phone mobile heart Biuro Podróży ITAKA Flag of Belarus airplane
> >Wyniki Wyszukiwania> >

Sycylia na kółkach

Atuty oferty

 • Włochy z północy na południe
 • 6 regionów Włoch
 • tydzień na Sycylii
 • czas na wypoczynek nad morzem
 • śniadania i obiadokolacje w cenie
 • nocne promowanie z Sycylii do Neapolu

Sycylia na kółkach Kod: XITSYCY

Trasa
2 968PLN
Dorośli: 2 2 posiłki So 18.05 – So 01.06.19 (15 dni)
Itaka

Sycylia na kółkach Kod: XITSYCY Włochy

Położenie na mapie Trasa

Ferrara • Caserta • Tropea • Taormina • Etna • Syrakuzy • Noto • Piazza Armerina • Agrygent • Marsala • Erice • Segesta • Palermo • Monreale • Cefalu • Castelbuono • Neapol • Bagnoregio • Vicenza

Trasa długo wyczekiwana przez naszych klientów. Sycylia – wyspa mitów i legend ze wspaniałymi zabytkami z czasów antycznych to mozaika kultur i narodów, które uczyniły ją tak ekscytującą. Do klasycznej trasy po wyspie, dodaliśmy południe Włoch. Proponujemy pełne wrażeń 2 tygodnie zwiedzania, przeplatane wolnymi popołudniami nad morzem, które mają zrelaksować i dodać sił na kolejne dni. Urozmaicony program zadowoli najbardziej wytrawnych podróżników. W programie degustacje, topowe miasta włoskiego południa, promowania, wspaniałe widoki i historyczne miejsca sprzed kilku tysięcy lat. Trasa we Włoszech: ok. 3900 km.

Opis oferty

1. DZIEŃ.
Zbiórka uczestników. Wyjazd do Włoch przez Czechy i Austrię z krótkimi postojami.

2. DZIEŃ. FERRARA
W godzinach porannych przyjazd do FERRARY. Zwiedzanie zabytkowego centrum miasta, dawnej siedziby rodu d'Este: Castello Estense, Palazzo Comunale, Piazza del Municipio, katedra. Przejazd do hotelu we Fiuggi w okolicach Rzymu. Zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

3. DZIEŃ. CASERTA
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do CASERTY – Wersalu Neapolu i dawnej rezydencji królewskiej – La Reggia, gdzie znajduje się monumentalny pałac Burbonów z olbrzymimi ogrodami. Spacer po głównej alei, która ma ponad 3 km długości, a na jej osi zbudowano system basenów z fontannami ozdobionymi rzeźbami o tematyce mitologicznej. Przejazd do hotelu w okolicy Tropei. Zakwaterowanie w hotelu w pobliżu morza, czas wolny, obiadokolacja, nocleg.

4. DZIEŃ. TROPEA
Śniadanie. Półdniowa wycieczka do TROPEI – najpiękniejszego i najmodniejszego miasta w Kalabrii, malowniczo położonego na cyplu o tej samej nazwie. Tropea zachwyca śródziemnomorską architekturą, z górnej części miasta rozciąga się wspaniały widok na Wyspy Liparyjskie. Przejazd do gospodarstwa zajmującego się wyrobem i sprzedażą typowo kalabryjskich produktów spożywczych, degustacja. Powrót do hotelu, czas wolny na plażowanie. Obiadokolacja, nocleg.

5. DZIEŃ. TAORMINA
Śniadanie. Wykwaterowanie. Promowanie do Mesyny na Sycylii – największej wyspy na Morzu Śródziemnym, przyciągającej turystów egzotyką i bogactwem zabytków. Zwiedzanie TAORMINY: Teatro Greco – malowniczo położone ruiny antycznego teatru, spacer po Corso Umberto do placu z tarasem widokowym, skąd podziwiać można całą zatokę i wulkan Etnę. Przejazd do hotelu w okolicy Katanii, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

6. DZIEŃ. ETNA
Śniadanie. Wycieczka na ETNĘ, dominującą nad wschodnim wybrzeżem Sycylii. Etna jest najwyższym czynnym wulkanem Europy (3340 m n.p.m.). Przejazd autokarem do parkingu na wysokość kraterów Silvestri (ok. 1800 m n.p.m.). Fakultatywnie: wjazd jeepem na wysokość 2900 m n.p.m. (za dodatkową opłatą). Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

7. DZIEŃ. SYRAKUZY – NOTO
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do SYRAKUZ. Zwiedzanie: stare miasto z Piazza del Duomo, źródło Aretuzy, teatr grecki ze wspaniałym widokiem na morze, Latomia del Paradiso z grotą zwaną Uchem Dionizosa. Przejazd do NOTO. Spacer po mieście słynnym ze wspaniałej barokowej architektury pałaców i kościołów: Porta Reale, kościół San Francesco, rynek o doskonałych proporcjach z Chiesa Madre i imponującymi pałacami. Przejazd do hotelu w okolicy Enny, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

8. DZIEŃ. PIAZZA ARMERINA – AGRYGENT
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do PIAZZA ARMERINA i wizyta w słynnej rzymskiej willi o powierzchni ok. 3500 m², gdzie w ponad 40 pomieszczeniach (w tym toaletach!) zachowały się wspaniałe mozaikowe posadzki o unikalnej tematyce i jakości wykonania. Najsłynniejszą mozaiką są tzw. dziewczęta w bikini. Przejazd do AGRYGENTU. Zwiedzanie Doliny Świątyń, jednego z najważniejszych stanowisk archeologicznych w basenie Morza Śródziemnego. Przejazd do hotelu w okolicy Marsali. Zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

