phone mobile heart logo Flag of Belarus airplane
> >Wyniki Wyszukiwania> >

Wyspy Zielonego Przylądka

Atuty oferty

 • 3 wyspy Cabo Verde w tydzień
 • egzotyczna przyroda, kolorowe miasta, cudowne plaże
 • spotkania z tradycyjną kuchnią Wysp Zielonego Przylądka
 • lekcja gotowania
 • przedłuż wakacje na Sal

Wyspy Zielonego Przylądka Kod: SIDWYSP

Trasa
3 849PLN
Dorośli: 2 wyżywienie zgodnie z programem Nd 18.03 – Pn 26.03.18 (9 dni)
Itaka

Wyspy Zielonego Przylądka Kod: SIDWYSP Wyspy Zielonego Przylądka

Położenie na mapie Trasa

Mindelo • Ribeira Grande • Krater Cova • Figueiral • Ponta do Sol • Fontainhas • Ribeira do Paul • Ribeira das Patas • Ribeira alto Mira • Ribeira da Cruz • Norte • Calhau • Praia Grande • Baia das Gatas • Monte Verde • Pedra de Lume • Buracona

Wspaniała podróż do kraju Cesarii Evory, gdzie słońce świeci 330 dni w roku. Trasa wycieczki prowadzi przez trzy wyspy z grupy Ilhas do Barlavento – Wysp Zawietrznych: Sal, Santo Antão i São Vicente. Każda z nich ma własną osobowość i każda jest warta odkrycia. Za jedną z najpiękniejszych wysp Cabo Verde uważana jest Santo Antão – ojczyzna grogu, lokalnej odmiany rumu. Pustynna w części południowej, na północy zachwyca zielonymi górami dochodzącymi do 1800 metrów. Na São Vicente na pewno zauroczy Mindelo, gdzie urodziła się Cesaria Evora. Miasto zwane Małą Brazylią od hucznie obchodzonego tu karnawału, jest jednym z najładniejszych na Wyspach. Atrakcją jest także wjazd na Monte Verde. Wyspa Sal to z kolei niekończące się plaże, raj dla pasjonatów sportów wodnych i saliny, od których pochodzi jej nazwa. Warto przedłużyć pobyt na wyspie Sal o wypoczynek w wybranym hotelu z oferty ITAKI.

Opis oferty

1. DZIEŃ.
Zbiórka uczestników na lotnisku. Przelot na wyspę Sal. Transfer do hotelu, zakwaterowanie, czas wolny. Kolacja i nocleg.

2. DZIEŃ. MINDELO
Śniadanie. Transfer na lotnisko i przelot na wyspę São Vicente. Piesze zwiedzanie MINDELO – kosmopolitycznej, dynamicznie rozwijającej się kulturowej stolicy archipelagu Wysp Zielonego Przylądka. Szerokie ulice, brukowane place i piękna architektura kolonialna zachęcają do wędrówki po centrum miasta. Zakwaterowanie, czas wolny i nocleg.

3. DZIEŃ. RIBEIRA GRANDE - KRATER COVA - FIGUEIRAL - PONTA DO SOL
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Transfer do portu, rejs promem na wyspę Santo Antão (1 godz.). Z pokładu można podziwiać piękny widok na wyspę São Vicente. Następnie przejazd do RIBEIRA GRANDE. Prowadząca tam droga wije się wśród gór i urwisk, osiągając niekiedy poziom chmur. Podróż obfituje w piękne widoki, trasa jest jedną z największych atrakcji na wyspie i uważa się ją za jedną z najpiękniejszych dróg świata. Spacer po polach uprawnych znajdujących się we wnętrzu KRATERU COVA. Transfer do Chá do Mato. Spacer po kanionach z widowiskowymi formami skalnymi. Przejazd do FIGUEIRAL, miejscowości leżącej w najszerszym wąwozie na wyspie, otoczonej polami bananów i plantacjami trzciny cukrowej. Obiad na farmie. Danie główne to catchupa, narodowa potrawa Cabo Verde na bazie kukurydzy, warzyw i mięsa lub ryby. W przygotowaniu potrawy biorą udział także uczestnicy wyprawy, więc jest to jednocześnie fantastyczna lekcja gotowania. Dalej trasa prowadzi do Chá das Pedras. Całkowity czas przejścia: ok. 2 godz., trasa łatwa. Transfer do PONTA DO SOL najbardziej wysuniętego na północ miejsca archipelagu Wysp Zielonego Przylądka. Zakwaterowanie. Czas wolny. Możliwość zorganizowania kolacji przy muzyce na żywo w Ponta do Sol (za dodatkową opłatą na miejscu). Powrót do hotelu, nocleg.

