Położony u podnóża malowniczych gór Taygetos, na terenie dużego, zadbanego ogrodu z drzewkami oliwnymi i palmami jest oazą spokoju, idealną na greckie wakacje. Elegancki, zbudowany w lokalnym stylu, ma ładny basen i prywatną plażę z bezpłatnym serwisem. Z hotelowego baru przy plaży rozciąga się piękna panorama Zatoki Mesyńskiej, można tu delektować się lokalnymi przysmakami, podziwiając zachody słońca. Bardzo dobry serwis oraz miła i kompetentna obsługa to kolejne atuty hotelu. Pełna zieleni okolica zachęca do długich spacerów, warto również wypożyczyć samochód lub skuter i zwiedzić Kalamatę. Szczególnie polecany na romantyczne wakacje we dwoje, zapewnia pełną prywatność i wysoki komfort wypoczynku.
oaza spokoju
widok na góry Taygetos
plaża z barem
duży i zadbany ogród
Położenie hotelu
Okolica
•ok. 4 km od centrum KALAMATY
•na wzniesieniu
•przy drodze lokalnej
Komunikacja
•przystanek autobusowy ok. 30 m od hotelu (ok. 1,6 EUR/Kalamata)
Odległość od lotniska
•ok. 14 km od lotniska w Kalamacie
•ok. 180 km od lotniska w Araxos
Okolica
•ok. 4 km od centrum KALAMATY
•na wzniesieniu
•przy drodze lokalnej
Komunikacja
•przystanek autobusowy ok. 30 m od hotelu (ok. 1,6 EUR/Kalamata)
Odległość od lotniska
•ok. 14 km od lotniska w Kalamacie
•ok. 180 km od lotniska w Araxos
Plaże
Plaża hotelowa
ok. 50 m od hotelu
•żwirowo-kamienista
•mała i wąska
•zalecane obuwie ochronne
•łagodne zejście do morza
•zjazd windą, przejście podziemne i zejście do plaży schodami
•bezpłatne parasole, leżaki i materace
•bar
Plaża publiczna
ok. 60 m od hotelu
•żwirowo-kamienista
•przejście przez ulicę i zejście do plaży schodami
•za opłatą: parasole i leżaki (ok. 8 EUR/komplet)
•bar (za opłatą)
Dla dzieci
Udogodnienia
•foteliki i menu w restauracji•opiekunka•łóżeczko dla dziecka do 2 lat•wydzielona część w basenie
Wszystkie opinie pochodzą wyłącznie od naszych klientów. Ocena hotelu to średnia arytmetyczna ocen klientów z pytania w ankiecie „Jak oceniasz hotel”.
Nieopublikowano: 4 Wycofano: 0
4.8Pokój
4.8Wyżywienie
5.5Obsługa hotelowa
2.2Animacje
4.5Położenie
4.6Plaża
3Atrakcje w okolicy
4.9Jakość do ceny
4/6
Szymon, 20-25 lat
wrz 2024
Opinia dodana w ramach Konkursu
Sprawa hotelu jest dosyć skomplikowana, co postaram się dalej rozwinąć...
Zacznę od minusów, bo niestety jest ich zbyt wiele jak na hotel z takimi opiniami:
*jedzenie - NAJWIĘKSZY!!! problem tego hotelu (zaznaczam, że nie jesteśmy wybrednymi ludźmi).
Śniadania bardzo monotonne, dzień w dzień podawane jest to samo, produkty są świeże (poza pieczywem w weekend), jednak wybór jest bardzo ograniczony, kawa dostępna w ekspresie średniej jakości, skończyło się na tym, że codziennie jedliśmy to samo.
Obiadokolacje podawane w formie bufetu, na tarasie przy basenie, dania jak na greckie standardy bardzo średnie, często bez smaku, wybór baaardzo ograniczony, jeśli nie pojawisz się na kolacji zaraz po wydaniu bemarów z posiłkami - to będziesz zmuszony jeść zimne. Desery - zazwyczaj dostępne ciasto (chyba najlepsza część kolacji, choć nie są to wybitne słodkości) oraz pokrojone owoce. Napoje do kolacji płatne (brak nawet szklanki wody, koszt odpowiednio wyższy jak na mieście). Polecam zjeść coś dobrego w Kalamacie, bo tutaj się nie najecie!
