phone mobile heart Biuro Podróży ITAKA Flag of Belarus airplane
> >Wyniki Wyszukiwania> >

Sycylia na kółkach

Atuty oferty

 • Włochy z północy na południe
 • 6 regionów Włoch
 • tydzień na Sycylii
 • czas na wypoczynek nad morzem
 • śniadania i obiadokolacje w cenie
 • nocne promowanie z Sycylii do Neapolu

Sycylia na kółkach Kod: XITSYCY

Trasa
3 198PLN
Dorośli: 2 2 posiłki So 29.06 – So 13.07.19 (15 dni)
Itaka

Sycylia na kółkach Kod: XITSYCY Włochy

Położenie na mapie Trasa

Ferrara • Caserta • Tropea • Taormina • Etna • Syrakuzy • Noto • Piazza Armerina • Agrygent • Marsala • Erice • Segesta • Palermo • Monreale • Cefalu • Castelbuono • Neapol • Bagnoregio • Vicenza

Trasa długo wyczekiwana przez naszych klientów. Sycylia – wyspa mitów i legend ze wspaniałymi zabytkami z czasów antycznych to mozaika kultur i narodów, które uczyniły ją tak ekscytującą. Do klasycznej trasy po wyspie, dodaliśmy południe Włoch. Proponujemy pełne wrażeń 2 tygodnie zwiedzania, przeplatane wolnymi popołudniami nad morzem, które mają zrelaksować i dodać sił na kolejne dni. Urozmaicony program zadowoli najbardziej wytrawnych podróżników. W programie degustacje, topowe miasta włoskiego południa, promowania, wspaniałe widoki i historyczne miejsca sprzed kilku tysięcy lat. Trasa we Włoszech: ok. 3900 km.

Opis oferty

1. DZIEŃ.
Zbiórka uczestników. Wyjazd do Włoch przez Czechy i Austrię z krótkimi postojami.

2. DZIEŃ. FERRARA
W godzinach porannych przyjazd do FERRARY. Zwiedzanie zabytkowego centrum miasta, dawnej siedziby rodu d'Este: Castello Estense, Palazzo Comunale, Piazza del Municipio, katedra. Przejazd do hotelu we Fiuggi w okolicach Rzymu. Zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

3. DZIEŃ. CASERTA
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do CASERTY – Wersalu Neapolu i dawnej rezydencji królewskiej – La Reggia, gdzie znajduje się monumentalny pałac Burbonów z olbrzymimi ogrodami. Spacer po głównej alei, która ma ponad 3 km długości, a na jej osi zbudowano system basenów z fontannami ozdobionymi rzeźbami o tematyce mitologicznej. Przejazd do hotelu w okolicy Tropei. Zakwaterowanie w hotelu w pobliżu morza, czas wolny, obiadokolacja, nocleg.

4. DZIEŃ. TROPEA
Śniadanie. Półdniowa wycieczka do TROPEI – najpiękniejszego i najmodniejszego miasta w Kalabrii, malowniczo położonego na cyplu o tej samej nazwie. Tropea zachwyca śródziemnomorską architekturą, z górnej części miasta rozciąga się wspaniały widok na Wyspy Liparyjskie. Przejazd do gospodarstwa zajmującego się wyrobem i sprzedażą typowo kalabryjskich produktów spożywczych, degustacja. Powrót do hotelu, czas wolny na plażowanie. Obiadokolacja, nocleg.

5. DZIEŃ. TAORMINA
Śniadanie. Wykwaterowanie. Promowanie do Mesyny na Sycylii – największej wyspy na Morzu Śródziemnym, przyciągającej turystów egzotyką i bogactwem zabytków. Zwiedzanie TAORMINY: Teatro Greco – malowniczo położone ruiny antycznego teatru, spacer po Corso Umberto do placu z tarasem widokowym, skąd podziwiać można całą zatokę i wulkan Etnę. Przejazd do hotelu w okolicy Katanii, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

6. DZIEŃ. ETNA
Śniadanie. Wycieczka na ETNĘ, dominującą nad wschodnim wybrzeżem Sycylii. Etna jest najwyższym czynnym wulkanem Europy (3340 m n.p.m.). Przejazd autokarem do parkingu na wysokość kraterów Silvestri (ok. 1800 m n.p.m.). Fakultatywnie: wjazd jeepem na wysokość 2900 m n.p.m. (za dodatkową opłatą). Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

7. DZIEŃ. SYRAKUZY – NOTO
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do SYRAKUZ. Zwiedzanie: stare miasto z Piazza del Duomo, źródło Aretuzy, teatr grecki ze wspaniałym widokiem na morze, Latomia del Paradiso z grotą zwaną Uchem Dionizosa. Przejazd do NOTO. Spacer po mieście słynnym ze wspaniałej barokowej architektury pałaców i kościołów: Porta Reale, kościół San Francesco, rynek o doskonałych proporcjach z Chiesa Madre i imponującymi pałacami. Przejazd do hotelu w okolicy Enny, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

8. DZIEŃ. PIAZZA ARMERINA – AGRYGENT
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do PIAZZA ARMERINA i wizyta w słynnej rzymskiej willi o powierzchni ok. 3500 m², gdzie w ponad 40 pomieszczeniach (w tym toaletach!) zachowały się wspaniałe mozaikowe posadzki o unikalnej tematyce i jakości wykonania. Najsłynniejszą mozaiką są tzw. dziewczęta w bikini. Przejazd do AGRYGENTU. Zwiedzanie Doliny Świątyń, jednego z najważniejszych stanowisk archeologicznych w basenie Morza Śródziemnego. Przejazd do hotelu w okolicy Marsali. Zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

