phone mobile mobile pin heart heart user user Biuro Podróży ITAKA Flag of Belarus airplane
> >Wyniki Wyszukiwania> >

Na porto do Lizbony

Atuty oferty

 • najważniejsze miasta Portugalii: Lizbona i Porto
 • sanktuaria: Fatima i Santiago de Compostela
 • wieczór Fado i degustacja Porto
 • 2 posiłki dziennie w cenie

Na porto do Lizbony Kod: FAOLIPO

Trasa
3 049PLN
Dorośli: 2 2 posiłki Pn 26.08 – Pn 02.09.19 (8 dni)
Itaka
 • Promocja LAST MINUTE LAST MINUTE
Portugalia , Hiszpania

Na porto do Lizbony

 • Promocja LAST MINUTE LAST MINUTE
Kod: FAOLIPO
Opis

1. DZIEŃ.
Zbiórka uczestników na lotnisku. Bezpośredni przelot do Faro. Transfer do hotelu w rejonie Algarve. Zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

2. DZIEŃ. FATIMA (trasa: ok. 360 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie. Wyjazd w kierunku Lizbony. Przejazd na tereny Expo ’98 nazywane Parkiem Narodów. Zwiedzanie jednego z największych oceanariów na świecie. Przejazd do FATIMY, ośrodka kultu maryjnego, celu licznych pielgrzymek. Spacer po sanktuarium Najświętszej Marii Panny, podczas którego zobaczyć można: plac Pielgrzyma, bazylikę z grobowcami bł. Łucji, Hiacynty i Franciszka, kaplicę Objawień. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja. Dla chętnych możliwość uczestniczenia w codziennej wieczornej modlitwie różańcowej i procesji ze świecami w Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny. Nocleg.

3. DZIEŃ. PORTO (trasa: ok. 200 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do PORTO, miasta niezwykłego i pełnego kontrastów, malowniczo położonego na wzgórzu nad rzeką Douro. Zwiedzanie: katedra, kościół św. Franciszka, dworzec São Bento, którego hol pokrywa ponad 20 000 tradycyjnych, ręcznie malowanych kafli autorstwa Jorge Colaço. Spacer zabytkowym mostem króla Ludwika I, z którego rozciągają się piękne widoki na miasto. Spacer: Plac Aliados, Kościół Kleryków z barokową dzwonnicą - wizytówką Porto, księgarnia Lello&Irmao, ozdobione ceramicznymi płatkami kościoły Karmelitów i Karmelitanek. Spacer: ulica Św. Katarzyny, kościół św. Ildefonsa od zewnątrz pokryty ponad jedenastoma tysiącami tradycyjnie pomalowanych niebieskich płytek azulejos, Kaplica Dusz. Krótka wizyta na lokalnym targu. Wizyta w piwnicach, gdzie dojrzewają doskonałe portugalskie wina. Degustacja słynnego porto, mocnego i aromatycznego trunku, z którego produkcji słynie miasto. Fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): rejs statkiem po rzece Douro. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

4. DZIEŃ. SANTIAGO DE COMPOSTELA (trasa: ok. 450 km)
Śniadanie. Czas wolny na samodzielne zwiedzanie Porto lub udział w wycieczce fakultatywnej do SANTIAGO DE COMPOSTELA (za dodatkową opłatą na miejscu). Przejazd do najważniejszego po Rzymie i Jerozolimie świętego miejsca chrześcijan. Średniowieczne centrum miasta zostało wpisane na listę UNESCO. Stare miasto uznane jest za jeden z najpiękniejszych zespołów urbanistycznych na świecie. Santiago de Compostela jest również siedzibą jednego z najstarszych hiszpańskich uniwersytetów. Zwiedzanie: XI-wieczna katedra – jeden z najwspanialszych zabytków architektury romańskiej z olbrzymich rozmiarów kadzielnicą i barokowym ołtarzem, Brama Złotników, krypta ze szczątkami świętego, plac Obradoiro – miejsce spotkań licznych grup pielgrzymkowych, Hostal de los Reyes Catolicos będący zajazdem i szpitalem dla pielgrzymów. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

