Położony na wzgórzu z przepięknym widokiem na zatokę Kerveli i tureckie wybrzeże, w jednym z najbardziej malowniczych i spokojnych miejsc na wyspie. Niewielki, złożony z sześciu budynków hotel gwarantuje kameralną, a dzięki przemiłej obsłudze również rodzinną atmosferę. Dzięki profesjonalnemu, certyfikowanemu centrum nurkowemu to doskonałe miejsce do uprawiania tego sportu, zarówno dla profesjonalistów, jak i dla tych, którzy dopiero rozpoczynają przygodę z nurkowaniem. Podwodne krajobrazy zapierają dech. Wieczorami przyjemnie usiąść na tarasie otoczonym cyprysami i drzewkami oliwkowymi, delektować się zachodem słońca, zapachem greckich ziół i przepysznymi koktajlami. Wymarzone miejsce na romantyczne wakacje we dwoje.
położony w pięknej zatoce
blisko plaży
kameralna atmosfera
taras z widokiem na morze
Położenie hotelu
Okolica
•bezpłatny bus hotelowy 2 razy dziennie do Samos (od poniedziałku do soboty)
Odległość od lotniska
•ok. 18 km od lotniska na Samos
Okolica
•bezpłatny bus hotelowy 2 razy dziennie do Samos (od poniedziałku do soboty)
Odległość od lotniska
•ok. 18 km od lotniska na Samos
Plaże
Plaża publiczna
•żwirowa
•strome zejście do morza
•ok. 50 m od hotelu
•dojście ścieżką i zejście po schodach
•bezpłatne parasole i leżaki
•ręcznik plażowy (ok. 1,5 EUR/os./dzień)
Dla dzieci
Udogodnienia
•foteliki w restauracji•łóżeczko dla dziecka do 2 lat•brodzik
Nowa Itaka sp. z o.o.Projekt serwisu i wykonanie Axabee.
Wszelkie prawa zastrzeżone przez Biuro Podróży ITAKA 2026. Jeśli korzystasz z naszego z serwisu, akceptujesz nasz Regulamin.
Ocena hotelu
5.0/6
Wszystkie opinie pochodzą wyłącznie od naszych klientów. Ocena hotelu to średnia arytmetyczna ocen klientów z pytania w ankiecie „Jak oceniasz hotel”.
Nieopublikowano: 2 Wycofano: 0
4.3Pokój
4.6Wyżywienie
4.9Obsługa hotelowa
1.8Animacje
5.2Położenie
4.3Plaża
3Atrakcje w okolicy
4.4Jakość do ceny
5/6
Aliona, 41-50 lat
cze 2026
Opinia dodana w ramach Konkursu
Naprawdę podobała mi się lokalizacja hotelu, piękne widoki i pyszne jedzenie. Naprawdę podobała mi się lokalizacja hotelu, piękne widoki i pyszne jedzenie.
5/6
Olga, 31-40 lat
cze 2026
Opinia dodana w ramach Konkursu
Pokój pobieżnie czysty.
Jednak gdy zgłębimy zakamarki to np. widzimy pleśń w okolicy lodówki.
Nie ma informacji przy lodówce, ze nie można jej przełączać do innego kontaktu i jak widać wiele osób po prostu ją rozmroziło i wylała.
Pleśń na sylikonach pod prysznicem - nigdy tego nie zrozumiem - wystarczy wyciąć aktualny i położyć nowy. Szybko i tanio. Różnica duża.
Brak klimatyzacji w czerwcu, bo - nie ma sezonu (czerwiec) - klima dostępna dopiero od lipca. Do chłodzenia był wiatrak, który miał za krótki kabel by postawić go przy balkonie. No i nasz pokój miał jedynie drzwi balkonowe skierowane na południe i inny budynek przez co w środku było ciemno... i nie byliśmy jedynymi gośćmi, którzy mieli takie lokum.
Brak atrakcji dla dzieci. Dużo osób dorosłych - bardzo na plus.
Kameralne i ciche miejsce. Furtki do pomostu widocznego na zdjęciach były pozamykane.
Obok jest plaża z leżakami. Plaża jest z obłych kamyków i nie miałam tam potrzeby używania wodnych butów.