9. DZIEŃ. MARSALA – ERICE – SEGESTA
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd malowniczą drogą, przy której znajdują się charakterystyczne saliny, do słynnej ze znakomitych słodkich win MARSALI. Wizyta w jednej z najsłynniejszych winiarni, degustacja wina i innych produktów. Następnie wizyta w przepięknym ERICE. Stare miasto usytuowane na szczycie wzgórza Monte San Giuliano ( 752 m n.p.m.) oczarowuje stromymi, wąskimi uliczkami i tajemniczymi zaułkami. Przejazd do SEGESTY i zwiedzanie rewelacyjnie zachowanej świątyni z V w. p.n.e. Przejazd do hotelu w okolicy Palermo. Zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

10. DZIEŃ. PALERMO – MONREALE
Śniadanie. Zwiedzanie PALERMO, stolicy Sycylii, przepięknie położonej u stóp wzgórza Monte Pellegrino, egzotycznej mieszanki kultury europejskiej i orientalnej. W architekturze Palermo widać wpływy arabskie, normańskie, barokowe i secesyjne. Zwiedzanie: katedra, najsłynniejsze fontanny Palermo, Piazza Bellini z interesującymi zabytkami arabo-normańskiej. Następnie słynne katakumby w klasztorze kapucynów mieszczące mumie mnichów i osób świeckich, kaplica Palatyńska. Przejazd do MONREALE. Zwiedzanie katedry ze wspaniałymi mozaikami – najwybitniejszym dziełem sztuki sycylijsko-normańskiej. Powrót do hotelu, czas wolny. Obiadokolacja, nocleg.

11. DZIEŃ. CEFALU – CASTELBUONO
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do CEFALU, największego kurortu wypoczynkowego północnego wybrzeża, leżącego u stóp potężnej skały La Rocca. Spacer po centrum miasteczka z jego najsłynniejszym zabytkiem – monumentalną katedrą z XII w., zbudowaną przez normańskiego króla Rogera II. Czas wolny. Przejazd do CASTELBUONO i zwiedzanie słynnego zamku wzniesionego w XIV w. Powrót do Palermo i nocne promowanie do Neapolu (ok. 10 godz.).

12. DZIEŃ. NEAPOL
Przypłynięcie do NEAPOLU w godzinach porannych. Zwiedzanie stolicy regionu Kampania rozpoczyna wizyta w katedrze św. Januarego, której początki sięgają XIII w. Katedra słynie z cudu przemiany krwi patrona miasta, z postaci skrzepłej w płynną oraz z XVII-wiecznej kaplicy i renesansowej krypty z urną ze szczątkami świętego. Następnie spacer uliczkami starówki wpisanej na listę UNESCO: uliczka szopkarzy neapolitańskich. Czas wolny. Przejazd do hotelu we Fiuggi. Zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

13. DZIEŃ. BAGNOREGIO
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do BAGNOREGIO, spektakularnie położonej miejscowości pośród skalnych wąwozów. Spacer po miasteczku, czas wolny. Przejazd na wybrzeże adriatyckie do hotelu w okolicach Rimini. Zakwaterowanie, czas wolny na spacer i plażowanie. Obiadokolacja, nocleg.

14. DZIEŃ. VICENZA
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do VICENZY, leżącej w sąsiedztwie Alp Weneckich, którego początki datuje się na XI w. p.n.e. Vincenza nazywana jest miastem Palladia, słynnego włoskiego architekta, który tu mieszkał i stworzył kilkanaście pałaców i innych budowli, do dziś zdobiących miasto. Spacer główną ulicą – Corso Andrea Palladio, obok najstarszego zadaszonego teatru w Europie – Teatro Olimpico, najpiękniejszego kościoła w mieście: Santa Corona, następnie Piazza dei Signiori, Torre di Piazza. Czas wolny. Wyjazd do Polski przez Austrię i Czechy z krótkimi postojami.

15. DZIEŃ.
Przyjazd do Polski w godzinach porannych.

11 noclegów w hotelach klasy turystycznej***: 2 we Fiuggi, 2 w okolicy Tropei, 2 w okolicy Katanii, 1 w okolicy Enny, 1 w okolicy Marsali, 2 w okolicy Palermo, 1 w okolicy Rimini; 2-os. pokoje (możliwość 1 dostawki) z łazienkami • wyżywienie (serwowane): 11 śniadań (kontynentalne, wzmocnione), 11 obiadokolacji zgodnie z programem • przejazd autokarem • miejsca siedzące na promach: Kalabria – Mesyna, Palermo – Neapol • opieka pilota • ubezpieczenie KL i NW

 1. Obowiązkowe opłaty na miejscu: bilety wstępu, lokalni przewodnicy, tour guide, rejsy i taksa klimatyczna: ok. 270 EUR.
 2. Opłaty fakultatywne: przejazd do głównego krateru na Etnie: ok. 65 EUR; degustacja w Marsali: ok. 13 EUR.
 3. Dopłata do kabiny 2-os. podczas promowania z Sycylii do Neapolu na zapytanie poniżej 30 dni do rozpoczęcia imprezy; orientacyjny koszt: kabina wewnętrzna 4-os.: ok. 400 PLN/os., kabina wewnętrzna 2-os.: ok. 470 PLN/os.; kabina zewnętrzna 2-os.: ok. 550 PLN/os.
5,3 / 6
96% klientów wystawiło opinię dobrą lub bardzo dobrą

Klienci doceniają:

 • Program wycieczki/trasę
 • Komfort podróży
 • Standard autokaru
Informacje o regionie

Włochy

Już od wieków wspaniała architektura, tradycja, malownicze krajobrazy, piaszczyste plaże, a także znakomita kuchnia, przyciągają turystów na półwysep Apeniński. Tutaj sięgająca kilku tysięcy lat historia przeplata się ze światem mody, sportu oraz nadmorskich kurortów. Sympatię krajowi zjednują też jego otwarci oraz gościnni mieszkańcy.

