Przyjazny dla rodzin z dziećmi, świetnie położony, elegancki i zadbany. Hotel ma bardzo ładną, typową dla Samos architekturę, jasne budynki idealnie komponują się z zielonym ogrodem, w którym znajdują się basen i brodzik dla dzieci. Urzeka wystrój przestronnego lobby, wygodne pokoje są gustownie urządzone i bardzo zadbane. Goście doceniają hotelową kuchnię i smaczne potrawy na bazie lokalnych produktów, można tu skosztować wina z winnicy gospodarzy. Dla lubiących zadbać o wakacyjną formę jest kort tenisowy, można także zagrać w koszykówkę lub potrenować na siłowni. Bardzo dobrze czują się tu dzieciaki: plac i pokój zabaw to dodatkowe atuty greckich wakacji. Do czystej, typowej dla Samos plaży wystarczy tylko przejść przez ulicę, niedaleko jest także do portu i centrum spokojnej miejscowości Karlovassi.
elegancki i zadbany
pokój i plac zabaw
blisko atrakcji wyspy
hotelowa winnica
Położenie hotelu
Okolica
•ok. 1,5 km od centrum KARLOVASSI
•ok. 100 m od supermarketu
•ok. 500 m od barów i kawiarni
Komunikacja
•ok. 1,5 km od przystanku autobusowego
Odległość od lotniska
•ok. 34 km od lotniska na Samos
Okolica
•ok. 1,5 km od centrum KARLOVASSI
•ok. 100 m od supermarketu
•ok. 500 m od barów i kawiarni
Komunikacja
•ok. 1,5 km od przystanku autobusowego
Odległość od lotniska
•ok. 34 km od lotniska na Samos
Plaże
Karlovassi - Plaża publiczna
ok. 30 m od hotelu
•żwirowa
•łagodne zejście do morza
•przejście przez ulicę
•bezpłatne parasole, leżaki i ręczniki
Dla dzieci
Udogodnienia
•foteliki w restauracji•brodzik•pokój i plac zabaw•łóżeczko dla dziecka do 2 lat
Wszystkie opinie pochodzą wyłącznie od naszych klientów. Ocena hotelu to średnia arytmetyczna ocen klientów z pytania w ankiecie „Jak oceniasz hotel”.
Nieopublikowano: 5 Wycofano: 0
5.1Pokój
5.4Wyżywienie
5.7Obsługa hotelowa
3.9Animacje
4.8Położenie
4.3Plaża
4Atrakcje w okolicy
5Jakość do ceny
6/6
Izabella, powyżej 50 lat
cze 2026
Pokój codziennie sprzątany, czystość widać w każdym miejscu, wyżywienie bardzo urozmaicone, duży wybór owoców i pysznych deserów. Obsługa hotelowa na 5.
6/6
Anna, 41-50 lat
cze 2026
Opinia dodana w ramach Konkursu
Hotel oceniam na mocną piątkę. Czyściutko wszędzie, panie zajmujące się sprzątaniem reagowały natychmiast gdy coś było nie tak. Pokoje bardzo dobre. Miałyśmy widok na ogród czyli góry porośnięte lasę i gal oliwny- super. Jedzenie mega pyszne, naprawdę. Obsługa cudowna, wszyscy uśmiechnięci, mili, życzliwi. Jestem zachwycona hotelem. Plaża bardzo ładna, bardziej piaszczystą niż kamienista, wchodziłyśmy bez butów do wody. Morze cieple. Parasole cudne. Dobrze że na plaży są drzewa i trawa ale też piasek. Świetna huśtawka na plaży.
6/6
Malgorzata, 31-40 lat
cze 2026
Czysty hotel, dobrze wyposażony, przemiły personel, różnorodność jedzenia, Plaza naprzeciwko hotelu, trzeba przejść przez ulicę.
6/6
Ewa, powyżej 50 lat
cze 2026
Hotel bardzo czysty, wyżywienie dobre i obsługa również. Plaża jest czysta, blisko hotelu, częściowo kamienista ale dalej jest piasek.
6/6
Agnieszka, 41-50 lat
cze 2026
Opinia dodana w ramach Konkursu
Pobyt w hotelu Samaina Inn na przepięknej wyspie Samos był dla nas prawdziwym spełnieniem marzeń. Już od pierwszych chwil zostaliśmy przywitani z ogromną serdecznością i profesjonalizmem, dzięki czemu od razu poczuliśmy się wyjątkowo.
