Urzeka prostą, nowoczesną architekturą budynków położonych w zadbanym ogrodzie z palmami i trawnikami. Przy znakomicie utrzymanych basenach znajdują się przytulne bary, idealne miejsce, by leniwie sączyć drinka. Bardzo ładne, klasycznie eleganckie studia są znakomicie wyposażone. W zasięgu zaledwie kilku kilometrów leży przepiękna Chania, rozrywkowe Platanias i sympatyczna Agia Marina.
nowoczesna architektura
2 baseny
wieczorne animacje
pokoje z aneksami kuchennymi
Położenie hotelu
Okolica
•w małej miejscowości KATO STALOS
•ok. 1 km od Agia Marina
•ok. 3 km od Platanias
Komunikacja
•przystanek autobusowy ok. 50 m od hotelu
Odległość od lotniska
•ok. 25 km od lotniska w Chanii
•ok. 150 km od lotniska w Heraklionie
Okolica
•w małej miejscowości KATO STALOS
•ok. 1 km od Agia Marina
•ok. 3 km od Platanias
Komunikacja
•przystanek autobusowy ok. 50 m od hotelu
Odległość od lotniska
•ok. 25 km od lotniska w Chanii
•ok. 150 km od lotniska w Heraklionie
Plaże
Plaża publiczna
ok. 40 m od hotelu
•piaszczysta
•łagodne zejście do morza
•przejście przez ruchliwą ulicę
•parasole
•leżaki i ręczniki płatne (ok. 10 EUR/komplet/dzień)
Nowa Itaka sp. z o.o.Projekt serwisu i wykonanie Axabee.
Wszelkie prawa zastrzeżone przez Biuro Podróży ITAKA 2026. Jeśli korzystasz z naszego z serwisu, akceptujesz nasz Regulamin.
4 129 zł
+30 zł (TFG i TFP)
W cenie wakacji
przelot
transfer z i na lotnisko
pobyt w hotelu
bagaż rejestrowany
opieka rezydenta
ubezpieczenie
Ocena hotelu
5.2/6
Wszystkie opinie pochodzą wyłącznie od naszych klientów. Ocena hotelu to średnia arytmetyczna ocen klientów z pytania w ankiecie „Jak oceniasz hotel”.
Nieopublikowano: 10 Wycofano: 0
5.1Pokój
4.8Wyżywienie
5.4Obsługa hotelowa
3.1Animacje
5Położenie
4.8Plaża
4Atrakcje w okolicy
4.7Jakość do ceny
4/6
Wioletta, powyżej 50 lat
cze 2026
Opinia dodana w ramach Konkursu
Jestem osobą niepełnosprawną kierowca wysadził nas po drugiej stronie ulicy z walizkami i wózkiem inwalidzkim o 23.30.Wjechaliśmy windą przeszliśmy kładką i .....
Wszystko zamknięte walizki trzeba znieść wózek znieść gdyby nie gość hotelowy który nam pomógł byłoby kiepsko..Nie dostaliśmy nawet szklanki wody ,po 22 trzeba kupić w barze hotelowym za 5 euro .koszmar większość rzeczy płatna.Jedyne co dobre to pani rezydent bardzo pomocna i sympatyczna.
6/6
Weronika, 26-30 lat
cze 2026
Opinia dodana w ramach Konkursu
Hotel Creta Palm w mojej opinii jest godny polecenia. Świetne miejsce aby wypocząć.
Pokój:
Pokój dla trzech osób - przestronny, łóżko podwójne i dwie dostawki, wyjście na balkon, aneks kuchenny, szafa, stolik z krzesłami, łazienka z prysznicem. Czysty, zadbany i przyjemny w użytkowaniu. Dużym atutem był spory balkon, gdzie swobodnie można było posiedzieć wieczorem.
Lokalizacja:
Hotel położony w przyjemnej okolicy nie przeszkadzała nam ruchliwa droga przebiegająca obok hotelu. Wokół sklepiki, tawerny, wszystko co potrzeba.