*lokalizacja - w zależności od preferencji może być zaletą lub wadą, lokalizacja kilka kilometrów od miasta Kalamata, na wybrzeżu, w obrębie pół godziny spacerem w lewo lub prawo hotelu śladowa ilość czegokolwiek. Konieczne jest korzystanie z busów (koszt 1.5EUR / os., odjeżdżają kilka razy dziennie, co kilka godzin, spod hotelu) lub taxi. Jednak odradzam spacery - chodniki nie istnieją, droga jest dość ruchliwa i czasami jest naprawdę niebezpiecznie.
*hotelowa restauracja/bar oraz bar na tarasie nad morzem (przy zejściu na plażę) - dostępna jest również oferta dodatkowo płatna, gdzie możliwe jest skorzystanie z oferty restauracji w hotelu lub nad plażą, jednak nie mogę tego polecić!
Ceny są wyższe niż w Kalamacie, a oferowane dania - po prostu średnie. Napoje (drinki, kawy, koktajle) można polecić - są smaczne.
*pokoje - dzielą się na dwie podkategorie (pokoje classic 2os. w starej części Hotelu oraz większe pokoje odnowione w bungalow'ach), oczywiście na stronach biur podróży widnieją zdjęcia odnowionych pokoi. Starsze są zdecydowanie mniej urokliwe, a materace dość niewygodne - sprężyny wbijają się w plecy. Trzeba mieć to na uwadze w trakcie rezerwacji.
Jednakże nie pominę plusów:
*czystość - nie mam najmniejszych zarzutów! Pokoje były sprzątane codziennie (wraz ze świeżymi ręcznikami), kosmetyki hotelowe uzupełniane na bieżąco, brak jakichkolwiek insektów czy innych przykrych sytuacji.
Pozostała część hotelu również nie pozostawiała wiele do życzenia w kwestii czystości (z wyjątkiem toalet przy basenie)!
*obsługa - pracownicy byli bardzo pomocni, życzliwi, nigdy nie było problemu z komunikacją,
*basen - czysty, kameralny, z odpowiednią temperaturą wody oraz codzienną opieką ze strony ratownika,
*plaża - prywatna kamienista plaża, z osobnym przejściem dla gości, z darmowymi leżakami, kameralna (ok. 10 leżaków), woda w obrębie plaży zaskakująco czysta, hotel dysponuje ręcznikami plażowymi, które można wymienić co dwa dni,
*dostęp do wifi - nienaganny dostęp do wydajnego wifi na terenie całego hotelu (również na plaży),
*klimatyzacja - działała bez najmniejszych problemów.
Podsumowując...
Jeżeli ktoś poszukuje dobrego hotelu jako baza wypadowa na zwiedzanie półwyspu Peloponez (planuje wynająć samochód), to można jak najbardziej polecić, z zastrzeżeniem, że sugeruję zrezygnować z obiadokolacji - w Kalamacie można zjeść taniej oraz smaczniej i...po Grecku!
Jednakże jeśli ktoś planuje spędzić pobyt w hotelu, nie wybierając się poza jego bramy, odradzam - po dwóch dniach nie ma zbytnio co robić, jedzenie hotelowe jest niesmaczne (również restauracje za dopłatą), a miejsca do relaksu (np. plaża) jest jak na lekarstwo.
5/6
Bogusława, powyżej 50 lat
wrz 2024
Hotel mały,kameralny spełnił nasze oczekiwania-bardzo czysty,sprzątany codziennie; posiłki smaczne ale mało urozmaicone i niewiele do wyboru (należałoby zwrócić także uwagę na zbyt późną godzinę obiadokolacji-19.30 i brak nazwy potraw);plaża mała,kamienista ale bardzo urokliwa, praktycznie przy hotelu (wystarczy tylko przejść przez ulicę lub zjechać windą i przejść tunelem pod drogą); personel hotelu bardzo miły i uśmiechnięty.
6/6
Magda, 26-30 lat
wrz 2024
Opinia dodana w ramach Konkursu
Hotel dla osób poszukujących komfortowego spokojnego wypoczynku w kameralnym hotelu z pięknymi widokami. Hotel na uboczu z dala od sklepów.
