phone mobile heart Biuro Podróży ITAKA Flag of Belarus airplane
> >Wyniki Wyszukiwania> >

W rytmie flamenco

Atuty oferty

 • Żagiel Itaki
 • Granada – perła Andaluzji
 • zabytki architektury mauretańskiej
 • malownicze górskie krajobrazy i tętniące życiem południe
 • degustacja oliwy i szynki jamón ibérico
 • jedna z najlepiej ocenianych wycieczek
 • przedłuż wakacje na Costa del Sol

W rytmie flamenco Kod: AGPANDA

Trasa
3 868PLN
Dorośli: 2 2 posiłki Pn 23.03 – Pn 06.04.20 (15 dni)
Itaka

W rytmie flamenco Kod: AGPANDA Hiszpania

Położenie na mapie Trasa

Malaga • Mijas • Ronda • Gibraltar • Kadyks • Sewilla • Kordoba • Granada • Lanjarón • Nerja

W Andaluzji można odnaleźć wszystko to, co kojarzy się z Hiszpanią: flamenco, kastaniety, corridę, białe wioski, piaszczyste plaże i oczywiście hiszpańskie słońce. Każdy zakątek regionu pamięta czasy Wielkiego Kalifatu Zachodniego, dlatego nie brakuje tu zabytków o arabskim charakterze, ale i tych należących do kultury klasycznej Hiszpanii. Proponujemy podróż po najciekawszych miejscach regionu: na trasie słynne zabytki Maurów w Kordobie, Sewilli i Granadzie, pięknie położona Ronda, zabytki z listy UNESCO i małe urokliwe miasteczka. W programie fakultatywnym pokaz flamenco i objazd Gibraltaru. Po intensywnym zwiedzaniu proponujemy wypoczynek w hotelu wybranym z bogatej oferty ITAKI. Trasa w Hiszpanii: ok. 1200 km. W 2019 r. wycieczka otrzymała ŻAGIEL ITAKI za atrakcyjny program.

ZIMA 18/19
Opis oferty

1. DZIEŃ.
Zbiórka uczestników na lotnisku. Bezpośredni przelot do Malagi. Transfer do hotelu, zakwaterowanie. Czas wolny (zależnie od godziny przylotu). Kolacja i nocleg.

2. DZIEŃ. MALAGA – MIJAS – RONDA (trasa: ok. 220 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do MALAGI, jednego z najstarszych miast portowych w basenie Morza Śródziemnego. Spacer eleganckimi uliczkami pełnymi tradycyjnych barów tapas i kawiarni do XVI-wiecznej katedry, domu narodzin Pabla Picassa oraz olbrzymiej arabskiej fortecy Alcazaba, siedziby mauretańskich władców z IX w. Przejazd do MIJAS, malowniczego miasteczka typu pueblo blanco, zwanego klejnotem Costa del Sol. Mijas pełne jest urokliwych zakątków, a rolę taksówek odgrywają tu osiołki. Po południu przejazd do położonej wśród dziewiczych wzgórz RONDY, jednego z najstarszych miasteczek Hiszpanii. Zwiedzanie Plaza de Toros, jednej z najstarszych aren corridy. Spacer po mauretańskiej starówce: widowiskowy XVIII-wieczny Nowy Most, z którego rozpościera się imponujący widok na 130-metrową przepaść wąwozu Tag, w którym przepływa rzeka Guadalevín, Plaza Duquesa de Parcent – najbardziej malowniczy plac miasta z ratuszem, Casa de San Juan Bosco, XIV­­-­wieczny pałac Mondragón, znany także jako pałac markiza Villasierra. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

3. DZIEŃ. GIBRALTAR – KADYKS (trasa: ok. 280 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do GIBRALTARU, enklawy brytyjskiej na Półwyspie Iberyjskim, półwyspu o długości zaledwie 6 km. Fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): przejazd do punktu widokowego Punta de Europa, skąd rozciąga się wspaniały widok na Cieśninę Gibraltarską i góry Atlas na kontynencie afrykańskim, gdzie znajduje się pomnik upamiętniający tragiczną śmierć generała Władysława Sikorskiego, przejazd przez rezerwat przyrody z 600 gatunkami flory do Groty św. Michała, wjazd na Skałę Gibraltarską, gdzie można zobaczyć małpki bezogonowe, które według legendy są gwarancją angielskiego panowania nad skałą. Czas wolny na zakupy (na Gibraltarze obowiązuje strefa wolnocłowa). Przejazd do KADYKSU, niemal ze wszystkich stron otoczonego wodami zatoki, uchodzącego za najstarsze miasto w tej części Europy (ponad 3 tys. lat). Spacer po mieście: stary port, piękna promenada Alameda Apodoca z nabrzeżnymi fortyfikacjami i Parque Genovés, Plaza de España, kościół Nuestra Señora del Carmen, starówka pełna wąskich uliczek. Przejazd przez obrzeża Jerez de la Frontera. Miasto jest stolicą sherry, hiszpańskiej brandy i tańczących koni. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

4. DZIEŃ. SEWILLA (trasa: ok. 120 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie. Całodzienne zwiedzanie stolicy Andaluzji – SEWILLI, miasta Carmen, Don Juana i Figara. Sewilla, największe miasto hiszpańskiego południa, to jedno z najpiękniejszych miast Hiszpanii, którego zabytkowy zespół jest wpisany na listę UNESCO. Panoramiczny objazd miasta. Postój przy Placu Hiszpańskim – kompleksie pałacowo-ogrodowym z ceramicznymi dekoracjami, będącym wizytówką miasta. Spacer starą żydowską dzielnicą Santa Cruz, pełną malowniczych zaułków. Zwiedzanie XV-wiecznego Domu Piłata, będącego przykładem pałacu andaluzyjskiego, bazylika Macarena, gdzie znajduje się figura Madonny płaczącej diamentami. Zwiedzanie wzniesionej na miejscu dawnego meczetu XV-wiecznej katedry Najświętszej Marii Panny – największego i jednego z najwspanialszych gotyckich kościołów na świecie, w którym znajduje się m.in. kaplica z grobowcem Krzysztofa Kolumba. Wejście na wieżę Giralda, pozostałość po zabudowaniach meczetu, skąd rozpościera się zachwycająca panorama miasta. Wizyta w Alkazarze, dawnym pałacu królewskim, który jest doskonałym przykładem architektury w stylu mudéjar z pięknymi ogrodami, bogato zdobionymi salami i oryginalnymi ornamentami. Czas wolny w ogrodach. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

