phone mobile mobile pin heart heart user user Biuro Podróży ITAKA Flag of Belarus airplane
> >Wyniki Wyszukiwania> >

Sycylia na kółkach

Atuty oferty

 • Włochy z północy na południe
 • 6 regionów Włoch
 • tydzień na Sycylii
 • czas na wypoczynek nad morzem
 • śniadania i obiadokolacje w cenie
 • nocne promowanie z Sycylii do Neapolu

Sycylia na kółkach Kod: XITSYCY

Trasa
3 098PLN
Dorośli: 2 2 posiłki So 07.09 – So 21.09.19 (15 dni)
Itaka
 • Promocja LAST MINUTE LAST MINUTE
Włochy

Sycylia na kółkach

 • Promocja LAST MINUTE LAST MINUTE
Kod: XITSYCY
Opis

1. DZIEŃ.
Zbiórka uczestników. Wyjazd do Włoch przez Czechy i Austrię z krótkimi postojami.

2. DZIEŃ. FERRARA
W godzinach porannych przyjazd do FERRARY. Zwiedzanie zabytkowego centrum miasta, dawnej siedziby rodu d'Este: Castello Estense, Palazzo Comunale, Piazza del Municipio, katedra. Przejazd do hotelu we Fiuggi w okolicach Rzymu. Zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

3. DZIEŃ. CASERTA
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do CASERTY – Wersalu Neapolu i dawnej rezydencji królewskiej – La Reggia, gdzie znajduje się monumentalny pałac Burbonów z olbrzymimi ogrodami. Spacer po głównej alei, która ma ponad 3 km długości, a na jej osi zbudowano system basenów z fontannami ozdobionymi rzeźbami o tematyce mitologicznej. Przejazd do hotelu w okolicy Tropei. Zakwaterowanie w hotelu w pobliżu morza, czas wolny, obiadokolacja, nocleg.

4. DZIEŃ. TROPEA
Śniadanie. Półdniowa wycieczka do TROPEI – najpiękniejszego i najmodniejszego miasta w Kalabrii, malowniczo położonego na cyplu o tej samej nazwie. Tropea zachwyca śródziemnomorską architekturą, z górnej części miasta rozciąga się wspaniały widok na Wyspy Liparyjskie. Przejazd do gospodarstwa zajmującego się wyrobem i sprzedażą typowo kalabryjskich produktów spożywczych, degustacja. Powrót do hotelu, czas wolny na plażowanie. Obiadokolacja, nocleg.

5. DZIEŃ. TAORMINA
Śniadanie. Wykwaterowanie. Promowanie do Mesyny na Sycylii – największej wyspy na Morzu Śródziemnym, przyciągającej turystów egzotyką i bogactwem zabytków. Zwiedzanie TAORMINY: Teatro Greco – malowniczo położone ruiny antycznego teatru, spacer po Corso Umberto do placu z tarasem widokowym, skąd podziwiać można całą zatokę i wulkan Etnę. Przejazd do hotelu w okolicy Katanii, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

6. DZIEŃ. ETNA
Śniadanie. Wycieczka na ETNĘ, dominującą nad wschodnim wybrzeżem Sycylii. Etna jest najwyższym czynnym wulkanem Europy (3340 m n.p.m.). Przejazd autokarem do parkingu na wysokość kraterów Silvestri (ok. 1800 m n.p.m.). Fakultatywnie: wjazd jeepem na wysokość 2900 m n.p.m. (za dodatkową opłatą). Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

7. DZIEŃ. SYRAKUZY – NOTO
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do SYRAKUZ. Zwiedzanie: stare miasto z Piazza del Duomo, źródło Aretuzy, teatr grecki ze wspaniałym widokiem na morze, Latomia del Paradiso z grotą zwaną Uchem Dionizosa. Przejazd do NOTO. Spacer po mieście słynnym ze wspaniałej barokowej architektury pałaców i kościołów: Porta Reale, kościół San Francesco, rynek o doskonałych proporcjach z Chiesa Madre i imponującymi pałacami. Przejazd do hotelu w okolicy Enny, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

8. DZIEŃ. PIAZZA ARMERINA – AGRYGENT
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do PIAZZA ARMERINA i wizyta w słynnej rzymskiej willi o powierzchni ok. 3500 m², gdzie w ponad 40 pomieszczeniach (w tym toaletach!) zachowały się wspaniałe mozaikowe posadzki o unikalnej tematyce i jakości wykonania. Najsłynniejszą mozaiką są tzw. dziewczęta w bikini. Przejazd do AGRYGENTU. Zwiedzanie Doliny Świątyń, jednego z najważniejszych stanowisk archeologicznych w basenie Morza Śródziemnego. Przejazd do hotelu w okolicy Marsali. Zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

9. DZIEŃ. MARSALA – ERICE – SEGESTA
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd malowniczą drogą, przy której znajdują się charakterystyczne saliny, do słynnej ze znakomitych słodkich win MARSALI. Wizyta w jednej z najsłynniejszych winiarni, degustacja wina i innych produktów. Następnie wizyta w przepięknym ERICE. Stare miasto usytuowane na szczycie wzgórza Monte San Giuliano ( 752 m n.p.m.) oczarowuje stromymi, wąskimi uliczkami i tajemniczymi zaułkami. Przejazd do SEGESTY i zwiedzanie rewelacyjnie zachowanej świątyni z V w. p.n.e. Przejazd do hotelu w okolicy Palermo. Zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