5. DZIEŃ. SINTRA – CABO DA ROCA – LIZBONA (trasa: ok. 350 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do SINTRY – dawnej letniej rezydencji portugalskich monarchów, położonej w uroczej okolicy, wśród egzotycznych ogrodów i zalesionych wzgórz, wpisanej na listę UNESCO. Spacer malowniczymi uliczkami, przejście pod Palácio Nacional – wspaniały pałac położony w sercu Starego Miasta. Zwiedzanie Quinta da Regaleira, fascynującej rezydencji otoczonej tajemniczymi ogrodami, gdzie można odnaleźć wiele masońskich symboli. Przejazd na najbardziej wysunięty na zachód punkt na kontynencie europejskim – CABO DA ROCA. Przejazd LIZBONY. Zwiedzanie dzielnicy Belém: klasztor Hieronimitów z grobowcem Vasco da Gamy, wpisany na listę UNESCO, arcydzieło sztuki manuelińskiej. Spacer po Belém: pomnik Odkryć Geograficznych - jedna z wizytówek miasta, wieża Belém, która kiedyś strzegła dostępu do lizbońskiego portu. Czas na tradycyjne ciastko z kremem w najsłynniejszej kawiarni w całej Lizbonie: Pasteis de Belém. Przejazd do hotelu. Wieczorem fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): koncert fado połączony z kolacją. Fado, czyli tradycyjna portugalska pieśń będąca ważnym elementem kulturowej tożsamości, została wpisana w 2011 r. na Listę Dziedzictwa Niematerialnego UNESCO. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, nocleg.

6. DZIEŃ. LIZBONA
Śniadanie. Zwiedzanie centrum Lizbony. Przejazd zabytkowym tramwajem na wzgórze, gdzie strategiczne miejsce zajmuje zamek św. Jerzego. Wejście na mury obronne, skąd można podziwiać wspaniały widok na miasto, rzekę Tag i port. Spacer wąskimi uliczkami mauretańskiej Alfamy, najstarszej dzielnicy Lizbony. Zwiedzanie: katedra – jedna z najciekawszych budowli w mieście; kościół św. Wincentego za Murami – najwspanialszy przykład barokowej architektury w Lizbonie; Panteon Narodowy, gdzie znajdują się grobowce wielkich portugalskich osobistości. Spacer po dzielnicy Bairro Alto o artystycznym charakterze, gdzie skupia się nocne życie miasta. Przejście przez słynne place Baixy: Rossio, Figueira i Restauradores. Przejazd jedną z największych atrakcji miasta – windą Santa Justa - zaprojektowaną przez ucznia Gustawa Eiffla. Spacer: kościół św. Rocha, ruiny kościoła Karmelitów zniszczonego podczas trzęsienia ziemi w 1755 r. Czas na kawę w słynnej Café a Brasileira. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

7. DZIEŃ. ALGARVE (trasa: ok. 300 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do hotelu w rejonie ALGARVE. Dla osób chętnych (za dodatkową opłatą na miejscu) przejazd na plażę, czas wolny. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

8. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu i transfer na lotnisko. Bezpośredni przelot Polski. Dla osób, które przedłużają pobyt o wypoczynek: śniadanie, wykwaterowanie, przejazd na lotnisko i transfer do wybranego hotelu.

7 noclegów w hotelach*** w miastach lub okolicy: 2 na Algarve, 2 w Lizbonie, 2 w Porto, 1 w Fatimie; 2-os. pokoje (możliwość 1 dostawki) z łazienkami • wyżywienie: 7 śniadań, 6 kolacji • przelot • przejazd autokarem • opieka pilota • ubezpieczenie KL i NW

 1. Obowiązkowe opłaty na miejscu: bilety wstępu, audio guide, lokalni przewodnicy i degustacja w Porto: ok. 175 EUR, opłata klimatyczna: ok. 2 EUR/os./noc w Lizbonie, ok. 2 EUR/os./noc w Porto, ok. 1,5 EUR/os./noc na wybrzeżu Algarve.
 2. Opłaty fakultatywne: wieczór z muzyką fado i kolacją: ok. 53 EUR, wymagane min. 20 osób; rejs po rzece Douro: ok. 15 EUR, wymagane min. 15 osób; wycieczka do Santiago de Compostela: ok. 80 EUR, wymagane min. 20 osób.

5.5/6
100% klientów wystawiło opinię dobrą lub bardzo dobrą

Klienci doceniają:

 • Standard autokaru
 • Program wycieczki/trasę
 • Komfort podróży
Informacje o regionie
O regionie

Portugalia

Kraj słynny z urody, piękny krajobrazowo i bogaty w zabytki światowej rangi. Urokliwa Lizbona, tajemnicza Sintra z przepięknymi zamkami i rezydencjami, Coimbra, rzymskie ruiny Evory i Guimaraes to najbardziej znane skarby Portugalii.

