Należący do renomowanej sieci Novotel, luksusowy hotel oferujący swoim Gościom komfortowy wypoczynek w pięknie urządzonych pokojach wyposażonych we wszystkie udogodnienia. Na terenie hotelu znajdują się 4 baseny, w tym kryty w spa. Idealne miejsce dla wszystkich spragnionych atrakcji i aktywnego wypoczynku – bogata oferta sportowo-rekreacyjna, animacje w ciągu dnia, a wieczorami liczne pokazy i występy. Hotelowa plaża, na której znajduje się profesjonalne centrum nurkowe, umożliwia przyjrzenie się z bliska podwodnemu światu. Na popołudniowy relaks zaprasza profesjonalne centrum spa w ofercie którego znajdziemy wiele relaksujących i kojących masaży i zabiegów.
bogata oferta sportowo-rekreacyjna
animacje dla dorosłych i dzieci
hotelowa plaża, rafa koralowa przy brzegu
4 baseny, w tym dla dzieci i kryty w spa
Położenie hotelu
Okolica
•ok. 19 km od miejscowości EL QUSEIR
Odległość od lotniska
•ok. 60 km od lotniska w Marsa Alam
Okolica
•ok. 19 km od miejscowości EL QUSEIR
Odległość od lotniska
•ok. 60 km od lotniska w Marsa Alam
Plaże
Plaża hotelowa
bezpośrednio przy hotelu
•piaszczysto-żwirowa
•przy brzegu rafa koralowa
•pomost
•zalecane obuwie ochronne
•bezpłatne parasole, leżaki, materace i ręczniki
•bar objęty all inclusive
Dla dzieci
Udogodnienia
•foteliki i menu w restauracji•opiekunka•łóżeczko dla dziecka do 2 lat•basen•plac zabaw•miniklub (4-12 lat)•animacje
Udogodnienia dla osób z niepełnosprawnościami
Ogólnie
•osoba na wózku inwalidzkim może swobodnie poruszać się z pokoju do recepcji, restauracji, baru, basenu, ogrodu i toalet publicznych•podjazdy dla wózków inwalidzkich: główne wejście do hotelu, hol i basen
Pokój
•4 pokoje, na parterze (na zapytanie; 2 pokoje z frontalnym widokiem na morze i 2 pokoje z bocznym widokiem na morze)•szerokość drzwi wejściowych do pokoju nie mniejsza niż 90 cm•przestrzeń w pokoju: 21,4 m²•przestrzeń w przedpokoju: 5,4 m²•przestrzeń na tarasie/balkonie: 9,2 m²•wysokość włączników światła i gniazdek dostosowana dla osób na wózku lub niskiego wzrostu
Łazienka
•szerokość drzwi do łazienki: 100 cm•taśmy antypoślizgowe na podłodze•prysznic: poręcz•wysokość toalety – 42 cm, poręcze przy toalecie•lustro nie wyżej niż 100 cm od posadzki•umywalka nie wyżej niż 80 cm i nie niżej niż 65 cm•przestrzeń w łazience: 3,75 m²
Basen
•poręcze ułatwiające wejście do basenu
Plaża
•podjazd do plaży•nawierzchnia prowadząca do plaży: kostka brukowa
Nowa Itaka sp. z o.o.Projekt serwisu i wykonanie Axabee.
Wszelkie prawa zastrzeżone przez Biuro Podróży ITAKA 2026. Jeśli korzystasz z naszego z serwisu, akceptujesz nasz Regulamin.
Wybór klientów 2025
3 139 zł
+30 zł (TFG i TFP)
Wybór klientów 2025
W cenie wakacji
przelot
transfer z i na lotnisko
pobyt w hotelu
bagaż rejestrowany
opieka rezydenta
ubezpieczenie
Ocena hotelu
5.1/6
Wszystkie opinie pochodzą wyłącznie od naszych klientów. Ocena hotelu to średnia arytmetyczna ocen klientów z pytania w ankiecie „Jak oceniasz hotel”.
