phone mobile mobile pin heart heart user user Biuro Podróży ITAKA Flag of Belarus airplane
Wyniki Wyszukiwania Lapońska wioska Kalevala

Atuty oferty

 • Domek Muminka – jedyny w Polsce oficjalny stacjonarny sklep muminkowy
 • noclegi w fińskich namiotach
 • beczki kąpielowe i sauny
 • chaty z grillami
 • pokazy zorzy polarnej
 • zwiedzanie lapońskiej wioski

Lapońska wioska Kalevala Kod: SPLKALE

PLN
Itaka
Polska / Góry / Borowice

Lapońska wioska Kalevala

Kod: SPLKALE
Opis

w miejscowości BOROWICE w sercu Karkonoszy, ok. 11 km od Karpacza, ok. 21 km od Szklarskiej Poręby, ok. 39 km od Świeradowa-Zdroju.

brak oficjalnej kategoryzacji, zbudowana w 2018 r., łącznie 24 miejsca noclegowe, 5 namiotów stacjonarnychi i 2 namioty wiszące, które są także miejscem na relaks, kawiarenka z kawą i herbatą, chata grillowa, ogród z ławami, namiot konferencyjny, parking; bezpłatny internet bezprzewodowy, kącik dla dzieci; akceptowane zwierzęta domowe; za opłatą: na zamówienie: śniadanie, kolacja fińska w saunie; akceptowane karty kredytowe: Visa, MasterCard.

4 miejsca do spania, wygodne futony, pościel, ręczniki, szlafroki, czajnik, „farelka” (termowentylator – w razie potrzeby), śpiwory (na życzenie), internet; wspólne łazienki z prysznicami na zewnątrz (podział na część damską i męską).

3 sauny, strefa leżaków, strefa piknikowa, strefa relaksu (hamaki, huśtawki), strefa aktywna (gry i zabawy), strefa odnowy biologicznej: basen zewnętrzny (latem), beczka kąpielowa, sauna typu beczka i sauna fińska z grillem, saunowanie – 4 godz. codziennie (20.00-24.00); zagroda reniferów, spacery z psami husky, dla Gości ITAKI gratis spacer z husky po szlakach karkonoskich (ok. 1 godz.) oraz: 1 kawa fińska, kakao muminkowe, degustacja likieru karkonoskiego z Borowic, ciastko Runeberga.

0048/605431516, www.kalevala.pl

Adres: ul. Lapońska 1, 58-564 Borowice - Zobacz na mapie

 • Wi-Fi
 • parking
 • saunowanie 4 godz. codziennie
 • spacer z huskymi po szlakach karkonoskich
 • 1 kawa fińska, kakao muminkowe
 • degustacja likieru karkonoskiego i ciastko Runeberga

Informacje o regionie
Galeria regionu

Polska — Góry

Polskie góry to niesamowite krajobrazy o każdej porze dnia i… idealne miejsce na wakacje dla aktywnych! Dobrze oznaczone górskie szlaki to okazja do podziwiania pięknych widoków i spotkań z dziką przyrodą.

Miejsce jak z bajki w samym sercu Sudetów. Niezwykła Lapońska Wioska, jakby przeniesiona z tego regionu Finlandii, to miejsce magiczne, gdzie zapomnisz o codziennej rutynie. Na Gości czeka wiele skandynawskich atrakcji, jak namiot Wikingów z wyposażeniem, fińskie sauny, namioty lavvu, beczki kąpielowe, chata z grillowa, odwiedzić można również Dom Muminka. Wielką atrakcją są już same noclegi w oryginalnych, wygodnie urządzonych namiotach. W Lapońskiej Wiosce na stałe mieszkają psy husky i renifery, z którymi nieodmiennie kojarzy się Finlandia. Fantastyczne połączenie północnych klimatów, smaków, sposobu spędzania wolnych chwil. Miejsce, które ładuje baterie na długo!

POŁOŻENIE: w miejscowości BOROWICE w sercu Karkonoszy, ok. 11 km od Karpacza, ok. 21 km od Szklarskiej Poręby, ok. 39 km od Świeradowa-Zdroju.

WIOSKA: brak oficjalnej kategoryzacji, zbudowana w 2018 r., łącznie 24 miejsca noclegowe, 5 namiotów stacjonarnychi i 2 namioty wiszące, które są także miejscem na relaks, kawiarenka z kawą i herbatą, chata grillowa, ogród z ławami, namiot konferencyjny, parking; bezpłatny internet bezprzewodowy, kącik dla dzieci; akceptowane zwierzęta domowe; za opłatą: na zamówienie: śniadanie, kolacja fińska w saunie; akceptowane karty kredytowe: Visa, MasterCard.

NAMIOT: 4 miejsca do spania, wygodne futony, pościel, ręczniki, szlafroki, czajnik, „farelka” (termowentylator – w razie potrzeby), śpiwory (na życzenie), internet; wspólne łazienki z prysznicami na zewnątrz (podział na część damską i męską).

SPORT I ROZRYWKA: 3 sauny, strefa leżaków, strefa piknikowa, strefa relaksu (hamaki, huśtawki), strefa aktywna (gry i zabawy), strefa odnowy biologicznej: basen zewnętrzny (latem), beczka kąpielowa, sauna typu beczka i sauna fińska z grillem, saunowanie – 4 godz. codziennie (20.00-24.00); zagroda reniferów, spacery z psami husky, dla Gości ITAKI gratis spacer z husky po szlakach karkonoskich (ok. 1 godz.) oraz: 1 kawa fińska, kakao muminkowe, degustacja likieru karkonoskiego z Borowic, ciastko Runeberga.

KONTAKT: 0048/605431516, www.kalevala.pl
Adres: ul. Lapońska 1, 58-564 Borowice - Zobacz na mapie

GRATIS:
 • Wi-Fi
 • parking
 • saunowanie 4 godz. codziennie
 • spacer z huskymi po szlakach karkonoskich
 • 1 kawa fińska, kakao muminkowe
 • degustacja likieru karkonoskiego i ciastko Runeberga

 

 

Opis zawiera wszystkie udogodnienia jakimi dysponuje hotel. W związku z Rozporządzeniem Rady Ministrów z 02.05.2020 r. zezwalającym na ponowne otwarcie hoteli i zawarte w nim regulacje dotyczące funkcjonowania hoteli, korzystanie z części hotelowych udogodnień może być ograniczone. Stan ten może ulec zmianie zgodnie z wprowadzaniem nowych regulacji i kolejnymi etapami odmrażania gospodarki.

*Informacja dotycząca oficjalnej kategoryzacji hotelu znajduje się w opisie prezentowanych obiektów (sekcja „Hotel”) i jest ona zgodna z kategoryzacją stosowaną w danym kraju. Każdy kraj stosuje własne kryterium przyznawania określonej kategorii. Prezentowana na stronie www.itaka.pl oraz w dokumentach podróży kategoryzacja hoteli to nasza subiektywna ocena standardu hotelu. Połowa gwiazdki oznacza kategorię zawyżoną lub zaniżoną w stosunku do oficjalnej kategorii.

 

Położenie na mapie
Wycieczki lokalne

Aktualnie brak ofert

Zobacz inne:
 • wyślij zapytanie
 • callcenter.tel_pl
 • 801 066 777
 • 77 4476 777
 • Infolinie dostępne: pn-pt: 8-22 sob-ndz: 9-20
arrow-rightarrow-rightclockfacebooktwitter