Położenie na mapie Trasa

​Fatima – Porto – Santiago de Compostela – Sintra – Cabo da Roca – Lizbona - Algarve

Idealny przepis na Portugalię to Lizbona - jedna z najmniejszych stolic europejskich zachwyca położeniem, oczarowuje niepowtarzalną atmosferą, kusi tysiącem kafejek, restauracji oraz wspaniałą architekturą. Północna Portugalia to żyzna dolina rzeki Douro, strome zbocza z tarasowymi winnicami, piękna przyroda i liczne zabytki. Porto – pełne romantyzmu miasto, gdzie nieopodal gwarnych uliczek zabytkowego centrum można znaleźć tajemnicze ogrody, zielone, zaciszne parki oraz piaszczyste plaże omywane błękitnymi wodami oceanu. Niepowtarzalną atmosferę miasta można poczuć odwiedzając niezliczone knajpki, gdzie warto skosztować lokalnych przysmaków oraz orzeźwiającego vinho verde. Porto przyciąga turystów słonecznym klimatem, gościnnością mieszkańców, pięknymi zabytkami ozdobionymi niebieskimi azulejos. Na trasie również są dwa sanktuaria: Fatima i Santiago de Compostela. Trasa w Portugalii: ok. 1660 km.

PLAN WYCIECZKI
1. DZIEŃ.
Zbiórka uczestników na lotnisku. Bezpośredni przelot do Faro. Transfer do hotelu w rejonie Algarve. Zakwaterowanie, kolacja, nocleg.
2. DZIEŃ. FATIMA (trasa: ok. 360 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie. Wyjazd w kierunku Lizbony. Przejazd na tereny Expo ’98 nazywane Parkiem Narodów. Zwiedzanie jednego z największych oceanariów na świecie. Przejazd do FATIMY, ośrodka kultu maryjnego, celu licznych pielgrzymek. Spacer po sanktuarium Najświętszej Marii Panny, podczas którego zobaczyć można: plac Pielgrzyma, bazylikę z grobowcami bł. Łucji, Hiacynty i Franciszka, kaplicę Objawień. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja. Dla chętnych możliwość uczestniczenia w codziennej wieczornej modlitwie różańcowej i procesji ze świecami w Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny. Nocleg.
3. DZIEŃ. PORTO (trasa: ok. 200 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do PORTO, miasta niezwykłego i pełnego kontrastów, malowniczo położonego na wzgórzu nad rzeką Douro. Zwiedzanie: katedra, kościół św. Franciszka, dworzec São Bento, którego hol pokrywa ponad 20 000 tradycyjnych, ręcznie malowanych kafli autorstwa Jorge Colaço. Spacer zabytkowym mostem króla Ludwika I, z którego rozciągają się piękne widoki na miasto. Spacer: Plac Aliados, Kościół Kleryków z barokową dzwonnicą - wizytówką Porto, księgarnia Lello&Irmao, ozdobione ceramicznymi płatkami kościoły Karmelitów i Karmelitanek. Spacer: ulica Św. Katarzyny, kościół św. Ildefonsa od zewnątrz pokryty ponad jedenastoma tysiącami tradycyjnie pomalowanych niebieskich płytek azulejos, Kaplica Dusz. Krótka wizyta na lokalnym targu. Wizyta w piwnicach, gdzie dojrzewają doskonałe portugalskie wina. Degustacja słynnego porto, mocnego i aromatycznego trunku, z którego produkcji słynie miasto. Fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): rejs statkiem po rzece Douro. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.
4. DZIEŃ. SANTIAGO DE COMPOSTELA (trasa: ok. 450 km)
Śniadanie. Czas wolny na samodzielne zwiedzanie Porto lub udział w wycieczce fakultatywnej do SANTIAGO DE COMPOSTELA (za dodatkową opłatą na miejscu). Przejazd do najważniejszego po Rzymie i Jerozolimie świętego miejsca chrześcijan. Średniowieczne centrum miasta zostało wpisane na listę UNESCO. Stare miasto uznane jest za jeden z najpiękniejszych zespołów urbanistycznych na świecie. Santiago de Compostela jest również siedzibą jednego z najstarszych hiszpańskich uniwersytetów. Zwiedzanie: XI-wieczna katedra – jeden z najwspanialszych zabytków architektury romańskiej z olbrzymich rozmiarów kadzielnicą i barokowym ołtarzem, Brama Złotników, krypta ze szczątkami świętego, plac Obradoiro – miejsce spotkań licznych grup pielgrzymkowych, Hostal de los Reyes Catolicos będący zajazdem i szpitalem dla pielgrzymów. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.
