phone mobile heart Biuro Podróży ITAKA Flag of Belarus airplane
> >Wyniki Wyszukiwania> >

Rabat na Berbera

Atuty oferty

 • Żagiel Itaki
 • najsłynniejsze miasta Maghrebu
 • majestatyczne góry Atlas
 • tajemnicze kazby
 • śniadania, obiady i kolacje w cenie
 • przedłuż wakacje w Maroku

Rabat na Berbera Kod: AGARABA

Trasa
3 499PLN
Dorośli: 2 3 posiłki Pt 10.05 – Pt 24.05.19 (15 dni)
Itaka

Rabat na Berbera Kod: AGARABA Maroko

Położenie na mapie Trasa

Marrakesz • Al Dżadida • Casablanca • Rabat • Meknes • Moulay Idriss • Volubilis • Fez • Beni Mellal • Wodospad Uzud • Marrakesz • Essaouira • Agadir

Fantastyczne spotkanie z bogatym dziedzictwem kulturowym Maroka, wizyty w najsłynniejszych miastach Maghrebu, dawnych stolicach Kraju Zachodzącego Słońca. W programie Marrakesz, który jak magnes przyciąga turystów pragnących poczuć prawdziwą atmosferę egzotycznej metropolii. Majestatyczne pejzaże gór Atlas, śmieszne kozy na drzewach arganowych i tajemnicze kazby doskonale nadają się do uwiecznienia na zdjęciach. Wspaniała orientalna architektura, zapachy przypraw, tęczowe kolory tkanin działają na wyobraźnię i kuszą, aby przedłużyć marokańskie wakacje o wypoczynek na plaży w wybranym hotelu z bogatej oferty ITAKI. Trasa w Maroku: ok. 1675 km. W 2019 r. wycieczka otrzymała ŻAGIEL ITAKI za atrakcyjny program.

Opis oferty

1. DZIEŃ.
Zbiórka uczestników na lotnisku. Przylot do Agadiru. Transfer do hotelu. Zakwaterowanie, kolacja i nocleg.

2. DZIEŃ. MARRAKESZ (trasa: ok. 260 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd przez majestatyczne góry Atlas do Marrakeszu, zakwaterowanie w hotelu. Zwiedzanie MARRAKESZU, dawnej stolicy imperialnej Maroka, określanej mianem Perły Południa, z zabudowaniami w kolorze ochry i imponującymi murami miejskimi z XII w. W programie: XIX-wieczny pałac El-Bahia, najładniejsza rezydencja na terenie miasta, ogród Majorelle z domem słynnego projektanta mody Yves’a Saint-Laurenta i tropikalną atmosferą bugenwilli, bambusów i hibiskusów oraz niezliczoną liczbą kaktusów, XII-wieczny meczet Al-Kutubijja (z zewnątrz) – jeden z największych meczetów zachodniego islamu, najwyższy obiekt na marrakeskiej medynie, duma miasta i najważniejszy punkt orientacyjny, Grobowce Saadytów – kompleks bogato zdobionych mauzoleów z XVI w. Obiad. Spacer po medynie wpisanej na listę UNESCO i Dżamaa Al-Fna – placu Cudów. Jest to największy plac na marrakeskiej medynie i jednocześnie największa atrakcja turystyczna miasta. Można tu spotkać zaklinaczy węży, akrobatów, żonglerów, berberyjskich legendziarzy i sprzedawców szczęścia. Plac budzi się wieczorem, pełen egzotycznych dźwięków, rytmów i zapachów. Kolacja z pokazem folklorystycznym w typowej marokańskiej restauracji. Powrót do hotelu, nocleg.

3. DZIEŃ. AL DŻADIDA - CASABLANCA (trasa: ok. 300 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do dawnej kolonii Portugalskiej – AL. DŻADIDY. Spacer po starym portugalskim mieście w którym meczety, synagogi i kościoły bezkonfliktowo ze sobą sąsiadują. Panoramiczne zwiedzanie Twierdzy Mazagan, wpisanej na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Wizyta w starej podziemnej Cysternie Portugalskiej, której piękno może być porównywane tylko z cysterną w Stambule. Przejazd do CASABLANKI – największego miasta Maroka i jednej z czterech największych metropolii afrykańskich, gospodarczej stolicy kraju. Obiad w Casablance. Zwiedzanie: plac Mohammeda V – administracyjne centrum miasta z architekturą neomauretańską i art déco, przejazd nabrzeżem atlantyckim, w dalszej części zwiedzanie Meczetu Hassana II. Meczet jest najnowocześniejszą świątynią muzułmańską w Afryce Północnej i trzecią co do wielkości po meczecie w Mekce i Medynie budowlą sakralną, stanowiącą symbol i znak rozpoznawczy miasta. Imponujący ogromem i przepychem, ma najwyższy na świecie, bogato zdobiony minaret o wysokości 200 m. Przejazd do Anfy – dzielnicy rezydencji pełnej luksusowych budowli i bujnych ogrodów. Przejazd do hotelu w Casablance. Zakwaterowanie, kolacja i nocleg.

