phone mobile mobile pin heart heart user user Biuro Podróży ITAKA Flag of Belarus airplane
> >Wyniki Wyszukiwania> >

Orient extra

Atuty oferty

 • najważniejsze miejsca Turcji podczas jednej wycieczki
 • ruiny starożytnych miast
 • Stambuł – największe miasto Turcji
 • rejs statkiem po cieśninie Bosfor
 • "Turecka Noc" w jaskini w Kapadocji
 • zwiedzanie podziemnego miasta w Kaymaki
 • dwa posiłki dziennie w cenie
 • przeprawa promowa przez cieśninę Dardanele

Orient extra Kod: AYTEXTR

Trasa
PLN
Itaka
Turcja

Orient extra

Kod: AYTEXTR
Opis

1. DZIEŃ. ANTALYA
Zbiórka uczestników na lotnisku. Bezpośredni przelot do ANTALYI. Transfer do hotelu. Zakwaterowanie, kolacja i nocleg.

2. DZIEŃ. PAMUKKALE – HIERAPOLIS (trasa: ok. 430 km)
Śniadanie. Przejazd do PAMUKKALE, zwanego bawełnianą twierdzą, jednego z najwspanialszych cudów natury. Spacer po białych wapiennych tarasach, wpisanych na listę UNESCO. Zwiedzanie ruin HIERAPOLIS, miasta założonego w II w. p.n.e. przez władcę Pergamonu Eumenesa II, gdzie do dziś w bardzo dobrym stanie zachował się teatr. Przejazd do hotelu w okolicy Efezu. Zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

3. DZIEŃ. EFEZ – SELCUK – PERGAMON (trasa: ok. 180 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie. Zwiedzanie EFEZU, jednego z największych i najlepiej zachowanych starożytnych miast. Zwiedzanie ruin miasta, m.in. Droga Arkadyjska, biblioteka Celsusa, teatr, łaźnie, liczne świątynie i budynki użyteczności publicznej. Przejazd do SELCUK, zwiedzanie domu, obecnie przekształconego w kaplicę. Według wierzeń, właśnie tam ostatnie lata życia spędziła Matka Boska. Przejazd do PERGAMONU – jednego z najsławniejszych miast starożytnego świata, które było ważnym ośrodkiem kultury, handlu i medycyny w rejonie Morza Śródziemnego. Zwiedzanie imponujących ruin starożytnego miasta: Akropol i Asklepiejon. Przejazd do hotelu w okolicach Pergamonu. Zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

4. DZIEŃ. TROJA – STAMBUŁ (trasa: ok. 530 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie. Zwiedzanie TROI, legendarnego miasta króla Priama. Troja jest miejscem akcji homerowskiej „Iliady”, w której autor barwnie opisał losy Heleny i Parysa oraz greckich i trojańskich bohaterów. Miasto zostało zdobyte za pomocą podstępu z koniem trojańskim. Zwiedzanie słynnych ruin starożytnego miasta, wpisanych na listę UNESCO. Przeprawa promowa przez cieśninę Dardanele. Przejazd przez Trację, czyli europejską część Turcji do Stambułu – jednej z najbardziej intrygujących metropolii świata, miasta położonego na dwóch kontynentach. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja, nocleg.

5. DZIEŃ. STAMBUŁ
Śniadanie. Zwiedzanie STAMBUŁU: Hagia Sophia – Świątynia Mądrości Bożej, najsławniejsza bizantyjska budowla w Stambule, uznawana za jeden z cudów architektonicznych świata. Wizyta na starym hipodromie, z którego już blisko do Błękitnego Meczetu – najpiękniejszego i najbardziej znanego w Stambule. Meczet posiada 6 minaretów, a jego ściany pokrywa 20 tys. niebieskich fajansowych płytek. Wizyta na największym krytym targowisku świata – Wielkim Bazarze – o powierzchni 45 tys. m², gdzie w ok. 4000 sklepów można kupić niemal wszystko. Rejs statkiem po cieśninie Bosfor. Jest to najlepszy sposób na relaks i poznanie wybrzeża. Cieśnina łączy Wschód z Zachodem, do dziś ma znaczenie strategiczne, a w przeszłości była jedną z najważniejszych dróg morskich na świecie. Przejazd do hotelu, kolacja. Fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): „Stambuł nocą” – wspaniała okazja, aby przekonać się, jak miasto żyje nocą. Powrót do hotelu, nocleg.

6. DZIEŃ. ANKARA (trasa: ok. 440 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie. Zwiedzanie pałacu Topkapi – imponującej rezydencji sułtanów i centrum administracyjnego przez ponad 380 lat. Przejazd do ANKARY – stolicy Turcji. W przeszłości znane z hodowli zwierząt, uprawy gruszek i winogron miasto obecnie jest istotnym ośrodkiem handlowym i przemysłowym kraju. Miasto posiada długą i barwną historię, dlatego nie brakuje w nim miejsc wartych odwiedzenia. Zwiedzanie Mauzoleum Ataturka – poświęconego twórcy współczesnego państwa tureckiego. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja, nocleg.

7. DZIEŃ. KAPADOCJA (trasa: ok. 300 km)
Śniadanie. Przejazd do KAPADOCJI słynącej z księżycowego krajobrazu, podziemnych miast i skalnych kościołów. Postój na wzgórzu Uchisar, skąd rozpościera się panoramiczny widok na Kapadocję. Wizyta w skansenie Göreme, największym i najciekawszym kompleksie skalnych kościołów wyrzeźbionych w tufie wulkanicznym. Kościoły kryją wewnątrz wspaniałe freski, w większości z XI w. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja. Wieczorem wspaniała zabawa podczas „Tureckiej Nocy” zorganizowanej w jednej z jaskiń w Kapadocji. Zabawa obejmuje bogaty program artystyczny, napoje alkoholowe i bezalkoholowe. Nocleg.

