacer po mieście: dom Goethego, dom Schillera, ratusz, dom Cranacha. Zwiedzanie kościoła św. Pawła i św. Piotra, gdzie podziwiać można tryptyk, dzieło ojca i syna – Lukasa Cranacha Starszego i Młodszego. Spacer parkiem do Pawilonu Goethego. Czas wolny. Przejazd do hotelu w okolicy Weimaru, zakwaterowanie, nocleg.
7. DZIEŃ. LIPSK – POCZDAM
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do LIPSKA. Zwiedzanie rozpocznie się od kościoła św. Tomasza, gdzie pochowany jest Jan Sebastian Bach, następnie spacer po starym mieście i czas wolny przy słynnych pasażach, gdzie znajdują się klimatyczne knajpki. Na szczególną uwagę zasługuje Madlerpassage, opisany w „Fauście” Goethego. Przejazd do POCZDAMU zwanego pruskim Wersalem. Zwiedzanie: park i pałac Sanssouci w całości wpisany na listę UNESCO. Przejazd do hotelu w okolicy Berlina, zakwaterowanie, nocleg.
8. DZIEŃ. BERLIN
Śniadanie. Wykwaterowanie. Całodzienne zwiedzanie BERLINA, rozpocznie się od centrum: Reichstag, Brama Brandenburska, pozostałości Muru Berlińskiego, Aleja Unter den Linden. Czas wolny. Przejazd do Wyspy Muzeów. Wizyta w Muzeum Pergamońskim, gdzie zgromadzono niezwykle cenne zabytki sztuki starożytnej. Do tych najcenniejszych należy Brama Isztar, brama agory z Miletu oraz wspaniałe rzeźby antycznej Grecji i Rzymu. Przejazd do Charlottenburg, zwiedzanie pałacu. Wyjazd do Polski późnym popołudniem. Powrót do Polski.

ŚWIADCZENIA: 7 noclegów w hotelu **/***: 1 w okolicy Teplic w Czechach, 1 w okolicy Norymbergi, 3 w okolicy Koblencji, 1 w okolicy Weimaru, 1 w okolicy Berlina; 2-os. pokoje (możliwość 1 dostawki) z łazienkami • wyżywienie: 7 śniadań • przejazd autokarem • rejs po Renie • opieka pilota • ubezpieczenie KL i NW

UWAGI:
 1. Obowiązkowe opłaty na miejscu: bilety wstępu i lokalni przewodnicy, tour guide i taksy lokalne: ok. 175 EUR.
 2. Opłaty fakultatywne: wycieczka do Kolonii i Bonn: ok. 40 EUR; wymagane min. 20 osób.
 3. W dniu 3. przyjazd do hotelu wieczorem – ok. godz. 20-21.
Położenie na mapie
Opinie klientów
5.3/6
Ogólna ocena
z 35 opinii
98%
klientów wystawiło opinię dobrą lub bardzo dobrą
98%
klientów wystawiło opinię dobrą lub bardzo dobrą

Klienci doceniają m.in:

 • Komfort podróży
 • Standard autokaru
 • Program wycieczki/trasę
5/6
50+ lat, z partnerem/ką czerwiec 2019
Wycieczka i program zaproponowany przez Itakę spełniły nasze oczekiwania. Moja i Żony ocena jest pozytywna. Postulowanie rozszerzenia oferty o dodatkowe atrakcje (np. kulturalne) przy tak (...) rozwiń
Wycieczka i program zaproponowany przez Itakę spełniły nasze oczekiwania. Moja i Żony ocena jest pozytywna. Postulowanie rozszerzenia oferty o dodatkowe atrakcje (np. kulturalne) przy tak rozbudowanym programie nie byłoby celowe.
