phone mobile mobile pin heart heart user user Biuro Podróży ITAKA Flag of Belarus airplane
> >Wyniki Wyszukiwania> >

Miasto Aniołów, Twierdza Kobiet

Atuty oferty

 • Bangkok, Kambodża i piękny Phuket w jednej trasie
 • pływający targ w Damnoen Saduak
 • romantyczne ruiny Ayutthaya
 • bezpośredni przelot Polska-Tajlandia-Polska
 • wypoczynek na Phuket w wybranym hotelu

Miasto Aniołów, Twierdza Kobiet Kod: KBVANGR

Trasa
PLN
Itaka
Tajlandia , Kambodża

Miasto Aniołów, Twierdza Kobiet

Kod: KBVANGR
Opis

1. DZIEŃ.
Zbiórka uczestników na lotnisku. Przelot do Tajlandii.

2. DZIEŃ. KRABI
Przylot do Tajlandii. Transfer do hotelu. Zakwaterowanie. Czas wolny na plażowanie. Nocleg.

3. DZIEŃ. BANGKOK (trasa: ok. 800 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Transfer na lotnisko i przelot do Bangkoku. Transfer do hotelu i zakwaterowanie. Fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): kolacja w restauracji na 78. piętrze hotelu Baiyoke Sky – najwyższego budynku w Tajlandii, skąd roztacza się panoramiczny widok na miasto. Następnie spacer słynną ulicą Khao San. Powrót do hotelu, nocleg.

4. DZIEŃ. BANGKOK
Śniadanie. Zwiedzanie największych atrakcji BANGKOKU: Świątynia Szmaragdowego Buddy – najważniejsze sanktuarium kraju, Pałac Królewski – historyczna siedziba królów Tajlandii. Przejazd przez królewską dzielnicę Dusit, gdzie znajdują się m.in. sala tronowa Ananta Samakhom, pomnik króla Ramy V na koniu i pałac Paruskawan, w którym na początku XX w. mieszkała słynna księżniczka Katia. Wizyta w Świątyni Leżącego Buddy z jednym z największych na świecie posągów Buddy mierzącym aż 46 m. Fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): wycieczka tradycyjną łodzią po rzece Chaophraya i kanałach Bangkoku, które były podstawowym szlakiem komunikacyjnym dawnego miasta. Przejazd przez dzielnicę chińską. Zwiedzanie Świątyni Złotego Buddy. Wieczorem fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): przejazd na nocny targ Asiatique Riverfront. Kolacja serwowana złożona z tradycyjnych tajskich dań oraz rewia transwestytów – Calypso. Czas wolny na zakupy na największym targu nocnym Bangkoku, gdzie znaleźć można mnóstwo restauracji, ulicznego jedzenia i straganów z pamiątkami. Powrót do hotelu, nocleg.

5. DZIEŃ. DAMNOEN SADUAK - AYUTTHAYA (trasa: ok. 250 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do DAMNOEN SADUAK, gdzie znajduje się słynny pływający targ. Pobyt na „wodnym targu” dostarcza niezapomnianych emocji. Kupcy sprzedają owoce, warzywa i inne artykuły spożywcze oraz wyroby rękodzieła wprost z łodzi. Można również spróbować oryginalnych dań kuchni tajskiej z „pływających restauracji”. Około południa postój w wiosce, gdzie lokalni artyści wyrabiają przepiękne meble i pamiątki z drewna tekowego. Czas wolny na zakupy. Przejazd do dawnej stolicy Tajlandii – AYUTTHAYA. Zwiedzanie malowniczych ruin pałacu i świątyń. Miasto przeżywało okres rozkwitu od połowy XIV do XVIII w. i było wtedy jednym z najbogatszych i najpotężniejszych ośrodków miejskich w Azji. Znajdowało się tu ponad 2000 pozłacanych świątyń, których blask widoczny był z odległości wielu kilometrów. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie. Nocleg.