Nieopublikowano: 27 Wycofano: 0
5.2Pokój
4.5Wyżywienie
5.1Obsługa hotelowa
3.9Animacje
4.8Położenie
4.8Plaża
3.4Atrakcje w okolicy
4.7Jakość do ceny
6/6
Marcin, powyżej 50 lat
lip 2026
Opinia dodana w ramach Konkursu
Hotel położony ok 55km na północ od lotniska. Od samego Marsa Alam ponad 120km. Jak większość podobnych obiektów wokół niego jest tylko Morze Czerwone od wschodu, i szary żwir od zachodu. Hotel ten nie jest idealnym miejscem na bazę wypadową do zwiedzania Egiptu. Ale jest idealnym miejscem jeśli szukacie odpoczynku i świętego spokoju.
Najpierw plusy:
- hotel w miarę nowoczesny i w europejskim stylu (Novotel to marka należąca do sieciowego giganta Accor)
- bardzo rozległy teren, pięknie utrzymany i codziennie pielęgnowany - poważnie, piękne ogrody
- apartamenty w dwukondygnacyjnych szeregówkach o ciekawej, klimatycznej architekturze
- pokoje czyste, przestronne, te górne - bardzo wysokie. Jest wrażenie przestrzeni. Łazienka duża, wyposażona w to co potrzeba. Łóżka spore, 140cm szerokości (w pokoju 2 takie łóżka + ewentualnie dostawka). Apartamenty górne mają spore balkony - odseparowane od sąsiednich tak, że nikt nikomu nie zagląda. Apartamenty dolne, mają podcienie zapewniające nieco chłodu i są idealne do popołudniowego odpoczynku przy drinku.
- Na terenie hotelu 3 baseny na swieżym powietrzu i jeden kryty. W tym jeden basen z chłodniejszą wodą - przeznaczony tylko dla osób dorosłych. Najmniejszy i najspokojniejszy. Przez większą cześć pobytu byłem w nim tylko z własną rodziną i góra dwoma czy trzema innymi osobami.
- zero walki o leżaki, "lepsze miejsca" itp - wszędzie zawsze jest miejsce i obsługa pomagająca sama z siebie we wszystkim: od przesunięcia leżaków czy parasoli do pytania o wymianę ręcznika plażowego
- zero nagabywania, zero wymuszania napiwków - w Novotelu dajesz je z własnej inicjatywy, widząc jak o Ciebie dbają, serio.
- Kuchnia. Duży wybór część rzeczy się powtarza ale ciężko by nie było codziennie omletów, pity, duszonych warzyw, ryżu itp - bo to podstawa. Zawsze były świeże owoce i każdego dnia jakiś temat przewodni (a to ryby, a to krewetki, a to kuchnia typowo egipska itd). Nie ma możliwości by jedna osoba była w stanie spróbować przynajmniej raz każdej z serwowanych potraw przez 8 dni pobytu. Obsługa restauracyjna mówi po angielsku w stopniu wystarczającym by spokojnie realizować zmiany z przygotowywanych daniach. A właśnie, spora cześć dań była robiona na bieżąco - stały grill (kofty, kurczaki, ryby, krewetki), pasta station, naleśniki, gofry, omlety, jajecznice, jajka sadzone itp itd. Dla mniej wybrednych były zawsze frytki, ziemniaki w różnych wersjach, smażone kurczaki itp.
- Plaża. Dla jednych na plus, dla innych na minus. Zależy czego się oczekuje. Rafa (która jest pod ochroną) zaczyna się razem z wodą. Oznacza to, że praktycznie nie ma zejścia z piachu do wody. Nie ma. Aby popływać w morzu, trzeba iść na koniec 150m pomostu i z niego wskoczyć w miejsce gdzie płytką wodę kończy ostry uskok w głębię raju dla tych lubią nurkować. Pięknie! Wszystko to oznacza, że na plaży i w wodzie nie ma ani dzieci, ani ludzi nie umiejących pływać. Jest bosko. Ty, ryby, rafa i ludzie Tobie podobni.
To w Novotelu mi się najbardziej podobało: zero hałasu, zero tłoku, zero pośpiechu. To idealne miejsce na odpoczynek i święty spokój.
Jeśli ktoś szuka egipskiego Mielna, krajanów z głośnikami z disco-polo, pijących na umór, balang itp - to nie tu, nie tu.
