phone mobile heart Biuro Podróży ITAKA Flag of Belarus airplane
> >Wyniki Wyszukiwania> >

Afrykańskie cuda natury

Atuty oferty

 • Park Narodowy Pilanesberg
 • Wodospady Wiktorii
 • Przylądek Dobrej Nadziei
 • pingwiny w Simon's Town
 • rejs po rzece Zambezi
 • przeloty wewnętrzne w cenie

Afrykańskie cuda natury Kod: CPTWODO

Trasa
12 499PLN
Dorośli: 2 2 posiłki Cz 04.07 – Nd 14.07.19 (11 dni)
Itaka

Afrykańskie cuda natury Kod: CPTWODO RPA \ Zimbabwe

Położenie na mapie Trasa

​Kapsztad • Hout Bay • Chapman's Peak • Przylądek Dobrej Nadziei • Simon's Town • Stellenbosch • Johannesburg • Lesedi • Park Narodowy Pilanesberg • Pretoria • Wodospady Wiktorii

Piękna wyprawa do Republiki Południowej Afryki z krótką wizytą w Zimbabwe. Każdego dnia nowe wrażenia, które na długo pozostaną w pamięci. W urozmaiconym programie są nowoczesne miasta, skansen Lesedi, magiczny Przylądek Dobrej Nadziei, niezwykły Park Narodowy Pilanesberg, gdzie zaplanowane jest safari, a także Wodospady Wiktorii, miejsce gdzie przyroda manifestuje swoją pierwotną potęgę. Trasa w krajach zwiedzanych: ok. 1100 km + przeloty wewnętrzne: ok. 4000 km.

Opis oferty

1. DZIEŃ.
Zbiórka uczestników na lotnisku. Wylot do Kapsztadu.

2. DZIEŃ. KAPSZTAD
Przylot do KAPSZTADU cieszącego się sławą jednego z najpiękniejszych miast na świecie. Krótkie, panoramiczne zwiedzanie: m.in. Ratusz, Zamek Dobrej Nadziei – najstarsza kolonialna budowla w Afryce Południowej, ogrody Kompanii Wschodnio-Indyjskiej, gmach Parlamentu. Przy sprzyjającej pogodzie wjazd kolejką linową na Górę Stołową (Table Mountain – 1084 m n.p.m.) i podziwianie wspaniałej panoramy Kapsztadu i Kraju Przylądkowego. Kolacja. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, nocleg.

3. DZIEŃ. HOUT BAY - CHAPMAN'S PEAK - PRZYLĄDEK DOBREJ NADZIEI - SIMON’S TOWN
Śniadanie. Przejazd do HOUT BAY, skąd rozpoczyna się rejs statkiem na Wyspę Fok - Duiker Island. Postój na środku zatoki, skąd można się dokładnie przyjrzeć całemu stadu fok, które wyleguje się na jednej ze skał. Następnie przejazd wzdłuż wybrzeża Atlantyku przez jedną z najpiękniejszych tras widokowych - CHAPMAN'S PEAK (10-kilometrowy odcinek trasy wykuty w stromych zboczach góry). Przyjazd do REZERWATU PRZYLĄDKA DOBREJ NADZIEI nazwany Przylądkiem Sztormów przez portugalskich odkrywców. Wizyta w rezerwacie pingwinów południowoafrykańskich w wiktoriańskim miasteczku SIMON’S TOWN. Powrót do Kapsztadu. Spacer po nabrzeżu Alfreda i Victorii (Waterfront), gdzie zabytkowe budynki portu zaadaptowano na hotele, sklepy, restauracje i kawiarnie. Kolacja w jednej z restauracji na Waterfront. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, nocleg.

