Kameralny, położony wśród śródziemnomorskiej roślinności, jest idealnym miejscem na spędzenie nieśpiesznych, rodzinnych wakacji. Słoneczne dni sprzyjają słodkiemu nicnierobieniu na piaszczystej, przyhotelowej plaży lub nad brzegiem zadbanego basenu z wydzieloną częścią dla dzieci. Entuzjastom aktywnego spędzania czasu spodoba się oferta lekcji nurkowania, aqua aerobik i animacje. Natomiast na najmłodszych czeka plac zabaw i miniklub. Kalabryjska kuchnia podbije serce każdego miłośnika autentycznych włoskich smaków, a niesamowita atmosfera, białe plaże i malownicze widoki na długo zapadną w pamięć Gości.
atrakcje dla całej rodziny
kameralny hotel w śródziemnomorskim ogrodzie
zadbany basen z częścią dla dzieci
komfortowe, rodzinne pokoje
Położenie hotelu
Okolica
•ok. 1 km od centrum MARINA DI ZAMBRONE oraz najbliższych sklepów i barów
•ok. 10 km od zabytkowego miasta Tropea
Odległość od lotniska
•ok. 60 km od lotniska Lamezia Terme
Okolica
•ok. 1 km od centrum MARINA DI ZAMBRONE oraz najbliższych sklepów i barów
•ok. 10 km od zabytkowego miasta Tropea
Odległość od lotniska
•ok. 60 km od lotniska Lamezia Terme
Plaże
plaża hotelowa
ok. 100 m od hotelu (w zależności od zakwaterowania)
•piaszczysto-żwirowa
•łagodne zejście do morza
•bezpłatne parasole i leżaki (2 leżaki i parasol/pokój, liczba ograniczona, za leżaki w 1 i 2. rzędzie pobierana jest opłata)
Nowa Itaka sp. z o.o.Projekt serwisu i wykonanie Axabee.
Wszelkie prawa zastrzeżone przez Biuro Podróży ITAKA 2026. Jeśli korzystasz z naszego z serwisu, akceptujesz nasz Regulamin.
3 099 zł
+30 zł (TFG i TFP)
Najniższa cena z 30 dni:3 169 zł /os.-2%
W cenie wakacji
przelot
transfer z i na lotnisko
pobyt w hotelu
bagaż rejestrowany
opieka rezydenta
ubezpieczenie
Ocena hotelu
5.1/6
Wszystkie opinie pochodzą wyłącznie od naszych klientów. Ocena hotelu to średnia arytmetyczna ocen klientów z pytania w ankiecie „Jak oceniasz hotel”.
Nieopublikowano: 0 Wycofano: 0
4.7Pokój
5.1Wyżywienie
5.6Obsługa hotelowa
2.8Animacje
5.3Położenie
5.2Plaża
3.5Atrakcje w okolicy
4.8Jakość do ceny
6/6
Katarzyna, powyżej 50 lat
cze 2026
Opinia dodana w ramach Konkursu
Hotel z pięknym ogrodem. Do plaży blisko. Wszędzie czysto. Sprzątali codziennie. Jedzenie wspaniałe każdy znajdzie coś dla siebie. Obsługa bardzo pomocna.
6/6
Edyta, powyżej 50 lat
cze 2026
Opinia dodana w ramach Konkursu
Hotel przepięknie położony. Wypoczynek świetny. Wrócimy ☀️☀️ Animacje tylko po włosku.