9. DZIEŃ. MARSALA – ERICE – SEGESTA
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd malowniczą drogą, przy której znajdują się charakterystyczne saliny, do słynnej ze znakomitych słodkich win MARSALI. Wizyta w jednej z najsłynniejszych winiarni, degustacja wina i innych produktów. Następnie wizyta w przepięknym ERICE. Stare miasto usytuowane na szczycie wzgórza Monte San Giuliano ( 752 m n.p.m.) oczarowuje stromymi, wąskimi uliczkami i tajemniczymi zaułkami. Przejazd do SEGESTY i zwiedzanie rewelacyjnie zachowanej świątyni z V w. p.n.e. Przejazd do hotelu w okolicy Palermo. Zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

10. DZIEŃ. PALERMO – MONREALE
Śniadanie. Zwiedzanie PALERMO, stolicy Sycylii, przepięknie położonej u stóp wzgórza Monte Pellegrino, egzotycznej mieszanki kultury europejskiej i orientalnej. W architekturze Palermo widać wpływy arabskie, normańskie, barokowe i secesyjne. Zwiedzanie: katedra, najsłynniejsze fontanny Palermo, Piazza Bellini z interesującymi zabytkami arabo-normańskiej. Następnie słynne katakumby w klasztorze kapucynów mieszczące mumie mnichów i osób świeckich, kaplica Palatyńska. Przejazd do MONREALE. Zwiedzanie katedry ze wspaniałymi mozaikami – najwybitniejszym dziełem sztuki sycylijsko-normańskiej. Powrót do hotelu, czas wolny. Obiadokolacja, nocleg.

11. DZIEŃ. CEFALU – CASTELBUONO
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do CEFALU, największego kurortu wypoczynkowego północnego wybrzeża, leżącego u stóp potężnej skały La Rocca. Spacer po centrum miasteczka z jego najsłynniejszym zabytkiem – monumentalną katedrą z XII w., zbudowaną przez normańskiego króla Rogera II. Czas wolny. Przejazd do CASTELBUONO i zwiedzanie słynnego zamku wzniesionego w XIV w. Powrót do Palermo i nocne promowanie do Neapolu (ok. 10 godz.).

12. DZIEŃ. NEAPOL
Przypłynięcie do NEAPOLU w godzinach porannych. Zwiedzanie stolicy regionu Kampania rozpoczyna wizyta w katedrze św. Januarego, której początki sięgają XIII w. Katedra słynie z cudu przemiany krwi patrona miasta, z postaci skrzepłej w płynną oraz z XVII-wiecznej kaplicy i renesansowej krypty z urną ze szczątkami świętego. Następnie spacer uliczkami starówki wpisanej na listę UNESCO: uliczka szopkarzy neapolitańskich. Czas wolny. Przejazd do hotelu we Fiuggi. Zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

13. DZIEŃ. BAGNOREGIO
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do BAGNOREGIO, spektakularnie położonej miejscowości pośród skalnych wąwozów. Spacer po miasteczku, czas wolny. Przejazd na wybrzeże adriatyckie do hotelu w okolicach Rimini. Zakwaterowanie, czas wolny na spacer i plażowanie. Obiadokolacja, nocleg.

14. DZIEŃ. VICENZA
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do VICENZY, leżącej w sąsiedztwie Alp Weneckich, którego początki datuje się na XI w. p.n.e. Vincenza nazywana jest miastem Palladia, słynnego włoskiego architekta, który tu mieszkał i stworzył kilkanaście pałaców i innych budowli, do dziś zdobiących miasto. Spacer główną ulicą – Corso Andrea Palladio, obok najstarszego zadaszonego teatru w Europie – Teatro Olimpico, najpiękniejszego kościoła w mieście: Santa Corona, następnie Piazza dei Signiori, Torre di Piazza. Czas wolny. Wyjazd do Polski przez Austrię i Czechy z krótkimi postojami.

15. DZIEŃ.
Przyjazd do Polski w godzinach porannych.

11 noclegów w hotelach klasy turystycznej***: 2 we Fiuggi, 2 w okolicy Tropei, 2 w okolicy Katanii, 1 w okolicy Enny, 1 w okolicy Marsali, 2 w okolicy Palermo, 1 w okolicy Rimini; 2-os. pokoje (możliwość 1 dostawki) z łazienkami • wyżywienie (serwowane): 11 śniadań (kontynentalne, wzmocnione), 11 obiadokolacji zgodnie z programem • przejazd autokarem • miejsca siedzące na promach: Kalabria – Mesyna, Palermo – Neapol • opieka pilota • ubezpieczenie KL i NW

 1. Obowiązkowe opłaty na miejscu: bilety wstępu, lokalni przewodnicy, tour guide, rejsy i taksa klimatyczna: ok. 270 EUR.
 2. Opłaty fakultatywne: przejazd do głównego krateru na Etnie: ok. 65 EUR; degustacja w Marsali: ok. 13 EUR.
 3. Dopłata do kabiny 2-os. podczas promowania z Sycylii do Neapolu na zapytanie poniżej 30 dni do rozpoczęcia imprezy; orientacyjny koszt: kabina wewnętrzna 4-os.: ok. 400 PLN/os., kabina wewnętrzna 2-os.: ok. 470 PLN/os.; kabina zewnętrzna 2-os.: ok. 550 PLN/os.
5,2 / 6
95% klientów wystawiło opinię dobrą lub bardzo dobrą

Klienci doceniają:

 • Program wycieczki/trasę
 • Komfort podróży
 • Standard autokaru
Informacje o regionie

Włochy

Już od wieków wspaniała architektura, tradycja, malownicze krajobrazy, piaszczyste plaże, a także znakomita kuchnia, przyciągają turystów na półwysep Apeniński. Tutaj sięgająca kilku tysięcy lat historia przeplata się ze światem mody, sportu oraz nadmorskich kurortów. Sympatię krajowi zjednują też jego otwarci oraz gościnni mieszkańcy.

