phone mobile mobile pin heart heart user user Biuro Podróży ITAKA Flag of Belarus airplane
> >Wyniki Wyszukiwania> >To w Dubaju, to w Muskacie

Atuty oferty

 • Żagiel Itaki
 • 2 stolice Omanu
 • nocleg w obozie na pustyni
 • kolorowe bazary
 • przedłuż wakacje w okolicach Fujairah, Ras Al Khaimah lub Dubaju

To w Dubaju, to w Muskacie Kod: RKTOMAR

Trasa
3 399PLN
Dorośli: 2 2 posiłki Nd 15.03 – Nd 22.03.20 (8 dni)
Itaka
 • Promocja LAST MINUTE LAST MINUTE
Zjednoczone Emiraty Arabskie, Oman

To w Dubaju, to w Muskacie

 • Promocja LAST MINUTE LAST MINUTE
Kod: RKTOMAR
Opis

1. DZIEŃ.
Zbiórka uczestników na lotnisku. Bezpośredni przelot do Ras Al Khaimah. Transfer do hotelu, kolacja i nocleg.

2. DZIEŃ. SHARJAH - MUSCAT (trasa: ok. 405 km)
Śniadanie. Krótkie panoramiczne zwiedzanie miasta SHARJAH. Przejazd w stronę Omanu do przejścia granicznego w Hatta. Obiad w regionie Sohar (opcjonalnie, dodatkowo płatny). Trasa wiedzie przez regiony miasta Barka i Mussanah. Późnym popołudniem przyjazd do MUSKATU. Przejazd wzdłuż wybrzeża do Muttrah – głównego portu i centrum handlu, zakupy na tradycyjnym bazarze – souk obfitującym w różnorodne materiały, biżuterię, perfumy, pamiątki i antyki. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja, nocleg.

3. DZIEŃ. MUSCAT - PUSTYNIA WAHIBA (trasa: ok. 200 km)
Śniadanie. Zwiedzanie MUSKATU. Przejazd do Wielkiego Meczetu Sultan Qaboos wyróżniającego się nadzwyczajną architekturą. Budynek zachowuje idealną równowagę między estetyką, kulturą i głęboko zakorzenioną islamską tradycją. Wizyta w muzeum historii miasta Bait Baranda. Zwiedzanie: stara część miasta otoczona górami i strzeżona przez XVI w., forty Jalali i Mirani, pałac Al Alam – rezydencja sułtana Qaboos. Wizyta w muzeum Bait Al Zubair – okazja do zapoznania się z dziedzictwem Muscatu m.in. tradycyjna omańska broń, biżuteria, stroje i domowe narzędzia. Obiad w Muscat (opcjonalnie, dodatkowo płatny). Wyjazd na PUSTYNIĘ WAHIBA. Rozległe piaszczyste wydmy zamieszkuje wiele różnorodnych okazów flory i fauny, są również domem dla kilku tysięcy Beduinów, którzy zamieszkują tu od co najmniej 7000 lat. Szybko zmieniający się za sprawą wiatru krajobraz wprawi w zachwyt nie tylko fotografów. Pustynne safari podczas którego doświadczeni kierowcy pokażą swoje umiejętności jazdy samochodami terenowymi po wydmach. Przejażdźka z pewnością zapewni wiele ekscytujących doświadczeń. Kolacja i nocleg w obozie na pustyni.

4. DZIEŃ. NIZWA (trasa: ok.180 km)
Śniadanie. Wcześnie rano zwiedzanie Wadi Bani Khalid – zielonej doliny otoczonej górami pośrodku pustyni. Czas na zdjęcia. Przejazd do NIZWA – dawnej stolicy Omanu, która zachowała swój dawny urok. Obiad (opcjonalnie, dodatkowo płatny). Wizyta na bazarze znanym z artystycznych wyrobów srebrnych i miedzianych. Zwiedzanie najbardziej imponującej twierdzy w Omanie – Jabreen. Zwiedzanie okazałego fortu w Bahla, kiedyś chronionego przez 37-kilometrowy mur, który aktualnie jest renowowany przez UNESCO. Przejazd przez gaje palmowe w Al Hamra. Przejazd do hotelu, kolacja i nocleg.

5. DZIEŃ. AL AIN (trasa: ok. 285 km)
Śniadanie. Przejazd do AL AIN, jednego z najstarszych miast w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, bogatego w tradycję. Przez tysiące lat był to ważny przystanek karawan przemierzających szlaki handlowe Bliskiego Wschodu. Wizyta na największym w kraju targu wielbłądów (wstęp opcjonalny, dodatkowo płatny: ok 10 USD). Zwiedzanie pałacu władców regionu m.in Sheika Zayed Bin Sultan Al Nahyan – nieżyjącego już pierwszego prezydenta ZEA, miejsce narodzin Sheikha Mohamad Bin Zayed Al Nahyan – księcia emiratu Abu Dhabi. Obiad (opcjonalnie, dodatkowo płatny). Dalsze zwiedzanie Al Ain i wizyta w forcie Jahili. Przejazd do Abu Dhabi – zakwaterowanie, kolacja i nocleg w hotelu.

