phone mobile mobile pin heart heart user user Biuro Podróży ITAKA Flag of Belarus airplane CB5DFB7F-C92F-41CB-9FB1-916D616FF3EC E0FBD33F-841B-452B-BF16-225B7D943904
Search Results Górskie wyzwania – Peru i Boliwia

Offer advantages

  • nieszablonowy szlak, niepowtarzalne widoki
  • trasy trekkingowe i rowerowy zjazd „Drogą Śmierci"
  • boliwijska stolica La Paz i jej najbardziej znany „Market Czarownic"
  • możliwość zdobycia 6-tysięcznika

Górskie wyzwania – Peru i Boliwia Code: LIMNOL2

Route
15 998PLN
Dorośli: 2 wyżywienie zgodnie z programem Thu 05.09 – Thu 19.09.24
Itaka
  • Promocja LAST MINUTE LAST MINUTE

Górskie wyzwania – Peru i Boliwia

  • Promocja LAST MINUTE LAST MINUTE
Code: LIMNOL2
Description

1. DZIEŃ. LIMA
Przelot do LIMY. Zapoznanie się grupy i lidera wyjazdu. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie i odpoczynek. Wykwaterowanie. Nocny przejazd na lotnisko i przelot wewnętrzny do Boliwii.

2. DZIEŃ. LA PAZ
Przylot do boliwijskiej stolicy LA PAZ. Zakwaterowanie w hotelu, śniadanie i odpoczynek. Wyjście na spacer po najwyżej położonej stolicy świata (ok. 3640 m n.p.m.) – już w chwili przylotu do miasta rozpocznie się proces aklimatyzacji. Spacer po historycznym centrum La Paz, słynnym targu czarownic, następnie przejazd kolejką linową i przejście labiryntami w Dolinie Księżyca. Wieczorny powrót do hotelu.

3. DZIEŃ. LA CUMBRE – COROICO ↗ ok. 3500 m
Po śniadaniu, wjazd samochodami na wysokość ok. 4700 m n.p.m. do przełęczy LA CUMBRE. Z uwagi na pobyt na znacznej wysokości, dzień ten będzie miał duże znaczenie dla prawidłowego przebiegu aklimatyzacji. Położona w Kordylierze Andyjskiej droga Yungas tzw. „droga śmierci”, łączy stolice Boliwii – La Paz i położony nisko region Yungas w puszczy amazońskiej. Należy do najbardziej niebezpiecznych dróg świata, obecnie większa część trasy jest zamknięta dla publicznego ruchu pojazdów (wjazd na droge szutrową możliwy tylko dla pojazdów zabezpieczających grupy rowerowe). Po sprawdzeniu rowerów i zmianie odzieży na ochronną, rozpocznie się zjazd. To wyjątkowe doświadczenie rowerowe, ok. 80 km do pokonania i ponad 3,5 km zjazdu w dół (pierwsze 30-45 minut – zjazd drogą asfaltową, druga część drogą szutrową, szacowany czas zjazdu ok. 3-3,5 godz.). Przejazd rowerowy zakończy się w miejscowości COROICO na wysokości ok. 1200 m n. p. m. Lunch w formie bufetu w tej miejscowości. Powrót do hotelu w La Paz, w godzinach wieczornych, nocleg.

4. DZIEŃ. RINCONADA – LAGUNA CHIAR KHOTA ↗ ok. 200 m
Śniadanie, wykwaterowanie i ok. 3 godz. przejazd prywatnym transportem do RINCONADY (ok. 4500 m n.p.m.), skąd rozpocznie się trwający dwa dni trekking Condoriri. Początek wędrówki przez Kordylierę Real w regionie jezior i szczytu znanego jako „Condoriri” lub w języku aymara „miejsce kondora”. Po ok. 1-2 godz. łagodnego trekkingu pod górę, dotarcie do LAGUNY CHIAR KHOTA (ok. 4700 m n.p.m.). Obóz zostanie rozbity na campingu w pobliżu laguny, w miejscu przeznaczonym dla obozowisk. Po południu spacer aklimatyzacyjny. W trakcie dnia zapewnione lunch i kolacja. Nocleg w namiotach w pobliżu Laguny Chiar Khota (ok. 4700 m n.p.m.).

