phone mobile heart Biuro Podróży ITAKA Flag of Belarus airplane
> >Wyniki Wyszukiwania> >

W rytmie flamenco

Atuty oferty

 • Żagiel Itaki
 • Granada – perła Andaluzji
 • zabytki architektury mauretańskiej
 • malownicze górskie krajobrazy i tętniące życiem południe
 • degustacja oliwy i szynki jamón ibérico
 • jedna z najlepiej ocenianych wycieczek
 • przedłuż wakacje na Costa del Sol

W rytmie flamenco Kod: AGPANDA

Trasa
3 908PLN
Dorośli: 2 2 posiłki Pn 06.04 – Pn 20.04.20 (15 dni)
Itaka

W rytmie flamenco Kod: AGPANDA Hiszpania

Położenie na mapie Trasa

Malaga • Mijas • Ronda • Gibraltar • Kadyks • Sewilla • Kordoba • Granada • Lanjarón • Nerja

W Andaluzji można odnaleźć wszystko to, co kojarzy się z Hiszpanią: flamenco, kastaniety, corridę, białe wioski, piaszczyste plaże i oczywiście hiszpańskie słońce. Każdy zakątek regionu pamięta czasy Wielkiego Kalifatu Zachodniego, dlatego nie brakuje tu zabytków o arabskim charakterze, ale i tych należących do kultury klasycznej Hiszpanii. Proponujemy podróż po najciekawszych miejscach regionu: na trasie słynne zabytki Maurów w Kordobie, Sewilli i Granadzie, pięknie położona Ronda, zabytki z listy UNESCO i małe urokliwe miasteczka. W programie fakultatywnym pokaz flamenco i objazd Gibraltaru. Po intensywnym zwiedzaniu proponujemy wypoczynek w hotelu wybranym z bogatej oferty ITAKI. Trasa w Hiszpanii: ok. 1200 km. W 2019 r. wycieczka otrzymała ŻAGIEL ITAKI za atrakcyjny program.

ZIMA 18/19
Opis oferty

1. DZIEŃ.
Zbiórka uczestników na lotnisku. Bezpośredni przelot do Malagi. Transfer do hotelu, zakwaterowanie. Czas wolny (zależnie od godziny przylotu). Kolacja i nocleg.

2. DZIEŃ. MALAGA – MIJAS – RONDA (trasa: ok. 220 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do MALAGI, jednego z najstarszych miast portowych w basenie Morza Śródziemnego. Spacer eleganckimi uliczkami pełnymi tradycyjnych barów tapas i kawiarni do XVI-wiecznej katedry, domu narodzin Pabla Picassa oraz olbrzymiej arabskiej fortecy Alcazaba, siedziby mauretańskich władców z IX w. Przejazd do MIJAS, malowniczego miasteczka typu pueblo blanco, zwanego klejnotem Costa del Sol. Mijas pełne jest urokliwych zakątków, a rolę taksówek odgrywają tu osiołki. Po południu przejazd do położonej wśród dziewiczych wzgórz RONDY, jednego z najstarszych miasteczek Hiszpanii. Zwiedzanie Plaza de Toros, jednej z najstarszych aren corridy. Spacer po mauretańskiej starówce: widowiskowy XVIII-wieczny Nowy Most, z którego rozpościera się imponujący widok na 130-metrową przepaść wąwozu Tag, w którym przepływa rzeka Guadalevín, Plaza Duquesa de Parcent – najbardziej malowniczy plac miasta z ratuszem, Casa de San Juan Bosco, XIV­­-­wieczny pałac Mondragón, znany także jako pałac markiza Villasierra. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

3. DZIEŃ. GIBRALTAR – KADYKS (trasa: ok. 280 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do GIBRALTARU, enklawy brytyjskiej na Półwyspie Iberyjskim, półwyspu o długości zaledwie 6 km. Fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): przejazd do punktu widokowego Punta de Europa, skąd rozciąga się wspaniały widok na Cieśninę Gibraltarską i góry Atlas na kontynencie afrykańskim, gdzie znajduje się pomnik upamiętniający tragiczną śmierć generała Władysława Sikorskiego, przejazd przez rezerwat przyrody z 600 gatunkami flory do Groty św. Michała, wjazd na Skałę Gibraltarską, gdzie można zobaczyć małpki bezogonowe, które według legendy są gwarancją angielskiego panowania nad skałą. Czas wolny na zakupy (na Gibraltarze obowiązuje strefa wolnocłowa). Przejazd do KADYKSU, niemal ze wszystkich stron otoczonego wodami zatoki, uchodzącego za najstarsze miasto w tej części Europy (ponad 3 tys. lat). Spacer po mieście: stary port, piękna promenada Alameda Apodoca z nabrzeżnymi fortyfikacjami i Parque Genovés, Plaza de España, kościół Nuestra Señora del Carmen, starówka pełna wąskich uliczek. Przejazd przez obrzeża Jerez de la Frontera. Miasto jest stolicą sherry, hiszpańskiej brandy i tańczących koni. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

