phone mobile heart logo Flag of Belarus airplane
> >Wyniki Wyszukiwania> >

Wyspy Zielonego Przylądka

Atuty oferty

 • 3 wyspy Cabo Verde w tydzień
 • egzotyczna przyroda, kolorowe miasta, cudowne plaże
 • spotkania z tradycyjną kuchnią Wysp Zielonego Przylądka
 • lekcja gotowania
 • przedłuż wakacje na Sal

Wyspy Zielonego Przylądka Kod: SIDWYSP

Trasa
3 199PLN
Dorośli: 2 wyżywienie zgodnie z programem Nd 10.12 – Pn 18.12.17 (9 dni)
Itaka

Wyspy Zielonego Przylądka Kod: SIDWYSP Wyspy Zielonego Przylądka

Położenie na mapie Trasa

Mindelo • Ribeira Grande • Krater Cova • Figueiral • Ponta do Sol • Fontainhas • Ribeira do Paul • Ribeira das Patas • Ribeira alto Mira • Ribeira da Cruz • Norte • Calhau • Praia Grande • Baia das Gatas • Monte Verde • Pedra de Lume • Buracona

Wspaniała podróż do kraju Cesarii Evory, gdzie słońce świeci 330 dni w roku. Trasa wycieczki prowadzi przez trzy wyspy z grupy Ilhas do Barlavento – Wysp Zawietrznych: Sal, Santo Antão i São Vicente. Każda z nich ma własną osobowość i każda jest warta odkrycia. Za jedną z najpiękniejszych wysp Cabo Verde uważana jest Santo Antão – ojczyzna grogu, lokalnej odmiany rumu. Pustynna w części południowej, na północy zachwyca zielonymi górami dochodzącymi do 1800 metrów. Na São Vicente na pewno zauroczy Mindelo, gdzie urodziła się Cesaria Evora. Miasto zwane Małą Brazylią od hucznie obchodzonego tu karnawału, jest jednym z najładniejszych na Wyspach. Atrakcją jest także wjazd na Monte Verde. Wyspa Sal to z kolei niekończące się plaże, raj dla pasjonatów sportów wodnych i saliny, od których pochodzi jej nazwa. Warto przedłużyć pobyt na Wyspach o wypoczynek w wybranym hotelu z oferty ITAKI.

Opis oferty

1. DZIEŃ.
Zbiórka uczestników na lotnisku. Przelot na wyspę Sal. Transfer do Santa Maria. Czas wolny i kolacja. Transfer na lotnisko i przelot na wyspę São Vicente. Przejazd do hotelu w Mindelo, zakwaterowanie w hotelu. Nocleg.

2. DZIEŃ. MINDELO
Śniadanie. Piesze zwiedzanie MINDELO – kosmopolitycznej, dynamicznie rozwijającej się kulturowej stolicy archipelagu Wysp Zielonego Przylądka. Szerokie ulice, brukowane place i piękna architektura kolonialna zachęcają do wędrówki po centrum miasta. Obiad we własnym zakresie. Czas wolny. Kolacja we własnym zakresie. Nocleg.

3. DZIEŃ. RIBEIRA GRANDE - KRATER COVA - FIGUEIRAL - PONTA DO SOL
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Transfer do portu, rejs promem na wyspę Santo Antão (1 godz.). Z pokładu można podziwiać piękny widok na wyspę São Vicente. Następnie przejazd do RIBEIRA GRANDE. Prowadząca tam droga wije się wśród gór i urwisk, osiągając niekiedy poziom chmur. Podróż obfituje w piękne widoki, trasa jest jedną z największych atrakcji na wyspie i uważa się ją za jedną z najpiękniejszych dróg świata. Spacer po polach uprawnych znajdujących się we wnętrzu KRATERU COVA. Transfer do Chá do Mato. Spacer po kanionach z widowiskowymi formami skalnymi. Przejazd do FIGUEIRAL, miejscowości leżącej w najszerszym wąwozie na wyspie, otoczonej polami bananów i plantacjami trzciny cukrowej. Przerwa na obiad na farmie. Danie główne to catchupa, narodowa potrawa Cabo Verde na bazie kukurydzy, warzyw i mięsa lub ryby. W przygotowaniu potrawy biorą udział także uczestnicy wyprawy, więc jest to jednocześnie fantastyczna lekcja gotowania. Dalej trasa prowadzi do Chá das Pedras. Całkowity czas przejścia: ok. 2 godz., trasa łatwa. Transfer do PONTA DO SOL najbardziej wysuniętego na północ miejsca archipelagu Wysp Zielonego Przylądka. Zakwaterowanie. Czas wolny. Możliwość zorganizowania kolacji przy muzyce na żywo (za dodatkową opłatą). Powrót do hotelu, nocleg.

4. DZIEŃ. FONTAINHAS - RIBEIRA DO PAUL
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Transfer do FONTAINHAS – uroczego miasteczka położonego na stoku góry o tej samej nazwie. Tarasy pól uprawnych na zboczach góry przypominają fontanny spływającej kaskadami wody. Spacer po miasteczku. Przejazd do Vila das Pombas – miejscowości, która wyznacza początek doliny Paul. Spacer po wąwozie RIBEIRA DO PAUL słynącym z uprawy trzciny cukrowej, drzew chlebowych i bananowców oraz produkcji lokalnego alkoholu – grogu. Wizyta w destylarni połączona z degustacją grogu. Transfer do Cabo da Ribeira i spacer doliną rolniczą wśród malowniczych pól uprawnych. Transfer do Chá de João Vaz. Obiad na farmie produkującej ekoprodukty. Degustacja lokalnych produktów z możliwością zakupu. Całkowity czas przejścia: ok. 3 godz., trasa średnio łatwa (możliwość transferu). Po obiedzie przejazd do Porto Novo nową drogą wzdłuż wschodniego wybrzeża. Zakwaterowanie, czas wolny, nocleg.

