phone mobile heart Biuro Podróży ITAKA Flag of Belarus airplane
> >Wyniki Wyszukiwania> >

W rytmie flamenco

Atuty oferty

 • Granada – perła Andaluzji
 • zabytki architektury mauretańskiej
 • malownicze górskie krajobrazy i tętniące życiem południe
 • jedna z najlepiej ocenianych wycieczek
 • degustacja oliwy i szynki jamón ibérico
 • przedłuż wakacje na Costa del Sol

W rytmie flamenco Kod: AGPANDA

Trasa
3 379PLN
Dorośli: 2 2 posiłki Pn 14.01 – Pn 28.01.19 (15 dni)
Itaka

W rytmie flamenco Kod: AGPANDA Hiszpania

Położenie na mapie Trasa

Malaga • Mijas • Ronda • Gibraltar • Kadyks • Sewilla • Kordoba • Granada • Lanjarón • Nerja

W Andaluzji można odnaleźć wszystko to, co kojarzy się z Hiszpanią: flamenco, kastaniety, corridę, białe wioski, piaszczyste plaże i oczywiście hiszpańskie słońce. Każdy zakątek regionu pamięta czasy Wielkiego Kalifatu Zachodniego, dlatego nie brakuje tu zabytków o arabskim charakterze, ale i tych należących do kultury klasycznej Hiszpanii. Proponujemy podróż po najciekawszych miejscach regionu: na trasie słynne zabytki Maurów w Kordobie, Sewilli i Granadzie, pięknie położona Ronda, zabytki z listy UNESCO i małe urokliwe miasteczka. W programie fakultatywnym pokaz flamenco, rejs po rzece Gwadalkiwir i objazd Gibraltaru. Po intensywnym zwiedzaniu proponujemy wypoczynek w hotelu wybranym z bogatej oferty ITAKI. Trasa w Hiszpanii: ok. 1200 km.

Opis oferty

1. DZIEŃ.
Zbiórka uczestników na lotnisku. Przelot do Malagi. Transfer do hotelu, zakwaterowanie. Czas wolny (zależnie od godziny przylotu). Kolacja i nocleg.

2. DZIEŃ. MALAGA – MIJAS – RONDA (trasa: ok. 220 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do MALAGI, jednego z najstarszych miast portowych w basenie Morza Śródziemnego. Spacer eleganckimi uliczkami pełnymi tradycyjnych barów tapas i kawiarni do XVI-wiecznej katedry, domu narodzin Pabla Picassa oraz olbrzymiej arabskiej fortecy Alcazaba, siedziby mauretańskich władców z IX w. Przejazd do MIJAS, malowniczego miasteczka typu pueblo blanco, zwanego klejnotem Costa del Sol. Mijas pełne jest urokliwych zakątków, a rolę taksówek odgrywają tu osiołki. Po południu przejazd do położonej wśród dziewiczych wzgórz RONDY, jednego z najstarszych miasteczek Hiszpanii. Zwiedzanie Plaza de Toros, jednej z najstarszych aren corridy. Spacer po mauretańskiej starówce: widowiskowy XVIII-wieczny Nowy Most, z którego rozpościera się imponujący widok na 130-metrową przepaść wąwozu Tag, w którym przepływa rzeka Guadalevín, Plaza Duquesa de Parcent – najbardziej malowniczy plac miasta z ratuszem, Casa de San Juan Bosco, XIV­­-­wieczny pałac Mondragón, znany także jako pałac markiza Villasierra. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

3. DZIEŃ. GIBRALTAR – KADYKS (trasa: ok. 280 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do GIBRALTARU, enklawy brytyjskiej na Półwyspie Iberyjskim, półwyspu o długości zaledwie 6 km. Fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): przejazd do punktu widokowego Punta de Europa, skąd rozciąga się wspaniały widok na Cieśninę Gibraltarską i góry Atlas na kontynencie afrykańskim, gdzie znajduje się pomnik upamiętniający tragiczną śmierć generała Władysława Sikorskiego, przejazd przez rezerwat przyrody z 600 gatunkami flory do Groty św. Michała, wjazd na Skałę Gibraltarską, gdzie można zobaczyć małpki bezogonowe, które według legendy są gwarancją angielskiego panowania nad skałą. Czas wolny na zakupy (na Gibraltarze obowiązuje strefa wolnocłowa). Przejazd do KADYKSU, niemal ze wszystkich stron otoczonego wodami zatoki, uchodzącego za najstarsze miasto w tej części Europy (ponad 3 tys. lat). Spacer po mieście: stary port, piękna promenada Alameda Apodoca z nabrzeżnymi fortyfikacjami i Parque Genovés, Plaza de España, kościół Nuestra Señora del Carmen, starówka pełna wąskich uliczek. Przejazd przez obrzeża Jerez de la Frontera. Miasto jest stolicą sherry, hiszpańskiej brandy i tańczących koni. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

4. DZIEŃ. SEWILLA (trasa: ok. 120 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie. Całodzienne zwiedzanie stolicy Andaluzji – SEWILLI, miasta Carmen, Don Juana i Figara. Sewilla, największe miasto hiszpańskiego południa, to jedno z najpiękniejszych miast Hiszpanii, którego zabytkowy zespół jest wpisany na listę UNESCO. Panoramiczny objazd miasta. Postój przy Placu Hiszpańskim – kompleksie pałacowo-ogrodowym z ceramicznymi dekoracjami, będącym wizytówką miasta. Spacer starą żydowską dzielnicą Santa Cruz, pełną malowniczych zaułków. Zwiedzanie XV-wiecznego Domu Piłata, będącego przykładem pałacu andaluzyjskiego, bazylika Macarena, gdzie znajduje się figura Madonny płaczącej diamentami. Zwiedzanie wzniesionej na miejscu dawnego meczetu XV-wiecznej katedry Najświętszej Marii Panny – największego i jednego z najwspanialszych gotyckich kościołów na świecie, w którym znajduje się m.in. kaplica z grobowcem Krzysztofa Kolumba. Wejście na wieżę Giralda, pozostałość po zabudowaniach meczetu, skąd rozpościera się zachwycająca panorama miasta. Wizyta w Alkazarze, dawnym pałacu królewskim, który jest doskonałym przykładem architektury w stylu mudéjar z pięknymi ogrodami, bogato zdobionymi salami i oryginalnymi ornamentami. Czas wolny w ogrodach. Fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): rejs statkiem po rzece Gwadalkiwir. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