4. DZIEŃ. SEWILLA (trasa: ok. 120 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie. Całodzienne zwiedzanie stolicy Andaluzji – SEWILLI, miasta Carmen, Don Juana i Figara. Sewilla, największe miasto hiszpańskiego południa, to jedno z najpiękniejszych miast Hiszpanii, którego zabytkowy zespół jest wpisany na listę UNESCO. Panoramiczny objazd miasta. Postój przy Placu Hiszpańskim – kompleksie pałacowo-ogrodowym z ceramicznymi dekoracjami, będącym wizytówką miasta. Spacer starą żydowską dzielnicą Santa Cruz, pełną malowniczych zaułków. Zwiedzanie XV-wiecznego Domu Piłata, będącego przykładem pałacu andaluzyjskiego, bazylika Macarena, gdzie znajduje się figura Madonny płaczącej diamentami. Zwiedzanie wzniesionej na miejscu dawnego meczetu XV-wiecznej katedry Najświętszej Marii Panny – największego i jednego z najwspanialszych gotyckich kościołów na świecie, w którym znajduje się m.in. kaplica z grobowcem Krzysztofa Kolumba. Wejście na wieżę Giralda, pozostałość po zabudowaniach meczetu, skąd rozpościera się zachwycająca panorama miasta. Wizyta w Alkazarze, dawnym pałacu królewskim, który jest doskonałym przykładem architektury w stylu mudéjar z pięknymi ogrodami, bogato zdobionymi salami i oryginalnymi ornamentami. Czas wolny w ogrodach. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

5. DZIEŃ. KORDOBA (trasa: ok. 350 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do KORDOBY, która została wpisana na listę UNESCO. Zwiedzanie: budowany od VIII w. Wielki Meczet – największy na Półwyspie Iberyjskim, w czasach kalifatu największe centrum duchowe, dziś zachwycający architekturą i połączeniem z chrześcijańską katedrą. Spacer po starówce, wąskich uliczkach żydowskiej dzielnicy Juderia z jedną z trzech zachowanych w Hiszpanii synagog z XIV w., pomnik Majmonidesa, Kwiatowa Uliczka. Następnie zwiedzanie Alcazar de los Reyes Cristianos – letniej rezydencji rodziny królewskiej, wzniesionej nad rzeką Gwadalkiwir, z przepięknym rzymskim mostem Puente Romano. Wizyta w Muzeum Kultury Oliwy. Poznanie sposobu upraw drzewek oliwnych, a także tłoczenia i produkcji oliwy z oliwek (degustacja oliwy). Przejazd w okolice Granady, zakwaterowanie w hotelu, kolacja. Fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): udział w wieczorze tańca flamenco. Powrót do hotelu, nocleg.

6. DZIEŃ. GRANADA (trasa: ok. 30 km)
Śniadanie. Zwiedzanie GRANADY, perły Andaluzji, położonej u podnóża pasma Sierra Nevada, miasta znanego jako ostatni bastion Maurów. Zwiedzanie ogromnego, romantycznego zespołu pałacowo-ogrodowego Alhambry, jednego z najwspanialszych zabytków Hiszpanii, pomnika architektury arabskiej w Europie Zachodniej, przywodzącego na myśl baśnie tysiąca i jednej nocy. Spacer po ogrodach Generalife i zabudowaniach Alhambry – galeriach pałacowych i słynnych dziedzińcach. Spacer po Albaicín, najstarszej dzielnicy miasta i największej mauretańskiej dzielnicy Hiszpanii, pełnej wąskich uliczek, które zachowały orientalny charakter. Czas wolny w punkcie widokowym, skąd rozpościera się malownicza panorama warownej Alhambry. Zwiedzanie renesansowej katedry Santa María de la Encarnación i przylegającej do niej Capilla Real – późnogotyckiej kaplicy grobowej Królów Katolickich. Alhambra, ogrody Generalife oraz dzielnica Albaicín zostały wpisane na listę UNESCO. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

7. DZIEŃ. LANJARÓN – NERJA (trasa: ok. 200 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd malowniczą trasą przez pasmo górskie Sierra Nevada. Na trasie wycieczki m.in. LANJARÓN, malownicze uzdrowisko z ruinami zamku, słynące z wód mineralnych. Wizyta w regionie, gdzie dojrzewa najlepsza regionalna szynka – jamón ibérico – i degustacja specjalności regionu. Przejazd do NERJA – jednej z piękniej położonych miejscowości wybrzeża Andaluzji. Podziwianie widoków z otoczonego palmami punktu widokowego Balkon Europy, zawieszonego na cyplu nad Morzem Śródziemnym. Przejazd do pobliskich Cueva de Nerja, zespołu jaskiń ze wspaniałymi stalaktytami, stalagmitami i malowidłami naskalnymi. Przejazd do hotelu na wybrzeżu, zakwaterowanie. W miarę możliwości – czas wolny na wypoczynek na plaży. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

8. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykwaterowanie. Czas wolny (zależnie od godziny wylotu), transfer na lotnisko i wylot do Polski. Dla osób, które przedłużają pobyt o tygodniowy wypoczynek: śniadanie, wykwaterowanie, transfer do wybranego hotelu.

