phone mobile heart Biuro Podróży ITAKA Flag of Belarus airplane
> >Wyniki Wyszukiwania> >

W poszukiwaniu zaginionej Arki

Atuty oferty

 • najważniejsze zabytki Turcji podczas jednego wyjazdu
 • baśniowa Kapadocja
 • rejs po Eufracie
 • góra Nemrutz zagadkowymi posągami

W poszukiwaniu zaginionej Arki Kod: AYTPOSZ

Trasa
PLN
Itaka

W poszukiwaniu zaginionej Arki Kod: AYTPOSZ Turcja

Położenie na mapie Trasa

Antalya • Konya • Kapadocja • Hattusas • Amasya • Trabzon • Erzurum • Ani • Dogubeyazit • Jezioro Van • Wyspa Akdamar • Mardin • Urfa • Góra Nemrut • Eufrat • Gaziantep • Tars • Jaskinie Piekła i Nieba • Anamur • Antalya

Fascynująca różnorodność kulturowa Wschodu, niezwykłe krajobrazy, wspaniałe zabytki i biblijne miasta, gdzie czas stanął w miejscu. Znakomicie zaplanowana trasa prowadzi przez najciekawsze i najbardziej znane miejsca w Turcji. Na trasie jest bajkowa Kapadocja, Ani – dawna stolica królestwa Armenii, Hattusas – stolica tajemniczych Hetytów, której wykopaliska znajdują się na liście UNESCO, Jaskinie Piekła i Nieba, uważane w starożytności za wejście do mitycznego podziemnego świata, słone jezioro Van z turkusową wodą i góra Nemrut z zagadkowymi posągami. Ciekawe imprezy fakultatywne to znakomite uzupełnienie programu. Wycieczka kończy się krótkim relaksem w Antalyi - nadmorskim kurorcie. Zaginiona Arka może dalej spoczywa gdzieś na górze Ararat, może gdzie indziej, ale zawsze warto jej szukać. Trasa: ok. 4300 km.

Opis oferty

1. DZIEŃ. ANTALYA
Zbiórka uczestników na lotnisku. Bezpośredni przelot do Antalyi. Transfer do hotelu. W zależności od godziny przylotu: czas wolny, kolacja i nocleg.

2. DZIEŃ. KONYA – KAPADOCJA (trasa: ok. 540 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do KONYI, jednej z najbardziej religijnych i konserwatywnych miejscowości w Turcji, gdzie powstał zakon tańczących derwiszów. Zwiedzanie muzeum Mevlany - założyciela zakonu. Przejazd do KAPADOCJI. Zwiedzanie podziemnego miasta – labiryntu jaskiń, które były schronieniem dla prześladowanych chrześcijan. Fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): pokaz rytualnego tańca derwiszów. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

3. DZIEŃ. KAPADOCJA
Śniadanie. Fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): lot balonem nad Kapadocją i okazja do podziwiania baśniowego krajobrazu Kapadocji z góry. Zwiedzanie wykutych w skale kościołów wczesnochrześcijańskich w dolinach Zelve i Göreme. Wizyta w regionalnym ośrodku garncarstwa i pokaz wyrobu glinianych naczyń z czerwonej glinki. Powrót do hotelu. Fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): „Turecka Noc” z kolacją i winem, zorganizowana w jednej z jaskiń Kapadocji. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

4. DZIEŃ. HATTUSAS – AMASYA (trasa: ok. 400 km)
Wczesne śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do imponującej stolicy Hetytów – HATTUSAS. Zwiedzanie Yazilikaya – sanktuarium ze wspaniałymi galeriami płaskorzeźb z postaciami bogów z hetyckiego panteonu. Przejazd do AMASYI – starożytnej stolicy królestwa Pontu ze wspaniałymi przykładami architektury seldżuckiej i osmańskiej, gdzie urodził się wielki geograf i historyk Strabon. Zwiedzanie skalnych grobowców pontyjskich królów wykutych w ścianie klifu. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

5. DZIEŃ. TRABZON (trasa: ok. 450 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd na wschód wzdłuż malowniczego północnego wybrzeża Turcji, które zachwyca niesamowitymi krajobrazami. Ta część Turcji znana jest również z uprawy herbaty. Przejazd do TRABZONU, starożytnego portu nad Morzem Czarnym. Zwiedzanie słynnego XIII-wiecznego kościoła Hagia Sophia na szczycie nadmorskiego klifu, którego wnętrze zdobią piękne mozaiki i freski. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

6. DZIEŃ. TRABZON – ERZURM ( trasa: ok. 300 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie. Zwiedzanie w TRABZONIE klasztoru Sumela, jednej z największych atrakcji na wybrzeżu Morza Czarnego. Imponujący klasztor wykuty w skalnej półce nad doliną Altindere poświęcony jest Czarnej Madonnie. Przez stulecia jej ikona słynąca z cudów przyciągała rzesze pielgrzymów. Według legendy odnaleziono tu również ikonę wykonaną przez św. Łukasza. Przejazd do Erzurum, zimowej stolicy regionu, najwyżej położonego miasta w Turcji (1950 m n.p.m.). Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

7. DZIEŃ. ERZURM – ANI (trasa: ok. 210 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie. Zwiedzanie ERZURUM: Wielki Meczet z 1179 r. i główna atrakcja miasta – Medresa Dwóch Minaretów. Przejazd do ANI – dawnej stolicy królestwa armeńskiego. Zwiedzanie ruin średniowiecznego miasta, które kryją wspaniałe zabytki architektury kościelnej i obronnej. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

8. DZIEŃ. DOGUBEYAZIT – JEZIORO VAN – WYSPA AKDAMAR (trasa: ok. 520 km)
Wczesne śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd wzdłuż granicy z Armenią do DOGUBEYAZIT, niewielkiego miasteczka leżącego w pobliżu granicy z Iranem, skąd można podziwiać fantastyczny widok na najwyższą w Turcji górę Ararat (5122 m n.p.m.), na której szczycie według legendy osiadła arka Noego. Zwiedzanie fantazyjnego Ishakpasa Palace z XVIII w., malowniczo położonego kompleksu, w którego skład wchodzą meczet, twierdza i pałac. Przejazd wzdłuż granicy z Iranem przez wzgórze Tendürek. Postój w punkcie widokowym z przepięknym wodospadem Muradiye wpadającym do JEZIORA VAN – największego śródlądowego akwenu w Turcji i jednego z najwyżej położonych jezior na świecie. Przejazd do Van – miasta z bogatą historią, gdzie według legendy miał się znajdować biblijny Eden. Rejs na WYSPĘ AKDAMAR i zwiedzanie kościoła z X w. – jednego z najpiękniejszych przykładów ormiańskiej architektury. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

