phone mobile heart Biuro Podróży ITAKA Flag of Belarus airplane
> >Wyniki Wyszukiwania> >

Pingwiny w pociągu

Atuty oferty

 • safari po parkach Pilanesberg i Hwange
 • podróż luksusowym Rovos Rail
 • spektakularne Wodospady Wiktorii
 • rejs po rzece Zambezi
 • fakultatywna wycieczka do Botswany
 • zjawiskowy Przylądek Dobrej Nadziei
 • hotele 4*

Pingwiny w pociągu Kod: JNBROVO

Trasa
PLN
Itaka

Pingwiny w pociągu Kod: JNBROVO RPA \ Botswana \ Zimbabwe

Położenie na mapie Trasa

​Johannesburg • Lesedi • Park Narodowy Pilanesberg • Pretoria • Park Narodowy Hwange • Wodospady Wiktorii • Park Narodowy Chobe • Kapsztad • Wyspa Fok • Przylądek Dobrej Nadziei • Simon’s Town • Groot Constantia

Pełna wrażeń wycieczka do najbardziej urokliwych miejsc na świecie. Bogaty program wycieczki – m. in.: Park Narodowy Pilanesberg, podróż luksusowym Rovos Rail i zjawiskowe Wodospady Wiktorii – spełni oczekiwania najbardziej wymagających klientów. Oczywiście nie może zabraknąć na liście odwiedzanych miejsc Kapsztadu i Przylądka Dobrej Nadziei. Zakwaterowanie w hotelach o podwyższonym standardzie pozwoli wspaniale wypocząć i poczuć się wyjątkowo. Zapraszamy do wspaniałej podróży, do której chętnie będzie się wracało myślami i wspominało przez długi czas z uśmiechem. Łącznie trasa: ok. 3750 km

Opis oferty

1. DZIEŃ.
Zbiórka uczestników na lotnisku. Wylot do Johannesburga.

2. DZIEŃ.
Przylot do Johannesburga. Przejście formalności granicznych. Śniadanie lub obiad (zależnie od godziny przylotu). Przejazd przez centrum JOHANNESBURGA. Wizyta w Carlton Center i podziwianie panoramy miasta, której charakter nadają złociste wzgórza – hałdy utworzone z piasku pozostałego po wydobyciu złota z licznych kopalń, którymi jest otoczone. Wizyta w sklepie z wyrobami z kamieni szlachetnych i półszlachetnych. Transfer do hotelu. Zakwaterowanie i krótki odpoczynek. Przejazd do skansenu LESEDI wzorowanego na tradycyjnych wioskach afrykańskich. Spacer pośród domostw plemion afrykańskich i zapoznanie się z ich obyczajami. Pokaz tańców różnych plemion zamieszkujących południową część Afryki (Zulu, Khoza, Ndebele, Pedi, Basotho). Kolacja w stylu afrykańskim z potrawami z mięs dzikich zwierząt (m.in. z krokodyla, antylopy, strusia). Powrót do hotelu, nocleg.

3. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do PARKU NARODOWEGO PILANESBERG, przez rolniczą i jednocześnie obfitującą w złoto, uran, platynę i diamenty część RPA. Region ten, nazywany kolebką ludzkości, bogaty jest w znaleziska z ery kamienia i żelaza. Park Narodowy Pilanesberg jest położony na wygasłym wulkanie, którego aktywność ukształtowała ten teren miliony lat temu. W środku parku znajduje się malowniczo położone jeziorko. Teren parku zamieszkuje ponad 6000 gatunków zwierząt, m.in.: „Wielka Piątka”: lwy, słonie, nosorożce, bawoły, lamparty a także zebry, antylopy, hieny i inne. Miłośnicy ornitologii znajdą tu ponad 300 gatunków ptaków. Przejazd do lodży na terenie parku. Popołudniowe safari po parku. Kolacja z możliwością degustacji różnych gatunków mięs i dań regionalnych. Nocleg.

4. DZIEŃ.
Wyjazd na safari o świcie, gdy afrykański busz budzi się ze snu, a zwierzęta poszukują pożywienia i wody. Zjawiskowe widoki i możliwość „upolowania” aparatem fotograficznym wielu dzikich zwierząt i ptaków sprawią, że będzie to niezapomniane przeżycie. Powrót do lodży na śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do stolicy RPA – PRETORII. Panoramiczne zwiedzanie miasta: pomnik upamiętniający historię wędrówek pionierskich Burów (Voortrekker Monument), budynek parlamentu, Church Square i Union Building – siedziba rządu RPA, otoczona pięknymi ogrodami z widokiem na miasto. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja i nocleg.

5. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd na stację kolejową do Pretorii, aby rozpocząć bajeczną podróż luksusowym pociągiem Rovos Rail do wodospadów Wiktorii, podziwiając za oknem zjawiskową scenerię afrykańskiego buszu. Rovos Rail to znane na całym świecie luksusowe pociągi przemierzające południe Afryki. Do dyspozycji gości są: przedział restauracyjny, strefa relaksu, strefa rozrywki i wagon widokowy. Na początku trasa wiedzie na zachód przez Magaliesberg w kierunku granicy z Botswaną. Po przekroczeniu granicy pociąg kieruje się na północ, przemierzając malowniczą Botswanę. Mijając stolicę Botswany – Gaborone, przekracza się także zwrotnik Koziorożca, a zmieniający się za oknem krajobraz zapewnia niezapomniane wrażenia. Obiad, popołudniowa herbata i kolacja w wagonie restauracyjnym. Postój na nocleg.

6. DZIEŃ.
Śniadanie, dalsza podróż w malowniczej scenerii Botswany. Botswana to przede wszystkim pustynia Kalahari zajmująca ponad 80% tego kraju. Wszędzie tam jednak, gdzie dostępna jest woda pojawiają się ogromne stada zwierząt, które można również podziwiać zza okien pociągu. Trasa wiedzie poprzez Mahalapye i dalej ku Serule i Francistown. Wjazd do Zimbabwe. Krótki postój w Plumtree i dalsza podróż. Obiad, popołudniowa herbata i kolacja. Postój na nocleg.

7. DZIEŃ.
Po śniadaniu pociąg rusza w dalszą podróż. Trasa biegnie po najdłuższej prostej linii kolejowej na świecie o długości 114 km. Po obiedzie trasa wiedzie po wschodniej stronie PARKU NARODOWEGO HWANGE, który jest największym parkiem narodowym Zimbabwe. Żyje tu wiele gatunków zwierząt i ptaków, wliczając „Wielką Piątkę”. Po południu postój w The Hide i wyjazd na safari po parku w poszukiwaniu zwierząt. Powrót do pociągu i dalsza podróż. Popołudniowa herbata, kolacja i postój na nocleg.

8. DZIEŃ.
Śniadanie. Przyjazd do VICTORIA FALLS. Przejazd do PARKU WODOSPADÓW WIKTORII, zwanych ósmym cudem świata. Wodospady Wiktorii to spektakularne piękno, które zachwyca i inspiruje. Spacer wzdłuż wodospadów Wiktorii w scenerii bujnej roślinności lasu deszczowego i unoszącego się wkoło wodnego dymu. Spokojna rzeka Zambezi z powolnego nurtu zmienia się w potężny wodospad, który na krawędzi prawie 2 km opada 100 metrów w dół. Opadająca woda „maluje” barwne tęcze tworzące niepowtarzalny klimat tego miejsca. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie i krótki odpoczynek. Po południu rejs po rzece Zambezi w scenerii zachodzącego słońca. Podczas rejsu serwowane są przekąski oraz drinki. Rzeka Zambezi ze środkowej Afryki przemierza 6 krajów, aby zakończyć bieg w Oceanie Indyjskim. Statek płynie powolnym tempem, pozwalając odczuć odprężającą atmosferę tego miejsca i sycić się pięknem otaczającej natury. Powrót do hotelu, kolacja i nocleg.

9. DZIEŃ.
Śniadanie. Czas wolny. Fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu) wycieczka do Botswany i inne atrakcje na miejscu. Kolacja w restauracji urządzonej w stylu afrykańskim, serwującej potrawy z mięs dzikich zwierząt. Pokazy tańca przy akompaniamencie bębenków i tradycyjnej muzyki plemienia Shona. Nocleg.

10. DZIEŃ.
Śniadanie. Czas wolny. Wykwaterowanie i transfer na lotnisko. Przelot do KAPSZTADU – miasta cieszącego się sławą jednego z najpiękniejszych na świecie. Przejazd do hotelu, kolacja i nocleg.