 • 5
 • 4
 • 4
 • 5
 • 5
zwiń
4/6
50+ lat, z partnerem/ką czerwiec 2019
Wycieczka pełna kulturalnych i krajobrazowych wrażeń. Program dobry, jednak szkoda, że zabrakło miejsca na przepiękny Heidelberg. Wyjazd udany, godny polecenia. rozwiń
Wycieczka pełna kulturalnych i krajobrazowych wrażeń. Program dobry, jednak szkoda, że zabrakło miejsca na przepiękny Heidelberg. Wyjazd udany, godny polecenia.
 • 5
 • 4
 • 4
 • 5
 • 5
zwiń
5/6
50+ lat, z partnerem/ką wrzesień 2018
Program super dobrany, hotele bardzo dobre, śniadania bardzo dobre, pogoda wspaniała. Polecam. rozwiń
Program super dobrany, hotele bardzo dobre, śniadania bardzo dobre, pogoda wspaniała. Polecam.
 • 6
 • 5
 • 6
 • 6
 • 5
zwiń
5/6
50+ lat, z partnerem/ką wrzesień 2018
Godna polecenia rozwiń
Godna polecenia
 • 6
 • 4
 • 5
 • 2
 • 1
zwiń
6/6
41-50 lat, sam/a wrzesień 2018
brak opisu rozwiń
brak opisu
 • 6
 • 5
 • 5
 • 4
 • 4
zwiń
5/6
50+ lat, z partnerem/ką sierpień 2018
Jestem zadowolony rozwiń
Jestem zadowolony
 • 5
 • 5
 • 5
 • 6
 • 6
zwiń
6/6
50+ lat, z partnerem/ką lipiec 2018
Z wycieczki jestem zadowolona. Zaplanowany program został zrealizowany, zobaczyłam więc to, co było zaplanowane w programie wycieczki. Pozostał jednak niedosyt - poczucie, że wielu miejsc po (...) rozwiń
Z wycieczki jestem zadowolona. Zaplanowany program został zrealizowany, zobaczyłam więc to, co było zaplanowane w programie wycieczki. Pozostał jednak niedosyt - poczucie, że wielu miejsc po trasie wycieczki nie zobaczyłam. Program wycieczki był b. bogaty, ale jego słabą stroną jest skumulowanie zwiedzania 3 dużych miast czy miejsc w jednym dniu. Myślę, np. o 3. dniu wycieczki (Norymberga, Wurzburg, Frankfurt). Wolałabym być w 2 miejscach a zobaczyć "głębiej", np. odwiedzić Muzeum Germańskie w Norymberdze. W efekcie wycieczka jest "zaliczaniem" atrakcji turystycznych, bez wystarczającego czasu na refleksję. Może należy zrobić Niemiecki Alfabet - osobno - dla landów w Niemczech północnych i południowych? A może należy podzielić zwiedzanie Niemiec na 2 wycieczki, przy czym linię podziału wyznaczą landy, z odrębną historią i zwyczajami w każdym z nich?
 • 4
 • 5
 • 6
 • 6
 • 6
zwiń
5/6
50+ lat, lipiec 2018
Warto wybrać się na tę wycieczkę. Program jest bardzo różnorodny i tylko pozornie wydaje się, że znamy Niemcy. Zwłaszcza sąsiadów trzeba poznać. Na tej wycieczce codziennie coś mnie mile (...) rozwiń
Warto wybrać się na tę wycieczkę. Program jest bardzo różnorodny i tylko pozornie wydaje się, że znamy Niemcy. Zwłaszcza sąsiadów trzeba poznać. Na tej wycieczce codziennie coś mnie mile zaskakiwało, najbardziej rejs po Renie i wizyta w średniowiecznych zamkach w tej dolinie. Chętnie zostałabym tam dłużej. Zdecydowanie za mało czasu mieliśmy też na zwiedzanie Drezna i Poczdamu. Będę musiała wrócić:-)także do Berlina, bo już w trakcie wycieczki okazało się, że jeden z najważniejszych punktów programu: Ołtarz z Pergamonu jest w... remoncie. Ale biorąc pod uwagę rekordowy upał, panujący wtedy w Niemczech, to zrealizowaliśmy program wycieczki perfekcyjnie. Wielka w tym zasługa pilotki - Pani Marty i nieobliczalnego kierowcy - Pana Sebastiana. Całej grupie należą się wielkie słowa uznania. Pomimo okropnego żaru z nieba, wszyscy dzielnie się trzymali, wspierali i mam nadzieję, że jeszcze się kiedyś spotkamy. Podróżowanie z Państwem to była przyjemność!!!