Hotel:
Hotel sam w sobie również urokliwy. Dwa bary- jeden główny gdzie można było korzystać z pełnej oferty all inclusive i drugi przy basenie gdzie swobodnie można było otrzymać wodę, napoje bezalkoholowe lub zimne piwo. Obsługa przemiła, uśmiechnięta pomimo ogromnej ilości pracy, kompetentna. Na terenie hotelu dwa baseny, wokół nich leżaki, raczej nie było problemu z ich dostępnością jednak pod koniec pobytu zauważalny był wzrost obłożenia hotelu i trzeba było troszkę tego leżaka poszukać. Leżaki przy basenie bezpłatne jednak ręcznik basenowy był dostępny za kaucją. Obok hotelu znajduje się również przystanek autobusowy z którym można przemieszczać się po pobliskich miejscowościach i odwiedzić chociażby przepiękne miasto Chania.
Plaża:
Przejście na plażę z hotelu przez ulicę lub kładką nad ulicą. W godzinach szczytu przejście przez ulicę może chwilkę zająć jednak swobodnie można skorzystać z wcześniej wspomnianej kładki. Plaża z piaszczystym zejściem do morza, na plaży również bar przy którym można było w ofercie all inclusive zamówić sobie napoje bezalkoholowe, kawę oraz piwo. Leżaki płatne 10€ za dwa leżaki na cały dzień.
Jedzenie:
Jedzenie podsumowałabym jako naprawdę smaczne. Można spróbować ciekawych rzeczy, było trochę opcji do wyboru, wszystko świeże. Na szczególne wyróżnienie zasługują tu desery, które były przepyszne.
Podsumowując - spokojny, czysty w dobrym położeniu hotel. Polecam !
4/6
Natalia, 26-30 lat
cze 2026
Opinia dodana w ramach Konkursu
Wróciłyśmy z Krety w środę po tygodniowym pobycie w Creta Palm Resort Hotel. Były to nasze kolejne wakacje tylko we dwie – ja i moja prawie 3-letnia córka. Wybierając hotel, zależało mi przede wszystkim na wygodnej bazie wypadowej do zwiedzania zachodniej części Krety i pod tym względem wybór okazał się bardzo trafiony.
Największym atutem hotelu był przestronny, dwupokojowy apartament z aneksem kuchennym. Po całym dniu zwiedzania naprawdę doceniałyśmy możliwość odpoczynku w dużym, komfortowym pokoju. Klimatyzacja działała znakomicie – była cicha, wydajna i podczas czerwcowych upałów okazała się prawdziwym wybawieniem. Dodatkowym plusem były rolety zewnętrzne, dzięki którym pokój nie nagrzewał się nadmiernie.
Hotel znajduje się po drugiej stronie ulicy od plaży. Sama plaża bardzo nam się podobała – jest szeroka, piaszczysta i odpowiednia dla rodzin z dziećmi. Baseny również były dużym plusem. Woda miała przyjemną temperaturę, a moja córka mogła spędzać w niej długie godziny. Jednym z najpiękniejszych wspomnień z wyjazdu jest moment, gdy pływała tak pewnie i swobodnie, że inni goście zatrzymywali się, by ją obserwować i chwalić jej umiejętności.
Hotelowa obsługa była życzliwa i uśmiechnięta. Nie było problemów z komunikacją, a atmosfera przez cały pobyt była bardzo przyjazna. Jeśli chodzi o animacje, nie było ich wiele. W ciągu tygodnia odbyło się mini disco oraz występ artysty cyrkowego. Dla osób szukających intensywnego programu animacyjnego może to być minus, ale nam akurat nie przeszkadzało, ponieważ większość czasu spędzałyśmy poza hotelem.
Ogromnym atutem lokalizacji jest możliwość samodzielnego zwiedzania okolicy. Spacerowałyśmy po Stalos, odwiedzałyśmy lokalne sklepy i korzystałyśmy z komunikacji autobusowej. Jednego dnia czekałyśmy na autobus do Chanii aż półtorej godziny, ale ostatecznie dotarłyśmy tam tuż przed zachodem słońca. Widoki po drodze były przepiękne, a sama Chania o tej porze zachwycała atmosferą i kolorami nieba.
