phone mobile mobile pin heart heart user user Biuro Podróży ITAKA Flag of Belarus airplane
> >Wyniki Wyszukiwania> >

Orient extra

Atuty oferty

 • najważniejsze miejsca Turcji podczas jednej wycieczki
 • ruiny starożytnych miast
 • Stambuł – największe miasto Turcji
 • rejs statkiem po cieśninie Bosfor
 • "Turecka Noc" w jaskini w Kapadocji
 • zwiedzanie podziemnego miasta w Kaymaki
 • dwa posiłki dziennie w cenie
 • przeprawa promowa przez cieśninę Dardanele

Orient extra Kod: AYTEXTR

Trasa
3 089PLN
Dorośli: 2 2 posiłki So 31.08 – Śr 11.09.19 (12 dni)
Itaka
Turcja

Orient extra

Kod: AYTEXTR
Opis

1. DZIEŃ. ANTALYA
Zbiórka uczestników na lotnisku. Bezpośredni przelot do ANTALYI. Transfer do hotelu. Zakwaterowanie, kolacja i nocleg.

2. DZIEŃ. PAMUKKALE – HIERAPOLIS (trasa: ok. 430 km)
Śniadanie. Przejazd do PAMUKKALE, zwanego bawełnianą twierdzą, jednego z najwspanialszych cudów natury. Spacer po białych wapiennych tarasach, wpisanych na listę UNESCO. Zwiedzanie ruin HIERAPOLIS, miasta założonego w II w. p.n.e. przez władcę Pergamonu Eumenesa II, gdzie do dziś w bardzo dobrym stanie zachował się teatr. Przejazd do hotelu w okolicy Efezu. Zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

3. DZIEŃ. EFEZ – SELCUK – PERGAMON (trasa: ok. 180 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie. Zwiedzanie EFEZU, jednego z największych i najlepiej zachowanych starożytnych miast. Zwiedzanie ruin miasta, m.in. Droga Arkadyjska, biblioteka Celsusa, teatr, łaźnie, liczne świątynie i budynki użyteczności publicznej. Przejazd do SELCUK, zwiedzanie domu, obecnie przekształconego w kaplicę. Według wierzeń, właśnie tam ostatnie lata życia spędziła Matka Boska. Przejazd do PERGAMONU – jednego z najsławniejszych miast starożytnego świata, które było ważnym ośrodkiem kultury, handlu i medycyny w rejonie Morza Śródziemnego. Zwiedzanie imponujących ruin starożytnego miasta: Akropol i Asklepiejon. Przejazd do hotelu w okolicach Pergamonu. Zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

4. DZIEŃ. TROJA – STAMBUŁ (trasa: ok. 530 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie. Zwiedzanie TROI, legendarnego miasta króla Priama. Troja jest miejscem akcji homerowskiej „Iliady”, w której autor barwnie opisał losy Heleny i Parysa oraz greckich i trojańskich bohaterów. Miasto zostało zdobyte za pomocą podstępu z koniem trojańskim. Zwiedzanie słynnych ruin starożytnego miasta, wpisanych na listę UNESCO. Przeprawa promowa przez cieśninę Dardanele. Przejazd przez Trację, czyli europejską część Turcji do Stambułu – jednej z najbardziej intrygujących metropolii świata, miasta położonego na dwóch kontynentach. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja, nocleg.

5. DZIEŃ. STAMBUŁ
Śniadanie. Zwiedzanie STAMBUŁU: Hagia Sophia – Świątynia Mądrości Bożej, najsławniejsza bizantyjska budowla w Stambule, uznawana za jeden z cudów architektonicznych świata. Wizyta na starym hipodromie, z którego już blisko do Błękitnego Meczetu – najpiękniejszego i najbardziej znanego w Stambule. Meczet posiada 6 minaretów, a jego ściany pokrywa 20 tys. niebieskich fajansowych płytek. Wizyta na największym krytym targowisku świata – Wielkim Bazarze – o powierzchni 45 tys. m², gdzie w ok. 4000 sklepów można kupić niemal wszystko. Rejs statkiem po cieśninie Bosfor. Jest to najlepszy sposób na relaks i poznanie wybrzeża. Cieśnina łączy Wschód z Zachodem, do dziś ma znaczenie strategiczne, a w przeszłości była jedną z najważniejszych dróg morskich na świecie. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja. Fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): „Stambuł nocą” – wspaniała okazja, aby przekonać się, jak miasto żyje nocą. Powrót do hotelu, nocleg.

6. DZIEŃ. ANKARA (trasa: ok. 440 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie. Zwiedzanie pałacu Topkapi – imponującej rezydencji sułtanów i centrum administracyjnego przez ponad 380 lat. Przejazd do ANKARY – stolicy Turcji. W przeszłości znane z hodowli zwierząt, uprawy gruszek i winogron miasto obecnie jest istotnym ośrodkiem handlowym i przemysłowym kraju. Miasto posiada długą i barwną historię, dlatego nie brakuje w nim miejsc wartych odwiedzenia. Zwiedzanie Mauzoleum Ataturka – poświęconego twórcy współczesnego państwa tureckiego. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja, nocleg.