5. DZIEŃ. RIBEIRA DAS PATAS - RIBEIRA ALTO MIRA - RIBEIRA DA CRUZ - NORTE
Śniadanie. Czas wolny. Położenie hotelu daje możliwość spacerów pobliską, kamienistą plażą, do dyspozycji gości jest również basen. Fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): wycieczka jeepami (lub busami) po zachodniej stronie wyspy, dzikiej i mało znanej. Przejazd do RIBEIRA DAS PATAS z wielkim kraterem wulkanicznym i ciekawymi formami skalnymi o fantazyjnych kształtach i nielicznymi wyspami zieleni. Przejście do RIBEIRA ALTO MIRA - wąwozu i wsi o tej samej nazwie. Obiad na farmie, okazja do poznania codziennego życia wyspy. Przejście do RIBEIRA DA CRUZ i NORTE z niespotykanym księżycowym krajobrazem. Spacer u podnóża góry Tope de Coroa - najwyższego szczytu na wyspie. Całkowity czas przejścia: ok. 1 godz., trasa łatwa. Powrót do hotelu. Nocleg.

6. DZIEŃ. CALHAU - PRAIA GRANDE - BAIA DAS GATAS - MONTE VERDE
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Promowanie na wyspę São Vicente do Mindelo. Czas wolny. Zakwaterowanie w hotelu. Nocleg. Fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): wycieczka objazdowa po wyspie São Vicente z przerwą na obiad. Trasa rozpoczyna się w CALHAU, wiosce rybackiej z piękną piaszczystą plażą, skąd w pogodny dzień można dostrzec wyspę Santa Luzia. Pierwszym przystankiem na trasie jest PRAIA GRANDE z pięknymi piaszczystymi plażami. Przejazd do BAIA DAS GATAS, miejscowości znanej z międzynarodowego festiwalu muzyki. Dalej trasa prowadzi na MONTE VERDE – wjazd na najwyższy szczyt wyspy z pięknymi widokami na wyspę Santo Antão.

7. DZIEŃ. PEDRA DE LUME - BURACONA
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przelot na wyspę Sal. Czas wolny lub fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): wycieczka po wyspie Sal. Przejazd do PEDRA DE LUME – malowniczych salin – zbiorników, gdzie przez odparowywanie wody morskiej pozyskuje się sól. Przejazd przez Terra Boa, żyzną krainę znaną ze zjawisk fatamorgany. Krótki odpoczynek nad naturalnym, słonym basenem BURACONA, gdzie można zaobserwować zjawisko „magicznego oka” tworzonego grą światła i wody. Zakwaterowanie w okolicy Santa Maria. Wyjście na kolację do restauracji serwującej lokalne potrawy. Powrót do hotelu, nocleg.

8. DZIEŃ.
Śniadanie. Czas wolny. Przejazd na lotnisko. Przelot do Polski. Dla osób, które przedłużają pobyt transfer do wybranego hotelu.

13 luty 2018 – karnawał w Mindelo

7 noclegów w hotelach/pensjonatach**/***: 1 na wyspie Sal, 3 na wyspie Santo Antão, 3 na wyspie São Vicente; 2-os. pokoje z łazienkami • wyżywienie (serwowane) i degustacje zgodnie z programem • przelot: Warszawa-Sal-Warszawa • transfery, promowanie: São Vicente-Santo Antão-São Vicente • opieka pilota • ubezpieczenie KL i NW

 1. Obowiązkowa opłata za wizę: 150 PLN.
 2. Paszport musi być ważny minimum 6 miesięcy (od daty powrotu do Polski).
 3. Obowiązkowa opłata za przeloty wewnętrzne: Sal-São Vicente-Sal: ok. 205 EUR (ceny biletów lotniczych mogą ulec zmianie).
 4. Obowiązkowa opłata klimatyczna: 14 EUR/os.
 5. Bilety wstępu, degustacje i inne: ok. 25 EUR.
 6. Opłaty fakultatywne: wycieczka po wyspie Sal: ok. 50 EUR (wymagane min. 6 osób); kolacja z muzyką na żywo w Ponta do Sol: ok. 15 EUR (wymagane min. 10 osób); wycieczka do Norte: ok. 50 EUR (wymagane min. 6 osób); wycieczka po São Vicente: ok. 50 EUR (wymagane min. 6 osób).
 7. Podczas objazdu wyspy Santo Antao jeepami bez dachu zaleca się aby zabrać ze sobą bluzę, czapkę lub opaskę na uszy, buty do trekkingu (do kostki) lub obuwie sportowe z twardą podeszwą. Limit bagażu głównego: 15 kg.
5,0 / 6
92% klientów wystawiło opinię dobrą lub bardzo dobrą

Klienci doceniają:

 • Program wycieczki/trasę
 • Komfort podróży
 • Dobre wyżywienie
Informacje o regionie

Wyspy Zielonego Przylądka

Cabo Verde to 10 wysp i 8 wysepek - każda z nich ma własną osobowość i jest warta odkrycia. Santo Antao to ojczyzna grogu, lokalnej odmiany rumu, Sao Vicente ma urokliwą stolicę Mindelo, zwaną „Małą Brazylią” od hucznie obchodzonego tu karnawału, jedną z najładniejszych na Wyspach a wyspa Sal – niekończące się plaże i turkusowe morze.

