phone mobile heart logo Flag of Belarus airplane
> >Wyniki Wyszukiwania> >

W rytmie flamenco

Atuty oferty

 • Granada – perła Andaluzji
 • zabytki architektury mauretańskiej
 • malownicze górskie krajobrazy i tętniące życiem południe
 • jedna z najlepiej ocenianych wycieczek
 • degustacja oliwy i szynki jamón ibérico
 • przedłuż wakacje na Costa del Sol

W rytmie flamenco Kod: AGPANDA

Trasa
3 169PLN
Dorośli: 2 śniadania i obiadokolacje Pt 08.06 – Pn 18.06.18 (11 dni)
Itaka

W rytmie flamenco Kod: AGPANDA Hiszpania

Położenie na mapie Trasa

Malaga • Mijas • Ronda • Gibraltar • Kadyks • Sewilla • Kordoba • Granada • Lanjarón • Nerja

W Andaluzji można odnaleźć wszystko to, co kojarzy się z Hiszpanią: flamenco, kastaniety, corridę, białe wioski, piaszczyste plaże i oczywiście hiszpańskie słońce. Każdy zakątek regionu pamięta czasy Wielkiego Kalifatu Zachodniego, dlatego nie brakuje tu zabytków o arabskim charakterze, ale i tych należących do kultury klasycznej Hiszpanii. Proponujemy podróż po najciekawszych miejscach regionu: na trasie słynne zabytki Maurów w Kordobie, Sewilli i Granadzie, pięknie położona Ronda, zabytki z listy UNESCO i małe urokliwe miasteczka. W programie fakultatywnym pokaz flamenco, rejs po rzece Gwadalkiwir i objazd Gibraltaru. Po intensywnym zwiedzaniu proponujemy wypoczynek w hotelu wybranym z bogatej oferty ITAKI. Trasa w Hiszpanii: ok. 1400 km.

Opis oferty

1. DZIEŃ.
Zbiórka uczestników na lotnisku. Przelot do Malagi. Transfer do hotelu. Zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

2. DZIEŃ. MALAGA - MIJAS - RONDA
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do MALAGI, jednego z najstarszych miast portowych w basenie Morza Śródziemnego. Spacer eleganckimi uliczkami pełnymi tradycyjnych barów tapas i kawiarni do XVI-wiecznej katedry, do domu narodzin Pabla Picassa oraz olbrzymiej arabskiej fortecy Alcazaba, siedziby mauretańskich władców z IX w. Wnętrze twierdzy wypełniają dziedzińce, patia i barwne ogrody. Przejazd do MIJAS, malowniczego miasteczka typu pueblo blanco, zwanego klejnotem Costa del Sol. Mijas pełne jest urokliwych zakątków, a rolę taksówek odgrywają tu osiołki. Po południu przejazd do położonej wśród dziewiczych wzgórz RONDY, jednego z najstarszych i najpiękniej położonych miasteczek Hiszpanii. Zwiedzanie Plaza de Toros, jednej z najstarszych aren corridy. Spacer po mauretańskiej starówce: widowiskowy XVIII-wieczny Nowy Most, z którego rozpościera się imponujący widok na 130-metrową przepaść wąwozu Tag, w którym przepływa rzeka Guadalevín, Plaza Duquesa de Parcent – najbardziej malowniczy plac miasta z ratuszem, Casa de San Juan Bosco, XIV­­-­wieczny pałac Mondragón, znany także jako pałac markiza Villasierra. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

3. DZIEŃ. GIBRALTAR - KADYKS
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do GIBRALTARU, enklawy brytyjskiej na Półwyspie Iberyjskim, półwyspu o długości zaledwie 6 km. Fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): przejazd do punktu widokowego Punta de Europa, skąd rozciąga się wspaniały widok na Cieśninę Gibraltarską i góry Atlas na kontynencie afrykańskim, gdzie znajduje się pomnik upamiętniający tragiczną śmierć generała Władysława Sikorskiego, przejazd przez rezerwat przyrody z 600 gatunkami flory do Groty św. Michała, wjazd na Skałę Gibraltarską, gdzie można zobaczyć małpki bezogonowe, które według legendy są gwarancją angielskiego panowania nad skałą. Czas wolny na zakupy (na Gibraltarze obowiązuje strefa wolnocłowa). Przejazd do KADYKSU, nazywanego "małą Hawaną", niemal ze wszystkich stron otoczonego wodami zatoki, uchodzącego za najstarsze miasto w tej części Europy (ponad 3 tys. lat). Spacer po mieście: stary port, piękna promenada Alameda Apodoca z nabrzeżnymi fortyfikacjami i Parque Genovés, Plaza de España, kościół Nuestra Señora del Carmen, starówka pełna wąskich uliczek. Przejazd przez obrzeża Jerez de la Frontera. Miasto jest stolicą sherry, hiszpańskiej brandy i tańczących koni. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

