phone mobile heart logo Flag of Belarus airplane
> >Wyniki Wyszukiwania> >

Wyspy Zielonego Przylądka

Atuty oferty

 • 3 wyspy Cabo Verde w tydzień
 • egzotyczna przyroda, kolorowe miasta, cudowne plaże
 • spotkania z tradycyjną kuchnią Wysp Zielonego Przylądka
 • lekcja gotowania
 • przedłuż wakacje na Sal

Wyspy Zielonego Przylądka Kod: SIDWYSP

Trasa
4 729PLN
Dorośli: 2 wyżywienie zgodnie z programem Nd 10.12 – Pn 18.12 (9 dni)
Itaka

Wyspy Zielonego Przylądka Kod: SIDWYSP Wyspy Zielonego Przylądka

Położenie na mapie Trasa

Mindelo • Ribeira Grande • Krater Cova • Figueiral • Ponta do Sol • Fontainhas • Ribeira do Paul • Ribeira das Patas • Ribeira alto Mira • Ribeira da Cruz • Norte • Calhau • Praia Grande • Baia das Gatas • Monte Verde • Pedra de Lume • Buracona

Wspaniała podróż do kraju Cesarii Evory, gdzie słońce świeci 330 dni w roku. Trasa wycieczki prowadzi przez trzy wyspy z grupy Ilhas do Barlavento – Wysp Zawietrznych: Sal, Santo Antão i São Vicente. Każda z nich ma własną osobowość i każda jest warta odkrycia. Za jedną z najpiękniejszych wysp Cabo Verde uważana jest Santo Antão – ojczyzna grogu, lokalnej odmiany rumu. Pustynna w części południowej, na północy zachwyca zielonymi górami dochodzącymi do 1800 metrów. Na São Vicente na pewno zauroczy Mindelo, gdzie urodziła się Cesaria Evora. Miasto zwane Małą Brazylią od hucznie obchodzonego tu karnawału, jest jednym z najładniejszych na Wyspach. Atrakcją jest także wjazd na Monte Verde. Wyspa Sal to z kolei niekończące się plaże, raj dla pasjonatów sportów wodnych i saliny, od których pochodzi jej nazwa. Warto przedłużyć pobyt na Wyspach o wypoczynek w wybranym hotelu z oferty ITAKI.

Opis oferty

1. DZIEŃ.
Zbiórka uczestników na lotnisku. Przelot na wyspę Sal. Transfer do Santa Maria. Czas wolny i kolacja. Transfer na lotnisko i przelot na wyspę São Vicente. Przejazd do hotelu w Mindelo, zakwaterowanie w hotelu. Nocleg.

2. DZIEŃ.
Śniadanie. Piesze zwiedzanie MINDELO – kosmopolitycznej, dynamicznie rozwijającej się kulturowej stolicy archipelagu Wysp Zielonego Przylądka. Szerokie ulice, brukowane place i piękna architektura kolonialna zachęcają do wędrówki po centrum miasta. Obiad we własnym zakresie. Czas wolny. Kolacja we własnym zakresie. Nocleg.

3. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Transfer do portu, rejs promem na wyspę Santo Antão (1 godz.). Z pokładu można podziwiać piękny widok na wyspę São Vicente. Następnie przejazd do RIBEIRA GRANDE. Prowadząca tam droga wije się wśród gór i urwisk, osiągając niekiedy poziom chmur. Podróż obfituje w piękne widoki, trasa jest jedną z największych atrakcji na wyspie i uważa się ją za jedną z najpiękniejszych dróg świata. Spacer po polach uprawnych znajdujących się we wnętrzu KRATERU COVA. Transfer do Chá do Mato. Spacer po kanionach z widowiskowymi formami skalnymi. Przejazd do FIGUEIRAL, miejscowości leżącej w najszerszym wąwozie na wyspie, otoczonej polami bananów i plantacjami trzciny cukrowej. Przerwa na obiad na farmie. Danie główne to catchupa, narodowa potrawa Cabo Verde na bazie kukurydzy, warzyw i mięsa lub ryby. W przygotowaniu potrawy biorą udział także uczestnicy wyprawy, więc jest to jednocześnie fantastyczna lekcja gotowania. Dalej trasa prowadzi do Chá das Pedras. Całkowity czas przejścia: ok. 2 godz., trasa łatwa. Transfer do PONTA DO SOL najbardziej wysuniętego na północ miejsca archipelagu Wysp Zielonego Przylądka. Zakwaterowanie. Czas wolny. Możliwość zorganizowania kolacji przy muzyce na żywo (za dodatkową opłatą). Powrót do hotelu, nocleg.

4. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Transfer do FONTAINHAS – uroczego miasteczka położonego na stoku góry o tej samej nazwie. Tarasy pól uprawnych na zboczach góry przypominają fontanny spływającej kaskadami wody. Spacer po miasteczku. Przejazd do Vila das Pombas – miejscowości, która wyznacza początek doliny Paul. Spacer po wąwozie RIBEIRA DO PAUL słynącym z uprawy trzciny cukrowej, drzew chlebowych i bananowców oraz produkcji lokalnego alkoholu – grogu. Wizyta w destylarni połączona z degustacją grogu. Transfer do Cabo da Ribeira i spacer doliną rolniczą wśród malowniczych pól uprawnych. Transfer do Chá de João Vaz. Obiad na farmie produkującej ekoprodukty. Degustacja lokalnych produktów z możliwością zakupu. Całkowity czas przejścia: ok. 3 godz., trasa średnio łatwa (możliwość transferu). Po obiedzie przejazd do Porto Novo nową drogą wzdłuż wschodniego wybrzeża. Zakwaterowanie, czas wolny, nocleg.

