phone mobile mobile pin heart heart user user Biuro Podróży ITAKA Flag of Belarus airplane
> >Wyniki Wyszukiwania> >

Podróż do krainy uśmiechu

Atuty oferty

 • wizyta w Birmie i Laosie
 • wypoczynek na plaży w wybranym hotelu
 • przejażdżka na słoniu
 • spływ rzeką wśród dżungli
 • wypoczynek w wybranym hotelu w Hua Hin

Podróż do krainy uśmiechu Kod: BKKPODD

Trasa
PLN
Itaka
Tajlandia

Podróż do krainy uśmiechu

Kod: BKKPODD
Opis

1. DZIEŃ.
Zbiórka uczestników na lotnisku. Przelot do Tajlandii.

2. DZIEŃ.
Przylot do Bangkoku. Powitanie na lotnisku przez lokalnego przewodnika. Transfer do hotelu. Zakwaterowanie. Dla osób chętnych (za dodatkową opłatą na miejscu): kolacja w restauracji na 78. piętrze hotelu Baiyoke Sky – najwyższym budynku w Tajlandii – skąd roztacza się panoramiczny widok na miasto. Następnie spacer słynną ulicą Khao San. Powrót do hotelu, nocleg.

3. DZIEŃ.
Śniadanie. Zwiedzanie największych atrakcji BANGKOKU: Świątyni Szmaragdowego Buddy, która jest najważniejszym sanktuarium kraju oraz Pałacu Królewskiego, historycznej siedziby królów Tajlandii. Przejazd przez królewską dzielnicę Dusit, gdzie znajdują się m.in. sala tronowa Ananta Samakhom, pomnik króla Ramy V na koniu oraz pałac Paruskawan, w którym na początku XX w. mieszkała słynna księżniczka Katia. Wizyta w Świątyni Leżącego Buddy, w której znajduje się jeden z największych na świecie posągów Buddy mierzący aż 46 m. Fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): wycieczka tradycyjną łodzią po rzece Chaophraya i kanałach Bangkoku, które były podstawowym szlakiem komunikacyjnym dawnego miasta. Przejazd przez dzielnicę chińską. Zwiedzanie Świątyni Złotego Buddy. Wieczorem fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): przejazd na nocny targ Asiatique Riverfront. Kolacja serwowana składająca się z tradycyjnych tajskich dań oraz rewia transwestytów – Calypso. Czas wolny na zakupy na największym targu nocnym Bangkoku, gdzie znaleźć można mnóstwo restauracji, ulicznego jedzenia i straganów z pamiątkami. Powrót do hotelu, nocleg.

4. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do miejscowości DAMNOEN SADUAK, gdzie znajduje się słynny pływający targ. Pobyt na wodnym targu dostarczy niezapomnianych emocji. Okoliczni kupcy sprzedają z łodzi owoce, warzywa, wyroby lokalnego rękodzieła. Można również spróbować tradycyjnych dań przygotowywanych na łodziach. Wizyta w wiosce, gdzie lokalni artyści tworzą przepiękne meble z cennego drewna tekowego. Przejazd do miejscowości KANCHANABURI, ok. 30 km od granicy z Birmą. Zwiedzanie muzeum jeńców wojennych Jeath i czas wolny na zdjęcia przy słynnym moście na rzece KWAI. Przejazd do Ayutthaya – dawnej stolicy Tajlandii. Zakwaterowanie w hotelu, nocleg.

5. DZIEŃ.
Śniadanie. Zwiedzanie malowniczych ruin pałacu i świątyń AYUTTHAYA. Miasto przeżywało okres rozkwitu od połowy XIV do XVIII w. i było wtedy jednym z najbogatszych i najpotężniejszych ośrodków miejskich w Azji. Znajdowało się tutaj ponad 2 tys. pozłacanych świątyń, których blask widoczny był z oddali. Nawet dzisiaj ruiny miasta wywierają na odwiedzających ogromne wrażenie. Następnie przejazd do Świątyni Trzech Strzał w mieście LOPBURI, położonej na tzw. „wzgórzu małp”. Przejazd do miejscowości PHITSANULOK. Zwiedzanie jednej z najważniejszych świątyń Tajlandii – Wat Phra Mahathat. Do świątyni przybywają licznie pielgrzymi z całego kraju, aby oddać cześć posągowi Buddy. Transfer do miasta Sukhothai. Zakwaterowanie w hotelu, nocleg.

6. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykwaterowanie. Zwiedzanie SUKHOTHAI, stolicy pierwszego królestwa Syjamu, wpisanej na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO: park archeologiczny, gdzie znajdują się ruiny pałacu królewskiego, liczne świątynie i XIII-wieczne posągi Buddy. W mieście LAMPANG zwiedzanie świątyni Wat Phra That Lampang Luang. Po południu transfer do CHIANG MAI – stolicy północnej Tajlandii. Zakwaterowanie w hotelu i nocleg.

7. DZIEŃ.
Śniadanie. Rano zwiedzanie najpiękniejszej świątyni północnej Tajlandii, celu pielgrzymek buddystów z całego kraju – Wat Phra That Doi Suthep. Świątynia położona jest na szczycie wzgórza, ok. 1200 m n.p.m., skąd roztacza się piękny widok na CHIANG MAI i okolice. Przejazd do miejscowości Mae Tang położonej ok. 50 km na północ od Chiang Mai. Godzinny spływ na tratwach bambusowych po malowniczej rzece Mae Tang. W drodze powrotnej do Chiang Mai wizyta na farmie orchidei. Wieczorem czas wolny na zakupy na największym nocnym targu w północnej Tajlandii. Powrót do hotelu, nocleg.

