Postaw na włoską gościnność i śródziemnomorski klimat podczas swoich wakacji. Otoczony zielenią, położony zaledwie kilka kroków od szerokiej, piaszczystej plaży, do której prowadzi urokliwa ścieżka przez pachnącą piniową aleję, oferuje idealne warunki do wypoczynku zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci. Swobodna atmosfera i bogaty program rozrywkowy – od porannych zajęć sportowych, przez zabawy przy basenie, po wieczorne animacje, sprawiają, że jest doskonałym wyborem dla tych, którzy pragną połączyć błogie lenistwo z aktywnym wypoczynkiem. Skosztuj włoskiej kuchni, wypoczywaj na plaży lub zadbaj o formę podczas wakacji: korty tenisowe, boiska do gry w piłkę, strefa spa czy minikluby dla najmłodszych – będzie w czym wybierać!
w sąsiedztwie lasu piniowego, blisko piaszczystej plaży
bogaty program animacji i minikluby dla dzieci
kuchnia włoska w hotelowej restauracji
zaplecze rekreacyjne – basen, korty tenisowe, siłownia i spa
Położenie hotelu
Okolica
•w miejscowości VILLAPIANA SCALO
•ok. 1,5 km od sklepów i restauracji
•ok. 4 km od Sibari
Komunikacja
•ok. 1,5 km od dworca kolejowego w Villapiana Scalo
Odległość od lotniska
•ok. 140 km od lotniska Lamezia Terme
Okolica
•w miejscowości VILLAPIANA SCALO
•ok. 1,5 km od sklepów i restauracji
•ok. 4 km od Sibari
Komunikacja
•ok. 1,5 km od dworca kolejowego w Villapiana Scalo
Odległość od lotniska
•ok. 140 km od lotniska Lamezia Terme
Plaże
Plaża publiczna
ok. 200 m od hotelu
•wydzielona część hotelowa
•piaszczysta
•przy brzegu kamienie
•łagodne zejście do morza
•dojście przez teren hotelu
•bezpłatne parasole i leżaki (2 leżaki i parasol/pokój, od 3. rzędu)
•za opłatą: ręczniki
Dla dzieci
Udogodnienia
•wydzielona część w basenie•animacje•Kids Club (3-7 lat), miniklub (7-11 lat), Young Club (11-14 lat) oraz Tribe Club (14-18 lat)•pokój do przygotowywania posiłków dla dzieci do 3 lat
Wszystkie opinie pochodzą wyłącznie od naszych klientów. Ocena hotelu to średnia arytmetyczna ocen klientów z pytania w ankiecie „Jak oceniasz hotel”.
Nieopublikowano: 0 Wycofano: 0
4.5Pokój
5.3Wyżywienie
4.7Obsługa hotelowa
4.3Animacje
3.8Położenie
4.7Plaża
2.6Atrakcje w okolicy
4.2Jakość do ceny
4/6
Magdalena, 41-50 lat
lip 2026
Hotel nastawiony na klienta włoskiego. Obsługa miła ale cieżko się było czasem komunikować, język angielski na bardzo słabym poziomienawet u animatorów. Animacje ciekawe jednak nie dla nas Polaków, bo wszystko po włosku. Okolica ze słabym potrncjałem turystycznym, nie wiele do zaoferowania. Duży plus to obiady i kolacje. Stolik przypisany do gości i lezaki na plaży. Pokój słabo doświetlony, wieczorem książki nie poczytasz. Jest niewielki ale codziennie sprzątany przez miłe panie, ktore robią to bez napiwków. Ogólnie polecam mniej wymagajacym klientom.
4/6
Slawomir, 41-50 lat
lip 2026
Pokoje w zakresie stanu urządzeń - maksymalnie 3 gwiazdki. Najbardziej wysłużona łazienka, poza tym warunki spełniły oczekiwania.
Problemem był dostęp do wody. Za darmo można było korzystać z napojów podczas posiłków oraz poprosić o wodę w barze podawaną w kubeczkach 100ml. Aby dzieci miały możliwość wypicia wody na plaży lub przy basenie (bez konieczności biegania do baru co 10 minut po kubeczek wody ). Zarówno w barze jak i w sklepiku hotelowym można było kupić wodę butelkowaną o pojemności max 500ml w cenie 1,30 Euro za butelkę. Napoje alkoholowe w ramach all inclusive (czyli piwo ) również podawane w kubkach 100ml. problemem były również śniadania, które były wydawane do godziny 9.30 Dla osób chcących się wyspać - duże utrudnienie.