5. DZIEŃ.
Śniadanie. Czas wolny. Położenie hotelu daje możliwość spacerów pobliską, kamienistą plażą, do dyspozycji gości jest również basen. Fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): wycieczka jeepami (lub busami) po zachodniej stronie wyspy, dzikiej i mało znanej. Przejazd do RIBEIRA DAS PATAS z wielkim kraterem wulkanicznym i ciekawymi formami skalnymi o fantazyjnych kształtach i nielicznymi wyspami zieleni. Przejście do RIBEIRA ALTO MIRA - wąwozu i wsi o tej samej nazwie. Obiad na farmie, okazja do poznania codziennego życia wyspy. Przejście do RIBEIRA DA CRUZ i NORTE z niespotykanym księżycowym krajobrazem. Spacer u podnóża góry Tope de Coroa - najwyższego szczytu na wyspie. Całkowity czas przejścia: ok. 1 godz., trasa łatwa. Powrót do hotelu. Nocleg.

6. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Promowanie na wyspę São Vicente do Mindelo. Czas wolny. Zakwaterowanie w hotelu. Nocleg. Fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): wycieczka objazdowa po wyspie São Vicente z przerwą na obiad. Trasa rozpoczyna się w CALHAU, wiosce rybackiej z piękną piaszczystą plażą, skąd w pogodny dzień można dostrzec wyspę Santa Luzia. Pierwszym przystankiem na trasie jest PRAIA GRANDE z pięknymi piaszczystymi plażami. Przejazd do BAIA DAS GATAS, miejscowości znanej z międzynarodowego festiwalu muzyki. Dalej trasa prowadzi na MONTE VERDE – wjazd na najwyższy szczyt wyspy z pięknymi widokami na wyspę Santo Antão.

7. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przelot na wyspę Sal. Czas wolny lub fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): wycieczka po wyspie Sal. Przejazd do PEDRA DE LUME – malowniczych salin – zbiorników, gdzie przez odparowywanie wody morskiej pozyskuje się sól. Przejazd przez Terra Boa, żyzną krainę znaną ze zjawisk fatamorgany. Krótki odpoczynek nad naturalnym, słonym basenem BURACONA, gdzie można zaobserwować zjawisko „magicznego oka” tworzonego grą światła i wody. Zakwaterowanie w okolicy Santa Maria. Wyjście na kolację do restauracji serwującej lokalne potrawy. Powrót do hotelu, nocleg.

8. DZIEŃ.
Śniadanie. Czas wolny. Przejazd na lotnisko. Przelot do Polski. Dla osób, które przedłużają pobyt transfer do wybranego hotelu.

13 luty 2018 – karnawał w Mindelo

7 noclegów w hotelach/pensjonatach**/***: 1 na wyspie Sal, 3 na wyspie Santo Antão, 3 na wyspie São Vicente; 2-os. pokoje z łazienkami • wyżywienie (serwowane) i degustacje zgodnie z programem • przelot: Warszawa-Sal-Warszawa • transfery, promowanie: São Vicente-Santo Antão-São Vicente • opieka pilota • ubezpieczenie KL i NW

 1. Obowiązkowa opłata za wizę: 150 PLN.
 2. Paszport musi być ważny minimum 6 miesięcy (od daty powrotu do Polski).
 3. Obowiązkowa opłata za przeloty wewnętrzne: Sal-São Vicente-Sal: ok. 205 EUR (ceny biletów lotniczych mogą ulec zmianie).
 4. Obowiązkowa opłata klimatyczna: 14 EUR/os.
 5. Bilety wstępu, degustacje i inne: ok. 25 EUR.
 6. Opłaty fakultatywne: wycieczka po wyspie Sal: ok. 50 EUR (wymagane min. 6 osób); kolacja z muzyką na żywo w Ponta do Sol: ok. 15 EUR (wymagane min. 10 osób); wycieczka do Norte: ok. 50 EUR (wymagane min. 6 osób); wycieczka po São Vicente: ok. 50 EUR (wymagane min. 6 osób).
 7. Podczas objazdu wyspy Santo Antao jeepami bez dachu zaleca się aby zabrać ze sobą bluzę, czapkę lub opaskę na uszy, buty do trekkingu (do kostki) lub obuwie sportowe z twardą podeszwą. Limit bagażu głównego: 15 kg.
5,0 / 6
92% klientów wystawiło opinię dobrą lub bardzo dobrą

Klienci doceniają:

 • Program wycieczki/trasę
 • Komfort podróży
 • Dobre wyżywienie
Informacje o regionie

Wyspy Zielonego Przylądka

Cabo Verde to 10 wysp i 8 wysepek - każda z nich ma własną osobowość i jest warta odkrycia. Santo Antao to ojczyzna grogu, lokalnej odmiany rumu, Sao Vicente ma urokliwą stolicę Mindelo, zwaną „Małą Brazylią” od hucznie obchodzonego tu karnawału, jedną z najładniejszych na Wyspach a wyspa Sal – niekończące się plaże i turkusowe morze.