6. DZIEŃ. SIEM REAP (trasa: ok. 410 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie. Wcześnie rano wyjazd z Bangkoku do Aranyapradet, miasteczka granicznego z Kambodżą (ok. 5 godz.). Około południa przekroczenie granicy i przejazd do miasta SIEM REAP. Zakwaterowanie w hotelu, czas wolny. Nocleg.

7. DZIEŃ. ANGKOR (trasa: ok. 20 km)
Śniadanie. Zwiedzanie ANGKORU – dawnej stolicy państwa Khmerów. Podczas spaceru można zobaczyć południową bramę Angkor Thom, świątynię Bayon, Taras Słoni, Taras Trędowatego Króla i Pałac Królewski. Po południu wizyta w słynnej świątyni Angkor Wat, doskonałym przykładzie architektury khmerskiej. Jej najbardziej charakterystycznym elementem jest wielki kamienny arras, na którym widnieje niemal 20 tysięcy różnych postaci. Obiad. Powrót do hotelu lub czas wolny na zakupy na nocnym targu Psar Chas. Fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): kolacja w lokalnej restauracji połączona z pokazem tradycyjnych khmerskich tańców. Powrót do hotelu i nocleg.

8. DZIEŃ. ANGKOR - TONLE SAP (trasa: ok. 20 km)
Śniadanie. Zwiedzanie ANGKORU: Banteay Srei – Twierdza Kobiet, zdecydowanie wyróżniająca się na tle pozostałych świątyń. Nastepnie Ta Phrom – wyjątkowa, najbardziej romantyczna wśród wszystkich świątyń Angkoru, gdzie kręcono zdjęcia do filmu „Tomb Raider”. Wizyta w Muzeum Min Lądowych, które jest świadectwem tragicznej historii Kambodży. Obiad. Fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): rejs po jednym z największych jezior tej części Azji – TONLE SAP. Ciekawostką jeziora są pływające wioski – osady, zbudowane na jeziorze z połączonych ze sobą łodzi. Podczas rejsu postój w jednej z pływających wiosek i możliwość zakupu pamiątek. Powrót do hotelu, nocleg.

9. DZIEŃ. PHUKET (trasa: ok. 900 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie. Transfer na lotnisko i przelot do Tajlandii. Zakwaterowanie w hotelu i nocleg.

10. DZIEŃ. PHANG NGA
Śniadanie. Czas wolny na plażowanie lub udział w wycieczce fakultatywnej (za dodatkową opłatą na miejscu): podróż łodzią motorową po zatoce PHANG NGA. Zwiedzanie słynnej wyspy Jamesa Bonda (Koh Tapu), gdzie kręcono kadry do filmu "Człowiek ze złotym pistoletem". Następnie podróż łodzią kanoe pośród lagun i jaskiń i tradycyjny tajski lunch w niezwykłej muzułmańskiej wiosce, która mieści się na palach zanurzonych w morzu. W ciągu dnia czas wolny na pływanie. Powrót do hotelu, nocleg.

11./11.-12. DZIEŃ. PHI PHI
Śniadanie. Czas wolny na plażowanie lub udział w wycieczce fakultatywnej (za dodatkową opłatą na miejscu): podróż łodzią motorową do słynnych wysepek PHI PHI i zatoki Maya Bay, otoczonej wapiennymi klifami, gdzie nakręcono kadry do filmu "Niebiańska plaża". Pływanie i nurkowanie w krystalicznie czystej wodzie zatoki, jednej z najładniejszych w regionie. Następnie przystanek na plaży z niezwykle białym piaskiem. Doskonałe miejsce na odpoczynek oraz pływanie i nurkowanie – wyspę otacza piękna rafa koralowa. Powrót do hotelu, nocleg.

12./13. DZIEŃ.
Wykwaterowanie z hotelu. Transfer na lotnisko, przelot do Polski.