4. DZIEŃ. SEWILLA
Śniadanie. Wykwaterowanie. Całodzienne zwiedzanie stolicy Andaluzji – SEWILLI, miasta Carmen, Don Juana i Figara. Sewilla, największe miasto hiszpańskiego południa, to jedno z najpiękniejszych miast Hiszpanii, którego zabytkowy zespół jest wpisany na listę UNESCO. Panoramiczny objazd miasta. Postój przy Placu Hiszpańskim – kompleksie pałacowo-ogrodowym z ceramicznymi dekoracjami, będącym wizytówką miasta. Spacer starą żydowską dzielnicą Santa Cruz, pełną malowniczych zaułków. Zwiedzanie XV-wiecznego Domu Piłata, będącego przykładem pałacu andaluzyjskiego, bazylika Macarena, gdzie znajduje się figura Madonny płaczącej diamentami. Zwiedzanie wzniesionej na miejscu dawnego meczetu XV-wiecznej katedry Najświętszej Marii Panny – największego i jednego z najwspanialszych gotyckich kościołów na świecie, w którym znajduje się m.in. kaplica z grobowcem Krzysztofa Kolumba. Wejście na wieżę Giralda, pozostałość po zabudowaniach meczetu, skąd rozpościera się zachwycająca panorama miasta. Wizyta w Alkazarze, dawnym pałacu królewskim, który jest doskonałym przykładem architektury w stylu mudéjar z pięknymi ogrodami, bogato zdobionymi salami i oryginalnymi ornamentami. Czas wolny w ogrodach. Fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): rejs statkiem po rzece Gwadalkiwir. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

5. DZIEŃ. KORDOBA
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do KORDOBY. Po drodze wizyta w Muzeum Kultury Oliwy. Poznanie sposobu upraw drzewek oliwnych, a także tłoczenia i produkcji oliwy z oliwek (degustacja oliwy). Wizyta w Kordobie, której zabytkowy zespół został wpisany na listę UNESCO. Zwiedzanie: budowany od VIII w. Wielki Meczet – z ponad 800 kolumnami największy na Półwyspie Iberyjskim, w czasach kalifatu największe centrum duchowe, dziś zachwycający architekturą i połączeniem z chrześcijańską katedrą. Spacer po starówce, wąskich uliczkach żydowskiej dzielnicy Juderia z jedną z trzech zachowanych w Hiszpanii synagog z XIV w., pomnik Majmonidesa, Kwiatowa Uliczka. Następnie zwiedzanie Alcazar de los Reyes Cristianos – letniej rezydencji rodziny królewskiej, wzniesionej nad rzeką Gwadalkiwir, z przepięknym rzymskim mostem Puente Romano. Wnętrze królewskiej rezydencji zaskakuje wspaniałymi dziedzińcami, egzotycznymi kwiatami i fontannami. Przejazd w okolice Granady, zakwaterowanie w hotelu, kolacja. Fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): udział w wieczorze tańca flamenco. Powrót do hotelu, nocleg.

6. DZIEŃ. GRANADA
Śniadanie. Zwiedzanie GRANADY, perły Andaluzji, położonej u podnóża pasma Sierra Nevada, miasta znanego jako ostatni bastion Maurów. Zwiedzanie ogromnego, romantycznego zespołu pałacowo-ogrodowego Alhambry, jednego z najwspanialszych zabytków Hiszpanii, pomnika architektury arabskiej w Europie Zachodniej, przywodzącego na myśl baśnie tysiąca i jednej nocy. Spacer po ogrodach Generalife i zabudowaniach Alhambry – galeriach pałacowych i słynnych dziedzińcach. Spacer po Albaicín, najstarszej dzielnicy miasta i największej mauretańskiej dzielnicy Hiszpanii, pełnej wąskich uliczek, które zachowały orientalny charakter. Czas wolny w punkcie widokowym, skąd rozpościera się malownicza panorama warownej Alhambry. Zwiedzanie renesansowej katedry Santa María de la Encarnación i przylegającej do niej Capilla Real – późnogotyckiej kaplicy grobowej Królów Katolickich. Alhambra, ogrody Generalife oraz dzielnica Albaicín zostały wpisane na listę UNESCO. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

7. DZIEŃ. LANJARÓN - NERJA
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd malowniczą trasą przez pasmo górskie Sierra Nevada. Na trasie wycieczki m.in. LANJARÓN, malownicze uzdrowisko z ruinami zamku, słynące z wód mineralnych. Wizyta w regionie, gdzie dojrzewa najlepsza regionalna szynka – jamón ibérico – i degustacja specjalności regionu. Przejazd do NERJI – jednej z piękniej położonych miejscowości wybrzeża Andaluzji. Podziwianie widoków z otoczonego palmami punktu widokowego Balkon Europy, zawieszonego na cyplu nad Morzem Śródziemnym. Zbudowany jest w miejscu dawnej twierdzy, używanej niegdyś do obrony miasta przed piratami. Przejazd do pobliskich Cueva de Nerja, zespołu jaskiń ze wspaniałymi stalaktytami, stalagmitami i malowidłami naskalnymi. Przejazd do hotelu na wybrzeżu, zakwaterowanie. W miarę możliwości – czas wolny na wypoczynek na plaży. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

8. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykwaterowanie. Czas wolny (zależnie od godziny wylotu). Transfer na lotnisko i wylot do Polski. Dla osób, które przedłużają pobyt o tygodniowy wypoczynek: śniadanie, wykwaterowanie, transfer do wybranego hotelu.

7 noclegów w hotelach***; 2-os. pokoje (możliwość 1 dostawki) z łazienkami • wyżywienie: 7 śniadań (kontynentalne), 7 kolacji • przelot • przejazd autokarem • opieka pilota • ubezpieczenie KL i NW

 1. Obowiązkowa dopłata do usługi Rozkład Premium (dot. wybranych rozkładów lotów)/os.: 49 PLN.
 2. Obowiązkowe opłaty na miejscu: bilety wstępu, lokalni przewodnicy, degustacje w 5. I 7. Dniu: ok. 150 EUR.
 3. Opłaty fakultatywne: wieczór flamenco: ok. 45 EUR, wymagane min. 15 osób; objazd Gibraltaru: ok. 38 EUR; rejs statkiem po rzece Gwadalkiwir: ok. 20 EUR, wymagane min. 15 osób.
 4. W poniedziałki, święta państwowe oraz lokalne niektóre obiekty muzealne są zamknięte.
 5. W związku z wymaganą wcześniejszą rezerwacją biletów do Alhambry, nie ma gwarancji wejścia do Pałacu Nasrydów, jeśli wycieczka została wykupiona później niż 8 dni przed planowaną wizytą.
5,3 / 6
98% klientów wystawiło opinię dobrą lub bardzo dobrą

