phone mobile heart Biuro Podróży ITAKA Flag of Belarus airplane
> >Wyniki Wyszukiwania> >

W rytmie flamenco

Atuty oferty

 • Granada – perła Andaluzji
 • zabytki architektury mauretańskiej
 • malownicze górskie krajobrazy i tętniące życiem południe
 • jedna z najlepiej ocenianych wycieczek
 • degustacja oliwy i szynki jamón ibérico
 • przedłuż wakacje na Costa del Sol

W rytmie flamenco Kod: AGPANDA

Trasa
3 629PLN
Dorośli: 2 2 posiłki Pn 04.03 – Pn 18.03.19 (15 dni)
Itaka

W rytmie flamenco Kod: AGPANDA Hiszpania

Położenie na mapie Trasa

Malaga • Mijas • Ronda • Gibraltar • Kadyks • Sewilla • Kordoba • Granada • Lanjarón • Nerja

W Andaluzji można odnaleźć wszystko to, co kojarzy się z Hiszpanią: flamenco, kastaniety, corridę, białe wioski, piaszczyste plaże i oczywiście hiszpańskie słońce. Każdy zakątek regionu pamięta czasy Wielkiego Kalifatu Zachodniego, dlatego nie brakuje tu zabytków o arabskim charakterze, ale i tych należących do kultury klasycznej Hiszpanii. Proponujemy podróż po najciekawszych miejscach regionu: na trasie słynne zabytki Maurów w Kordobie, Sewilli i Granadzie, pięknie położona Ronda, zabytki z listy UNESCO i małe urokliwe miasteczka. W programie fakultatywnym pokaz flamenco, rejs po rzece Gwadalkiwir i objazd Gibraltaru. Po intensywnym zwiedzaniu proponujemy wypoczynek w hotelu wybranym z bogatej oferty ITAKI. Trasa w Hiszpanii: ok. 1200 km.

Opis oferty

1. DZIEŃ.
Zbiórka uczestników na lotnisku. Przelot do Malagi. Transfer do hotelu, zakwaterowanie. Czas wolny (zależnie od godziny przylotu). Kolacja i nocleg.

2. DZIEŃ. MALAGA – MIJAS – RONDA (trasa: ok. 220 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do MALAGI, jednego z najstarszych miast portowych w basenie Morza Śródziemnego. Spacer eleganckimi uliczkami pełnymi tradycyjnych barów tapas i kawiarni do XVI-wiecznej katedry, domu narodzin Pabla Picassa oraz olbrzymiej arabskiej fortecy Alcazaba, siedziby mauretańskich władców z IX w. Przejazd do MIJAS, malowniczego miasteczka typu pueblo blanco, zwanego klejnotem Costa del Sol. Mijas pełne jest urokliwych zakątków, a rolę taksówek odgrywają tu osiołki. Po południu przejazd do położonej wśród dziewiczych wzgórz RONDY, jednego z najstarszych miasteczek Hiszpanii. Zwiedzanie Plaza de Toros, jednej z najstarszych aren corridy. Spacer po mauretańskiej starówce: widowiskowy XVIII-wieczny Nowy Most, z którego rozpościera się imponujący widok na 130-metrową przepaść wąwozu Tag, w którym przepływa rzeka Guadalevín, Plaza Duquesa de Parcent – najbardziej malowniczy plac miasta z ratuszem, Casa de San Juan Bosco, XIV­­-­wieczny pałac Mondragón, znany także jako pałac markiza Villasierra. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

3. DZIEŃ. GIBRALTAR – KADYKS (trasa: ok. 280 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do GIBRALTARU, enklawy brytyjskiej na Półwyspie Iberyjskim, półwyspu o długości zaledwie 6 km. Fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): przejazd do punktu widokowego Punta de Europa, skąd rozciąga się wspaniały widok na Cieśninę Gibraltarską i góry Atlas na kontynencie afrykańskim, gdzie znajduje się pomnik upamiętniający tragiczną śmierć generała Władysława Sikorskiego, przejazd przez rezerwat przyrody z 600 gatunkami flory do Groty św. Michała, wjazd na Skałę Gibraltarską, gdzie można zobaczyć małpki bezogonowe, które według legendy są gwarancją angielskiego panowania nad skałą. Czas wolny na zakupy (na Gibraltarze obowiązuje strefa wolnocłowa). Przejazd do KADYKSU, niemal ze wszystkich stron otoczonego wodami zatoki, uchodzącego za najstarsze miasto w tej części Europy (ponad 3 tys. lat). Spacer po mieście: stary port, piękna promenada Alameda Apodoca z nabrzeżnymi fortyfikacjami i Parque Genovés, Plaza de España, kościół Nuestra Señora del Carmen, starówka pełna wąskich uliczek. Przejazd przez obrzeża Jerez de la Frontera. Miasto jest stolicą sherry, hiszpańskiej brandy i tańczących koni. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

4. DZIEŃ. SEWILLA (trasa: ok. 120 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie. Całodzienne zwiedzanie stolicy Andaluzji – SEWILLI, miasta Carmen, Don Juana i Figara. Sewilla, największe miasto hiszpańskiego południa, to jedno z najpiękniejszych miast Hiszpanii, którego zabytkowy zespół jest wpisany na listę UNESCO. Panoramiczny objazd miasta. Postój przy Placu Hiszpańskim – kompleksie pałacowo-ogrodowym z ceramicznymi dekoracjami, będącym wizytówką miasta. Spacer starą żydowską dzielnicą Santa Cruz, pełną malowniczych zaułków. Zwiedzanie XV-wiecznego Domu Piłata, będącego przykładem pałacu andaluzyjskiego, bazylika Macarena, gdzie znajduje się figura Madonny płaczącej diamentami. Zwiedzanie wzniesionej na miejscu dawnego meczetu XV-wiecznej katedry Najświętszej Marii Panny – największego i jednego z najwspanialszych gotyckich kościołów na świecie, w którym znajduje się m.in. kaplica z grobowcem Krzysztofa Kolumba. Wejście na wieżę Giralda, pozostałość po zabudowaniach meczetu, skąd rozpościera się zachwycająca panorama miasta. Wizyta w Alkazarze, dawnym pałacu królewskim, który jest doskonałym przykładem architektury w stylu mudéjar z pięknymi ogrodami, bogato zdobionymi salami i oryginalnymi ornamentami. Czas wolny w ogrodach. Fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): rejs statkiem po rzece Gwadalkiwir. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