PLAN WYCIECZKI
1. DZIEŃ.
Zbiórka uczestników na lotnisku. Przelot na wyspę Sal. Transfer do Santa Maria. Czas wolny i kolacja. Transfer na lotnisko i przelot na wyspę São Vicente. Przejazd do hotelu w Mindelo, zakwaterowanie w hotelu. Nocleg.
2. DZIEŃ.
Śniadanie. Piesze zwiedzanie MINDELO – kosmopolitycznej, dynamicznie rozwijającej się kulturowej stolicy archipelagu Wysp Zielonego Przylądka. Szerokie ulice, brukowane place i piękna architektura kolonialna zachęcają do wędrówki po centrum miasta. Obiad we własnym zakresie. Czas wolny. Kolacja we własnym zakresie. Nocleg.
3. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Transfer do portu, rejs promem na wyspę Santo Antão (1 godz.). Z pokładu można podziwiać piękny widok na wyspę São Vicente. Następnie przejazd do RIBEIRA GRANDE. Prowadząca tam droga wije się wśród gór i urwisk, osiągając niekiedy poziom chmur. Podróż obfituje w piękne widoki, trasa jest jedną z największych atrakcji na wyspie i uważa się ją za jedną z najpiękniejszych dróg świata. Spacer po polach uprawnych znajdujących się we wnętrzu KRATERU COVA. Transfer do Chá do Mato. Spacer po kanionach z widowiskowymi formami skalnymi. Przejazd do FIGUEIRAL, miejscowości leżącej w najszerszym wąwozie na wyspie, otoczonej polami bananów i plantacjami trzciny cukrowej. Przerwa na obiad na farmie. Danie główne to catchupa, narodowa potrawa Cabo Verde na bazie kukurydzy, warzyw i mięsa lub ryby. W przygotowaniu potrawy biorą udział także uczestnicy wyprawy, więc jest to jednocześnie fantastyczna lekcja gotowania. Dalej trasa prowadzi do Chá das Pedras. Całkowity czas przejścia: ok. 2 godz., trasa łatwa. Transfer do PONTA DO SOL najbardziej wysuniętego na północ miejsca archipelagu Wysp Zielonego Przylądka. Zakwaterowanie. Czas wolny. Możliwość zorganizowania kolacji przy muzyce na żywo (za dodatkową opłatą). Powrót do hotelu, nocleg.
4. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Transfer do FONTAINHAS – uroczego miasteczka położonego na stoku góry o tej samej nazwie. Tarasy pól uprawnych na zboczach góry przypominają fontanny spływającej kaskadami wody. Spacer po miasteczku. Przejazd do Vila das Pombas – miejscowości, która wyznacza początek doliny Paul. Spacer po wąwozie RIBEIRA DO PAUL słynącym z uprawy trzciny cukrowej, drzew chlebowych i bananowców oraz produkcji lokalnego alkoholu – grogu. Wizyta w destylarni połączona z degustacją grogu. Transfer do Cabo da Ribeira i spacer doliną rolniczą wśród malowniczych pól uprawnych. Transfer do Chá de João Vaz. Obiad na farmie produkującej ekoprodukty. Degustacja lokalnych produktów z możliwością zakupu. Całkowity czas przejścia: ok. 3 godz., trasa średnio łatwa (możliwość transferu). Po obiedzie przejazd do Porto Novo nową drogą wzdłuż wschodniego wybrzeża. Zakwaterowanie, czas wolny, nocleg.
5. DZIEŃ.
Śniadanie. Czas wolny. Położenie hotelu daje możliwość spacerów pobliską, kamienistą plażą, do dyspozycji gości jest również basen. Fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): wycieczka jeepami (lub busami) po zachodniej stronie wyspy, dzikiej i mało znanej. Przejazd do RIBEIRA DAS PATAS z wielkim kraterem wulkanicznym i ciekawymi formami skalnymi o fantazyjnych kształtach i nielicznymi wyspami zieleni. Przejście do RIBEIRA ALTO MIRA - wąwozu i wsi o tej samej nazwie. Obiad na farmie, okazja do poznania codziennego życia wyspy. Przejście do RIBEIRA DA CRUZ i NORTE z niespotykanym księżycowym krajobrazem. Spacer u podnóża góry Tope de Coroa - najwyższego szczytu na wyspie. Całkowity czas przejścia: ok. 1 godz., trasa łatwa. Powrót do hotelu. Nocleg.
6. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Promowanie na wyspę São Vicente do Mindelo. Czas wolny. Zakwaterowanie w hotelu. Nocleg. Fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): wycieczka objazdowa po wyspie São Vicente z przerwą na obiad. Trasa rozpoczyna się w CALHAU, wiosce rybackiej z piękną piaszczystą plażą, skąd w pogodny dzień można dostrzec wyspę Santa Luzia. Pierwszym przystankiem na trasie jest PRAIA GRANDE z pięknymi piaszczystymi plażami. Przejazd do BAIA DAS GATAS, miejscowości znanej z międzynarodowego festiwalu muzyki. Dalej trasa prowadzi na MONTE VERDE – wjazd na najwyższy szczyt wyspy z pięknymi widokami na wyspę Santo Antão.
7. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przelot na wyspę Sal. Czas wolny lub fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): wycieczka po wyspie Sal. Przejazd do PEDRA DE LUME – malowniczych salin – zbiorników, gdzie przez odparowywanie wody morskiej pozyskuje się sól. Przejazd przez Terra Boa, żyzną krainę znaną ze zjawisk fatamorgany. Krótki odpoczynek nad naturalnym, słonym basenem BURACONA, gdzie można zaobserwować zjawisko „magicznego oka” tworzonego grą światła i wody. Zakwaterowanie w okolicy Santa Maria. Wyjście na kolację do restauracji serwującej lokalne potrawy. Powrót do hotelu, nocleg.
8. DZIEŃ.
Śniadanie. Czas wolny. Przejazd na lotnisko. Przelot do Polski. Dla osób, które przedłużają pobyt transfer do wybranego hotelu.