Głównym powodem wyboru oferty były animacje dla dzieci oceniane bardzo wysoko przez uczestników. Niestety animatorzy (podobnie jak większość personelu hotelu) - nie rozmawiali w języku innym niż włoski. Tak więc, dzieci nie skorzystały z żadnych animacji.
Pokój był sprzątany codziennie. Panie bardzo dbały o czystość. Codziennie zmieniały ręczniki - to na duży plus.
2/6
Beata, 31-40 lat
lip 2026
Opinia dodana w ramach Konkursu
Nie polecam. Hotel przeznaczony dla Włochów, nie dla turystów z innych krajów. Komfort w hotelu słaby, pokoje brudne, poza wymianą ręczników nic więcej nie było sprzątane. Klimatyzacja działająca bardzo słabo, więc trzeba mieć na uwadze, że w pokoju nie da się uciec od upału. Lodówka ledwo chłodziła.
All inclusive nie istnieje - pomiędzy posiłkami jedynymi przekąskami były frytki na plaży, chyba że się skończyły, to zostawało się z niczym. Z alkoholi tylko limoncello i Amaro.
Problem z komunikacją w języku angielskim, wszelkie animacje, komunikaty, nazwy posiłków po włosku.
Lokalizacja tragiczna , w pobliżu nie ma dosłownie nic. Godzinę drogi piechotą jest malutkie miasteczko, więc w ramach zagospodarowania sobie czasu można się wybrać.
Wycieczka do Matery odwołana wieczór wcześniej, do Tropei nie polecam - 3.5h w jedną stronę autokarem. Lepiej wynająć samochód i pojechać na własną rękę.
5/6
Iwona, 31-40 lat
lip 2026
Valtur Calabria Otium Resort - bardzo udany wypoczynek -polecamy na leniwe wakacje dla dzieci i dorosłych !
6/6
Anna, 31-40 lat
lip 2026
Opinia dodana w ramach Konkursu
Hotel czysty, pokoje sprzątane codziennie, obsługa miła, śniadania niestety monotonne, obiady i kolacje smaczne. Dla osób, które chcą siedzieć w hotelu ok, dla zwiedzających średnio..
4/6
Agnieszka, 31-40 lat
lip 2026
Opinia dodana w ramach Konkursu
Pobyt w hotelu oceniam jako udany, choć ma on zarówno mocne, jak i słabsze strony.
Na plus zdecydowanie zasługuje jedzenie,posiłki były smaczne, różnorodne i świeże. Hotel był również bardzo czysty, a pokoje były sprzątane codziennie. Obsługa była miła i pomocna, jednak dużym problemem okazała się bariera językowa. Prawie nikt z personelu nie mówił po angielsku, co momentami utrudniało komunikację.
Dużym rozczarowaniem były animacje. Były prowadzone praktycznie wyłącznie w języku włoskim i skierowane głównie do włoskich gości, przez co osoby z innych krajów czuły się wykluczone i nie mogły aktywnie uczestniczyć w zabawie.
Hotel znajduje się w bardzo spokojnej, odizolowanej okolicy. Dla osób, które chcą odpocząć od zgiełku i po prostu spędzić czas na plaży lub przy basenie, będzie to świetny wybór. Natomiast jeśli ktoś lubi zwiedzać, spacerować czy poznawać okolicę, musi liczyć się z tym, że w pobliżu praktycznie nie ma żadnych atrakcji ani miejsc, do których można dojść pieszo.
Kolejnym minusem były wycieczki fakultatywne. W ofercie można odnieść wrażenie, że dostępne są wycieczki w języku polskim, jednak w praktyce tylko jedna była prowadzona po polsku, a wszystkie pozostałe odbywały się wyłącznie po włosku. Dla polskich turystów jest to istotna różnica względem przedstawionej oferty.
Formuła all inclusive również pozostawia pewien niedosyt. Między głównymi posiłkami nie było praktycznie żadnych przekąsek, jedynie frytki dostępne na plaży. Napoje serwowano w bardzo małych, jednorazowych kubeczkach, więc zanim doszło się z baru do leżaka, często nie było już czego pić. W ramach alkoholi dostępny był właściwie tylko jeden podstawowy drink limoncello o to 1 na dzien! co przy ofercie all inclusive wydaje się dość ubogie.