5. DZIEŃ. KORDOBA (trasa: ok. 350 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do KORDOBY, która została wpisana na listę UNESCO. Zwiedzanie: budowany od VIII w. Wielki Meczet – największy na Półwyspie Iberyjskim, w czasach kalifatu największe centrum duchowe, dziś zachwycający architekturą i połączeniem z chrześcijańską katedrą. Spacer po starówce, wąskich uliczkach żydowskiej dzielnicy Juderia z jedną z trzech zachowanych w Hiszpanii synagog z XIV w., pomnik Majmonidesa, Kwiatowa Uliczka. Następnie zwiedzanie Alcazar de los Reyes Cristianos – letniej rezydencji rodziny królewskiej, wzniesionej nad rzeką Gwadalkiwir, z przepięknym rzymskim mostem Puente Romano. Wizyta w Muzeum Kultury Oliwy. Poznanie sposobu upraw drzewek oliwnych, a także tłoczenia i produkcji oliwy z oliwek (degustacja oliwy). Przejazd w okolice Granady, zakwaterowanie w hotelu, kolacja. Fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): udział w wieczorze tańca flamenco. Powrót do hotelu, nocleg.

6. DZIEŃ. GRANADA (trasa: ok. 30 km)
Śniadanie. Zwiedzanie GRANADY, perły Andaluzji, położonej u podnóża pasma Sierra Nevada, miasta znanego jako ostatni bastion Maurów. Zwiedzanie ogromnego, romantycznego zespołu pałacowo-ogrodowego Alhambry, jednego z najwspanialszych zabytków Hiszpanii, pomnika architektury arabskiej w Europie Zachodniej, przywodzącego na myśl baśnie tysiąca i jednej nocy. Spacer po ogrodach Generalife i zabudowaniach Alhambry – galeriach pałacowych i słynnych dziedzińcach. Spacer po Albaicín, najstarszej dzielnicy miasta i największej mauretańskiej dzielnicy Hiszpanii, pełnej wąskich uliczek, które zachowały orientalny charakter. Czas wolny w punkcie widokowym, skąd rozpościera się malownicza panorama warownej Alhambry. Zwiedzanie renesansowej katedry Santa María de la Encarnación i przylegającej do niej Capilla Real – późnogotyckiej kaplicy grobowej Królów Katolickich. Alhambra, ogrody Generalife oraz dzielnica Albaicín zostały wpisane na listę UNESCO. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

7. DZIEŃ. LANJARÓN – NERJA (trasa: ok. 200 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd malowniczą trasą przez pasmo górskie Sierra Nevada. Na trasie wycieczki m.in. LANJARÓN, malownicze uzdrowisko z ruinami zamku, słynące z wód mineralnych. Wizyta w regionie, gdzie dojrzewa najlepsza regionalna szynka – jamón ibérico – i degustacja specjalności regionu. Przejazd do NERJA – jednej z piękniej położonych miejscowości wybrzeża Andaluzji. Podziwianie widoków z otoczonego palmami punktu widokowego Balkon Europy, zawieszonego na cyplu nad Morzem Śródziemnym. Przejazd do pobliskich Cueva de Nerja, zespołu jaskiń ze wspaniałymi stalaktytami, stalagmitami i malowidłami naskalnymi. Przejazd do hotelu na wybrzeżu, zakwaterowanie. W miarę możliwości – czas wolny na wypoczynek na plaży. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

8. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykwaterowanie. Czas wolny (zależnie od godziny wylotu), transfer na lotnisko i wylot do Polski. Dla osób, które przedłużają pobyt o tygodniowy wypoczynek: śniadanie, wykwaterowanie, transfer do wybranego hotelu.

7 noclegów w hotelach***; 2-os. pokoje (możliwość 1 dostawki) z łazienkami • wyżywienie: 7 śniadań i 7 kolacji (bufet lub serwowane) zgodnie z programem • przelot • przejazd autokarem • opieka pilota • ubezpieczenie KL i NW

 1. Obowiązkowe opłaty na miejscu: bilety wstępu, lokalni przewodnicy, tour guide, degustacje w 5. i 7. dniu: ok. 185 EUR.
 2. Opłaty fakultatywne: wieczór flamenco: ok. 46 EUR, wymagane min. 15 osób; objazd Gibraltaru: ok. 40 EUR; wymagane min. 15 osób.
 3. W poniedziałki, święta państwowe oraz lokalne niektóre obiekty muzealne są zamknięte.
 4. W związku z wymaganą wcześniejszą rezerwacją biletów do Alhambry, nie ma gwarancji wejścia do obiektów pałacowych. W wyjątkowych sytuacjach nastąpi tylko zwiedzanie ogrodów Generalife, różnica w cenie biletów zostanie wówczas zwrócona.
5,3 / 6
98% klientów wystawiło opinię dobrą lub bardzo dobrą

Klienci doceniają:

 • Program wycieczki/trasę
 • Komfort podróży
 • Standard autokaru
Informacje o regionie

Hiszpania

Zielone wzgórza, smaczna kuchnia i bogata historia. Fenomen popularnej Hiszpanii, to nie tylko flamenco, kastaniety czy paella, to także słoneczna, pełna zabytków Andaluzja, miasto Gaudiego, Picassa i Miro – Barcelona i Madryt ze słynnym na całym świecie muzeum Prado. Zobacz to wszystko razem z nami!