WYDARZENIA: 13 luty 2018 – karnawał w Mindelo

ŚWIADCZENIA: 7 noclegów w hotelach/pensjonatach**/***: 1 na wyspie Sal, 3 na wyspie Santo Antão, 3 na wyspie São Vicente; 2-os. pokoje z łazienkami • wyżywienie (serwowane) i degustacje zgodnie z programem • przelot: Warszawa-Sal-Warszawa • transfery, promowanie: São Vicente-Santo Antão-São Vicente • opieka pilota • ubezpieczenie KL i NW

UWAGI:
 1. Obowiązkowa opłata za wizę: 150 PLN.
 2. Paszport musi być ważny minimum 6 miesięcy (od daty powrotu do Polski).
 3. Obowiązkowa opłata za przeloty wewnętrzne: Sal-São Vicente-Sal: ok. 205 EUR (ceny biletów lotniczych mogą ulec zmianie).
 4. Obowiązkowa opłata klimatyczna: 14 EUR/os.
 5. Bilety wstępu, degustacje i inne: ok. 25 EUR.
 6. Opłaty fakultatywne: wycieczka po wyspie Sal: ok. 50 EUR (wymagane min. 6 osób); kolacja z muzyką na żywo w Ponta do Sol: ok. 15 EUR (wymagane min. 10 osób); wycieczka do Norte: ok. 50 EUR (wymagane min. 6 osób); wycieczka po São Vicente: ok. 50 EUR (wymagane min. 6 osób).
 7. Podczas objazdu wyspy Santo Antao jeepami bez dachu zaleca się aby zabrać ze sobą bluzę, czapkę lub opaskę na uszy, buty do trekkingu (do kostki) lub obuwie sportowe z twardą podeszwą. Limit bagażu głównego: 15 kg.
Opinie klientów
5,0 / 6
Ogólna ocena
z 100 opinii
92%
klientów wystawiło opinię dobrą lub bardzo dobrą
92%
klientów wystawiło opinię dobrą lub bardzo dobrą

Klienci doceniają m.in:

 • Program wycieczki/trasę
 • Komfort podróży
 • Dobre wyżywienie
5 / 6
41-50 lat, z partnerem/ką styczeń 2017
Wycieczka ciekawa i warta polecenia jedynym minusem śniadanie w ostatnim dniu u Włocha rozwiń
Wycieczka ciekawa i warta polecenia jedynym minusem śniadanie w ostatnim dniu u Włocha
 • 5
 • 3
 • 4
 • 5
 • 4
 • 4
zwiń
4 / 6
50+ lat, sam/a grudzień 2016
Ciekawa wycieczka, z dynamicznym programem i wieloma atrakcjami. Urzekająca przyroda Wysp Zielonego Przylądka. Piękny zakątek Afryki, który warto odwiedzić dla widoków, muzyki oraz (...) rozwiń
Ciekawa wycieczka, z dynamicznym programem i wieloma atrakcjami. Urzekająca przyroda Wysp Zielonego Przylądka. Piękny zakątek Afryki, który warto odwiedzić dla widoków, muzyki oraz przesympatycznych mieszkańców.Pobyt dostarczył wielu niezapomnianych wrażeń.
 • 4
 • 4
 • 4
 • 4
 • 3
 • 4
zwiń
4 / 6
50+ lat, z partnerem/ką grudzień 2016
brak opisu rozwiń
brak opisu
 • 5
 • 3
 • 4
 • 3
 • 3
 • 4
zwiń
4 / 6
50+ lat, z partnerem/ką grudzień 2016
Piękna trasa,pokazująca odmienność tego kraju.Niezwykle sympatyczni mieszkańcy.Wspaniała muzyka. Jakość hotelu/jednego/ pozostawia dużo do życzenia.Dostałam pokój o pow.8 m2,bez okna (...) rozwiń
Piękna trasa,pokazująca odmienność tego kraju.Niezwykle sympatyczni mieszkańcy.Wspaniała muzyka. Jakość hotelu/jednego/ pozostawia dużo do życzenia.Dostałam pokój o pow.8 m2,bez okna /wychodziło na inne pomieszczenie/.Lazienka bardzo mała z drzwiami typu western,wychodzącmi na pokoj.Żadnej prywatności!
 • 6
 • 3
 • 4
 • 4
 • 4
 • 4
zwiń
5 / 6
50+ lat, z partnerem/ką listopad 2016
Wycieczka dobrze zorganizowana,atrakcyjna pod warunkiem dokupienia fakultetów,które moim zdaniem powinny być w cenie wyjściowej. rozwiń
Wycieczka dobrze zorganizowana,atrakcyjna pod warunkiem dokupienia fakultetów,które moim zdaniem powinny być w cenie wyjściowej.
 • 6
 • 5
 • 4
 • 4
 • 4
 • 3
zwiń
6 / 6
50+ lat, z partnerem/ką listopad 2016
Dla nas to: 'To co tygrysy lubią najbardziej' Kameralna grupa (to raczej przypadek), elementy trekkingu (mogło by być więcej) pozwoliły na bliższe zapoznanie się z autentycznym i egzotycznym (...) rozwiń
Dla nas to: 'To co tygrysy lubią najbardziej' Kameralna grupa (to raczej przypadek), elementy trekkingu (mogło by być więcej) pozwoliły na bliższe zapoznanie się z autentycznym i egzotycznym życiem tubylców, dłuższy kontakt z obcowaniem ze wspaniałymi krajobrazami (jesteśmy na to bardzo uwrażliwieni, trochę 'wysiłku' w trakcie trekkingów w dobrym tego słowa znaczeniu. Profesjonalne przewodnictwo Pani Ani. Noclegi w pensjonatach o zupełnie wystarczajacym standarcie, lunche na lokalnych farmach (5* dla pomysłu). Ze wzgledu na nasz wiek (60+) i niestety kondycję zrezygnowaliśmy z wycieczki czysto trekkingowej - z obawy by nie być 'kulą' u nogi u potencjalnych młodszych uczestników grupy. Minusem imprezy koszt dodatkowych wycieczek fakultatywnych, których nie zaliczenie byłoby grzechem.
 • 6
 • 6
 • 6
 • 5
 • 5
 • 6
zwiń
5 / 6
50+ lat, z partnerem/ką listopad 2016
Na wstępie bardzo ważna uwaga! Standardowy program tej wycieczki objazdowej gwarantuje zapełnienie tylko 2,5 dnia z 7 dni objętych programem. Bez dodatkowych fakultetów pozostałe dni (...) rozwiń
Na wstępie bardzo ważna uwaga! Standardowy program tej wycieczki objazdowej gwarantuje zapełnienie tylko 2,5 dnia z 7 dni objętych programem. Bez dodatkowych fakultetów pozostałe dni wycieczki objazdowej są wolne - do wypełnienia we własnym zakresie. Tylko wykupując dodatkowe 3 wycieczki fakultatywne (całodniowe) można wypełnić wolne dni i dzięki temu pozna się 3 wyspy wystarczająco dokładnie. Ale uwaga: jeżeli nie będzie co najmniej 6 chętnych na fakultety to całą 7-dniową wycieczkę objazdową można zakończyć po 2,5 dniach. Nasza grupa liczyła 6 osób i dwa fakultety się odbyły, a trzeci nie. Przelot na sąsiednią wyspę oraz przeprawa promowa na kolejną wyspę są dodatkowo płatne (205 € + 25 €) mimo, iż są elementem programu i nie podlegają żadnej alternatywie. Opłata klimatyczna (14 € na tydzień/osoba) jest chętnie przez wszystkich pobierana, ale nikt (nawet hotel) nie wydaje jakiegokolwiek potwierdzenia wniesienia tej opłaty|) Hotele w czasie objazdu różnej klasy. Dwa noclegi w hotelu****, jeden w hotelu typu B&B, dwa w apartamentach hotelowych***, dwa pozostałe w hotelu** i hotelu***. Standard hoteli zgodny z umową, chociaż w dwóch brakowało wieczorem lub rano ciepłej wody, a w jednym nie było żadnej wody ani wieczorem, ani rano (na podratowanie sytuacji dano nam 5 litrową butelkę z wodą).
 • 3
 • 3
 • 3
 • 4
 • 5
 • 2
zwiń
5 / 6
50+ lat, z partnerem/ką listopad 2016
mało atrakcyjna, za dużo dodatkowych opłat, rozwiń
mało atrakcyjna, za dużo dodatkowych opłat,
 • 5
 • 5
 • 4
 • 5
 • 4
 • 5
zwiń