W Novotelu nie ma jakoś dużo atrakcji dla dzieci. To nie jest obiekt dla rodzin z dzieciakami. Maluchy się zanudzą. I nie dadzą Wam żyć. Jeśli maluchy są na kolonii, lub nie są już maluchami i imprezują same na Ibizie, to Novotel jest dla Was idealny :)
Minusy. W sumie niewiele. Ale warto o nich napisać.
- wokół pusto. Wszędzie daleko. Minimum 1-2h jazdy do czegokolwiek wartego uwagi. Nie jest więc do idealna baza wypadowa.
- klima. Działa doskonale, każda indywidualnie sterowana. Ale głośna. W nocy masz wybór - albo nie śpisz bo jest zbyt gorąco, albo nie śpisz bo jest za głośna klima. Dlatego KONIECZNIE KUP PRZED WYJAZDEM ZATYCZKI DO USZU. Serio. Dla mnie to był największy minus hotelu. Jeśli wybierasz się tam w szczycie sezonu gdy w nocy jest ok 28-30'C. Jeśli jedziesz w październiku - pewnie będziesz w stanie spać przy otwartym balkonie i wyłączomej klimie.
To chyba tyle na szybko. Jestem bardzo zadowolony z pobytu. Jeśli wiecie czego chcecie, przeczytaliście mój opis i was nie przeraził - to jest to hotel dla Was.
ps. kilka tipów:
- nie bierz leków na zemstę faraona. Antinal kosztuje kilka dolarów i jest najlepszy. Nie kombinuj, nie eksperymentuj. Kup na zaś w aptece na lotnisku w Egipcie lub w hotelowej (tam będzie drożej jednak).
- nie bierz z Polski jednodolarówek. To nie ma sensu. Każdy kelner czy pokojowy z radością wymieni Ci dowolną kwotę na jednodolarówki. Egipskie banki są zalane jednodolarówkami i wymieniają je po gorszym kursie. Dokładnie odwrotnie niż u nas. Weź 10, 20 i 50tki.
- wszystko co sprzedają w hotelowych butikach kupisz za mniej niż pół ceny pierwotnie proponowanej o ile nie pokażesz, że Ci zależy. Targuj się, płacz, mów, że masz ostatnie dolary, że jak sprzedawca przyjedzie do Polski to dasz mu córkę za żonę. Nie daj się naciągnąć. 90% sprzedawanych "pamiątek" i tak jest z Chin lub Bangladeszu. Magnesy, figurki Nefertiti, skarabeusze - zamów na Temu jeśli potrzebujesz. I tak pochodzą z tego samego miejsca.
- Nigdy, pod żadnym pozorem sam nie idź do sprzedawcy wycieczek. Jeśli okażesz zainteresowanie - zapłacisz więcej a sprzedadzą Ci to tak, że będziesz myślał, że Ty naciągnąłeś ich. Przejdź obok. Nich oni Cię zaczepią, niech im zależy. Odmów. Zastanów się 10 razy. Zawsze pytaj tych co byli dzień wcześniej czy było warto i ile zapłacili. Będziesz miał punkt odniesienia.
- Naucz się kilku prostych zwrotów po arabsku. Wystarczy przywitanie, podziękowanie, odmówienie itp. Doceniają. Tak samo jak my doceniamy gdy ktoś nawet łamaną polszczyzną stara się dogadać. Moim zdaniem warto.
5/6
Katarzyna, 41-50 lat
lip 2026
Opinia dodana w ramach Konkursu
Hotel spełnia wszystkie oczekiwania jak czystość, czysta pościel, miła obsługa, czyste pokoje, bardzo duże przywiązywanie do porządku na terenie hotelu, przemiła obsługa, super animatorzy, dobre drinki, piękny widok na morze.
5/6
Paweł, 31-40 lat
lip 2026
Opinia dodana w ramach Konkursu
Pobyt w hotelu Novotel Marsa Alam zaliczam do udanych i z czystym sumieniem mogę polecić to miejsce na spokojne wakacje.
Pokój był przestronny, nowoczesny, czysty i codziennie dokładnie sprzątany. Posiłki były urozmaicone, świeże i bardzo smaczne. Każdy znajdzie tu coś dla siebie – od lokalnych przysmaków po dania kuchni międzynarodowej.