PLAN WYCIECZKI
1. DZIEŃ.
Zbiórka uczestników na lotnisku. Przelot na wyspę Sal. Transfer do Santa Maria. Czas wolny i kolacja. Transfer na lotnisko i przelot na wyspę São Vicente. Przejazd do hotelu w Mindelo, zakwaterowanie w hotelu. Nocleg.
2. DZIEŃ. MINDELO
Śniadanie. Piesze zwiedzanie MINDELO – kosmopolitycznej, dynamicznie rozwijającej się kulturowej stolicy archipelagu Wysp Zielonego Przylądka. Szerokie ulice, brukowane place i piękna architektura kolonialna zachęcają do wędrówki po centrum miasta. Obiad we własnym zakresie. Czas wolny. Kolacja we własnym zakresie. Nocleg.
3. DZIEŃ. RIBEIRA GRANDE - KRATER COVA - FIGUEIRAL - PONTA DO SOL
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Transfer do portu, rejs promem na wyspę Santo Antão (1 godz.). Z pokładu można podziwiać piękny widok na wyspę São Vicente. Następnie przejazd do RIBEIRA GRANDE. Prowadząca tam droga wije się wśród gór i urwisk, osiągając niekiedy poziom chmur. Podróż obfituje w piękne widoki, trasa jest jedną z największych atrakcji na wyspie i uważa się ją za jedną z najpiękniejszych dróg świata. Spacer po polach uprawnych znajdujących się we wnętrzu KRATERU COVA. Transfer do Chá do Mato. Spacer po kanionach z widowiskowymi formami skalnymi. Przejazd do FIGUEIRAL, miejscowości leżącej w najszerszym wąwozie na wyspie, otoczonej polami bananów i plantacjami trzciny cukrowej. Przerwa na obiad na farmie. Danie główne to catchupa, narodowa potrawa Cabo Verde na bazie kukurydzy, warzyw i mięsa lub ryby. W przygotowaniu potrawy biorą udział także uczestnicy wyprawy, więc jest to jednocześnie fantastyczna lekcja gotowania. Dalej trasa prowadzi do Chá das Pedras. Całkowity czas przejścia: ok. 2 godz., trasa łatwa. Transfer do PONTA DO SOL najbardziej wysuniętego na północ miejsca archipelagu Wysp Zielonego Przylądka. Zakwaterowanie. Czas wolny. Możliwość zorganizowania kolacji przy muzyce na żywo (za dodatkową opłatą). Powrót do hotelu, nocleg.
4. DZIEŃ. FONTAINHAS - RIBEIRA DO PAUL
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Transfer do FONTAINHAS – uroczego miasteczka położonego na stoku góry o tej samej nazwie. Tarasy pól uprawnych na zboczach góry przypominają fontanny spływającej kaskadami wody. Spacer po miasteczku. Przejazd do Vila das Pombas – miejscowości, która wyznacza początek doliny Paul. Spacer po wąwozie RIBEIRA DO PAUL słynącym z uprawy trzciny cukrowej, drzew chlebowych i bananowców oraz produkcji lokalnego alkoholu – grogu. Wizyta w destylarni połączona z degustacją grogu. Transfer do Cabo da Ribeira i spacer doliną rolniczą wśród malowniczych pól uprawnych. Transfer do Chá de João Vaz. Obiad na farmie produkującej ekoprodukty. Degustacja lokalnych produktów z możliwością zakupu. Całkowity czas przejścia: ok. 3 godz., trasa średnio łatwa (możliwość transferu). Po obiedzie przejazd do Porto Novo nową drogą wzdłuż wschodniego wybrzeża. Zakwaterowanie, czas wolny, nocleg.
5. DZIEŃ. RIBEIRA DAS PATAS - RIBEIRA ALTO MIRA - RIBEIRA DA CRUZ - NORTE
Śniadanie. Czas wolny. Położenie hotelu daje możliwość spacerów pobliską, kamienistą plażą, do dyspozycji gości jest również basen. Fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): wycieczka jeepami (lub busami) po zachodniej stronie wyspy, dzikiej i mało znanej. Przejazd do RIBEIRA DAS PATAS z wielkim kraterem wulkanicznym i ciekawymi formami skalnymi o fantazyjnych kształtach i nielicznymi wyspami zieleni. Przejście do RIBEIRA ALTO MIRA - wąwozu i wsi o tej samej nazwie. Obiad na farmie, okazja do poznania codziennego życia wyspy. Przejście do RIBEIRA DA CRUZ i NORTE z niespotykanym księżycowym krajobrazem. Spacer u podnóża góry Tope de Coroa - najwyższego szczytu na wyspie. Całkowity czas przejścia: ok. 1 godz., trasa łatwa. Powrót do hotelu. Nocleg.
6. DZIEŃ. CALHAU - PRAIA GRANDE - BAIA DAS GATAS - MONTE VERDE
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Promowanie na wyspę São Vicente do Mindelo. Czas wolny. Zakwaterowanie w hotelu. Nocleg. Fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): wycieczka objazdowa po wyspie São Vicente z przerwą na obiad. Trasa rozpoczyna się w CALHAU, wiosce rybackiej z piękną piaszczystą plażą, skąd w pogodny dzień można dostrzec wyspę Santa Luzia. Pierwszym przystankiem na trasie jest PRAIA GRANDE z pięknymi piaszczystymi plażami. Przejazd do BAIA DAS GATAS, miejscowości znanej z międzynarodowego festiwalu muzyki. Dalej trasa prowadzi na MONTE VERDE – wjazd na najwyższy szczyt wyspy z pięknymi widokami na wyspę Santo Antão.
7. DZIEŃ. PEDRA DE LUME - BURACONA
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przelot na wyspę Sal. Czas wolny lub fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): wycieczka po wyspie Sal. Przejazd do PEDRA DE LUME – malowniczych salin – zbiorników, gdzie przez odparowywanie wody morskiej pozyskuje się sól. Przejazd przez Terra Boa, żyzną krainę znaną ze zjawisk fatamorgany. Krótki odpoczynek nad naturalnym, słonym basenem BURACONA, gdzie można zaobserwować zjawisko „magicznego oka” tworzonego grą światła i wody. Zakwaterowanie w okolicy Santa Maria. Wyjście na kolację do restauracji serwującej lokalne potrawy. Powrót do hotelu, nocleg.
8. DZIEŃ.
Śniadanie. Czas wolny. Przejazd na lotnisko. Przelot do Polski. Dla osób, które przedłużają pobyt transfer do wybranego hotelu.