5 / 6
50+ lat, z partnerem/ką listopad 2016
Super ale tylko objazdowa no chyba że ktoś zalicza ...bar w hotelu rozwiń
Super ale tylko objazdowa no chyba że ktoś zalicza ...bar w hotelu
 • 4
 • 3
 • 1
 • 4
 • 3
 • 4
zwiń
5 / 6
41-50 lat, z partnerem/ką listopad 2016
Bardzo ciekawie zorganizowany program, wiele atrakcji, wiele nowych, niespotykanych w Europie rzeczy... inna kultura, inna mentalność, inny świat, a było bardzo OK, ludzie z którymi (...) rozwiń
Bardzo ciekawie zorganizowany program, wiele atrakcji, wiele nowych, niespotykanych w Europie rzeczy... inna kultura, inna mentalność, inny świat, a było bardzo OK, ludzie z którymi mieliśmy okazję się spotkać serdeczni, mili, otwarci| wycieczka dodatkowo ciekawa dzięki świetnej pilotce, p. Ani oraz miejscowym przewodnikom. Tydzień spędzony na wycieczce zaliczam do bardzo udanych... ciekawie spędzony czas, nowe krajobrazy, nowe miejsca, nowi ludzie... choć to inna rzeczywistość bardzo chciałabym trafić ponownie na tak zorganizowaną trasę :-) mimo przeciwności, które się zdarzają, cały wyjazd bardzo OK
 • 5
 • 5
 • 5
 • 4
 • 4
 • 4
zwiń
5 / 6
31-40 lat, z partnerem/ką listopad 2016
Byliśmy na objeździe ze wszystkimi wycieczkami fakultatywnymi. Uważam, że w tylko takiej formie warto jechać na Cabo Verde. Długi i męczący lot nie jest warty siedzenia w hotelu na wyspie Sal, (...) rozwiń
Byliśmy na objeździe ze wszystkimi wycieczkami fakultatywnymi. Uważam, że w tylko takiej formie warto jechać na Cabo Verde. Długi i męczący lot nie jest warty siedzenia w hotelu na wyspie Sal, która jest najmniej atrakcyjna turystycznie. Koniecznie trzeba odwiedzić Santo Antao - coś pięknego, widoki zjawiskowe, to było duże pozytywne zaskoczenie (zdjęcia w internecie nie oddają uroku tej wyspy). Pełno pięknych tras widokowych. Wyspa San Vicente również ciekawa, spacer po historycznych oraz biedniejszych częściach miasta, gdzie można poczuć lokalny klimat - po drugiej stronie wyspy fantastyczne wydmy nad brzegiem oceanu. Wycieczka warta swojej ceny - gorąco polecamy. Planujemy powrót na Santo Antao na dłuższy trekking. Marta i Daniel
 • 5
 • 4
 • 4
 • 5
 • 5
 • 5
zwiń
3 / 6
41-50 lat, z partnerem/ką luty 2016
Piękna wycieczka dla wytrawnych podróżników, niestety, jak na tygodniową wycieczkę objazdową 3 dni dodatkowo płatnych wycieczek fakultatywnych to przesada! Wspaniała wyspa Santo (...) rozwiń
Piękna wycieczka dla wytrawnych podróżników, niestety, jak na tygodniową wycieczkę objazdową 3 dni dodatkowo płatnych wycieczek fakultatywnych to przesada! Wspaniała wyspa Santo Antao różnorodna i zachwycająca krajobrazami. Wycieczka po Sao Vincente to strata czasu, lepiej spędzić dzień w uroczym Mindelu. Brawa dla przewodniczki Pani Ani, która i jej Pozytywnej Energii, pomimo, ze grupa nie była łatwa. Ciekawe miejsce, przepełnione muzyką i słońcem.
 • 4
 • 3
 • 3
 • 3
 • 3
 • 3
zwiń
2 / 6
50+ lat, z partnerem/ką luty 2016
Program wycieczki jest bardzo ciekawy dopiero po uwzględnieniu wycieczek fakultatywnych (i poniesieniu związanych z tym kosztów). Brak informacji o wykorzystaniu czasu dla osób nie (...) rozwiń
Program wycieczki jest bardzo ciekawy dopiero po uwzględnieniu wycieczek fakultatywnych (i poniesieniu związanych z tym kosztów). Brak informacji o wykorzystaniu czasu dla osób nie biorących udziału w trekingu. Harmonogram wycieczki uległ zmianie, o czym nie zostaliśmy wcześniej poinformowani.W dwóch hotelach nie było wody ciepłej, ręczniki jak szmaty (podarte). Brak alternatywy dla ryb w wyżywieniu, nawet przy posiłkach płatnych fakultatywnie.Ciasny samolot - mały odstęp między siedzeniami, plus ciągły catering blokujący możliwość ruchu. Zdezelowane, niskie busiki z małym odstępem między siedzeniami. 3-godzinne opóźnienie w przelocie między wyspami, skracające czas płatnej wycieczki. Wliczając koszt wycieczek fakultatywnych nie była to wycieczka o jakości odpowiadającej cenie.
 • 5
 • 2
 • 1
 • 2
 • 2
 • 2
zwiń
5 / 6
41-50 lat, sam/a luty 2016
Wycieczka bardzo ciekawa, szczególnie w okresie karnawału. Możliwość zobaczenia trzech rożnych wysp republiki Zielonego Przylądka pozwala dostrzec naturalnego piękno tego kraju. Program (...) rozwiń
Wycieczka bardzo ciekawa, szczególnie w okresie karnawału. Możliwość zobaczenia trzech rożnych wysp republiki Zielonego Przylądka pozwala dostrzec naturalnego piękno tego kraju. Program ułożony bardzo dobrze, pilot stara się o zadowolenie uczestników. Było parę niedostatków organizacyjnych, ale w sumie to drobnostka (np. kilku godzinne oczekiwanie na start samolotu pomiędzy wyspami). Hotele blisko morza i centrum wydarzeń.
 • 6
 • 4
 • 4
 • 5
 • 5
 • 5
zwiń
5 / 6
50+ lat, z partnerem/ką styczeń 2016