8. DZIEŃ. KAPADOCJA
Śniadanie. Czas wolny lub fakultatywnie (za dodatkową opłata na miejscu) lot balonem nad Kapadocją. Podziwianie bajkowego krajobrazu z góry. Zwiedzanie podziemnego miasta w Kaymakli sięgającego 35 m w dół, powstałego ok. IV w. p.n.e. Składają się z blisko stu tuneli, w których można odnaleźć mieszkania, kuchnie, spiżarnie, kościoły, stajnie, które zostały wydrążone w skałach wulkanicznych. Wnętrze zaskakuje znakomitą wentylacją, nawet na najniższych poziomach. Powrót do hotelu, kolacja i nocleg.

9. DZIEŃ. KONYA – ANTALYA (trasa: ok. 540 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do KONYI, jednej z najbardziej religijnych i konserwatywnych miejscowości w Turcji, gdzie powstał zakon tańczących derwiszów. Charakterystyczną cechą członków zakonu jest umiejętność medytacji w ruchu. Zwiedzanie muzeum Mevlany – założyciela zakonu. W muzeum znajduje się ponad 30 tysięcy rękopisów sięgających czasów klasztornej biblioteki, a także dywany i kilimy z okresu XIII-XVIII wieku. Przejazd do ANTALYI. Zakwaterowanie, kolacja i nocleg.

10. DZIEŃ. ANTALYA
Śniadanie. Czas wolny na wypoczynek. Możliwość skorzystania z wycieczki fakultatywnej (za dodatkową opłatą na miejscu): „Rejs po rzece Manavgat", podczas której można zobaczyć wspaniałe wodospady na rzece Manavgat i odwiedzić lokalny bazar. Obiad w cenie rejsu. Powrót do hotelu, kolacja i nocleg.

11. DZIEŃ. ANTALYA
Śniadanie. Czas wolny na wypoczynek. Kolacja i nocleg.

12. DZIEŃ. ANTALYA
Śniadanie. Wykwaterowanie i przejazd na lotnisko w Antalyi. Bezpośredni przelot do Polski.

11 noclegów w hotelach*** w miastach lub okolicy miast: 4 w Antalyi, 1 w Efezie, 1 w Pergamonie, 2 w Stambule, 1 w Ankarze, 2 w Kapadocji; 2-os. pokoje (możliwość 1 dostawki) z łazienkami, klimatyzowane • wyżywienie: 11 śniadań, 11 kolacji • przelot • przejazdy autokarem • opieka licencjonowanego przewodnika • ubezpieczenie KL i NW

 1. Obowiązkowe opłaty na miejscu: bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, rejs po Bosforze, "Turecka Noc", przeprawa promowa przez cieśninę Dardanele, audio guide: ok. 205 EUR (dzieci do 12 lat – 50% zniżki), napiwki: ok. 18 EUR/os.
 2. Wizy: są wymagane; wiza turystyczna ważna jest 90 dni przez okres 180 dni (wiza uprawnia do wielokrotnego przekraczania granicy). Paszport musi być ważny przy wjeździe 60 dni od daty wygaśnięcia wizy i posiadać min. jedną wolną stronę. Wizę można uzyskać: za pośrednictwem B.P. ITAKA (najpóźniej na 4 dni przed wylotem): 99 PLN/os. lub przez platformę internetową E-visa: 20 USD/os.
 3. Opłaty fakultatywne: Stambuł nocą: ok. 25 EUR, lot balonem nad Kapadocją: ok. 175 EUR, od 1.09.2019 r.: ok. 200 EUR, Rejs po rzece Manavgat: ok. 35 EUR.
 4. Podczas święta Kurban Bajram niektóre obiekty muzealne i meczety są zamknięte dla zwiedzających.

5.4/6
99% klientów wystawiło opinię dobrą lub bardzo dobrą

Klienci doceniają:

 • Program wycieczki/trasę
 • Standard autokaru
 • Komfort podróży
Informacje o regionie
O regionie

Turcja

Fascynująca kraina pełna niezwykłych krajobrazów, światowej klasy zabytków, starożytnych metropolii i biblijnych miast. Niezliczona ilość barw, niezapomniane zapachy, oświetlone wieże minaretów, tysiące świecidełek połyskujących nie tylko na bazarze w słynnym Istambule, wprowadzają turystów w magiczny świat Orientu.

Położenie na mapie Trasa

Antalya • Pamukkale • Hierapolis • Efez • Selcuk • Pergamon • Troja • Stambuł • Ankara • Kapadocja • Konya • Antalya

Orient extra to rozszerzenie znanego od lat programu ITAKI Orient Express. Wyjątkowa okazja do zapoznania się z najciekawszymi miejscami Turcji. Każdy dzień przynosi nowe, niezapomniane, orientalne doznania. Na początek Pamukkale – czyli bawełniana twierdza, wpisane na listę UNESCO ze względu na niezwykłe śnieżnobiałe wapienne tarasy. Następnie Efez – jedno z największych i najlepiej zachowanych starożytnych miast. W programie również mityczna Troja – miejsce słynnej starożytnej wojny, opisane przez Homera w Iliadzie. Następnie Stambuł – miasto na granicy dwóch kontynentów, o wpływie wielu kultur i religii. Wycieczka kończy się w malowniczej Kapadocji o księżycowym krajobrazie z wykutymi w skałach domami i kościołami. Unikalny program umożliwia zwiedzanie podziemnego miasta w Kaymakli. Na koniec kilka dni odpoczynku i relaksu na Riwierze Tureckiej. Wszystko to i jeszcze więcej podczas starannie rozplanowanych 12 dni. Trasa w Turcji: ok. 2420 km.