Ze względu na położenie hotelu - nie ma tam dużych / wysokich fal. Jest to spokojna zatoczka.
Jest autokar do miasta Samos w godz. 9-12-15... i ostatni z miasta powrotny jest 15:40? Wiec jak chcesz zwiedzić miasto bez auta to trzeba wcześnie wstać. Najtaniej wziąć auto z lotniska.
Bardzo dobre lokalny i klasyczny europejski bufet:
Śniadanie: Warzywa, ser feta, oliwki, tzatziki, dużo wypieków z ciasta francuskiego na słodko i na zimno i jakieś ciasta. Płatki śniadaniowe, bekon kiełbaski, jajecznica...
Obiady: Sphagetti ze swiezymi pomidorkami, ryby w różnej postaci, pizza , ciasto, owoce, zupa dnia, rzeczy smażone na chrupko w głębokim oleju. Jakiś schab w sosie... Kazdego dnia co innego.
Napoje - płatne. Lodówka w pokoju - płatna. Opłata klimatyczna - 5 EUR na dzień,
Budynek główny hotelu i cala wioska są przeurocze. Wspaniały widok na wodę z balkonu w lobby. Czyste chodniczki, zadbany basen. Cisza i spokój.
Z rozrywki to jest tam jedynie TV i ping-pong. Zajęcia z jogi były niedostępne - wykupione przez prywatną grupę.
WiFi - działa głownie w okolicach, baru, lobby - czyli budynku głównego, który jest za daleko od budynków z apartamentami, by łapać tę sieć,
Trzeba uważać na dane komórkowe, ponieważ siec z automatu potrafi przełączyć się na Turcje i rachunek spoza EU może być nieciekawy.
Ogólnie cena była adekwatna do wyjazdu:
2 posiłki, komfortowy transfer, wylot z lotniska głównego, a nie jakiegoś zadupia.
6/6
Mariola, powyżej 50 lat
cze 2026
Opinia dodana w ramach Konkursu
Hotel pięknie położony na wzgórzu z widokiem na morze i góry. Piękne widoki a do tego wszędzie piękne kwiaty. Jestem bardzo zadowolona z pobytu. Pokoje czyste, codziennie sprzątane. W oknach dodatkowe otwierane moskitiery, co umożliwia spanie przy otwartych oknach. Hotel bardzo klimatyczny, posiada taras restauracyjny z pięknymi widokami, oraz wiele wielopoziomowych atrakcji tj. hamaki, leżaki. Zejście do plaży po wielu schodach, leżaki bezpłatne, bar, plaża kamienista nie nadaje się dla dzieci. Woda w morzu czyściutka. Ok. 200m od hotelu inna plaża w morzu już piaseczek i piękny turkus wody. Wyżywienie smaczne. W okolicy cisza i spokój, nie ma żadnego sklepu 10km, bary tylko przy plażach. Hotel dowozi bezpłatnie do Samos, 20min, ale powrót jest o 15.40, więc jeśli chce się spędzić czas wieczorem poza hotelem, należy wypożyczyć auto.
4/6
Tomasz , powyżej 50 lat
cze 2026
Opinia dodana w ramach Konkursu
Generalnie bardzo dobre wrażenie w pierwszej chwili pryska w momencie, kiedy sobie człowiek uświadomi, że za drobne sprawy trzeba dodatkowo zapłacić: ręczniki plażowe 3 euro za dzień!!! Napoje do kolacji drogie i dodatkowo płatne (5 euro za lampkę wina). Klimatyzacja w pokoju w czerwcu niedostępna, mimo że temperatura 32 stopnie a w nocy 22 i duchota, że klei się do ciała prześcieradło. Szkoda, bo miejsce piękne i zadbane.