WYDARZENIA: 13 luty 2018 – karnawał w Mindelo

ŚWIADCZENIA: 7 noclegów w hotelach/pensjonatach**/***: 1 na wyspie Sal, 3 na wyspie Santo Antão, 3 na wyspie São Vicente; 2-os. pokoje z łazienkami • wyżywienie (serwowane) i degustacje zgodnie z programem • przelot: Warszawa-Sal-Warszawa • transfery, promowanie: São Vicente-Santo Antão-São Vicente • opieka pilota • ubezpieczenie KL i NW

UWAGI:
 1. Obowiązkowa opłata za wizę: 150 PLN.
 2. Paszport musi być ważny minimum 6 miesięcy (od daty powrotu do Polski).
 3. Obowiązkowa opłata za przeloty wewnętrzne: Sal-São Vicente-Sal: ok. 205 EUR (ceny biletów lotniczych mogą ulec zmianie).
 4. Obowiązkowa opłata klimatyczna: 14 EUR/os.
 5. Bilety wstępu, degustacje i inne: ok. 25 EUR.
 6. Opłaty fakultatywne: wycieczka po wyspie Sal: ok. 50 EUR (wymagane min. 6 osób); kolacja z muzyką na żywo w Ponta do Sol: ok. 15 EUR (wymagane min. 10 osób); wycieczka do Norte: ok. 50 EUR (wymagane min. 6 osób); wycieczka po São Vicente: ok. 50 EUR (wymagane min. 6 osób).
 7. Podczas objazdu wyspy Santo Antao jeepami bez dachu zaleca się aby zabrać ze sobą bluzę, czapkę lub opaskę na uszy, buty do trekkingu (do kostki) lub obuwie sportowe z twardą podeszwą. Limit bagażu głównego: 15 kg.
Położenie na mapie
Opinie klientów
5,0 / 6
Ogólna ocena
z 111 opinii
92%
klientów wystawiło opinię dobrą lub bardzo dobrą
92%
klientów wystawiło opinię dobrą lub bardzo dobrą

Klienci doceniają m.in:

 • Program wycieczki/trasę
 • Komfort podróży
 • Dobre wyżywienie
5 / 6
50+ lat, z partnerem/ką październik 2017
wycieczka udana dla nas mogło by być więcej trekkingu a te które były po obiedzie a człowiek najedzony nie jest podatny na wysiłek rozwiń
wycieczka udana dla nas mogło by być więcej trekkingu a te które były po obiedzie a człowiek najedzony nie jest podatny na wysiłek
 • 6
 • 5
 • 5
 • 4
 • 3
 • 4
zwiń
6 / 6
26-30 lat, z partnerem/ką wrzesień 2017
Wycieczka bardzo, bardzo udana, fajnie zorganizowana, program dobrze przemyślany, pokazujący różnorodność wysp. Bez sensu jest tylko, że 3 ostatnie dni są fakultatywne, powinny być od (...) rozwiń
Wycieczka bardzo, bardzo udana, fajnie zorganizowana, program dobrze przemyślany, pokazujący różnorodność wysp. Bez sensu jest tylko, że 3 ostatnie dni są fakultatywne, powinny być od razu w cenie, na szczęście wszystkie się odbyły bo cała grupa chętna.
 • 6
 • 5
 • 5
 • 6
 • 6
 • 4
zwiń
4 / 6
50+ lat, z partnerem/ką sierpień 2017
Wycieczka ciekawa. Wyspy S. Antao i S. Vincence bardzo piękne, choć pogoda nie zawsze dopisywała. Przewodniczka p. Kasia robiła jednak wszystko co w Jej mocy, by się udało. Wyżywienie monotonne (...) rozwiń
Wycieczka ciekawa. Wyspy S. Antao i S. Vincence bardzo piękne, choć pogoda nie zawsze dopisywała. Przewodniczka p. Kasia robiła jednak wszystko co w Jej mocy, by się udało. Wyżywienie monotonne (tylko rybki), a śniadania fatalne zwłaszcza w Mindelo. Przewodnik lokalny o'k, ale kierowcy busów fatalni (na S. Antao). Na górskiej trasie należy używać sam. terenowych, a nie 'busików' o których 'zarysowanie' martwili się nagminnie ich właściciele (kierowcy). W efekcie, kilku miejsc nie udało się zobaczyć. Przelot wewnętrzny i prom o'k.
 • 5
 • 3
 • 2
 • 4
 • 3
 • 3
zwiń
6 / 6
50+ lat, sam/a sierpień 2017
bardzo interesująca wycieczka, szczególnie objazd po Wyspie Św. Antoniego, bardzo dobry przewodnik - Bllaise Menuet - dobrze mówiący po polsku Francuz mieszkający na stałe na (...) rozwiń
bardzo interesująca wycieczka, szczególnie objazd po Wyspie Św. Antoniego, bardzo dobry przewodnik - Bllaise Menuet - dobrze mówiący po polsku Francuz mieszkający na stałe na Wyspie Św. Wincentego, przewodnik był bardzo silnym punktem tej wycieczki, różnorodny program, jedna z ciekawszych wycieczek n a jakiej byliśmy, dodatkowo dzięki znajomości kraju i lokalnych zwyczajów przez pilota, wcześniej wspomnianego Blaisa Menueta widzieliśmy wiele, odwiedziliśmy miejsca rzadko odwiedzane przez turystów. bardzo ciekawy objazd po Wyspie Św. Antoniego, dzięki pilotowi (mieszkańcowi Wysp Zielonego Przylądka) odwiedziliśmy miejsca nie tak często odwiedzane przez turystów, na Wyspie Św. Wincentego ciekawa stolica wyspy miasto Mindelo, interesujące miejsca związane z Cesarią Evorą
 • 5
 • 5
 • 5
 • 6
 • 5
 • 5
zwiń
6 / 6
20-25 lat, ze znajomymi lipiec 2017
brak opisu rozwiń
brak opisu
 • 6
 • 5
 • 5
 • 6
 • 5
 • 6
zwiń
6 / 6
41-50 lat, ze znajomymi lipiec 2017
Wycieczka bardzo ciekawa dzięki Pani przewodnik, osoba kochająca swoją pracę. Wyjazd uważam za bardzo udany niezbyt męczący, rozwiń
Wycieczka bardzo ciekawa dzięki Pani przewodnik, osoba kochająca swoją pracę. Wyjazd uważam za bardzo udany niezbyt męczący,
 • 6
 • 6
 • 6
 • 3
 • 4
 • 5
zwiń
5 / 6
41-50 lat, z rodziną lipiec 2017
brak opisu rozwiń
brak opisu
 • 5
 • 5
 • 5
 • 5
 • 4
 • 3
zwiń
5 / 6
50+ lat, z partnerem/ką czerwiec 2017
Program ciekawy nie napięty oczywiście uwzględniając, że zabytków tam nie znajdziemy, ale jako wyspy i teren coś innego. Ciekawa odskocznia dla tych co mają dosyć zamków (...) rozwiń
Program ciekawy nie napięty oczywiście uwzględniając, że zabytków tam nie znajdziemy, ale jako wyspy i teren coś innego. Ciekawa odskocznia dla tych co mają dosyć zamków kościołów, monumentów
 • 6
 • 5
 • 5
 • 4
 • 4
 • 5
zwiń
4 / 6
50+ lat, z partnerem/ką czerwiec 2017
wycieczka ciekawa, wspaniała atmosfera, piękne widoki,dużym minusem jest dolot z międzylądowaniem-długi i męczący. pierwszy tydzień j.w. ,odpoczynek w hotelu nie był komfortowy ,prace remontowe (...) rozwiń
wycieczka ciekawa, wspaniała atmosfera, piękne widoki,dużym minusem jest dolot z międzylądowaniem-długi i męczący. pierwszy tydzień j.w. ,odpoczynek w hotelu nie był komfortowy ,prace remontowe przeszkadzały ,odgłosy wiertarek itp. nie sprzyjały wypoczynkowi
 • 5
 • 4
 • 4
 • 4
 • 4
 • 4
zwiń
6 / 6
50+ lat, z partnerem/ką czerwiec 2017
