Greckie wakacje w kameralnej atmosferze? Dlaczego nie! Malownicze otoczenie, zielony ogród, basen i nowocześnie urządzone pokoje – to największe atuty hotelu. Przygotowany z myślą o dorosłych, oferuje bary i restaurację serwującą dania kuchni greckiej i międzynarodowej, a fantastyczna piaszczysta plaża Marmari z wydmami znajdująca się w odległości kilkuminutowego spaceru od hotelu jest idealnym miejscem na błogi relaks w promieniach greckiego słońca.
tylko dla dorosłych (18+)
nowoczesny
wygodne pokoje
kameralna atmosfera
Położenie hotelu
Okolica
•ok. 1 km od centrum MARMARI
•ok. 100 m od sklepów i barów
•ok. 13 km od miasta Kos
Komunikacja
•przystanek autobusowy ok. 100 m od hotelu
Odległość od lotniska
•ok. 14 km od lotniska w Kos
Okolica
•ok. 1 km od centrum MARMARI
•ok. 100 m od sklepów i barów
•ok. 13 km od miasta Kos
Komunikacja
•przystanek autobusowy ok. 100 m od hotelu
Odległość od lotniska
•ok. 14 km od lotniska w Kos
Plaże
Marmari - Plaża publiczna
ok. 700 m od hotelu
•piaszczysta
•łagodne zejście do morza
•przejście chodnikiem
•parasole i leżaki płatne (ok. 8 EUR/komplet: 2 leżaki i parasol)
Nowa Itaka sp. z o.o.Projekt serwisu i wykonanie Axabee.
Wszelkie prawa zastrzeżone przez Biuro Podróży ITAKA 2026. Jeśli korzystasz z naszego z serwisu, akceptujesz nasz Regulamin.
Wybór klientów 2025
3 199 zł
+30 zł (TFG i TFP)
Najniższa cena z 30 dni:3 399 zł /os.-5%
Wybór klientów 2025
Last Minute
LATO 26
Ocena hotelu
5.3/6
Wszystkie opinie pochodzą wyłącznie od naszych klientów. Ocena hotelu to średnia arytmetyczna ocen klientów z pytania w ankiecie „Jak oceniasz hotel”.
Nieopublikowano: 16 Wycofano: 0
4.9Pokój
4.4Wyżywienie
5.3Obsługa hotelowa
3.7Animacje
4.3Położenie
4.7Plaża
3.4Atrakcje w okolicy
4.6Jakość do ceny
6/6
Aleksandra, 26-30 lat
cze 2026
Opinia dodana w ramach Konkursu
Dla osób szukających spokoju, ciszy i relaksu. Mieliśmy wykupioną ofertę z pokojem swim up - bezpośrednie wejście do pokoju i właśnie to polecam najbardziej! Każdy pokój tego typu ma swoje dedykowane leżaki bezpośrednio z wejściem do basenu, który dzielony jest na pozostałe sześć pokoi co gwarantuje dostępność strefy o każdej porze bez konieczności „rezerwacji” skoro świt. Pokoje czyste, zadbane, sprzątane codziennie wraz z wymianą ręczników, polecam niestety zamykać drzwi na dodatkową zasówke, z zewnątrz nie widać przez słońce czy mamy ustawione sprzątanie czy też nie - obsługa wchodzi z marszu. Jedzenie all in, każdy coś dla siebie znajdzie, oprócz stałych bazowych składników przy każdym posiłku zmieniały się poszczególne dodatki, dzięki czemu nie odczuliśmy przez 8 dni wakacji monotonii w smaku. Jedyne czego można by się doczepić ale to tak na siłę - śniadanie zaczyna się o 7:30-10:30 następnie obiad 12-14 a kolacja dopiero 19-21, od 16-17 serwowane są przekąski przy barze natomiast są to np parówka w cieście, ciasteczka albo arbuz, przez co zostając w hotelu nie ma problemu aby się dopasować do harmonogramu, natomiast wychodząc poza teren w celu zwiedzania bez chęci jedzenia na mieście trzeba faktycznie przemyśleć czy wstać rano i wrócić szybko na obiad, czy poczekać do obiadu i wtedy w przerwie zobaczyć więcej wyspy. W razie co obok hotelu są tawerny, dwa mini