Całość dopełnia fantastyczna obsługa. Wszyscy pracownicy – od recepcji, przez kelnerów, aż po animatorów – są niezwykle pomocni, uśmiechnięci i dbają o to, aby gościom niczego nie brakowało. Czuliśmy się tam naprawdę zaopiekowani.
Warto mieć na uwadze, że poza samym hotelem w najbliższej okolicy nie ma zupełnie nic – otacza go typowo pustynny krajobraz. Dla osób szukających nocnego życia czy spacerów po mieście może to być minus, ale jeśli nastawiasz się na błogi relaks, piękną rafe koralową i odpoczynek w hotelowym resorcie, będziesz zachwycony.
Będąc tutaj, koniecznie trzeba jednak opuścić na chwilę hotel i wybrać się na wycieczki fakultatywne do Luksoru. Choć podróż z Marsa Alam trochę trwa, to zobaczenie na własne oczy Doliny Królów, świątyni w Karnaku czy kolosów Memnona robi piorunujące wrażenie i jest absolutnym punktem obowiązkowym tych wakacji.
6/6
Jolanta , 41-50 lat
lip 2026
Hotel Novotel spełnił nasze oczekiwania.
Pokoje - czyste, przestronne, komfortowe.
Dużo przestrzeni na terenie hotelu. Baseny w różnych częściach kompleksu z leżakami , barami. Mimo sezonu nie odczuwaliśmy tłoku - idealne miejsce na odpoczynek. Animacji i atrakcji dla dzieci mało - dla nas plus. Restauracja główna z posiłkami czysta, duży wybór świeżych produktów. Słyszałam opinię "monotonne i powtarzalne posiłki" ale uważam - każdy znajdzie coś pysznego dla siebie. Korzystaliśmy z siłowni oraz zabiegów w SPA - profesjonalnie. Plaża i morze oraz zejście z pomostu do bajecznej rafy koralowej - marzenie i pełen relaks. Mamy zamiar tam wrócić...Polecam.
5/6
Wiktoria, 20-25 lat
cze 2026
Opinia dodana w ramach Konkursu
Pobyt w hotelu był naprawdę udany i wracam z wakacji bardzo zadowolona. Już od pierwszego dnia pozytywnie zaskoczyła mnie czystość – pokój był bardzo dokładnie sprzątany każdego dnia, ręczniki regularnie wymieniane, a cały obiekt sprawiał wrażenie zadbanego. To dla mnie bardzo ważne, dlatego ogromny plus dla personelu dbającego o porządek.
Wyżywienie również oceniam bardzo wysoko. Każdy bez problemu znajdzie coś dla siebie – wybór dań był duży, jedzenie świeże, smaczne i różnorodne. Szczególnie podobało mi się, że codziennie można było spróbować czegoś nowego. Jedynym małym minusem były przekąski między głównymi posiłkami. Były w porządku, jednak dość powtarzalne i często składały się z potraw serwowanych wcześniej podczas obiadu, więc mogłyby być nieco bardziej urozmaicone.
Plaża jest przepiękna – czysta, zadbana i z dużą ilością leżaków. Jedyną rzeczą, której trochę mi brakowało, była możliwość swobodnego wejścia do morza z brzegu. Rozumiem jednak, że wynika to z ochrony rafy koralowej, która jest naprawdę niesamowita. Możliwość podziwiania kolorowych ryb i pięknych koralowców wynagradza ten drobny minus. To miejsce jest idealne dla osób lubiących snorkeling i kontakt z podwodnym światem.
Ogromnym atutem hotelu jest również pomost. Spacer nim, zwłaszcza wieczorem, to sama przyjemność. Zachody słońca oglądane z pomostu są przepiękne i tworzą niesamowity klimat – to jeden z tych widoków, które na długo zostają w pamięci.
Na duże wyróżnienie zasługują także animatorzy. Byli pełni energii, uśmiechnięci, zaangażowani i dbali o świetną atmosferę przez cały dzień. Organizowane atrakcje były ciekawe, ale jednocześnie nikt nie czuł się zmuszany do udziału, co bardzo mi się podobało.