5. DZIEŃ. PICO AUSTRIA – LA PAZ ↗ ok. 650 m
Po śniadaniu rozpoczęcie bardziej stromego podejścia na PICO AUSTRIA (ok. 5350 m n.p.m.). Szacowany czas podejścia to ok. 3 godz. aż do dotarcia na szczyt. Ze szczytu roztacza się spektakularny widok na górę Condoriri w kształcie kondora z rozpostartymi skrzydłami, jezioro Titicaca i zachodnią ścianę Huayna Potosi oraz wiele innych szczytów Kordyliery Real. Po zasłużonym odpoczynku, zejście do Rinconady (szacunkowy czas przejścia: ok. 2 godz.), postój nad laguną Chiar Khota w miejscu uprzedniego obozowiska, lunch i przejazd do La Paz. Zakwaterowanie w hotelu i nocleg.

6. DZIEŃ. TIAHUANACO – PUNO
Po śniadaniu, wykwaterowanie i przejazd samochodem ok. 261 km z La Paz do Puno. W drodze przystanek i postój na zwiedzenie prekolumbijskiego kompleksu archeologicznego w TIAHUANACO (po stronie boliwijskiej), które to w 2000 r. zostało wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. W Tiahuanaco można zobaczyć imponujące zabytki i struktury archeologiczne, t.j. Puma Punku, która słynie z precyzyjnie rzeźbionych kamieni tworzących skomplikowane struktury. W samym kompleksie znajdują się także Świątynia Słońca oraz piramida Akapana. Wiele z tych elementów stanowi świadectwo zaawansowanej architektury i technologii ówczesnej cywilizacji. Lunch i dalszy przejazd do przejścia granicznego. Po przyjeździe na boliwijsko – peruwiańską granicę w Desaguadero, transfer do PUNO, miasta położonego nad jeziorem Titicaca na wysokości ok. 3827 m n.p.m. Zakwaterowanie i nocleg w hotelu, w Puno.

7. DZIEŃ. KANION COLCA ↗ ok. 900m
Po śniadaniu, wykwaterowanie i wyjazd z Puno. W drodze przystanek przy lagunach pełnych ptaków oraz przy południowoamerykańskich wielbłądach czyli wikuniach, alpakach i lamach żyjących w swoim naturalnym środowisku na obszarze chronionym rezerwatu narodowego Aguadas Blancas. Postój na punkcie widokowym Mirador de los Volcanes (ok. 4950 m n.p.m.), skąd można zobaczyć wulkany Misti, Ampato, Sabancaya oraz Chachani. Lunch w drodze u lokalnej rodziny w Achoma. Dojście do miejsca zwanego Pampa San Miguel (ok. 3400 m n.p.m.), skąd rozpocznie się wędrówka w dół do KANIONU COLCA, aż do miejscowości San Juan de Chuccho (ok. 2500 m n.p.m.). Szacunkowy czas całego przejścia tego dnia: ok. 3 godz. Zakwaterowanie u lokalnej rodziny w tzw. posadzie. Kolacja i nocleg.

8. DZIEŃ. KANION COLCA ↗ ok. 200 m
Po śniadaniu, wykwaterowanie i kontynuacja marszu w stronę oazy Sangalle (ok. 2300 m n.p.m.). Szacowany czas przejścia ok. 3-4 godz. Lunch. Fakultatywnie w oazie (za dodatkową opłatą) będzie można skorzystać kąpieli w basenie termalnym. Zakwaterowanie, kolacja i nocleg w bungalowach u lokalnej rodziny.