Hotel zachwyca nie tylko doskonałą lokalizacją i pięknymi widokami, ale przede wszystkim niezwykłą atmosferą. Pokoje są komfortowe, bardzo czyste i zadbane, a każdy detal pokazuje, jak bardzo personel dba o swoich gości. Obsługa zasługuje na najwyższe uznanie – zawsze uśmiechnięta, pomocna i gotowa spełnić każdą prośbę.
Wyśmienita kuchnia, bogaty wybór dań oraz lokalne smaki sprawiały, że każdy posiłek był prawdziwą przyjemnością. Basen, otoczenie hotelu i bliskość morza tworzą idealne warunki do wypoczynku i regeneracji.
Samaina Inn to miejsce, do którego nie tylko chce się wracać, ale które pozostaje w sercu na długo po powrocie do domu. Dziękujemy za niezapomniane chwile, wyjątkową gościnność i wakacje, które na zawsze pozostaną jednymi z najpiękniejszych wspomnień. Z pełnym przekonaniem przyznajemy najwyższą ocenę i życzymy całemu zespołowi dalszych sukcesów.
To nie był zwykły urlop – to była prawdziwa podróż do miejsca, w którym gość czuje się naprawdę wyjątkowo.
4/6
Bartłomiej, 20-25 lat
cze 2026
Ogólnie wszystko fajnie, pokoje dobre, darmowe rowery i tenis ziemny. Z minusów to drinki robione z maszyny, brak smart Tv w telewizorze oraz słabiutki asortyment owocowy(owoce w całości kilka dni te same).
4/6
Marcin, 41-50 lat
cze 2026
Hotel wybudowany w roku 1994, więc jego standard 4* został nadany w tamtym roku.
Aktualnie może zostały niecałe 3*.
Wyżywienie jest największym atutem obiektu.
Jeden bar przy basenie, gdzie serwowane są napoje nie nadające się do konsumpcji.
Drugi bar płatny z dobrymi napojami.
Plaża mała z małą ilością leżaków. Mimo zakazu ich rezerwacji, goście nic sobie z tego nie robią a obsługa nie reaguje.
Pani Agnieszka z baru jest wyjątkowo sympatyczną kobietą. Podnosi standard tego hotelu.
Siłownia mała, ale coś tam można poćwiczyć.
Klimatyzacja w pokojach z 1994 roku. Nie można ustawić temperatury, wieje tak samo zimne powietrze prosto na łóżko, jakąkolwiek temperaturę się wybierze na sterowniku.
Smród papierosów gdy otwiera się drzwi balkonowe. Palacze uwielbiają ten hotel, bo nie ma dla nich restrykcji w hotelu czy plaży.
Itaka oszukała nas sprzedając apartament z widokiem na morze. Recepcja nie pomogła, kazali dzwonić do rezydentki, która nic nie zdziałała.
6/6
Aleksandra, 26-30 lat
cze 2026
Opinia dodana w ramach Konkursu
Hotel ładny, dobrze utrzymany. Zgadzam się z każdą opinią dotyczącą personelu - pracownicy przesympatyczni, odpowiadający z uśmiechem na każde pytanie. Pokoje codziennie dokładnie sprzątane. Okolica bardzo spokojna, 3 minuty od hotelu duży supermarket (świetnie zaopatrzony). Jeśli chodzi o pamiątki, lepiej pojechać do Pythagorio, ponieważ jest tam dużo taniej i jest duży wybór.