Podczas pobytu odwiedziłyśmy również Balos, Elafonisi i Falasarnę. Każde z tych miejsc zrobiło na nas ogromne wrażenie i pokazało, jak piękna potrafi być zachodnia Kreta. Dla osób planujących aktywne wakacje hotel jest bardzo dobrą bazą wypadową.
Najsłabszym punktem pobytu było niestety wyżywienie. Śniadania były monotonne, a największym rozczarowaniem okazała się jajecznica przygotowywana z gotowej masy. W kolejnych dniach częściej wybierałyśmy lokalne restauracje niż hotelowe posiłki. Najlepiej wspominam grillowane mięso podawane na szpikulcu z sosem tzatziki – to było zdecydowanie najsmaczniejsze danie podczas pobytu. Warto również wiedzieć, że hotel nie zapewnia ręczników basenowych, więc dobrze zabrać własne lub kupić je na miejscu.
Wieczorami okolica bywała dość głośna. Kilka razy zdarzyły się również późne fajerwerki, nawet około godziny 23. Nie był to dla nas duży problem, ale osoby bardzo wrażliwe na hałas powinny mieć to na uwadze.
Podsumowując – nie jest to hotel idealny, szczególnie jeśli ktoś przywiązuje dużą wagę do hotelowej kuchni. Jeśli jednak szukacie wygodnego apartamentu, dobrej lokalizacji, bliskości plaży i miejsca, które będzie świetną bazą do odkrywania zachodniej Krety, to Creta Palm spełni swoje zadanie bardzo dobrze. Mimo kilku niedociągnięć wróciłam z pięknymi wspomnieniami i jestem pewna, że jeszcze kiedyś odwiedzę tę część Grecji.
5/6
Piotr, 41-50 lat
cze 2026
Opinia dodana w ramach Konkursu
Wróciliśmy bardzo zadowoleni.
Hotel będziemy polecać, że względu na czystość, lokalizację oraz obsługę hotelowa.
Przerażała nas ruchliwa droga prowadząca na plażę, ale kładka nad droga była świetnym i bezpiecznym rozwiązaniem. W ogóle nie odczuliśmy że jesteśmy w drugiej linii brzegowej.
5/6
Emilia, 31-40 lat
cze 2026
Opinia dodana w ramach Konkursu
Hotel nieduży, położony na raczej płaskim terenie. Otoczenie zielone i zadbane. Do dyspozycji są dwa baseny, z których mogliśmy komfortowo korzystać. Atmosfera jest raczej spokojna sprzyjająca spokojnemu relaksowi. Pokój rodzinny duży. Jest opcja jednopoziomowa i z sypialnią na pietrze. Łazienka nieduża umywalka, toaleta i wanna z zabudową prysznicową. W pokoju był aneks kuchenny oraz ekspres przelewowy. W recepcji można poprosić o czajnik. Umeblowanie standardowe, ale przydała by się jeszcze jedna szafa, żeby komfortowo rozpakować ubrania. Pokoje czyste. Łóżko wygodne. Jedzenie dobre, cześć dań występuje codziennie ale co dziennie jest coś innego więc nie ma nudy. Z przekąsek między posiłkami nie korzystałam. Przydało by się więcej owoców. Desery smaczne. Plaża publiczna z ratownikami. Czysta i piaszczysta. Przez długi odcinek jest płytko więc można wejść dość głęboko w głąb morza nadal czując grunt pod nogami. Jest trochę rybek więc można snurkować. All inclusive obowiązuje w określonych godzinach i nie we wszystkich barach. Za niektóre rzeczy trzeba płacić. Blisko są sklepy, tawerny i bary. Dobre połączenie z Chanią. Plażą można iść bez ograniczeń do innych nadmorskich miejscowości. Hotel określę jako komfortowy.
6/6
Elzbieta, powyżej 50 lat
cze 2026
Opinia dodana w ramach Konkursu
Hotel super. Położony w pięknym ogrodzie. Czysto wszędzie. Miła atmosfera i pyszne jedzenie. Szkoda tylko że leżaki na plaży są płatne 10 euro za komplet, za cały dzień.
