phone mobile heart logo Flag of Belarus airplane
> >Wyniki Wyszukiwania> >

Gwiazdy Afryki

Atuty oferty

 • safari po słynnym Parku Krugera
 • przejazd widokową Panoramic Route
 • zjawiskowe Wodospady Wiktorii
 • najpiękniejsze miasto świata – Kapsztad
 • wycieczka na Przylądek Dobrej Nadziei
 • plaża z pingwinami
 • sławna kraina Win Południowoafrykańskich

Gwiazdy Afryki Kod: JNBGWIA

Trasa
PLN
Itaka

Gwiazdy Afryki Kod: JNBGWIA RPA \ Botswana \ Zimbabwe

Położenie na mapie Trasa

Johannesburg – Lesedi –Pretoria – Park Krugera – Panoramic Route – Wodospady Wiktorii – Kapsztad –  Góra Stołowa - Przylądek Dobrej Nadziei – Simon’s Town – Paarl - Stellenbosch
 
Cały świat w jednym kraju – to hasło reklamujące RPA. Program wyprawy, której każdy dzień dostarcza niezapomnianych wrażeń, pozwala poznać fenomen tego kraju i zrozumieć, dlaczego jest on marzeniem podróżników. Na trasie takie atrakcje, jak poszukiwanie śladów „gorączki złota” i Wielkiej Piątki, degustacja wina i afrykańskiej dziczyzny, widok z Okna Boga na królestwo Gór Smoczych i potężny kanion rzeki Blyde, Przylądek Dobrej Nadziei, panorama najpiękniejszego miasta świata z Góry Stołowej i ósmy cud świata – Wodospady Wiktorii. Trasa w RPA i Zimbabwe: ok. 2200 km (bez przelotu wewnętrznego).

Opis oferty

1. DZIEŃ.
Zbiórka uczestników na lotnisku. Wylot do Johannesburga.

2. DZIEŃ.
Przylot do Johannesburga. Przejście formalności granicznych. Śniadanie. Przejazd przez centrum JOHANNESBURGA. Wizyta w Carlton Center i podziwianie panoramy miasta, której charakter nadają złociste wzgórza – hałdy utworzone z piasku pozostałego po wydobyciu złota z licznych kopalń złota, którymi otoczone jest miasto. Transfer do hotelu. Zakwaterowanie i krótki odpoczynek. Przejazd do skansenu LESEDI wzorowanego na tradycyjnych wioskach afrykańskich. Spacer pośród domostw plemion afrykańskich i zapoznanie się z ich obyczajami. Pokaz tańców różnych plemion zamieszkujących południową część Afryki (Zulu, Khoza, Ndebele, Pedi, Basotho). Kolacja w stylu afrykańskim z potrawami z mięs dzikich zwierząt (m.in. z krokodyla, antylop, strusia). Powrót do hotelu, nocleg.

3. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do stolicy RPA – PRETORII. Panoramiczne zwiedzanie miasta: pomnik upamiętniający historię wędrówek pionierskich Burów (Voortrekker Monument), budynek parlamentu, Church Square i Union Building – siedziba rządu RPA, otoczona pięknymi ogrodami z widokiem na miasto. Przejazd w kierunku PARKU KRUGERA. Zakwaterowanie w lodży w pobliżu parku. Kolacja, nocleg.

4. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do PARKU KRUGERA – największego naturalnego rezerwatu zwierząt na południu Afryki, którego powierzchnia przekracza 2 mln ha. Zamieszkuje go około 150 gatunków ssaków i ponad 500 gatunków ptaków. Park Krugera został założony w 1898 r. przez ówczesnego prezydenta Transwalu – Paula Krugera. Zakwaterowanie. Popołudniowe safari po parku samochodami typu 4x4. Możliwość upolowania aparatem fotograficznym wielu dzikich zwierząt. Powrót na nocleg w afrykańskich domkach i kolacja.

5. DZIEŃ.
O wschodzie słońca wyjazd na całodzienne safari po słynnym na cały świat Parku Krugera. Pośród wielu gatunków żyjących w parku zwierząt i ptaków można spotkać przedstawicieli afrykańskiej wielkiej piątki (lwy, nosorożce, słonie, lamparty i bawoły afrykańskie). W trakcie safari przerwa na śniadanie i lunch w formie pikniku w scenerii afrykańskiej przyrody. Powrót na nocleg i kolacja.

6. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd trasą widokową PANORAMIC ROUTE w kierunku Blyde River Canyon – trzeciego co do wielkości kanionu na świecie. Pierwszy przystanek to God’s Window (Okno Boga), które zawdzięcza swoją nazwę wspaniałym widokom na rozciągającą się poniżej (ok. 700 m) równinę Lowveld przechodzącą przez Park Krugera aż do Mozambiku. Wizyta przy wodospadach Lisbon i Berlin. Następnie przejazd do unikatowych formacjach geologicznych Bourke’s Luck Potholes a na deser spektakularny widok na fantazyjnie rzeźbione skały: Three Rondavels (Trzy Chaty). Wieczorem przyjazd do hotelu w Johannesburgu, zakwaterowanie, kolacja i nocleg.

7. DZIEŃ.
Śniadanie. Transfer na lotnisko. Przelot do VICTORIA FALLS w Zimbabwe, zwanych ósmym cudem świata. Wodospady Wiktorii to spektakularne piękno, które zachwyca i inspiruje. Spokojna majestatyczna rzeka Zambezi, z powolnego nurtu zmienia się w potężny wodospad, który na krawędzi prawie 2 km opada 100 metrów w dół. Spadająca woda tworzy barwne tęcze. Spacer wzdłuż wodospadów Wiktorii w scenerii bujnej roślinności lasu deszczowego. Zakwaterowanie w hotelu. Czas wolny. Kolacja w restauracji urządzonej w stylu afrykańskim, serwującej potrawy z mięs dzikich zwierząt. Pokazy tańca przy akompaniamencie bębenków i tradycyjnej muzyki plenienia Shona. Nocleg.

8. DZIEŃ.
Śniadanie. Czas wolny. Fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): mi.in wycieczka do Botswany. Późnym popołudniem rejs po rzece Zambezi w scenerii zachodzącego słońca. Podczas rejsu serwowane są przekąski oraz drinki. Zambezi ze środkowej Afryki przemierza 6 krajów aby zakończyć bieg w Oceanie Indyjskim. Statek płynie powoli, pozwalając odczuć odprężającą atmosferę tego miejsca i sycić się pięknem otaczającej natury. Powrót do hotelu, kolacja i nocleg.

9. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykwaterowanie. Transfer na lotnisko i przelot do KAPSZTADU – miasta cieszącego się sławą jednego z najpiękniejszych na świecie. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja  i nocleg.

10. DZIEŃ.
Śniadanie. Przy sprzyjającej pogodzie wjazd kolejką linową na GÓRĘ STOŁOWĄ (Table Mountain – 1084 m n.p.m.) i podziwianie wspaniałej panoramy Kapsztadu i Kraju Przylądkowego. Krótkie, panoramiczne zwiedzanie miasta, m.in. Ratusz, Zamek Dobrej Nadziei  – najstarsza budowla w Afryce Południowej, ogrody Kompanii Wschodnio-Indyjskiej, gmach Parlamentu. Spacer po nabrzeżu Alfreda i Victorii (Waterfront), gdzie zabytkowe budynki portu zaadaptowano na hotele, sklepy, restauracje i kawiarnie. Kolacja. Powrót do hotelu i nocleg. 

11. DZIEŃ.
Śniadanie. Rejs statkiem na Wyspę Fok. Następnie wycieczka na PRZYLĄDEK DOBREJ NADZIEI. W programie m.in. przejazd zachodnim wybrzeżem przylądka – trasa panoramiczna Chapman Peak – z Zatoki Zadrzewionej (Hout Bay), wizyta w Punkcie Przylądkowym i na Przylądku Dobrej Nadziei nazywanym dawniej Przylądkiem Burz. W drodze powrotnej do Kapsztadu wizyta w wiktoriańskim miasteczku SIMON’S TOWN i spacer po plaży Boulders. Wizyta w rezerwacie południowoafrykańskich pingwinów. Kolacja. Powrót do hotelu i nocleg.

12. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykwaterowanie. Wycieczka do Krainy Win. Region winnic z uwagi na ukształtowanie terenu oraz produkowane tu wyśmienite wina jest jedną z największych atrakcji Prowincji Przylądkowej Zachodniej. Kraina Win to: wspaniałe krajobrazy ozdobione bezkresnymi polami winorośli, malowniczymi górami i dolinami, pobłyskujący w słońcu ocean, miasteczka założone przez pierwszych europejskich osadników charakteryzujące się holendersko-przylądkową architekturą i przede wszystkim wspaniałe wina. Wizyta w winiarni w okolicy PAARL. Zapoznanie się z procesem produkcji wina i degustacja najlepszych win południowoafrykańskich. Następnie wizyta w miasteczku STELLENBOSCH. Pożegnalny obiad. Transfer na lotnisko i wylot do Polski.