 • 6
 • 5
 • 5
 • 6
 • 6
zwiń
5/6
31-40 lat, lipiec 2018
Wycieczka ciekawa, dobrze przygotowana, ze znakomitym przewodnikiem. rozwiń
Wycieczka ciekawa, dobrze przygotowana, ze znakomitym przewodnikiem.
 • 5
 • 5
 • 5
 • 5
 • 5
zwiń
6/6
41-50 lat, lipiec 2018
Wycieczka objazdowa zwykle jest świetna, jeśli prowadzi ja dobry pilot. Urozmaica drogę opowieściam o kraju, jest świetnie zorganizowany, tak że ma się poczucie, że nie traci się czasu (a przy (...) rozwiń
Wycieczka objazdowa zwykle jest świetna, jeśli prowadzi ja dobry pilot. Urozmaica drogę opowieściam o kraju, jest świetnie zorganizowany, tak że ma się poczucie, że nie traci się czasu (a przy tak krótkich objazdach każdej straconej minuty po prostu żal), mówi na temat, ma wiedzę i dzieli się nią. I lubi kraj, po którym oprowadza. Niemiecki alfabet ma pilota, który wszystkie te cechy posiada, pani Marta to sukces tej wycieczki. Lokalni przewodnicy w większości też w porządku. Kraj wart poznania, Wajmar, dzień nad Renem, Drezno, Poczdam, Berlin to moim zdaniem najciekawsze punkty, ale to oczywiście subiektywna ocena. Zamienilabym pobyt w Lipsku na cały dzień w Poczdamie, ma wiele do zaoferowania .
 • 4
 • 4
 • 5
 • 5
 • 4
zwiń
5/6
50+ lat, sam/a wrzesień 2017
brak opisu rozwiń
brak opisu
 • 5
 • 6
 • 6
 • 5
 • 5
 • 5
zwiń
6/6
50+ lat, z partnerem/ką wrzesień 2017
Wycieczka miała bardzo bogaty program, w związku z czym nie było dostatecznie dużo czasu na zobaczenie wielu interesujących obiektów na trasie. Pani Marta, nasza świetna pilotka, wykazała (...) rozwiń
Wycieczka miała bardzo bogaty program, w związku z czym nie było dostatecznie dużo czasu na zobaczenie wielu interesujących obiektów na trasie. Pani Marta, nasza świetna pilotka, wykazała się doskonałą wiedzą na temat Niemiec. Miejscowi przewodnicy (z jednym wyjątkiem) również bardzo profesjonalni. Niewątpliwie trzeba będzie pojechać do Niemiec jeszcze raz i zobaczyć to, czego nie zdążyliśmy tym razem... Panowie kierowcy oprócz bezpiecznego i sprawnego transportowania nas serwowali całkiem niezłą kawę!. Hotele w Niemczech na dobrym poziomie, podobnie jak śniadania i obiadokolacje (jeśli się je wykupiło), które czasami były nawet zbyt obfite. Ogólnie - wycieczka godna polecenia.