4. DZIEŃ. FONTAINHAS - RIBEIRA DO PAUL
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Transfer do FONTAINHAS – uroczego miasteczka położonego na stoku góry o tej samej nazwie. Tarasy pól uprawnych na zboczach góry przypominają fontanny spływającej kaskadami wody. Spacer po miasteczku. Przejazd do Vila das Pombas – miejscowości, która wyznacza początek doliny Paul. Spacer po wąwozie RIBEIRA DO PAUL słynącym z uprawy trzciny cukrowej, drzew chlebowych i bananowców oraz produkcji lokalnego alkoholu – grogu. Wizyta w destylarni połączona z degustacją grogu. Transfer do Cabo da Ribeira i spacer doliną rolniczą wśród malowniczych pól uprawnych. Transfer do Chá de João Vaz. Obiad na farmie produkującej ekoprodukty. Degustacja lokalnych produktów z możliwością zakupu. Całkowity czas przejścia: ok. 3 godz., trasa średnio łatwa (możliwość transferu). Po obiedzie przejazd do Porto Novo nową drogą wzdłuż wschodniego wybrzeża. Zakwaterowanie, czas wolny, nocleg.

5. DZIEŃ. RIBEIRA DAS PATAS - RIBEIRA ALTO MIRA - RIBEIRA DA CRUZ - NORTE
Śniadanie. Czas wolny. Położenie hotelu daje możliwość spacerów pobliską, kamienistą plażą, do dyspozycji gości jest również basen. Fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): wycieczka jeepami (lub busami) po zachodniej stronie wyspy, dzikiej i mało znanej. Przejazd do RIBEIRA DAS PATAS z wielkim kraterem wulkanicznym i ciekawymi formami skalnymi o fantazyjnych kształtach i nielicznymi wyspami zieleni. Przejście do RIBEIRA ALTO MIRA - wąwozu i wsi o tej samej nazwie. Obiad na farmie, okazja do poznania codziennego życia wyspy. Przejście do RIBEIRA DA CRUZ i NORTE z niespotykanym księżycowym krajobrazem. Spacer u podnóża góry Tope de Coroa - najwyższego szczytu na wyspie. Całkowity czas przejścia: ok. 1 godz., trasa łatwa. Powrót do hotelu. Nocleg.

6. DZIEŃ. CALHAU - PRAIA GRANDE - BAIA DAS GATAS - MONTE VERDE
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Promowanie na wyspę São Vicente do Mindelo. Czas wolny. Zakwaterowanie w hotelu. Fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): wycieczka objazdowa po wyspie São Vicente z obiadem. Trasa rozpoczyna się w CALHAU, wiosce rybackiej z piękną piaszczystą plażą, skąd w pogodny dzień można dostrzec wyspę Santa Luzia. Pierwszym przystankiem na trasie jest PRAIA GRANDE z pięknymi piaszczystymi plażami. Przejazd do BAIA DAS GATAS, miejscowości znanej z międzynarodowego festiwalu muzyki. Dalej trasa prowadzi na MONTE VERDE – wjazd na najwyższy szczyt wyspy z pięknymi widokami na wyspę Santo Antão. Powrót do hotelu, nocleg.

7. DZIEŃ. PEDRA DE LUME - BURACONA
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przelot na wyspę Sal. Czas wolny lub fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): wycieczka po wyspie Sal. Przejazd do PEDRA DE LUME – malowniczych salin – zbiorników, gdzie przez odparowywanie wody morskiej pozyskuje się sól. Przejazd przez Terra Boa, żyzną krainę znaną ze zjawisk fatamorgany. Krótki odpoczynek nad naturalnym, słonym basenem BURACONA, gdzie można zaobserwować zjawisko „magicznego oka” tworzonego grą światła i wody. Zakwaterowanie w okolicy Santa Maria. Wieczorem kolacja w restauracji serwującej lokalne potrawy. Powrót do hotelu, nocleg.

8. DZIEŃ.
Śniadanie. Czas wolny. Przejazd na lotnisko. Przelot do Polski. Dla osób, które przedłużają pobyt: śniadanie, wykwaterowanie, transfer do wybranego hotelu.

13 luty 2018 – karnawał w Mindelo

7 noclegów w hotelach/pensjonatach**/***: 2 na wyspie Sal, 3 na wyspie Santo Antão, 2 na wyspie São Vicente; 2-os. pokoje z łazienkami • wyżywienie (serwowane): 7 śniadań, 2 obiady, 2 kolacje, degustacje zgodnie z programem • przelot: Polska-Sal-Polska • transfery, promowanie: São Vicente-Santo Antão-São Vicente • opieka pilota • ubezpieczenie KL i NW

 1. Obowiązkowa dopłata do usługi Rozkład Premium (dot. wybranych rozkładów lotów)/os.: 60 PLN.
 2. Obowiązkowa opłata za wizę: 150 PLN.
 3. Paszport musi być ważny minimum 6 miesięcy (od daty powrotu do Polski).
 4. Obowiązkowe opłaty na miejscu: przeloty wewnętrzne: Sal-São Vicente-Sal: ok. 205 EUR (ceny biletów lotniczych mogą ulec zmianie), opłata klimatyczna: 14 EUR/os., bilety wstępu, inne: ok. 25 EUR.
 5. Opłaty fakultatywne: wycieczka po wyspie Sal: ok. 50 EUR (wymagane min. 6 osób); kolacja z muzyką na żywo w Ponta do Sol: ok. 15 EUR (wymagane min. 10 osób); wycieczka do Norte: ok. 50 EUR (wymagane min. 6 osób); wycieczka po São Vicente: ok. 50 EUR (wymagane min. 6 osób).
 6. Podczas objazdu wyspy Santo Antão jeepami bez dachu zaleca się zabrać ze sobą bluzę, czapkę lub opaskę na uszy, buty do trekkingu (do kostki) lub obuwie sportowe z twardą podeszwą.
 7. Limit bagażu na przelotach wewnętrznych: bagaż rejestrowany - 20 kg, bagaż podręczny - 5 kg.
5,0 / 6
92% klientów wystawiło opinię dobrą lub bardzo dobrą