10/11 noclegów: 7 noclegów w hotelach***, 3/4 noclegi w hotelu na Phuket • wyżywienie: 9/10 śniadań, 2 obiady • przelot: Polska-Tajlandia-Polska • transfery autokarem lub busem • ubezpieczenie KL i NW

 1. Obowiązkowe opłaty na miejscu: przewodnik, bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, tour guide, bilety na przeloty wewnętrzne: ok. 368 USD; napiwki: ok. 5 USD/os./dzień.
 2. Wizy: wiza do Kambodży wydawana jest na przejściu granicznym. Koszt: ok. 45 USD, do jej wyrobienia potrzebne są 2 zdjęcia paszportowe. Konieczne jest przekazanie danych paszportowych sprzedawcy.
 3. Opłaty fakultatywne: kolacja w Bangkoku w Baiyoke Sky: ok. 45 USD; Asiatique Riverfront i Calypso: ok. 50 USD; rejs po kanałach w Bangkoku: ok. 15 USD; kolacja z pokazem tańców: ok. 15 USD; Tonle Sap: ok. 15 USD; Phang Nga: ok. 99 USD; Phi Phi: ok. 97 USD.
 4. Zwiedzanie Pałacu Królewskiego, Świątyni Szmaragdowego Buddy i niektórych innych obiektów może się odbywać tylko w towarzystwie lokalnego przewodnika.
 5. Limit bagażu na przelocie wewnętrznym (dot. terminu: 22.11): bagaż główny - 20 kg, bagaż podręczny - 7 kg.

5.3/6
100% klientów wystawiło opinię dobrą lub bardzo dobrą

Klienci doceniają:

 • Program wycieczki/trasę
 • Komfort podróży
 • Standard autokaru
Informacje o regionie
O regionie

Tajlandia

Słynie nie tylko z rajskich plaż i rozrywek, przeszłości i tradycji splecionych z nowoczesnym trybem życia, ale także egzotycznych parków narodowych i wspaniałych zabytków, świadków bogatej historii. W programach same „perełki”: Bangkok z majestatycznymi świątyniami, Ayutthaya – dawna stolica kraju, kultowy most na rzece Kwai i pełne kolorów bazary w wodzie. Przewidziany także czas na wycieczki fakultatywne lub relaks na plażach Pattai, zwanej „Tajską Riwierą” czy Krabi.

Położenie na mapie Trasa

Krabi • Bangkok • Damnoen Saduak • Ayutthaya • Siem Reap • Angkor • Tonle Sap • Phuket • Phang Nga • Phi Phi 

Zwiedzanie i wypoczynek na plaży. Zachwycająca Tajlandia i ciągle jeszcze tajemnicza Kambodża. W programie Bangkok – tętniące życiem miasto Aniołów, wizyty w jego najsłynniejszych świątyniach i na największym nocnym targu. Na trasie jest wspaniały kompleks świątyń Angkor – dawna stolica Imperium Khmerów z monumentalnym kompleksem świątynnym. Ciekawy program fakultatywny: kolacja na 78. piętrze najwyższego budynku Tajlandii, rejsy po kanałach Bangkoku i jeziorze Tonle Sap z pływającymi wioskami, kolacja z pokazem khmerskich tańców. Na koniec wypoczynek na wyspie Phuket, słynnej z pięknych plaż i nocnego życia. Trasa z przelotami wewnętrznymi: ok. 2400 km.