 • 5
 • 5
 • 6
 • 6
 • 6
 • 5
zwiń
6/6
50+ lat, z partnerem/ką wrzesień 2017
Świetna,. Gorąco polecam, rozwiń
Świetna,. Gorąco polecam,
 • 6
 • 6
 • 6
 • 6
 • 6
 • 6
zwiń
5/6
50+ lat, sam/a wrzesień 2017
brak opisu rozwiń
brak opisu
 • 4
 • 5
 • 6
 • 6
 • 6
 • 5
zwiń
6/6
50+ lat, sam/a wrzesień 2017
Bardzo interesująca trasa, znakomita praca pilota wycieczki Pani Marty, komfortowe warunki podróży, zakwaterowania i wyżywienia, polecam każdemu. Program wycieczki zawiera atrakcje (...) rozwiń
Bardzo interesująca trasa, znakomita praca pilota wycieczki Pani Marty, komfortowe warunki podróży, zakwaterowania i wyżywienia, polecam każdemu. Program wycieczki zawiera atrakcje wysokiej klasy, na mnie największe wrażenie zrobił rejs Renem, w trakcie którego można było podziwiać malownicze zamki przy przepięknej pogodzie, bardzo mi się podobało także urocze miasto Weimar.
 • 6
 • 6
 • 6
 • 6
 • 6
 • 6
zwiń
2/6
50+ lat, z partnerem/ką wrzesień 2017
Pilotka przeciętna - dbała o to, żeby dojechać gdzie trzeba kiedy trzeba, ale informacje na temat Niemiec dawkowała bardzo oszczędnie. Hotel w Czechach fatalny, jedzenie też. Hotel, w (...) rozwiń
Pilotka przeciętna - dbała o to, żeby dojechać gdzie trzeba kiedy trzeba, ale informacje na temat Niemiec dawkowała bardzo oszczędnie. Hotel w Czechach fatalny, jedzenie też. Hotel, w którym spędziliśmy trzy noce - słaby. Bus, którym wracaliśmy z Poznania do Warszawy to po prostu horror. Ta wycieczka bez Kolonii nie ma sensu - zresztą pojechali na nią wszyscy. Bez wykupionych obiadokolacji nie było szans na zjedzenie czegokolwiek i ta informacja powinna znaleźć się w opisie wycieczki.
 • 5
 • 3
 • 3
 • 3
 • 4
 • 2
zwiń
6/6
50+ lat, z partnerem/ką wrzesień 2017
Program bardzo interesujący, aczkolwiek należy go traktować dosłownie ('alfabet'). Świetna Pani pilot (Pani Marta), której ogromna wiedza imponuje.... Można polecić każdemu !!!!! Mała (...) rozwiń
Program bardzo interesujący, aczkolwiek należy go traktować dosłownie ('alfabet'). Świetna Pani pilot (Pani Marta), której ogromna wiedza imponuje.... Można polecić każdemu !!!!! Mała uwaga do autokaru (podnóżki nie spełniają swojej roli), ale to absolutnie nie wpływa na ogólną ocenę..... Wycieczka bardzo udana pod każdym względem !
 • 6
 • 5
 • 5
 • 5
 • 5
 • 6
zwiń
5/6
20-25 lat, sam/a wrzesień 2017
Uważam, że wycieczka była bardzo ciekawa, ponieważ od dawna interesuję się krajami niemieckojęzycznymi. Piękne, zabytkowe miasta tchnęły historią na każdym kroku. Rejs po Renie pozwolił na (...) rozwiń
Uważam, że wycieczka była bardzo ciekawa, ponieważ od dawna interesuję się krajami niemieckojęzycznymi. Piękne, zabytkowe miasta tchnęły historią na każdym kroku. Rejs po Renie pozwolił na relaks na łonie przyrody. Jedyną wadą wyprawy było zbyt mało czasu w poszczególnych miejscach i ciągły pośpiech. Niezwykła podróż po kraju naszych zachodnich sąsiadów, często niedocenianym pod względem turystycznym. Możliwość poznania przekroju niemieckiej historii i wielu ciekawostek. Bardzo szkoda, że program nie przewidywał zwiedzania wnętrz niesamowitego obiektu czyli zamku Wartburg!!!