9. DZIEŃ. KANION COLCA – AREQUIPA ↗ ok. 1100 m
Poranna pobudka, wykwaterowanie. Wyjście z kanionu rozpocznie się wcześnie rano, aby uniknąć upałów. Szacowany czas przejścia: ok. 3 godz. Tego dnia do pokonania jest spore przewyższenie, ale bez żadnych trudności technicznych, wyznaczoną drogę przemierza się trawersem (w razie problemów istnieje możliwość wynajęcia muła, by wjechać na górę). Po dotarciu na szczyt, w miejscowości Cabanaconde, na uczestników czekać będzie śniadanie. Krótki odpoczynek i przejście do punktu widokowego Cruz del Condor, skąd można zaobserwować kondory – jedne z największych latających ptaków na świecie. Następnie możliwość relaksu w gorących źródłach, lunch i przejazd do AREQUIPY. Zakwaterowanie i nocleg w hotelu.

10. DZIEŃ. AREQUIPA
Śniadanie. Zwiedzanie historycznego centrum AREQUIPY, Plaza de Armas, klasztoru św. Katarzyny, rynku San Camillo, fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu) wejście do Museo Santuario Andinos. „Białe miasto” – nazywane tak ze względu na dużą ilość budynków zbudowanych z wulkanicznej skały sillar – znajduje się na Liście Światowego Dziedzictwa Kulturalnego i Przyrodniczego UNESCO. Leży u podnóży wulkanów Misti, Chachani i Pichu Pichu. Wolne popołudnie w mieście – czas na odpoczynek i regenerację. Powrót do hotelu, nocleg.

11. DZIEŃ. CHACHANI ↗ ok. 170 m
Śniadanie w hotelu, wykwaterowanie i ok. 3 godz. przejazd w kierunku bazy Chachani (ok. 5000 m n.p.m.), skąd rozpocznie się wspinaczka (szacunkowy czas przejścia: ok. 2 godz.) do New Inca Camp na wysokości ok. 5170 m n.p.m,, gdzie zostanie rozbity obóz. Odpoczynek przed atakiem szczytowym na Chachani. Nocleg w namiotach. Lunch w drodze (w postaci „lunch boxa”) i kolacja w obozie.

12. DZIEŃ. CHACHANI ↗ ok. 905 m
Wyjście z obozu w kierunku szczytu Chachani. Akcja szczytowa rozpocznie się ok. 3.00 nad ranem, powolna wspinaczka na szczyt wulkanu Chachani (ok. 6075 m n.p.m.) powinna zająć ok. 5-6 godz. Z góry roztacza się niesamowity widok na stary krater oraz krajobrazy wulkaniczne i andyjskie. Zejście tą sama trasą do Inka Base Camp (czas zejścia ok. 1,5-2 godz.), śniadanie i dalsze zejście w dół, gdzie na uczestników będzie czekał transport. Przejazd do miasta Arequipa. Zakwaterowanie i nocleg w hotelu.

13. DZIEŃ. LIMA
Śniadanie, wykwaterowanie i przelot do LIMY. Zakwaterowanie i nocleg w Limie.

14. DZIEŃ.
Śniadanie, wykwaterowanie, przejazd na lotnisko i wylot do Polski.

15. DZIEŃ.
Przylot do Polski.

13 noclegów: 9 noclegów w hotelach ***: 2 w Lima, 3 w La Paz, 1 w Puno, 3 w Arequipa: 2-os. pokoje z łazienkami • 2 noclegi u lokalnych rodzin podczas przejścia przez Kanion Colca (1 w posadzie i 1 w bungalowie): 2-os. pokoje z łazienkami • 2 noclegi w namiotach na kempingach z podstawowym węzłem sanitarnym (bieżąca zimna woda) podczas trekkingu • wyżywienie zgodnie z programem: 13 śniadań, 8 lunchów, 4 kolacje • przeloty: Polska-Lima-Polska • przeloty wewnętrzne: Lima-La Paz, Arequipa-Lima • przejazdy transferem prywatnym (minibus w mieście oraz 4x4 w terenie górskim) • opieka polskojęzycznego lidera od chwili przylotu do Limy, do transferu na lotnisko w Limie • ubezpieczenie KL i NW rozszerzone o sporty ekstremalne