PLAN WYCIECZKI
1. DZIEŃ.
Zbiórka uczestników na lotnisku. Przelot do Tajlandii.
2. DZIEŃ. KRABI
Przylot do Tajlandii. Transfer do hotelu. Zakwaterowanie. Czas wolny na plażowanie. Nocleg.
3. DZIEŃ. BANGKOK (trasa: ok. 800 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Transfer na lotnisko i przelot do Bangkoku. Transfer do hotelu i zakwaterowanie. Fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): kolacja w restauracji na 78. piętrze hotelu Baiyoke Sky – najwyższego budynku w Tajlandii, skąd roztacza się panoramiczny widok na miasto. Następnie spacer słynną ulicą Khao San. Powrót do hotelu, nocleg.
4. DZIEŃ. BANGKOK
Śniadanie. Zwiedzanie największych atrakcji BANGKOKU: Świątynia Szmaragdowego Buddy – najważniejsze sanktuarium kraju, Pałac Królewski – historyczna siedziba królów Tajlandii. Przejazd przez królewską dzielnicę Dusit, gdzie znajdują się m.in. sala tronowa Ananta Samakhom, pomnik króla Ramy V na koniu i pałac Paruskawan, w którym na początku XX w. mieszkała słynna księżniczka Katia. Wizyta w Świątyni Leżącego Buddy z jednym z największych na świecie posągów Buddy mierzącym aż 46 m. Fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): wycieczka tradycyjną łodzią po rzece Chaophraya i kanałach Bangkoku, które były podstawowym szlakiem komunikacyjnym dawnego miasta. Przejazd przez dzielnicę chińską. Zwiedzanie Świątyni Złotego Buddy. Wieczorem fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): przejazd na nocny targ Asiatique Riverfront. Kolacja serwowana złożona z tradycyjnych tajskich dań oraz rewia transwestytów – Calypso. Czas wolny na zakupy na największym targu nocnym Bangkoku, gdzie znaleźć można mnóstwo restauracji, ulicznego jedzenia i straganów z pamiątkami. Powrót do hotelu, nocleg.
5. DZIEŃ. DAMNOEN SADUAK - AYUTTHAYA (trasa: ok. 250 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do DAMNOEN SADUAK, gdzie znajduje się słynny pływający targ. Pobyt na „wodnym targu” dostarcza niezapomnianych emocji. Kupcy sprzedają owoce, warzywa i inne artykuły spożywcze oraz wyroby rękodzieła wprost z łodzi. Można również spróbować oryginalnych dań kuchni tajskiej z „pływających restauracji”. Około południa postój w wiosce, gdzie lokalni artyści wyrabiają przepiękne meble i pamiątki z drewna tekowego. Czas wolny na zakupy. Przejazd do dawnej stolicy Tajlandii – AYUTTHAYA. Zwiedzanie malowniczych ruin pałacu i świątyń. Miasto przeżywało okres rozkwitu od połowy XIV do XVIII w. i było wtedy jednym z najbogatszych i najpotężniejszych ośrodków miejskich w Azji. Znajdowało się tu ponad 2000 pozłacanych świątyń, których blask widoczny był z odległości wielu kilometrów. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie. Nocleg.
6. DZIEŃ. SIEM REAP (trasa: ok. 410 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie. Wcześnie rano wyjazd z Bangkoku do Aranyapradet, miasteczka granicznego z Kambodżą (ok. 5 godz.). Około południa przekroczenie granicy i przejazd do miasta SIEM REAP. Zakwaterowanie w hotelu, czas wolny. Nocleg.
7. DZIEŃ. ANGKOR (trasa: ok. 20 km)
Śniadanie. Zwiedzanie ANGKORU – dawnej stolicy państwa Khmerów. Podczas spaceru można zobaczyć południową bramę Angkor Thom, świątynię Bayon, Taras Słoni, Taras Trędowatego Króla i Pałac Królewski. Po południu wizyta w słynnej świątyni Angkor Wat, doskonałym przykładzie architektury khmerskiej. Jej najbardziej charakterystycznym elementem jest wielki kamienny arras, na którym widnieje niemal 20 tysięcy różnych postaci. Obiad. Powrót do hotelu lub czas wolny na zakupy na nocnym targu Psar Chas. Fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): kolacja w lokalnej restauracji połączona z pokazem tradycyjnych khmerskich tańców. Powrót do hotelu i nocleg.
8. DZIEŃ. ANGKOR - TONLE SAP (trasa: ok. 20 km)
Śniadanie. Zwiedzanie ANGKORU: Banteay Srei – Twierdza Kobiet, zdecydowanie wyróżniająca się na tle pozostałych świątyń. Nastepnie Ta Phrom – wyjątkowa, najbardziej romantyczna wśród wszystkich świątyń Angkoru, gdzie kręcono zdjęcia do filmu „Tomb Raider”. Wizyta w Muzeum Min Lądowych, które jest świadectwem tragicznej historii Kambodży. Obiad. Fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): rejs po jednym z największych jezior tej części Azji – TONLE SAP. Ciekawostką jeziora są pływające wioski – osady, zbudowane na jeziorze z połączonych ze sobą łodzi. Podczas rejsu postój w jednej z pływających wiosek i możliwość zakupu pamiątek. Powrót do hotelu, nocleg.
9. DZIEŃ. PHUKET (trasa: ok. 900 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie. Transfer na lotnisko i przelot do Tajlandii. Zakwaterowanie w hotelu i nocleg.
10. DZIEŃ. PHANG NGA
Śniadanie. Czas wolny na plażowanie lub udział w wycieczce fakultatywnej (za dodatkową opłatą na miejscu): podróż łodzią motorową po zatoce PHANG NGA. Zwiedzanie słynnej wyspy Jamesa Bonda (Koh Tapu), gdzie kręcono kadry do filmu "Człowiek ze złotym pistoletem". Następnie podróż łodzią kanoe pośród lagun i jaskiń i tradycyjny tajski lunch w niezwykłej muzułmańskiej wiosce, która mieści się na palach zanurzonych w morzu. W ciągu dnia czas wolny na pływanie. Powrót do hotelu, nocleg.
11./11.-12. DZIEŃ. PHI PHI
Śniadanie. Czas wolny na plażowanie lub udział w wycieczce fakultatywnej (za dodatkową opłatą na miejscu): podróż łodzią motorową do słynnych wysepek PHI PHI i zatoki Maya Bay, otoczonej wapiennymi klifami, gdzie nakręcono kadry do filmu "Niebiańska plaża". Pływanie i nurkowanie w krystalicznie czystej wodzie zatoki, jednej z najładniejszych w regionie. Następnie przystanek na plaży z niezwykle białym piaskiem. Doskonałe miejsce na odpoczynek oraz pływanie i nurkowanie – wyspę otacza piękna rafa koralowa. Powrót do hotelu, nocleg.
12./13. DZIEŃ.
Wykwaterowanie z hotelu. Transfer na lotnisko, przelot do Polski.