PLAN WYCIECZKI
1. DZIEŃ.
Zbiórka uczestników. Wyjazd do Włoch przez Czechy i Austrię z krótkimi postojami.
2. DZIEŃ. FERRARA
W godzinach porannych przyjazd do FERRARY. Zwiedzanie zabytkowego centrum miasta, dawnej siedziby rodu d'Este: Castello Estense, Palazzo Comunale, Piazza del Municipio, katedra. Przejazd do hotelu we Fiuggi w okolicach Rzymu. Zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.
3. DZIEŃ. CASERTA
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do CASERTY – Wersalu Neapolu i dawnej rezydencji królewskiej – La Reggia, gdzie znajduje się monumentalny pałac Burbonów z olbrzymimi ogrodami. Spacer po głównej alei, która ma ponad 3 km długości, a na jej osi zbudowano system basenów z fontannami ozdobionymi rzeźbami o tematyce mitologicznej. Przejazd do hotelu w okolicy Tropei. Zakwaterowanie w hotelu w pobliżu morza, czas wolny, obiadokolacja, nocleg.
4. DZIEŃ. TROPEA
Śniadanie. Półdniowa wycieczka do TROPEI – najpiękniejszego i najmodniejszego miasta w Kalabrii, malowniczo położonego na cyplu o tej samej nazwie. Tropea zachwyca śródziemnomorską architekturą, z górnej części miasta rozciąga się wspaniały widok na Wyspy Liparyjskie. Przejazd do gospodarstwa zajmującego się wyrobem i sprzedażą typowo kalabryjskich produktów spożywczych, degustacja. Powrót do hotelu, czas wolny na plażowanie. Obiadokolacja, nocleg.
5. DZIEŃ. TAORMINA
Śniadanie. Wykwaterowanie. Promowanie do Mesyny na Sycylii – największej wyspy na Morzu Śródziemnym, przyciągającej turystów egzotyką i bogactwem zabytków. Zwiedzanie TAORMINY: Teatro Greco – malowniczo położone ruiny antycznego teatru, spacer po Corso Umberto do placu z tarasem widokowym, skąd podziwiać można całą zatokę i wulkan Etnę. Przejazd do hotelu w okolicy Katanii, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.
6. DZIEŃ. ETNA
Śniadanie. Wycieczka na ETNĘ, dominującą nad wschodnim wybrzeżem Sycylii. Etna jest najwyższym czynnym wulkanem Europy (3340 m n.p.m.). Przejazd autokarem do parkingu na wysokość kraterów Silvestri (ok. 1800 m n.p.m.). Fakultatywnie: wjazd jeepem na wysokość 2900 m n.p.m. (za dodatkową opłatą). Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.
7. DZIEŃ. SYRAKUZY – NOTO
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do SYRAKUZ. Zwiedzanie: stare miasto z Piazza del Duomo, źródło Aretuzy, teatr grecki ze wspaniałym widokiem na morze, Latomia del Paradiso z grotą zwaną Uchem Dionizosa. Przejazd do NOTO. Spacer po mieście słynnym ze wspaniałej barokowej architektury pałaców i kościołów: Porta Reale, kościół San Francesco, rynek o doskonałych proporcjach z Chiesa Madre i imponującymi pałacami. Przejazd do hotelu w okolicy Enny, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.
8. DZIEŃ. PIAZZA ARMERINA – AGRYGENT
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do PIAZZA ARMERINA i wizyta w słynnej rzymskiej willi o powierzchni ok. 3500 m², gdzie w ponad 40 pomieszczeniach (w tym toaletach!) zachowały się wspaniałe mozaikowe posadzki o unikalnej tematyce i jakości wykonania. Najsłynniejszą mozaiką są tzw. dziewczęta w bikini. Przejazd do AGRYGENTU. Zwiedzanie Doliny Świątyń, jednego z najważniejszych stanowisk archeologicznych w basenie Morza Śródziemnego. Przejazd do hotelu w okolicy Marsali. Zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.
9. DZIEŃ. MARSALA – ERICE – SEGESTA
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd malowniczą drogą, przy której znajdują się charakterystyczne saliny, do słynnej ze znakomitych słodkich win MARSALI. Wizyta w jednej z najsłynniejszych winiarni, degustacja wina i innych produktów. Następnie wizyta w przepięknym ERICE. Stare miasto usytuowane na szczycie wzgórza Monte San Giuliano ( 752 m n.p.m.) oczarowuje stromymi, wąskimi uliczkami i tajemniczymi zaułkami. Przejazd do SEGESTY i zwiedzanie rewelacyjnie zachowanej świątyni z V w. p.n.e. Przejazd do hotelu w okolicy Palermo. Zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.
10. DZIEŃ. PALERMO – MONREALE
Śniadanie. Zwiedzanie PALERMO, stolicy Sycylii, przepięknie położonej u stóp wzgórza Monte Pellegrino, egzotycznej mieszanki kultury europejskiej i orientalnej. W architekturze Palermo widać wpływy arabskie, normańskie, barokowe i secesyjne. Zwiedzanie: katedra, najsłynniejsze fontanny Palermo, Piazza Bellini z interesującymi zabytkami arabo-normańskiej. Następnie słynne katakumby w klasztorze kapucynów mieszczące mumie mnichów i osób świeckich, kaplica Palatyńska. Przejazd do MONREALE. Zwiedzanie katedry ze wspaniałymi mozaikami – najwybitniejszym dziełem sztuki sycylijsko-normańskiej. Powrót do hotelu, czas wolny. Obiadokolacja, nocleg.
11. DZIEŃ. CEFALU – CASTELBUONO
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do CEFALU, największego kurortu wypoczynkowego północnego wybrzeża, leżącego u stóp potężnej skały La Rocca. Spacer po centrum miasteczka z jego najsłynniejszym zabytkiem – monumentalną katedrą z XII w., zbudowaną przez normańskiego króla Rogera II. Czas wolny. Przejazd do CASTELBUONO i zwiedzanie słynnego zamku wzniesionego w XIV w. Powrót do Palermo i nocne promowanie do Neapolu (ok. 10 godz.).
12. DZIEŃ. NEAPOL
Przypłynięcie do NEAPOLU w godzinach porannych. Zwiedzanie stolicy regionu Kampania rozpoczyna wizyta w katedrze św. Januarego, której początki sięgają XIII w. Katedra słynie z cudu przemiany krwi patrona miasta, z postaci skrzepłej w płynną oraz z XVII-wiecznej kaplicy i renesansowej krypty z urną ze szczątkami świętego. Następnie spacer uliczkami starówki wpisanej na listę UNESCO: uliczka szopkarzy neapolitańskich. Czas wolny. Przejazd do hotelu we Fiuggi. Zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.
13. DZIEŃ. BAGNOREGIO
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do BAGNOREGIO, spektakularnie położonej miejscowości pośród skalnych wąwozów. Spacer po miasteczku, czas wolny. Przejazd na wybrzeże adriatyckie do hotelu w okolicach Rimini. Zakwaterowanie, czas wolny na spacer i plażowanie. Obiadokolacja, nocleg.
14. DZIEŃ. VICENZA
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do VICENZY, leżącej w sąsiedztwie Alp Weneckich, którego początki datuje się na XI w. p.n.e. Vincenza nazywana jest miastem Palladia, słynnego włoskiego architekta, który tu mieszkał i stworzył kilkanaście pałaców i innych budowli, do dziś zdobiących miasto. Spacer główną ulicą – Corso Andrea Palladio, obok najstarszego zadaszonego teatru w Europie – Teatro Olimpico, najpiękniejszego kościoła w mieście: Santa Corona, następnie Piazza dei Signiori, Torre di Piazza. Czas wolny. Wyjazd do Polski przez Austrię i Czechy z krótkimi postojami.
15. DZIEŃ.
Przyjazd do Polski w godzinach porannych.