Nieco ułagodzona egzotyka - wycieczka jest niezwykle ciekawa, a jednocześnie nie jest zbyt trudna, idealnie zrównoważenie pomiędzy relaksowym, wakacyjnym podejściem, a możliwością (...) rozwiń
Nieco ułagodzona egzotyka - wycieczka jest niezwykle ciekawa, a jednocześnie nie jest zbyt trudna, idealnie zrównoważenie pomiędzy relaksowym, wakacyjnym podejściem, a możliwością poznania odmiennej przyrody i kultury. Przyjazne temperatury, niezbyt duża grupa ludzi o podobnym podejściu do wyjazdu, pomocna i kompetentna pani pilot - do tego dla miłośników ryb i innych frutti di mare wymarzona kuchnia... Świat odmiennych smaków, zapachów, niesamowitej przyrody i ciekawej kultury. Wielkie zróżnicowanie wysp daje szansę na zobaczenie w trakcie jednego, niezbyt długiego wyjazdu wielu różnych krajobrazów - od pustynnej i płaskiej Sal, przez nasyconą muzyką Cesarii Evory Sao Vincente, do górzystej i chyba najciekawszej Sao Antao. Wycieczka daje możliwość dotarcia w niesamowite miejsca, wioski wśród gór, punkty widokowe zagubione gdzieś w skałach. Można zobaczyć florę niby tropikalną, ale zmuszoną radzić sobie w trudnych, bardzo słabo nawodnionych terenach. Gościnni i otwarci ludzie, smaczne, oparte na lokalnych produktach ( jarzyny, ryby, kozie sery) jedzenie, często na eko-farmach, wszechobecny zapach kolendry, mięty i innych przypraw... Dla osób, które nie mogą lub nie chcą wziąć udziału w trekkingach ( zresztą niezbyt trudnych) możliwość transferu busem lub poczekania na grupę w przyjemnym miejscu. Z mojego punktu widzenia ważne są wycieczki fakultatywne, dają szansę na dokładniejsze poznanie wszystkich trzech wysp, jednak w przypadku osób potrzebujących więcej odpoczynku jest to czas na relaks i plażowanie. Silną stroną wycieczki jest niezwykle miła i kompetentna pani pilot ( Kinga) - dba o wszystkich uczestników, pomocna, zachowująca odpowiednią proporcję pomiędzy informacjami, ciekawostkami, danymi dotyczącymi Wysp, a czasem relaksu dla uczestników. Niestety dosyć męczący przelot ( czarterowy) - przy międzylądowaniu w Barcelonie nie ma możliwości opuszczenia samolotu, lot powrotny był opóźniony. Hotele przeciętne, ale czyste i z klimatyzacją, czasami pojawiały się problemy z internetem. Temperatury (czerwiec) wyższe od tych z prognoz, około 28-29 stopni. Stosunkowo duża wilgotność - niezbędne są krem z filtrem, coś na głowę i buty do wchodzenia do wody - do trekingów warto mieć albo sandały z twardą podeszwą, albo adidasy - nie ma potrzeby zabierać cięższych butów czy kurtki. Wycieczka zdecydowanie dla osób lubiących różnorodność, zmiany, ciekawą przyrodę, i...ryby:).
 • 6
 • 4
 • 5
 • 5
 • 5
 • 6
zwiń
3 / 6
41-50 lat, z partnerem/ką maj 2017
Bardzo skromny program bazowy zmusza do wykupienia wycieczek fakultatywnych. Bardzo słabej jakości hotele, brudne, nie działała klimatyzacja, karaluchy, w jednym hotelu prześcieradło nie było (...) rozwiń
Bardzo skromny program bazowy zmusza do wykupienia wycieczek fakultatywnych. Bardzo słabej jakości hotele, brudne, nie działała klimatyzacja, karaluchy, w jednym hotelu prześcieradło nie było zmienione - brak reakcji pilota mimo zgłoszenia. Słaby standard obsługi przez lokalnych przewodników i kierowców mimo 'obowiązkowej' składki po 30 euro na napiwki od osoby za 6 dni. Program zwiedzania bardzo skromny w podstawowej ofercie, często sztucznie rozciągany czasowo w mało ciekawych miejscach. Bardzo słabe hotele jak na tą cenę wycieczki w porównaniu z sytuacją ekonomiczną i cenami na Zielonym Przylądku. Informacje przekazywane przez przewodników bardzo ogólne do znalazienia w Wikipedi brak ciekawostek odnośnie zwyczajów, codziennego życia itp.
 • 3
 • 2
 • 3
 • 2
 • 2
 • 3
zwiń
5 / 6
41-50 lat, z partnerem/ką styczeń 2017
Wycieczka ciekawa i warta polecenia jedynym minusem śniadanie w ostatnim dniu u Włocha rozwiń
Wycieczka ciekawa i warta polecenia jedynym minusem śniadanie w ostatnim dniu u Włocha
 • 5
 • 3
 • 4
 • 5
 • 4
 • 4
zwiń
4 / 6
50+ lat, sam/a grudzień 2016
Ciekawa wycieczka, z dynamicznym programem i wieloma atrakcjami. Urzekająca przyroda Wysp Zielonego Przylądka. Piękny zakątek Afryki, który warto odwiedzić dla widoków, muzyki oraz (...) rozwiń
Ciekawa wycieczka, z dynamicznym programem i wieloma atrakcjami. Urzekająca przyroda Wysp Zielonego Przylądka. Piękny zakątek Afryki, który warto odwiedzić dla widoków, muzyki oraz przesympatycznych mieszkańców.Pobyt dostarczył wielu niezapomnianych wrażeń.
 • 4
 • 4
 • 4
 • 4
 • 3
 • 4
zwiń
4 / 6
50+ lat, z partnerem/ką grudzień 2016
brak opisu rozwiń
brak opisu
 • 5
 • 3
 • 4
 • 3
 • 3
 • 4
zwiń
