Zatopiony w zieleni pięknego ogrodu, zadbany, położony jest tuż przy jednej z najpiękniejszych plaż na Krecie, wyróżnionej certyfikatem Błękitna Flaga. Bardzo dobra grecka kuchnia, czyste pokoje i baseny oferują wszystkie udogodnienia, zarówno dla relaksu, jak i rozrywki. Na aktywnych czeka kort tenisowy, a kurort Ierapetra z lokalnymi tawernami i sklepikami pozostaje w zasięgu paru kilometrów.
2 baseny, kort tenisowy
4-os. pokoje rodzinne
przy plaży
wakacyjna atmosfera
Położenie hotelu
Okolica
•w wiosce Koutsounari
•ok. 9 km od centrum IERAPETRY
Komunikacja
•przystanek autobusowy przed hotelem
Odległość od lotniska
•ok. 110 km od lotniska w Heraklionie
•ok. 65 km od lotniska w Sitii
•ok. 250 km od lotniska w Chanii
Okolica
•w wiosce Koutsounari
•ok. 9 km od centrum IERAPETRY
Komunikacja
•przystanek autobusowy przed hotelem
Odległość od lotniska
•ok. 110 km od lotniska w Heraklionie
•ok. 65 km od lotniska w Sitii
•ok. 250 km od lotniska w Chanii
Plaże
Plaża publiczna z wydzieloną częścią hotelową
bezpośrednio przy hotelu
•żwirowa
•łagodne zejście do morza
•bezpłatne parasole i leżaki
•ręczniki za kaucją (wymagany depozyt: ok. 10 EUR)
Dla dzieci
Udogodnienia
•łóżeczko dla dziecka do 2 lat•wydzielona część w basenie•basen z mini zjeżdżalnią•plac zabaw•miniklub
Wszystkie opinie pochodzą wyłącznie od naszych klientów. Ocena hotelu to średnia arytmetyczna ocen klientów z pytania w ankiecie „Jak oceniasz hotel”.
Nieopublikowano: 418 Wycofano: 0
4.4Pokój
5.5Wyżywienie
5.3Obsługa hotelowa
3.4Animacje
4.5Położenie
4.7Plaża
2.9Atrakcje w okolicy
4.4Jakość do ceny
5/6
Tomasz, 41-50 lat
cze 2026
Opinia dodana w ramach Konkursu
Hotel położony przy samej plaży. W szczególności na uwagę zasługuje przemiła obsługa jak również bardzo dobre, urozmaicone jedzenie. Ilość leżaków przy basenie i na plaży wystarczająca, przy plaży bar z przekąskami, napojami itp. Pokój sprzątany codziennie, ręczniki wymieniane codziennie, bardzo czysto, dobrze działająca klimatyzacja. W łazience małe niedociągnięcia jeżeli chodzi o wykończenie, ale nie przeszkadza. Stołówka duża, możliwość zjedzenia posiłku na tarasach z widokiem na góry i basen. W barze przy basenie przemiła, Polska obsługa. Zasługuje na swoje 5 gwiazdek. Hotel położony na uboczu, brak atrakcji w okolicy, spokój i cisza.
5/6
Natalia, 31-40 lat
cze 2026
Opinia dodana w ramach Konkursu
Nasz pobyt zaliczamy do bardzo udanych, choć do oficjalnych 5* hotelu należy podejść z dużym dystansem - realnie to mocne 4. Na największe uznanie zasługuje cudowna obsługa hotelu! Zespół w restauracji i barze to absolutne złoto - niesamowicie pracowici, pomocni i stale uśmiechnięci ludzie. Dodatkowym, ogromnym plusem były dwie przemiłe panie mówiące po polsku. Jedzenie było PRZEPYSZNE!!! Świeże woce i desery obłędne.
Sam kompleks zachwyca - to przepiękny, idealnie zadbany i czysty ogród. Infrastruktura dla dzieci i dorosłych jest świetna: duży basen, osobny basen dla dzieci ze zjeżdzalniami w drugiej części kompleksu, świetnie wyposażona siłownia oraz otwarty tuż po naszym przyjeździe klubik Itaki z przemiłą polskojęzyczną animatorką (uwaga: obok siebie są dwa klubiki, drugi nie jest polskojeżyczny oraz jest płatny). Trzy razy w tygodniu organizowane jest mini disco. Plaża znajduje się tuż obok - szeroka i piękna, kamienista, ale z łagodnym zejściem, choć koniecznie spakujcie buty do wody, bo kamienie potrafią mocno parzyć. Na plus także darmowe ręczniki plażowe oraz dobrze zaopatrzony sklepik hotelowy z pamiątkami, oliwą i gadżetami do wody w konkurencyjnych cenach.