10. DZIEŃ. PALERMO – MONREALE
Śniadanie. Zwiedzanie PALERMO, stolicy Sycylii, przepięknie położonej u stóp wzgórza Monte Pellegrino, egzotycznej mieszanki kultury europejskiej i orientalnej. W architekturze Palermo widać wpływy arabskie, normańskie, barokowe i secesyjne. Zwiedzanie: katedra, najsłynniejsze fontanny Palermo, Piazza Bellini z interesującymi zabytkami arabo-normańskiej. Następnie słynne katakumby w klasztorze kapucynów mieszczące mumie mnichów i osób świeckich, kaplica Palatyńska. Przejazd do MONREALE. Zwiedzanie katedry ze wspaniałymi mozaikami – najwybitniejszym dziełem sztuki sycylijsko-normańskiej. Powrót do hotelu, czas wolny. Obiadokolacja, nocleg.

11. DZIEŃ. CEFALU – CASTELBUONO
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do CEFALU, największego kurortu wypoczynkowego północnego wybrzeża, leżącego u stóp potężnej skały La Rocca. Spacer po centrum miasteczka z jego najsłynniejszym zabytkiem – monumentalną katedrą z XII w., zbudowaną przez normańskiego króla Rogera II. Czas wolny. Przejazd do CASTELBUONO i zwiedzanie słynnego zamku wzniesionego w XIV w. Powrót do Palermo i nocne promowanie do Neapolu (ok. 10 godz.).

12. DZIEŃ. NEAPOL
Przypłynięcie do NEAPOLU w godzinach porannych. Zwiedzanie stolicy regionu Kampania rozpoczyna wizyta w katedrze św. Januarego, której początki sięgają XIII w. Katedra słynie z cudu przemiany krwi patrona miasta, z postaci skrzepłej w płynną oraz z XVII-wiecznej kaplicy i renesansowej krypty z urną ze szczątkami świętego. Następnie spacer uliczkami starówki wpisanej na listę UNESCO: uliczka szopkarzy neapolitańskich. Czas wolny. Przejazd do hotelu we Fiuggi. Zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

13. DZIEŃ. BAGNOREGIO
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do BAGNOREGIO, spektakularnie położonej miejscowości pośród skalnych wąwozów. Spacer po miasteczku, czas wolny. Przejazd na wybrzeże adriatyckie do hotelu w okolicach Rimini. Zakwaterowanie, czas wolny na spacer i plażowanie. Obiadokolacja, nocleg.

14. DZIEŃ. VICENZA
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do VICENZY, leżącej w sąsiedztwie Alp Weneckich, którego początki datuje się na XI w. p.n.e. Vincenza nazywana jest miastem Palladia, słynnego włoskiego architekta, który tu mieszkał i stworzył kilkanaście pałaców i innych budowli, do dziś zdobiących miasto. Spacer główną ulicą – Corso Andrea Palladio, obok najstarszego zadaszonego teatru w Europie – Teatro Olimpico, najpiękniejszego kościoła w mieście: Santa Corona, następnie Piazza dei Signiori, Torre di Piazza. Czas wolny. Wyjazd do Polski przez Austrię i Czechy z krótkimi postojami.

15. DZIEŃ.
Przyjazd do Polski w godzinach porannych.

11 noclegów w hotelach klasy turystycznej***: 2 we Fiuggi, 2 w okolicy Tropei, 2 w okolicy Katanii, 1 w okolicy Enny, 1 w okolicy Marsali, 2 w okolicy Palermo, 1 w okolicy Rimini; 2-os. pokoje (możliwość 1 dostawki) z łazienkami • wyżywienie (serwowane): 11 śniadań (kontynentalne, wzmocnione), 11 obiadokolacji zgodnie z programem • przejazd autokarem • miejsca siedzące na promach: Kalabria – Mesyna, Palermo – Neapol • opieka pilota • ubezpieczenie KL i NW

 1. Obowiązkowe opłaty na miejscu: bilety wstępu, lokalni przewodnicy, tour guide, rejsy i taksa klimatyczna: ok. 270 EUR.
 2. Opłaty fakultatywne: przejazd do głównego krateru na Etnie: ok. 65 EUR; degustacja w Marsali: ok. 13 EUR.
 3. Dopłata do kabiny 2-os. podczas promowania z Sycylii do Neapolu na zapytanie poniżej 30 dni do rozpoczęcia imprezy; orientacyjny koszt: kabina wewnętrzna 4-os.: ok. 400 PLN/os., kabina wewnętrzna 2-os.: ok. 470 PLN/os.; kabina zewnętrzna 2-os.: ok. 550 PLN/os.