Klienci doceniają:

 • Program wycieczki/trasę
 • Komfort podróży
 • Standard autokaru
Informacje o regionie

Hiszpania

Zielone wzgórza, smaczna kuchnia i bogata historia. Fenomen popularnej Hiszpanii, to nie tylko flamenco, kastaniety czy paella, to także słoneczna, pełna zabytków Andaluzja, miasto Gaudiego, Picassa i Miro – Barcelona i Madryt ze słynnym na całym świecie muzeum Prado. Zobacz to wszystko razem z nami!

PLAN WYCIECZKI
1. DZIEŃ.
Zbiórka uczestników na lotnisku. Przelot do Malagi. Transfer do hotelu. Zakwaterowanie, kolacja, nocleg.
2. DZIEŃ. MALAGA - MIJAS - RONDA
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do MALAGI, jednego z najstarszych miast portowych w basenie Morza Śródziemnego. Spacer eleganckimi uliczkami pełnymi tradycyjnych barów tapas i kawiarni do XVI-wiecznej katedry, do domu narodzin Pabla Picassa oraz olbrzymiej arabskiej fortecy Alcazaba, siedziby mauretańskich władców z IX w. Wnętrze twierdzy wypełniają dziedzińce, patia i barwne ogrody. Przejazd do MIJAS, malowniczego miasteczka typu pueblo blanco, zwanego klejnotem Costa del Sol. Mijas pełne jest urokliwych zakątków, a rolę taksówek odgrywają tu osiołki. Po południu przejazd do położonej wśród dziewiczych wzgórz RONDY, jednego z najstarszych i najpiękniej położonych miasteczek Hiszpanii. Zwiedzanie Plaza de Toros, jednej z najstarszych aren corridy. Spacer po mauretańskiej starówce: widowiskowy XVIII-wieczny Nowy Most, z którego rozpościera się imponujący widok na 130-metrową przepaść wąwozu Tag, w którym przepływa rzeka Guadalevín, Plaza Duquesa de Parcent – najbardziej malowniczy plac miasta z ratuszem, Casa de San Juan Bosco, XIV­­-­wieczny pałac Mondragón, znany także jako pałac markiza Villasierra. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.
3. DZIEŃ. GIBRALTAR - KADYKS
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do GIBRALTARU, enklawy brytyjskiej na Półwyspie Iberyjskim, półwyspu o długości zaledwie 6 km. Fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): przejazd do punktu widokowego Punta de Europa, skąd rozciąga się wspaniały widok na Cieśninę Gibraltarską i góry Atlas na kontynencie afrykańskim, gdzie znajduje się pomnik upamiętniający tragiczną śmierć generała Władysława Sikorskiego, przejazd przez rezerwat przyrody z 600 gatunkami flory do Groty św. Michała, wjazd na Skałę Gibraltarską, gdzie można zobaczyć małpki bezogonowe, które według legendy są gwarancją angielskiego panowania nad skałą. Czas wolny na zakupy (na Gibraltarze obowiązuje strefa wolnocłowa). Przejazd do KADYKSU, nazywanego "małą Hawaną", niemal ze wszystkich stron otoczonego wodami zatoki, uchodzącego za najstarsze miasto w tej części Europy (ponad 3 tys. lat). Spacer po mieście: stary port, piękna promenada Alameda Apodoca z nabrzeżnymi fortyfikacjami i Parque Genovés, Plaza de España, kościół Nuestra Señora del Carmen, starówka pełna wąskich uliczek. Przejazd przez obrzeża Jerez de la Frontera. Miasto jest stolicą sherry, hiszpańskiej brandy i tańczących koni. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.
4. DZIEŃ. SEWILLA
Śniadanie. Wykwaterowanie. Całodzienne zwiedzanie stolicy Andaluzji – SEWILLI, miasta Carmen, Don Juana i Figara. Sewilla, największe miasto hiszpańskiego południa, to jedno z najpiękniejszych miast Hiszpanii, którego zabytkowy zespół jest wpisany na listę UNESCO. Panoramiczny objazd miasta. Postój przy Placu Hiszpańskim – kompleksie pałacowo-ogrodowym z ceramicznymi dekoracjami, będącym wizytówką miasta. Spacer starą żydowską dzielnicą Santa Cruz, pełną malowniczych zaułków. Zwiedzanie XV-wiecznego Domu Piłata, będącego przykładem pałacu andaluzyjskiego, bazylika Macarena, gdzie znajduje się figura Madonny płaczącej diamentami. Zwiedzanie wzniesionej na miejscu dawnego meczetu XV-wiecznej katedry Najświętszej Marii Panny – największego i jednego z najwspanialszych gotyckich kościołów na świecie, w którym znajduje się m.in. kaplica z grobowcem Krzysztofa Kolumba. Wejście na wieżę Giralda, pozostałość po zabudowaniach meczetu, skąd rozpościera się zachwycająca panorama miasta. Wizyta w Alkazarze, dawnym pałacu królewskim, który jest doskonałym przykładem architektury w stylu mudéjar z pięknymi ogrodami, bogato zdobionymi salami i oryginalnymi ornamentami. Czas wolny w ogrodach. Fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): rejs statkiem po rzece Gwadalkiwir. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.
5. DZIEŃ. KORDOBA
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do KORDOBY. Po drodze wizyta w Muzeum Kultury Oliwy. Poznanie sposobu upraw drzewek oliwnych, a także tłoczenia i produkcji oliwy z oliwek (degustacja oliwy). Wizyta w Kordobie, której zabytkowy zespół został wpisany na listę UNESCO. Zwiedzanie: budowany od VIII w. Wielki Meczet – z ponad 800 kolumnami największy na Półwyspie Iberyjskim, w czasach kalifatu największe centrum duchowe, dziś zachwycający architekturą i połączeniem z chrześcijańską katedrą. Spacer po starówce, wąskich uliczkach żydowskiej dzielnicy Juderia z jedną z trzech zachowanych w Hiszpanii synagog z XIV w., pomnik Majmonidesa, Kwiatowa Uliczka. Następnie zwiedzanie Alcazar de los Reyes Cristianos – letniej rezydencji rodziny królewskiej, wzniesionej nad rzeką Gwadalkiwir, z przepięknym rzymskim mostem Puente Romano. Wnętrze królewskiej rezydencji zaskakuje wspaniałymi dziedzińcami, egzotycznymi kwiatami i fontannami. Przejazd w okolice Granady, zakwaterowanie w hotelu, kolacja. Fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): udział w wieczorze tańca flamenco. Powrót do hotelu, nocleg.
6. DZIEŃ. GRANADA
Śniadanie. Zwiedzanie GRANADY, perły Andaluzji, położonej u podnóża pasma Sierra Nevada, miasta znanego jako ostatni bastion Maurów. Zwiedzanie ogromnego, romantycznego zespołu pałacowo-ogrodowego Alhambry, jednego z najwspanialszych zabytków Hiszpanii, pomnika architektury arabskiej w Europie Zachodniej, przywodzącego na myśl baśnie tysiąca i jednej nocy. Spacer po ogrodach Generalife i zabudowaniach Alhambry – galeriach pałacowych i słynnych dziedzińcach. Spacer po Albaicín, najstarszej dzielnicy miasta i największej mauretańskiej dzielnicy Hiszpanii, pełnej wąskich uliczek, które zachowały orientalny charakter. Czas wolny w punkcie widokowym, skąd rozpościera się malownicza panorama warownej Alhambry. Zwiedzanie renesansowej katedry Santa María de la Encarnación i przylegającej do niej Capilla Real – późnogotyckiej kaplicy grobowej Królów Katolickich. Alhambra, ogrody Generalife oraz dzielnica Albaicín zostały wpisane na listę UNESCO. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.
7. DZIEŃ. LANJARÓN - NERJA
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd malowniczą trasą przez pasmo górskie Sierra Nevada. Na trasie wycieczki m.in. LANJARÓN, malownicze uzdrowisko z ruinami zamku, słynące z wód mineralnych. Wizyta w regionie, gdzie dojrzewa najlepsza regionalna szynka – jamón ibérico – i degustacja specjalności regionu. Przejazd do NERJI – jednej z piękniej położonych miejscowości wybrzeża Andaluzji. Podziwianie widoków z otoczonego palmami punktu widokowego Balkon Europy, zawieszonego na cyplu nad Morzem Śródziemnym. Zbudowany jest w miejscu dawnej twierdzy, używanej niegdyś do obrony miasta przed piratami. Przejazd do pobliskich Cueva de Nerja, zespołu jaskiń ze wspaniałymi stalaktytami, stalagmitami i malowidłami naskalnymi. Przejazd do hotelu na wybrzeżu, zakwaterowanie. W miarę możliwości – czas wolny na wypoczynek na plaży. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.
8. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykwaterowanie. Czas wolny (zależnie od godziny wylotu). Transfer na lotnisko i wylot do Polski. Dla osób, które przedłużają pobyt o tygodniowy wypoczynek: śniadanie, wykwaterowanie, transfer do wybranego hotelu.