7. DZIEŃ. KAPADOCJA (trasa: ok. 300 km)
Śniadanie. Przejazd do KAPADOCJI słynącej z księżycowego krajobrazu, podziemnych miast i skalnych kościołów. Postój na wzgórzu Uchisar, skąd rozpościera się panoramiczny widok na Kapadocję. Wizyta w skansenie Göreme, największym i najciekawszym kompleksie skalnych kościołów wyrzeźbionych w tufie wulkanicznym. Kościoły kryją wewnątrz wspaniałe freski, w większości z XI w. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja. Wieczorem wspaniała zabawa podczas „Tureckiej Nocy” zorganizowanej w jednej z jaskiń w Kapadocji. Zabawa obejmuje bogaty program artystyczny, napoje alkoholowe i bezalkoholowe. Nocleg.

8. DZIEŃ. KAPADOCJA
Śniadanie. Czas wolny lub fakultatywnie (za dodatkową opłata na miejscu) lot balonem nad Kapadocją. Podziwianie bajkowego krajobrazu z góry. Zwiedzanie podziemnego miasta w Kaymakli sięgającego 35 m w dół, powstałego ok. IV w. p.n.e. Składają się z blisko stu tuneli, w których można odnaleźć mieszkania, kuchnie, spiżarnie, kościoły, stajnie, które zostały wydrążone w skałach wulkanicznych. Wnętrze zaskakuje znakomitą wentylacją, nawet na najniższych poziomach. Powrót do hotelu, kolacja i nocleg.

9. DZIEŃ. KONYA – ANTALYA (trasa: ok. 540 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do KONYI, jednej z najbardziej religijnych i konserwatywnych miejscowości w Turcji, gdzie powstał zakon tańczących derwiszów. Charakterystyczną cechą członków zakonu jest umiejętność medytacji w ruchu. Zwiedzanie muzeum Mevlany – założyciela zakonu. W muzeum znajduje się ponad 30 tysięcy rękopisów sięgających czasów klasztornej biblioteki, a także dywany i kilimy z okresu XIII-XVIII wieku. Przejazd do ANTALYI. Zakwaterowanie, kolacja i nocleg.

10. DZIEŃ. ANTALYA
Śniadanie. Czas wolny na wypoczynek. Możliwość skorzystania z wycieczki fakultatywnej (za dodatkową opłatą na miejscu): „Rejs po rzece Manavgat", podczas której można zobaczyć wspaniałe wodospady na rzece Manavgat i odwiedzić lokalny bazar. Obiad w cenie rejsu. Powrót do hotelu, kolacja i nocleg.

11. DZIEŃ. ANTALYA
Śniadanie. Czas wolny na wypoczynek. Kolacja i nocleg.

12. DZIEŃ. ANTALYA
Śniadanie. Wykwaterowanie i przejazd na lotnisko w Antalyi. Bezpośredni przelot do Polski.

11 noclegów w hotelach*** w miastach lub okolicy miast: 4 w Antalyi, 1 w Efezie, 1 w Pergamonie, 2 w Stambule, 1 w Ankarze, 2 w Kapadocji; 2-os. pokoje (możliwość 1 dostawki) z łazienkami, klimatyzowane • wyżywienie: 11 śniadań, 11 kolacji • przelot • przejazdy autokarem • opieka licencjonowanego przewodnika • ubezpieczenie KL i NW

 1. Obowiązkowa dopłata do usługi Rozkład Premium (dot. wybranych rozkładów lotów)/os.: 60 PLN.
 2. Obowiązkowe opłaty na miejscu: bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, rejs po Bosforze, "Turecka Noc", przeprawa promowa przez cieśninę Dardanele, audio guide: ok. 205 EUR (dzieci do 12 lat – 50% zniżki), napiwki: ok. 18 EUR/os.
 3. Wizy: są wymagane; wiza turystyczna ważna jest 90 dni przez okres 180 dni (wiza uprawnia do wielokrotnego przekraczania granicy). Paszport musi być ważny przy wjeździe 60 dni od daty wygaśnięcia wizy i posiadać min. jedną wolną stronę. Wizę można uzyskać: za pośrednictwem B.P. ITAKA (najpóźniej na 4 dni przed wylotem): 99 PLN/os. lub przez platformę internetową E-visa: 20 USD/os.
 4. Opłaty fakultatywne: Stambuł nocą: ok. 25 EUR, lot balonem nad Kapadocją: ok. 175 EUR, Rejs po rzece Manavgat: ok. 35 EUR.
 5. Podczas święta Kurban Bajram niektóre obiekty muzealne i meczety są zamknięte dla zwiedzających.