PLAN WYCIECZKI
1. DZIEŃ.
Zbiórka uczestników na lotnisku. Bezpośredni przelot do Malagi. Transfer do hotelu, zakwaterowanie. Czas wolny (zależnie od godziny przylotu). Kolacja i nocleg.
2. DZIEŃ. MALAGA – MIJAS – RONDA (trasa: ok. 220 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do MALAGI, jednego z najstarszych miast portowych w basenie Morza Śródziemnego. Spacer eleganckimi uliczkami pełnymi tradycyjnych barów tapas i kawiarni do XVI-wiecznej katedry, domu narodzin Pabla Picassa oraz olbrzymiej arabskiej fortecy Alcazaba, siedziby mauretańskich władców z IX w. Przejazd do MIJAS, malowniczego miasteczka typu pueblo blanco, zwanego klejnotem Costa del Sol. Mijas pełne jest urokliwych zakątków, a rolę taksówek odgrywają tu osiołki. Po południu przejazd do położonej wśród dziewiczych wzgórz RONDY, jednego z najstarszych miasteczek Hiszpanii. Zwiedzanie Plaza de Toros, jednej z najstarszych aren corridy. Spacer po mauretańskiej starówce: widowiskowy XVIII-wieczny Nowy Most, z którego rozpościera się imponujący widok na 130-metrową przepaść wąwozu Tag, w którym przepływa rzeka Guadalevín, Plaza Duquesa de Parcent – najbardziej malowniczy plac miasta z ratuszem, Casa de San Juan Bosco, XIV­­-­wieczny pałac Mondragón, znany także jako pałac markiza Villasierra. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.
3. DZIEŃ. GIBRALTAR – KADYKS (trasa: ok. 280 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do GIBRALTARU, enklawy brytyjskiej na Półwyspie Iberyjskim, półwyspu o długości zaledwie 6 km. Fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): przejazd do punktu widokowego Punta de Europa, skąd rozciąga się wspaniały widok na Cieśninę Gibraltarską i góry Atlas na kontynencie afrykańskim, gdzie znajduje się pomnik upamiętniający tragiczną śmierć generała Władysława Sikorskiego, przejazd przez rezerwat przyrody z 600 gatunkami flory do Groty św. Michała, wjazd na Skałę Gibraltarską, gdzie można zobaczyć małpki bezogonowe, które według legendy są gwarancją angielskiego panowania nad skałą. Czas wolny na zakupy (na Gibraltarze obowiązuje strefa wolnocłowa). Przejazd do KADYKSU, niemal ze wszystkich stron otoczonego wodami zatoki, uchodzącego za najstarsze miasto w tej części Europy (ponad 3 tys. lat). Spacer po mieście: stary port, piękna promenada Alameda Apodoca z nabrzeżnymi fortyfikacjami i Parque Genovés, Plaza de España, kościół Nuestra Señora del Carmen, starówka pełna wąskich uliczek. Przejazd przez obrzeża Jerez de la Frontera. Miasto jest stolicą sherry, hiszpańskiej brandy i tańczących koni. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.
4. DZIEŃ. SEWILLA (trasa: ok. 120 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie. Całodzienne zwiedzanie stolicy Andaluzji – SEWILLI, miasta Carmen, Don Juana i Figara. Sewilla, największe miasto hiszpańskiego południa, to jedno z najpiękniejszych miast Hiszpanii, którego zabytkowy zespół jest wpisany na listę UNESCO. Panoramiczny objazd miasta. Postój przy Placu Hiszpańskim – kompleksie pałacowo-ogrodowym z ceramicznymi dekoracjami, będącym wizytówką miasta. Spacer starą żydowską dzielnicą Santa Cruz, pełną malowniczych zaułków. Zwiedzanie XV-wiecznego Domu Piłata, będącego przykładem pałacu andaluzyjskiego, bazylika Macarena, gdzie znajduje się figura Madonny płaczącej diamentami. Zwiedzanie wzniesionej na miejscu dawnego meczetu XV-wiecznej katedry Najświętszej Marii Panny – największego i jednego z najwspanialszych gotyckich kościołów na świecie, w którym znajduje się m.in. kaplica z grobowcem Krzysztofa Kolumba. Wejście na wieżę Giralda, pozostałość po zabudowaniach meczetu, skąd rozpościera się zachwycająca panorama miasta. Wizyta w Alkazarze, dawnym pałacu królewskim, który jest doskonałym przykładem architektury w stylu mudéjar z pięknymi ogrodami, bogato zdobionymi salami i oryginalnymi ornamentami. Czas wolny w ogrodach. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.
5. DZIEŃ. KORDOBA (trasa: ok. 350 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do KORDOBY, która została wpisana na listę UNESCO. Zwiedzanie: budowany od VIII w. Wielki Meczet – największy na Półwyspie Iberyjskim, w czasach kalifatu największe centrum duchowe, dziś zachwycający architekturą i połączeniem z chrześcijańską katedrą. Spacer po starówce, wąskich uliczkach żydowskiej dzielnicy Juderia z jedną z trzech zachowanych w Hiszpanii synagog z XIV w., pomnik Majmonidesa, Kwiatowa Uliczka. Następnie zwiedzanie Alcazar de los Reyes Cristianos – letniej rezydencji rodziny królewskiej, wzniesionej nad rzeką Gwadalkiwir, z przepięknym rzymskim mostem Puente Romano. Wizyta w Muzeum Kultury Oliwy. Poznanie sposobu upraw drzewek oliwnych, a także tłoczenia i produkcji oliwy z oliwek (degustacja oliwy). Przejazd w okolice Granady, zakwaterowanie w hotelu, kolacja. Fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): udział w wieczorze tańca flamenco. Powrót do hotelu, nocleg.
6. DZIEŃ. GRANADA (trasa: ok. 30 km)
Śniadanie. Zwiedzanie GRANADY, perły Andaluzji, położonej u podnóża pasma Sierra Nevada, miasta znanego jako ostatni bastion Maurów. Zwiedzanie ogromnego, romantycznego zespołu pałacowo-ogrodowego Alhambry, jednego z najwspanialszych zabytków Hiszpanii, pomnika architektury arabskiej w Europie Zachodniej, przywodzącego na myśl baśnie tysiąca i jednej nocy. Spacer po ogrodach Generalife i zabudowaniach Alhambry – galeriach pałacowych i słynnych dziedzińcach. Spacer po Albaicín, najstarszej dzielnicy miasta i największej mauretańskiej dzielnicy Hiszpanii, pełnej wąskich uliczek, które zachowały orientalny charakter. Czas wolny w punkcie widokowym, skąd rozpościera się malownicza panorama warownej Alhambry. Zwiedzanie renesansowej katedry Santa María de la Encarnación i przylegającej do niej Capilla Real – późnogotyckiej kaplicy grobowej Królów Katolickich. Alhambra, ogrody Generalife oraz dzielnica Albaicín zostały wpisane na listę UNESCO. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.
7. DZIEŃ. LANJARÓN – NERJA (trasa: ok. 200 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd malowniczą trasą przez pasmo górskie Sierra Nevada. Na trasie wycieczki m.in. LANJARÓN, malownicze uzdrowisko z ruinami zamku, słynące z wód mineralnych. Wizyta w regionie, gdzie dojrzewa najlepsza regionalna szynka – jamón ibérico – i degustacja specjalności regionu. Przejazd do NERJA – jednej z piękniej położonych miejscowości wybrzeża Andaluzji. Podziwianie widoków z otoczonego palmami punktu widokowego Balkon Europy, zawieszonego na cyplu nad Morzem Śródziemnym. Przejazd do pobliskich Cueva de Nerja, zespołu jaskiń ze wspaniałymi stalaktytami, stalagmitami i malowidłami naskalnymi. Przejazd do hotelu na wybrzeżu, zakwaterowanie. W miarę możliwości – czas wolny na wypoczynek na plaży. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.
8. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykwaterowanie. Czas wolny (zależnie od godziny wylotu), transfer na lotnisko i wylot do Polski. Dla osób, które przedłużają pobyt o tygodniowy wypoczynek: śniadanie, wykwaterowanie, transfer do wybranego hotelu.