5. DZIEŃ. KORDOBA (trasa: ok. 350 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do KORDOBY, która została wpisana na listę UNESCO. Zwiedzanie: budowany od VIII w. Wielki Meczet – największy na Półwyspie Iberyjskim, w czasach kalifatu największe centrum duchowe, dziś zachwycający architekturą i połączeniem z chrześcijańską katedrą. Spacer po starówce, wąskich uliczkach żydowskiej dzielnicy Juderia z jedną z trzech zachowanych w Hiszpanii synagog z XIV w., pomnik Majmonidesa, Kwiatowa Uliczka. Następnie zwiedzanie Alcazar de los Reyes Cristianos – letniej rezydencji rodziny królewskiej, wzniesionej nad rzeką Gwadalkiwir, z przepięknym rzymskim mostem Puente Romano. Wizyta w Muzeum Kultury Oliwy. Poznanie sposobu upraw drzewek oliwnych, a także tłoczenia i produkcji oliwy z oliwek (degustacja oliwy). Przejazd w okolice Granady, zakwaterowanie w hotelu, kolacja. Fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): udział w wieczorze tańca flamenco. Powrót do hotelu, nocleg.

6. DZIEŃ. GRANADA (trasa: ok. 30 km)
Śniadanie. Zwiedzanie GRANADY, perły Andaluzji, położonej u podnóża pasma Sierra Nevada, miasta znanego jako ostatni bastion Maurów. Zwiedzanie ogromnego, romantycznego zespołu pałacowo-ogrodowego Alhambry, jednego z najwspanialszych zabytków Hiszpanii, pomnika architektury arabskiej w Europie Zachodniej, przywodzącego na myśl baśnie tysiąca i jednej nocy. Spacer po ogrodach Generalife i zabudowaniach Alhambry – galeriach pałacowych i słynnych dziedzińcach. Spacer po Albaicín, najstarszej dzielnicy miasta i największej mauretańskiej dzielnicy Hiszpanii, pełnej wąskich uliczek, które zachowały orientalny charakter. Czas wolny w punkcie widokowym, skąd rozpościera się malownicza panorama warownej Alhambry. Zwiedzanie renesansowej katedry Santa María de la Encarnación i przylegającej do niej Capilla Real – późnogotyckiej kaplicy grobowej Królów Katolickich. Alhambra, ogrody Generalife oraz dzielnica Albaicín zostały wpisane na listę UNESCO. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

7. DZIEŃ. LANJARÓN – NERJA (trasa: ok. 200 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd malowniczą trasą przez pasmo górskie Sierra Nevada. Na trasie wycieczki m.in. LANJARÓN, malownicze uzdrowisko z ruinami zamku, słynące z wód mineralnych. Wizyta w regionie, gdzie dojrzewa najlepsza regionalna szynka – jamón ibérico – i degustacja specjalności regionu. Przejazd do NERJA – jednej z piękniej położonych miejscowości wybrzeża Andaluzji. Podziwianie widoków z otoczonego palmami punktu widokowego Balkon Europy, zawieszonego na cyplu nad Morzem Śródziemnym. Przejazd do pobliskich Cueva de Nerja, zespołu jaskiń ze wspaniałymi stalaktytami, stalagmitami i malowidłami naskalnymi. Przejazd do hotelu na wybrzeżu, zakwaterowanie. W miarę możliwości – czas wolny na wypoczynek na plaży. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

8. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykwaterowanie. Czas wolny (zależnie od godziny wylotu), transfer na lotnisko i wylot do Polski. Dla osób, które przedłużają pobyt o tygodniowy wypoczynek: śniadanie, wykwaterowanie, transfer do wybranego hotelu.

7 noclegów w hotelach***; 2-os. pokoje (możliwość 1 dostawki) z łazienkami • wyżywienie: 7 śniadań i 7 kolacji (bufet lub serwowane) zgodnie z programem • przelot • przejazd autokarem • opieka pilota • ubezpieczenie KL i NW

 1. Obowiązkowa dopłata do usługi Rozkład Premium (dot. wybranych rozkładów lotów): 60 PLN/os.
 2. Obowiązkowe opłaty na miejscu: bilety wstępu, lokalni przewodnicy, tour guide, degustacje w 5. i 7. dniu: ok. 185 EUR.
 3. Opłaty fakultatywne: wieczór flamenco: ok. 46 EUR, wymagane min. 15 osób; objazd Gibraltaru: ok. 40 EUR; rejs statkiem po rzece Gwadalkiwir: ok. 20 EUR, wymagane min. 15 osób.
 4. W poniedziałki, święta państwowe oraz lokalne niektóre obiekty muzealne są zamknięte.
 5. W związku z wymaganą wcześniejszą rezerwacją biletów do Alhambry, nie ma gwarancji wejścia do obiektów pałacowych. W wyjątkowych sytuacjach nastąpi tylko zwiedzanie ogrodów Generalife, różnica w cenie biletów zostanie wówczas zwrócona.
 6. W terminie: 30.12.2018: 8 noclegów; obowiązkowa dopłata do kolacji sylwestrowej z muzyką: ok. 60 EUR/os. (płatne na miejscu), dania w formie bufetu (piwo, wino i napoje bezalkoholowe w cenie).
 7. W okresie świątecznym kolejność zwiedzania może ulec zmianie (zależnie od godzin otwarcia zwiedzanych obiektów).
5,3 / 6
98% klientów wystawiło opinię dobrą lub bardzo dobrą

Klienci doceniają:

 • Program wycieczki/trasę
 • Komfort podróży
 • Standard autokaru
Informacje o regionie

Hiszpania

Zielone wzgórza, smaczna kuchnia i bogata historia. Fenomen popularnej Hiszpanii, to nie tylko flamenco, kastaniety czy paella, to także słoneczna, pełna zabytków Andaluzja, miasto Gaudiego, Picassa i Miro – Barcelona i Madryt ze słynnym na całym świecie muzeum Prado. Zobacz to wszystko razem z nami!