5/6
Arkadiusz, 31-40 lat
cze 2026
Opinia dodana w ramach Konkursu
Miałem przyjemność być z rodziną w tym hotelu i jestem bardzo zadowolony. Pokoje codziennie sprzątane (z wyjątkiem niedzieli), Panie sprzątające bardzo życzliwe i uprzejme. W zasadzie na każdym etapie obsługa spisywała się na 5+. Zarówno przy barze czy w restauracji. Bardzo dużo uprzejmych pracowników. Podczas posiłków stoły sprzątane i myte na bieżąco od razu po skończonym posiłku. Ogólnie czystość na 6+. Duży minus za brak mydła w toaletach przy drugim basenie. Barman Jimmy a także drugi szczupły Pan pracujący z reguły przy drugim barze bardzo kulturalni. Dodatkowo Jimmy rewelacyjne wkompnował się w swoją pracę - świetna relacja z gośćmi. Bardzo dobre jedzenie, różnorodne, no może z wyjątkiem śniadań, te były strasznie monotonne a jakość napojów przy śniadaniu wołała o pomstę do nieba. Co do wieczornych aktywności, Pani prowadząca karaoke - rewelacja, świetny wokal! O wiele gorszy był Pan który przebierał się za znane osoby i śpiewał - puchły uszy. Magic też całkiem spoko, dzieci miały radość :)
Podsumowując przyczepić można było się jedynie o detale takie jak dwa krzesła na balkonie przy trzy osobowej rodzinie gdzie znajomi przy takiej samej konfiguracji krzeseł mieli cztery. Ale tak jak napisałem - detale. Podobnie z czajnikiem, u nas był a u znajomych już nie. Jednym słowem niczego nam nie brakowało! Polecam z czystym sumieniem!
5/6
Bohdan, powyżej 50 lat
cze 2026
Opinia dodana w ramach Konkursu
Hotel Creta Palm moim zdaniem jest doskonale usytuowany. Przejście na plaże zajmuje maksymalnie 3 - 5 minut. Jest to spowodowane zbudowaniem kładki nad jezdnią z hotelu na odcinek drogi na plażę. Wczasowicze/goście hotelowi mogą się wygodnie przemieszczać. Natomiast osoby z niepełnosprawnościami lub starsze mogą skorzystać z wind, które powodują komfortowe przemieszczenie na drugą stronę ulicy lub plaże. Plaża zadbana z parasolkami i leżakami. Woda w morzu czysta a widoki obłędne. Hotel posiada basen otwarty. Mogą w nim pływać zarówno dorośli jak dzieci. Pokoje czyste z balkonami lub loggiami. Wyposażone we wszystkie urządzenia, w tym telewizor, lodówkę, prasownicę oraz naczynia z zestawem garnków.
Korzystaliśmy z wyżywienia all inclusive. Wyżywienie bardzo urozmaicone, śródziemnomorskie. Bardzo dużo warzyw i owoców. Pomiędzy posiłkami można było skorzystać z przekąski. Pokoje sprzątane codziennie a otoczenie hotelowe często sprzątane i zadbane. Duża ilość parasoli z leżakami powoduje, że można wygodnie wypocząć w na terenie hotelu. Ponadto Itaka oferuje możliwość skorzystania z wycieczek do atrakcyjnych lub historycznych miejsc w tym Santorini. Przewodnicy profesjonalni o dużej wiedzy, znający historię, którzy w sposób profesjonalny przekazywali wiedzę o regionie i wielowiekowej kulturze.
5/6
Krzysztof, powyżej 50 lat
maj 2026
Opinia dodana w ramach Konkursu
Polecam to miejsce ze względu na lokalizację i obsługę. Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej, zapraszam do przeczytania całej opinii.
Na początek kilka minusów, bo było ich zdecydowanie mniej niż plusów.
Co mogłoby zostać poprawione?