4 / 6
50+ lat, z partnerem/ką grudzień 2016
Piękna trasa,pokazująca odmienność tego kraju.Niezwykle sympatyczni mieszkańcy.Wspaniała muzyka. Jakość hotelu/jednego/ pozostawia dużo do życzenia.Dostałam pokój o pow.8 m2,bez okna (...) rozwiń
Piękna trasa,pokazująca odmienność tego kraju.Niezwykle sympatyczni mieszkańcy.Wspaniała muzyka. Jakość hotelu/jednego/ pozostawia dużo do życzenia.Dostałam pokój o pow.8 m2,bez okna /wychodziło na inne pomieszczenie/.Lazienka bardzo mała z drzwiami typu western,wychodzącmi na pokoj.Żadnej prywatności!
 • 6
 • 3
 • 4
 • 4
 • 4
 • 4
zwiń
5 / 6
50+ lat, z partnerem/ką listopad 2016
Wycieczka dobrze zorganizowana,atrakcyjna pod warunkiem dokupienia fakultetów,które moim zdaniem powinny być w cenie wyjściowej. rozwiń
Wycieczka dobrze zorganizowana,atrakcyjna pod warunkiem dokupienia fakultetów,które moim zdaniem powinny być w cenie wyjściowej.
 • 6
 • 5
 • 4
 • 4
 • 4
 • 3
zwiń
6 / 6
50+ lat, z partnerem/ką listopad 2016
Dla nas to: 'To co tygrysy lubią najbardziej' Kameralna grupa (to raczej przypadek), elementy trekkingu (mogło by być więcej) pozwoliły na bliższe zapoznanie się z autentycznym i egzotycznym (...) rozwiń
Dla nas to: 'To co tygrysy lubią najbardziej' Kameralna grupa (to raczej przypadek), elementy trekkingu (mogło by być więcej) pozwoliły na bliższe zapoznanie się z autentycznym i egzotycznym życiem tubylców, dłuższy kontakt z obcowaniem ze wspaniałymi krajobrazami (jesteśmy na to bardzo uwrażliwieni, trochę 'wysiłku' w trakcie trekkingów w dobrym tego słowa znaczeniu. Profesjonalne przewodnictwo Pani Ani. Noclegi w pensjonatach o zupełnie wystarczajacym standarcie, lunche na lokalnych farmach (5* dla pomysłu). Ze wzgledu na nasz wiek (60+) i niestety kondycję zrezygnowaliśmy z wycieczki czysto trekkingowej - z obawy by nie być 'kulą' u nogi u potencjalnych młodszych uczestników grupy. Minusem imprezy koszt dodatkowych wycieczek fakultatywnych, których nie zaliczenie byłoby grzechem.
 • 6
 • 6
 • 6
 • 5
 • 5
 • 6
zwiń
5 / 6
50+ lat, z partnerem/ką listopad 2016
Na wstępie bardzo ważna uwaga! Standardowy program tej wycieczki objazdowej gwarantuje zapełnienie tylko 2,5 dnia z 7 dni objętych programem. Bez dodatkowych fakultetów pozostałe dni (...) rozwiń
Na wstępie bardzo ważna uwaga! Standardowy program tej wycieczki objazdowej gwarantuje zapełnienie tylko 2,5 dnia z 7 dni objętych programem. Bez dodatkowych fakultetów pozostałe dni wycieczki objazdowej są wolne - do wypełnienia we własnym zakresie. Tylko wykupując dodatkowe 3 wycieczki fakultatywne (całodniowe) można wypełnić wolne dni i dzięki temu pozna się 3 wyspy wystarczająco dokładnie. Ale uwaga: jeżeli nie będzie co najmniej 6 chętnych na fakultety to całą 7-dniową wycieczkę objazdową można zakończyć po 2,5 dniach. Nasza grupa liczyła 6 osób i dwa fakultety się odbyły, a trzeci nie. Przelot na sąsiednią wyspę oraz przeprawa promowa na kolejną wyspę są dodatkowo płatne (205 € + 25 €) mimo, iż są elementem programu i nie podlegają żadnej alternatywie. Opłata klimatyczna (14 € na tydzień/osoba) jest chętnie przez wszystkich pobierana, ale nikt (nawet hotel) nie wydaje jakiegokolwiek potwierdzenia wniesienia tej opłaty|) Hotele w czasie objazdu różnej klasy. Dwa noclegi w hotelu****, jeden w hotelu typu B&B, dwa w apartamentach hotelowych***, dwa pozostałe w hotelu** i hotelu***. Standard hoteli zgodny z umową, chociaż w dwóch brakowało wieczorem lub rano ciepłej wody, a w jednym nie było żadnej wody ani wieczorem, ani rano (na podratowanie sytuacji dano nam 5 litrową butelkę z wodą).
 • 3
 • 3
 • 3
 • 4
 • 5
 • 2
zwiń
5 / 6
50+ lat, z partnerem/ką listopad 2016
mało atrakcyjna, za dużo dodatkowych opłat, rozwiń
mało atrakcyjna, za dużo dodatkowych opłat,
 • 5
 • 5
 • 4
 • 5
 • 4
 • 5
zwiń
5 / 6
50+ lat, z partnerem/ką listopad 2016
Super ale tylko objazdowa no chyba że ktoś zalicza ...bar w hotelu rozwiń
Super ale tylko objazdowa no chyba że ktoś zalicza ...bar w hotelu
 • 4
 • 3
 • 1
 • 4
 • 3
 • 4
zwiń
5 / 6
41-50 lat, z partnerem/ką listopad 2016
Bardzo ciekawie zorganizowany program, wiele atrakcji, wiele nowych, niespotykanych w Europie rzeczy... inna kultura, inna mentalność, inny świat, a było bardzo OK, ludzie z którymi (...) rozwiń