markety, wypożyczalnie samochodów/rowerów. Samo dojście do morza zajmuje w linii prostej od hotelu max 10 minut spacerkiem, polecam bardzo przejść się kawałek dalej, za słonym jeziorem, obok plaży nudystów. Woda bajka, widoki na Turcję oraz wyspy, piaszczysta plaża, nudyści dyskretnie schowani w wydmach także jeśli ktoś miałby z tym problem - rozwiązany. W dni wietrzne, a takie są najczęściej, przychodzą osoby pływać na kajtach, obok jest szkółka, także osobom pragnącym więcej rozrywki również polecam. Samo jezioro Salt Lake nie zrobiło na nas większego wrażenia, mokra, śmierdząca bardzo duża kałuża do której wejść się nie da, flamingi gdzieś grupką na środku, warto podejść zobaczyć ale nie jest to dłuższa atrakcja. Obok jest stadnina koni organizująca wycieczki wzdłuż plaży. Wracając do hotelu oraz animacji w nich organizowanych, przez to, że hotel należy do ItaKarma czyli +18 nie ma typowo głośnych animacji, pani Magda, serdecznie pozdrawiam, organizuje na miejscu zajęcia jogi/oddechowe/wyjścia z hotelu grupą na plażę, dodatkowo w razie problemu czy wątpliwości zawsze w czasie wyjazdu można do niej podejść zapytać. Również bardzo serdecznie polecamy Panią Monikę M. - rezydentkę naszego wyjazdu, przesympatyczna, na spotkaniu pierwszego dnia opowiedziała wszystko gdzie i jak, co warto czego nie warto. Płynnie przechodząc co warto - warto wynająć samochód z polecanej wypożyczalni aby samodzielnie zwiedzić wyspę. Jest ona mała, bardzo łatwa komunikacyjnie (a byliśmy też na zakhyntos i tego bym tam nie powiedziała), jedna główna ulica i mniejsze poboczne. My skusiliśmy się na wycieczkę fakultatywną objazdową po Kos obejmującą Zie, Kos, Kefalos. Był problem z autobusem na samym początku, który został bardzo szybko rozwiązany, pani Natalia przez cały czas trwania wycieczki opowiadała ciekawostki o wyspie, ludziach, zwyczajach. Była również możliwość przepłynięcia na Kastri - wyspę, która odłączyła się od Kos w wyniku trzęsienia ziemi całkiem niedawno - polecam, zrobiłam, ale jeśli mocno wieje to naprawdę oceńcie swoje możliwości, sama byłam świadkiem jak osoby, które dopłynęły prosiły przepływające rowerki wodne aby ich zabrały bo nie dadzą rady wrócić. Jest tam wypożyczalnia właśnie kajaków/rowerków - bezpieczniejsza opcja. Opieka rezydentów od przylotu poprzez pobyt do wylotu, w hotelu polskojęzyczna obsługa na recepcji, na barze dobre chłopaki, nie nagabują na dodatkowe drinki, w ramach all in dość szeroka oferta wyboru, pyszne piwko. Skrótem już mówiąc - bardzo polecamy ten hotel jako wybór spokojnych wakacji, za rogiem kury pieją co absolutnie nie przeszkadzało, same pokoje dobrze wygłuszone, kózki szczęśliwe też stoją i się pasą. Prawdziwe siga - siga.
5/6
Magdalena, 41-50 lat
cze 2026
Opinia dodana w ramach Konkursu
Hotel jest czysty i codziennie sprzątany. Dużym plusem są baseny przypisane do pokoi Deluxe oraz leżaki przydzielone do tych samych pokoi, dzięki czemu nie było „walki na ręczniki” i zajmowania miejsc od wczesnych godzin porannych.
Na cały hotel przypada jeden bar. Obsługa kelnerska była miła, uśmiechnięta i pomocna. Niestety, bardzo złe wrażenie zrobiła na mnie pani zarządzająca barem – była nieuprzejma, a momentami wręcz niegrzeczna.