PLAN WYCIECZKI
1. DZIEŃ. ANTALYA
Zbiórka uczestników na lotnisku. Bezpośredni przelot do ANTALYI. Transfer do hotelu. Zakwaterowanie, kolacja i nocleg.
2. DZIEŃ. PAMUKKALE – HIERAPOLIS (trasa: ok. 430 km)
Śniadanie. Przejazd do PAMUKKALE, zwanego bawełnianą twierdzą, jednego z najwspanialszych cudów natury. Spacer po białych wapiennych tarasach, wpisanych na listę UNESCO. Zwiedzanie ruin HIERAPOLIS, miasta założonego w II w. p.n.e. przez władcę Pergamonu Eumenesa II, gdzie do dziś w bardzo dobrym stanie zachował się teatr. Przejazd do hotelu w okolicy Efezu. Zakwaterowanie, kolacja, nocleg.
3. DZIEŃ. EFEZ – SELCUK – PERGAMON (trasa: ok. 180 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie. Zwiedzanie EFEZU, jednego z największych i najlepiej zachowanych starożytnych miast. Zwiedzanie ruin miasta, m.in. Droga Arkadyjska, biblioteka Celsusa, teatr, łaźnie, liczne świątynie i budynki użyteczności publicznej. Przejazd do SELCUK, zwiedzanie domu, obecnie przekształconego w kaplicę. Według wierzeń, właśnie tam ostatnie lata życia spędziła Matka Boska. Przejazd do PERGAMONU – jednego z najsławniejszych miast starożytnego świata, które było ważnym ośrodkiem kultury, handlu i medycyny w rejonie Morza Śródziemnego. Zwiedzanie imponujących ruin starożytnego miasta: Akropol i Asklepiejon. Przejazd do hotelu w okolicach Pergamonu. Zakwaterowanie, kolacja, nocleg.
4. DZIEŃ. TROJA – STAMBUŁ (trasa: ok. 530 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie. Zwiedzanie TROI, legendarnego miasta króla Priama. Troja jest miejscem akcji homerowskiej „Iliady”, w której autor barwnie opisał losy Heleny i Parysa oraz greckich i trojańskich bohaterów. Miasto zostało zdobyte za pomocą podstępu z koniem trojańskim. Zwiedzanie słynnych ruin starożytnego miasta, wpisanych na listę UNESCO. Przeprawa promowa przez cieśninę Dardanele. Przejazd przez Trację, czyli europejską część Turcji do Stambułu – jednej z najbardziej intrygujących metropolii świata, miasta położonego na dwóch kontynentach. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja, nocleg.
5. DZIEŃ. STAMBUŁ
Śniadanie. Zwiedzanie STAMBUŁU: Hagia Sophia – Świątynia Mądrości Bożej, najsławniejsza bizantyjska budowla w Stambule, uznawana za jeden z cudów architektonicznych świata. Wizyta na starym hipodromie, z którego już blisko do Błękitnego Meczetu – najpiękniejszego i najbardziej znanego w Stambule. Meczet posiada 6 minaretów, a jego ściany pokrywa 20 tys. niebieskich fajansowych płytek. Wizyta na największym krytym targowisku świata – Wielkim Bazarze – o powierzchni 45 tys. m², gdzie w ok. 4000 sklepów można kupić niemal wszystko. Rejs statkiem po cieśninie Bosfor. Jest to najlepszy sposób na relaks i poznanie wybrzeża. Cieśnina łączy Wschód z Zachodem, do dziś ma znaczenie strategiczne, a w przeszłości była jedną z najważniejszych dróg morskich na świecie. Przejazd do hotelu, kolacja. Fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): „Stambuł nocą” – wspaniała okazja, aby przekonać się, jak miasto żyje nocą. Powrót do hotelu, nocleg.
6. DZIEŃ. ANKARA (trasa: ok. 440 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie. Zwiedzanie pałacu Topkapi – imponującej rezydencji sułtanów i centrum administracyjnego przez ponad 380 lat. Przejazd do ANKARY – stolicy Turcji. W przeszłości znane z hodowli zwierząt, uprawy gruszek i winogron miasto obecnie jest istotnym ośrodkiem handlowym i przemysłowym kraju. Miasto posiada długą i barwną historię, dlatego nie brakuje w nim miejsc wartych odwiedzenia. Zwiedzanie Mauzoleum Ataturka – poświęconego twórcy współczesnego państwa tureckiego. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja, nocleg.
7. DZIEŃ. KAPADOCJA (trasa: ok. 300 km)
Śniadanie. Przejazd do KAPADOCJI słynącej z księżycowego krajobrazu, podziemnych miast i skalnych kościołów. Postój na wzgórzu Uchisar, skąd rozpościera się panoramiczny widok na Kapadocję. Wizyta w skansenie Göreme, największym i najciekawszym kompleksie skalnych kościołów wyrzeźbionych w tufie wulkanicznym. Kościoły kryją wewnątrz wspaniałe freski, w większości z XI w. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja. Wieczorem wspaniała zabawa podczas „Tureckiej Nocy” zorganizowanej w jednej z jaskiń w Kapadocji. Zabawa obejmuje bogaty program artystyczny, napoje alkoholowe i bezalkoholowe. Nocleg.
8. DZIEŃ. KAPADOCJA
Śniadanie. Czas wolny lub fakultatywnie (za dodatkową opłata na miejscu) lot balonem nad Kapadocją. Podziwianie bajkowego krajobrazu z góry. Zwiedzanie podziemnego miasta w Kaymakli sięgającego 35 m w dół, powstałego ok. IV w. p.n.e. Składają się z blisko stu tuneli, w których można odnaleźć mieszkania, kuchnie, spiżarnie, kościoły, stajnie, które zostały wydrążone w skałach wulkanicznych. Wnętrze zaskakuje znakomitą wentylacją, nawet na najniższych poziomach. Powrót do hotelu, kolacja i nocleg.
9. DZIEŃ. KONYA – ANTALYA (trasa: ok. 540 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do KONYI, jednej z najbardziej religijnych i konserwatywnych miejscowości w Turcji, gdzie powstał zakon tańczących derwiszów. Charakterystyczną cechą członków zakonu jest umiejętność medytacji w ruchu. Zwiedzanie muzeum Mevlany – założyciela zakonu. W muzeum znajduje się ponad 30 tysięcy rękopisów sięgających czasów klasztornej biblioteki, a także dywany i kilimy z okresu XIII-XVIII wieku. Przejazd do ANTALYI. Zakwaterowanie, kolacja i nocleg.
10. DZIEŃ. ANTALYA
Śniadanie. Czas wolny na wypoczynek. Możliwość skorzystania z wycieczki fakultatywnej (za dodatkową opłatą na miejscu): „Rejs po rzece Manavgat", podczas której można zobaczyć wspaniałe wodospady na rzece Manavgat i odwiedzić lokalny bazar. Obiad w cenie rejsu. Powrót do hotelu, kolacja i nocleg.
11. DZIEŃ. ANTALYA
Śniadanie. Czas wolny na wypoczynek. Kolacja i nocleg.
12. DZIEŃ. ANTALYA
Śniadanie. Wykwaterowanie i przejazd na lotnisko w Antalyi. Bezpośredni przelot do Polski.

