phone mobile heart Biuro Podróży ITAKA Flag of Belarus airplane
> >Wyniki Wyszukiwania> >

Rabat na Berbera

Atuty oferty

 • najsłynniejsze miasta Maghrebu
 • majestatyczne góry Atlas
 • tajemnicze kazby
 • śniadania, obiady i kolacje w cenie
 • przedłuż wakacje w Maroku

Rabat na Berbera Kod: AGARABA

Trasa
3 469PLN
Dorośli: 2 3 posiłki Pt 12.04 – Pt 26.04.19 (15 dni)
Itaka

Rabat na Berbera Kod: AGARABA Maroko

Położenie na mapie Trasa

Marrakesz • Al Dżadida • Casablanca • Rabat • Meknes • Moulay Idriss • Volubilis • Fez • Beni Mellal • Wodospad Uzud • Marrakesz • Essaouira • Agadir

Fantastyczne spotkanie z bogatym dziedzictwem kulturowym Maroka, wizyty w najsłynniejszych miastach Maghrebu, dawnych stolicach Kraju Zachodzącego Słońca. W programie Marrakesz, który jak magnes przyciąga turystów pragnących poczuć prawdziwą atmosferę egzotycznej metropolii. Majestatyczne pejzaże gór Atlas, śmieszne kozy na drzewach arganowych i tajemnicze kazby doskonale nadają się do uwiecznienia na zdjęciach. Wspaniała orientalna architektura, zapachy przypraw, tęczowe kolory tkanin działają na wyobraźnię i kuszą, aby przedłużyć marokańskie wakacje o wypoczynek na plaży w wybranym hotelu z bogatej oferty ITAKI. Trasa w Maroku: ok. 1675 km.

Opis oferty

1. DZIEŃ.
Zbiórka uczestników na lotnisku. Przylot do Agadiru. Transfer do hotelu. Zakwaterowanie, kolacja i nocleg.

2. DZIEŃ. MARRAKESZ (trasa: ok. 260 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd przez majestatyczne góry Atlas do Marrakeszu, zakwaterowanie w hotelu. Zwiedzanie MARRAKESZU, dawnej stolicy imperialnej Maroka, określanej mianem Perły Południa, z zabudowaniami w kolorze ochry i imponującymi murami miejskimi z XII w. W programie: XIX-wieczny pałac El-Bahia, najładniejsza rezydencja na terenie miasta, ogród Majorelle z domem słynnego projektanta mody Yves’a Saint-Laurenta i tropikalną atmosferą bugenwilli, bambusów i hibiskusów oraz niezliczoną liczbą kaktusów, XII-wieczny meczet Al-Kutubijja (z zewnątrz) – jeden z największych meczetów zachodniego islamu, najwyższy obiekt na marrakeskiej medynie, duma miasta i najważniejszy punkt orientacyjny, Grobowce Saadytów – kompleks bogato zdobionych mauzoleów z XVI w. Obiad. Spacer po medynie wpisanej na listę UNESCO i Dżamaa Al-Fna – placu Cudów. Jest to największy plac na marrakeskiej medynie i jednocześnie największa atrakcja turystyczna miasta. Można tu spotkać zaklinaczy węży, akrobatów, żonglerów, berberyjskich legendziarzy i sprzedawców szczęścia. Plac budzi się wieczorem, pełen egzotycznych dźwięków, rytmów i zapachów. Kolacja z pokazem folklorystycznym w typowej marokańskiej restauracji. Powrót do hotelu, nocleg.

3. DZIEŃ. AL DŻADIDA - CASABLANCA (trasa: ok. 300 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do dawnej kolonii Portugalskiej – AL. DŻADIDY. Spacer po starym portugalskim mieście w którym meczety, synagogi i kościoły bezkonfliktowo ze sobą sąsiadują. Panoramiczne zwiedzanie Twierdzy Mazagan, wpisanej na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Wizyta w starej podziemnej Cysternie Portugalskiej, której piękno może być porównywane tylko z cysterną w Stambule. Przejazd do CASABLANKI – największego miasta Maroka i jednej z czterech największych metropolii afrykańskich, gospodarczej stolicy kraju. Obiad w Casablance. Zwiedzanie: plac Mohammeda V – administracyjne centrum miasta z architekturą neomauretańską i art déco, przejazd nabrzeżem atlantyckim, w dalszej części zwiedzanie Meczetu Hassana II. Meczet jest najnowocześniejszą świątynią muzułmańską w Afryce Północnej i trzecią co do wielkości po meczecie w Mekce i Medynie budowlą sakralną, stanowiącą symbol i znak rozpoznawczy miasta. Imponujący ogromem i przepychem, ma najwyższy na świecie, bogato zdobiony minaret o wysokości 200 m. Przejazd do Anfy – dzielnicy rezydencji pełnej luksusowych budowli i bujnych ogrodów. Przejazd do hotelu w Casablance. Zakwaterowanie, kolacja i nocleg.