13. DZIEŃ.
Przylot do Polski.  

10 noclegów na trasie w hotelach*** i afrykańskich domkach: 2 w Johannesburgu, 1 w okolicy Hazyview,2 w Parku Krugera, 2 w Victoria Falls, 3 w Kapsztadzie; 2-os. pokoje (możliwość 1 dostawki) z łazienkami i klimatyzacją • wyżywienie: 11 śniadań, 2 obiady, 10 kolacji • przeloty: Warszawa-Johannesburg, Kapsztad-Warszawa • przejazd klimatyzowanym autokarem lub minibusem, podczas safari odkrytym samochodem typu 4x4 • opieka pilota • ubezpieczenie KL i NW

  1. Obowiązkowa opłata za przeloty wewnętrzne: Johannesburg-Victoria Falls, Victoria Falls-Johannesburg-Kapsztad: ok. 590 USD.
  2. Obowiązkowe opłaty na miejscu: bilety wstępu, degustacje, lokalni przewodnicy i wiza do Zimbabwe: ok. 410 USD; opłaty bagażowe i napiwki: ok. 6 USD/dzień/os.
  3. Wizy: do otrzymania bezpłatnej wizy turystycznej do RPA (ważnej 30 dni) na lotnisku w Johannesburgu potrzebne są minimum trzy wolne strony w paszporcie (w przypadku braku wolnych stron właściciel paszportu nie zostanie wpuszczony na pokład samolotu lecącego do RPA) oraz paszport ważny minimum 6 miesięcy od daty wylotu z RPA. Wiza turystyczna do Zimbabwe: 30 USD (single entry), do otrzymania na lotnisku po przylocie do Wiktoria Falls. Wiza turystyczna do Botswany jest bezpłatna, do otrzymania na granicy. BP ITAKA nie ponosi odpowiedzialności za ewentualne wprowadzenie/zmiany opłat wizowych do odwiedzanych krajów, zobowiązując się jednocześnie do informowania o wszelkich tego typu zmianach.
  4. Opłaty fakultatywne: półdniowa wycieczka do Botswany do Parku Chobe (w cenie także opłaty parkowe i lunch): ok. 160 USD.
6,0 / 6
100% klientów wystawiło opinię dobrą lub bardzo dobrą

Klienci doceniają:

 • Program wycieczki/trasę
 • Korzystny stosunek jakości do ceny
 • Komfort podróży
Informacje o regionie

RPA

Marzenie każdego podróżnika, jeden z najciekawszych i najbardziej różnorodnych krajów na świecie, łączy w sobie zapierające dech krajobrazy wciąż jeszcze nieujarzmionej przez człowieka przyrody, urokliwe, spokojne plaże z atrakcjami miejskich metropolii.