PLAN WYCIECZKI
1. DZIEŃ.
Zbiórka uczestników na lotnisku. Przelot do Malagi. Transfer do hotelu, zakwaterowanie. Czas wolny (zależnie od godziny przylotu). Kolacja i nocleg.
2. DZIEŃ. MALAGA – MIJAS – RONDA (trasa: ok. 220 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do MALAGI, jednego z najstarszych miast portowych w basenie Morza Śródziemnego. Spacer eleganckimi uliczkami pełnymi tradycyjnych barów tapas i kawiarni do XVI-wiecznej katedry, domu narodzin Pabla Picassa oraz olbrzymiej arabskiej fortecy Alcazaba, siedziby mauretańskich władców z IX w. Przejazd do MIJAS, malowniczego miasteczka typu pueblo blanco, zwanego klejnotem Costa del Sol. Mijas pełne jest urokliwych zakątków, a rolę taksówek odgrywają tu osiołki. Po południu przejazd do położonej wśród dziewiczych wzgórz RONDY, jednego z najstarszych miasteczek Hiszpanii. Zwiedzanie Plaza de Toros, jednej z najstarszych aren corridy. Spacer po mauretańskiej starówce: widowiskowy XVIII-wieczny Nowy Most, z którego rozpościera się imponujący widok na 130-metrową przepaść wąwozu Tag, w którym przepływa rzeka Guadalevín, Plaza Duquesa de Parcent – najbardziej malowniczy plac miasta z ratuszem, Casa de San Juan Bosco, XIV­­-­wieczny pałac Mondragón, znany także jako pałac markiza Villasierra. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.
3. DZIEŃ. GIBRALTAR – KADYKS (trasa: ok. 280 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do GIBRALTARU, enklawy brytyjskiej na Półwyspie Iberyjskim, półwyspu o długości zaledwie 6 km. Fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): przejazd do punktu widokowego Punta de Europa, skąd rozciąga się wspaniały widok na Cieśninę Gibraltarską i góry Atlas na kontynencie afrykańskim, gdzie znajduje się pomnik upamiętniający tragiczną śmierć generała Władysława Sikorskiego, przejazd przez rezerwat przyrody z 600 gatunkami flory do Groty św. Michała, wjazd na Skałę Gibraltarską, gdzie można zobaczyć małpki bezogonowe, które według legendy są gwarancją angielskiego panowania nad skałą. Czas wolny na zakupy (na Gibraltarze obowiązuje strefa wolnocłowa). Przejazd do KADYKSU, niemal ze wszystkich stron otoczonego wodami zatoki, uchodzącego za najstarsze miasto w tej części Europy (ponad 3 tys. lat). Spacer po mieście: stary port, piękna promenada Alameda Apodoca z nabrzeżnymi fortyfikacjami i Parque Genovés, Plaza de España, kościół Nuestra Señora del Carmen, starówka pełna wąskich uliczek. Przejazd przez obrzeża Jerez de la Frontera. Miasto jest stolicą sherry, hiszpańskiej brandy i tańczących koni. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.
4. DZIEŃ. SEWILLA (trasa: ok. 120 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie. Całodzienne zwiedzanie stolicy Andaluzji – SEWILLI, miasta Carmen, Don Juana i Figara. Sewilla, największe miasto hiszpańskiego południa, to jedno z najpiękniejszych miast Hiszpanii, którego zabytkowy zespół jest wpisany na listę UNESCO. Panoramiczny objazd miasta. Postój przy Placu Hiszpańskim – kompleksie pałacowo-ogrodowym z ceramicznymi dekoracjami, będącym wizytówką miasta. Spacer starą żydowską dzielnicą Santa Cruz, pełną malowniczych zaułków. Zwiedzanie XV-wiecznego Domu Piłata, będącego przykładem pałacu andaluzyjskiego, bazylika Macarena, gdzie znajduje się figura Madonny płaczącej diamentami. Zwiedzanie wzniesionej na miejscu dawnego meczetu XV-wiecznej katedry Najświętszej Marii Panny – największego i jednego z najwspanialszych gotyckich kościołów na świecie, w którym znajduje się m.in. kaplica z grobowcem Krzysztofa Kolumba. Wejście na wieżę Giralda, pozostałość po zabudowaniach meczetu, skąd rozpościera się zachwycająca panorama miasta. Wizyta w Alkazarze, dawnym pałacu królewskim, który jest doskonałym przykładem architektury w stylu mudéjar z pięknymi ogrodami, bogato zdobionymi salami i oryginalnymi ornamentami. Czas wolny w ogrodach. Fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): rejs statkiem po rzece Gwadalkiwir. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.
5. DZIEŃ. KORDOBA (trasa: ok. 350 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do KORDOBY, która została wpisana na listę UNESCO. Zwiedzanie: budowany od VIII w. Wielki Meczet – największy na Półwyspie Iberyjskim, w czasach kalifatu największe centrum duchowe, dziś zachwycający architekturą i połączeniem z chrześcijańską katedrą. Spacer po starówce, wąskich uliczkach żydowskiej dzielnicy Juderia z jedną z trzech zachowanych w Hiszpanii synagog z XIV w., pomnik Majmonidesa, Kwiatowa Uliczka. Następnie zwiedzanie Alcazar de los Reyes Cristianos – letniej rezydencji rodziny królewskiej, wzniesionej nad rzeką Gwadalkiwir, z przepięknym rzymskim mostem Puente Romano. Wizyta w Muzeum Kultury Oliwy. Poznanie sposobu upraw drzewek oliwnych, a także tłoczenia i produkcji oliwy z oliwek (degustacja oliwy). Przejazd w okolice Granady, zakwaterowanie w hotelu, kolacja. Fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): udział w wieczorze tańca flamenco. Powrót do hotelu, nocleg.
6. DZIEŃ. GRANADA (trasa: ok. 30 km)
Śniadanie. Zwiedzanie GRANADY, perły Andaluzji, położonej u podnóża pasma Sierra Nevada, miasta znanego jako ostatni bastion Maurów. Zwiedzanie ogromnego, romantycznego zespołu pałacowo-ogrodowego Alhambry, jednego z najwspanialszych zabytków Hiszpanii, pomnika architektury arabskiej w Europie Zachodniej, przywodzącego na myśl baśnie tysiąca i jednej nocy. Spacer po ogrodach Generalife i zabudowaniach Alhambry – galeriach pałacowych i słynnych dziedzińcach. Spacer po Albaicín, najstarszej dzielnicy miasta i największej mauretańskiej dzielnicy Hiszpanii, pełnej wąskich uliczek, które zachowały orientalny charakter. Czas wolny w punkcie widokowym, skąd rozpościera się malownicza panorama warownej Alhambry. Zwiedzanie renesansowej katedry Santa María de la Encarnación i przylegającej do niej Capilla Real – późnogotyckiej kaplicy grobowej Królów Katolickich. Alhambra, ogrody Generalife oraz dzielnica Albaicín zostały wpisane na listę UNESCO. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.
7. DZIEŃ. LANJARÓN – NERJA (trasa: ok. 200 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd malowniczą trasą przez pasmo górskie Sierra Nevada. Na trasie wycieczki m.in. LANJARÓN, malownicze uzdrowisko z ruinami zamku, słynące z wód mineralnych. Wizyta w regionie, gdzie dojrzewa najlepsza regionalna szynka – jamón ibérico – i degustacja specjalności regionu. Przejazd do NERJA – jednej z piękniej położonych miejscowości wybrzeża Andaluzji. Podziwianie widoków z otoczonego palmami punktu widokowego Balkon Europy, zawieszonego na cyplu nad Morzem Śródziemnym. Przejazd do pobliskich Cueva de Nerja, zespołu jaskiń ze wspaniałymi stalaktytami, stalagmitami i malowidłami naskalnymi. Przejazd do hotelu na wybrzeżu, zakwaterowanie. W miarę możliwości – czas wolny na wypoczynek na plaży. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.
8. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykwaterowanie. Czas wolny (zależnie od godziny wylotu), transfer na lotnisko i wylot do Polski. Dla osób, które przedłużają pobyt o tygodniowy wypoczynek: śniadanie, wykwaterowanie, transfer do wybranego hotelu.