4. DZIEŃ. RABAT - MEKNES - MOULAY IDRISS - VOLUBILIS (trasa: ok. 230 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do RABATU, administracyjnej stolicy Maroka. Zwiedzanie: imponujący pałac królewski z okazałą bramą Bab ar-Rouah, 44-metrowa wieża Hassana – symbol marokańskiej stolicy, jedyna pozostałość po nigdy niedokończonym meczecie Hassana z XII w., wizyta w zbudowanym w tradycyjnym, marokańskim stylu mauzoleum Mohammeda V, które mieści grób władcy i jego synów w tym Hassana II, poprzedniego króla Maroka, i wreszcie malownicza Kazba Udaja z monumentalną bramą i Ogrodami Andaluzyjskimi. Przejazd do MEKNES – królewskiego miasta wpisanego na listę UNESCO, słynącego z majestatycznych bram i murów obronnych, zwanego Wersalem Maroka. Spacer obok monumentalnej Bab al-Mansour – jednej z najbardziej okazałych bram miejskich w Maroku, przejście w okolice starych murów fortyfikacyjnych. Zwiedzanie mauzoleum Moulaya Ismaila – jednego z najokrutniejszych sułtanów. Obiad. Przejazd obok świętego miasta MOULAY IDRISS, malowniczo położonego na szczycie wzgórza. Przejazd do VOLUBILIS. Krótkie zwiedzanie ruin starożytnego miasta z kompleksem najważniejszych rzymskich wykopalisk Maroka, figurujących na liście UNESCO. Przejazd do hotelu w Fezie, zakwaterowanie, kolacja i nocleg.

5. DZIEŃ. FEZ
Śniadanie. Całodzienne zwiedzanie FEZU, najstarszego i najbardziej dostojnego miasta sułtańskiego, stolicy religijnej, kulturalnej i intelektualnej Maroka, miasta tysiąca meczetów. Spacer po Fez El-Bali – labiryncie 9 tys. krętych uliczek, najlepiej zachowanej medyny świata arabskiego objętej patronatem UNESCO: meczet i uniwersytet Al-Karawijjin z IX w. (z zewnątrz) – najstarszy w świecie zachodniego islamu, najpiękniej ozdobiony, mogący pomieścić nawet 20 tys. wiernych, Garbarnie Chouwara, najczęściej fotografowane miejsce w Fezie, zachwycające bogactwem kolorów, medresa Al-Attarin (zwiedzanie) – perła architektury mauretańskiej. Dalej trasa prowadzi w okolice placu En-Nejjarine, jednego z najprzyjemniejszych miejsc w Fezie, z fontanną En-Nejjarine z połowy XIX w. Obiad. Spacer po otoczonym okazałymi murami miejskimi Fez el-Jedid z Dar al-Makhzen – pałacem królewskim z okazałą bramą misternie zdobioną, bogatą ornamentyką i kaligrafią. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

6. DZIEŃ. BENI MELLAL - WODOSPAD UZUD - MARRAKESZ (trasa: ok. 545 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie. Wyjazd do BENI MELLAL, małego miasta położonego na skraju lasów oliwnych. Przejazd przez berberyjskie wioski słynne z wyrobów rzemieślniczych w kierunku Marrakeszu. Po drodze można podziwiać wspaniałe krajobrazy Atlasu Średniego. Obiad. Fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu, wycieczka odbywa się przy udziale wszystkich uczestników): przejazd nad WODOSPAD UZUD, który jest jednym z najbardziej urokliwych miejsc w Maroku. Woda spada z ceglastoczerwonych skał o wysokości 110 m, z licznymi kaskadami. Przejazd do hotelu w MARRAKESZU, zakwaterowanie, kolacja i nocleg.

7. DZIEŃ. ESSAOUIRA - AGADIR (trasa: ok. 340 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do ESSAOUIRY, warownego miasta portowego założonego przez Portugalczyków w połowie XV w. Spacer po spokojnej medynie objętej patronatem UNESCO, pełnej wąskich, krętych uliczek z uroczymi, bielonymi domami, licznymi sklepikami z wyrobami z drewna tui, z których słynie miasto. Najpopularniejszym i najbardziej fotogenicznym obiektem, przyciągającym rzesze turystów, są masywne fortyfikacje miejskie wzdłuż wybrzeża Oceanu Atlantyckiego, skąd rozciąga się wspaniały, iście filmowy widok („Królestwo Niebieskie”, „Gra o Tron”) na Wyspy Purpurowe. Obiad. Przejazd do AGADIRU – kurortu wypoczynkowego w Maroku. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja i nocleg.

8. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykwaterowanie i przejazd na lotnisko w Agadirze. Przelot do Polski. Dla osób, które przedłużają pobyt o tygodniowy wypoczynek: śniadanie, wykwaterowanie, transfer do wybranego hotelu.

7 noclegów w hotelach***; 2-os. pokoje (możliwość 1 dostawki) z łazienkami • wyżywienie: 7 śniadań, 6 obiadów, 7 kolacji, w tym jedna w marokańskiej restauracji • przelot • przejazd autokarem lub minibusem • opieka pilota • ubezpieczenie KL i NW

 1. Obowiązkowa dopłata do usługi Rozkład Premium (dot. wybranych rozkładów lotów)/os.: 60 PLN.
 2. Obowiązkowe opłaty na miejscu: bilety wstępu i lokalni przewodnicy, tour guide: ok. 90 EUR, napiwki: ok. 4 EUR/os./dzień.
 3. Opłaty fakultatywne: wycieczka nad wodospad Uzud: ok. 18 EUR (wymagany udział wszystkich uczestników).
 4. Meczet Hassana II jest zamknięty dla zwiedzających podczas świąt muzułmańskich.
5,4 / 6
98% klientów wystawiło opinię dobrą lub bardzo dobrą

Klienci doceniają:

 • Program wycieczki/trasę
 • Komfort podróży
 • Standard autokaru
Informacje o regionie

Maroko

Tajemnicze królestwo, nazywane Krajem Zachodzącego Słońca od lat przyciąga jak magnes turystów z całego świata. Intryguje mieszanką kultur, orientalną architekturą, majestatycznymi krajobrazami i tajemniczymi kazbami. W proponowanych programach same perły Maroka.