6/6
Bartlomiej, 31-40 lat
cze 2026
Opinia dodana w ramach Konkursu
Hotel z bardzo dobrą infrastrukturą mający już swoje lata, lecz bardzo zadbany i czysty - zarówno w częściach wspólnych i pokojach. Na wyróżnienie zasługuje piękny ogród z codziennie pielęgnowaną bujną roślinnością. Restauracja bardzo dobrze zorganizowana, jedzenie proste, świeże, przygotowywane od serca z bardzo dobrej jakości produktów. Sporo dań regionalnych - miecznik, nduja i kalabryjska czerwona cebula pod różnymi postaciami, a do tego reszta klasycznych włoskich specjałów, warzyw, owoców i deserów sprawiły, że codziennie można było zasmakować prawdziwych Włoch. Do śniadania dostępne wszystkie napoje ciepłe i zimne, później juz tylko woda, która z cytryną w zupełności wystarczała. Pokój rodzinny z klimatyzacją i lodówką był bardzo komfortowy i na prawdę duży, gdyż zawierał 2 sypialnie, salon i łazienkę o łącznej powierzchni ok 50m2, a do tego jeszcze duży balkon. Lokalizacja hotelu świetna do odpoczynku (tuż za hotelem piękna plaża z turkusową wodą i darmowymi leżakami, piękny widok na Wyspy Liparyjskie, Stromboli, Tropeę i pobliskie wzgórza) i zwiedzania okolicznych miasteczek.
6/6
Malgorzata, 31-40 lat
maj 2026
Opinia dodana w ramach Konkursu
Włoski raj dla rodziców z dzieckiem !
Podróż z 7 miesięcznym dzieckiem w tym obiekcie okazał się strzałem w dziesiątkę ! Pomocna obsługa zorganizowała wszystko pod kątem malucha. Prawdziwym sercem hotelu jest piękny, doskonałe utrzymany ogród, pełen śródziemnomorskiej zieleni i kwiatów dający oazę relaksu w cieniu drzew dla nas i dziecka. Kolejny plus za pyszną kuchnię ! Co dzień serwowane ryby, owoce morza w różnej postaci, do wyboru makarony, mięsa, słodkości. Bardzo dobra jakość produktów i obsługa na wysokim poziomie. Na terenie hotelu baseny dla dużych i małych, a w pobliżu obiektu plaża z bezpłatnymi leżakami. Nic więcej do szczęścia nie potrzeba 🙂 To idealne połączenie włoskiej gościnności, komfortu i rodzinnej atmosfery. Na pewno wrócimy!
6/6
Paweł, 41-50 lat
maj 2026
Opinia dodana w ramach Konkursu
Bardzo ładnie, czysto, schludnie, przestrzennie, piękne widoki, wspaniały taras. Zadbana przestrzeń dookoła, personel bardzo miły. Smaczne różnorodne dania. Fajny basen i blisko plaży. Byliśmy przed sezonem.
5/6
Marta, 31-40 lat
maj 2026
Opinia dodana w ramach Konkursu
Wakacje w hotelu spędzaliśmy we 3 (para + 1,5 roczne dziecko) w terminie 24.05.2026-31.05.2026,
Transfer do hotelu trwał około godziny- z naszego autobusu był to pierwszy odwiedzany hotel dzięki czemu transfer nie był uciążliwy (dodatkowy plus, bo w drodze powrotnej był ostatni więc nie trzeba bylo zrywać się bladym świtem i krążyć po innych hotelach), Autobus wysadza gości pod bramą hotelu, do przejścia jest zaledwie kawałek. Doba hotelowa zaczynała się popołudniu (kolo 15/16), my w hotelu byliśmy przed 12. Pokoje otrzymaliśmy po około 30/40 min więc dużo szybciej niż przewidywała to doba hotelowa. Natomiast z racji właśnie godziny rozpoczęcia doby hotelowej pierwszego dnia przyjazdu nie przysługiwał nam obiad co warto wziąć pod uwagę- pierwszy posiłek to była kolacja serwowana od godz. 19.30.
W obiekcie jest restauracja, bar przy basenie - nie płaci się tutaj kartą czy gotówką, a karta przedpłacona która doładowuje się w recepcji (warto od razu po przyjeździe taką kartę doładować tylko trzeba pamiętać że jeżeli jakieś środki zostaną na karcie to nie są zwrotne; można ją doładowywać wiele razy tak więc nie trzeba od razu doładowywać wielkiej kwoty). Dla przykładu ceny w hotelu: kawa american, cappuccino po 2 euro, kieliszek białego domowego wina 3 euro, kanapki czy inne przekąski w barze koło 8-9 euro.