ŚWIADCZENIA: 7 noclegów w hotelach***; 2-os. pokoje (możliwość 1 dostawki) z łazienkami • wyżywienie: 7 śniadań i 7 kolacji (bufet lub serwowane) zgodnie z programem • przelot • przejazd autokarem • opieka pilota • ubezpieczenie KL i NW

UWAGI:
 1. Obowiązkowa dopłata do usługi Rozkład Premium (dot. wybranych rozkładów lotów): 60 PLN/os.
 2. Obowiązkowe opłaty na miejscu: bilety wstępu, lokalni przewodnicy, tour guide, degustacje w 5. i 7. dniu: ok. 185 EUR.
 3. Opłaty fakultatywne: wieczór flamenco: ok. 46 EUR, wymagane min. 15 osób; objazd Gibraltaru: ok. 40 EUR; rejs statkiem po rzece Gwadalkiwir: ok. 20 EUR, wymagane min. 15 osób.
 4. W poniedziałki, święta państwowe oraz lokalne niektóre obiekty muzealne są zamknięte.
 5. W związku z wymaganą wcześniejszą rezerwacją biletów do Alhambry, nie ma gwarancji wejścia do obiektów pałacowych. W wyjątkowych sytuacjach nastąpi tylko zwiedzanie ogrodów Generalife, różnica w cenie biletów zostanie wówczas zwrócona.
 6. W terminie: 30.12.2018: 8 noclegów; obowiązkowa dopłata do kolacji sylwestrowej z muzyką: ok. 60 EUR/os. (płatne na miejscu), dania w formie bufetu (piwo, wino i napoje bezalkoholowe w cenie).
 7. W okresie świątecznym kolejność zwiedzania może ulec zmianie (zależnie od godzin otwarcia zwiedzanych obiektów).
Opis hotelu

Hotel Bali Hiszpania \ Costa del Sol

POŁOŻENIE: ok. 700 m od centrum nadmorskiej miejscowości BENALMADENA, sklepy i restauracje ok. 50 m od hotelu, ok. 700 m od portu Puerto Marina, ok. 2 km od centrum Torremolinos, ok. 2,5 km od parku rozrywki Tivoli; ok. 10 km od lotniska w Maladze, ok. 128 km od lotniska w Granadzie; przystanek autobusowy ok. 300 m od hotelu (Torremolinos, Malaga, Fuengirola, Marbella, Estepona, Gibraltar – ok. 1,2-15 EUR).

PLAŻA: Benalmadena, publiczna, piaszczysta, ciemny piasek, łagodne zejście do morza, ok. 300 m od hotelu, przejście przez ulicę i nadmorską promenadę, parasole i leżaki płatne (ok. 14 EUR/komplet).

HOTEL: trzygwiazdkowy, zadbany, składa się z 3 budynków, najnowsza część zbudowana w 2003 r., regularnie odnawiany, 436 pokoi, do 8 pięter, 6 wind, przestronne i eleganckie lobby, całodobowa recepcja, restauracja – dania w formie bufetu, kuchnia międzynarodowa, show-cooking, wieczory tematyczne, dostępne foteliki i menu dla dzieci, dania wegetariańskie, 2 bary, w tym 1 przy basenie (czynny: lipiec-sierpień); kiosk z gazetami; taras z widokiem na ogród, basen i morze, ogród, bezpłatny internet bezprzewodowy przy recepcji i w barze; za opłatą: punkt internetowy w recepcji (ok. 1 EUR/10 min), wypożyczalnia samochodów; akceptowane karty kredytowe: Visa, MasterCard, American Express, Diners Club.

POKÓJ:standardowy: 2-os. (możliwość 1 lub 2 dostawek), ok. 17 m², zadbany, centralna klimatyzacja z możliwością indywidualnej regulacji, łazienka (wanna lub prysznic, wc), telewizja satelitarna, telefon, sejf (płatny: ok. 2 EUR/dzień, depozyt ok. 20 EUR); bezpłatne łóżeczko dla dziecka do 2 lat; balkon (stolik i krzesełka); widok na morze za dopłatą.

SPORT I ROZRYWKA: basen, nieregularny kształt, słodka woda, ok. 285 m², gł. 2,2 m, brodzik dla dzieci, słodka woda, ok. 32 m², gł. 0,4 m, wodny plac zabaw, basen, słodka woda, ok. 175 m², gł. 1,8 m, brodzik dla dzieci, słodka woda, ok. 46 m², przy basenach bezpłatne parasole i leżaki; water polo; pokój i plac zabaw dla dzieci, animacje dla dorosłych i dzieci, muzyka na żywo; za opłatą: bilard, sala gier, tenis stołowy.

ALL INCLUSIVE (za dopłatą): śniadanie (8.00-10.30), obiad (13.00­-15.00), kolacja (18.30-21.00) w formie bufetu w restauracji; przekąski między posiłkami głównymi (10.30-23.00); napoje bezalkoholowe i lokalne napoje alkoholowe (10.30-23.00); wymagane noszenie opasek all inclusive.