5. DZIEŃ. SINTRA – CABO DA ROCA – LIZBONA (trasa: ok. 350 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do SINTRY – dawnej letniej rezydencji portugalskich monarchów, położonej w uroczej okolicy, wśród egzotycznych ogrodów i zalesionych wzgórz, wpisanej na listę UNESCO. Spacer malowniczymi uliczkami, przejście pod Palácio Nacional – wspaniały pałac położony w sercu Starego Miasta. Zwiedzanie Quinta da Regaleira, fascynującej rezydencji otoczonej tajemniczymi ogrodami, gdzie można odnaleźć wiele masońskich symboli. Przejazd na najbardziej wysunięty na zachód punkt na kontynencie europejskim – CABO DA ROCA. Przejazd LIZBONY. Zwiedzanie dzielnicy Belém: klasztor Hieronimitów z grobowcem Vasco da Gamy, wpisany na listę UNESCO, arcydzieło sztuki manuelińskiej. Spacer po Belém: pomnik Odkryć Geograficznych - jedna z wizytówek miasta, wieża Belém, która kiedyś strzegła dostępu do lizbońskiego portu. Czas na tradycyjne ciastko z kremem w najsłynniejszej kawiarni w całej Lizbonie: Pasteis de Belém. Przejazd do hotelu. Wieczorem fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): koncert fado połączony z kolacją. Fado, czyli tradycyjna portugalska pieśń będąca ważnym elementem kulturowej tożsamości, została wpisana w 2011 r. na Listę Dziedzictwa Niematerialnego UNESCO. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, nocleg.
6. DZIEŃ. LIZBONA
Śniadanie. Zwiedzanie centrum Lizbony. Przejazd zabytkowym tramwajem na wzgórze, gdzie strategiczne miejsce zajmuje zamek św. Jerzego. Wejście na mury obronne, skąd można podziwiać wspaniały widok na miasto, rzekę Tag i port. Spacer wąskimi uliczkami mauretańskiej Alfamy, najstarszej dzielnicy Lizbony. Zwiedzanie: katedra – jedna z najciekawszych budowli w mieście; kościół św. Wincentego za Murami – najwspanialszy przykład barokowej architektury w Lizbonie; Panteon Narodowy, gdzie znajdują się grobowce wielkich portugalskich osobistości. Spacer po dzielnicy Bairro Alto o artystycznym charakterze, gdzie skupia się nocne życie miasta. Przejście przez słynne place Baixy: Rossio, Figueira i Restauradores. Przejazd jedną z największych atrakcji miasta – windą Santa Justa - zaprojektowaną przez ucznia Gustawa Eiffla. Spacer: kościół św. Rocha, ruiny kościoła Karmelitów zniszczonego podczas trzęsienia ziemi w 1755 r. Czas na kawę w słynnej Café a Brasileira. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.
7. DZIEŃ. ALGARVE (trasa: ok. 300 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do hotelu w rejonie ALGARVE. Dla osób chętnych (za dodatkową opłatą na miejscu) przejazd na plażę, czas wolny. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.
8. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu i transfer na lotnisko. Bezpośredni przelot Polski. Dla osób, które przedłużają pobyt o wypoczynek: śniadanie, wykwaterowanie, przejazd na lotnisko i transfer do wybranego hotelu.

ŚWIADCZENIA: 7 noclegów w hotelach*** w miastach lub okolicy: 2 na Algarve, 2 w Lizbonie, 2 w Porto, 1 w Fatimie; 2-os. pokoje (możliwość 1 dostawki) z łazienkami • wyżywienie: 7 śniadań, 6 kolacji • przelot • przejazd autokarem • opieka pilota • ubezpieczenie KL i NW

UWAGI:
 1. Obowiązkowe opłaty na miejscu: bilety wstępu, audio guide, lokalni przewodnicy i degustacja w Porto: ok. 175 EUR, opłata klimatyczna: ok. 2 EUR/os./noc w Lizbonie, ok. 2 EUR/os./noc w Porto, ok. 1,5 EUR/os./noc na wybrzeżu Algarve.
 2. Opłaty fakultatywne: wieczór z muzyką fado i kolacją: ok. 53 EUR, wymagane min. 20 osób; rejs po rzece Douro: ok. 15 EUR, wymagane min. 15 osób; wycieczka do Santiago de Compostela: ok. 80 EUR, wymagane min. 20 osób.
Opinie klientów
5.5/6
Ogólna ocena
z 15 opinii
100%
klientów wystawiło opinię dobrą lub bardzo dobrą
100%
klientów wystawiło opinię dobrą lub bardzo dobrą