Osoby niepalące mogą czuć pewien dyskomfort, ponieważ papierosy można palić praktycznie wszędzie poza budynkami hotelowymi – na leżakach przy basenie, przy barze, na plaży oraz przy stolikach na zewnątrz. Brakuje wyznaczonych stref dla osób niepalących. Niezbyt przyjemne jest spożywanie lunchu, gdy przy sąsiednim stoliku ktoś pali papierosy.
Dostęp do sieci Wi-Fi był w moim przypadku bardzo słaby.
Leżaki i parasole na plaży są dodatkowo płatne. Podczas mojego pobytu koszt wynosił 10 € za dwa leżaki lub 15 € za trzy leżaki na cały dzień.
Część potraw powtarza się każdego dnia, choć nie zabrakło również nowych propozycji.
Pokój
Podczas pobytu mieszkałem w pokoju 533 na drugim piętrze. Pokój był przestronny i funkcjonalny. Dużym atutem był balkon wyposażony w dwa krzesła i stolik, z widokiem na basen, bar oraz miejsce organizacji wieczorków tematycznych.
W pokoju dostępna była klimatyzacja, lodówka oraz rolety skutecznie zaciemniające pomieszczenie, dzięki którym można naprawdę dobrze się wyspać.
Mała informacja dla osób odwiedzających hotel po raz pierwszy – nie zdziwcie się, jeśli zamiast klasycznej kołdry znajdziecie jedynie prześcieradło do przykrycia. Przy panujących temperaturach jest ono w zupełności wystarczające.
Sejf dostępny jest bezpłatnie lub za dodatkową opłatą – zależy to od wykupionej opcji pobytu.
Czystość i obsługa
Pokoje są sprzątane codziennie, a panie sprzątające naprawdę przykładają się do swojej pracy. Czystość podczas mojego pobytu stała na bardzo dobrym poziomie.
Na szczególne wyróżnienie zasługuje obsługa hotelu. Mimo że pracownicy są obecni praktycznie przez cały dzień, zawsze byli uśmiechnięci, życzliwi i chętni do pomocy.
Serdeczne pozdrowienia dla Jeanne z baru przy basenie – dla nas był po prostu the best! Zawsze uśmiechnięty i wnoszący dobrą energię w to miejsce.
Łazienka
Łazienka wyposażona była w wannę z możliwością korzystania z prysznica bez konieczności brania kąpieli. Do dyspozycji gości były również ręczniki, mydło oraz suszarka do włosów.
Jedzenie
Uważam, że każdy znajdzie coś dla siebie. Śniadania serwowane są na piętrze. Lunch ma formę bardzo solidnej przekąski i podawany jest na parterze obok baru. Goście samodzielnie nakładają jedzenie, a następnie mogą zjeść posiłek przy stolikach na zewnątrz. Kolacje ponownie serwowane są na piętrze.
Hotel i lokalizacja
Hotel podzielony jest na dwie części, które rozdziela główna droga. Nie stanowi to jednak problemu, ponieważ między częściami można bezpiecznie przechodzić kładką nad jezdnią.
Do morza i piaszczystej plaży można dojść w około 3 minuty.
Dodatkowym plusem jest przystanek autobusowy znajdujący się tuż przy hotelu. Dzięki komunikacji miejskiej można łatwo dostać się między innymi do miasta Chania.
Plaża
Po spacerach wzdłuż wybrzeża doszedłem do wniosku, że odcinek plaży przy hotelu jest jednym z najlepszych w okolicy. Choć większość pobliskich plaż jest piaszczysta, wejście do morza bywa kamieniste. W miejscu, z którego korzystaliśmy, dno było w dużej mierze pozbawione kamieni, co znacznie ułatwiało wejście do wody.
Jedynym minusem jest niewielka ilość naturalnego cienia. Osoby chcące schować się przed słońcem mogą skorzystać z płatnych leżaków z parasolami.
Do opinii dołączam zdjęcia hotelu z części, w której przebywałem, oraz informacje otrzymane podczas zameldowania. Mam nadzieję, że okażą się pomocne dla osób planujących pobyt.