Hotel położony jest w przepięknym, olbrzymim i zadbanym ogrodzie w którym unosił się zapach jaśminu i igliwia. Teren hotelu jest płaski, bez problemu wszędzie docieraliśmy wózkiem. Jest też bardzo praktyczny, ciekawie wyposażony plac zabaw, w którym rosną stare nasadzenia dzięki czemu jest zawsze cień. Jest też sporo miejsc gdzie można usiąść na słońcu lub w cieniu, dostępny stół do ping ponga i wysoki taras z którego można podziwiać zachody słońca i widok na Stromboli.
W odległości 10/15 min spaceru (ale pod górę) jest stacja pociągu Zambrone z której można w szybki sposób dostać się do Tropei czy innych miast regionu. W miejscowości jest jeden większy sklep (w okolicach stacji, za rondem) ale nie jest to supermarket- wybór bardziej jak w lokalnym sklepie w mniejszej miejscowości.
Pokoje typowo we włoskim stylu- prosto urządzone, słychać odgłosy z zewnątrz, ale nie było to uciążliwe mogliśmy normalnie spać (a jestem wrażliwa na hałasy). My mieliśmy apartament na piętrze do którego prowadziły schody (nie było problemu żeby wózek stał cały czas na dole pod schodami). Apartament składał się z salonu w którym była sofa, stół, telewizor, duża lodówka (normalny gabaryt), duży balkon ze stolikiem i krzesłami. Dodatkowo sypialnia z bardzo dużym łóżkiem małżeńskim + wcześniej zamówione (na etapie rezerwacji) łóżeczko dla dziecka o dobrym standardzie (łóżeczko turystyczne, z dodatkowym materacem w środku). Plus łazienka z prysznicem, sedesem, bidetem i dużą umywalką. Wszystkie pokoje w kafelkach, pomalowane na biało więc jest naprawdę prosto. Była też klimatyzacja (duży plus za umieszczenie jej nad łazienką dzięki czemu 1 jednostką dawała radę schłodzić wszystkie pomieszczenia przy otwartych drzwiach i jednocześnie oszczędzić zatoki :)).
Ogromnym plusem było codzienne sprzątanie- ogólnie w apartamencie jest bardzo, bardzo czysto.
Posiłki są serwowane w restauracji (w środku budynku i na tarasie). W naszym terminie było wystarczająco dużo miejsca, w szczycie sezonu może być tłoczno. Śniadanie to bufet, codziennie ten sam w którym można znaleźć jajecznicę, kiełbaski, jajka na twardo i do tego różne pieczywa, świeże warzywa, owoce i ciasta. Do śniadania wszystkie napoje z automatów są dostępne bez opłat (chociaż polecam zamówić choć raz dla porównania kawę w barze- zupełnie inny poziom). Przy obiedzie i kolacji są serwowane dzbanki z wodą, pozostałe napoje płatne. Obiady i kolacje codziennie były inne. Dla nas wystarczający wybór dań - zawsze były makarony, owoce morza, mięsa do wyboru, przystawki, desery czy jakieś sałatki. Dla osób kochających owoce morza i włoskie desery hotel powinien spełnić wymagania. Nie warto wchodzić na wagę po takich wakacjach :) może zaznaczę jeszcze że nie jest to na pewno standard ilości dań jakie otrzymuje się w opcji all inclusive w Turcji czy Egipcie (niektórzy goście do takich wakacji porównywali restauracje), natomiast jakość jedzenia była zdecydowanie lepsza. Wiele z dań spokojnie mogłoby być serwowane w lokalnych restauracjach. Kuchnia jest świeża, domowa. Mogłoby może być więcej świeżych warzyw dostępnych.
Plaża jest piaszczysto-kamienista. Góra plaży piaszczysta (fajna dla dzieci), im bliżej morza tym większe kamienie więc buty do wody bardzo wskazane. Były dostępne leżaki i parasole z hotelu, ratownik rozstawiał je na plaży. Co ważne, hotel jest na tyle blisko położony że wystarczy wyjść przez tylną furtkę, przekroczyć ulice i już się jest na plaży. W innych miejscowościach z tego co słyszeliśmy dojście do najbliższych plaż było mocno pod górę. My daliśmy radę dostać się na plażę spokojnie z wózkiem. W miejscowości Zambrone jest piękna plaża Marinella di Zambrone - niestety trudno dostępna, wąska ścieżka a później strome zejście po stopniach więc z takimi maluchami jak nasze- odpada. Natomiast plaża przy hotelu wystarczająca- przejrzysta, ciepła woda ale szybko głęboko więc wejście do wody z dzieckiem tylko pod opieką dorosłego.