ŚWIADCZENIA: 7 noclegów w hotelach***; 2-os. pokoje (możliwość 1 dostawki) z łazienkami • wyżywienie: 7 śniadań i 7 kolacji (bufet lub serwowane) zgodnie z programem • przelot • przejazd autokarem • opieka pilota • ubezpieczenie KL i NW

UWAGI:
 1. Obowiązkowe opłaty na miejscu: bilety wstępu, lokalni przewodnicy, tour guide, degustacje w 5. i 7. dniu: ok. 185 EUR.
 2. Opłaty fakultatywne: wieczór flamenco: ok. 46 EUR, wymagane min. 15 osób; objazd Gibraltaru: ok. 40 EUR; wymagane min. 15 osób.
 3. W poniedziałki, święta państwowe oraz lokalne niektóre obiekty muzealne są zamknięte.
 4. W związku z wymaganą wcześniejszą rezerwacją biletów do Alhambry, nie ma gwarancji wejścia do obiektów pałacowych. W wyjątkowych sytuacjach nastąpi tylko zwiedzanie ogrodów Generalife, różnica w cenie biletów zostanie wówczas zwrócona.
Opis hotelu

Hotel VIK Gran Costa Del Sol Hiszpania \ Costa del Sol

POŁOŻENIE: ok. 500 m od centrum nadmorskiej miejscowości LA CALA DE MIJAS, sklepy i restauracje ok. 1 km od hotelu, ok. 8 km od aquaparku Mijas, ok. 8 km od Zoo Fuengirola; ok. 37 km od lotniska w Maladze, ok. 149 km od lotniska w Granadzie; przystanek autobusowy ok. 500 m od hotelu (ok. 3 EUR/Torremolinos, Malaga).

PLAŻA: La Butibamba, publiczna, piaszczysta, bezpośrednio przy hotelu, długość ok. 1800 m, szerokość ok. 35 m, łagodne zejście do morza, parasole i leżaki płatne (ok. 14 EUR/komplet).

HOTEL: czterogwiazdkowy, zadbany, zbudowany w 2002 r., częściowo odnowiony w 2017 r. (pokoje comfort), 302 pokoje, 1 budynek, 6 pięter, 3 windy, przestronne lobby, całodobowa recepcja, restauracja główna – dania w formie bufetu, kuchnia międzynarodowa i lokalna, dostępne foteliki dla dzieci, bar w lobby, bar przy basenie (w sezonie zimowym może być nieczynny), strefa Chill Out z barem (czynna w sezonie letnim), leżakami i muzyką (dodatkowo płatne), sala telewizyjna, biblioteka; punkt wymiany walut, przechowalnia bagażu, sklep z pamiątkami; bezpłatny internet bezprzewodowy w barze w lobby; za opłatą: pralnia, lekarz na wezwanie, wypożyczalnia samochodów; akceptowane karty kredytowe: Visa, MasterCard, Maestro.

POKÓJ:standardowy: 2-os. (możliwość 1 dostawki), ok. 24 m², elegancki, zadbany, klimatyzowany, łazienka (wanna lub prysznic, wc, bidet; suszarka), telewizja satelitarna, telefon, lodówka; za opłatą: sejf (ok. 2 EUR/dzień); bezpłatne łóżeczko dla dziecka do 2 lat; balkon (stolik i krzesełka), boczny widok na morze; comfort: 2-os. (możliwość 1 dostawki), ok. 24 m², wyremontowany na przełomie 2017/2018 r., elegancki, zadbany, wyposażenie jak w pokoju standardowym, boczny widok na morze; pokój comfort za dopłatą; rodzinny: 3-os. (możliwość 2 dostawek – rozkładana sofa dla 2 dzieci), ok. 24 m², wyposażenie jak w pokoju standardowym; balkon (stolik i krzesełka), boczny widok na morze; pokój rodzinny za dopłatą.

SPORT I ROZRYWKA: basen, słodka woda, ok. 245 m², gł. ok. 1,4 m, przy basenie bezpłatne parasole i leżaki, ręczniki (depozyt: ok. 10 EUR); tenis stołowy, siatkówka plażowa; animacje dla dorosłych; za opłatą: bilard; sporty wodne na plaży; 5 pól golfowych ok. 5 km od hotelu.

