phone mobile heart Biuro Podróży ITAKA Flag of Belarus airplane
> >Wyniki Wyszukiwania> >

Orient extra

Atuty oferty

 • najważniejsze miejsca Turcji podczas jednej wycieczki
 • ruiny starożytnych miast
 • Stambuł – największe miasto Turcji
 • rejs statkiem po cieśninie Bosfor
 • "Turecka Noc" w jaskini w Kapadocji
 • zwiedzanie podziemnego miasta w Kaymaki
 • dwa posiłki dziennie w cenie
 • przeprawa promowa przez cieśninę Dardanele

Orient extra Kod: AYTEXTR

Trasa
3 089PLN
Dorośli: 2 2 posiłki So 31.08 – Śr 11.09.19 (12 dni)
Itaka

Orient extra Kod: AYTEXTR Turcja

Położenie na mapie Trasa

Antalya • Pamukkale • Hierapolis • Efez • Selcuk • Pergamon • Troja • Stambuł • Ankara • Kapadocja • Konya • Antalya

Orient extra to rozszerzenie znanego od lat programu ITAKI Orient Express. Wyjątkowa okazja do zapoznania się z najciekawszymi miejscami Turcji. Każdy dzień przynosi nowe, niezapomniane, orientalne doznania. Na początek Pamukkale – czyli bawełniana twierdza, wpisane na listę UNESCO ze względu na niezwykłe śnieżnobiałe wapienne tarasy. Następnie Efez – jedno z największych i najlepiej zachowanych starożytnych miast. W programie również mityczna Troja – miejsce słynnej starożytnej wojny, opisane przez Homera w Iliadzie. Następnie Stambuł – miasto na granicy dwóch kontynentów, o wpływie wielu kultur i religii. Wycieczka kończy się w malowniczej Kapadocji o księżycowym krajobrazie z wykutymi w skałach domami i kościołami. Unikalny program umożliwia zwiedzanie podziemnego miasta w Kaymakli. Na koniec kilka dni odpoczynku i relaksu na Riwierze Tureckiej. Wszystko to i jeszcze więcej podczas starannie rozplanowanych 12 dni. Trasa w Turcji: ok. 2420 km.

Opis oferty

1. DZIEŃ. ANTALYA
Zbiórka uczestników na lotnisku. Bezpośredni przelot do ANTALYI. Transfer do hotelu. Zakwaterowanie, kolacja i nocleg.

2. DZIEŃ. PAMUKKALE – HIERAPOLIS (trasa: ok. 430 km)
Śniadanie. Przejazd do PAMUKKALE, zwanego bawełnianą twierdzą, jednego z najwspanialszych cudów natury. Spacer po białych wapiennych tarasach, wpisanych na listę UNESCO. Zwiedzanie ruin HIERAPOLIS, miasta założonego w II w. p.n.e. przez władcę Pergamonu Eumenesa II, gdzie do dziś w bardzo dobrym stanie zachował się teatr. Przejazd do hotelu w okolicy Efezu. Zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

3. DZIEŃ. EFEZ – SELCUK – PERGAMON (trasa: ok. 180 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie. Zwiedzanie EFEZU, jednego z największych i najlepiej zachowanych starożytnych miast. Zwiedzanie ruin miasta, m.in. Droga Arkadyjska, biblioteka Celsusa, teatr, łaźnie, liczne świątynie i budynki użyteczności publicznej. Przejazd do SELCUK, zwiedzanie domu, obecnie przekształconego w kaplicę. Według wierzeń, właśnie tam ostatnie lata życia spędziła Matka Boska. Przejazd do PERGAMONU – jednego z najsławniejszych miast starożytnego świata, które było ważnym ośrodkiem kultury, handlu i medycyny w rejonie Morza Śródziemnego. Zwiedzanie imponujących ruin starożytnego miasta: Akropol i Asklepiejon. Przejazd do hotelu w okolicach Pergamonu. Zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

4. DZIEŃ. TROJA – STAMBUŁ (trasa: ok. 530 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie. Zwiedzanie TROI, legendarnego miasta króla Priama. Troja jest miejscem akcji homerowskiej „Iliady”, w której autor barwnie opisał losy Heleny i Parysa oraz greckich i trojańskich bohaterów. Miasto zostało zdobyte za pomocą podstępu z koniem trojańskim. Zwiedzanie słynnych ruin starożytnego miasta, wpisanych na listę UNESCO. Przeprawa promowa przez cieśninę Dardanele. Przejazd przez Trację, czyli europejską część Turcji do Stambułu – jednej z najbardziej intrygujących metropolii świata, miasta położonego na dwóch kontynentach. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja, nocleg.