ŚWIADCZENIA: 11 noclegów w hotelach*** w miastach lub okolicy miast: 4 w Antalyi, 1 w Efezie, 1 w Pergamonie, 2 w Stambule, 1 w Ankarze, 2 w Kapadocji; 2-os. pokoje (możliwość 1 dostawki) z łazienkami, klimatyzowane • wyżywienie: 11 śniadań, 11 kolacji • przelot • przejazdy autokarem • opieka licencjonowanego przewodnika • ubezpieczenie KL i NW

UWAGI:
 1. Obowiązkowe opłaty na miejscu: bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, rejs po Bosforze, "Turecka Noc", przeprawa promowa przez cieśninę Dardanele, audio guide: ok. 205 EUR (dzieci do 12 lat – 50% zniżki), napiwki: ok. 18 EUR/os.
 2. Wizy: są wymagane; wiza turystyczna ważna jest 90 dni przez okres 180 dni (wiza uprawnia do wielokrotnego przekraczania granicy). Paszport musi być ważny przy wjeździe 60 dni od daty wygaśnięcia wizy i posiadać min. jedną wolną stronę. Wizę można uzyskać: za pośrednictwem B.P. ITAKA (najpóźniej na 4 dni przed wylotem): 99 PLN/os. lub przez platformę internetową E-visa: 20 USD/os.
 3. Opłaty fakultatywne: Stambuł nocą: ok. 25 EUR, lot balonem nad Kapadocją: ok. 175 EUR, od 1.09.2019 r.: ok. 200 EUR, Rejs po rzece Manavgat: ok. 35 EUR.
 4. Podczas święta Kurban Bajram niektóre obiekty muzealne i meczety są zamknięte dla zwiedzających.
Położenie na mapie
Opinie klientów
5.4/6
Ogólna ocena
z 120 opinii
99%
klientów wystawiło opinię dobrą lub bardzo dobrą
99%
klientów wystawiło opinię dobrą lub bardzo dobrą

Klienci doceniają m.in:

 • Program wycieczki/trasę
 • Standard autokaru
 • Komfort podróży
5/6
41-50 lat, ze znajomymi lipiec 2019
Wycieczka prawie doskonała. Polecam.... rozwiń
Wycieczka prawie doskonała. Polecam....
 • 6
 • 4
 • 4
 • 6
 • 5
zwiń
5/6
50+ lat, z partnerem/ką lipiec 2019
Trasa wycieczki b.dobrze pomyślana. Transfer b.poprawny dzięki profesjonalnemu zachowaniu kierowcy i jego spokojnej bezpiecznej jeździe. Udana impreza rozwiń
Trasa wycieczki b.dobrze pomyślana. Transfer b.poprawny dzięki profesjonalnemu zachowaniu kierowcy i jego spokojnej bezpiecznej jeździe. Udana impreza
 • 6
 • 5
 • 5
 • 5
 • 5
zwiń
6/6
50+ lat, z partnerem/ką lipiec 2019
Wycieczka spełniła moje oczekiwania co do miejsc, które zostały zaplanowane. Pilot Hassan to miły moduły człowiek, który przekazał nam wiele cennych informacji. Jego bardzo dobra znajomość (...) rozwiń
Wycieczka spełniła moje oczekiwania co do miejsc, które zostały zaplanowane. Pilot Hassan to miły moduły człowiek, który przekazał nam wiele cennych informacji. Jego bardzo dobra znajomość historii, jak również wiedza na tematy współczesne pozwoliłem y nam poznać i odkryć Turcję. Opowieści Hasana były też wzbogacane o kosztowanie miejscowych smakołyków co dodatkowo przyczynia się do lepszego poznania i zapamiętania informacji o odwiedzanych miejscach. Z wielką sympatią wspominam też kierowcę naszego autokaru, który zawsze z uśmiechem witał nas kazdego dnia w autokarze. Z pełną odpowiedzialnością pełnił swoją rolę, pokonując szczęśliwie całą trasę naszej wycieczki. Wycieczka dobrze zorganizowana z kompetentnym pilotem. Zrealizowana zgodnie z opisem.
 • 6
 • 4
 • 4
 • 5
 • 5
zwiń
3/6
41-50 lat, z partnerem/ką lipiec 2019
Program rewelacyjny.Zobaczyliśmy ciekawe miejsca. Pilot i kierowca rewelacja. Pilot nadganiał wszystkie niedociągnięcia!!!! Natomiast kilka spraw organizacyjnych trzeba dograć. np. Dostaliśmy (...) rozwiń
Program rewelacyjny.Zobaczyliśmy ciekawe miejsca. Pilot i kierowca rewelacja. Pilot nadganiał wszystkie niedociągnięcia!!!! Natomiast kilka spraw organizacyjnych trzeba dograć. np. Dostaliśmy stare słuchawki - brudne! przy systemie tour guide, który też nie dział.Po drugie nie wszystkie osoby były na listach (np. na liście w busie na lotnisko). Kiepsko również że osoby które razem jechały musiały w autokarze siedzieć osobno. Bo miejsca w autokarze nie były przydzielane. Natomiast ostatni hotel na dwudniowym pobycie porażka. daleko od plaży i daleko od centrum. Hotel niby posiada swoja plażę ale dla 40 chętnych podstawiono jeden bus - 8 osobowy. A później kierowca robił łaskę że odwiezie ludzi do hotelu. Wybór hotelu beznadziejny - szkoda tych dni.
 • 6
 • 5
 • 4
 • 6
 • 6
zwiń
5/6
50+ lat, z partnerem/ką lipiec 2019
Wycieczka bardzo udana, zobaczyłam dużo ciekawych, historycznych miast. Plusem noclegi w centrum Stambułu i Ankary.Przewodnik Hasan opowiadł bardzo ciekawie i o wszystkich się troszczył. Może (...) rozwiń
Wycieczka bardzo udana, zobaczyłam dużo ciekawych, historycznych miast. Plusem noclegi w centrum Stambułu i Ankary.Przewodnik Hasan opowiadł bardzo ciekawie i o wszystkich się troszczył. Może ostatni dzień pobytu- wypoczynek mógłby być na innej plaży. Ta plaża nie była zbyt dobra. Dyskonfortem było siedzenie na ostatnich fotelach w autokarze, ciągły hałas od silnika- te siedzenia powinny być wykluczone z użytkowania przez turystów. Lucyna. Wycieczkę uważam za udaną i godną polecenia.
 • 6
 • 5
 • 4
 • 1
 • 3
zwiń
6/6
50+ lat, z partnerem/ką czerwiec 2019
brak opisu rozwiń
brak opisu
 • 6
 • 5
 • 5
 • 5
 • 5
zwiń
6/6
41-50 lat, ze znajomymi czerwiec 2019
Świetnie zorganizowana wycieczka, fantastyczny przewodnik, który w sposób bardzo przystępny i z poczuciem humoru przekazywał informacje dotyczące kultury i zwyczajów panujących w Turcji jak (...) rozwiń
Świetnie zorganizowana wycieczka, fantastyczny przewodnik, który w sposób bardzo przystępny i z poczuciem humoru przekazywał informacje dotyczące kultury i zwyczajów panujących w Turcji jak również posiadał dużą wiedzę na temat miejsc, które zwiedzaliśmy. Polecam wszystkim wycieczkę. Wycieczka miała bardzo bogaty program i wymagający dosyć dużej sprawności fizycznej co dla osób starszych mogło być wyzwaniem. Jednak dla osób, które chciały zobaczyć najważniejsze miejsca Turcji stanowi bardzo dobrą ofertę. Fantastyczny przewodnik, niekonfliktowy, dbający o potrzeby uczestników wycieczki z dużą wiedzą merytoryczną. Najlepsze wycieczka na jakiej byłam.