5.4/6
100% klientów wystawiło opinię dobrą lub bardzo dobrą

Klienci doceniają:

 • Program wycieczki/trasę
 • Standard autokaru
 • Komfort podróży
Informacje o regionie
O regionie

Turcja

Fascynująca kraina pełna niezwykłych krajobrazów, światowej klasy zabytków, starożytnych metropolii i biblijnych miast. Niezliczona ilość barw, niezapomniane zapachy, oświetlone wieże minaretów, tysiące świecidełek połyskujących nie tylko na bazarze w słynnym Istambule, wprowadzają turystów w magiczny świat Orientu.

Położenie na mapie Trasa

Antalya • Pamukkale • Hierapolis • Efez • Selcuk • Pergamon • Troja • Stambuł • Ankara • Kapadocja • Konya • Antalya

Orient extra to rozszerzenie znanego od lat programu ITAKI Orient Express. Wyjątkowa okazja do zapoznania się z najciekawszymi miejscami Turcji. Każdy dzień przynosi nowe, niezapomniane, orientalne doznania. Na początek Pamukkale – czyli bawełniana twierdza, wpisane na listę UNESCO ze względu na niezwykłe śnieżnobiałe wapienne tarasy. Następnie Efez – jedno z największych i najlepiej zachowanych starożytnych miast. W programie również mityczna Troja – miejsce słynnej starożytnej wojny, opisane przez Homera w Iliadzie. Następnie Stambuł – miasto na granicy dwóch kontynentów, o wpływie wielu kultur i religii. Wycieczka kończy się w malowniczej Kapadocji o księżycowym krajobrazie z wykutymi w skałach domami i kościołami. Unikalny program umożliwia zwiedzanie podziemnego miasta w Kaymakli. Na koniec kilka dni odpoczynku i relaksu na Riwierze Tureckiej. Wszystko to i jeszcze więcej podczas starannie rozplanowanych 12 dni. Trasa w Turcji: ok. 2420 km.