Klienci doceniają m.in:

 • Standard autokaru
 • Program wycieczki/trasę
 • Komfort podróży
6/6
50+ lat, ze znajomymi lipiec 2019
Jak dla naszej 3 osobowej rodziny, super!! Świetna organizacja przyjazdu. Kompetentna i bardzo miła pilotka Monika, oczywiście jak się słucha o czym mówi..Jak na objazdówkę bardzo dobre (...) rozwiń
Jak dla naszej 3 osobowej rodziny, super!! Świetna organizacja przyjazdu. Kompetentna i bardzo miła pilotka Monika, oczywiście jak się słucha o czym mówi..Jak na objazdówkę bardzo dobre wyważenie programu i czasu do własnej dyspozycji (nawet dla Pani 88 lat..:). Lokalne przewodniczki z dużą wiedzą i humorem, może nawet trochę za dużo informacji. Może niektóre hotele..ale bez przesady..spać się dało.. Jedzenie ok. Kraj - można się zakochać, ale trzeba zobaczy.
 • 6
 • 4
 • 5
 • 5
 • 6
zwiń
4/6
50+ lat, z partnerem/ką lipiec 2019
Spełniła moje oczekiwana. rozwiń
Spełniła moje oczekiwana.
 • 3
 • 5
 • 5
 • 5
 • 5
zwiń
5/6
50+ lat, z partnerem/ką lipiec 2019
Wycieczkę oceniam jako udaną. Plan wycieczki pozwalał dosyć dobrze zwiedzić dwa najważniejsze miasta - Porto i Lizbonę. Hotele na trasie o dość dobrym standardzie, jedzenie również. Było sporo (...) rozwiń
Wycieczkę oceniam jako udaną. Plan wycieczki pozwalał dosyć dobrze zwiedzić dwa najważniejsze miasta - Porto i Lizbonę. Hotele na trasie o dość dobrym standardzie, jedzenie również. Było sporo czasu wolnego, co pozwoliło we własnym tempie zwiedzać atrakcje wycieczki. Niewątpliwe plusy wycieczki: przesympatyczna pilotka pani Monika, sprawnie organizująca czas wycieczki, z uwzględnieniem potrzeb jej uczestników oraz przewodniczka po Lizbonie - pani Ania , która umiała przekazać sporo informacji na temat zwiedzanych miejsc w interesujący sposób. Minus wycieczki: organizacja lotów dla uczestników z Gdańska zabrała praktycznie dwa dni wycieczki: przylot 1 dnia pózno w nocy, natomiast wylot ostatniego dnia wczesnym świtem.
 • 5
 • 4
 • 4
 • 4
 • 5
zwiń
6/6
31-40 lat, sam/a lipiec 2019
Wrażenia super. Portugalia w Pigułce :-) Autokar był zawsze na czas. Pilotka zorganizowana. Obejrzane miejsca cudowne. Same plusy. rozwiń
Wrażenia super. Portugalia w Pigułce :-) Autokar był zawsze na czas. Pilotka zorganizowana. Obejrzane miejsca cudowne. Same plusy.
 • 6
 • 5
 • 5
 • 6
 • 6
zwiń
5/6
50+ lat, z partnerem/ką lipiec 2019
Wycieczka wspaniała, dużo zwiedzania, ciekawe miejsca. Hotele dobre, oczywiście jak na objazdowke, w Fatimie hotel rewelacja, nowoczesny, minutę od sanktuarium. Pilotka Monika bardzo dobrze (...) rozwiń
Wycieczka wspaniała, dużo zwiedzania, ciekawe miejsca. Hotele dobre, oczywiście jak na objazdowke, w Fatimie hotel rewelacja, nowoczesny, minutę od sanktuarium. Pilotka Monika bardzo dobrze przygotowana, kompetentna a przy tym pełna energii, zapału. W cudowny sposób otoczyla opieką najstarszą uczestniczke wycieczki. Uczciwie rozliczyła się z pieniędzy pobranych na bilety, co rzadko się zdarza. Pilotka potrafiła zintegrować grupę. W Lizbonie rewelacyjna przewodnik pani Ania. Hotel w Silves zbyt daleko od wybrzeża. Koncert fado absurdalnie drogi. Kierowca autokaru zasługuje na uznanie, profesjonalny, miły, uprzejmy. Wrażenia z wycieczki nezapom niane. Polecam.
 • 5
 • 4
 • 2
 • 6
 • 6
zwiń
6/6
50+ lat, z partnerem/ką lipiec 2019