ŚWIADCZENIA: 7 noclegów w hotelach***; 2-os. pokoje (możliwość 1 dostawki) z łazienkami • wyżywienie: 7 śniadań (kontynentalne), 7 kolacji • przelot • przejazd autokarem • opieka pilota • ubezpieczenie KL i NW

UWAGI:
 1. Obowiązkowa dopłata do usługi Rozkład Premium (dot. wybranych rozkładów lotów)/os.: 49 PLN.
 2. Obowiązkowe opłaty na miejscu: bilety wstępu, lokalni przewodnicy, degustacje w 5. I 7. Dniu: ok. 150 EUR.
 3. Opłaty fakultatywne: wieczór flamenco: ok. 45 EUR, wymagane min. 15 osób; objazd Gibraltaru: ok. 38 EUR; rejs statkiem po rzece Gwadalkiwir: ok. 20 EUR, wymagane min. 15 osób.
 4. W poniedziałki, święta państwowe oraz lokalne niektóre obiekty muzealne są zamknięte.
 5. W związku z wymaganą wcześniejszą rezerwacją biletów do Alhambry, nie ma gwarancji wejścia do Pałacu Nasrydów, jeśli wycieczka została wykupiona później niż 8 dni przed planowaną wizytą.
Opis hotelu

Hotel Balmoral Hiszpania \ Costa del Sol

POŁOŻENIE: ok. 1 km od centrum nadmorskiej miejscowości BENALMADENA, sklepy i restauracje ok. 50 m od hotelu, ok. 900 m od portu Puerto Marina, ok. 3 km od centrum Torremolinos, ok. 2,5 km od parku rozrywki Tivoli; ok. 8 km od lotniska w Maladze, ok. 131 km od lotniska w Granadzie; przystanek autobusowy ok. 50 m od hotelu (Torremolinos, Malaga, Fuengirola, Marbella, Estepona, Gibraltar – ok. 1,2-15 EUR).