Podsumowując, hotel sprawdzi się przede wszystkim dla osób szukających ciszy, relaksu i wypoczynku z dala od cywilizacji. Jeśli jednak zależy komuś na zwiedzaniu, bogatym programie animacyjnym, łatwej komunikacji w języku angielskim oraz bardziej rozbudowanej formule all inclusive, warto rozważyć inne miejsce.
5/6
Krystyna, 31-40 lat
lip 2026
Opinia dodana w ramach Konkursu
Wyjazd oceniam na udany. Hotel z bardzo zadbanym terenem, pokoje nie są nowe, ale czyste (codziennie sprzątane oraz wymienianie ręczniki), wyżywienie bardzo dobre, śniadanie codziennie takie same, ale obiady i kolację są bardziej urozmaicone, grillowane mięsa i ryby, przeróżne makarony, smaczne desery. Atutem są przypisane stoliki w restauracji oraz leżaczki na plaży. Plaża ładna piaszczysta, ale trochę jest kamieni do wejścia do morza. Poza hotelem nie ma dużo do zwiedzania. Niestety ta część Włoch jest dosyć biedna, ma ładne widoki, ale komunikacja transportowa jest mało rozwinięta. Można na recepcji hotelu zamówić taksówkę żeby pojechać do pobliskich miejscowości, ale trzeba od razu z kierowcą dogadać się również o powrót do hotelu. Nie ma dużej propozycji wycieczek, ale skorzystaliśmy z wycieczki do Tropea, ładne miasto, ale trzeba przygotować się na dłuższą podróż.
W hotelu jest grupa animatorów, które zachęcają do gry w różne sporty, akwaerobik, bachaty, jogi i tp. Co wieczór są występy w ich teatrzyku. Niestety występy są po włosku ponieważ 90% w hotelu to są goście z Włoch. Ale w tym czasie zawsze można udać się na spacer lub posiedzieć w barze.
Na pewno goście z Polski mają blisko siebie stoliki w restauracji, pokoje oraz leżaczki na plaży, także zawsze można poznać nowych osób.
Jest też plac zabaw dla dzieciaków oraz miejsce w basenie dla mniejszych dzieciaków.
Wyjazd uważam za udany, stosunek jakości do ceny jest odpowiedni.
3/6
Mateusz, 41-50 lat
lip 2026
Opinia dodana w ramach Konkursu
Hotel specyficzny, z ubogą oferta all inclusive i licznymi utrudnieniami, limitami, nastawiony na Włochów. Ma też swoje lata świetności za sobą - tu i tam brudno, odłazi farba, tynk się sypie.
Komuś, kto szuka typowego, bezstresowego i dobrego all-inclusive, odradzam. Jest to hotel, gdzie all inc. obejmuje z napojów alkoholowych tylko piwo (wydawane w mikro plastikowych kubeczkach ok. 100 ml, niepoważne), limoncello i amaro. Wszystko inne, nawet herbata jest za opłatą, a tej nie można zrobić przy barze, trzeba się fatygować po specjalną kartę do recepcji. Przy posiłkach jest jeszcze wino (dobre).
Oferta przekąsek i słodyczy prawie nie istnieje - jedynie wodne, sorbetowe lody i frytki.
Specyficzne jest też to, że dostaje się przypisany stolik w jadalni (na szczęście mieliśmy fajny na patio, nie w środku, gdzie jest straszny hałas, ogromna sala) jak i leżak na plaży - zawsze ten sam. Natomiast przy basenie - typowe "rezerwacje" ręcznikowe, mimo apeli z głośników (tylko po włosku) by tego nie robić.
Specyficzne jest to, że ręczniki plażowe z hotelu kosztują 10 EUR kaucji + 5 EUR za dzień za JEDEN RĘCZNIK. Lepiej przywieźć swój lub kupić na miejscu za 15-20 EUR.
Hotel ma pełno poukrywanych, niepisanych limitów, zasad - np. rezerwować pizzerię można tylko dnia poprzedniego pomiędzy 16.00 a 18.00, przy czym po 16 już jest po zawodach - limit wyczerpany. Gdy już się jakiegoś dnia uda, to okazuje się, że przy pizzy wina napić się nie można - są dystrybutory z winem tak jak w głównej restauracji, ale wyłączone; do pizzy wina nie - bo nie. Do pizzy Włosi piją piwo i bez dyskusji.
Jest to też jedyny hotel jaki widziałem, który grodzi basen siatką poza godzinami jego otwarcia.