7 noclegów w hotelach***; 2-os. pokoje (możliwość 1 dostawki) z łazienkami • wyżywienie: 7 śniadań i 7 kolacji (bufet lub serwowane) zgodnie z programem • przelot • przejazd autokarem • opieka pilota • ubezpieczenie KL i NW

 1. Obowiązkowe opłaty na miejscu: bilety wstępu, lokalni przewodnicy, tour guide, degustacje w 5. i 7. dniu: ok. 185 EUR.
 2. Opłaty fakultatywne: wieczór flamenco: ok. 46 EUR, wymagane min. 15 osób; objazd Gibraltaru: ok. 40 EUR; wymagane min. 15 osób.
 3. W poniedziałki, święta państwowe oraz lokalne niektóre obiekty muzealne są zamknięte.
 4. W związku z wymaganą wcześniejszą rezerwacją biletów do Alhambry, nie ma gwarancji wejścia do obiektów pałacowych. W wyjątkowych sytuacjach nastąpi tylko zwiedzanie ogrodów Generalife, różnica w cenie biletów zostanie wówczas zwrócona.
5,3 / 6
98% klientów wystawiło opinię dobrą lub bardzo dobrą

Klienci doceniają:

 • Program wycieczki/trasę
 • Komfort podróży
 • Standard autokaru
Informacje o regionie

Hiszpania

Zielone wzgórza, smaczna kuchnia i bogata historia. Fenomen popularnej Hiszpanii, to nie tylko flamenco, kastaniety czy paella, to także słoneczna, pełna zabytków Andaluzja, miasto Gaudiego, Picassa i Miro – Barcelona i Madryt ze słynnym na całym świecie muzeum Prado. Zobacz to wszystko razem z nami!

PLAN WYCIECZKI
1. DZIEŃ.
Zbiórka uczestników na lotnisku. Bezpośredni przelot do Malagi. Transfer do hotelu, zakwaterowanie. Czas wolny (zależnie od godziny przylotu). Kolacja i nocleg.
2. DZIEŃ. MALAGA – MIJAS – RONDA (trasa: ok. 220 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do MALAGI, jednego z najstarszych miast portowych w basenie Morza Śródziemnego. Spacer eleganckimi uliczkami pełnymi tradycyjnych barów tapas i kawiarni do XVI-wiecznej katedry, domu narodzin Pabla Picassa oraz olbrzymiej arabskiej fortecy Alcazaba, siedziby mauretańskich władców z IX w. Przejazd do MIJAS, malowniczego miasteczka typu pueblo blanco, zwanego klejnotem Costa del Sol. Mijas pełne jest urokliwych zakątków, a rolę taksówek odgrywają tu osiołki. Po południu przejazd do położonej wśród dziewiczych wzgórz RONDY, jednego z najstarszych miasteczek Hiszpanii. Zwiedzanie Plaza de Toros, jednej z najstarszych aren corridy. Spacer po mauretańskiej starówce: widowiskowy XVIII-wieczny Nowy Most, z którego rozpościera się imponujący widok na 130-metrową przepaść wąwozu Tag, w którym przepływa rzeka Guadalevín, Plaza Duquesa de Parcent – najbardziej malowniczy plac miasta z ratuszem, Casa de San Juan Bosco, XIV­­-­wieczny pałac Mondragón, znany także jako pałac markiza Villasierra. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.
3. DZIEŃ. GIBRALTAR – KADYKS (trasa: ok. 280 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do GIBRALTARU, enklawy brytyjskiej na Półwyspie Iberyjskim, półwyspu o długości zaledwie 6 km. Fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): przejazd do punktu widokowego Punta de Europa, skąd rozciąga się wspaniały widok na Cieśninę Gibraltarską i góry Atlas na kontynencie afrykańskim, gdzie znajduje się pomnik upamiętniający tragiczną śmierć generała Władysława Sikorskiego, przejazd przez rezerwat przyrody z 600 gatunkami flory do Groty św. Michała, wjazd na Skałę Gibraltarską, gdzie można zobaczyć małpki bezogonowe, które według legendy są gwarancją angielskiego panowania nad skałą. Czas wolny na zakupy (na Gibraltarze obowiązuje strefa wolnocłowa). Przejazd do KADYKSU, niemal ze wszystkich stron otoczonego wodami zatoki, uchodzącego za najstarsze miasto w tej części Europy (ponad 3 tys. lat). Spacer po mieście: stary port, piękna promenada Alameda Apodoca z nabrzeżnymi fortyfikacjami i Parque Genovés, Plaza de España, kościół Nuestra Señora del Carmen, starówka pełna wąskich uliczek. Przejazd przez obrzeża Jerez de la Frontera. Miasto jest stolicą sherry, hiszpańskiej brandy i tańczących koni. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.
4. DZIEŃ. SEWILLA (trasa: ok. 120 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie. Całodzienne zwiedzanie stolicy Andaluzji – SEWILLI, miasta Carmen, Don Juana i Figara. Sewilla, największe miasto hiszpańskiego południa, to jedno z najpiękniejszych miast Hiszpanii, którego zabytkowy zespół jest wpisany na listę UNESCO. Panoramiczny objazd miasta. Postój przy Placu Hiszpańskim – kompleksie pałacowo-ogrodowym z ceramicznymi dekoracjami, będącym wizytówką miasta. Spacer starą żydowską dzielnicą Santa Cruz, pełną malowniczych zaułków. Zwiedzanie XV-wiecznego Domu Piłata, będącego przykładem pałacu andaluzyjskiego, bazylika Macarena, gdzie znajduje się figura Madonny płaczącej diamentami. Zwiedzanie wzniesionej na miejscu dawnego meczetu XV-wiecznej katedry Najświętszej Marii Panny – największego i jednego z najwspanialszych gotyckich kościołów na świecie, w którym znajduje się m.in. kaplica z grobowcem Krzysztofa Kolumba. Wejście na wieżę Giralda, pozostałość po zabudowaniach meczetu, skąd rozpościera się zachwycająca panorama miasta. Wizyta w Alkazarze, dawnym pałacu królewskim, który jest doskonałym przykładem architektury w stylu mudéjar z pięknymi ogrodami, bogato zdobionymi salami i oryginalnymi ornamentami. Czas wolny w ogrodach. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.
5. DZIEŃ. KORDOBA (trasa: ok. 350 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do KORDOBY, która została wpisana na listę UNESCO. Zwiedzanie: budowany od VIII w. Wielki Meczet – największy na Półwyspie Iberyjskim, w czasach kalifatu największe centrum duchowe, dziś zachwycający architekturą i połączeniem z chrześcijańską katedrą. Spacer po starówce, wąskich uliczkach żydowskiej dzielnicy Juderia z jedną z trzech zachowanych w Hiszpanii synagog z XIV w., pomnik Majmonidesa, Kwiatowa Uliczka. Następnie zwiedzanie Alcazar de los Reyes Cristianos – letniej rezydencji rodziny królewskiej, wzniesionej nad rzeką Gwadalkiwir, z przepięknym rzymskim mostem Puente Romano. Wizyta w Muzeum Kultury Oliwy. Poznanie sposobu upraw drzewek oliwnych, a także tłoczenia i produkcji oliwy z oliwek (degustacja oliwy). Przejazd w okolice Granady, zakwaterowanie w hotelu, kolacja. Fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): udział w wieczorze tańca flamenco. Powrót do hotelu, nocleg.
6. DZIEŃ. GRANADA (trasa: ok. 30 km)
Śniadanie. Zwiedzanie GRANADY, perły Andaluzji, położonej u podnóża pasma Sierra Nevada, miasta znanego jako ostatni bastion Maurów. Zwiedzanie ogromnego, romantycznego zespołu pałacowo-ogrodowego Alhambry, jednego z najwspanialszych zabytków Hiszpanii, pomnika architektury arabskiej w Europie Zachodniej, przywodzącego na myśl baśnie tysiąca i jednej nocy. Spacer po ogrodach Generalife i zabudowaniach Alhambry – galeriach pałacowych i słynnych dziedzińcach. Spacer po Albaicín, najstarszej dzielnicy miasta i największej mauretańskiej dzielnicy Hiszpanii, pełnej wąskich uliczek, które zachowały orientalny charakter. Czas wolny w punkcie widokowym, skąd rozpościera się malownicza panorama warownej Alhambry. Zwiedzanie renesansowej katedry Santa María de la Encarnación i przylegającej do niej Capilla Real – późnogotyckiej kaplicy grobowej Królów Katolickich. Alhambra, ogrody Generalife oraz dzielnica Albaicín zostały wpisane na listę UNESCO. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.
7. DZIEŃ. LANJARÓN – NERJA (trasa: ok. 200 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd malowniczą trasą przez pasmo górskie Sierra Nevada. Na trasie wycieczki m.in. LANJARÓN, malownicze uzdrowisko z ruinami zamku, słynące z wód mineralnych. Wizyta w regionie, gdzie dojrzewa najlepsza regionalna szynka – jamón ibérico – i degustacja specjalności regionu. Przejazd do NERJA – jednej z piękniej położonych miejscowości wybrzeża Andaluzji. Podziwianie widoków z otoczonego palmami punktu widokowego Balkon Europy, zawieszonego na cyplu nad Morzem Śródziemnym. Przejazd do pobliskich Cueva de Nerja, zespołu jaskiń ze wspaniałymi stalaktytami, stalagmitami i malowidłami naskalnymi. Przejazd do hotelu na wybrzeżu, zakwaterowanie. W miarę możliwości – czas wolny na wypoczynek na plaży. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.
8. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykwaterowanie. Czas wolny (zależnie od godziny wylotu), transfer na lotnisko i wylot do Polski. Dla osób, które przedłużają pobyt o tygodniowy wypoczynek: śniadanie, wykwaterowanie, transfer do wybranego hotelu.