Nie dla każdego. Dla tych co sa ciekawi świata i nowych miejsc, nawet gdy narażają sie na niewygody. Bo to miejsce bardzo interesujące ale z wielu względów niełatwe i mało turystyczne (a (...) rozwiń
Nie dla każdego. Dla tych co sa ciekawi świata i nowych miejsc, nawet gdy narażają sie na niewygody. Bo to miejsce bardzo interesujące ale z wielu względów niełatwe i mało turystyczne (a ja to lubię!). Zdecydowanie warto, ale nie będzie to spacerek po zastawionej kawiarenkami plaży :-) Polecam wszystkim ciekawskim świata i ludzi.
 • 5
 • 4
 • 5
 • 4
 • 5
 • 3
zwiń
5 / 6
50+ lat, z partnerem/ką styczeń 2016
Ogólne wrażenie bardzo dobre:) Ale, moje odczucie może być nieco przekłamane ponieważ my, czyli mój mąż i ja uczestniliśmy we wszystkich wycieczkach fakultatywnych to napewno (...) rozwiń
Ogólne wrażenie bardzo dobre:) Ale, moje odczucie może być nieco przekłamane ponieważ my, czyli mój mąż i ja uczestniliśmy we wszystkich wycieczkach fakultatywnych to napewno zmienia odczucia co do programu bo w przypadu takiej opcji jaką wybraliśmy wycieczka była w każdym dniu bardzo atrkcyjna.Naszym zdaniem np. wycieczka fakultaywna po wyspie Sol powinna być w ramowym progamie:) zdaję sobie sprawą że biorą Państwo w tworzeniu programu wiele czynników pod uwagę i napewno jeden dzień odpoczynku w ostatnim dniu tej pięknej wyprawy jest jej dopełnieniem ale wybór czy zostać ostatnigo dnia na plaży czy zobaczyć wyspę? Dla mnie jest bezdyskusujny:)Bo wyspa SOL to: malownicze widoki,saliny,Terra Bora i fatamorgana czy 'magoczne oko' albo przpiękna plaża serferów:) Poczuć wiartr we włosach i piacek pustyi w ząbach jadąc jeepem:) no i uczta nie tylko dla ducha lecz również dla ciała pyszny biały tuńczyk z lampką białego schłodzonego wina w sympatycznej restauracji :) Jak można z tego zrezygnować ?!.Ale po tych wszystkich wrarzeniach napewno dodatkowy jeden, ostatni dzień lenistwa na plaży by się przydał ale nie jako opcja tylko obowiązek:) aby nabrać sił i dystansu do powrotu do rzeczywistości. W naszym przypadku powrót 25.01.2016 TO BYŁ SZOK DLA ORGANIZMU:):):):)! Ale jak to w życiu bywa zadowolić wszystkich jest nemożliwe:) I jeszcze słówko na temat pilota czyli pani Ani, dzięki pani Ani nasza wyprawa była jak rodzinne spotkanie po latach.SUPER!!! Ogólnie było bardzo fajnie:)jeszcze dwa słowa bo pewwnie tego oczekujecie od uczestników na co uczestnicy zwracają uwaę a Panstwu mogło to umknąć 1.szkoda że nie wiedziałam, że w hotelach nie ma wind bo bym się inaczej zorganiaowała z bagażem:( 2. hotele-to zawsze jest na obiazdówkach jeden ze słabszych punktów|( . Udało nam się już być w różnych krajach na wycieczkach obiazdowych z różnymi biurami ale pierwszy raz byliśmy z Itaką:) i myślę że nie ostatni! Zaczynam zbierać w świnkę skarbonkę żebyście nas teraz zabrali na Zanzibar albo Srilankę tak mi się marzy i mam nadzieje że mi się uda bo bardzo lubię podróżować i jak wracam z urlopu to zaraz myślę o następnym wyjeżdzie:)Dziękujemy za miło spędzony czas:) Pozdrawiam Donata z Łodzi
 • 5
 • 3
 • 5
 • 5
 • 5
 • 5
zwiń
5 / 6
31-40 lat, z partnerem/ką styczeń 2016
Bardzo ciekawa wycieczka, zbyt wiele dodatkowo płatnych wycieczek fakultatywnych. rozwiń
Bardzo ciekawa wycieczka, zbyt wiele dodatkowo płatnych wycieczek fakultatywnych.
 • 5
 • 4
 • 4
 • 4
 • 3
 • 4
zwiń
5 / 6
50+ lat, z partnerem/ką styczeń 2016
Bardzo zadowolona jestem z tej wycieczki takich wrażeń nie doznałam jeszcze do tej pory z żadnej wycieczki a byłam na wielu .Tereny prześliczne polecałabym w 100%.To trzeba zobaczyć ,bo (...) rozwiń
Bardzo zadowolona jestem z tej wycieczki takich wrażeń nie doznałam jeszcze do tej pory z żadnej wycieczki a byłam na wielu .Tereny prześliczne polecałabym w 100%.To trzeba zobaczyć ,bo opowiedzieć się nie da.
 • 6
 • 4
 • 5
 • 5
 • 5
 • 5
zwiń
6 / 6
41-50 lat, z partnerem/ką styczeń 2016
wspaniala wycieczka,bardzo ciekawe miejsca do oglądania,super program,w ciaglym ruchu,podroze mini samolotem,ogromnym promem,bus na walizki,bus dla nas zawsze zaczymywal się tam gdzie (...) rozwiń
wspaniala wycieczka,bardzo ciekawe miejsca do oglądania,super program,w ciaglym ruchu,podroze mini samolotem,ogromnym promem,bus na walizki,bus dla nas zawsze zaczymywal się tam gdzie chcieliśmy,swietna pilotka Ania pomocna,zorganizowana,usmiechnieta,z duza wiedza o wzp,jedzenie w hotelach niestety skromne i monotonne brak jakiegokolwiek warzywa,natomiast lunche na wycieczkach znakomite,specjaly wysp,degustacje trunkow,wycieczki fakultatywne polecam bo warto,lagodne trekkingi niewysokimi gorami i dolinami, wśród biednych domostw,przyjaznych kapowerdyjczykow,super widoki,bardzo fajna grupa ludzi z całej polski,zabierajcie ze soba rozne przybory szkolne np olowki kredki długopisy itp. bo przy wizycie w biednej szkole można dzieciakom sprawić troche radości,hotele jak na tamte warunki dobre i wystarczające bo to jest wycieczka objazdowa,prysznic,sen,sniadanie i w droge,goraco,wieje jak to na wyspach,ocean cieply,wszystko było bardzo dobrze zorganizowane i na czas,polecam szczerze