PLAŻA: Benalmadena, publiczna, piaszczysta, ciemny piasek, łagodne zejście do morza, ok. 50 m od hotelu, przejście przez ulicę i nadmorską promenadę, parasole i leżaki płatne (ok. 14 EUR/komplet).

HOTEL: dwugwiazdkowy, zadbany, zbudowany w 1970 r., 210 pokoi, 1 budynek, 7 pięter, 3 windy, przestronne lobby, całodobowa recepcja; restauracja – dania w formie bufetu, kuchnia śródziemnomorska i kontynentalna, dostępne foteliki i menu dla dzieci, 2 bary, w tym 1 przy basenie; taras z widokiem na ogród i basen, ogród, bezpłatny internet bezprzewodowy przy recepcji i barze; za opłatą: parking, wypożyczalnia samochodów; akceptowane karty kredytowe: Visa, MasterCard, American Express, Diners Club.

POKÓJ:standardowy: 2-os. (możliwość 1 dostawki), ok. 18 m², zadbany, centralna klimatyzacja z możliwością indywidualnej regulacji, łazienka (wanna lub prysznic, wc), telewizja satelitarna, telefon, sejf (płatny: ok. 2 EUR/dzień, depozyt ok. 20 EUR); bezpłatne łóżeczko dla dziecka do 2 lat; balkon (stolik i krzesełka); widok na morze za dopłatą.

SPORT I ROZRYWKA: basen, nieregularny kształt, słodka woda, ok. 250 m², gł. 2,2 m, brodzik dla dzieci, słodka woda, ok. 30 m², gł. 0,4 m, przy basenach bezpłatne parasole i leżaki; animacje dla dorosłych i dzieci, muzyka na żywo; za opłatą: rzutki, tenis stołowy.

SOFT ALL INCLUSIVE (za dopłatą): śniadanie (7.30­-10.30), obiad (12.45­-15.15), kolacja (19.30­-22.00) w formie bufetu; limitowane: napoje bezalkoholowe, woda i wino do posiłków.

KONTAKT: 0034/952443640, www.medplaya.com

GRATIS:
 • Wi-Fi

 

Podane w ofercie godziny serwowania posiłków oraz funkcjonowanie poszczególnych elementów infrastruktury hotelowej mogą ulegać nieznacznym zmianom ze względu na sezonowość, warunki pogodowe, prośby Gości lub siły wyższe, na które hotelarz nie będzie miał wpływu.

 

Położenie na mapie
Opinie klientów
5,3 / 6
Ogólna ocena
z 969 opinii
98%
klientów wystawiło opinię dobrą lub bardzo dobrą
98%
klientów wystawiło opinię dobrą lub bardzo dobrą

Klienci doceniają m.in:

 • Program wycieczki/trasę
 • Komfort podróży
 • Standard autokaru
4 / 6
31-40 lat, z partnerem/ką listopad 2017
Uważamy z mężem że w Sewilli za długo chodzenia po mieście i za dużo czasu wolnego, powinno być po środku odsapnięcie nad wybrzeżem, za dużo jaskiń, w Giblartarze zamiast jaskini powinien być (...) rozwiń
Uważamy z mężem że w Sewilli za długo chodzenia po mieście i za dużo czasu wolnego, powinno być po środku odsapnięcie nad wybrzeżem, za dużo jaskiń, w Giblartarze zamiast jaskini powinien być wjazd na samą górę. W Kadyksie mało czasu na podziwianie Atlantyku, prawie wcale. Ogólnie bardzo polecamy dla osób z dobrą kondycją.
 • 5
 • 4
 • 4
 • 6
 • 6
 • 5
zwiń
6 / 6
31-40 lat, z partnerem/ką listopad 2017
Swietnie zaplanowana (co do minuty) i bardzo interesujaco zorganizowana wycieczka. Program bardzo bogaty, ale tez bardzo intensywny. Nie sadzilam, ze mozna tyle zobaczyc w ciagu jednego (...) rozwiń
Swietnie zaplanowana (co do minuty) i bardzo interesujaco zorganizowana wycieczka. Program bardzo bogaty, ale tez bardzo intensywny. Nie sadzilam, ze mozna tyle zobaczyc w ciagu jednego tygodnia! Na uwage tutaj zasluguje opieka naszej pani pilotki i przewodniczki- Wioletty, ktora zaimponowala nam swoja gleboka wiedza (poczawszy na roslinnosci i krajobrazach poprzez zwyczaje i kulture i skonczywszy na historii Andaluzji) oraz profesjonalizmem. Najlepszy przewodnik z jakim kiedykolwiek udalo mi sie podrozowac. Bylismi informowani o kazdym kolejnym etapie wlacznie z tym jakiej mozemy sie spodziewac temperatury i jak ewentualnie mozemy sie ubrac odpowiednio do pogody (co bylo bardzo pomocne). Autokar, ktorym podrozowalismy na miejscu byl bardzo wygodny takze moje obawy zwiazane ze zbyt dlugim czasem przebywania w autobusie zostaly szybko rozwiane. W ogole sie nie odczuwa, ze wycieczka zostala zaplanowana na 1400 km na miejscu. Ujrzalam poludnie Hiszpanii zupelnie z innej perspektywy i na pewno powroce 
tam w niedalekiej przyszlosci. Brawo Itaka! Agata
 • 6
 • 6
 • 5
 • 6
 • 6
 • 6
zwiń
6 / 6
20-25 lat, sam/a listopad 2017
Wycieczka bardzo fajna polecam zwłaszcza dla osób które lubią trochę historię jest ścisłe powiązanie między miejscami które się ogląda a konkretnym jednym z najważniejszych (...) rozwiń
Wycieczka bardzo fajna polecam zwłaszcza dla osób które lubią trochę historię jest ścisłe powiązanie między miejscami które się ogląda a konkretnym jednym z najważniejszych okresów w Historii Hiszpanii miłośnicy ładnych widoków też będą zadowoleni. Dobra organizacja może trochę za duże tępo przydałby się jeden dzień w środku wycieczki na jakąś regenerację bez zasuwania, może jeden nocleg w Kadyksie?. Wyżywienie może nie zwalało z nóg ale też nie taki był cel wyprawy.
 • 6
 • 4
 • 3
 • 6
 • 6
 • 5
zwiń
6 / 6
50+ lat, z partnerem/ką listopad 2017
Wycieczka rewelacyjna , standard hoteli - powyżej oczekiwań ; pilotka - świetna ! rozwiń
Wycieczka rewelacyjna , standard hoteli - powyżej oczekiwań ; pilotka - świetna !
 • 6
 • 5
 • 5
 • 5
 • 5
 • 6
zwiń
5 / 6
50+ lat, z partnerem/ką listopad 2017
brak opisu rozwiń
brak opisu
 • 5
 • 5
 • 4
 • 5
 • 5
 • 5
zwiń
5 / 6
26-30 lat, z partnerem/ką listopad 2017
brak opisu rozwiń
brak opisu
 • 6
 • 5
 • 5
 • 5
 • 5
 • 5
zwiń
5 / 6
50+ lat, z partnerem/ką październik 2017
Trasa ciekawa. Ale hotele ze zdziwieniem odnotowałam, że mają 3 gwiazdki. Uczestniczyłam w wycieczce objazdowej po Portugalii gdzie hotele 3 gwiazdkowe biją na głowę te w ofercie W rytmie flamenco. rozwiń
Trasa ciekawa. Ale hotele ze zdziwieniem odnotowałam, że mają 3 gwiazdki. Uczestniczyłam w wycieczce objazdowej po Portugalii gdzie hotele 3 gwiazdkowe biją na głowę te w ofercie W rytmie flamenco.
 • 6
 • 2
 • 3
 • 6
 • 6
 • 3
zwiń
6 / 6
50+ lat, z partnerem/ką październik 2017
brak opisu rozwiń
brak opisu
 • 5
 • 4
 • 5
 • 5
 • 5
 • 5
zwiń
6 / 6
50+ lat, z partnerem/ką październik 2017
Wycieczka wspaniale zorganizowana, ale to chyba dzięki pilotowi P. Magdalenie K.-doskonale przygotowana do funkcji,posiadająca dużą wiedzę na temat Hiszpanii i nie tylko.Potrafiła wybrnąć z (...) rozwiń
Wycieczka wspaniale zorganizowana, ale to chyba dzięki pilotowi P. Magdalenie K.-doskonale przygotowana do funkcji,posiadająca dużą wiedzę na temat Hiszpanii i nie tylko.Potrafiła wybrnąć z każdej trudnej sytuacji.Inne grupy powinny nam zazdrościć takiej przewodniczki.Dzięki pani Magdalenie chyba jeszcze wrócimy do Hiszpanii.
Zaznaczam, że byliśmy już na wielu "objazdówkach".
Pozdrawiamy Panią Magdalenę (Żabkę).
 • 6
 • 3
 • 3
 • 5
 • 5
 • 5
zwiń
4 / 6
50+ lat, z partnerem/ką październik 2017
Bez zastrzeżeń odnosnie programu i przebiegu wycieczki. Pilot Magdalenia - rzeczowa i konkretna. rozwiń
Bez zastrzeżeń odnosnie programu i przebiegu wycieczki. Pilot Magdalenia - rzeczowa i konkretna.