9. DZIEŃ. MARDIN (trasa: ok. 400 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do MARDINU z malowniczą tarasową zabudową. Spacer przez zatłoczone ulice i orientalne bazary. Zwiedzanie założonego w V w. Szafranowego Klasztoru, który był w przeszłości siedzibą patriarchów syryjskiego Kościoła ortodoksyjnego. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

10. DZIEŃ. URFA (trasa: ok. 270 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do URFY, miasta proroków i celu pielgrzymek, którego historia sięga 3500 lat wstecz. Według tradycji tu urodził się prorok Abraham i mieszkał przez pewien czas biblijny Hiob. Zwiedzanie kompleksu świątynnego z medresą, meczetem i jaskinią Abrahama, gdzie prawdopodobnie prorok przyszedł na świat. Fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): zwiedzanie Göbekli Tepe, stanowiska archeologicznego, w którym odkryto świątynię liczącą 12 000 lat. Sanktuarium zostało wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

11. DZIEŃ. GÓRA NEMRUT – EUFRAT (trasa: ok. 370 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd w okolicę GÓRY NEMRUT wznoszącej się na wysokość 2150 m n.p.m., na której szczycie znajdują się potężne kamienne głowy, jeden z najbardziej rozpoznawalnych zabytków wschodniej Turcji, uznany za ósmy cud świata. Ten unikatowy na skalę światową zabytek został wpisany na listę UNESCO. Wjazd na górę Nemrut minibusami i krótka wspinaczka, aby podziwiać niezapomniany widok. Fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): rejs po rzece Eufrat, jednej z dwóch rzek starożytnej Mezopotamii. Po wybudowaniu Tamy Ataturka, rzeka zatopiła okoliczne wsie, których pozostałości można oglądać z pokładu statku. Rejs obok Rumkale – twierdzy z czasów wypraw krzyżowych, wzniesionej na wysokiej skale nad Eufratem. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

12. DZIEŃ. GAZIANTEP – TARS (trasa: ok. 340 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do GAZIANTEP, jednego z najdłużej zamieszkanych miast na świecie. Zwiedzanie jednego z największych na świecie muzeum mozaik z jego imponującą kolekcją. Przejazd do TARSU, miasta, w którym przyszedł na świat św. Paweł, i zwiedzanie kościoła pod jego wezwaniem oraz przystanek przy studni, skąd będzie można zaczerpnąć świętej wody. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja, nocelg.

13. DZIEŃ. JASKINIE PIEKŁA I NIEBA – ANAMUR (trasa: ok. 500 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd i zwiedzanie JASKIŃ PIEKŁA I NIEBA słynących z pięknych wapiennych grot z ciekawymi formami skalnymi. Przejazd w okolice ANAMURU. Krótki przystanek przy twierdzy Mamure wznoszącej się malowniczo nad brzegami morza. Nakręcono tu liczne sceny do popularnych tureckich filmów. Przejazd w okolice Antalyi – jednego z najpopularniejszych kurortów na wybrzeżu Morza Śródziemnego. Zakwaterowanie, kolacja i nocleg.

14. DZIEŃ. ANTALYA
Śniadanie. Czas wolny. Kolacja, nocleg.

15. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykwaterowanie i przejazd na lotnisko w Antalyi. Bezpośredni przelot do Polski.

14 noclegów w hotelach*** w miastach lub w okolicy miast: 3 w Antalyi, 2 w Kapadocji, 1 w Amasyi, 1 w Trabzon, 1 w Erzurum, 1 w Kars, 1 w Van, 1 w Mardin, 1 w Urfie, 1 w Gaziantep, 1 w Mersin lub w Adanie; 2-os. pokoje (możliwość 1 dostawki) z łazienkami • wyżywienie: śniadania i kolacje zgodnie z programem • przelot • przejazd autokarem lub minibusem (zależnie od liczby osób) • opieka pilota • ubezpieczenie KL i NW

 1. Obowiązkowa dopłata do usługi Rozkład Premium (dot. wybranych rozkładów lotów)/os.: 60 PLN.
 2. Obowiązkowe opłaty na miejscu: bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, opieka licencjonowanego przewodnika: ok. 205 EUR (dzieci do 12 lat – 50% zniżki), napiwki: ok. 30 EUR/os.
 3. Wizy: są wymagane; wiza turystyczna ważna jest 90 dni przez okres 180 dni (wiza uprawnia do wielokrotnego przekraczania granicy). Paszport musi być ważny przy wjeździe 60 dni od daty wygaśnięcia wizy i posiadać min. jedną wolną stronę. Wizę można uzyskać: za pośrednictwem B.P. ITAKA (najpóźniej na 4 dni przed wylotem): 99 PLN/os. lub przez platformę internetową E-visa: 20 USD/os.
 4. Opłaty fakultatywne: pokaz rytualnego tańca derwiszów: ok. 19 EUR (wymagane min. 5 osób), lot balonem nad Kapadocją: ok. 175 EUR, Turecka Noc w Kapadocji: ok. 35 EUR (wymagane min. 5 osób), zwiedzanie Göbekli Tepe: ok. 25 EUR (wymagane min. 10 osób), rejs po Eufracie: ok. 27 EUR (wymagane min. 20 osób).
 5. Podczas święta Kurban Bajram niektóre obiekty muzealne i meczety są zamknięte dla zwiedzających.
5,2 / 6
96% klientów wystawiło opinię dobrą lub bardzo dobrą

Klienci doceniają:

 • Program wycieczki/trasę
 • Komfort podróży
 • Standard autokaru
Informacje o regionie

Turcja

Fascynująca kraina pełna niezwykłych krajobrazów, światowej klasy zabytków, starożytnych metropolii i biblijnych miast. Niezliczona ilość barw, niezapomniane zapachy, oświetlone wieże minaretów, tysiące świecidełek połyskujących nie tylko na bazarze w słynnym Istambule, wprowadzają turystów w magiczny świat Orientu.