Jeżeli ktoś nie chciał odpoczywać na plaży to zawsze mógł skorzystać z basenów (jeden olimpijski, jeden dla maluszków i drugi dla trochę starszych dzieci). Miejsca było dużo, woda przyjemna, trzeba pamiętać o czepkach.
Termin naszego wyjazdu był przed sezonem więc w miejscowości było mało turystów (w hotelu głównie Polacy i Niemcy), i nie było żadnych straganów, lokalnych sklepików.
Obsluga hotelu była przemiła i bardzo gościnna- wszyscy począwszy od recepcji, kelnerów czy Pań sprzątających. Zawsze uśmiechnięci, zagadujący i chętni do pomocy (trochę po angielsku-włosku-polsku :). WiFi działa w ogólnodostępnych miejscach więc można skorzystać z tłumacza.
Ogólnie wakacje bardzo nam się podobały, na tyle że nie chciało się wyjeżdżać. Jeżeli ktoś szuka spokojnego wypoczynku, dobrego jedzenia, słońca i gościnności to jest to świetny wybór. Obiekt jest duży i format apartamentów (trochę jak szeregowce) sprawia że czuć ten klimat „wioski”. W naszym terminie nie było żadnych animacji (dla nas na plus).
Ps. Polecam też sprawdzić opinie na Google Maps - jest ich dużo, wraz z wieloma zdjęciami.
5/6
Katarzyna , 41-50 lat
maj 2026
Pokoje przestronne, bardzo czysto, serwis pokojowy bardzo pomocny, codzienna wymiana ręczników, chociaż wystrój pokoju nie należy do nowoczesnych, to jednak komponuje się z całością terenu i ma to swój regionalny klimat, plaża bardzo blisko, płaskie wejście, jedzenie również głównie regionalne i bardzo smaczne, przesympatyczna obsługa sali, pozdrowienia dla Pana Tony, mojej cudownej Pani Concetty i pozostałych pracowników, cudownie spędzony czas!
6/6
Nataliia, 31-40 lat
maj 2026
Opinia dodana w ramach Konkursu
Hotel jest położony w pięknej okolicy z bezpośrednim dostępem do plaży. Plaża raczej kamienista, przydadzą się buty do wody (chodzi po plaży pan i oferuje po 10 euro). Przemiła obsługa w hotelu. Bardzo piękny terytorium hotelu z dwupiętrowymi budynkami. Pokoje sprzątali codziennie, wymiana ręczników raz na 2 dni. Ręczniki plażowe można wypożyczyć w recepcji za 5 euro. Leżaki i parasole są bezpłatne. Duży basen dla dzieci i oddzielnie dla dorosłych, żeby korzystać z basenu trzeba założyć czepek pływacki (można kupić w barze przy basenie). W cenie postoju wliczona tylko woda, za resztę napojów (lody i inne rzeczy) płaci się osobno. Nie przyjmują gotówki, trzeba doładować pre-paid karty (dostępna na recepcji) i korzystać z niej. Nam z córką bardzo spodobał się hotel. Polecam, bo w tej miejscowości większość hoteli znajduje się na klifach, a tu jest łatwe i bliskie dojście do plaży.