5. DZIEŃ. STAMBUŁ
Śniadanie. Zwiedzanie STAMBUŁU: Hagia Sophia – Świątynia Mądrości Bożej, najsławniejsza bizantyjska budowla w Stambule, uznawana za jeden z cudów architektonicznych świata. Wizyta na starym hipodromie, z którego już blisko do Błękitnego Meczetu – najpiękniejszego i najbardziej znanego w Stambule. Meczet posiada 6 minaretów, a jego ściany pokrywa 20 tys. niebieskich fajansowych płytek. Wizyta na największym krytym targowisku świata – Wielkim Bazarze – o powierzchni 45 tys. m², gdzie w ok. 4000 sklepów można kupić niemal wszystko. Rejs statkiem po cieśninie Bosfor. Jest to najlepszy sposób na relaks i poznanie wybrzeża. Cieśnina łączy Wschód z Zachodem, do dziś ma znaczenie strategiczne, a w przeszłości była jedną z najważniejszych dróg morskich na świecie. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja. Fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): „Stambuł nocą” – wspaniała okazja, aby przekonać się, jak miasto żyje nocą. Powrót do hotelu, nocleg.

6. DZIEŃ. ANKARA (trasa: ok. 440 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie. Zwiedzanie pałacu Topkapi – imponującej rezydencji sułtanów i centrum administracyjnego przez ponad 380 lat. Przejazd do ANKARY – stolicy Turcji. W przeszłości znane z hodowli zwierząt, uprawy gruszek i winogron miasto obecnie jest istotnym ośrodkiem handlowym i przemysłowym kraju. Miasto posiada długą i barwną historię, dlatego nie brakuje w nim miejsc wartych odwiedzenia. Zwiedzanie Mauzoleum Ataturka – poświęconego twórcy współczesnego państwa tureckiego. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja, nocleg.

7. DZIEŃ. KAPADOCJA (trasa: ok. 300 km)
Śniadanie. Przejazd do KAPADOCJI słynącej z księżycowego krajobrazu, podziemnych miast i skalnych kościołów. Postój na wzgórzu Uchisar, skąd rozpościera się panoramiczny widok na Kapadocję. Wizyta w skansenie Göreme, największym i najciekawszym kompleksie skalnych kościołów wyrzeźbionych w tufie wulkanicznym. Kościoły kryją wewnątrz wspaniałe freski, w większości z XI w. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja. Wieczorem wspaniała zabawa podczas „Tureckiej Nocy” zorganizowanej w jednej z jaskiń w Kapadocji. Zabawa obejmuje bogaty program artystyczny, napoje alkoholowe i bezalkoholowe. Nocleg.

8. DZIEŃ. KAPADOCJA
Śniadanie. Czas wolny lub fakultatywnie (za dodatkową opłata na miejscu) lot balonem nad Kapadocją. Podziwianie bajkowego krajobrazu z góry. Zwiedzanie podziemnego miasta w Kaymakli sięgającego 35 m w dół, powstałego ok. IV w. p.n.e. Składają się z blisko stu tuneli, w których można odnaleźć mieszkania, kuchnie, spiżarnie, kościoły, stajnie, które zostały wydrążone w skałach wulkanicznych. Wnętrze zaskakuje znakomitą wentylacją, nawet na najniższych poziomach. Powrót do hotelu, kolacja i nocleg.

9. DZIEŃ. KONYA – ANTALYA (trasa: ok. 540 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do KONYI, jednej z najbardziej religijnych i konserwatywnych miejscowości w Turcji, gdzie powstał zakon tańczących derwiszów. Charakterystyczną cechą członków zakonu jest umiejętność medytacji w ruchu. Zwiedzanie muzeum Mevlany – założyciela zakonu. W muzeum znajduje się ponad 30 tysięcy rękopisów sięgających czasów klasztornej biblioteki, a także dywany i kilimy z okresu XIII-XVIII wieku. Przejazd do ANTALYI. Zakwaterowanie, kolacja i nocleg.

10. DZIEŃ. ANTALYA
Śniadanie. Czas wolny na wypoczynek. Możliwość skorzystania z wycieczki fakultatywnej (za dodatkową opłatą na miejscu): „Rejs po rzece Manavgat", podczas której można zobaczyć wspaniałe wodospady na rzece Manavgat i odwiedzić lokalny bazar. Obiad w cenie rejsu. Powrót do hotelu, kolacja i nocleg.