PLAN WYCIECZKI
1. DZIEŃ. ANTALYA
Zbiórka uczestników na lotnisku. Bezpośredni przelot do ANTALYI. Transfer do hotelu. Zakwaterowanie, kolacja i nocleg.
2. DZIEŃ. PAMUKKALE – HIERAPOLIS (trasa: ok. 430 km)
Śniadanie. Przejazd do PAMUKKALE, zwanego bawełnianą twierdzą, jednego z najwspanialszych cudów natury. Spacer po białych wapiennych tarasach, wpisanych na listę UNESCO. Zwiedzanie ruin HIERAPOLIS, miasta założonego w II w. p.n.e. przez władcę Pergamonu Eumenesa II, gdzie do dziś w bardzo dobrym stanie zachował się teatr. Przejazd do hotelu w okolicy Efezu. Zakwaterowanie, kolacja, nocleg.
3. DZIEŃ. EFEZ – SELCUK – PERGAMON (trasa: ok. 180 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie. Zwiedzanie EFEZU, jednego z największych i najlepiej zachowanych starożytnych miast. Zwiedzanie ruin miasta, m.in. Droga Arkadyjska, biblioteka Celsusa, teatr, łaźnie, liczne świątynie i budynki użyteczności publicznej. Przejazd do SELCUK, zwiedzanie domu, obecnie przekształconego w kaplicę. Według wierzeń, właśnie tam ostatnie lata życia spędziła Matka Boska. Przejazd do PERGAMONU – jednego z najsławniejszych miast starożytnego świata, które było ważnym ośrodkiem kultury, handlu i medycyny w rejonie Morza Śródziemnego. Zwiedzanie imponujących ruin starożytnego miasta: Akropol i Asklepiejon. Przejazd do hotelu w okolicach Pergamonu. Zakwaterowanie, kolacja, nocleg.
4. DZIEŃ. TROJA – STAMBUŁ (trasa: ok. 530 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie. Zwiedzanie TROI, legendarnego miasta króla Priama. Troja jest miejscem akcji homerowskiej „Iliady”, w której autor barwnie opisał losy Heleny i Parysa oraz greckich i trojańskich bohaterów. Miasto zostało zdobyte za pomocą podstępu z koniem trojańskim. Zwiedzanie słynnych ruin starożytnego miasta, wpisanych na listę UNESCO. Przeprawa promowa przez cieśninę Dardanele. Przejazd przez Trację, czyli europejską część Turcji do Stambułu – jednej z najbardziej intrygujących metropolii świata, miasta położonego na dwóch kontynentach. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja, nocleg.
5. DZIEŃ. STAMBUŁ
Śniadanie. Zwiedzanie STAMBUŁU: Hagia Sophia – Świątynia Mądrości Bożej, najsławniejsza bizantyjska budowla w Stambule, uznawana za jeden z cudów architektonicznych świata. Wizyta na starym hipodromie, z którego już blisko do Błękitnego Meczetu – najpiękniejszego i najbardziej znanego w Stambule. Meczet posiada 6 minaretów, a jego ściany pokrywa 20 tys. niebieskich fajansowych płytek. Wizyta na największym krytym targowisku świata – Wielkim Bazarze – o powierzchni 45 tys. m², gdzie w ok. 4000 sklepów można kupić niemal wszystko. Rejs statkiem po cieśninie Bosfor. Jest to najlepszy sposób na relaks i poznanie wybrzeża. Cieśnina łączy Wschód z Zachodem, do dziś ma znaczenie strategiczne, a w przeszłości była jedną z najważniejszych dróg morskich na świecie. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja. Fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): „Stambuł nocą” – wspaniała okazja, aby przekonać się, jak miasto żyje nocą. Powrót do hotelu, nocleg.
6. DZIEŃ. ANKARA (trasa: ok. 440 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie. Zwiedzanie pałacu Topkapi – imponującej rezydencji sułtanów i centrum administracyjnego przez ponad 380 lat. Przejazd do ANKARY – stolicy Turcji. W przeszłości znane z hodowli zwierząt, uprawy gruszek i winogron miasto obecnie jest istotnym ośrodkiem handlowym i przemysłowym kraju. Miasto posiada długą i barwną historię, dlatego nie brakuje w nim miejsc wartych odwiedzenia. Zwiedzanie Mauzoleum Ataturka – poświęconego twórcy współczesnego państwa tureckiego. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja, nocleg.
7. DZIEŃ. KAPADOCJA (trasa: ok. 300 km)
Śniadanie. Przejazd do KAPADOCJI słynącej z księżycowego krajobrazu, podziemnych miast i skalnych kościołów. Postój na wzgórzu Uchisar, skąd rozpościera się panoramiczny widok na Kapadocję. Wizyta w skansenie Göreme, największym i najciekawszym kompleksie skalnych kościołów wyrzeźbionych w tufie wulkanicznym. Kościoły kryją wewnątrz wspaniałe freski, w większości z XI w. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja. Wieczorem wspaniała zabawa podczas „Tureckiej Nocy” zorganizowanej w jednej z jaskiń w Kapadocji. Zabawa obejmuje bogaty program artystyczny, napoje alkoholowe i bezalkoholowe. Nocleg.
8. DZIEŃ. KAPADOCJA
Śniadanie. Czas wolny lub fakultatywnie (za dodatkową opłata na miejscu) lot balonem nad Kapadocją. Podziwianie bajkowego krajobrazu z góry. Zwiedzanie podziemnego miasta w Kaymakli sięgającego 35 m w dół, powstałego ok. IV w. p.n.e. Składają się z blisko stu tuneli, w których można odnaleźć mieszkania, kuchnie, spiżarnie, kościoły, stajnie, które zostały wydrążone w skałach wulkanicznych. Wnętrze zaskakuje znakomitą wentylacją, nawet na najniższych poziomach. Powrót do hotelu, kolacja i nocleg.
9. DZIEŃ. KONYA – ANTALYA (trasa: ok. 540 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do KONYI, jednej z najbardziej religijnych i konserwatywnych miejscowości w Turcji, gdzie powstał zakon tańczących derwiszów. Charakterystyczną cechą członków zakonu jest umiejętność medytacji w ruchu. Zwiedzanie muzeum Mevlany – założyciela zakonu. W muzeum znajduje się ponad 30 tysięcy rękopisów sięgających czasów klasztornej biblioteki, a także dywany i kilimy z okresu XIII-XVIII wieku. Przejazd do ANTALYI. Zakwaterowanie, kolacja i nocleg.
10. DZIEŃ. ANTALYA
Śniadanie. Czas wolny na wypoczynek. Możliwość skorzystania z wycieczki fakultatywnej (za dodatkową opłatą na miejscu): „Rejs po rzece Manavgat", podczas której można zobaczyć wspaniałe wodospady na rzece Manavgat i odwiedzić lokalny bazar. Obiad w cenie rejsu. Powrót do hotelu, kolacja i nocleg.
11. DZIEŃ. ANTALYA
Śniadanie. Czas wolny na wypoczynek. Kolacja i nocleg.
12. DZIEŃ. ANTALYA
Śniadanie. Wykwaterowanie i przejazd na lotnisko w Antalyi. Bezpośredni przelot do Polski.

ŚWIADCZENIA: 11 noclegów w hotelach*** w miastach lub okolicy miast: 4 w Antalyi, 1 w Efezie, 1 w Pergamonie, 2 w Stambule, 1 w Ankarze, 2 w Kapadocji; 2-os. pokoje (możliwość 1 dostawki) z łazienkami, klimatyzowane • wyżywienie: 11 śniadań, 11 kolacji • przelot • przejazdy autokarem • opieka licencjonowanego przewodnika • ubezpieczenie KL i NW