5.3/6
95% klientów wystawiło opinię dobrą lub bardzo dobrą

Klienci doceniają:

 • Program wycieczki/trasę
 • Komfort podróży
 • Standard autokaru
Informacje o regionie
O regionie

Włochy

Już od wieków wspaniała architektura, tradycja, malownicze krajobrazy, piaszczyste plaże, a także znakomita kuchnia, przyciągają turystów na półwysep Apeniński. Tutaj sięgająca kilku tysięcy lat historia przeplata się ze światem mody, sportu oraz nadmorskich kurortów. Sympatię krajowi zjednują też jego otwarci oraz gościnni mieszkańcy.

Położenie na mapie Trasa

Ferrara • Caserta • Tropea • Taormina • Etna • Syrakuzy • Noto • Piazza Armerina • Agrygent • Marsala • Erice • Segesta • Palermo • Monreale • Cefalu • Castelbuono • Neapol • Bagnoregio • Vicenza

Trasa długo wyczekiwana przez naszych klientów. Sycylia – wyspa mitów i legend ze wspaniałymi zabytkami z czasów antycznych to mozaika kultur i narodów, które uczyniły ją tak ekscytującą. Do klasycznej trasy po wyspie, dodaliśmy południe Włoch. Proponujemy pełne wrażeń 2 tygodnie zwiedzania, przeplatane wolnymi popołudniami nad morzem, które mają zrelaksować i dodać sił na kolejne dni. Urozmaicony program zadowoli najbardziej wytrawnych podróżników. W programie degustacje, topowe miasta włoskiego południa, promowania, wspaniałe widoki i historyczne miejsca sprzed kilku tysięcy lat. Trasa we Włoszech: ok. 3900 km.