ŚWIADCZENIA: 11 noclegów w hotelach klasy turystycznej***: 2 we Fiuggi, 2 w okolicy Tropei, 2 w okolicy Katanii, 1 w okolicy Enny, 1 w okolicy Marsali, 2 w okolicy Palermo, 1 w okolicy Rimini; 2-os. pokoje (możliwość 1 dostawki) z łazienkami • wyżywienie (serwowane): 11 śniadań (kontynentalne, wzmocnione), 11 obiadokolacji zgodnie z programem • przejazd autokarem • miejsca siedzące na promach: Kalabria – Mesyna, Palermo – Neapol • opieka pilota • ubezpieczenie KL i NW

UWAGI:
 1. Obowiązkowe opłaty na miejscu: bilety wstępu, lokalni przewodnicy, tour guide, rejsy i taksa klimatyczna: ok. 270 EUR.
 2. Opłaty fakultatywne: przejazd do głównego krateru na Etnie: ok. 65 EUR; degustacja w Marsali: ok. 13 EUR.
 3. Dopłata do kabiny 2-os. podczas promowania z Sycylii do Neapolu na zapytanie poniżej 30 dni do rozpoczęcia imprezy; orientacyjny koszt: kabina wewnętrzna 4-os.: ok. 400 PLN/os., kabina wewnętrzna 2-os.: ok. 470 PLN/os.; kabina zewnętrzna 2-os.: ok. 550 PLN/os.
Położenie na mapie
Opinie klientów
5,3 / 6
Ogólna ocena
z 47 opinii
96%
klientów wystawiło opinię dobrą lub bardzo dobrą
96%
klientów wystawiło opinię dobrą lub bardzo dobrą

Klienci doceniają m.in:

 • Program wycieczki/trasę
 • Komfort podróży
 • Standard autokaru
6 / 6
50+ lat, z partnerem/ką kwiecień 2019
Wycieczka bardzo udana. Szczególne uznanie dla pilota Piotra, a także kierowcy Tomasza. Polecamy tę wycieczkę wszystkim zainteresowanym Włochami i Sycylią. rozwiń
Wycieczka bardzo udana. Szczególne uznanie dla pilota Piotra, a także kierowcy Tomasza. Polecamy tę wycieczkę wszystkim zainteresowanym Włochami i Sycylią.
 • 6
 • 4
 • 4
 • 6
 • 6
zwiń
6 / 6
50+ lat, z partnerem/ką kwiecień 2019
Wycieczka wspaniała ,Sycylia pokazana z bardzo dużą perfekcją ,przewodnik Pan Piotr profesjonalista z bardzo dużą wiedzą i umiejętnością jej przekazywania ,gorąco polecam . rozwiń
Wycieczka wspaniała ,Sycylia pokazana z bardzo dużą perfekcją ,przewodnik Pan Piotr profesjonalista z bardzo dużą wiedzą i umiejętnością jej przekazywania ,gorąco polecam .
 • 6
 • 5
 • 5
 • 6
 • 6
zwiń
6 / 6
50+ lat, sam/a kwiecień 2019
brak opisu rozwiń
brak opisu
 • 5
 • 5
 • 5
 • 6
 • 6
zwiń
6 / 6
50+ lat, z partnerem/ką wrzesień 2018
Ogolnie wycieczka bardzo interesujaca i udana. Za wiele godzin spedza sie jednak w autobusie w drodze do Wloch i bez odpoczynku zaczyna sie zwiedzanie. Powinien byc nocleg (...) rozwiń
Ogolnie wycieczka bardzo interesujaca i udana. Za wiele godzin spedza sie jednak w autobusie w drodze do Wloch i bez odpoczynku zaczyna sie zwiedzanie. Powinien byc nocleg uszczuplajac program wycieczki.Przewodnik bardzo dobry i sympa- tyczny,dobrze organizowal wszelkie noclegi i komfort zwiedzania. Dziekujemy i napewno skorzystamy z nastepnej oferty. K.J. Dziekujemy z przyjemnoscia skozystamy z nastepnej oferty. .
 • 6
 • 4
 • 4
 • 5
 • 6
zwiń
6 / 6
41-50 lat, sam/a wrzesień 2018
Super wycieczka !!! Bogaty program. Pilot Łukasz super rozwiń
Super wycieczka !!! Bogaty program. Pilot Łukasz super
 • 6
 • 5
 • 5
 • 6
 • 6
zwiń
5 / 6
50+ lat, z partnerem/ką wrzesień 2018
Sycylia jest piękna, szkoda tylko,że nie dane było nam skorzystać z jej uroków, z przepięknych plaż i lazurowego morza . Miała być to wycieczka z popołudniowym odpoczynkiem, a tak nie było. (...) rozwiń
Sycylia jest piękna, szkoda tylko,że nie dane było nam skorzystać z jej uroków, z przepięknych plaż i lazurowego morza . Miała być to wycieczka z popołudniowym odpoczynkiem, a tak nie było. Zjazd do hoteli 18,19. Dwa razy był basen, ale przyjazd za późno,żeby chociaż z tego skorzystać. Tylko hotel w pobliżu Tropei, można było skorzystać z cudownego morza. Też w Katanii, ale to tylko dzięki inicjatywie Pani Pilot. Plażę w pobliżu Rimini, można śmiało opuścić, to nie jest dobre miejsce, zresztą przyjazd późno. Czemu Biuro Podróży nie zapewni noclegu naprawdę w pobliżu plaży chociaż kilka razy, w ciągu 15 dni. Przepiękne plaże za Agrigento, przylądek Capo San Vito, to grzech nie skorzystać z takich plaż, albo Mondello część Palermo. Nie zobaczyć Schodów Tureckich w pobliżu Agrigento, to nie do wybaczenia,zamiast kolejnych ruin antycznych należało zobaczyć to cudowne miejsce, też jest na liście Unesco. Generalnie trasa bardzo dobra, ale należy ją zmodyfikować,żeby nie tylko oczy mogły się zachwycić pięknem przyrody, kolorami w autobusie, ale też ciało mogło wypocząć.
 • 5
 • 4
 • 4
 • 5
 • 5
zwiń
5 / 6
50+ lat, z partnerem/ką wrzesień 2018
Nie mam poważniejszych zastrzeżeń do programu wycieczki - znalem jej opis, wiec uczestnicząc w niej zaakceptowałem warunki.Mysle,ze ostatnie dwa dni wymagają dopracowania/zbyt dużo wolnego (...) rozwiń
Nie mam poważniejszych zastrzeżeń do programu wycieczki - znalem jej opis, wiec uczestnicząc w niej zaakceptowałem warunki.Mysle,ze ostatnie dwa dni wymagają dopracowania/zbyt dużo wolnego czasu/oraz przemyślenie o noclegu tranzytowym na powrocie. NEGATYWEM - było pobranie przez pilota wycieczki dodatkowych 50 euro od osoby ,bez uprzedniego uprzedzenia przez BIURO Podroży - w czym uczestnicy wycieczki zawinili, ze musieli dopłacać-wycieczka liczyła 32 osoby. Niektóre osoby kompletnie nie były na to przygotowane/ Przy 2 osobach z rodziny kwota 100 euro jest bardzo znacząca.
 • 5
 • 4
 • 5
 • 5
 • 5
zwiń
5 / 6
50+ lat, sam/a wrzesień 2018
Dla mnie Sycylia to była wycieczka marzeń.I mimo że tygodniowy pobyt to pigułka zaledwie ale program był tak esencjonalny ze czuje się przeszczesliwa ze mogłam pochłonąć tyle cudownych (...) rozwiń