PLAN WYCIECZKI
1. DZIEŃ.
Zbiórka uczestników na lotnisku. Przylot do Agadiru. Transfer do hotelu. Zakwaterowanie, kolacja i nocleg.
2. DZIEŃ. MARRAKESZ (trasa: ok. 260 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd przez majestatyczne góry Atlas do Marrakeszu, zakwaterowanie w hotelu. Zwiedzanie MARRAKESZU, dawnej stolicy imperialnej Maroka, określanej mianem Perły Południa, z zabudowaniami w kolorze ochry i imponującymi murami miejskimi z XII w. W programie: XIX-wieczny pałac El-Bahia, najładniejsza rezydencja na terenie miasta, ogród Majorelle z domem słynnego projektanta mody Yves’a Saint-Laurenta i tropikalną atmosferą bugenwilli, bambusów i hibiskusów oraz niezliczoną liczbą kaktusów, XII-wieczny meczet Al-Kutubijja (z zewnątrz) – jeden z największych meczetów zachodniego islamu, najwyższy obiekt na marrakeskiej medynie, duma miasta i najważniejszy punkt orientacyjny, Grobowce Saadytów – kompleks bogato zdobionych mauzoleów z XVI w. Obiad. Spacer po medynie wpisanej na listę UNESCO i Dżamaa Al-Fna – placu Cudów. Jest to największy plac na marrakeskiej medynie i jednocześnie największa atrakcja turystyczna miasta. Można tu spotkać zaklinaczy węży, akrobatów, żonglerów, berberyjskich legendziarzy i sprzedawców szczęścia. Plac budzi się wieczorem, pełen egzotycznych dźwięków, rytmów i zapachów. Kolacja z pokazem folklorystycznym w typowej marokańskiej restauracji. Powrót do hotelu, nocleg.
3. DZIEŃ. AL DŻADIDA - CASABLANCA (trasa: ok. 300 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do dawnej kolonii Portugalskiej – AL. DŻADIDY. Spacer po starym portugalskim mieście w którym meczety, synagogi i kościoły bezkonfliktowo ze sobą sąsiadują. Panoramiczne zwiedzanie Twierdzy Mazagan, wpisanej na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Wizyta w starej podziemnej Cysternie Portugalskiej, której piękno może być porównywane tylko z cysterną w Stambule. Przejazd do CASABLANKI – największego miasta Maroka i jednej z czterech największych metropolii afrykańskich, gospodarczej stolicy kraju. Obiad w Casablance. Zwiedzanie: plac Mohammeda V – administracyjne centrum miasta z architekturą neomauretańską i art déco, przejazd nabrzeżem atlantyckim, w dalszej części zwiedzanie Meczetu Hassana II. Meczet jest najnowocześniejszą świątynią muzułmańską w Afryce Północnej i trzecią co do wielkości po meczecie w Mekce i Medynie budowlą sakralną, stanowiącą symbol i znak rozpoznawczy miasta. Imponujący ogromem i przepychem, ma najwyższy na świecie, bogato zdobiony minaret o wysokości 200 m. Przejazd do Anfy – dzielnicy rezydencji pełnej luksusowych budowli i bujnych ogrodów. Przejazd do hotelu w Casablance. Zakwaterowanie, kolacja i nocleg.
4. DZIEŃ. RABAT - MEKNES - MOULAY IDRISS - VOLUBILIS (trasa: ok. 230 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do RABATU, administracyjnej stolicy Maroka. Zwiedzanie: imponujący pałac królewski z okazałą bramą Bab ar-Rouah, 44-metrowa wieża Hassana – symbol marokańskiej stolicy, jedyna pozostałość po nigdy niedokończonym meczecie Hassana z XII w., wizyta w zbudowanym w tradycyjnym, marokańskim stylu mauzoleum Mohammeda V, które mieści grób władcy i jego synów w tym Hassana II, poprzedniego króla Maroka, i wreszcie malownicza Kazba Udaja z monumentalną bramą i Ogrodami Andaluzyjskimi. Przejazd do MEKNES – królewskiego miasta wpisanego na listę UNESCO, słynącego z majestatycznych bram i murów obronnych, zwanego Wersalem Maroka. Spacer obok monumentalnej Bab al-Mansour – jednej z najbardziej okazałych bram miejskich w Maroku, przejście w okolice starych murów fortyfikacyjnych. Zwiedzanie mauzoleum Moulaya Ismaila – jednego z najokrutniejszych sułtanów. Obiad. Przejazd obok świętego miasta MOULAY IDRISS, malowniczo położonego na szczycie wzgórza. Przejazd do VOLUBILIS. Krótkie zwiedzanie ruin starożytnego miasta z kompleksem najważniejszych rzymskich wykopalisk Maroka, figurujących na liście UNESCO. Przejazd do hotelu w Fezie, zakwaterowanie, kolacja i nocleg.
5. DZIEŃ. FEZ
Śniadanie. Całodzienne zwiedzanie FEZU, najstarszego i najbardziej dostojnego miasta sułtańskiego, stolicy religijnej, kulturalnej i intelektualnej Maroka, miasta tysiąca meczetów. Spacer po Fez El-Bali – labiryncie 9 tys. krętych uliczek, najlepiej zachowanej medyny świata arabskiego objętej patronatem UNESCO: meczet i uniwersytet Al-Karawijjin z IX w. (z zewnątrz) – najstarszy w świecie zachodniego islamu, najpiękniej ozdobiony, mogący pomieścić nawet 20 tys. wiernych, Garbarnie Chouwara, najczęściej fotografowane miejsce w Fezie, zachwycające bogactwem kolorów, medresa Al-Attarin (zwiedzanie) – perła architektury mauretańskiej. Dalej trasa prowadzi w okolice placu En-Nejjarine, jednego z najprzyjemniejszych miejsc w Fezie, z fontanną En-Nejjarine z połowy XIX w. Obiad. Spacer po otoczonym okazałymi murami miejskimi Fez el-Jedid z Dar al-Makhzen – pałacem królewskim z okazałą bramą misternie zdobioną, bogatą ornamentyką i kaligrafią. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.
6. DZIEŃ. BENI MELLAL - WODOSPAD UZUD - MARRAKESZ (trasa: ok. 545 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie. Wyjazd do BENI MELLAL, małego miasta położonego na skraju lasów oliwnych. Przejazd przez berberyjskie wioski słynne z wyrobów rzemieślniczych w kierunku Marrakeszu. Po drodze można podziwiać wspaniałe krajobrazy Atlasu Średniego. Obiad. Fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu, wycieczka odbywa się przy udziale wszystkich uczestników): przejazd nad WODOSPAD UZUD, który jest jednym z najbardziej urokliwych miejsc w Maroku. Woda spada z ceglastoczerwonych skał o wysokości 110 m, z licznymi kaskadami. Przejazd do hotelu w MARRAKESZU, zakwaterowanie, kolacja i nocleg.
7. DZIEŃ. ESSAOUIRA - AGADIR (trasa: ok. 340 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do ESSAOUIRY, warownego miasta portowego założonego przez Portugalczyków w połowie XV w. Spacer po spokojnej medynie objętej patronatem UNESCO, pełnej wąskich, krętych uliczek z uroczymi, bielonymi domami, licznymi sklepikami z wyrobami z drewna tui, z których słynie miasto. Najpopularniejszym i najbardziej fotogenicznym obiektem, przyciągającym rzesze turystów, są masywne fortyfikacje miejskie wzdłuż wybrzeża Oceanu Atlantyckiego, skąd rozciąga się wspaniały, iście filmowy widok („Królestwo Niebieskie”, „Gra o Tron”) na Wyspy Purpurowe. Obiad. Przejazd do AGADIRU – kurortu wypoczynkowego w Maroku. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja i nocleg.
8. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykwaterowanie i przejazd na lotnisko w Agadirze. Przelot do Polski. Dla osób, które przedłużają pobyt o tygodniowy wypoczynek: śniadanie, wykwaterowanie, transfer do wybranego hotelu.