5. DZIEŃ. KORDOBA (trasa: ok. 350 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do KORDOBY, która została wpisana na listę UNESCO. Zwiedzanie: budowany od VIII w. Wielki Meczet – największy na Półwyspie Iberyjskim, w czasach kalifatu największe centrum duchowe, dziś zachwycający architekturą i połączeniem z chrześcijańską katedrą. Spacer po starówce, wąskich uliczkach żydowskiej dzielnicy Juderia z jedną z trzech zachowanych w Hiszpanii synagog z XIV w., pomnik Majmonidesa, Kwiatowa Uliczka. Następnie zwiedzanie Alcazar de los Reyes Cristianos – letniej rezydencji rodziny królewskiej, wzniesionej nad rzeką Gwadalkiwir, z przepięknym rzymskim mostem Puente Romano. Wizyta w Muzeum Kultury Oliwy. Poznanie sposobu upraw drzewek oliwnych, a także tłoczenia i produkcji oliwy z oliwek (degustacja oliwy). Przejazd w okolice Granady, zakwaterowanie w hotelu, kolacja. Fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): udział w wieczorze tańca flamenco. Powrót do hotelu, nocleg.

6. DZIEŃ. GRANADA (trasa: ok. 30 km)
Śniadanie. Zwiedzanie GRANADY, perły Andaluzji, położonej u podnóża pasma Sierra Nevada, miasta znanego jako ostatni bastion Maurów. Zwiedzanie ogromnego, romantycznego zespołu pałacowo-ogrodowego Alhambry, jednego z najwspanialszych zabytków Hiszpanii, pomnika architektury arabskiej w Europie Zachodniej, przywodzącego na myśl baśnie tysiąca i jednej nocy. Spacer po ogrodach Generalife i zabudowaniach Alhambry – galeriach pałacowych i słynnych dziedzińcach. Spacer po Albaicín, najstarszej dzielnicy miasta i największej mauretańskiej dzielnicy Hiszpanii, pełnej wąskich uliczek, które zachowały orientalny charakter. Czas wolny w punkcie widokowym, skąd rozpościera się malownicza panorama warownej Alhambry. Zwiedzanie renesansowej katedry Santa María de la Encarnación i przylegającej do niej Capilla Real – późnogotyckiej kaplicy grobowej Królów Katolickich. Alhambra, ogrody Generalife oraz dzielnica Albaicín zostały wpisane na listę UNESCO. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

7. DZIEŃ. LANJARÓN – NERJA (trasa: ok. 200 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd malowniczą trasą przez pasmo górskie Sierra Nevada. Na trasie wycieczki m.in. LANJARÓN, malownicze uzdrowisko z ruinami zamku, słynące z wód mineralnych. Wizyta w regionie, gdzie dojrzewa najlepsza regionalna szynka – jamón ibérico – i degustacja specjalności regionu. Przejazd do NERJA – jednej z piękniej położonych miejscowości wybrzeża Andaluzji. Podziwianie widoków z otoczonego palmami punktu widokowego Balkon Europy, zawieszonego na cyplu nad Morzem Śródziemnym. Przejazd do pobliskich Cueva de Nerja, zespołu jaskiń ze wspaniałymi stalaktytami, stalagmitami i malowidłami naskalnymi. Przejazd do hotelu na wybrzeżu, zakwaterowanie. W miarę możliwości – czas wolny na wypoczynek na plaży. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

8. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykwaterowanie. Czas wolny (zależnie od godziny wylotu), transfer na lotnisko i wylot do Polski. Dla osób, które przedłużają pobyt o tygodniowy wypoczynek: śniadanie, wykwaterowanie, transfer do wybranego hotelu.

7 noclegów w hotelach***; 2-os. pokoje (możliwość 1 dostawki) z łazienkami • wyżywienie: 7 śniadań i 7 kolacji (bufet lub serwowane) zgodnie z programem • przelot • przejazd autokarem • opieka pilota • ubezpieczenie KL i NW

 1. Obowiązkowa dopłata do usługi Rozkład Premium (dot. wybranych rozkładów lotów): 60 PLN/os.
 2. Obowiązkowe opłaty na miejscu: bilety wstępu, lokalni przewodnicy, tour guide, degustacje w 5. i 7. dniu: ok. 170 EUR.
 3. Opłaty fakultatywne: wieczór flamenco: ok. 46 EUR, wymagane min. 15 osób; objazd Gibraltaru: ok. 40 EUR; rejs statkiem po rzece Gwadalkiwir: ok. 20 EUR, wymagane min. 15 osób.
 4. W poniedziałki, święta państwowe oraz lokalne niektóre obiekty muzealne są zamknięte.
 5. W związku z wymaganą wcześniejszą rezerwacją biletów do Alhambry, nie ma gwarancji wejścia do obiektów pałacowych. W wyjątkowych sytuacjach nastąpi tylko zwiedzanie ogrodów Generalife, różnica w cenie biletów zostanie wówczas zwrócona.
 6. W terminie: 30.12.2018: 8 noclegów; obowiązkowa dopłata do kolacji sylwestrowej z muzyką: ok. 60 EUR/os. (płatne na miejscu), dania w formie bufetu (piwo, wino i napoje bezalkoholowe w cenie).
5,3 / 6
98% klientów wystawiło opinię dobrą lub bardzo dobrą

Klienci doceniają:

 • Program wycieczki/trasę
 • Komfort podróży
 • Standard autokaru
Informacje o regionie

Hiszpania

Zielone wzgórza, smaczna kuchnia i bogata historia. Fenomen popularnej Hiszpanii, to nie tylko flamenco, kastaniety czy paella, to także słoneczna, pełna zabytków Andaluzja, miasto Gaudiego, Picassa i Miro – Barcelona i Madryt ze słynnym na całym świecie muzeum Prado. Zobacz to wszystko razem z nami!