 • 6
 • 5
 • 6
 • 6
 • 6
zwiń
6/6
50+ lat, z partnerem/ką czerwiec 2019
Była to jedna z najlepiej ocenianych przez nas wycieczek objazdowych odbytych przez nas w różnych rejonach świata. Byliśmy w pełni usatysfakcjonowani.Autokar bardzo wygodny. Kierowca Pan SONER (...) rozwiń
Była to jedna z najlepiej ocenianych przez nas wycieczek objazdowych odbytych przez nas w różnych rejonach świata. Byliśmy w pełni usatysfakcjonowani.Autokar bardzo wygodny. Kierowca Pan SONER doskonale prowadzący swój pojazd łącznie z obsługą chłodzenia i dystrybucji napojów w tym wody butelkowanej bez ograniczeń, bardzo przydatnej w warunkach letnich. Przewodnik Pan UTKU, TUREK którego serdecznie POZDRAWIAMY,dobrze posługujący się językiem polskim, znający doskonale swój kraj i potrafiący przekazać swoją wiedzę w sposób zaciekawiający słuchaczy, z dużą dozą dowcipu i humoru, dzięki czemu wszystkie dni objazdu minęły w duchu fantastycznej przygody. Wszystkie hotele podczas naszego objazdu posiadały dobry standard łącznie z dostepem do internetu za wyjątkiem ostatniego hotelu w Antaly "Azuu Butique Hotel", gdzie nie było wind i kuchnia niedostosowana do obsługi dużej grupy osób, w naszym przypadku 40. Kapadocja i lot balonem był wspaniałym uwieńczeniem całej doskonałej wycieczki.
 • 6
 • 6
 • 6
 • 6
 • 6
zwiń
6/6
31-40 lat, z partnerem/ką czerwiec 2019
Wspaniała wycieczka z cudownym przewodnikiem. Wyjazd intensywny, ale bardzo dużo zobaczyliśmy i zwiedziliśmy. Dzięki takiej wycieczce można naprawdę poznać prawdziwą Turcję i poznać jej (...) rozwiń
Wspaniała wycieczka z cudownym przewodnikiem. Wyjazd intensywny, ale bardzo dużo zobaczyliśmy i zwiedziliśmy. Dzięki takiej wycieczce można naprawdę poznać prawdziwą Turcję i poznać jej najważniejsze zabytki i miejsca. Cudownie spędzony czas, naprawdę warto się wybrać na tego typu wakacje. Przewodnik Utku Eren bardzo kompetentny z dużą wiedzą i ogromnym poczuciem humoru. Swoim śmiechem zarażał wszystkich. Cudownie potrafił wszystko zorganizować i poukładać. Sytuacje trudniejsze umiał bardzo szybko wyjaśnić. Z własnej inicjatywy pokazywał dużo więcej miejsc, niż było ujęte w programie. Dotrzymywał każdej obietnicy, był bardzo słowny. Bardzo wygodny autokar, co na dłuższych przejazdach było bardzo istotne. Do tego wspaniały kierowca Soner. Jedynym minusem wycieczki był ostatni hotel w Antalyi - Azuu Boutique Hotel. Obsługa bardzo nieuprzejma i arogancka. Brak windy w hotelu i lampy w pokojach. Jedzenie, mimo iż w formie bufetu, wydzielane. Obsługa patrzyła wręcz każdemu na talerz.
 • 6
 • 5
 • 5
 • 6
 • 6
zwiń
6/6
50+ lat, ze znajomymi czerwiec 2019
Moja wycieczka była jedną z najwspanialszych, dobrze zorganizowana, hotele jak na objazdówke dość dobre, posiłki dobre, najlepszy pod każdym względem był w Kapadocji rozwiń
Moja wycieczka była jedną z najwspanialszych, dobrze zorganizowana, hotele jak na objazdówke dość dobre, posiłki dobre, najlepszy pod każdym względem był w Kapadocji
 • 6
 • 4
 • 5
 • 4
 • 5
zwiń
5/6
50+ lat, ze znajomymi czerwiec 2019
Jedna z najlepszych wycieczek w jakiej braliśmuly udział. Utku Eren najwspanialszy przewodnik, jakiego do tej pory dane nam było spotkać. Inteligentny, elokwentny stale doskonalący język polski, (...) rozwiń
Jedna z najlepszych wycieczek w jakiej braliśmuly udział. Utku Eren najwspanialszy przewodnik, jakiego do tej pory dane nam było spotkać. Inteligentny, elokwentny stale doskonalący język polski, umiejętnie rozwiązujący konflikty w grupie, niedający się sprowokować REWELACYJNY przewodnik. Połowa sukcesu tej wycieczki to Utku. Natomiast trasa odległości i miejsca odwiedzane na trasie przejazdu to zasługa Itaki. Rewelacja oprócz hoteli w Istambule, Ankarze i Antaly
 • 6
 • 4
 • 4
 • 6
 • 6
zwiń
6/6
50+ lat, z partnerem/ką czerwiec 2019
Ogólna ocena wycieczki bardzo dobra. Na szczególne uznanie zasługuje przewodnik pan Utku Eren, którego postawę jako człowieka oraz prace z turystami oceniamy z mężem na celująco. Życzymy (...) rozwiń
Ogólna ocena wycieczki bardzo dobra. Na szczególne uznanie zasługuje przewodnik pan Utku Eren, którego postawę jako człowieka oraz prace z turystami oceniamy z mężem na celująco. Życzymy Itace więcej tak wspaniałych pilotów. Kamila i Andrzej.
 • 6
 • 5
 • 6
 • 6
 • 6
zwiń
5/6
50+ lat, z partnerem/ką czerwiec 2019