8. DZIEŃ.
Śniadanie. Przejazd do miejscowości Thatorn na granicy z Birmą. Wizyta w wiosce Thatai, która zamieszkana jest przez mniejszość Lahu, trudniącą się rolnictwem. Następnie godzinny spływ łodziami motorowymi rzeką Kok wśród przepięknych krajobrazów prowincji tajskiej. Wizyta w wiosce mniejszości etnicznej Karen. Fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): przejażdżka po dżungli na słoniach. Wizyta w wiosce plemienia Akha, które słynie z przepięknych strojów ludowych. Przejazd samochodami do Chiang Rai. Po drodze dla chętnych (za dodatkową opłatą na miejscu) spotkanie z plemieniem „kobiet z długimi szyjami” Karen Padaung. Kobiety tego plemienia jako ochronę przed złymi duchami zakładają obręcze na szyje, przez co wyglądają one na nienaturalnie długie. Zakwaterowanie w hotelu w CHIANG RAI - stolicy najbardziej wysuniętej na północ prowincji Tajlandii. Wieczorem można się wybrać na spacer po miejscowym targu nocnym. Zakwaterowanie w hotelu, nocleg.

9. DZIEŃ.
Śniadanie. Przejazd do miasteczka MAE SAI – najbardziej wysuniętego na północ miejsca Tajlandii. Czas wolny na zakupy na miejscowym rynku. Fakultatywna wycieczka do Birmy (za dodatkową opłatą na miejscu): po przekroczeniu granicy zwiedzanie miasta TACHILEK. Powrót do Tajlandii. Następnie przejazd do słynnego Złotego Trójkąta – miejsca, w którym spotykają się granice Birmy, Laosu i Tajlandii. W dawnych czasach region znany był przede wszystkim z uprawy i przemytu opium, dziś jest wspaniałą atrakcją turystyczną. Zwiedzanie Muzeum Opium. Rejs łodzią motorową po rzece Mekong z przepłynięciem na wody terytorialne Birmy i krótkim postojem na wyspie należącej do Laosu. Czas wolny na zakupy po stronie laotańskiej. Powrót do Chiang Rai. Zwiedzanie bardzo nietypowej świątyni Wat Rong Khun (tzw. „Biała Świątynia”). Jest to jedyna w swoim rodzaju świątynia, stworzona przez lokalnego artystę. Cała świątynia została zbudowana z białego marmury i białego szkła. Powrót do hotelu, nocleg.

10. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykwaterowanie i transfer na lotnisko. Przelot do Bangkoku, następnie przejazd do Hua Hin lub Cha Am – nadmorskich miejscowości położonych na wybrzeżu Zatoki Tajlandzkiej. Zakwaterowanie w hotelu. Nocleg.

11.-14. DZIEŃ.
Śniadanie. Czas wolny lub udział w wycieczkach fakultatywnych (za dodatkową opłatą na miejscu). Nocleg.

15. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Transfer na lotnisko w Bangkoku. Wylot do Polski.

16. DZIEŃ.
Przylot do Polski.

13 noclegów w hotelach***: 2 w Bangkoku, 1 w Ayutthayi, 1 w Sukhothai, 2 w Chiang Rai, 2 w Chiang Mai, 5 w Hua Hin/Cha Am; 2-os. pokoje (możliwość 1 dostawki) z łazienkami • 13 śniadań • przelot na trasie Warszawa-Bangkok-Warszawa, Chiang Mai-Bangkok • przejazdy autokarem w Tajlandii • opieka pilota • ubezpieczenie KL i NW

 1. Obowiązkowe opłaty na miejscu: bilety wstępu, wynajem łodzi i lokalni przewodnicy: ok. 170 USD, napiwki: ok. 5 USD/os./dzień.
 2. Opłaty fakultatywne: kolacja w Bangkoku w Baiyoke Sky: ok. 50 USD; Asiatique Riverfront z Calypso: ok. 50 USD; rejs po kanałach: ok. 20 USD; Birma: ok. 50 USD; wycieczka do plemienia Karen: ok. 25 USD; przejażdżka na słoniach: ok. 35 USD.
 3. W związku z restrykcyjnymi wymogami prawa w Tajlandii zwiedzanie Pałacu Królewskiego, Świątyni Szmaragdowego Buddy i niektórych innych obiektów może się odbywać tylko w towarzystwie lokalnego pilota.
 4. Zabierając ze sobą dolary amerykańskie należy pamiętać, że przy wymianie akceptowane są banknoty nieuszkodzone, niepopisane, wydane po 2001 r.
 5. Limit bagażu na przelocie wewnętrznym (dot. terminu: 30.03.2019): bagaż główny – 25 kg, bagaż podręczny – 7 kg.

5.5 /6
100% klientów wystawiło opinię dobrą lub bardzo dobrą

Klienci doceniają:

 • Program wycieczki/trasę
 • Komfort podróży
 • Standard autokaru
Informacje o regionie
Galeria regionu

Tajlandia

Słynie nie tylko z rajskich plaż i rozrywek, przeszłości i tradycji splecionych z nowoczesnym trybem życia, ale także egzotycznych parków narodowych i wspaniałych zabytków, świadków bogatej historii. W programach same „perełki”: Bangkok z majestatycznymi świątyniami, Ayutthaya – dawna stolica kraju, kultowy most na rzece Kwai i pełne kolorów bazary w wodzie. Przewidziany także czas na wycieczki fakultatywne lub relaks na plażach Pattai, zwanej „Tajską Riwierą” czy Krabi.

Położenie na mapie Trasa

Bangkok • Damnoen Saduak • Kanchanaburi • Ayutthaya • Saraburi • Lopburi • Phitsanulok • Sukhothai • Lampang • Chiang Mai • Chiang Rai • Mae Sai • Tachilek • Hua Hin/Cha Am

Wspaniałe zabytki, przeszłość i tradycja spleciona z nowoczesnym stylem życia. W programie najsłynniejsze świątynie, barwne bazary na wodzie i słynny most na rzece Kwai. Dodatkowo znakomita propozycja imprez fakultatywnych: od rejsu łodzią po kanałach Bangkoku przez odwiedziny w wiosce kobiet z długimi szyjami i przejażdżkę na słoniach, do krótkiego wypadu do Birmy. Wycieczka kończy się w znanym kurorcie Hua Hin lub Cha Am. Łączna trasa w Tajlandii: ok. 2500 km.