11. DZIEŃ.
Śniadanie. Rejs statkiem na Wyspę Fok. Następnie wycieczka na PRZYLĄDEK DOBREJ NADZIEI. W programie m.in. przejazd zachodnim wybrzeżem przylądka – trasa panoramiczna Chapman Peak z Zatoki Zadrzewionej (Hout Bay), wizyta w Punkcie Przylądkowym i na Przylądku Dobrej Nadziei nazywanym dawniej Przylądkiem Burz. W drodze powrotnej do Kapsztadu wizyta w wiktoriańskim miasteczku SIMON’S TOWN i spacer po plaży Boulders. Wizyta w rezerwacie południowoafrykańskich pingwinów. Kolacja. Powrót do hotelu i nocleg.

12. DZIEŃ.
Śniadanie. Przy sprzyjającej pogodzie wjazd kolejką linową na Górę Stołową (Table Mountain – 1084 m n.p.m.) i podziwianie wspaniałej panoramy Kapsztadu i Kraju Przylądkowego. Krótkie, panoramiczne zwiedzanie miasta, m.in. Ratusz, Zamek Dobrej Nadziei – najstarsza budowla w Afryce Południowej, ogrody Kompanii Wschodnio-Indyjskiej, gmach Parlamentu. Wizyta w najstarszej winnicy w okolicy Kapsztadu – Groot Constantia. Zapoznanie się z procesem produkcji wina i degustacja najlepszych win południowoafrykańskich. Transfer na lotnisko i wylot do Polski.

13. DZIEŃ.
Przylot do Polski.

7 noclegów w hotelach/lodżach****: 1 w Johannesburgu, 1 w parku Pilanesberg, 1 w Pretorii, 2 w Victoria Falls, 2 w Kapsztadzie i 3 noclegi w luksusowym Rovos Rail (Pullman Suites); 2-os. pokoje/przedziały • wyżywienie zgodnie z programem • napoje bezalkoholowe i alkoholowe podczas podróży w pociągu Rovos Rail • przeloty: Warszawa-Johannesburg, Kapsztad-Warszawa • transfery i przejazdy zgodnie z programem (klimatyzowanym autokarem lub minibusem) • przejazd Rovos Rail • safari po parku Hwange samochodem 4x4 • opieka pilota • ubezpieczenie KL i NW

 1. Obowiązkowa opłata za przelot wewnętrzny: Wodospady Wiktorii lub Livingstone – Kapsztad: ok. 520 USD. Przy wylocie z Livingstone koszt wizy do Zambii w cenie biletu, wymagane dodatkowe 2 wolne strony w paszporcie.
 2. Obowiązkowe opłaty na miejscu: lokalny przewodnik, bilety wstępu, degustacje, rejsy, wiza do Zimbabwe (single entry), wjazd kolejką i atrakcje wg programu: ok. 430 USD; napiwki i opłaty bagażowe: ok. 6 USD/os./dzień
 3. Wizy: do otrzymania wizy na granicy do RPA, Botswany i Zimbabwe potrzebne są minimum trzy (3) wolne strony w paszporcie (w przypadku braku wolnych stron właściciel paszportu nie zostanie wpuszczony na pokład samolotu lecącego do RPA) oraz paszport ważny minimum 6 miesięcy od daty wylotu z RPA; wiza do RPA i Botswany jest bezpłatna; wiza do Zimbabwe (wiza jednokrotnego wjazdu): ok. 30 USD (cena może ulec zmianie).
 4. Podczas podróży Rovos Rail obowiązuje odpowiedni strój: w czasie dnia smart casual, podczas kolacji strój formalny (panowie – długie spodnie, marynarka i krawat, panie – sukienki koktajlowe/wieczorowe).
 5. Z powodów niezależnych od B.P. ITAKA podróż Rovos Rail może odbyć się trasą przez Botswanę. Dotyczy dnia 5. i 6.
 6. Limit bagażu na przelocie wewnętrznym (dot. terminu: 11.03.2018): bagaż główny – 23 kg, bagaż podręczny - 8 kg.
5,8 / 6
100% klientów wystawiło opinię dobrą lub bardzo dobrą

Klienci doceniają:

 • Komfort podróży
 • Dobre wyżywienie
 • Program wycieczki/trasę
Informacje o regionie

RPA

Marzenie każdego podróżnika, jeden z najciekawszych i najbardziej różnorodnych krajów na świecie, łączy w sobie zapierające dech krajobrazy wciąż jeszcze nieujarzmionej przez człowieka przyrody, urokliwe, spokojne plaże z atrakcjami miejskich metropolii.