11. DZIEŃ. ANTALYA
Śniadanie. Czas wolny na wypoczynek. Kolacja i nocleg.

12. DZIEŃ. ANTALYA
Śniadanie. Wykwaterowanie i przejazd na lotnisko w Antalyi. Bezpośredni przelot do Polski.

11 noclegów w hotelach*** w miastach lub okolicy miast: 4 w Antalyi, 1 w Efezie, 1 w Pergamonie, 2 w Stambule, 1 w Ankarze, 2 w Kapadocji; 2-os. pokoje (możliwość 1 dostawki) z łazienkami, klimatyzowane • wyżywienie: 11 śniadań, 11 kolacji • przelot • przejazdy autokarem • opieka licencjonowanego przewodnika • ubezpieczenie KL i NW

 1. Obowiązkowa dopłata do usługi Rozkład Premium (dot. wybranych rozkładów lotów)/os.: 60 PLN.
 2. Obowiązkowe opłaty na miejscu: bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, rejs po Bosforze, "Turecka Noc", przeprawa promowa przez cieśninę Dardanele, audio guide: ok. 205 EUR (dzieci do 12 lat – 50% zniżki), napiwki: ok. 18 EUR/os.
 3. Wizy: są wymagane; wiza turystyczna ważna jest 90 dni przez okres 180 dni (wiza uprawnia do wielokrotnego przekraczania granicy). Paszport musi być ważny przy wjeździe 60 dni od daty wygaśnięcia wizy i posiadać min. jedną wolną stronę. Wizę można uzyskać: za pośrednictwem B.P. ITAKA (najpóźniej na 4 dni przed wylotem): 99 PLN/os. lub przez platformę internetową E-visa: 20 USD/os.
 4. Opłaty fakultatywne: Stambuł nocą: ok. 25 EUR, lot balonem nad Kapadocją: ok. 175 EUR, Rejs po rzece Manavgat: ok. 35 EUR.
 5. Podczas święta Kurban Bajram niektóre obiekty muzealne i meczety są zamknięte dla zwiedzających.
5,4 / 6
99% klientów wystawiło opinię dobrą lub bardzo dobrą

Klienci doceniają:

 • Program wycieczki/trasę
 • Standard autokaru
 • Komfort podróży
Informacje o regionie

Turcja

Fascynująca kraina pełna niezwykłych krajobrazów, światowej klasy zabytków, starożytnych metropolii i biblijnych miast. Niezliczona ilość barw, niezapomniane zapachy, oświetlone wieże minaretów, tysiące świecidełek połyskujących nie tylko na bazarze w słynnym Istambule, wprowadzają turystów w magiczny świat Orientu.