PLAN WYCIECZKI
1. DZIEŃ.
Zbiórka uczestników. Wyjazd do Włoch przez Czechy i Austrię z krótkimi postojami.
2. DZIEŃ. FERRARA
W godzinach porannych przyjazd do FERRARY. Zwiedzanie zabytkowego centrum miasta, dawnej siedziby rodu d'Este: Castello Estense, Palazzo Comunale, Piazza del Municipio, katedra. Przejazd do hotelu we Fiuggi w okolicach Rzymu. Zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.
3. DZIEŃ. CASERTA
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do CASERTY – Wersalu Neapolu i dawnej rezydencji królewskiej – La Reggia, gdzie znajduje się monumentalny pałac Burbonów z olbrzymimi ogrodami. Spacer po głównej alei, która ma ponad 3 km długości, a na jej osi zbudowano system basenów z fontannami ozdobionymi rzeźbami o tematyce mitologicznej. Przejazd do hotelu w okolicy Tropei. Zakwaterowanie w hotelu w pobliżu morza, czas wolny, obiadokolacja, nocleg.
4. DZIEŃ. TROPEA
Śniadanie. Półdniowa wycieczka do TROPEI – najpiękniejszego i najmodniejszego miasta w Kalabrii, malowniczo położonego na cyplu o tej samej nazwie. Tropea zachwyca śródziemnomorską architekturą, z górnej części miasta rozciąga się wspaniały widok na Wyspy Liparyjskie. Przejazd do gospodarstwa zajmującego się wyrobem i sprzedażą typowo kalabryjskich produktów spożywczych, degustacja. Powrót do hotelu, czas wolny na plażowanie. Obiadokolacja, nocleg.
5. DZIEŃ. TAORMINA
Śniadanie. Wykwaterowanie. Promowanie do Mesyny na Sycylii – największej wyspy na Morzu Śródziemnym, przyciągającej turystów egzotyką i bogactwem zabytków. Zwiedzanie TAORMINY: Teatro Greco – malowniczo położone ruiny antycznego teatru, spacer po Corso Umberto do placu z tarasem widokowym, skąd podziwiać można całą zatokę i wulkan Etnę. Przejazd do hotelu w okolicy Katanii, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.
6. DZIEŃ. ETNA
Śniadanie. Wycieczka na ETNĘ, dominującą nad wschodnim wybrzeżem Sycylii. Etna jest najwyższym czynnym wulkanem Europy (3340 m n.p.m.). Przejazd autokarem do parkingu na wysokość kraterów Silvestri (ok. 1800 m n.p.m.). Fakultatywnie: wjazd jeepem na wysokość 2900 m n.p.m. (za dodatkową opłatą). Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.
7. DZIEŃ. SYRAKUZY – NOTO
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do SYRAKUZ. Zwiedzanie: stare miasto z Piazza del Duomo, źródło Aretuzy, teatr grecki ze wspaniałym widokiem na morze, Latomia del Paradiso z grotą zwaną Uchem Dionizosa. Przejazd do NOTO. Spacer po mieście słynnym ze wspaniałej barokowej architektury pałaców i kościołów: Porta Reale, kościół San Francesco, rynek o doskonałych proporcjach z Chiesa Madre i imponującymi pałacami. Przejazd do hotelu w okolicy Enny, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.
8. DZIEŃ. PIAZZA ARMERINA – AGRYGENT
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do PIAZZA ARMERINA i wizyta w słynnej rzymskiej willi o powierzchni ok. 3500 m², gdzie w ponad 40 pomieszczeniach (w tym toaletach!) zachowały się wspaniałe mozaikowe posadzki o unikalnej tematyce i jakości wykonania. Najsłynniejszą mozaiką są tzw. dziewczęta w bikini. Przejazd do AGRYGENTU. Zwiedzanie Doliny Świątyń, jednego z najważniejszych stanowisk archeologicznych w basenie Morza Śródziemnego. Przejazd do hotelu w okolicy Marsali. Zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.
9. DZIEŃ. MARSALA – ERICE – SEGESTA
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd malowniczą drogą, przy której znajdują się charakterystyczne saliny, do słynnej ze znakomitych słodkich win MARSALI. Wizyta w jednej z najsłynniejszych winiarni, degustacja wina i innych produktów. Następnie wizyta w przepięknym ERICE. Stare miasto usytuowane na szczycie wzgórza Monte San Giuliano ( 752 m n.p.m.) oczarowuje stromymi, wąskimi uliczkami i tajemniczymi zaułkami. Przejazd do SEGESTY i zwiedzanie rewelacyjnie zachowanej świątyni z V w. p.n.e. Przejazd do hotelu w okolicy Palermo. Zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.
10. DZIEŃ. PALERMO – MONREALE
Śniadanie. Zwiedzanie PALERMO, stolicy Sycylii, przepięknie położonej u stóp wzgórza Monte Pellegrino, egzotycznej mieszanki kultury europejskiej i orientalnej. W architekturze Palermo widać wpływy arabskie, normańskie, barokowe i secesyjne. Zwiedzanie: katedra, najsłynniejsze fontanny Palermo, Piazza Bellini z interesującymi zabytkami arabo-normańskiej. Następnie słynne katakumby w klasztorze kapucynów mieszczące mumie mnichów i osób świeckich, kaplica Palatyńska. Przejazd do MONREALE. Zwiedzanie katedry ze wspaniałymi mozaikami – najwybitniejszym dziełem sztuki sycylijsko-normańskiej. Powrót do hotelu, czas wolny. Obiadokolacja, nocleg.
11. DZIEŃ. CEFALU – CASTELBUONO
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do CEFALU, największego kurortu wypoczynkowego północnego wybrzeża, leżącego u stóp potężnej skały La Rocca. Spacer po centrum miasteczka z jego najsłynniejszym zabytkiem – monumentalną katedrą z XII w., zbudowaną przez normańskiego króla Rogera II. Czas wolny. Przejazd do CASTELBUONO i zwiedzanie słynnego zamku wzniesionego w XIV w. Powrót do Palermo i nocne promowanie do Neapolu (ok. 10 godz.).
12. DZIEŃ. NEAPOL
Przypłynięcie do NEAPOLU w godzinach porannych. Zwiedzanie stolicy regionu Kampania rozpoczyna wizyta w katedrze św. Januarego, której początki sięgają XIII w. Katedra słynie z cudu przemiany krwi patrona miasta, z postaci skrzepłej w płynną oraz z XVII-wiecznej kaplicy i renesansowej krypty z urną ze szczątkami świętego. Następnie spacer uliczkami starówki wpisanej na listę UNESCO: uliczka szopkarzy neapolitańskich. Czas wolny. Przejazd do hotelu we Fiuggi. Zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.
13. DZIEŃ. BAGNOREGIO
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do BAGNOREGIO, spektakularnie położonej miejscowości pośród skalnych wąwozów. Spacer po miasteczku, czas wolny. Przejazd na wybrzeże adriatyckie do hotelu w okolicach Rimini. Zakwaterowanie, czas wolny na spacer i plażowanie. Obiadokolacja, nocleg.
14. DZIEŃ. VICENZA
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do VICENZY, leżącej w sąsiedztwie Alp Weneckich, którego początki datuje się na XI w. p.n.e. Vincenza nazywana jest miastem Palladia, słynnego włoskiego architekta, który tu mieszkał i stworzył kilkanaście pałaców i innych budowli, do dziś zdobiących miasto. Spacer główną ulicą – Corso Andrea Palladio, obok najstarszego zadaszonego teatru w Europie – Teatro Olimpico, najpiękniejszego kościoła w mieście: Santa Corona, następnie Piazza dei Signiori, Torre di Piazza. Czas wolny. Wyjazd do Polski przez Austrię i Czechy z krótkimi postojami.
15. DZIEŃ.
Przyjazd do Polski w godzinach porannych.