Pokój: wystrój staroświecki (radio wmontowane w oparciu łóżka), materac dość wygodny, ale brak miejsca na dwie walizki skutecznie ogranicza działania. Mało gniazdek elektrycznych, co przy kilku urządzeniach do ładowania utrudnia życie i przeszkadza. (przy łóżku nie ma w ogóle, podobnie jak w łazience). Dla spragnionych oddechu jest wentylator biurkowy, bo w czerwcu nawet za opłatą nie da się włączyć klimatyzacji!!! Wieczorem na drzwiach pojawiają się różne dziwne stworzonka, którym czasem udaje się wpełznąć do pokoju (szczypawy). Dużo komarów, ale w drzwiach balkonu zamontowane porządnej jakości siatka. Czysto i sprzątanie codzienne dość staranne, ręczniki wymieniane co drugi dzień. Balkon od strony ogrodu właściwie bezużyteczny, bo komary i przechodzący ludzie.
Łazienka bardzo ciasna: plus za szklaną kabinę prysznica i za wylewkę pod prysznicem, co nie jest częste. Papier trzeba wrzucać do kosza, co niestety czasem może przeszkadzać. Brak niestety półki na kosmetyki tzn jest ale zbyt mała, mikroskopijna. Niestety brak wentylacji i okna powoduje, że trzeba stamtąd szybko uciekać. Brak kontaktów elektrycznych bardzo boli.
Wyżywienie: bardzo sympatyczne i smaczne. Starają się i są bardzo uśmiechnięci i życzliwi. Podczas śniadania wielkiego wyboru nie ma, ale zawsze urozmaicenie w postaci innych rodzajów jajek oraz arbuzy, które są zawsze w dużej ilości. Informacja o braku zgody na wynoszenie jedzenia poza restaurację oraz kalkulacja ceny za taką możliwość robią złe wrażenie, choć oczywiście znając przyzwyczajenia niektórych osób, to rozumiem. Kolacje urozmaicone i bardzo elegancko podane na obrusach i z uśmiechem. Duży wybór mięs, ryb i makaronów oraz dużo owoców. Można jeść wewnątrz, można na zewnątrz, choć komary dają się we znaki.
Plaża: właściwie jej nie ma tzn. jest obok hotelu bar, który oferuje leżaki, jeśli się jest klientem zamawiającym napoje i przekąski. Obiecany pomost hotelowy jest właściwie niedostępny, ponieważ schody do niego prowadzące nie nadają się do użytku (obsuwa się ziemia i można się pokaleczyć lub zginąć- zabroniony wstęp). Można się na ten pomost dostać wpław i poleżeć na kilku leżakach (sic!). Centrum nurkowe obok hotelu ma kosmiczne ceny i raczej nikt z tego nie korzysta (nie widziałem). Woda nie jest czysta niestety i można się natknąć na worki foliowe, resztki sieci i sznurków itp. drobiazgi, ale jak się płynie dostatecznie daleko to nie powinno przeszkadzać. Lepiej zabrać buty do wody i maskę, bo kilka ryb można spotkać. Sąsiednia (500 metrów poniżej) duża plaża oferuje płatne leżaki i dwie restauracje
Biorąc pod uwagę cenę, to nie jest to złe miejsce. W dużej odległości od zgiełku i masowej turystki. Jeśli się chce odwiedzić Dolinę Słowików lub inne ciekawe miejsca można wypożyczyć samochód w hotelu lub u 60 innych dostawców, co zdecydowanie polecam, ponieważ morze od strony północnej jest bardzo atrakcyjne. Świetne są szlaki trekkingowe, którymi można dojść do przepięknych widoków, ale trzeba mieć dobre buty. Szlak najbliższy hotelu niestety wymaga zdjęcia butów, ponieważ część jest wytyczona obok willi jaśniepaństwa, którzy zrobili wszystko, aby suchą nogą nie dało się przejść. Warto, ponieważ widoki są przepiękne a odwiedzane po drodze miejscowości dają możliwość ochłody i relaksu. Polecam mimo wszystko to miejsce, bo ma niepowtarzalny urok.
5/6
Agata, 41-50 lat
cze 2026
Opinia dodana w ramach Konkursu
Jeśli chcesz wypocząć z dala od cywilizacji, dzikich tłumów i hałasu to polecam. Jak dla mnie rewelacja.