KONTAKT: 0034/952441940, www.medplaya.com

GRATIS:
 • Wi-Fi

 

Podane w ofercie godziny serwowania posiłków oraz funkcjonowanie poszczególnych elementów infrastruktury hotelowej mogą ulegać nieznacznym zmianom ze względu na sezonowość, warunki pogodowe, prośby Gości lub siły wyższe, na które hotelarz nie będzie miał wpływu.

*Informacja dotycząca oficjalnej kategoryzacji hotelu znajduje się w opisie prezentowanych obiektów (sekcja „Hotel”) i jest ona zgodna z kategoryzacją stosowaną w danym kraju. Każdy kraj stosuje własne kryterium przyznawania określonej kategorii. Prezentowana na stronie www.itaka.pl oraz w dokumentach podróży kategoryzacja hoteli to nasza subiektywna ocena standardu hotelu. Połowa gwiazdki oznacza kategorię zawyżoną lub zaniżoną w stosunku do oficjalnej kategorii.

 

Położenie na mapie
Opinie klientów
5,3 / 6
Ogólna ocena
z 1288 opinii
98%
klientów wystawiło opinię dobrą lub bardzo dobrą
98%
klientów wystawiło opinię dobrą lub bardzo dobrą

Klienci doceniają m.in:

 • Program wycieczki/trasę
 • Komfort podróży
 • Standard autokaru
6 / 6
20-25 lat, sam/a styczeń 2019
Plan wycieczki jest niesamowity, możliwe jest pełne zobaczenie Andaluzji i poznanie regionu od strony kultury, jedzenia, tradycji i historii. Andaluzyjskie miasta przyciągają niesamowitą (...) rozwiń
Plan wycieczki jest niesamowity, możliwe jest pełne zobaczenie Andaluzji i poznanie regionu od strony kultury, jedzenia, tradycji i historii. Andaluzyjskie miasta przyciągają niesamowitą architekturą i bogatą historią. Wizyty w mniejszych miejscowościach, tzw. pueblas blancas dały poczucie poznania Hiszpanii od strony nie do końca możliwej do zobaczenia dla innych turystów. Degustacje były pyszne, hiszpańskie specjały zachwyciły wszystkich uczestników wycieczki. Należy pamiętać jednak o porze roku: w zimie temperatury w niektórych miastach ledwo przekraczają 0, więc radzę spakować ciepłe ubrania. Ważne również, aby mieć na sobie wygodne buty - gdy wycieczka była oprowadzana po andaluzyjskich miastach, spacery mogłyby nadwyrężyć stopy w nieodpowiednio dobranym obuwiu. Istotne jest również maksymalizowanie czasu wolnego, nawet pierwszego dnia (zakwaterowanie) jest możliwość samodzielnego zwiedzenia miejscowości położonych na Costa del Sol, również przejazd kolejką do Malagi. Należy zawsze mieć ze sobą butelkę wody i coś do przegryzienia, jednakże w trakcie czasu wolnego można udać się do tradycyjnej andaluzyjskiej restauracji (których nie brak) na obiad.
 • 6
 • 4
 • 4
 • 6
 • 6
zwiń
5 / 6
41-50 lat, z partnerem/ką styczeń 2019
Wycieczka bardzo ciekawa i różnorodna pod względem atrakcji turystycznych. Dobrze zorganizowana i dynamiczna. rozwiń
Wycieczka bardzo ciekawa i różnorodna pod względem atrakcji turystycznych. Dobrze zorganizowana i dynamiczna.
 • 6
 • 4
 • 4
 • 5
 • 6
zwiń
5 / 6
50+ lat, z partnerem/ką styczeń 2019
Wycieczka bardzo dobra, spełniła moje oczekiwania. Świetny przewodnik Pan Marcin, z wielką wiedzą, kulturą osobistą, taktem i wrażliwością, wprowadził nas w tematykę andaluzyjską. Dobre (...) rozwiń
Wycieczka bardzo dobra, spełniła moje oczekiwania. Świetny przewodnik Pan Marcin, z wielką wiedzą, kulturą osobistą, taktem i wrażliwością, wprowadził nas w tematykę andaluzyjską. Dobre jedzenie, sprawny autokar, czyste hotele. Ten tydzień pobytu w Andaluzji na długo pozostanie w naszej pamięci.
 • 5
 • 5
 • 5
 • 5
 • 5
zwiń
6 / 6
50+ lat, ze znajomymi styczeń 2019
Witam. Wycieczka była świetnie zorganizowana. Opieka pilota i przewodnika profesjonalna, na najwyższym poziomie. Plan zwiedzania został w pełni zrealizowany, nie zabrakło również czasu wolnego. (...) rozwiń
Witam. Wycieczka była świetnie zorganizowana. Opieka pilota i przewodnika profesjonalna, na najwyższym poziomie. Plan zwiedzania został w pełni zrealizowany, nie zabrakło również czasu wolnego. Polecam to biuro i z chęcią pojadę na kolejną wycieczkę.
 • 6
 • 5
 • 6
 • 6
 • 6
zwiń
6 / 6
50+ lat, ze znajomymi styczeń 2019
Bardzo dobrze zorganizowana i ciekawa wycieczka. Pilot wycieczki bardzo profesionalny z duza wiedza na temat zwiedzanych miejsc. rozwiń
Bardzo dobrze zorganizowana i ciekawa wycieczka. Pilot wycieczki bardzo profesionalny z duza wiedza na temat zwiedzanych miejsc.
 • 6
 • 5
 • 5
 • 6
 • 6
zwiń
6 / 6
50+ lat, z partnerem/ką styczeń 2019
Wycieczka z bardzo dobrym, różnorodnym programem, przeprowadzona w sposób profesjonalny przez pilota p.Marcina, dzięki niemu również można było poczuć atmosferę Hiszpanii i cała grupa przejęła (...) rozwiń