Równie wysoko oceniam całą obsługę hotelu. Każdy pracownik był niezwykle uprzejmy, uśmiechnięty i chętny do pomocy. Niezależnie od tego, z jakim pytaniem czy prośbą się zwracaliśmy, zawsze spotykaliśmy się z życzliwością i profesjonalnym podejściem. Dzięki temu przez cały pobyt można było czuć się naprawdę komfortowo i mile widzianym.
Podsumowując – pobyt w tym hotelu wspominam bardzo dobrze. Świetna czystość, bardzo dobre jedzenie, piękna rafa koralowa, klimatyczny pomost z cudownymi zachodami słońca oraz fantastyczna obsługa i animatorzy sprawiły, że były to naprawdę udane wakacje. Z przyjemnością wróciłabym tu ponownie i mogę polecić ten hotel każdemu, kto szuka spokojnego wypoczynku w pięknym otoczeniu.
5/6
Dariusz, powyżej 50 lat
cze 2026
Opinia dodana w ramach Konkursu
Hotel bardzo przyjemny,można wypocząć bez nadmiernych animacji. Baseny wystarczające dla tej ilości gości którzy wypoczywają. Czystość na dobrym poziomie- codzienne sprzątanie pokoju, i całego hotelu. Jedzenie bardzo dobre i urozmaicone - każdy znajdzie coś dla siebie.
5/6
Jakub, 26-30 lat
cze 2026
Opinia dodana w ramach Konkursu
Jeśli chodzi o całościową opinie hotelu to jest okej, pokoje codziennie bardzo ladnie posprzątane, jedzenie może aż tak szału nie robiło, ale napewno kazdy znajdzie cos dla siebie zeby sie najeść i było dobre. Z minusów obsługa baru przy basenie, mega nie zainteresowani swoją pracą, bylo ich dwóch, ale często zostawał jeden i nie zwracał uwagi na ludzi, zdarzylo sie kilka razy tak ze ludzie sami wchodzili za bar i robili sobie drinki, no i kelnerzy którzy wieczorem roznosili drinki, pytali sie jakie drinki przynieść po czym zapominali calkowicie o nas i dopiero gdy po 15 minutach poszliśmy sami do baru po drinki nagle im się przypominało ze cos chcieliśmy.
Na dużą pochwalę zasługują ratownicy przy głównym basenie, bardzo pomocni ciagle zwracali uwagę czy nic sie nikomu nie dzieje.
6/6
Joanna, 41-50 lat
cze 2026
Jesteśmy bardzo zadowoleni z hotelu.miła obsługa, czyste pokoje ( tylko klimatyzacja bardzo głośna) codziennie czyste ręczniki i woda w lodówce.Jedzenie różnorodne , każdy znajdzie coś dla siebie i wyśmienite. Plaża i morze przepiękne. Długi pomost na którym zawsze pomocny ratownik.
6/6
Iwona, powyżej 50 lat
cze 2026
Wszystko w hotelu na duży plus, posiłki urozmaicone, animacje okey, pokoje sprzątane codziennie, uzupełniana woda w butelkach, kawa i cukier. Z restauracji można brać do pokoju jedzenie i picie.Przy basenach są bufety, a chłopaki tam pracujący przemili. Jak nie znasz języka angielskiego to i tak się dogadasz po polsku.
6/6
Julia, 41-50 lat
cze 2026
Opinia dodana w ramach Konkursu
Hotel Novotel w Marsa Alam,polecam z calego serducha.
Przesympatyczna obsluga,podziekowania dla Panów z recepcji,obsługi w reatauracji,Panów ratownikow na basenie środkowym,barmanów na plazy,i przemiłego Pana sprzatajacego,który dbał o porzadek w naszym pokoju.
Jedzenie mega dobre,brawa dla szefa kuchni.
Wiadomo powtarzają sie potrawy,ale nam to nie przeszkadzalo,bo był tak ogromny wybór jedzenia,ze mozna codziennie było jeść co innego.
Przepiekny ogród w hotelu,gdzie można było przysiąść na popołudniową kawkę,którą podawono po 17.00.
Super pomost,z któego mozna było zeǰść i posnurkować( mąż nawet zaliczył nurkowanie z Panem instruktorem). Do nurkowania polecam ekipę,która umiejscowiona jest ma plazy,po lewej stronie.