PLAN WYCIECZKI
1. DZIEŃ.
Zbiórka uczestników. Wyjazd do Włoch przez Czechy i Austrię z krótkimi postojami.
2. DZIEŃ. FERRARA
W godzinach porannych przyjazd do FERRARY. Zwiedzanie zabytkowego centrum miasta, dawnej siedziby rodu d'Este: Castello Estense, Palazzo Comunale, Piazza del Municipio, katedra. Przejazd do hotelu we Fiuggi w okolicach Rzymu. Zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.
3. DZIEŃ. CASERTA
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do CASERTY – Wersalu Neapolu i dawnej rezydencji królewskiej – La Reggia, gdzie znajduje się monumentalny pałac Burbonów z olbrzymimi ogrodami. Spacer po głównej alei, która ma ponad 3 km długości, a na jej osi zbudowano system basenów z fontannami ozdobionymi rzeźbami o tematyce mitologicznej. Przejazd do hotelu w okolicy Tropei. Zakwaterowanie w hotelu w pobliżu morza, czas wolny, obiadokolacja, nocleg.
4. DZIEŃ. TROPEA
Śniadanie. Półdniowa wycieczka do TROPEI – najpiękniejszego i najmodniejszego miasta w Kalabrii, malowniczo położonego na cyplu o tej samej nazwie. Tropea zachwyca śródziemnomorską architekturą, z górnej części miasta rozciąga się wspaniały widok na Wyspy Liparyjskie. Przejazd do gospodarstwa zajmującego się wyrobem i sprzedażą typowo kalabryjskich produktów spożywczych, degustacja. Powrót do hotelu, czas wolny na plażowanie. Obiadokolacja, nocleg.
5. DZIEŃ. TAORMINA
Śniadanie. Wykwaterowanie. Promowanie do Mesyny na Sycylii – największej wyspy na Morzu Śródziemnym, przyciągającej turystów egzotyką i bogactwem zabytków. Zwiedzanie TAORMINY: Teatro Greco – malowniczo położone ruiny antycznego teatru, spacer po Corso Umberto do placu z tarasem widokowym, skąd podziwiać można całą zatokę i wulkan Etnę. Przejazd do hotelu w okolicy Katanii, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.
6. DZIEŃ. ETNA
Śniadanie. Wycieczka na ETNĘ, dominującą nad wschodnim wybrzeżem Sycylii. Etna jest najwyższym czynnym wulkanem Europy (3340 m n.p.m.). Przejazd autokarem do parkingu na wysokość kraterów Silvestri (ok. 1800 m n.p.m.). Fakultatywnie: wjazd jeepem na wysokość 2900 m n.p.m. (za dodatkową opłatą). Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.
7. DZIEŃ. SYRAKUZY – NOTO
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do SYRAKUZ. Zwiedzanie: stare miasto z Piazza del Duomo, źródło Aretuzy, teatr grecki ze wspaniałym widokiem na morze, Latomia del Paradiso z grotą zwaną Uchem Dionizosa. Przejazd do NOTO. Spacer po mieście słynnym ze wspaniałej barokowej architektury pałaców i kościołów: Porta Reale, kościół San Francesco, rynek o doskonałych proporcjach z Chiesa Madre i imponującymi pałacami. Przejazd do hotelu w okolicy Enny, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.
8. DZIEŃ. PIAZZA ARMERINA – AGRYGENT
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do PIAZZA ARMERINA i wizyta w słynnej rzymskiej willi o powierzchni ok. 3500 m², gdzie w ponad 40 pomieszczeniach (w tym toaletach!) zachowały się wspaniałe mozaikowe posadzki o unikalnej tematyce i jakości wykonania. Najsłynniejszą mozaiką są tzw. dziewczęta w bikini. Przejazd do AGRYGENTU. Zwiedzanie Doliny Świątyń, jednego z najważniejszych stanowisk archeologicznych w basenie Morza Śródziemnego. Przejazd do hotelu w okolicy Marsali. Zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.
9. DZIEŃ. MARSALA – ERICE – SEGESTA
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd malowniczą drogą, przy której znajdują się charakterystyczne saliny, do słynnej ze znakomitych słodkich win MARSALI. Wizyta w jednej z najsłynniejszych winiarni, degustacja wina i innych produktów. Następnie wizyta w przepięknym ERICE. Stare miasto usytuowane na szczycie wzgórza Monte San Giuliano ( 752 m n.p.m.) oczarowuje stromymi, wąskimi uliczkami i tajemniczymi zaułkami. Przejazd do SEGESTY i zwiedzanie rewelacyjnie zachowanej świątyni z V w. p.n.e. Przejazd do hotelu w okolicy Palermo. Zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.
10. DZIEŃ. PALERMO – MONREALE
Śniadanie. Zwiedzanie PALERMO, stolicy Sycylii, przepięknie położonej u stóp wzgórza Monte Pellegrino, egzotycznej mieszanki kultury europejskiej i orientalnej. W architekturze Palermo widać wpływy arabskie, normańskie, barokowe i secesyjne. Zwiedzanie: katedra, najsłynniejsze fontanny Palermo, Piazza Bellini z interesującymi zabytkami arabo-normańskiej. Następnie słynne katakumby w klasztorze kapucynów mieszczące mumie mnichów i osób świeckich, kaplica Palatyńska. Przejazd do MONREALE. Zwiedzanie katedry ze wspaniałymi mozaikami – najwybitniejszym dziełem sztuki sycylijsko-normańskiej. Powrót do hotelu, czas wolny. Obiadokolacja, nocleg.
11. DZIEŃ. CEFALU – CASTELBUONO
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do CEFALU, największego kurortu wypoczynkowego północnego wybrzeża, leżącego u stóp potężnej skały La Rocca. Spacer po centrum miasteczka z jego najsłynniejszym zabytkiem – monumentalną katedrą z XII w., zbudowaną przez normańskiego króla Rogera II. Czas wolny. Przejazd do CASTELBUONO i zwiedzanie słynnego zamku wzniesionego w XIV w. Powrót do Palermo i nocne promowanie do Neapolu (ok. 10 godz.).
12. DZIEŃ. NEAPOL
Przypłynięcie do NEAPOLU w godzinach porannych. Zwiedzanie stolicy regionu Kampania rozpoczyna wizyta w katedrze św. Januarego, której początki sięgają XIII w. Katedra słynie z cudu przemiany krwi patrona miasta, z postaci skrzepłej w płynną oraz z XVII-wiecznej kaplicy i renesansowej krypty z urną ze szczątkami świętego. Następnie spacer uliczkami starówki wpisanej na listę UNESCO: uliczka szopkarzy neapolitańskich. Czas wolny. Przejazd do hotelu we Fiuggi. Zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.
13. DZIEŃ. BAGNOREGIO
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do BAGNOREGIO, spektakularnie położonej miejscowości pośród skalnych wąwozów. Spacer po miasteczku, czas wolny. Przejazd na wybrzeże adriatyckie do hotelu w okolicach Rimini. Zakwaterowanie, czas wolny na spacer i plażowanie. Obiadokolacja, nocleg.
14. DZIEŃ. VICENZA
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do VICENZY, leżącej w sąsiedztwie Alp Weneckich, którego początki datuje się na XI w. p.n.e. Vincenza nazywana jest miastem Palladia, słynnego włoskiego architekta, który tu mieszkał i stworzył kilkanaście pałaców i innych budowli, do dziś zdobiących miasto. Spacer główną ulicą – Corso Andrea Palladio, obok najstarszego zadaszonego teatru w Europie – Teatro Olimpico, najpiękniejszego kościoła w mieście: Santa Corona, następnie Piazza dei Signiori, Torre di Piazza. Czas wolny. Wyjazd do Polski przez Austrię i Czechy z krótkimi postojami.
15. DZIEŃ.
Przyjazd do Polski w godzinach porannych.

ŚWIADCZENIA: 11 noclegów w hotelach klasy turystycznej***: 2 we Fiuggi, 2 w okolicy Tropei, 2 w okolicy Katanii, 1 w okolicy Enny, 1 w okolicy Marsali, 2 w okolicy Palermo, 1 w okolicy Rimini; 2-os. pokoje (możliwość 1 dostawki) z łazienkami • wyżywienie (serwowane): 11 śniadań (kontynentalne, wzmocnione), 11 obiadokolacji zgodnie z programem • przejazd autokarem • miejsca siedzące na promach: Kalabria – Mesyna, Palermo – Neapol • opieka pilota • ubezpieczenie KL i NW