3/6
Maria, powyżej 50 lat
maj 2026
Opinia dodana w ramach Konkursu
Hotel Sciabache Village położony jest w pobliżu plaży ( przejście przez ulicę ) z dala od atrakcji regionu. Jest to raczej ośrodek wypoczynkowy o srednim standardzie. Pokoje Junior Suite 2 os. to ciasne klitki z małym aneksem kuchennym i lodówką ,łazienki tak ciasne, że 2 osoby z trudem się mieszczą. Oferowany jest z trzema posiłkami, ale tylko śniadanie podawane jest w formie skromnego bufetu, a obiad i kolacja ( raczej monotonne ) śmiało można powiedzieć, że serwowane bo nakładane przez kelnerów w bardzo małych porcjach, którzy niezbyt chętnie je zwiększają. Ośrodek położony jest w ogrodzie , bramka od strony plaży zamykana jest na łańcuch i otwierana dopiero około godz 8:00 i jeżeli ktoś chciałby pobiegać wczesnym rankiem, to raczej niewykonalne. Internet jest tylko przy basenie i restauracji ( przy dużym nasłonecznieniu korzystanie jest bardzo uciążliwe ) , a nie ma przy recepcji, która wygląda raczej jak składzik na narzędzia. Przy basenie jest skromny bar , ale by skorzystać, trzeba założyć coś w rodzaju konta kredytowego i doładowywać, nie można niczego kupić za gotówkę. Na basenie jak i na plaży są leżaki bardzo niewygodne z siatki bez materacy. Plaża jst kamienista pokryta małymi kamykami i trudno po niej spacerować. Wycieczki fakultatywne organizowane przez biuro regionalne przy współudziale Itaki są bardzo drogie. Dla przykładu zwiedzanie miast Pizzo i Tropea bez wyżywienia, oddalonych od siebie o ok.30 km i znajdujących się w pobliżu hotelu to koszt 60 € od osoby ( nie wiem, czy taksówka nie byłaby tańsza.) Inna wycieczka Taormina to koszt 400 pln od osoby , gzie w autokarze w wysokiej temperaturze spędza się 12 ,5 godziny w tym zwiedzania 1,5 godziny i 1,5 godziny czasu wolnego, wątpliwe to atrakcje.
5/6
Stanislaw, powyżej 50 lat
maj 2026
Opinia dodana w ramach Konkursu
Hotel zadbany
O Hotelu
Ogólnie
•czterogwiazdkowy•85 pokoi•całodobowa recepcja
•śródziemnomorski ogród•bezpłatny internet bezprzewodowy w miejscach ogólnodostępnych•akceptowane karty kredytowe: Visa, MasterCard
Basen
•basen, nieregularny kształt, słodka woda, wydzielona część dla dzieci•basen półolimpijski, słodka woda
•wymagane czepki w basenach•przy basenach bezpłatne parasole i leżaki
Sport i rozrywka
•tenis stołowy•kort tenisowy•aqua aerobik•małe boisko do piłki nożnej•siatkówka
•plac zabaw dla dzieci•miniklub (4-10 lat)•animacje dla dzieci i dorosłych (w terminie: 15.06.-15.09.)•amfiteatr•za opłatą: nurkowanie, wypożyczalnia rowerów
Dostępne pokoje
Junior Suite 2 os.
2-os. (możliwość 1 dostawki)
ok. 25m²
indywidualnie sterowana klimatyzacja
łazienka (wanna lub prysznic, wc; suszarka)
w cenie
Wyżywienie
Restauracje
restauracja – dania w formie bufetu, obsługa kelnerska, kuchnia śródziemnomorska i kalabryjska, dostępne menu i foteliki dla dzieci, dania wegetariańskie, dieta bezglutenowa (na zamówienie)
2 bary, w tym przy basenie
3 posiłki
śniadanie (7.30-10.00), obiad (12.30-13.45), kolacja (19.30-21.00) w formie bufetu w restauracji
nielimitowana woda do posiłków
pozostałe napoje do posiłków dodatkowo płatne
w cenie
Podane w ofercie godziny serwowania posiłków oraz funkcjonowanie poszczególnych elementów infrastruktury hotelowej mogą ulegać nieznacznym zmianom ze względu na sezonowość, warunki pogodowe, prośby Gości lub siły wyższe, na które hotelarz nie będzie miał wpływu.
Masz pytanie o ofertę?Skonsultuj się z naszym doradcą
Masz pytanie o ofertę? Skonsultuj się z naszym doradcą
ważny dowód osobisty lub paszport (także dla dziecka) Przedstawione warunki wjazdowe dotyczą obywateli Polski.
Obywatelom innych państw zaleca się kontakt z właściwym konsulatem w celu sprawdzenia obowiązujących ich przepisów wjazdowych
Taksa klimatyczna
dorośli: ok. 2-3 EUR/os./dzień dzieci do 12 lat: ok. 1-2 EUR/os.dzień płatna na miejscu w hotelu
Czas przelotu
Polska-Lamezia ok. 2 godz.