4. DZIEŃ. RABAT - MEKNES - MOULAY IDRISS - VOLUBILIS (trasa: ok. 230 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do RABATU, administracyjnej stolicy Maroka. Zwiedzanie: imponujący pałac królewski z okazałą bramą Bab ar-Rouah, 44-metrowa wieża Hassana – symbol marokańskiej stolicy, jedyna pozostałość po nigdy niedokończonym meczecie Hassana z XII w., wizyta w zbudowanym w tradycyjnym, marokańskim stylu mauzoleum Mohammeda V, które mieści grób władcy i jego synów w tym Hassana II, poprzedniego króla Maroka, i wreszcie malownicza Kazba Udaja z monumentalną bramą i Ogrodami Andaluzyjskimi. Przejazd do MEKNES – królewskiego miasta wpisanego na listę UNESCO, słynącego z majestatycznych bram i murów obronnych, zwanego Wersalem Maroka. Spacer obok monumentalnej Bab al-Mansour – jednej z najbardziej okazałych bram miejskich w Maroku, przejście w okolice starych murów fortyfikacyjnych. Zwiedzanie mauzoleum Moulaya Ismaila – jednego z najokrutniejszych sułtanów. Obiad. Przejazd obok świętego miasta MOULAY IDRISS, malowniczo położonego na szczycie wzgórza. Przejazd do VOLUBILIS. Krótkie zwiedzanie ruin starożytnego miasta z kompleksem najważniejszych rzymskich wykopalisk Maroka, figurujących na liście UNESCO. Przejazd do hotelu w Fezie, zakwaterowanie, kolacja i nocleg.

5. DZIEŃ. FEZ
Śniadanie. Całodzienne zwiedzanie FEZU, najstarszego i najbardziej dostojnego miasta sułtańskiego, stolicy religijnej, kulturalnej i intelektualnej Maroka, miasta tysiąca meczetów. Spacer po Fez El-Bali – labiryncie 9 tys. krętych uliczek, najlepiej zachowanej medyny świata arabskiego objętej patronatem UNESCO: meczet i uniwersytet Al-Karawijjin z IX w. (z zewnątrz) – najstarszy w świecie zachodniego islamu, najpiękniej ozdobiony, mogący pomieścić nawet 20 tys. wiernych, Garbarnie Chouwara, najczęściej fotografowane miejsce w Fezie, zachwycające bogactwem kolorów, medresa Al-Attarin (zwiedzanie) – perła architektury mauretańskiej. Dalej trasa prowadzi w okolice placu En-Nejjarine, jednego z najprzyjemniejszych miejsc w Fezie, z fontanną En-Nejjarine z połowy XIX w. Obiad. Spacer po otoczonym okazałymi murami miejskimi Fez el-Jedid z Dar al-Makhzen – pałacem królewskim z okazałą bramą misternie zdobioną, bogatą ornamentyką i kaligrafią. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

6. DZIEŃ. BENI MELLAL - WODOSPAD UZUD - MARRAKESZ (trasa: ok. 545 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie. Wyjazd do BENI MELLAL, małego miasta położonego na skraju lasów oliwnych. Przejazd przez berberyjskie wioski słynne z wyrobów rzemieślniczych w kierunku Marrakeszu. Po drodze można podziwiać wspaniałe krajobrazy Atlasu Średniego. Obiad. Fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu, wycieczka odbywa się przy udziale wszystkich uczestników): przejazd nad WODOSPAD UZUD, który jest jednym z najbardziej urokliwych miejsc w Maroku. Woda spada z ceglastoczerwonych skał o wysokości 110 m, z licznymi kaskadami. Przejazd do hotelu w MARRAKESZU, zakwaterowanie, kolacja i nocleg.

7. DZIEŃ. ESSAOUIRA - AGADIR (trasa: ok. 340 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do ESSAOUIRY, warownego miasta portowego założonego przez Portugalczyków w połowie XV w. Spacer po spokojnej medynie objętej patronatem UNESCO, pełnej wąskich, krętych uliczek z uroczymi, bielonymi domami, licznymi sklepikami z wyrobami z drewna tui, z których słynie miasto. Najpopularniejszym i najbardziej fotogenicznym obiektem, przyciągającym rzesze turystów, są masywne fortyfikacje miejskie wzdłuż wybrzeża Oceanu Atlantyckiego, skąd rozciąga się wspaniały, iście filmowy widok („Królestwo Niebieskie”, „Gra o Tron”) na Wyspy Purpurowe. Obiad. Przejazd do AGADIRU – kurortu wypoczynkowego w Maroku. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja i nocleg.

8. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykwaterowanie i przejazd na lotnisko w Agadirze. Przelot do Polski. Dla osób, które przedłużają pobyt o tygodniowy wypoczynek: śniadanie, wykwaterowanie, transfer do wybranego hotelu.

7 noclegów w hotelach***; 2-os. pokoje (możliwość 1 dostawki) z łazienkami • wyżywienie: 7 śniadań, 6 obiadów, 7 kolacji, w tym jedna w marokańskiej restauracji • przelot • przejazd autokarem lub minibusem • opieka pilota • ubezpieczenie KL i NW

 1. Obowiązkowa dopłata do usługi Rozkład Premium (dot. wybranych rozkładów lotów)/os.: 60 PLN.
 2. Obowiązkowe opłaty na miejscu: bilety wstępu i lokalni przewodnicy, tour guide: ok. 90 EUR, napiwki: ok. 4 EUR/os./dzień.
 3. Opłaty fakultatywne: wycieczka nad wodospad Uzud: ok. 18 EUR (wymagany udział wszystkich uczestników).
 4. Meczet Hassana II jest zamknięty dla zwiedzających podczas świąt muzułmańskich.
5,4 / 6
98% klientów wystawiło opinię dobrą lub bardzo dobrą

Klienci doceniają:

 • Program wycieczki/trasę
 • Komfort podróży
 • Standard autokaru
Informacje o regionie

Maroko

Tajemnicze królestwo, nazywane Krajem Zachodzącego Słońca od lat przyciąga jak magnes turystów z całego świata. Intryguje mieszanką kultur, orientalną architekturą, majestatycznymi krajobrazami i tajemniczymi kazbami. W proponowanych programach same perły Maroka.