ALL INCLUSIVE (za dopłatą): śniadanie (7.00-10.00), obiad (13.00-15.00), kolacja (18.30-21.00) w formie bufetu w restauracji głównej; ciepłe i zimne przekąski, lody (10.30-12.00, 16.00-17.30, 21.30-22.30); nielimitowane napoje bezalkoholowe i lokalne napoje alkoholowe w wyznaczonych barach (10.30-23.30).

KONTAKT: 0034/928391517, www.vikhotels.com

GRATIS:
 • Wi-Fi

 

*Informacja dotycząca oficjalnej kategoryzacji hotelu znajduje się w opisie prezentowanych obiektów (sekcja „Hotel”) i jest ona zgodna z kategoryzacją stosowaną w danym kraju. Każdy kraj stosuje własne kryterium przyznawania określonej kategorii. Prezentowana na stronie www.itaka.pl oraz w dokumentach podróży kategoryzacja hoteli to nasza subiektywna ocena standardu hotelu. Połowa gwiazdki oznacza kategorię zawyżoną lub zaniżoną w stosunku do oficjalnej kategorii.

Podane w ofercie godziny serwowania posiłków oraz funkcjonowanie poszczególnych elementów infrastruktury hotelowej mogą ulegać nieznacznym zmianom ze względu na sezonowość, warunki pogodowe, prośby Gości lub siły wyższe, na które hotelarz nie będzie miał wpływu.

Położenie na mapie
Opinie klientów
5,3 / 6
Ogólna ocena
z 1315 opinii
98%
klientów wystawiło opinię dobrą lub bardzo dobrą
98%
klientów wystawiło opinię dobrą lub bardzo dobrą

Klienci doceniają m.in:

 • Program wycieczki/trasę
 • Komfort podróży
 • Standard autokaru
5 / 6
50+ lat, z partnerem/ką kwiecień 2019
Trasa wycieczki pozwoliła na zapoznanie się z najbardziej cennymi i atrakcyjnymi miejscami Andaluzji. Opracowany i zrealizowany program oceniam bardzo wysoko, zwłaszcza, że opiekun i pilot (...) rozwiń
Trasa wycieczki pozwoliła na zapoznanie się z najbardziej cennymi i atrakcyjnymi miejscami Andaluzji. Opracowany i zrealizowany program oceniam bardzo wysoko, zwłaszcza, że opiekun i pilot naszej grupy: Pani Joanna opiekowała się grupą znakomicie. Ponadto jej wszechstronna wiedza oraz niebywale komunikatywny sposób przekazania tej wiedzy zrobiła na mnie ogromne wrażenie. Będę polecać tę wycieczkę, zwłaszcza pod egidą Pani Joanny.
 • 6
 • 4
 • 4
 • 6
 • 6
zwiń
6 / 6
50+ lat, sam/a kwiecień 2019
Program przygotowany znakomicie, obejmuje najważniejsze obiekty i atrakcje turystyczne, przewodnicy bardzo dobrze przygotowani i mili, pani pilotka zasługuje na najwyższa ocenę, sprawna (...) rozwiń
Program przygotowany znakomicie, obejmuje najważniejsze obiekty i atrakcje turystyczne, przewodnicy bardzo dobrze przygotowani i mili, pani pilotka zasługuje na najwyższa ocenę, sprawna organizacja, hotele i wyżywienie bez zarzutu.
 • 6
 • 6
 • 6
 • 6
 • 6
zwiń
4 / 6
50+ lat, z partnerem/ką kwiecień 2019
Mijas i Ronde można by pominąć.Pierwszy nocleg w hotelu w Maladze to standard polskiego hostelu-pokój ciemny, okna z widokiem na mur znajdujący się o trzy metry, bez widoku nieba.Ten sam hotel, (...) rozwiń
Mijas i Ronde można by pominąć.Pierwszy nocleg w hotelu w Maladze to standard polskiego hostelu-pokój ciemny, okna z widokiem na mur znajdujący się o trzy metry, bez widoku nieba.Ten sam hotel, w dniu wylotu to zupełnie inne warunki:duży słoneczny pokój. Pobyty w pozostałych hotelach: standard wystarczający.W katalogu powinna być informacja, że śniadania są kontynentalne.Szokiem było dla wszystkich, to że na śniadanie w hotelu czterogwiazdkowym, w trzecim dniu wycieczki dostaliśmy tylko małą bagietkę, po plasterku żółtego sera i martadeli-,,śniadanie dla uchodźców". Po decyzji Itaki, musieliśmy zapłacić 20 euro, za przedłużenie pobytu i w restauracji kupić kolacje- nie z naszego powodu.Po zbiórce w nocy przed wylotem, dowidzieliśmy się, że ten się opóźni.Z Malagi zamiast o 2:45, wylecieliśmy o 5:20.Pragniemy te akty reklamować i liczymy na rekompensaty.
 • 4
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
zwiń
6 / 6
50+ lat, ze znajomymi kwiecień 2019
świetna wycieczka, intensywny ciekawy program, przybliża Andaluzję, pokaz flamenko z górnej pogody, niestety pogoda nie rozpieszczała - początek kwietnia, może być zimno i padać, rekopensowała (...) rozwiń
świetna wycieczka, intensywny ciekawy program, przybliża Andaluzję, pokaz flamenko z górnej pogody, niestety pogoda nie rozpieszczała - początek kwietnia, może być zimno i padać, rekopensowała doskonała organizacja i pozytywna energia Pani Joasi - pilotki,
 • 6
 • 4
 • 4
 • 6
 • 6
zwiń
6 / 6
50+ lat, z partnerem/ką marzec 2019
Świetnie zaplanowana i zorganizowana wycieczka pokazująca region w różnych odsłonach i aspektach. Jest okazja poznać i architekturę i przyrodę, jest czas na kulturę i historię. Nasz przewodnik, (...) rozwiń
Świetnie zaplanowana i zorganizowana wycieczka pokazująca region w różnych odsłonach i aspektach. Jest okazja poznać i architekturę i przyrodę, jest czas na kulturę i historię. Nasz przewodnik, pani Magda bez zbędnych przerw nawet chyba na oddychanie przekazywała nieprawdopodobnie szeroką tematycznie wiedzę o Andaluzji, czuć w tym było jej pasję. Pewnie bardziej można by się rozsmakować w urokach południa Hiszpanii gdyby było wyjazd był dłuższy, zostałam z dużym niedosytem i postanowieniem powrotu do Rondy, Granady, może Kordoby.
 • 6
 • 4
 • 3
 • 4
 • 4
zwiń
4 / 6
50+ lat, z partnerem/ką marzec 2019
Świetna, ciekawa trasa i intensywny program sprawnie zorganizowany w tak krótkim czasie. Łącznie z zapewnieniem czasu wolnego i możliwości zjedzenia czegoś w ciągu dnia. Brakowało w programie (...) rozwiń
Świetna, ciekawa trasa i intensywny program sprawnie zorganizowany w tak krótkim czasie. Łącznie z zapewnieniem czasu wolnego i możliwości zjedzenia czegoś w ciągu dnia. Brakowało w programie Marbelli. Można byłoby ją włączyć do programu zamiast jaskini, do której większość uczestników i tak nie poszła ze względu na zbyt dużą ilość schodów do pokonania w zbyt krótkim czasie. Albo zamiast jednego z dwóch noclegów w Torremolinos. Przewodniczka pani Magda z ogromna wiedzą i mająca mnóstwo ciekawych i niesamowitych historii do przekazania. Największym minusem było zorganizowanie nam tak niewygodnego i ciasnego autokaru na tak intensywną trasę.Tym bardziej,że była inna możliwość bo autokar, który odwoził nas na lotnisko był dużo wygodniejszy. Nasza przewodniczka pani Magda, niewątpliwie posiadająca ogromną wiedzę, mogłaby nam podczas przejazdów autokarem pozostawić trochę czasu w spokoju. Przy tak wczesnych pobudkach, można by chociaż mieć możliwość odespania chwilę w autokarze. A tak trochę czuliśmy się jak uczniowie na lekcji wyjazdowej. Poprawy jakościowej i usprawnienia wymagają też śniadania. Przy tak ograniczonym czasie trudno jest stać i czekać w kilometrowych kolejkach po kawę, herbatę czy coś do picia. Pokoje w hotelach bardzo różne dla różnych uczestników. Niektóre tak ciasne ,że trzeba było łóżka przestawiać żeby postawić walizki.
 • 5
 • 3
 • 2
 • 2
 • 1
zwiń
6 / 6
50+ lat, sam/a marzec 2019
wycieczka jako całość była cudowna Pani przewodnik p. Magdalena ma bardzo dużą wiedzę, wycieczką zarządzała bardzo sprawnie i pouczająco byłam na wielu zagranicznych wycieczkach ale ta pod (...) rozwiń