ŚWIADCZENIA: 11 noclegów w hotelach klasy turystycznej***: 2 we Fiuggi, 2 w okolicy Tropei, 2 w okolicy Katanii, 1 w okolicy Enny, 1 w okolicy Marsali, 2 w okolicy Palermo, 1 w okolicy Rimini; 2-os. pokoje (możliwość 1 dostawki) z łazienkami • wyżywienie (serwowane): 11 śniadań (kontynentalne, wzmocnione), 11 obiadokolacji zgodnie z programem • przejazd autokarem • miejsca siedzące na promach: Kalabria – Mesyna, Palermo – Neapol • opieka pilota • ubezpieczenie KL i NW

UWAGI:
 1. Obowiązkowe opłaty na miejscu: bilety wstępu, lokalni przewodnicy, tour guide, rejsy i taksa klimatyczna: ok. 270 EUR.
 2. Opłaty fakultatywne: przejazd do głównego krateru na Etnie: ok. 65 EUR; degustacja w Marsali: ok. 13 EUR.
 3. Dopłata do kabiny 2-os. podczas promowania z Sycylii do Neapolu na zapytanie poniżej 30 dni do rozpoczęcia imprezy; orientacyjny koszt: kabina wewnętrzna 4-os.: ok. 400 PLN/os., kabina wewnętrzna 2-os.: ok. 470 PLN/os.; kabina zewnętrzna 2-os.: ok. 550 PLN/os.
Położenie na mapie
Opinie klientów
5,2 / 6
Ogólna ocena
z 40 opinii
95%
klientów wystawiło opinię dobrą lub bardzo dobrą
95%
klientów wystawiło opinię dobrą lub bardzo dobrą

Klienci doceniają m.in:

 • Program wycieczki/trasę
 • Komfort podróży
 • Standard autokaru
6 / 6
50+ lat, z partnerem/ką wrzesień 2018
Ogolnie wycieczka bardzo interesujaca i udana. Za wiele godzin spedza sie jednak w autobusie w drodze do Wloch i bez odpoczynku zaczyna sie zwiedzanie. Powinien byc nocleg (...) rozwiń
Ogolnie wycieczka bardzo interesujaca i udana. Za wiele godzin spedza sie jednak w autobusie w drodze do Wloch i bez odpoczynku zaczyna sie zwiedzanie. Powinien byc nocleg uszczuplajac program wycieczki.Przewodnik bardzo dobry i sympa- tyczny,dobrze organizowal wszelkie noclegi i komfort zwiedzania. Dziekujemy i napewno skorzystamy z nastepnej oferty. K.J. Dziekujemy z przyjemnoscia skozystamy z nastepnej oferty. .
 • 6
 • 4
 • 4
 • 5
 • 6
zwiń
6 / 6
41-50 lat, sam/a wrzesień 2018
Super wycieczka !!! Bogaty program. Pilot Łukasz super rozwiń
Super wycieczka !!! Bogaty program. Pilot Łukasz super
 • 6
 • 5
 • 5
 • 6
 • 6
zwiń
6 / 6
50+ lat, sam/a sierpień 2018
Bardzo dobra trasa dla zwiedzających, bez obciążeń. rozwiń
Bardzo dobra trasa dla zwiedzających, bez obciążeń.
 • 6
 • 6
 • 6
 • 6
 • 6
zwiń
5 / 6
50+ lat, czerwiec 2018
Wycieczka bardzo dobrze zorganizawana. Wiele atrakcyjnych miejsc, które trzeba obejrzeć. Proszę o przemyślenie pierwszego dnia wycieczki. Po nocnej jeździe, zwiedzanie nie ma sensu. Uczestnicy (...) rozwiń
Wycieczka bardzo dobrze zorganizawana. Wiele atrakcyjnych miejsc, które trzeba obejrzeć. Proszę o przemyślenie pierwszego dnia wycieczki. Po nocnej jeździe, zwiedzanie nie ma sensu. Uczestnicy myślą tylko o kąpieli i by jak najszybciej znaleźć się w hotelu. Bardzo dobra jazda kierowców.
 • 6
 • 5
 • 5
 • 5
 • 5
zwiń
6 / 6
50+ lat, czerwiec 2018
Interesujący wyjazd dla wytrwałych podróżników. rozwiń
Interesujący wyjazd dla wytrwałych podróżników.
 • 5
 • 5
 • 4
 • 5
 • 6
zwiń
5 / 6
50+ lat, czerwiec 2018
Program bardzo ciekawy, zrównowążony czas między zwiedzaniem a wypoczynkiem. Polecam. rozwiń
Program bardzo ciekawy, zrównowążony czas między zwiedzaniem a wypoczynkiem. Polecam.
 • 6
 • 4
 • 2
 • 5
 • 5
zwiń
5 / 6
50+ lat, czerwiec 2018
Trasa wycieczki bardzo interesująca, mnóstwo ciekawych miejsc do obejrzenia, dużo czasu wolnego na robienie zdjęć lub samodzielne zwiedzanie. Ogólnie wycieczka bardzo fajna i godna polecenia. rozwiń
Trasa wycieczki bardzo interesująca, mnóstwo ciekawych miejsc do obejrzenia, dużo czasu wolnego na robienie zdjęć lub samodzielne zwiedzanie. Ogólnie wycieczka bardzo fajna i godna polecenia.
 • 5
 • 4
 • 4
 • 5
 • 4
zwiń
6 / 6
41-50 lat, czerwiec 2018
Sycylia na kółkach. Wycieczka bardzo udana.Począwszy od kierowcow ,którzy wspaniale pokonywali wąskie i kręte uliczki sycylijskich miasteczek ,a skończywszy na najlepszej pani pilot-pani (...) rozwiń
Sycylia na kółkach. Wycieczka bardzo udana.Począwszy od kierowcow ,którzy wspaniale pokonywali wąskie i kręte uliczki sycylijskich miasteczek ,a skończywszy na najlepszej pani pilot-pani Ani,ktora to posiada ogromną wiedzę na temat Italii i w bardzo przystępny sposób ja przekazuje.Poza programem pokazała nam wspaniały ,lokalny targ w Catanii i zorganizowała darmowa degustacje produktów w Marsali.Hotele i wyżywienie wg mnie dobre ,a miejscami nawet bardzo dobre.Polecam tę wycieczkę !!!
 • 6
 • 4
 • 5
 • 5
 • 6
zwiń
4 / 6
50+ lat, czerwiec 2018
brak opisu rozwiń
brak opisu
 • 5
 • 2
 • 5
 • 4
 • 4
zwiń
6 / 6
31-40 lat, ze znajomymi czerwiec 2018
Bardzo dobra wycieczka, godna polecenia. Jedynie obiadokolacje w hotelu w Katanii to nieporozumienie, warto pomyśleć o innym hotelu rozwiń
Bardzo dobra wycieczka, godna polecenia. Jedynie obiadokolacje w hotelu w Katanii to nieporozumienie, warto pomyśleć o innym hotelu
 • 6
 • 5
 • 5
 • 6
 • 5
 • 5
zwiń
5 / 6
50+ lat, maj 2018
Bardzo ciekawa trasa. Do plusów należy dodać wolne tempo zwiedzania.Trafiliśmy na dobrą pogodę( żadnego dnia z odrobiną deszczu), a temperatura około 25 -27 stopni.Ogólne wrażenie -bardzo dobre (...) rozwiń
Bardzo ciekawa trasa. Do plusów należy dodać wolne tempo zwiedzania.Trafiliśmy na dobrą pogodę( żadnego dnia z odrobiną deszczu), a temperatura około 25 -27 stopni.Ogólne wrażenie -bardzo dobre by nie powiedzieć-rewelacja.
 • 6
 • 4
 • 5
 • 4
 • 3
zwiń
5 / 6
50+ lat, z partnerem/ką maj 2018
Wycieczka udana, program ciekawy . Pilot pan Łukasz z dużą wiedzą ,wspaniały człowiek pomocny w każdej sytuacji . Sycylia jest piękna warta zobaczenia .Polecam wyjazd.Minusem wycieczki (...) rozwiń
Wycieczka udana, program ciekawy . Pilot pan Łukasz z dużą wiedzą ,wspaniały człowiek pomocny w każdej sytuacji . Sycylia jest piękna warta zobaczenia .Polecam wyjazd.Minusem wycieczki był stary brudny autokar o niskim standardzie ,w którym klimatyzacja nie zawsze działała .Hotele średniej klasy, w niektórych hotelach wyżywienie bardzo słabe