ŚWIADCZENIA: 10/11 noclegów: 7 noclegów w hotelach***, 3/4 noclegi w hotelu na Phuket • wyżywienie: 9/10 śniadań, 2 obiady • przelot: Polska-Tajlandia-Polska • transfery autokarem lub busem • ubezpieczenie KL i NW

UWAGI:
 1. Obowiązkowe opłaty na miejscu: przewodnik, bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, tour guide, bilety na przeloty wewnętrzne: ok. 368 USD; napiwki: ok. 5 USD/os./dzień.
 2. Wizy: wiza do Kambodży wydawana jest na przejściu granicznym. Koszt: ok. 45 USD, do jej wyrobienia potrzebne są 2 zdjęcia paszportowe. Konieczne jest przekazanie danych paszportowych sprzedawcy.
 3. Opłaty fakultatywne: kolacja w Bangkoku w Baiyoke Sky: ok. 45 USD; Asiatique Riverfront i Calypso: ok. 50 USD; rejs po kanałach w Bangkoku: ok. 15 USD; kolacja z pokazem tańców: ok. 15 USD; Tonle Sap: ok. 15 USD; Phang Nga: ok. 99 USD; Phi Phi: ok. 97 USD.
 4. Zwiedzanie Pałacu Królewskiego, Świątyni Szmaragdowego Buddy i niektórych innych obiektów może się odbywać tylko w towarzystwie lokalnego przewodnika.
 5. Limit bagażu na przelocie wewnętrznym (dot. terminu: 22.11): bagaż główny - 20 kg, bagaż podręczny - 7 kg.
Położenie na mapie
Opinie klientów
5.3/6
Ogólna ocena
z 4 opinie
100%
klientów wystawiło opinię dobrą lub bardzo dobrą
100%
klientów wystawiło opinię dobrą lub bardzo dobrą