PLAN WYCIECZKI
1. DZIEŃ.
Zbiórka uczestników na lotnisku. Przelot do Malagi. Transfer do hotelu, zakwaterowanie. Czas wolny (zależnie od godziny przylotu). Kolacja i nocleg.
2. DZIEŃ. MALAGA – MIJAS – RONDA (trasa: ok. 220 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do MALAGI, jednego z najstarszych miast portowych w basenie Morza Śródziemnego. Spacer eleganckimi uliczkami pełnymi tradycyjnych barów tapas i kawiarni do XVI-wiecznej katedry, domu narodzin Pabla Picassa oraz olbrzymiej arabskiej fortecy Alcazaba, siedziby mauretańskich władców z IX w. Przejazd do MIJAS, malowniczego miasteczka typu pueblo blanco, zwanego klejnotem Costa del Sol. Mijas pełne jest urokliwych zakątków, a rolę taksówek odgrywają tu osiołki. Po południu przejazd do położonej wśród dziewiczych wzgórz RONDY, jednego z najstarszych miasteczek Hiszpanii. Zwiedzanie Plaza de Toros, jednej z najstarszych aren corridy. Spacer po mauretańskiej starówce: widowiskowy XVIII-wieczny Nowy Most, z którego rozpościera się imponujący widok na 130-metrową przepaść wąwozu Tag, w którym przepływa rzeka Guadalevín, Plaza Duquesa de Parcent – najbardziej malowniczy plac miasta z ratuszem, Casa de San Juan Bosco, XIV­­-­wieczny pałac Mondragón, znany także jako pałac markiza Villasierra. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.
3. DZIEŃ. GIBRALTAR – KADYKS (trasa: ok. 280 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do GIBRALTARU, enklawy brytyjskiej na Półwyspie Iberyjskim, półwyspu o długości zaledwie 6 km. Fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): przejazd do punktu widokowego Punta de Europa, skąd rozciąga się wspaniały widok na Cieśninę Gibraltarską i góry Atlas na kontynencie afrykańskim, gdzie znajduje się pomnik upamiętniający tragiczną śmierć generała Władysława Sikorskiego, przejazd przez rezerwat przyrody z 600 gatunkami flory do Groty św. Michała, wjazd na Skałę Gibraltarską, gdzie można zobaczyć małpki bezogonowe, które według legendy są gwarancją angielskiego panowania nad skałą. Czas wolny na zakupy (na Gibraltarze obowiązuje strefa wolnocłowa). Przejazd do KADYKSU, niemal ze wszystkich stron otoczonego wodami zatoki, uchodzącego za najstarsze miasto w tej części Europy (ponad 3 tys. lat). Spacer po mieście: stary port, piękna promenada Alameda Apodoca z nabrzeżnymi fortyfikacjami i Parque Genovés, Plaza de España, kościół Nuestra Señora del Carmen, starówka pełna wąskich uliczek. Przejazd przez obrzeża Jerez de la Frontera. Miasto jest stolicą sherry, hiszpańskiej brandy i tańczących koni. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.
4. DZIEŃ. SEWILLA (trasa: ok. 120 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie. Całodzienne zwiedzanie stolicy Andaluzji – SEWILLI, miasta Carmen, Don Juana i Figara. Sewilla, największe miasto hiszpańskiego południa, to jedno z najpiękniejszych miast Hiszpanii, którego zabytkowy zespół jest wpisany na listę UNESCO. Panoramiczny objazd miasta. Postój przy Placu Hiszpańskim – kompleksie pałacowo-ogrodowym z ceramicznymi dekoracjami, będącym wizytówką miasta. Spacer starą żydowską dzielnicą Santa Cruz, pełną malowniczych zaułków. Zwiedzanie XV-wiecznego Domu Piłata, będącego przykładem pałacu andaluzyjskiego, bazylika Macarena, gdzie znajduje się figura Madonny płaczącej diamentami. Zwiedzanie wzniesionej na miejscu dawnego meczetu XV-wiecznej katedry Najświętszej Marii Panny – największego i jednego z najwspanialszych gotyckich kościołów na świecie, w którym znajduje się m.in. kaplica z grobowcem Krzysztofa Kolumba. Wejście na wieżę Giralda, pozostałość po zabudowaniach meczetu, skąd rozpościera się zachwycająca panorama miasta. Wizyta w Alkazarze, dawnym pałacu królewskim, który jest doskonałym przykładem architektury w stylu mudéjar z pięknymi ogrodami, bogato zdobionymi salami i oryginalnymi ornamentami. Czas wolny w ogrodach. Fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): rejs statkiem po rzece Gwadalkiwir. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.
5. DZIEŃ. KORDOBA (trasa: ok. 350 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do KORDOBY, która została wpisana na listę UNESCO. Zwiedzanie: budowany od VIII w. Wielki Meczet – największy na Półwyspie Iberyjskim, w czasach kalifatu największe centrum duchowe, dziś zachwycający architekturą i połączeniem z chrześcijańską katedrą. Spacer po starówce, wąskich uliczkach żydowskiej dzielnicy Juderia z jedną z trzech zachowanych w Hiszpanii synagog z XIV w., pomnik Majmonidesa, Kwiatowa Uliczka. Następnie zwiedzanie Alcazar de los Reyes Cristianos – letniej rezydencji rodziny królewskiej, wzniesionej nad rzeką Gwadalkiwir, z przepięknym rzymskim mostem Puente Romano. Wizyta w Muzeum Kultury Oliwy. Poznanie sposobu upraw drzewek oliwnych, a także tłoczenia i produkcji oliwy z oliwek (degustacja oliwy). Przejazd w okolice Granady, zakwaterowanie w hotelu, kolacja. Fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): udział w wieczorze tańca flamenco. Powrót do hotelu, nocleg.
6. DZIEŃ. GRANADA (trasa: ok. 30 km)
Śniadanie. Zwiedzanie GRANADY, perły Andaluzji, położonej u podnóża pasma Sierra Nevada, miasta znanego jako ostatni bastion Maurów. Zwiedzanie ogromnego, romantycznego zespołu pałacowo-ogrodowego Alhambry, jednego z najwspanialszych zabytków Hiszpanii, pomnika architektury arabskiej w Europie Zachodniej, przywodzącego na myśl baśnie tysiąca i jednej nocy. Spacer po ogrodach Generalife i zabudowaniach Alhambry – galeriach pałacowych i słynnych dziedzińcach. Spacer po Albaicín, najstarszej dzielnicy miasta i największej mauretańskiej dzielnicy Hiszpanii, pełnej wąskich uliczek, które zachowały orientalny charakter. Czas wolny w punkcie widokowym, skąd rozpościera się malownicza panorama warownej Alhambry. Zwiedzanie renesansowej katedry Santa María de la Encarnación i przylegającej do niej Capilla Real – późnogotyckiej kaplicy grobowej Królów Katolickich. Alhambra, ogrody Generalife oraz dzielnica Albaicín zostały wpisane na listę UNESCO. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.
7. DZIEŃ. LANJARÓN – NERJA (trasa: ok. 200 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd malowniczą trasą przez pasmo górskie Sierra Nevada. Na trasie wycieczki m.in. LANJARÓN, malownicze uzdrowisko z ruinami zamku, słynące z wód mineralnych. Wizyta w regionie, gdzie dojrzewa najlepsza regionalna szynka – jamón ibérico – i degustacja specjalności regionu. Przejazd do NERJA – jednej z piękniej położonych miejscowości wybrzeża Andaluzji. Podziwianie widoków z otoczonego palmami punktu widokowego Balkon Europy, zawieszonego na cyplu nad Morzem Śródziemnym. Przejazd do pobliskich Cueva de Nerja, zespołu jaskiń ze wspaniałymi stalaktytami, stalagmitami i malowidłami naskalnymi. Przejazd do hotelu na wybrzeżu, zakwaterowanie. W miarę możliwości – czas wolny na wypoczynek na plaży. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.
8. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykwaterowanie. Czas wolny (zależnie od godziny wylotu), transfer na lotnisko i wylot do Polski. Dla osób, które przedłużają pobyt o tygodniowy wypoczynek: śniadanie, wykwaterowanie, transfer do wybranego hotelu.