Wycieczka bardzo fajna,spełniła moje oczekiwania. Widoki niezapomniane spelnilam swoje marzenia o zobaczeniu tego wszystkiego o czym czytalam i o czym odpowiadałam swoim uczniom. Przewodnik (...) rozwiń
Wycieczka bardzo fajna,spełniła moje oczekiwania. Widoki niezapomniane spelnilam swoje marzenia o zobaczeniu tego wszystkiego o czym czytalam i o czym odpowiadałam swoim uczniom. Przewodnik wykazał się duża znajomością tematu i potrafił wszystko bardzo dobrze zorganizować. Grupa była bardzo zdyscyplinowana więc to napewno wpłynęło na atmosferę którą była cudowna. Zawarła wiele ciekawych znajomości. Niestety ostatni hotel to porażka. Miał być super odpoczynek po ciężkiej trasie ale to nie to miejsce i obsługa, wyżywienie też najsłabsze trzeba by bylo to zmienić aby nie psuć wrażenia po calej wycieczce
 • 6
 • 4
 • 4
 • 6
 • 6
zwiń
5/6
50+ lat, sam/a czerwiec 2019
Turcja to piękny kraj.Wycieczka dobrze zorganizowana, dużo zwiedziłam ciekawych miejsc w Turcji i lot balonem nad Kapadocją spełnił moje oczekiwania.Niestety były i minusy. Pilot-polskojęzyczny (...) rozwiń
Turcja to piękny kraj.Wycieczka dobrze zorganizowana, dużo zwiedziłam ciekawych miejsc w Turcji i lot balonem nad Kapadocją spełnił moje oczekiwania.Niestety były i minusy. Pilot-polskojęzyczny Turek p.Umut mówił dużo ,powtarzając kilkukrotnie te same informacje zmieniając literówki i sens wypowiedzi.Pilot doskonale radził sobie z logistyką,był świetnie zorganizowany,ale brakowało empatii z jego strony.Zwróciłam się do pilota po wyjściu z autokaru z pytaniem gdzie znajduje się WC i w odpowiedzi usłyszałam, że 1,5 dodz temu był postój.Na ponowne pytanie otrzymałam odpowiedz,że WC jest płatne. Gdy wróciłam skwitował to słowami cyt: trzeba było tyle nie pić - pozostawiam to bez komentarza.Kiedyś spytałam się gdzie moglibyśmy zjeść prawdziwy Kebab Turecki ? w odpowiedzi usłyszałam cyt: w Polsce. Oczywiście znaleźliśmy takie miejsce w Antalyi i był pyszny.Autokar w dobrym standardzie.Turecki kierowca doskonały.Hotel a Ankarze /szczególnie łazienka/ zostawiał dużo do życzenia.Pozostałe Hotel w Kapadocji i Azzu Butikowy w Antyli ładne i czyste. Niestety w Azuu Butik Hotel już pierwszego dnia okazało się,że jeżeli nie przyjdzie się jako pierwszy to kawa i soki będą płatne na śniadanie. Jedzenie, mimo iż w formie bufetu, wydzielane jeśli coś się skończyło nie donoszono więcej.
 • 5
 • 3
 • 5
 • 5
 • 5
zwiń
6/6
31-40 lat, sam/a czerwiec 2019
Wycieczka bardzo dobrze zorganizowana, ciekawy program można było wiele zobaczyć.Fantastyczny przewodnik, posiadał dużą wiedzę. Pomimo bogatego programu i odległości do pokonania, wycieczka nie (...) rozwiń
Wycieczka bardzo dobrze zorganizowana, ciekawy program można było wiele zobaczyć.Fantastyczny przewodnik, posiadał dużą wiedzę. Pomimo bogatego programu i odległości do pokonania, wycieczka nie była męcząca, bardzo dużo czasu wolnego, nie było wczesnych wyjazdów z hotelu ani późnych powrotów.
 • 6
 • 6
 • 6
 • 6
 • 6
zwiń
4/6
50+ lat, z partnerem/ką czerwiec 2019
Wycieczka ogólnie bardzo dobra,ale godzina odlotu do Antalyi masakryczne w hotelu o godz.4 a pobudka o 6:30, jak można dobrze funkcjonować po ok 12 godzinach podróży, praktycznie bez snu.Brak (...) rozwiń
Wycieczka ogólnie bardzo dobra,ale godzina odlotu do Antalyi masakryczne w hotelu o godz.4 a pobudka o 6:30, jak można dobrze funkcjonować po ok 12 godzinach podróży, praktycznie bez snu.Brak kolacji po przylocie i brak śniadania w dniu odlotu
 • 6
 • 4
 • 4
 • 3
 • 4
zwiń
5/6
50+ lat, z partnerem/ką czerwiec 2019
Wycieczka ze strony programowej bardzo interesująca. Można zobaczyć bardzo dużo ciekawych i niepowtażalnych miejsc. rozwiń
Wycieczka ze strony programowej bardzo interesująca. Można zobaczyć bardzo dużo ciekawych i niepowtażalnych miejsc.
 • 6
 • 4
 • 4
 • 6
 • 5
zwiń
5/6
50+ lat, z partnerem/ką czerwiec 2019
Pilot-polskojęzyczny Turek trzeba uważnie i w skupieniu słuchać. Pan pilot mówił dużo ,powtarzając kilkukrotnie te same informacje.W wypowiedzi strój czy ustrój musiały znaczyć to samo.Literówki (...) rozwiń
Pilot-polskojęzyczny Turek trzeba uważnie i w skupieniu słuchać. Pan pilot mówił dużo ,powtarzając kilkukrotnie te same informacje.W wypowiedzi strój czy ustrój musiały znaczyć to samo.Literówki zmieniały sens wypowiedzi ,dlatego czy Achilles zabił,czy Achillesa zabito,to wie tylko p Umut. Ale pilot doskonale radził sobie z logistyką,był świetnie zorganizowany,ale empatii nie miał.Autokar w dobrym standardzie.Turecki kierowca doskonały.Hotele/w części objazdowej/ i posiłki mogą być.Natomiast hotel w którym byliśmy zakwaterowani po objazdówce-pomyłka.Nie dość,że oddalony od najbliższej plazy o 6 km to personel niechętny do współpracy bez znajomości jęz angielskiego włącznie z szefową hotelu.