Co warto wiedzieć przed przyjazdem - moje wskazówki:
Pokoje: Wymagają odświeżenia. Dopłaciliśmy do opcji Bungalow Beach Front Sea View, jednak ogród całkowicie zasłonił widok na morze. Nie warto więc przepłacać tylko podziwiać ogród;-) W pokoju brakowało miejsca na walizki, po rozpakowaniu się nawet nie było ich gdzie schować. Nie było sterowania klimatyzacją, radziliśmy sobie poprzez wyłączanie/włączanie odpowiedniego bezpiecznika :-/ przypominam, że mówimy o obiekcie 5*. Łazienka prosi się o remont (odpadający tynk), ale pokoje codziennie sprzątane wraz z wymianą ręczników. Na plus darmowy sejf oraz ekspres Nespresso uzupełniany każdego dnia.
Logistyka i opłaty: Zameldowanie od 15:00 (będąc o 8 rano trzeba poczekać, co jest normalne, ale warto się nastawić). Przy check-inie płaci się podatek turystyczny (15 Eur/dzień, u nas 105 Eur za tydzień). Przedłużenie pokoju w dniu wyjazdu (z 11:00 do 18:00 przy transferze o 21:00) kosztowało nas 70 Eur i wymagało dopytania dzień wcześniej ze względu na pełne obłożenie - w ramach tego dostaliśmy na te kilka godzin przepiękny, komfortowy dwupokojowy bungalow w innej części, który był nawet ładniejszy niż nasz pierwotny pokój.
Wiatr i transport: W czerwcu na południu potrafi niesamowicie wiać - momentami dosłownie urywało łeb i porywało rzeczy z leżaków, ale pogoda była ciepła, więc korzystaliśmy z basenu i morza. Jeśli możecie, wybierzcie lot do Sitii. Transfer z Heraklionu autokarem to aż 2,5 godziny drogi.
Wypożyczalnia aut: Polecam Drivers Club nieopodal - kontakt przez Whatsapp ekspresowy i bezproblemowy, podesłano nam dokładna instrukcję ze szczegółami oraz odebrano nas spod hotelu. Wybraliśmy się do Agios Nikolaos (ok. 50 min drogi) - trasa jest bardzo przyjemna, a miasteczko urocze i idealne na wycieczkę z dzieckiem.
Podsumowując: Pobyt był bardzo udany, wróciliśmy wypoczęci i z całego serca dziękujemy obsłudze. Obiekt serdecznie polecam i wrócę tam, pamiętając jedynie, by nie przywiązywać się sztywno do tych pięciu gwiazdek 😉
4/6
Jacek, 41-50 lat
cze 2026
Opinia dodana w ramach Konkursu
Dzień dobry.
Chciałem podzielić się moją opinią z okresu przebywania w Giannoulis Almyra Beach Resort (Koutsounari). Hotel jak na 5 gwiazdek nie dorównuje. Napiszę tylko to co mi nie pasowało.
Zacznę od pokoju. Po pierwszej nocy na podłodze od drzwi wejściowych aż do połowy sypialni zastałem jezioro. Okazało się że woda lała się przez szafę w przedpokoju z piętra wyżej prawdopodobnie z klimatyzacji chociaż według mnie za dużo tej wody było jak na klimatyzację. Dobrze że nie wypakowałem walizki do szafy bo byłoby wszystko mokre.
Przez okres przebywania czyli 7 dni woda z kranu płynęła o zabarwieniu rdzawym, dopiero w przeddzień wyjazdu wreszcie płynęła przeźroczysta. Teraz restauracja hotelowa a raczej obsługa a właściwie jeden kelner o imieniu Z… Bardzo nieprzyjemny i niegrzeczny gość. Biorąc talerze mówił aby się przesunąć pomimo miejsca na odbiór talerzy. Restauracja czynna do godziny 21.30 natomiast w przeddzień wyjazdu poszliśmy coś przekąsić ponieważ wyjeżdżaliśmy z hotelu o 2 w nocy – ten kelner nas nie wpuścił mówiąc że już zamknięte natomiast w środku było jeszcze dużo klientów. Teraz bar hotelowy przy basenie. Obsługa czyli jedna dziewczyna wieczorem dwoiła się i troiła obsługując gości a mimo to kolejka była bardzo długa. Cóż z tego że pani miła i szybka ale na taką ilość gości powinno być co najmniej 3 barmanów. Brak wystarczającej obsługi jak na 5 gwiazdek i za takie pieniądze za pobyt!!! Zaskoczyło mnie że obsługa myła kubki i szklanki w zlewie przez 7 dni a nie w zmywarce (ponoć się zepsuła). Teraz imprezy. Oprócz godzinnego występu wokalistki jednego wieczoru nie było nic. Brakowało mi tzw. wieczoru greckiego. Za to cały czas rzucał mi się w oczy grek o wyglądzie i zachowaniu mafioza bez uśmiechu, bez kontaktu, bez powitania. Jak się okazało ten pan Yorgos był dyrektorem a zachowywał się jakby był właścicielem hotelu.