PLAN WYCIECZKI
1. DZIEŃ. ANTALYA
Zbiórka uczestników na lotnisku. Bezpośredni przelot do Antalyi. Transfer do hotelu. W zależności od godziny przylotu: czas wolny, kolacja i nocleg.
2. DZIEŃ. KONYA – KAPADOCJA (trasa: ok. 540 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do KONYI, jednej z najbardziej religijnych i konserwatywnych miejscowości w Turcji, gdzie powstał zakon tańczących derwiszów. Zwiedzanie muzeum Mevlany - założyciela zakonu. Przejazd do KAPADOCJI. Zwiedzanie podziemnego miasta – labiryntu jaskiń, które były schronieniem dla prześladowanych chrześcijan. Fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): pokaz rytualnego tańca derwiszów. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.
3. DZIEŃ. KAPADOCJA
Śniadanie. Fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): lot balonem nad Kapadocją i okazja do podziwiania baśniowego krajobrazu Kapadocji z góry. Zwiedzanie wykutych w skale kościołów wczesnochrześcijańskich w dolinach Zelve i Göreme. Wizyta w regionalnym ośrodku garncarstwa i pokaz wyrobu glinianych naczyń z czerwonej glinki. Powrót do hotelu. Fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): „Turecka Noc” z kolacją i winem, zorganizowana w jednej z jaskiń Kapadocji. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.
4. DZIEŃ. HATTUSAS – AMASYA (trasa: ok. 400 km)
Wczesne śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do imponującej stolicy Hetytów – HATTUSAS. Zwiedzanie Yazilikaya – sanktuarium ze wspaniałymi galeriami płaskorzeźb z postaciami bogów z hetyckiego panteonu. Przejazd do AMASYI – starożytnej stolicy królestwa Pontu ze wspaniałymi przykładami architektury seldżuckiej i osmańskiej, gdzie urodził się wielki geograf i historyk Strabon. Zwiedzanie skalnych grobowców pontyjskich królów wykutych w ścianie klifu. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.
5. DZIEŃ. TRABZON (trasa: ok. 450 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd na wschód wzdłuż malowniczego północnego wybrzeża Turcji, które zachwyca niesamowitymi krajobrazami. Ta część Turcji znana jest również z uprawy herbaty. Przejazd do TRABZONU, starożytnego portu nad Morzem Czarnym. Zwiedzanie słynnego XIII-wiecznego kościoła Hagia Sophia na szczycie nadmorskiego klifu, którego wnętrze zdobią piękne mozaiki i freski. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.
6. DZIEŃ. TRABZON – ERZURM ( trasa: ok. 300 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie. Zwiedzanie w TRABZONIE klasztoru Sumela, jednej z największych atrakcji na wybrzeżu Morza Czarnego. Imponujący klasztor wykuty w skalnej półce nad doliną Altindere poświęcony jest Czarnej Madonnie. Przez stulecia jej ikona słynąca z cudów przyciągała rzesze pielgrzymów. Według legendy odnaleziono tu również ikonę wykonaną przez św. Łukasza. Przejazd do Erzurum, zimowej stolicy regionu, najwyżej położonego miasta w Turcji (1950 m n.p.m.). Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.
7. DZIEŃ. ERZURM – ANI (trasa: ok. 210 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie. Zwiedzanie ERZURUM: Wielki Meczet z 1179 r. i główna atrakcja miasta – Medresa Dwóch Minaretów. Przejazd do ANI – dawnej stolicy królestwa armeńskiego. Zwiedzanie ruin średniowiecznego miasta, które kryją wspaniałe zabytki architektury kościelnej i obronnej. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.
8. DZIEŃ. DOGUBEYAZIT – JEZIORO VAN – WYSPA AKDAMAR (trasa: ok. 520 km)
Wczesne śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd wzdłuż granicy z Armenią do DOGUBEYAZIT, niewielkiego miasteczka leżącego w pobliżu granicy z Iranem, skąd można podziwiać fantastyczny widok na najwyższą w Turcji górę Ararat (5122 m n.p.m.), na której szczycie według legendy osiadła arka Noego. Zwiedzanie fantazyjnego Ishakpasa Palace z XVIII w., malowniczo położonego kompleksu, w którego skład wchodzą meczet, twierdza i pałac. Przejazd wzdłuż granicy z Iranem przez wzgórze Tendürek. Postój w punkcie widokowym z przepięknym wodospadem Muradiye wpadającym do JEZIORA VAN – największego śródlądowego akwenu w Turcji i jednego z najwyżej położonych jezior na świecie. Przejazd do Van – miasta z bogatą historią, gdzie według legendy miał się znajdować biblijny Eden. Rejs na WYSPĘ AKDAMAR i zwiedzanie kościoła z X w. – jednego z najpiękniejszych przykładów ormiańskiej architektury. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.
9. DZIEŃ. MARDIN (trasa: ok. 400 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do MARDINU z malowniczą tarasową zabudową. Spacer przez zatłoczone ulice i orientalne bazary. Zwiedzanie założonego w V w. Szafranowego Klasztoru, który był w przeszłości siedzibą patriarchów syryjskiego Kościoła ortodoksyjnego. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.
10. DZIEŃ. URFA (trasa: ok. 270 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do URFY, miasta proroków i celu pielgrzymek, którego historia sięga 3500 lat wstecz. Według tradycji tu urodził się prorok Abraham i mieszkał przez pewien czas biblijny Hiob. Zwiedzanie kompleksu świątynnego z medresą, meczetem i jaskinią Abrahama, gdzie prawdopodobnie prorok przyszedł na świat. Fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): zwiedzanie Göbekli Tepe, stanowiska archeologicznego, w którym odkryto świątynię liczącą 12 000 lat. Sanktuarium zostało wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.
11. DZIEŃ. GÓRA NEMRUT – EUFRAT (trasa: ok. 370 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd w okolicę GÓRY NEMRUT wznoszącej się na wysokość 2150 m n.p.m., na której szczycie znajdują się potężne kamienne głowy, jeden z najbardziej rozpoznawalnych zabytków wschodniej Turcji, uznany za ósmy cud świata. Ten unikatowy na skalę światową zabytek został wpisany na listę UNESCO. Wjazd na górę Nemrut minibusami i krótka wspinaczka, aby podziwiać niezapomniany widok. Fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): rejs po rzece Eufrat, jednej z dwóch rzek starożytnej Mezopotamii. Po wybudowaniu Tamy Ataturka, rzeka zatopiła okoliczne wsie, których pozostałości można oglądać z pokładu statku. Rejs obok Rumkale – twierdzy z czasów wypraw krzyżowych, wzniesionej na wysokiej skale nad Eufratem. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.
12. DZIEŃ. GAZIANTEP – TARS (trasa: ok. 340 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do GAZIANTEP, jednego z najdłużej zamieszkanych miast na świecie. Zwiedzanie jednego z największych na świecie muzeum mozaik z jego imponującą kolekcją. Przejazd do TARSU, miasta, w którym przyszedł na świat św. Paweł, i zwiedzanie kościoła pod jego wezwaniem oraz przystanek przy studni, skąd będzie można zaczerpnąć świętej wody. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja, nocelg.
13. DZIEŃ. JASKINIE PIEKŁA I NIEBA – ANAMUR (trasa: ok. 500 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd i zwiedzanie JASKIŃ PIEKŁA I NIEBA słynących z pięknych wapiennych grot z ciekawymi formami skalnymi. Przejazd w okolice ANAMURU. Krótki przystanek przy twierdzy Mamure wznoszącej się malowniczo nad brzegami morza. Nakręcono tu liczne sceny do popularnych tureckich filmów. Przejazd w okolice Antalyi – jednego z najpopularniejszych kurortów na wybrzeżu Morza Śródziemnego. Zakwaterowanie, kolacja i nocleg.
14. DZIEŃ. ANTALYA
Śniadanie. Czas wolny. Kolacja, nocleg.
15. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykwaterowanie i przejazd na lotnisko w Antalyi. Bezpośredni przelot do Polski.