 • 5
 • 4
 • 4
 • 4
 • 4
 • 4
zwiń
6 / 6
50+ lat, sam/a październik 2017
Zdecydowanie pozytywne wrażenia , godna polecenia. Jedyne zastrzeżenia mam do 2-go hotelu, gdzie były serwowane posiłki-to była kompromitacja! Reszta wszystko OK. rozwiń
Zdecydowanie pozytywne wrażenia , godna polecenia. Jedyne zastrzeżenia mam do 2-go hotelu, gdzie były serwowane posiłki-to była kompromitacja! Reszta wszystko OK.
 • 5
 • 3
 • 4
 • 6
 • 6
 • 5
zwiń
6 / 6
50+ lat, z partnerem/ką październik 2017
Wycieczka bardzo dobrze zorganizowana. Program bogaty, dobrze ułożony. Hotele czyste, jedzenie wystarczające. Wielki szacunek dla Pani Magdaleny pilota wycieczki, która widać , że (...) rozwiń
Wycieczka bardzo dobrze zorganizowana. Program bogaty, dobrze ułożony. Hotele czyste, jedzenie wystarczające. Wielki szacunek dla Pani Magdaleny pilota wycieczki, która widać , że swój zawód wykonuje z pasją. Posiada niesamowitą wiedzę którą przekazuje w sposób bardzo komunikatywny i rzeczowy. Posiada również umiejętności organizacyjne. Dbała o uczestników wycieczki aby czuli się bezpiecznie, była zawsze dla nas osobą pomocną w różnych sytuacjach.
 • 6
 • 4
 • 5
 • 5
 • 4
 • 5
zwiń
5 / 6
50+ lat, z partnerem/ką październik 2017
brak opisu rozwiń
brak opisu
 • 5
 • 3
 • 3
 • 4
 • 4
 • 4
zwiń
6 / 6
50+ lat, z partnerem/ką październik 2017
Trasa wycieczki doskonała. W programie powinny jednak być wpisane miejscowości, w których jest przewidziany nocleg, a jakby było to możliwe, także nazwy hoteli. Wtedy każdy uczestnik (...) rozwiń
Trasa wycieczki doskonała. W programie powinny jednak być wpisane miejscowości, w których jest przewidziany nocleg, a jakby było to możliwe, także nazwy hoteli. Wtedy każdy uczestnik mógłby popatrzeć na mapę poszczególnych miejscowości jeszcze przed wyjazdem. Program wycieczki jest bardzo bogaty. Gdy jest tyle atrakcji do zobaczenia trzeba jednak dokonywać wyboru ile czasu poświęcić na te "mniej ważne", aby można było możliwie najdokładniej poznać PERŁY Andaluzji. Miasteczko Mijas jest śliczne, ale Ronda o wiele bardziej interesująca, a czasu na jej zwiedzanie nie było za wiele. Sporą jego część zajmuje oglądanie areny corridy, a przecież przejazd z Mijas do Rondy jest dość długi i męczący. Wspaniale było zobaczyć Skałę Gibraltarską i pomnik gen Sikorskiego. Małpki, no cóż. dla niektórych też są interesujące...Bardzo ciekawym i pięknym miastem okazał się Kadyks. Chciałoby się tam zostać dłużej i nie spieszyć się. I to uczucie powtarzało się później w Sewilli, w Kordobie oraz szczególnie mocno w Granadzie. Najsilniej przeżyte punkty wycieczki to zwiedzanie Wielkiego Meczetu, wieczór flamenco oraz zwiedzanie Alhambry. Pobyt w Kordobie,Sewilli i w Granadzie przyniósł nam wiele głębokich doznań i przyjemności. Za stratę czasu uważam natomiast wizytę w w Muzeum Kultury Oliwy. Natomiast 7.dzień wycieczki, przewidujący pobyty w LANJARÓN i w NERJA był bardziej sympatyczny, zwłaszcza dlatego, że w tym dniu była tam fiesta. Ale lepiej byłoby zostać dłużej w Granadzie. Wycieczka jest dobrze zorganizowana, kierowca świetny, "przewodnicy lokalni" byli użyteczni, szczególnie dobrze zapisał se w mojej pamięci Pan, który opiekował się nami w Rondzie. Pilot wycieczki, Pani Magda starała się przybliżyć nam historię Hiszpanii oraz nauczyć niezbędnych do porozumiewania się słów, a także zapoznać z kuchnia hiszpańską. Uczestnicy wycieczki byli zdyscyplinowani, nie było kłopotów ze spóźnianiem się.
 • 6
 • 5
 • 6
 • 6
 • 6
 • 6
zwiń
6 / 6
50+ lat, z partnerem/ką październik 2017
brak opisu rozwiń
brak opisu
 • 6
 • 5
 • 4
 • 5
 • 4
 • 5
zwiń
5 / 6
50+ lat, z partnerem/ką wrzesień 2017
Program wycieczki atrakcyjny. Niepełne zwiedzanie Alhambry. Brak przedstawiciela Itaki zaraz po wylądowaniu i wyjściu z samolotu na dużym lotnisku, co powodowało dezorientację wielu (...) rozwiń
Program wycieczki atrakcyjny. Niepełne zwiedzanie Alhambry. Brak przedstawiciela Itaki zaraz po wylądowaniu i wyjściu z samolotu na dużym lotnisku, co powodowało dezorientację wielu uczestników ( byli obecni przedstawiciele innych biur). Przedstawiciel był obecny dopiero przy wyjściu z lotniska. Poza niekorzystnym pierwszym wrażeniem, wycieczka udana.
 • 6
 • 5
 • 5
 • 5
 • 4
 • 4
zwiń
6 / 6
50+ lat, z partnerem/ką wrzesień 2017
Program wycieczki bardzo ciekawy. Zobaczyliśmy najważniejsze obiekty w poszczególnych miastach,mogliśmy podziwiać piękną przyrodę, a także spróbować egzotycznych owoców i (...) rozwiń