PLAN WYCIECZKI
1. DZIEŃ.
Zbiórka uczestników na lotnisku. Wylot do Johannesburga.
2. DZIEŃ.
Przylot do Johannesburga. Przejście formalności granicznych. Śniadanie. Przejazd przez centrum JOHANNESBURGA. Wizyta w Carlton Center i podziwianie panoramy miasta, której charakter nadają złociste wzgórza – hałdy utworzone z piasku pozostałego po wydobyciu złota z licznych kopalń złota, którymi otoczone jest miasto. Transfer do hotelu. Zakwaterowanie i krótki odpoczynek. Przejazd do skansenu LESEDI wzorowanego na tradycyjnych wioskach afrykańskich. Spacer pośród domostw plemion afrykańskich i zapoznanie się z ich obyczajami. Pokaz tańców różnych plemion zamieszkujących południową część Afryki (Zulu, Khoza, Ndebele, Pedi, Basotho). Kolacja w stylu afrykańskim z potrawami z mięs dzikich zwierząt (m.in. z krokodyla, antylop, strusia). Powrót do hotelu, nocleg.
3. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do stolicy RPA – PRETORII. Panoramiczne zwiedzanie miasta: pomnik upamiętniający historię wędrówek pionierskich Burów (Voortrekker Monument), budynek parlamentu, Church Square i Union Building – siedziba rządu RPA, otoczona pięknymi ogrodami z widokiem na miasto. Przejazd w kierunku PARKU KRUGERA. Zakwaterowanie w lodży w pobliżu parku. Kolacja, nocleg.
4. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do PARKU KRUGERA – największego naturalnego rezerwatu zwierząt na południu Afryki, którego powierzchnia przekracza 2 mln ha. Zamieszkuje go około 150 gatunków ssaków i ponad 500 gatunków ptaków. Park Krugera został założony w 1898 r. przez ówczesnego prezydenta Transwalu – Paula Krugera. Zakwaterowanie. Popołudniowe safari po parku samochodami typu 4x4. Możliwość upolowania aparatem fotograficznym wielu dzikich zwierząt. Powrót na nocleg w afrykańskich domkach i kolacja.
5. DZIEŃ.
O wschodzie słońca wyjazd na całodzienne safari po słynnym na cały świat Parku Krugera. Pośród wielu gatunków żyjących w parku zwierząt i ptaków można spotkać przedstawicieli afrykańskiej wielkiej piątki (lwy, nosorożce, słonie, lamparty i bawoły afrykańskie). W trakcie safari przerwa na śniadanie i lunch w formie pikniku w scenerii afrykańskiej przyrody. Powrót na nocleg i kolacja.
6. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd trasą widokową PANORAMIC ROUTE w kierunku Blyde River Canyon – trzeciego co do wielkości kanionu na świecie. Pierwszy przystanek to God’s Window (Okno Boga), które zawdzięcza swoją nazwę wspaniałym widokom na rozciągającą się poniżej (ok. 700 m) równinę Lowveld przechodzącą przez Park Krugera aż do Mozambiku. Wizyta przy wodospadach Lisbon i Berlin. Następnie przejazd do unikatowych formacjach geologicznych Bourke’s Luck Potholes a na deser spektakularny widok na fantazyjnie rzeźbione skały: Three Rondavels (Trzy Chaty). Wieczorem przyjazd do hotelu w Johannesburgu, zakwaterowanie, kolacja i nocleg.
7. DZIEŃ.
Śniadanie. Transfer na lotnisko. Przelot do VICTORIA FALLS w Zimbabwe, zwanych ósmym cudem świata. Wodospady Wiktorii to spektakularne piękno, które zachwyca i inspiruje. Spokojna majestatyczna rzeka Zambezi, z powolnego nurtu zmienia się w potężny wodospad, który na krawędzi prawie 2 km opada 100 metrów w dół. Spadająca woda tworzy barwne tęcze. Spacer wzdłuż wodospadów Wiktorii w scenerii bujnej roślinności lasu deszczowego. Zakwaterowanie w hotelu. Czas wolny. Kolacja w restauracji urządzonej w stylu afrykańskim, serwującej potrawy z mięs dzikich zwierząt. Pokazy tańca przy akompaniamencie bębenków i tradycyjnej muzyki plenienia Shona. Nocleg.
8. DZIEŃ.
Śniadanie. Czas wolny. Fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): mi.in wycieczka do Botswany. Późnym popołudniem rejs po rzece Zambezi w scenerii zachodzącego słońca. Podczas rejsu serwowane są przekąski oraz drinki. Zambezi ze środkowej Afryki przemierza 6 krajów aby zakończyć bieg w Oceanie Indyjskim. Statek płynie powoli, pozwalając odczuć odprężającą atmosferę tego miejsca i sycić się pięknem otaczającej natury. Powrót do hotelu, kolacja i nocleg.
9. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykwaterowanie. Transfer na lotnisko i przelot do KAPSZTADU – miasta cieszącego się sławą jednego z najpiękniejszych na świecie. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja  i nocleg.
10. DZIEŃ.
Śniadanie. Przy sprzyjającej pogodzie wjazd kolejką linową na GÓRĘ STOŁOWĄ (Table Mountain – 1084 m n.p.m.) i podziwianie wspaniałej panoramy Kapsztadu i Kraju Przylądkowego. Krótkie, panoramiczne zwiedzanie miasta, m.in. Ratusz, Zamek Dobrej Nadziei  – najstarsza budowla w Afryce Południowej, ogrody Kompanii Wschodnio-Indyjskiej, gmach Parlamentu. Spacer po nabrzeżu Alfreda i Victorii (Waterfront), gdzie zabytkowe budynki portu zaadaptowano na hotele, sklepy, restauracje i kawiarnie. Kolacja. Powrót do hotelu i nocleg. 
11. DZIEŃ.
Śniadanie. Rejs statkiem na Wyspę Fok. Następnie wycieczka na PRZYLĄDEK DOBREJ NADZIEI. W programie m.in. przejazd zachodnim wybrzeżem przylądka – trasa panoramiczna Chapman Peak – z Zatoki Zadrzewionej (Hout Bay), wizyta w Punkcie Przylądkowym i na Przylądku Dobrej Nadziei nazywanym dawniej Przylądkiem Burz. W drodze powrotnej do Kapsztadu wizyta w wiktoriańskim miasteczku SIMON’S TOWN i spacer po plaży Boulders. Wizyta w rezerwacie południowoafrykańskich pingwinów. Kolacja. Powrót do hotelu i nocleg.
12. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykwaterowanie. Wycieczka do Krainy Win. Region winnic z uwagi na ukształtowanie terenu oraz produkowane tu wyśmienite wina jest jedną z największych atrakcji Prowincji Przylądkowej Zachodniej. Kraina Win to: wspaniałe krajobrazy ozdobione bezkresnymi polami winorośli, malowniczymi górami i dolinami, pobłyskujący w słońcu ocean, miasteczka założone przez pierwszych europejskich osadników charakteryzujące się holendersko-przylądkową architekturą i przede wszystkim wspaniałe wina. Wizyta w winiarni w okolicy PAARL. Zapoznanie się z procesem produkcji wina i degustacja najlepszych win południowoafrykańskich. Następnie wizyta w miasteczku STELLENBOSCH. Pożegnalny obiad. Transfer na lotnisko i wylot do Polski.
13. DZIEŃ.
Przylot do Polski.  