UWAGI:
 1. Obowiązkowa dopłata do usługi Rozkład Premium (dot. wybranych rozkładów lotów)/os.: 60 PLN.
 2. Obowiązkowe opłaty na miejscu: bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, rejs po Bosforze, "Turecka Noc", przeprawa promowa przez cieśninę Dardanele, audio guide: ok. 205 EUR (dzieci do 12 lat – 50% zniżki), napiwki: ok. 18 EUR/os.
 3. Wizy: są wymagane; wiza turystyczna ważna jest 90 dni przez okres 180 dni (wiza uprawnia do wielokrotnego przekraczania granicy). Paszport musi być ważny przy wjeździe 60 dni od daty wygaśnięcia wizy i posiadać min. jedną wolną stronę. Wizę można uzyskać: za pośrednictwem B.P. ITAKA (najpóźniej na 4 dni przed wylotem): 99 PLN/os. lub przez platformę internetową E-visa: 20 USD/os.
 4. Opłaty fakultatywne: Stambuł nocą: ok. 25 EUR, lot balonem nad Kapadocją: ok. 175 EUR, Rejs po rzece Manavgat: ok. 35 EUR.
 5. Podczas święta Kurban Bajram niektóre obiekty muzealne i meczety są zamknięte dla zwiedzających.
Położenie na mapie
Opinie klientów
5.4/6
Ogólna ocena
z 103 opinie
100%
klientów wystawiło opinię dobrą lub bardzo dobrą
100%
klientów wystawiło opinię dobrą lub bardzo dobrą

Klienci doceniają m.in:

 • Program wycieczki/trasę
 • Standard autokaru
 • Komfort podróży
5/6
50+ lat, z partnerem/ką czerwiec 2019
Wycieczka ze strony programowej bardzo interesująca. Można zobaczyć bardzo dużo ciekawych i niepowtażalnych miejsc. rozwiń
Wycieczka ze strony programowej bardzo interesująca. Można zobaczyć bardzo dużo ciekawych i niepowtażalnych miejsc.
 • 6
 • 4
 • 4
 • 6
 • 5
zwiń
5/6
50+ lat, z partnerem/ką czerwiec 2019
Pilot-polskojęzyczny Turek trzeba uważnie i w skupieniu słuchać. Pan pilot mówił dużo ,powtarzając kilkukrotnie te same informacje.W wypowiedzi strój czy ustrój musiały znaczyć to samo.Literówki (...) rozwiń
Pilot-polskojęzyczny Turek trzeba uważnie i w skupieniu słuchać. Pan pilot mówił dużo ,powtarzając kilkukrotnie te same informacje.W wypowiedzi strój czy ustrój musiały znaczyć to samo.Literówki zmieniały sens wypowiedzi ,dlatego czy Achilles zabił,czy Achillesa zabito,to wie tylko p Umut. Ale pilot doskonale radził sobie z logistyką,był świetnie zorganizowany,ale empatii nie miał.Autokar w dobrym standardzie.Turecki kierowca doskonały.Hotele/w części objazdowej/ i posiłki mogą być.Natomiast hotel w którym byliśmy zakwaterowani po objazdówce-pomyłka.Nie dość,że oddalony od najbliższej plazy o 6 km to personel niechętny do współpracy bez znajomości jęz angielskiego włącznie z szefową hotelu.
 • 5
 • 4
 • 4
 • 5
 • 5
zwiń
6/6
50+ lat, ze znajomymi czerwiec 2019
brak opisu rozwiń
brak opisu
 • 6
 • 5
 • 6
 • 6
 • 6
zwiń
5/6
50+ lat, ze znajomymi maj 2019
Program super. Pilot bardzo dobry.Znakomicie wywiązywał się z prowadzenia wycieczki. Ostatni hotel w Antalyi w porównaniu z pozostałymi położony fatalnie. Brak dostępu do plaży daleko od (...) rozwiń
Program super. Pilot bardzo dobry.Znakomicie wywiązywał się z prowadzenia wycieczki. Ostatni hotel w Antalyi w porównaniu z pozostałymi położony fatalnie. Brak dostępu do plaży daleko od centrum. Dwa dni wypoczynku po wycieczce objazdowej zmarnowane. Zdecydowanie lepiej byłoby gdyby hotel był położony poza miastem nad morzem. Ponadto co jest nie do przyjęcia w hotelu do śniadania nie była serwowana kawa, co akurat w Turcji jest dziwne.
 • 6
 • 5
 • 5
 • 6
 • 6
zwiń
5/6
41-50 lat, sam/a maj 2019
brak opisu rozwiń
brak opisu
 • 6
 • 5
 • 5
 • 5
 • 5
zwiń
6/6
50+ lat, z partnerem/ką maj 2019
Wycieczka odbyła się w dniach 25.05-5.06 2019.Jesteśmy w pełni usatysfakcjonowani .W ofercie są wymienione najważniejsze miejsca w Turcji. Wszystko zobaczyliśmy podczas jednej podróży. Nie (...) rozwiń
Wycieczka odbyła się w dniach 25.05-5.06 2019.Jesteśmy w pełni usatysfakcjonowani .W ofercie są wymienione najważniejsze miejsca w Turcji. Wszystko zobaczyliśmy podczas jednej podróży. Nie wiedziałam ,że Turcja jest tak piękna nie tylko w zbytki klasy zerowej ale również przebogatą historię, różnorodność kulturową i krajobrazową.Polecam każdej osobie która jest wrażliwa na piękno i swego rodzaju przygodę.
 • 6
 • 5
 • 5
 • 6
 • 6
zwiń
6/6
41-50 lat, z partnerem/ką maj 2019
Witam serdecznie. Właśnie wróciliśmy z podróży po Turcji. Gwar ulicy w. Instambule, turecka tradycyjna łażnia, niezapomiany lot balonem w Kapadocji i podziemne miasta, wieczór turecki to (...) rozwiń
Witam serdecznie. Właśnie wróciliśmy z podróży po Turcji. Gwar ulicy w. Instambule, turecka tradycyjna łażnia, niezapomiany lot balonem w Kapadocji i podziemne miasta, wieczór turecki to atrakcje, których nie można zapomnieć. Ludzie w Turcji otwarci na turystów, pomocni a przy tym najwspanialszy przewodnik jaki mógł nam się trafić Ibrahim ( Ibo) z ogromną wiedzą o regionie i wspaniałą znajomością jezyka polskiego, bo należy wspomnieć, że Ibobto obywatel Turcji. Na pochwałę zasluguje również kierowca Nazmi, który wspaniale prowadził autokar i bez problemów docieraliśmy w wyznaczone nam miejsca podróży. Polecamy opiekę pilota Ibo oraz transport w wykonaniu kierowcy Nazmi. Edyta i Artur
 • 6
 • 5
 • 5
 • 6
 • 6
zwiń
6/6
50+ lat, z partnerem/ką maj 2019
Bardzo ciekawa,wiele interesujących miejsc,intensywna ( ale warto się pomęczyć ). rozwiń
Bardzo ciekawa,wiele interesujących miejsc,intensywna ( ale warto się pomęczyć ).
 • 6
 • 5
 • 6
 • 6
 • 6
zwiń
5/6
50+ lat, z partnerem/ką maj 2019
wycieczka statkiem po bosforze bez wplyniecia do zlotego rogu to duzy blad, to absolutnie musi byc, wydluzenie rejsu o max pol godziny w umowie mielismy koszt oplat za wejscia 180 (...) rozwiń