Dla mnie Sycylia to była wycieczka marzeń.I mimo że tygodniowy pobyt to pigułka zaledwie ale program był tak esencjonalny ze czuje się przeszczesliwa ze mogłam pochłonąć tyle cudownych widoków,poczuć tyle zapachów dobrego jedzenia,posmakować dużo dobrych rzeczy.Jezeli zakładam że wycieczka ma byc dla mnie czystą przyjemnością to nie skupiam się na małych niedociagnieciach.Owszem byly dwie takie sprawy na samym początku. Awaria w autokarze,ktora opóźnia sporo dotarcie do celu.Ale wszystko dobrze się rozwiązało. Drugi szok to bardzo duża dopłata bo wycieczka nie była kompletna.Nie wywołało to dobrego nastroju i zrujnowalo budżet niejednego. Ale ja dalej postanowiłam sie cieszyć i udało się.P.Aneta ciekawie opowiadała i czułam się zaopiekowana przez przewodniczka.Panowie kierowcy Wojtek i Andrzej na wysokim poziomie. Uczynki dowcipni i bardzo mili.Bylo super A Sycylia dalej kusi.
 • 5
 • 5
 • 5
 • 5
 • 5
zwiń
5 / 6
—, sam/a sierpień 2018
Wycieczka warta polecenia. Program dobrze opracowany, jest czas na samodzielne zwiedzanie oraz odpoczynek. Standard hoteli i wyżywienie (z wyjątkiem okropnego hotelu we Fiuggi) naprawdę (...) rozwiń
Wycieczka warta polecenia. Program dobrze opracowany, jest czas na samodzielne zwiedzanie oraz odpoczynek. Standard hoteli i wyżywienie (z wyjątkiem okropnego hotelu we Fiuggi) naprawdę przyzwoite. Jedyny minus na tym wyjeździe to kierowcy (zwłaszcza p. M.)- nieprzygotowani do trasy, często mylący drogę, a przede wszystkim bardzo aroganccy na drodze (i nie tylko). Na południu Włoch jeździ się trochę inaczej, ale czy zwalnia to z obowiązku zachowania elementarnych zasad bezpieczeństwa i kultury? Słuchanie tego, co nasz kierowca mówi bardzo głośno i w mało parlamentarnych słowach o innych kierowcach nie było miłe. Byłam z Itaką już na kilku wycieczkach i zawsze kierowcy trzymali wysoki poziom. Tym razem naprawdę po raz pierwszy nie czułam się bezpiecznie w autokarze.
 • 6
 • 5
 • 5
 • 1
 • 6
zwiń
6 / 6
50+ lat, sam/a sierpień 2018
Bardzo dobra trasa dla zwiedzających, bez obciążeń. rozwiń
Bardzo dobra trasa dla zwiedzających, bez obciążeń.
 • 6
 • 6
 • 6
 • 6
 • 6
zwiń
5 / 6
50+ lat, czerwiec 2018
Wycieczka bardzo dobrze zorganizawana. Wiele atrakcyjnych miejsc, które trzeba obejrzeć. Proszę o przemyślenie pierwszego dnia wycieczki. Po nocnej jeździe, zwiedzanie nie ma sensu. Uczestnicy (...) rozwiń
Wycieczka bardzo dobrze zorganizawana. Wiele atrakcyjnych miejsc, które trzeba obejrzeć. Proszę o przemyślenie pierwszego dnia wycieczki. Po nocnej jeździe, zwiedzanie nie ma sensu. Uczestnicy myślą tylko o kąpieli i by jak najszybciej znaleźć się w hotelu. Bardzo dobra jazda kierowców.
 • 6
 • 5
 • 5
 • 5
 • 5
zwiń
6 / 6
50+ lat, czerwiec 2018
Interesujący wyjazd dla wytrwałych podróżników. rozwiń
Interesujący wyjazd dla wytrwałych podróżników.
 • 5
 • 5
 • 4
 • 5
 • 6
zwiń
5 / 6
50+ lat, czerwiec 2018
Program bardzo ciekawy, zrównowążony czas między zwiedzaniem a wypoczynkiem. Polecam. rozwiń
Program bardzo ciekawy, zrównowążony czas między zwiedzaniem a wypoczynkiem. Polecam.
 • 6
 • 4
 • 2
 • 5
 • 5
zwiń
5 / 6
50+ lat, czerwiec 2018
Trasa wycieczki bardzo interesująca, mnóstwo ciekawych miejsc do obejrzenia, dużo czasu wolnego na robienie zdjęć lub samodzielne zwiedzanie. Ogólnie wycieczka bardzo fajna i godna polecenia. rozwiń
Trasa wycieczki bardzo interesująca, mnóstwo ciekawych miejsc do obejrzenia, dużo czasu wolnego na robienie zdjęć lub samodzielne zwiedzanie. Ogólnie wycieczka bardzo fajna i godna polecenia.
 • 5
 • 4
 • 4
 • 5
 • 4
zwiń
6 / 6
41-50 lat, czerwiec 2018
Sycylia na kółkach. Wycieczka bardzo udana.Począwszy od kierowcow ,którzy wspaniale pokonywali wąskie i kręte uliczki sycylijskich miasteczek ,a skończywszy na najlepszej pani pilot-pani (...) rozwiń
Sycylia na kółkach. Wycieczka bardzo udana.Począwszy od kierowcow ,którzy wspaniale pokonywali wąskie i kręte uliczki sycylijskich miasteczek ,a skończywszy na najlepszej pani pilot-pani Ani,ktora to posiada ogromną wiedzę na temat Italii i w bardzo przystępny sposób ja przekazuje.Poza programem pokazała nam wspaniały ,lokalny targ w Catanii i zorganizowała darmowa degustacje produktów w Marsali.Hotele i wyżywienie wg mnie dobre ,a miejscami nawet bardzo dobre.Polecam tę wycieczkę !!!