PLAN WYCIECZKI
1. DZIEŃ.
Zbiórka uczestników na lotnisku. Przelot do Tajlandii.
2. DZIEŃ.
Przylot do Bangkoku. Powitanie na lotnisku przez lokalnego przewodnika. Transfer do hotelu. Zakwaterowanie. Dla osób chętnych (za dodatkową opłatą na miejscu): kolacja w restauracji na 78. piętrze hotelu Baiyoke Sky – najwyższym budynku w Tajlandii – skąd roztacza się panoramiczny widok na miasto. Następnie spacer słynną ulicą Khao San. Powrót do hotelu, nocleg.
3. DZIEŃ.
Śniadanie. Zwiedzanie największych atrakcji BANGKOKU: Świątyni Szmaragdowego Buddy, która jest najważniejszym sanktuarium kraju oraz Pałacu Królewskiego, historycznej siedziby królów Tajlandii. Przejazd przez królewską dzielnicę Dusit, gdzie znajdują się m.in. sala tronowa Ananta Samakhom, pomnik króla Ramy V na koniu oraz pałac Paruskawan, w którym na początku XX w. mieszkała słynna księżniczka Katia. Wizyta w Świątyni Leżącego Buddy, w której znajduje się jeden z największych na świecie posągów Buddy mierzący aż 46 m. Fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): wycieczka tradycyjną łodzią po rzece Chaophraya i kanałach Bangkoku, które były podstawowym szlakiem komunikacyjnym dawnego miasta. Przejazd przez dzielnicę chińską. Zwiedzanie Świątyni Złotego Buddy. Wieczorem fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): przejazd na nocny targ Asiatique Riverfront. Kolacja serwowana składająca się z tradycyjnych tajskich dań oraz rewia transwestytów – Calypso. Czas wolny na zakupy na największym targu nocnym Bangkoku, gdzie znaleźć można mnóstwo restauracji, ulicznego jedzenia i straganów z pamiątkami. Powrót do hotelu, nocleg.
4. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do miejscowości DAMNOEN SADUAK, gdzie znajduje się słynny pływający targ. Pobyt na wodnym targu dostarczy niezapomnianych emocji. Okoliczni kupcy sprzedają z łodzi owoce, warzywa, wyroby lokalnego rękodzieła. Można również spróbować tradycyjnych dań przygotowywanych na łodziach. Wizyta w wiosce, gdzie lokalni artyści tworzą przepiękne meble z cennego drewna tekowego. Przejazd do miejscowości KANCHANABURI, ok. 30 km od granicy z Birmą. Zwiedzanie muzeum jeńców wojennych Jeath i czas wolny na zdjęcia przy słynnym moście na rzece KWAI. Przejazd do Ayutthaya – dawnej stolicy Tajlandii. Zakwaterowanie w hotelu, nocleg.
5. DZIEŃ.
Śniadanie. Zwiedzanie malowniczych ruin pałacu i świątyń AYUTTHAYA. Miasto przeżywało okres rozkwitu od połowy XIV do XVIII w. i było wtedy jednym z najbogatszych i najpotężniejszych ośrodków miejskich w Azji. Znajdowało się tutaj ponad 2 tys. pozłacanych świątyń, których blask widoczny był z oddali. Nawet dzisiaj ruiny miasta wywierają na odwiedzających ogromne wrażenie. Następnie przejazd do Świątyni Trzech Strzał w mieście LOPBURI, położonej na tzw. „wzgórzu małp”. Przejazd do miejscowości PHITSANULOK. Zwiedzanie jednej z najważniejszych świątyń Tajlandii – Wat Phra Mahathat. Do świątyni przybywają licznie pielgrzymi z całego kraju, aby oddać cześć posągowi Buddy. Transfer do miasta Sukhothai. Zakwaterowanie w hotelu, nocleg.
6. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykwaterowanie. Zwiedzanie SUKHOTHAI, stolicy pierwszego królestwa Syjamu, wpisanej na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO: park archeologiczny, gdzie znajdują się ruiny pałacu królewskiego, liczne świątynie i XIII-wieczne posągi Buddy. W mieście LAMPANG zwiedzanie świątyni Wat Phra That Lampang Luang. Po południu transfer do CHIANG MAI – stolicy północnej Tajlandii. Zakwaterowanie w hotelu i nocleg.
7. DZIEŃ.
Śniadanie. Rano zwiedzanie najpiękniejszej świątyni północnej Tajlandii, celu pielgrzymek buddystów z całego kraju – Wat Phra That Doi Suthep. Świątynia położona jest na szczycie wzgórza, ok. 1200 m n.p.m., skąd roztacza się piękny widok na CHIANG MAI i okolice. Przejazd do miejscowości Mae Tang położonej ok. 50 km na północ od Chiang Mai. Godzinny spływ na tratwach bambusowych po malowniczej rzece Mae Tang. W drodze powrotnej do Chiang Mai wizyta na farmie orchidei. Wieczorem czas wolny na zakupy na największym nocnym targu w północnej Tajlandii. Powrót do hotelu, nocleg.
8. DZIEŃ.
Śniadanie. Przejazd do miejscowości Thatorn na granicy z Birmą. Wizyta w wiosce Thatai, która zamieszkana jest przez mniejszość Lahu, trudniącą się rolnictwem. Następnie godzinny spływ łodziami motorowymi rzeką Kok wśród przepięknych krajobrazów prowincji tajskiej. Wizyta w wiosce mniejszości etnicznej Karen. Fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): przejażdżka po dżungli na słoniach. Wizyta w wiosce plemienia Akha, które słynie z przepięknych strojów ludowych. Przejazd samochodami do Chiang Rai. Po drodze dla chętnych (za dodatkową opłatą na miejscu) spotkanie z plemieniem „kobiet z długimi szyjami” Karen Padaung. Kobiety tego plemienia jako ochronę przed złymi duchami zakładają obręcze na szyje, przez co wyglądają one na nienaturalnie długie. Zakwaterowanie w hotelu w CHIANG RAI - stolicy najbardziej wysuniętej na północ prowincji Tajlandii. Wieczorem można się wybrać na spacer po miejscowym targu nocnym. Zakwaterowanie w hotelu, nocleg.
9. DZIEŃ.
Śniadanie. Przejazd do miasteczka MAE SAI – najbardziej wysuniętego na północ miejsca Tajlandii. Czas wolny na zakupy na miejscowym rynku. Fakultatywna wycieczka do Birmy (za dodatkową opłatą na miejscu): po przekroczeniu granicy zwiedzanie miasta TACHILEK. Powrót do Tajlandii. Następnie przejazd do słynnego Złotego Trójkąta – miejsca, w którym spotykają się granice Birmy, Laosu i Tajlandii. W dawnych czasach region znany był przede wszystkim z uprawy i przemytu opium, dziś jest wspaniałą atrakcją turystyczną. Zwiedzanie Muzeum Opium. Rejs łodzią motorową po rzece Mekong z przepłynięciem na wody terytorialne Birmy i krótkim postojem na wyspie należącej do Laosu. Czas wolny na zakupy po stronie laotańskiej. Powrót do Chiang Rai. Zwiedzanie bardzo nietypowej świątyni Wat Rong Khun (tzw. „Biała Świątynia”). Jest to jedyna w swoim rodzaju świątynia, stworzona przez lokalnego artystę. Cała świątynia została zbudowana z białego marmury i białego szkła. Powrót do hotelu, nocleg.
10. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykwaterowanie i transfer na lotnisko. Przelot do Bangkoku, następnie przejazd do Hua Hin lub Cha Am – nadmorskich miejscowości położonych na wybrzeżu Zatoki Tajlandzkiej. Zakwaterowanie w hotelu. Nocleg.
11.-14. DZIEŃ.
Śniadanie. Czas wolny lub udział w wycieczkach fakultatywnych (za dodatkową opłatą na miejscu). Nocleg.
15. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Transfer na lotnisko w Bangkoku. Wylot do Polski.
16. DZIEŃ.
Przylot do Polski.