 • 5
 • 3
 • 2
 • 2
 • 2
 • 5
zwiń
4 / 6
50+ lat, z partnerem/ką maj 2018
Bardzo dobry program, choć moim zdaniem wymagający nieco korekty. Zamiast Civita di Bagnoreggio można by zobaczyć o wiele więcej w nieodległym Orvieto. Ponadto zamiast Vizenzy atrakcyjniejsza (...) rozwiń
Bardzo dobry program, choć moim zdaniem wymagający nieco korekty. Zamiast Civita di Bagnoreggio można by zobaczyć o wiele więcej w nieodległym Orvieto. Ponadto zamiast Vizenzy atrakcyjniejsza byłaby Vero0na. Ogólnie oceniam wyjazd pozytywnie.
 • 5
 • 3
 • 4
 • 3
 • 2
 • 4
zwiń
5 / 6
41-50 lat, sam/a wrzesień 2017
w zasadzie wycieczka spełniła moje oczekiwania z wyjątkiem jednego punktu - przejazd do głównego krateru na Etnie okazał się wjazdem do kraterów wschodnich gdzie łaskawie (...) rozwiń
w zasadzie wycieczka spełniła moje oczekiwania z wyjątkiem jednego punktu - przejazd do głównego krateru na Etnie okazał się wjazdem do kraterów wschodnich gdzie łaskawie dostaliśmy do dyspozycji dwie do trzech godzin z wjazdem i zjazdem. Spóźniłem się na miejsce zbiórki o godzinę przez co zepsułem PANI PILOT PLANY. Jakie plany skoro na ten dzień przewidziana była tylko Etna???
 • 5
 • 6
 • 5
 • 6
 • 6
 • 4
zwiń
6 / 6
50+ lat, sam/a wrzesień 2017
Interesujaca trasa, przewodnicy kompetentni, pilotka - pani Ania bardzo dobrze organizowała pobyt i dbała o grupę. Przydałoby się więcej przyrody. Park Narodowy, spacer po ciekawym miejscu. (...) rozwiń
Interesujaca trasa, przewodnicy kompetentni, pilotka - pani Ania bardzo dobrze organizowała pobyt i dbała o grupę. Przydałoby się więcej przyrody. Park Narodowy, spacer po ciekawym miejscu. Jedynie zwiedzanie Neapolu po nocnym rejsie było męczące, ale nie było przez to mniej Wycieczka , jako taka nie była męczaca. Program był ułozony w trybie wakacyjnym Polecam wycieczkę dla osób w każdym wieku i kondycji.
 • 5
 • 4
 • 6
 • 6
 • 6
 • 6
zwiń
5 / 6
50+ lat, z partnerem/ką wrzesień 2017
Wycieczka spełniła moje oczekiwania.Program wycieczki oceniam pozytywnie. Program ok. Niektóre hotele nie spełniają podstawowych warunków, należy je zmienic. rozwiń
Wycieczka spełniła moje oczekiwania.Program wycieczki oceniam pozytywnie. Program ok. Niektóre hotele nie spełniają podstawowych warunków, należy je zmienic.
 • 6
 • 4
 • 4
 • 5
 • 5
 • 6
zwiń
5 / 6
50+ lat, z partnerem/ką wrzesień 2017
1. Ogólnie wrażenie b. dobre popsuł ostatni dzień, kiedy pilot p. Emilia, oświadczyła, że musimy wracać do kraju wcześniej, nie tłumacząc kto podjął taka decyzję i dlaczego. W efekcie, (...) rozwiń
1. Ogólnie wrażenie b. dobre popsuł ostatni dzień, kiedy pilot p. Emilia, oświadczyła, że musimy wracać do kraju wcześniej, nie tłumacząc kto podjął taka decyzję i dlaczego. W efekcie, aby zdążyć na śniadanie na 6,45 trzeba było wstać po godz. 5.00, a przyjeżdżając do Opola ok. godz. 4.00 rano musieliśmy 1,5 godziny czekać na inne autokary, które przyjechały zgodnie z rozkładem zamieszczonym w katalogu. Nie byłoby problemu gdybyśmy usłyszeli powody nierozkładowego powrotu, ale p. Emilia upierała się, że jest wszystko zgodnie z planem. Być może fakt, że autokar wracał na trasę do Sycylii w ten sam dzień, był powodem tak wczesnego powrotu, ale to nie może być powód żeby 31 osób najpierw się śpieszyło i niedosypiało, a później czekało w ledwoogrzewanym autokarze nad ranem 1,5 godziny. Gdyby nas poproszono o wcześniejszy powrót tłumacząc np. że kierowcy musza wracać, to na pewno byśmy się byli zgodzili, ale pójście w zaparte, że jest wszystko ok. było nie w porządku. Liczenie, że uczestnicy nie czytają programu i regulaminu jest zwodne, a jeżeli ktoś już przyłożył się do zapoznania z regulaminem a potem jest na siłę wprowadzany w błąd pozostawia przykre wspomnienie. Odpuściłam, tak aby innym podróżującym nie psuć humoru, nie nagłaśniając sprawy w autokarze i wiedząc, że wracamy w nieregulaminowym czasie. 2. Naszej grupie, dzięki pilotowi po. Emilii, udało się zwiedzić Katanię, co dowodzi, że jest to wykonalne w programie i moim zdaniem konieczne do dopełnienia wrażeń z Sycylii. Szczytem marzeń byłoby zwiedzenie Trapani i wjazd kolejką do/na Erice, nawet dodatkowym kosztem ( fakultatywnie ) oraz fakultatywnie Wyspy Eolskie ( Liparyjskie ) z Tropei. 3. Kompletnie brak było słowa na temat rozliczenia tych 250 euro, kolejny raz liczenie, że uczestnicy będą skrępowani pytaniem o rozliczenia, okazało się skuteczne. w tym miejscy dodam, że nie chodzi o pieniądze, ale o szacunek do nich, jako obcych powierzonych pilotowi. Gdyby przynajmniej słówko padło że np. pozostało dla każdego np. po 10 euro, to nawet nikt by nie chciał zwrotu i potraktował to jako forma nagrody dla pilota. pozostawiam na boku kwestie podatkowe i interpretację prawna takiej zbiórki w świetle obowiązujących przedsiębiorców przepisów, Zreszta to nie jest pierwszy raz kiedy pilot Itaki się nie rozlicza, w innych biurach też się to zdarza i nie pozostawia niesmak. 4. Jako plus musze podziękować, że pilot p. Emilia, starła się dla nas o bilety ulgowe jako osoby niepełnosprawne i oddawała na bieżąco nam pieniążki wtedy gdy nasze wstępy były bezpłatne.