Spokojna trasa wycieczki ,dokładnie tak jak oczekiwałam.Polecam osobom,które decydują się tylko na tydzień ( bez odpoczynku).Portugalia piękna .Jeszcze raz wrócilibyśmy do Sintry,malownicze (...) rozwiń
Spokojna trasa wycieczki ,dokładnie tak jak oczekiwałam.Polecam osobom,które decydują się tylko na tydzień ( bez odpoczynku).Portugalia piękna .Jeszcze raz wrócilibyśmy do Sintry,malownicze miejsce,pełne zabytków tonących w zieleni.Ocean ,plaże i klify cudowne. Pilotka Pani Ola kompetentna,z ogromną wiedzą.Starająca się pomóc każdemu.
 • 6
 • 4
 • 5
 • 6
 • 6
zwiń
6/6
50+ lat, z partnerem/ką lipiec 2019
Okazja do zobaczenie Portugalii w pigułce. Program wycieczki bardzo dobry. Dużo zwiedzania, ale także czas wolny. Przewodniczka, p. Ola bardzo zaangażowana, znająca temat i pomocna w każdym (...) rozwiń
Okazja do zobaczenie Portugalii w pigułce. Program wycieczki bardzo dobry. Dużo zwiedzania, ale także czas wolny. Przewodniczka, p. Ola bardzo zaangażowana, znająca temat i pomocna w każdym przypadku a do tego bardzo wesoła . Opinia o wycieczce bardzo dobra, można zobaczyć dużo ciekawych i pięknych miejsc . Super wycieczka z małym minusem to zwiedzanie katedry w Santiago de Compostela gdzie odbywa się remont i wszystko przysłonięte .
 • 5
 • 4
 • 4
 • 5
 • 5
zwiń
6/6
31-40 lat, z partnerem/ką maj 2019
Świetna okazja do zobaczenie Portugalii w pigułce. Program wycieczki bardzo dobry. Dużo zwiedzania, ale przewidziano także czas wolny. Przewodniczka, p. Ola bardzo zaangażowana, pomocna. Dobra (...) rozwiń
Świetna okazja do zobaczenie Portugalii w pigułce. Program wycieczki bardzo dobry. Dużo zwiedzania, ale przewidziano także czas wolny. Przewodniczka, p. Ola bardzo zaangażowana, pomocna. Dobra lokalizacja hoteli. Pod względem standardu, najlepszy w Faro, a najgorszy w Porto. Wyżywienie bez rewelacji, ale można było najeść się do woli. Przejazdy nieuciążliwe, sprawne poruszanie się po Portugalii, mimo iż trochę kilometrów zrobiliśmy. Ogólna opinia o wycieczce bardzo dobra, można zobaczyć dużo ciekawych i pięknych miejsc, szczególnie zachwyciła nas Lizbona, w drugiej kolejności Porto. Piękna plaża w Faro. Polecam wycieczkę każdemu!
 • 6
 • 5
 • 5
 • 6
 • 6
zwiń
6/6
50+ lat, z partnerem/ką maj 2019
Jestem bardzo zadowolony z programu wycieczki, jej organizacji, wysokich kompetencji i opieki pilota oraz atrakcji, które zostały pokazane. Bardzo udany wyjazd, świetnie zorganizowany z (...) rozwiń
Jestem bardzo zadowolony z programu wycieczki, jej organizacji, wysokich kompetencji i opieki pilota oraz atrakcji, które zostały pokazane. Bardzo udany wyjazd, świetnie zorganizowany z dbałością o klienta. Mogę zdecydowanie polecić wycieczkę innym klientom planującym wyjazd do Portugalii. Termin majowy wycieczki jest dobry.
 • 6
 • 6
 • 5
 • 6
 • 6
zwiń
4/6
50+ lat, sam/a maj 2019
Swietna przewodniczka Aleksandra. Kiepskie hotele w Porto,Lizbonie i Fatimie.nota3+. Za doga jak na zaproponowany standard hoteli i jedzenia. rozwiń
Swietna przewodniczka Aleksandra. Kiepskie hotele w Porto,Lizbonie i Fatimie.nota3+. Za doga jak na zaproponowany standard hoteli i jedzenia.
 • 5
 • 2
 • 2
 • 5
 • 5
zwiń
6/6
31-40 lat, z partnerem/ką maj 2019
SUPER! rozwiń
SUPER!
 • 5
 • 4
 • 3
 • 5
 • 5
zwiń
6/6
41-50 lat, sam/a maj 2019