Klienci doceniają:

 • Program wycieczki/trasę
 • Komfort podróży
 • Dobre wyżywienie
Informacje o regionie

Wyspy Zielonego Przylądka

Cabo Verde to 10 wysp i 8 wysepek - każda z nich ma własną osobowość i jest warta odkrycia. Santo Antao to ojczyzna grogu, lokalnej odmiany rumu, Sao Vicente ma urokliwą stolicę Mindelo, zwaną „Małą Brazylią” od hucznie obchodzonego tu karnawału, jedną z najładniejszych na Wyspach a wyspa Sal – niekończące się plaże i turkusowe morze.

PLAN WYCIECZKI
1. DZIEŃ.
Zbiórka uczestników na lotnisku. Przelot na wyspę Sal. Transfer do hotelu, zakwaterowanie, czas wolny. Kolacja i nocleg.
2. DZIEŃ. MINDELO
Śniadanie. Transfer na lotnisko i przelot na wyspę São Vicente. Piesze zwiedzanie MINDELO – kosmopolitycznej, dynamicznie rozwijającej się kulturowej stolicy archipelagu Wysp Zielonego Przylądka. Szerokie ulice, brukowane place i piękna architektura kolonialna zachęcają do wędrówki po centrum miasta. Zakwaterowanie, czas wolny i nocleg.
3. DZIEŃ. RIBEIRA GRANDE - KRATER COVA - FIGUEIRAL - PONTA DO SOL
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Transfer do portu, rejs promem na wyspę Santo Antão (1 godz.). Z pokładu można podziwiać piękny widok na wyspę São Vicente. Następnie przejazd do RIBEIRA GRANDE. Prowadząca tam droga wije się wśród gór i urwisk, osiągając niekiedy poziom chmur. Podróż obfituje w piękne widoki, trasa jest jedną z największych atrakcji na wyspie i uważa się ją za jedną z najpiękniejszych dróg świata. Spacer po polach uprawnych znajdujących się we wnętrzu KRATERU COVA. Transfer do Chá do Mato. Spacer po kanionach z widowiskowymi formami skalnymi. Przejazd do FIGUEIRAL, miejscowości leżącej w najszerszym wąwozie na wyspie, otoczonej polami bananów i plantacjami trzciny cukrowej. Obiad na farmie. Danie główne to catchupa, narodowa potrawa Cabo Verde na bazie kukurydzy, warzyw i mięsa lub ryby. W przygotowaniu potrawy biorą udział także uczestnicy wyprawy, więc jest to jednocześnie fantastyczna lekcja gotowania. Dalej trasa prowadzi do Chá das Pedras. Całkowity czas przejścia: ok. 2 godz., trasa łatwa. Transfer do PONTA DO SOL najbardziej wysuniętego na północ miejsca archipelagu Wysp Zielonego Przylądka. Zakwaterowanie. Czas wolny. Możliwość zorganizowania kolacji przy muzyce na żywo w Ponta do Sol (za dodatkową opłatą na miejscu). Powrót do hotelu, nocleg.
4. DZIEŃ. FONTAINHAS - RIBEIRA DO PAUL
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Transfer do FONTAINHAS – uroczego miasteczka położonego na stoku góry o tej samej nazwie. Tarasy pól uprawnych na zboczach góry przypominają fontanny spływającej kaskadami wody. Spacer po miasteczku. Przejazd do Vila das Pombas – miejscowości, która wyznacza początek doliny Paul. Spacer po wąwozie RIBEIRA DO PAUL słynącym z uprawy trzciny cukrowej, drzew chlebowych i bananowców oraz produkcji lokalnego alkoholu – grogu. Wizyta w destylarni połączona z degustacją grogu. Transfer do Cabo da Ribeira i spacer doliną rolniczą wśród malowniczych pól uprawnych. Transfer do Chá de João Vaz. Obiad na farmie produkującej ekoprodukty. Degustacja lokalnych produktów z możliwością zakupu. Całkowity czas przejścia: ok. 3 godz., trasa średnio łatwa (możliwość transferu). Po obiedzie przejazd do Porto Novo nową drogą wzdłuż wschodniego wybrzeża. Zakwaterowanie, czas wolny, nocleg.
5. DZIEŃ. RIBEIRA DAS PATAS - RIBEIRA ALTO MIRA - RIBEIRA DA CRUZ - NORTE
Śniadanie. Czas wolny. Położenie hotelu daje możliwość spacerów pobliską, kamienistą plażą, do dyspozycji gości jest również basen. Fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): wycieczka jeepami (lub busami) po zachodniej stronie wyspy, dzikiej i mało znanej. Przejazd do RIBEIRA DAS PATAS z wielkim kraterem wulkanicznym i ciekawymi formami skalnymi o fantazyjnych kształtach i nielicznymi wyspami zieleni. Przejście do RIBEIRA ALTO MIRA - wąwozu i wsi o tej samej nazwie. Obiad na farmie, okazja do poznania codziennego życia wyspy. Przejście do RIBEIRA DA CRUZ i NORTE z niespotykanym księżycowym krajobrazem. Spacer u podnóża góry Tope de Coroa - najwyższego szczytu na wyspie. Całkowity czas przejścia: ok. 1 godz., trasa łatwa. Powrót do hotelu. Nocleg.
6. DZIEŃ. CALHAU - PRAIA GRANDE - BAIA DAS GATAS - MONTE VERDE
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Promowanie na wyspę São Vicente do Mindelo. Czas wolny. Zakwaterowanie w hotelu. Fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): wycieczka objazdowa po wyspie São Vicente z obiadem. Trasa rozpoczyna się w CALHAU, wiosce rybackiej z piękną piaszczystą plażą, skąd w pogodny dzień można dostrzec wyspę Santa Luzia. Pierwszym przystankiem na trasie jest PRAIA GRANDE z pięknymi piaszczystymi plażami. Przejazd do BAIA DAS GATAS, miejscowości znanej z międzynarodowego festiwalu muzyki. Dalej trasa prowadzi na MONTE VERDE – wjazd na najwyższy szczyt wyspy z pięknymi widokami na wyspę Santo Antão. Powrót do hotelu, nocleg.
7. DZIEŃ. PEDRA DE LUME - BURACONA
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przelot na wyspę Sal. Czas wolny lub fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): wycieczka po wyspie Sal. Przejazd do PEDRA DE LUME – malowniczych salin – zbiorników, gdzie przez odparowywanie wody morskiej pozyskuje się sól. Przejazd przez Terra Boa, żyzną krainę znaną ze zjawisk fatamorgany. Krótki odpoczynek nad naturalnym, słonym basenem BURACONA, gdzie można zaobserwować zjawisko „magicznego oka” tworzonego grą światła i wody. Zakwaterowanie w okolicy Santa Maria. Wieczorem kolacja w restauracji serwującej lokalne potrawy. Powrót do hotelu, nocleg.
8. DZIEŃ.
Śniadanie. Czas wolny. Przejazd na lotnisko. Przelot do Polski. Dla osób, które przedłużają pobyt: śniadanie, wykwaterowanie, transfer do wybranego hotelu.