PLAN WYCIECZKI
1. DZIEŃ.
Zbiórka uczestników na lotnisku. Przylot do Agadiru. Transfer do hotelu. Zakwaterowanie, kolacja i nocleg.
2. DZIEŃ. MARRAKESZ (trasa: ok. 260 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd przez majestatyczne góry Atlas do Marrakeszu, zakwaterowanie w hotelu. Zwiedzanie MARRAKESZU, dawnej stolicy imperialnej Maroka, określanej mianem Perły Południa, z zabudowaniami w kolorze ochry i imponującymi murami miejskimi z XII w. W programie: XIX-wieczny pałac El-Bahia, najładniejsza rezydencja na terenie miasta, ogród Majorelle z domem słynnego projektanta mody Yves’a Saint-Laurenta i tropikalną atmosferą bugenwilli, bambusów i hibiskusów oraz niezliczoną liczbą kaktusów, XII-wieczny meczet Al-Kutubijja (z zewnątrz) – jeden z największych meczetów zachodniego islamu, najwyższy obiekt na marrakeskiej medynie, duma miasta i najważniejszy punkt orientacyjny, Grobowce Saadytów – kompleks bogato zdobionych mauzoleów z XVI w. Obiad. Spacer po medynie wpisanej na listę UNESCO i Dżamaa Al-Fna – placu Cudów. Jest to największy plac na marrakeskiej medynie i jednocześnie największa atrakcja turystyczna miasta. Można tu spotkać zaklinaczy węży, akrobatów, żonglerów, berberyjskich legendziarzy i sprzedawców szczęścia. Plac budzi się wieczorem, pełen egzotycznych dźwięków, rytmów i zapachów. Kolacja z pokazem folklorystycznym w typowej marokańskiej restauracji. Powrót do hotelu, nocleg.
3. DZIEŃ. AL DŻADIDA - CASABLANCA (trasa: ok. 300 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do dawnej kolonii Portugalskiej – AL. DŻADIDY. Spacer po starym portugalskim mieście w którym meczety, synagogi i kościoły bezkonfliktowo ze sobą sąsiadują. Panoramiczne zwiedzanie Twierdzy Mazagan, wpisanej na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Wizyta w starej podziemnej Cysternie Portugalskiej, której piękno może być porównywane tylko z cysterną w Stambule. Przejazd do CASABLANKI – największego miasta Maroka i jednej z czterech największych metropolii afrykańskich, gospodarczej stolicy kraju. Obiad w Casablance. Zwiedzanie: plac Mohammeda V – administracyjne centrum miasta z architekturą neomauretańską i art déco, przejazd nabrzeżem atlantyckim, w dalszej części zwiedzanie Meczetu Hassana II. Meczet jest najnowocześniejszą świątynią muzułmańską w Afryce Północnej i trzecią co do wielkości po meczecie w Mekce i Medynie budowlą sakralną, stanowiącą symbol i znak rozpoznawczy miasta. Imponujący ogromem i przepychem, ma najwyższy na świecie, bogato zdobiony minaret o wysokości 200 m. Przejazd do Anfy – dzielnicy rezydencji pełnej luksusowych budowli i bujnych ogrodów. Przejazd do hotelu w Casablance. Zakwaterowanie, kolacja i nocleg.
4. DZIEŃ. RABAT - MEKNES - MOULAY IDRISS - VOLUBILIS (trasa: ok. 230 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do RABATU, administracyjnej stolicy Maroka. Zwiedzanie: imponujący pałac królewski z okazałą bramą Bab ar-Rouah, 44-metrowa wieża Hassana – symbol marokańskiej stolicy, jedyna pozostałość po nigdy niedokończonym meczecie Hassana z XII w., wizyta w zbudowanym w tradycyjnym, marokańskim stylu mauzoleum Mohammeda V, które mieści grób władcy i jego synów w tym Hassana II, poprzedniego króla Maroka, i wreszcie malownicza Kazba Udaja z monumentalną bramą i Ogrodami Andaluzyjskimi. Przejazd do MEKNES – królewskiego miasta wpisanego na listę UNESCO, słynącego z majestatycznych bram i murów obronnych, zwanego Wersalem Maroka. Spacer obok monumentalnej Bab al-Mansour – jednej z najbardziej okazałych bram miejskich w Maroku, przejście w okolice starych murów fortyfikacyjnych. Zwiedzanie mauzoleum Moulaya Ismaila – jednego z najokrutniejszych sułtanów. Obiad. Przejazd obok świętego miasta MOULAY IDRISS, malowniczo położonego na szczycie wzgórza. Przejazd do VOLUBILIS. Krótkie zwiedzanie ruin starożytnego miasta z kompleksem najważniejszych rzymskich wykopalisk Maroka, figurujących na liście UNESCO. Przejazd do hotelu w Fezie, zakwaterowanie, kolacja i nocleg.
5. DZIEŃ. FEZ
Śniadanie. Całodzienne zwiedzanie FEZU, najstarszego i najbardziej dostojnego miasta sułtańskiego, stolicy religijnej, kulturalnej i intelektualnej Maroka, miasta tysiąca meczetów. Spacer po Fez El-Bali – labiryncie 9 tys. krętych uliczek, najlepiej zachowanej medyny świata arabskiego objętej patronatem UNESCO: meczet i uniwersytet Al-Karawijjin z IX w. (z zewnątrz) – najstarszy w świecie zachodniego islamu, najpiękniej ozdobiony, mogący pomieścić nawet 20 tys. wiernych, Garbarnie Chouwara, najczęściej fotografowane miejsce w Fezie, zachwycające bogactwem kolorów, medresa Al-Attarin (zwiedzanie) – perła architektury mauretańskiej. Dalej trasa prowadzi w okolice placu En-Nejjarine, jednego z najprzyjemniejszych miejsc w Fezie, z fontanną En-Nejjarine z połowy XIX w. Obiad. Spacer po otoczonym okazałymi murami miejskimi Fez el-Jedid z Dar al-Makhzen – pałacem królewskim z okazałą bramą misternie zdobioną, bogatą ornamentyką i kaligrafią. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.
6. DZIEŃ. BENI MELLAL - WODOSPAD UZUD - MARRAKESZ (trasa: ok. 545 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie. Wyjazd do BENI MELLAL, małego miasta położonego na skraju lasów oliwnych. Przejazd przez berberyjskie wioski słynne z wyrobów rzemieślniczych w kierunku Marrakeszu. Po drodze można podziwiać wspaniałe krajobrazy Atlasu Średniego. Obiad. Fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu, wycieczka odbywa się przy udziale wszystkich uczestników): przejazd nad WODOSPAD UZUD, który jest jednym z najbardziej urokliwych miejsc w Maroku. Woda spada z ceglastoczerwonych skał o wysokości 110 m, z licznymi kaskadami. Przejazd do hotelu w MARRAKESZU, zakwaterowanie, kolacja i nocleg.
7. DZIEŃ. ESSAOUIRA - AGADIR (trasa: ok. 340 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do ESSAOUIRY, warownego miasta portowego założonego przez Portugalczyków w połowie XV w. Spacer po spokojnej medynie objętej patronatem UNESCO, pełnej wąskich, krętych uliczek z uroczymi, bielonymi domami, licznymi sklepikami z wyrobami z drewna tui, z których słynie miasto. Najpopularniejszym i najbardziej fotogenicznym obiektem, przyciągającym rzesze turystów, są masywne fortyfikacje miejskie wzdłuż wybrzeża Oceanu Atlantyckiego, skąd rozciąga się wspaniały, iście filmowy widok („Królestwo Niebieskie”, „Gra o Tron”) na Wyspy Purpurowe. Obiad. Przejazd do AGADIRU – kurortu wypoczynkowego w Maroku. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja i nocleg.
8. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykwaterowanie i przejazd na lotnisko w Agadirze. Przelot do Polski. Dla osób, które przedłużają pobyt o tygodniowy wypoczynek: śniadanie, wykwaterowanie, transfer do wybranego hotelu.