PLAN WYCIECZKI
1. DZIEŃ. ANTALYA
Zbiórka uczestników na lotnisku. Bezpośredni przelot do ANTALYI. Transfer do hotelu. Zakwaterowanie, kolacja i nocleg.
2. DZIEŃ. PAMUKKALE – HIERAPOLIS (trasa: ok. 430 km)
Śniadanie. Przejazd do PAMUKKALE, zwanego bawełnianą twierdzą, jednego z najwspanialszych cudów natury. Spacer po białych wapiennych tarasach, wpisanych na listę UNESCO. Zwiedzanie ruin HIERAPOLIS, miasta założonego w II w. p.n.e. przez władcę Pergamonu Eumenesa II, gdzie do dziś w bardzo dobrym stanie zachował się teatr. Przejazd do hotelu w okolicy Efezu. Zakwaterowanie, kolacja, nocleg.
3. DZIEŃ. EFEZ – SELCUK – PERGAMON (trasa: ok. 180 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie. Zwiedzanie EFEZU, jednego z największych i najlepiej zachowanych starożytnych miast. Zwiedzanie ruin miasta, m.in. Droga Arkadyjska, biblioteka Celsusa, teatr, łaźnie, liczne świątynie i budynki użyteczności publicznej. Przejazd do SELCUK, zwiedzanie domu, obecnie przekształconego w kaplicę. Według wierzeń, właśnie tam ostatnie lata życia spędziła Matka Boska. Przejazd do PERGAMONU – jednego z najsławniejszych miast starożytnego świata, które było ważnym ośrodkiem kultury, handlu i medycyny w rejonie Morza Śródziemnego. Zwiedzanie imponujących ruin starożytnego miasta: Akropol i Asklepiejon. Przejazd do hotelu w okolicach Pergamonu. Zakwaterowanie, kolacja, nocleg.
4. DZIEŃ. TROJA – STAMBUŁ (trasa: ok. 530 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie. Zwiedzanie TROI, legendarnego miasta króla Priama. Troja jest miejscem akcji homerowskiej „Iliady”, w której autor barwnie opisał losy Heleny i Parysa oraz greckich i trojańskich bohaterów. Miasto zostało zdobyte za pomocą podstępu z koniem trojańskim. Zwiedzanie słynnych ruin starożytnego miasta, wpisanych na listę UNESCO. Przeprawa promowa przez cieśninę Dardanele. Przejazd przez Trację, czyli europejską część Turcji do Stambułu – jednej z najbardziej intrygujących metropolii świata, miasta położonego na dwóch kontynentach. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja, nocleg.
5. DZIEŃ. STAMBUŁ
Śniadanie. Zwiedzanie STAMBUŁU: Hagia Sophia – Świątynia Mądrości Bożej, najsławniejsza bizantyjska budowla w Stambule, uznawana za jeden z cudów architektonicznych świata. Wizyta na starym hipodromie, z którego już blisko do Błękitnego Meczetu – najpiękniejszego i najbardziej znanego w Stambule. Meczet posiada 6 minaretów, a jego ściany pokrywa 20 tys. niebieskich fajansowych płytek. Wizyta na największym krytym targowisku świata – Wielkim Bazarze – o powierzchni 45 tys. m², gdzie w ok. 4000 sklepów można kupić niemal wszystko. Rejs statkiem po cieśninie Bosfor. Jest to najlepszy sposób na relaks i poznanie wybrzeża. Cieśnina łączy Wschód z Zachodem, do dziś ma znaczenie strategiczne, a w przeszłości była jedną z najważniejszych dróg morskich na świecie. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja. Fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): „Stambuł nocą” – wspaniała okazja, aby przekonać się, jak miasto żyje nocą. Powrót do hotelu, nocleg.
6. DZIEŃ. ANKARA (trasa: ok. 440 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie. Zwiedzanie pałacu Topkapi – imponującej rezydencji sułtanów i centrum administracyjnego przez ponad 380 lat. Przejazd do ANKARY – stolicy Turcji. W przeszłości znane z hodowli zwierząt, uprawy gruszek i winogron miasto obecnie jest istotnym ośrodkiem handlowym i przemysłowym kraju. Miasto posiada długą i barwną historię, dlatego nie brakuje w nim miejsc wartych odwiedzenia. Zwiedzanie Mauzoleum Ataturka – poświęconego twórcy współczesnego państwa tureckiego. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja, nocleg.
7. DZIEŃ. KAPADOCJA (trasa: ok. 300 km)
Śniadanie. Przejazd do KAPADOCJI słynącej z księżycowego krajobrazu, podziemnych miast i skalnych kościołów. Postój na wzgórzu Uchisar, skąd rozpościera się panoramiczny widok na Kapadocję. Wizyta w skansenie Göreme, największym i najciekawszym kompleksie skalnych kościołów wyrzeźbionych w tufie wulkanicznym. Kościoły kryją wewnątrz wspaniałe freski, w większości z XI w. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja. Wieczorem wspaniała zabawa podczas „Tureckiej Nocy” zorganizowanej w jednej z jaskiń w Kapadocji. Zabawa obejmuje bogaty program artystyczny, napoje alkoholowe i bezalkoholowe. Nocleg.
8. DZIEŃ. KAPADOCJA
Śniadanie. Czas wolny lub fakultatywnie (za dodatkową opłata na miejscu) lot balonem nad Kapadocją. Podziwianie bajkowego krajobrazu z góry. Zwiedzanie podziemnego miasta w Kaymakli sięgającego 35 m w dół, powstałego ok. IV w. p.n.e. Składają się z blisko stu tuneli, w których można odnaleźć mieszkania, kuchnie, spiżarnie, kościoły, stajnie, które zostały wydrążone w skałach wulkanicznych. Wnętrze zaskakuje znakomitą wentylacją, nawet na najniższych poziomach. Powrót do hotelu, kolacja i nocleg.
9. DZIEŃ. KONYA – ANTALYA (trasa: ok. 540 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do KONYI, jednej z najbardziej religijnych i konserwatywnych miejscowości w Turcji, gdzie powstał zakon tańczących derwiszów. Charakterystyczną cechą członków zakonu jest umiejętność medytacji w ruchu. Zwiedzanie muzeum Mevlany – założyciela zakonu. W muzeum znajduje się ponad 30 tysięcy rękopisów sięgających czasów klasztornej biblioteki, a także dywany i kilimy z okresu XIII-XVIII wieku. Przejazd do ANTALYI. Zakwaterowanie, kolacja i nocleg.
10. DZIEŃ. ANTALYA
Śniadanie. Czas wolny na wypoczynek. Możliwość skorzystania z wycieczki fakultatywnej (za dodatkową opłatą na miejscu): „Rejs po rzece Manavgat", podczas której można zobaczyć wspaniałe wodospady na rzece Manavgat i odwiedzić lokalny bazar. Obiad w cenie rejsu. Powrót do hotelu, kolacja i nocleg.
11. DZIEŃ. ANTALYA
Śniadanie. Czas wolny na wypoczynek. Kolacja i nocleg.
12. DZIEŃ. ANTALYA
Śniadanie. Wykwaterowanie i przejazd na lotnisko w Antalyi. Bezpośredni przelot do Polski.