4. DZIEŃ. STELLENBOSCH
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Wycieczka do krainy win. Region winnic z uwagi na ukształtowanie terenu i wyśmienite wina jest jedną z największych atrakcji Prowincji Przylądkowej Zachodniej. Kraina win to wspaniałe krajobrazy ozdobione bezkresnymi polami winorośli, malowniczymi górami i dolinami, pobłyskujący w słońcu ocean, miasteczka założone przez pierwszych europejskich osadników z holendersko - przylądkową architekturą i przede wszystkim wspaniałe wina. Wizyta w jednej z licznych winiarni w Stellenbosch. Poznanie procesu produkcji wina i degustacja najlepszych win południowoafrykańskich. Następnie wizyta w miasteczku STELLENBOSCH, gdzie czas zatrzymał się w miejscu. Jego początki sięgają czasów przybycia pierwszych kolonizatorów, zostało założone w 1679 r. przez zarządcę Kolonii Przylądkowej, Simona van der Stela. Stellenbosch uważane jest za centrum wyrobu win w RPA. Na jego specyficzny mikroklimat ma wpływ bliskość majestatycznych gór. Popołudniowy transfer na lotnisko, przelot do Johannesburga (ok. 2 godz.). Zakwaterowanie w hotelu, kolacja, nocleg.

5. DZIEŃ. JOHANNESBURG - LESEDI
Śniadanie. Przejazd przez centrum JOHANNESBURGA. Wizyta w Carlton Center i podziwianie panoramy, której charakter nadają złociste wzgórza – hałdy utworzone z piasku pozostałego po wydobyciu złota z licznych kopalń złota, którymi otoczone jest miasto. Przejazd do skansenu LESEDI wzorowanego na tradycyjnych wioskach afrykańskich. Spacer pośród domostw plemion afrykańskich i poznanie ich obyczajów. Pokaz tańców różnych plemion zamieszkujących południową część Afryki (Zulu, Khoza, Ndebele, Pedi, Basotho). Kolacja w stylu afrykańskim z potrawami z mięs dzikich zwierząt (m.in. z krokodyla, antylop, strusia). Powrót do hotelu, nocleg.

6. DZIEŃ. P.N. PILANESBERG
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd w kierunku PARKU NARODOWEGO PILANESBERG, przez rolniczą i jednocześnie obfitującą w złoto, uran, platynę i diamenty część RPA. Region ten, nazywany kolebką ludzkości, bogaty jest w znaleziska z epok kamienia i żelaza. Zakwaterowanie w pobliżu parku. Po południu wyjazd na safari po parku (ok. 3 godz.). Park narodowy jest położony na wygasłym wulkanie, którego aktywność ukształtowała ten teren miliony lat temu. W jego środku znajduje się malowniczo położone jeziorko. Teren parku zamieszkuje ponad 6000 gatunków zwierząt, m.in.: „Wielka Piątka”: lwy, słonie, nosorożce, bawoły, lamparty a także zebry, antylopy, hieny i inne. Miłośnicy ornitologii znajdą tu ponad 300 gatunków ptaków. Powrót na kolację. Nocleg.

7. DZIEŃ. P.N. PILANESBERG - PRETORIA
Wyjazd na poranne safari, gdy afrykański busz budzi się ze snu, a zwierzęta poszukują pożywienia i wody. Zjawiskowe widoki i możliwość „uchwycenia” aparatem fotograficznym wielu dzikich zwierząt i ptaków. Powrót na śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do stolicy RPA – PRETORII. Panoramiczne zwiedzanie: pomnik upamiętniający historię wędrówek pionierskich Burów (Voortrekker Monument), budynek parlamentu, Church Square i Union Building – siedziba rządu RPA, otoczona pięknymi ogrodami z widokiem na miasto. Przejazd do hotelu przy lotnisku. Zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

8. DZIEŃ. WODOSPADY WIKTORII
Śniadanie. Wykwaterowanie. Transfer na lotnisko. Przelot do WODOSPADÓW WIKTORII (Zimbabwe), wpisanych na listę UNESCO i uważanych za jeden z siedmiu naturalnych cudów świata. Wodospady to spektakularne piękno, które zachwyca i inspiruje. Spokojna majestatyczna rzeka Zambezi z powolnego nurtu zmienia się w potężny wodospad, który na krawędzi prawie 2 km opada 100 m w dół. Spadająca woda tworzy barwne tęcze. Spacer wzdłuż wodospadów w scenerii bujnego lasu deszczowego. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie w hotelu. Kolacja w restauracji urządzonej w stylu afrykańskim, serwującej potrawy z mięs dzikich zwierząt. Pokaz tradycyjnych tańców przy akompaniamencie bębenków i tradycyjnej muzyki plemienia Shona. Przejazd do hotelu, nocleg.