ŚWIADCZENIA: 7 noclegów w hotelach***; 2-os. pokoje (możliwość 1 dostawki) z łazienkami • wyżywienie: 7 śniadań, 6 obiadów, 7 kolacji, w tym jedna w marokańskiej restauracji • przelot • przejazd autokarem lub minibusem • opieka pilota • ubezpieczenie KL i NW

UWAGI:
 1. Obowiązkowa dopłata do usługi Rozkład Premium (dot. wybranych rozkładów lotów)/os.: 60 PLN.
 2. Obowiązkowe opłaty na miejscu: bilety wstępu i lokalni przewodnicy, tour guide: ok. 90 EUR, napiwki: ok. 4 EUR/os./dzień.
 3. Opłaty fakultatywne: wycieczka nad wodospad Uzud: ok. 18 EUR (wymagany udział wszystkich uczestników).
 4. Meczet Hassana II jest zamknięty dla zwiedzających podczas świąt muzułmańskich.
Opis hotelu

Hotel Le Tivoli Maroko \ Agadir

POŁOŻENIE: w turystycznej części AGADIRU, ok. 1,5 km od centrum miasta, ok. 50 m od restauracji i barów; ok. 25 km od lotniska w Agadirze.

PLAŻA: publiczna, wydzielona część hotelowa, piaszczysta, łagodne zejście do morza, przejście przez ulicę, ok. 500 m od hotelu, bezpłatne parasole i leżaki.

HOTEL: czterogwiazdkowy, zbudowany w 1996 r., systematycznie odnawiany, 4 budynki, 280 pokoi, 3 piętra, 1 winda w każdym budynku, przestronne, eleganckie lobby, całodobowa recepcja, restauracja Le Pelican – kuchnia międzynarodowa i lokalna, restauracja à la carte – kuchnia lokalna (dodatkowo płatna), bar w lobby, bar przy basenie; sklep z pamiątkami, bankomat; centrum konferencyjne dla 250 osób, ogród, bezpłatny internet bezprzewodowy w lobby; za opłatą: fryzjer; akceptowane karty kredytowe: Visa, American Express.