ŚWIADCZENIA: 11 noclegów w hotelach*** w miastach lub okolicy miast: 4 w Antalyi, 1 w Efezie, 1 w Pergamonie, 2 w Stambule, 1 w Ankarze, 2 w Kapadocji; 2-os. pokoje (możliwość 1 dostawki) z łazienkami, klimatyzowane • wyżywienie: 11 śniadań, 11 kolacji • przelot • przejazdy autokarem • opieka licencjonowanego przewodnika • ubezpieczenie KL i NW

UWAGI:
 1. Obowiązkowa dopłata do usługi Rozkład Premium (dot. wybranych rozkładów lotów)/os.: 60 PLN.
 2. Obowiązkowe opłaty na miejscu: bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, rejs po Bosforze, "Turecka Noc", przeprawa promowa przez cieśninę Dardanele, audio guide: ok. 205 EUR (dzieci do 12 lat – 50% zniżki), napiwki: ok. 18 EUR/os.
 3. Wizy: są wymagane; wiza turystyczna ważna jest 90 dni przez okres 180 dni (wiza uprawnia do wielokrotnego przekraczania granicy). Paszport musi być ważny przy wjeździe 60 dni od daty wygaśnięcia wizy i posiadać min. jedną wolną stronę. Wizę można uzyskać: za pośrednictwem B.P. ITAKA (najpóźniej na 4 dni przed wylotem): 99 PLN/os. lub przez platformę internetową E-visa: 20 USD/os.
 4. Opłaty fakultatywne: Stambuł nocą: ok. 25 EUR, lot balonem nad Kapadocją: ok. 175 EUR, Rejs po rzece Manavgat: ok. 35 EUR.
 5. Podczas święta Kurban Bajram niektóre obiekty muzealne i meczety są zamknięte dla zwiedzających.
Położenie na mapie
Opinie klientów
5,4 / 6
Ogólna ocena
z 89 opinii
99%
klientów wystawiło opinię dobrą lub bardzo dobrą
99%
klientów wystawiło opinię dobrą lub bardzo dobrą

Klienci doceniają m.in:

 • Program wycieczki/trasę
 • Standard autokaru
 • Komfort podróży
6 / 6
50+ lat, z partnerem/ką maj 2019
Wycieczka niesamowita i miejsca niezwykłe, ciekawie pokazane. Hasan - przewodnik naszej wycieczki, bardzo sympatyczny, uczynny i doskonale przygotowany do prowadzenia wycieczek. Posiada dużą (...) rozwiń
Wycieczka niesamowita i miejsca niezwykłe, ciekawie pokazane. Hasan - przewodnik naszej wycieczki, bardzo sympatyczny, uczynny i doskonale przygotowany do prowadzenia wycieczek. Posiada dużą wiedzę , którą potrafi ciekawie przekazać. Miejsca piękne, każde warte zwiedzenia. Pamukkale i Kapadocja - jak dla mnie clou wycieczki, lecz pozostałe miejsca - każde odrębnie warte zwiedzenia. Stambuł - gigant wytworzony przez ludzkość, miasto piękne, i niemożliwie wypchane przez ludzi, choć to był dopiero początek maja. Hotele co prawda przy drogach bądź w środku miasta, ale na jedną czy dwie noce do wytrzymania. Gorąco polecam, choć przy tych temperaturach omijałabym miesiące letnie.
 • 6
 • 5
 • 5
 • 6
 • 6
zwiń
5 / 6
50+ lat, z partnerem/ką wrzesień 2018
Wycieczka dobrze zorganizowana. Zwiedziliśmy ciekawe, ważniejsze miejsca Turcji, często wpisane na listę UNESCO. Nasz pilot był narodowości tureckiej, biegle mówił po polsku, jego wiedza o (...) rozwiń
Wycieczka dobrze zorganizowana. Zwiedziliśmy ciekawe, ważniejsze miejsca Turcji, często wpisane na listę UNESCO. Nasz pilot był narodowości tureckiej, biegle mówił po polsku, jego wiedza o historii Polski, o naszych zwyczajach, o historycznych związkach Polski i Turcji imponująca. Sposób oprowadzania wycieczki, przekazywania informacji o zwiedzanych obiektach - profesjonalny.
 • 5
 • 5
 • 4
 • 5
 • 5
zwiń
6 / 6
41-50 lat, ze znajomymi wrzesień 2018
Bardzo dobrze zorganizowana nie można się nudzić .Mielismy przewodnika Turka o imieniu a Volga był super dużo opowiadał podczas jazdy autokarem . wieczór w kapadoci połączony z impreza i (...) rozwiń
Bardzo dobrze zorganizowana nie można się nudzić .Mielismy przewodnika Turka o imieniu a Volga był super dużo opowiadał podczas jazdy autokarem . wieczór w kapadoci połączony z impreza i występami był super. ogolnie wycieczka super dużo się zwiedziło zobaczyło i to wszystko w pakiecie jesteśmy zadowoleni Jedyny minus to to ze nie było lotu balonem ale to z winy wiatru bo Volga się starał No ale natura nie dała
 • 6
 • 5
 • 3
 • 6
 • 6
zwiń
6 / 6
41-50 lat, z partnerem/ką wrzesień 2018
brak opisu rozwiń
brak opisu
 • 6
 • 4
 • 6
 • 6
 • 6
zwiń
6 / 6
50+ lat, z partnerem/ką wrzesień 2018
brak opisu rozwiń
brak opisu
 • 6
 • 6
 • 4
 • 6
 • 6
zwiń
6 / 6
50+ lat, z partnerem/ką wrzesień 2018
brak opisu rozwiń
brak opisu
 • 5
 • 4
 • 4
 • 4
 • 4
zwiń
6 / 6
50+ lat, z partnerem/ką wrzesień 2018
Dobry program, interesujący i poznawczy.Dobra organizacja.Hotele mogłyby być w cichszych miejscach. rozwiń
Dobry program, interesujący i poznawczy.Dobra organizacja.Hotele mogłyby być w cichszych miejscach.
 • 6
 • 5
 • 5
 • 6
 • 6
zwiń
6 / 6
50+ lat, z partnerem/ką wrzesień 2018
b,dobra rozwiń
b,dobra
 • 6
 • 4
 • 3
 • 3
 • 3
zwiń
5 / 6
50+ lat, z partnerem/ką wrzesień 2018
Udana wycieczka objazdowa dużo można zobaczyć rozwiń
Udana wycieczka objazdowa dużo można zobaczyć
 • 5
 • 5
 • 5
 • 5
 • 5
zwiń
5 / 6
50+ lat, z partnerem/ką wrzesień 2018
Program wycieczki atrakcyjny. rozwiń
Program wycieczki atrakcyjny.
 • 5
 • 3
 • 2
 • 4
 • 4
zwiń
4 / 6
50+ lat, z partnerem/ką wrzesień 2018
Wycieczka bardzo interesująca zwłaszcza podczas 8 dni objazdu,pilot Feyzi ciekawie przekazywał wszystkie informacje dotyczące odwiedzanych miejsc, historii i życia codziennego we współczesnej (...) rozwiń