Wycieczka z bardzo dobrym, różnorodnym programem, przeprowadzona w sposób profesjonalny przez pilota p.Marcina, dzięki niemu również można było poczuć atmosferę Hiszpanii i cała grupa przejęła spokój i lekkość podejścia w trudniejszych momentach. Był niespieszny czas na kawę, wino, lunch, zakupy. Wszystkie punkty programu zostały zrealizowane, ale nie mieliśmy poczucia pośpiechu. Co więcej,dowiedzieliśmy się dużo na temat Hiszpanii, jej historii i współczesności. Jeśli chodzi o jedzenie i hotele to nie jesteśmy wymagający, więc trudno nam ocenić. Hotele 4 lub 3 gwiazdkowe-było czysto, ciepło, ładnie, hotele w dobrych miejscach(dwukrotnie były to pobyty po dwie doby), jedzenie-trochę hiszpańskiego, trochę tzw.kontynentalnego. Ogólnie rzecz ujmując- podczas wycieczki w rytmie flamenco można było ten rytm poczuć - może tylko pokaz flamenco powinien być wliczony w cenę, a nie fakultatywny, za dodatkową opłatą,skoro nazwa wyjazdu to: w rytmie flamenco.
 • 5
 • 4
 • 5
 • 6
 • 6
zwiń
6 / 6
50+ lat, z partnerem/ką styczeń 2019
Trasa wycieczki ciekawa,program w pełni zrealizowany.Opiekun grupy pan Marcin,dobry organizator,mający rozległą wiedzę,mówiący piękną polszczyzną.Bardzo taktowny,opiekuńczy. rozwiń
Trasa wycieczki ciekawa,program w pełni zrealizowany.Opiekun grupy pan Marcin,dobry organizator,mający rozległą wiedzę,mówiący piękną polszczyzną.Bardzo taktowny,opiekuńczy.
 • 6
 • 5
 • 5
 • 6
 • 6
zwiń
6 / 6
41-50 lat, z partnerem/ką styczeń 2019
Piękne preludium do arabskiego świata. Ogólnie bardzo przyjemna wycieczka dla osób lubiących południowe i islamskie klimaty. Najważniejsze miejsca są w planie wyjazdu, o wszystkim opowie Wam (...) rozwiń
Piękne preludium do arabskiego świata. Ogólnie bardzo przyjemna wycieczka dla osób lubiących południowe i islamskie klimaty. Najważniejsze miejsca są w planie wyjazdu, o wszystkim opowie Wam pilot. Korzystając z okazji pozdrowienia dla Pana Panie Marcinie i jeszcze raz podziękowania za dobrą organizację i ciekawe opowieści. Dla osób chcących od czasu do czasu pospacerować samodzielnie, do rozważenia górska alternatywa do fakultatywnej wycieczki po Gibraltarze, śladami gen. Sikorskiego. Nie umniejszając w żaden sposób zasług i pamięci Generała, dla osób lubiących samodzielne wyprawy w góry polecam wyprawę na Skałę Gibraltarską. Bardzo przyjemny spacer w rezerwacie przyrody. Spokojnie, maksymalna wysokość to jedyne 426 metrów. Mamy na to tyle czasu ile trwa wycieczka fakultatywna busem czyli jakieś 3,5 - 4 godziny. W zupełności wystarczy aby dotrzeć na najwyższy punkt skały czyli O'hara's battery i spokojnie zejść na dół. Nie wystarczy czasu aby odwiedzić monument poświęcony Sikorskiemu bo ten jest na samym południowym końcu ale będzie go widać go z góry. Można też wjechać na górę kolejką linową z centrum i z góry na spokojnie rozpocząć zwiedzanie Skały. Plan wycieczki pieszej: 1. Po przyjeździe autokaru na stację autobusową odmeldowujemy się u pilota i nie czekając na resztę grupy udajemy się w kierunku przejścia granicznego. 2. Przekraczamy granicę z Wielką Brytanią pokazując dowód osobisty. Służby celne od razu rozpoznają w nas turystów i nawet nie zwrócą na nas uwagi. 3. Przechodzimy przez pas startowy lotniska idziemy główną ulicą Winstona Churchilla. Uważamy na startujące lub lądujące samoloty (to oczywiście żart, samoloty starują rzadko i wtedy nie wpuszczą nas na skrzyżowanie ulicy z pasem startowym). 4. Po dojściu do centrum (ok. 15 minut) kierujemy się na Moorish Castle. Idąc dość ostro schodami pod górkę, kierując się drogowskazami na Nature Reserve dojdziemy do białego domku w którym kupimy bilet do rezerwatu. Cena biletu to 5 funtów lub jak kto woli 6 euro. Za nami w zasadzie najbardziej wymagający odcinek, dalej już tylko piękno rezerwatu oraz zwiedzanie pozostałości baz wojskowych. W ramach biletu mamy wolny wstęp do następujących atrakcji: A. Apes Den - miejsce karmienia małp. Uwaga, nie wolno ich dokarmiać samodzielnie, nie należy próbować ich głaskać ale można bezpiecznie między nimi chodzić i oglądać. B.Platformę widokową Skywalk (otwartą przez Lucka Skywalkera oczywiście). Szklana platforma z pięknym widokiem na wschodnią część skały i wybrzeże. C. O'hara's battery – zwiedzanie stanowisk bojowych, maszynowni, ładowni oraz stanowiska armatniego, największego działa na Gibraltarze (zasięg większy niż szerokość cieśniny). To najwyższy punkt na skale z pięknym widokiem na marokańskie góry Rif oraz na Europa Point czyli południową część półwyspu z pomnikiem Sikorskiego. D. Most Windsorski - Windsor Suspension Bridge, linowy most z pięknym widokiem na zachodnią część Gibraltaru, to już w drodze powrotnej. Po drodze miniemy także jaskinię Św. Michała, jeżeli będzie czas możecie do niej wejść za dodatkową opłatą. W drodze powrotnej już na spokojnie można delektować się spacerem w brytyjskim klimacie mijając kafejki oraz znane z Londynu piętrowe autobusy. Pozostałe atrakcję są już poza Gibraltarem i w cenie wycieczki. Zatem powodzenia i dużo radości. A ha, w Grenadzie przy hotelu jest przystanek stacji metra, warto samemu udać się do centrum na wieczorny spacer (koszt ok 1,3 euro, czas przejazdu ok 25 minut). Pozdrawiam, Bodek
 • 6
 • 6
 • 6
 • 6
 • 6
zwiń
5 / 6
50+ lat, z partnerem/ką styczeń 2019
brak opisu rozwiń
brak opisu
 • 5
 • 4
 • 3
 • 4
 • 4
zwiń
5 / 6
31-40 lat, z partnerem/ką styczeń 2019