ŚWIADCZENIA: 13 noclegów w hotelach***: 2 w Bangkoku, 1 w Ayutthayi, 1 w Sukhothai, 2 w Chiang Rai, 2 w Chiang Mai, 5 w Hua Hin/Cha Am; 2-os. pokoje (możliwość 1 dostawki) z łazienkami • 13 śniadań • przelot na trasie Warszawa-Bangkok-Warszawa, Chiang Mai-Bangkok • przejazdy autokarem w Tajlandii • opieka pilota • ubezpieczenie KL i NW

UWAGI:
 1. Obowiązkowe opłaty na miejscu: bilety wstępu, wynajem łodzi i lokalni przewodnicy: ok. 170 USD, napiwki: ok. 5 USD/os./dzień.
 2. Opłaty fakultatywne: kolacja w Bangkoku w Baiyoke Sky: ok. 50 USD; Asiatique Riverfront z Calypso: ok. 50 USD; rejs po kanałach: ok. 20 USD; Birma: ok. 50 USD; wycieczka do plemienia Karen: ok. 25 USD; przejażdżka na słoniach: ok. 35 USD.
 3. W związku z restrykcyjnymi wymogami prawa w Tajlandii zwiedzanie Pałacu Królewskiego, Świątyni Szmaragdowego Buddy i niektórych innych obiektów może się odbywać tylko w towarzystwie lokalnego pilota.
 4. Zabierając ze sobą dolary amerykańskie należy pamiętać, że przy wymianie akceptowane są banknoty nieuszkodzone, niepopisane, wydane po 2001 r.
 5. Limit bagażu na przelocie wewnętrznym (dot. terminu: 30.03.2019): bagaż główny – 25 kg, bagaż podręczny – 7 kg.
Położenie na mapie
Opinie klientów (19)

Ocena ogólna

5.5/6

Klienci wyróżnili:

 • Program wycieczki/trasę
 • Komfort podróży
 • Standard autokaru
100%
naszych klientów poleca ten hotel!
 • 5.5
 • 5.3
 • 5.1
 • 5.3
 • 5.2
 • 5.1

Pokaż recenzje od:

6/6
31-40 lat, z partnerem/ką marzec 2019
Wycieczka super-doskonale przygotowana/dopracowana. Bogaty program części objazdowej wzbogacony o opowieści naszej pilotki Pani Marysi, co pozwoliło nam lepiej poznać Tajlandię. Idealna (...) rozwiń
Wycieczka super-doskonale przygotowana/dopracowana. Bogaty program części objazdowej wzbogacony o opowieści naszej pilotki Pani Marysi, co pozwoliło nam lepiej poznać Tajlandię. Idealna współpraca z Tajskim przewodnikiem Prasongiem pozwoliła nam zobaczyć również atrakcje, których nie było w standardowym programie.
 • 6
 • 6
 • 6
 • 5
 • 5
zwiń
6/6
50+ lat, z partnerem/ką styczeń 2019
Wycieczka bardzo udana ciekawy program bez długich przejazdów . Pilot p.Rafał z dużą wiedzą i umiejący ja ciekawie przekazać ,bardzo przyjazny i uczynny a zarazem kompetentny .Ze spokojnym (...) rozwiń
Wycieczka bardzo udana ciekawy program bez długich przejazdów . Pilot p.Rafał z dużą wiedzą i umiejący ja ciekawie przekazać ,bardzo przyjazny i uczynny a zarazem kompetentny .Ze spokojnym sumieniem mogę polecić ten wyjazd . Każdy dzień obfitował w dużo wrażeń a zarazem nie był męczący . Organizacja przejazdów i zakwaterowywania w hotelach na 6+ .Hotele na trasie przejazdu bardzo dobre .Pan pilot informował nas co możemy zobaczyć lub jak spędzić czas po zakwaterowaniu w hotelach . Można było wykorzystać każdą chwilę na zwiedzanie i poznawanie Tajlandii . Program wycieczki dla każdej grupy wiekowej , byłam z 17 synem , który też jest zachwycony wyjazdem . Małym zgrzytem były miejsca w samolocie , nie dostawaliśmy miejsc obok siebie choć było to możliwe . Loty do Tajlandii i z powrotem były długie więc było to uciążliwe .Hotel Napalaj czysty duże pokoje , w mieście więc łatwo było o transport , plaża 5 min drogi duża i czysta .Dodatkową atrakcją małpy ,które na górze blisko hotelu mają swoja świątynie . Basen w hotelu zadbany i czysty . Jeszcze raz polecam wyjazd jak i hotel na pobycie stacjonarnym .
 • 6
 • 6
 • 5
 • 6
 • 6
zwiń
5/6
50+ lat, z partnerem/ką styczeń 2019
Ogòlnie udana. Dobra organizacja , transfery przygotowane perfekcyjnie, hotele dobrej klasy, wniesienie bagaży I znoszenie do autobusu przez bell boyòw b miłe. Natomiast wszyscy narzekali na (...) rozwiń
Ogòlnie udana. Dobra organizacja , transfery przygotowane perfekcyjnie, hotele dobrej klasy, wniesienie bagaży I znoszenie do autobusu przez bell boyòw b miłe. Natomiast wszyscy narzekali na przypadkowe rozmieszczenie miejsc w czasie wszystkich przelotòw/ wiekszosc rodzin leciala oddzielnie
 • 5
 • 5
 • 5
 • 5
 • 5
zwiń
6/6
41-50 lat, z partnerem/ką luty 2018
Polecam dla tych, którzy chca za jednym razem zwiedzić to, co powinno się widzieć w Tajlandii. Potem już tylko na wypoczynek. rozwiń
Polecam dla tych, którzy chca za jednym razem zwiedzić to, co powinno się widzieć w Tajlandii. Potem już tylko na wypoczynek.
 • 6
 • 4
 • 6
 • 5
 • 5
 • 6
zwiń
4/6
31-40 lat, ze znajomymi luty 2018
Słaba praca pilota. Za mało informacji ciekawostek na temat samej Tajlandii. Miejsce ciekawe warte zobaczenia w szczególności tzw. Biała świątynia na północy (...) rozwiń
Słaba praca pilota. Za mało informacji ciekawostek na temat samej Tajlandii. Miejsce ciekawe warte zobaczenia w szczególności tzw. Biała świątynia na północy Tajlandii.Przeloty bardzo komfortowe. Przejazdy autokarem na średnim poziomie.
 • 3
 • 4
 • 4
 • 4
 • 3
 • 4
zwiń
6/6
50+ lat, z partnerem/ką luty 2018
Bardzo pozytywna.Bardzo ciekawie opracowany program ,dużo zobaczyliśmy, bardzo nam przypadł do gustu przewodnik tajski Pri, zajmował się nami z oddaniem ,był bardzo pomocny,świetny kierowca (...) rozwiń
Bardzo pozytywna.Bardzo ciekawie opracowany program ,dużo zobaczyliśmy, bardzo nam przypadł do gustu przewodnik tajski Pri, zajmował się nami z oddaniem ,był bardzo pomocny,świetny kierowca autobusu,bardzo dobre hotele na objeżdzie, żałuję jedynie że nie było wspólnych posiłków wieczorem. Jestem zafascynowana Azją ,wcześniej zwiedziłam Chiny i już myślę o następnej wyprawie kolejnej zimy. Świetny ,dobrze że był czas wolny można było skorzystać z cudownych masaży. A ten wypoczynek po zwiedzaniu ,cztery dni nad ciepłym morzem.Tajlandia jest boska, tyle świątyń i pływanie kanałami i targ wodny i przejażdżka na słoniu. Polecam wszystkim znajomym.Pozdrawiam Anna
 • 6
 • 5
 • 6
 • 6
 • 6
 • 6
zwiń
5/6
50+ lat, sam/a luty 2018
Program ciekawy, nie obciążony długimi przejazdami autokarem, tempo dostosowane do ogółu grupy. Przemiły pilot tajski, zawsze uśmiechnięty. Bardzo sprawny "check-in" w (...) rozwiń