ŚWIADCZENIA: 7 noclegów w hotelach***; 2-os. pokoje (możliwość 1 dostawki) z łazienkami • wyżywienie: 7 śniadań i 7 kolacji (bufet lub serwowane) zgodnie z programem • przelot • przejazd autokarem • opieka pilota • ubezpieczenie KL i NW

UWAGI:
 1. Obowiązkowe opłaty na miejscu: bilety wstępu, lokalni przewodnicy, tour guide, degustacje w 5. i 7. dniu: ok. 185 EUR.
 2. Opłaty fakultatywne: wieczór flamenco: ok. 46 EUR, wymagane min. 15 osób; objazd Gibraltaru: ok. 40 EUR; wymagane min. 15 osób.
 3. W poniedziałki, święta państwowe oraz lokalne niektóre obiekty muzealne są zamknięte.
 4. W związku z wymaganą wcześniejszą rezerwacją biletów do Alhambry, nie ma gwarancji wejścia do obiektów pałacowych. W wyjątkowych sytuacjach nastąpi tylko zwiedzanie ogrodów Generalife, różnica w cenie biletów zostanie wówczas zwrócona.
Opis hotelu

Hotel Bali Hiszpania \ Costa del Sol

POŁOŻENIE: ok. 700 m od centrum nadmorskiej miejscowości BENALMADENA, sklepy i restauracje ok. 50 m od hotelu, ok. 700 m od portu Puerto Marina, ok. 2 km od centrum Torremolinos, ok. 2,5 km od parku rozrywki Tivoli; ok. 10 km od lotniska w Maladze, ok. 128 km od lotniska w Granadzie; przystanek autobusowy ok. 300 m od hotelu (Torremolinos, Malaga, Fuengirola, Marbella, Estepona, Gibraltar – ok. 1,2-15 EUR).