Jestem bardzo zadowolona. Pilot wycieczki okazał się prawdziwym profesjonalistą, o ogromnej wiedzy, zaangażowaniu i poczuciu humoru. Dzięki Niemu przejazdy autokarem, oprócz podziwiania (...) rozwiń
Jestem bardzo zadowolona. Pilot wycieczki okazał się prawdziwym profesjonalistą, o ogromnej wiedzy, zaangażowaniu i poczuciu humoru. Dzięki Niemu przejazdy autokarem, oprócz podziwiania niewątpliwie pięknych widoków, były naprawdę interesujące i wzbogacały wiedzę o niezwykłej Andaluzji. Program wycieczki spełnił moje oczekiwania, pokoje hotelowe były zadbane, a wyżywienie bardzo smaczne, serwowane w postaci bufetu (poza jednym hotelem). Gorąco polecam tę wycieczkę wszystkim osobom chcącym poznać historię i kulturę południowej Hiszpanii.
 • 5
 • 5
 • 5
 • 6
 • 6
zwiń
5 / 6
26-30 lat, sam/a styczeń 2019
Wspaniala podroz do niesamowitego regionu Andalusia. Jestem bardzo zadowolona, ze mialam szanse zwiedzic tak interesujacy kraj z taka bogata historia. rozwiń
Wspaniala podroz do niesamowitego regionu Andalusia. Jestem bardzo zadowolona, ze mialam szanse zwiedzic tak interesujacy kraj z taka bogata historia.
 • 5
 • 5
 • 5
 • 5
 • 5
zwiń
5 / 6
41-50 lat, ze znajomymi styczeń 2019
Wycieczka udana. Jedyne minusy to niepotrzebne wczesne wstawanie w niektóre dni, oraz wyżywienie w jednym z hoteli podczas objazdu.Jeżeli chodzi o pracę pilota to w moim odczuciu zabrakło trochę (...) rozwiń
Wycieczka udana. Jedyne minusy to niepotrzebne wczesne wstawanie w niektóre dni, oraz wyżywienie w jednym z hoteli podczas objazdu.Jeżeli chodzi o pracę pilota to w moim odczuciu zabrakło trochę wprowadzenia w historię Hiszpanii, głębszego potraktowania niektórych tematów np. historia śmierci Sikorskiego na Giblartarze. Z drugiej strony należy docenić wysoką kulturę osobistą pilota- Pana Marcina. Ogólnie oceniam wycieczkę jako udaną, z sugestią na przyszłość o zadbanie o bardziej wyczerpującą informację na temat zwiedzanych miejsc i ogólnych informacji o kraju.
 • 5
 • 4
 • 4
 • 4
 • 4
zwiń
6 / 6
41-50 lat, z partnerem/ką styczeń 2019
W pełni spełniła moje oczekiwania, ciekawy program,super przewodnik pan Marcin. Hotele super i wyzywienie.Komfortowy autokar.Kolejna wycieczka równiez z Itaką. Wszystko na wysokim poziomie. rozwiń
W pełni spełniła moje oczekiwania, ciekawy program,super przewodnik pan Marcin. Hotele super i wyzywienie.Komfortowy autokar.Kolejna wycieczka równiez z Itaką. Wszystko na wysokim poziomie.
 • 6
 • 6
 • 6
 • 6
 • 6
zwiń
6 / 6
50+ lat, z partnerem/ką styczeń 2019
POLECAM BARDZO! Dla wszystkich ktorzy lubia poznawac I doznawac. Historie, kulture, geografie, oraz artyzm dziel na przestrzeni wiekow. P. Marcin—pilot, opiekun, kierownik, zawsze z pomoca, (...) rozwiń
POLECAM BARDZO! Dla wszystkich ktorzy lubia poznawac I doznawac. Historie, kulture, geografie, oraz artyzm dziel na przestrzeni wiekow. P. Marcin—pilot, opiekun, kierownik, zawsze z pomoca, sympatyczny, i pod kazdym wzgledem PRO. Dzielacy sie olbrzymia wiedza w sposob bardzo latwo przyswajalny a przy tym ciekawie. Wszystko zorganizowane zawsze dokladnie I na czas. Absolutnie “6” z PLUSEM. DZIEKI PANIE MARCINIE.
 • 6
 • 5
 • 5
 • 6
 • 6
zwiń
4 / 6
20-25 lat, z partnerem/ką grudzień 2018
Program bardzo ciekawy, pierwsza (z wielu) wycieczek objazdowych, na której został zrealizowany cały zaplanowany program. Wyżywienie poniżej jakiegokolwiek standardu (z wyłączeniem hotelu w (...) rozwiń
Program bardzo ciekawy, pierwsza (z wielu) wycieczek objazdowych, na której został zrealizowany cały zaplanowany program. Wyżywienie poniżej jakiegokolwiek standardu (z wyłączeniem hotelu w Fuengiroli oraz kolacji sylwestrowej). Poziom hoteli podobno 3-4*, naszym zdaniem 2-3*. Zabawa sylwestrowa okazała się kolacją 2,5 godzinną, która zakończyła się o 22:00!!! Gdyby nie zorganizowane przez grupę wyjście na plaże Sylwester zakończyłby się porażką. Pani Tatiana posiada dużą wiedzę na temat Andaluzji, której jednak nie potrafi przekazać. Dodatkowo niektóre komentarze z Jej strony, rownież po hiszpańsku na temat grupy do kierowcy były zdecydowanie nie na miejscu, łącznie z obelgami, które nie uszły uwadze grupowiczow znających język hiszpański. Dodatkowo brak jakiejkolwiek interwencji czy też pomocy przy nawet najdrobniejszych problemach czy pytaniach.
 • 5
 • 3
 • 2
 • 4
 • 4
zwiń
5 / 6
50+ lat, z partnerem/ką grudzień 2018
Pani pilotka posiada wiedzę, ale sposób jej przekazywania jest denerwujący. Cały czas na głośnym wdechu, brzydka polszczyzna : pójdom, zrobiom, co chwilę : i tak dalej. Wycieczka na Gibraltar (...) rozwiń
Pani pilotka posiada wiedzę, ale sposób jej przekazywania jest denerwujący. Cały czas na głośnym wdechu, brzydka polszczyzna : pójdom, zrobiom, co chwilę : i tak dalej. Wycieczka na Gibraltar zdecydowanie powinna być w cenie imprezy. Za opłatę 40 EUR wyjazd busem w takich warunkach, że nikomu nie można tego życzyć : wszystkie krzesełka środkowe rozłożone, nie było gdzie zmieścić nóg - powinny być 2 busy. I tak nie wyjechaliśmy na szczyt. Świetna pilotka w Grenadzie. Ogólnie : odpoczynek od pracy i słoneczna pogoda wynagradzają wszystkie mankamenty.