ŚWIADCZENIA: 14 noclegów w hotelach*** w miastach lub w okolicy miast: 3 w Antalyi, 2 w Kapadocji, 1 w Amasyi, 1 w Trabzon, 1 w Erzurum, 1 w Kars, 1 w Van, 1 w Mardin, 1 w Urfie, 1 w Gaziantep, 1 w Mersin lub w Adanie; 2-os. pokoje (możliwość 1 dostawki) z łazienkami • wyżywienie: śniadania i kolacje zgodnie z programem • przelot • przejazd autokarem lub minibusem (zależnie od liczby osób) • opieka pilota • ubezpieczenie KL i NW

UWAGI:
 1. Obowiązkowa dopłata do usługi Rozkład Premium (dot. wybranych rozkładów lotów)/os.: 60 PLN.
 2. Obowiązkowe opłaty na miejscu: bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, opieka licencjonowanego przewodnika: ok. 205 EUR (dzieci do 12 lat – 50% zniżki), napiwki: ok. 30 EUR/os.
 3. Wizy: są wymagane; wiza turystyczna ważna jest 90 dni przez okres 180 dni (wiza uprawnia do wielokrotnego przekraczania granicy). Paszport musi być ważny przy wjeździe 60 dni od daty wygaśnięcia wizy i posiadać min. jedną wolną stronę. Wizę można uzyskać: za pośrednictwem B.P. ITAKA (najpóźniej na 4 dni przed wylotem): 99 PLN/os. lub przez platformę internetową E-visa: 20 USD/os.
 4. Opłaty fakultatywne: pokaz rytualnego tańca derwiszów: ok. 19 EUR (wymagane min. 5 osób), lot balonem nad Kapadocją: ok. 175 EUR, Turecka Noc w Kapadocji: ok. 35 EUR (wymagane min. 5 osób), zwiedzanie Göbekli Tepe: ok. 25 EUR (wymagane min. 10 osób), rejs po Eufracie: ok. 27 EUR (wymagane min. 20 osób).
 5. Podczas święta Kurban Bajram niektóre obiekty muzealne i meczety są zamknięte dla zwiedzających.
Opinie klientów
5,2 / 6
Ogólna ocena
z 67 opinii
96%
klientów wystawiło opinię dobrą lub bardzo dobrą
96%
klientów wystawiło opinię dobrą lub bardzo dobrą

Klienci doceniają m.in:

 • Program wycieczki/trasę
 • Komfort podróży
 • Standard autokaru
6 / 6
50+ lat, sam/a lipiec 2015
Poza wspanialymi widokami oraz bogactwem obiektow minionych cywilizacji bardzo wielkie wrazenie I podziw wywolala na nas wszystkich nasza przewodniczka wycieczki Pani Kinga swoja niesamowita (...) rozwiń
Poza wspanialymi widokami oraz bogactwem obiektow minionych cywilizacji bardzo wielkie wrazenie I podziw wywolala na nas wszystkich nasza przewodniczka wycieczki Pani Kinga swoja niesamowita wiedza historyczna zwiedzanych obiektow,a takze codziennym zyciem mieszkancow Turcji lacznie z wiedza kulinarna I zyciem codziennym wszystkich pokolen mieszkancow. Wszystko od A do Z bylo perfekt.
 • 6
 • 5
 • 6
 • 6
 • 6
 • 6
zwiń
6 / 6
50+ lat, z partnerem/ką lipiec 2015
Wycieczka z bardzo ciekawym i interesującym programem,który został zrealizowany w 100 %. Duża w tym zasługa bardzo profesjonalnej Pani Kingi oraz jej tureckiego pomocnika Fejziego. Ich (...) rozwiń
Wycieczka z bardzo ciekawym i interesującym programem,który został zrealizowany w 100 %. Duża w tym zasługa bardzo profesjonalnej Pani Kingi oraz jej tureckiego pomocnika Fejziego. Ich wiedza i sposób jej przekazywania pozwoliły poznać historię i współczesność tej części Turcji. Na plus można zaliczyć komfortowy autokar, który w połączeniu z umiejętnościami kierowcy zmniejszył uciążliwość podróżowania związaną z ogromnym dystansem km. do pokonania.Baza hotelowa różnorodna. Obok hoteli dobrych i bardzo dobrych ( Mardin) były też takie, które nie powinny znaleźć się w ofercie: Urfa ( karaluchy i niesprawna klimatyzacja) i Van ( najzwyczajniej brudno). Fantastyczna wyprawa.Turcja wschodnia i południowa to zupełnie inny kraj niż jej zachodni odpowiednik. Piękne krajobrazy, bezkres stepów i bezcenne zabytki na wyciągnięcie ręki .To świat, w którym ludzie żyją wolniej i bardziej w zgodzie z naturą - świat, który powoli odchodzi w zapomnienie.
 • 6
 • 5
 • 5
 • 6
 • 6
 • 6
zwiń
6 / 6
31-40 lat, z partnerem/ką lipiec 2015
Bardzo dobrze zorganizowana wycieczka, bardzo ciekawy program, dobra baza hotelowa, wspaniali przewodnicy p.Kinga i p.Feyzi i oczywiście p.kierowca Mustafa |) do tego zdyscyplinowana 34-osobowa (...) rozwiń
Bardzo dobrze zorganizowana wycieczka, bardzo ciekawy program, dobra baza hotelowa, wspaniali przewodnicy p.Kinga i p.Feyzi i oczywiście p.kierowca Mustafa |) do tego zdyscyplinowana 34-osobowa grupa. To był bardzo udany urlop :)
 • 6
 • 5
 • 5
 • 5
 • 5
 • 6
zwiń
6 / 6
31-40 lat, ze znajomymi lipiec 2015
Bardzo dobrze zorganizowana impreza, pełna niezapomnianych wrażeń. Bogaty program, uzupełniony o dodatkowe, niewidoczne w katalogu atrakcje. Wspaniały fakultatywny rejs po Eufracie. (...) rozwiń
Bardzo dobrze zorganizowana impreza, pełna niezapomnianych wrażeń. Bogaty program, uzupełniony o dodatkowe, niewidoczne w katalogu atrakcje. Wspaniały fakultatywny rejs po Eufracie. Zakwaterowanie w bardzo dobrych hotelach, często czterogwiazdkowych (wyjątkiem był hotel w Urfie, gdzie był problem z klimatyzacją). Praca kierowcy, tureckiego przewodnika (mówiącego po polsku) oraz pilotki p. Kingi na najwyższym poziomie. Bardzo fajna grupa i wspaniała atmosfera.
 • 6
 • 5
 • 6
 • 6
 • 6
 • 6
zwiń
5 / 6
50+ lat, z partnerem/ką lipiec 2015
Jedynym mankamentem (!) wycieczki było nieskoordynowanie wylotu do Polski z pobytem w hotelu. Uczestnik musiał na własną rękę wykupić jedną dobę hotelową przed wylotem do Polski. To jest ten (...) rozwiń
Jedynym mankamentem (!) wycieczki było nieskoordynowanie wylotu do Polski z pobytem w hotelu. Uczestnik musiał na własną rękę wykupić jedną dobę hotelową przed wylotem do Polski. To jest ten jedyny cień, który kladzie się na organizację wyjazdu ! Wyjazd nie był wycieczką ! Wyjazd był wyprawą !!!, a każda wyprawa wymaga od jej uczestnika trochę poświęcenia. Jednak trud fizyczny poniesiony podczas tej wyprawy, nagrodzony był, dobrze opracowanym w najdrobniejszych szczegółach szczegółach programem zwiedzania. Pilot świetnie przygotowany merytorycznie. Myślę, że nie jedno Biuro Podróży mogłoby pozazdrościć tak dobrze przygotowanego pilota ! Dzięki za to !
 • 6
 • 4
 • 4
 • 4
 • 4
 • 5
zwiń
6 / 6
50+ lat, sam/a lipiec 2015
Bardzo dobra praca pilota pani Kingi, oraz przewodnika tureckiego i kierowcy, Tylko jeden hotel w Wan nie spełniał standardów rozwiń
Bardzo dobra praca pilota pani Kingi, oraz przewodnika tureckiego i kierowcy, Tylko jeden hotel w Wan nie spełniał standardów
 • 6
 • 5
 • 5
 • 6
 • 5
 • 6
zwiń
6 / 6
50+ lat, z partnerem/ką czerwiec 2015
Program wycieczki bardzo ciekawy i bogaty. Fascynujące są obiekty sprzed 4 tysięcy lat, a jednocześnie 'dzika' natura Wschodniej Anatolii.Wartość dodana imprezy to polska pilotka p. Asia, (...) rozwiń