ŚWIADCZENIA: 7 noclegów w hotelach***; 2-os. pokoje (możliwość 1 dostawki) z łazienkami • wyżywienie: 7 śniadań i 7 kolacji (bufet lub serwowane) zgodnie z programem • przelot • przejazd autokarem • opieka pilota • ubezpieczenie KL i NW

UWAGI:
 1. Obowiązkowa dopłata do usługi Rozkład Premium (dot. wybranych rozkładów lotów): 60 PLN/os.
 2. Obowiązkowe opłaty na miejscu: bilety wstępu, lokalni przewodnicy, tour guide, degustacje w 5. i 7. dniu: ok. 170 EUR.
 3. Opłaty fakultatywne: wieczór flamenco: ok. 46 EUR, wymagane min. 15 osób; objazd Gibraltaru: ok. 40 EUR; rejs statkiem po rzece Gwadalkiwir: ok. 20 EUR, wymagane min. 15 osób.
 4. W poniedziałki, święta państwowe oraz lokalne niektóre obiekty muzealne są zamknięte.
 5. W związku z wymaganą wcześniejszą rezerwacją biletów do Alhambry, nie ma gwarancji wejścia do obiektów pałacowych. W wyjątkowych sytuacjach nastąpi tylko zwiedzanie ogrodów Generalife, różnica w cenie biletów zostanie wówczas zwrócona.
 6. W terminie: 30.12.2018: 8 noclegów; obowiązkowa dopłata do kolacji sylwestrowej z muzyką: ok. 60 EUR/os. (płatne na miejscu), dania w formie bufetu (piwo, wino i napoje bezalkoholowe w cenie).
Opis hotelu

Hotel Bali Hiszpania \ Costa del Sol

POŁOŻENIE: ok. 700 m od centrum nadmorskiej miejscowości BENALMADENA, sklepy i restauracje ok. 50 m od hotelu, ok. 700 m od portu Puerto Marina, ok. 2 km od centrum Torremolinos, ok. 2,5 km od parku rozrywki Tivoli; ok. 10 km od lotniska w Maladze, ok. 128 km od lotniska w Granadzie; przystanek autobusowy ok. 300 m od hotelu (Torremolinos, Malaga, Fuengirola, Marbella, Estepona, Gibraltar – ok. 1,2-15 EUR).

PLAŻA: Benalmadena, publiczna, piaszczysta, ciemny piasek, łagodne zejście do morza, ok. 300 m od hotelu, przejście przez ulicę i nadmorską promenadę, parasole i leżaki płatne (ok. 14 EUR/komplet).