 • 6
 • 4
 • 5
 • 5
 • 6
zwiń
4 / 6
50+ lat, czerwiec 2018
brak opisu rozwiń
brak opisu
 • 5
 • 2
 • 5
 • 4
 • 4
zwiń
6 / 6
31-40 lat, ze znajomymi czerwiec 2018
Bardzo dobra wycieczka, godna polecenia. Jedynie obiadokolacje w hotelu w Katanii to nieporozumienie, warto pomyśleć o innym hotelu rozwiń
Bardzo dobra wycieczka, godna polecenia. Jedynie obiadokolacje w hotelu w Katanii to nieporozumienie, warto pomyśleć o innym hotelu
 • 6
 • 5
 • 5
 • 6
 • 5
 • 5
zwiń
5 / 6
50+ lat, maj 2018
Bardzo ciekawa trasa. Do plusów należy dodać wolne tempo zwiedzania.Trafiliśmy na dobrą pogodę( żadnego dnia z odrobiną deszczu), a temperatura około 25 -27 stopni.Ogólne wrażenie -bardzo dobre (...) rozwiń
Bardzo ciekawa trasa. Do plusów należy dodać wolne tempo zwiedzania.Trafiliśmy na dobrą pogodę( żadnego dnia z odrobiną deszczu), a temperatura około 25 -27 stopni.Ogólne wrażenie -bardzo dobre by nie powiedzieć-rewelacja.
 • 6
 • 4
 • 5
 • 4
 • 3
zwiń
5 / 6
50+ lat, z partnerem/ką maj 2018
Wycieczka udana, program ciekawy . Pilot pan Łukasz z dużą wiedzą ,wspaniały człowiek pomocny w każdej sytuacji . Sycylia jest piękna warta zobaczenia .Polecam wyjazd.Minusem wycieczki (...) rozwiń
Wycieczka udana, program ciekawy . Pilot pan Łukasz z dużą wiedzą ,wspaniały człowiek pomocny w każdej sytuacji . Sycylia jest piękna warta zobaczenia .Polecam wyjazd.Minusem wycieczki był stary brudny autokar o niskim standardzie ,w którym klimatyzacja nie zawsze działała .Hotele średniej klasy, w niektórych hotelach wyżywienie bardzo słabe
 • 5
 • 3
 • 2
 • 2
 • 2
 • 5
zwiń
4 / 6
50+ lat, z partnerem/ką maj 2018
Bardzo dobry program, choć moim zdaniem wymagający nieco korekty. Zamiast Civita di Bagnoreggio można by zobaczyć o wiele więcej w nieodległym Orvieto. Ponadto zamiast Vizenzy atrakcyjniejsza (...) rozwiń
Bardzo dobry program, choć moim zdaniem wymagający nieco korekty. Zamiast Civita di Bagnoreggio można by zobaczyć o wiele więcej w nieodległym Orvieto. Ponadto zamiast Vizenzy atrakcyjniejsza byłaby Vero0na. Ogólnie oceniam wyjazd pozytywnie.
 • 5
 • 3
 • 4
 • 3
 • 2
 • 4
zwiń
5 / 6
41-50 lat, sam/a wrzesień 2017
w zasadzie wycieczka spełniła moje oczekiwania z wyjątkiem jednego punktu - przejazd do głównego krateru na Etnie okazał się wjazdem do kraterów wschodnich gdzie łaskawie (...) rozwiń
w zasadzie wycieczka spełniła moje oczekiwania z wyjątkiem jednego punktu - przejazd do głównego krateru na Etnie okazał się wjazdem do kraterów wschodnich gdzie łaskawie dostaliśmy do dyspozycji dwie do trzech godzin z wjazdem i zjazdem. Spóźniłem się na miejsce zbiórki o godzinę przez co zepsułem PANI PILOT PLANY. Jakie plany skoro na ten dzień przewidziana była tylko Etna???
 • 5
 • 6
 • 5
 • 6
 • 6
 • 4
zwiń
6 / 6
50+ lat, sam/a wrzesień 2017
Interesujaca trasa, przewodnicy kompetentni, pilotka - pani Ania bardzo dobrze organizowała pobyt i dbała o grupę. Przydałoby się więcej przyrody. Park Narodowy, spacer po ciekawym miejscu. (...) rozwiń
Interesujaca trasa, przewodnicy kompetentni, pilotka - pani Ania bardzo dobrze organizowała pobyt i dbała o grupę. Przydałoby się więcej przyrody. Park Narodowy, spacer po ciekawym miejscu. Jedynie zwiedzanie Neapolu po nocnym rejsie było męczące, ale nie było przez to mniej Wycieczka , jako taka nie była męczaca. Program był ułozony w trybie wakacyjnym Polecam wycieczkę dla osób w każdym wieku i kondycji.
 • 5
 • 4
 • 6
 • 6
 • 6
 • 6
zwiń
5 / 6
50+ lat, z partnerem/ką wrzesień 2017
Wycieczka spełniła moje oczekiwania.Program wycieczki oceniam pozytywnie. Program ok. Niektóre hotele nie spełniają podstawowych warunków, należy je zmienic. rozwiń
Wycieczka spełniła moje oczekiwania.Program wycieczki oceniam pozytywnie. Program ok. Niektóre hotele nie spełniają podstawowych warunków, należy je zmienic.
 • 6
 • 4
 • 4
 • 5
 • 5
 • 6
zwiń
5 / 6
50+ lat, z partnerem/ką wrzesień 2017
1. Ogólnie wrażenie b. dobre popsuł ostatni dzień, kiedy pilot p. Emilia, oświadczyła, że musimy wracać do kraju wcześniej, nie tłumacząc kto podjął taka decyzję i dlaczego. W efekcie, (...) rozwiń