PLAN WYCIECZKI
1. DZIEŃ.
Zbiórka uczestników na lotnisku. Wylot do Johannesburga.
2. DZIEŃ.
Przylot do Johannesburga. Przejście formalności granicznych. Śniadanie lub obiad (zależnie od godziny przylotu). Przejazd przez centrum JOHANNESBURGA. Wizyta w Carlton Center i podziwianie panoramy miasta, której charakter nadają złociste wzgórza – hałdy utworzone z piasku pozostałego po wydobyciu złota z licznych kopalń, którymi jest otoczone. Wizyta w sklepie z wyrobami z kamieni szlachetnych i półszlachetnych. Transfer do hotelu. Zakwaterowanie i krótki odpoczynek. Przejazd do skansenu LESEDI wzorowanego na tradycyjnych wioskach afrykańskich. Spacer pośród domostw plemion afrykańskich i zapoznanie się z ich obyczajami. Pokaz tańców różnych plemion zamieszkujących południową część Afryki (Zulu, Khoza, Ndebele, Pedi, Basotho). Kolacja w stylu afrykańskim z potrawami z mięs dzikich zwierząt (m.in. z krokodyla, antylopy, strusia). Powrót do hotelu, nocleg.
3. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do PARKU NARODOWEGO PILANESBERG, przez rolniczą i jednocześnie obfitującą w złoto, uran, platynę i diamenty część RPA. Region ten, nazywany kolebką ludzkości, bogaty jest w znaleziska z ery kamienia i żelaza. Park Narodowy Pilanesberg jest położony na wygasłym wulkanie, którego aktywność ukształtowała ten teren miliony lat temu. W środku parku znajduje się malowniczo położone jeziorko. Teren parku zamieszkuje ponad 6000 gatunków zwierząt, m.in.: „Wielka Piątka”: lwy, słonie, nosorożce, bawoły, lamparty a także zebry, antylopy, hieny i inne. Miłośnicy ornitologii znajdą tu ponad 300 gatunków ptaków. Przejazd do lodży na terenie parku. Popołudniowe safari po parku. Kolacja z możliwością degustacji różnych gatunków mięs i dań regionalnych. Nocleg.
4. DZIEŃ.
Wyjazd na safari o świcie, gdy afrykański busz budzi się ze snu, a zwierzęta poszukują pożywienia i wody. Zjawiskowe widoki i możliwość „upolowania” aparatem fotograficznym wielu dzikich zwierząt i ptaków sprawią, że będzie to niezapomniane przeżycie. Powrót do lodży na śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do stolicy RPA – PRETORII. Panoramiczne zwiedzanie miasta: pomnik upamiętniający historię wędrówek pionierskich Burów (Voortrekker Monument), budynek parlamentu, Church Square i Union Building – siedziba rządu RPA, otoczona pięknymi ogrodami z widokiem na miasto. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja i nocleg.
5. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd na stację kolejową do Pretorii, aby rozpocząć bajeczną podróż luksusowym pociągiem Rovos Rail do wodospadów Wiktorii, podziwiając za oknem zjawiskową scenerię afrykańskiego buszu. Rovos Rail to znane na całym świecie luksusowe pociągi przemierzające południe Afryki. Do dyspozycji gości są: przedział restauracyjny, strefa relaksu, strefa rozrywki i wagon widokowy. Na początku trasa wiedzie na zachód przez Magaliesberg w kierunku granicy z Botswaną. Po przekroczeniu granicy pociąg kieruje się na północ, przemierzając malowniczą Botswanę. Mijając stolicę Botswany – Gaborone, przekracza się także zwrotnik Koziorożca, a zmieniający się za oknem krajobraz zapewnia niezapomniane wrażenia. Obiad, popołudniowa herbata i kolacja w wagonie restauracyjnym. Postój na nocleg.
6. DZIEŃ.