HOTEL: trzygwiazdkowy, zadbany, składa się z 3 budynków, najnowsza część zbudowana w 2003 r., regularnie odnawiany, 436 pokoi, do 8 pięter, 6 wind, przestronne i eleganckie lobby, całodobowa recepcja, restauracja – dania w formie bufetu, kuchnia międzynarodowa, show-cooking, wieczory tematyczne, dostępne foteliki i menu dla dzieci, dania wegetariańskie, 2 bary, w tym 1 przy basenie (czynny: lipiec-sierpień); kiosk z gazetami; taras z widokiem na ogród, basen i morze, ogród, bezpłatny internet bezprzewodowy przy recepcji i w barze; za opłatą: punkt internetowy w recepcji (ok. 1 EUR/10 min), wypożyczalnia samochodów; akceptowane karty kredytowe: Visa, MasterCard, American Express, Diners Club.

POKÓJ:standardowy: 2-os. (możliwość 1 lub 2 dostawek), ok. 17 m², zadbany, centralna klimatyzacja z możliwością indywidualnej regulacji, łazienka (wanna lub prysznic, wc), telewizja satelitarna, telefon, sejf (płatny: ok. 2 EUR/dzień, depozyt ok. 20 EUR); bezpłatne łóżeczko dla dziecka do 2 lat; balkon (stolik i krzesełka); widok na morze za dopłatą.

SPORT I ROZRYWKA: basen, nieregularny kształt, słodka woda, ok. 285 m², gł. 2,2 m, brodzik dla dzieci, słodka woda, ok. 32 m², gł. 0,4 m, wodny plac zabaw, basen, słodka woda, ok. 175 m², gł. 1,8 m, brodzik dla dzieci, słodka woda, ok. 46 m², przy basenach bezpłatne parasole i leżaki; water polo; pokój i plac zabaw dla dzieci, animacje dla dorosłych i dzieci, muzyka na żywo; za opłatą: bilard, sala gier, tenis stołowy.

ALL INCLUSIVE (za dopłatą): śniadanie (8.00-10.30), obiad (13.00­-15.00), kolacja (18.30-21.00) w formie bufetu w restauracji; przekąski między posiłkami głównymi (10.30-23.00); napoje bezalkoholowe i lokalne napoje alkoholowe (10.30-23.00); wymagane noszenie opasek all inclusive.

KONTAKT: 0034/952441940, www.medplaya.com

GRATIS:
 • Wi-Fi

 

Podane w ofercie godziny serwowania posiłków oraz funkcjonowanie poszczególnych elementów infrastruktury hotelowej mogą ulegać nieznacznym zmianom ze względu na sezonowość, warunki pogodowe, prośby Gości lub siły wyższe, na które hotelarz nie będzie miał wpływu.

 

Położenie na mapie
Opinie klientów
5,3 / 6
Ogólna ocena
z 1245 opinii
98%
klientów wystawiło opinię dobrą lub bardzo dobrą
98%
klientów wystawiło opinię dobrą lub bardzo dobrą

Klienci doceniają m.in:

 • Program wycieczki/trasę
 • Komfort podróży
 • Standard autokaru
6 / 6
41-50 lat, z partnerem/ką listopad 2018
brak opisu rozwiń
brak opisu
 • 6
 • 5
 • 5
 • 5
 • 6
zwiń
5 / 6
50+ lat, z partnerem/ką październik 2018
Wyjazd bardzo udany . Program wycieczki w pełni spełnił moje oczekiwania , był bardzo intensywny i obejmował wszystkie istotne miejsca dla Andaluzji . Standard hoteli jak na objazdówkę całkiem (...) rozwiń
Wyjazd bardzo udany . Program wycieczki w pełni spełnił moje oczekiwania , był bardzo intensywny i obejmował wszystkie istotne miejsca dla Andaluzji . Standard hoteli jak na objazdówkę całkiem przyzwoity . Wyżywienie też na niezłym poziomie . Co można poprawić 1. więcej czasu na indywidualne zwiedzanie w obiektach tak jak było to w Sewilli gdzie mogliśmy swobodnie sycić się atmosferą Alkazar . Natomiast brakowało mi tego w Granadzie w Alhambrze gdzie nie można się było cieszyć atmosferą tego miejsca . 2. Brak urozmaicenia podróży autobusem . Puszczanie filmów związanych z miejscem które zwiedzamy , czy muzyki związanej z regionem pozostawiał niedosyt . Jazda w ciszy tylko z komentarzem to za mało . 3. Można urozmaicić informację o kulturę , czy życie współczesne mieszkańców regionu .
 • 6
 • 4
 • 4
 • 6
 • 5
zwiń
6 / 6
50+ lat, z partnerem/ką październik 2018
Wycieczka spełniła moje oczekiwania, polecam.Skróciłabym ją o jeden dzień - zwiedzanie Kadyksu. rozwiń
Wycieczka spełniła moje oczekiwania, polecam.Skróciłabym ją o jeden dzień - zwiedzanie Kadyksu.
 • 5
 • 5
 • 6
 • 6
 • 6
zwiń
5 / 6
31-40 lat, z partnerem/ką październik 2018
brak opisu rozwiń
brak opisu
 • 6
 • 5
 • 4
 • 5
 • 5
zwiń
5 / 6
50+ lat, z partnerem/ką październik 2018
brak opisu rozwiń
brak opisu
 • 6
 • 4
 • 5
 • 5
 • 5
zwiń
6 / 6
50+ lat, z partnerem/ką październik 2018
brak opisu rozwiń
brak opisu
 • 6
 • 4
 • 5
 • 6
 • 6
zwiń
4 / 6
41-50 lat, ze znajomymi październik 2018
brak opisu rozwiń
brak opisu
 • 5
 • 4
 • 5
 • 5
 • 5
zwiń
6 / 6
41-50 lat, sam/a październik 2018
Wycieczka dobrze zorganizowanawana, sprawnie zrealizowana, daje możliwość zwiedzenia najważniejszych miejsc i zabytków Andaluzji (oraz Gibraltaru), posmakowania tamtejszej kuchni, wina, oliwy. (...) rozwiń
Wycieczka dobrze zorganizowanawana, sprawnie zrealizowana, daje możliwość zwiedzenia najważniejszych miejsc i zabytków Andaluzji (oraz Gibraltaru), posmakowania tamtejszej kuchni, wina, oliwy. Trudno znaleźć słabe punkty wyjazdu.
 • 6
 • 6
 • 5
 • 5
 • 5
zwiń
6 / 6
50+ lat, z partnerem/ką październik 2018
brak opisu rozwiń
brak opisu
 • 6
 • 6
 • 5
 • 4
 • 4
zwiń
6 / 6
50+ lat, z partnerem/ką październik 2018
Wycieczki objazdowe z Itaką to najlepszy sposób na poznanie wybranego regionu, jego zabytków, kultury, historii a także kuchni. Profesjonalna obsługa przewodnika, pani Violety połączona z (...) rozwiń
Wycieczki objazdowe z Itaką to najlepszy sposób na poznanie wybranego regionu, jego zabytków, kultury, historii a także kuchni. Profesjonalna obsługa przewodnika, pani Violety połączona z perfekcyjną organizacją hoteli, przejazdów oraz programu zwiedzania dają nam komfort i spokój podróżowania.
 • 6
 • 5
 • 5
 • 5
 • 5
zwiń
5 / 6
41-50 lat, sam/a październik 2018
Wycieczka ciekawa, dobrze zaplanowana, przewodniczka kompetentna z dużą wiedzą rozwiń
Wycieczka ciekawa, dobrze zaplanowana, przewodniczka kompetentna z dużą wiedzą
 • 5
 • 4
 • 5
 • 5
 • 4
zwiń
5 / 6
50+ lat, z partnerem/ką październik 2018
Jesteśmy zadowoleni z wyjazdu. Najbardziej pozytywnie oceniamy program wycieczki - spełnił nasze oczekiwania i wyobrażenia. Wycieczka mikrobusami po Gibraltarze powinna być wliczona w cenę całej (...) rozwiń
Jesteśmy zadowoleni z wyjazdu. Najbardziej pozytywnie oceniamy program wycieczki - spełnił nasze oczekiwania i wyobrażenia. Wycieczka mikrobusami po Gibraltarze powinna być wliczona w cenę całej wycieczki.Zastanawialiśmy się, czy skorzystać z tego objazdu - na szczęście skorzystaliśmy.Potem doszliśmy do wniosku, że bez tego objazdu wizyta na Gibraltarze straciłaby jakikolwiek sens. Nie skorzystaliśmy z wieczoru flamenco - jest zbyt drogi w stosunku do tego, co się oferuje. Słyszałam wiele negatywnych opinii wśród uczestników. Hotele czyste, przyzwoite. Wyżywienie mało urozmaicone.Lekkim szokiem był dla mnie całkowity brak warzyw na śniadaniu. Pilotka, pani Wioletta sympatyczna, kompetentna, z dużą wiedzą. Ogólnie wycieczka zostawiła w nas pozytywne wspomnienia i mam nadzieję, że wyruszymy z Itaką w jakieś nowe ciekawe rejony świata.Barbara
 • 6
 • 4
 • 3
 • 5
 • 5
zwiń
6 / 6
26-30 lat, z partnerem/ką wrzesień 2018
Zobaczyliśmy bardzo dużo ciekawych miejsc, do których na własną rękę prawdopodobnie byśmy nie dotarli. Pani Wioletta posiada ogromną wiedzę. Plusem były odbiorniki z słuchawkami, choć trzeba (...) rozwiń