2/6
Janusz, 26-30 lat
cze 2026
Opinia dodana w ramach Konkursu
Słaby zero atrakcji
6/6
Agnieszka, powyżej 50 lat
cze 2026
Opinia dodana w ramach Konkursu
Pobyt 3-10.06.26, hotel godny polecenia, ale dla osób ceniących sobie spokój, ciszę, błogi relaks, nie ma animacji. Hotel mały z przewagą osób starszych powyżej 55+. Wszystko w tym hotelu jest "w sam raz". Pokój duży, czysty, codziennie sprzątany, łazienka czysta-bez żadnych uwag. Ręczniki wymieniane, środki do mycia uzupełniane. Obsługa w całym hotelu przesympatyczna (zaczynając od recepcji- niezwykle sprawna- przyjechało nas dużo bo caluteńki autokar o godz.12ej, a proces zameldowania trwał tylko chwilę; od razu otrzymaliśmy pokoje-wszystko było przygotowane). Obsługa w restauracji również godna pochwalenia. Jedzenie bardzo różnorodne i nie rozumiem niektórych opinii w których internauci źle oceniają jedzenie. W ciągu 8 dni ani razu nie powtórzyła się na przykład zupa, choć mąż jadł ją zarówno w obiad jak i na kolację. Był indyk, wieprzowina, baranina, kurczak na prawdę bardzo urozmaicone jedzenie i świeże. śniadania kontynentalne ale też był wybór: sery białe, żółte, jajka, kiełbaski, tosty,fasolka,pancake, pyszna oliwa, warzywa itp..;desery różne-nawet były churrosy. Kolacja pyszne sałatki dodatkowo. Nie ma zajmowania leżaków, goście zdyscyplinowani ale zawsze był wybór zarówno na basenie jak i nad morzem. Basen nie za duży, ale ja osobiście z basenu nie korzystam. Jedyny mały minus to przejście przez ulicę nad morze, ale nie jest to uciążliwe. ruch samochodowy mały i na pewno nieprzeszkadzający. Wejście do morza tylko na początku trochę kamieni, ale nawet nie trzeba mieć specjalnych butów bo zaraz jest piasek. Dwa pierwsze dni trochę chłodna woda ale potem już super. Przy basenie bar w którym obsługuje przesympatyczna Polka, drinki ok, w każdym razie lepsze niż w poprzednim hotelu w Grecji na Korfu-polecam ouzo z lemoniadą. Polecam wypożyczyć auto przy pomocy rezydentki i objechać wyspę samemu. My pieszo zwiedziliśmy najbliższą okolicę. Warto. Polecam przy okazji lody w cukierni Luigi(na lewo od hotelu-przepyszne). Hotel Samaina Inn to hotel, dla osób które chcą odpocząć od hałasu, na pewno nie dla dużych grup przyjaciół, które pragną się zabawić i raczej nie dla dzieci bo jest tam maleńki brodzik tylko dla maluszków. Tam nawet muzyka przy basenie jest spokojna, relaksacyjna i taka przyjemna. Są trzy wieczorki muzyczne (grecki troszkę bardziej skoczny i głośniejszy, ale pozostałe dwa ciche- ostatni niby pop music-trochę niewypał bo bardzo fałszował solista). A na koniec spotkała nas niespodzianka od hotelu. Po powrocie z plaży w ostatni dzień na łóżku czekał na nas prezent, bardzo ładnie zapakowany-był to kubek Pitagorasa- bardzo miły gest ze strony hotelu. My z mężem jesteśmy bardzo zadowoleni ze spędzonego czasu w tym hotelu. Nie jest to hotel z najwyższej półki bo za taki płaci się inną wyższą cenę. My bardzo polecamy ten hotel
O Hotelu
Ogólnie
•czterogwiazdkowy•nowoczesny i zadbany•zbudowany w 1994 r., kompletnie odnowiony w 2008 r.•127 pokoi, 1 budynek, 3 piętra, 2 windy•przestronne i eleganckie lobby•całodobowa recepcja•usługi konsjerża 24h•parking
•kącik biblioteczny•centrum konferencyjne dla 230 osób•taras z widokiem na plażę•ogród•bezpłatny internet bezprzewodowy w miejscach ogólnodostępnych•nie jest polecany osobom z ograniczeniami ruchowymi•akceptowane karty kredytowe: Visa, MasterCard
Sport i rozrywka
•kort tenisowy•koszykówka•siatkówka•tenis stołowy
•siłownia•zajęcia sportowe•sporty wodne (przy sprzyjającej pogodzie)•pokój i plac zabaw dla dzieci
Basen
•basen, słodka woda, gł. 1,1-2,1 m•brodzik, słodka woda, gł. ok. 0,6 m
Podane w ofercie godziny serwowania posiłków oraz funkcjonowanie poszczególnych elementów infrastruktury hotelowej mogą ulegać nieznacznym zmianom ze względu na sezonowość, warunki pogodowe, prośby Gości lub siły wyższe, na które hotelarz nie będzie miał wpływu.
Oferta wyprzedana. Sprawdź podobne dostępne oferty.
ważny dowód osobisty lub paszport (także dla dziecka) Przedstawione warunki wjazdowe dotyczą obywateli Polski.
Obywatelom innych państw zaleca się kontakt z właściwym konsulatem w celu sprawdzenia obowiązujących ich przepisów wjazdowych
Obowiązkowy podatek turystyczny
ok. 2-15 EUR/dzień/pokój, płatny na miejscu. Wysokość opłaty uzależniona jest od kategoryzacji obiektu.
Czas przelotu
Polska-Samos ok. 3 godz
Opieka podczas wakacji
rezydent, do zadań którego należy pomoc przy przylocie, wylocie oraz podczas pobytu,