 • 5
 • 2
 • 2
 • 6
 • 5
 • 4
zwiń
6 / 6
31-40 lat, sam/a wrzesień 2017
Witam, była to pierwsza podróż z biurem Itaka, ale już teraz wiem że nie ostatnia. Było po prostu super, wycieczka zorganizowana co do minuty, nie było czasu na nudę, nabiegaliśmy się za (...) rozwiń
Witam, była to pierwsza podróż z biurem Itaka, ale już teraz wiem że nie ostatnia. Było po prostu super, wycieczka zorganizowana co do minuty, nie było czasu na nudę, nabiegaliśmy się za wszystkie czasy ale naprawdę było warto. Tyle rzeczy co się dowiedzieliśmy i zobaczyliśmy. Autokar, hotel, pani przewodnik, no i sama organizatorka po prostu bomba. Bardzo mi się podobało i mam nadzieje że już niedługo znów gdzieś pojadę. Serdecznie pozdrawiam całe biuro. Byłem z tym biurem pierwszy raz i na pewno nie ostatni. Organizacja wszystkiego - perfekcyjna. Pilotka - strzał w dziesiątkę ! Miła, wszystko wytłumaczy, idealnie nadaje się do tego co robi :) Ogólnie wszystko bardzo dobrze zorganizowane. Jeden mały minus to taki że jak pada rzęsisty deszcz to nie ma co na siłę robić programu.....a tak to wszystko super |-))))
 • 6
 • 4
 • 3
 • 5
 • 6
 • 4
zwiń
5 / 6
50+ lat, z partnerem/ką wrzesień 2017
DLA MNIE WSPANIAŁA.PROSZĘ WIĘCEJ ,TAK SAMO DŁUGICH AUTOKAROWYCH DLA STRACHOLI TAKICH JAK JA,KÓRZY BOJĄ SIĘ LATAĆ.DZIĘKUJĘ ITACE ZA ZORGANIZOWANIĘ TAK UDANEJ DLA MNIE PRZYGODY.CZEKAM TERAZ (...) rozwiń
DLA MNIE WSPANIAŁA.PROSZĘ WIĘCEJ ,TAK SAMO DŁUGICH AUTOKAROWYCH DLA STRACHOLI TAKICH JAK JA,KÓRZY BOJĄ SIĘ LATAĆ.DZIĘKUJĘ ITACE ZA ZORGANIZOWANIĘ TAK UDANEJ DLA MNIE PRZYGODY.CZEKAM TERAZ NA TAKĄ FRANCJĘ I SZWJCARIĘ. WSPANIAŁA WYCIECZKA.
 • 5
 • 3
 • 4
 • 5
 • 5
 • 4
zwiń
6 / 6
50+ lat, sam/a wrzesień 2017
Wycieczka z bardzo ciekawym programem ,Sycylia jest niesamowita krajobrazowo, pełna zabytków, program zawierał wszystkie miejsca,które chciałam zobaczyć miejscowi przewodnicy (...) rozwiń
Wycieczka z bardzo ciekawym programem ,Sycylia jest niesamowita krajobrazowo, pełna zabytków, program zawierał wszystkie miejsca,które chciałam zobaczyć miejscowi przewodnicy bardzo profesjonalni i .....Etna moje marzenie od lat 'zdobyta' .Przeprawa promem z Palermo do Neapolu była dodatkową atrakcja urozmaicającą program ,był to mój jedenasty wyjazd z Itaką , myślę że nie ostatni. Wyjazd oceniam jako bardzo udany ,dużo atrakcji dodatkowo pojechaliśmy do Katanii dzięki za to Pani Emilce naszej Pilotce. Jeszcze trochę 'prywaty'. Doznałam urazu kolana ,bardzo troskliwie zajęła się mną Pani Pilotka ,za co serdecznie dziękuję ,Panowie kierowcy pomagali mi z bagażem i jakoś wspólnie dałam radę zwiedzić Sycylię, która była w moich planach od lat.
 • 6
 • 5
 • 5
 • 6
 • 6
 • 5
zwiń
5 / 6
50+ lat, z partnerem/ką wrzesień 2017
bardzo ciekawa trasa, bardzo intensywna i dostarczająca niezapomnianych wrażeń. Poznaliśmy miejsca o których istnieniu tylko czytaliśmy, coś niesamowitego. Rozbudziła apetyt na coś (...) rozwiń
bardzo ciekawa trasa, bardzo intensywna i dostarczająca niezapomnianych wrażeń. Poznaliśmy miejsca o których istnieniu tylko czytaliśmy, coś niesamowitego. Rozbudziła apetyt na coś więcej. Jedyny mankament to za mało czasu na zapoznanie się z Bagnoregio. Sycylia jest cudowna, słoneczna, ciepła z przebogatą historią i ciekawymi zabytkami. Warto było pojechać i zobaczyć.Panowie kierowcy - Wojtek i Janusz dokonywali niemal cudów na wąskich drogach i uliczkach Sycylii byśmy wygodnie dojechali na miejsce. Lokalni przewodnicy dysponujący imponującą wiedzą i... poczuciem humoru. Pani Emilia pilnowała wszystkiego i wszystkich i zawsze była pomocna.
 • 6
 • 5
 • 4
 • 5
 • 5
 • 5
zwiń
5 / 6
31-40 lat, sam/a lipiec 2017
Opinia o wycieczce bardzo pozytywna. Mimo to, w dalszym ciągu turyści oczekują wyższego standardu hoteli we Włoszech, porównując je z hotelami w Austrii i w Norwegii. Moim pozytywnym (...) rozwiń