PLAŻA: Benalmadena, publiczna, piaszczysta, ciemny piasek, łagodne zejście do morza, ok. 300 m od hotelu, przejście przez ulicę i nadmorską promenadę, parasole i leżaki płatne (ok. 14 EUR/komplet).

HOTEL: trzygwiazdkowy, zadbany, składa się z 3 budynków, najnowsza część zbudowana w 2003 r., regularnie odnawiany, 436 pokoi, do 8 pięter, 6 wind, przestronne i eleganckie lobby, całodobowa recepcja, restauracja – dania w formie bufetu, kuchnia międzynarodowa, show-cooking, wieczory tematyczne, dostępne foteliki i menu dla dzieci, dania wegetariańskie, 2 bary, w tym 1 przy basenie (czynny: lipiec-sierpień); kiosk z gazetami; taras z widokiem na ogród, basen i morze, ogród, bezpłatny internet bezprzewodowy przy recepcji i w barze; za opłatą: punkt internetowy w recepcji (ok. 1 EUR/10 min), wypożyczalnia samochodów; akceptowane karty kredytowe: Visa, MasterCard, American Express, Diners Club.

POKÓJ:standardowy: 2-os. (możliwość 1 lub 2 dostawek), ok. 17 m², zadbany, centralna klimatyzacja z możliwością indywidualnej regulacji, łazienka (wanna lub prysznic, wc), telewizja satelitarna, telefon, sejf (płatny: ok. 2 EUR/dzień, depozyt ok. 20 EUR); bezpłatne łóżeczko dla dziecka do 2 lat; balkon (stolik i krzesełka); widok na morze za dopłatą.

SPORT I ROZRYWKA: basen, nieregularny kształt, słodka woda, ok. 285 m², gł. 2,2 m, brodzik dla dzieci, słodka woda, ok. 32 m², gł. 0,4 m, wodny plac zabaw, basen, słodka woda, ok. 175 m², gł. 1,8 m, brodzik dla dzieci, słodka woda, ok. 46 m², przy basenach bezpłatne parasole i leżaki; water polo; pokój i plac zabaw dla dzieci, animacje dla dorosłych i dzieci, muzyka na żywo; za opłatą: bilard, sala gier, tenis stołowy.

ALL INCLUSIVE (za dopłatą): śniadanie (8.00-10.30), obiad (13.00­-15.00), kolacja (18.30-21.00) w formie bufetu w restauracji; przekąski między posiłkami głównymi (10.30-23.00); napoje bezalkoholowe i lokalne napoje alkoholowe (10.30-23.00); wymagane noszenie opasek all inclusive.

KONTAKT: 0034/952441940, www.medplaya.com

GRATIS:
 • Wi-Fi

 

*Informacja dotycząca oficjalnej kategoryzacji hotelu znajduje się w opisie prezentowanych obiektów (sekcja „Hotel”) i jest ona zgodna z kategoryzacją stosowaną w danym kraju. Każdy kraj stosuje własne kryterium przyznawania określonej kategorii. Prezentowana na stronie www.itaka.pl oraz w dokumentach podróży kategoryzacja hoteli to nasza subiektywna ocena standardu hotelu. Połowa gwiazdki oznacza kategorię zawyżoną lub zaniżoną w stosunku do oficjalnej kategorii.

Podane w ofercie godziny serwowania posiłków oraz funkcjonowanie poszczególnych elementów infrastruktury hotelowej mogą ulegać nieznacznym zmianom ze względu na sezonowość, warunki pogodowe, prośby Gości lub siły wyższe, na które hotelarz nie będzie miał wpływu.

Położenie na mapie
Opinie klientów
5,3 / 6
Ogólna ocena
z 1343 opinie
98%
klientów wystawiło opinię dobrą lub bardzo dobrą
98%
klientów wystawiło opinię dobrą lub bardzo dobrą

Klienci doceniają m.in:

 • Program wycieczki/trasę
 • Komfort podróży
 • Standard autokaru
6 / 6
50+ lat, z partnerem/ką maj 2019
Świetna!. Program wycieczki,organizacja a ponad wszystko opieka naszego pilota-p.Magdy SUPER ! rozwiń
Świetna!. Program wycieczki,organizacja a ponad wszystko opieka naszego pilota-p.Magdy SUPER !
 • 6
 • 5
 • 4
 • 6
 • 6
zwiń
6 / 6
41-50 lat, z rodziną maj 2019
Rewelacyjna wycieczka !. Jestem zachwycona ! Program wycieczka "W rytmie flamenco" obejmowała wszystkie te miejsca, które chciałam zobaczyć w Andaluzji i całkowicie spełniła moje oczekiwania. (...) rozwiń
Rewelacyjna wycieczka !. Jestem zachwycona ! Program wycieczka "W rytmie flamenco" obejmowała wszystkie te miejsca, które chciałam zobaczyć w Andaluzji i całkowicie spełniła moje oczekiwania. Zwiedzanie sławnych budowli urozmaicone zostało poznawaniem miejscowej kultury. Mnie osobiście bardzo zaciekawiło zapoznanie się ze sposobami tłoczenia oliwy z oliwek. Duże miasta, urokliwe małe miasteczka, punkty widokowe - to wszystko sprawiło, że wycieczka jest bardzo różnorodna i nie sposób czuć się znużonym zwiedzaniem. Bardzo duży plus, że podróż autokarem podzielona została na etapy, dzięki czemu nie odczuwaliśmy znużenia jazdą. Organizacja wycieczki na szóstkę ! Wszystko zgrane, dograne, zaplanowane idealnie. Do wszystkich obiektów, gdzie potrzebne były bilety wchodziliśmy praktycznie od razu. Codziennie mieliśmy też czas wolny, w czasie którego można było albo pospacerować samemu, albo wypić kawę w jednej z przytulnych kawiarenek, albo przekąsić jakiś obiadek. Bardzo duże ukłony i podziękowania dla naszej pani przewodnik - pani Magdy, która z wielkim zaangażowaniem dzieliła się z nami swoją przeogromną wiedzą praktycznie na każdy temat związany z Hiszpanią. Przesymaptyczna osoba, której uśmiech udzielał się chyba wszystkim uczestnikom. Pierwszego dnia znała już imiona i nazwiska wszystkich z grupy. Udzielała nam wyczerpujących informacji nie tylko o zwiedzanych obiektach, ale również związanych z organizacją wycieczki, takich jak: gdzie warto iśc na spacer w czasie wolnym, gdzie mają dobre tapas, o której śniadanie itd. Wyżywienie raczej w formie bufetu, każdy nakładał to co lubił. Śniadanka raczej na słodko, jednak była zawsze szynka i żółty ser - to dla tych, co nie lubią dżemu pewnie. Kolację można było zjeść trzydaniową, nigdy nie zdarzyło się, żeby w bufecie czegoś zabrakło. Jak się skończyło, obsługa hotelu donosiła. Moim zdaniem nawet wybredne podniebienia znalazły coś dla siebie. Polecam też fakultatywną wycieczką na Gibraltar. Niezwykłe widoki, śmieszne małpeczki i przecudowna jaskinia ! Tam trzeba być ! Wycieczkę "W rytmie flamenco" będę polecała każdemu, a ja osobiście będą ją zawsze wspominała z ciepłymi uczuciami.
 • 6
 • 6
 • 6
 • 6
 • 6
zwiń
5 / 6
50+ lat, ze znajomymi maj 2019
Wycieczka z bardzo ciekawym programem, sprawnie zorganizowana. Pani Tatiana jest bardzo dobrym pilotem, który profesjonalnie wykonuje swoją pracę, dbając o grupę i dostosowując tempo zwiedzania (...) rozwiń
Wycieczka z bardzo ciekawym programem, sprawnie zorganizowana. Pani Tatiana jest bardzo dobrym pilotem, który profesjonalnie wykonuje swoją pracę, dbając o grupę i dostosowując tempo zwiedzania do każdego uczestnika. Duża ilość wolnego czasu w zwiedzanych miastach pozwalała na chwilę wytchnienia, posiłek i zakupy.
 • 6
 • 4
 • 4
 • 5
 • 5
zwiń
5 / 6
50+ lat, z partnerem/ką maj 2019
Wycieczka dobrze zorganizowana najciekawsze miejsca w każdej miejscowości wolny czas na odpoczynek. rozwiń
Wycieczka dobrze zorganizowana najciekawsze miejsca w każdej miejscowości wolny czas na odpoczynek.
 • 6
 • 4
 • 5
 • 5
 • 5
zwiń
5 / 6
41-50 lat, z partnerem/ką maj 2019
brak opisu rozwiń
brak opisu
 • 5
 • 3
 • 3
 • 5
 • 5
zwiń
5 / 6
50+ lat, z partnerem/ką maj 2019
Wycieczka bardzo ciekawa, z dobrze opracowanym planem. Słabą stroną, o której od lat piszą wszyscy są hotele i wyżywienie rozwiń
Wycieczka bardzo ciekawa, z dobrze opracowanym planem. Słabą stroną, o której od lat piszą wszyscy są hotele i wyżywienie
 • 6
 • 3
 • 2
 • 5
 • 5
zwiń
6 / 6
50+ lat, ze znajomymi kwiecień 2019
Bardzo bogaty program zwiedzania, dzięki znakomitej organizacji zakupu biletów, wejść praktycznie bez kolejek, wszystko udało się zobaczyć. Zwiedzanie dostosowane do możliwości grupy, pani (...) rozwiń