6. DZIEŃ. ABU DHABI (trasa: ok. 180 km)
Śniadanie. Zwiedzanie stolicy Zjednoczonych Emiratów Arabskich – ABU DHABI. W programie m.in. zwiedzanie jednego z największych meczetów na świecie – Sheikh Zayed mogącego pomieścić ok. 30 000 wiernych. Marmurowe wykończenia oraz rozmaite zdobienia i rzeźby tworzą niesamowity efekt. Przejście przez stare miasto, obok pałacu Al-Husn – najstarszego budynku w mieście. Obiad w lokalnej restauracji (opcjonalnie, dodatkowo płatny). Po południu przejazd wzdłuż wybrzeża Corniche, ekskluzywnej dzielnicy z lśniąco białymi meczetami, oszklonymi wieżowcami i eleganckimi apartamentami. Przejazd na wyspę Saadiyat – czas wolny na zdjęcia przy muzeum Louvre. Ostatnim punktem jest wyspa Yas, na której znajduje się tor Formuły 1 oraz jedyny na świecie park rozrywki Ferrari. Przejazd do Dubaju. Zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

7. DZIEŃ. DUBAJ
Śniadanie. Zwiedzanie DUBAJU – niegdyś małej wioski rybackiej, dziś spektakularnej i nowoczesnej metropolii nad Zatoką Perską. Unikalna architektura i ogromne centra handlowerobiąg ogromne wrażenie. Czas na zdjęciea przy meczecie Jumeirah, hotelu Burj Al. Arab i hotelu Atlantis na sztucznej wyspie Jumeira. Przejazd przez dzielnicę hotelowo-apartamentową Jumeirah. Przejście przez centrum Dubaju obok największej galerii handlowej świata – Dubai Mall i Burj Khalifa – najwyższego budynku na ziemi (fakultatywnie: wjazd na punkt widokowy). Czas wolny na zakupy. Obiad (opcjonalnie, dodatkowo płatny). Przejazd do Bastakyia – starej dzielnicy miasta. Poznawanie lokalnej historii i geografii w muzeum Dubaju, znajdującym się w starożytnej fortecy Al-Fahidi. Przejazd wodną taksówką Abras przez zatokę i niezapomniane widoki podczas przejazdu do dzielnicy Deira. Okazja do zakupu unikalnych pamiątek i przypraw na bazarach złota i przypraw. Wieczorem kolacja podczas rejsu po zatoce na tradycyjnym arabskim statku żaglowym – dhow. Fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): Dubaj nocą (m. in. spacer w okolicach Burj Khalifa i Dubai Mall). Powrót do hotelu, nocleg.

8. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykwaterowanie. Zależnie od godziny wylotu, transfer na lotnisko Ras Al Khaimah. Bezpośredni przelot do Polski. Dla osób przedłużających pobyt o tygodniowy wypoczynek: śniadanie, wykwaterowanie, transfer na lotnisko. Transfer do wybranego hotelu.

7 noclegów: 6 w hotelach***, 1 w obozie na pustyni; 2-os. pokoje (możliwość 1 dostawki) z łazienkami (z wyjątkiem obozu na pustyni); wyżywienie: 7 śniadań, 7 kolacji; przelot; przejazd autokarem; opieka pilota; ubezpieczenie KL i NW

 1. Obowiązkowe opłaty na miejscu: podatek turystyczny w Dubaju: ok. 3 USD/pokój/noc (opłata jest pobierana przy zakwaterowaniu w hotelach w Dubaju), podatek klimatyczny: ok. 5 USD/pokój/noc (opłata jest pobierana przy zakwaterowaniu w hotelach w Abu Dhabi), bilety wstępu, tour guide, lokalni przewodnicy i napiwki: 290 USD.
 2. Wizy: ZEA: nie są wymagane przy wyjazdach turystycznych do 90 dni; paszport musi być ważny minimum 6 miesięcy od daty wyjazdu; OMAN: wiza turystyczna: 20 OMR – płatna na granicy lub wcześniej za pośrednictwem platformy internetowej E-visa: https: evisa.rop.gov.om/.
 3. Opłaty fakultatywne: wjazd na punkt widokowy Burj Khalifa: ok. 42 USD; Dubaj nocą: ok. 40 USD; 6 obiadów: 100 USD, 7 obiadów: 120 USD – wymagane min. 15 os.
 4. Podczas zwiedzania meczetów obowiązuje odpowiedni strój: kobiety – spodnie lub spódnica do kostek, bluzka z długim rękawem i chusta, kolorystyka dowolna z wyjątkiem bieli; mężczyźni – spodnie do kostek, bluzka zakrywająca ramiona.