  1. Obowiązkowe opłaty na miejscu: napiwki: ok. 5 USD/os./dzień.
  2. Opłaty fakultatywne na miejscu: Museo Santuario Andinos (Mumia Juanita): ok. 8 USD/os., baseny termalne: ok. 5 USD/os.
  3. Możliwość wypożyczenia śpiwora (ok. 25 USD/os./dzień) i kijów trekkingowych (ok. 20 USD/os./dzień) na miejscu, rekomendowane zabranie własnego śpiwora i kijów trekkingowych (jeśli jest taka potrzeba).
  4. Gdy posiłek nie jest konieczny ze względu na specyfikę planu/aktywności, lider każdorazowo poleca i prezentuje grupie różne opcje żywieniowe pozostawiając każdemu decyzję o tym, czego potrzebuje. Organizator zapewnia wyżywienie tam gdzie jest ono trudnodostępne.
  5. Podczas trekkingów uczestnik wyprawy nie uczestniczy w rozbijaniu namiotów i przygotowywaniu obozowiska.
  6. Sugerowane jest posiadanie własnego śpiwora (możliwość wypożyczenia na miejscu za dodatkową opłatą), uczestnicy wyprawy otrzymają również informacje o tym, jaką odzież trzeba ze sobą zabrać szczególnie pod kątek trekkingu.
  7. Podczas trekkingu na Chachani, w zależności od warunków pogodowych konieczne może być użycie raków i czekana – wypożyczenie raków i czekana jest ujęte w cenie serwisu jeżeli będą niezbędne do wejścia na wulkan. Nie ma konieczności podróżowania ze swoim sprzętem.
  8. Do Peru należy zabrać tzw. nowe dolary, wdane po 2013 r. W przypadku starszych banknotów może dojść do problemu z wymianą na lokalną walutę.
  9. Część programu realizowana jest na dużej wysokości n.p.m., możliwa choroba wysokościowa. Osoby z chorobami serca i problemami krążeniowymi powinny zasięgnąć opinii lekarza.
  10. Wymagany jest poziom kondycji fizycznej umożliwiający uczestnictwo w programie, w szczególności w trekkingach. Plan dla osób aktywny, mający doświadczenie w chodzeniu po górach (niewymagane doświadczenie wysokogórskie).
  11. Wyzwania tego wyjazdu to: wysokość! Nie ma tu trudności technicznych, a główną przeszkodą będzie przede wszystkim wysokość. Kilkukrotnie, podczas trekkingów, korzystamy ze specyficznej bazy noclegowej oraz lokalnych noclegów.
  12. Program i kolejność zwiedzania może ulec zmianie.
  13. Poziom trudności 3/5 – GÓROŁAZ, Trudne trasy trekkingowe, wymagana dobra kondycja fizyczna pozwalająca na trekking w terenie górskim przez ok. 8 godz. dziennie, brak przeciwskazań zdrowotnych do przebywania na dużych wysokościach.

Region information
Region gallery

Peru

Perełka na mapie turystycznych pasjonatów, kraj pod wieloma względami niepowtarzalny. Fascynuje tajemniczymi metropoliami Inków i baśniowymi krajobrazami, kolonialnymi miastami i skarbami peruwiańskiej natury. Wielbiciele przygód znajdą tutaj ślady Indian znad Amazonki, ośnieżone szczyty Andów, barwne, peruwiańskie targi, piękną Limę, Cusco – dawną stolicę państwa Inków a przede wszystkim Machu Picchu – najbardziej znaną atrakcję turystyczną, najlepiej zachowane miasto Inków, jeden z nowych 7 cudów świata.