Bardzo bogaty program zwiedzania, dzięki znakomitej organizacji zakupu biletów, wejść praktycznie bez kolejek, wszystko udało się zobaczyć. Zwiedzanie dostosowane do możliwości grupy, pani Magdalena bardzo o to dbała by każdy w swoim tempie mógł zobaczyć szczegóły ogrodu, zabytku, zrobić zdjęcia itd. Znakomicie byliśmy poinformowani o szczegółach zwiedzania, miejscach i czasie zbiórki, o porach porannych wyjazdów z hotelu. Świetnie to działało.
 • 6
 • 5
 • 4
 • 6
 • 6
zwiń
6 / 6
50+ lat, z partnerem/ką kwiecień 2019
Warto było pojechać, żal było wracać rozwiń
Warto było pojechać, żal było wracać
 • 6
 • 5
 • 5
 • 5
 • 5
zwiń
5 / 6
50+ lat, z partnerem/ką kwiecień 2019
brak opisu rozwiń
brak opisu
 • 5
 • 4
 • 4
 • 4
 • 4
zwiń
6 / 6
50+ lat, sam/a kwiecień 2019
Bardzo udana. Dobry program, świetna przewodniczka Wycieczka nastawiona na zwiedzanie ale daje mozliwość oddechu. Chce się wracać do Hiszpanii i do Itaki. rozwiń
Bardzo udana. Dobry program, świetna przewodniczka Wycieczka nastawiona na zwiedzanie ale daje mozliwość oddechu. Chce się wracać do Hiszpanii i do Itaki.
 • 6
 • 5
 • 5
 • 5
 • 5
zwiń
6 / 6
50+ lat, z partnerem/ką kwiecień 2019
Jesteśmy zachwyceni Andaluzją, Szczególnie Panią Magdaleną- pilotką która była kompetentna, zorganizowana i bardzo sympatyczna. Przekazala nam dużo wiedzy na temat historii,kultury (...) rozwiń
Jesteśmy zachwyceni Andaluzją, Szczególnie Panią Magdaleną- pilotką która była kompetentna, zorganizowana i bardzo sympatyczna. Przekazala nam dużo wiedzy na temat historii,kultury zwyczajów,przyrody.jedzenia itp i spowodowała, że zakochaliśmy się w Andaluzji.Jest Super Dziewczyną! Chcielibyśmy zawsze trafiać na takich pilotów wycieczek.
 • 6
 • 5
 • 5
 • 5
 • 6
zwiń
5 / 6
50+ lat, z partnerem/ką kwiecień 2019
Jestem bardzo zadowolona z wycieczki, programu,organizacji a przede wszystkim a naszej pilotki p.Magdaleny która przekazała nam całe mnóstwo wiadomości o kraju, regionie ,historii i wszystkim o (...) rozwiń
Jestem bardzo zadowolona z wycieczki, programu,organizacji a przede wszystkim a naszej pilotki p.Magdaleny która przekazała nam całe mnóstwo wiadomości o kraju, regionie ,historii i wszystkim o co tylko zapytaliśmy. Pani pilotka bardzo sprawnie zarzadzała trasą zwiedzania, nami, czasem wolnym. Bardzo się ciesze, że poznawałam Andaluzję pod okiem takiego znawcy Hiszpanii.Dziękuję Pani Magdalenie za tyle przekazanej wiedzy. Małym minusem w planie całej podróży jest wycieczka na Gibraltar, która mogłaby być wzbogacona o przejazd kolejką linową i dłuższą wizytę w parku z atrakcjami Skaly Gibraltarskiej. Pozostałe punkty programu zrealizowane w 100%.
 • 5
 • 5
 • 4
 • 6
 • 6
zwiń
5 / 6
50+ lat, sam/a kwiecień 2019
Piękna Andaluzja z największymi jej ,,perełkami,, rozwiń
Piękna Andaluzja z największymi jej ,,perełkami,,
 • 6
 • 3
 • 3
 • 5
 • 5
zwiń
6 / 6
31-40 lat, z partnerem/ką kwiecień 2019
Bardzo ciekawy program . Bardzo dobra organizacja. Praca pilota na 6 z plusem. Ogrom wiedzy przekszany w bardzo ciekawy sposób. Nasz pilot to Pani Magdalena. Polecam rozwiń
Bardzo ciekawy program . Bardzo dobra organizacja. Praca pilota na 6 z plusem. Ogrom wiedzy przekszany w bardzo ciekawy sposób. Nasz pilot to Pani Magdalena. Polecam
 • 6
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
zwiń
6 / 6
31-40 lat, sam/a kwiecień 2019
Największy plus dla Pani pilot. Świetnie przygotowana pod względem merytorycznym i organizacyjnym. Hotele wzbudziły mieszane uczucia. Od całkiem słabych po całkiem niezłe. rozwiń
Największy plus dla Pani pilot. Świetnie przygotowana pod względem merytorycznym i organizacyjnym. Hotele wzbudziły mieszane uczucia. Od całkiem słabych po całkiem niezłe.
 • 6
 • 4
 • 4
 • 5
 • 5
zwiń
5 / 6
50+ lat, z partnerem/ką kwiecień 2019
Ciekawa trasa,piękne miejsca bardzo intensywny program . Przewodnik p. Magda profesjonalna, ogromna wiedza, dobra organizacja, rezerwacja godzin wejścia do obiektów bez zbędnego czekania. (...) rozwiń
Ciekawa trasa,piękne miejsca bardzo intensywny program . Przewodnik p. Magda profesjonalna, ogromna wiedza, dobra organizacja, rezerwacja godzin wejścia do obiektów bez zbędnego czekania. Przewodnik po Alhambrze p. Kamila wspaniała. Hotele średnie, standard na całej trasie nierówny, jeśli w hotelu wygodne łóżko to wyżywienie słabe. Hotel pod Sewillą najlepszy, Torremolinos słaby hotel. Sewilla jeden dzień to stanowczo za mało,szczególnie jak jest deszcz i grad a tak było w Wielkim Tygodniu. Autokar : kierowca dobry, mało miejsca na nogi, siedzenia średnio wygodne. Samolot czeskie tanie linie, opóźniony w jedną i drugą stronę,ciasny, wrażenie,że brudny.