4.9 /6
90% klientów wystawiło opinię dobrą lub bardzo dobrą

Klienci doceniają:

 • Program wycieczki/trasę
 • Korzystny stosunek jakości do ceny
 • Dobre wyżywienie
Informacje o regionie
Galeria regionu

Zjednoczone Emiraty Arabskie

Szokująca rozmachem i fantazją nowoczesna architektura, bajeczne bogactwo, pustynia z piaskiem jak czyste złoto, błękitne morze oraz mistrzostwo świata w centrach handlowych to właśnie Zjednoczone Emiraty Arabskie.

Położenie na mapie Trasa

Sharjah • Muscat • Pustynia Wahiba • Nizwa • Al Ain • Abu Dhabi • Dubaj

Hipernowoczesność i tradycja, kapiące złotem centra handlowe i tradycyjne bazary z pięknymi wyrobami. Na trasie jest piękny krajobrazowo emirat Fujairah nad Oceanem Indyjskim i te najbardziej znane: Dubaj i Abu Dhabi. W programie zwiedzania tajemniczego sułtanatu Omanu są jego dwie stolice: Muscat – aktualna i dawna – Nizwa, a także niezapomniane przeżycie: nocleg w obozie na pustyni Wahiba. Niepowtarzalna, przepiękna pustynia, zielone oazy i kolorowe bazary. Po pełnym wrażeń tygodniu warto wypocząć w wybranym hotelu z oferty ITAKI. Trasa w krajach zwiedzanych: ok. 1250 km. W 2019 r. wycieczka otrzymała ŻAGIEL ITAKI za atrakcyjny program.