ŚWIADCZENIA: 7 noclegów w hotelach***; 2-os. pokoje (możliwość 1 dostawki) z łazienkami • wyżywienie: 7 śniadań, 6 obiadów, 7 kolacji, w tym jedna w marokańskiej restauracji • przelot • przejazd autokarem lub minibusem • opieka pilota • ubezpieczenie KL i NW

UWAGI:
 1. Obowiązkowa dopłata do usługi Rozkład Premium (dot. wybranych rozkładów lotów)/os.: 60 PLN.
 2. Obowiązkowe opłaty na miejscu: bilety wstępu i lokalni przewodnicy, tour guide: ok. 90 EUR, napiwki: ok. 4 EUR/os./dzień.
 3. Opłaty fakultatywne: wycieczka nad wodospad Uzud: ok. 18 EUR (wymagany udział wszystkich uczestników).
 4. Meczet Hassana II jest zamknięty dla zwiedzających podczas świąt muzułmańskich.
Opis hotelu

Anezi Tower Hotel & Apartments Maroko \ Agadir

POŁOŻENIE: w centrum AGADIRU, w pobliżu droga lokalna i dyskoteka, ok. 200 m od sklepów i restauracji, ok. 15 km od pola golfowego Golf du Soleil; ok. 25 km od lotniska w Agadirze; przystanek autobusowy ok. 150 m od hotelu.

PLAŻA: publiczna, wydzielona część hotelowa, piaszczysta, łagodne zejście do morza, ok. 500 m od hotelu, zejście schodami i dojście drogą, bezpłatne parasole, leżaki i ręczniki.

HOTEL: czterogwiazdkowy, zbudowany w 1985 r., całkowicie odnowiony w 2016-2017 r., 250 pokoi, 1 budynek, do 10 pięter, 3 windy, przestronne i eleganckie lobby, całodobowa recepcja, restauracja Dades – dania w formie bufetu, kuchnia międzynarodowa, dostępne foteliki i menu dla dzieci, dania wegetariańskie, snack bar Oualili, bar Pacha w lobby; bankomat, sklep z pamiątkami, butik, przechowalnia bagażu, parking; centrum konferencyjne dla 400 osób, taras z widokiem na morze, ogród, bezpłatny internet bezprzewodowy w lobby i pokojach; za opłatą: punkt internetowy (ok. 20 MAD/godz.), całodobowy room-service, fryzjer, pralnia; akceptowane karty kredytowe: Visa, MasterCard.