9. DZIEŃ. WODOSPADY WIKTORII
Śniadanie. Czas wolny lub fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): m.in. wycieczka do Parku Chobe w Botswanie, lot helikopterem nad wodospadami, safari na słoniu. Popołudniowy rejs po rzece Zambezi w scenerii zachodzącego słońca. Zambezi ze środkowej Afryki przemierza 6 krajów aby zakończyć bieg w Oceanie Indyjskim. Statek płynie powolnym tempem, pozwalając poczuć odprężającą atmosferę tego miejsca i zachwycać się pięknem otaczającej natury. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

10. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykwaterowanie. Transfer na lotnisko. Wylot do Polski z przesiadką w Johannesburgu.

8 noclegów w hotelach/lodżach*** (w Zimbabwe****), 2-os. pokoje z klimatyzacją; wyżywienie: 8 śniadań, 8 kolacji; przeloty: Polska-Kapsztad-Wodospady Wiktorii-Johannesburg-Polska; przejazd autokarem lub minibusem, przejazd pojazdami 4X4 podczas safari; opieka pilota, ubezpieczenie KL i NW

 1. Obowiązkowe opłaty na miejscu: bilety wstępu i lokalni przewodnicy: ok. 410 USD, napiwki: ok. 5 USD/os./dzień.
 2. Opłaty fakultatywne: półdniowa wycieczka do Parku Chobe w Botswanie: ok. 160 USD (zawiera obiad); lot helikopterem: ok. 180 USD; safari na słoniach: ok. 165 USD (cena zależy od kursu ZAR-USD).
 3. Koszt wizy do Zimbabwe wliczony jest cenę biletu lotniczego. Wizę otrzymuje się na lotnisku, po przylocie do Wodospadów Wiktorii. Osoby wyjeżdżające do Parku Chobe w Botswanie zobowiązane są do nabycia wizy wjazdowej do Zimbabwe typu „double entry” – dopłata do wizy: 20 USD (płatne na miejscu – na lotnisku przy Wodospadach Wiktorii). Do otrzymania wizy potrzebny jest paszport ważny minimum 6 miesięcy od daty wylotu z RPA oraz minimum 3 wolne strony w paszporcie.
5,7 / 6
100% klientów wystawiło opinię dobrą lub bardzo dobrą

Klienci doceniają:

 • Dobre wyżywienie
 • Program wycieczki/trasę
 • Komfort podróży
Informacje o regionie

RPA

Marzenie każdego podróżnika, jeden z najciekawszych i najbardziej różnorodnych krajów na świecie, łączy w sobie zapierające dech krajobrazy wciąż jeszcze nieujarzmionej przez człowieka przyrody, urokliwe, spokojne plaże z atrakcjami miejskich metropolii.