PLAN WYCIECZKI
1. DZIEŃ.
Zbiórka uczestników na lotnisku. Bezpośredni przelot do Ras Al Khaimah. Transfer do hotelu, kolacja i nocleg.
2. DZIEŃ. SHARJAH - MUSCAT (trasa: ok. 405 km)
Śniadanie. Krótkie panoramiczne zwiedzanie miasta SHARJAH. Przejazd w stronę Omanu do przejścia granicznego w Hatta. Obiad w regionie Sohar (opcjonalnie, dodatkowo płatny). Trasa wiedzie przez regiony miasta Barka i Mussanah. Późnym popołudniem przyjazd do MUSKATU. Przejazd wzdłuż wybrzeża do Muttrah – głównego portu i centrum handlu, zakupy na tradycyjnym bazarze – souk obfitującym w różnorodne materiały, biżuterię, perfumy, pamiątki i antyki. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja, nocleg.
3. DZIEŃ. MUSCAT - PUSTYNIA WAHIBA (trasa: ok. 200 km)
Śniadanie. Zwiedzanie MUSKATU. Przejazd do Wielkiego Meczetu Sultan Qaboos wyróżniającego się nadzwyczajną architekturą. Budynek zachowuje idealną równowagę między estetyką, kulturą i głęboko zakorzenioną islamską tradycją. Wizyta w muzeum historii miasta Bait Baranda. Zwiedzanie: stara część miasta otoczona górami i strzeżona przez XVI w., forty Jalali i Mirani, pałac Al Alam – rezydencja sułtana Qaboos. Wizyta w muzeum Bait Al Zubair – okazja do zapoznania się z dziedzictwem Muscatu m.in. tradycyjna omańska broń, biżuteria, stroje i domowe narzędzia. Obiad w Muscat (opcjonalnie, dodatkowo płatny). Wyjazd na PUSTYNIĘ WAHIBA. Rozległe piaszczyste wydmy zamieszkuje wiele różnorodnych okazów flory i fauny, są również domem dla kilku tysięcy Beduinów, którzy zamieszkują tu od co najmniej 7000 lat. Szybko zmieniający się za sprawą wiatru krajobraz wprawi w zachwyt nie tylko fotografów. Pustynne safari podczas którego doświadczeni kierowcy pokażą swoje umiejętności jazdy samochodami terenowymi po wydmach. Przejażdźka z pewnością zapewni wiele ekscytujących doświadczeń. Kolacja i nocleg w obozie na pustyni.
4. DZIEŃ. NIZWA (trasa: ok.180 km)
Śniadanie. Wcześnie rano zwiedzanie Wadi Bani Khalid – zielonej doliny otoczonej górami pośrodku pustyni. Czas na zdjęcia. Przejazd do NIZWA – dawnej stolicy Omanu, która zachowała swój dawny urok. Obiad (opcjonalnie, dodatkowo płatny). Wizyta na bazarze znanym z artystycznych wyrobów srebrnych i miedzianych. Zwiedzanie najbardziej imponującej twierdzy w Omanie – Jabreen. Zwiedzanie okazałego fortu w Bahla, kiedyś chronionego przez 37-kilometrowy mur, który aktualnie jest renowowany przez UNESCO. Przejazd przez gaje palmowe w Al Hamra. Przejazd do hotelu, kolacja i nocleg.
5. DZIEŃ. AL AIN (trasa: ok. 285 km)
Śniadanie. Przejazd do AL AIN, jednego z najstarszych miast w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, bogatego w tradycję. Przez tysiące lat był to ważny przystanek karawan przemierzających szlaki handlowe Bliskiego Wschodu. Wizyta na największym w kraju targu wielbłądów (wstęp opcjonalny, dodatkowo płatny: ok 10 USD). Zwiedzanie pałacu władców regionu m.in Sheika Zayed Bin Sultan Al Nahyan – nieżyjącego już pierwszego prezydenta ZEA, miejsce narodzin Sheikha Mohamad Bin Zayed Al Nahyan – księcia emiratu Abu Dhabi. Obiad (opcjonalnie, dodatkowo płatny). Dalsze zwiedzanie Al Ain i wizyta w forcie Jahili. Przejazd do Abu Dhabi – zakwaterowanie, kolacja i nocleg w hotelu.
6. DZIEŃ. ABU DHABI (trasa: ok. 180 km)
Śniadanie. Zwiedzanie stolicy Zjednoczonych Emiratów Arabskich – ABU DHABI. W programie m.in. zwiedzanie jednego z największych meczetów na świecie – Sheikh Zayed mogącego pomieścić ok. 30 000 wiernych. Marmurowe wykończenia oraz rozmaite zdobienia i rzeźby tworzą niesamowity efekt. Przejście przez stare miasto, obok pałacu Al-Husn – najstarszego budynku w mieście. Obiad w lokalnej restauracji (opcjonalnie, dodatkowo płatny). Po południu przejazd wzdłuż wybrzeża Corniche, ekskluzywnej dzielnicy z lśniąco białymi meczetami, oszklonymi wieżowcami i eleganckimi apartamentami. Przejazd na wyspę Saadiyat – czas wolny na zdjęcia przy muzeum Louvre. Ostatnim punktem jest wyspa Yas, na której znajduje się tor Formuły 1 oraz jedyny na świecie park rozrywki Ferrari. Przejazd do Dubaju. Zakwaterowanie, kolacja, nocleg.
7. DZIEŃ. DUBAJ
Śniadanie. Zwiedzanie DUBAJU – niegdyś małej wioski rybackiej, dziś spektakularnej i nowoczesnej metropolii nad Zatoką Perską. Unikalna architektura i ogromne centra handlowerobiąg ogromne wrażenie. Czas na zdjęciea przy meczecie Jumeirah, hotelu Burj Al. Arab i hotelu Atlantis na sztucznej wyspie Jumeira. Przejazd przez dzielnicę hotelowo-apartamentową Jumeirah. Przejście przez centrum Dubaju obok największej galerii handlowej świata – Dubai Mall i Burj Khalifa – najwyższego budynku na ziemi (fakultatywnie: wjazd na punkt widokowy). Czas wolny na zakupy. Obiad (opcjonalnie, dodatkowo płatny). Przejazd do Bastakyia – starej dzielnicy miasta. Poznawanie lokalnej historii i geografii w muzeum Dubaju, znajdującym się w starożytnej fortecy Al-Fahidi. Przejazd wodną taksówką Abras przez zatokę i niezapomniane widoki podczas przejazdu do dzielnicy Deira. Okazja do zakupu unikalnych pamiątek i przypraw na bazarach złota i przypraw. Wieczorem kolacja podczas rejsu po zatoce na tradycyjnym arabskim statku żaglowym – dhow. Fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): Dubaj nocą (m. in. spacer w okolicach Burj Khalifa i Dubai Mall). Powrót do hotelu, nocleg.
8. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykwaterowanie. Zależnie od godziny wylotu, transfer na lotnisko Ras Al Khaimah. Bezpośredni przelot do Polski. Dla osób przedłużających pobyt o tygodniowy wypoczynek: śniadanie, wykwaterowanie, transfer na lotnisko. Transfer do wybranego hotelu.

ŚWIADCZENIA: 7 noclegów: 6 w hotelach***, 1 w obozie na pustyni; 2-os. pokoje (możliwość 1 dostawki) z łazienkami (z wyjątkiem obozu na pustyni); wyżywienie: 7 śniadań, 7 kolacji; przelot; przejazd autokarem; opieka pilota; ubezpieczenie KL i NW

UWAGI:
 1. Obowiązkowe opłaty na miejscu: podatek turystyczny w Dubaju: ok. 3 USD/pokój/noc (opłata jest pobierana przy zakwaterowaniu w hotelach w Dubaju), podatek klimatyczny: ok. 5 USD/pokój/noc (opłata jest pobierana przy zakwaterowaniu w hotelach w Abu Dhabi), bilety wstępu, tour guide, lokalni przewodnicy i napiwki: 290 USD.
 2. Wizy: ZEA: nie są wymagane przy wyjazdach turystycznych do 90 dni; paszport musi być ważny minimum 6 miesięcy od daty wyjazdu; OMAN: wiza turystyczna: 20 OMR – płatna na granicy lub wcześniej za pośrednictwem platformy internetowej E-visa: https: evisa.rop.gov.om/.
 3. Opłaty fakultatywne: wjazd na punkt widokowy Burj Khalifa: ok. 42 USD; Dubaj nocą: ok. 40 USD; 6 obiadów: 100 USD, 7 obiadów: 120 USD – wymagane min. 15 os.
 4. Podczas zwiedzania meczetów obowiązuje odpowiedni strój: kobiety – spodnie lub spódnica do kostek, bluzka z długim rękawem i chusta, kolorystyka dowolna z wyjątkiem bieli; mężczyźni – spodnie do kostek, bluzka zakrywająca ramiona.
Opinie klientów (147)