Program ciekawy, nie obciążony długimi przejazdami autokarem, tempo dostosowane do ogółu grupy. Przemiły pilot tajski, zawsze uśmiechnięty. Bardzo sprawny "check-in" w hotelach na całej trasie przejazdu (duży plus!).Jak dla mnie - zbyt pobieżne zwiedzanie zespołu pałacowego w Bangkoku - praktycznie tylko Wat Phra Kaew - pałac dosłownie "liznęliśmy" pędem z zewnątrz - a szkoda, bo zdaje się cena biletu do zespołu obejmuje wstęp do pałacu. Również program wycieczki uwzględnia zwiedzanie pałacu. Przejażdżka łodziami po klongach powinna być zdecydowanie włączona do programu podstawowego. Klongi to w przeszłości podstawa systemu komunikacyjnego w Bangkoku, pływanie po nich daje piękne wyobrażenie o życiu w dawnym Bangkoku i Thonburi, w naszym przypadku wycieczka (jako fakultet) o mały włos nie doszłaby do skutku z powodu zbyt małej ilości chętnych (dla mnie byłaby to niepowetowana strata). Zdecydowanie przedłużyłabym pobyt w Kanchanaburi, aby przejechać pociągiem fragment historycznej linii kolejowej. Muzeum JEATH można pominąć - nic specjalnie ciekawego. Również spotkanie z plemieniem Karen i kobietami o długich szyjach jako fakultet to nieporozumienie (podjechaliśmy autokarem na parking, skąd samochody terenowe dowiozły nas do "wioski" - jazda nie trwała nawet 2-3 minuty - spokojnie można było przejść ten odcinek spacerem i oszczędzić pieniądze). Trudno to w ogóle nazwać wycieczką. Bardzo przyjemny i relaksujący spływ tratwami po rzece Mae Tang. Przejażdżka na słoniach, mocno wyczekiwany przeze mnie punkt programu, pozostawiła duży niedosyt - kawałek rzeką, powrót szosą. Za krótko i nie ta oprawa - komercja w czystej postaci. Za to pobyt w Hua Hin oceniam mega pozytywnie. Ciekawe miasto, oferujące liczne atrakcje także osobom aktywnym, niekoniecznie leniuchującym na plaży. Kilometry plaży, nocny targ, urzekająca panorama z Khao Hin Lek Fai, wszędobylskie makaki, no i oczywiście uroczy dworzec kolejowy, na którym można poznać turystów z całego świata - sama przejażdżka koleją stanowi ciekawe doświadczenie - osobiście wybrałam się do nieodległego Phetchaburi. Będąc w Hua Hin warto też odwiedzić jaskinię Phraya Nakhon w Parku Narodowym Sam Roi Yot.Podsumowując, każdy znajdzie w programie coś dla siebie. Fani zakupów zdecydowanie nie mogą czuć się niespełnieni - targi, bazary i markety praktycznie w każdym mieście, przy każdym zwiedzanym obiekcie. Również miłośnicy tajskiego masażu. Zresztą masaż, najlepiej wielokrotny, to jest po prostu "must" w Tajlandii.Klimat wyjazdu tworzą też - a może przede wszystkim - uczestnicy. Naszą grupę oceniam jako pozytywnie zakręconą. Żadnej małostkowości i maruderstwa. Było dużo śmiechu i dowcipów na trasie, a nawet konkursy zorganizowane przez naszych pilotów - Marzenę i Pree. Obu serdecznie pozdrawiam i dziękuję za wspólnie spędzone 2 tygodnie.
 • 5
 • 6
 • 5
 • 5
 • 5
 • 6
zwiń
5/6
41-50 lat, ze znajomymi luty 2018
Warta polecenie z kilkoma uwagami zbyt monotonna potrzeba różnorodności. Świątynia świątynie pogania. Po raz pierwsze straciłem poczucie czasu dla mnie to największy plus. rozwiń
Warta polecenie z kilkoma uwagami zbyt monotonna potrzeba różnorodności. Świątynia świątynie pogania. Po raz pierwsze straciłem poczucie czasu dla mnie to największy plus.
 • 4
 • 3
 • 3
 • 4
 • 4
 • 4
zwiń
6/6
50+ lat, ze znajomymi luty 2018
Termin wycieczki ' Podroż Do Krainy Usmiechu ' wybraliśmy na luty,pogoda przyjazna dla Nas.Wycieczka bardzo udana,szczególnie objazd północnej Tajlandii,zobaczylismy Tajlandię jako (...) rozwiń
Termin wycieczki ' Podroż Do Krainy Usmiechu ' wybraliśmy na luty,pogoda przyjazna dla Nas.Wycieczka bardzo udana,szczególnie objazd północnej Tajlandii,zobaczylismy Tajlandię jako kraj wspaniałych zabytków i ludzi.Świątynie które zwiedzaliśmy zachwyciły nas wspaniałą architekturą i rozmachem,szczególnie zachwycił nas Pałac Królewski,świątynia Leżącego Buddy,świątynia Szmaragdowego Buddy.Bardzo duże wrażenie na nas zrobiła nietypowa świątynia tzw "Biała Świątynia"zbudowana z białego marmuru i białego szkła/dalej w rozbudowie/.Wszystkie punkty programu wycieczki zostały zrealizowane.Wycieczkę 'Podróż do krainy uśmiechu 'oceniamy/4 osoby/za bardzo udaną i polecamy ją jako wspaniałą przygodę życia. Całość wycieczki oceniamy bardzo wysoko,hotele na objazdach dobre wyżywienie również.Częsc objazdowa zrealizowana zgodnie z programem,Część wypoczynkową Spędzilismy w Hua Hin w hotelu ANANTARA,jest to wspaniały hotel położony wśród zieleni tropikalnej bezpośrednio nad morzem.Wyżywienie i warunki mieszkaniowe wspaniałe/pawilony/,radzimy wykupić obiadokolacje.Szczególne podziękowania składamy pilotce naszej wycieczki Pani Marzenie Z.oraz pilotowi z Tajlandii Panu PYE.Pani Marzena okazała się wspaniałą pilotką,posiadająca bardzo dużą wiedzę o Tajlanddi jej wspaniałych zabytkach i historii.Pani Marzenie P. składam wraz z rodziną serdeczne podziękowania za opiekę i rzeczowei z dużym humorem opowieśći o życiu i zabytkach Tajlandii.Piotr z Rodziną.
 • 6
 • 6
 • 6
 • 6
 • 5
 • 6
zwiń
4/6
50+ lat, z partnerem/ką luty 2018