 • 5
 • 4
 • 4
 • 5
 • 5
 • 3
zwiń
6/6
50+ lat, sam/a wrzesień 2017
Wycieczka bardzo ciekawa i dobrze zaplanowana. Oczywiście, program jest intensywny, ale taki miał być. Daje pojęcie o Niemczech jako o kraju dla turystyki, pokazuje gdzie warto będzie (...) rozwiń
Wycieczka bardzo ciekawa i dobrze zaplanowana. Oczywiście, program jest intensywny, ale taki miał być. Daje pojęcie o Niemczech jako o kraju dla turystyki, pokazuje gdzie warto będzie wrócić. Bardzo dobra i zaangażowana Pani Marty ( pilot ) i Panów Kierowców. Zdecydowanie polecam. Wyjazd zorganizowany bardzo profesjonalnie, trasa dobrze zaplanowana, wycieczka intensywna, ale ilość pięknych miejsc do zwiedzania jest nagrodą za wysiłek. Doskonała praca Pani Marty ( pilot ) i obu Panów Kierowców ( serdeczne podziękowania dla całej ekipy ).
 • 5
 • 4
 • 4
 • 6
 • 6
 • 5
zwiń
5/6
50+ lat, z partnerem/ką lipiec 2017
Wycieczka bardzo ciekawa, dająca możliwość weryfikacji opinii o Niemczech i ludziach tam żyjących. Drobna korekta programu zwiedzania, mniej kościołów (w pewnym momencie był już przesyt), (...) rozwiń
Wycieczka bardzo ciekawa, dająca możliwość weryfikacji opinii o Niemczech i ludziach tam żyjących. Drobna korekta programu zwiedzania, mniej kościołów (w pewnym momencie był już przesyt), dodanie np.wieczoru z typowym niemieckim jedzeniem i lokalnym piwem, zwiedzanie w Poczdamie pałacu Cecilenhoff, Checkpoint w Berlinie.
 • 5
 • 5
 • 3
 • 5
 • 5
 • 4
zwiń
6/6
50+ lat, z partnerem/ką lipiec 2017
Bardzo dobrze zorganizowana . Rozsądna i starająca się pani Przewodnik prowadząca cała wycieczkę. Dojazd bezpośrednio w najciekawsze miejsca , gdzie oczekuje - zawsze na czas - już kompetentny (...) rozwiń
Bardzo dobrze zorganizowana . Rozsądna i starająca się pani Przewodnik prowadząca cała wycieczkę. Dojazd bezpośrednio w najciekawsze miejsca , gdzie oczekuje - zawsze na czas - już kompetentny miejscowy przewodnik oprowadzający zabytkach i serwujący informację historyczną i aktualną . Wobec tylu wrażeń wszędzie za mało czasu by nacieszyć się przebywaniem. Warto by tak zmienić program pobytu , by pierwszego dnia ograniczyć się do Drezna, zrezygnować całkowicie z Bastei. Pozwoli to wygospodarować czas na zwiedzanie Zwingeru i kawę powitalną w kafejce w Dreźnie. Bardzo ciekawy program pozwala w pigułce poznać najciekawsze miejsca i tak naprawdę na spokojnie kiedyś w wybrane miejsce wybrać się na dłużej. Program w pełni zrealizowany. Świetny pomysł pani Przewodnik by pierwszego dnia rozpocząć zwiedzanie od Drezna. Potem wieczorem przejazd do Bastei - jedyny punkt programu z którego warto by zrezygnować , po to aby pierwszy dzień spędzić w Dreźnie. Pozwoliłoby to na takie zwiedzenie Zwingeru - 3 muzea - na jakie on zasługuje, a godzina wolnego czasu na starym mieście pozwoliłaby lepiej wejść w nastrój wycieczki. Reszta bardzo ciekawa - także dzięki dobrej pracy przewodników na miejscu. Chciałbym podkreślić , że mieliśmy bardzo dobrze oprowadzających przewodników - często Polaków zamieszkujących od lat w Niemczech. Fantastycznie oryginalny był niemiecki przewodnik w Kolonii. Planujemy także wyjazd na zwiedzanie Bawarii , jednakowoż pod warunkiem wydłużenia pobytu w Monachium o jeden dzień , co także pozwoliłoby na uniknięcie powrotu w nocy. Warto wydłużyć tą wycieczkę o jeden dzień. W programie warto byłoby przewidzieć stadiony sportowe i kilka godzin dla siebie w mieście. Koszt wzrośnie z grubsza o jeden nocleg. Uważam , że warto to rozważyć przez organizatorów w roku przyszłym . Do zobaczenia..