I na koniec serdecznie polecam odwiedzić sklepik hotelowy u Fedyego(Fryderyka). Przesympatyczny czlowiek,bardzo przepyszne herbatki z daktyli,hibiskusa.
A perfumyyyyyy megaaaaa,i ten zapach kadzideł rozciagajacy sie po całym holu hotelowym.
Podsumowujac hetel i obsługa 10/10,serdecznie polecam.
Mam nadzieję że bedę jeszcze kiedyś mogła zawitać w hotelu Novotel Marsa Alam
O Hotelu
Ogólnie
•pięciogwiazdkowy•zbudowany w 2015 r.•268 pokoi, budynek główny i kilka budynków z pokojami, 1 piętro•przestronne lobby•całodobowa recepcja
•centrum konferencyjne dla maks. 200 os.•bezpłatny internet bezprzewodowy w miejscach ogólnodostępnych•udogodnienia dla os. z niepełnosprawnościami•akceptowane karty kredytowe: Visa i MasterCard
•plac zabaw dla dzieci•miniklub (4-12 lat)•mały amfiteatr•animacje dla dorosłych i dla dzieci•zajęcia sportowe•wieczorne występy i pokazy na żywo•za opłatą: centrum nurkowe
Basen
•2 baseny, nieregularny kształt, słodka woda, gł. 1,4 m•basen dla dzieci, podgrzewany w sezonie zimowym, słodka woda, gł. 0,5 m
•przy basenach bezpłatne parasole, leżaki, materace i ręczniki
Spa
•siłownia•kryty, podgrzewany basen, słodka woda
•za opłatą: sauna, łaźnia turecka, jacuzzi, kąpiele termalne, masaże, zabiegi pielęgnacyjne na twarz i ciało
Usługi
•room-service•lekarz na wezwanie•opiekunka do dziecka•pralnia
•wymiana walut•bankomat•sklep z pamiątkami
Powyższe usługi są dodatkowo płatne.
Kontakt
•www.novotel.com
Dostępne pokoje
Pokój superior 2 os.
2-os. (możliwość 1 lub 2 dostawek dla dzieci)
ok. 36 m²
indywidualnie sterowana klimatyzacja
łazienka (prysznic, wc, suszarka)
w cenie
Pokój superior 2 os. widok na basen
2-os. (możliwość 1 lub 2 dostawek dla dzieci)
ok. 36 m²
indywidualnie sterowana klimatyzacja
łazienka (prysznic, wc, suszarka)
+400 zł /pokój
Wyżywienie
Restauracje
restauracja główna La Palme – dania w formie bufetu, kuchnia międzynarodowa, w restauracji dostępne foteliki i menu dla dzieci
restauracja à la carte – kuchnia włoska (wymagana wcześniejsza rezerwacja), w restauracji dostępne foteliki dla dzieci
3 bary: Papyrus Lounge Bar, Island swim-up, Ramla przy plaży
All inclusive
śniadanie (7.00-10.00), obiad (13.00-15.00), kolacja (18.30-21.30) w formie bufetu w restauracji głównej
przekąski (12.00-15.00) w wyznaczonych barach
lokalne napoje bezalkoholowe i alkoholowe (10.00-24.00) w wyznaczonych barach
raz na tydzień kolacja w restauracji à la carte
w cenie
Podane w ofercie godziny serwowania posiłków oraz funkcjonowanie poszczególnych elementów infrastruktury hotelowej mogą ulegać nieznacznym zmianom ze względu na sezonowość, warunki pogodowe, prośby Gości lub siły wyższe, na które hotelarz nie będzie miał wpływu.
Masz pytanie o ofertę?Skonsultuj się z naszym doradcą
Masz pytanie o ofertę? Skonsultuj się z naszym doradcą
paszport (także dla dziecka) ważny minimum 6 miesięcy od daty przylotu do Egiptu, z 1 pustą stroną
wiza – koszt ok. 30 USD (płatność tylko gotówką), uzyskasz ją na lotnisku w Egipcie. Na lotnisku w Marsa Alam oficjalnym punktem sprzedaży wizy w cenie ok. 30 USD jest stanowisko bankowe (Visa Service / Bank Accounts). Na lotnisku mogą znajdować się również inne punkty oferujące wizę w wyższej cenie, dlatego przed przekazaniem paszportu zalecamy upewnić się, jaki jest koszt wizy w danym punkcie.