10 min piechotą są karczmy gdzie można wybrać się na smaczny lunch.
Spod hotelu jeździ co 2h busik do kalamaty za 1.50 euro. Nie polecam sugerować się prehistorycznym rozkładem jazdy prezentowanym na porwanej kartce przez rezydentkę. Autobusy chodzą wbrew pozorom bardzo punktualnie wg Google maps.
W hotelu nie było gości z dziećmi raczej młodsze i starsze pary ewentualnie jakąś grupa z Niemiec czy Anglii oraz grecy.
Jedzenie smaczne, kolacja podawana w klimatycznej restauracji nad basenem.
Pokój w standardzie gorszym niż na prezentowanych zdjęciach jakby przed liftingiem.
Obsługa bardzo miła i uśmiechnięta, w hotelu czysto.
6/6
Pawel, 26-30 lat
wrz 2024
Opinia dodana w ramach Konkursu
Hotel godny polecenia, trzeba zaznaczyć że można dostać pokój w hotelu lub w bungalowach. Ja opisuje pokój hotelowy. Pokoje były codziennie sprzątane (jeśli się chciało), duże łozko typu king-size, klimatyzacja i lodówka. Do dyspozycji gości basen czynny w godzinach 10:30-20:00. Śniadanie w godzinach 7:30-10:30 na którym niczego nie brakuje (kawy, soki, jajka w różnej postaci, kiełbaski, codziennie świeże owoce itp. Kolacje też bardzo smaczne, lecz na minus brak jakiegokolwiek napoju, więc trzeba sobie coś dokupić. W hotelu na pewno wiecej greków na wakacjach niż turystów, to na plus bo mozna sie poczuc troche lokalniej w ich atmosferze. Do hotelowej plaży idzie się 2 minuty, znajduje się na niej około 10 parasoli i 20 leżaków, ale zawsze jak byliśmy to mieliśmy miejsce. Obok znajdują się inne dzikie plaże na której każdy znajdzie swój własny skrawek.
Pod hotelem przystanek autobusowy który prowadzi do Kalamaty, z powrotem jak się dłużej posiedzi najlepiej wrócić taxi koszt 11€.
Na koniec pobytu pobierana jest opłata klimatyczna w wysokości 7€/za pokój za dobę. Pobyt we wrześniu.
5/6
Piotr, powyżej 50 lat
wrz 2024
Hotel i otoczenie pięknie utrzymane, czysto i estetycznie. Pokoje (mieliśmy bungalow) bardzo duże, codziennie sprzątane. Widoki piękne. Wybrzeże należące do ośrodka ładnie I komfortowo zagospodarowane. Wlasna plaża. Może że wzgl na termin, nie było animacji. Ale odpowiadało mi to.
5/6
Andrzej, 41-50 lat
wrz 2024
Opinia dodana w ramach Konkursu
Hotel bardzo fajny czysty codzienne sprzatanie obsluga bardzo mila ...jedzenie ok troche moim zdaniem sniadania malo urozmaicone..przydalby sie na miescu jakas wypozyczalnia rowerow ,skoterow
4/6
Piotr, 41-50 lat
sie 2024
Opinia dodana w ramach Konkursu
Hotel nieduży, bardzo ładny,personel miły,śniadania monotonne ,obiadokolacje również (woda płatna 1,5€ za 1L).Basen oraz plaża,super.Najbliższy sklep (stacja benzynowa 15min na nogach w jedną stronę)plaże z tawernami 10 min.Polecam wynajęcie samochodu,ale nie w hotelu,bo drogo.Taxi do centrum Kalamaty w jedną stronę 12€.Do centrum Kalamaty można dostać się również busem z przesiadką na autobus za 1,8€ (przystanek pod hotelem) niby rozkład jazdy dają w recepcji,ale jak to Grecy, raczej się do niego nie stosują.(bus miał być o 10.40 czekałem do 11 i pojechałem taxi).Dopiero po wynajęciu samochodu Peloponez pokazuje co ma do zaoferowania,a ma naprawdę dużo.My zwiedziliśmy tylko cząstkę bo jednak odległości są dosyć duże.np.Mistra (polecam pojechać drogą nr82,prowadzi ona przez góry Tajget, widoki nie do zapomnienia) Sparta, śliczna dziewicza plaża Voidokilias miasteczo Pylos i zamek w Methoni.Hotel oceniam na 4,jeżeli ktoś ceni sobie spokój i ciszę jest to idealna propozycja dla niego.