Śniadanie, dalsza podróż w malowniczej scenerii Botswany. Botswana to przede wszystkim pustynia Kalahari zajmująca ponad 80% tego kraju. Wszędzie tam jednak, gdzie dostępna jest woda pojawiają się ogromne stada zwierząt, które można również podziwiać zza okien pociągu. Trasa wiedzie poprzez Mahalapye i dalej ku Serule i Francistown. Wjazd do Zimbabwe. Krótki postój w Plumtree i dalsza podróż. Obiad, popołudniowa herbata i kolacja. Postój na nocleg.
7. DZIEŃ.
Po śniadaniu pociąg rusza w dalszą podróż. Trasa biegnie po najdłuższej prostej linii kolejowej na świecie o długości 114 km. Po obiedzie trasa wiedzie po wschodniej stronie PARKU NARODOWEGO HWANGE, który jest największym parkiem narodowym Zimbabwe. Żyje tu wiele gatunków zwierząt i ptaków, wliczając „Wielką Piątkę”. Po południu postój w The Hide i wyjazd na safari po parku w poszukiwaniu zwierząt. Powrót do pociągu i dalsza podróż. Popołudniowa herbata, kolacja i postój na nocleg.
8. DZIEŃ.
Śniadanie. Przyjazd do VICTORIA FALLS. Przejazd do PARKU WODOSPADÓW WIKTORII, zwanych ósmym cudem świata. Wodospady Wiktorii to spektakularne piękno, które zachwyca i inspiruje. Spacer wzdłuż wodospadów Wiktorii w scenerii bujnej roślinności lasu deszczowego i unoszącego się wkoło wodnego dymu. Spokojna rzeka Zambezi z powolnego nurtu zmienia się w potężny wodospad, który na krawędzi prawie 2 km opada 100 metrów w dół. Opadająca woda „maluje” barwne tęcze tworzące niepowtarzalny klimat tego miejsca. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie i krótki odpoczynek. Po południu rejs po rzece Zambezi w scenerii zachodzącego słońca. Podczas rejsu serwowane są przekąski oraz drinki. Rzeka Zambezi ze środkowej Afryki przemierza 6 krajów, aby zakończyć bieg w Oceanie Indyjskim. Statek płynie powolnym tempem, pozwalając odczuć odprężającą atmosferę tego miejsca i sycić się pięknem otaczającej natury. Powrót do hotelu, kolacja i nocleg.
9. DZIEŃ.
Śniadanie. Czas wolny. Fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu) wycieczka do Botswany i inne atrakcje na miejscu. Kolacja w restauracji urządzonej w stylu afrykańskim, serwującej potrawy z mięs dzikich zwierząt. Pokazy tańca przy akompaniamencie bębenków i tradycyjnej muzyki plemienia Shona. Nocleg.
10. DZIEŃ.
Śniadanie. Czas wolny. Wykwaterowanie i transfer na lotnisko. Przelot do KAPSZTADU – miasta cieszącego się sławą jednego z najpiękniejszych na świecie. Przejazd do hotelu, kolacja i nocleg.
11. DZIEŃ.
Śniadanie. Rejs statkiem na Wyspę Fok. Następnie wycieczka na PRZYLĄDEK DOBREJ NADZIEI. W programie m.in. przejazd zachodnim wybrzeżem przylądka – trasa panoramiczna Chapman Peak z Zatoki Zadrzewionej (Hout Bay), wizyta w Punkcie Przylądkowym i na Przylądku Dobrej Nadziei nazywanym dawniej Przylądkiem Burz. W drodze powrotnej do Kapsztadu wizyta w wiktoriańskim miasteczku SIMON’S TOWN i spacer po plaży Boulders. Wizyta w rezerwacie południowoafrykańskich pingwinów. Kolacja. Powrót do hotelu i nocleg.
12. DZIEŃ.
Śniadanie. Przy sprzyjającej pogodzie wjazd kolejką linową na Górę Stołową (Table Mountain – 1084 m n.p.m.) i podziwianie wspaniałej panoramy Kapsztadu i Kraju Przylądkowego. Krótkie, panoramiczne zwiedzanie miasta, m.in. Ratusz, Zamek Dobrej Nadziei – najstarsza budowla w Afryce Południowej, ogrody Kompanii Wschodnio-Indyjskiej, gmach Parlamentu. Wizyta w najstarszej winnicy w okolicy Kapsztadu – Groot Constantia. Zapoznanie się z procesem produkcji wina i degustacja najlepszych win południowoafrykańskich. Transfer na lotnisko i wylot do Polski.
13. DZIEŃ.
Przylot do Polski.