Location on the map Route


Lima • La Paz • La Cumbre • Coroico • Rinconada • Laguna Chiar Khota • Pico Austria • La Paz • Tiahuanaco • Puno • Kanion Colca • Arequipa • Chachani • Lima

Wycieczka górska dla tych, którzy chcą spojrzeć na Peru i Boliwię z andyjskich szczytów. Podróż aktywna, niełatwa, ale swoje trudy wynagradza pięknymi górskimi widokami. Poznaj otwartą i przyjazną kulturę Peru oraz bardziej surowe oblicze Boliwii. Nasz plan to miejsca, o których być może jeszcze nie słyszałeś, ale mają szansę stać się najpiękniejszymi jakie widziałeś w życiu! Program zestawiono tak, by umożliwić prawidłową aklimatyzację do wysokości, a kluczowym momentem jest zmierzenie się z 6-tysięcznym szczytem Chachani. To jeden z najprzyjaźniejszych szczytów świata o tak dużej wysokości. Jeżeli kochasz góry – powinieneś powalczyć o jej zdobycie!

PLAN WYCIECZKI
1. DZIEŃ. LIMA
Przelot do LIMY. Zapoznanie się grupy i lidera wyjazdu. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie i odpoczynek. Wykwaterowanie. Nocny przejazd na lotnisko i przelot wewnętrzny do Boliwii.
2. DZIEŃ. LA PAZ
Przylot do boliwijskiej stolicy LA PAZ. Zakwaterowanie w hotelu, śniadanie i odpoczynek. Wyjście na spacer po najwyżej położonej stolicy świata (ok. 3640 m n.p.m.) – już w chwili przylotu do miasta rozpocznie się proces aklimatyzacji. Spacer po historycznym centrum La Paz, słynnym targu czarownic, następnie przejazd kolejką linową i przejście labiryntami w Dolinie Księżyca. Wieczorny powrót do hotelu.
3. DZIEŃ. LA CUMBRE – COROICO ↗ ok. 3500 m
Po śniadaniu, wjazd samochodami na wysokość ok. 4700 m n.p.m. do przełęczy LA CUMBRE. Z uwagi na pobyt na znacznej wysokości, dzień ten będzie miał duże znaczenie dla prawidłowego przebiegu aklimatyzacji. Położona w Kordylierze Andyjskiej droga Yungas tzw. „droga śmierci”, łączy stolice Boliwii – La Paz i położony nisko region Yungas w puszczy amazońskiej. Należy do najbardziej niebezpiecznych dróg świata, obecnie większa część trasy jest zamknięta dla publicznego ruchu pojazdów (wjazd na droge szutrową możliwy tylko dla pojazdów zabezpieczających grupy rowerowe). Po sprawdzeniu rowerów i zmianie odzieży na ochronną, rozpocznie się zjazd. To wyjątkowe doświadczenie rowerowe, ok. 80 km do pokonania i ponad 3,5 km zjazdu w dół (pierwsze 30-45 minut – zjazd drogą asfaltową, druga część drogą szutrową, szacowany czas zjazdu ok. 3-3,5 godz.). Przejazd rowerowy zakończy się w miejscowości COROICO na wysokości ok. 1200 m n. p. m. Lunch w formie bufetu w tej miejscowości. Powrót do hotelu w La Paz, w godzinach wieczornych, nocleg.
4. DZIEŃ. RINCONADA – LAGUNA CHIAR KHOTA ↗ ok. 200 m