Opieka podczas wakacji
rezydent, do zadań którego należy pomoc przy przylocie, wylocie oraz podczas pobytu.
w przypadku oferty ITAKA SMART oznaczonej symbolem - ITAKA TRAVEL EXPERT: zdalna opieka polskojęzycznych ekspertów poprzez czat, e-mail lub telefonicznie. - TRANSFER: na lotnisku po wylądowaniu przedstawiciel kontrahenta ITAKA SMART wskaże transfer do hotelu. Czas oczekiwania na transfer może wynieść ok. 1h. Kierowca informuje o nazwie hotelu i pomaga z bagażem. Informacja o transferze powrotnym dostępna będzie na dzień przed wylotem w aplikacji mobilnej ITAKA lub wiadomości e-mail.
10 powodów, dla których musisz odwiedzić Kalabrię:
Tropea – perła Morza Tyrreńskiego
Wpisana przez stowarzyszenie „I Borghi più belli d'Italia” na listę malowniczych włoskich miasteczek o znaczeniu historycznym, w 2021 r. znalazła się na jej pierwszym miejscu.
Oryginalne lody Tartufo
Lody Tartufo stworzone w 1952 r. w Pizzo Calabro to oryginalna receptura, która powstała z powodu... wyczerpania foremek przed przyjęciem ślubnym. Lody posypane kakao owinięto w papier i zamrożono z płynną czekoladą w środku.
Spektakularne zachody słońca
Wieczorem po południowej stronie Morza Tyrreńskiego na niebie odbywa się przepiękny spektakl. Jego główni bohaterowie to słońce zanurzające się w wodzie i najbardziej aktywny wulkan we Włoszech – Stromboli. W sierpniu słońce chowa się w wulkanie.
Festiwal peperoncino w Diamante
Perełka prowincji Cosenza. Miasteczko zachwyca licznymi muralami stworzonymi przez artystów włoskich i międzynarodowych. We wrześniu odbywa się tutaj festiwal peperoncino, ale papryczki suszące się na słońcu można podziwiać przez całe lato.
Wino
Kalabria w starożytności należała do Wielkiej Grecji i nosiła nazwę Oenotria, czyli kraina wina. Koniecznie wypij kieliszek Cirò, które uważane jest za jedno z najstarszych win na świecie. Podawano je zwycięzcom antycznych igrzysk olimpijskich.
James Bond w Kalabrii
Arcomagno w San Nicola Arcella było scenografią w filmie o słynnym agencie 007 „Nie czas umierać”. Można tam dopłynąć łódką z Riviera dei Cedri i podziwiać naturalną makię śródziemnomorską oraz kąpać się w krystalicznie czystym morzu.
Słodka cebula i ostre peperoncino
Dwa najważniejsze składniki kuchni kalabryjskiej. Czerwona cebula zawdzięcza swój słodki smak mikroklimatowi, w którym rośnie. Papryczka chili została sprowadzona do Kalabrii w XVI w. i dzisiaj jest symbolem regionu.
Miasteczka widma
Część miasteczek została opuszczona przez Kalabryjczyków i nazwana miastami duchów. Do niektórych z nich mieszkańcy powoli wracają. Przykładem jest Pentedattilo, którego nazwa nawiązuje do skał, które je otaczają, w kształcie pięciu palców.
Oryginalne cytrusy i lukrecja
Bergamotka, której najważniejszą cechą jest świeży zapach i cedr z niewielką ilością kwaśnego miąższu, to cytrusy, których nie kupimy w Polsce. Lukrecja to typowy produkt wybrzeża Morza Jońskiego. Jej smak można znaleźć w cukierkach i likierach.
Wyjątkowe likiery i grappy
Najbardziej znany jest likier Vecchio Amaro del Capo, biorący swoją nazwę od półwyspu Capo Vaticano oraz L’amaro Silano wytwarzany w górach Sila. Warte spróbowania są też likiery na bazie bergamotki, cedru czy grappa z peperoncino.