Ocena ogólna

4.9/6

Klienci wyróżnili:

 • Program wycieczki/trasę
 • Korzystny stosunek jakości do ceny
 • Dobre wyżywienie
90%
naszych klientów poleca ten hotel!
 • 4.9
 • 5.1
 • 5.0
 • 5.0
 • 4.9
 • 5.1

Pokaż recenzje od:

4/6
20-25 lat, z partnerem/ką luty 2020
Wspaniała wycieczka dostarczająca wrażeń na safari oraz umożliwiająca poznanie kultury arabskiej. rozwiń
Wspaniała wycieczka dostarczająca wrażeń na safari oraz umożliwiająca poznanie kultury arabskiej.
 • 6
 • 6
 • 6
 • 2
 • 2
zwiń
5/6
50+ lat, z partnerem/ką luty 2020
brak opisu rozwiń
brak opisu
 • 5
 • 4
 • 4
 • 5
 • 4
zwiń
6/6
20-25 lat, z partnerem/ką styczeń 2020
Polecam! Wycieczka całkiem udana. W krótkim czasie zobaczyliśmy wiele miejsc, każdy punkt został zrealizowany. Zdecydowanie ogromną atrakcją był dzień spędzony na pustyni, zarówno przejażdżka (...) rozwiń
Polecam! Wycieczka całkiem udana. W krótkim czasie zobaczyliśmy wiele miejsc, każdy punkt został zrealizowany. Zdecydowanie ogromną atrakcją był dzień spędzony na pustyni, zarówno przejażdżka samochodem po pustyni, jak i sam nocleg. Warunki bardzo dobre, 2 osobowe domki z łazienką(była nawet suszarka do włosów) także pełen luksus :) Jedzenie w hotelach smaczne. Lokalny przewodnik w Omanie bardzo fajny, pozytywny, miły, często pytał czy wszystko w porządku. Ciekawie opowiadał i można było sie dużo dowiedzieć. Codziennie w autokarze rozdawana była woda. Ostatniego dnia skorzystałyśmy z busa hotelowego który za darmo jeździł na plażę Al Mamzar. Tego samego dnia o godzinie 7 trzeba było zapisać się na liście w recepcji. Plaża przepiękna. Minusy wycieczki to dzień z przejazdem do Muskatu, do zniesienia, jednak traci się na tym sporo czasu. W meczecie w Abu Dhabi moim zdaniem za mało czasu na zwiedzanie 45 minut oraz ostatni dzień w Omanie, przyjechaliśmy dosyć wcześnie do hotelu ok godziny 16, a dookoła nie było nic, gdzie można było pójść. Zdecydowanie lepiej byłoby w ten dzień zorganizować przejazd do Emiratów, a następnego dnia mieć wiecej czasu na zwiedzanie. Wycieczkę oceniam bardzo dobrze, na pewno miło będę wspominać czas jaki tam spędziłam. Polecam
 • 6
 • 6
 • 6
 • 5
 • 5
zwiń
4/6
31-40 lat, z partnerem/ką styczeń 2020
Miejsca niesamowicie ciekawe do obejrzenia, jednakże czuję bardzo duży niedosyt jeśli chodzi o sposób ich zwiedzania. Wycieczka skupiała się w dużej mierze na panoramicznym zwiedzaniu, gdzie do (...) rozwiń
Miejsca niesamowicie ciekawe do obejrzenia, jednakże czuję bardzo duży niedosyt jeśli chodzi o sposób ich zwiedzania. Wycieczka skupiała się w dużej mierze na panoramicznym zwiedzaniu, gdzie do wielu ciekawych miejsc można było spokojnie podejść, napawać się pięknem danego miejsca, pospacerować. A w trakcie wycieczki był na to czas.Na prośbę o czas wolny (do godziny) w kilku ciekawych miejscach usłyszałam, że nie mamy czasu, po czym po przejechaniu dłuższej trasy otrzymywaliśmy dużo czasu na chodzenie po targu., po czym odwożono nas do hotelu gdzie również było kilka godzin wolnego. Taka sytuacja powtarzała się kilkukrotnie w ciągu całej wycieczki. Przewodnik sprawiał wrażenie ciągle gdzieś spóźnionego, ponaglającego nas w zwiedzaniu, dającego mało czasu w obiektach zwiedzanych. Za to zbyt dużo czasu poświęcane było na wizyty w toaletach i wszelkiego rodzaju marketach i targach. Ilość czasu otrzymanego na "zwiedzanie" targów i marketów była sporą stratą czasu, którą można było spożytkować w inny sposób. Pod koniec wycieczki obecność na kolejnym z rzędu targu była już dla mnie frustrująca. Uważam, że Itaka powinna brać pod uwagę wiek osób zainteresowanych wycieczkami. W grupie, w której byłam w przeważającej ilości były to osoby starsze, które nie chciały wiele chodzić, perspektywa dłuższych tras zniechęcała ich do wycieczek oraz przedłużali czas na możliwie wszystkich postojach na toaletę. Gdybym wiedziała, że większość wycieczkowiczów to osoby starsze, nie zdecydowałabym się na tą wycieczkę.