Śniadanie, wykwaterowanie i ok. 3 godz. przejazd prywatnym transportem do RINCONADY (ok. 4500 m n.p.m.), skąd rozpocznie się trwający dwa dni trekking Condoriri. Początek wędrówki przez Kordylierę Real w regionie jezior i szczytu znanego jako „Condoriri” lub w języku aymara „miejsce kondora”. Po ok. 1-2 godz. łagodnego trekkingu pod górę, dotarcie do LAGUNY CHIAR KHOTA (ok. 4700 m n.p.m.). Obóz zostanie rozbity na campingu w pobliżu laguny, w miejscu przeznaczonym dla obozowisk. Po południu spacer aklimatyzacyjny. W trakcie dnia zapewnione lunch i kolacja. Nocleg w namiotach w pobliżu Laguny Chiar Khota (ok. 4700 m n.p.m.).
5. DZIEŃ. PICO AUSTRIA – LA PAZ ↗ ok. 650 m
Po śniadaniu rozpoczęcie bardziej stromego podejścia na PICO AUSTRIA (ok. 5350 m n.p.m.). Szacowany czas podejścia to ok. 3 godz. aż do dotarcia na szczyt. Ze szczytu roztacza się spektakularny widok na górę Condoriri w kształcie kondora z rozpostartymi skrzydłami, jezioro Titicaca i zachodnią ścianę Huayna Potosi oraz wiele innych szczytów Kordyliery Real. Po zasłużonym odpoczynku, zejście do Rinconady (szacunkowy czas przejścia: ok. 2 godz.), postój nad laguną Chiar Khota w miejscu uprzedniego obozowiska, lunch i przejazd do La Paz. Zakwaterowanie w hotelu i nocleg.
6. DZIEŃ. TIAHUANACO – PUNO
Po śniadaniu, wykwaterowanie i przejazd samochodem ok. 261 km z La Paz do Puno. W drodze przystanek i postój na zwiedzenie prekolumbijskiego kompleksu archeologicznego w TIAHUANACO (po stronie boliwijskiej), które to w 2000 r. zostało wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. W Tiahuanaco można zobaczyć imponujące zabytki i struktury archeologiczne, t.j. Puma Punku, która słynie z precyzyjnie rzeźbionych kamieni tworzących skomplikowane struktury. W samym kompleksie znajdują się także Świątynia Słońca oraz piramida Akapana. Wiele z tych elementów stanowi świadectwo zaawansowanej architektury i technologii ówczesnej cywilizacji. Lunch i dalszy przejazd do przejścia granicznego. Po przyjeździe na boliwijsko – peruwiańską granicę w Desaguadero, transfer do PUNO, miasta położonego nad jeziorem Titicaca na wysokości ok. 3827 m n.p.m. Zakwaterowanie i nocleg w hotelu, w Puno.
7. DZIEŃ. KANION COLCA ↗ ok. 900m
Po śniadaniu, wykwaterowanie i wyjazd z Puno. W drodze przystanek przy lagunach pełnych ptaków oraz przy południowoamerykańskich wielbłądach czyli wikuniach, alpakach i lamach żyjących w swoim naturalnym środowisku na obszarze chronionym rezerwatu narodowego Aguadas Blancas. Postój na punkcie widokowym Mirador de los Volcanes (ok. 4950 m n.p.m.), skąd można zobaczyć wulkany Misti, Ampato, Sabancaya oraz Chachani. Lunch w drodze u lokalnej rodziny w Achoma. Dojście do miejsca zwanego Pampa San Miguel (ok. 3400 m n.p.m.), skąd rozpocznie się wędrówka w dół do KANIONU COLCA, aż do miejscowości San Juan de Chuccho (ok. 2500 m n.p.m.). Szacunkowy czas całego przejścia tego dnia: ok. 3 godz. Zakwaterowanie u lokalnej rodziny w tzw. posadzie. Kolacja i nocleg.