UWAGI:
 1. Obowiązkowe opłaty na miejscu: bilety wstępu, lokalni przewodnicy, tour guide, rejsy i taksa klimatyczna: ok. 270 EUR.
 2. Opłaty fakultatywne: przejazd do głównego krateru na Etnie: ok. 65 EUR; degustacja w Marsali: ok. 13 EUR.
 3. Dopłata do kabiny 2-os. podczas promowania z Sycylii do Neapolu na zapytanie poniżej 30 dni do rozpoczęcia imprezy; orientacyjny koszt: kabina wewnętrzna 4-os.: ok. 400 PLN/os., kabina wewnętrzna 2-os.: ok. 470 PLN/os.; kabina zewnętrzna 2-os.: ok. 550 PLN/os.
Położenie na mapie
Opinie klientów
5.3/6
Ogólna ocena
z 58 opinii
95%
klientów wystawiło opinię dobrą lub bardzo dobrą
95%
klientów wystawiło opinię dobrą lub bardzo dobrą

Klienci doceniają m.in:

 • Program wycieczki/trasę
 • Komfort podróży
 • Standard autokaru
1/6
41-50 lat, z partnerem/ką czerwiec 2019
Doskonale przygotowany program ,dużo zwiedzania ,w między czasie chwila na kawę ,zdjęcia. Dzięki Pani pilotce i lokalnym przewodnikom miałam dostarczonych dużo ciekawych nowych wiadomości na (...) rozwiń
Doskonale przygotowany program ,dużo zwiedzania ,w między czasie chwila na kawę ,zdjęcia. Dzięki Pani pilotce i lokalnym przewodnikom miałam dostarczonych dużo ciekawych nowych wiadomości na temat sycylijskich miejscowości.Doskonała opieka pilota w każdej chwili służąca pomocą.Może trochę gorsze hotele i wyżywienie w nich ,ale myślę ,że za taką cenę nie możemy wymagać doskonałości. Polecam wszystkim zwiedzającym wycieczkę SYCYLIA NA KÓŁKACH.
 • 1
 • 3
 • 2
 • 1
 • 1
zwiń
6/6
50+ lat, sam/a czerwiec 2019
Wycieczka spełniła moje oczekiwania. Piękna pogoda, wspaniała przyroda, urokliwe małe miasteczka-warto pojechać, nawet nie raz. Program napięty, ale realizowany bez problemów. Uroda Sycylii (...) rozwiń
Wycieczka spełniła moje oczekiwania. Piękna pogoda, wspaniała przyroda, urokliwe małe miasteczka-warto pojechać, nawet nie raz. Program napięty, ale realizowany bez problemów. Uroda Sycylii rekompensowała wszystkie niedogodności. Pani Aleksandra-pilotka: sympatyczna, dowcipna, super zorganizowana, gotowa pomagać w każdej sytuacji. Panowie kierowcy-genialni. Jak zawsze można mieć jakieś drobne zastrzeżenia,do hotelu czy wyżywienia. Ja jednak polecam tą wycieczkę.
 • 6
 • 5
 • 5
 • 5
 • 5
zwiń
6/6
50+ lat, z partnerem/ką czerwiec 2019
brak opisu rozwiń
brak opisu
 • 6
 • 4
 • 4
 • 5
 • 5
zwiń
6/6
41-50 lat, z partnerem/ką czerwiec 2019
Wspaniały program, dobra organizacja, świetna pilotka p. Aleksandra i kierowcy p. Grzegorz i p. Darek. Koniecznie należy dołożyć do programu zwiedzania Katanię rozwiń
Wspaniały program, dobra organizacja, świetna pilotka p. Aleksandra i kierowcy p. Grzegorz i p. Darek. Koniecznie należy dołożyć do programu zwiedzania Katanię
 • 6
 • 5
 • 5
 • 6
 • 6
zwiń
6/6
50+ lat, z partnerem/ką czerwiec 2019
Super wyprawa, super zorganizowana. Bardzo dobra organizacja, pilot Pani Aleksandra super, miła, kompetentna, ogromna wiedzą i doświadczenie. Kierowcy pełen profesjonalizm. Polecam każdemu. Brawo. rozwiń
Super wyprawa, super zorganizowana. Bardzo dobra organizacja, pilot Pani Aleksandra super, miła, kompetentna, ogromna wiedzą i doświadczenie. Kierowcy pełen profesjonalizm. Polecam każdemu. Brawo.
 • 6
 • 5
 • 5
 • 6
 • 6
zwiń
6/6
50+ lat, sam/a czerwiec 2019
Trudna dla seniorów, ale widziały cały co brały. Program ekstra - tylko zmniejszył bym świętości a wygospodarował bym czas na na kąpiele w morzu. Można by też ukrócić zapędy zakupowe - autobusy (...) rozwiń
Trudna dla seniorów, ale widziały cały co brały. Program ekstra - tylko zmniejszył bym świętości a wygospodarował bym czas na na kąpiele w morzu. Można by też ukrócić zapędy zakupowe - autobusy tego nie mieszczą.
 • 5
 • 2
 • 2
 • 5
 • 5
zwiń
5/6
50+ lat, ze znajomymi maj 2019