 • 5
 • 4
 • 4
 • 5
 • 5
zwiń
6/6
50+ lat, ze znajomymi czerwiec 2019
brak opisu rozwiń
brak opisu
 • 6
 • 5
 • 6
 • 6
 • 6
zwiń
5/6
50+ lat, ze znajomymi maj 2019
Program super. Pilot bardzo dobry.Znakomicie wywiązywał się z prowadzenia wycieczki. Ostatni hotel w Antalyi w porównaniu z pozostałymi położony fatalnie. Brak dostępu do plaży daleko od (...) rozwiń
Program super. Pilot bardzo dobry.Znakomicie wywiązywał się z prowadzenia wycieczki. Ostatni hotel w Antalyi w porównaniu z pozostałymi położony fatalnie. Brak dostępu do plaży daleko od centrum. Dwa dni wypoczynku po wycieczce objazdowej zmarnowane. Zdecydowanie lepiej byłoby gdyby hotel był położony poza miastem nad morzem. Ponadto co jest nie do przyjęcia w hotelu do śniadania nie była serwowana kawa, co akurat w Turcji jest dziwne.
 • 6
 • 5
 • 5
 • 6
 • 6
zwiń
5/6
41-50 lat, sam/a maj 2019
brak opisu rozwiń
brak opisu
 • 6
 • 5
 • 5
 • 5
 • 5
zwiń
6/6
50+ lat, z partnerem/ką maj 2019
Wycieczka odbyła się w dniach 25.05-5.06 2019.Jesteśmy w pełni usatysfakcjonowani .W ofercie są wymienione najważniejsze miejsca w Turcji. Wszystko zobaczyliśmy podczas jednej podróży. Nie (...) rozwiń
Wycieczka odbyła się w dniach 25.05-5.06 2019.Jesteśmy w pełni usatysfakcjonowani .W ofercie są wymienione najważniejsze miejsca w Turcji. Wszystko zobaczyliśmy podczas jednej podróży. Nie wiedziałam ,że Turcja jest tak piękna nie tylko w zbytki klasy zerowej ale również przebogatą historię, różnorodność kulturową i krajobrazową.Polecam każdej osobie która jest wrażliwa na piękno i swego rodzaju przygodę.
 • 6
 • 5
 • 5
 • 6
 • 6
zwiń
6/6
41-50 lat, z partnerem/ką maj 2019
Witam serdecznie. Właśnie wróciliśmy z podróży po Turcji. Gwar ulicy w. Instambule, turecka tradycyjna łażnia, niezapomiany lot balonem w Kapadocji i podziemne miasta, wieczór turecki to (...) rozwiń
Witam serdecznie. Właśnie wróciliśmy z podróży po Turcji. Gwar ulicy w. Instambule, turecka tradycyjna łażnia, niezapomiany lot balonem w Kapadocji i podziemne miasta, wieczór turecki to atrakcje, których nie można zapomnieć. Ludzie w Turcji otwarci na turystów, pomocni a przy tym najwspanialszy przewodnik jaki mógł nam się trafić Ibrahim ( Ibo) z ogromną wiedzą o regionie i wspaniałą znajomością jezyka polskiego, bo należy wspomnieć, że Ibobto obywatel Turcji. Na pochwałę zasluguje również kierowca Nazmi, który wspaniale prowadził autokar i bez problemów docieraliśmy w wyznaczone nam miejsca podróży. Polecamy opiekę pilota Ibo oraz transport w wykonaniu kierowcy Nazmi. Edyta i Artur
 • 6
 • 5
 • 5
 • 6
 • 6
zwiń
6/6
50+ lat, z partnerem/ką maj 2019
Bardzo ciekawa,wiele interesujących miejsc,intensywna ( ale warto się pomęczyć ). rozwiń
Bardzo ciekawa,wiele interesujących miejsc,intensywna ( ale warto się pomęczyć ).
 • 6
 • 5
 • 6
 • 6
 • 6
zwiń
5/6
50+ lat, z partnerem/ką maj 2019
wycieczka statkiem po bosforze bez wplyniecia do zlotego rogu to duzy blad, to absolutnie musi byc, wydluzenie rejsu o max pol godziny w umowie mielismy koszt oplat za wejscia 180 (...) rozwiń
wycieczka statkiem po bosforze bez wplyniecia do zlotego rogu to duzy blad, to absolutnie musi byc, wydluzenie rejsu o max pol godziny w umowie mielismy koszt oplat za wejscia 180 EUro, pobrano od nas 205 euro, do tego lir bardzo stanial, nie widze podstaw do podwyzki oplaty za wejscia, a oczekuje wrecz cos przeciwnego zwrotu z racji zmiany kursu w ofercie fakultatywenej powinna byc wyjazd mikrobusem dla chetnych na ogladanie balonow, bez lotu, w naszzej grupie bylo sporo osob chetnych, ale zapoxno zorientowali sie goscie. widzielismy setki samochodow i mikrobusow z ogladaczami, byly nawet slubne pary w dolinie milosci pochwala dla pilota, bardzo zaangarzowany i pomocny w dniu wylotu, nawet jak wyjechalismy 16.30 przd wyjazdem powinna byc herbata, kawa i przekaska, brak tego powszechnie byl zle odbierany z powazaniem janusz i ewa
 • 6
 • 5
 • 5
 • 4
 • 4
zwiń
 • wyślij zapytanie
 • callcenter.tel_pl
 • 801 066 777
 • 77 4476 777
 • Infolinie dostępne: pn-pt 8-22 sob-ndz 9-20
arrow-rightarrow-rightclockfacebooktwitter