Bar jest oznaczony jako 18+, jednak zamykany jest już o północy. Dodatkowo drinki w formule All Inclusive dla Polaków wydawane były tylko do godziny 22:30. O 22:31 nie można było już nic otrzymać w ramach pakietu. Co ciekawe, nie dotyczyło to wszystkich gości – osoby z Niemiec po tej godzinie bez problemu zamawiały to, na co miały ochotę.
Próbowaliśmy zamówić więcej drinków przed 22:30, aby uniknąć problemu, ale spotkaliśmy się z reprymendą. Kelner, który je wydał, również został z tego powodu upomniany. Pani zarządzająca barem sprawiała wrażenie stale niezadowolonej i niechętnej do kontaktu z gośćmi.
Wyjeżdżając na wakacje do hotelu tylko dla dorosłych, oczekuje się możliwości spokojnego spędzenia wieczoru przy drinku dłużej niż do północy. Z tego względu nie polecam tego hotelu osobom, które lubią wieczorne życie i korzystanie z hotelowego baru. Jeśli jednak nie zależy komuś na tej części wypoczynku, hotel pod innymi względami może spełnić oczekiwania.
3/6
Patrycja, 31-40 lat
cze 2026
Niestety pobyt w hotelu Summer Village of Hippokrates na Kos był dużym rozczarowaniem. Jak na hotel 4-gwiazdkowy standard pokoju był nieakceptowalny – w pomieszczeniu unosił się nieprzyjemny zapach moczu, a dodatkowo pojawiały się karaluchy. Co więcej, dopłaciłam za pokój z bezpośrednim dostępem do basenu, oczekując wyższego standardu, jednak warunki zakwaterowania nie odpowiadały ani cenie, ani kategorii obiektu. Jedzenie było monotonne i przeciętnej jakości, a obsługa nie wykazywała większego zainteresowania zgłaszanymi problemami. Zdecydowanie nie polecam i uważam, że oferta nie była adekwatna do poniesionych kosztów.
5/6
Kacper, 26-30 lat
cze 2026
Opinia dodana w ramach Konkursu
Hotel jest zadbany i estetyczny, a zdjęcia oraz opis w pełni oddają jego rzeczywisty wygląd. W okolicy znajdują się zwierzęta gospodarskie, takie jak kury i kozy, jednak ich obecność nie była w żaden sposób uciążliwa. Został nam przydzielony pokój na piętrze, urządzony w stylu boho. Warto wspomnieć, że umywalka nie znajdowała się w łazience, lecz bezpośrednio w części pokoju. Klimatyzacja działała bez zarzutu, a duże łóżko podwójne z jednym materacem było wygodne. W pokoju nie było klasycznej szafy – dostępne były jedynie wieszaki, co jednak nie stanowiło dla nas większego problemu. Największym minusem pokoju był odpływ liniowy pod prysznicem, który działał bardzo słabo. Podczas dłuższych kąpieli woda zalewała niemal całą łazienkę. Dodatkowo z odpływu okresowo wydobywał się nieprzyjemny zapach kanalizacji. W pokoju zdarzały się również mrówki, choć nie było ich dużo. Jeśli chodzi o czystość, nie mieliśmy żadnych zastrzeżeń. Pokój był regularnie sprzątany, a ręczniki wymieniane codziennie.
Plaża była ładna, piaszczysta i znajdowała się niecałe 10 minut spacerem od hotelu. Większość pokoi miała przypisane leżaki przy basenach, a goście bez przypisanych miejsc mogli korzystać z leżaków przy głównym basenie. Dzięki temu nigdy nie było problemu ze znalezieniem wolnego miejsca .Dużym plusem były dostępne na terenie hotelu prysznice. Przy wymeldowaniu do godziny 11:00 i późniejszym locie powrotnym mogliśmy nadal korzystać z infrastruktury hotelowej aż do końca pobytu.