WYDARZENIA: 13 luty 2018 – karnawał w Mindelo

ŚWIADCZENIA: 7 noclegów w hotelach/pensjonatach**/***: 2 na wyspie Sal, 3 na wyspie Santo Antão, 2 na wyspie São Vicente; 2-os. pokoje z łazienkami • wyżywienie (serwowane): 7 śniadań, 2 obiady, 2 kolacje, degustacje zgodnie z programem • przelot: Polska-Sal-Polska • transfery, promowanie: São Vicente-Santo Antão-São Vicente • opieka pilota • ubezpieczenie KL i NW

UWAGI:
 1. Obowiązkowa dopłata do usługi Rozkład Premium (dot. wybranych rozkładów lotów)/os.: 60 PLN.
 2. Obowiązkowa opłata za wizę: 150 PLN.
 3. Paszport musi być ważny minimum 6 miesięcy (od daty powrotu do Polski).
 4. Obowiązkowe opłaty na miejscu: przeloty wewnętrzne: Sal-São Vicente-Sal: ok. 205 EUR (ceny biletów lotniczych mogą ulec zmianie), opłata klimatyczna: 14 EUR/os., bilety wstępu, inne: ok. 25 EUR.
 5. Opłaty fakultatywne: wycieczka po wyspie Sal: ok. 50 EUR (wymagane min. 6 osób); kolacja z muzyką na żywo w Ponta do Sol: ok. 15 EUR (wymagane min. 10 osób); wycieczka do Norte: ok. 50 EUR (wymagane min. 6 osób); wycieczka po São Vicente: ok. 50 EUR (wymagane min. 6 osób).
 6. Podczas objazdu wyspy Santo Antão jeepami bez dachu zaleca się zabrać ze sobą bluzę, czapkę lub opaskę na uszy, buty do trekkingu (do kostki) lub obuwie sportowe z twardą podeszwą.
 7. Limit bagażu na przelotach wewnętrznych: bagaż rejestrowany - 20 kg, bagaż podręczny - 5 kg.
Położenie na mapie
Opinie klientów
5,0 / 6
Ogólna ocena
z 131 opinii
92%
klientów wystawiło opinię dobrą lub bardzo dobrą
92%
klientów wystawiło opinię dobrą lub bardzo dobrą

Klienci doceniają m.in:

 • Program wycieczki/trasę
 • Komfort podróży
 • Dobre wyżywienie
5 / 6
41-50 lat, z partnerem/ką luty 2018
Wycieczka ciekawa, przewodniczka lokalna sympatyczna. Szkoda, że nie lądowaliśmy na Sao Vicente, można było pominąć Sal a w zamian za to Fogo i Santiago. rozwiń
Wycieczka ciekawa, przewodniczka lokalna sympatyczna. Szkoda, że nie lądowaliśmy na Sao Vicente, można było pominąć Sal a w zamian za to Fogo i Santiago.
 • 4
 • 6
 • 5
 • 6
 • 5
 • 5
zwiń
6 / 6
50+ lat, z partnerem/ką styczeń 2018
Wyprawa na Wyspy Zielonego Przylądka przeniosła nas do świata oddalonego nie tylko o tysiące kilometrów, ale też odległego mentalnie, kulturowo i cywilizacyjnie. Był to czas dotykania (...) rozwiń
Wyprawa na Wyspy Zielonego Przylądka przeniosła nas do świata oddalonego nie tylko o tysiące kilometrów, ale też odległego mentalnie, kulturowo i cywilizacyjnie. Był to czas dotykania kreolskiego życia, które pośród nieustającego powiewu wiatru, braku wody i skał niechętnych do wydawania plonów, potrafi zaskoczyć pełnym wigoru tańcem i szczerym uśmiechem twarzy otulonych czarnymi skręconymi do niemożliwości włosami. Wyspy Zawietrzne oferują ciekawemu świata podróżnikowi całe swoje bogactwo kolorów i smaków.Kwitnące i owocujące bananowce, ziarna pieprzu i kawy pośród zielonych gałęzi, wiszące u szczytów drzew papaje to tylko niektóre dziwy dla Europejczyka.A przecież jeszcze tu i ówdzie czają się ze swoją oryginalnością drzewa smocze, chlebowe,jakarandy czy tamaryndowce. Jeśli dorzucić do tego stworzoną podczas wycieczki możliwość próbowania na farmach lokalnych specjalności, np.: catchupy, batatów, manioku, tuńczyka czy grogu, to jasne się staje, że Cabo Verde trafiło nam także przez żołądek do serca. A wrażliwość tegoż bardzo się przydała, gdy choć trochę można było wspomóc biednych mieszkańców, zwłaszcza dzieci, które w zaprzyjaźnionej z Polską szkole z ręką na sercu śpiewały swój hymn. Był też czas na otarcie się o bardziej cywilizowane miejsca,jak Mindelo - gdzie zrodził się talent Cesarii Evory, czy Santa Maria pełne leżakujących nad oceanem plażowiczów, którzy nawet nie przeczuwają ile wrażeń podaruje Cabo Verde wędrowcom skłonnym wyruszyć na wyprawę z Itaką. Wyjazd na Wyspy Zielonego Przylądka z pewnością należy określić wyprawą. Nie tylko dlatego, że uczestnicy wciąż się przemieszczają: jadą busikami, lecą samolotem lokalnych linii, przeprawiają się bujającym promem, wędrują pieszo, ale również ze względu na przekraczanie własnych wyobrażeń i oczekiwań. Jeśli człowiek potrafi się uwolnić od europejskiego komfortu, to zobaczy, że poczucie szczęścia jest sprawą wewnętrzną. Z pewnością pomaga w tym panująca na wyspach dewiza:"No stress", świetna organizacja wyjazdu- uwalniająca od myślenia o tym, gdzie będziemy spać i co jeść oraz opieka pilotki Itaki, która z pasją i optymizmem zaprasza do wejścia w klimat Cabo Verde. Gdyby ktoś nas zapytał, co zrobić z wolnym czasem i pieniędzmi, to bez wahania doradzilibyśmy mu: Jedź na wyprawę po Wyspach Zielonego Przylądka z Itaką. Wrócisz odmieniony. Widoki i wiatr oczyszczą Cię ze zmartwień.
 • 6
 • 4
 • 5
 • 5
 • 5
 • 5
zwiń
4 / 6
50+ lat, sam/a styczeń 2018
może byc rozwiń
może byc
 • 5
 • 4
 • 4
 • 4
 • 4
 • 4
zwiń
4 / 6
50+ lat, sam/a styczeń 2018
Wycieczka ciekawa. Bogaty program z wykupionymi wycieczkami fakultatywnymi, które powinny być ujęte w programie wycieczki a nie oferowane jako fakultety (wszyscy uczestnicy je wykupili) (...) rozwiń