PLAN WYCIECZKI
1. DZIEŃ.
Zbiórka uczestników na lotnisku. Wylot do Kapsztadu.
2. DZIEŃ. KAPSZTAD
Przylot do KAPSZTADU cieszącego się sławą jednego z najpiękniejszych miast na świecie. Krótkie, panoramiczne zwiedzanie: m.in. Ratusz, Zamek Dobrej Nadziei – najstarsza kolonialna budowla w Afryce Południowej, ogrody Kompanii Wschodnio-Indyjskiej, gmach Parlamentu. Przy sprzyjającej pogodzie wjazd kolejką linową na Górę Stołową (Table Mountain – 1084 m n.p.m.) i podziwianie wspaniałej panoramy Kapsztadu i Kraju Przylądkowego. Kolacja. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, nocleg.
3. DZIEŃ. HOUT BAY - CHAPMAN'S PEAK - PRZYLĄDEK DOBREJ NADZIEI - SIMON’S TOWN
Śniadanie. Przejazd do HOUT BAY, skąd rozpoczyna się rejs statkiem na Wyspę Fok - Duiker Island. Postój na środku zatoki, skąd można się dokładnie przyjrzeć całemu stadu fok, które wyleguje się na jednej ze skał. Następnie przejazd wzdłuż wybrzeża Atlantyku przez jedną z najpiękniejszych tras widokowych - CHAPMAN'S PEAK (10-kilometrowy odcinek trasy wykuty w stromych zboczach góry). Przyjazd do REZERWATU PRZYLĄDKA DOBREJ NADZIEI nazwany Przylądkiem Sztormów przez portugalskich odkrywców. Wizyta w rezerwacie pingwinów południowoafrykańskich w wiktoriańskim miasteczku SIMON’S TOWN. Powrót do Kapsztadu. Spacer po nabrzeżu Alfreda i Victorii (Waterfront), gdzie zabytkowe budynki portu zaadaptowano na hotele, sklepy, restauracje i kawiarnie. Kolacja w jednej z restauracji na Waterfront. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, nocleg.
4. DZIEŃ. STELLENBOSCH
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Wycieczka do krainy win. Region winnic z uwagi na ukształtowanie terenu i wyśmienite wina jest jedną z największych atrakcji Prowincji Przylądkowej Zachodniej. Kraina win to wspaniałe krajobrazy ozdobione bezkresnymi polami winorośli, malowniczymi górami i dolinami, pobłyskujący w słońcu ocean, miasteczka założone przez pierwszych europejskich osadników z holendersko - przylądkową architekturą i przede wszystkim wspaniałe wina. Wizyta w jednej z licznych winiarni w Stellenbosch. Poznanie procesu produkcji wina i degustacja najlepszych win południowoafrykańskich. Następnie wizyta w miasteczku STELLENBOSCH, gdzie czas zatrzymał się w miejscu. Jego początki sięgają czasów przybycia pierwszych kolonizatorów, zostało założone w 1679 r. przez zarządcę Kolonii Przylądkowej, Simona van der Stela. Stellenbosch uważane jest za centrum wyrobu win w RPA. Na jego specyficzny mikroklimat ma wpływ bliskość majestatycznych gór. Popołudniowy transfer na lotnisko, przelot do Johannesburga (ok. 2 godz.). Zakwaterowanie w hotelu, kolacja, nocleg.
5. DZIEŃ. JOHANNESBURG - LESEDI
Śniadanie. Przejazd przez centrum JOHANNESBURGA. Wizyta w Carlton Center i podziwianie panoramy, której charakter nadają złociste wzgórza – hałdy utworzone z piasku pozostałego po wydobyciu złota z licznych kopalń złota, którymi otoczone jest miasto. Przejazd do skansenu LESEDI wzorowanego na tradycyjnych wioskach afrykańskich. Spacer pośród domostw plemion afrykańskich i poznanie ich obyczajów. Pokaz tańców różnych plemion zamieszkujących południową część Afryki (Zulu, Khoza, Ndebele, Pedi, Basotho). Kolacja w stylu afrykańskim z potrawami z mięs dzikich zwierząt (m.in. z krokodyla, antylop, strusia). Powrót do hotelu, nocleg.
6. DZIEŃ. P.N. PILANESBERG
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd w kierunku PARKU NARODOWEGO PILANESBERG, przez rolniczą i jednocześnie obfitującą w złoto, uran, platynę i diamenty część RPA. Region ten, nazywany kolebką ludzkości, bogaty jest w znaleziska z epok kamienia i żelaza. Zakwaterowanie w pobliżu parku. Po południu wyjazd na safari po parku (ok. 3 godz.). Park narodowy jest położony na wygasłym wulkanie, którego aktywność ukształtowała ten teren miliony lat temu. W jego środku znajduje się malowniczo położone jeziorko. Teren parku zamieszkuje ponad 6000 gatunków zwierząt, m.in.: „Wielka Piątka”: lwy, słonie, nosorożce, bawoły, lamparty a także zebry, antylopy, hieny i inne. Miłośnicy ornitologii znajdą tu ponad 300 gatunków ptaków. Powrót na kolację. Nocleg.
7. DZIEŃ. P.N. PILANESBERG - PRETORIA
Wyjazd na poranne safari, gdy afrykański busz budzi się ze snu, a zwierzęta poszukują pożywienia i wody. Zjawiskowe widoki i możliwość „uchwycenia” aparatem fotograficznym wielu dzikich zwierząt i ptaków. Powrót na śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do stolicy RPA – PRETORII. Panoramiczne zwiedzanie: pomnik upamiętniający historię wędrówek pionierskich Burów (Voortrekker Monument), budynek parlamentu, Church Square i Union Building – siedziba rządu RPA, otoczona pięknymi ogrodami z widokiem na miasto. Przejazd do hotelu przy lotnisku. Zakwaterowanie, kolacja, nocleg.
8. DZIEŃ. WODOSPADY WIKTORII
Śniadanie. Wykwaterowanie. Transfer na lotnisko. Przelot do WODOSPADÓW WIKTORII (Zimbabwe), wpisanych na listę UNESCO i uważanych za jeden z siedmiu naturalnych cudów świata. Wodospady to spektakularne piękno, które zachwyca i inspiruje. Spokojna majestatyczna rzeka Zambezi z powolnego nurtu zmienia się w potężny wodospad, który na krawędzi prawie 2 km opada 100 m w dół. Spadająca woda tworzy barwne tęcze. Spacer wzdłuż wodospadów w scenerii bujnego lasu deszczowego. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie w hotelu. Kolacja w restauracji urządzonej w stylu afrykańskim, serwującej potrawy z mięs dzikich zwierząt. Pokaz tradycyjnych tańców przy akompaniamencie bębenków i tradycyjnej muzyki plemienia Shona. Przejazd do hotelu, nocleg.
9. DZIEŃ. WODOSPADY WIKTORII
Śniadanie. Czas wolny lub fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): m.in. wycieczka do Parku Chobe w Botswanie, lot helikopterem nad wodospadami, safari na słoniu. Popołudniowy rejs po rzece Zambezi w scenerii zachodzącego słońca. Zambezi ze środkowej Afryki przemierza 6 krajów aby zakończyć bieg w Oceanie Indyjskim. Statek płynie powolnym tempem, pozwalając poczuć odprężającą atmosferę tego miejsca i zachwycać się pięknem otaczającej natury. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.
10. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykwaterowanie. Transfer na lotnisko. Wylot do Polski z przesiadką w Johannesburgu.