POKÓJ:deluxe: 2-os. (możliwość 1 dostawki), ok. 25 m², całkowicie odnowiony w 2017 r., nowoczesny, klimatyzowany/ogrzewany, łazienka (wanna lub prysznic, wc; suszarka), internet bezprzewodowy, telewizja satelitarna, telefon, sejf (płatny: ok. 25 MAD/dzień), mini lodówka (płatna: ok. 50 MAD/dzień); bezpłatne łóżeczko dla dziecka do 2 lat na zamówienie przed przyjazdem; balkon lub taras (stolik i krzesła), boczny widok na morze; frontalny widok na morze za dopłatą.

SPORT I ROZRYWKA: 2 baseny, prostokątny kształt, słodka woda, ok. 250 m², gł. 1,3-3 m, i ok. 130 m², gł. 1-1,9 m, basen dla dzieci, słodka woda, ok. 70 m², gł. 0,6 m, przy basenach bezpłatne parasole, leżaki, materace i ręczniki; 2 korty tenisowe z wypożyczalnią sprzętu, tenis stołowy, siłownia; pokój i plac zabaw dla dzieci (otwarte w sezonie letnim), soft animacje w sezonie letnim; za opłatą: centrum wellness: sauna, hammam, masaże, zabiegi pielęgnacyjne.

ALL INCLUSIVE (za dopłatą): śniadanie (6.00-10.00), późne śniadanie (10.00-11:30), obiad (12.30-14.30), kolacja (19.00-22.00) w formie bufetu w restauracji; słodkie przekąski (16.00-17.30); lokalne napoje alkoholowe i bezalkoholowe w wyznaczonym barze (10.00-23.00); wymagane noszenie opasek all inclusive.

KONTAKT: 00212/528840940, www.hotelanezi.com

GRATIS:
 • serwis plażowy
 • Wi-Fi

 

 

*Informacja dotycząca oficjalnej kategoryzacji hotelu znajduje się w opisie prezentowanych obiektów (sekcja „Hotel”) i jest ona zgodna z kategoryzacją stosowaną w danym kraju. Każdy kraj stosuje własne kryterium przyznawania określonej kategorii. Prezentowana na stronie www.itaka.pl oraz w dokumentach podróży kategoryzacja hoteli to nasza subiektywna ocena standardu hotelu. Połowa gwiazdki oznacza kategorię zawyżoną lub zaniżoną w stosunku do oficjalnej kategorii.

Podane w ofercie godziny serwowania posiłków oraz funkcjonowanie poszczególnych elementów infrastruktury hotelowej mogą ulegać nieznacznym zmianom ze względu na sezonowość, warunki pogodowe, prośby Gości lub siły wyższe, na które hotelarz nie będzie miał wpływu.

Położenie na mapie
Opinie klientów
5,4 / 6
Ogólna ocena
z 1533 opinie
98%
klientów wystawiło opinię dobrą lub bardzo dobrą
98%
klientów wystawiło opinię dobrą lub bardzo dobrą

Klienci doceniają m.in:

 • Program wycieczki/trasę
 • Komfort podróży
 • Standard autokaru
6 / 6
50+ lat, z partnerem/ką marzec 2019
Wycieczka CUDOWNA. Wspomnienia pozostaną na bardzo, bardzo długo w pamięci. Żaden z zaplanowanych punktów wycieczki nie został pominięty nie zabrakło też czasu wolnego. Fakultatywny wyjazd nad (...) rozwiń
Wycieczka CUDOWNA. Wspomnienia pozostaną na bardzo, bardzo długo w pamięci. Żaden z zaplanowanych punktów wycieczki nie został pominięty nie zabrakło też czasu wolnego. Fakultatywny wyjazd nad wodospad strzał w dziesiątkę powinien być w cenie wycieczki. Opieka pilota/przewodnika - ukłon do samej ziemi dla Pani Grażyny - ogrom wiedzy i umiejętność jej przekazania. Hotele super, wszystko dobrze zorganizowane. Duży plus to 3 posiłki (przepyszne). Wielki szacunek dla kierowcy. Dziękujemy.
 • 6
 • 6
 • 6
 • 6
 • 6
zwiń
5 / 6
50+ lat, sam/a marzec 2019
wyjazd udany, godny polecenia. gorzej z dojazdem do miejsca zbiorki o tak wczesnej porze. (spędziłam całą noc na lotnisku) rozwiń
wyjazd udany, godny polecenia. gorzej z dojazdem do miejsca zbiorki o tak wczesnej porze. (spędziłam całą noc na lotnisku)
 • 5
 • 6
 • 6
 • 6
 • 6
zwiń
5 / 6
41-50 lat, z partnerem/ką marzec 2019
Wspaniała i inspirująca podróż pełna słońca, orientalnych doznań, smaków, zapachów. Dzięki niezwykłej przewodniczce, Pani Grażynie, była to też wyprawa, która wiele nas nauczyła o kulturze (...) rozwiń
Wspaniała i inspirująca podróż pełna słońca, orientalnych doznań, smaków, zapachów. Dzięki niezwykłej przewodniczce, Pani Grażynie, była to też wyprawa, która wiele nas nauczyła o kulturze regionu, zweryfikowała niekiedy stereotypowe myślenie o religii i obyczajach mieszkańców Maroka. Bez niej wycieczka ta nie byłaby tym samym. Hotele w większości wygodne, choć niektóre lokalizacje w centrum miast nie zawsze pozwalały dobrze wypocząć. Jedzenia bardzo dużo. Naszym zdaniem to oferta przede wszystkim dla tych, którzy szukają nowych przeżyć w kraju zupełnie różnym od naszego. Nie ma tu czasu na plażowanie. Jest za to intensywny program, dzięki któremu można doświadczyć niesamowitych przestrzeni, niepowtarzalnych krajobrazów, a za sprawą zabytków i ludzi niemal przenieść się w czasie setki lat wstecz.
 • 6
 • 4
 • 6
 • 6
 • 6
zwiń
4 / 6
41-50 lat, z partnerem/ką marzec 2019
brak opisu rozwiń
brak opisu
 • 5
 • 4
 • 4
 • 5
 • 5
zwiń
6 / 6
50+ lat, z partnerem/ką marzec 2019
Super objazd. Cena proporcjonalna do jakości. Bardzo dobrze że były zapewnione trzy posiłki dziennie. Najgorszy apartament to kwatera przy hotelu w Agadirze ostatniego dnia objazdu. rozwiń
Super objazd. Cena proporcjonalna do jakości. Bardzo dobrze że były zapewnione trzy posiłki dziennie. Najgorszy apartament to kwatera przy hotelu w Agadirze ostatniego dnia objazdu.
 • 6
 • 4
 • 4
 • 4
 • 4
zwiń
6 / 6
41-50 lat, ze znajomymi marzec 2019
Wycieczka godna polecenia, bardzo udana,pozwalająca zagłębić się w kulturę Państwa Marokańskiego. Dobrze ułożona logistycznie,dużym atutem jest możliwość poznania Maroka od strony kulinarnej w (...) rozwiń
Wycieczka godna polecenia, bardzo udana,pozwalająca zagłębić się w kulturę Państwa Marokańskiego. Dobrze ułożona logistycznie,dużym atutem jest możliwość poznania Maroka od strony kulinarnej w proponowanych i serwowanych lokalnych restauracjach.Po raz kolejny nie zawiedliśmy się z usług biura Itaki. Super wycieczka!!!
 • 6
 • 5
 • 6
 • 6
 • 6
zwiń
6 / 6
31-40 lat, sam/a luty 2019
Wycieczka Rabat na Berbera fantastyczna. Hotele, jedzenie (nie do przejedzenia) bardzo dobre. Pogoda przepiękna słońce i ciepło (co zadziwiało, tubylcy chodzili w ciepłych kurtkach. Opieka Pani (...) rozwiń
Wycieczka Rabat na Berbera fantastyczna. Hotele, jedzenie (nie do przejedzenia) bardzo dobre. Pogoda przepiękna słońce i ciepło (co zadziwiało, tubylcy chodzili w ciepłych kurtkach. Opieka Pani pilot P. Grażyny wspaniała. Duża wiedza o kraju, historii, mieszkańcach ... bardzo ciekawe opowieści o historii, jak również przesympatyczne bajki. Przepiękne krajobrazy i widoki z autokaru prowadzonego profesjonalnie przez naszego kierowcę. Dobre rozwiązania z bagażami, nie traciło się czasu na wniesienie ich do pokoi :) Szczególne podziękowania dla kierowcy i Mahometa, którzy z powodu uszkodzonego mikrofonu nie przespali nocy w Casablance by wymienić autokar :) Ogólnie Maroko to przepiękny kraj, bezpieczny i przyjazny. Super miejsce do zwiedzania, poznawania ludzi, innej kultury jak i wypoczynku. Grupa na wycieczce punktualna, zgodna, raczej bezkonfliktowa. Wakacje uznaje za więcej niż udane :D Kolejny raz Itaka nie zawiodła !!! POLECAM