Opinia o wycieczce bardzo pozytywna. Mimo to, w dalszym ciągu turyści oczekują wyższego standardu hoteli we Włoszech, porównując je z hotelami w Austrii i w Norwegii. Moim pozytywnym spostrzeżeniem jest to, że zgłaszając przewodnikowi konkretną dietę , otrzymałam danie dostosowane do moich potrzeb. Pomimo tego ,że była to wycieczka objazdowa, był też czas na odpoczynek na plaży i kąpiel w morzu, co uważam za duży plus. Polecam, polecam , jeszcze raz polecam Sycylię na kółkach - przede wszystkim dla osób , które obawiają się latać samolotem. Przepiękna wyspa, przecudne krajobrazy , widoki oraz zabytki i architektura.
 • 6
 • 4
 • 5
 • 5
 • 5
 • 5
zwiń
6 / 6
31-40 lat, sam/a lipiec 2017
Wycieczka była bardzo ciekawa. Kierowcy sympatyczni i mili. Każdego dnia dbali o nasze walizki i układali w luku bagażowym. Pilot bardzo uprzejmy i miły. Zawsze miał na uwadze że jesteśmy na (...) rozwiń
Wycieczka była bardzo ciekawa. Kierowcy sympatyczni i mili. Każdego dnia dbali o nasze walizki i układali w luku bagażowym. Pilot bardzo uprzejmy i miły. Zawsze miał na uwadze że jesteśmy na wakacjach i po całym dniu zwiedzania potrzebny jest nam czas na kąpiele w morzu. Pomimo tego że nie zawsze były one w programie wycieczki starał się byśmy mieli okazję z nich skorzystać
 • 6
 • 3
 • 3
 • 6
 • 6
 • 4
zwiń
3 / 6
50+ lat, sam/a lipiec 2017
Najmocniejszą stroną wycieczki był przewodnik. Najsłabszą wyżywienie. Program super. Dużo zwiedziliśmy, był też czas na odpoczynek. Duże podziękowania dla Pana Łukasza rozwiń
Najmocniejszą stroną wycieczki był przewodnik. Najsłabszą wyżywienie. Program super. Dużo zwiedziliśmy, był też czas na odpoczynek. Duże podziękowania dla Pana Łukasza
 • 6
 • 2
 • 1
 • 3
 • 3
 • 3
zwiń
6 / 6
31-40 lat, z partnerem/ką lipiec 2017
Wycieczka zorganizowana zgodnie z umową. Hotele 3 gwiazdkowe, część posiadała basen, część blisko plaży, więc po zwiedzaniu był czas na wypoczynek na plaży. Wszystkie pokoje, które nam (...) rozwiń
Wycieczka zorganizowana zgodnie z umową. Hotele 3 gwiazdkowe, część posiadała basen, część blisko plaży, więc po zwiedzaniu był czas na wypoczynek na plaży. Wszystkie pokoje, które nam przydzielono były w porządku. Z klimatyzacją (prócz Fiuggi i hotelu w okolicach Rimini), czysta pościel, ręczniki, czyste łazienki, choć słyszałam, że innym wycieczkowiczom przytrafiały się pokoje z zapchaną toaletą, bez deski na muszli klozetowej lub nieprzyjemnym zapachem. Wyżywienie też dobre, śniadania kontynentalne wzmocnione, więc wędlina, ser, rogaliki na słodko, pączki. Można się było najeść. Obiadokolacje też bardzo smaczne, nie mogę narzekać, głodna nie chodziłam. Autokar wygodny, dużo miejsca na nogi, klimatyzacja dawała radę w wysokich temperaturach. Udało się przetrwać nocne przejazdy. Sympatyczni kierowcy Panowie Zbyszkowie, mistrzowie w wąskich uliczkach. Jedynie słabo zaopatrzony barek w autokarze, tylko woda, piwo, kawa, herbata. Woda po tygodniu już się skończyła, ale nie był to problem bo była możliwość zakupu wody w marketach. Fajna degustacja produktów regionalnych pod Tropeą, ta w Marsala taka sobie. Tropea śliczna! Warto w wolnym czasie pójść do kościółka Santa Maria dell'Isola. Wejście na taras widokowy skąd roztacza się widok na miasto i piękną plaże oraz wstęp do ogrodów kosztuje 2 euro. Pilot Pan Łukasz, sympatyczny, z poczuciem humoru i dużą wiedzą, którą chętnie się dzielił. Był pomocny, wsłuchiwał się w prośby turystów. Miejsca zbiórek po czasie wolnym organizował w punktach, do których łatwo trafić, więc nikt się nie zgubił. Grupa zgrana i zdyscyplinowana, nikt się nie spóźniał i wszędzie dojeżdżaliśmy na czas. Przewodnicy lokalni też ciekawie opowiadali. Na promie miałyśmy wykupioną kabinę, więc na zwiedzanie Neapolu ruszyłyśmy odświeżone i wyspane. Czego mi brakowało? Może by się przydał chociaż jeden nocleg tranzytowy. Podróżowałam z mamą i miałam obawy czy da radę. Byłoby fajnie, gdyby w programie był ujęty jakiś rejs stateczkiem po morzu, z którego można by się kąpać w krystalicznej wodzie albo rejs na Wysypy Liparyjskie. Może było zbyty dużo zwiedzania ruin świątyń, lepiej spędzić ten czas w urokliwych sycylijskich miasteczkach. Zwiedzanie katakumb w Palermo dla mnie strata czasu, wolałabym pochodzić po uliczkach. Ogólnie jesteśmy z mamą bardzo zadowolone, żal było wracać do Polski. Chętnie wróciłabym jeszcze raz na Sycylię z innym programem, by zobaczyć coś nowego.
 • 6
 • 6
 • 6
 • 6
 • 6
 • 6
zwiń

Sprawdź cenę

 • Dojazd własny
Cena/os.:
3 728 Pln -20%
2 968pln Razem Szczegóły ceny 5 936 pln

Infolinia

 • callcenter.tel_pl
 • 801 066 777
 • 77 4476 777
 • Infolinie dostępne: pn-pt 8-22 sob-ndz 9-20

Podziel się

Facebook Google+

Dlaczego warto?

 1. Kompletne ceny - nasze ceny nigdy nie zawierają żadnych ukrytych opłat.
 2. Gwarancja ubezpieczeniowa - 300 000 000 PLN
 3. Wygoda — rezerwujesz kiedy chcesz.
arrow-rightarrow-rightclockfacebooktwitter