wycieczka statkiem po bosforze bez wplyniecia do zlotego rogu to duzy blad, to absolutnie musi byc, wydluzenie rejsu o max pol godziny w umowie mielismy koszt oplat za wejscia 180 EUro, pobrano od nas 205 euro, do tego lir bardzo stanial, nie widze podstaw do podwyzki oplaty za wejscia, a oczekuje wrecz cos przeciwnego zwrotu z racji zmiany kursu w ofercie fakultatywenej powinna byc wyjazd mikrobusem dla chetnych na ogladanie balonow, bez lotu, w naszzej grupie bylo sporo osob chetnych, ale zapoxno zorientowali sie goscie. widzielismy setki samochodow i mikrobusow z ogladaczami, byly nawet slubne pary w dolinie milosci pochwala dla pilota, bardzo zaangarzowany i pomocny w dniu wylotu, nawet jak wyjechalismy 16.30 przd wyjazdem powinna byc herbata, kawa i przekaska, brak tego powszechnie byl zle odbierany z powazaniem janusz i ewa
 • 6
 • 5
 • 5
 • 4
 • 4
zwiń
5/6
41-50 lat, z partnerem/ką maj 2019
Bardzo dobry przewodnik ciekawie opowiadający o Turcji od ,kuchni’ bardzo cierpliwy i zaangażowany. Ciekawe miejsca brak poczucia ze przemierza się tak długie odcinki trasy rozwiń
Bardzo dobry przewodnik ciekawie opowiadający o Turcji od ,kuchni’ bardzo cierpliwy i zaangażowany. Ciekawe miejsca brak poczucia ze przemierza się tak długie odcinki trasy
 • 5
 • 4
 • 5
 • 5
 • 6
zwiń
6/6
50+ lat, z partnerem/ką maj 2019
Bardzo ciekawy program, który przybliżył nam historię tego kraju.Wycieczki fakultatywne dodatkowo wzbogaciły naszą wiedzę o Turcji.Przemiły przewodnik turecki bardzo ciekawie opowiadał, był (...) rozwiń
Bardzo ciekawy program, który przybliżył nam historię tego kraju.Wycieczki fakultatywne dodatkowo wzbogaciły naszą wiedzę o Turcji.Przemiły przewodnik turecki bardzo ciekawie opowiadał, był bardzo opiekuńczy, i zawsze odpowiadał wyczerpująco na nasze pytania. Jesteśmy z mężem zadowoleni, że wybraliśmy Państwa biuro. Jest to nasza druga wycieczka z Itaką. I zapewniam, że nie ostatnia.
 • 6
 • 5
 • 6
 • 6
 • 5
zwiń
6/6
50+ lat, z partnerem/ką maj 2019
Wycieczka fantastyczna Turcja urzeka swoim pięknem i historią .Organizacja wycieczki wzorowa to kolejny raz kiedy wybraliśmy się z Itaką na wycieczkę objazdową i muszę przyznać kolejny raz nie (...) rozwiń
Wycieczka fantastyczna Turcja urzeka swoim pięknem i historią .Organizacja wycieczki wzorowa to kolejny raz kiedy wybraliśmy się z Itaką na wycieczkę objazdową i muszę przyznać kolejny raz nie zawiedliśmy się.Przewodnik Hasan niezwykle sympatyczny i wysoce kompetentny o ogromnej wiedzy, świetnie się sprawdzał w swojej roli. Wycieczka pozostawiła po sobie niezapomniane wspomnienia .Gorąco polecam . Super !!!
 • 6
 • 5
 • 5
 • 6
 • 6
zwiń
6/6
20-25 lat, z partnerem/ką maj 2019
Wycieczka była bardzo udana. Hasan pilot naszej wycieczki był naprawdę świetny, potrafił dobrze wytłumaczyć historię każdego miejsca. Pokazywał nam więcej miejsc niż było w programie, był miły, (...) rozwiń
Wycieczka była bardzo udana. Hasan pilot naszej wycieczki był naprawdę świetny, potrafił dobrze wytłumaczyć historię każdego miejsca. Pokazywał nam więcej miejsc niż było w programie, był miły, pomocny i życzliwy. Autokar był bardzo dobry, posiadał WiFi, kierowca miły, pomocny z dużymi umiejętnościami, podczas jazdy z nim czuliśmy się bezpiecznie i komfortowo. Turcja i mieszkańcy pozytywnie nas zaskoczyli, zdecydowana większość znała angielski, co ułatwiało komunikację. Odwiedzanie miejsca były malownicze szczególnie Kapadocja, Pamukkale. Lot balonem pozostawił niezapomniane wrażenia. Hotele w większości były zadowalające. Gorąco polecam!. Wycieczka godna polecenia.
 • 6
 • 5
 • 5
 • 6
 • 6
zwiń
6/6
31-40 lat, z partnerem/ką maj 2019
Orient extra- jak sama nazwa mówi wycieczka extra!! Bardzo ciekawy program zrealizowany w 100%. Mogliśmy zobaczyć wspaniałe miejsca, które złożone w całość stworzyły super trasę objazdową. (...) rozwiń
Orient extra- jak sama nazwa mówi wycieczka extra!! Bardzo ciekawy program zrealizowany w 100%. Mogliśmy zobaczyć wspaniałe miejsca, które złożone w całość stworzyły super trasę objazdową. Pamukkale, Efez, Kapadocja to piękne, urokliwe miejsca do który chciałabym wrócić. Pozostałe też warte zobaczenia. Gigantyczny Stambuł, głośny, zatłoczony, ale do wytrzymania. Warunki hotelowe na jedną bądź dwie noce uważam za całkiem dobre. Rewelacyjny, opiekuńczy, troskliwy, uroczo mówiący po polsku pilot naszej wycieczki Hasan, który z pasją, zaangażowaniem przekazywał nam ogrom wiedzy którą posiada- pełen profesjonalizm Hasan . Wygodny autokar, komfort jazdy dzięki wspaniałemu, cierpliwemu kierowcy, całą trasę pokonaliśmy bez problemów. Gorąco polecam tę wycieczkę, ale tylko w towarzystwie pilota Hasana.
 • 6
 • 5
 • 5
 • 6
 • 6
zwiń
6/6
50+ lat, z partnerem/ką maj 2019