8. DZIEŃ. KANION COLCA ↗ ok. 200 m
Po śniadaniu, wykwaterowanie i kontynuacja marszu w stronę oazy Sangalle (ok. 2300 m n.p.m.). Szacowany czas przejścia ok. 3-4 godz. Lunch. Fakultatywnie w oazie (za dodatkową opłatą) będzie można skorzystać kąpieli w basenie termalnym. Zakwaterowanie, kolacja i nocleg w bungalowach u lokalnej rodziny.
9. DZIEŃ. KANION COLCA – AREQUIPA ↗ ok. 1100 m
Poranna pobudka, wykwaterowanie. Wyjście z kanionu rozpocznie się wcześnie rano, aby uniknąć upałów. Szacowany czas przejścia: ok. 3 godz. Tego dnia do pokonania jest spore przewyższenie, ale bez żadnych trudności technicznych, wyznaczoną drogę przemierza się trawersem (w razie problemów istnieje możliwość wynajęcia muła, by wjechać na górę). Po dotarciu na szczyt, w miejscowości Cabanaconde, na uczestników czekać będzie śniadanie. Krótki odpoczynek i przejście do punktu widokowego Cruz del Condor, skąd można zaobserwować kondory – jedne z największych latających ptaków na świecie. Następnie możliwość relaksu w gorących źródłach, lunch i przejazd do AREQUIPY. Zakwaterowanie i nocleg w hotelu.
10. DZIEŃ. AREQUIPA
Śniadanie. Zwiedzanie historycznego centrum AREQUIPY, Plaza de Armas, klasztoru św. Katarzyny, rynku San Camillo, fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu) wejście do Museo Santuario Andinos. „Białe miasto” – nazywane tak ze względu na dużą ilość budynków zbudowanych z wulkanicznej skały sillar – znajduje się na Liście Światowego Dziedzictwa Kulturalnego i Przyrodniczego UNESCO. Leży u podnóży wulkanów Misti, Chachani i Pichu Pichu. Wolne popołudnie w mieście – czas na odpoczynek i regenerację. Powrót do hotelu, nocleg.
11. DZIEŃ. CHACHANI ↗ ok. 170 m
Śniadanie w hotelu, wykwaterowanie i ok. 3 godz. przejazd w kierunku bazy Chachani (ok. 5000 m n.p.m.), skąd rozpocznie się wspinaczka (szacunkowy czas przejścia: ok. 2 godz.) do New Inca Camp na wysokości ok. 5170 m n.p.m,, gdzie zostanie rozbity obóz. Odpoczynek przed atakiem szczytowym na Chachani. Nocleg w namiotach. Lunch w drodze (w postaci „lunch boxa”) i kolacja w obozie.
12. DZIEŃ. CHACHANI ↗ ok. 905 m
Wyjście z obozu w kierunku szczytu Chachani. Akcja szczytowa rozpocznie się ok. 3.00 nad ranem, powolna wspinaczka na szczyt wulkanu Chachani (ok. 6075 m n.p.m.) powinna zająć ok. 5-6 godz. Z góry roztacza się niesamowity widok na stary krater oraz krajobrazy wulkaniczne i andyjskie. Zejście tą sama trasą do Inka Base Camp (czas zejścia ok. 1,5-2 godz.), śniadanie i dalsze zejście w dół, gdzie na uczestników będzie czekał transport. Przejazd do miasta Arequipa. Zakwaterowanie i nocleg w hotelu.
13. DZIEŃ. LIMA
Śniadanie, wykwaterowanie i przelot do LIMY. Zakwaterowanie i nocleg w Limie.
14. DZIEŃ.
Śniadanie, wykwaterowanie, przejazd na lotnisko i wylot do Polski.
15. DZIEŃ.
Przylot do Polski.