Przedstawione warunki wjazdowe dotyczą obywateli Polski.
Obywatelom innych państw zaleca się kontakt z właściwym konsulatem w celu sprawdzenia obowiązujących ich przepisów wjazdowych
Czas przelotu
Polska-Marsa Alam ok. 4,5 godz.
Opieka podczas wakacji
rezydent, do zadań którego należy pomoc przy przylocie, wylocie oraz podczas pobytu,
pilot (dotyczy wycieczek objazdowych).
Waluta
funt egipski (EGP) 1 EGP dzieli się na 100 PT (piastry) 1 USD = ok. 48 EGP;1 EUR = ok. 52 EGP Zaleca się zabranie dolarów amerykańskich, wydanych po 2013 roku.
10 powodów, dla których musisz odwiedzić Marsa Alam
Południowe wybrzeże Morza Czerwonego
Gorące afrykańskie słońce masz tu zagwarantowane niezależnie od pory roku, bo jest to miejsce najdalej wysunięte na południe Egiptu!
Rafy koralowe
O rafę koralową w tej części Egiptu dbano od początku turystycznego rozkwitu kurortu, można ją więc podziwiać w nienaruszonej odsłonie. Marsa Alam to doskonałe miejsce na odkrywanie podwodnego świata. Pomoże Ci w tym polskojęzyczne centrum nurkowe. Oferty kursów znajdziesz w sekcji "Atrakcje lokalne".
Niezwykli podwodni mieszkańcy
Są tutaj nadal takie miejsca, w których pływając przy rafie przybrzeżnej zobaczysz delfiny, żółwie czy krowy morskie. Świat z filmów przyrodniczych masz tu na wyciągnięcie ręki… a raczej płetwy!
Relaks z dala od miejskiego zgiełku
Większość hoteli rozrzucona jest w znacznych odległościach od siebie, do najbliższych miasteczek też jest zwykle daleko. W Marsa Alam wypoczniesz w wybranym hotelu blisko przyrody, z dala od miejskiego zgiełku.
Najlepsze miejsce dla nurków
Bogactwo świata podwodnej fauny i flory, kilkadziesiąt profesjonalnych centrów nurkowych, dziesiątki topowych spotów nurkowych – to wszystko powoduje, że Marsa Alam jest rajem dla nurków, zarówno amatorów, jak i zawodowców.
Hamata – jeden z najlepszych spotów kitesurfingowych
Marsa Alam jest także dobrym wyborem dla amatorów kitesurfingu, któremu sprzyja pogoda i przyjazne wiatry. Hamata to jeden z najlepszych spotów w Egipcie i zdecydowanie najbardziej znany w rejonie Marsa Alam.
Baza do zwiedzania Asuanu i Abu Simbel
Asuan i Abu Simbel to najdalej wysunięte na południe miejsca w Egipcie, które warto zobaczyć. Świątynie: Izydy na wyspie File, Horusa w Edfu i Wielka Świątynia Ramzesa II czy Tama Asuańska to tylko część atrakcji w tym rejonie.
Świat starożytnych świątyń
1-dniowa wyprawa z Marsa Alam do Luksoru to podróż do świata bogów i faraonów. Tu na własne oczy zobaczysz miejsca znane z lekcji historii i filmów, jak świątynie w Karnaku, świątynia Hatszepsut czy Dolina Królów.
Park Narodowy Wadi El Gemal
Znajduje się w południowej części regionu. Tutaj odkryjesz przepiękne drzewa namorzynowe, zanurzysz się w przejrzystej wodzie przy plaży Hankorab, a przy odrobinie szczęścia zobaczysz spacerujące wielbłądy.
Pustynia i beduińska rodzina Ababda
Wybierając się quadem czy jeepem na pustynię z pewnością odwiedzisz jedną z wiosek beduińskich. W Marsa Alam większość z nich zamieszkuje beduińska rodzina Ababda. Podczas wyprawy poznasz ich życie, zwyczaje, tradycje.