Jeżeli chodzi o wyżywienie, śniadania były dość monotonne i praktycznie każdego dnia serwowano te same produkty. Obiady były nieco bardziej zróżnicowane, choć również często się powtarzały. Najlepiej oceniamy kolacje. Podczas tygodniowego pobytu odbyły się dwie kolacje tematyczne – grecka, podczas której na żywo przygotowywano pity gyros, oraz meksykańska, gdzie serwowano m.in. chili con carne i tacos. Minusem były godziny wydawania posiłków. Między zakończeniem śniadania a rozpoczęciem obiadu była około 1,5-godzinna przerwa, natomiast między obiadem a kolacją aż 5 godzin. Uważam, że obiad mógłby być serwowany przynajmniej godzinę później. Dodatkowo podczas obiadów i kolacji brakowało kieliszków do wina, przez co osoby chcące napić się wina do posiłku musiały korzystać ze zwykłych szklanek. Wybór owoców był dość ograniczony – najczęściej dostępne były kiwi, pomarańcze, arbuz i melon. Rzadko zdarzało się, aby wszystkie te owoce były dostępne jednocześnie.
Bar działał w godzinach 10:30–22:30. Sporą część gości stanowili Niemcy, którzy nosili opaski w innym kolorze, dzięki czemu mogli korzystać z baru z drinkami dłużej niż pozostali goście. Barmani byli bardzo sympatyczni i pomocni. Niestety nie można tego samego powiedzieć o jedynej barmance, która często sprawiała wrażenie niechętnej wobec polskich gości. W ramach oferty alkoholowej dostępne były piwo, wino oraz lokalne alkohole. Drinki komponowano samodzielnie, wybierając alkohol, lód i napój. Na plus należy zaliczyć wieczór grecki oraz wieczór z muzyką DJ-a na żywo. Niestety jedna z zapowiadanych atrakcji z muzyką na żywo ostatecznie się nie odbyła.
Podsumowując, pobyt oceniam pozytywnie. Hotel ma kilka niedociągnięć, głównie związanych z wyżywieniem i wyposażeniem pokoju, jednak jego atuty, takie jak czystość, dobra organizacja strefy basenowej, bliskość plaży oraz miła atmosfera, sprawiają, że można spędzić tam udany urlop.
6/6
Jacek, powyżej 50 lat
cze 2026
Opinia dodana w ramach Konkursu
Ładny nowoczesny hotel. Dobre wyżywienie . Zadbany teren, dużo zieleni. Siedem czy nawet osiem basenów. Wolne leżaki o każdej porze dnia !!!
6/6
Mariusz, 31-40 lat
cze 2026
Hotel kameralny , obsługa na wysokim poziomie. Pokoje przestronne i czyste. Sam teren obiektu polozony w pieknym ogrodzie umożliwiającym wypoczynek. Jedzenie zróżnicowane i bardzo smaczne. Łatwy dostęp do pięknej plaży.
6/6
Ewa, 31-40 lat
cze 2026
Opinia dodana w ramach Konkursu
Hotel - wizualnie bardzo ładny ( polecam pokój z prywatnym basenem - robi wrażenie). W okolicy hotelu 2 wypożyczenie, 2 sklepy, 2 restauracje do plaży około 10 m spacerkiem na skróty, do centrum Kos 20 km. Pokoje sprzątane codziennie.
Jedzenie i napoje tragedia - jak na 5 gwiazdkowy hotel jedzenie monotonne, mały wybór napoje rozcieńczane z wodą chyba z kranu (miałam problemy żołądkowe przez pierwsze 4 dni, później już nic nie pijam w hotelu)
6/6
Filip, 20-25 lat
cze 2026
Opinia dodana w ramach Konkursu
Hotel bardzo fajny, posiada dwie cześć jedna stara, ale odnowiona oraz całkowicie nową. Pokój w starej cześć bardzo przytulny jedyna wada dotyczy prysznica, który posiada mała szybę, przez co łatwo było można zalać łazienkę. Jedzenie dobre, duży wybór przez co każdy znajdzie coś dla siebie. W barze dostępne są różny napoje w tym alkohole lokalne, które są w cenie natomiast te premium można dostać w przystępnej cennie. Obsługa hotelowa rewelacyjna, zawsze służyli pomocą w razie potrzeby. W pobliżu znajduje się sklep oraz wiele wypożyczalni. Do plaży 10 minut spacerkiem.