ŚWIADCZENIA: 8 noclegów w hotelach/lodżach*** (w Zimbabwe****), 2-os. pokoje z klimatyzacją; wyżywienie: 8 śniadań, 8 kolacji; przeloty: Polska-Kapsztad-Wodospady Wiktorii-Johannesburg-Polska; przejazd autokarem lub minibusem, przejazd pojazdami 4X4 podczas safari; opieka pilota, ubezpieczenie KL i NW

UWAGI:
 1. Obowiązkowe opłaty na miejscu: bilety wstępu i lokalni przewodnicy: ok. 410 USD, napiwki: ok. 5 USD/os./dzień.
 2. Opłaty fakultatywne: półdniowa wycieczka do Parku Chobe w Botswanie: ok. 160 USD (zawiera obiad); lot helikopterem: ok. 180 USD; safari na słoniach: ok. 165 USD (cena zależy od kursu ZAR-USD).
 3. Koszt wizy do Zimbabwe wliczony jest cenę biletu lotniczego. Wizę otrzymuje się na lotnisku, po przylocie do Wodospadów Wiktorii. Osoby wyjeżdżające do Parku Chobe w Botswanie zobowiązane są do nabycia wizy wjazdowej do Zimbabwe typu „double entry” – dopłata do wizy: 20 USD (płatne na miejscu – na lotnisku przy Wodospadach Wiktorii). Do otrzymania wizy potrzebny jest paszport ważny minimum 6 miesięcy od daty wylotu z RPA oraz minimum 3 wolne strony w paszporcie.
Opinie klientów
5,7 / 6
Ogólna ocena
z 3 opinie
100%
klientów wystawiło opinię dobrą lub bardzo dobrą
100%
klientów wystawiło opinię dobrą lub bardzo dobrą