POKÓJ:standardowy: 2-os. (możliwość 1 lub 2 dostawek), ok. 32 m², klimatyzowany/ogrzewany, łazienka (wanna lub prysznic, wc, suszarka), telewizja satelitarna; za opłatą: sejf (ok. 25 MAD/dzień), minibar, telefon; bezpłatne łóżeczko dla dziecka do 2 lat na zamówienie przed przyjazdem; balkon lub taras (stolik i krzesełka); pokoje z widokiem na morze za dopłatą.

SPORT I ROZRYWKA: basen, woda słodka, ok. 250 m², gł. 0,5-2,5 m, zintegrowany z dużym brodzikiem dla dzieci, przy basenie bezpłatne parasole, leżaki i ręczniki (wymagany depozyt); wieczorna muzyka na żywo w barze w lobby; za opłatą: 2 korty tenisowe (ok. 55 MAD/godz.).

ALL INCLUSIVE (za dopłatą w sezonie Zima 18-19 oraz w cenie w sezonie lato 2019): śniadanie (7.00-10.00), obiad (13.00-14.30), kolacja (19.00-22.00) w formie bufetu w restauracji; lokalne napoje alkoholowe i bezalkoholowe w wyznaczonych barach (10.00-23.00); wymagane noszenie opasek all inclusive.

KONTAKT: 00212/528847641,

GRATIS:
 • serwis plażowy
 • Wi-Fi

 

Podane w ofercie godziny serwowania posiłków oraz funkcjonowanie poszczególnych elementów infrastruktury hotelowej mogą ulegać nieznacznym zmianom ze względu na sezonowość, warunki pogodowe, prośby Gości lub siły wyższe, na które hotelarz nie będzie miał wpływu.

*Informacja dotycząca oficjalnej kategoryzacji hotelu znajduje się w opisie prezentowanych obiektów (sekcja „Hotel”) i jest ona zgodna z kategoryzacją stosowaną w danym kraju. Każdy kraj stosuje własne kryterium przyznawania określonej kategorii. Prezentowana na stronie www.itaka.pl oraz w dokumentach podróży kategoryzacja hoteli to nasza subiektywna ocena standardu hotelu. Połowa gwiazdki oznacza kategorię zawyżoną lub zaniżoną w stosunku do oficjalnej kategorii.

 

Położenie na mapie
Opinie klientów
5,4 / 6
Ogólna ocena
z 1507 opinii
98%
klientów wystawiło opinię dobrą lub bardzo dobrą
98%
klientów wystawiło opinię dobrą lub bardzo dobrą

Klienci doceniają m.in:

 • Program wycieczki/trasę
 • Komfort podróży
 • Standard autokaru
5 / 6
50+ lat, z partnerem/ką luty 2019
Jesteśmy zadowoleni pod każdym względem, może tylko mi brakowało spaceru dłuższego nad oceanem.Sam widok trochę za mało. Wolałbym by napoje /poza alkoholem oczywiście ,kawą / były w cenie (...) rozwiń
Jesteśmy zadowoleni pod każdym względem, może tylko mi brakowało spaceru dłuższego nad oceanem.Sam widok trochę za mało. Wolałbym by napoje /poza alkoholem oczywiście ,kawą / były w cenie wycieczki ,sytuacja by była bardziej komfortowa przy posiłkach.Pilotka bardzo zdecydowana,sugerująca rozwiązania.
 • 6
 • 5
 • 6
 • 5
 • 5
zwiń
6 / 6
41-50 lat, z rodziną luty 2019
polecam :) rozwiń
polecam :)
 • 5
 • 4
 • 4
 • 6
 • 6
zwiń
6 / 6
50+ lat, z partnerem/ką styczeń 2019
Wycieczka pokazuje wspaniałe Maroko w doskonale wybranych fragmentach. Cała trasa to jak pokaz różnych slajdów. Od oceanu z piękną piaszczstą plażą przez barwne, kolorowe miasta , wielkie (...) rozwiń
Wycieczka pokazuje wspaniałe Maroko w doskonale wybranych fragmentach. Cała trasa to jak pokaz różnych slajdów. Od oceanu z piękną piaszczstą plażą przez barwne, kolorowe miasta , wielkie metropolie , po góry , plaskowyża , rzeki i wodospady. Piękno przyrody, barwność życia, egzotyka bazarów, niesamowitość zapachów i smaków. To właśnie wszystko daje się przeżyć na tej objazdowej wycieczce. Całość dopełnia niesamowicie ciekawa, barwna , pełna przypowieści i baśni narracja przemiłej Pani Grażyny , naszej przewodniczki. Po tak dobrze zorganizowanej wycieczce , z dobrym jedzeniem, hotelami luksusowym autokarem, chce się tam wracać. Zachęcona tym krótkim spotkaniem na pewno wrócę do Maroka. Tam czeka na mnie jego Południe. Dorota W.
 • 6
 • 5
 • 5
 • 6
 • 6
zwiń
4 / 6
41-50 lat, z rodziną styczeń 2019
Wycieczka ciekawa ale chwilami męcząca. Myśle ze niewielka korekta programu sprawiłaby ze byłoby bardziej komfortowo. rozwiń
Wycieczka ciekawa ale chwilami męcząca. Myśle ze niewielka korekta programu sprawiłaby ze byłoby bardziej komfortowo.
 • 5
 • 3
 • 3
 • 4
 • 5
zwiń
5 / 6
41-50 lat, ze znajomymi styczeń 2019
brak opisu rozwiń
brak opisu
 • 6
 • 3
 • 4
 • 5
 • 4
zwiń
6 / 6
50+ lat, z partnerem/ką styczeń 2019
brak opisu rozwiń
brak opisu
 • 6
 • 4
 • 3
 • 5
 • 5
zwiń
6 / 6
50+ lat, z partnerem/ką styczeń 2019
Cudowna podróż przez historię, kulturę, sztukę Maroka. Wspaniałe opowieści o tradycji i naturze, o ludziach zamieszkujących tereny Maroka. Pani Przewodnik Grażyna - ogrom wiedzy , cudnie (...) rozwiń
Cudowna podróż przez historię, kulturę, sztukę Maroka. Wspaniałe opowieści o tradycji i naturze, o ludziach zamieszkujących tereny Maroka. Pani Przewodnik Grażyna - ogrom wiedzy , cudnie opowiadała Baśnie Szeherezady. Dobrze zorganizowany transport. Wiele lat jeżdżę na rożne wyprawy objazdowe ale tą wycieczkę polecam każdemu. Zakochałam się w Maroku od pierwszego wejrzenia i już planuję z synem, 15-latkiem, kolejną podróż- południe Maroka. Za rekomendację niech posłużą słowa mego nastolatka- ......podróż, która stała się przygodą nie do opisania
 • 6
 • 5
 • 5
 • 6
 • 6
zwiń
6 / 6
41-50 lat, z partnerem/ką styczeń 2019
brak opisu rozwiń
brak opisu
 • 6
 • 6
 • 6
 • 6
 • 6
zwiń
5 / 6
50+ lat, z partnerem/ką styczeń 2019
brak opisu rozwiń
brak opisu
 • 5
 • 4
 • 3
 • 4
 • 5
zwiń
6 / 6
26-30 lat, z partnerem/ką styczeń 2019
Maroko okazało się krajem kontrastów, zapachów, smaków i wspaniałych krajobrazów. Pobudki wcześnie, bo po piątej i szóstej rano ale widoki i przepyszne jedzenie wynagradzały wszystkie trudy. (...) rozwiń
Maroko okazało się krajem kontrastów, zapachów, smaków i wspaniałych krajobrazów. Pobudki wcześnie, bo po piątej i szóstej rano ale widoki i przepyszne jedzenie wynagradzały wszystkie trudy. Duża zasługa przewodniczki, pani Magdy, która bardzo interesująco opowiadała o historii i kulturze Maroka, pozwalając na poznanie i zrozumienie żyjących tam ludzi. Pogoda w styczniu nas nie rozpieszczała- było chłodno i deszczowo- warto dlatego w tym okresie zapakować do walizki cieplejsze ubrania i kurtki przeciwdeszczowe :) Hotele takie sobie, ale i tak na takiej wycieczce nie ma to dużego znaczenia- przecież spędzało się tam tylko jedną (lub dwie- w Fezie) noce a jedzenie jakie tam podwali, rekompensowało chłodne pokoje ;) (zwłaszcza 3 daniowa kolacja w Fezie). Dużym plusem wycieczki było to, że mieliśmy czas na robienie zdjęć, a pani Magda zbierała nas często na punkty widokowe. Jedynym minusem jak dla mnie było 1,5h czasu wolnego na placu w Marrakeszu- pierwszy dzień wycieczki na halaśliwym placu, w tłoku, ścisku, gdzie rzucali w ludzi zaskrońcami lub na siłę robili tatuaże z henny na dłoniach, był męczącym i niezbyt przyjemnym doświadczeniem. Ogólnie dla mnie wspaniała wycieczka i gorąco ją polecam każdemu, kto chce poznać piękno Maroka!