Wycieczka ciekawa. Bogaty program z wykupionymi wycieczkami fakultatywnymi, które powinny być ujęte w programie wycieczki a nie oferowane jako fakultety (wszyscy uczestnicy je wykupili) bo bez nich wycieczka traci na atrakcyjności. Program wycieczki zawiera nieścisłości, co mnie - osobę, która bardzo wiele podróżuje prywatnie i służbowo po różnych kontynentach z różnymi biurami podróży krajowymi z zagranicznymi - bardzo zdziwiło. Podczas wykupywania wycieczek fakultatywnych zostaliśmy poinformowani, że odbędą się tylko dwie wycieczki - po Sao Vincente i Sao Antao, natomiast wycieczka po wyspie Sal się nie odbędzie z powodu niewystarczającej ilości czasu na realizację programu i jeśli chcemy, to możemy taksówkami sami się wybrać na objazd po wyspie. Wybierając się na wycieczkę czytałam posty zamieszczone na stronie Itaki i uczestnicy oceniali tę wycieczkę, więc się odbywała... Czuję niedosyt, ponieważ liczyłam bardzo na ten fakultet i bardzo się zawiodłam na biurze Itaka. Nigdy wcześniej z podobną sytuacją się nie spotkałam, a wręcz przeciwnie, były dodawane punkty wykraczające poza program.
 • 4
 • 4
 • 4
 • 4
 • 4
 • 4
zwiń
5 / 6
50+ lat, z partnerem/ką styczeń 2018
Wycieczka ma ciekawy program. Pilot bardzo kompetentny i dobrze przygotowany do swojej roli. Polecam ludziom ciekawym świata. rozwiń
Wycieczka ma ciekawy program. Pilot bardzo kompetentny i dobrze przygotowany do swojej roli. Polecam ludziom ciekawym świata.
 • 5
 • 4
 • 5
 • 5
 • 5
 • 5
zwiń
6 / 6
50+ lat, z partnerem/ką styczeń 2018
Spotkała się świetna grupa ludzi. Tydzień minął jak jeden dzień.Miejsce jak najbardziej warte odwiedzenia. Gościnni, sympatyczni ludzie. Polecamy rozwiń
Spotkała się świetna grupa ludzi. Tydzień minął jak jeden dzień.Miejsce jak najbardziej warte odwiedzenia. Gościnni, sympatyczni ludzie. Polecamy
 • 6
 • 4
 • 6
 • 5
 • 5
 • 6
zwiń
5 / 6
50+ lat, z partnerem/ką styczeń 2018
Cabo Verde to egzotyczny , nieoczywisty jeszcze kierunek. Dla osób chcących poznać ten region, skonfrontować warunki życia na poszczególnych wyspach, porównać ich krajobrazy (...) rozwiń
Cabo Verde to egzotyczny , nieoczywisty jeszcze kierunek. Dla osób chcących poznać ten region, skonfrontować warunki życia na poszczególnych wyspach, porównać ich krajobrazy - bardzo polecam. Noclegi są dobrze przemyślane, jest okazja poznać kuchnie lokalną. Uważam, że liczebność grupy nie powinna przekraczać 14 osób, bo limituje to wielkość busów na miejscu oraz elastyczność w czasie wycieczek pieszych. Są one - w moim przekonaniu - główną atrakcją wyjazdu tym bardziej, że trudno zobaczyć wiele z fotela w autobusie.
 • 5
 • 4
 • 5
 • 5
 • 4
 • 5
zwiń
5 / 6
41-50 lat, z rodziną styczeń 2018
Wycieczka bardzo udana! Wyspy Santo Antao i Sao Vincente są cudowne, ludzie przemili, jedzenie przepyszne. Muszę przyznać, że jeszcze nigdy na wycieczce objazdowej nie byłam tak objedzona :) (...) rozwiń
Wycieczka bardzo udana! Wyspy Santo Antao i Sao Vincente są cudowne, ludzie przemili, jedzenie przepyszne. Muszę przyznać, że jeszcze nigdy na wycieczce objazdowej nie byłam tak objedzona :) Jedynie Sal jest naprawdę psychodeliczną wyspą, gdzie oprócz ładnych plaż, hoteli i Salines w kardeli wulkanu nie ma dosłownie nic. Płaska, piaszczysta, bez grama zieleni. I większość turystów właśnie tam spędza cały urlop pozbawiając się możliwości zobaczenia cudownie zielonych wysp Cabo Verde. Urzekła mnie też kabowerdeńska muzyka. Dwie dodatkowo płatne, pyszne kolacje były przy muzyce na żywo. Wrażenia nie do zapomnienia! Polecam! Warto pojechać na wszystkie wycieczki, które proponuje Itaka, ponieważ na każdej zobaczyć można bardzo ciekawe krajobrazy, zetknąć się z przesympatycznymi mieszkańcami, no i oczywiście zjeść pyszny lunch, który każdego dnia był lepszy. Mamy z synem mega fajne wrażenia z tej wyprawy.
 • 6
 • 5
 • 6
 • 5
 • 5
 • 5
zwiń
5 / 6
50+ lat, z partnerem/ką styczeń 2018
ciekawa rozwiń
ciekawa
 • 4
 • 4
 • 4
 • 4
 • 4
 • 4
zwiń
5 / 6
50+ lat, z partnerem/ką styczeń 2018
Objazdówka po trzech wyspach, chociaż krótka, daje okazję poznania tego ładnego kraju. Mimo braku zabytków i bogatej historii, a także słabo rozwiniętej infrastruktury (w (...) rozwiń