Na miejscu dowiedzieliśmy się, że polski Przewodnik nie może w Tajlandii oficjalnie pracować. Tajski Przewodnik był anglojęzyczny z dużym dodatkiem akcentu tajskiego przez co był mniej (...) rozwiń
Na miejscu dowiedzieliśmy się, że polski Przewodnik nie może w Tajlandii oficjalnie pracować. Tajski Przewodnik był anglojęzyczny z dużym dodatkiem akcentu tajskiego przez co był mniej rozumiany. Nasz Przewodnik tłumaczył, ale było to niestesty już okrojone w treści.Po paru dniach zakradła się monotonia: Budda - targowisko.Tajlandia sama się obroniła zachwycając swoją różnorodnością, smakami, ludźmi, muzyką, masażami, przyrodą, architekturą, kulturą. Na pewno tam wrócę. W Tajlandii można odpocząć, a jak się poobserwuje Tajów, można się od nich wiele nauczyć. Spokoju, uśmiechu, pogody dycha na każdy dzień, pogodzenia się ze "swoją karmą".
 • 4
 • 4
 • 4
 • 5
 • 5
 • 3
zwiń
5/6
50+ lat, z partnerem/ką styczeń 2018
Wycieczka dla ludzi, którzy lubią zwiedzać i odpoczywać.Jest też możliwość zakupów ale w Bangkoku jest zbyt mało czasu aby zwiedzać i biegać po sklepach . To olbrzymie bardzo (...) rozwiń
Wycieczka dla ludzi, którzy lubią zwiedzać i odpoczywać.Jest też możliwość zakupów ale w Bangkoku jest zbyt mało czasu aby zwiedzać i biegać po sklepach . To olbrzymie bardzo gorący, zadymione, zatłoczone i wilgotne miasto. Zdecydowanie lepszy klimat panuje na północy.Nasza grupa liczyła 18 osób i była bardzo zgrana. Jak do tej pory to moja najfajniejsza wycieczka, a trochę świata już zwiedziłam.Super pilot Marcin starał się spełniać wszystkie nasze prośby, troszczył się o nas, a także dzielił się swoja wiedzą. Trzeba pamiętać,że jadąc do Tajlandii musimy liczyć się z tym,że pilot nie może wchodzić do niektórych obiektów, a w innych nawet nie może być tłumaczem miejscowego przewodnika. Nawet miejscowy przewodnik ciągle się kłania przed policja. W Tajlandii obecnie rządzi junta i wprowadza dziwaczne przepisy, ale to nie powód aby rezygnować z wyjazdu.W Tajlandii czułam się bardzo bezpiecznie.Na objeździe było mnóstwo atrakcji: pływaliśmy łódkami, tratwami, motorówkami ,mieliśmy spotkanie pierwszego stopnia ze słoniem i małpami. To trzeba samemu przeżyć.Co do jazdy na słoniu proponowałabym wprowadzić możliwość wyboru innej atrakcji np. kąpiel ze słoniem itp.Z tego co widziałam jest dużo możliwości. Część historyczna bardzo ciekawe, stare świątynie bardzo interesujące, a nowoczesna też super. Wycieczkę wybierałam z rozmysłem, program został w całości zrealizowany.Hotele przyzwoite.Podczas objazdu mieliśmy tylko śniadania dzięki temu poznaliśmy różnorodność kuchni tajskiej.Wycieczka spełniła moje oczekiwania Polecam wycieczkę i Tajlandię. Bożena. Wyjazd do Tajlandii polecam zimą. Tam jest wtedy pora sucha zimna. To znaczy ok. 30 stopni w dzień, a na północy 25. Nocą ok. 26 , a na północy może spać do 15 stopni. Jest idealnie do zwiedzania chociaż popołudniu zaczyna się odczuwać już solidnie upał. Jedzenie tajskie smaczne, ciekawe i zaskakujące. Próbowaliśmy rożnych potraw w różnych miejscach. Trzeba pamiętać, że kuchnia tajska jest różnorodna i zależna od regionu dlatego przemieszczając się po Tajlandii należy korzystać z darów natury zależnych od danego regionu. Owoce są niesamowite takich w Polsce nie skosztujecie. Smak nawet tych znanych jest zupełnie inny. Polecam mango i ananasy, są niesamowite. Woda kokosowa prosto ze świeżego kokosa obowiązkowa przynajmniej raz dziennie.Durian dziwny, nie przypadł mi do gustu, polecam próbowanie różnych mało znanych owoców.W czasie całego pobytu korzystaliśmy z masaży i polecam je wszystkim. Takich masaży i w tak korzystnej cenie nigdzie nie znajdziecie. Podczas wypoczynku przebywaliśmy w Hua - Hin w hotelu Anantara Hua Hin Resort. Hotel bardzo ładnie położony nad samym morzem,w tropikalnym ogrodzie pełnym egzotycznych ptaków. Leżaki, hamaki, parasole, ręczniki na plaży i przy ciepłym basenie.Woda w morzu bardzo ciepła, duże odpływy i piękne muszle. Sam hotel i otoczenie super, śniadania najlepsze podczas całego pobytu - kuchnia tajska i europejska.Podczas śniadania kawa w różnych odsłonach,amatorzy kawy nie mogą narzekać. Pieczona wieprzowina i chrzan podczas śniadania to największe zaskoczenie. Teraz trochę minusów. W cenie mieliśmy śniadania , niestety inne posiłki w hotelu były bardzo drogie. Korzystaliśmy ze sklepu 7eleven , okolicznych restauracji i ulicznych jadłodajni.Pokoje były funkcjonalne, miały wszystko co trzeba, kawa i herbata, czajnik w cenie, 2 butelki wody codziennie, szlafroczki, kapcie.Pokoje czyste, codziennie sprzątane ale ciemne i trochę wilgotne i to było niemiłym zaskoczeniem.Na szczęście całymi dniami przebywaliśmy poza pokojem. J jeszcze jedno . Wieczorem były komary i koniecznie trzeba było się przed nimi zabezpieczać bo gryzły. Na zakończenie. Wszystkim jeszcze raz polecam Tajlandię i wycieczkę ze zwiedzaniem północy.Gdybym odpoczywała w Hua - Hin ponownie wybrałabym hotel Anantara pomimo wymienionych mankamentów. Infrastruktura hotelu, tropikalny ogród i wspaniałe śniadania rekompensują wszystko. Bożena