Podsumowując – mimo kilku drobnych niedogodności pobyt wspominam bardzo dobrze. Świetna lokalizacja, pomocna obsługa, czyste pokoje i bliskość plaży sprawiają, że z przyjemnością mogę polecić ten hotel.
5/6
Sebastian, 41-50 lat
maj 2026
Opinia dodana w ramach Konkursu
Hotel bardzo czysty plaża po drugiej stronie ulicy (jest przejście nad ulicą) dwa baseny oczywiście walka o wolne leżaki, jedzonko dobre dość monotonne ale jakby się uparł codziennie można zjeść coś innego ,parę kilometrów od Chanii przystanek parę metrów od hotelu ,my braliśmy auto z wypożyczalni także była doskonała baza wypadowa na zachodnią Kretę i nie tylko, polecam a barman przy głównym basenie to przechodzi sam siebie:)
O Hotelu
Ogólnie
•czterogwiazdkowy•komfortowy•zbudowany w 2003 r.•częściowo odnowiony w 2020 r.•łącznie 143 pokoje różnego typu•10 budynków•2 piętra•6 wind•przestronne lobby
•całodobowa recepcja•bezpłatny internet bezprzewodowy•kącik telewizyjny•minimarket•ogród•udogodnienia dla osób z niepełnosprawnościami•hotel nie przyjmuje zwierząt•akceptowane karty kredytowe: Visa, MasterCard, American Express
Sport i rozrywka
•siłownia•plac zabaw dla dzieci
•wieczorne animacje: karaoke, pokazy magika•za opłatą: masaże, sauna (ok. 15 EUR/godz./2 os.), jacuzzi (ok. 13 EUR/godz./2 os.), bilard (ok. 2 EUR/gra), tenis stołowy (ok. 2 EUR/ 30 min)
Basen
•2 baseny, słodka woda, gł. 0,7-1,8 m, ok. 230 m², wydzielona część dla dzieci, ok. 218 m²•przy basenach bezpłatne parasole i leżaki
•ręczniki płatne w recepcji
Usługi
•lekarz na wezwanie
•pralnia
Powyższe usługi są dodatkowo płatne.
Dostępne pokoje
Pokój 2 os.
2-os. (możliwość 1 lub 2 dostawek)
ok. 28 m²
komfortowe i zadbane
indywidualnie sterowana klimatyzacja
w cenie
Pokój rodzinny 2 os.
3-os. (możliwość 1 lub 2 dostawek)
ok. 42 m²
komfortowy i zadbany
pokój dzienny i sypialnia oddzielone drzwiami
+1 200 zł /pokój
Wyżywienie
Restauracje
restauracja główna – dania w formie bufetu, dostępne foteliki i menu dla dzieci, dania wegetariańskie
restauracja przy basenie – kuchnia kreteńska i międzynarodowa
3 bary: główny, przy basenie oraz przy plaży
All inclusive
śniadanie (7.15-9.45) w restauracji głównej, obiad (12.00-15.00) w barze przy basenie, kolacja (19.15-21.45) w restauracji głównej
posiłki w formie bufetu
napoje bezalkoholowe, lokalne wino i piwo do obiadu i kolacji
przekąski (11.00-12.00 i 17.00-18.00)
w cenie
Podane w ofercie godziny serwowania posiłków oraz funkcjonowanie poszczególnych elementów infrastruktury hotelowej mogą ulegać nieznacznym zmianom ze względu na sezonowość, warunki pogodowe, prośby Gości lub siły wyższe, na które hotelarz nie będzie miał wpływu.
Masz pytanie o ofertę?Skonsultuj się z naszym doradcą
Masz pytanie o ofertę? Skonsultuj się z naszym doradcą
ważny dowód osobisty lub paszport (także dla dziecka) Przedstawione warunki wjazdowe dotyczą obywateli Polski.
Obywatelom innych państw zaleca się kontakt z właściwym konsulatem w celu sprawdzenia obowiązujących ich przepisów wjazdowych
Obowiązkowy podatek turystyczny
ok. 2-15 EUR/dzień/pokój, płatny na miejscu. Wysokość opłaty uzależniona jest od kategoryzacji obiektu.