Program wycieczki bardzo ciekawy i bogaty. Fascynujące są obiekty sprzed 4 tysięcy lat, a jednocześnie 'dzika' natura Wschodniej Anatolii.Wartość dodana imprezy to polska pilotka p. Asia, który przekazała max informacji o Turcji i zwiedzanych miejscach. Pilotka posiada duża wiedzę, kulturę osobistą i jest bardzo zaangażowana w pracy.Pilot turecki zdecydowanie mniej aktywny, w zasadzie bierny( powinien np. uczestniczyć w fakultatywnym locie balonem-przynajmniej do czasu wylotu, wówczas pewnie nie byłoby niesmaku i zamieszania po tej imprezie). Kierowca autokaru bardzo profesjonalny i przyjazny.Hotele i wyżywienie bardzo dobre, poza Antalyą.Do poprawy ostanie 2 dni, zła jakość hotelu może mieć wpływ na ogólną ocenę i wrażenia z całej wycieczki.Wycieczka mogłaby kończyć się w Alanyi:) lub jej przepięknych okolicach, a nie w Antalyi.W autokarze -przy długich przejazdach- brakowało tureckiej muzyki, która zwykle regionalnie towarzyszy wycieczkowiczom 'Itaki' i utrwala wrażenia z wycieczki.W programie wg mnie zbędna wizyta na pokazie wyrobów skórzanych. Ogólnie oceniłam poszczególne sekwencje ankiety na '6', ponieważ drobne uchybienia o których wyżej nie mogą mieć wpływu na ocenę ogólną, a być może zostaną wykorzystane do korekty. Jestem bardzo zadowolona z wycieczki, ponieważ program wycieczki poszerzył moją wiedzę o Turcji,dostarczył nowych doznań i wrażeń . Wycieczka pozwoliła mi poznać nowych ciekawych ludzi z Polski, m.in.znakomitą p. Asię oraz dostarczyła relaksu i wrażeń, którymi będę żyła przez najbliższe miesiące.Kolejny plan mojej wycieczki to Turcja Zachodnia.
 • 6
 • 6
 • 6
 • 6
 • 6
 • 6
zwiń
6 / 6
31-40 lat, sam/a czerwiec 2015
Polecam wspaniała wycieczka objazdowa po Turcji wschodniej. Krajobrazy na zawsze zostaną w mojej pamięci. Wspaniałości Kapadocji, Taurusu, Gór Pontyjskich, wybrzeża Morza Czarnego i (...) rozwiń
Polecam wspaniała wycieczka objazdowa po Turcji wschodniej. Krajobrazy na zawsze zostaną w mojej pamięci. Wspaniałości Kapadocji, Taurusu, Gór Pontyjskich, wybrzeża Morza Czarnego i Śródziemnego. Fascynująca różnorodność kulturowa wschodu miejscowości Konya • Kapadocja • Hattusas • Amasya • Trabzon • Erzurum • Ani • Dogubeyazit • Góra Ararat • Jezioro Van • Van • Mardin • Urfa • Harran • Góra Nemrut • Gaziantep • Tars • Jaskinie Piekła i Nieba • Anamur, przez które się przejeżdża. Ukazująca jak wiele się przez tysiąclecia działo na terenach, przez które wędrowaliśmy. Ile ludzie musieli dokonać, ile przejść, aby dojść do dzisiejszego dnia. Ilość informacji podana przez Panią pilot Joannę (Asię) . Wspaniala przewodniczka!!! Miala bardzo przyjemna, ogromny zasób wiedzy i umiala ją przekazac w interesujacy sposob, czesto zaprawiony poczuciem humoru. W jednym małym palcu ma historię starożytną tych ziem, w drugim - historię religii, w trzecim - historię Turcji, w czwartym - teraźniejszość Turcji, w piątym - sprawy organizacyjne, z cenami wszelkich produktów, jakością zajazdów i lokalizacją toalet na całej trasie włącznie. Pozostali pracownicy także godni pochwały: świetny kierowca, zawsze uśmiechnięty, nawet po wydobyciu z luków autokaru walizek| przyjazny pilot lokalny. Organizacja bardzo dobra: wygodny autokar, hotele powyżej standardu imprez objazdowych (wiele hoteli czterogwiazdkowych z basenem, jeden pięciogwiazdkowy i kolacje w formie szwedzkiego stołu oraz serwowane). Wygodny autokar i hotele sprawiły, że mimo długiej trasy wycieczka nie była męcząca. Ogromnie polecam!!!
 • 6
 • 6
 • 6
 • 6
 • 6
 • 6
zwiń
4 / 6
50+ lat, sam/a czerwiec 2015
Byłam już w Turcji kilkakrotnie i chciałam zrezygnować z konieczności kupna biletów w Konyi i Kapadocji,ale moja prośba niestety nie została uwzględniona(w podobnej sytuacji było jeszcze (...) rozwiń
Byłam już w Turcji kilkakrotnie i chciałam zrezygnować z konieczności kupna biletów w Konyi i Kapadocji,ale moja prośba niestety nie została uwzględniona(w podobnej sytuacji było jeszcze parę osób).Uważam,że biuro powinno w swojej organizacji uwzględniać tego typu sytuacje.
 • 4
 • 5
 • 5
 • 4
 • 4
 • 4
zwiń
5 / 6
50+ lat, sam/a czerwiec 2015
brak opisu rozwiń
brak opisu
 • 5
 • 4
 • 6
 • 4
 • 3
 • 4
zwiń
5 / 6
50+ lat, z partnerem/ką wrzesień 2014
Wyprawa wspaniała,mieliśmy ogromne szczęście trafić na fantastyczną przewodniczkę o imieniu Asia.To ona spowodowała iż niedogodności związane z olbrzymim dystansem jaki pokonaliśmy zostały (...) rozwiń
Wyprawa wspaniała,mieliśmy ogromne szczęście trafić na fantastyczną przewodniczkę o imieniu Asia.To ona spowodowała iż niedogodności związane z olbrzymim dystansem jaki pokonaliśmy zostały zrekompensowane . Pani Asia oczarowała nas nie tylko ogromną wiedzą ale i osobowością.
 • 6
 • 5
 • 5
 • 5
 • 5
 • 5
zwiń
5 / 6
31-40 lat, z partnerem/ką wrzesień 2014
Program wycieczki bardzo ciekawy i urozmaicony. Propozycja wycieczek fakultatywnych godna polecenia. Minusem wycieczki był zbyt długi przejazd z Amasya do Trabzonu. Zapewne na trasie znalazło by (...) rozwiń