Zobaczyliśmy bardzo dużo ciekawych miejsc, do których na własną rękę prawdopodobnie byśmy nie dotarli. Pani Wioletta posiada ogromną wiedzę. Plusem były odbiorniki z słuchawkami, choć trzeba było się trzymać w odległości mnniejszej niż 20-30 metrów żeby nie traciły łączności. Warunki w hotelach na trasie ok. Jedzenie bardzo dobre. Podsumowując polecamy wycieczkę.
 • 6
 • 5
 • 6
 • 6
 • 6
zwiń
6 / 6
50+ lat, z partnerem/ką wrzesień 2018
Jednym słowem: POLECAM. Ocena: +4. Opisy i wyjaśnienia poniżej. Andaluzja jest piękna, a o jej historii nie mówi się u nas wiele. Jeżeli jesteś ciekawy świata - poznawania nowych miejsc w (...) rozwiń
Jednym słowem: POLECAM. Ocena: +4. Opisy i wyjaśnienia poniżej. Andaluzja jest piękna, a o jej historii nie mówi się u nas wiele. Jeżeli jesteś ciekawy świata - poznawania nowych miejsc w bliskim i przepięknym kawałku Europy, w którym cuda natury przeplatają się z geniuszem i wielkością ludzkich konstrukcji niewątpliwie warto wybrać się na wycieczkę "W rytmie flamenco". Przygotuj się na: - Intensywny program (nie ma wiele czasu dla siebie na odpoczynek, ale bardzo dużo zwiedzania) - Dość dużo czasu w autokarze - Codziennie w innym miejscu (choć dwa razy po dwie noce pod rząd są w jednym hotelu) - Wiele ciekawych atrakcji Wycieczka dla: - Ciekawych świata - Lubiących podróżować - Zdyscyplinowanych (trochę spóźnień i cała wycieczka mogłaby się posypać) - Otwartych na nowe doznania. Wycieczka NIE dla: - Rodzin z dziećmi (no, może ze starszymi nastolatkami, ale jest spore ryzyko, żeby się nudziły) - Osób łatwo się męczących (sporo chodzenia i dużo jazdy codziennie)
 • 6
 • 4
 • 4
 • 5
 • 5
zwiń
5 / 6
50+ lat, sam/a wrzesień 2018
Wycieczka bardzo ciekawa, zróżnicowane atrakcje- piękne miasta, barwne plaże, jaskinie, cudowne ogrody, degustacje. Kompetentna przewodniczka. Jedyny minus - aparaty słuchowe. Niestety połowę (...) rozwiń
Wycieczka bardzo ciekawa, zróżnicowane atrakcje- piękne miasta, barwne plaże, jaskinie, cudowne ogrody, degustacje. Kompetentna przewodniczka. Jedyny minus - aparaty słuchowe. Niestety połowę tego co mówiła przewodniczka nie słyszałam. Wszyscy pchali się bliżej niej, wtedy było lepiej ale jak tylko przystawałam, żeby zrobić zdjęcie przestawałam słyszeć co mówi. Gibraltar jest tak dużą atrakcją, że powinien być włączony do programu. Rejs statkiem i wieczór flamenco można sobie odpuścić.
 • 6
 • 4
 • 4
 • 4
 • 5
zwiń
4 / 6
50+ lat, z partnerem/ką wrzesień 2018
Południowa Hiszpania - piękne miejsca do zwiedzenia i wiele informacji, których nie byłam w stanie usłyszeć. Dlaczego? Ponieważ sprzęt- guide, który otrzymaliśmy na czas wycieczki był fatalny, w (...) rozwiń
Południowa Hiszpania - piękne miejsca do zwiedzenia i wiele informacji, których nie byłam w stanie usłyszeć. Dlaczego? Ponieważ sprzęt- guide, który otrzymaliśmy na czas wycieczki był fatalny, w odległości pow. 3 m od przewodnika, słowa się urywały; przy licznej grupie - ok 50 osób, nie sposób iść tuż przy przewodniku, zwłaszcza po wąskich uliczkach. Także droga ITAKO zainwestuj w lepszy sprzęt, bo wiem,że można, gdyż korzystałam z takich wycieczek u konkurencji i nie było problemów z nasłuchem, tym bardziej, że pobieracie za ten sprzęt 15 EUR od osoby
 • 5
 • 3
 • 3
 • 2
 • 2
zwiń
5 / 6
50+ lat, z partnerem/ką wrzesień 2018
brak opisu rozwiń
brak opisu
 • 6
 • 4
 • 3
 • 4
 • 5
zwiń
3 / 6
41-50 lat, z partnerem/ką wrzesień 2018
DZIEN PIERWSZY FATALNY ,BRAK ZAKWATEROWANIA W HOTELU PO PRZYLOCIE NA LOTNIKO. NIEZGODNOSC Z OPISEM WYCIECZKI, rozwiń
DZIEN PIERWSZY FATALNY ,BRAK ZAKWATEROWANIA W HOTELU PO PRZYLOCIE NA LOTNIKO. NIEZGODNOSC Z OPISEM WYCIECZKI,
 • 5
 • 4
 • 4
 • 5
 • 5
zwiń
5 / 6
50+ lat, z partnerem/ką wrzesień 2018
Wycieczkę oceniam pozytywnie . Organizacja i program dobrze dobrany.Przewodnik bardzo dobry z dużą wiedzą na temat Andaluzji. Bardzo poważna wada to organizacja pierwszego dnia po przylocie . (...) rozwiń
Wycieczkę oceniam pozytywnie . Organizacja i program dobrze dobrany.Przewodnik bardzo dobry z dużą wiedzą na temat Andaluzji. Bardzo poważna wada to organizacja pierwszego dnia po przylocie . Turyści przylatujący porannym lotem po całonocnej podróży nie są zakwaterowywani w żadnym hotelu i pozostawieni są prawie samym sobie bez śniadania i możliwości odpoczynku .( nie jest to sytuacja zbyt komfortowa). Dopiero po przylocie drugiej grupy po południu wszyscy razem jada do hotelu. Wycieczka rozpoczyna się dopiero drugiego dnia .
 • 6
 • 5
 • 4
 • 5
 • 6
zwiń
5 / 6
50+ lat, ze znajomymi wrzesień 2018
Wycieczka "W rytmie flamenco" jak najbardziej udana i ogólna ocena nie może być inna jak pozytywna. Zdecydowanie polecam ten wyjazd. rozwiń
Wycieczka "W rytmie flamenco" jak najbardziej udana i ogólna ocena nie może być inna jak pozytywna. Zdecydowanie polecam ten wyjazd.
 • 5
 • 4
 • 4
 • 5
 • 5
zwiń
5 / 6
50+ lat, sam/a wrzesień 2018
Była to moja czwarta wycieczka objazdowa z Itaką i po raz czwarty bardzo pozytywne wrażenia. Andaluzja okazała się przepięknym i ciekawym regionem z oszałamiającą roślinnością. Dobrym (...) rozwiń