 • 3
 • 5
 • 5
 • 5
 • 5
zwiń
4/6
50+ lat, z partnerem/ką styczeń 2020
Rezydent (p.Bożena) dobrze prowadziła grupę, ma olbrzymią wiedzę o regionie i widać było jej duże zaangażowanie. W planie wycieczki zdarzyły się "dziury" czasowe np. bardzo szybkie "zaliczenie" (...) rozwiń
Rezydent (p.Bożena) dobrze prowadziła grupę, ma olbrzymią wiedzę o regionie i widać było jej duże zaangażowanie. W planie wycieczki zdarzyły się "dziury" czasowe np. bardzo szybkie "zaliczenie" ciekawej miejscowości Nizwa, z krótkim czasem zwiedzania souku, a potem przyjazd do hotelu w Jabren ok. 17.00 i brak pomysłu na czas po przyjeździe do hotelu, lub kolejnego dnia danie 20 minut na okolice Luwru, bez możliwości zwiedzenia tej galerii, a chwilę potem długi czas w galerii handlowej i przyjazd do następnego hotelu już ok. 18.00. Lot powrotny źle zorganizowany, bo wyjazd z hotelu o 19.00, a potem 4 godziny oczekiwania na wylot na lotnisku.
 • 4
 • 3
 • 3
 • 2
 • 3
zwiń
3/6
50+ lat, z partnerem/ką styczeń 2020
brak opisu rozwiń
brak opisu
 • 3
 • 3
 • 2
 • 3
 • 3
zwiń
3/6
50+ lat, sam/a styczeń 2020
Dobrze rozwiń
Dobrze
 • 4
 • 4
 • 4
 • 4
 • 3
zwiń
6/6
31-40 lat, z partnerem/ką grudzień 2019
Bardzo dobry objazd z tym programem Oman. Bardzo dobre hotele na objeździe . rozwiń
Bardzo dobry objazd z tym programem Oman. Bardzo dobre hotele na objeździe .
 • 6
 • 6
 • 4
 • 5
 • 5
zwiń
6/6
41-50 lat, z partnerem/ką grudzień 2019
Na udaną wycieczkę objazdową składają się trzy elementy: przewodnik, współpodróżujący oraz program . Dzięki wspaniałej Pani Magdzie niezwykle doświadczonej, o ogromnej wiedzy na temat krajów (...) rozwiń
Na udaną wycieczkę objazdową składają się trzy elementy: przewodnik, współpodróżujący oraz program . Dzięki wspaniałej Pani Magdzie niezwykle doświadczonej, o ogromnej wiedzy na temat krajów arabskich i niezwykle uroczej ta wycieczka była strzałem w 10tkję. Grupa z którą mieliśmy przyjemność podróżować to wspaniali ludzie z różnych części Polski, nezwykle zabawni pełni humoru i dobrego nastawienia do innych ludzi. program zrealizowany w 100 % . Program oraz organizacja 5+.
 • 5
 • 5
 • 5
 • 5
 • 5
zwiń
5/6
41-50 lat, z partnerem/ką grudzień 2019
Pracę przewodnika - p. Magdy oceniam bardzo wysoko. Profesjonalne podejście do swojej pracy, duże doświadczenie w prowadzeniu tego typu imprez oraz rozległa wiedza na temat krajów Półwyspu (...) rozwiń
Pracę przewodnika - p. Magdy oceniam bardzo wysoko. Profesjonalne podejście do swojej pracy, duże doświadczenie w prowadzeniu tego typu imprez oraz rozległa wiedza na temat krajów Półwyspu Arabskiego. Samą wycieczkę również oceniam wysoko, choć jeden punkt nie został zrealizowany. Mam na myśli Sylwester na pustyni Wahiba. Wybierając tę imprezę, powiedziano mi, że czeka mnie bajeczna Noc Sylwestrowa zorganizowana na pustyni. Tym też kierowałam się, decydując się na ostateczny wybór.
 • 6
 • 5
 • 6
 • 5
 • 4
zwiń
5/6
41-50 lat, sam/a grudzień 2019
Bardzo interesujący, aczkolwiek niekiedy dość męczący, program. Na szczęście wczesne wstawanie i późne chodzenie spać wynagradzały przepiękne widoki.Niezapomnianym przeżyciem na pewno był rajd i (...) rozwiń