 • 5
 • 5
 • 5
 • 5
 • 5
 • 5
zwiń
5/6
26-30 lat, z partnerem/ką styczeń 2018
Jeden z uczestników wycieczki pod koniec zwiedzania stwierdził w autokarze, że w zasadzie nasza wycieczka powinna mieć nazwę "Podróż śmiechu" a nie "do krainy (...) rozwiń
Jeden z uczestników wycieczki pod koniec zwiedzania stwierdził w autokarze, że w zasadzie nasza wycieczka powinna mieć nazwę "Podróż śmiechu" a nie "do krainy uśmiechu" ze względu na ilość świątyń, jaką się zwiedza w tak krótkim czasie. Tak, rzeczywiście większość (jak nie wszyscy) mieli ich już czasem dość... sytuację jednak ratował Pan Marcin - nasz przewodnik, Człowiek z niewiarygodną wiedzą na temat Tajlandii, jej kultury, religii, tradycji itp. Należą mu się ogromne brawa i podziękowania, bo niewątpliwie uczynił ten program znacznie ciekawszym. Prawdziwy pasjonat, spotkać kogoś takiego było bardzo ciekawym doświadczeniem.
 • 4
 • 5
 • 5
 • 6
 • 6
 • 5
zwiń
6/6
31-40 lat, z partnerem/ką styczeń 2018
wycieczka godna polecenia umożliwiająca zobaczenie całej Tajlandii. Fantastyczny pilot Marcin, dzieki któremu mogliśmy bliżej poznać kulturę i ogólnie cała Taklandię. Marcin (...) rozwiń
wycieczka godna polecenia umożliwiająca zobaczenie całej Tajlandii. Fantastyczny pilot Marcin, dzieki któremu mogliśmy bliżej poznać kulturę i ogólnie cała Taklandię. Marcin posiada olbrzymią wiedzę, z kyorą chętnie dzieli się z innymi. Żywię nadzieje, ze kolejna wycieczka z Itaki, na która się wybiorę będzie pod opieką Marcina;)
 • 6
 • 6
 • 6
 • 6
 • 6
 • 6
zwiń
6/6
41-50 lat, ze znajomymi styczeń 2018
Wycieczka bardzo dobrze zorganizowana a opiekun grupy pan Marcin to rewelacyjna osoba z bardzo dużą wiedzą o Tajlandii i swietnie przygotowany do wycieczki rozwiń
Wycieczka bardzo dobrze zorganizowana a opiekun grupy pan Marcin to rewelacyjna osoba z bardzo dużą wiedzą o Tajlandii i swietnie przygotowany do wycieczki
 • 5
 • 4
 • 4
 • 5
 • 5
 • 5
zwiń
6/6
26-30 lat, z partnerem/ką styczeń 2018
wycieczka bardzo udana ukazująca prawdziwą Tajlandię, nie tylko turystyczne plażepilot Marcin - najlepszy :) rozwiń
wycieczka bardzo udana ukazująca prawdziwą Tajlandię, nie tylko turystyczne plażepilot Marcin - najlepszy :)
 • 6
 • 5
 • 5
 • 5
 • 5
 • 6
zwiń
5/6
41-50 lat, z partnerem/ką listopad 2017
brak opisu rozwiń
brak opisu
 • 5
 • 4
 • 5
 • 5
 • 5
 • 5
zwiń
6/6
50+ lat, z partnerem/ką listopad 2017
Wycieczka bardzo udana i bardzo ciekawy program zwiedzania rozwiń
Wycieczka bardzo udana i bardzo ciekawy program zwiedzania
 • 6
 • 6
 • 6
 • 6
 • 6
 • 5
zwiń
6/6
50+ lat, sam/a listopad 2017
SUPER - nic dodać nic ująć rozwiń
SUPER - nic dodać nic ująć
 • 6
 • 5
 • 5
 • 6
 • 6
 • 5
zwiń
6/6
50+ lat, z partnerem/ką listopad 2016
Byliśmy na przełomie listopada i grudnia br. czyli w porze suchej i uważamy, że ta pora jest najkorzystniejsza dla nas europejczyków. Pilot pan Mirek i przewodnik tajski Kewin wykazali (...) rozwiń
Byliśmy na przełomie listopada i grudnia br. czyli w porze suchej i uważamy, że ta pora jest najkorzystniejsza dla nas europejczyków. Pilot pan Mirek i przewodnik tajski Kewin wykazali się ogromną wiedzą i super organizacją naszego całego pobytu. Potrafili stworzyć wspaniałą atmosferę i duże wyczucie naszych potrzeb dzięki, którym nawet czas spędzony w autokarze okazał się przyjemnością. Poznaliśmy nie tylko historyczne miejsca kultu - świątynie ale również codzienność życia mieszkańców Tajlandii. Miejsca zakwaterowania na całej trasie okazały się bardzo przyjazne i o wysokim standardzie, co jest godne polecenia. Wystarczało mam śniadanie hotelowe, gdyż pozostałe posiłki z przyjemnością i rozwagą spożywaliśmy na mieście |) a były one dużą atrakcją ze względu na różnorodność smaków kuchni tajskiej. Dużą atrakcją była również dla nas powszechność i jakość oferowanych masaży, z których skrzętnie korzystaliśmy. Poza tym ostatni czas spędzony na wypoczynku w słońcu i ciepłym morzu dopełniają wysoką ocenę całości zorganizowanej wycieczki. Wycieczka doskonale zorganizowana, zarówno część obligatoryjna jak i fakultatywna trafiona w nasze oczekiwania. Wspaniały pilot p. Mirek i tajski przewodnik Kewin, którzy wykazywali się ogromną wiedzą i zmysłem organizacyjnym. Wycieczka bardzo atrakcyjna i godna polecenia. Serdecznie polecamy 'Podróż do krainy uśmiechu' i już planujemy powrót do Azji ale inną trasą.
 • 6
 • 6
 • 6
 • 6
 • 6
 • 5
zwiń
 • wyślij zapytanie
 • callcenter.tel_pl
 • 801 066 777
 • 77 4476 777
 • Infolinie dostępne: pn-pt 8-22 sob-ndz 9-20
arrow-rightarrow-rightclockfacebooktwitter