 • 5
 • 4
 • 4
 • 5
 • 5
zwiń
3 / 6
41-50 lat, z partnerem/ką grudzień 2018
brak opisu rozwiń
brak opisu
 • 5
 • 2
 • 1
 • 5
 • 5
zwiń
6 / 6
41-50 lat, z partnerem/ką grudzień 2018
Wycieczka godna polecenia każdej osobie która chce poznać najpiękniejsze zakątki, zabytki oraz obyczaje panujące w Andaluzji. Przed wyjazdem troszkę się obawiałam że objazdówka tego typu może (...) rozwiń
Wycieczka godna polecenia każdej osobie która chce poznać najpiękniejsze zakątki, zabytki oraz obyczaje panujące w Andaluzji. Przed wyjazdem troszkę się obawiałam że objazdówka tego typu może być monotonna bądź męcząca. Na szczęście zostałam mile zaskoczona zarówno organizacją, realizacją planu jak i fachowością obsługi.Wyjeżdżaliśmy przeważnie około 8-9 rano, wracaliśmy przeważnie około 18. W związku z tym że byliśmy na wycieczce na przełomie roku zaserwowano nam wykwintną kolację sylwestrową w hotelu zaś Nowy Rok przywitaliśmy na plaży. Pogoda nam dopisała codziennie było bardzo słonecznie co sprzyjało dobremu nastrojowi całej grupy.
 • 5
 • 4
 • 4
 • 6
 • 6
zwiń
4 / 6
50+ lat, z partnerem/ką grudzień 2018
Czwórka. Wycieczka przebiegła zgodnie planem. Nie było nie chcianych niespodzianek. Pani pilot dbała o prawidłowy przebieg imprezy turystycznej , program wystarczająco bogaty , dający możliwość (...) rozwiń
Czwórka. Wycieczka przebiegła zgodnie planem. Nie było nie chcianych niespodzianek. Pani pilot dbała o prawidłowy przebieg imprezy turystycznej , program wystarczająco bogaty , dający możliwość poznania historii Andaluzji oczywiście poparty wiedzą przewodnika. Sporo wolnego czasu , który może mógłby być zagospodarowany na potrzeby lepszego poznania historii terenu ? Powiedziałbym , iż było za mało "rytmu flamenco" , folkloru , zwyczajów , a wycieczka może nosić nazwę spacerem po Andaluzji:) Hotele : 2 pierwsze dni 4* miło , a potem 3* ok. warunki wg kategorii. Autokar czysty , sprawny.
 • 4
 • 4
 • 4
 • 4
 • 4
zwiń
5 / 6
50+ lat, z partnerem/ką grudzień 2018
Wycieczka zrealizowana prawie w 100%. Co do klauzuli w opisie wycieczki , ze z powodu wcześniejszego rezerwowania biletów do Alhambry może nie dojść do skutku. Jest to niedopuszczalne. Na (...) rozwiń
Wycieczka zrealizowana prawie w 100%. Co do klauzuli w opisie wycieczki , ze z powodu wcześniejszego rezerwowania biletów do Alhambry może nie dojść do skutku. Jest to niedopuszczalne. Na szczęście nie było kłopotów. Można było się dowiedzieć / albo znać / ,ze w 1 dzień świąt autobusy chodzą inaczej w Gibraltarze. Musieliśmy iść pieszo do pomnika Sikorskiego i rozłożyło to trochę plan dnia. W Sewilli można zaproponować fakultatywnie przejażdżkę dorożką. Wycieczka ciekawa i w sumie jesteśmy zadowoleni.
 • 5
 • 4
 • 4
 • 5
 • 5
zwiń
5 / 6
50+ lat, sam/a grudzień 2018
brak opisu rozwiń
brak opisu
 • 6
 • 5
 • 5
 • 5
 • 5
zwiń
5 / 6
50+ lat, z partnerem/ką grudzień 2018
1. Zakres wycieczki w odniesieniu do przeznaczonego czasu imponujący. Daje możliwość uchwycenia ogólnego charakteru regionu Andaluzji. 2. W programie ujęto wspaniałe miejsca zabytków (...) rozwiń
1. Zakres wycieczki w odniesieniu do przeznaczonego czasu imponujący. Daje możliwość uchwycenia ogólnego charakteru regionu Andaluzji. 2. W programie ujęto wspaniałe miejsca zabytków historycznych, pozwalających poznać wpływy różnych kultur na współczesny obraz Hiszpanii. 3. Udział w wycieczce miejscowych przewodników turystycznych jest wspaniałą ideą. Wyróżniającym się przewodnikiem pod względem predyspozycji i wiedzy, była przewodniczka oprowadzająca zwiedzających po zespole pałacowym Alhambry.
 • 6
 • 4
 • 4
 • 5
 • 5
zwiń
6 / 6
50+ lat, z partnerem/ką grudzień 2018
Mało nudy. Dużo aktywności. Organizator mógłby pozwolić tak z godzinkę dłużej rano pospać... ;-). Generalnie było OK. Hoteli nie oceniłem na maxa bo byłem na wycieczce w (...) rozwiń
Mało nudy. Dużo aktywności. Organizator mógłby pozwolić tak z godzinkę dłużej rano pospać... ;-). Generalnie było OK. Hoteli nie oceniłem na maxa bo byłem na wycieczce w grudniu'2018 i w jednym z hoteli było zimno jak w psiarni.
 • 6
 • 4
 • 5
 • 6
 • 6
zwiń
5 / 6
50+ lat, z partnerem/ką grudzień 2018
brak opisu rozwiń
brak opisu
 • 6
 • 5
 • 5
 • 5
 • 5
zwiń
6 / 6
50+ lat, z partnerem/ką grudzień 2018
brak opisu rozwiń
brak opisu
 • 6
 • 5
 • 5
 • 5
 • 6
zwiń

Sprawdź cenę

WYCIECZKA
 • Dojazd własny
Cena/os.: 3 629pln Razem Szczegóły ceny 7 610 pln
 • Promocja Last minute Last minute

Infolinia

 • callcenter.tel_pl
 • 801 066 777
 • 77 4476 777
 • Infolinie dostępne: pn-pt 8-22 sob-ndz 9-20

Podziel się

Facebook

Dlaczego warto?

 1. Kompletne ceny - nasze ceny nigdy nie zawierają żadnych ukrytych opłat.
 2. Gwarancja ubezpieczeniowa - 300 000 000 PLN
 3. Wygoda — rezerwujesz kiedy chcesz.
arrow-rightarrow-rightclockfacebooktwitter