Program fantastyczny. Ogromna różnorodność obiektów do zwiedzania. Zjawiskowe krajobrazy. rozwiń
Program fantastyczny. Ogromna różnorodność obiektów do zwiedzania. Zjawiskowe krajobrazy.
 • 6
 • 4
 • 3
 • 4
 • 4
zwiń
6/6
50+ lat, z partnerem/ką maj 2019
Bardzo miłe wrażenia z calej trasy wycieczki rozwiń
Bardzo miłe wrażenia z calej trasy wycieczki
 • 6
 • 5
 • 5
 • 5
 • 5
zwiń
6/6
50+ lat, z partnerem/ką maj 2019
Wycieczka udana, ale... No właśnie, jest jakieś "ale", mianowicie: nieporozumieniem czy przeoczeniem, niedopatrzeniem organizatora było wysłanie tak licznej grupy takim dużym autokarem na tak (...) rozwiń
Wycieczka udana, ale... No właśnie, jest jakieś "ale", mianowicie: nieporozumieniem czy przeoczeniem, niedopatrzeniem organizatora było wysłanie tak licznej grupy takim dużym autokarem na tak wąskie i kręte drogi. Tylko dzięki rozwadze kierowców i opiece św. Krzysztofa wróciliśmy cali. Co do wycieczki: może napiszę, że Neapol dla mnie był straszny! Pozostałe miasta i miasteczka przepiękne, nawet zimne, deszczowe i zamglone Erice miało swój urok - tak musiały wyglądać średniowieczne miasta i osady. Etna (chociaż nie byłam na samej górze) okazała się kolorowa - brązowa, zielona, szara, czarna i żółta. Cieszę że tam byłam! Skosztowałam lokalnych przysmaków, krajobrazy "po drodze" były kadrami do malowania lub fotografowania i cieszyły oko. Warto pojechać i zabrać znajomych.
 • 6
 • 4
 • 5
 • 6
 • 6
zwiń
6/6
31-40 lat, sam/a maj 2019
Drugi wyjazd z Itaką i nie ostatni. Po raz kolejny Wlochy, połączone z urzekającą Sycylią. Tym razem, prócz znanych Palermo i Neapolu, w programie znalazły się miejsca, które rzadziej pojawiają (...) rozwiń
Drugi wyjazd z Itaką i nie ostatni. Po raz kolejny Wlochy, połączone z urzekającą Sycylią. Tym razem, prócz znanych Palermo i Neapolu, w programie znalazły się miejsca, które rzadziej pojawiają się w ofertach wycieczek. I to był strzał w dziesiątkę. Piękne, urokliwe miasteczka, zachwycające widoki. Pilotka wycieczki - Pani Ania, była wisienką na torcie. Kompetentna, zorganizowana, sympatyczna. Historia i wszelkie informacje dotyczące miejsc, w których byliśmy przekazywala w sposób tak ciekawy i przystępny, że wśród całej grupy nie było ani jednej osoby, która byłaby niezadowolona. Plan został ułożony w taki sposób, że choć wracaliśmy do hotelu na późną kolacje, w porze obiadowej zawsze był czas wolny na tyle dlugi, by można było zjeść, kupić pamiątki i spokojnie zwiedzic miasto we własnym zakresie. Hotele klasy turystycznej, gorsze i lepsze, ale większych problemów nie odnotowano. Było czysto, w moim przypadku każdy pokój posiadał balkon, ręczniki i przybory kosmetyczne również. Wyżywienie na plus, częściej bufet, niż wydzielane porcje, dokładki donoszone gdy czegoś zabrakło. Autokar wygodny, kierowcy pomocni. Wycieczka intensywna, ale było warto. Polecam każdemu.
 • 6
 • 5
 • 5
 • 6
 • 6
zwiń
6/6
41-50 lat, z partnerem/ką maj 2019
Bardzo dobra wycieczka. rozwiń
Bardzo dobra wycieczka.
 • 6
 • 3
 • 2
 • 6
 • 6
zwiń
6/6
50+ lat, z partnerem/ką kwiecień 2019
Wycieczka bardzo udana. Szczególne uznanie dla pilota Piotra, a także kierowcy Tomasza. Polecamy tę wycieczkę wszystkim zainteresowanym Włochami i Sycylią. rozwiń
Wycieczka bardzo udana. Szczególne uznanie dla pilota Piotra, a także kierowcy Tomasza. Polecamy tę wycieczkę wszystkim zainteresowanym Włochami i Sycylią.
 • 6
 • 4
 • 4
 • 6
 • 6
zwiń
6/6
50+ lat, z partnerem/ką kwiecień 2019
Wycieczka wspaniała ,Sycylia pokazana z bardzo dużą perfekcją ,przewodnik Pan Piotr profesjonalista z bardzo dużą wiedzą i umiejętnością jej przekazywania ,gorąco polecam . rozwiń
Wycieczka wspaniała ,Sycylia pokazana z bardzo dużą perfekcją ,przewodnik Pan Piotr profesjonalista z bardzo dużą wiedzą i umiejętnością jej przekazywania ,gorąco polecam .