 • 6
 • 4
 • 6
 • 5
 • 5
zwiń
5 / 6
20-25 lat, sam/a styczeń 2019
Wycieczka bardzo fajna, spełniła moje oczekiwania, można doskonale poznać orientalny charakter i piękno Maroka. rozwiń
Wycieczka bardzo fajna, spełniła moje oczekiwania, można doskonale poznać orientalny charakter i piękno Maroka.
 • 5
 • 4
 • 5
 • 6
 • 6
zwiń
6 / 6
50+ lat, sam/a styczeń 2019
wycieczka udana, szkoda tylko, że kolacja wigilijna nie była polska. rozwiń
wycieczka udana, szkoda tylko, że kolacja wigilijna nie była polska.
 • 6
 • 5
 • 5
 • 5
 • 5
zwiń
5 / 6
26-30 lat, sam/a styczeń 2019
Smaczne jedzenie, ciekawy program choc trochę zbyt wolne tempo zwiedzania! Generalnie polecam! rozwiń
Smaczne jedzenie, ciekawy program choc trochę zbyt wolne tempo zwiedzania! Generalnie polecam!
 • 5
 • 4
 • 6
 • 6
 • 5
zwiń
5 / 6
41-50 lat, z partnerem/ką styczeń 2019
Bardzo dobra rozwiń
Bardzo dobra
 • 5
 • 4
 • 5
 • 4
 • 4
zwiń
6 / 6
50+ lat, z partnerem/ką styczeń 2019
Bardzo udany wyjazd. Miła obsługa, duża porcja wiedzy o Maroku, kulturze tego kraju i jego mieszkańcach. Bardzo miła pani pilotka (p. Magdalena) oraz jej współpracownicy z Maroka.Bardzo dobre (...) rozwiń
Bardzo udany wyjazd. Miła obsługa, duża porcja wiedzy o Maroku, kulturze tego kraju i jego mieszkańcach. Bardzo miła pani pilotka (p. Magdalena) oraz jej współpracownicy z Maroka.Bardzo dobre wyżywienie.
 • 6
 • 6
 • 6
 • 6
 • 6
zwiń
6 / 6
lat, z partnerem/ką styczeń 2019
brak opisu rozwiń
brak opisu
 • 5
 • 5
 • 6
 • 6
 • 6
zwiń
6 / 6
50+ lat, z partnerem/ką styczeń 2019
Bardzo dobra, dobra organizacja i dobrze prowadzona przez pilota. Pani Grażyna ma wielką wiedze o Maroku.Ciekawe miejsca i dobrze dobrane do charakteru nazwijmy to wyprawy przynajmniej w naszym (...) rozwiń
Bardzo dobra, dobra organizacja i dobrze prowadzona przez pilota. Pani Grażyna ma wielką wiedze o Maroku.Ciekawe miejsca i dobrze dobrane do charakteru nazwijmy to wyprawy przynajmniej w naszym wieku. Większość jak rozmawiałem była zadowolona. Dobre jedzenie i dobre hotele. Po prostu nie ma się do czego przyczepić tak mówiąc prosto z mostu. Życzę takiej dalej pracy. Mam nadzieje że jeszcze skorzystamy z Waszej jakiejś oferty. Dziękujemy
 • 6
 • 6
 • 6
 • 6
 • 6
zwiń
6 / 6
50+ lat, sam/a styczeń 2019
Impreza dobrze zorganizowania, usługi hotelowe i turystyczne na b.dobrym poziomie.Program imprezy realizowany był dobrze i ciekawie! rozwiń
Impreza dobrze zorganizowania, usługi hotelowe i turystyczne na b.dobrym poziomie.Program imprezy realizowany był dobrze i ciekawie!
 • 5
 • 5
 • 5
 • 5
 • 6
zwiń
6 / 6
41-50 lat, z partnerem/ką styczeń 2019
Wybraliśmy się z mężem po słońce a otrzymaliśmy stokroć więcej. Cudowna Pani Magda, która, doskonale zorganizowana i przygotowana, opowiada z pasją, znajomością tematu, ubarwiając opowieści (...) rozwiń
Wybraliśmy się z mężem po słońce a otrzymaliśmy stokroć więcej. Cudowna Pani Magda, która, doskonale zorganizowana i przygotowana, opowiada z pasją, znajomością tematu, ubarwiając opowieści anegdotami. Niezapomniane przeżycia, z każdego etapu inne ale niezmiennie zachwycające. Doskonale jedzenie. Zarówno dla mięsożerców jak i wegetarian możliwość wyboru spośród bogatej oferty. Zdrowa a jednocześnie bardzo smaczna kuchnia. Pokoje hotelowe z czysta pościelą, przestronne, często z balkonami. Polecam!!! Nie żałuję ani jednej chwili. We wspomnieniach pozostaną kolorowe pejzaże, smak marokanskiej kuchni i opowieści Pani Magdy.
 • 6
 • 6
 • 6
 • 6
 • 6
zwiń
6 / 6
26-30 lat, z partnerem/ką styczeń 2019
brak opisu rozwiń
brak opisu
 • 6
 • 6
 • 6
 • 6
 • 6
zwiń
6 / 6
50+ lat, z partnerem/ką styczeń 2019
brak opisu rozwiń
brak opisu
 • 6
 • 6
 • 6
 • 6
 • 6
zwiń
1 / 6
50+ lat, z partnerem/ką grudzień 2018
Wycieczka ciekawa, kraj piękny, ludzie mili i życzliwi, otwarci na inne kultury, zabytki niezwykłe, a historia bardzo bogata. Mankamentem i najsłabszym punktem programu i zawartej z BP Itaka (...) rozwiń