Jednym słowem - zasady zachowania, jedzenia, picia, które może dla Włochów są ok, dla innych klientów przyzwyczajonych do raczej bogatego i bezstresowego all-inclusive mogą być dosyć denerwujące a oferta bardzo uboga. Podobnie trudno jest z wynajęciem samochodu - brak przy hotelu, trzeba dzwonić, szukać, umawiać się na odbiór itd.
Na plus - bardzo dobre jedzenie. 2x dziennie świeże mięso i ryby na grillu, dobre makarony (co najmniej 3 do wyboru). Jadłem tu jedne z najlepszych steków w życiu. Gorzej z deserami - mały wybór i często brakuje, jeżeli się nie weźmie w odpowiednim czasie.
Animatorzy młodzi, uprzejmi, zapraszają do aktywności ale nie są nachalni. Włosi się bardzo sympatycznie bawią razem.
Również na plus duży basen. Plaża, morze też w porządku.
Jeżeli tam jechać, to tylko ze świadomością specyfiki tego miejsca. To nie jest prawdziwe all-inc, za to jedzenie, basen, morze są na poziomie.
6/6
Ewa, 41-50 lat
cze 2026
Opinia dodana w ramach Konkursu
Hotel spełnił moje oczekiwania
2/6
Joanna, 41-50 lat
cze 2026
Opinia dodana w ramach Konkursu
Kuchnia bardzo słaba, nie doprawione jedzenie,mdłe, suche mięso z grilla oraz ryby- za długo trzymane. Przez to twarde inie nadające się do jedzenia. Mały wybór. Po skończeniu się przekąsek - nie zostają dokładane. Po prostu dla osoby przychodzących później już nie ma.
O Hotelu
Ogólnie
•czterogwiazdkowy•zbudowany w 2006 r., odnowiony w 2015 r.•364 pokoje, budynek główny i połączone budynki boczne, do 2 pięter, windy•lobby•całodobowa recepcja•pokój do przygotowywania posiłków dla dzieci do 3 lat
•parking•centrum konferencyjne dla maks. 350 osób•ogród•bezpłatny internet bezprzewodowy w miejscach ogólnodostępnych•akceptowane karty kredytowe: Visa, MasterCard
Basen
•basen, ok. 1500 m2, słodka woda, nieregularny kształt, wydzielona część dla dzieci
•przy basenie bezpłatne parasole i leżaki
Sport i rozrywka
•siłownia•2 korty tenisowe•kort do squasha•boisko wielofunkcyjne•boisko do piłki nożnej•2 boiska do gry w petankę
•siatkówka plażowa•Kids Club (3-7 lat), miniklub (7-11 lat), Young Club (11-14 lat) oraz Tribe Club (14-18 lat)•animacje dla dzieci i dorosłych•kajaki•rowery wodne•za opłatą: kort do padla, oświetlenie boisk i kortów
Spa
•za opłatą: basen kryty z hydromasażem, sauna, łaźnia parowa, ścieżka Kneippa, jacuzzi, zabiegi pielęgnacyjne na twarz i ciało
Usługi
•sklep z pamiątkami
Powyższe usługi są dodatkowo płatne.
Kontakt
•0039/0240702030
•www.valtur.com
Dostępne pokoje
Pokój 2 os.
2-os. (możliwość 1 lub 2 dostawek)
ok. 16-18 m²
klimatyzowany
łazienka (prysznic, wc, suszarka)
w cenie
Wyżywienie
Restauracje
restauracja główna - dania w formie bufetu, kuchnia włoska, śródziemnomorska i międzynarodowa, dania z grilla, dania wegetariańskie, dieta bezglutenowa i bez laktozy (na zapytanie)
śniadanie (7.30-10.00), obiad (12.30-14.00), kolacja (19.00-21.00) w formie bufetu restauracji głównej
późne śniadanie (10.00-12.00) w formie bufetu w wyznaczonym barze
aperitivo w barze przy basenie (19.00-19.30)
napoje bezalkoholowe i lokalne napoje alkoholowe w wyznaczonym barze (8.00-24.00)
w cenie
Podane w ofercie godziny serwowania posiłków oraz funkcjonowanie poszczególnych elementów infrastruktury hotelowej mogą ulegać nieznacznym zmianom ze względu na sezonowość, warunki pogodowe, prośby Gości lub siły wyższe, na które hotelarz nie będzie miał wpływu.
Masz pytanie o ofertę?Skonsultuj się z naszym doradcą
Masz pytanie o ofertę? Skonsultuj się z naszym doradcą
ważny dowód osobisty lub paszport (także dla dziecka) Przedstawione warunki wjazdowe dotyczą obywateli Polski.