Była to moja czwarta wycieczka objazdowa z Itaką i po raz czwarty bardzo pozytywne wrażenia. Andaluzja okazała się przepięknym i ciekawym regionem z oszałamiającą roślinnością. Dobrym rozwiązaniem były dwudniowe noclegi w tym samym hotelu.Program bardzo ciekawy a pilot P.Marcin kompetentny aczkolwiek nie zawszy uprzejmy.Świetnie dobrani przewodnicy lokalni o dużej kulturze osobistej w Sewilli P.Monika a w Granadzie P.Yael byłam nimi zachwycona. Negatywne aspekty: minusem była dodatkowo płatna wycieczka po Gibraltarze 40 Euro, powinna być włączona w program podstawowy, natomiast wieczór z flamenco zdecydowanie za drogo 46 Euro. W Maladze zdecydowanie za mało czasu na zwiedzanie tylko spacer po mieście bez wizyty w Muzeum Picassa!!
 • 5
 • 5
 • 6
 • 5
 • 5
zwiń
5 / 6
50+ lat, z partnerem/ką wrzesień 2018
brak opisu rozwiń
brak opisu
 • 5
 • 5
 • 4
 • 5
 • 5
zwiń
5 / 6
50+ lat, z partnerem/ką wrzesień 2018
Wycieczka bardzo interesująca,ogólnie spełniła moje oczekiwania. Zbyt mało czasu wolnego na samodzielne zwiedzanie i zrobienie zdjęć oraz skorzystanie z toalet. rozwiń
Wycieczka bardzo interesująca,ogólnie spełniła moje oczekiwania. Zbyt mało czasu wolnego na samodzielne zwiedzanie i zrobienie zdjęć oraz skorzystanie z toalet.
 • 5
 • 5
 • 5
 • 6
 • 6
zwiń
5 / 6
31-40 lat, z partnerem/ką wrzesień 2018
Program wycieczki bardzo ciekawy,różnorodny. Zaprezentowano najpiękniejsze miejsca Andaluzji i zwrócono uwagę na to, co charakterystyczne w regionie. Wycieczka zupełnie nie była męcząca. (...) rozwiń
Program wycieczki bardzo ciekawy,różnorodny. Zaprezentowano najpiękniejsze miejsca Andaluzji i zwrócono uwagę na to, co charakterystyczne w regionie. Wycieczka zupełnie nie była męcząca. Przejazdy autobusem krótkie, nieuciążliwe. Podpowiedź: polecamy usiąść po prawej stronie autokaru (mniej dokuczliwe słońce i lepsze krajobrazy). Nie brakowało też czasu wolnego (nie licząc Malagi). Nasz przewodnik - Pan Marcin wywiązał się wzorowo z zadania - wiedział wszystko o wszystkim, ciekawie opowiadał o zwiedzanych obiektach, dokładnie opisywał kolejne etapy podróży i informował o aspektach organizacyjnych. Na plus należy także ocenić system przydzielania pokoi i miejsc w autobusie (wg kolejności rezerwacji), co pozwoliło uniknąć wszelkich tarć między uczestnikami wycieczki. Pomimo końcówki września pogoda dopisała - było przyjemnie ciepło, W Sewilli wręcz upalnie. Hotele o przeciętnym standardzie, niestety w większości położone poza granicami miast (problem np. z uzupełnieniem zapasów, wyjściem wieczorem). Niezadowalające wyżywienie, zwłaszcza śniadania, prawie zupełny brak owoców. Zaskoczeniem był także prawie zupełny brak wina do obiadokolacji (lub było za dopłatą), co w "kraju wina" bardzo nas rozczarowało. Dodatkowo, w Kordobie zestawy słuchawkowe były bardzo złej jakości (mały zasięg, ciągły szum/trzaski) - w pozostałych lokalizacjach było OK. Z wycieczek fakultatywnych polecamy Gibraltar (na pozostałych nie byliśmy), głównie ze względu na spotkanie z małpkami :) Sugerowalibyśmy dodanie jednego "wieczorku" z kolacją z tradycyjnymi daniami hiszpańskimi, ponieważ były one w zasadzie dostępne jedynie we własnym zakresie. Także wartościowym byłoby naszym zdaniem przeznaczenie ostatniego dnia na wypoczynek na plaży.
 • 5
 • 3
 • 2
 • 5
 • 5
zwiń
6 / 6
41-50 lat, sam/a wrzesień 2018
Program wycieczki bardzo ciekawy, interesujący i bardzo dobrze zaplanowany. Dobór miejsc do zwiedzania znakomicie dobrany.Najpierw dni o dość intensywnym zwiedzaniu a pod koniec objazdu (...) rozwiń
Program wycieczki bardzo ciekawy, interesujący i bardzo dobrze zaplanowany. Dobór miejsc do zwiedzania znakomicie dobrany.Najpierw dni o dość intensywnym zwiedzaniu a pod koniec objazdu spokojniejsze. Dla mnie osobiście brakowało jedynie zwiedzania muzeum Pabla Picassa. Ale to tylko taka mała uwaga. Urok małych miasteczek, czy starych miast jest niezapomniany. Szkoda tylko że było zbyt mało czasu wolnego aby dłużej delektować się tą atmosferą i klimatem. Jednak z uwagi na dość napięty czasowo program było to niemożliwe...coś za coś. Pan Marcin jako pilot sprawdził się w 200 %. Bardzo dużo opowiadał i przekazywał informacji. Praktycznie od momentu wejścia do autokaru do zakończenia dnia opowiadał o zwiedzanych miejscach, zwyczajach, historii oraz ciekawostkach dotyczących danego regionu i kraju.
 • 6
 • 6
 • 4
 • 6
 • 5
zwiń

Sprawdź cenę

WYCIECZKA
 • Dojazd własny
Cena/os.: 3 379pln Razem Szczegóły ceny 6 788 pln
 • Promocja I...taki HIT! I...taki HIT!

Infolinia

 • callcenter.tel_pl
 • 801 066 777
 • 77 4476 777
 • Infolinie dostępne: pn-pt 8-22 sob-ndz 9-20

Podziel się

Facebook Google+

Dlaczego warto?

 1. Kompletne ceny - nasze ceny nigdy nie zawierają żadnych ukrytych opłat.
 2. Gwarancja ubezpieczeniowa - 300 000 000 PLN
 3. Wygoda — rezerwujesz kiedy chcesz.
arrow-rightarrow-rightclockfacebooktwitter