 • 6
 • 5
 • 5
 • 6
 • 6
zwiń
6/6
50+ lat, sam/a kwiecień 2019
brak opisu rozwiń
brak opisu
 • 5
 • 5
 • 5
 • 6
 • 6
zwiń
6/6
50+ lat, z partnerem/ką wrzesień 2018
Ogolnie wycieczka bardzo interesujaca i udana. Za wiele godzin spedza sie jednak w autobusie w drodze do Wloch i bez odpoczynku zaczyna sie zwiedzanie. Powinien byc nocleg (...) rozwiń
Ogolnie wycieczka bardzo interesujaca i udana. Za wiele godzin spedza sie jednak w autobusie w drodze do Wloch i bez odpoczynku zaczyna sie zwiedzanie. Powinien byc nocleg uszczuplajac program wycieczki.Przewodnik bardzo dobry i sympa- tyczny,dobrze organizowal wszelkie noclegi i komfort zwiedzania. Dziekujemy i napewno skorzystamy z nastepnej oferty. K.J. Dziekujemy z przyjemnoscia skozystamy z nastepnej oferty. .
 • 6
 • 4
 • 4
 • 5
 • 6
zwiń
6/6
41-50 lat, sam/a wrzesień 2018
Super wycieczka !!! Bogaty program. Pilot Łukasz super rozwiń
Super wycieczka !!! Bogaty program. Pilot Łukasz super
 • 6
 • 5
 • 5
 • 6
 • 6
zwiń
5/6
50+ lat, z partnerem/ką wrzesień 2018
Sycylia jest piękna, szkoda tylko,że nie dane było nam skorzystać z jej uroków, z przepięknych plaż i lazurowego morza . Miała być to wycieczka z popołudniowym odpoczynkiem, a tak nie było. (...) rozwiń
Sycylia jest piękna, szkoda tylko,że nie dane było nam skorzystać z jej uroków, z przepięknych plaż i lazurowego morza . Miała być to wycieczka z popołudniowym odpoczynkiem, a tak nie było. Zjazd do hoteli 18,19. Dwa razy był basen, ale przyjazd za późno,żeby chociaż z tego skorzystać. Tylko hotel w pobliżu Tropei, można było skorzystać z cudownego morza. Też w Katanii, ale to tylko dzięki inicjatywie Pani Pilot. Plażę w pobliżu Rimini, można śmiało opuścić, to nie jest dobre miejsce, zresztą przyjazd późno. Czemu Biuro Podróży nie zapewni noclegu naprawdę w pobliżu plaży chociaż kilka razy, w ciągu 15 dni. Przepiękne plaże za Agrigento, przylądek Capo San Vito, to grzech nie skorzystać z takich plaż, albo Mondello część Palermo. Nie zobaczyć Schodów Tureckich w pobliżu Agrigento, to nie do wybaczenia,zamiast kolejnych ruin antycznych należało zobaczyć to cudowne miejsce, też jest na liście Unesco. Generalnie trasa bardzo dobra, ale należy ją zmodyfikować,żeby nie tylko oczy mogły się zachwycić pięknem przyrody, kolorami w autobusie, ale też ciało mogło wypocząć.
 • 5
 • 4
 • 4
 • 5
 • 5
zwiń
5/6
50+ lat, z partnerem/ką wrzesień 2018
Nie mam poważniejszych zastrzeżeń do programu wycieczki - znalem jej opis, wiec uczestnicząc w niej zaakceptowałem warunki.Mysle,ze ostatnie dwa dni wymagają dopracowania/zbyt dużo wolnego (...) rozwiń
Nie mam poważniejszych zastrzeżeń do programu wycieczki - znalem jej opis, wiec uczestnicząc w niej zaakceptowałem warunki.Mysle,ze ostatnie dwa dni wymagają dopracowania/zbyt dużo wolnego czasu/oraz przemyślenie o noclegu tranzytowym na powrocie. NEGATYWEM - było pobranie przez pilota wycieczki dodatkowych 50 euro od osoby ,bez uprzedniego uprzedzenia przez BIURO Podroży - w czym uczestnicy wycieczki zawinili, ze musieli dopłacać-wycieczka liczyła 32 osoby. Niektóre osoby kompletnie nie były na to przygotowane/ Przy 2 osobach z rodziny kwota 100 euro jest bardzo znacząca.
 • 5
 • 4
 • 5
 • 5
 • 5
zwiń
5/6
50+ lat, sam/a wrzesień 2018
Dla mnie Sycylia to była wycieczka marzeń.I mimo że tygodniowy pobyt to pigułka zaledwie ale program był tak esencjonalny ze czuje się przeszczesliwa ze mogłam pochłonąć tyle cudownych (...) rozwiń