Wycieczka ciekawa, kraj piękny, ludzie mili i życzliwi, otwarci na inne kultury, zabytki niezwykłe, a historia bardzo bogata. Mankamentem i najsłabszym punktem programu i zawartej z BP Itaka umowy jest PILOT, pani Magdalena. Dla niej uczestnicy są marnym i utrudniającym życie dodatkiem do jej bogatych planów towarzyskich, zakupowych na całej trasie prawie 2 tys. km. Jest arogancka, chamska, jeśli ma wiedzę o Maroku, to bardzo starannie i głęboko ją ukryła! Jak na pilota z ponad 20 letnim doświadczeniem, to brak wiedzy, profesjonalizmu i odpowiedzialności za wykonywana pracę jest porażający! Niestety, po raz pierwszy, a wyjeżdżam z BP Itaka od ponad 20 lat, spotkałam się z milczącym autobusem na objazdowej wycieczce, gdyż pilot milczał jak zaklęty, a na konkretne pytania o mijane miejsca odpowiadała monosylabami lub w ogóle. Zostawiała grupę samą sobie, nigdy nikomu nie pomogła, zawsze wdawała się w utarczki słowne, sama wręcz do nich prowokowała, próbowała zrobić sobie plebiscyt popularności, ale ponad 60% osób wypowiedziało negatywne stanowisko w jej sprawie, reszta nie miała zdania. Ponadto jedyną odpowiedzią na zagospodarowanie czasu podczas zwiedzania, było wyłącznie wg p.Magdy oddanie do dyspozycji uczestników wolnego czasu na 3, 3 lub więcej czasu. Mimo sprzeciwu grupy, że program jest niezrealizowany, odpowiadała, że lepiej jest zobaczyć to, czy tamto we własnym zakresie i robić zakupy! W trakcie poszczególnych dni wycieczki okazało się, że czas był jej potrzebny na prywatne spotkania ze znajomymi Marokańczykami, negocjacje w sprawie zaplanowanych zakupów, bo efekty pokazywała śmiało i przechwalała się sukcesami negocjacji cen, prowadzony od kilku tygodni(sic!). Skłoniła się nawet do tego, że zakupiony towar wysłała do Polski za pośrednictwem małżeństwa, które ja wspierało w chamskich i niestosownych zachowaniach wobec pozostałych uczestników wycieczki. Buta, tupet i arogancja, to prawdziwe imiona p.Magdy - pilotki, która złamała warunki umowy o świadczenie usług, gdyż opieka pilota nie została w żadnym stopniu zrealizowana.Cudownie wygospodarowała sobie w Fezie pół dnia wolnego, gdy tego nie było w programie..... Na każdą prośbę o pomoc, odpowiadała w ten sam sposób: "trzeba tam iść i powiedzieć, zapytać", szokujące jak można kogoś takiego zatrudniać i powierzać tak odpowiedzialne zadanie? A w konsekwencji BP Itaka traci na dobrym wizerunku przez zachowanie jednego pracownika biura, które potrafiło zaważyć na całości oceny wycieczki. Brak kultury osobistej pilota jest porażający, zachowanie z kategorii pruskiego ekonoma (tylko bata w ręku brak)nie nadaje się do pracy z turystami podczas wyczerpującej wycieczki objazdowej, gdyż zepsuła jej atmosferę i wrażenia z pięknego kraju.
 • 4
 • 3
 • 2
 • 5
 • 5
zwiń
6 / 6
50+ lat, z partnerem/ką grudzień 2018
Wycieczka bardzo ciekawa i godna polecenia. Atrakcyjne miejsca, bogaty program. rozwiń
Wycieczka bardzo ciekawa i godna polecenia. Atrakcyjne miejsca, bogaty program.
 • 6
 • 5
 • 6
 • 6
 • 6
zwiń
5 / 6
41-50 lat, z partnerem/ką grudzień 2018
Wycieczka bardzo ciekawa i udana.Polecam wszystkim,którzy wybierają się do Maroka. Pilot - Pani Magda świetnie prowadzi grupę i ciekawie opowiada o zwyczajach i kulturze kraju. W hotelach (...) rozwiń
Wycieczka bardzo ciekawa i udana.Polecam wszystkim,którzy wybierają się do Maroka. Pilot - Pani Magda świetnie prowadzi grupę i ciekawie opowiada o zwyczajach i kulturze kraju. W hotelach wszystko w porządku, nie ma się do czego przyczepić .
 • 6
 • 5
 • 5
 • 6
 • 5
zwiń
4 / 6
50+ lat, sam/a grudzień 2018
Wycieczka generalnie bardzo interesująca - pod względem programu; warunki hotelowe zróżnicowane; niektóre hotele odbiegają znacznie in-minus od standardu hoteli europejskich. Reakcja personelu (...) rozwiń
Wycieczka generalnie bardzo interesująca - pod względem programu; warunki hotelowe zróżnicowane; niektóre hotele odbiegają znacznie in-minus od standardu hoteli europejskich. Reakcja personelu hotelowego na zgłaszane zastrzeżenia - bardzo wolna, lub jej brak. Chociaż w niektórych hotelach była natychmiastowa. Autobus komfortowy, jego obsługa uprzejma i bez zastrzeżeń.
 • 5
 • 3
 • 4
 • 4
 • 4
zwiń

Sprawdź cenę

WYCIECZKA
 • Dojazd własny
Cena/os.: 3 469pln Razem Szczegóły ceny 7 290 pln
 • Promocja I...taki HIT! I...taki HIT!

Infolinia

 • callcenter.tel_pl
 • 801 066 777
 • 77 4476 777
 • Infolinie dostępne: pn-pt 8-22 sob-ndz 9-20

Podziel się

Facebook

Dlaczego warto?

 1. Kompletne ceny - nasze ceny nigdy nie zawierają żadnych ukrytych opłat.
 2. Gwarancja ubezpieczeniowa - 260 000 000 PLN
 3. Wygoda — rezerwujesz kiedy chcesz.
arrow-rightarrow-rightclockfacebooktwitter