Czas przelotu
Polska-Heraklion/Chania/Sitia ok. 3-3,5 godz.
Waluta
Euro (EUR)
Opieka podczas wakacji
rezydent, do zadań którego należy pomoc przy przylocie, wylocie oraz podczas pobytu (nie dotyczy oferty ITAKA SMART).
w przypadku oferty ITAKA SMART oznaczonej symbolem - ITAKA TRAVEL EXPERT: zdalna opieka polskojęzycznych ekspertów poprzez czat, e-mail lub telefonicznie. - TRANSFER: na lotnisku po wylądowaniu przedstawiciel kontrahenta ITAKA SMART wskaże transfer do hotelu. Czas oczekiwania na transfer może wynieść ok. 1h. Kierowca informuje o nazwie hotelu i pomaga z bagażem. Informacja o transferze powrotnym dostępna będzie na dzień przed wylotem w aplikacji mobilnej ITAKA lub wiadomości e-mail.
Laguna Balos to niekwestionowany symbol Krety i jeden z symboli Grecji. Woda jest tu krystalicznie czysta, a zejście do morza łagodne. Idealne miejsce na leniwe popołudnie w towarzystwie cudownych krajobrazów.
Różowy piasek na Elafonisi
Plaża Elafonisi zaskakuje różowym odcieniem piasku, oferuje odwiedzającym ciepłą i przejrzystą wodę oraz unikalne formacje roślinne i skalne.
Vai
Jedna z najpiękniejszych plaż na wyspie, nazywana często „palmową plażą” za sprawą porastającego ją największego lasu palmowego w Europie. Piaszczysto-żwirowa plaża zachwyca egzotycznym charakterem i dobrze rozwiniętą infrastrukturą.
Pałac w Knossos
Ok. 6 km od Heraklionu znajdują się ruiny pałacu Minosa, który uległ zniszczeniu w wyniku trzęsień ziemi. Budowla jest związana z greckimi mitami o Ariadnie, Dedalu, królu Krety - Minosie i labiryncie Minotaura, który miał znajdować się pod pałacem. W czasach swojej świetności pięciopiętrowy pałac miał aż 1300 pomieszczeń, własną kanalizacje oraz łaźnie. Jednym z najważniejszych odkryć w Knossos są cenne freski i malunki.
Chania
Chania kusi pięknym Starym Miastem i Portem Weneckim oraz kolorowymi kamieniczkami. Idealne miejsce na długi spacer i chwilę oddechu w jednej z nadmorskich tawern.
Agios Nikolaos
Niezwykłe nadmorskie miasteczko, którego sercem jest… jezioro! Warto odwiedzić dzielnicę portową i przespacerować się wąskimi uliczkami.
Kultura minojska
Kultura minojska, która pozostawiła po sobie wspaniałe zabytki oraz tradycje rolnicze kultywowane do dnia dzisiejszego. Grecja jest nazywana kolebką cywilizacji europejskiej, a Kreta to wyspa, która miała ogromny udział w tym historycznym procesie.
Góry i wąwozy
Wysokie góry poprzecinane głębokimi wąwozami zachęcają do wędrówek i wspinaczek. Kreta oferuje wiele możliwości dla osób, które lubią spędzać czas wakacji aktywnie.
Tradycja
Szacunek dla tradycji, który przejawia się w każdym aspekcie życia mieszkańców Krety- uprawach oliwek, winnej latorośli, uroczystościach religijnych, muzyce, kuchni.
Kuchnia
Zróżnicowana kuchnia kreteńska, która bazuje na produktach naturalnych. Głównymi składnikami wielu potraw są warzywa, zioła, oliwa z oliwek, sery, jagnięcina oraz kozina. Tawerny bazując na kreteńskiej tradycji kulinarnej oferują wybór aromatycznych smacznych potraw takich jak boureki, moussaka, stifado, souvlaki, gemista, przygotowywane na różne sposoby ryby oraz owoce morza.