Najlepsze na koniec. Moja znajoma z którą byłem – w tym hotelu była po raz trzeci a ostatnio pół roku temu i stwierdziła że wtedy wszystkiego było pod dostatkiem czyli jedzenie lepsze, dużo owoców morza, dużo więcej obsługi za barem i kelnerów, dużo imprez dla gości w tym wieczór grecki. Poprzedni dyrektor trzymał hotel na poziomie. Zakańczając, hotel spada z jakości podtrzymując cenę. Jak dla mnie zasługuje na 4 gwiazdki a właściciele powinni rozważyć zmianę dyrektora i niektórych pracowników. Co do rezydenta, nie mam zastrzeżeń gdyż nie potrzebowałem pomocy z jego strony. Natomiast myślałem że rezydent będzie codziennie w wyznaczonych godzinach. Pozdrawiam.
5/6
Konrad, 26-30 lat
cze 2026
Opinia dodana w ramach Konkursu
Zacznę od tego że hotel jest podzielony na dwie części, nowa i stara. Po przyjedźcie do hotelu o 3 w nocy na recepcji była tylko jedna pani, żeby się zarejestrować czekaliśmy godzinę. Następnie dostaliśmy pokój w starej części gdzie było pełno robaków. W łazience na łóżku na firanach i podłodze. Po zgłoszeniu tego na recepcji dostaliśmy pokój na jedną noc w nowej części. Czekaliśmy na kontakt od menadżerki hotelu co dalej. Czy możemy się rozpakowywać w nowym czy nie. 2 dni to było życie na walizkach i w ciągłej niewiedzy i w strachu że wrócimy do starej części gdyż powiedzieli że wysprzataja i tam wrócimy. Dzwoniłam też na infolinię Itaki jednak nic mi nie pomogli nawet nie dostałam wiadomości zwrotnej jak prosiłam że taka rozmowa miała miejsce. Rezydent mówił że to jest normalne. Później gdy pokazałam filmik porozmawiał z ludźmi z recepcji. Kolejny minus jest taki że w ostatni odzień oddajemy walizki i zabierają nam pokój a do tego z opcji allinclusive nie możemy korzystać. Możemy dokupić za ok. 20 euro. U nas gdy przyjechaliśmy do hotelu nie dostaliśmy kolacji dlatego nam zostawili opaski. Ale ludzią przed nami już je zabierali.
Koniec końców zostaliśmy w nowej części. Drugiej nocy mieliśmy jednego karalucha w pokoju bo panie sprzątające otwierają drzwi i one przychodzą z Dworu. Polecam zostawić karteczkę nie sprzątać. W 3 dniu dostaliśmy liścik z przeprosinami wino i voucher na masaż.
Teraz plusy. Jedzenie przepyszne codziennie było coś innego, nikt nie chodził głodny. Obsługa bardzo miła. Na baraże pracują osoby które mówią w języku polskim. Były bardzo miłe. Odnowiona część bardzo ładna.
Należy pamiętać że hotel pobiera opłatę 15 euro za dzień za podatek turystyczny.
Hotel mieści sie przy samym morzu.
3/6
Jolanta, 41-50 lat
cze 2026
Opinia dodana w ramach Konkursu
Bardzo mieszane wrażenie po pobycie w Almyra..
Wielka dokładność i starania o kuchnię.Jedzenie wyśmienite.
Czystość i wyposażenie pokoju poniżej wszelkich oczekiwań.
Brudno i źle przygotowane pokoje.Czajnik z brakiem dostępu do prądu.Suszatka po 1 min niesprawne. Czystość i jeszcze raz czystość???Nie wymagamy luksusu człowiek tam praktycznie śpi ;ale nie ma ochoty myć się w brudnej łazience.
6/6
Mateusz, 31-40 lat
cze 2026
Opinia dodana w ramach Konkursu
Świetny hotel, bardzo dobre jedzenie i różnorodne, baseny i atrakcje dla dzieci jak najbardziej ok. Obsługa hotelu bardzo pomocna. Pokoje i leżaki czyste. Wszystko godne polecenia!