Program wycieczki bardzo ciekawy i urozmaicony. Propozycja wycieczek fakultatywnych godna polecenia. Minusem wycieczki był zbyt długi przejazd z Amasya do Trabzonu. Zapewne na trasie znalazło by się ciekawe miejsce do zwiedzenia i tym samym wzbogacenia wycieczki o dodatkowe miejsce w programie. Jak każda wycieczka ma swój napięty grafik czasu, dlatego też w niektórych miejscach brakowało mi swobody w zakupie pamiątek. Jednak nie było to na tyle uciążliwe, aby nie poradzić sobie ze byt szybko upływającym wolnym czasem.
 • 6
 • 4
 • 5
 • 5
 • 6
 • 5
zwiń
4 / 6
50+ lat, sam/a wrzesień 2014
Program wycieczki został zrealizowany w 100% dzięki bardzo odpowiedzialnej i zaangażowanej Pani pilot Joanny (Asi) Pekar. rozwiń
Program wycieczki został zrealizowany w 100% dzięki bardzo odpowiedzialnej i zaangażowanej Pani pilot Joanny (Asi) Pekar.
 • 5
 • 4
 • 4
 • 4
 • 4
 • 4
zwiń
4 / 6
50+ lat, z partnerem/ką wrzesień 2014
1. przy tak długich przejazdach brakowało filmów dokumentalnych i fabularnych o Turcji, brakowało krótkich postojów na zobaczenie małych ,,rodzynek turystycznych' 2. nie (...) rozwiń
1. przy tak długich przejazdach brakowało filmów dokumentalnych i fabularnych o Turcji, brakowało krótkich postojów na zobaczenie małych ,,rodzynek turystycznych' 2. nie było ani razu miejscowego przewodnika, który dodałby kolorytu i ciekawostek mimo takiej zapowiedzi przy opłacie obowiązkowej i wyrażnym zaznaczeniu tego w umowie 3. pilot nie rozliczył sie z opłaty obowiązkowej, która zależy od ilości uczestników, która była dwukrotnie większa, a więc opłata powinna być dużo niższa. Do tego brak lokalnych przewodników
 • 3
 • 3
 • 3
 • 4
 • 5
 • 3
zwiń
4 / 6
41-50 lat, z partnerem/ką wrzesień 2014
wycieczka z ciekawym programem, jednak program fakulatyywny nie powinien ograniczac podstawowego rozwiń
wycieczka z ciekawym programem, jednak program fakulatyywny nie powinien ograniczac podstawowego
 • 5
 • 5
 • 4
 • 5
 • 5
 • 5
zwiń
6 / 6
41-50 lat, z partnerem/ką wrzesień 2014
brak opisu rozwiń
brak opisu
 • 6
 • 5
 • 5
 • 6
 • 5
 • 6
zwiń
6 / 6
—, z partnerem/ką lipiec 2014
Wspaniala przewodniczka!!! Miala bardzo przyjemna powierzchownosc oraz ogromny zasob wiedzy i umiala ja przekazac w interesujacy sposob, czesto zaprawiony poczuciem humoru. Wycieczka zyskalaby (...) rozwiń
Wspaniala przewodniczka!!! Miala bardzo przyjemna powierzchownosc oraz ogromny zasob wiedzy i umiala ja przekazac w interesujacy sposob, czesto zaprawiony poczuciem humoru. Wycieczka zyskalaby na jakosci, gdybysmy przyjezdzali do hoteli nieco wczesniej aby moc odpoczac chwile przed obiado-kolacja.
 • 6
 • 4
 • 5
 • 6
 • 6
 • 6
zwiń
6 / 6
41-50 lat, z partnerem/ką lipiec 2014
Wycieczka pod wszystkimi względami znakomita. Trasa ciekawa. Organizacja bardzo dobra: wygodny autokar, hotele powyżej standardu imprez objazdowych (wiele hoteli czterogwiazdkowych z basenem i (...) rozwiń
Wycieczka pod wszystkimi względami znakomita. Trasa ciekawa. Organizacja bardzo dobra: wygodny autokar, hotele powyżej standardu imprez objazdowych (wiele hoteli czterogwiazdkowych z basenem i kolacją w formie szwedzkiego stołu). Wygodny autokar i hotele sprawiły, że mimo długiej trasy i sierpniowych upałów wycieczka nie była męcząca. Pilotka, pani Blanka, to chodząca encyklopedia. W jednym małym palcu ma historię starożytną tych ziem, w drugim - historię religii, w trzecim - historię Turcji, w czwartym - teraźniejszość Turcji, w piątym - sprawy organizacyjne, z cenami wszelkich produktów, jakością zajazdów i lokalizacją toalet na całej trasie włącznie. Pozostali pracownicy także godni pochwały: świetny kierowca, zawsze uśmiechnięty, nawet po wydobyciu z luków autokaru pięćdziesięciu walizek; przyjazny i rozmowny pilot lokalny. Wyjaśnienia pilotki ubarwione krótkimi filmami historycznymi wyświetlanymi w autobusie. Bardzo polecam wszystkim globtroterom.
 • 6
 • 6
 • 6
 • 6
 • 6
 • 6
zwiń
5 / 6
50+ lat, z partnerem/ką lipiec 2014
Brak negatywnych odczuć. rozwiń
Brak negatywnych odczuć.
 • 5
 • 6
 • 6
 • 6
 • 6
 • 5
zwiń
4 / 6
41-50 lat, sam/a lipiec 2014
Wszystko dobrze rozwiń
Wszystko dobrze
 • 6
 • 6
 • 6
 • 6
 • 6
 • 6
zwiń
5 / 6
50+ lat, z partnerem/ką lipiec 2014
Wycieczka generalnie spełniła moje oczekiwania. Zdziwienie budzi jednak konieczność wniesienia w trakcie trwania wycieczki dodatkowej opłaty za dojazd w atrakcyjne miejsca, nie przewidziane (...) rozwiń