wycieczka jako całość była cudowna Pani przewodnik p. Magdalena ma bardzo dużą wiedzę, wycieczką zarządzała bardzo sprawnie i pouczająco byłam na wielu zagranicznych wycieczkach ale ta pod względem organizacji na 10 możliwych punktów dostaje ode mnie 10
 • 6
 • 6
 • 6
 • 6
 • 6
zwiń
5 / 6
31-40 lat, z partnerem/ką marzec 2019
Bardzo dobra rozwiń
Bardzo dobra
 • 6
 • 3
 • 4
 • 6
 • 6
zwiń
6 / 6
50+ lat, z partnerem/ką marzec 2019
Gorąco polecam wycieczkę z panią Magda pilotka rozwiń
Gorąco polecam wycieczkę z panią Magda pilotka
 • 6
 • 5
 • 5
 • 6
 • 6
zwiń
6 / 6
50+ lat, sam/a marzec 2019
Świetnie opracowany program. Zwiedzanie klejnotów Andaluzji takich jak Alhambra w Grenadzie, czy meczet-katedra w Kordobie bez czekania w kolejkach! Słowa największego uznania i zachwytu dla (...) rozwiń
Świetnie opracowany program. Zwiedzanie klejnotów Andaluzji takich jak Alhambra w Grenadzie, czy meczet-katedra w Kordobie bez czekania w kolejkach! Słowa największego uznania i zachwytu dla organizacji pracy, kompetencji, taktu i dbałości o grupę dla pilota p. Magdaleny Kokotkiewicz!!! Dziękujemy za b. ciekawe i potoczyście przekazywane nam przez cały czas wiadomości na temat Hiszpanii (geografia, historia, kultura, literatura, architektura, ekonomia, służba zdrowia, wina, potrawy...) oraz mijanych i zwiedzanych miejsc i obiektów. Dodatkowo maestria przewodnika po Alhambrze - p. Jael. Zabrzmi to może przesadnie, ale nie wyobrażam sobie lepszej organizacji i prowadzenia wycieczki objazdowej. Hotele czyste, o wystarczającym standardzie, zapewniające spokojny sen. Wyżywienie standardowe. W jednym z hoteli (1 nocleg) śniadanie i obiadokolacja serwowane, niezbyt obfite, mało urozmaicone. Danuta (po raz pierwszy na wycieczce objazdowej)
 • 6
 • 5
 • 5
 • 6
 • 6
zwiń
6 / 6
50+ lat, z partnerem/ką marzec 2019
Znakomita wycieczka, o jej znakomitości w dużym stopniu zadecydowała pani Magda (pilotka). Zastrzeżenie mam do hotelu koło gaju oliwnego (b cienkie ściany, wolałabym nie słyszeć chrapania z (...) rozwiń
Znakomita wycieczka, o jej znakomitości w dużym stopniu zadecydowała pani Magda (pilotka). Zastrzeżenie mam do hotelu koło gaju oliwnego (b cienkie ściany, wolałabym nie słyszeć chrapania z sąsiedniego pokoju)
 • 6
 • 5
 • 5
 • 6
 • 6
zwiń
5 / 6
50+ lat, z partnerem/ką marzec 2019
polecam kazdemu ! Wycieczka przepiekna ,pelna wrazen ,niezapomniane widoki .Pilot P. Magda pomocna ,troskliwa ,szeroki zakres wiedzy,wrecz zachwycajaco! Jedynym problemem dla nas to znalezienie (...) rozwiń
polecam kazdemu ! Wycieczka przepiekna ,pelna wrazen ,niezapomniane widoki .Pilot P. Magda pomocna ,troskliwa ,szeroki zakres wiedzy,wrecz zachwycajaco! Jedynym problemem dla nas to znalezienie Pilota po wyladowaniu, nerwy ,dokad sie udac? ktoredy? no ale udalo sie ! dziekujemy za opieke ,pozdrawiamy ITAKE
 • 6
 • 5
 • 5
 • 5
 • 5
zwiń
6 / 6
50+ lat, z partnerem/ką marzec 2019
Bardzo ciekawa trasa wycieczki dająca przekrojowy obraz regionu Andaluzji. Bardzo sprawne i nie męczące przejazdy autokarem, mimo dość znacznych odległości między zwiedzanymi miastami. Ciekawy i (...) rozwiń
Bardzo ciekawa trasa wycieczki dająca przekrojowy obraz regionu Andaluzji. Bardzo sprawne i nie męczące przejazdy autokarem, mimo dość znacznych odległości między zwiedzanymi miastami. Ciekawy i urozmaicony program: zwiedzanie zabytków przeplata się z oglądaniem pięknych krajobrazów i fenomenów przyrody (jaskinie). Dobrze skomponowany program oparty na zróżnicowanej aktywności dla turysty: po forsownym zwiedzaniu jednego dnia, długi przejazd daje możliwość odpoczynku w dniu następnym. Standard hoteli - wystarczająco dobry ; podobnie wyżywienie. Bardzo dobry autokar, świetni kierowcy, bardzo dobra współpraca między kierowcą a pilotem wycieczki. Mimo, że wycieczka wymaga od uczestników wysiłku i mobilizacji, dzięki dobrej i sprawnej organizacji pozwala również wypocząć i odprężyć się. Dostarcza dużo wrażeń i satysfakcji.
 • 6
 • 5
 • 5
 • 6
 • 6
zwiń
6 / 6
50+ lat, z partnerem/ką marzec 2019
TRASA WYCIECZKI została dobrze dobrana, niemniej warto wprowadzać drobne korekty trasy, związane z terminami. Propozycje wycieczek fakultatywnych (Sevilla, Granada) nie znalazły wśród (...) rozwiń
TRASA WYCIECZKI została dobrze dobrana, niemniej warto wprowadzać drobne korekty trasy, związane z terminami. Propozycje wycieczek fakultatywnych (Sevilla, Granada) nie znalazły wśród uczestników dostatecznego uznania.Warto również dokonywać korekt związanych z hotelami, pod względem ich położenia i serwowanych posiłków. Główna zaletą wycieczki oprócz trasy i środka transportu była praca Pilotki (p. Magdalena) , która swoją postawą, profesjonalizmem ujęła uczestników wycieczki. Należy podkreślić, że wspomniana p. Magdalena świetnie reprezentuje firmę Itaka.
 • 6
 • 4
 • 4
 • 6
 • 6
zwiń
6 / 6
31-40 lat, sam/a marzec 2019
Świetna wycieczka z bardzo dobrze dobranym programem! W czasie jej trwania zwiedziliśmy wiele pięknych miejsc, ale nie było to na zasadzie owczego pędu i oglądania świata przez szybę autokaru... (...) rozwiń
Świetna wycieczka z bardzo dobrze dobranym programem! W czasie jej trwania zwiedziliśmy wiele pięknych miejsc, ale nie było to na zasadzie owczego pędu i oglądania świata przez szybę autokaru... Był czas aby wczuć się w lokalną atmosferę czy nawet we własnym zakresie zobaczyć coś więcej. Program w całości zrealizowany i bardzo interesująco przedstawiony przez pilotkę - Panią Magdę :)
 • 6
 • 4
 • 5
 • 4
 • 6
zwiń
5 / 6
50+ lat, z partnerem/ką luty 2019
wycieczka spełniła moje oczekiwania. Wyżywienie mogłoby być bardziej urozmaicone, zbyt mało warzyw.Gibraltar w cenie wycieczki. Bez dopłaty za objazd. Bez objazdu nic się nie zobaczy. rozwiń