ŚWIADCZENIA: 7 noclegów w hotelach/lodżach****: 1 w Johannesburgu, 1 w parku Pilanesberg, 1 w Pretorii, 2 w Victoria Falls, 2 w Kapsztadzie i 3 noclegi w luksusowym Rovos Rail (Pullman Suites); 2-os. pokoje/przedziały • wyżywienie zgodnie z programem • napoje bezalkoholowe i alkoholowe podczas podróży w pociągu Rovos Rail • przeloty: Warszawa-Johannesburg, Kapsztad-Warszawa • transfery i przejazdy zgodnie z programem (klimatyzowanym autokarem lub minibusem) • przejazd Rovos Rail • safari po parku Hwange samochodem 4x4 • opieka pilota • ubezpieczenie KL i NW

UWAGI:
 1. Obowiązkowa opłata za przelot wewnętrzny: Wodospady Wiktorii lub Livingstone – Kapsztad: ok. 520 USD. Przy wylocie z Livingstone koszt wizy do Zambii w cenie biletu, wymagane dodatkowe 2 wolne strony w paszporcie.
 2. Obowiązkowe opłaty na miejscu: lokalny przewodnik, bilety wstępu, degustacje, rejsy, wiza do Zimbabwe (single entry), wjazd kolejką i atrakcje wg programu: ok. 430 USD; napiwki i opłaty bagażowe: ok. 6 USD/os./dzień
 3. Wizy: do otrzymania wizy na granicy do RPA, Botswany i Zimbabwe potrzebne są minimum trzy (3) wolne strony w paszporcie (w przypadku braku wolnych stron właściciel paszportu nie zostanie wpuszczony na pokład samolotu lecącego do RPA) oraz paszport ważny minimum 6 miesięcy od daty wylotu z RPA; wiza do RPA i Botswany jest bezpłatna; wiza do Zimbabwe (wiza jednokrotnego wjazdu): ok. 30 USD (cena może ulec zmianie).
 4. Podczas podróży Rovos Rail obowiązuje odpowiedni strój: w czasie dnia smart casual, podczas kolacji strój formalny (panowie – długie spodnie, marynarka i krawat, panie – sukienki koktajlowe/wieczorowe).
 5. Z powodów niezależnych od B.P. ITAKA podróż Rovos Rail może odbyć się trasą przez Botswanę. Dotyczy dnia 5. i 6.
 6. Limit bagażu na przelocie wewnętrznym (dot. terminu: 11.03.2018): bagaż główny – 23 kg, bagaż podręczny - 8 kg.
Położenie na mapie
Opinie klientów
5,8 / 6
Ogólna ocena
z 5 opinii
100%
klientów wystawiło opinię dobrą lub bardzo dobrą
100%
klientów wystawiło opinię dobrą lub bardzo dobrą

Klienci doceniają m.in:

 • Komfort podróży
 • Dobre wyżywienie
 • Program wycieczki/trasę
5 / 6
50+ lat, z partnerem/ką styczeń 2018
Wycieczka bardzo ciekawa, spełniająca nasze oczekiwania. Bardzo ciekawa wycieczka objazdowa dzięki której można zarówno poznać jak złożona jest sytuacja społeczno-polityczna w (...) rozwiń
Wycieczka bardzo ciekawa, spełniająca nasze oczekiwania. Bardzo ciekawa wycieczka objazdowa dzięki której można zarówno poznać jak złożona jest sytuacja społeczno-polityczna w południowej Afryce ( przedstawiona przez dwie przewodniczki polskiego pochodzenia mieszkające od lat w RPA), jak i doświadczyć piękna dzikiej przyrody. Rewelacyjnym punktem programu był przejazd luksusowym pociągiem Rovos Rail z Pretorii do Wodospadów Wiktorii w Zimbabwe. Podczas 3-dniowej podróży byliśmy rozpieszczani wyśmienitymi daniami, wybornymi winami i super profesjonalną obsługą (wszystko all-inclusive). Miło upływał nam czas na podziwianiu dzikiej przyrody z wagonu widokowego i miłych pogawędkach z ludźmi z wielu krajów przy lampce wina lub szklance ulubionego drinka. Trzeba koniecznie zabrać szykowne stroje wieczorowe nie martwiąc się, że wygniotą się w podróży- pranie i prasowanie również wliczone w cenę. Warto zabrać słodycze i drobne upominki ( długopisy, breloczki, kredki, pisaki etc)dla szkolnych dzieci w Zimbabwe. Wodospady Wiktorii to niezaprzeczalnie cud natury. Opcjonalny przelot helikopterem nad wodospadami- po prostu 'must'. W czasie wycieczki 4 razy braliśmy udział w safari. Największe wrażenie na nas zrobiło poranne safari w Parku Narodowym Pilanesberg oraz safari w Parku Narodowym Chobe w Botswanie, gdzie ilość dzikich zwierząt i piękno przyrody oczarowuje. Są to cudowne plenery fotograficzne. Posiadanie lornetki jest bardzo przydatne. Przelot do Kapsztadu bez międzylądowania to bardzo dobry pomysł. Potwierdzamy ogólną opinię o Kapsztadzie, że jest to jedno z najpiękniejszych miast świata. Wyspa Fok, Przylądek Dobrej Nadziei i zatoka pingwinów to perełki prowincji Przylądkowej. Doceniamy pracę naszej pilotki, pani Joanny. Mogliśmy zawsze na nią liczyć, dbała o pozytywną atmosferę w grupie. Dzięki jej wysokiej kulturze osobistej i profesjonalizmowi 10 dorosłych osób spędziło komfortowo czas na 'Czarnym Lądzie'. Polecamy 'Pingwiny w pociągu' każdemu kto pragnie zobaczyć tę część Afryki.
 • 6
 • 6
 • 6
 • 6
 • 5
 • 6
zwiń
6 / 6
41-50 lat, z partnerem/ką styczeń 2018
Piękna podróż. Wyjazd doskonale zorganizowany,bardzo bogaty program,osoby chcące odpocząć na słońcu będą niezadowolone.Nawet po dłuższym zastanowieniu -minusów brak . Zdecydowanie (...) rozwiń
Piękna podróż. Wyjazd doskonale zorganizowany,bardzo bogaty program,osoby chcące odpocząć na słońcu będą niezadowolone.Nawet po dłuższym zastanowieniu -minusów brak . Zdecydowanie wszystkim polecać ten program.
 • 6
 • 6
 • 6
 • 6
 • 5
 • 5
zwiń
6 / 6
50+ lat, z partnerem/ką styczeń 2018
brak opisu rozwiń
brak opisu
 • 5
 • 5
 • 6
 • 6
 • 5
 • 5
zwiń
6 / 6
50+ lat, z partnerem/ką listopad 2017
Ciekawa wycieczka z wieloma atrakcjami. Podróż pociągiem jak w Orient Expresie, choć mogłaby być o jeden dzień krótsza, ale o tym decyduje Rovos Rail. rozwiń
Ciekawa wycieczka z wieloma atrakcjami. Podróż pociągiem jak w Orient Expresie, choć mogłaby być o jeden dzień krótsza, ale o tym decyduje Rovos Rail.
 • 6
 • 6
 • 6
 • 6
 • 6
 • 5
zwiń
6 / 6
50+ lat, z partnerem/ką listopad 2017
Pomimo "odjazdowej" ceny, - najlepsza "objazdówka" w ofercie Itaki. Adresowana dla osób ceniących jakość , komfort wypoczynku , zero stresu. 10 osobowa ekipa (...) rozwiń
Pomimo "odjazdowej" ceny, - najlepsza "objazdówka" w ofercie Itaki. Adresowana dla osób ceniących jakość , komfort wypoczynku , zero stresu. 10 osobowa ekipa jest optymalna. Warto zmodyfikować ( lub wprowadzić) ofertę o trasę "Garden Route" Capetown - New England - Durban. Rovos Rail - rewelacja!!! Koniecznie należy zabrać strój (je) jakbyśmy byli zaproszeni na wyjątkowy bal do Belwederu. Nie zapomnijcie też o drobnych słodyczach, gadżetach dla dzieci z Zimbabwe. Generalnie - bez zarzutów, nie ma się do czego przyczepić. Duża zasługa Pani Bożeny !! Mocna wizytówka Waszej Firmy.
 • 6
 • 6
 • 6
 • 6
 • 6
 • 5
zwiń

Aktualnie brak ofert

Infolinia

 • callcenter.tel_pl
 • 801 066 777
 • 77 4476 777
 • Infolinie dostępne: pn-pt 8-22 sob-ndz 9-20

Podziel się

Facebook

Dlaczego warto?

 1. Kompletne ceny - nasze ceny nigdy nie zawierają żadnych ukrytych opłat.
 2. Gwarancja ubezpieczeniowa - 260 000 000 PLN
 3. Wygoda — rezerwujesz kiedy chcesz.
arrow-rightarrow-rightclockfacebooktwitter