 • 6
 • 4
 • 5
 • 6
 • 5
 • 5
zwiń
6 / 6
41-50 lat, z partnerem/ką styczeń 2016
Wspaniałe trasy, doskonale zorganizowane przeloty, prom, minibusik, przewodnicy. Minusem było sporo obowiązkowych kosztów nie umieszczonych w standardowej cenie i średnia jakość hoteli. rozwiń
Wspaniałe trasy, doskonale zorganizowane przeloty, prom, minibusik, przewodnicy. Minusem było sporo obowiązkowych kosztów nie umieszczonych w standardowej cenie i średnia jakość hoteli.
 • 6
 • 3
 • 5
 • 5
 • 5
 • 4
zwiń
5 / 6
41-50 lat, sam/a styczeń 2016
Wycieczka bezstresowa. Bez pospiechu. Tubylcy bardzo przyjazni. Nie narzucaja sie turystom. Wyjatkiem sa handlarze pamiatek z Senegalu. rozwiń
Wycieczka bezstresowa. Bez pospiechu. Tubylcy bardzo przyjazni. Nie narzucaja sie turystom. Wyjatkiem sa handlarze pamiatek z Senegalu.
 • 5
 • 3
 • 5
 • 3
 • 3
 • 5
zwiń
6 / 6
50+ lat, z partnerem/ką grudzień 2015
Doskonała trasa, perfekcyjnie zorganizowane przeloty, prom autobusik,przewodnicy.O wiele więcej otrzymaliśmy informacji od pilotki p, Ani oraz super sprawa-lunch na św. Vincente przyszykowany i (...) rozwiń
Doskonała trasa, perfekcyjnie zorganizowane przeloty, prom autobusik,przewodnicy.O wiele więcej otrzymaliśmy informacji od pilotki p, Ani oraz super sprawa-lunch na św. Vincente przyszykowany i podany na plaży przez operatora p. Blaise,a. Wszystko razem na pewno ponad standard. Czulismy się jak na wyjeżdzie szytym na miarę. Dzięki.
 • 6
 • 5
 • 5
 • 5
 • 5
 • 5
zwiń
6 / 6
50+ lat, z partnerem/ką grudzień 2015
Wspaniała wycieczka dla osób ceniących miejsca niezwykłe, dziewiczą przyrodę, uroki wędrówek po bezdrożach i życie z dala od europejskiej cywilizacji. Wyspy Zielonego Przylądka nie (...) rozwiń
Wspaniała wycieczka dla osób ceniących miejsca niezwykłe, dziewiczą przyrodę, uroki wędrówek po bezdrożach i życie z dala od europejskiej cywilizacji. Wyspy Zielonego Przylądka nie są aż tak bardzo zielone :-) i ci, którzy nastawiają się na tropikalny raj na ziemi będą pewnie rozczarowani...Sal to rdzawa pustynia otoczona pięknymi, złotymi plażami i błękitnym oceanem. Koniecznie trzeba wyjechać poza Santa Maria(klimatyczne, ale jednak typowo turystyczne miasteczko), przyjrzeć się codziennemu życiu ,,lokalsów'i zobaczyć miejscowe cuda natury(m.in saliny-rewelacja). Lot 20-osobowym turbośmigłowcem na Sao Vicente jest atrakcją samą w sobie, a wyspa, większa od Sal, daje dużo więcej możliwości do aktywnego wypoczynku i zwiedzania. Warto wybrać się na objazd całej wyspy-widoki są wspaniałe, a lokalna kuchnia wyśmienita. Dużą atrakcją dla osób fotografujących są targi rybne i owocowo-warzywne w stolicy wyspy Mindelo, a także samo miasto, które jest melanżem klimatów afrykańskich, europejskich i karaibskich. I wisienka na torcie-Santo Antao - wyspa niezwykłej urody, ogromnych kontrastów krajobrazowych, najbardziej zielona i zalesiona, z czarnymi, wulkanicznymi plażami, dzikimi klifami, tarasowymi uprawami wysoko w górach. Podziwiając miasteczko Fontainhas ma się wrażenie, że jest się w Peru...Podsumowując REWELACJA!!!! A Blaise Menuet-kontrahent Itaki-człowiek orkiestra-tak trzymać! Hotele ok, jedzenie świetne. Wróciłyśmy z mocnym postanowieniem: ,,trzeba koniecznie zobaczyć co jeszcze oferują kolejne wyspy archipelagu!'A przewodniczka p. Ania powinna częściej stosować lokalną zasadę ,,NO STRESS' :-) i byłoby bardzo miło...
 • 6
 • 5
 • 6
 • 6
 • 6
 • 6
zwiń
4 / 6
41-50 lat, z partnerem/ką grudzień 2015
Dużo obowiązkowych kosztów nie umieszczonych w standardowej cenie, słaba jakość hoteli. W stosunku do innych kierunków dość droga w odniesieniu do atrakcji. rozwiń
Dużo obowiązkowych kosztów nie umieszczonych w standardowej cenie, słaba jakość hoteli. W stosunku do innych kierunków dość droga w odniesieniu do atrakcji.
 • 4
 • 2
 • 4
 • 5
 • 4
 • 3
zwiń
6 / 6
50+ lat, sam/a grudzień 2015
miła atmosfera, wspaniałe okolice rozwiń
miła atmosfera, wspaniałe okolice
 • 5
 • 4
 • 5
 • 4
 • 3
 • 5
zwiń

Sprawdź cenę

 • Dojazd własny
Cena/os.:
6 049 Pln -21%
4 729pln Razem Szczegóły ceny 9 458 pln

Infolinia

 • callcenter.tel_pl
 • 801 066 777
 • 77 4476 777
 • Infolinie dostępne: pn-pt 8-22 sob-ndz 9-20

Podziel się

Facebook Google+

Dlaczego warto?

 1. Kompletne ceny - nasze ceny nigdy nie zawierają żadnych ukrytych opłat.
 2. Gwarancja ubezpieczeniowa - 200 000 000 PLN
 3. Wygoda — rezerwujesz kiedy chcesz.

Bezpieczeństwo

Dane w procesie rezerwacji chronimy i szyfrujemy certyfikatem

Thawte

arrow-rightarrow-rightclockfacebooktwitter