brak opisu rozwiń
brak opisu
 • 6
 • 5
 • 3
 • 6
 • 6
zwiń
5/6
50+ lat, z partnerem/ką maj 2019
Witam. Na wycieczkę zdecydowałyśmy się prawie w ostatniej chwili, chociaż przyglądałyśmy się jej już wcześniej. PLan wycieczki wydawał się bardzo ciekawy. Wycieczka była bardzo dobrze (...) rozwiń
Witam. Na wycieczkę zdecydowałyśmy się prawie w ostatniej chwili, chociaż przyglądałyśmy się jej już wcześniej. PLan wycieczki wydawał się bardzo ciekawy. Wycieczka była bardzo dobrze zorganizowana, hotele i wyżywienie też spełniały nasze oczekiwania. Pomimo, iż prawie codziennie trzeba było przenosić się z hotelu do hotelu nie było to uciążliwe, śniadania były na czas, autokary klimatyzowane podstawianie punktualnie. Cała impreza w dobrym tempie, bez gonitwy, jak to zwykle bywa na objazdówkach. Przewodnicy też wykazali się niezłą znajomością kultury, zwyczajów i samego kraju. No, tylko z pogodą nie za bardzo się udało zwłaszcza w Santiago de Compostella. Jest to moja kolejna wyprawa z ITAKĄ. Polecam ITAKA JEST OK!
 • 5
 • 4
 • 5
 • 5
 • 5
zwiń
6/6
50+ lat, z partnerem/ką maj 2019
Wycieczka bardzo ciekawa. Zachowana równowaga pomiędzy zwiedzaniem, a relaksem. Pani Aneta świetna opiekunka wycieczki. Dbała o wszystko znakomicie. Wspaniałe wrażenia z Porto, Lizbony. (...) rozwiń
Wycieczka bardzo ciekawa. Zachowana równowaga pomiędzy zwiedzaniem, a relaksem. Pani Aneta świetna opiekunka wycieczki. Dbała o wszystko znakomicie. Wspaniałe wrażenia z Porto, Lizbony. Zjawiskowe Santiago de Compostela na fakultatywnej wycieczce. Fatima poruszająca. Bardzo miły dzień nad Atlantykiem. Ogólnie super niezbyt męcząco ale też dużo wrażeń. Ekipa w terminie od 6 do 13 maja 2019 r. bardzo wesoła i udana. Humory dopisywały pomimo, ze przez pierwsze dwa dni lało. Tydzień upłynął błyskawicznie, a wrażenia będę "układać w głowie" jeszcze długo. pozytywny zastrzyk energii. Zapierające dech w piersiach oceanarium. Dobre śniadania i kolacje. Bardzo poprawne i odpowiednie pokoje. Było troszkę wolnego czasu na degustacje i zakupy. Ogólnie super.
 • 6
 • 5
 • 5
 • 5
 • 6
zwiń
6/6
26-30 lat, z partnerem/ką maj 2019
Znakomita wycieczka! Program zwiedzania - trafiony w punkt: nieprzeładowany (jak np. "Atlantycka ślicznotka"...), wystarczająco dużo czasu wolnego, spokojne tempo zwiedzania, idealny balans (...) rozwiń
Znakomita wycieczka! Program zwiedzania - trafiony w punkt: nieprzeładowany (jak np. "Atlantycka ślicznotka"...), wystarczająco dużo czasu wolnego, spokojne tempo zwiedzania, idealny balans między zwiedzaniem pięknych zabytkowych miast a wypoczynkiem (dzień wolny w Porto, plażowanie na przepięknych plażach w Algarve) i innymi atrakcjami (jak np. robiące oszałamiające wrażenie oceanarium w Lizbonie czy cudowne Cabo da Roca). Można było na spokojnie bardzo sporo zobaczyć (całe dwa dni na Lizbonę, dwa dni na Porto, cały dzień wypoczynku na Algarve). Hotele - bardzo dobre położenie, każdy hotel w mieście, obok każdego dyskont spożywczy (Pingo Doce, Lidl, Aldi) - co daje duży komfort podróżowania (nie trzeba zaopatrywać się "na zapas"). Słaby hotel w Porto, pozostałe OK. Genialna lokalizacja hotelu Praia Mar obok Lizbony, tuż obok plaży. Przyjemne hotele w Fatimie i Silves. Zgrzyt w hotelu Monaco w Faro - byliśmy na miejscu przed