1. Ogólnie wrażenie b. dobre popsuł ostatni dzień, kiedy pilot p. Emilia, oświadczyła, że musimy wracać do kraju wcześniej, nie tłumacząc kto podjął taka decyzję i dlaczego. W efekcie, aby zdążyć na śniadanie na 6,45 trzeba było wstać po godz. 5.00, a przyjeżdżając do Opola ok. godz. 4.00 rano musieliśmy 1,5 godziny czekać na inne autokary, które przyjechały zgodnie z rozkładem zamieszczonym w katalogu. Nie byłoby problemu gdybyśmy usłyszeli powody nierozkładowego powrotu, ale p. Emilia upierała się, że jest wszystko zgodnie z planem. Być może fakt, że autokar wracał na trasę do Sycylii w ten sam dzień, był powodem tak wczesnego powrotu, ale to nie może być powód żeby 31 osób najpierw się śpieszyło i niedosypiało, a później czekało w ledwoogrzewanym autokarze nad ranem 1,5 godziny. Gdyby nas poproszono o wcześniejszy powrót tłumacząc np. że kierowcy musza wracać, to na pewno byśmy się byli zgodzili, ale pójście w zaparte, że jest wszystko ok. było nie w porządku. Liczenie, że uczestnicy nie czytają programu i regulaminu jest zwodne, a jeżeli ktoś już przyłożył się do zapoznania z regulaminem a potem jest na siłę wprowadzany w błąd pozostawia przykre wspomnienie. Odpuściłam, tak aby innym podróżującym nie psuć humoru, nie nagłaśniając sprawy w autokarze i wiedząc, że wracamy w nieregulaminowym czasie. 2. Naszej grupie, dzięki pilotowi po. Emilii, udało się zwiedzić Katanię, co dowodzi, że jest to wykonalne w programie i moim zdaniem konieczne do dopełnienia wrażeń z Sycylii. Szczytem marzeń byłoby zwiedzenie Trapani i wjazd kolejką do/na Erice, nawet dodatkowym kosztem ( fakultatywnie ) oraz fakultatywnie Wyspy Eolskie ( Liparyjskie ) z Tropei. 3. Kompletnie brak było słowa na temat rozliczenia tych 250 euro, kolejny raz liczenie, że uczestnicy będą skrępowani pytaniem o rozliczenia, okazało się skuteczne. w tym miejscy dodam, że nie chodzi o pieniądze, ale o szacunek do nich, jako obcych powierzonych pilotowi. Gdyby przynajmniej słówko padło że np. pozostało dla każdego np. po 10 euro, to nawet nikt by nie chciał zwrotu i potraktował to jako forma nagrody dla pilota. pozostawiam na boku kwestie podatkowe i interpretację prawna takiej zbiórki w świetle obowiązujących przedsiębiorców przepisów, Zreszta to nie jest pierwszy raz kiedy pilot Itaki się nie rozlicza, w innych biurach też się to zdarza i nie pozostawia niesmak. 4. Jako plus musze podziękować, że pilot p. Emilia, starła się dla nas o bilety ulgowe jako osoby niepełnosprawne i oddawała na bieżąco nam pieniążki wtedy gdy nasze wstępy były bezpłatne.
 • 5
 • 2
 • 2
 • 6
 • 5
 • 4
zwiń
6 / 6
31-40 lat, sam/a wrzesień 2017
Witam, była to pierwsza podróż z biurem Itaka, ale już teraz wiem że nie ostatnia. Było po prostu super, wycieczka zorganizowana co do minuty, nie było czasu na nudę, nabiegaliśmy się za (...) rozwiń
Witam, była to pierwsza podróż z biurem Itaka, ale już teraz wiem że nie ostatnia. Było po prostu super, wycieczka zorganizowana co do minuty, nie było czasu na nudę, nabiegaliśmy się za wszystkie czasy ale naprawdę było warto. Tyle rzeczy co się dowiedzieliśmy i zobaczyliśmy. Autokar, hotel, pani przewodnik, no i sama organizatorka po prostu bomba. Bardzo mi się podobało i mam nadzieje że już niedługo znów gdzieś pojadę. Serdecznie pozdrawiam całe biuro. Byłem z tym biurem pierwszy raz i na pewno nie ostatni. Organizacja wszystkiego - perfekcyjna. Pilotka - strzał w dziesiątkę ! Miła, wszystko wytłumaczy, idealnie nadaje się do tego co robi :) Ogólnie wszystko bardzo dobrze zorganizowane. Jeden mały minus to taki że jak pada rzęsisty deszcz to nie ma co na siłę robić programu.....a tak to wszystko super |-))))
 • 6
 • 4
 • 3
 • 5
 • 6
 • 4
zwiń

Sprawdź cenę

 • Dojazd własny
Cena/os.:
3 828 Pln -16%
3 198pln Razem Szczegóły ceny 6 396 pln
 • Promocja Last minute Last minute

Infolinia

 • callcenter.tel_pl
 • 801 066 777
 • 77 4476 777
 • Infolinie dostępne: pn-pt 8-22 sob-ndz 9-20

Podziel się

Facebook

Dlaczego warto?

 1. Kompletne ceny - nasze ceny nigdy nie zawierają żadnych ukrytych opłat.
 2. Gwarancja ubezpieczeniowa - 260 000 000 PLN
 3. Wygoda — rezerwujesz kiedy chcesz.
arrow-rightarrow-rightclockfacebooktwitter