6/6
Marta, 31-40 lat
cze 2026
Pobyt na Krecie był absolutnie fantastyczny. To jeden z najlepszych urlopów, na jakich byłam. Wszystko było na najwyższym poziomie – przepiękne miejsce, świetny hotel, idealna pogoda i doskonała organizacja. Każdy dzień był prawdziwą przyjemnością. Nie znalazłam żadnych minusów – wszystko spełniło, a nawet przewyższyło moje oczekiwania. Z pełnym przekonaniem przyznaję najwyższą ocenę i z ogromną chęcią wróciłabym tam ponownie. Gorąco polecam!
5/6
Zuzana, powyżej 50 lat
cze 2026
Opinia dodana w ramach Konkursu
Veřejné prostory, restaurace, jídlo - skvělé, ovšem čistota pokojům- velmi problematická a rozhodně neodpovídala 5*. Koupelna a záchod - opravdu zašlá špína, řešili jsme to s delegátem - pokoje měli vyčistit, výsledek byl i po vyčištění podobný. Navíc v pokoji byli nějací brouci, kteří (podle googlu) žijí ve vlhku a špíně, ale nejsou škodliví. Mám k této kritice fotodokumentaci, pokud by to někdo rozporcoval, a byli jsme zde více rodin, zkušenost vesměs obdobná.
6/6
Patrycja , 31-40 lat
cze 2026
Opinia dodana w ramach Konkursu
Hotel pięknie położony, widoki robią wrażenie, bardzo zadbany obiekt, cudna roślinność. Jedzenie wyjątkowo dobre, baseny czyste, komfortowy bungalow. Obsługa przemiła i bardzo pomocna, ale nie narzucająca się. Idealne miejsce dla osób szukających relaksu i spokoju. Dzieci i rodzice zachwyceni. Chętnie wrócimy. :)
5/6
Joanna, 41-50 lat
cze 2026
Opinia dodana w ramach Konkursu
Bardzo przyjemny hotel. Obsługa niezwykle gościnna i miła. Jedzenie super, spory wybór. Hotel w pierwszej połowie czerwca z małą ilością animacji, ale nam to odpowiadało. Plus za niezbyt głośną muzykę lecącą z barów.
O Hotelu
Ogólnie
•pięciogwiazdkowy•zadbany•zbudowany w 1992 r., częściowo odnowiony w 2019 r.•231 pokoi, budynek główny i bungalow•lobby
•recepcja•ogród•bezpłatny internet bezprzewodowy w miejscach ogólnodostępnych•akceptowane karty kredytowe: Visa, MasterCard
Sport i rozrywka
•plac zabaw dla dzieci•miniklub•boisko wielofunkcyjne
•siłownia•siłownia na świeżym powietrzu•za opłatą: kort tenisowy, kort do padla (ok. 20 EUR/godz.), sporty wodne na plaży (oferta zewnętrzna).
Basen
•2 baseny, słodka woda, ok. 630m² i ok. 250 m², gł. ok. 0,8-1,4 m,•wydzielona część dla dzieci, ok. 15 m², gł. ok. 0,8 m,
•basen z mini zjeżdżalnią dla dzieci•przy basenach bezpłatne leżaki i parasole
Spa
•za opłatą: centrum wellness: sauna, masaże
Usługi
•minimarket
Powyższe usługi są dodatkowo płatne.
Kontakt
•www.almyrahotel.gr
Dostępne pokoje
Bungalow 2 os. boczny widok na morze
2-os. (możliwość 1 dostawki - sofa)
ok. 24 m²
zadbany
indywidualnie sterowana klimatyzacja
w cenie
Wyżywienie
Restauracje
restauracja – dania w formie bufetu, kuchnia międzynarodowa i kreteńska
restauracja à la carte – kuchnia grecka
bar główny, bar przy basenie, bar przy plaży
All inclusive
śniadanie (7.30-10.00), obiad (12.30-14.30), kolacja (18.30-21.00) w formie bufetu w restauracji
przekąski w wyznaczonym barze (10.00¬-18.00)
napoje bezalkoholowe oraz lokalne i wybrane importowane napoje alkoholowe w wyznaczonym barze (10.00-23.00)
wymagane noszenie opasek all inclusive.
w cenie
Podane w ofercie godziny serwowania posiłków oraz funkcjonowanie poszczególnych elementów infrastruktury hotelowej mogą ulegać nieznacznym zmianom ze względu na sezonowość, warunki pogodowe, prośby Gości lub siły wyższe, na które hotelarz nie będzie miał wpływu.