Dla mnie Sycylia to była wycieczka marzeń.I mimo że tygodniowy pobyt to pigułka zaledwie ale program był tak esencjonalny ze czuje się przeszczesliwa ze mogłam pochłonąć tyle cudownych widoków,poczuć tyle zapachów dobrego jedzenia,posmakować dużo dobrych rzeczy.Jezeli zakładam że wycieczka ma byc dla mnie czystą przyjemnością to nie skupiam się na małych niedociagnieciach.Owszem byly dwie takie sprawy na samym początku. Awaria w autokarze,ktora opóźnia sporo dotarcie do celu.Ale wszystko dobrze się rozwiązało. Drugi szok to bardzo duża dopłata bo wycieczka nie była kompletna.Nie wywołało to dobrego nastroju i zrujnowalo budżet niejednego. Ale ja dalej postanowiłam sie cieszyć i udało się.P.Aneta ciekawie opowiadała i czułam się zaopiekowana przez przewodniczka.Panowie kierowcy Wojtek i Andrzej na wysokim poziomie. Uczynki dowcipni i bardzo mili.Bylo super A Sycylia dalej kusi.
 • 5
 • 5
 • 5
 • 5
 • 5
zwiń
5/6
—, sam/a sierpień 2018
Wycieczka warta polecenia. Program dobrze opracowany, jest czas na samodzielne zwiedzanie oraz odpoczynek. Standard hoteli i wyżywienie (z wyjątkiem okropnego hotelu we Fiuggi) naprawdę (...) rozwiń
Wycieczka warta polecenia. Program dobrze opracowany, jest czas na samodzielne zwiedzanie oraz odpoczynek. Standard hoteli i wyżywienie (z wyjątkiem okropnego hotelu we Fiuggi) naprawdę przyzwoite. Jedyny minus na tym wyjeździe to kierowcy (zwłaszcza p. M.)- nieprzygotowani do trasy, często mylący drogę, a przede wszystkim bardzo aroganccy na drodze (i nie tylko). Na południu Włoch jeździ się trochę inaczej, ale czy zwalnia to z obowiązku zachowania elementarnych zasad bezpieczeństwa i kultury? Słuchanie tego, co nasz kierowca mówi bardzo głośno i w mało parlamentarnych słowach o innych kierowcach nie było miłe. Byłam z Itaką już na kilku wycieczkach i zawsze kierowcy trzymali wysoki poziom. Tym razem naprawdę po raz pierwszy nie czułam się bezpiecznie w autokarze.
 • 6
 • 5
 • 5
 • 1
 • 6
zwiń
6/6
50+ lat, sam/a sierpień 2018
Bardzo dobra trasa dla zwiedzających, bez obciążeń. rozwiń
Bardzo dobra trasa dla zwiedzających, bez obciążeń.
 • 6
 • 6
 • 6
 • 6
 • 6
zwiń
5/6
50+ lat, czerwiec 2018
Wycieczka bardzo dobrze zorganizawana. Wiele atrakcyjnych miejsc, które trzeba obejrzeć. Proszę o przemyślenie pierwszego dnia wycieczki. Po nocnej jeździe, zwiedzanie nie ma sensu. Uczestnicy (...) rozwiń
Wycieczka bardzo dobrze zorganizawana. Wiele atrakcyjnych miejsc, które trzeba obejrzeć. Proszę o przemyślenie pierwszego dnia wycieczki. Po nocnej jeździe, zwiedzanie nie ma sensu. Uczestnicy myślą tylko o kąpieli i by jak najszybciej znaleźć się w hotelu. Bardzo dobra jazda kierowców.
 • 6
 • 5
 • 5
 • 5
 • 5
zwiń
6/6
50+ lat, czerwiec 2018
Interesujący wyjazd dla wytrwałych podróżników. rozwiń
Interesujący wyjazd dla wytrwałych podróżników.
 • 5
 • 5
 • 4
 • 5
 • 6
zwiń
5/6
50+ lat, czerwiec 2018
Program bardzo ciekawy, zrównowążony czas między zwiedzaniem a wypoczynkiem. Polecam. rozwiń
Program bardzo ciekawy, zrównowążony czas między zwiedzaniem a wypoczynkiem. Polecam.
 • 6
 • 4
 • 2
 • 5
 • 5
zwiń
5/6
50+ lat, czerwiec 2018
Trasa wycieczki bardzo interesująca, mnóstwo ciekawych miejsc do obejrzenia, dużo czasu wolnego na robienie zdjęć lub samodzielne zwiedzanie. Ogólnie wycieczka bardzo fajna i godna polecenia. rozwiń
Trasa wycieczki bardzo interesująca, mnóstwo ciekawych miejsc do obejrzenia, dużo czasu wolnego na robienie zdjęć lub samodzielne zwiedzanie. Ogólnie wycieczka bardzo fajna i godna polecenia.
 • 5
 • 4
 • 4
 • 5
 • 4
zwiń

Sprawdź cenę

Twój wybór wczasów

Włochy

Sycylia na kółkach

zmień wariant wakacji
 • Dojazd własny
Wybierz
3 828 Pln
Oszczędzasz: 730 PLN
Dorosły
3 098pln
Łączna kwota 6 196 pln razem
Oszczędzasz 730 PLN
Rezerwuj
Przejdziesz do bezpiecznego procesu rezerwacji
 • wyślij zapytanie
 • callcenter.tel_pl
 • 801 066 777
 • 77 4476 777
 • Infolinie dostępne: pn-pt 8-22 sob-ndz 9-20
arrow-rightarrow-rightclockfacebooktwitter