 • 6
 • 6
 • 6
 • 6
 • 6
zwiń
5 / 6
26-30 lat, z partnerem/ką luty 2019
Wycieczka do Maroka ,,Rabat na Berbera" spełniła moje wszelkie oczekiwania. Pani Grażyna (pilot) z szeroką wiedzą na temat Maroka i sugerująca rozwiązania m.in zakupów pamiątek. Jedyne co mi (...) rozwiń
Wycieczka do Maroka ,,Rabat na Berbera" spełniła moje wszelkie oczekiwania. Pani Grażyna (pilot) z szeroką wiedzą na temat Maroka i sugerująca rozwiązania m.in zakupów pamiątek. Jedyne co mi przeszkadzało u Pani Pilot to zdystansowanie do uczestników wycieczki. Posiłki 3 razy dziennie to strzał w dziesiątke. Hotele jak na objazdówke na dobrym poziomie. Wodospad Uzud wart zobaczenia. Doskonały Kierowca Pan Hassan. Polecam !!!
 • 6
 • 6
 • 6
 • 5
 • 5
zwiń
6 / 6
50+ lat, z partnerem/ką luty 2019
Wycieczka objazdowa b dobrze zorganizowana, pilotka kompetentna z dużą wiedzą o świecie arabskim i Maroku i potrafiąca tę wiedzę przekazać. rozwiń
Wycieczka objazdowa b dobrze zorganizowana, pilotka kompetentna z dużą wiedzą o świecie arabskim i Maroku i potrafiąca tę wiedzę przekazać.
 • 6
 • 3
 • 5
 • 5
 • 6
zwiń
4 / 6
41-50 lat, z partnerem/ką luty 2019
Polecam, bardzo ciekawa wycieczka.. rozwiń
Polecam, bardzo ciekawa wycieczka..
 • 4
 • 3
 • 3
 • 4
 • 4
zwiń
6 / 6
26-30 lat, sam/a luty 2019
Wycieczka "Rabat na Berbera" jest doskonale zorganizowana. Program wycieczki obejmował wszystkie najważniejsze i obowiązkowe do zwiedzenia punkty. Pani przewodnik/pilot wycieczki jest świetnie (...) rozwiń
Wycieczka "Rabat na Berbera" jest doskonale zorganizowana. Program wycieczki obejmował wszystkie najważniejsze i obowiązkowe do zwiedzenia punkty. Pani przewodnik/pilot wycieczki jest świetnie przygotowaną, rzetelną osobą, mającą na temat Maroka i jego mieszkańców, zwyczajów, historii ogromną wiedzę, którą dzieli się w sposób ciekawy i przystępny. Aż żal było wracać do szarej polskiej rzeczywistości. Z wielką chęcią odwiedzę Maroko raz jeszcze.
 • 6
 • 5
 • 5
 • 5
 • 5
zwiń
5 / 6
50+ lat, z partnerem/ką luty 2019
Bardzo nam się podobało. Przepiękne krajobrazy,Fez, Essaouira i Marakesz piękne. Dobra organizacja. rozwiń
Bardzo nam się podobało. Przepiękne krajobrazy,Fez, Essaouira i Marakesz piękne. Dobra organizacja.
 • 5
 • 4
 • 5
 • 5
 • 5
zwiń
6 / 6
31-40 lat, z partnerem/ką luty 2019
Wielki plus w postaci pilotki- pani Magdy, która chętnie dzieli się niesamowicie dużą wiedzą o Maroku, a przy tym potrafi utrzymać w ryzach grupę i jest "idiotoodporna". Program ułożony tak, aby (...) rozwiń
Wielki plus w postaci pilotki- pani Magdy, która chętnie dzieli się niesamowicie dużą wiedzą o Maroku, a przy tym potrafi utrzymać w ryzach grupę i jest "idiotoodporna". Program ułożony tak, aby zobaczyć jak najwięcej w tym ograniczonym czasie, jakim jest tydzień. Hotele w bardzo dobrym standardzie, podobnie jak większość posiłków. Autokar bez zarzutów, zawsze czysty, a szyby na bieżąco pucowane, aby można było robić zdjecia. Kierowca jeździ trochę "po marokańsku" (inaczej nigdzie byśmy nie dojechali), ale jednocześnie w sposób nie przyprawiający Europejczyków o strach w oczach. Cudowna wycieczka.
 • 6
 • 6
 • 5
 • 6
 • 6
zwiń
5 / 6
50+ lat, z partnerem/ką luty 2019
Wspaniała wycieczka, piękne zabytki i pejzaże - w szczególności wodospady Ouzoud- bajeczne widoki,dodatkowo bardzo dobre jedzenie mnóstwo świeżych warzyw i owoców, trzy posiłki dziennie to jest (...) rozwiń
Wspaniała wycieczka, piękne zabytki i pejzaże - w szczególności wodospady Ouzoud- bajeczne widoki,dodatkowo bardzo dobre jedzenie mnóstwo świeżych warzyw i owoców, trzy posiłki dziennie to jest strzał w dziesiątkę, minusy to hotele tuż przy ruchliwej ulicy ale standard bardzo dobry w szczególności Magador w Marakeszu szkoda ze tylko jedna noc,propozycja dla biura można by wydłużyć wycieczkę o jeden dzień i w środku pobytu zrobić dzień wolny od zwiedzania na pobyt w hotelu nad oceanem i krótki wypoczynek.Maroko jest bezpiecznym i przyjaznym państwem nie ma sie czego obawiać.
 • 5
 • 4
 • 5
 • 4
 • 4
zwiń
6 / 6
50+ lat, z partnerem/ką luty 2019
Bardzo fajna wycieczka: dużo atrakcji, przepięknych widoków, pysznego jedzenia i niezapomnianych przeżyć w tak odmiennej od naszej kulturze. Można szybko zakochać się w Maroku a dzieki naszej (...) rozwiń
Bardzo fajna wycieczka: dużo atrakcji, przepięknych widoków, pysznego jedzenia i niezapomnianych przeżyć w tak odmiennej od naszej kulturze. Można szybko zakochać się w Maroku a dzieki naszej pilotce pani Magdzie nawet w kilka dni poznać i zrozumieć ten kraj i ludzi tam żyjących. Wyprawa życia godna polecenia.
 • 6
 • 5