6/6
Izabela , 31-40 lat
sie 2024
Opinia dodana w ramach Konkursu
Hotel wywarł na nas bardzo pozytywne wrażenie. Pokoje nie są najnowocześniejsze i widać na nich ząb czasu jednak były sprzątane codziennie (w tym wymiana ręczników, wynoszenie śmieci, dokładanie żeli pod prysznic i szamponów). Ogólnie hotel bardzo czysty. Świetnie działająca klimatyzacja z możliwością samodzielnego sterowania. Jeśli chodzi o jedzenie, hotel zapewnia bardzo duży wybór. Śniadania w formie bufetu, do wyboru dużo opcji na słono i słodko. Myślę, że każdy znajdzie coś dla siebie. Kolacje podobnie w formie szwedzkiego stołu z możliwością spróbowania lokalnych greckich dań. Do tego codziennie ciasto i owoce. Jedzenie bardzo dobre. Jedynym minusem była konieczność dokupywania napojów do kolacji. Najbliższy sklep 2 km od hotelu co może być dość uciążliwe. Hotel dysponuje prywatną plażą do której można się dostać podziemnym przejściem pod ulicą. Plaża malutka, kamienista, kameralna z zawsze dostępnymi leżakami i co dla nas było ważne zacieniona do wczesnych godzin popołudniowych. W hotelu brak animacji. Ogólnie bardzo polecam na spokojny relaks.
6/6
Marta, 41-50 lat
sie 2024
Opinia dodana w ramach Konkursu
Hotel położony w oddali, ale tego właśnie szukałam. Bardzo przyzwoite jedzenie, świetna obsługa. Czysto!
Załatwienie auta do wypożyczenia to drobiazgi! Widok .… właściwe dookoła- bardzo ładny. Plażyczka kamienista- malutka i pachnąca. Dostępne leżaki. Nieopodal maleńkie centrum z lokalnymi, pysznymi tawernami. Blisko też do sportów wodnych
6/6
Arkadiusz, 41-50 lat
sie 2024
Opinia dodana w ramach Konkursu
Na wyróżnienie zasługują: obiadokolacje, czystość, obsługa.
O Hotelu
Ogólnie
•czterogwiazdkowy•zbudowany w 2007 r.•73 pokoje, budynek główny i kilkanaście bungalowów, 2 piętra, 2 windy•przestronne lobby•całodobowa recepcja
•centrum konferencyjne dla 350 osób•ogród•bezpłatny internet bezprzewodowy•występują różnice poziomów•akceptowane karty kredytowe: Visa, MasterCard, American Express, Diners Club
Basen
•basen, słodka woda, ok. 200 m², gł. 0,8-2,7 m (czynny: 10.00-21.00)•wydzielona część dla dzieci, ok. 20 m², gł. 0,5 m
Podane w ofercie godziny serwowania posiłków oraz funkcjonowanie poszczególnych elementów infrastruktury hotelowej mogą ulegać nieznacznym zmianom ze względu na sezonowość, warunki pogodowe, prośby Gości lub siły wyższe, na które hotelarz nie będzie miał wpływu.
Oferta wyprzedana. Sprawdź podobne dostępne oferty.
ważny dowód osobisty lub paszport (także dla dziecka) Przedstawione warunki wjazdowe dotyczą obywateli Polski.
Obywatelom innych państw zaleca się kontakt z właściwym konsulatem w celu sprawdzenia obowiązujących ich przepisów wjazdowych
Obowiązkowy podatek turystyczny
ok. 2-15 EUR/dzień/pokój, płatny na miejscu. Wysokość opłaty uzależniona jest od kategoryzacji obiektu.
Czas przelotu
Polska-Kalamata ok. 2 godz. 40 min.
Opieka podczas wakacji
rezydent, do zadań którego należy pomoc przy przylocie, wylocie oraz podczas pobytu,