wycieczka spełniła moje oczekiwania. Wyżywienie mogłoby być bardziej urozmaicone, zbyt mało warzyw.Gibraltar w cenie wycieczki. Bez dopłaty za objazd. Bez objazdu nic się nie zobaczy.
 • 5
 • 4
 • 4
 • 5
 • 5
zwiń
5 / 6
50+ lat, z partnerem/ką luty 2019
Wycieczka udana, program zrealizowany w całości. Pilot, pani Violeta z dużą wiedzą o regionie, zawsze pomocna dla nas. rozwiń
Wycieczka udana, program zrealizowany w całości. Pilot, pani Violeta z dużą wiedzą o regionie, zawsze pomocna dla nas.
 • 6
 • 5
 • 5
 • 3
 • 2
zwiń
6 / 6
50+ lat, z partnerem/ką luty 2019
Super wycieczka . Piękne krajobraz y oraz zabytki. rozwiń
Super wycieczka . Piękne krajobraz y oraz zabytki.
 • 6
 • 5
 • 5
 • 5
 • 5
zwiń
5 / 6
41-50 lat, ze znajomymi styczeń 2019
Wycieczka ciekawa, natomiast organizator nie wyciągnął wniosków z poprzednich opinii dotyczących sprzętu audio. Korzystaliśmy wcześniej z ofert Itaki i nie było problemu ze sprzętem w wąskich (...) rozwiń
Wycieczka ciekawa, natomiast organizator nie wyciągnął wniosków z poprzednich opinii dotyczących sprzętu audio. Korzystaliśmy wcześniej z ofert Itaki i nie było problemu ze sprzętem w wąskich uliczkach Maroka, natomiast w Hiszpanii taki problem był (sprzęt szumiał - odległość od pilota bardzo blisko). Mimo uwag na temat sprzętu nie udało się z tym nic zrobić, a prośba uczestników do pilota P. Marcina o zmianę mikrofonu odbiła się pustym wołaniem. Do połowy wycieczki pilot wykonywał swoje obowiązki, ale na sugestie grupy zawieszał focha, co czasami prowadziło do napięć. Bardzo duża wiedza przewodnika, niemniej brak integracji z grupą powodował pewien dyskomfort (względem niektórych zachowanie aroganckie). Śniadanie w jednym z hoteli - przesada - 1 bułka + 1 plasterek wędliny + 1 plasterek sera (obok w sali śniadanie - szwedzki stół dla innych gości).
 • 6
 • 3
 • 4
 • 6
 • 6
zwiń
6 / 6
50+ lat, z partnerem/ką styczeń 2019
Bardzo udana , jesteśmy bardzo zadowoleni . rozwiń
Bardzo udana , jesteśmy bardzo zadowoleni .
 • 6
 • 4
 • 4
 • 4
 • 4
zwiń
6 / 6
20-25 lat, sam/a styczeń 2019
Plan wycieczki jest niesamowity, możliwe jest pełne zobaczenie Andaluzji i poznanie regionu od strony kultury, jedzenia, tradycji i historii. Andaluzyjskie miasta przyciągają niesamowitą (...) rozwiń
Plan wycieczki jest niesamowity, możliwe jest pełne zobaczenie Andaluzji i poznanie regionu od strony kultury, jedzenia, tradycji i historii. Andaluzyjskie miasta przyciągają niesamowitą architekturą i bogatą historią. Wizyty w mniejszych miejscowościach, tzw. pueblas blancas dały poczucie poznania Hiszpanii od strony nie do końca możliwej do zobaczenia dla innych turystów. Degustacje były pyszne, hiszpańskie specjały zachwyciły wszystkich uczestników wycieczki. Należy pamiętać jednak o porze roku: w zimie temperatury w niektórych miastach ledwo przekraczają 0, więc radzę spakować ciepłe ubrania. Ważne również, aby mieć na sobie wygodne buty - gdy wycieczka była oprowadzana po andaluzyjskich miastach, spacery mogłyby nadwyrężyć stopy w nieodpowiednio dobranym obuwiu. Istotne jest również maksymalizowanie czasu wolnego, nawet pierwszego dnia (zakwaterowanie) jest możliwość samodzielnego zwiedzenia miejscowości położonych na Costa del Sol, również przejazd kolejką do Malagi. Należy zawsze mieć ze sobą butelkę wody i coś do przegryzienia, jednakże w trakcie czasu wolnego można udać się do tradycyjnej andaluzyjskiej restauracji (których nie brak) na obiad.
 • 6
 • 4
 • 4
 • 6
 • 6
zwiń
5 / 6
41-50 lat, z partnerem/ką styczeń 2019
Wycieczka bardzo ciekawa i różnorodna pod względem atrakcji turystycznych. Dobrze zorganizowana i dynamiczna. rozwiń
Wycieczka bardzo ciekawa i różnorodna pod względem atrakcji turystycznych. Dobrze zorganizowana i dynamiczna.
 • 6
 • 4
 • 4
 • 5
 • 6
zwiń
5 / 6
50+ lat, z partnerem/ką styczeń 2019
Wycieczka bardzo dobra, spełniła moje oczekiwania. Świetny przewodnik Pan Marcin, z wielką wiedzą, kulturą osobistą, taktem i wrażliwością, wprowadził nas w tematykę andaluzyjską. Dobre (...) rozwiń
Wycieczka bardzo dobra, spełniła moje oczekiwania. Świetny przewodnik Pan Marcin, z wielką wiedzą, kulturą osobistą, taktem i wrażliwością, wprowadził nas w tematykę andaluzyjską. Dobre jedzenie, sprawny autokar, czyste hotele. Ten tydzień pobytu w Andaluzji na długo pozostanie w naszej pamięci.
 • 5
 • 5
 • 5
 • 5
 • 5
zwiń
6 / 6
50+ lat, ze znajomymi styczeń 2019
Witam. Wycieczka była świetnie zorganizowana. Opieka pilota i przewodnika profesjonalna, na najwyższym poziomie. Plan zwiedzania został w pełni zrealizowany, nie zabrakło również czasu wolnego. (...) rozwiń
Witam. Wycieczka była świetnie zorganizowana. Opieka pilota i przewodnika profesjonalna, na najwyższym poziomie. Plan zwiedzania został w pełni zrealizowany, nie zabrakło również czasu wolnego. Polecam to biuro i z chęcią pojadę na kolejną wycieczkę.
 • 6
 • 5
 • 6
 • 6
 • 6
zwiń
6 / 6
50+ lat, ze znajomymi styczeń 2019
Bardzo dobrze zorganizowana i ciekawa wycieczka. Pilot wycieczki bardzo profesionalny z duza wiedza na temat zwiedzanych miejsc. rozwiń
Bardzo dobrze zorganizowana i ciekawa wycieczka. Pilot wycieczki bardzo profesionalny z duza wiedza na temat zwiedzanych miejsc.
 • 6
 • 5
 • 5
 • 6
 • 6
zwiń

Sprawdź cenę

WYCIECZKA
 • Dojazd własny
Cena/os.: 3 868pln Razem Szczegóły ceny 8 088 pln
 • Promocja ZIMA 19/20 ZIMA 19/20

Infolinia

 • callcenter.tel_pl
 • 801 066 777
 • 77 4476 777
 • Infolinie dostępne: pn-pt 8-22 sob-ndz 9-20

Podziel się

Facebook

Dlaczego warto?

 1. Kompletne ceny - nasze ceny nigdy nie zawierają żadnych ukrytych opłat.
 2. Gwarancja ubezpieczeniowa - 260 000 000 PLN
 3. Wygoda — rezerwujesz kiedy chcesz.
arrow-rightarrow-rightclockfacebooktwitter