 • 6
 • 6
 • 5
 • 6
 • 6
 • 6
zwiń
6/6
50+ lat, z partnerem/ką lipiec 2017
Swietna wycieczka . Hotele w dobrym lub bardzo dobrym standardzie. Może hotel w Czeskich Cieplicach trochę słabszy ale zato świetnie karmią i jest czysto. Program wycieczki wyczerpujący i (...) rozwiń
Swietna wycieczka . Hotele w dobrym lub bardzo dobrym standardzie. Może hotel w Czeskich Cieplicach trochę słabszy ale zato świetnie karmią i jest czysto. Program wycieczki wyczerpujący i ciekawy. Jednak to co moim zdaniem sprawiło że wycieczka była tak udana to osoba pani pilot, kobieta z bardzo dużą widzą , poczuciem humoru , komunikatywna a nade wszystko profesjonalna . Wyjazd dobrze zorganizowany choć trochę szkoda że nie zabieracie pasażerów ze Szczecina , Powrót po skończonej wycieczce do Poznania a potem znowu do Szczecina trochę jest męczący i to jedyna moja uwaga . Wszystko inne było super.
 • 6
 • 5
 • 6
 • 6
 • 6
 • 6
zwiń
5/6
50+ lat, sam/a lipiec 2017
Wycieczka udana, ale program zbyt intensywny dla osób w starszym wieku /zwłaszcza przy panujących upałach/ rozwiń
Wycieczka udana, ale program zbyt intensywny dla osób w starszym wieku /zwłaszcza przy panujących upałach/
 • 4
 • 4
 • 6
 • 5
 • 6
 • 4
zwiń
5/6
50+ lat, z partnerem/ką lipiec 2017
brak opisu rozwiń
brak opisu
 • 5
 • 5
 • 5
 • 5
 • 6
 • 5
zwiń
6/6
50+ lat, sam/a lipiec 2017
Jestem bardzo zadowolony z wycieczki. Oczywiście trzeba mieć świadomość, że w przypadku wycieczki, w czasie której odwiedza się tak dużo miejsc, konieczne są kompromisy polegające na (...) rozwiń
Jestem bardzo zadowolony z wycieczki. Oczywiście trzeba mieć świadomość, że w przypadku wycieczki, w czasie której odwiedza się tak dużo miejsc, konieczne są kompromisy polegające na niedosycie. W wielu miejscach chciałoby się spędzić więcej czasu. Z drugiej strony można potraktować ten wyjazd jako rekonesans w celu sprawdzenia, gdzie warto pojechać na dłużej. Organizacja wycieczki i praca Pani Pilot bez zarzutu. Niemcy sa trochę niedoceniane jako kierunek wycieczki,a w kilku miejscach naprawdę mnie zatkało z wrażenia. Polecam.
 • 6
 • 6
 • 6
 • 6
 • 6
 • 6
zwiń

Sprawdź cenę

Twój wybór wczasów

Niemcy

Niemiecki alfabet

zmień wariant wakacji
 • Dojazd własny
Wybierz
2 528 Pln
Oszczędzasz: 230 PLN
Dorosły
2 298pln
Łączna kwota 4 596 pln razem
Oszczędzasz 230 PLN
Rezerwuj
Przejdziesz do bezpiecznego procesu rezerwacji
 • wyślij zapytanie
 • callcenter.tel_pl
 • 801 066 777
 • 77 4476 777
 • Infolinie dostępne: pn-pt 8-22 sob-ndz 9-20
arrow-rightarrow-rightclockfacebooktwitter