Bardzo interesujący, aczkolwiek niekiedy dość męczący, program. Na szczęście wczesne wstawanie i późne chodzenie spać wynagradzały przepiękne widoki.Niezapomnianym przeżyciem na pewno był rajd i następnie nocleg na pustyni.Szkoda tylko, że często było nie dość czasu na spokojne zwiedzanie jednych z największych atrakcji wycieczki,np. meczetu w Abu Dhabi, a zbyt dużo czasu zostało przeznaczone na wędrówki po galeriach handlowych. Standard hoteli, jak na wycieczkę objazdową, oceniam na bardzo dobry.Jedzenie znakomite, chociaż czasami, dla mnie, jako wegetarianki, wybór nie był zbyt duży.Pomimo pewnych zmian w układzie programu, wycieczkę oceniam jako bardzo udaną. Specjalne podziękowania należą się pilotce- pani Magdzie, za jej fascynujący sposób opowiadania o tamtejszym rejonie, a także kierowcom, za bezpieczną podróż.
 • 6
 • 5
 • 6
 • 5
 • 5
zwiń
4/6
50+ lat, z partnerem/ką grudzień 2019
wszystko dobrze tylko na koniec wycieczki zostawili nas samych w hotelu bez żadnych swiadczeń na 12 godzin bo samolot był przesunięty to trzeba zapewnic pokój i jedzenie za to a nie mieć (...) rozwiń
wszystko dobrze tylko na koniec wycieczki zostawili nas samych w hotelu bez żadnych swiadczeń na 12 godzin bo samolot był przesunięty to trzeba zapewnic pokój i jedzenie za to a nie mieć turystów za nic
 • 3
 • 5
 • 4
 • 3
 • 3
zwiń
4/6
50+ lat, z partnerem/ką grudzień 2019
wycieczka ciekawa bardzo slaby pilot rozwiń
wycieczka ciekawa bardzo slaby pilot
 • 5
 • 4
 • 3
 • 4
 • 3
zwiń
5/6
50+ lat, z partnerem/ką grudzień 2019
Program wycieczki obejmował Oman i Zjednoczone Emiraty Arabskie. Zdecydowanie ciekawszą częścią był Oman ze względu na krajobrazy (np. pustynia Wahiba, oazy, gaje daktylowe), możliwość (...) rozwiń
Program wycieczki obejmował Oman i Zjednoczone Emiraty Arabskie. Zdecydowanie ciekawszą częścią był Oman ze względu na krajobrazy (np. pustynia Wahiba, oazy, gaje daktylowe), możliwość bezpośredniego kontaktu z rdzennymi mieszkańcami tego kraju (dobry lokalny przewodnik), zwiedzane atrakcje turystyczne oraz targ wielbłądów. W ZEA podobał nam się Meczet Szejka Zayeda (Abu Dhabi), przejazd wodną taksówką, kolacja na statku i panorama z najwyższego budynku na świecie Burj Khalifa. Uważamy, że za dużo czasu spędziliśmy w galeriach handlowych (więcej niż w muzeach). Szkoda!
 • 5
 • 4
 • 5
 • 4
 • 5
zwiń
4/6
50+ lat, sam/a grudzień 2019
Ciekawa. Emiraty można byłoby darować sobie zupełnie na rzecz samego Omanu. Cały tydzień powinien być tylko w Omanie, z więlkszą ilością czasu na napawanei się tym krajem. rozwiń
Ciekawa. Emiraty można byłoby darować sobie zupełnie na rzecz samego Omanu. Cały tydzień powinien być tylko w Omanie, z więlkszą ilością czasu na napawanei się tym krajem.
 • 4
 • 4
 • 5
 • 3
 • 3
zwiń
6/6
50+ lat, z partnerem/ką grudzień 2019
Wycieczka bardzo udana. Ciekawe i mało znane kraje. Znakomity pilot-przewodnik Dominik prezentyjący ogromną wiedzę o historii regionu,z wysoką kulturą osobistą i świetną organizacją. Jan rozwiń
Wycieczka bardzo udana. Ciekawe i mało znane kraje. Znakomity pilot-przewodnik Dominik prezentyjący ogromną wiedzę o historii regionu,z wysoką kulturą osobistą i świetną organizacją. Jan
 • 6
 • 5
 • 5
 • 5
 • 5
zwiń
5/6
41-50 lat, z partnerem/ką grudzień 2019
Wycieczka w przyzwoitych pieniądzach , warta polecenia . Świetny przewodnik Pan Dominik który to widać że posiada bardzo dużą wiedzę którą się chętnie dzieli ,po prostu jest pasjonatem krajów (...) rozwiń