Masz pytanie o ofertę?Skonsultuj się z naszym doradcą
Masz pytanie o ofertę? Skonsultuj się z naszym doradcą
ważny dowód osobisty lub paszport (także dla dziecka) Przedstawione warunki wjazdowe dotyczą obywateli Polski.
Obywatelom innych państw zaleca się kontakt z właściwym konsulatem w celu sprawdzenia obowiązujących ich przepisów wjazdowych
Obowiązkowy podatek turystyczny
ok. 2-15 EUR/dzień/pokój, płatny na miejscu. Wysokość opłaty uzależniona jest od kategoryzacji obiektu.
Czas przelotu
Polska-Heraklion/Chania/Sitia ok. 3-3,5 godz.
Waluta
Euro (EUR)
Opieka podczas wakacji
rezydent, do zadań którego należy pomoc przy przylocie, wylocie oraz podczas pobytu (nie dotyczy oferty ITAKA SMART).
w przypadku oferty ITAKA SMART oznaczonej symbolem - ITAKA TRAVEL EXPERT: zdalna opieka polskojęzycznych ekspertów poprzez czat, e-mail lub telefonicznie. - TRANSFER: na lotnisku po wylądowaniu przedstawiciel kontrahenta ITAKA SMART wskaże transfer do hotelu. Czas oczekiwania na transfer może wynieść ok. 1h. Kierowca informuje o nazwie hotelu i pomaga z bagażem. Informacja o transferze powrotnym dostępna będzie na dzień przed wylotem w aplikacji mobilnej ITAKA lub wiadomości e-mail.
Laguna Balos to niekwestionowany symbol Krety i jeden z symboli Grecji. Woda jest tu krystalicznie czysta, a zejście do morza łagodne. Idealne miejsce na leniwe popołudnie w towarzystwie cudownych krajobrazów.
Różowy piasek na Elafonisi
Plaża Elafonisi zaskakuje różowym odcieniem piasku, oferuje odwiedzającym ciepłą i przejrzystą wodę oraz unikalne formacje roślinne i skalne.
Vai
Jedna z najpiękniejszych plaż na wyspie, nazywana często „palmową plażą” za sprawą porastającego ją największego lasu palmowego w Europie. Piaszczysto-żwirowa plaża zachwyca egzotycznym charakterem i dobrze rozwiniętą infrastrukturą.
Pałac w Knossos
Ok. 6 km od Heraklionu znajdują się ruiny pałacu Minosa, który uległ zniszczeniu w wyniku trzęsień ziemi. Budowla jest związana z greckimi mitami o Ariadnie, Dedalu, królu Krety - Minosie i labiryncie Minotaura, który miał znajdować się pod pałacem. W czasach swojej świetności pięciopiętrowy pałac miał aż 1300 pomieszczeń, własną kanalizacje oraz łaźnie. Jednym z najważniejszych odkryć w Knossos są cenne freski i malunki.
Chania
Chania kusi pięknym Starym Miastem i Portem Weneckim oraz kolorowymi kamieniczkami. Idealne miejsce na długi spacer i chwilę oddechu w jednej z nadmorskich tawern.
Agios Nikolaos
Niezwykłe nadmorskie miasteczko, którego sercem jest… jezioro! Warto odwiedzić dzielnicę portową i przespacerować się wąskimi uliczkami.
Kultura minojska
Kultura minojska, która pozostawiła po sobie wspaniałe zabytki oraz tradycje rolnicze kultywowane do dnia dzisiejszego. Grecja jest nazywana kolebką cywilizacji europejskiej, a Kreta to wyspa, która miała ogromny udział w tym historycznym procesie.
Góry i wąwozy
Wysokie góry poprzecinane głębokimi wąwozami zachęcają do wędrówek i wspinaczek. Kreta oferuje wiele możliwości dla osób, które lubią spędzać czas wakacji aktywnie.
Tradycja
Szacunek dla tradycji, który przejawia się w każdym aspekcie życia mieszkańców Krety- uprawach oliwek, winnej latorośli, uroczystościach religijnych, muzyce, kuchni.
Kuchnia
Zróżnicowana kuchnia kreteńska, która bazuje na produktach naturalnych. Głównymi składnikami wielu potraw są warzywa, zioła, oliwa z oliwek, sery, jagnięcina oraz kozina. Tawerny bazując na kreteńskiej tradycji kulinarnej oferują wybór aromatycznych smacznych potraw takich jak boureki, moussaka, stifado, souvlaki, gemista, przygotowywane na różne sposoby ryby oraz owoce morza.