Bardzo ciekawie zorganizowany program, wiele atrakcji, wiele nowych, niespotykanych w Europie rzeczy... inna kultura, inna mentalność, inny świat, a było bardzo OK, ludzie z którymi mieliśmy okazję się spotkać serdeczni, mili, otwarci| wycieczka dodatkowo ciekawa dzięki świetnej pilotce, p. Ani oraz miejscowym przewodnikom. Tydzień spędzony na wycieczce zaliczam do bardzo udanych... ciekawie spędzony czas, nowe krajobrazy, nowe miejsca, nowi ludzie... choć to inna rzeczywistość bardzo chciałabym trafić ponownie na tak zorganizowaną trasę :-) mimo przeciwności, które się zdarzają, cały wyjazd bardzo OK
 • 5
 • 5
 • 5
 • 4
 • 4
 • 4
zwiń
5 / 6
31-40 lat, z partnerem/ką listopad 2016
Byliśmy na objeździe ze wszystkimi wycieczkami fakultatywnymi. Uważam, że w tylko takiej formie warto jechać na Cabo Verde. Długi i męczący lot nie jest warty siedzenia w hotelu na wyspie Sal, (...) rozwiń
Byliśmy na objeździe ze wszystkimi wycieczkami fakultatywnymi. Uważam, że w tylko takiej formie warto jechać na Cabo Verde. Długi i męczący lot nie jest warty siedzenia w hotelu na wyspie Sal, która jest najmniej atrakcyjna turystycznie. Koniecznie trzeba odwiedzić Santo Antao - coś pięknego, widoki zjawiskowe, to było duże pozytywne zaskoczenie (zdjęcia w internecie nie oddają uroku tej wyspy). Pełno pięknych tras widokowych. Wyspa San Vicente również ciekawa, spacer po historycznych oraz biedniejszych częściach miasta, gdzie można poczuć lokalny klimat - po drugiej stronie wyspy fantastyczne wydmy nad brzegiem oceanu. Wycieczka warta swojej ceny - gorąco polecamy. Planujemy powrót na Santo Antao na dłuższy trekking. Marta i Daniel
 • 5
 • 4
 • 4
 • 5
 • 5
 • 5
zwiń
3 / 6
41-50 lat, z partnerem/ką luty 2016
Piękna wycieczka dla wytrawnych podróżników, niestety, jak na tygodniową wycieczkę objazdową 3 dni dodatkowo płatnych wycieczek fakultatywnych to przesada! Wspaniała wyspa Santo (...) rozwiń
Piękna wycieczka dla wytrawnych podróżników, niestety, jak na tygodniową wycieczkę objazdową 3 dni dodatkowo płatnych wycieczek fakultatywnych to przesada! Wspaniała wyspa Santo Antao różnorodna i zachwycająca krajobrazami. Wycieczka po Sao Vincente to strata czasu, lepiej spędzić dzień w uroczym Mindelu. Brawa dla przewodniczki Pani Ani, która i jej Pozytywnej Energii, pomimo, ze grupa nie była łatwa. Ciekawe miejsce, przepełnione muzyką i słońcem.
 • 4
 • 3
 • 3
 • 3
 • 3
 • 3
zwiń
2 / 6
50+ lat, z partnerem/ką luty 2016
Program wycieczki jest bardzo ciekawy dopiero po uwzględnieniu wycieczek fakultatywnych (i poniesieniu związanych z tym kosztów). Brak informacji o wykorzystaniu czasu dla osób nie (...) rozwiń
Program wycieczki jest bardzo ciekawy dopiero po uwzględnieniu wycieczek fakultatywnych (i poniesieniu związanych z tym kosztów). Brak informacji o wykorzystaniu czasu dla osób nie biorących udziału w trekingu. Harmonogram wycieczki uległ zmianie, o czym nie zostaliśmy wcześniej poinformowani.W dwóch hotelach nie było wody ciepłej, ręczniki jak szmaty (podarte). Brak alternatywy dla ryb w wyżywieniu, nawet przy posiłkach płatnych fakultatywnie.Ciasny samolot - mały odstęp między siedzeniami, plus ciągły catering blokujący możliwość ruchu. Zdezelowane, niskie busiki z małym odstępem między siedzeniami. 3-godzinne opóźnienie w przelocie między wyspami, skracające czas płatnej wycieczki. Wliczając koszt wycieczek fakultatywnych nie była to wycieczka o jakości odpowiadającej cenie.
 • 5
 • 2
 • 1
 • 2
 • 2
 • 2
zwiń
5 / 6
41-50 lat, sam/a luty 2016
Wycieczka bardzo ciekawa, szczególnie w okresie karnawału. Możliwość zobaczenia trzech rożnych wysp republiki Zielonego Przylądka pozwala dostrzec naturalnego piękno tego kraju. Program (...) rozwiń
Wycieczka bardzo ciekawa, szczególnie w okresie karnawału. Możliwość zobaczenia trzech rożnych wysp republiki Zielonego Przylądka pozwala dostrzec naturalnego piękno tego kraju. Program ułożony bardzo dobrze, pilot stara się o zadowolenie uczestników. Było parę niedostatków organizacyjnych, ale w sumie to drobnostka (np. kilku godzinne oczekiwanie na start samolotu pomiędzy wyspami). Hotele blisko morza i centrum wydarzeń.
 • 6
 • 4
 • 4
 • 5
 • 5
 • 5
zwiń

Sprawdź cenę

 • Dojazd własny
Cena/os.:
6 049 Pln -47%
3 199pln Razem Szczegóły ceny 6 398 pln
 • Promocja Last minute Last minute

Infolinia

 • callcenter.tel_pl
 • 801 066 777
 • 77 4476 777
 • Infolinie dostępne: pn-pt 8-22 sob-ndz 9-20

Podziel się

Facebook Google+

Dlaczego warto?

 1. Kompletne ceny - nasze ceny nigdy nie zawierają żadnych ukrytych opłat.
 2. Gwarancja ubezpieczeniowa - 240 000 000 PLN
 3. Wygoda — rezerwujesz kiedy chcesz.

Bezpieczeństwo

Dane w procesie rezerwacji chronimy i szyfrujemy certyfikatem

Thawte

arrow-rightarrow-rightclockfacebooktwitter