Wycieczka w przyzwoitych pieniądzach , warta polecenia . Świetny przewodnik Pan Dominik który to widać że posiada bardzo dużą wiedzę którą się chętnie dzieli ,po prostu jest pasjonatem krajów arabskich.
 • 6
 • 5
 • 5
 • 5
 • 5
zwiń
6/6
50+ lat, z partnerem/ką grudzień 2019
Brak w programie zwiedzania Szardży rano był na to czas rozwiń
Brak w programie zwiedzania Szardży rano był na to czas
 • 6
 • 5
 • 6
 • 6
 • 6
zwiń
4/6
31-40 lat, z partnerem/ką grudzień 2019
Ogólnie wycieczkę oceniam pozytywnie na dobry z plusem (zboczenie zawodowe). rozwiń
Ogólnie wycieczkę oceniam pozytywnie na dobry z plusem (zboczenie zawodowe).
 • 5
 • 5
 • 4
 • 3
 • 3
zwiń
6/6
31-40 lat, z partnerem/ką listopad 2019
Hotele +,pilot+,zwiedzanie +, ogólnie wycieczkę oceniam bardzo dobrze rozwiń
Hotele +,pilot+,zwiedzanie +, ogólnie wycieczkę oceniam bardzo dobrze
 • 6
 • 6
 • 6
 • 6
 • 6
zwiń
6/6
50+ lat, z partnerem/ką kwiecień 2019
Program b. ciekawy i wypełniony w całości a nawet więcej. Świetna i perfekcyjna praca pilota .p Magdy Trasa ułożona ciekawie choć męcząca. rozwiń
Program b. ciekawy i wypełniony w całości a nawet więcej. Świetna i perfekcyjna praca pilota .p Magdy Trasa ułożona ciekawie choć męcząca.
 • 6
 • 6
 • 6
 • 6
 • 6
zwiń
6/6
50+ lat, sam/a marzec 2019
Wycieczka wspaniala.Dobrze zorganizowana. rozwiń
Wycieczka wspaniala.Dobrze zorganizowana.
 • 6
 • 6
 • 6
 • 6
 • 6
zwiń
5/6
50+ lat, z partnerem/ką marzec 2019
Wycieczka bardzo ciekawa choć męcząca. rozwiń
Wycieczka bardzo ciekawa choć męcząca.
 • 5
 • 6
 • 5
 • 5
 • 5
zwiń
4/6
50+ lat, sam/a marzec 2019
Bardzo ciekawa wycieczka , była uzupełnieniem (Oman) do wcześniej poznanych krajów półwyspu arabskiego. Praca pilotki Pani Zuzanny pod każdym względem wzorowa mimo wadliwego sprzęty tour (...) rozwiń
Bardzo ciekawa wycieczka , była uzupełnieniem (Oman) do wcześniej poznanych krajów półwyspu arabskiego. Praca pilotki Pani Zuzanny pod każdym względem wzorowa mimo wadliwego sprzęty tour guide.Tour guide w 90 % bardzo źle działał , prawie zerowa słyszalność co popsuło wiele informacji przekazywanych przez przewodnka wycieczki.
 • 5
 • 3
 • 3
 • 5
 • 5
zwiń
4/6
50+ lat, z partnerem/ką marzec 2019
Ogólna opinia pozytywna. Praktycznie pierwsze dwa dni to przelot Poznań do ZEA i przejazd do Omanu ( w drugim dniu 5 godzin na przejściu granicznym z Omanem) , żeby zrealizować punkt programu (...) rozwiń
Ogólna opinia pozytywna. Praktycznie pierwsze dwa dni to przelot Poznań do ZEA i przejazd do Omanu ( w drugim dniu 5 godzin na przejściu granicznym z Omanem) , żeby zrealizować punkt programu podwieziono nas pod pałac sułtana w całkowitej ciemności ( nic nie było widać) następnie zawieziono na suk ( targ na którym sprzedaje się całkowitą tandetę, można to w programie wycieczki pominąć). Pozostałe punkty programu zrealizowane, w czym stare miasto w Abu Dhabi to przystanek pomiędzy wieżowcami budowli przypominającej fortecę na 15 minut zaliczający ten punkt wycieczki. Pozostałe punkty wycieczki zgodne z programem, niekoniecznie wszyscy byli zadowoleni.
 • 4
 • 5
 • 5
 • 4
 • 3
zwiń

Sprawdź cenę

Twój wybór wczasów

Zjednoczone Emiraty Arabskie, Oman

To w Dubaju, to w Muskacie

WYCIECZKA OBJAZDOWA
zmień wariant wakacji
 • Dojazd własny
Wybierz
5 159 Pln
Oszczędzasz: 1 760 PLN
Dorosły
3 399pln
Łączna kwota sprawdź szczegóły ceny 6 798 pln razem
Oszczędzasz 1 760 PLN
Rezerwuj
Przejdziesz do bezpiecznego procesu rezerwacji
 • wyślij zapytanie
 • callcenter.tel_pl
 • 801 066 777
 • 77 4476 777
 • Infolinie dostępne: pn-pt 8-22 sob-ndz 9-20
arrow-rightarrow-rightclockfacebooktwitter