 • 5
 • 6
 • 6
zwiń
6 / 6
50+ lat, z partnerem/ką luty 2019
brak opisu rozwiń
brak opisu
 • 5
 • 5
 • 5
 • 6
 • 6
zwiń
6 / 6
50+ lat, z partnerem/ką luty 2019
Wspaniała wycieczka umożliwiająca poznanie najciekawszych i atrakcyjnych miejsc Maroka. Zjeździliśmy kraj prawie wzdłuż i wszerz, poznaliśmy przesympatycznych ludzi, posmakowaliśmy ich kuchni, (...) rozwiń
Wspaniała wycieczka umożliwiająca poznanie najciekawszych i atrakcyjnych miejsc Maroka. Zjeździliśmy kraj prawie wzdłuż i wszerz, poznaliśmy przesympatycznych ludzi, posmakowaliśmy ich kuchni, zapoznaliśmy się ze zwyczajami - WSPANIAŁY kraj. Wszystko okraszone wspaniałą wiedzą pilota Pani Grażyny dzięki której wiemy teraz tak dużo o Maroku, jego mieszkańcach, historii, zwyczajach i tradycjach. Pozostają wspomnienia i niedosyt - chce się więcej.
 • 6
 • 6
 • 6
 • 6
 • 6
zwiń
6 / 6
41-50 lat, z partnerem/ką luty 2019
Bardzo ciekawy program wycieczki, bardzo profesjonalna przewodniczka Pani Grażyna, z rozległą wiedzą nt. Maroka jego historii, kultury i dnia codziennego. Bardzo chciałabym jej jeszcze raz (...) rozwiń
Bardzo ciekawy program wycieczki, bardzo profesjonalna przewodniczka Pani Grażyna, z rozległą wiedzą nt. Maroka jego historii, kultury i dnia codziennego. Bardzo chciałabym jej jeszcze raz podziękować, z pewnością na Południe Maroka wybiorę sie tylko z nią. Rozumiem ze poziom hoteli na objeździe jest uśredniony ale lokalizacja hotelu w Marakeszu i Fezie pozostawia wiele do życzenia. Są zbyt daleko od centrum miast aby można samemu wieczorem te miasta zwiedzać.
 • 6
 • 3
 • 2
 • 6
 • 6
zwiń
6 / 6
41-50 lat, z partnerem/ką luty 2019
Doskonała egzotyczna wyprawa. rozwiń
Doskonała egzotyczna wyprawa.
 • 6
 • 6
 • 6
 • 6
 • 6
zwiń
5 / 6
50+ lat, z partnerem/ką luty 2019
Jesteśmy zadowoleni pod każdym względem, może tylko mi brakowało spaceru dłuższego nad oceanem.Sam widok trochę za mało. Wolałbym by napoje /poza alkoholem oczywiście ,kawą / były w cenie (...) rozwiń
Jesteśmy zadowoleni pod każdym względem, może tylko mi brakowało spaceru dłuższego nad oceanem.Sam widok trochę za mało. Wolałbym by napoje /poza alkoholem oczywiście ,kawą / były w cenie wycieczki ,sytuacja by była bardziej komfortowa przy posiłkach.Pilotka bardzo zdecydowana,sugerująca rozwiązania.
 • 6
 • 5
 • 6
 • 5
 • 5
zwiń
5 / 6
50+ lat, z partnerem/ką luty 2019
Generalnie Wspaniała! Piękne Maroko z jakże odmienną kulturą i niezwykle ciekawą historią! rozwiń
Generalnie Wspaniała! Piękne Maroko z jakże odmienną kulturą i niezwykle ciekawą historią!
 • 5
 • 5
 • 5
 • 6
 • 6
zwiń
5 / 6
50+ lat, z partnerem/ką luty 2019
brak opisu rozwiń
brak opisu
 • 5
 • 4
 • 4
 • 4
 • 4
zwiń
6 / 6
41-50 lat, z rodziną luty 2019
polecam :) rozwiń
polecam :)
 • 5
 • 4
 • 4
 • 6
 • 6
zwiń
6 / 6
50+ lat, z partnerem/ką styczeń 2019
Wycieczka pokazuje wspaniałe Maroko w doskonale wybranych fragmentach. Cała trasa to jak pokaz różnych slajdów. Od oceanu z piękną piaszczstą plażą przez barwne, kolorowe miasta , wielkie (...) rozwiń
Wycieczka pokazuje wspaniałe Maroko w doskonale wybranych fragmentach. Cała trasa to jak pokaz różnych slajdów. Od oceanu z piękną piaszczstą plażą przez barwne, kolorowe miasta , wielkie metropolie , po góry , plaskowyża , rzeki i wodospady. Piękno przyrody, barwność życia, egzotyka bazarów, niesamowitość zapachów i smaków. To właśnie wszystko daje się przeżyć na tej objazdowej wycieczce. Całość dopełnia niesamowicie ciekawa, barwna , pełna przypowieści i baśni narracja przemiłej Pani Grażyny , naszej przewodniczki. Po tak dobrze zorganizowanej wycieczce , z dobrym jedzeniem, hotelami luksusowym autokarem, chce się tam wracać. Zachęcona tym krótkim spotkaniem na pewno wrócę do Maroka. Tam czeka na mnie jego Południe. Dorota W.
 • 6
 • 5
 • 5
 • 6
 • 6
zwiń
4 / 6
41-50 lat, z rodziną styczeń 2019
Wycieczka ciekawa ale chwilami męcząca. Myśle ze niewielka korekta programu sprawiłaby ze byłoby bardziej komfortowo. rozwiń
Wycieczka ciekawa ale chwilami męcząca. Myśle ze niewielka korekta programu sprawiłaby ze byłoby bardziej komfortowo.
 • 5
 • 3
 • 3
 • 4
 • 5
zwiń

Sprawdź cenę

WYCIECZKA
 • Dojazd własny
Cena/os.: 3 499pln Razem Szczegóły ceny 7 350 pln
 • Promocja Last minute Last minute

Infolinia

 • callcenter.tel_pl
 • 801 066 777
 • 77 4476 777
 • Infolinie dostępne: pn-pt 8-22 sob-ndz 9-20

Podziel się

Facebook

Dlaczego warto?

 1. Kompletne ceny - nasze ceny nigdy nie zawierają żadnych ukrytych opłat.
 2. Gwarancja ubezpieczeniowa - 260 000 000 PLN
 3. Wygoda — rezerwujesz kiedy chcesz.
arrow-rightarrow-rightclockfacebooktwitter