Wycieczka bardzo interesująca zwłaszcza podczas 8 dni objazdu,pilot Feyzi ciekawie przekazywał wszystkie informacje dotyczące odwiedzanych miejsc, historii i życia codziennego we współczesnej Turcji.Ostatnie 3 dni pobytu w Antalyi, a zwłaszcza wybór hotelu w centrum miasta niezbyt udane - ponieważ według oferty miał to być wypoczynek. Uważam że bardziej odpowiedni byłby hotel bliżej morza. Nie otrzymaliśmy żadnej mapy Antalyi, tylko ustne objaśnienia dotyczące lokalizacji plaż i były problemy z jej znalezieniem.Dobrze byłoby również gdyby pilot oprowadził po najbliższej okolicy w Antalyi (starówka, plaże)
 • 5
 • 4
 • 4
 • 5
 • 6
zwiń
5 / 6
50+ lat, z partnerem/ką wrzesień 2018
wycieczka spelnila nasze oczekiwania zobaczylismy bardzo duzo bedac zaskoczeni naprawde peknym krajem i goscinnoscia jego mieszkancow rozwiń
wycieczka spelnila nasze oczekiwania zobaczylismy bardzo duzo bedac zaskoczeni naprawde peknym krajem i goscinnoscia jego mieszkancow
 • 5
 • 4
 • 3
 • 5
 • 5
zwiń
5 / 6
50+ lat, z partnerem/ką wrzesień 2018
Spełniła nasze oczekiwania. Jesteśmy zadowoleni. Polecamy tę wycieczkę naszym znajomym. Super pod każdym względem był pilot turecki Feyzi Capar.Gratulacje dla biura ITAKI , że ma takich (...) rozwiń
Spełniła nasze oczekiwania. Jesteśmy zadowoleni. Polecamy tę wycieczkę naszym znajomym. Super pod każdym względem był pilot turecki Feyzi Capar.Gratulacje dla biura ITAKI , że ma takich pilotów.Dobrze mówił po polsku, znał naszą historię i dużo wiedział o Polsce i polakach. Jeszcze raz serdeczne dzięki. Pozdrawiamy
 • 6
 • 5
 • 4
 • 4
 • 5
zwiń
6 / 6
50+ lat, sam/a wrzesień 2018
program wycieczki świetny, przewodnik Fejzi sympatyczny, odpowiedzialny, radzący sobie z nieprzewidzianymi przypadkami i męczącymi uczestnikami. W programie niepotrzebnym punktem jest Ankara i (...) rozwiń
program wycieczki świetny, przewodnik Fejzi sympatyczny, odpowiedzialny, radzący sobie z nieprzewidzianymi przypadkami i męczącymi uczestnikami. W programie niepotrzebnym punktem jest Ankara i zbyt dużo czasu poświęca się na zakupy. I nie chodzi mi o to aby w ogóle zrezygnować z tych "atrakcji" bo widziałam zainteresowanie uczestników i ich zakupy ale o to aby mniej czasu poświęcić na nie
 • 5
 • 4
 • 2
 • 5
 • 5
zwiń
6 / 6
41-50 lat, z partnerem/ką wrzesień 2018
Program Orient extra zadowoli wymagających podróżników.Uczestniczyliśmy w programie w terminie 8.09 do 22.09.2018 r. Pogoda jak marzenie zwłaszcza dla lubiących ciepełko. Piękna Turcja w wielu (...) rozwiń
Program Orient extra zadowoli wymagających podróżników.Uczestniczyliśmy w programie w terminie 8.09 do 22.09.2018 r. Pogoda jak marzenie zwłaszcza dla lubiących ciepełko. Piękna Turcja w wielu różnych odsłonach,mega ciekawe miejsca,mili, uśmiechnięci ludzie, pyszne jedzonko. Pozdrowienia dla Volgi-naszego pilota i przewodnika po niezwykłej krainie. Myślę, że mieliśmy szczęście, że właśnie na niego trafiliśmy. Poza tym to kraj w którym przeciętny Polak nie musi przeliczać ,bo ceny naprawdę dostępne.
 • 5
 • 4
 • 5
 • 5
 • 5
zwiń
4 / 6
41-50 lat, ze znajomymi wrzesień 2018
Dzięki objazdówce ma się możliwość w większym stopniu poznać kraj, który się odwiedza, niż podczas samego pobytu w hotelu.Wycieczka dla osób, które nie boją się pokonywać dużych odległości (...) rozwiń