6/6
Anna, 41-50 lat
cze 2026
Opinia dodana w ramach Konkursu
Hotel bardzo ładnie zaprojektowany. Nowocześnie urządzone pokoje, szczególnie te o podwyższonym standardzie. Bardzo fajne są prywatne baseny z przypisanymi leżakami do pokoju. Jedzenie bardzo smaczne, wybór wystarczająco duzy, obiady i kolacje urozmaicone. Oferta all in standardowa. Do plaży ok 10 minut spaceru. W okolicy wszystko co potrzeba, sklepy, wypożyczalnie aut i restauracje jakby oferta all była dla kogoś niewystarczającą. Program itakarma świetnie dopasowany, zróżnicowany i prowadzony przez Magdalenę, która świetnie potrafi dobrać animacje do potrzeby gości. Polecam hotel dla osób szukających odpoczynku od codzienności. Można w tydzień naładować baterie.
5/6
Marek, 31-40 lat
cze 2026
Hotel super, jeżeli chodzi o jedzenie to bardzo dobre, ale śniadania jak dla mnie jednostajne, codziennie to samo na śniadaniu bez jakikolwiek zmian. Obiady i kolacje super, zawsze coś innego było podawane. Sąsiad, który mieszka koło hotelu posiada kury, które były uciążliwe dla pobytu, koguty piały od 3 ranem, a na dodatek wchodził na teren hotelu i przeszkadzały przy leżeniu koło basenu.
O Hotelu
Ogólnie
•czterogwiazdkowy•zbudowany w 1989 r.•odnowiony w 2021 r.•86 pokoi•7 budynków•1 piętro•przestronne lobby
•całodobowa recepcja•ogród•parking•bezpłatny internet bezprzewodowy w miejscach ogólnodostępnych (ograniczona prędkość)•akceptowane karty kredytowe: Visa, MasterCard•hotel przyjmuje tylko gości powyżej 18. roku życia.
Sport i rozrywka
•animacje dla dorosłych w barze•muzyka na żywo
•za opłatą: masaże (rezerwacja w recepcji)
Basen
•basen, prostokątny kształt, słodka woda, ok. 250 m², gł. 0,9-1,5 m•przy basenie bezpłatne parasole i leżaki
•ręczniki za kaucją (ok. 10 EUR)
Usługi
•szybki internet bezprzewodowy
•wypożyczalnia rowerów
Powyższe usługi są dodatkowo płatne.
Kontakt
•www.summervillagekos.com
Wyżywienie
Restauracje
restauracja – dania w formie bufetu, kuchnia lokalna i międzynarodowa, dostępne dania wegetariańskie
bar przy basenie
All inclusive
śniadanie (7.30-10.30), obiad (12.00-14.00), kolacja (19.00-21.00) w formie bufetu w restauracji
kawa, herbata i ciasto (16.00-17.00) w wyznaczonym miejscu
napoje bezalkoholowe oraz lokalne alkohole w wyznaczonym barze (10.30-22.30)
ważny dowód osobisty lub paszport (także dla dziecka) Przedstawione warunki wjazdowe dotyczą obywateli Polski.
Obywatelom innych państw zaleca się kontakt z właściwym konsulatem w celu sprawdzenia obowiązujących ich przepisów wjazdowych
Obowiązkowy podatek turystyczny
ok. 2-15 EUR/dzień/pokój, płatny na miejscu. Wysokość opłaty uzależniona jest od kategoryzacji obiektu.
Czas przelotu
Polska-Kos ok. 2 godz. 45 min.
Waluta
Euro (EUR)
Opieka podczas wakacji
rezydent, do zadań którego należy pomoc przy przylocie, wylocie oraz podczas pobytu (nie dotyczy oferty ITAKA SMART).
w przypadku oferty ITAKA SMART oznaczonej symbolem - ITAKA TRAVEL EXPERT: zdalna opieka polskojęzycznych ekspertów poprzez czat, e-mail lub telefonicznie. - TRANSFER: na lotnisku po wylądowaniu przedstawiciel kontrahenta ITAKA SMART wskaże transfer do hotelu. Czas oczekiwania na transfer może wynieść ok. 1h. Kierowca informuje o nazwie hotelu i pomaga z bagażem. Informacja o transferze powrotnym dostępna będzie na dzień przed wylotem w aplikacji mobilnej ITAKA lub wiadomości e-mail.