Obywatelom innych państw zaleca się kontakt z właściwym konsulatem w celu sprawdzenia obowiązujących ich przepisów wjazdowych
Taksa klimatyczna
dorośli: ok. 2-3 EUR/os./dzień dzieci do 12 lat: ok. 1-2 EUR/os.dzień płatna na miejscu w hotelu
Czas przelotu
Polska-Lamezia ok. 2 godz.
Opieka podczas wakacji
rezydent, do zadań którego należy pomoc przy przylocie, wylocie oraz podczas pobytu.
w przypadku oferty ITAKA SMART oznaczonej symbolem - ITAKA TRAVEL EXPERT: zdalna opieka polskojęzycznych ekspertów poprzez czat, e-mail lub telefonicznie. - TRANSFER: na lotnisku po wylądowaniu przedstawiciel kontrahenta ITAKA SMART wskaże transfer do hotelu. Czas oczekiwania na transfer może wynieść ok. 1h. Kierowca informuje o nazwie hotelu i pomaga z bagażem. Informacja o transferze powrotnym dostępna będzie na dzień przed wylotem w aplikacji mobilnej ITAKA lub wiadomości e-mail.
10 powodów, dla których musisz odwiedzić Kalabrię:
Tropea – perła Morza Tyrreńskiego
Wpisana przez stowarzyszenie „I Borghi più belli d'Italia” na listę malowniczych włoskich miasteczek o znaczeniu historycznym, w 2021 r. znalazła się na jej pierwszym miejscu.
Oryginalne lody Tartufo
Lody Tartufo stworzone w 1952 r. w Pizzo Calabro to oryginalna receptura, która powstała z powodu... wyczerpania foremek przed przyjęciem ślubnym. Lody posypane kakao owinięto w papier i zamrożono z płynną czekoladą w środku.
Spektakularne zachody słońca
Wieczorem po południowej stronie Morza Tyrreńskiego na niebie odbywa się przepiękny spektakl. Jego główni bohaterowie to słońce zanurzające się w wodzie i najbardziej aktywny wulkan we Włoszech – Stromboli. W sierpniu słońce chowa się w wulkanie.
Festiwal peperoncino w Diamante
Perełka prowincji Cosenza. Miasteczko zachwyca licznymi muralami stworzonymi przez artystów włoskich i międzynarodowych. We wrześniu odbywa się tutaj festiwal peperoncino, ale papryczki suszące się na słońcu można podziwiać przez całe lato.
Wino
Kalabria w starożytności należała do Wielkiej Grecji i nosiła nazwę Oenotria, czyli kraina wina. Koniecznie wypij kieliszek Cirò, które uważane jest za jedno z najstarszych win na świecie. Podawano je zwycięzcom antycznych igrzysk olimpijskich.
James Bond w Kalabrii
Arcomagno w San Nicola Arcella było scenografią w filmie o słynnym agencie 007 „Nie czas umierać”. Można tam dopłynąć łódką z Riviera dei Cedri i podziwiać naturalną makię śródziemnomorską oraz kąpać się w krystalicznie czystym morzu.
Słodka cebula i ostre peperoncino
Dwa najważniejsze składniki kuchni kalabryjskiej. Czerwona cebula zawdzięcza swój słodki smak mikroklimatowi, w którym rośnie. Papryczka chili została sprowadzona do Kalabrii w XVI w. i dzisiaj jest symbolem regionu.
Miasteczka widma
Część miasteczek została opuszczona przez Kalabryjczyków i nazwana miastami duchów. Do niektórych z nich mieszkańcy powoli wracają. Przykładem jest Pentedattilo, którego nazwa nawiązuje do skał, które je otaczają, w kształcie pięciu palców.
Oryginalne cytrusy i lukrecja
Bergamotka, której najważniejszą cechą jest świeży zapach i cedr z niewielką ilością kwaśnego miąższu, to cytrusy, których nie kupimy w Polsce. Lukrecja to typowy produkt wybrzeża Morza Jońskiego. Jej smak można znaleźć w cukierkach i likierach.
Wyjątkowe likiery i grappy
Najbardziej znany jest likier Vecchio Amaro del Capo, biorący swoją nazwę od półwyspu Capo Vaticano oraz L’amaro Silano wytwarzany w górach Sila. Warte spróbowania są też likiery na bazie bergamotki, cedru czy grappa z peperoncino.