Program wycieczki bardzo ciekawy. Zobaczyliśmy najważniejsze obiekty w poszczególnych miastach,mogliśmy podziwiać piękną przyrodę, a także spróbować egzotycznych owoców i potraw. Był też czas na odpoczynek. Wycieczkę oceniam jako dobrze zorganizowaną i bardzo dobrze prowadzoną. . Wycieczka bardzo intensywna ale ciekawa. Grupa duża,zdyscyplinowana zainteresowana informacjami przekazywanymi przez Panią Tatiane (pilota wycieczki). Jedzenie dobre, urozmaicone. Jeżeli były drobne mankamenty,to nie warto o nich pisać, bo ogólnie wycieczka bardzo mi się podobała
 • 6
 • 6
 • 6
 • 6
 • 5
 • 6
zwiń
5 / 6
50+ lat, z partnerem/ką wrzesień 2017
Przeważa opinia pozytywna, z zastrzeżeniami jak w punktacji: hotele mogłyby być lepsze, szczególnie w pierwszym i ostatnim dniu. Wiemy (szczególnie po informacji przewodnika)że (...) rozwiń
Przeważa opinia pozytywna, z zastrzeżeniami jak w punktacji: hotele mogłyby być lepsze, szczególnie w pierwszym i ostatnim dniu. Wiemy (szczególnie po informacji przewodnika)że Hiszpanie pierwszy posiłek dnia jadają symboliczny. Nie musi jednak ten zwyczaj obowiązywać nas - szczególnie przed całodziennym zwiedzaniem. Koniecznie trzeba temu zaradzić i śniadanie załatwić sute.
 • 5
 • 2
 • 2
 • 4
 • 4
 • 5
zwiń
6 / 6
41-50 lat, z partnerem/ką wrzesień 2017
brak opisu rozwiń
brak opisu
 • 6
 • 5
 • 5
 • 6
 • 6
 • 6
zwiń
5 / 6
50+ lat, z partnerem/ką wrzesień 2017
brak opisu rozwiń
brak opisu
 • 5
 • 2
 • 3
 • 5
 • 4
 • 4
zwiń
6 / 6
41-50 lat, sam/a wrzesień 2017
Czy warto jechać,jak najbardziej,piękne zabytki,piękna pogoda,świetnie zorganizowana choć grupa liczyła 49 osób nikt się nie spóżniał,bardzo fajna grupa ludzi,jeden mankamet to (...) rozwiń
Czy warto jechać,jak najbardziej,piękne zabytki,piękna pogoda,świetnie zorganizowana choć grupa liczyła 49 osób nikt się nie spóżniał,bardzo fajna grupa ludzi,jeden mankamet to wieczór flamenco,nic nie widziałam za dużo osób było bardzo mała sala ,to jedyny minus,polecam tę wycieczkę z całego serca,jak jechać to tylko z Itaką.
 • 6
 • 5
 • 5
 • 5
 • 5
 • 5
zwiń
5 / 6
50+ lat, z partnerem/ką wrzesień 2017
Wycieczka bardzo ciekawa, przewodniczka trochę za dużo opowiadała o historii obiektów bo i tak ciężko to wszystko zapamiętać ale może inni lubią tyle historii... rozwiń
Wycieczka bardzo ciekawa, przewodniczka trochę za dużo opowiadała o historii obiektów bo i tak ciężko to wszystko zapamiętać ale może inni lubią tyle historii...
 • 6
 • 4
 • 4
 • 5
 • 5
 • 4
zwiń
6 / 6
50+ lat, z partnerem/ką wrzesień 2017
Bardzo nam się wraz z małżonką podobało, super organizacja. Przewodniczka wykazała się ogromną wiedzą i wspaniałym sposobem jej przekazania. Bardzo duże wrażenie zrobił na nas Miguel (miejscowy (...) rozwiń
Bardzo nam się wraz z małżonką podobało, super organizacja. Przewodniczka wykazała się ogromną wiedzą i wspaniałym sposobem jej przekazania. Bardzo duże wrażenie zrobił na nas Miguel (miejscowy przewodnik po Alhambrze). Jedyny zgrzyt na trasie całej wycieczki to pomysł nocnego zwiedzania pałaców w Alhambrze. Bardzo mało było widać na zewnątrz pomieszczeń (widoki okolic pałaców i ogrody oraz szczegóły budowli) a we wnętrzach zakaz robienia zdjęć co uniemożliwiło docenienie finezji wykonania pomieszczeń które były przecież budowane z myślą o ich oświetleniu przez naturalne światło słoneczne (dopiero wtedy można by było docenić cały ich urok). Super wycieczka która w pełni spełniła nasze oczekiwania i jest godna polecenia wszystkim osobom niezależnie od zainteresowań i wieku (przekrój wiekowy naszej wycieczki był od młodzieży do seniorów - 78 lat -)
 • 6
 • 5
 • 6
 • 6
 • 5
 • 6
zwiń
6 / 6
50+ lat, z partnerem/ką wrzesień 2017
Jedna z najlepszych wycieczek objazdowych na jakich byliśmy. Organizacja doskonała. Wrażeń moc. Warto polecać innym. rozwiń
Jedna z najlepszych wycieczek objazdowych na jakich byliśmy. Organizacja doskonała. Wrażeń moc. Warto polecać innym.
 • 6
 • 5
 • 4
 • 4
 • 4
 • 5
zwiń
5 / 6
50+ lat, sam/a wrzesień 2017
Ciekawa wycieczka,ponieważ profesjonalnie opowiedziana przez przewodniczkę panią Magdalenę Kokotkiewicz .Miejsca obejrzane zachwycały oczy i przeniosły w Andaluzyjski klimat.Chętnie (...) rozwiń
Ciekawa wycieczka,ponieważ profesjonalnie opowiedziana przez przewodniczkę panią Magdalenę Kokotkiewicz .Miejsca obejrzane zachwycały oczy i przeniosły w Andaluzyjski klimat.Chętnie powróciłabym tam,żeby powtórzyć piękno tamtejszych zabytków. Udany
 • 5
 • 4
 • 5
 • 5
 • 5
 • 4
zwiń

Sprawdź cenę

WYCIECZKA
 • Dojazd własny
Cena/os.: 3 169pln Razem Szczegóły ceny 6 368 pln
 • Promocja Lato 2018 Lato 2018

Infolinia

 • callcenter.tel_pl
 • 801 066 777
 • 77 4476 777
 • Infolinie dostępne: pn-pt 8-22 sob-ndz 9-20

Podziel się

Facebook Google+

Dlaczego warto?

 1. Kompletne ceny - nasze ceny nigdy nie zawierają żadnych ukrytych opłat.
 2. Gwarancja ubezpieczeniowa - 240 000 000 PLN
 3. Wygoda — rezerwujesz kiedy chcesz.

Bezpieczeństwo

Dane w procesie rezerwacji chronimy i szyfrujemy certyfikatem

Thawte

arrow-rightarrow-rightclockfacebooktwitter