 • 5
 • 4
 • 3
 • 4
 • 4
zwiń
1 / 6
50+ lat, z partnerem/ką kwiecień 2019
Super rozwiń
Super
 • 1
 • 1
 • 1
 • 1
 • 1
zwiń
6 / 6
50+ lat, z partnerem/ką kwiecień 2019
bardzo ciekawa trasa wycieczki i możliwość poznania wspaniałego regionu Hiszpanii. rozwiń
bardzo ciekawa trasa wycieczki i możliwość poznania wspaniałego regionu Hiszpanii.
 • 6
 • 3
 • 4
 • 5
 • 5
zwiń
5 / 6
50+ lat, z partnerem/ką kwiecień 2019
brak opisu rozwiń
brak opisu
 • 6
 • 4
 • 4
 • 6
 • 6
zwiń
6 / 6
50+ lat, sam/a kwiecień 2019
Rozpoczęcie wycieczki nie należało do szczęśliwych, przekładane godz. lotu oczekiwanie na spóźniony samolot. Wycieczka która miała rozpocząć się 08.04.19. rozpoczęła się 09.04.19. w samolocie (...) rozwiń
Rozpoczęcie wycieczki nie należało do szczęśliwych, przekładane godz. lotu oczekiwanie na spóźniony samolot. Wycieczka która miała rozpocząć się 08.04.19. rozpoczęła się 09.04.19. w samolocie byliśmy o 0:15, a w hotelu w Maladze około godz. 05:30. Poza tym jestem zadowolona z wycieczki, małym minusem jak dla mnie, była zbyt mała informacja o miejscach, które mieliśmy zwiedzać danego dnia.Nasz pilot, był bardzo uczynny i dyspozycyjny podczas całej wycieczki,
 • 6
 • 5
 • 5
 • 4
 • 4
zwiń
3 / 6
50+ lat, z partnerem/ką kwiecień 2019
Program wycieczki bardzo interesujący. W czasie zwiedzania chodzi się sporo w miastach, osoby mocno starsze, badź z ograniczoną kondycją raczej nie powinny się na nią wybierać.Hotele w (...) rozwiń
Program wycieczki bardzo interesujący. W czasie zwiedzania chodzi się sporo w miastach, osoby mocno starsze, badź z ograniczoną kondycją raczej nie powinny się na nią wybierać.Hotele w porządku,wyżywienie też,na różnych poziomach.Kilka faktów położyło jednak cień na wycieczkę:z powodu opóźnienia samolotu wystartowaliśmy z Polski o 00.30 kolejnego dnia wycieczki, do hotelu dotarliśmy o 5 rano! Wg pierwotnego rozkładu mieliśmy być w nim o 12 dnia poprzedniego. Zamiast ciepłej kolacji otrzymaliśmy bułkę z serem i wędliną, kawałeczek zimnej tarty, jabłko, butelkę wody mineralnej."Nadrabialiśmy" program, czyli zwiedzanie Malagi w Wielkanocną niedzielę,przedzierając się przez tłumy uczestników procesji,aby się nie pogubić, samej procesji nie było czasu zobaczyć, jak i też Malagi. Żenujące. Praca pilota, p. Wojtka, pozostawiła nas w ogromnym niedosycie wiedzy o Hiszpanii, jej historii, kulturze,sztuce, życiu współczesnym, itd,gdyż udzielane prze niego informacje na powyższe tematy były tak skąpe,że, właściwie żadne.Gdyby nie lokalni przewodnicy, nie dowiedzielibyśmy się niczego.Natomiast grupą opiekował się dobrze i z dużą sympatią.
 • 5
 • 5
 • 4
 • 5
 • 5
zwiń
3 / 6
50+ lat, sam/a kwiecień 2019
brak opisu rozwiń
brak opisu
 • 4
 • 3
 • 5
 • 4
 • 4
zwiń
6 / 6
50+ lat, z partnerem/ką kwiecień 2019
Super. rozwiń
Super.
 • 6
 • 5
 • 6
 • 6
 • 6
zwiń
6 / 6
50+ lat, z partnerem/ką kwiecień 2019
Pozytywna Pani Joanna duża wiedza i perfekcja rozwiń
Pozytywna Pani Joanna duża wiedza i perfekcja
 • 6
 • 4
 • 4
 • 5
 • 5
zwiń
5 / 6
50+ lat, ze znajomymi kwiecień 2019
Wspaniała wycieczka.Dobrze przemyślana trasa,piękne widoki i cudowne zabytki. Była to już druga moja wizyta w Andaluzji ale mój zachwyt był taki jak za pierwszym razem.Szkoda tylko że kwietniowa (...) rozwiń
Wspaniała wycieczka.Dobrze przemyślana trasa,piękne widoki i cudowne zabytki. Była to już druga moja wizyta w Andaluzji ale mój zachwyt był taki jak za pierwszym razem.Szkoda tylko że kwietniowa zmienna aura dała o sobie znać i w Granadzie zwiedzanie Alhambry utrudniał nam deszcz z gradem i przejmujący ziąb. Polecam każdemu właśnie tą trasę na zwiedzenie wspaniałej Andaluzji.
 • 6
 • 5
 • 5
 • 4
 • 5
zwiń

Sprawdź cenę

WYCIECZKA
 • Dojazd własny
Cena/os.: 3 908pln Razem Szczegóły ceny 8 168 pln
 • Promocja ZIMA 19/20 ZIMA 19/20

Infolinia

 • callcenter.tel_pl
 • 801 066 777
 • 77 4476 777
 • Infolinie dostępne: pn-pt 8-22 sob-ndz 9-20

Podziel się

Facebook

Dlaczego warto?

 1. Kompletne ceny - nasze ceny nigdy nie zawierają żadnych ukrytych opłat.
 2. Gwarancja ubezpieczeniowa - 260 000 000 PLN
 3. Wygoda — rezerwujesz kiedy chcesz.
arrow-rightarrow-rightclockfacebooktwitter