ŚWIADCZENIA: 10 noclegów na trasie w hotelach*** i afrykańskich domkach: 2 w Johannesburgu, 1 w okolicy Hazyview,2 w Parku Krugera, 2 w Victoria Falls, 3 w Kapsztadzie; 2-os. pokoje (możliwość 1 dostawki) z łazienkami i klimatyzacją • wyżywienie: 11 śniadań, 2 obiady, 10 kolacji • przeloty: Warszawa-Johannesburg, Kapsztad-Warszawa • przejazd klimatyzowanym autokarem lub minibusem, podczas safari odkrytym samochodem typu 4x4 • opieka pilota • ubezpieczenie KL i NW

UWAGI:
  1. Obowiązkowa opłata za przeloty wewnętrzne: Johannesburg-Victoria Falls, Victoria Falls-Johannesburg-Kapsztad: ok. 590 USD.
  2. Obowiązkowe opłaty na miejscu: bilety wstępu, degustacje, lokalni przewodnicy i wiza do Zimbabwe: ok. 410 USD; opłaty bagażowe i napiwki: ok. 6 USD/dzień/os.
  3. Wizy: do otrzymania bezpłatnej wizy turystycznej do RPA (ważnej 30 dni) na lotnisku w Johannesburgu potrzebne są minimum trzy wolne strony w paszporcie (w przypadku braku wolnych stron właściciel paszportu nie zostanie wpuszczony na pokład samolotu lecącego do RPA) oraz paszport ważny minimum 6 miesięcy od daty wylotu z RPA. Wiza turystyczna do Zimbabwe: 30 USD (single entry), do otrzymania na lotnisku po przylocie do Wiktoria Falls. Wiza turystyczna do Botswany jest bezpłatna, do otrzymania na granicy. BP ITAKA nie ponosi odpowiedzialności za ewentualne wprowadzenie/zmiany opłat wizowych do odwiedzanych krajów, zobowiązując się jednocześnie do informowania o wszelkich tego typu zmianach.
  4. Opłaty fakultatywne: półdniowa wycieczka do Botswany do Parku Chobe (w cenie także opłaty parkowe i lunch): ok. 160 USD.
Opinie klientów
6,0 / 6
Ogólna ocena
z 1 opinia
100%
klientów wystawiło opinię dobrą lub bardzo dobrą
100%
klientów wystawiło opinię dobrą lub bardzo dobrą

Klienci doceniają m.in:

 • Program wycieczki/trasę
 • Korzystny stosunek jakości do ceny
 • Komfort podróży
6 / 6
50+ lat, z partnerem/ką styczeń 2017
brak opisu rozwiń
brak opisu
 • 6
 • 3
 • 3
 • 4
 • 4
 • 6
zwiń

Aktualnie brak ofert

Zobacz inne:

Infolinia

 • callcenter.tel_pl
 • 801 066 777
 • 77 4476 777
 • Infolinie dostępne: pn-pt 8-22 sob-ndz 9-20

Podziel się

Facebook Google+

Dlaczego warto?

 1. Kompletne ceny - nasze ceny nigdy nie zawierają żadnych ukrytych opłat.
 2. Gwarancja ubezpieczeniowa - 240 000 000 PLN
 3. Wygoda — rezerwujesz kiedy chcesz.

Bezpieczeństwo

Dane w procesie rezerwacji chronimy i szyfrujemy certyfikatem

Thawte

arrow-rightarrow-rightclockfacebooktwitter