Na wyspie Kos czekają na Ciebie perełki wśród plaż – miejsca dziewicze, nieodkryte, kilometry jasnego piasku i promenady z klimatycznymi tawernami. To doskonałe miejsce na beztroski odpoczynek w gorących promieniach greckiego słońca.
Krystalicznie czysta woda
Czym byłaby piękna plaża bez lazurowej wody? Właśnie tutaj taką znajdziesz! W zatoce Kefalos morze jest spokojne i krystalicznie czyste, dzięki czemu przejrzystość sięga aż 25 m! Rajskie plaże w europejskim wydaniu – tak, to możliwe!
Wulkan, zabytki i klimatyczne wioski
Na Kos jest wiele ciekawych, wartych zobaczenia miejsc. Jednym z nich jest wyspa Nissyros z aktywnym wulkanem hydrotermalnym, jedyny taki na świecie, do którego krateru można wejść! Miasto Kos kusi zabytkami, a dla tych, którzy chcą poczuć istny grecki klimat powinni udać się do najwyżej położonego miasteczka na wyspie – Zia, gdzie odbywają się greckie wieczory, a w powietrzu unosi się zapach oliwy.
Wiatr w żagiel
Doskonałe warunki pogodowe czynią wyspę Kos idealnym miejscem na kitesurfing i inne sporty wodne. Lubią tu przyjeżdżać zarówno osoby, które zaczynają swoją przygodę ze sportami wodnymi, jak i ci bardziej zaawansowani.
Zielona wyspa
Malowniczo położona wyspa, często nazywana jest „pływającym ogrodem Morza Egejskiego” – można tu znaleźć gaje oliwne, sady z soczystymi owocami oraz ogrody ze śródziemnomorską roślinnością.
Naturalne termy
Gorące źródła termalne na Kos dają wytchnienie nie tylko dla ciała, ale i duszy. Wydobywająca się ze szczelin skalnych woda w Termach Embros wpada do naturalnego basenu, jednocześnie odpręża i oczyszcza ciało.
Do Bodrum na zakupy
Czy wiesz, że mieszkańcy Kos regularnie odwiedzają Turcję, a konkretnie Bodrum? Tylko 30 min drogi klimatyzowanym katamaranem i jesteśmy na tureckim bazarze! Świetna okazja do zakupu wakacyjnych pamiątek!
Wpław po odkupienie grzechów
Według lokalnej tradycji każdy kto przepłynie wpław z Kos na wyspę Kastri (ok 100 m) i uderzy 3 razy w dzwon kościółka św. Mikołaja, temu grzechy zostaną odpuszczone!
Starożytne receptury
Mądrości starożytnych, Hipokratesa – ojca medycyny, skondensowane są w cudownym, słodkim medykamencie, miodzie tymiankowym. Mieszkańcy cenią bliskość natury i żyją z nią w niesamowitej harmonii – do dnia dzisiejszego korzystają z naturalnej, źródlanej wody górskiej! Woda w kranach jest słodka i zdatna do picia.
Eksplozja zmysłów
Doskonała kuchnia, pełna owoców morza, świeżych warzyw i owoców, a także oliwy, to uczta nie tylko dla podniebienia, ale i zmysłów! Najpyszniejszą kwintesencją Kos jest lemoniada w oparciu o wodę źródlaną, miód tymiankowy i świeżą miętę.
Podane w ofercie godziny serwowania posiłków oraz funkcjonowanie poszczególnych elementów infrastruktury hotelowej mogą ulegać nieznacznym zmianom ze względu na sezonowość, warunki pogodowe, prośby Gości lub siły wyższe, na które hotelarz nie będzie miał wpływu.
W cenie wakacji
przelot
transfer z i na lotnisko
pobyt w hotelu
bagaż rejestrowany
opieka rezydenta
ubezpieczenie
Masz pytanie o ofertę?Skonsultuj się z naszym doradcą
Masz pytanie o ofertę? Skonsultuj się z naszym doradcą
Atrakcje lokalne
Rezerwuj atrakcje organizowane przez naszych lokalnych partnerów podczas najbliższych wakacji.