Wycieczka niesamowita i miejsca niezwykłe, ciekawie pokazane. Hasan - przewodnik naszej wycieczki, bardzo sympatyczny, uczynny i doskonale przygotowany do prowadzenia wycieczek. Posiada dużą (...) rozwiń
Wycieczka niesamowita i miejsca niezwykłe, ciekawie pokazane. Hasan - przewodnik naszej wycieczki, bardzo sympatyczny, uczynny i doskonale przygotowany do prowadzenia wycieczek. Posiada dużą wiedzę , którą potrafi ciekawie przekazać. Miejsca piękne, każde warte zwiedzenia. Pamukkale i Kapadocja - jak dla mnie clou wycieczki, lecz pozostałe miejsca - każde odrębnie warte zwiedzenia. Stambuł - gigant wytworzony przez ludzkość, miasto piękne, i niemożliwie wypchane przez ludzi, choć to był dopiero początek maja. Hotele co prawda przy drogach bądź w środku miasta, ale na jedną czy dwie noce do wytrzymania. Gorąco polecam, choć przy tych temperaturach omijałabym miesiące letnie.
 • 6
 • 5
 • 5
 • 6
 • 6
zwiń
5/6
50+ lat, z partnerem/ką wrzesień 2018
Wycieczka dobrze zorganizowana. Zwiedziliśmy ciekawe, ważniejsze miejsca Turcji, często wpisane na listę UNESCO. Nasz pilot był narodowości tureckiej, biegle mówił po polsku, jego wiedza o (...) rozwiń
Wycieczka dobrze zorganizowana. Zwiedziliśmy ciekawe, ważniejsze miejsca Turcji, często wpisane na listę UNESCO. Nasz pilot był narodowości tureckiej, biegle mówił po polsku, jego wiedza o historii Polski, o naszych zwyczajach, o historycznych związkach Polski i Turcji imponująca. Sposób oprowadzania wycieczki, przekazywania informacji o zwiedzanych obiektach - profesjonalny.
 • 5
 • 5
 • 4
 • 5
 • 5
zwiń
6/6
41-50 lat, ze znajomymi wrzesień 2018
Bardzo dobrze zorganizowana nie można się nudzić .Mielismy przewodnika Turka o imieniu a Volga był super dużo opowiadał podczas jazdy autokarem . wieczór w kapadoci połączony z impreza i (...) rozwiń
Bardzo dobrze zorganizowana nie można się nudzić .Mielismy przewodnika Turka o imieniu a Volga był super dużo opowiadał podczas jazdy autokarem . wieczór w kapadoci połączony z impreza i występami był super. ogolnie wycieczka super dużo się zwiedziło zobaczyło i to wszystko w pakiecie jesteśmy zadowoleni Jedyny minus to to ze nie było lotu balonem ale to z winy wiatru bo Volga się starał No ale natura nie dała
 • 6
 • 5
 • 3
 • 6
 • 6
zwiń
6/6
41-50 lat, z partnerem/ką wrzesień 2018
brak opisu rozwiń
brak opisu
 • 6
 • 4
 • 6
 • 6
 • 6
zwiń
6/6
50+ lat, z partnerem/ką wrzesień 2018
brak opisu rozwiń
brak opisu
 • 6
 • 6
 • 4
 • 6
 • 6
zwiń
6/6
50+ lat, z partnerem/ką wrzesień 2018
brak opisu rozwiń
brak opisu
 • 5
 • 4
 • 4
 • 4
 • 4
zwiń
6/6
50+ lat, z partnerem/ką wrzesień 2018
Dobry program, interesujący i poznawczy.Dobra organizacja.Hotele mogłyby być w cichszych miejscach. rozwiń
Dobry program, interesujący i poznawczy.Dobra organizacja.Hotele mogłyby być w cichszych miejscach.
 • 6
 • 5
 • 5
 • 6
 • 6
zwiń
6/6
50+ lat, z partnerem/ką wrzesień 2018
b,dobra rozwiń
b,dobra
 • 6
 • 4
 • 3
 • 3
 • 3
zwiń
5/6
50+ lat, z partnerem/ką wrzesień 2018
Udana wycieczka objazdowa dużo można zobaczyć rozwiń
Udana wycieczka objazdowa dużo można zobaczyć
 • 5
 • 5
 • 5
 • 5
 • 5
zwiń
5/6
50+ lat, z partnerem/ką wrzesień 2018
Program wycieczki atrakcyjny. rozwiń
Program wycieczki atrakcyjny.
 • 5
 • 3
 • 2
 • 4
 • 4
zwiń
4/6
50+ lat, z partnerem/ką wrzesień 2018
Wycieczka bardzo interesująca zwłaszcza podczas 8 dni objazdu,pilot Feyzi ciekawie przekazywał wszystkie informacje dotyczące odwiedzanych miejsc, historii i życia codziennego we współczesnej (...) rozwiń
Wycieczka bardzo interesująca zwłaszcza podczas 8 dni objazdu,pilot Feyzi ciekawie przekazywał wszystkie informacje dotyczące odwiedzanych miejsc, historii i życia codziennego we współczesnej Turcji.Ostatnie 3 dni pobytu w Antalyi, a zwłaszcza wybór hotelu w centrum miasta niezbyt udane - ponieważ według oferty miał to być wypoczynek. Uważam że bardziej odpowiedni byłby hotel bliżej morza. Nie otrzymaliśmy żadnej mapy Antalyi, tylko ustne objaśnienia dotyczące lokalizacji plaż i były problemy z jej znalezieniem.Dobrze byłoby również gdyby pilot oprowadził po najbliższej okolicy w Antalyi (starówka, plaże)
 • 5
 • 4
 • 4
 • 5
 • 6
zwiń

Sprawdź cenę

Twój wybór wczasów

Turcja

Orient extra

WYCIECZKA OBJAZDOWA
zmień wariant wakacji
 • Dojazd własny
Wybierz
Dorosły
3 089pln
Łączna kwota 6 178 pln razem
Rezerwuj
Przejdziesz do bezpiecznego procesu rezerwacji
 • wyślij zapytanie
 • callcenter.tel_pl
 • 801 066 777
 • 77 4476 777
 • Infolinie dostępne: pn-pt 8-22 sob-ndz 9-20
arrow-rightarrow-rightclockfacebooktwitter