Objazdówka po trzech wyspach, chociaż krótka, daje okazję poznania tego ładnego kraju. Mimo braku zabytków i bogatej historii, a także słabo rozwiniętej infrastruktury (w tym turystycznej), można cieszyć się pięknymi widokami, przyrodą i kontaktami z przyjaznymi ludźmi. Szczególnie zimą, gdy w Polsce dni są krótkie i zimne, a tam zawsze ciepło, słonecznie i bez opadów. Jest możliwość smakowania innej kuchni i tropikalnych owoców, a także okazja do zrobienia ciekawych zdjęć.
 • 5
 • 4
 • 4
 • 5
 • 4
 • 5
zwiń
5 / 6
50+ lat, z partnerem/ką styczeń 2018
Jestem zadowolona z tej wycieczki, na którą chciałam pojechać od dwóch lat.Pilotka p.Ania była dobrze przygotowana, służyła nam pomocą i opieka. W jednym hotelu na Santao Antao o (...) rozwiń
Jestem zadowolona z tej wycieczki, na którą chciałam pojechać od dwóch lat.Pilotka p.Ania była dobrze przygotowana, służyła nam pomocą i opieka. W jednym hotelu na Santao Antao o nazwie Residencial Ponta de Sol 2 nie mieliśmy wody w pierwszym dniu. Okropnie, ponoć w całym miasteczku była awaria. Jeśli chodzi o wyżywienie , to były w cenie tylko śniadania- dobre. Lunche i kolacje w zasadzie były dodatkowo płatne, z których byliśmy bardzo zadowoleni. Mieszkańcy Wysp są mili, uprzejmi. Pogoda nam dopisała. Trzy wyspy są zupełnie różne i warto je zwiedzać.Autokar był nieduży, ale tam nie da się jeździć większymi, stąd nie było luksusu. Poza tym wszystko mi się podobało i za 5 lat mogę tam wrócić.
 • 5
 • 5
 • 5
 • 4
 • 4
 • 4
zwiń
6 / 6
31-40 lat, z rodziną styczeń 2018
brak opisu rozwiń
brak opisu
 • 6
 • 4
 • 5
 • 5
 • 5
 • 5
zwiń
4 / 6
50+ lat, z partnerem/ką grudzień 2017
Spełniła moje oczekiwania, bo chciałam zobaczyć kraj Cesarii Evory. rozwiń
Spełniła moje oczekiwania, bo chciałam zobaczyć kraj Cesarii Evory.
 • 5
 • 3
 • 5
 • 4
 • 4
 • 5
zwiń
5 / 6
50+ lat, z partnerem/ką grudzień 2017
Zbyt duża ilość czasu poświęcona na podróże w trakcie wycieczki. Dwa transfery lotnicze i dwa razy prom. Godziny przelotów wewnętrznych (Sal - Sao Vicente i z powrotem) spowodowały (...) rozwiń
Zbyt duża ilość czasu poświęcona na podróże w trakcie wycieczki. Dwa transfery lotnicze i dwa razy prom. Godziny przelotów wewnętrznych (Sal - Sao Vicente i z powrotem) spowodowały stratę praktycznie dwóch dni (oczywiście zdaję sobie sprawę, że było to niezależne od organizatora, ale zabrało to zbyt wiele dobrego czasu).
 • 5
 • 5
 • 4
 • 3
 • 3
 • 5
zwiń
6 / 6
31-40 lat, sam/a listopad 2017
Podobało mi się! rozwiń
Podobało mi się!
 • 5
 • 5
 • 5
 • 4
 • 4
 • 5
zwiń
6 / 6
50+ lat, sam/a listopad 2017
Wycieczka fantastyczna.Zwiedziłam wiele zakatków świata i nie tylko ale ten wyjazd jest pod względem innowacyjności specyficzny - nie nudny, zawsze coś się dzieje trekingi na tej (...) rozwiń
Wycieczka fantastyczna.Zwiedziłam wiele zakatków świata i nie tylko ale ten wyjazd jest pod względem innowacyjności specyficzny - nie nudny, zawsze coś się dzieje trekingi na tej objazdówce tez są ciekawe -no i sama przyroda i widoki.Gratuluję pomysłu Itace.Po przyjeżdzie polecałam wszystkim znajomym.
 • 6
 • 4
 • 5
 • 5
 • 4
 • 5
zwiń
1 / 6
50+ lat, z partnerem/ką listopad 2017
przelot na sąsiednią wyspę nie odbył się z powodu burzy piaskowej-nie mieliśmy zorganizowanego czasu przez pilota ani zapewnionego hotelu . Zamiast zwiedzać błąkaliśmy się bez celu. rozwiń
przelot na sąsiednią wyspę nie odbył się z powodu burzy piaskowej-nie mieliśmy zorganizowanego czasu przez pilota ani zapewnionego hotelu . Zamiast zwiedzać błąkaliśmy się bez celu.
 • 4
 • 2
 • 2
 • 2
 • 3
 • 2
zwiń
4 / 6
50+ lat, z partnerem/ką listopad 2017
Wycieczka miła,niezbyt męcząca w małej grupie z możliwymi atrakcjami,pokazujacymi różne oblicza zwiedzanego regionu. rozwiń
Wycieczka miła,niezbyt męcząca w małej grupie z możliwymi atrakcjami,pokazujacymi różne oblicza zwiedzanego regionu.
 • 5