Wycieczka generalnie spełniła moje oczekiwania. Zdziwienie budzi jednak konieczność wniesienia w trakcie trwania wycieczki dodatkowej opłaty za dojazd w atrakcyjne miejsca, nie przewidziane wprawdzie programem, ale często oddalone jedynie o kilka kilometrów od trasy planowanego przejazdu. Moim zdaniem zwiedzanie takich miejsc powinno być 'rekompensatą' za brak możliwości zwiedzania miejsc przewidzianych programem ale od pewnego czasu niedostępnych np ze względu na remont (medresa w Erzurum, twierdza Mamure). 'Do zagospodarowania' jest również ostatni dzień (dlaczego nie zaplanowano zwiedzania tego miasta?) - samodzielne zwiedzanie Antalyi bez znajomości miasta oraz ze względu na dużą odległość hotelu od centrum jest znacznie utrudnione. Ogólne wrażenie wycieczki psuje również konieczność uczestniczenia w pokazach promocyjnych: ceramiki, biżuterii i wyrobów skórzanych z zachętą kupna takich produktów - dla mnie to była zwykła strata czasu. Tego rodzaju pokazy powinny mieć charakter fakultatywny - kto chce ten uczestniczy kto nie chce proponuje się zwiedzanie. Stąd moja ocena to jedynie 4 Gdyby nie hotel w Antalyi (w łazience z sufitu kapie woda ze względu na przeciekające rury piętro wyżej, grzyb na suficie) hotele ocenić można w zasadzie na prawie 6 (drobne niedoróbki nie psują oceny). Komfort podróży popsuł przelot do Antalyi. Lądowanie początkowo miało być w południe po zmianie planowo o 2 w nocy lecz ze względu na bałagan w transporcie w hotelu wylądowałem o 5.30 w dniu wyjazdu, który miał nastąpić o 7.00 (po śniadaniu o 6.30 śniadanie) w efekcie pierwszy dzień nie należał do udanych i trudno było mi zapisać się na 'noc turecką' - nie przespaną noc trzeba kiedyś odespać. Z tego względu oceniam komfort podróży jedynie na 4. Szkoda, że autokar był bez toalety - wydaje mi się, że toaleta powinna być w standardzie.
 • 4
 • 5
 • 5
 • 4
 • 5
 • 5
zwiń
6 / 6
50+ lat, sam/a lipiec 2014
Super wycieczka, program zawierał unikatowe miejsca - np. monolity, Program zrealizowany został w 110 %, pilotka zaproponowała dodatkowe TOP5 - 5 miejsc spoza programu, które koniecznie (...) rozwiń
Super wycieczka, program zawierał unikatowe miejsca - np. monolity, Program zrealizowany został w 110 %, pilotka zaproponowała dodatkowe TOP5 - 5 miejsc spoza programu, które koniecznie chciała nam pokazać. Wszyscy byli za, więc zobaczyłam więcej niż zamierzałam, co sprawia, że wyjazd uważam za bardzo udany i godny polecenia. Jeszcze kilka słów o pilotce. Pani Kinga wykazała się szeroko pojętym profesjonalizmem, a przy tym chciałam zaznaczyć, że wykonuje swoją pracę z pasją i zaangażowaniem. Jej bardzo przyjazne usposobienie idzie w parze z ogromną wiedzą teoretyczną oraz dodatkowymi informacjami - jak ciekawostki, których nie można znaleźć w najlepszych przewodnikach. Mogę z całą odpowiedzialnością stwierdzić, iż Pani Kinga jest najlepszym pilotem, z jakim miałam przyjemność podróżować.
 • 6
 • 5
 • 6
 • 6
 • 6
 • 5
zwiń
6 / 6
41-50 lat, z partnerem/ką lipiec 2014
Po raz kolejny podróżuję z żoną z ITAKĄ i po raz kolejny jesteśmy z udanej wycieczki a zapewne za sprawą niezastąpionej p.przewodnik Kingi B. oraz miłych i przyjaźnie otwartych (...) rozwiń
Po raz kolejny podróżuję z żoną z ITAKĄ i po raz kolejny jesteśmy z udanej wycieczki a zapewne za sprawą niezastąpionej p.przewodnik Kingi B. oraz miłych i przyjaźnie otwartych uczestników wycieczki. Słowa uznania dla tureckiego przewodnika Bedriego oraz odpowiedzialnego i uprzejmego kierowcę imienia nie pamiętam. Całą dwutygodniową wycieczkę przebyliśmy bez jakichkolwiek kłopotów,w dobrych warunkach i pod dobrą opieką i czasami oferta przeszła wyżej naszych oczekiwań. Dziękujemy bardzo p. Kindze, Bedriemu oraz kierowcy(komfortowo i bezpiecznie nas przewiózł) oraz ITACE. Pozdrawiamy Was wszystkich uczestników imprezy .
 • 6
 • 6
 • 6
 • 6
 • 6
 • 6
zwiń
6 / 6
50+ lat, z partnerem/ką lipiec 2014
Trasa wycieczki przepiękna. Do tego bardzo kompetentny przewodnik. Pani Kinga jest osobą niezwykłą, Dbała o grupę i wszystkich jego uczestników. Mega wiedza, sposób przekazania (...) rozwiń
Trasa wycieczki przepiękna. Do tego bardzo kompetentny przewodnik. Pani Kinga jest osobą niezwykłą, Dbała o grupę i wszystkich jego uczestników. Mega wiedza, sposób przekazania informacji wręcz zaskakiwały. Macie na prawdę bardzo dobrego pracownika. Dbajcie, bo to skarb. Trochę jeździmy i zwiedzamy. Parę razy udało nam się spotkać takiego przewodnika.
 • 6
 • 5
 • 5
 • 6
 • 5
 • 6
zwiń
6 / 6
50+ lat, z partnerem/ką lipiec 2014
Jedna z najwspanialszych tras, jakie można sobie wymyślić. Ukazująca w przekroju wszystkie formacje ukształtowania terenu, jakie są w Turcji. Wspaniałości Kapadocji, Taurusu, Gór (...) rozwiń
Jedna z najwspanialszych tras, jakie można sobie wymyślić. Ukazująca w przekroju wszystkie formacje ukształtowania terenu, jakie są w Turcji. Wspaniałości Kapadocji, Taurusu, Gór Pontyjskich, wybrzeża Morza Czarnego i Śródziemnego. Ukazująca różnorodność zagospodarowania krain, przez które się przejeżdża. Ukazująca jak wiele się przez tysiąclecia działo na terenach, przez które wędrowaliśmy. Ile ludzie musieli dokonać, ile przejść, aby dojść do dzisiejszego dnia. Ilość informacji podana przez pilota przeogromna.
 • 6
 • 5
 • 4
 • 6
 • 5
 • 6
zwiń

Infolinia

 • callcenter.tel_pl
 • 801 066 777
 • 77 4476 777
 • Infolinie dostępne: pn-pt 8-22 sob-ndz 9-20

Podziel się

Facebook

Dlaczego warto?

 1. Kompletne ceny - nasze ceny nigdy nie zawierają żadnych ukrytych opłat.
 2. Gwarancja ubezpieczeniowa - 260 000 000 PLN
 3. Wygoda — rezerwujesz kiedy chcesz.
arrow-rightarrow-rightclockfacebooktwitter