Dzięki objazdówce ma się możliwość w większym stopniu poznać kraj, który się odwiedza, niż podczas samego pobytu w hotelu.Wycieczka dla osób, które nie boją się pokonywać dużych odległości autokarem, a chcących zobaczyć jak najwięcej w tak krótkim czasie.Jak zwykle podczas takich objazdówek zwiedzanie przeplatane jest przystankami na wymuszone robienie zakupów.Taka to rola pilotów, żeby nagonić jak najwięcej klientów i niekoniecznie za korzystną cenę.Najbardziej jednak razi opłakany stan hoteli(pokoi,łazienek), w których my Polacy jesteśmy kwaterowani.Jestem w stanie zrozumieć, że na objeździe, na jedną noc nie należy wymagać nie wiadomo jakiego luksusu, ale czystość pomieszczeń z których korzystają turyści powinna być na najwyższym poziomie.Każdy po całodziennym objeździe oczekuje,że może skorzystać z kąpieli w czystej łazience i odpocząć w czystym pachnącym pokoju.Bardzo duży minus dla organizatorów,że nie przywiązują wagi do takich spraw.Nie dziwmy się,że z nas Polaków obcokrajowcy się wyśmiewają, jeśli widzą w jaki sposób polskie biura podróży traktują swoich klientów umieszczając ich w najgorszych, obskurnych i śmierdzących pokojach.A przecież cena wycieczki chyba nie odbiega od ceny jaką płaci np.Niemiec, Rosjanin itp.Takie sytuacje bardzo drażnią i odbierają radość korzystania w pełni z wycieczki.Hotel kończący objazd nie spełnia roli wypoczynku i powinien być zmieniony na inny z dostępem do morza.
 • 4
 • 2
 • 2
 • 4
 • 5
zwiń
5 / 6
50+ lat, sam/a wrzesień 2018
Pozytywna rozwiń
Pozytywna
 • 6
 • 5
 • 3
 • 6
 • 5
zwiń
5 / 6
41-50 lat, z partnerem/ką wrzesień 2018
Wycieczka godna polecenia. Ciekawy program ,niestety trochę mało czasu na zwiedzanie. Super pilot pan Volga. rozwiń
Wycieczka godna polecenia. Ciekawy program ,niestety trochę mało czasu na zwiedzanie. Super pilot pan Volga.
 • 5
 • 5
 • 4
 • 6
 • 5
zwiń
5 / 6
50+ lat, sam/a wrzesień 2018
Wycieczka na piątkę z plusem. Dobrze zorganizowana i świetnie poprowadzona przez pilota Dużo niezapomnianych wrażeń. Pojechałbym jeszcze raz. Bardzo polecam innym. rozwiń
Wycieczka na piątkę z plusem. Dobrze zorganizowana i świetnie poprowadzona przez pilota Dużo niezapomnianych wrażeń. Pojechałbym jeszcze raz. Bardzo polecam innym.
 • 5
 • 5
 • 5
 • 5
 • 5
zwiń
6 / 6
31-40 lat, ze znajomymi wrzesień 2018
Świetna wycieczka polecam każdemu kto lubi podróżować a nie załatać na plaży. rozwiń
Świetna wycieczka polecam każdemu kto lubi podróżować a nie załatać na plaży.
 • 5
 • 4
 • 4
 • 5
 • 5
zwiń
6 / 6
31-40 lat, ze znajomymi wrzesień 2018
Bardzo bogaty program wycieczki który pozwolił bardzo dużo dowiedzieć się o kraju, profesjonalna obsługa przede wszystkim przewodnik wycieczki,który bardzo pozytywnie nastawiony do uczestników (...) rozwiń
Bardzo bogaty program wycieczki który pozwolił bardzo dużo dowiedzieć się o kraju, profesjonalna obsługa przede wszystkim przewodnik wycieczki,który bardzo pozytywnie nastawiony do uczestników wycieczki szczególne podziękowania właśnie dla niego(Volga). Ciekawy program wycieczek fakultatywnych
 • 6
 • 6
 • 6
 • 6
 • 6
zwiń
5 / 6
41-50 lat, z partnerem/ką wrzesień 2018
brak opisu rozwiń
brak opisu
 • 5
 • 4
 • 4
 • 5
 • 5
zwiń
4 / 6
41-50 lat, sam/a wrzesień 2018
brak opisu rozwiń
brak opisu
 • 5
 • 3
 • 4
 • 4
 • 5
zwiń
6 / 6
50+ lat, z partnerem/ką wrzesień 2018
brak opisu rozwiń
brak opisu
 • 6
 • 3
 • 3
 • 6
 • 6
zwiń
6 / 6
50+ lat, z partnerem/ką wrzesień 2018
brak opisu rozwiń
brak opisu
 • 6
 • 4
 • 4
 • 6
 • 6
zwiń

Sprawdź cenę

 • Dojazd własny
Cena/os.: 3 089pln Razem Szczegóły ceny 6 178 pln

Infolinia

 • callcenter.tel_pl
 • 801 066 777
 • 77 4476 777
 • Infolinie dostępne: pn-pt 8-22 sob-ndz 9-20

Podziel się

Facebook

Dlaczego warto?

 1. Kompletne ceny - nasze ceny nigdy nie zawierają żadnych ukrytych opłat.
 2. Gwarancja ubezpieczeniowa - 260 000 000 PLN
 3. Wygoda — rezerwujesz kiedy chcesz.
arrow-rightarrow-rightclockfacebooktwitter