ŚWIADCZENIA: 13 noclegów: 9 noclegów w hotelach ***: 2 w Lima, 3 w La Paz, 1 w Puno, 3 w Arequipa: 2-os. pokoje z łazienkami • 2 noclegi u lokalnych rodzin podczas przejścia przez Kanion Colca (1 w posadzie i 1 w bungalowie): 2-os. pokoje z łazienkami • 2 noclegi w namiotach na kempingach z podstawowym węzłem sanitarnym (bieżąca zimna woda) podczas trekkingu • wyżywienie zgodnie z programem: 13 śniadań, 8 lunchów, 4 kolacje • przeloty: Polska-Lima-Polska • przeloty wewnętrzne: Lima-La Paz, Arequipa-Lima • przejazdy transferem prywatnym (minibus w mieście oraz 4x4 w terenie górskim) • opieka polskojęzycznego lidera od chwili przylotu do Limy, do transferu na lotnisko w Limie • ubezpieczenie KL i NW rozszerzone o sporty ekstremalne

UWAGI:
  1. Obowiązkowe opłaty na miejscu: napiwki: ok. 5 USD/os./dzień.
  2. Opłaty fakultatywne na miejscu: Museo Santuario Andinos (Mumia Juanita): ok. 8 USD/os., baseny termalne: ok. 5 USD/os.
  3. Możliwość wypożyczenia śpiwora (ok. 25 USD/os./dzień) i kijów trekkingowych (ok. 20 USD/os./dzień) na miejscu, rekomendowane zabranie własnego śpiwora i kijów trekkingowych (jeśli jest taka potrzeba).
  4. Gdy posiłek nie jest konieczny ze względu na specyfikę planu/aktywności, lider każdorazowo poleca i prezentuje grupie różne opcje żywieniowe pozostawiając każdemu decyzję o tym, czego potrzebuje. Organizator zapewnia wyżywienie tam gdzie jest ono trudnodostępne.
  5. Podczas trekkingów uczestnik wyprawy nie uczestniczy w rozbijaniu namiotów i przygotowywaniu obozowiska.
  6. Sugerowane jest posiadanie własnego śpiwora (możliwość wypożyczenia na miejscu za dodatkową opłatą), uczestnicy wyprawy otrzymają również informacje o tym, jaką odzież trzeba ze sobą zabrać szczególnie pod kątek trekkingu.
  7. Podczas trekkingu na Chachani, w zależności od warunków pogodowych konieczne może być użycie raków i czekana – wypożyczenie raków i czekana jest ujęte w cenie serwisu jeżeli będą niezbędne do wejścia na wulkan. Nie ma konieczności podróżowania ze swoim sprzętem.
  8. Do Peru należy zabrać tzw. nowe dolary, wdane po 2013 r. W przypadku starszych banknotów może dojść do problemu z wymianą na lokalną walutę.
  9. Część programu realizowana jest na dużej wysokości n.p.m., możliwa choroba wysokościowa. Osoby z chorobami serca i problemami krążeniowymi powinny zasięgnąć opinii lekarza.
  10. Wymagany jest poziom kondycji fizycznej umożliwiający uczestnictwo w programie, w szczególności w trekkingach. Plan dla osób aktywny, mający doświadczenie w chodzeniu po górach (niewymagane doświadczenie wysokogórskie).
  11. Wyzwania tego wyjazdu to: wysokość! Nie ma tu trudności technicznych, a główną przeszkodą będzie przede wszystkim wysokość. Kilkukrotnie, podczas trekkingów, korzystamy ze specyficznej bazy noclegowej oraz lokalnych noclegów.
  12. Program i kolejność zwiedzania może ulec zmianie.
  13. Poziom trudności 3/5 – GÓROŁAZ, Trudne trasy trekkingowe, wymagana dobra kondycja fizyczna pozwalająca na trekking w terenie górskim przez ok. 8 godz. dziennie, brak przeciwskazań zdrowotnych do przebywania na dużych wysokościach.

Offer details

Twój wybór wczasów

Górskie wyzwania – Peru i Boliwia

zmień wariant wakacji
  • Own transport
Select
Adult
15 998gbp
Total amount sprawdź szczegóły ceny 31 996 gbp razem TFG + TFP +52 GBP
Book now
You will proceed to a secure booking process
arrow-rightarrow-rightclockfacebooktwitter