Klienci doceniają m.in:

 • Program wycieczki/trasę
 • Komfort podróży
 • Standard autokaru
6/6
31-40 lat, z partnerem/ką luty 2019
Wycieczka bardzo interesująca, przez najciekawsze miejsca zarówno Tajlandii jak i Kambodży. Dzieki naszemu pilotowi- Pawłowi K. poznaliśmy życie Tajów z każdej strony, a barwne historie (...) rozwiń
Wycieczka bardzo interesująca, przez najciekawsze miejsca zarówno Tajlandii jak i Kambodży. Dzieki naszemu pilotowi- Pawłowi K. poznaliśmy życie Tajów z każdej strony, a barwne historie opowiadane w każdym miejscu umiliły pobyt i na długo zostaną w pamięci. Wycieczka skonstruowana w bardzo fajny sposób- zrownoważona ilości czasu przeznaczonego na zwiedzanie i odpoczynek.
 • 6
 • 5
 • 5
 • 6
 • 6
zwiń
5/6
50+ lat, z partnerem/ką luty 2018
brak opisu rozwiń
brak opisu
 • 5
 • 5
 • 3
 • 4
 • 4
 • 5
zwiń
4/6
41-50 lat, z partnerem/ką luty 2018
Wycieczka bardzo interesująca, ale dużo wolnego czasu do samodzielnego zagospodarowania. Pokoje w hotelach dostępne od południa a przyjazdy rano. Ten wolny czas można by było znacznie lepiej (...) rozwiń
Wycieczka bardzo interesująca, ale dużo wolnego czasu do samodzielnego zagospodarowania. Pokoje w hotelach dostępne od południa a przyjazdy rano. Ten wolny czas można by było znacznie lepiej wykorzystać. Należy się samemu dobrze do niej przygotować. Zbyt mało czasu na zwiedzanie np. Kambodży (przejazd 30 min , zwiedzanie jednej świątyni 45 min.) Powrót przejazd z Phuket do Krabi można zorganizować przelot zamiast autokaru- znacznie wygodniej, lub wylot z Phuket. Informacja o noclegach dostępna przez Itakę na praktycznie 3-4 dni przed wylotem (mało czasu na dobre własne przygotowanie do wypełnienia czasu wolnego). Jedzenie bardzo fajne jak ktoś lubi wschodnią kuchnię. Byliśmy w Chiński Nowy Rok - szkoda, że nic nie było zorganizowane w tym temacie nawet jako fakultatywna ( samemu już było za późno aby zarezerwować stoli a próbowaliśmy) - w tej kwestii konkurencja robi to lepiej.
 • 4
 • 4
 • 3
 • 5
 • 5
 • 2
zwiń
6/6
50+ lat, z rodziną listopad 2017
Wycieczka bardzo udana ja i siostrzeniec jesteśmy bardzo zadowoleni. rozwiń
Wycieczka bardzo udana ja i siostrzeniec jesteśmy bardzo zadowoleni.
 • 6
 • 6
 • 6
 • 6
 • 6
 • 6
zwiń
 • wyślij zapytanie
 • callcenter.tel_pl
 • 801 066 777
 • 77 4476 777
 • Infolinie dostępne: pn-pt 8-22 sob-ndz 9-20
arrow-rightarrow-rightclockfacebooktwitter