Klienci doceniają m.in:

 • Dobre wyżywienie
 • Program wycieczki/trasę
 • Komfort podróży
6 / 6
50+ lat, z partnerem/ką maj 2019
Wycieczka nam się podobała - szczególnie wodospady Wiktorii. rozwiń
Wycieczka nam się podobała - szczególnie wodospady Wiktorii.
 • 5
 • 5
 • 5
 • 5
 • 5
zwiń
6 / 6
41-50 lat, z partnerem/ką maj 2019
Kwintesencja Afryki. Niezwykle ciekawy program wyjazdu.W kilka dni zobaczyliśmy to co najciekawsze w RPA a także absolutnie piękne Wodospady Wiktorii na granicy Zambii i Zimbabwe i zdążyliśmy (...) rozwiń
Kwintesencja Afryki. Niezwykle ciekawy program wyjazdu.W kilka dni zobaczyliśmy to co najciekawsze w RPA a także absolutnie piękne Wodospady Wiktorii na granicy Zambii i Zimbabwe i zdążyliśmy popłynąć na cudne safari rzeką Chobe w Botswanie. Bardzo kompetentna i zaangażowana pilotka p.Zuzanna a także przewodnicy lokalni (szczególnie p.Marta w Kapsztadzie). Uwagi praktyczne -w pokojach hotelowych sa zestawy do parzenia kawy i herbaty ale nie ma nigdzie suszarek -nie sa potrzebne adaptery do prądu w każdym pokoju jest co najmniej jeden kontakt pasujący do wtyczek europejskich -wize do Zimbabwe każdy sam opłaca na granicy,wiza duble entry kosztuje 45$ i mozna ją opłacić w randach pd.afrykańskich(680) i w euro(40) - w Zimbabwe można płacić w randach płd afr.w Botswanie tylko dolary -nie zapominajmy ze to pólkula pd. i inne pory roku,maj to tamtejsza jesien,a lipiec to zima(w Johanesburgu temp. spada wówczas nawet w okolice 0 C) - na Wodospadach warto miec w posiadaniu pelerynę przeciwdeszczową ,bo w zależności od kierunku wiatru, można tam zostać bardzo dokładnie zmoczonym
 • 5
 • 6
 • 6
 • 5
 • 5
zwiń
5 / 6
50+ lat, sam/a maj 2019
Wycieczka nie jest męcząca dzięki przelotom wewnętrznym. W czasie wolnym można było poznać trochę życie mieszkańców RPA i Zimbabwe. rozwiń
Wycieczka nie jest męcząca dzięki przelotom wewnętrznym. W czasie wolnym można było poznać trochę życie mieszkańców RPA i Zimbabwe.
 • 5
 • 6
 • 5
 • 5
 • 5
zwiń

Sprawdź cenę

 • Dojazd własny
Cena/os.:
13 899 Pln -10%
12 499pln Razem Szczegóły ceny 24 998 pln
 • Promocja Last minute Last minute

Infolinia

 • callcenter.tel_pl
 • 801 066 777
 • 77 4476 777
 • Infolinie dostępne: pn-pt 8-22 sob-ndz 9-20

Podziel się

Facebook

Dlaczego warto?

 1. Kompletne ceny - nasze ceny nigdy nie zawierają żadnych ukrytych opłat.
 2. Gwarancja ubezpieczeniowa - 260 000 000 PLN
 3. Wygoda — rezerwujesz kiedy chcesz.
arrow-rightarrow-rightclockfacebooktwitter