6/6
Agnieszka, 41-50 lat
cze 2026
Opinia dodana w ramach Konkursu
Jestem bardzo zadowolona z wyjazdu. Hotel na uboczu ale tego oczekiwałam. Cisza i spokój. Plaża hotelowa czysta i przyjemna. Sam hotel również czysty i zadbany. Hotel oferował dojazd darmowym autobusem do Samos - co pozwoliło mojej rodzinie i znajomym na zwiedzenie Pitagori i Kokkari co bardzo polecam. Wyżywienie podczas kolacji bardzo urozmaicone, śniadania standardowe. Polecam hotel dla osób chcących spokoju i wyciszenia. Krajobraz przepiękny.
4/6
Jetmir, 20-25 lat
sie 2025
Opinia dodana w ramach Konkursu
The room was clean, cozy, and comfortably furnished, offering a pleasant retreat after a day of exploring. The view from the room was scenic and added to the overall charm of the stay. Breakfast and meals included in the package were served as a buffet, which was convenient and offered a good variety initially. However, over the last few days, the selection became somewhat repetitive, particularly at breakfast.
The hotel's private beach was lovely—well-maintained and perfect for relaxing by the sea. A range of on-site activities, including kayaking and boat trips, added fun and variety to the experience.
One important note: renting a car is highly recommended. The hotel is somewhat isolated, with limited attractions nearby, and reaching nearby towns involves uphill drives that aren't easily manageable without your own transportation. Overall, it’s a relaxing beachfront option, best suited for travelers planning to explore the surrounding area.
6/6
Tamara, powyżej 50 lat
sie 2025
Opinia dodana w ramach Konkursu
Hotel jest przepięknie położony, zapewnia spokój, odpoczynek od hałasu i nadmiaru bodźców. Polecam dla ludzi, którzy szukają ciszy, pięknego, choć nieco chłodnego morza, miłej obsługi.
4/6
Oskar, 20-25 lat
sie 2025
Opinia dodana w ramach Konkursu
Fajny 3* hotel z dostępem do mórz
6/6
Michał, 31-40 lat
sie 2025
Opinia dodana w ramach Konkursu
Ten malowniczo polozony hotel zapewnil nam wszystko, czego potrzebowalismy podczas wakacji: fantantastyczne widoki z pokojowego balkonu, pyszne jedzenie w hotelowej restauracji (z widokiem na morze), wiecej niz mila obsluga. Duzo zacisznych miejsc, dajacych odpoczynek od halasu (nie liczac cykad). Hotel ma wlasna winnice, sad i szklarnie, skad pochodza serwowane jedzenie i trunki. Szczerze polecamy, chernie tam wrocimy!
O Hotelu
Ogólnie
•trzygwiazdkowy•odnowiony w 2010 r.•51 pokoi•6 budynków•1-2 piętra•winda w budynku głównym•lobby
•całodobowa recepcja•zadbany•oliwny ogród•taras z widokiem na morze•w hotelu występują różnice poziomów; schody•akceptowane karty kredytowe: Visa, MasterCard
Sport i rozrywka
•tenis stołowy
•za opłatą: wypożyczalnia rowerów, łucznictwo
Basen
•basen, słodka woda, gł. 0,5-1,5 m•brodzik dla dzieci, słodka woda, gł. 0,5 m
•przy basenie bezpłatne parasole i leżaki
Usługi
•bezpłatny internet bezprzewodowy w miejscach ogólnodostępnych hotelu
Powyższe usługi są dodatkowo płatne.
Podane w ofercie godziny serwowania posiłków oraz funkcjonowanie poszczególnych elementów infrastruktury hotelowej mogą ulegać nieznacznym zmianom ze względu na sezonowość, warunki pogodowe, prośby Gości lub siły wyższe, na które hotelarz nie będzie miał wpływu.
ważny dowód osobisty lub paszport (także dla dziecka) Przedstawione warunki wjazdowe dotyczą obywateli Polski.
Obywatelom innych państw zaleca się kontakt z właściwym konsulatem w celu sprawdzenia obowiązujących ich przepisów wjazdowych
Obowiązkowy podatek turystyczny
ok. 2-15 EUR/dzień/pokój, płatny na miejscu. Wysokość opłaty uzależniona jest od kategoryzacji obiektu.
Czas przelotu
Polska-Samos ok. 3 godz
Opieka podczas wakacji
rezydent, do zadań którego należy pomoc przy przylocie, wylocie oraz podczas pobytu,