godz. 15:00, zakwaterowanie w hotelu od godz. 14:00, a tymczasem ok. godz. 18:30 pokoje części grupy nadal (!) nie były gotowe. I tutaj jedyny błąd pilotki wycieczki - poinformowała, że pokoje nie są gotowe, ale nie powinno potrwać to długo. Gdybyśmy od razu otrzymali informację, że lepiej zostawić bagaże i "pójść w miasto", to nie czekalibyśmy w recepcji hotelowej godzinę nie wiadomo po co (po godzinie grupa zrezygnowała z dalszego czekania). Wyżywienie typowe dla wycieczki objazdowej, przy śniadaniach brakowało warzyw. Zdecydowanie najlepsze w hotelu Praia Mar koło Lizbony, gdzie był bogaty i bardzo smaczny bufet, darmowa woda na stołach, a do tego restauracja na 8. piętrze hotelu z widokiem na ocean. Portugalskie zupy-krem raczej niezjadliwe. Autokar komfortowy (aczkolwiek bez toalety). Ogólna organizacja wycieczki - perfekcyjna, pomimo że po raz pierwszy realizowany był ten program. Pilotka we właściwych miejscach i we właściwym czasie planowała dla grupy czas wolny. W Lizbonie pilotka kupiła pastéis de nata dla całej grupy, co pozwoliło uniknąć konieczności czekania przez każdego z osobna w kolejce po zakup ciasteczka. Pilotka otwarta na propozycje grupy, np. zaproponowała godzinę powrotu z plaży w Algarve na 17:00, ale po sugestiach grupy zmieniła na 18:30. Pilotka - co nieczęsto spotykane - rozliczyła się z przekazanej puli € i realizowała zwroty. W przypadku osób powyżej 65. roku życia uprawnionych do biletów ulgowych, kupowała właśnie te ulgowe, co umożliwiło jeszcze większą wartość zwrotu przekazanych środków. Pilotka bardzo zręcznie planowała zwiedzanie, np. wybierając w Lizbonie odpowiedni przystanek tramwajowy do wsiadania (co pozwoliło grupie w całości wejść do tramwaju - na kolejnych przystankach motorniczy już nawet się nie zatrzymywał) czy decydując się na zjazd windą Santa Justa w Lizbonie w dół (niemalże bez kolejki), a nie wjazd na górę (gdzie czekalibyśmy niepotrzebnie w gigantycznej kolejce). To drobiazgi, które umożliwiły bardzo sprawny przebieg wycieczki. Absolutnie genialny przewodnik pan Marcin - nie tylko w bardzo przystępny sposób przekazywał ciekawe informacje, ale autentycznie zżył się z grupą. Byłem na różnych wycieczkach objazdowych i nigdy wcześniej nie spotkałem tak świetnego przewodnika. Bardzo pozytywnie wpłynęło to na całą atmosferę wycieczki - bardzo wesołą nawet pomimo niesprzyjających warunków (deszcz). Cena kolacji fado - 55€ - absurdalna. Nic dziwnego, że prawie nikt się nie zdecydował i wycieczka nie doszła do skutku. Itako, poszukajcie tańszych restauracji z koncertami fado, bo można je znaleźć bez problemu. Polecam tę wycieczkę każdemu! Oby więcej tego typu w ofercie Itaki (bez absurdalnej gonitwy, dającej możliwość zobaczenia wielu pięknych miejsc, a zarazem przewidującej czas na odpoczynek).
 • 6
 • 5
 • 4
 • 6
 • 5
zwiń

Sprawdź cenę

Twój wybór wczasów

Portugalia, Hiszpania

Na porto do Lizbony

zmień wariant wakacji
 • Dojazd własny
Wybierz
4 389 Pln
Oszczędzasz: 1340 PLN
Dorosły
3 049pln
Łączna kwota 6 098 pln razem
Oszczędzasz 1340 PLN
Rezerwuj
Przejdziesz do bezpiecznego procesu rezerwacji
 • wyślij zapytanie
 • callcenter.tel_pl
 • 801 066 777
 • 77 4476 777
 • Infolinie dostępne: pn-pt 8-22 sob-ndz 9-20
arrow-rightarrow-rightclockfacebooktwitter