 • 4
 • 5
 • 4
 • 3
 • 5
zwiń
5 / 6
50+ lat, z partnerem/ką październik 2017
wycieczka udana dla nas mogło by być więcej trekkingu a te które były po obiedzie a człowiek najedzony nie jest podatny na wysiłek rozwiń
wycieczka udana dla nas mogło by być więcej trekkingu a te które były po obiedzie a człowiek najedzony nie jest podatny na wysiłek
 • 6
 • 5
 • 5
 • 4
 • 3
 • 4
zwiń
6 / 6
26-30 lat, z partnerem/ką wrzesień 2017
Wycieczka bardzo, bardzo udana, fajnie zorganizowana, program dobrze przemyślany, pokazujący różnorodność wysp. Bez sensu jest tylko, że 3 ostatnie dni są fakultatywne, powinny być od (...) rozwiń
Wycieczka bardzo, bardzo udana, fajnie zorganizowana, program dobrze przemyślany, pokazujący różnorodność wysp. Bez sensu jest tylko, że 3 ostatnie dni są fakultatywne, powinny być od razu w cenie, na szczęście wszystkie się odbyły bo cała grupa chętna.
 • 6
 • 5
 • 5
 • 6
 • 6
 • 4
zwiń
4 / 6
50+ lat, z partnerem/ką sierpień 2017
Wycieczka ciekawa. Wyspy S. Antao i S. Vincence bardzo piękne, choć pogoda nie zawsze dopisywała. Przewodniczka p. Kasia robiła jednak wszystko co w Jej mocy, by się udało. Wyżywienie monotonne (...) rozwiń
Wycieczka ciekawa. Wyspy S. Antao i S. Vincence bardzo piękne, choć pogoda nie zawsze dopisywała. Przewodniczka p. Kasia robiła jednak wszystko co w Jej mocy, by się udało. Wyżywienie monotonne (tylko rybki), a śniadania fatalne zwłaszcza w Mindelo. Przewodnik lokalny o'k, ale kierowcy busów fatalni (na S. Antao). Na górskiej trasie należy używać sam. terenowych, a nie 'busików' o których 'zarysowanie' martwili się nagminnie ich właściciele (kierowcy). W efekcie, kilku miejsc nie udało się zobaczyć. Przelot wewnętrzny i prom o'k.
 • 5
 • 3
 • 2
 • 4
 • 3
 • 3
zwiń
6 / 6
50+ lat, sam/a sierpień 2017
bardzo interesująca wycieczka, szczególnie objazd po Wyspie Św. Antoniego, bardzo dobry przewodnik - Bllaise Menuet - dobrze mówiący po polsku Francuz mieszkający na stałe na (...) rozwiń
bardzo interesująca wycieczka, szczególnie objazd po Wyspie Św. Antoniego, bardzo dobry przewodnik - Bllaise Menuet - dobrze mówiący po polsku Francuz mieszkający na stałe na Wyspie Św. Wincentego, przewodnik był bardzo silnym punktem tej wycieczki, różnorodny program, jedna z ciekawszych wycieczek n a jakiej byliśmy, dodatkowo dzięki znajomości kraju i lokalnych zwyczajów przez pilota, wcześniej wspomnianego Blaisa Menueta widzieliśmy wiele, odwiedziliśmy miejsca rzadko odwiedzane przez turystów. bardzo ciekawy objazd po Wyspie Św. Antoniego, dzięki pilotowi (mieszkańcowi Wysp Zielonego Przylądka) odwiedziliśmy miejsca nie tak często odwiedzane przez turystów, na Wyspie Św. Wincentego ciekawa stolica wyspy miasto Mindelo, interesujące miejsca związane z Cesarią Evorą
 • 5
 • 5
 • 5
 • 6
 • 5
 • 5
zwiń
6 / 6
20-25 lat, ze znajomymi lipiec 2017
brak opisu rozwiń
brak opisu
 • 6
 • 5
 • 5
 • 6
 • 5
 • 6
zwiń
6 / 6
41-50 lat, ze znajomymi lipiec 2017
Wycieczka bardzo ciekawa dzięki Pani przewodnik, osoba kochająca swoją pracę. Wyjazd uważam za bardzo udany niezbyt męczący, rozwiń
Wycieczka bardzo ciekawa dzięki Pani przewodnik, osoba kochająca swoją pracę. Wyjazd uważam za bardzo udany niezbyt męczący,
 • 6
 • 6
 • 6
 • 3
 • 4
 • 5
zwiń
5 / 6
41-50 lat, z rodziną lipiec 2017
brak opisu rozwiń
brak opisu
 • 5
 • 5
 • 5
 • 5
 • 4
 • 3
zwiń

Sprawdź cenę

 • Dojazd własny
Cena/os.:
6 049 Pln -36%
3 849pln Razem Szczegóły ceny 7 698 pln
 • Promocja Last minute Last minute

Infolinia

 • callcenter.tel_pl
 • 801 066 777
 • 77 4476 777
 • Infolinie dostępne: pn-pt 8-22 sob-ndz 9-20

Podziel się

Facebook Google+

Dlaczego warto?

 1. Kompletne ceny - nasze ceny nigdy nie zawierają żadnych ukrytych opłat.
 2. Gwarancja ubezpieczeniowa - 240 000 000 PLN
 3. Wygoda — rezerwujesz kiedy chcesz.
arrow-rightarrow-rightclockfacebooktwitter